1. na FB sa objavila foto Slaveny Vorobelovej s iniciatormi za Slušne Slovensko ako si svorne s usmevom pozuju fotografom ….Narodna koalicia …tato nová strana sa nechutne vyjadruje na Smer a SNS vo svojich statusoch….jedna diskuterka tam napisala a Slavena odpisala….kopirujem sem komunikaciu…tymto sa tato strana pre mna stava nevolitelnou….Slvena je hlupa hus ,ktorá tuto stranu možno pochovala…

  Bibi Fabianova Nieco na tej Narodnej Koalicii ale fakt priserne smrdi….pozor na tento subjek….
  1

  Páči sa mi to
  · Odpovedať · 2 h

  Slavěna Vorobelová
  Slavěna Vorobelová Bibi Fabianova tak si vyvetrajte, ked Vam nieco smrdi.
  2

  Štve ma to

  · Odpovedať · 2 h

  Bibi Fabianova
  Bibi Fabianova a nie ste to aj vy pani Slavena??? To ake foto som tu videla s INICIATORMI PROTESTOV ZA sLUSNE sLOVENSKO???
  1

  Páči sa mi to
  · Odpovedať · 2 h

  Slavěna Vorobelová
  Slavěna Vorobelová Bibi Fabianova teraz mam kadrovat, ze s kym ano, s kym nie? Bavim sa s kazdym, vsetci su ludia, aj ked kazdy z nas ma na veci iny nazor.

  Odpověď
  • tu foto z FB
   https://www.facebook.com/matovicovcirkus/photos/a.109352726074747/794459517564061/?type=3&theater

   Odpověď
  • Pred par dnami.
   Osobne nie som proti, ak by sa mal Robert Fico stať sudcom Ústavného súdu SR. Ani, ak by bol aj jeho predsedom. On osobne nepotrebuje imunitu, potrebujú ju totižto iní! O veciach predsa rozhoduje senát, nie jeden sudca. A o tom, že je pronárodný niet pochýb. Určite nestrieľa naslepo. S Dankom urobí pravdepodobne dobrý ťah, zase všetkých prekvapí… má totižto prehľad, pozná každý detail Ústavy SR na rozdiel od opozičných krikľúňov, ktorí sa len trasú, aby boli vo vláde za každú cenu.
   Parlamentní politici sa ako obyčajne nezaujímajú o problémy bežných občanov, ale kto z nich bude sedieť, na akom teplom miestečku. Realita dnešných dní…“

   Slavěna Vorobelová
   predsedníčka Národnej koalície
   Treba ich sledovat netreba robit unahlene uzavery do volieb casu dost. Na Fica a smer utocil aj Bugar, to este nic neznamena. Na najsilnejsiu stranu sa utoci vzdy.

   Odpověď
   • už pri ich kandidatovi na prezidenta Švecovi som spozornela…tato pani Slavena sa zda škodi nie len strane ,ale aj samej sebe….ludi zaujma prečo robi to čo robi a ona sa len smeje ludom s prepačenim „do huby“….

    Odpověď
    • odpisala na moj komentar ,že sa vraj stretne aj somnou keď chcem….bože to je trúba… : )))

     Odpověď
     • zuzka tak si dajte stretnutie ,a budeš viac v obraze a potom aj ….:):):

      Odpověď
    • Svec? priznam sa ze ich nesledujem ale mne to vychadzalo ze to je projekt Meciara z tej narodnej konferencie co potom Harabina kooptovali. No pozrel som sa za tym a toto:
     https://www.facebook.com/narodnakoalicia/

     Odpověď
     • ano podporuju Harabina…no neviem či to nie je len akysi ich ťah na voličov….cele je to nejake zamotane…

      Odpověď
    • Momentálne asi naozaj fungujú na odoberanie opozičných hlasov. Aj to je užitočné.

     Odpověď
  • „Aj naša politická strana musí uvažovať či a s kým do vlády po voľbách. Netreba sa ale zosmiešňovať ako dnešná totalitná opozícia. S kým teda nie, lebo nám nesedí a podobne. My sa zamýšľame nad hodnotami, programom, nad politickou líniou. A radšej do vlády nevstupovať, ak by to znamenalo popretie našej zásadnej línie. Napríklad, my žiadame miliardu pre rodiny. V koalícii sme schopní dojednať 900 miliónov. Tak o účasti vo vláde za takýchto podmienok by sa dalo uvažovať?! … Vieme si predstaviť prácu vo vláde, v ktorej bude Csé alebo eMeL? My si vieme predstaviť vládnu spoluprácu s ministrom zahraničných vecí, ktorý bude v línii národných záujmov Slovenska, bude s nami poctivo diskutovať a bude pracovať pre Slovensko. S inými to vo vláde ani význam nemá.“ Slavěna Vorobelová

   Máme na Slovensku dostatok kádrov na to, aby sme založili politickú stranu so samými schopnými, neomylnými a skúsenými ľuďmi? Slavěna je v politike začiatočník a je na čele strany pravdepodobne len preto, aby stranu predala svojou vizážou. Strom sa pozná po ovocí. Dajme im čas. Budem rád, ak sa k tomu vyjadria aj ostatní.

   O Národnej koalícii sme už diskutovali:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190461
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190877

   Odpověď
 2. Ďateľ píše o Kriakovi a novinároch
  Ďateľ
  Tiež je na zváženie, komu slúžia novinári, ich zdroje a mediálni pasáci, ktorí uverejňujú informácie o obsahu výpovedí Miroslava Kriaka. Všeobecne je dostatočne známe, že nie všetci vrahovia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sú obvinení z účasti na tomto skutku, a preto ich právni zástupcovia nemajú prístup k vyšetrovaciemu spisu. Tento prostý fakt je natoľko zrejmý, že musí byť jasný aj intelektom najmenej obdareným novinárom. Ak sa všetci unisono tvária, že im nejde o nič iné, len o vyšetrenie vraždy kolegu, prečo zverejňovaním obsahu výpovedí doktora Kriaka pomáhajú ďalším páchateľom pripravovať si obhajobnú stratégiu?
  http://www.datel.sk/clanok/co-proste-novinarske-hlavy-nevedia-o-mirovi-kriakovi-ako-svojou-zadubenostou-pomahaju-vrahom-jana-kuciaka

  Odpověď
 3. Že by se začal vymetat Augiášův chlév? – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Poche-Netolicky-Kucian-a-jim-podobni-musi-z-CSSD-pryc-Rozpaleny-vedouci-socialni-demokrat-uderil-565909

  Odpověď
  • Bublání nabývá na intenzitě: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/-Skoncime-na-dvou-procentech-Politicky-hrbitov-Ale-ne-bez-do-toho-Expremier-exministri-poslanci-kraje-a-stranici-uctuji-s-Petrickem-ktery-chce-do-vedeni-CSSD-Silne-cteni-566502.

   Malopetr chce vysoký stranický post v ČSSD. S tím souvisí i malý názorový průzkum:
   - Štěch … „Petříček na mne působí pozitivně“
   - Paroubek … „… duté fráze o západním střihu soc-dem …“
   - Hašek … potřebná inspirace slovenským SMERem
   - Hanzel … „… musíme být stranou pro rodiny s dětmi …“
   - Veselý … „… podpora rodin s dětmi, seniorů, studentů …“

   „Hergot Hašku, vy jste snad génius. Nejdokonalejší odpověď, kterou jsem kdy slyšel. Vy musíte mít IQ aspoň 160. Vy máte na víc, vojíne Hašku“ :-)

   Odpověď
   • Petříčka do vedení a skončí na 0,2%.Jen tak dále

    Odpověď
    • 4,9 % úspěch takové strany by byl daleko užitečnější. Alespoň z hlediska aritmetiky.

     Odpověď
 4. SME-ti vykonali OPRAVU k Blahovi za hoax : )
  ĽUBOŠ BLAHA

  Ten pocit, keď pristihneš denník SME pri klamstve a veľkí liberálni mudrlanti musia uverejniť opravu. Hehe. Že aké poníženie!
  https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052229055015663/2225369681034932/?type=3&theater

  Odpověď
 5. Nauč blázna modlit …
  Vrabci cvrlikají, že prý žádná kotlina s monitorovanými chovanci není osvobozena od nového z_Řízení elektronickým kon_lagerem 5G s frekvenčními monitory s potřebnými účinky (hlava nehlava = i sto je jako jeden).
  Boj o zhotovitele tohoto 5G výkonného zrnění v květácích chovanců v konclageru je obrovský.
  Jeho cena může být v konečném důsledku násobně vyšší, než tu očekávanou od manu_faktur 8 kokonů.
  V každém případě je tu láska k novotám a tak sami chovanci (ne)rádi na tento buzny_s_plan sáhnou hlouběji do kapsy.

  Odpověď
 6. Kaliňák bude hosťom v politickej relácii Na telo
  hosťom moderátora Michala Kovačiča bude v nedeľu, 13. januára 2019 o 13:00, podpredseda strany Smer-SD Robert Kaliňák. Ten po odchode z parlamentu sám o sebe hovorí ako o politickom dôchodcovi.
  https://strategie.hnonline.sk/media/1870324-kalinak-bude-hostom-v-politickej-relacii-na-telo

  Odpověď
  • Hosťami relácie V politike na TA3 budú v nedeľu Milan Krajniak, Robert Mistrík, Miroslav Číž a Miroslav Beblavý. Diskutovať budú o voľbe sudcov Ústavného súdu, prezidentských voľbách aj o zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska. (tasr)

   Odpověď
   • To bude teda komédia

    Odpověď
 7. Ak je Šefčovič naozaj ten veľký, utajovaný káder na post prezidenta, potom mi je Smer úprimne ľúto. S mojim hlasom nech v tomto prípad ani omylom nerátajú. Najprv vykpali z hrobu Lajčáka keď sa ho mohli elegantne zbaviť, potom vrátia do hry ďalšieho slniečkárskeho kariérneho eurohujera lezúceho Bruselu do zadku. Budem dúfať že toto nie je to, čo smer sľuboval.
  https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-zvazuje-kandidaturu-prezidenta-chce-naplnit-svoje-priority-eu/1635952

  Odpověď
  • Aspoň zostane na výber Harabín a tí ostatní.

   Odpověď
  • Nerozumiem tomu neustálemu kopnutiu si do Smeru a jeho ľudí. Asi niektorí zabúdajú, že búchaním sa do hrude toho v nadnárodných štruktúrach veľa nepresadia. A očividne si nepochopil, aká hra bola hraná cez Lajčiaka. Na jednej strane ma teší, že kvalita maskovania krokov na politickej šachovnici naších ľudí sa zvyšuje, ale na druhej strane aj pribúda ich odporcov. Aby sa človek dostal k rozhodovaciemu stolu v nadnárodných štruktúrach, musí spĺňať určité parametre a či už tieto parametre sú jeho skutočnou povahou a schopnosťami, alebo sú len maskovaním, to už treba vidieť v širšom pohľade na činnosť týchto politikov.
   Keď už je človek v dnešnej dobe vo vyšších poschodiach tejto politickej hry, tak už nemôže pozerať len na svoje preferencie, ale na štát, ako celok. Neospevujem Lajčiaka, Šefčoviča a iných, len treba vidieť ich kroky nie len z pohľadu zvyšovania ich vlastných preferencii, alebo odkopávania sa.
   Je vidieť, ako naši ľudia postupne prenikajú do nadnárodných štruktúr. Dúfam, že aj Kažimírovi sa podarí dostať na funkciu guvernéra NBS.

   PS: Harabin nie je a nikdy nebol mojím kandidátom na prezidenta, ale nekopem do neho dookola vo svojích príspevkoch.

   Odpověď
   • Povedal som svoj názor a už odmietam voliť menšie zlo. Už žiadn globalisticé kádre – príklad číny jasne hovorí kam smeruje GP. Po tom čo sa z našou pomocou zbaví neokonov, pôjde proti nám s volnejšími rukami. Ja už volím le pronárodné kdre.

    Odpověď
    • Určitě ti takových připravili celou pestrou paletu. Čekají už za oponou ..

     Odpověď
  • Keď im tak vadí návrh R.Fica do ÚS, boli by sme schopní ho navrhnuť a zvoliť za prezidenta SR ?
   Boli by sme schopní sa zmobilizovať priatelia, zastaviť to vyčíňanie zapredancov SR???
   Navrhujú sa kdejaké čudá…ale jedinou osobnosťou, ktorá by sa tento post hodila je Fico, podľa mňa…

   Odpověď
 8. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zivot-v-madarsku-lide-se-boji-citite-obrovskou-bezmoc-popisuje-dokumentaristka-63948?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

  Turečková v Budapešti prožila 10 měsíců a v zemi je podle ní znát obrovská manipulace s lidmi. „V Česku máme svobodná média, máme veřejnoprávní televizi. V Maďarsku nic takového není,” uvádí mladá filmařka.

  :-))))))))))))

  Odpověď
  • čt televízia je pod slniečkami- okupujú ju havloidi

   Odpověď
   • Tak. Jenže v Budapešti nám ji – podle výzkumnice Turečkové závidí. V tom Maďarsku je snad horší totalita než v Rusku. :-) :-) :-)
    Ještě že aspoň my jsme vlajková loď svobody slova a demokracie :-) :-)

    Odpověď
   • Není spřízněna s „odborníkem“ na Střední východ Břetislavem Turečkem ? To by vše vysvětlovalo. Po vyhnání Soroše z Pešti je potřebný určitý demokratický rámus.

    Odpověď
    • Zítra v moravcove pořadu demokratická supersquadra :udzenija, valachova, bělohradský a zubata fetka od pirátů… to zas blbost poteče až na koberec, raději to zítra nebudu vůbec zapínat… radim ostatním totéž!!!

     Odpověď
 9. Blaha vracia uder … berie si na paskal financovanie Globsecu
  https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2224766447761922?__tn__=K-R
  citujem len kusok zo zaveru Blahovho statusu na FB:

  „Prepáčte, ale ak si niečo zaslúži pomenovanie hybridná vojna, tak potom je to práve to, čo robí GLOBSEC. Mimovládka, ktorá je platená za to, aby útočila na vládnych poslancov.
  NASTRČENÉ MIMOVLÁDKY
  Ja osobne to považujem za škandál. A budem zisťovať, koľko takýchto nastrčených mimovládok na Slovensku pôsobí a koľko z nich financuje štát či zahraničné nadácie. Lebo toto, čo sa deje, je niečo šialené. Toto je útok na parlament.
  Tu ide o Slovensko – o našu demokraciu, o našu suverenitu, o slobodu slova. Toto nesmieme tolerovať.
  Štát takéto pochybné mimovládky jednoducho nesmie financovať ani jediným centom. Sú extrémne jednostranné, agresívne a nebezpečné.“

  Odpověď
 10. Keď sa Bugár hrá na moralistu ….
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498143-bugar-o-kauzach-kisku-prezident-nemoze-zatlkat/
  Prezident podľa Bugára nemôže riskovať problémy s DPH, alebo pozemkami. „Mal byť aktívny a ukázať, že aj pre neho platí zákon rovnako ako pre každého. Potom môže žiadať, aby zákon dodržiavali aj ostatní politici. Nemôže na jednej strane žiadať a na druhej strane svoje veci zatĺkať,“ vyhlásil pre agentúru SITA Bugár.

  Odpověď
  • „…síce nesklamal, ale čakal od neho viac…“. Takže Bugára nesklamal, ale mal lepšie vysvetliť svoje prešľapy s DPH aj pozemkami. To sú potom u Bugára veľmi nízke nároky na morálku prezidenta. Okolo moralizujúceho prezidenta by sme nemali registrovať žiaden šum podozrenia a podobne ani u ďalšieho kandidáta (Bugára).

   Odpověď
 11. popolvár 11.1.2019 o 12:00

  povinné kopnutie si Daga Daniša do Fica a Smeru, no aj tak sa dá niečo iné čítať medzi riadkami… Zaujímavý je aj posledný bod článku:
  „Je to len zábava s pridanou hodnotou – otvorením širšej (laickej) diskusie o národných dejinách. A o postavách, ktoré ich formovali. Mnohí diváci sa možno vďaka televíznym dokumentom a mediálnej debate dozvedia, že Husák bol nielen symbol komunizmu, ale aj muž s pevným charakterom, odvahou a osobným ručením; že Hlinka nebol klérofašista, ale nacionalista (prevažne v pozitívnom význame slova); alebo že pri rebelovi a zbojníkovi Jánošíkovi nikdy nebolo dôveryhodne preukázané, že by mal na svedomí vraždu.
  Možno by bolo dobré, keby podobné projekty prinášali aj iné médiá. Samozrejme, za predpokladu, že ich pointou bude diskusia o národných dejinách a ich veľkých postavách. Nie malé nariekanie, poháňané komplexmi menejcennosti.“
  https://www.aktuality.sk/clanok/655867/tyzden-v-kocke-daga-danisa-na-kocnerovi-mala-padnut-vlada/

  Odpověď
 12. Babiš: Nemáme informace, že by Čína chystala kvůli Huawei odvetu.
  Popřel tak slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že Čína chystá kvůli varování NÚKIB před firmami Huawei a ZTE odvetná opatření a jsou ohroženy investice za miliardy korun.
  https://www.novinky.cz/domaci/494203-babis-nemame-informace-ze-by-cina-chystala-kvuli-huawei-odvetu.html

  Odpověď
 13. ,,Komisia Univerzity Mateja Bela konštatuje pri Dankovej práci porušenie pravidiel“
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498107-komisia-univerzity-mateja-bela-konstatuje-pri-dankovej-praci-porusenie-akademickych-pravidiel/
  Danko vravel, že sa k tomu všetkému vyjadrí po rozhodnutí komisie. Tak som zvedavý, čo nám k tomu povie.

  Odpověď
  • popolvár 11.1.2019 o 12:08

   „…Komisia sa sústredila na prácu predsedu NR SR Andreja Danka a na rigorózku, ktorá mala taký istý názov ako Dankova a jej autor Daniel Pisák ju obhájil o rok neskôr…“
   - podstatné je, a isto to médiá nechajú bez povšimnutia, ale budú niečo iné ozvučovať, že Danko svoju prácu neodpísal od iného študenta – že ju neukradol. To, že jej kvalita má nevalnú hodnotu, a takisto aj práca Daniela Pisáka, svedčí skôr o kvalite komisie, ktorá umožnila takýto paškvil obhájiť. V podstate si serú do vlastného akademického hniezda. Tým nechcem Danka obhajovať, ale hlavný argument honu na čarodejnice – na Danka, že opisoval, potvrdený nie je, skôr naopak.
   Ak sa bude odnímať titul Dankovi na základe záverov tejto komisie, tak potom je spravodlivé, aby takémuto spätnému posúdeniu prác a získaných titulov boli podrobené všetky práce osôb, ktoré v čase ich získania boli politicky činní a v štátnych funkciách…

   Odpověď
   • V súvislosti s tým Danielom Pisákom, čo vlastne chcú povedať… že Danko okopíroval prácu, ktorá bola napísaná a obhájená až o rok neskôr? (Danko je prediktor?) Alebo Pisák odpisoval od Danka? Alebo Pisák ako mladý pilný študent napísal Dankovi prácu ešte ako študent práva, a neskôr použil tú istú prácu aj pre seba?
    Zaujímavé, ako novinárom bolo rýchlo jasné, kto od koho odpisoval.

    Odpověď
    • Časostroj 11.1.2019 o 21:41

     Prvá vec je, že ZapreDanko je ústavný činiteľ, ak sa prví muži národa takto chovajú, ako sa chovajú tí poslední?
     Treba ale spomenut rigoroznu pracu Emilie Shakkour, ktora mala identicky nazov a pocet stran ako ta Dankova.

     Ten povodny plagiat urobila asi ona (obhajila ju rok pred Dankom) a ti dvaja experti uz iba skopirovali jej „original“. Ale to sa asi uz nedozvieme, kedze jej praca sa zahadne stratila. A ako je možné, že zrovna jej praca sa stratila? Lebo ZapreDanko? Účel svätí…? U mňa nie.

     Odpověď
  • http://www.tvnoviny.sk/domace/1950258_danko-vyhlasil-ze-jeho-rigorozka-je-v-poriadku-a-podakoval-sa-komisii-umb
   „Prehlasujem, že som jej výnimočné zriadenie, napriek verejnému tlaku, rešpektoval a nikdy som do jej práce nezasahoval. Obzvlášť oceňujem, že komisia konštatuje, že moje rigorózne konanie prebehlo plne v súlade s platnými predpismi a že nebol porušený žiadny zákon. V celom texte však nie je zmienené slovo plagiát, ktoré si moje oponenti tak veľmi želali, dodal Danko.

   Odpověď
   • Časostroj 11.1.2019 o 20:17

    Nie je to plagiát, opísal len 63 zo 72 strán. Hádam to podpísal svojim menom.

    Odpověď
    • Časostroj 11.1.2019 o 20:18

     Alebo ešte inak, ešte väčší hlupák ako sme si mysleli.

     Odpověď
     • popolvár 11.1.2019 o 20:35

      pred tým, než vynesiem takéto odsúdenie, tak by som si najprv prečítal zadanie jeho rigoróznej práce a aj predmetnú prácu. Diplomovka a rigorózna práca nemusia mať vždy zadanie vedeckej práce (viď. https://sk.wikipedia.org/wiki/Rigor%C3%B3zna_pr%C3%A1ca). Často je to len spracovanie cudzích textov, ich výber z rôznych prác k danej téme. Sám som svojho času ako študent štvrtého ročníka gymnázia v rámci SOČ z matematiky (stredoškolská odborná činnosť) spracovával tému množín (už si ani presne nepamätám o čom to bolo – ale bolo to porovnávanie dovtedy platných učebníc s novými (tzv. množinová matematika). Ato bolo výsostne o spracovaní cudzích textov, ich citácií, príkladov, porovnávaní. Vlastných záverov a textov vzhľadom na zadanie bolo max 20%.
      Takže ešte raz: Danko génius nie je, ale ani my sa neznižujme na úroveň presstitútiek a ich objednávateľov – úroveň nehodnú tohto webu.
      Prosím, neber to osobne, nie je to tak myslené.

      Odpověď
      • Časostroj 11.1.2019 o 21:08

       Samotná rigorózka je teda písomná práca, ktorou uchádzač dokazuje, že vie kvalitne a samostatne spracovávať vedecké poznatky a prečítanú literatúru, ale tiež získavať pre účely svojej rigoróznej práce vlastné poznatky, aplikovať ich v praxi a tiež v danej písomnej práci. Samozrejmosťou je, že práca má byť originálna, teda nemala by to byť pár vetami prepísaná diplomovka alebo iná už zverejnená práca a tiež by nemala byť len súhrnom načítanej literatúry. Rozsah rigorózky je väčší ako rozsah diplomovky (na rôznych školách je rôzny, približne sa pohybuje okolo 60 – 120 strán). Pri písaní rigorózky však treba vždy postupovať podľa smernice konkrétnej univerzity či vysokej školy, na ktorej bude práca obhajovaná. Tieto smernice sú vždy zverejnené na webových stránkach škôl. Tam nájdeme aj povinné súčasti práce, ktoré daná škola vyžaduje, takisto sa môžu mierne líšiť.

       Odpověď
       • Časostroj 11.1.2019 o 21:09

        Wikipedia je odpad, prakticky zasierač informácii nehodný študentov KOB.

        Odpověď
        • někdy i dezinformace je dobrá informace pokud z ní můžeš odhalit proces řízení a jeho trend, subjekt řízení nebo něco jiného užitečného pro řízení.

         Odpověď
         • Časostroj 11.1.2019 o 21:51

          To áno , ale nie je to zdroj informácií ako taký. Bežný užívateľ to takto žiaľ nevníma a hlce aj s navijákom. A na to admin wiki vsádza.

          Odpověď
      • Časostroj 11.1.2019 o 21:08

       Samotná rigorózka je teda písomná práca, ktorou uchádzač dokazuje, že vie kvalitne a samostatne spracovávať vedecké poznatky a prečítanú literatúru, ale tiež získavať pre účely svojej rigoróznej práce vlastné poznatky, aplikovať ich v praxi a tiež v danej písomnej práci. Samozrejmosťou je, že práca má byť originálna, teda nemala by to byť pár vetami prepísaná diplomovka alebo iná už zverejnená práca a tiež by nemala byť len súhrnom načítanej literatúry. Rozsah rigorózky je väčší ako rozsah diplomovky (na rôznych školách je rôzny, približne sa pohybuje okolo 60 – 120 strán). Pri písaní rigorózky však treba vždy postupovať podľa smernice konkrétnej univerzity či vysokej školy, na ktorej bude práca obhajovaná. Tieto smernice sú vždy zverejnené na webových stránkach škôl. Tam nájdeme aj povinné súčasti práce, ktoré daná škola vyžaduje, takisto sa môžu mierne líšiť.

       Odpověď
       • popolvár 12.1.2019 o 13:54

        Časostroj, my nie sme v rozpore, čo sa týka kvality práce. Ja len poukazujem na hlúposť a primitívnosť kopnutí si do Danka v súvislosti s jeho prácou v podaní mainstreimu a aj „alternatívnych“ médií. A takto som vnímal aj to tvoje: „Nie je to plagiát, opísal len 63 zo 72 strán. Hádam to podpísal svojim menom.“
        Ak by si bol hneď napísal niečo v tom znení: „Samozrejmosťou je, že práca má byť originálna, teda nemala by to byť pár vetami prepísaná diplomovka alebo iná už zverejnená práca a tiež by nemala byť len súhrnom načítanej literatúry…, s odkazom na www.záverečné práce…“ a „Treba ale spomenut rigoroznu pracu Emilie Shakkour, ktora mala identicky nazov a pocet stran ako ta Dankova.
        Ten povodny plagiat urobila asi ona (obhajila ju rok pred Dankom) a ti dvaja experti uz iba skopirovali jej „original“…“
        - takto by sa ušetrilo celé vlákno…
        - ad. Wikipedia – súhlasím, ale niekedy, ak nie si v danej oblasti odborník, tak siahneš aj na wikipediu. Ignorujem ju, čo sa týka ruských a celkovo slovanských reálií… Akoby ani neexistovali, alebo sú skresané, či pozmenené…

        Odpověď
      • Časostroj 11.1.2019 o 21:13

       To že je to hlupák, za tým si stojim, bez ohľadu na predmet reakcie. Dokazuje to denne pri svojich vystúpeniach. A obklopuje sa rovnakým odpadom ako je on sám, vid Gajdo$.

       Odpověď
       • stoj si za čim chces a neotravuj tu s hluposcami ako „dankova diplomovka“

        Odpověď
      • Časostroj 11.1.2019 o 21:14

       https://www.zaverecneprace.sk/rigorozne-prace

       Odpověď
   • popolvár 11.1.2019 o 20:23

    no, a už ho grilujú, že odpisoval. Aspoň keby si naštudovali, čo je obsahom tohto pojmu a v akom kontexte, čo znamená. Preberanie textov zo zdrojov, na ktoré sa odvolávam a ku ktorým sa ich uvedením priznávam, nie je žiadne odpisovanie. To by potom za odpisovanie mohla byť, pardón, musela byť považovaná aj každá školská písomná práca, napr. z dejepisu, zemepisu, literatúry a pod. Pokiaľ si ja dobre pamätám, tak odpisovanie bolo niečo úplne iné – opisovanie práce, myšlienok iného, vydávajúc ich za vlastné…

    Odpověď
    • Časostroj 11.1.2019 o 21:17

     Ale veď presne to spravil. Opisal cudziu prácu a vydal ju za svoju. Doslova opísal 63 strán. Už aký dôkaz plagiátorstva by si chcel, kolega?

     Odpověď
     • Na tom čo píše Popolvár, je veľa pravdy. Také bývajú niektoré zadania. Aby sme mohli robiť uzávery, bolo by načim si najprv prečítať tú prácu. Komisia urobila len suché konštatovanie a chce byť neutrálna. Preto to ďalej ani nerozvádza a asi jej to ani neprináleží. Možno si ešte raz prečítaj, čo píše Popolvár.

      Odpověď
 14. “Príde čas, keď sa dozvieme, odkiaľ išli úniky informácií”: Okresávanie vo vyšetrovacom tíme Kuciakovej vraždy.
  Policajný prezident Milan Lučanský zníži počet členov tímu, ktorý vyšetruje úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedol to v diskusnej relácii TV Pravda Ide o Pravdu. Dôvodom boli medializované úniky informácii z prípadu. Lučanský pripomenul, že vyšetrovanie vraždy je iba v polovici.
  https://www.hlavnespravy.sk/vysetrovaci-tim-kuciakovej-vrazdy-sa-podla-lucanskeho-zuzi/1634042

  Odpověď
  • popolvár 10.1.2019 o 21:29

   ja tvrdím, že tí, ktorých zatkli, nie sú tí, čo to spravili. Majú na rováši isto iné nekalosti, tak držia hubu a sa „neštorcujú“ – hrajú im ponúknutú hru, vediac, že spravodlivosti aj tak neujdú, no nie za Kuciakovu a Kušnírovej vraždy. Uchlácholili skutočného vraha a jeho pozadie.

   Odpověď
  • Jen obecně: Kdo hovoří o polovině (čehokoliv) musí znát skutečný rozměr celku.

   Odpověď
   • Tu druhou polovinu asi myslel tak, že je třeba podat žalobu a odsoudit. Protože objasnit případ, bohužel, automatiky neznamená odsouzení. To je podle mne ta druhá polovina.

    Odpověď
    • Případ Kuciak je ,podle mne, už rozkrytý a vede se jen stínová válka o vhodnou dobu a techniku zveřejnění. Optimalizace zisku / a ztráty/. Pochybuji, že šlo o vnitroslovenskou akci , proto tolik tanečků.
     Nejde jen o vyšetření a zveřejnění, ale volbu správné fabulace příběhu. Příkladů z nedávné historie řada /11/9, MH-17a můžeme pokračovat/. Tak jako v nich nebyli důležití pachatelé, ale cíle , tak to bude i s kauzou Kuciak. Tedy ne KDO , ale PROČ.

     Odpověď
 15. smejdi sa len tak nevzdavaju, chystaju dalsi utok, moze to suvisiet s tym ze sa RF presuva na US
  https://zemavek.sk/vzniklo-investigativne-centrum-jana-kuciaka-ktore-chce-odhalovat-vztahy-medzi-zlocinom-a-politikou-a-ano-su-v-tom-aj-sorosove-peniaze

  Odpověď
 16. Robert Fico: Čaká nás rok nádeje
  Násilný protest „žltých viest“ vo Francúzku ukazuje, čo hrozí akejkoľvek krajine, ak rezignuje zo sociálneho rozmeru politiky.Ak nebudeme pokračovať v politike vyrovnávania regionálnych rozdielov a nedôvera k štátu sa bude ďalej prehlbovať, vzniká podhubie na rast extrémizmu a násilia.

  Z hľadiska vnútropolitického nastupujúci rok prinesie dvoje volieb. Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý svojimi skúsenosťami z medzinárodnej politiky bude schopný okamžite reagovať na meniace sa bezpečnostné a ekonomické prostredie vo svete. Eurovoľby zase rozhodnú, či projekt EÚ, ktorý je naším životným a hodnotovým priestorom, zostane životaschopným, alebo sa presadia dezintegračné politické vízie z okraja politického spektra. Rok 2019 sa začal. Spojme sa pre úspešné Slovensko.
  https://komentare.hnonline.sk/komentare/1871249-robert-fico-caka-nas-rok-nadeje

  Odpověď
 17. Mikloško sa chce dostať do druhého kola, s Kotlebom a Harabinom diskutovať nebude
  Bývalý politik má záujem napríklad o podporu voličov KDH a ak ho podporí aj vedenie hnutia, bude to akceptovať s úctou a vďačnosťou.
  https://slovensko.hnonline.sk/1871354-miklosko-sa-chce-dostat-do-druheho-kola-s-kotlebom-a-harabinom-diskutovat-nebude

  Odpověď
  • Mikloško…Nikita ho pomenoval presne.

   Odpověď
 18. Mikloš kritizuje Dankove prejavy priateľské voči Rusku: Je to doslova “vlastizradné” a hrozí, že naši partneri nebudú za nás nasadzovať svoje životy a svoje zdroje
  Bývalý slovenský minister financií a súčasný ekonomický poradca ukrajinského premiéra Ivan Mikloš v rozhovore pre HNtelevíziu tvrdí, že sympatie predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka k Rusku sú pre Slovensko nebezpečné
  https://www.hlavnespravy.sk/miklos-kritizuje-dankove-prejavy-priatelske-voci-rusku-je-doslova-vlastizradne-hrozi-ze-nasi-partneri-nebudu-za-nas-nasadzovat-svoje-zivoty-svoje-zdroje/1634178
  a jeho šafárenie nebola vlastizrada?

  Odpověď
  • Oracle 911 10.1.2019 o 17:23

   Zlodej kričí…

   Odpověď
  • Ten všivák hovorí o vlastizradnom konaní??? Jedine ak berieme jeho „poradcovanie“ aj so súputnikom brčkavým. A v ktorom vesmíre by „naši západní partneri“ nasadzovali za nás životy? A zdroje…čo bol pod prúdom, veď oni vedia zdroje len kradnúť a vysávať…

   Odpověď
  • Časostroj 10.1.2019 o 20:31

   Tie zdroje by najprv museli mať. Bývale štáty socbloku vyžmýkali do morku kostí a dodnes majú ich obyvateľov za otrokov pod kuratelou janičiarov.

   Odpověď
  • Naši západní spojenci za nás niekedy nasadzovali svoje životy a zdroje, alebo by boli ochotní ich nasadzovať?

   Odpověď
  • …ten nech sa radsej niekde zasije aby sme si vsetci mysleli, ze mu uz niekto pomohol na onen svet, lebo inak pojde do basy za vlastizradu on, za vsetku tu ekonomicku porobu co nam priniesol!

   Odpověď
 19. Danko pred chvíľou vyhlásil termín prezidentských volieb. Povedal (v tom zmysle), že dnešný deň je zvláštny tým, že je to deň narodenia J. Matúšku (autora textu našej hymny) a G. Husáka. Husáka spomenul ešte raz, keď hovoril, aké vlastnosti by mal mať prezident. Žeby tvoril matricu? Danko je pre mňa dosť nečitateľný. To vyhlásenie odporúčam pozrieť, keď ho zverejnia.

  Odpověď
  • https://www.ta3.com/clanok/1145514/tb-a-danka-o-terminoch-prezidentskych-volieb.html

   Odpověď
  • Danko je preto „nečitateľný“, lebo je ochotný slúžiť všetkým, len aby bol pri koryte. Stačí, ak budeš vychádzať z toho, že je to ničiteľ štátnosti, účastník plazivého štátneho prevratu, podrazák a vydierač, kryje vlastizradcu Gajdoša, líže topánky sionistom a veľa, veľa iného. Celá jeho „ruská agenda“ je len imitačno-provokačná činnosť. Prejav, čo mal v Moskve, je najmizernejší, aký som kedy počul. To si vážne myslel, že spraví zo SVK most medzi RUS a EÚ, keď v Dume hovoril, že SVK musí bojovať s dezinformáciami a propagandou a kontrolovať internet?
   Taký malý ľudácky smrad, ako F. Mikloško, ktorý hovorí – “Celý dospelý život nesiem v sebe traumu roku 1945, teda traumu ideológie a krachu slovenskej štátnosti.“

   Odpověď
   • Časostroj 10.1.2019 o 16:21

    Najhoršie na tom je, že cele predsedníctvo ako aj radový členovia na neho pozerajú ako na poloboha. Pritom pod jeho „riadenim“ strane chýba už len jediné, písmenko P ako proti v názve strany. Trvalá devalvácia národných myšlienok a tradícií kontinuálne od čias urinujúceho alkoholika Sloptu žilinského.

    Odpověď
    • Naopak, radovy clen ti povie, ze za Slotu sa dalo za predsedom ist a bavit sa s nim. Ze bol aky bol, ale jeho slovo platilo. Co uz nie je pravda s Dankom. Je utesneny a nik sa k nemu nedostane, mimo jeho najblizsich. Info mam z prvej ruky.

     Odpověď
     • Tiež si myslím, že Slota popri všetkom čo dorobil, by nikdy neurobil to, čo Danko po Kuciakovej vražde. Spojiť sa s Bugárom… nôž do chrbta. Danko je vychcaný jak štyria.

      Odpověď
    • Už jsem to glosoval dříve. Slovenská „pronárodní“ politická scéna je stále rozštěpena na národovce -nostalgiky /Slovenský štát/ a národovce s hlavou v 21.století. To je pro protivníky emancipace Slovenska velmi vítané. Pak se nelze divit přítomnosti SNS vedle LSNS.
     Jediné možé řešení je příchod dosatečně silného „atamana“ , který to zkusí spojit. Slovensko s tímto latentním vnitřním konfliktem je pro eventuelní resuscitovaný společný formát státnosti velmi rizikové.

     Odpověď
     • zial je to tak a potom su este narodne citiaci soc dem.

      Odpověď
   • Asi tak. Spomína takmer všetky politické spektrá, aby ako kandidát oslovil všetkých voličov. Štúr, Štefánik, Hlinka, Dubček, Husák. Už len Kiska chýbal. Ale na ňom asi nenašiel žiadnu pozitívnu vlastnosť. :)

    Odpověď
 20. Zdá se , že Kubera je zařazen a dostal i noty . ˇhttps://www.novinky.cz/domaci/494081-kubera-cinsky-velvyslanec-mi-rekl-ze-on-i-babis-udelali-chybu.html?sznhp=rss
  Nebývale aktivní Senát – novoroční projev a teď vlez do zahr.politiky . Že by posílení dua Z + B ? MZV je zjevně na slepé koleji a bez pohonných hmot…

  Odpověď
  • Taky jsem si všiml, že je Kubera nebývale aktivní.
   Ale to není na škodu, on je jeden z nejrozumnějších lidí v ODS.
   Aby mohl být Babiš odstřelen, musí se aspoň jedna nebo dvě ,,tradiční strany“ obrodit a vrátit se na cestu zdravého rozumu a ochrany zájmů státu a jeho obyvatel.
   Zatím k tomu nedošlo.

   Odpověď
  • Že by adept na střídání Petříčka

   Odpověď
   • S cigárkem by klidně mohl pokecat s panem Lavrovem.

    Odpověď
 21. Čo sa týka určitej taktiky Smeru, vyzerá to tak, že dlhodobejšie to fungovalo tak, že lavírovali takým spôsobom, že keď bolo treba nejaké právne nezáväzné veci sľúbiť alebo podpísať, tak to urobili s tým, že papier alebo slovo znesie všetko, a pritom si robili veci aj tak po svojom. Liberasti ich v tomto trochu prekukli, a teraz robia také veci, že keď ide o nejaký právne nezáväzný dokument, tak to najprv poriadne ozvučia v médiách, alebo cez niekoho, kto sa chytí a rád kváka, a Smer je takto nútený sa vyhraniť nielen pred nadnárodnými „šéfmi“, ale aj pred voličmi, ktorí sú na také veci citliví. Podľa mňa to bol dôvod, prečo keď sa jednalo o schválenie Marakešskeho paktu, tak najprv začali kričať opozičné strany že to je zlý pakt, a že sa treba postaviť proti… Vedeli, že Smer je tlačený zhora aby kráčal vo formácii s nimi, a že to len ťažko vysvetlí voličom (aj keď si potichu robí svoje), a preto ak poslúchne páničkov, tak stratí voličov a v budúcich voľbách Smer preválcujú. Ak by boli média ticho, Smer by to zrejme potvrdil, a neriešil by to, keďže to nie je právne záväzné… Podobne aj táto bezpečnostná stratégia a petícia ktorú spísali atlantické autoriťky, dali ju do parlamentu a spoliehali sa na to, že Blaha na to zareaguje a patrične to ozvučí…

  Záleží len na tom, aké má Smer manévrovacie možnosti a schopnosti v jednotlivých osobách ich presadiť… Pretože aj potichu robiť svoju mravenčiu prácu na pozadí lavírovania pred Bruselom a Atlantickými strýčkami je dobré, ale je dobré, aj keď sa vytvára informačné pole, v ktorom sa zviditeľňujú škodcovia, a samotná politická sila dostáva podporu zdola robiť viac v prospech národa. Každopádne, musí to byť správne načasované, lebo ľahko sa môže niečo pokaziť. Zrejme treba využiť fakt, že GP sa snaží opísať neoconov a ich lokajov, ale nenechať si pritom vsunúť palicu do kolesa (riadiť okolnosti ako Putin).

  Odpověď
 22. Rozmyslam nad tym ozvucenym odchodom Fica na US a napadla ma nahravka Gorila co sa objavila v Kocnerovom Trezore. To bolo az po sneme smeru kde Fico vyhlasil ze dovedie smer k vitazstvu vo volbach. Aj ked tie kauzy z Gorili su Dzurindove maslo na hlave Fico v tom byte bol a mozu tam byt nejake pre neho neprijemne veci co v prepise nie je.

  Odpověď
  • Čítal si pôvodnú webovú verziu „Gorily“? Nie tú brožúrku „akože“ od Nicholsona. Tam je to všetko na bielom. Fico sa párkrát stretol s Haščákom, ktorý sa ho snažil kúpiť. Nič z toho nebolo, sám Haščák povedal – „Zlomili sme nad ním palicu“. Fico nikdy Slovensko ani jeho ľudí nezradil. Napriek tomu, že sa z titulu svojej funkcie musí stretávať a dohadovať sa s rôznymi jaštermi.

   Odpověď
   • cital som Gorilu hned prvu verziu co sa objavila na internete asi 2011-12? V prepise nemusi byt vsetko. Vychadzam z toho ze Fica do bytu vlakali aby ho diskreditovali lebo niekto im bonzol ze su odpocuvani. Pisal som o tom co nemusi byt v prepise ale moze byt v odposluchu. Mozno schvalne Hascakom vytiahnute. Ked je Ficov odchod na US realny musi byt na to vazny dovod. Moj prispevok bol o tomto. Diskreditacia je diskreditacia nemusi byt nutne pravdiva.

    Odpověď
 23. Dost primitivní dehonestace SPD. Může jít o provokaci s využitím příslušnika starší generace. Ale domnívám se , že s blížícími se eurovolbami bude tahle antikampaň sílit . Kampaň euroanálalpinistů nebude mít žádný program / jaký taky ?/, ale bude postavena výlučně na útocích proti alternativním programům.

  Odpověď
  • ještě link
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muj-soused-terorista-mily-deda-zil-pro-okamurovce-a-mel-plan-zapalovat-muslimky-63794?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

   Odpověď
 24. Mimovládna organizácia Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, platená zo zahraničia, v spolupráci s ministerstvom zahraničných vecí vydala príručku pre učiteľov, kde ukazuje, ako treba rozpoznať extrémistov medzi žiakmi, ako bojovať proti takzvaným dezinformáciám a ako indoktrinovať žiakov, aby mali pozitívny vzťah k migrácii.
  Nedávno sme informovali o príručke, ktorá vyšla v Nemecku a ktorej cieľom je rozpoznať už medzi škôlkarmi deti z extrémistických rodín. Poznávacím znamením majú byť u dievčat vrkoče a sukne, u chlapcov nezavalité, vyšportované postavy a u oboch týchto pohlaví skôr bezproblémovosť, tichosť v kolektíve. (Viac TU).

  Zdá sa, že rovnaká ideológia sa nevyhla ani Slovensku.

  Príručka sa rozdeľuje do piatich sekcií :

  1.Migrácia, mýty a skutočnosť

  2. Mýty a fakty o kauze Skripaľ

  3. Radikalizácia mládeže a čo s ňou môžu robiť učitelia

  4. Ako zvládnuť diskusie o extrémizme. Komunikačné rady a metodické návody pre učiteľov

  5. Vigilanti – Samozvaní strážcovia poriadku a polovojenské skupiny na Slovensku

  Sekciu o migrácii vypracovala Zuzana Vatraľová, vedúca úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM).
  V úvode píše ako migrácia pre Slovensko nie je žiadny problém. Tvrdí, že považovať migrantov za hrozbu je extrémizmus a sú to len predsudky. …

  https://www.hlavnespravy.sk/pouziva-vyrazy-ako-kiskoidi-presstituti-fasisticki-liberali-cita-konspiracne-weby-na-slovensku-vysla-brozurka-pre-ucitelov-ktora-im-napovie-ako-mozu-v-triede-rozpoznat-extremistickeho-ziaka/1633402u7

  Odpověď
  • Oracle 911 10.1.2019 o 7:48

   Robia kampaň Kotlebovi…

   Odpověď
  • Už sa objavujú otázky že kto to na školách povolil. a kto že je minister školstva? Obávam sa že Smer trestuhodne hazarduje s ťažko vydobitým potenciálom a zase akoby sa vracal do „starých“ koľají. Spia tam? Aby ich to neprišlo draho. Takýto propagandistický pamflet im jednoducho nemôže ujsť. Neexistuje.

   Odpověď
   • Mimochodom, zas je v tom Lajčák. 2 vládne mimisterstvá, ktoré sa na tomto aktívne podieľajú. Super ťah pred voľbami.

    Odpověď
    • A v tomto prípade materiál skutočne robili mimovládky, toto MZV neobkecá ako s Blahom.

     Odpověď
    • Pred rokom, ako MZV vybehlo s propagačným videom : „My sme NATO“! „V NATO sme preto, lebo nič lepšie pre našu bezpečnosť na medzinárodnej úrovni neexistuje“,
     Korčok vtedy robil reklamu videu na tlačovke, na Bláhovom FB sa ľudia dopytovali čo to má znamenať. Sľúbil, že bude riešiť z ministerstvom. Po čase som sa ho dopytovala ako to dopadlo . Odpovedal, že bohužiaľ sám minister sa za video postavil.

     Odpověď
  • zda sa, ze neratali s nalezom ustavneho sudu vo veci extremizmu a rovno sami zacali vykladat definiciu extremizmu

   Odpověď
   • Oracle 911 10.1.2019 o 10:11

    Čo je forma extrémizmu a slniečkári spolu s Lajčákom majú problémy a Fico im to zráta…

    Odpověď
 25. Soukup v dnešních zprávách (parafrázuji):
  „Možná jste si říkali že jsem byl trochu unavený ke konci roku, ale to proto že už před nějakou dobou jsem udělal s nejbližšími spolupracovníky jedno závažné životní rozhodnutí které bude mít vliv na pořady na barandově. Za týden možná za dva se to dozvíte.“
  https://www.barrandov.tv/video/144265-moje-zpravy-9-1-2019

  Odpověď
 26. a je to tu … ! výborná práca… sice je pan Rajtar zo SaS ,ale myslim si ,že pracuje aj pre iných…a tu už davnejšie spomínaná Infovojna z 30.11 kde P.Forisch tuto skutočnost objasnoval

  NAKA začala trestné stíhanie na základe dvoch trestných oznámení, ktoré podal jeden z poslancov NR SR.
  „V oboch prípadoch ide o machinácie s bytmi, ktorých výsledkom je nezákonné obohatenie sa podozrivých a poškodzovanie štátu,“ uviedol poslanec za SaS Jozef Rajtár. Dodal, že ak sa Ladislavovi Bašternákovi dokáže vina, tak by mu mal byť uložený omnoho prísnejší trest ako päť rokov, ktorý mu vymeral Okresný súd Bratislava II. „Pôjde totiž o opakovaný trestný čin páchaný organizovanou skupinou, a zároveň sa niekoľkonásobne zvýšila aj spôsobená škoda,“ vysvetlil.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kocner-a-Basternak-celia-novemu-trestnemu-stihaniu-308590
  tu infovojna : https://www.youtube.com/watch?v=PpQrEI7Z_Oc

  Odpověď
 27. Ak by Fico odišiel na ústavný súd, Smeru by mal šéfovať Pellegrini, tvrdí Kažimír
  Expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico spĺňa všetky odborné predpoklady na ústavného sudcu. Zhodujú sa ministri Smeru-SD. Ak by sa ním Fico stal, predsedom Smeru-SD by mal byť podľa ministra financií Petra Kažimíra premiér Peter Pellegrini
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ak-by-Fico-odisiel-na-ustavny-sud-Smeru-by-mal-sefovat-Pellegrini-tvrdi-Kazimir-308594

  Odpověď
 28. Skandální výroky velvyslance Ukrajiny vyvolaly ostrou reakci Klausova institutu
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901098896145-vaclav-klaus-institut-velvyslanec-ukrajina/

  Odpověď
  • :-D libovka. No panečku už se to rýsuje.

   Odpověď
   • zajímavé že Ovčáček nereagoval na Twitteru tak jako minule.)

    Odpověď
    • eM: Jak to myslíš?

     Odpověď
     • No nechal tak prostor pro první silnou odpověď Institutu Václava Klause.
      Přitom minule reagoval na podle mne slabší kávu mnohem rychleji.

      Odpověď
      • Ano, to jsem předpokládal, ale radši jsem se zeptal.
       Nu, Klause staršího bych volil, pokud bude kandidovat. Jsem zvědav, jakým způsobem se posune názor veřejnosti.
       Myslíš, že se objeví veřejně informace, že udělal to nejlepší, co mohl?

       Odpověď
       • Ani tolik nebude potřeba, ale i to je možné. Myslím že i kdyby Klaus neudělal nic, řekněme kolem 40% bude mít hned jak bude kandidovat.
        Ale JS, zkušenost mi velí že někteří lidé na něho názor nikdy nezmění. Je to stejné jako se Zemanem.

        V tomto jsou oba výrazní, existuje málo lidí co na ně má názor vyloženě neutrální.

        Odpověď
        • No, nevím, když čtu diskuzi na PL, kde jsou čtenáři „více znalí“, tak většina komentářů je proti Klausovi. Proběhla tam také anketa, jestli by volili Klause a pro něj hlasovalo 33%.
         https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Marasmus-smelost-hole-nestesti-Vaclav-Klaus-promluvil-o-dalsi-kandidature-na-Hrad-a-na-politicke-scene-zavladl-poplach-565865

         Odpověď
         • což není vůbec špatné, vzhledem k tomu že existuje spousta starých klausovců kteří na netu neserfují (znám několik).
          Záleží to samozřejmě na dalších faktorech, ale výchozí pozice je dobrá.

          Odpověď
 29. popolvár 9.1.2019 o 17:42

  dávam to aj sem, lebo vo vlákne je to už riadne hlboko (http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190723 – pre tých, čo ich zaujímajú analýzy, na ktoré dal Nikita linky)
  Nikita, vďaka za linky na tvoje analýzy v NWOO. Škoda, že ich neponúkaš aktuálne na zverejnenie aj pre leva-net, či?
  Analýzam nemám čo vytknúť, v podstate obšírnejšie a podložene hovoria o tom, najmä tá druhá o Smere, čo som ja v krátkosti naznačil vyššie. V podstate si na jednom mieste zhrnul všetko to, čím som nielen ja po kúskoch časovo aktuálne prispieval do diskusie a v podstate potvrdil nielen môj úsudok a videnie stavu vecí v ich začlenení do procesov nadnárodného – európskeho a globálneho významu. (pohladil si mi ego, Nikita).
  Píšeš, že na obnovu strany, zostavenie pronárodného programu a jasnej stratégie jeho naplnenia a získanie dôvery voličov má Fico a jeho krídlo max poldruha roka, akt. už len 14 mesiacov (článok bol zverejnený 18.8.2018 – nadrbal si tam tých osmičiek, len čo je pravda… Ešte aj čas zverejnenia 16:04 je zaujímavý).
  Myslíš, že sa mu to podarí? A ak aj áno, a parlamentné voľby o vlások vyhrá, bude mať vôbec s kým zostaviť vládu? Most-Híd a SNS z parlamentu vypadnú, alebo tesne presiahnu 5% hranice – čiže budú z hľadiska prerozdelenia moci bezvýznamné. Je tu na Slovensku okrem smeráckeho krídla okolo Fica ešte vôbec niekto vlastenecký a nielen pateticko-teatrálne „patriotický“?
  Ty aj ludo sa viac-menej zhodujete v názore na Ha-rabína. Myslíte si (otázka aj na luda a ostatných, ktorí majú Harabina viac-menej prekuknutého, žeby bol až takou hrozbou pre slovenskú štátnosť a snahy o obnovenie našej suverenity akou je teraz Kiska? Je momentálne na kandidátke lepší kandidát, a ak áno, má šancu na zvolenie?
  Fico a Blaha boli na Kube. Čo všetko sa tam prerokúvalo, či aj budúcnosť Smeru s ohľadom na ideologickú a vyššie priority – to sa môžme len dohadovať. No nech by už tam bolo čokoľvek, tak s istotou môžme povedať, že ak Fico stratí v Smere reálne moc a teda aj jeho krídlo s ním, tak to nebude mať kto realizovať, a to, čo bolo ponúknuté alebo vyjednané na Kube, bude len ďalšia nevyužitá šanca pre Slovensko.
  Tak, ako som písal vyššie ohľadom kandidatúry Fica na post ústavného sudcu – počkajme, ako sa to vyvinie a budeme mať jasnejšie, čo a ako. Dovtedy môžme len na podporu zachovania Slovenska napomáhať odhaľovaním pozadia a smerovania procesov a strhávať masky. A následne agitovať v prospech skutočných vlasteneckých a pronárodných síl.
  Nikdy som nechcel vstupovať aktívne do politiky a ani do žiadnej strany. Ale ak to Fico nezabalí, tak vstúpim do Smeru – nech posilním jeho krídlo. Asi nastal čas KSB pretaviť aktívne aj do reálnej politiky.

  Odpověď
  • Popolvár, je najvyšší čas, aby jazyk KSB zaznel verejne. Aby konečne zaznelo, že treba budovať spoločnosť, kde budú hájené záujmy poctivo pracujúcej väčšiny a potieraná parazitujúca menšina. A aby sa raz (nie hneď) vyjasnili pojmy boľševici, menševici, stalinizmus, marxismus, trockizmus. Toto objasnenie pojmov bude na dlhé lakte, ale začať treba. A áno, tiež si myslím, že Harabín je Ha-rabín, ktorému sú záujmy poctivo pracujúcej väčšiny ukradnuté. Rovnako Kotlebovi, ktorý je nachystaný na scénar fašizmu. Možno ani nie tak on, on je len figúrka na rozbehnutie vlaku, ktorý potom povedie niekto iný. Nech sa tuto prítomní „národovci“ dobre rozhliadnu po jeho spolupracovníkoch a keď tak radi skúmajú fakty okolo určitých počtov a možností určitých technických zariadení, nech si zistia kto je kto. Kotleba oslovením Lichtnera na kandidatúru do EP v mojich očiach potvrdil tunajšie úvahy o ňom ako o projekte globalistov. Ja nechcem žiť v štáte, v ktorom zas naplno chytí kormidlo vývoja cirkev s tým jej večným „nie som hoden, nie som hoden“ a „moja vina, moja preveľká vina“. Chcem počuť, že je alternatíva k sebazničujúcemu kapitalizmu, ale tú nenájdem na stránkach Z&V, ani ju nepočujem zo SV. A už nemáme čas ďalších 30 rokov, čo je 1,5 generácie a čas za ktorý sa dá preprogramovať nová generácia. Koľkým „veriacim“ zapne, že prečo bývalí otroci Egypta, úplna spodina spoločnosti, musela blúdiť 40 rokov, keď do zasľúbenej zeme to bolo čo by si kameňom dohodil?
   Ak by si sa rozhodol ísť do politiky, plus ďalší schopní z tohto fóra (a je ich tu dosť na oboch stranách česko-slovenskej hranice), mňa by to tešilo. Vrátim sa ešte k dokumentu Expremiéri- Fico. Buď už je ten chlap úplne unavený z politiky a chce odísť, preto tam povedal veci na hulváta bez ohľadu na dôsledky, alebo to bol niečo ako výkrik- V takomto bahne sa pohybujem, takto musím konať. Ak to chcete zmeniť potrebujem úplne nových ľudí „z dola“, nefigurujúcich v žiadnych klanoch (avizované prebudovanie základne na decembrovom sneme). A Nikitove analýzy sú tiež výborné, len ako mu ludo vytkol, bez expresív.

   Odpověď
   • tiez ma uz nebavi stale akceptovat „mensie zlo“

    Odpověď
    • Oracle 911 10.1.2019 o 14:09

     Ani mňa ale varime z vody…

     Odpověď
     • ano zial :-(, ale ako si uz viackrat pisal, mame len to co si zasluzime

      Odpověď
   • ok, koho teda budes volit ty? vcera som pozerala zoznam kandidatov a fakt nevidim nikoho, kto by mal aj charakter aj by som videla, ze aspon trochu vie v politike plavat. Lebo inak volime de facto poradcov, o ktorych nevieme ani mena

    Odpověď
   • popolvár 10.1.2019 o 14:00

    preto som napísal, že s tým vstupom do Smeru počkám, až bude jasné, že je to výkrik „Pomôžte mi!“
    A unavený je, to mi ver – stačí sa naňho pozrieť. Po abdikácii ešte sršal energiou a odhodlaním, ale previerka pomerov v strane mu asi narobila riadne vrásky na čele.

    Odpověď
   • Treba scelovať, nie rozdeľovať.
    Integrovať vśetkých ľudí dobrej vôle,
    všetky dobré nápady.
    A ak dobré nie sú, dať im dobrý kontext a tak ich ovladnuť.
    Prípadne priamo lepšiu alternatívu ponúknuť.
    Bez nejakých zástav a „pochodov“ KSB.

    Cirkev je v mnohom potenciálny spojenec.
    ĽSNS nemenej.
    KSČ, v mnohom i Mečiar, či dokonca Harabín.
    I sliniečkári sa dajú na čo-to využiť.

    Hlavný problém, hrozba je dnes neoliberalizmus
    a jeho forma novej totality.

    No i jeho možno chápavo re-de-finovať.
    Proste im základňu odpáliť
    a prevziať kontrolu v zvolenom konvergenčnom bode x+n.
    Viď MDP (DVTR).

    Kľudne choďte do politiky sa oťukať.
    Odtiaĺto vźdy podporu, rady budete mať.
    Do akýchkoľvek strán..riešenia lepšie ponúkať,
    kariérne výťahy, zbytočne naprázdno sa točiace pater-noster,
    môžte dnes, prakticky hocikde využívať.
    Kto iný, keď nie vy?

    Vyhodou dnes je, že riadiť môže naozaj ktokoľvek,
    bo skutočných manažérov takmer niet,
    je po nich obrovský hlad, platy výborné,
    ultimatívny nástroj riadenia voľne dostupný.
    Ideálna konštelácia pre nezápecníkov.
    Problém-výzva-príležitosť :)

    Odpověď
 30. Další tah „české vlády“ jak rozeštvat lidi proti sobě:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/navrhy-na-zvyseni-zivotniho-minima-a-skolni-obedy-zdarma-stepi-vladni-koalici-radi-se-jak-dal-63748?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • no myslím že tohle nerozeštve lidi, jen politiky :-)

   Odpověď
   • Kéž by! Snad to neprojde.

    Odpověď
 31. http://www.prehladsprav.sk/ustavny-sud-rozhodol-casti-zakona-o-extremizme-su-v-rozpore-s-ustavou/1838
  Ústavný súd rozhodol: Časti zákona o extrémizme sú v rozpore s Ústavou

  Odpověď
  • Oracle 911 9.1.2019 o 16:54

   :) Aj toto je dobrý výsledok…

   Odpověď
 32. Vzniklo Investigatívne centrum Jána Kuciaka, ktoré chce odhaľovať vzťahy medzi zločinom a politikou. A áno, sú v tom aj Sorosove peniaze
  https://www.hlavnespravy.sk/vzniklo-investigativne-centrum-jana-kuciaka-ktore-chce-odhalovat-vztahy-medzi-zlocinom-politikou-ano-su-v-tom-aj-sorosove-peniaze/1632422

  Odpověď
  • To je dobré, že se diskredituje hned na začátku. Soroš je už dostatečně politicky „malomocný“ i když finančně ještě velkomocný. Záměr ?

   Odpověď
 33. Blaha vs MZV už otvorene: MZV reaguje na Blahu, Blaha kontruje
  https://www.hlavnespravy.sk/blaha-sa-vyjadril-k-bezpecnostnej-strategii-slovenskej-republiky-mzv-prirovnal-k-stranke-zomri-ludom-vsak-uz-dochadza-trpezlivost/1632278
  Začína to naberať na obrátkach. Neviem prečo mám stále dojem že Smer ako celok aktuálne jaksi prešľapuje na 1mieste ako keby sa nevedel rozkývať. Raz ide do 1 strany, potom zas do druhej. Myslím že proces jasného profilovania je nevyhnutný a cítia to všetci.

  Odpověď
  • Navodzuju dojem,ze sa im to sype…no myslim,ze opak je pravdou….ešte,aby liberalkovia neplakali….Sulik sa už vidi ako viťaz. : )

   Odpověď
  • …jasne profilovanie… to az po tom co to bude odpiskane v USA, samozrejme je to lavirovanie a nezabudat ze su to bitky lokalneho vyznamu, ludom ako je Blaha je lahko nenesu za nic zodpovednost ale robi to dobre v tomto pripade.

   Odpověď
  • Lajčák si stojí za Bezpečnostnou stratégiou, podporil ho Sólymos
   K tvorbe Bezpečnostnej stratégie SR boli prizvané politické strany, písalo ju ministerstvo zahraničných vecí a je to vyvážený dokument, ktorý odráža bezpečnostné prostredie, v ktorom Slovensko funguje. Pre novinárov to dnes počas rokovania vlády uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák
   https://www.hlavnespravy.sk/lajcak-za-bezpecnostnou-strategiou-si-stoji-podporil-ho-solymos/1632966

   Odpověď
   • popolvár 9.1.2019 o 18:13

    V podstate Lajčák aj povedal pravdu. tento dokument skutočne odráža bezpečnostné prostredie, v ktorom Slovensko funguje. Povedzme si pravdu, je možné momentálne na štátnej úrovni po pokuciakovských zemetraseniach nie že napísať ale čo i len vôbec si dovoliť napísať niečo iné? Papier znesie všetko. A stratégia v príhodnejších časoch sa dá modifikovať, zmeniť. Asi zbytočne robíme paniku a samo sa nasierame, keď aj logika vecí a procesov v danej situácii nám hovorí, že to momentálne asi je to najlepšie – netratiť sily a zdroje v nepodstatných provokáciach.
    Vrátim sa však k Nikitovým analýzam na NWOO. Je jasné, že silný a vlastenecký Fico je pre GP prekážkou etablovania sa ľudáckych síl na Slovenskej politickej scéne. Ale je už Kotleba tak schopný, aby dokázal po vyhratých voľbách plniť zadané úlohy? Nebolo za priškripnutím Fica aj zo strany kontinentálov aj niečo iné? V prvej analýze je popísaný aktuálny boj o podobu a smerovanie EÚ a Európy ako celku medzi atlantistami, kontinentálmi a samozrejme aj Putin hrá o svoju predstavu. Tá dvojrýchlostná EÚ – plán kontinentálov, ktorú ozvučoval Fico – nebolo to práve to, čo podnietilo aj kontinentálov, aby Fica pridusili? Nebolo to podľa kontinentálov prílišné a teda škodlivé ozvučovanie toho, čo malo zostať za oponou? Ja viem, že Fico musel nejako vysvetliť svoje postoje a politiku pred voličmi, ale nepovedal viac, ako bolo pre kontinentálov vhodné?

    Odpověď
  • neviem či ste si toho všimli, ale Blaha teraz dokonale nachytal MZV z amaterizmu. Časť z vyjadrenia MZV na Blahove výroky – Jej prípravu nefinancoval George Soros, nedali sme ju vypracovať žiadnej zahraničnej mimovládnej organizácii. Do procesu prípravy boli zahrnuté aj slovenské mimovládne organizácie. Tu je však na mieste otázka – A kto vlastne financuje slovenské mimovládne organizácie, ktoré sa toho procesu zúčastnili? Ak zobrali čo i len 1 cent zo zahraničia, sú vlastne agentmi cudzej moci a k týmto veciam už z princípu by vôbec nemali mať prístup. A zároveň sú v tomto smere rovnaké ako zahraničné mimovládky.

   Odpověď
 34. NK podporovatelia Harabina to je ten Meciarov projekt z narodnej konferencie.

  Osobne nie som proti, ak by sa mal Robert Fico stať sudcom Ústavného súdu SR. Ani, ak by bol aj jeho predsedom. On osobne nepotrebuje imunitu, potrebujú ju totižto iní! O veciach predsa rozhoduje senát, nie jeden sudca. A o tom, že je pronárodný niet pochýb. Určite nestrieľa naslepo. S Dankom urobí pravdepodobne dobrý ťah, zase všetkých prekvapí… má totižto prehľad, pozná každý detail Ústavy SR na rozdiel od opozičných krikľúňov, ktorí sa len trasú, aby boli vo vláde za každú cenu.
  Parlamentní politici sa ako obyčajne nezaujímajú o problémy bežných občanov, ale kto z nich bude sedieť, na akom teplom miestečku. Realita dnešných dní…“

  Slavěna Vorobelová
  predsedníčka Národnej koalície

  Odpověď
  • Oracle 911 9.1.2019 o 11:05

   :)

   Odpověď
  • Na Národnú koalíciu som sa pýtal nižšie.
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190461

   Niečo o nich spomenul aj Jardob.
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-56/#comment-190651

   Odpověď
  • Možná hloupá otázka : Slavěna anebo Slaviena ? V prvním případě zajímavý průnik z Čech do slovenské Národní koalice . Úmysl nebo náhoda ? Mně je to každopádně po chuti… Teda pokud je ten projekt upřímně míněný a prováděný. Pak by ten přívlastek národní mohl být skutečně Národní.

   Odpověď
   • Narodila sa v Aši. Podľa niektorých názorov má v Aši končiť stará Európa. Tiež symbolické.

    Ale ako podotkol Jardob, asi je len lákadlom pre voličov.

    Na hlavnej stránke majú citát Jana Wericha: „Kto chce, hľadá spôsob. Kto nechce, hľadá dôvod.“

    Odpověď
 35. Šefčovič o kandidatúre na prezidenta:
  „Podpredseda Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroš Šefčovič vníma svoju možnú kandidatúru na prezidenta SR aj vo svetle toho, že treba jasne povedať, že Slovensko patrí do modernej, vyspelej a sebavedomej Európy.“
  https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-kandidature-sr-potrebuje-povedat-ze-patri-do-modernej-europy/1632250
  Myslím že stačilo, na toto už nemám nervy. Lajčák, Šefčovič, jeden jak druhý. Slniečkárstvo, rusofóbia, pchanie sa do zadku západu a usa. Chodte mi všetci do prdele. Ja volím Harabina. Už žiadny úlisný chameleón s plnou bubou demokracie zatvárajúci oči pred Ukrajinou, Sýriou, žiadne 2 demokratická metre. Je mi z týchto demokratov na blití. Pokiaľ Smer bude pokračovať v omieľaní starovových demokratických kádrov, to môže rovno zabaliť. Už tak to majú u národa nahnuté. Nehazardoval by som som zbytkovým potenciálom. Tieto prestarlé ikony už nikoho nezaujímajú. Nové tváre, noví ľudia, nové PROSLOVENSKÉ prístupy. Toto je cesta.

  Odpověď
  • Pokiaľ sa Smeru v poslednom roku podarilo získať dobré body u proslovenských voličov, tak podpora Lajčáka bola krokom späť a podpora Šefčoviča definitívne diskvalifikuje Smer z „proslovenskej“ scény. A budú zase tam, kde boli predtým. To je môj názor. Ešte by som vsádzal na toho Kubiša tak dúfam že sa chytia rozumu. To by mohol byť skvelý ťah.

   Odpověď
   • Oracle 911 9.1.2019 o 7:53

    Putin a dôchodková reforma…

    Odpověď
    • Smer ani Fico nema u nas taku podporu ako Putin v RF. Je rozohrata divna hra vnutri Smeru, hadam vedia co robia. Lebo akykolvek pravicovy zlepenec po volbach by bol katastrofou. Este uvidime ako do hry vstupi Narodna koalicia ( resp. iny Meciarov projekt)

     Odpověď
     • Oracle 911 9.1.2019 o 8:50

      Netvrdím opak, ale v prezidentských a parlamentných voľbách teraz ide o veľa a teraz nemôžeme mať nekontrolovaného Kisku 2.0 alebo ten pravicový zlepenec. Lenže GP odpisuje liberálov a preto zo strany Fica je to kalkulovaný risk.

      Odpověď
      • tomu verim a preto dufam ze vie co robi a rizk v tomto pripade bude zisk

       Odpověď
       • Ved nedavno sa vyjadril,ze chce vyhrat dalšie parl.volby…a Fico nehovorí do vetra… preto ta neistota či navodeny dojem,že sa to sype…. Trocha ma mrzi Kalinakov odstup… tiez to moze byt tah …aky …netušim.

        Odpověď
        • na Fb Kalinak odpísal komentujúcemu :
         :odchádzam iba z parlamentu, nie strany SMER – SD. Tam naďalej ostávam podpredsedom. Vedzte, že nikam neutekám. Uvidíte v budúcnosti :)“

         Odpověď
         • tak predsa niečo bude… myslim ,že jar bude plná prekvapení a nie len pre liberalkov….

          Odpověď
      • Preco mam taky pocit ze LSNS Smer zachrani a bude sucastou koalicie…drieme ten pocit vo mne uz daku dobu.

       Odpověď
       • Okrem ineho Norbert Lichtner (Infovojna)prijal ponuku LSNS kandidovat do euparlamentu .Som zvedava co tym sleduju

        Odpověď
        • Norbert Lichtner je odkedy „národovec“? Vypočujte si z archívu SV nejaké informačné vojny s Huďom, kde sa vyjadruje o svojom „národnom“ cítení…doslovne povedal, že on niečo ako patriotizmus nikdy nemal. Ale to oslovenie od ĽSNS len potvrdzuje tunajšie úvahy, že Kotleba je projekt globalistov pre scénar fašizmu v Európe. Lichtner sa pozná s P. C. Robertsom…Kotleba dostal jasné odporúčanie koho má osloviť.
         Vážení, kde je Cico Ciciak?!? Jeho úvahy mi chýbajú

         Odpověď
         • Treba si vypočut vcerajsiu IV ,myslim v duhej časti o tom hovori….a tiez povedal,ze ponuku prijal ,ale nebude spolupracovat na LSNS….chce tam ist pre ludi a v radiu potom dalej informovat….udajne o pravde…ako to tam funguje a co sa chysta,nechysta atd.Mam z toho zmiesane pocity….tiez ma velmi prekvapilo ze Huďo bol na proteste zltych viest…upozornil na to M. Daňo vo videu….

          Odpověď
          • treba si to naozaj vypocut… povedal, ze nie je za ziadnu stranu, jeho jedinou stranou, za ktoru tam pojde je Slovensko…
           pocuvam ho pravidelne a verim, ze to so Slovenskom mysli uprimne a za pochodu sa uci a viac chape

           Odpověď
          • el-sabí 9.1.2019 o 15:52

           Treba mať na pamäti ,že Ľ.Huďovi je umožnené vydávať knihy , nečítal som ani jednu knihu od neho .podľa názvov kníh ,sú to akože “ protisystémové “ knihy .kam môžu obaja patriť ? všeobecne – riadená opozícia.
           Huďo rád používa- používal slová ,
           boľševici
           Stalinisti
           V tomto prípade myslené o mocipánoch terajšieho režimu .

           Odpověď
           • Huda moc nemusim, ked ho pocuvam, tak vzdy s urcitym sebazaprenim, nie je to moja salka kavy… ale je fakt, ze prinasa dost aktualnych uzitocnych informacii zo svetovej tlace, ktore by som sa u nas nikde nedocitala…

            Odpověď
           • Tie slová ako Huďo používa aj Lichtner. V zmysle najhoršej nadávky. Ak Lichtner, svetobežník a všadebol, bude hájiť záujmy Slovenska a pracujúcej väčšiny, tak pod Tatrami sa budú pestovať banány.

            Odpověď
          • Zuzka
           dal som sem pred par dnami, videjko kde Gal a spol grilovali Svrceka, Vrtalo mi hlavou preco Dano chvali Gala a dava von cudzie videjka preco to vobec riesi? Potom v komente pod jeho statusom som nasiel od niekoho poznamku. …potrebuje este tri hlasy na kandidaturu od poslancov. Aha? No budeme to sledovat a hlavne kto mu podpise.

           Odpověď
           • ano aj ja si myslim,že je to taka jeho mala hra…on dava šance každemu,ale nezabuda….v tomto je taký fiškus.za každu cenu dostat 15 podpisov a nie preto ,aby bol prezidentom ,ale ,aby si tak trocha pomastil ego a ukazal napr. jeho oblubenej novinarke Todovej ,že to dokázal….okrem toho ho vo všetkých štatistikách vynechávaju a to ho štve….nechce byt „niktoš“…viem ,že veľa ľudí tu ho neberie vážne…ja mam tiež vyhrady voči jeho prejavom,no ako inak dokazat a ukazat ludom ako to tu funguje?….aj takto sa to da…nebyt jeho,tak by sme o vela veciach nevedeli. má info z prvej ruky doslova…vela krat brzdi presstitutov a tak im taha esa z rukáva….to sa mi pači a o tom ,že je sledovanejši ako všetky sračkomety je fakt.

            Odpověď
       • Oracle 911 9.1.2019 o 11:56

        Pochybujem, že bude súčasťou koalície lebo to čo robia jeho členovia pomáha len liberálom a preto Fico musí sa jasne vyhradiť voči ĽSNS…

        Odpověď
        • Oni mi ale pridu ako deti, co nevedia co robia a ak niekomu urobia dobre tym co urobia , ani samy nechapu ako to vlastne urobili. Bohovsky mi to pripomina Harabina ktory si pozrel zopar videi z alternativy, naucil sa niektore vybrane slova a opakuje ich. Sice sam nerozumie hlbsiemu vyznamu ale vie, ze sa to dobre pocuva a ma na to pozitivnu spatnu vazbu. A Kotebovci budu pocuvat ,, vodcu,, a ten ma nad sebou ,,strechu,, a strecha ked povie kam vietor, tak tam plast. GP vie, ze V4 potrebuje mat stabilne. Uz teraz je jasne, ze Smer dostane menej % nez posledne volby a bude potrebovat kazdeho, kto bude po ruke a aspon ako tak schopneho (sprosty niesu) hoc Kotleba robi fakt skolacke chyby obcas. Volby sa totiz nezadrzatelne blizia a Kotlebovci budu mat cez 15% minimalne a to uz je hodne velka cifra a stanu sa uz hybatelom na politickej scene…je nevyhnutne ich dostat pod kontrolu.

         Odpověď
         • Oracle 911 9.1.2019 o 13:20

          Deti to áno, ale dosť nevychovaný a nie príliš chytrí…

          Odpověď
  • Šefčovič by bol podľa Lajčáka výborný prezidentský kandidát
   Podpredseda Európskej komisie (EK) pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič by bol výborný prezidentský kandidát. Povedal to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru) pred rokovaním vlády.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/497840-sefcovic-by-bol-podla-lajcaka-vyborny-prezidentsky-kandidat/

   Odpověď
   • Slováci nejvíce sázejí na Harabinu a Lajčáka
    Prezidentské volby se nezadržitelně blíží a lidé si kladou otázku, kdo se stane novým prezidentem Slovenské republiky. Slováci nejvíce sázejí na výhru Štefana Harabiny a také na zatím „nekandidáta“ Miroslava Lajčáka, napsali to dnes Hlavné správy
    https://cz.sputniknews.com/slovensko/201901098895589-slovensko-volby-prezidenta-2019-sazky/

    Odpověď
 36. https://cz.sputniknews.com/slovensko/201901088892879-slovensko-bratislava-strelba-autobus-auto/

  Niekto dnes v Bratislave strieľal po šoférovi autobusu .

  Odpověď
  • tak prý zase ne.
   https://www.novinky.cz/zahranicni/493904-ridicum-v-bratislave-tekly-nervy-skoncilo-to-rozbitym-sklem-autobusu.html

   Odpověď
   • Časostroj 9.1.2019 o 10:59

    Vodič autobusu ale stale tvrdí, že áno. A policajtom ako zvyčajne sa do toho nechce, „veď sa nič nestalo“.

    Odpověď
    • Jestli po něm vystřelil, stopro je kulka v autobusu nebo i průstřel kde kulka opustila autobus. Vzhledem k tomu že úhel z osobáku vzhledem k fotce okénka byl stoupavý, potvrzení/vyvrácení tvrzení řidiče by bylo tak na 5 minut. Na stropě, předním skle nebo pravém předku by musela být patrná stopa.

     Odpověď
 37. Predseda Smeru-SD Robert Fico ponúkol prezidentskú kandidatúru podpredsedovi Európskej komisie Marošovi Šefčovičovi. Šefčovič ponuku neodmietol. Zobral si však čas na rozmyslenie.

  https://www.aktuality.sk/clanok/655157/fico-chce-za-prezidenta-marosa-sefcovica/

  Odpověď
  • Tunafish 8.1.2019 o 19:19

   Zamna asi najlepsi z kandidatou vratane Harabina

   Odpověď
   • Kandidat vybrany len preto, aby sa nepovedalo, ze vladna strana nikoho nedala. Sefcovic nema nic pozitivne, cim by oslovil ludi. Je to dalsi profesionalny kader ako Lajcak zijuci 15 rokov v zahranici mimo domacej reality, ktory by rovnako nemal sancu. Ja mam pocit, ze Smer dostal od niekoho zadanie na profil kandidata a hlada toho spravneho. Za kazdu cenu.

    Odpověď
    • Oracle 911 8.1.2019 o 21:42

     Nie až tak okato pomáhať Harabinovi. Asi toto je ich heslo…

     Odpověď
     • to by bolo fajn :-) a tiez ma to napadlo

      Odpověď
      • Oracle 911 9.1.2019 o 7:13

       Otázka je len, že ako postavia komunikáciu, či to vôbec bude vyhovovať Harabinovi.

       Odpověď
       • Ano, aby to nebola medvedia sluzba. Lebo alternativou a najvacsou hrozbou je asi Mistrik = Kiska 2.0 ( upgrade na sofistikovanejsiu, ale o to nebezpecnejsiu verziu)

        Odpověď
  • Kubiš končí v nato a pýta hlasy?

   Odpověď
   • Kubiš pôsobí pod hlavičkou OSN

    Odpověď
 38. Prezident Kiska udelil 30 osobnostiam štátne vyznamenania
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/497713-prezident-kiska-udelil-30-osobnostiam-statne-vyznamenania/

  Odpověď
  • „To zas bude v álejích nablito.“

   Odpověď
   • stalo sa … prave to davaju v rtvs a prave prebera cenu richard stanke … opět se mi chce zvracet …

    Odpověď
    • … Mne aj to druhe….

     Odpověď
    • Stanke??? Ten dostal vyznamenanie Ľudovíta Štúra???

     Odpověď
     • fakt som skoro odpadla pri tej telke. bolo este par ksichtov ale toto bola TOP grcka dna.

      Odpověď
      • presne ,samí poslušní ju es ej ambasáde ,označil ich .

       Odpověď
     • Dobrodej 9.1.2019 o 7:30

      Stanke je tuším homo-liberast.

      Odpověď
      • So svojím priateľom majú aj syna.

       Odpověď
       • to je syn jeho priatela, co si ho dal vynosit, nejakej lesbonosnici. Teraz Stanke uvazuje ze si da tiez vynosit niekam syna. Chudak Stur.

        Odpověď
     • gašpar 9.1.2019 o 8:53

      Rad Ľudovíta Štúra zase raz rozdával „vyvolenému národu“. ako v 2018.

      https://dennikn.sk/1143939/rostas-a-mizik-cituju-sturove-vyroky-o-zidoch-ale-nechapu-ich-hovori-historik/

      „Boli štúrovci antisemiti?

      Nedá sa to takto tvrdiť. Pravdou je, že mnohí z nich na čele so Štúrom mali protižidovské predsudky. Obviňovali – a treba zdôrazniť, že jednostranne – židovských krčmárov a úžerníkov z ekonomického a morálneho úpadku Slovákov. Nešírili však konšpiračné teórie o sprisahaní židov či židovskej „rasy“ za účelom svetovlády. Takýto extrémny, ideologický antisemitizmus sa začal rozvíjať až neskôr, na konci 19. storočia.

      Ako znalec ste tento týždeň svedčili na súde s poslancom ĽSNS Mizíkom, ktorého obžalovali za status na Facebooku. Prečo ste súdu hovorili, že Mizík sa prejavil ako antisemita?

      Pán Mizík v statuse napísal: „Z histórie vieme, že slovenskí velikáni Ľudovít Štúr, Michal Miloslav Hodža, Svetozár Hurban Vajanský mali negatívny vzťah ku Židom kvôli ožobračovaniu slovenského národa, úžerníctvu a tiež aj kvôli náboženským otázkam.“ Túto vetu dal do súvislosti s tým, že Andrej Kiska vyznamenal niektorých ľudí židovského pôvodu. Poslanec sa tým snaží navodiť dojem, že existuje nejaká kontinuita medzi výrokmi z 19. storočia a dneškom. Je to účelové zjednodušenie, ktoré sa snaží ľuďom podsúvať predstavu, že Slováci odnepamäti vnímajú Židov ako svojho nepriateľa.“

      Odpověď
  • Ľ. Blaha k tejto devalvácii vyznamenaní :
   Udelenie vyznamenania Richardovi Stankemu hodnotí Blaha ako udelenie “Radu uvrieskaného paviána.“ “Čím sa, preboha, Stanke zaslúžil o rozvoj slovenskej kultúry? Tým, že vrieskal na námestiach ako opica, šíril nenávisť a hecoval slniečkársku mládež, aby povalila legitímnu vládu? Za toto sa dnes dávajú vyznamenania?! Absolútny výsmech!
   A „Rad neprekonateľného afektu“ pre M. Vašáryovú (a Dubovcovú): Vášáryová nenávidí Slovensko a vždy ho nenávidela. Za čo ju oceňujú? Za neprekonateľný afekt? Za to, ako je nekonečne patetická? Za to, akú nám robí hanbu v Česku… Že toho Kisku hanba nefackuje, takto urážať Slovensko!…
   https://www.hlavnespravy.sk/prezident-kiska-udelil-30-osobnostiam-vyznamenania-trom-in-memoriam/1632078

   Odpověď
 39. Národná koalícia:
  https://www.narodnakoalicia.sk/

  Zakladateľom je Sergej Kozlík a podporujú Štefana Harabína za prezidenta.

  „NÁRODNÁ KOALÍCIA taktiež odmieta rusofóbiu mainstreamu a vlády. Základom sú vyvážené a priateľské vzťahy s Ruskou federáciou. V tomto sa stotožňujeme s názorom poslanca NR SR ĽUBOŠ BLAHA.“
  https://www.facebook.com/narodnakoalicia/

  Diskusia s podpredsedom Petrom Sokolom na Slobodnom vysielači v relácii Regióny 22/2018.
  https://slobodnyvysielac.sk/relacie/regiony/

  Nie je to tá nová strana, o ktorej sme sa tu viackrát bavili?

  Odpověď
  • tiez by ma o nich zaujimalo viac, zatial o nich vela nepocut, mainstream ich totalne ignoruje co je dobre znamenie, obcas nieco na hlavnych spravach, udajne ich z pozadia podporuje aj Meciar, ale mali by sa viac zviditelnit, mozno este nenastal ten spravny cas, momentalne by boli asi viac biti nez syti …

   Odpověď
   • su na fb ,no trocha som sa nahnevala ked jeden z ich kandidatov na prezidenta R.Švec , sa priliš obúva do Fica…. a komentuje všetko okolo neho aj kandidaturu na US… preto je pre mna tento človek nebezpečná: líška“ v košiari tento novovzniknutej strany
    https://www.hlavnespravy.sk/fico-ustavnym-sudcom-ak-chceme-odpolitizovane-sudy-tak-potom-nie-tvrdi-robert-svec/1631836
    tu o jeho kandidature z Mája 2018: Do boja o prezidentský palác by sa v budúcoročných prezidentských voľbách chcel zapojiť aj šéf Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec. Začína zbierať podpisy pre svoju kandidatúru. Oznámil to tlačovou správou, ktorú zaslal médiám.
    https://www.etrend.sk/ekonomika/na-post-prezidenta-chce-kandidovat-aj-robert-svec.html

    Odpověď
    • Švec je miestny nitriansky bulo, na výsmech je aj polícii, jeho účasti na konferencii s Mečiarom som sa hodne divil a divím dodnes.

     Odpověď
    • su tam niektore kontroverzne tvare, ono samotna Harabinova minulost moze byt kontroverzna, niekomu moze vadit napr. ze ich podporuje Zem a Vek, ale na druhej strane … ake mame ine kadre?
     Priklad: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190846

     Odpověď
 40. a needajú pokoj…čo si od toho slubujú Pavla Holcová z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku a predseda občianskeho združenia a editor Investigatívneho centra Jána Kuciaka Arpád Soltész ?…
  https://www.hlavnespravy.sk/investigativne-centrum-jana-kuciaka-zacina-pracovat/1631736

  Odhaľovať prepojenia domáceho i medzinárodného organizovaného zločinu na politiku a verejné inštitúcie je hlavným cieľom Investigatívneho centra Jána Kuciaka. Ako občianske združenie novinárov vzniklo na konci roka 2018 a od tohto mesiaca začína pracovať
  Projekt je neziskový a bude financovaný výhradne z grantov a darov prostredníctvom transparentného účtu. Soltész zdôraznil, že určite odmietnu podporu od politických strán, veľkých korporácií či osôb s pochybnou povesťou. “Viem si predstaviť množstvo bohatých ľudí na Slovensku, ktorým by sme s poďakovaním peniaze vrátili. Zároveň by sme boli určite veľmi radi, keby nám pán Soros prispel na naše fungovanie, pretože jeho za pochybného nepovažujeme, ale zatiaľ sa neozval,”
  Soltesz a pani ktorá sa musela schovávavť pred kamerami po zabitíí Kuciaka je dnes velmi vysmiata a na očiach všetkých…. týto dvaja su totálny stroskotanci dňa

  Odpověď
  • Pokoj a nechajme ich samotných so zrkadlom.

   Odpověď
  • ta pani ktorá sa musela schovávať uz nepotrebuje ochranku? hadam uz vsetkych jej nepriatelov zatkli?

   Odpověď
   • Oracle 911 8.1.2019 o 22:14

    A nehovoriac o tom, že ešte jej „priatelia“ sú na slobode…

    Odpověď
 41. Zo statusu L. Blahu … zvyšok v linku https://www.facebook.com/LBlaha/
  a ešte taka čerešnička….dnes sneží,…taka malichernosť… a pan Blaha sa asi musel trocha odreagovať na Vallovi…ako nam to tu zabezpečil počs snežnej kalamity …prejazdnosť jak lusk …
  : )))
  ĽUBOŠ BLAHA
  Do parlamentu dorazila petícia, ktorá vyzýva na prijatie Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky. Podpísal ju snáď každý americký agent, ktorý pôsobí na Slovensku.

  ZOZNAM AMERICKÝCH PUDLÍKOV JE NA SVETE

  Pozrite si ten pôsobivý zoznam – oni sú tam hádam všetci do jedného. Bútora, Smatana, Zajac, Mesežnikov, Fedor Gál, Duleba, Mesík…

  A samozrejme nesmie chýbať Nadácia otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. A Globsec. A rôzne ďalšie americké nadácie, inštitúty, združenia a mimovládky.

  A do toho politici SaS, OĽaNO, KDH a podobne. Zvyknú si eufemisticky hovoriť euroatlantici, ale počujú aj na oslovenie „americkí pudlíci“.

  Načo vôbec niekto potrebuje investigatívnu žurnalistiku. Ak niekto chce vedieť, kto slúži USA, má ich všetkých pohromade v zozname signatárov.

  Odpověď
  • ešte toto musím… nemožem sa prestat smiať
   L.Blaha
   “ Haló-valo! Kde, dopekla, trčíš?!

   BRATISLAVA TI KOLABUJE, TAK S TÝM NIEČO ROB, NEMEHLO!“

   Odpověď
   • Tunafish 8.1.2019 o 17:54

    Že nemehlo :D inac MZV sa obulo do Blahu
    Blaha uz stihol aj odpovedat.

    Odpověď
  • popolvár 8.1.2019 o 17:56

   mňa však v diskusii na fb ohľadom Bezpečnostnej stratégie zarazilo, že ju už vláda prijala a nič sa na nej meniť nebude, ako vyhlásil Bugár.
   Mňa zaujíma, ako chce Blaha zabezpečiť, že táto Bezpečnostná stratégia parlamentom neprejde, ak je jasné že ju jednoznačne podporia opozičné strany (okrem ĽSNS), Most- Híd a SMERácke krídlo, opozičné voči Ficovi.

   Odpověď
   • je to len vladou schvaleny navrh… Blaha uz reagoval, ze urobi vsetko pre to, aby sa ten navrh do parlamentu vobec nedostal
    velmi dobry post k tomu napisal na FB
    https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2222976527940914?__tn__=K-R

    Odpověď
    • popolvár 8.1.2019 o 19:35

     ja som ho čítal. No neodpovedala si na otázku, ktorú som postavil: Ako to chce dosiahnuť?
     To nie je len vládou schválený návrh, ale UŽ vládou schválený návrh – to o niečom vypovedá. A úplnú výpovednú hodnotu bude mať parlamentná reakcia.
     (trocha som z toho podráždený… Uvedomiac si vlastnú podráženosť som sa na to pozrel aj inak):
     Na druhej strane to môžme brať aj z iného uhlu pohľadu: je to USA nadiktovaný text, ktorý časom, ak veci pôjdu dobrým smerom, bude len obyčajným zdrapom papiera – tak nech je teraz aspoň kľud. Ale to už je iná úroveň nazerania na procesy v širšom kontexte.
     Tak či tak, globálne procesy sú nadradené regionálnym a tie buď už sa teraz s nimi zharmonizujú, alebo dôjde ku korekcii, keď už to bude do oči bijúce. Aspoň aj tí menej chápaví pochopia, kto je nielen vlastizradcom, ale aj tupcom… Nech sa ukážu.

     Odpověď
     • ja nepoznam tie proceduralne moznosti, ci nejake parlamentne instrumenty ake Blaha ma, aby to zablokoval, takze neviem…

      Odpověď
 42. Dohodnuté. Fica za sudcu Ústavného súdu vymenuje Danko, tvrdí poradca Kisku.

  Bývalý predseda ústavného súdu a poradca prezidenta Andreja Kisku, Ján Mazák, predostrel problematiku vymenovania ústavných sudcov. Podľa jeho môže Fica a ďalších kandidátov na ústavných sudcov vymenovať predseda parlamentu Andrej Danko .
  „Časť politikov jasne koketuje s myšlienkou na paralyzovanie Ústavného súdu na obdobie piatich mesiacov. Len preto, aby prezident Andrej Kiska nemohol uplatniť svoju kompetenciu vybrať a vymenovať nových členov Ústavného súdu, o ktorých by už rozhodovala nová hlava štátu,” tvrdí poradca Kisku.

  Po tom, čo sa o kandidatúru na Ústavný súd SR pokúsi aj poslanec Robert Fico, sa podľa Mazáka hmla rozptýlila. Tvrdí, že je dohodnuté.

  Bývalý predseda Ústavného súdu SR si zároveň myslí, že vymenovanie nových sudcov, predsedu a podpredsedu Ústavného súdu SR nebude mať podľa všetkého nič spoločné ani s novým prezidentom republiky, ktorý vzíde z volieb v marci tohto roka.

  Mazák zároveň opísal scenár ku ktorému pravdepodobne dôjde. Od 17. februára je ústavný súd bez svojho predsedu a v prípade, že by tak bolo až do 15. júna, tak by nový prezident nemohol zložiť sľub. Ten podľa ústavy skladá pred NR SR do rúk predsedu ústavného súdu, ktorý by v danom prípade nebol, a preto by podľa Mazáka nový prezident ostal v pohotovostnej polohe a nemohol vykonávať svoje ústavné kompetencie.
  „Ide o zúfalý pokus obísť nielen úradujúceho prezidenta, ale aj budúcu hlavu štátu,” tvrdí.

  “Tí, ktorí počítajú s takýmto vývojom a stavom, si zjavne dobre prečítali ústavu,“ zhrnul Mazák a dodáva, že ani kandidáti ako Zuzana Čaputová, František Mikloško alebo Robert Mistrík by neovplyvnili vymenovanie ústavných sudcov, pretože v takomto scenári by úradoval niekto iný, predseda NR SR Andrej Danko.

  https://www.hlavnespravy.sk/dohodnute-fica-za-sudcu-vymenuje-danko-tvrdi-poradca-kisku/1631780

  Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 16:53

   Fantázie sa medze nekladú…

   Odpověď
  • Vianoce skončili a sorosjugend už vyliezaju a vyvreskuju…. asi boli slabe dary pod stromom či čo….
   Za slušné Slovensko k voľbe ústavných sudcov: Verejnosť má právo vedieť, ako kto hlasoval a komu pomohli fašisti
   Okrem politikov sa k situácii okolo voľby ústavných sudcov vyjadrujú aj mimovládne organizácie. Ku kandidátom svoje stanovisko zverejnila aj iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá poslancom NR SR poslala dve výzvy.
   upozorňujú !! máme sledovať media ,ktoré nám prinesú tie pravé a nefalšované info ohladne kandidatov…..viem si to živo predstaviť….. : )))
   Na druhej strane si ale neželajú, aby jedinou témou týkajcou sa voľby ústavných sudcov bol práve expremiér a jeho kandidatúra. Nabádajú preto ľudí, aby si prečítali alebo pozreli životopisy a motivačné listy ostatných kandidátov, ktoré sa dajú nájsť na stránke národnej rady. Rovnako upozorňujú ľudí, aby venovali pozornosť profilom kandidátov, ktoré médiá budú zakrátko prinášať.
   https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Za-slusne-Slovensko-k-volbe-ustavnych-sudcov-Verejnost-ma-pravo-vediet-ako-kto-hlasoval-a-komu-pomohli-fasisti-308548

   Odpověď
 43. Poslanec Národnej rady (NR) SR Ondrej Dostál (SaS) podal v utorok na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie v súvislosti s informáciami o nahrávke rozhovoru medzi podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom
  https://www.hlavnespravy.sk/dostal-podal-trestne-oznamenie-vo-veci-udajnej-nahravky-mariana-kocnera-dobroslava-trnku/1631528

  Odpověď
  • opozičnici sa tak boja Kočnerových nahravok,že zbesilo kopu okolo….

   Odpověď
 44. Putinovec 8.1.2019 o 13:44

  Parazité doufají v zopakování kabaretního čísla.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Daniel-Kroupa-Zalozme-nove-Obcanske-forum-lide-chteji-protestovat-Ohrozuji-nas-Rusove-a-Cinane-565901

  Odpověď
 45. KISKA: Parlamentu nič nebráni zvoliť 18 kandidátov na ústavných sudcov
  Do Národnej rady (NR) SR bolo doručených celkovo štyridsať mien, z ktorých budú poslanci voliť kandidátov na sudcov Ústavného súdu. „V návrhu vidím mená ľudí, ktorých by som s radosťou vymenoval, aj takých, ktorých by som nikdy nevymenoval,“ konštatoval prezident Andrej Kiska.

  „Ako prezident som pripravený menovať z nich deviatich sudcov a sudkýň ústavného súdu,“ dodal s tým, že je k dispozícii „dostatok kandidátov na to, aby si NR SR včas vybrala 18 mien“. „Moje kritériá sú dve: odbornosť a morálka,“ uviedol prezident podľa čoho bude vyberať nových ústavných sudcov z kandidátov zvolených parlamentom.
  http://www.teraz.sk/slovensko/kiska-parlamentu-nic-nebrani-zvolit/371057-clanok.html
  z úst úžerníka a daňového podvodníka slovo morálka znie ako recesia

  Odpověď
  • https://www.hlavnespravy.sk/beblavy-nesmieme-dopustit-aby-sa-fico-stal-ustavnym-sudcom/1631752

   Odpověď
   • Oracle 911 8.1.2019 o 14:41

    Dobrá správa. :)

    Odpověď
   • jeho počuvať je tragikomedia…najvačši moralista ,vsade bol,všetko videl…. hlava pomazana

    Odpověď
    • Časostroj 8.1.2019 o 19:26

     Prečo beblavý, keď je brblavý?

     Odpověď
     • ospravedlňujem sa teraz za môj sarkazmus no musím zareagovať opäť podobne…len si predstav ,že by sa ozaj volal Brblavý….a musel by sa aj tak predstavovať… : ))) Boh sa nad ním zľutoval

      Odpověď
  • jen pokud je špatně pochopeno. Rozuměj, bude vybírat lidi se stejnou morálkou jakou sám oplývá.
   Navíc nám jde spíš o mravnost.

   Odpověď
  • Fico dokáže obísť Kisku aj nového prezidenta: Za sudcu ho môže vymenovať Danko
   Ústavný právnik Ján Mazák tvrdí, že to dovoľuje za určitých okolností ústava.
   http://www.tvnoviny.sk/domace/1949712_fico-dokaze-obist-kisku-aj-noveho-prezidenta-za-sudcu-ho-moze-vymenovat-danko

   Odpověď
 46. Gombitovú nahradil v Najväčšom Slovákovi výsadkár Jozef Gabčík
  Finálová desiatka Najväčšieho Slováka sa mení. Po verejnom vyhlásení Mariky Gombitovej vedenie RTVS, v snahe vyhovieť jej prosbe, kontaktovalo vlastníka licencie – britskú BBC. Tvorcovia programu so zmenou súhlasili a tak do Top 10 postupuje Jozef Gabčík. Uvádza to tlačová správa RTVS.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/497689-gombitovu-nahradil-v-najvacsom-slovakovi-vysadkar-jozef-gabcik/

  Odpověď
  • tak to bych nečekal. Moc dobré, kéž by takové byly všechny naše hvězdičky.

   Odpověď
   • Radšej nie, lebo ešte dvaja a v desiatke bude aj Kuciak…

    Odpověď
  • Gombitová je jedna z mála slušných spevákov/hercov.

   Cyril a Metod? Anketa má názov najväčší Slovák. Asi mi niečo uniklo, ale oni predsa neboli Slováci.

   Juraj Jánošík – umožnil národu zdvihnúť hlavu.
   Ľudovít Štúr – so zdvihnutou hlavou bojoval za národné záujmy.
   Milan Rastislav Štefánik – pretavil národné záujmy do štátnosti.

   Významný Slovák je tu raz za 100 rokov. Toto storočie na neho ešte len čaká.

   Odpověď
   • Časostroj 8.1.2019 o 19:24

    To je obrovské, na to aby sme si zvolili najSlováka musíme žobroniť u anglošašov. Aké vypovedajúce, viac ani povedať o mieste Slovenska netreba.

    Odpověď
    • Tiež ma to najskôr zarazilo. Lenže ako zvýšiť národné povedomie a zároveň zobrať vietor z plachiet kritikom? Licencovať si formát u ich vzoru, britskej BBC. Veď keď to môžu Briti, tak to môžeme aj my. Keď sme si mohli licencovať Slovensko má talent, prečo by sme si nemohli toto? Z môjho pohľadu je to majstrovský riadiaci ťah.

     Odpověď
 47. Michal 1. 8.1.2019 o 11:26

  Som rád, že nie som jediný, ktorý má rovnakú mienku o pánu Lajčákovi:
  https://tadesco.cz/agent-cizich-zajmu-vsichni-se-odkopali-a-ukazali-pravou-tvar-zradci-sebe-sama-a-vsech-narodu/
  A pozdravujem všetkých veľkých stratégov tohto diskusného fóra. Nech sa hrajú ďalej na svojom pieskovisku. Kúpim im lopatky a vedierka a môžu robiť bábovky a potom sa budú hádať ktorá je lepšia.

  Odpověď
  • …skus mi povedat, aku to vlastne mas mienku a aku maju mnohi tu co sa hraju s vedierkami a doloz, napr. mozes aj s mojou mienkou polemizovat, prosim

   Odpověď
  • Michal 1 lopatky a vedierka si nechaj pre svoje deti. Načo navštevuješ stránky, ktoré ťa iritujú? Nemáš nič iné na práci len prísť na toto fórum a urážať? Skús niekde inde, určite budeš úspešný. Pekný deň prajem

   Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 12:01

   Aj manipulátor musí raz za čas povedať pravdu aby naivný ľudia ako ty im to naďalej „žrali“…

   Odpověď
  • no jestli to píšou na tadesco tak bych to nebral jako potvrzení čehokoli.

   Odpověď
  • No , Michale I ,je od Tebe milé, že jsi tu na fóru nalezl dokonce i velké stratégy. Možná se tu někdo z kolegů za něj považuje, ale nepamatuji, že by tu někdo tak velkoústně vystupoval.
   Ale k věci : přečetl jsem si článek na TADESCU a nevím , zda Tvůj názor na Lajčáka vychází z odhadu jeho charakteru nebo z jeho profesionálního výkonu.Pro mne je ten článek velmi slabý jak po obsahové, tak po novinářské stránce. Nemá hlavu ani patu, jen vnitřek. Nepamatuji si jediný diskusní příspěvek zde na levanetu, který by koketoval s myšlenkou ,že Lajčák je Slovák a vlastenec. Většina kolegů ho různými synonymy zařadila do škatulky profesionála k volnému použití za nejvyšší nabídnutou cenu. A na libovolném místě diplomatických polí působnosti.
   V Čechách máme Teličku,Jourovou, Zahradila etc.
   Mrzí mne, že si tak rychle shodil celou zdejší komunitu do odpadkového koše. Ale to jen v Tvém chápání a Tvých očích.

   Odpověď
 48. Servus kolegovia, celú dobu nad tým tiež premýšľam nad poslednými správami o Ficovej kandidatúre na ÚS a snažím sa dať do súladu moje doterajšie poznatky a presvedčenia s udalosťami a náznakmi posledných dní. A tuším sa mi postupne rysuje mozaika. Nie je to však nič príjemné. Ničmenej, podotýkam, že doteraz pri každom mnou analyzovanom Ficovom riadiacom počine mal posledný predovšetkým na zreteli zachovanie a zušľachtenie slovenskej suverenity. Zrejme je Fico – podobne aj Kaliňák, podobne aj Gašpar – sú obeťami jedného smerodajného prúdu – erózie riadiacich štrúktúr SMER-u „psychotrockistami“ po Ficovej abdikácii a prechodu slovenského Majdanu do „spiaceho“ módu. Skutočnosť, že bol Fico k tomuto kroku „dotlačený“, ilustruje fakt, že jeho písomnú prihlášku zaňho na ÚS odniesol Glváč. T.j. stranícky komplot proti nemu, ako koplot ruských podpindosných elít proti Putinovi vo veci dôchodkovej reformy. Dokonca aj slovenská analógia ruskej dôchodkovej reformy sa prejavila v plnej kráse, a totiž – zvýšenie platov poslancov NR SR o 1500 EUR. Nepočul som zo Smerákov nikoho okrem Blahu proti tomu protestovať, že je to teraz nemiestne, pri tom spoločenskom naladení. To nevymyslíš, to je NR SR, usilovne pracujúca na vyvolaní SVK Majdanu. Ficovi protivníci v SMERE sa postavili na zadné. Zrejme sa urýchlená erózia spustila po decembrovom straníckom SNEME, na ktorom Fico avizoval kádrovú obnovu strany na reg. úrovniach, zosilnený informačný boj, pretože v budúcich parl. voľbách pôjde o demokratický charakter Slovenska. To ho citujem doslovne.
  Všetko sú to očividne ohnivká jednej reťaze. Vrátane, podľa mňa, posledných správ o pohodenej bombe v Košiciach. Niečo ako „odkaz“ klanovo-korporatívneho pozadia „Riškovho tímu“, t.j. zrejme „kontinentálneho krídla“ v SMERE, Ficovi, že reku ak budeš ďalej odporovať, potom tu môžu byť bomby nielen podhodené, ale aj vybuchovať.

  A ak je tento krok, myslím Ficova kandidatúra na ÚS myslená vážne (o priechodnosti nepochybujem, Kiska má za ušami a vymenuje Fica v prípade potreby, he owes him… pozn.), potom zrejme Fico vychádza z toho, že:
  I. kým odíde zo SMER-u, ešte riadne poupratuje a pomstí sa tým, ktorí ho prinútili „kandidovať“ na ÚS; je veľmi pravdepodobné, že do budúcich volieb SMER povedie Blaha (že čaute, Riškov tím – pozn.); ak nechce „Riškov tím“ (ľudia okolo Rašiho, zrejme aj Žiga, pričom Raši BEZPROSTREDNE súvisí s tandemom Schuster – Harabin) kádrovú reformu po-dobrotky, dostane ju v prevedení Blahu… Pripomenulo mi to štýl Putina, ktorého každý ďalší návrh je horší, než ten predošlý.

  II. je tu možnosť, že Harabin bude prezident a SMER bude budúce volebné obdobie v opozícii. A práve pre TENTO PRíPAD to Fico poistil tým, že bude členom alebo priamo na čele ÚS, pretože bude môcť brzdiť všetky fašizoidné a iné elitárske iniciatívy, ktoré by vzišli s potenciálnej proti-SMERáckej koalície. A to ešte uvidíme, ako skončí ĽSNS.

  III. No a nezabúdajme, že stále je tu možnosť, že si to Fico rozmyslí. Kandidatúra je podaná, budiž. Ak si to situácia vyžiada, bude môcť zaradiť spiatočku – v závislosti od vývoja situácie. Lebo na SVK je už bežné, že sa podá demisia a potom sa odvolá, hm :) Tým, že túto svoju kandidatúru po naliehaniach Glváča a spol. prijal, zároveň ich aj pekne vysvietil.

  Takže voila… Každopádne, nie je to žiadny „útek pred zodpovednosťou“, žiadny bezhlavý ústup, ale – ako prakticky vždy v podaní Fica – majstrovské lavírovanie na ostrí noža v mene bezpečnosti a suverenity SR. Tú ochranku fakt potrebuje. No a Blaha – pourquoi pas? Fico bol v jeho veku alebo možno aj mladší, keď začínal. A hoci si nemyslím, že by to mal Fico robiť, chápem, že chce menej vytŕčať, lebo si myslí, že verejno-psychologický stereotyp okolo neho je nenávratne poškodený. Ja jemu a Blahovi každopádne budem držať palce. A čo si Vy o tom myslíte, priatelia?

  Odpověď
  • Link na Ficov prejav na trenčianskom sneme SMER-u v decembri 2018: https://www.ta3.com/clanok/1143058/prihovor-r-fica-na-sneme-strany-smer-sd.html

   Ešte doplním, prečo si myslím, že tá bomba v KE je výstraha konkrétne od kontinentálov. Evakuovaných ľudí z bytovky, vedľa ktorej našli pohodenú výbušninu, bolo sedemdesiat. Sedmička je z hľadiska okultného pozadia GP veľmi zaujímavé číslo. Okrem iného poukazuje aj na Pannu Máriu Sedembolestnú, t.j. „Čiernu Madonu“ (viď, napr. moju štúdiu tu – http://www.nwoo.org/2017/08/26/panna-maria-sedembolestna-cierna-madona/). V svojom najkvintesenciálnejšom poňatí stelesňuje ten „pohanský“ (pojmy čierny-červený – grécky – pohanský sa v minulosti zamieňali – pozn.), matriarchálny kult svätej Bohyne MATKY-BABY, ktorú tu panoval pred príchodom „apoštolského“ kresťanstva. Tento kult BABY sa v novej chronológii nazýva „cárskym, resp. rodovým kresťanstvom“. Tento kult BABY sa vyznával v Uhorsku, stredovekom „Babylone“ (o tom som už tiež písal). Pre nás je však smerodajné, že na symbolickej úrovni odkazuje tento kult, v „staroveku“ v réžii „dolnoegyptských“ (červených) veľkňazov, na euroázijskú frakciu GP, t.j. kontinentálov (t.j. tiež „červených“), ktorých predstaviteľom je tak Raši, ako aj Harabin a Schuster. Všetci traja s bezprostrednými väzbami na Košice. Inak, tie „bombové poplachy“ už v Košiciach trvajú nejakú dobu, za posledný mesiac aspoň tri. Pričom jeden – https://www.hlavnespravy.sk/udajnu-bombu-policia-prehladava-obchodne-centrum-kosiciach/1627622 – sa konal krátko pred straníckym smerom. Ono tá Rašiho fyzionómia nie nadarmo vytŕčala celú dobu v zábere, keď Fico rečnil.

   Odpověď
   • …myslim, ze v mnohom tvoje uvahy mozu byt pravdive…. risa zla bud zvitazí, alebo zdochne….pocula som, ze Malajska vlada sa obula do Goldman Sachson banky…

    Odpověď
   • dakujem za podnetne uvahy

    Odpověď
   • popolvár 8.1.2019 o 13:23

    S tou tvojou úvahou, že by to nebolo až tak zlé, keby Fico skončil ako Predseda ÚS, som sa aj ja včera pohrával. Dal si mi za pravdu, že maje úvahy neboli scestné. Ústavný súd je jeden z veľmi dôležitých pilierov štátnosti a štátnej moci. V podstate, by nebol tak na očiach, a predsa mal silné páky.
    K tej bombe v Košiciach – tu je možné aj opačné garde, že to nie je výstraha Rašiho, ale Rašimu. Plus poukázanie symbolicky na to, že výbušná situácia má pôvod v Košiciach.

    Odpověď
    • Ak je vymenovaný sudca ústavného súdu členom politickej strany alebo politického hnutia, je povinný vzdať sa členstva v nich ešte pred zložením sľubu.
     -Ak by sa Fico stal sudcom automaticky by jeho činnosť v strane skončila a to chcel aj naďalej ostaťv politike, venovať sa vnútorným zaležitostiam strany a vyhrať s ňou ďalšie voľby. Ficova sila je v rečníckom talente, tvorení informačného poľa a kontaktov, ktoré počas kariéry nadobudol – na ústavnom súde by mal výrazne obmedzené možnosti toho čo môže a čo nie. Možno ako Nikita vyššie spomínal, že bude brzdiť fašizoidné iniciatívy, no to už je predpokladom prehratých volieb, čo sa vylučuje s tým, že ich chce vyhrať.
     -Stala sa nejaká vážna udalosť, ktorá by ho primela zmeniť postoj ? Či je tam tlačený tými menej chápajúcimi svojimi, ktorí sa ho chcú elegantne zbaviťvediac, že bez Fica čaká Smer úpadok, no čakajú, že znova zmenia kabáty a všetko ostane po starom, hlavne aby nemuseli robiť niečo prospešné pre druhých
     -A to sme ešte stále pritom, že jeho vymenovanie bude aj tak závisieť na Kiskovej bande a počítať s obidvoma možnosťami, že buď ho vymenuje alebo ani nie- to chce nechať rozhodovať o svojom osude súpera ? To mi príde trochu divné.
     -Skôr som zato, že sa jedná o manéver/clonu alebo nemá situáciu plne pod kontrolou.

     Odpověď
     • popolvár 8.1.2019 o 19:02

      Chcieť a môcť sú dve rozdielne veci.
      Absolvoval po odstúpení z postu premiéra cestu a prácu so smerákmi na regionálnych úrovniach. Ako Nikita píše, avizoval na decembrovom sneme strany kádrovú obnovu na regionálnych úrovniach – to môže znamenať, že je to tam v katastrofálnom stave a niet tam s kým robiť. Otázkou je akú to malo v štruktúrach Smeru na všetkých úrovniach odozvu. Koho je viac? Kariéristov, ktorých chce Fico odstaviť, uvedomujúc si, že inak je to len cesta do zabudnutia, a tí sa teraz stavajú na zadné, alebo poctivé kádre, ktorým ide o dobro krajiny a si stoja za Ficom? Otázkou je, kvôli čomu odišiel Kaliňák z parlamentu. Nie prečo, ale za akým účelom – čo sa chystá robiť? Úplne vycúvať z politiky, alebo pomôcť Ficovi uchytiť pevne oprate a stranu prebrať z letargie a prerobiť kádrovo skutočne na pronárodne orientovanú stranu?
      Súhlasím s tým, ako tu niekto poznamenal, že Fico vzhľadom na svoj talent, kontakty a akcieschopnosť je človekom na premiérsky post. Lenže aby bol premiérom, musí Smer voľby vyhrať a on byť aj skutočným šéfom strany, majúcim jej dôveru a podporu.
      Vláda prijala Bezpečnostnú stratégiu – ak v parlamente prejde, tak Smer ako taký už v očiach voličov nie je pronárodne orientovaná strana, nech Fico a Blaha vravia čokoľvek.
      Ďalej Lajčák a jeho kariérizmus – už ho ľudia nevolajú Lajčák ale Vajčák (nadávka ekvivalentná nadávke hajzel.) Košičania Rašimu a ostatným smerákom (Paška napr.) neodpustia to, čo natropili v Košiciach a Košickom kraji – ich bašovanie-pašovanie. A inde je to podobne.
      Chceme ho ako premiéra – ale chce to momentálne aj on? Treba brať do úvahy, ako je dlho v politike a aké boje musel zviesť najmä v posledných časoch. To vyčerpá každého. Ktovie ako si situáciu v Smere zanalyzoval sám pre seba. Možno usúdil po decembrovom sneme, že je to pasé… A pochybujem, žeby mal chuť zakladať novú stranu, ktorej by bol lídrom s potenciálom na premiérske kreslo. Možno ten ÚS je ozaj v momentálnych možnostiach Fica to najlepšie pre národ.
      Ale berte to len ako úvahy.
      Na každý pád, Fico je starý harcovník a už vonkoncom nie idiot. Po výbere 18 kandidátov na ústavných sudcov budeme múdrejší a po ich vymenovaní/nevymenovaní Kiskom to už bude skoro jasné…

      Odpověď
      • No o Rašim som sa chystal už písať článok. Každopádne, pomôže Ti, ak zhliadneš túto sériu:
       http://www.nwoo.org/2017/10/23/kroniky-slovenskeho-majdanu-kliatba-patriotov-1-cast/
       http://www.nwoo.org/2018/08/18/kroniky-slovenskeho-majdanu-kliatba-patriotov-cast-ii-zrada-v-smere-rasi-schuster-harabin/
       Obzvlášť druhá časť je konkrétne o SMER-e. Asi trochu preháňam, ale v terajšej atmosfére informačného embarga, kde konkrétne ideové posolstvá vlasteneckej (nie „patriotickej“ – pozn.) frakcie SMER-u tlmočí tandem Fico – Blaha.
       A nezúfaj, poplvár. Radšej porozmýšľajme, čo ešte mohlo byť – popri oficiálne deklarovanom – účelom návštevy Fica a Blahu na Kube. Tam je reálne seriózne globálne riadenie „involved“. Možno sa tam vyrokuvávala budúcnosť SMER-u s ohľadom na ideologickú a vyššie priority..?

       Odpověď
       • Pardon, doplním vynechané z kontextu – že teda možno trochu preháňam, ale mmntálne každá informačná pomoc dobrá. A tuším to nejako zapadlo v archívoch nwoo.

        Odpověď
       • popolvár 9.1.2019 o 17:33

        Nikita, vďaka za linky na tvoje analýzy v NWOO. Škoda, že ich neponúkaš aktuálne na zverejnenie aj pre leva-net, či?
        Analýzam nemám čo vytknúť, v podstate obšírnejšie a podložene hovoria o tom, najmä tá druhá o Smere, čo som ja v krátkosti naznačil vyššie. V podstate si na jednom mieste zhrnul všetko to, čím som nielen ja po kúskoch časovo aktuálne prispieval do diskusie a v podstate potvrdil nielen môj úsudok a videnie stavu vecí v ich začlenení do procesov nadnárodného – európskeho a globálneho významu. (pohladil si mi ego, Nikita).
        Píšeš, že na obnovu strany, zostavenie pronárodného programu a jasnej stratégie jeho naplnenia a získanie dôvery voličov má Fico a jeho krídlo max poldruha roka, akt. už len 14 mesiacov (článok bol zverejnený 18.8.2018 – nadrbal si tam tých osmičiek, len čo je pravda… Ešte aj čas zverejnenia 16:04 je zaujímavý).
        Myslíš, že sa mu to podarí? A ak aj áno, a parlamentné voľby o vlások vyhrá, bude mať vôbec s kým zostaviť vládu? Most-Híd a SNS z parlamentu vypadnú, alebo tesne presiahnu 5% hranice – čiže budú z hľadiska prerozdelenia moci bezvýznamné. Je tu na Slovensku okrem smeráckeho krídla okolo Fica ešte vôbec niekto vlastenecký a nielen pateticko-teatrálne „patriotický“?
        Ty aj ludo sa viac-menej zhodujete v názore na Ha-rabína. Myslíte si (otázka aj na luda a ostatných, ktorí majú Harabina viac-menej prekuknutého, žeby bol až takou hrozbou pre slovenskú štátnosť a snahy o obnovenie našej suverenity akou je teraz Kiska? Je momentálne na kandidátke lepší kandidát, a ak áno, má šancu na zvolenie?
        Fico a Blaha boli na Kube. Čo všetko sa tam prerokúvalo, či aj budúcnosť Smeru s ohľadom na ideologickú a vyššie priority – to sa môžme len dohadovať. No nech by už tam bolo čokoľvek, tak s istotou môžme povedať, že ak Fico stratí v Smere reálne moc a teda aj jeho krídlo s ním, tak to nebude mať kto realizovať, a to, čo bolo ponúknuté alebo vyjednané na Kube, bude len ďalšia nevyužitá šanca pre Slovensko.
        Tak, ako som písal vyššie ohľadom kandidatúry Fica na post ústavného sudcu – počkajme, ako sa to vyvinie a budeme mať jasnejšie, čo a ako. Dovtedy môžme len na podporu zachovania Slovenska napomáhať odhaľovaním pozadia a smerovania procesov a strhávať masky. A následne agitovať v prospech skutočných vlasteneckých a pronárodných síl.
        Nikdy som nechcel vstupovať aktívne do politiky a ani do žiadnej strany. Ale ak to Fico nezabalí, tak vstúpim do Smeru – nech posilním jeho krídlo. Asi nastal čas KSB pretaviť aktívne aj do reálnej politiky.

        Odpověď
        • Isto..nedá sa vylúčiť, že bude potrebné hoc i Harabína podporiť.
         Napriek tomu, že nie vo vśetkom sa s ním dá súhlasiť.
         Ostatne s kým sa dá, źe?

         No zatiaľ nie je tá situácia.
         Treba počkať na Ficovho kandidáta.
         A byť politickým realistom.
         Triezvym a optimistickým.

         Proste u Harabína treba byť obzvlášť opatrným.
         No opakujem: To ho principiálne nevylučuje.

         Každopádne treba hľadať stále lepších kandidátov
         aspoň na stabilizáciu.
         S perspektívou rozvoja.
         Vychovávať kontinuálne ďalšiu generáciu politikov.

         T.j., maximalizovať penetráciu OS KSB do informačného poľa.
         A nie len u nás, bo nie sme ostrov!

         Odpověď
         • Oracle 911 11.1.2019 o 23:49

          Zatiaľ nikoho lepšieho nevidím ako Harabin lebo:
          -dá sa ho pritlačiť k stene cez jeho patriotickú rétoriku a je odborník na niečo legálne a morálne prijateľné;
          -Bugár otvorene zrádza, kde sa dá;
          -Kotleba je politický zelenáč;
          -Danko nadšený amatér;
          -Mistrík liberálny skrachovanec;
          -zbytok, škoda reči.

          Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 12:04

   A čo ak je to z Ficovej strany len odvedenie pozornosti?

   Odpověď
   • President Zeman kdysi rekl, ze by si pral, aby pres. volby vyhral Fico. Vyhral Kiska, ale …….
    Dale rekl, ze nevylucuje, ze by po nem mohl byt presidentem opet V. Klaus ……
    Tak asi tak ….

    Odpověď
   • tak jsem to taky pochopil.

    Odpověď
   • Podľa mňa je to dymová clona, pretože Fico sa niekoľkokrát vyjadril, že chce doviesť Smer do víťazných volieb. Povedal to mimo iných rozhovorov aj v Expremiéroch. To sa bude ťažko dosahovať, keď bude na ÚS.
    Na druhej strane, situácia sa mohla za ten čas zvrtnúť a ÚS môže stále slúžiť ako zadné vrátka, prípadne ako strašidlo/kladivo na opozíciu. Len v tom prípade je to dvojsečný strašiak, pretože ho využíva aj opozícia aby strašila Ficom. Plody toho počúvam aj v práci, keď túto info spomenú v rádiu.

    Dobrá informácia však je, že dnes v rozhlase bola debata Madeja (Smer) s Baránikom, kde Baránik (SaS) povedal, že opozícia si musí dávať veľký pozor, pretože koalícia to má výborne naštudované, premakané a určite sa bude chcieť uhrať podľa seba. Oni ani nevedia dať iné vyhlásenie ako že sú permanentne neschopní. Verejne sa k tomu hlásia prakticky každý deň.

    Odpověď
    • Oracle 911 8.1.2019 o 14:51

     A našim oligarchom týmto vysielajú signály o tom, že treba podporovať Smer…

     Odpověď
    • Kulich, pozrel som si Fica v Expremiéroch. Zostal som zaskočený, že neočakáva zásadnú zmenu spoločnosti o 100 rokov, že to bude plus, mínus to isté čo dnes.

     Odpověď
     • mezi řádky, tím říká všem a uklidňuje je že nechystá žádnou revoluční změnu. Takové uklidňování.

      Odpověď
     • Pozrel som si to.
      Tu je rozhovor s Kašovou, ktorá Ficovi dávala otázky.
      https://www.aktuality.sk/clanok/635900/nechcela-by-som-zit-vo-svete-roberta-fica-je-naplneny-strachom-rozhovor/

      Odpověď
      • Prečítal som si a spomenul čo vo mne hrklo pri sledovaní prvý krát…“svedomie sú len filozofické úvahy, ktoré nikomu nepomôžu.“
       Tak táto veta je … fuuu. Ako to vnímať? Váčšina ľudí (nielen politikov) by pri zmienke o svedomí viedla múdre reči (otázne je ako by boli úprimné), ale Róbert Fico šplechol definíciu ako niekto z podsvetia. No, ja som ostal po tom dokumente fakt zaskočený.

       Odpověď
       • Aké vlastnosti a povahu by si v pripísal Ficovi podľa tohto videa?

        Odpověď
        • nomen omen skus este toto Ferko
         https://www.numerologia.sk/clanky/meno-robert-236.html

         Odpověď
         • popolvár 8.1.2019 o 22:42

          na Fica to sedí. Okrem iného to aj vysvetľuje, prečo v dokumente viackrát spomenul svoje úspechy ako premiér. Títo ľudia potrebujú oceniť – ako spätnú väzbu, že to robia dobre, že to nerobia nadarmo. A jemu sa toho nedostáva, len sa naň kydá.

          Odpověď
        • Priznám sa, že tápam. To by chcelo naozaj osobnú skúsenosť s ním čo je zač. Ale napr. Kiska a smradi jemu podobní by na otázku o svedomí boli schopní napísať kázne (viď dnešné jeho vyjadrenie k vymenovaniu ústavných sudcov, či pri oslavách 100. výročia vzniku ČSR)
         Mne to príde, že Fico tej mladej drnde hovoril presne to, čo chcela, aby vyzeral ako chlap bez morálnych zábran s hrošou kožou.

         Odpověď
         • Dalo by sa na celostné Ficove vystupovanie vo videu nazerať ako na formu nejakého odkazu?

          Odpověď
          • Odkaz…. politika nie je o idealizme a tých drístoch, ktorých má opozícia s prezidentom, tretím sektorom, novinármi a celou tou masou v uliciach plné ústa. Politika to je o tom, kto chce s vlkmi, byť musí s nimi vyť. To nie je miesto pre lásku a dobro…Mnohé zákony nemajú nič spoločné so spravodlivosťou, ale zmeniť to sám a za jedno volebné obdobie nedokážem. Systém „demokratických“ volieb každé štyri roky je na dve veci…
           Ak to chcete zmeniť, hláste sa

           Odpověď
           • Keď by napríklad to naznačoval, nedalo by sa to podať v mravnejšej kvalite (aj neschopný Kiska to dokáže)?

            Môže sa politik takouto formou uchádzať o priazeň voličov, ktorým predsa dáva, ako každý politik nádej na lepšiu budúcnosť?

            Alebo to môže mať aj iné pozadie a iného adresáta?

            PS: To len tak, na zamyslenie. Nemusíme to už ďalej rozoberať.

            Odpověď
       • popolvár 8.1.2019 o 22:33

        ak si pozrieš daný dokumentárny film o Ficovi, tak to budeš vnímať inak. Ona mu túto otázku položila v súvislosti, či má sudca mať svedomie. Sudca jednoznačne, ako to aj vyhlasuje Harabin, musí konať predovšetkým v litere zákona. Ak by režisérka bola objektívna, tak v tom dnes zverejnenom rozhovore by aj uviedla, že Fico (je to v dokumente) aj povedal, že by mala existovať nejaká rada múdrych, ale skutočne múdrych, ktorí by boli nadradení systému. Napr. je rozsudok podľa platných zákonov, ale je evidentné, že je to ľudsky nespravodlivé a oni by mali moc to napraviť napriek litere zákona a v rozpore so zákonom. Ja, popolvár, sa pýtam: „Nie je toto o svedomí? O svedomí nadradenom nad systém, nad zákon systému?“A pred tou vetou: svedomie sú len filozofické úvahy, ktoré nikomu nepomôžu…“ – tak pred tým je nebadaný prestrih – vytrhli to z kontextu. A povedzme si rovno: Svedomie v podstate aj je filozofickou kategóriou, ale v zmysle ozajstnej filozofie. Nie v zmysle prázdneho mudrovania. Aj to „účel svätí prostriedky“ – v praktickom živote to ozaj tak funguje – veď sa pozri kolo seba. Na to Fico chcel poukázať. Áno, Fico je tak trocha egocentrik, bolo to z dokumentu evidentné. Ale bolo aj evidentné, že to robila na zákazku: vykresliť ho ako neľudského človeka, prizmou ovzdušia počas natáčania „Fico je vinný za smrť Kuciaka“. A keďže to z dokumentu nebolo až tak jednoznačné, a vnímavý divák si mohol vytvoriť opačný názor, tak preto ten dnes uverejnený rozhovor s režisérkou. Nevidel som túto časť, keď bol vysielaná, ale teraz, predtým, než som toto napísal som si ju pozrel – pozorne. Aj ten absolutizmus bol OSVIETENSKÝ…

        Odpověď
        • „že by mala existovať nejaká rada múdrych, ale skutočne múdrych, ktorí by boli nadradení systému“
         Alias vytvořit vlastní „střechu“. To je neuvěřitelně geniální overton.

         Odpověď
         • na slovensku rada mudrych existuje aj ma vypracovanu koncepciu dalsieho smerovania slovenskeho kmena ale nie je nadradena systemu. Vola sa Korene zdruzenie slovenskej inteligencie. Beriem to ako snahu o vytvorenie vlastneho oka ktore bolo odstranene.

          Odpověď
          • Podobný Overton byl otevřen před krátkou dobou v RF. V souvislosti s úvahami o pokračování VVP po vypršení posledního mandátu.Bohužel nemám link na zdroj, ale velmi dobře si to pamatuji. Je to protiváha monarchistickým úvahám nebo úvahám o doživotnosti role / ala Si tin Ping/.
           Znamená to porušení čistě vertikální geometrie moci a přechod na hybrid vertikála + horizontála. Dva kladné aspekty podle mne :
           - porušení tradiční pyramidální moci a tím pádem i davoelitárního modelu
           - pohyb kádrů nejen nahoru-dolů , ale i v horizontále podle optimálních schopností ve svém oboru působení.

           Odpověď
         • Spomeňte si na Plnú funkciu riadenia a Radu Ekonomiky, Zdraví, Cti a Práva, Astronautiky z Hodiny býka

          Potom si uvedomíte aké overtonovo okno otvoril pán Fico (neviem či vedome alebo nevedome).

          V tom to prípade ide o situáciu kde adaptívny modul (národná rada ako zákonodárny orgán ktorý ale v súčasnom systéme nevykonáva konceptuálnu moc) nereagovala zmenami zákonou na novú situáciu pre obyvateľstvo podľa plnej funkcie.

          Odpověď
        • Presne, aktuality.sk aj N-ko „korigovali“ tie casti, ktore nedopadli podla ich ocakavani (riesili takto aj cast s Meciarom).

         Odpověď
        • Videl som ten dokument celý. Ja ako obyčajný človek živiaci sa prácou za mzdu som chcel napríklad počuť na otázku ako bude vyzerať usporiadanie spoločnosti o 100 rokov inú odpoveď ako bez zásadnej zmeny oproti súčasnému stavu. Pred dvoma rokmi na sneme Smeru razante vystúpil s kritikou očividného rozdielu v platoch bratislavského VW a nemeckého materského koncernu za rovnakú kvalitu a kvantitu práce.

         Odpověď
         • Ja som to pochopil ako povzbudzovanie, pretože darmo sa tu budeme potľapkávať, že Fico je tu jediný schopný káder, ak nebude mať podporu ľudí a títo nebudú sami robiť normálnu politiku a riadenie. Beriem to ako konštatovanie, že zmena k lepšiemu sa bude robiť ťažko a treba sa na to pripraviť. Skôr by mi bolo podozrivé, ak by začal tliachať báchorky, že o 5 rokov predbehneme všetkých.

          (Dnes som sa učil s dieťaťom a v šlabikári je ku každému písmenu meno nejakého zvieraťa. Už na začiatku som sa čertil, že na kieho tam písmená vysvetľujú cudzokrajnými zvieratami, ale písmeno Q to prekonalo úplne. Dali tam totiž anglické slovo Squirrel. Nie cudzie slovo, ale rovno anglické. Do slovenského šlabikára. Toto sa skutočne bude opravovať tých povedstných 100 rokov.)

          Odpověď
          • Oracle 911 9.1.2019 o 7:15

           Súhlasím, keby začal Fico sľubovať hory a doly, bolo by to podozrivé…

           Odpověď
          • tak to je otřes… to měli radši to Q úplně vynechat… je vůbec v nějakém ryze slovenském nebo českém slově?

           Odpověď
           • qíčala ( amerikanizmus od kvíčala) … len žartujem, je to smutné

            Odpověď
        • dobre sa čítaš kolega, normálne že idem kuknúť dokument…

         Odpověď
    • Prečo podľa mňa Fico na ústavný súd nepôjde:
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190424

     Odpověď
 49. “Je to lepšie ako vydať Hrad kaviarni”. Sociológ predpovedal Klausovi víťazstvo v prezidentskej voľbe
  Sociológ Petr Hampl predpovedal Václavovi Klausovi po jeho včerajšom vystúpení na televízii Prima víťazstvo v prezidentskej voľbe. Napriek nepodarenej amnestii a kontroverznej privatizácii v 90. rokoch je to lepšie ako vydať Hrad kaviarni, tvrdí
  https://www.hlavnespravy.sk/je-lepsie-ako-vydat-hrad-kaviarni-sociolog-predpovedal-klausovi-vitazstvo-v-prezidentskej-volbe/1631100

  Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 9:20

   Klaus na hrad!

   Odpověď
   • Člověk 8.1.2019 o 9:46

    Važme slova. Hodně lidí si pamatuje kuponový experiment, při kterém zmizelo dost národního majetku a také švýcarské pojednání (majetek, či konta) V. Klause staršího. Neříkám, že je v tuto chvíli (resp. za 4 roky) k dispozici někdo lepší, ale neustále ozvučovaný V.Klaus starší má velmi kontroverzní minulost (zapomněl jsem ještě na amnestii).

    Odpověď
    • Oracle 911 8.1.2019 o 9:55

     Ono, z toho zákona vypadol paragraf, ktorý de facto neumožňoval tunelovanie…

     Odpověď
    • …z duse mi hovoris….

     Odpověď
    • Po pečlivém uvážení slov píšu:
     Klaus na hrad!

     Nezapomínej že paměť davu je +-14 dní, no reálně o něco delší protože někdo má paměť lepší a udržuje informace na soc. sítích při životě.

     Principielně jde o to že když bude existovat dlouhodobý plán koho na hrad, nebude vůbec problém tyto „havlistické“ kontroverze rozmělnit.

     Odpověď
    • Tiez nemozem zabudnut v negativnom na divoku privatizaciu aj ked nazory klausovcov vnimam pozitivne.
     Trolilinku mi to pripomina figurku carnogurskeho ( dnes kontra minulost, rozoberali sme ho aj na Oriho webe), aj ked ten Klausovcom nesiaha ani po clenky.

     Odpověď
  • Osobně doufám, že nám doba ještě vygeneruje někoho podstatně lepšího, než tohodle bezcharakterního slouhu globálního parazita.

   Odpověď
   • … za mna suhlas…. oddvtedy ako viem ako “ bol strojcom myslienky kuponovej privatizacie“ nemá u mna v srdci miesto ….

    Odpověď
    • Oracle 911 8.1.2019 o 12:15

     Možno vedel, že privatizácia bola nevyhnutná a chcel aby z tojo mali úžitok aj obyčajný ľudia, ale nečakal takýto vývoj…

     Odpověď
     • …no Oracle neviem ci z toho mali obycajní ludia uzitok ( hoci ja konkretne troštičku ano v celkovej vyske asi 6000 Sk za 16 akcii VŠZ a podiel na zisku uz 10 rokov za 4 akcie VUB okolo 10-20 EUR na akciu)…. problem je v tom, ze v totalne pravne nepripravenom prostredí spustili nieco take, a to na zaklade toho ze to Eichler – dobre vidis, len tak na nejakej obycajnej rade navrhol a Klaus ( tam ani nebol), len sa toho chytil Durak!

      Odpověď
      • … a to ako clovek z Prognostického ustavu mohol vediet ako odrbali takymto istym spôsobom v 70tych rokoch Britov za Teacherovej…..

       Odpověď
      • je smutne ze doteraz chodia ludom dokonca az exekucie za vedenie uctov bezcennych papierov, kto sa ich doteraz nezbavil … niektori stari ludia ani netusia ze maju platit ( ci previest) nejakemu depozitaru cennych papierov, az im exekutor nepripomenie.

       Odpověď
       • …ano a to je dalsi rozmer…. opat nie usmevny :-(

        Odpověď
      • Oracle 911 8.1.2019 o 14:38

       Povedal som, že možno chcel a nie, že sa mu to aj podarilo…

       Odpověď
       • Ne, nechtěl. Začátkem 90let mi moje známá (byla o dost starší) řekla, že Klaus je zločinec a Havlova rodina kolaboranti …
        Důvěřuj, ale prověřuj a tak jsem se zajímala. Měla pravdu.
        Klaus lidem ordinoval utáhnutí opasků, vykřikoval, že 3% nezaměstnanost je malá, stěhujte se za prací, musí se vytvořit vrstva bohatých … atd. atp.
        Na netu koloval návod, „jak získat peníze do ODS kasičky“.
        A jeho Klívie byla v dozorčí radě KB, když se pumpovaly banky a od velice dobrých zdrojů vím, že Klívie „jela“ v LTO (lehké topné oleje) -ti, co mi to řekli nebyli „kováříčci“, ale „kováři“…
        Uvedené jsou jen malé střípky.
        Klaus chtěl, jistě – já, jenom já – pro sebe.
        Mimoto moc dobře ví, že se vítr obrací
        a nevěřím ani půl slova jeho synovi, celá rodinka je „povedená“ a určitě by se hodil synek na vysokém postu – na ochranu rodinky a nakradena.

        Dále jen má domněnka:
        Přikláním se k názoru kyvadlového Cibulky, že byl Klaus KGB, GRU – což by napovídalo jeho nástupu k moci,
        že na nej je v RF kompro a drží ho pod krkem.

        Babiš je podobný případ, nechali ho nahrabat
        a pak – musí řídit stát jako firmu, jinak ho odrbou, zničí
        a jelikož je pro oba „nosnou informací pouze majetek, přetrhnou se ve švech“.

        Zeman je trochu jiný – mlha se nedá koupit – stěžovali si korupčníci (mlha, od toho jak hulil a byl stále zahalen mraky dýmu).

        Odpověď
        • Oracle 911 8.1.2019 o 17:04

         Žiaľ lepšieho ČR nemá…

         Odpověď
         • Protože slušné a inteligentí lidi do médii nepustí, natož do politiky. To je ta největší špína a podraz této tzv. demokracie. Špína 89 vynesla za dobu „od“ jen spodinu na povrch, po slušnosti, čestnosti a inteligenci jen šlape
          a hloupý lid tleskal -snad (už konečně) to je čas minulý.

          Odpověď
          • Oracle 911 8.1.2019 o 17:41

           Lenka s prepáčením ale v ČR ku Klausovi je momentálne alternatívou „kaviarník“ a preto buď on alebo úplná katastrofa t.j. budete variť z vody…

           Odpověď
           • Vím, že je to „smutné kino“, tak prosím nahoře
            aspoň o takového menšího pana Putina. Alespoň jako představa je to pěkné.

            Odpověď
            • Opravdu se nenech tolik znechutit propagandou. Střízlivým hodnocením Klause staršího dojdeš k tomu že on je rozhodně mnohem více než programově-adaptivní modul, do velké míry se projevuje jako samostatný řidič. No i plně samostatný řidič nemůže a nikdy nemohl jet proti svodidlům.

             Jistě udělal i svoje chyby, ale patriotismus mu těžko někdo může upřít.
             Svými názory šel často proti opravdu silným proudům, v době kdy z EU všichni jásali on důrazně varoval, v době kdy všichni Havlovi líbali nohy on se na něj mračil.

            • byl bych nerad aby někdo Klause bral jako z nouze ctnost, protože tak to dalece není.

            • Oracle 911 8.1.2019 o 18:32

             Takého si zatiaľ nezaslúžime…

            • Je otázka jestli půjdeme vůbec takovou cestou. Podle některých matric by to napovídalo jinému scénáři, viz
             „pekárnu rozdejte tovaryšům“
             nebo
             „a my se jdeme politicky znemožnit“.

            • nebo:
             Zpěvanka neuspěje („umělecká“ sorta lidí nebude mít moc)
             Drahomíra taky ne („boháči“, moc peněz neuspěje v konkurzu o moc)
             Maruška uspěje v soutěži o moc (nejradši je v kuchyni, nejcennější je sůl, za muže má toho co chytá ryby) a ta to odmítne, a k moci se dostane rázná ženská z lidu co rodí hodně dětí, v hlavě má pořádek, a srovná krále který udělá pořádek po tom co napáchal.

            • Přemýšleli jste někdy nad tím že Werich ve svých pohádkách rozhodně formoval matrice našeho vývoje?

            • @ eM :Přemýšleli jste někdy nad tím že Werich ve svých pohádkách rozhodně formoval matrice našeho vývoje?
             Ja ano, velakrat

            • @ Lenka: věřím, že za prezidentování VK se podobný kádr najde. Jak jsem psal včera – VK bude dobrým prezidentem do doby pokavárenské.

            • @ eM: asi jsem to takto exaktně nedokázal pojmenovat, ale v mé širší rodině jsou uvedené výroky používány celkem často. Takže něco na tom bude. Možná jejich opakováním třeba nevědomky něco posilujeme. A to, co posilujeme rozhodně není negativní.

             Teď mne napadá: uvědomoval si to vůbec Werich?

            • Putinovec 9.1.2019 o 10:38

             Pamatujete se na film Až přijde kocour?Tam jsou věci k zamyšlení doslova na každém kroku.Už od dětství mě tohle znázornění světa fascinovalo.

            • Jsem si téměř jistý že u Wericha nešlo o E/M projev ale o vědomou práci s matricemi. Do jaké míry tomu rozuměl a uměl to popsat nevím, ale téměř určitě chápal smysl. Lze to odvodit od té práce co po sobě zanechal, a také z toho že vlastně nejvíc cílil na pohádky.
             Stejně tak jeho povídání o životě nebo politice, vidno že s velkým nadhledem viděl o co jde.

        • Lenko, naprosto s Vámi souhlasím. Klaus není hloupý a má informace, které my nemáme. Prostě obrací zavčasu kabát, to je vše. Je zcela bez svědomí. Všichni vědí, co „dobrého“ pro stát v minulosti udělal, a přesto má tu drzost se znovu ucházet o funkci nejvyšší. Člověk se svědomím by chodil kanálama, jak se říká, a on? Mamon, mamon a zase mamon + moc. Tak jako dřív by ho tímto mocní opět drželi pod krkem.
         Zeman, to je jiná káva. Měli s ním trošku problém, protože jemu na penězích prý nikdy nezáleželo, říkalo se. Dost tomu věřím, protože všimněte si, že kavárna a jiní jeho odpůrci na něj nikdy nevytáhli nic, co by se týkalo jeho majetku. Žádné zámky nebo vily v zahraničí apod. Nanejvýš se mu vysmívali za chalupu na Vysočině a gumový člun. Jediné, čím ho mohou jeho nadřízení držet v požadovaných mezích, je jeho ješitnost. A na tu mohou „vsadit“ i po skončení prezidentského mandátu, budou-li o něj stát na jiném postu.

         Odpověď
        • Klaus a jeho Ďáblický byteček, s kobercem ze zlata.
         Tak to fakt ne.

         Odpověď
         • PS: Nemyslím to zle, ale zatím nikdo neukázal pádné důkazy, a z většiny věcí kolem Klause staršího lze vyvodit spíše opak. Nicméně podařilo se mu mnoho oligarchů skonsolidovat pod ODSku a po velmi dlouhou dobu jim určovat mantinely, no dokonale to nejde. Ani si nedovedu představit jak by to vypadalo když by tam nebyl.

          Druhá věc je že pokud chceš postavit stranu, potřebuješ prachy. A žádný dobrácký oligarcha ti je nedá jen tak pokud nemá pocit že je investuje do někoho kdo se bude starat o jeho zájmy. A tak do jisté míry na ně musel působit takovým dojmem, a do jisté míry pro ně musel i ledacos udělat. Je otázka co za to pro nás získal, a až teprve někdo toto propočítá a výsledek bude pro nás negativní a rozhodně nemluvím jen o penězích, a ještě k tomu mi ukáže že to nebyla chyba ale V. Klaus se na tom osobně obohatil, potom budu sedět tiše jako myška.

          Už jen za výjimky z Lisabonské smlouvy a jeho protiEvropský postoj bych obětoval klidně miliardy z rozpočtu. Podejte mi někdo politický argument proti Klausovi který to převáží.

          Odpověď
          • Přesně tak. Klaus se musel držet nadiktovaného směru. Je potřeba chápat, že existují vnější vlivy. Lidi mají mylnou představu, že člověk na jeho místě má neomezenou moc a bouchnutím do stolu věci vyřeší. Je nutné převléct se do roucha vlčího, abyste se dostali do takové funkce, viz Putin. Neboli pjakinovski řečeno, začlenit se do korporátně klanových skupin.

           Odpověď
           • @Bříza
            Ale ty amnestie udělit na konci svého druhého období, NEMUSEL. Nebo mu někdo držel pistoli u spánku? Ne, on už tenkrát věděl nebo tušil, že by ho mohl v budoucnu čekat ještě nějaký významný post. A když se plánuje vývoj na desítky let dopředu, mohlo mu být naznačeno, že by to mohl být třeba i post prezidentský.

            Odpověď
            • celá anabáze amnestie je nejméně na jeden článek a má několik aspektů. Jeden z nich je totožný s aspektem „ukradeného“ protokolárního pera. Přitom zrovna toto leží úplně na povrchu…
             položme si otázku jak fungovalo například řízené překlápění pravice-levice.

          • “ … zatím nikdo neukázal pádné důkazy“
           a také neukáže, dokud je použitelný!

           Nemám pochyby o důkazech, určitě je nikdo neskartoval …
           jenomže jsme kolonie a o tom to je.

           Osobně mohu říci, že je pro mne tento nečlověk stejně odporný jako Kiska,
           ale v tomto souhlasím s Oracle – „jiný lidi nám soudruzi nikdo nedá“
           a žel Bohu, většinová společnost ještě není Lidská,
           to je také důvod, proč to nechci více rozebírat
           (nemá to smysl – což není osobní averze k Vám, jen mám jiný názor „dostatečně podkovaný“
           a
           jak říkala paní jednou v TV:
           „V době, kdy můžeme vidět napůl zetlelý list v žaludku pravěkého pakoně,
           pravda se ukáže, vyjde najevo“.)
           Nedělám se nejchytřejší, nemám to zapotřebí (jak říká Boletus) a mnohdy by se mi snad líbilo více, kdyby se ukázalo, že jsem se mýlila …
           Bylo by možná užitečné použít ho jako nástroj na „otáčku do pův. stavu“, ale ode mne odpuštění nedostane. Dívala jsem se příliš dlouho na utrpení, která způsobil (podílel se vydatně a říkat, že mohl být na jeho místě horší darebák – to snad světí darebáka?) a ještě se vysmíval.
           Byl jen loutkou?, to byl i Hitler,
           ale kurník, nebýt těchto – lhářů oblbovačů, poskoků = ideologu, drábů = bezcharakterních špín,
           MOHL BY BÝT NÁŠ SVĚT NA HRANĚ KATASTROFY?
           Kdo chce, nechť si je lakuje narůžovo (však bez toho by neexistovali), odmítám se účastnit (není to zabejčilost, hanba by mne fackovala, mám za něj pocit studu).

           Odpověď
           • a kdo je podle tebe prosím kolonizátor pro kterého Klaus pracuje?

            Toto je rozdíl. Já netvrdím že Klaus pro někoho pracoval, já tvrdím že Klaus pracoval v mantinelech daných situací, mantinelech pro něho možného, a nemohl pracovat za nimi. To neznamená že si myslím že pro někoho pracoval nebo pracuje. Naopak já si myslím že pracuje velmi samostatně, stejně jako „mlha“ Zeman. A ještě k tomu naložím, myslím si že většina lidí je hodnotí převážně podle obrazu který jim byl vytvořen a vůbec ne podle ovoce které přinesli. I ta „pitomá“ privatizace je v podstatě zanedbatelný problém proti jiným otázkám, a většina diskusí kolem Klause staršího se točí kolem téhle blbosti a absolutně není diskutována celá plejáda věcí které Klaus udělal nejlépe jak mohl, dovolím si říct podle svého svědomí.

            Jinak srovnat Kisku s Klausem, to je podle mne možné opravdu jen z emocionální roviny za absence jakékoli metodiky hodnocení, protože při byť letmém zájmu o jejich hotové dílo ten rozdíl člověka přímo tluče do tváře.

            Odpověď
            • Klaus a privatizácia a všetko zlé, čo sa nám udialo – môj postoj voči nemu po dlhé roky silne negatívny a nemenný. Po udalostiach na Ukrajine a Donbase – asi pred 2 rokmi – som si náhodou vypočula jedno vyjadrenie Klausa, keď spomínal, ako pri rozpade spoločného štátu (nejakí nemenovaní) zahraniční poradcovia od neho chceli, aby pustil na Slovensko útočné letectvo a všetko bude vyriešené. On to odmietol. Vtedy som si uvedomila, že udalosti mali byť oveľa strašnejšie a cieľom bola slovenské Srbsko a Donbas – tam im to vyšlo. S týmto vedomím sa dnes pozerám na Klausa a pretože životy sú to najcennejšie, a Klaus toto ustál, moje chápanie toho, čo mohol a nemohol, a čomu zabránil, je iné, ako dovtedy.

            • Samostatně?
             Kdo pomáhal shodit SSSR? Gorbi samostatně? Kde je tu něco samostatně?
             Co jsou ty mantinely – kdo je určuje, nebo i to je projevem samostatnosti? To jsou jen řečnické otázky.
             Obraz který byl vytvořen. Kým? Čím?
             Domníváte se snad, že obraz který Klaus sám vytvářel pomocí médií, klamal tělem a v podstatě maskoval beránka v sobě? Byla to jen zlá slovíčka, až musel zvednout obočí.
             To snad, aby se pan Pjakin zamyslel nad „nespravedlivým“ názvem liberast.

            • Řečnické otázky jsou to jen pro toho, kdo nechápe globální politiku, a zkuste ubrat na útočnosti.

            • Atvei, pro mne je Klaus lhář a lhářům nevěřím. Lhal vědomě lidem, celému národu – to je fakt, na který jsem upozorňovala své bližní hned na začátku jeho kariéry – “ stát je špatný hospodář, nebudeme vyrábět, ale nakupovat …“, marně jsem říkala, „když prodáš grunt, budeš otročit na cizím …“ atd. atp. (nadávali mi do komoušů, místo toho aby přemýšleli, po letech říkají, „mělas pravdu“, ale o to mi nešlo, zastávala jsem se jich před jimi samotnými, je to až směšné) …
             Říká se: „Kdo lže, ten krade a může i zabít.“
             Je to pro mne až nepochopitelné, kdyby mi řekli: „půjdeš a budeš toto dělat a tu máš mantinely“, neumím si to představit, …
             a co lidé za války, udávali své bližní, posílali na smrt
             a ti, co položili své životy za své bližní, za svou zem – mohli být kolaboranty, tvářit se že by místo nich mohl přijít horší, a to je ospravedlnění špatností … vím, že jsem to vyhrotila, ale kde je ta mez – kdy je to morální a kdy už ne?

             Asi se má věc tak:
             Každý máme ty „meze“ někde jinde
             a žel Bohu vše zhrublo do ošklivé dekadence.

            • Lenko, i srovnání Gorbačova a Klause neobstojí, je to přesně naopak. Gorbi, v mantinelech které mu dovolil národ, zrazoval svůj národ. Klaus, v mantinelech které mu dovolilo globální zákulisí a teď je jedno jestli GP nebo neokoni, pracoval pro zájmy našeho, a například viz Atevi nejen našeho národa.
             „Co jsou ty mantinely – kdo je určuje“
             tyto a mnoho dalších otázek které lze položit byly mnohokrát rozebrány a řešíme je v podstatě denně. GP řídí skrze předurčenost, a podle tohoto nastavení (mimo jiné) existuje vzniklý prostor pro řízení událostí v rámci existujícího informačního pole, v rámci možností které mu dávají vybrané kádry co jsou zrovna u kormidel, nějaké možnosti má s ohledem na úřednický aparát který je buď patriotický nebo už si brousí zuby jak ukradené koruny vymění za dolary, a tak dále.

             On je prakticky absolutní a holý nesmysl u těchto otázek se bavit primárně o Klausovi, většina událostí se vyvinula mimo jeho vůli a to co mohl, ovlivnil k lepšímu. Jsou to pořád stejné jednoduché pohledy na věc, viz laický pohled na Stalinské represe, neustálá volání po tom proč Putin neudělá hned to a hned zase tamto. Jakékoli kroky jakéhokoli politika je třeba hodnotit v kontextu v jakém řízení realizoval. S ohledem na možnosti které měl.

             A tyto analýzy jen stěží v mé hlavě přebije že mi moje vlastní babička řekne že je to zloděj a ksindl, i kdyby mi to řeklo dvacet lidí kterým věřím. Jedině že by k tomu existovalo i to B, tedy na základě jakého konkrétního skutku k tomu došli.

            • Václav Klaus je charakter. Doživotne zahojený ako prezident, ale prečo si neukradnúť pero?
             https://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE

            • No Lenko, stále se mi nedaří vysvětlit tu základní věc.
             On věděl dobře co se chystá a čemu se nelze vyhnout, a postavil se tomu do čela protože jedině tak měl možnost udělat to co nejměkčí metodou. Když by se tady kdokoli vzepřel privatizaci nebo rozdělení ČSFR, nebyl nikdo kdo by zabránil tomu aby to tu kromě Prahy srovnali se zemí od Aše až po Zakarpatí.

             Vše probíhalo současně s tím kdy se SSSR, který byl jediným garantem naší bezpečnosti po dlouhá léta, rozpadal a všem bylo jasné že po tom jak dopadly jiné země, tak jak v následujících letech dopadla Jugoslávie, je na světě odzkoušeno že bipolarita je v tahu a Amerika si může vojensky se světem dělat prakticky co chce. Každý schopný řídící kádr té doby to věděl, věděl jaké mohou být následky za neuposlechnutí (příkladů nejen z okolních zemí bylo jistě dost) a taky věděl že proti proudu jít se rovná exemplární sebevraždě, a jediná možnost jak udělat něco pro svůj národ je tvářit se že jdu v čele toho proudu, opravdu jít v čele toho proudu, a usměrnit ho.

             On to i udělal, budoucí historie téměř jistě (pokud se vyhneme katastrofě) ukáže že Klaus toho pro náš národ obětoval dost, riskoval dost, a velmi šikovně a odhodlaně šel a jde proti proudu kam až je mu to umožněno (viz varování s airsoft pistolkou když to přepískl, pochopil) a já v podstatě plivání na něho beru úplně stejně jako plivání na naše hrdiny kteří bojovali proti náckovi za druhé světové. Ne že bych do toho tahal emoce, ne jsem v klidu, ale když už jsi ty co bojovali za svou vlast zmínila…
             a ano, domnívám se že dlouhá léta musel a klamal z velké části tělem, i když například odpor k havlismu a EU nikdy neskrýval. Naopak udělal mnoho pro to aby se tyto problémy a problémy s tím spojené nazývaly správnými jmény.

            • Lenka, môj príspevok nebol o ospravedlňovaní či neospravedlňovaní jeho činov. Bol o tom, že som si uvedomila, aké bolo pozadie, čo sa v úzadí plánovalo a kam to malo smerovať. To obdobie bolo pre mňa osobne veľmi ťažké a ohrozujúce, a už to nič nezmení. Len vedomie toho, ako sa to mohlo zhoršiť, aké procesy mali prebehnúť, a ak by tam bol niekto iný, je mrazivé.

            • Oracle 911 8.1.2019 o 21:58

             @Lenka,eM, Atevi

             Chlapi chápu čo to znamená šťať proti vetru, a zdá sa, že aj niektoré ženy tiež…

            • Ori, myslím, že u Slovákov všeobecne zrozumiteľné a používané :)

            • „šťať proti vetru“, mno v Češtině to inklinuje k porozumění „stát proti větru“, ale tuším že to znamená cosi jinčího co je Čechům taky dobře známé:)

           • Myslím, že je váš „spor“ krásnou ukázkou toho, jak mohou existovat dva opačné a současně dva naprosto legitimní názory na stejnou věc.
            Úplně to vybízí k tandemickému řešení té otázky nebo alespoň k pokusu o něj.

            PS: Nemyslíte, že je součástí vyššího řízení to, že jsme konfrontováni s těmi „lháři oblbovači, poskoky = ideology, dráby = bezcharakterními špínami“ apod. – tak, abychom sami měli tu možnost dojít, také prostřednictvím takové zkušenosti, snáze k Člověku v nás samotných ?

            Odpověď
            • jistě :-) lidi které potkáváme nebo s nimi hovoříme jsou často zrcadlem nás samých. Jen si to připustit.

             Jinak pro mne to není v žádném případě konfrontace. Sám jsem ještě před relativně nedávnem viděl v Havlovi hrdinu a v Klausovi kapitalistickou kreaturu. Teprve zkoumáním a přemýšlením jsem odložil tyhle „pocity“ které jsem z nich měl a podíval se na fakta.

            • „Nemyslíte, že je součástí vyššího řízení to, že jsme konfrontováni s těmi …“
             Myslím, že ano, přiznám se, že nerada píši do diskuzí, ale na druhou stranu, upřednostňovat své pohodlí – mlčet – přitom chtít něco měnit je, jaksi nesmyslné, až nemožné, protože je to věcí nás všech.

            • Lenko, za sebe musím říct, že si Vás velmi vážím a lituji, že se do diskuse nezapojujete častěji. Nicméně si myslím, že výsledek vzešlý z hypotetické tandemní práce Vás a eM na tomto problému, by byl tentokrát asi blíž jeho názoru, než Vašemu. Ale to je jen můj odhad, nic víc.
             Jinak přeju vše dobré – a pište častěji :-) Málokdo má takovou schopnost s lehkostí vidět věci správně, jako vy, podle mého názoru.

            • Hlavně ať nás nikdo nerozsuzuje, to by byla právě ta konfrontace a ne tandem. Nechť si z naší diskuse vezme každý co mu po chuti jest:)

           • Dodatek pro eM:
            Ovlivnit propagandou:
            To mne rozesmálo, vzpomněla jsem si, jak mne nahnali na schůzi KSČ a tam v sále loutkového divadla řval jakýsi hulvát na pracující lid. Rozhlížela jsem se kolem sebe a ptala se co si to ten panák dovoluje. Tišli mne a nepustili ze sálu. Pak jsem se dověděla, že je to býv. nunvář (zvěrokleštič) povaleč na postu KSČ. Nadávala jsem tak, že jsem byla od té doby od všech podobných akcí osvobozena.
            A tenhe Klaus s jeho partičkou? Tu dobu jsem si prožila a jak se říká „tady se nic neutají, všecko se vykecá“. Jeho propaganda se mne skutečně nedotkla, natož ta dnešní. Neumím být fanoušek.
            Líbí se mi moudré hlavy, dobří lidé, kteří něco umí …

            Odpověď
            • „Líbí se mi moudré hlavy, dobří lidé, kteří něco umí …“ tady je podle mne rozpor.
             Hodnocením Klause staršího lze dojít k závěru že je to moudrá hlava, dobrý člověk který něco umí :-)

             ale už toho nechám, samozřejmě tě nechci přesvědčovat o opaku tvých názorů, jen nabídnout jiný pohled a to už jsem udělal.

            • Chytrá hlava, něco umí, dobrý maimálně za vůz, aby …
             Chytrost není moudrost, moudrost je dobré srdce.
             ne srdce trpasličí, v němž sídlí mamon a z toho plynoucí moc.
             Dobré srdce neprahne po moci, koná službu pro společnost, nepředvádí se teatrálně, váží slova …
             Je jedno v jakém oboru, či postu,
             Pozná se to podle toho, že má pokoru před „tváří Boží“.
             Co je to tvář Boží?
             Vše, co je kolem nás, úcta k životu, ke všemu Stvoření.
             Je mi líto, to já-centrizmus nedovoluje.

            • Klaus, stejně jako Putin nejsou a nebyli absolutističtí vládci.
             Když se podíváme na Putina, ten také musí tolerovat rozkrádačky ruských oligarchů.
             V první řadě si musíme ujasnit priority. Peníze jsou jenom 4.priorita řízení. Ale my jsme dnes ohrožování na vyšších prioritách. Co bychom z toho měli, kdyby Klaus, dejme tomu, nechal pozavírat všechny zloděje. A zatím bychom se ocitli v koncetráku o kterém jsem psala minule.
             Klaus moudře upustil 4.prioritu, ale bojoval na vyšších (nepodpis Lisabonské smlouvy, kritika vítačů a hrozba Islámu) a pod…
             Z tohohle hlediska je Klaus jednoznačným přínosem pro naší budoucnost…

            • Je paradoxem, jak je dnes V. Klaus rehabilitován. Alespoň to tak vypadá. Když si jako dítě vzpomenu, na to jak na něj otec nadával. A já dnes jsem tím samozřejmě ovlivněny, ale když bych nevěděl o koho jde. Stotožňuji se s jeho názory, na dnešní dění. škoda, že ještě nenastal čas, říct lidem jak to opravdu bylo s 89 a vývojem po něm. Kdy si nedělám iluze o osudu Československa, kdyby se nerozpadla federace, byla by to jatka. Jako v Jugoslávii. Kde NATO předalo Kosovo do rukou Islámských militantů. Mi bychom se po těch teroristických akcích, asi také koupali v krvi. Uměle vyvolané občanské války, ve stylu Gliwicze či něco podobného. A to říkám, jako člověk co pochází z Česko, Slovensko, Německé rodiny.

            • Pokud nebude povídat moudra o liberální ekonomice a o úspěšné éře tečrismu v malobritánii (pardon, tenkrát ještě nejspíš VB), tak asi nikdo lepší teď nejspíš není. Je vlastenec, a snad i čitelný. Nebojí se jít do konfliktů, kde je přesila na druhé straně. Bude na prezidentském postu v době pokavárenské, tudíž bude možné lépe připravovat jeho nástupce. Jak jsme tu nedávno psali o plusech a mínusech kariérních diplomatů, tak mi možná došlo, že sázka na Hynka Kmoníčka by byla daleko větším rizikem.

            • To je pravda Lenko, no v každém z nás je, jsem přesvědčen, kus Já-centrismu a kus Bohocentrismu. Jde o to jak se s tím popereme, a přiznejme si, že bez hćhyb nejsem nikdo.

             Ten kdo stojí v čele velkých věcí je ale hodnocen ze všech stran, jeho chyby stejně jako jeho přínosy jsou o to větších rozměrů a jeho kritika je nemilosrdná. Tak to bývá a nejen proto mám nutkání se ho samozřejmě zastat.

             Na životě Klause papalášství nevidím. Vidím profesora z jiných sfér, který se celý život učí a vzdělání považuje za nejvyšší metu, podává to celý život ve většině svých diskusí. Je zajímavé třeba sledovat jeho přednášky studentům. Je vidět jak je hrdýá někdy až pyšný na to co zná a umí, na druhou stranu se nad nikoho nepovyšuje a studenty vyzývá k tvrdé práci a píli. Sám například přiznává, že nikdy nepodepsal nikomu profesorský titul. Někdo to může považovat za projev toho že se považuje za něco víc a nikoho jiného tam nepustí, na druhou stranu to jde vyložit tak že v době kdy se vysokoškolské tituly rozdávají za pár šestáků on hlídá alespoň tu profesorskou hodnost před šlendriánem. Sám s úsměvem říká „no naštěstí o tom nerozhoduji jen já a tak někdo přecijen ten titul získá“.

             No je to tak obsáhlý člověk že je dobré, i když by jsi u toho skřípala zuby, poslechnout si opravdu jeho slovo, a zkusit na hodinu zapomenout co o něm víš. A potom k tomu přidat, že taková slova říká ekonomickým studentům, říká to na patriotických fórech která často sám organizuje, říká to na přednáškách v USA jakožto i v Německu tak u nás bez rozdílu postojů nebo názorů, konstantně už dvacet let prakticky stejný postoj.

            • Ale jo Tristane, myslím že ta doba právě přichází, bude to jeden z nástrojů které použijeme k nastolení spravedlivější společnosti a vyčištění ideologického šumu který tu havlisti po sobě zanechali.

           • Omlouvám se Hoxi,
            když jsem se zpětně podívala, není to „moc dobré“, spíše horší.

            Když dovolíte, ještě malá poznámka:
            Klaus je chytrý, narozdíl od Kisky.
            Pochopil, že EU kalifát by byl konec staré „šlechty“ a nástup nové.
            Nová „šlechta převezme“ majetek staré „šlechty“
            (tak to po světě chodí),
            podobně je na tom i Babiš …
            GP využívá pana Putina, mají některé společné cíle.
            Tito mají k využití vlastenectví, protože momentálně je pro ně menším rizikem, než pohlcení Západem – je to stejný vztah, ale v malém.
            Babička říkávala:
            „Povahu si vyžeň třeba bičem,
            vrátí se
            a nezmění se v ničem.“

            Odpověď
            • Dobré rčení k zamyšlení.

             Teď jen jedna poznámka s úsměvem, myslím že dnes je to obráceně a Putin využívá GP, než naopak :-)

            • I tak lze říci. Oboustraně výhodná spolupráce.

     • jistěže, základní pravdila kolem kupónovky mu změnili na poslední chvíli pod zadkem, kdyby se to nestalo nešlo by to tak dobře rozkrást.
      Druhá a podle mne důležitější věc je že čekal že budou lidé aktivní, zapojí se svou silou akcionářů do řízení podniků, v podstatě by to byla taková Fordovina kterak by se lidé mohli účastnit řízení. A co udělala většina lidí co takto nabyli kupónovky? Buď byli tak obrovsky naivní a hloupí že je dali někomu kdo jim slíbil desetinásobek (no promiňte to snad ani opice není tak hloupá a nedá pomeranč opici co jí slíbí deset), a nebo si prostě mysleli že to dají do šuplíku a budou se jim jen sypat dividendy a o nic se nemusejí starat. Obojí je projev vrcholného parazitismu kdy chtěli peníze ve své podstatě za nic.

      Ano byly i případy kdy se snažili a stejně jim to bylo prd platné, uznávám, ale kdyby byli aktivní všichni, prostoru pro rozkradení a tunelování by nebylo zdaleka tolik. Jenže většina lidí se na to jen dívala, a pak se u TV NOVA rozčilovali jakej je ten Koženej s Klausem hroznej šmejd.

      Odpověď
      • ako sme mohli byť aktívni keď sme boli hlúpučkí naivnučkí a nechali sa opiť rožkom ako sa nechávame aj teraz ( keď nie rožkom tak roškovou) … len tí čo boli pri koryte a mali informácie a patrične ich využili … a aby som sa zastala Slovákov sme vo svojej podstate dobrí a láskaví a nie sme zvyknutí na hyeny a aj preto ťažko identifikujeme vlkov v ovčom rúchu lebo to nie je našej podstate vlastné …. aspoň ja to tak cítim.

       Odpověď
       • to dovedu pochopit, ale naivita není vlastnost která by byla kompatibilní s přežitím. A protože Slováci přežili mnohé co přežít v podstatě neměli, tak si v žádném případě nemyslím že by jste se neuměli vypořádat s vlky. To by bola len výhovorka prečo si nechat hlavu zosrat.

        Samozřejmě, já to nepíšu proto abych se dotkl kohokoli, já to píšu proto protože to tak je a balamutit se něčím jiným znamená vidět viníky/příčiny jinde než jsou a opakovat stejné chyby. A to že nikdo nepředpokládal napálení, no promiň, všichni věděli že existují veksláci, podvodníci, politikům lidi věřili asi tolik jako teď, a i přes to tolik lidí věřilo cizímu chlapovi že když mu daj tisícovku že jim vrátí deset?

        Odpověď
        • za seba musim sebakriticky priznat ze som vtedy bola mlada a veeeelmi sprosta ( slusne povedane naivna).

         Odpověď
         • Oracle 911 8.1.2019 o 20:41

          Ja som zas bol disťa a moja teta sa tiež sa nechala napáliť vnútorným parazitom…

          Odpověď
        • sranda je, že v druhej vlne kupónky za tú tisícku Mečiar naozaj dal podstatne viac, už si ale nepamätám či celých desatisíc

         Odpověď
        • na kuponke som ja osobne netratila ( nedala som do fondov), velmi mi ale vadi to chrapunske vytunelovanie nasho narodneho bohatstva

         Odpověď
      • Já za akcie z kuponovky koupila své první auto. Je ale pravda, že jsem se zajímala kam vložit své body, žádné fondy. Vybrala jsem si elektrárny a jeden podnik na výrobu vína.
       Na akcie jednoho podniku jsem ale zapomněla. Asi před dvěma lety se mi ozval jeden z vlastníků, že chce získat ve společnosti, kde jsem měla zapomenuté akcie, většinu a tak skupuje akcie u minoritních akcionářů. Takže ještě 20 let po kupónové privatizaci jsem z ní měla prospěch… Nemůžu si na kuponovku stěžovat… Každý měl tu možnost… Stačilo tomu věnovat pár minut svého času…

       Odpověď
       • tak jsem to myslel, díky.

        Odpověď
       • Aksal: Podle čeho ses rozhodovala, do čeho investovat?

        Odpověď
      • Ale lidi kteří, žili bez znalostí si neuměli představit co taková akcie vůbec je a co představuje. Každej si tu knížku nakoupil jen z toho titulu že to bylo IN a byla kolem toho neskutečná masírka a kdo neměl knížku jako by nebyl. A hlavně ten způsob privatizace měl být jinak, ale to už je pasé.

       Odpověď
       • čtenář 8.1.2019 o 20:49

        Nemáte zcela pravdu.. Nebylo to tak, že každý chtěl být IN (takový hnusný výraz, prominte..), ale šlo jen o normální peníze.. Prostě Kožený naslibovat 10-ti násobek a kdo by odolal??
        Než se do toho vložil s reklamou Kožený, tak kuponovka zajímala jen menšinu lidí.
        Sám Klaus pak tvrdil, že s takovým průběhem (vliv Koženého reklamy) vůbec nepočítali. Původně tak uvažovali s 5-10x menší účastí.
        Jinak díky aspon za tu kupoovku – v jiných okolních socialistických zemích lidé nedostali vůbec nic a privatizace tam taky proběhla, resp. „musela proběhnout“, to byl celý účel revolucí v 90-tých letech – převod našeho majetku na západ.
        At s Klausem v čele, nebo bez něho..
        Přes to prostě nejel vlak.

        Odpověď
        • Za výraz IN se omlouvám, a ano souhlas, proběhlo by to tak či onak. Tak jako rozpad ČSFR. Ale je třeba pojemnovat a ukázat a zasazovat do kontextu ty události a ukázat širšímu obecenstvu co ten Západ, kteří mnozí tak nekriticky obdivují, je vlastně zač. I když západ je asi příliš obecné. Jasně že hovořím o chazarských bandách apod.

         Odpověď
       • Tristane, vynechala bych v tvém příspěvku slovo „každej“ a „IN“. Já si KK koupila protože jsem viděla, že se jde dělit koláč, a když ji nekoupím, nezůstane pro mě ani ten drobek.
        Bylo nad slunce jasnější, že nejlepší investice je do energií… Protože energie je potřeba vždy a všude…
        Docela mě naštval Kožený svým vstupem do hry, jelikož úplně rozmělnil velikost koláče na jednoho člověka. Kdyby lidé tenkrát Koženého ignorovali a investovali sami, byli by z nich boháči. Nedostali by 10 násobek, ale minimálně 100 násobek své investice… Klaus se jim snažil říct, ať to do fondů nedávají, ale byl převálcován svým okolím, které se už třáslo na to, aby zblbli lidi a naházeli to fondům… Pak z toho těžili Kocáb a spol… No co už… Hodně lidí se spálilo, ale zdá se, že to nepomohlo, jelikož do obskurních fondů investují nadále…

        Odpověď
        • „jelikož do obskurních fondů investují nadále…“
         ano taky znám takové. Přijde mi to na hlavu po všech Českých zkušenostech. Paradoxně to dělají starší lidé kteří by to měli pamatovat prakticky stejně jako mladí u kterých to lze vzhledem ke gramotnosti pochopit (jakožto i proto že k těm penězům často přišli dost lacino).
         Když vidím investovat do prakticky neznámých fondů jen na radu vlezlého poradce lidi, kteří si to roky poctivě šetří po korunkách, nechápu.

         Odpověď
    • Tiwi,
     uvedomujete si, že tento scenár privatizácie socialistického majetku do rúk budúcich odobrených oligarchov bežal ako podľa kopiráku v krajinách celého východného bloku? Tento plán nevymyslel Klaus ani Mečiar, ale americkí poradcovia z Washingtonu, ktorí vďaka divokej privatizácii v Rusku a jeho satelitoch utiekli hrobárovi z lopaty.
     Po vnútrostraníckom prevrate nazvanom sametová revolúcia sa naša štátnosť vzdala akejkoľvek suverenity. Či už to porevoluční vodcovia mysleli so svojimi krajinami dobre alebo zle, mali len minimálne manévrovacie schopnosti, oveľa menšie ako majú politici dnes. Nebola šanca tento americký plán – privatizáciu zatrhnúť, bolo možné ho len brzdiť, robiť určité obštrukcie. Ak už dať niekomu privatizovať štátny majetok, tak v prvom rade tuzemcom a ľuďom, ktorí daný podnik poznajú a vedia ho riadiť. Mečiar skúšal miestami takúto taktiku, ale médiá to obrátili proti nemu v zmysle, že rozdáva majetok svojim známym (a komu by ho mal zveriť, ak nie niekomu, koho pozná a komu dôveruje?). V mnohom sa ukázal aj skutočný charakter tých, čo sa takto dostali k majetku, vytunelovali a nechali ho skrachovať, čo hralo do karát EU v mnohých prípadoch, kde sa zbavili konkurencie.

     Bez ohľadu na to, že v mnohom museli hrať podľa zahraničného zlodejského scenára, nepoznám lepších českých politikov ako Zeman a Klaus, a lepších slovenských politikov ako Mečiar a Fico (pričom Fico Mečiara svojimi schopnosťami značne prevyšuje). Samozrejme nemá zmysel slepo dôverovať bez preverovania, ale ani hádzať všetky karty do jedného smetného koša a čakať na Godota.

     Odpověď
     • Výborně napsáno !

      Odpověď
     • Přesně tak. Je to už delší dobu, co jsem četla rozhovor s Klausem st., kde na otázku ohledně privatizace odpověděl něco v tom smyslu, že se mu nechtělo skončit v pletivu na dně nějaké přehrady.

      Odpověď
      • Víte, Janko, já takovýmto prohlášením ex post, moc nevěřím. Spousta politiků, kteří opustí své významné posty a přejdou „do civilu“, často hovoří o tom, jak moc nesouhlasili s tím či oním, že to či ono nechtěli, že se to či ono mělo udělat jinak – lépe, pro lidi… ha ha ha. Ale když byli ve funkcích a mohli aspoň nesouhlasit, veřejně projevit svůj jiný názor, tak ani nešpitli a táhli za jeden provaz s ostatními gaunery. A dnes budou něco vykládat! Všimla jsem si tohoto jevu už dávno.

       Odpověď
       • Oracle 911 8.1.2019 o 22:06

        Skús takto mudrovať keď vieš, že za jeden nesprávny krok zničia aj to málo čo zostalo…

        Odpověď
       • To předpokládá, že ten „alespoň nesouhlas“ v podobných věcech by neskončil oběšením na vlastní šále, uklouznutím v koupelně a podobně. Případně v lepším případě odstraněním z funkce a nalezením někoho konformnějšího. Jak píše jardob, nebylo v ničí moci tyto procesy zastavit nebo výrazněji ovlivnit, a šlo o takové majetky a síly, že šlápnutí vedle znamenalo likvidaci.

        Odpověď
     • Boleslav Čech 10.1.2019 o 13:32

      Přesně tak.
      Z Raeganova projevu „Smést říši zla z povrchu planety“ z roku 1984:
      „Po válce, bez ohledu na hospodářskou blokádu a další naše tvrdé sankce, tempa rozvoje SSSR byly dvakrát vyšší než ve Spojených státech, nemluvě o jiných kapitalistických státech s rozvinutou ekonomikou. Předstihli nás v těžbě nafty a plynu, byli první, kdo vybudovali atomové elektrárny a ledoborce, kdo pronikli do kosmu. První člověk, který se objevil v kosmickém prostoru, byl jejich člověk. Dohnali a předstihli nás v řadě kritických vojenských inovací, dosáhli termojaderné parity s námi, jejich ponorky s jadernými zbraněmi dnem i nocí brázdí nedaleko od našich břehů. Spolu s USA se sovětská říše zla stala velmocí, a pokud jí dovolíme splnit ještě 2–3 pětiletky, pak už je žádná síla nezastaví. Naopak, řeč může být o zániku Ameriky a celého svobodného světa.
      Nejsem první prezident USA, který pochopil, že vojensky a ekonomickou blokádou Sověty neporazíme … Další aspekt našeho boje – sovětská plánovaná ekonomika. /Zde musím zdůraznit – ne tržní, ale plánovaná – Z. K./ Právě ona umožnila bolševikům obstát a zvítězit ve II. světové válce a obnovit národní hospodářství zpustošené válkou. Právě ona umožnila Sovětům udržovat za jejich éry neuvěřitelně nízkou úroveň plateb za bydlení, elektřinu, plyn, bezplatně učit a léčit lidi, nezvyšovat ceny.
      Stačí zaměnit v Rusku socialismus divokým trhem, jaký byl na Západě před 200 lety, a uvidíte, věřte mi, že Sovětský svaz se zhroutí jako domeček z karet. Nedávno vědci Harvardské univerzity přišli se zajímavou myšlenkou. Aby privatizace státního vlastnictví v Rusku proběhla bezbolestně, třeba dát každému, zdůrazňuji každému, jakýsi kupón nebo šek na část tohoto vlastnictví. Lidé, kteří prožili válku a pak ještě 2 roky po válce „lístkový systém“, budou pokorně čekat na svou část majetku, aniž by měli tušení, že se stali obětí podvodu.“ (Pramen: Советская Россия, 27 ноября 2014 года, Překlad: J. Kůrka)

      Odpověď
   • Jo jo, lidi mají krátkou paměť, +- 14 dní a dost. Co bylo před 30 lety nikoho nezajímá, nikdo si nepamatuje.
    Stačí trochu mediální masáže a někteří začnou dokonce přirovnávat Klause k Putinovi. To je hnus velebnosti …
    A vychvalovat zde na webu toho, kterého nám cpou horem dolem, tomu vážně nerozumím.

    Odpověď
    • Oracle 911 9.1.2019 o 12:18

     Povedz lepšiu alternatívu ku Klausovi, a Okamura sa neráta lebo musí ešte zostaviť vládu…

     Odpověď
     • To, že je najmenej zlá možnosť neznamená, že je dobrá možnosť.

      Ten človek myslí v prvom rade na seba, potom na seba, a ak zvýši čas tak aj na seba. Že neškodí toľko ako by škodili iní z neho nerobí charakterného človeka. V prognostickom úrade si ho vyhliadli dlho dopredu práve kvôli tomu. Vedeli, že sa nebude vzpierať. Mečiar sa vzpieral, tak dosadili Dzurindu.

      Aj keď nemal vôbec žiadnu potrebu, tak aj tak si ukradol pero. Je to síce drobnosť, ale o niečom to svedčí.
      https://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE

      Prirovnávať ho k Putinovi považujem za nevhodné. Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Dôležitá je motivácia. Motivácia Klausa a motivácia Putina je ako „nebe a dudy“.
      https://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE

      Odpověď
      • Oracle 911 9.1.2019 o 13:16

       Niekto tu berie Klausa ako dokonalého kandidáta?
       Možno sme sa nepresne vyjadrili ale väčšina z nás ho berie ako najlepšieho kandidáta zo zlych možností, a niekoho ako Putin sme si este nezaslúžili…

       Odpověď
       • Z vyjadrení Em som mal ten pocit. Mohol Klaus konať inak? Nemohol. Chcel konať inak? Podľa mňa nechcel. Bol pri zdroji informácií a rozhodovania, mohol to využiť vo svoj prospech a to aj urobil. Na tom nie je nič pozitívne. Mohol konať horšie? Mohol. Nekonal. To je aspoň trochu pozitívne. Nie je dobrý, ale ani najhorší. Momentálne je najmenším zlom pre Českú republiku, ale nie je to dobrá voľba. Vycítil zmenu vo svete a vo svojom záujme sa jej prispôsobuje.

        Ako som napísal, Slovensko v tomto storočí na Veľkého Slováka ešte len čaká:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-57/#comment-190478

        Odpověď
        • Oracle 911 9.1.2019 o 14:10

         Rozumieme sa. :)

         Odpověď
        • Putinovec 9.1.2019 o 14:36

         Když vezmeme v potaz,co se ještě pořád děje těm,kteří tvrdohlavě si dovolují odmítat demo scénář zvrácených vrahů,tak nám vychází,že z toho smrdutého západního močálu vybředáme ještě dobře.Věřím tomu,že byl v záloze připraven i kárný plán pro vzdorné Československo.Nejoblíbenější činností anglosasů je genocida.

         Odpověď
         • Oracle 911 9.1.2019 o 15:13

          Súhlasím, sme na tom ešte pomerne dobre…

          Odpověď
     • Videl som videjko po volbach Zemana. Klaus kdesi vo foaje dava rozhovor a za nim sa naraz objavi Zeman ide v sprievode s palickou. Zdravim te Milosi zdravim te Vaclave, gratuluje k zvoleniu Zemana, nasleduje velmi priatelsky rozhovor o tom ze Klaus podporoval Zemana a chce aby mu Zeman uznal za tu podporu tusim 5% co bolo rozhodujuce. Zeman s humorom odpovedal ze ..vis co? Ja Ti tych 5 procent uznam. Zaroven ho pozval na sklenicku nech prijede pak za nim. Cele velmi priatelske.
      Po par dnoch ked nasledoval inauguracny prezidentsky prihovor som cital, prispevok od Klausa v novinach kde inauguracnu rec Zemana podrobil totalnej kritike fakt to bolo huste. To sa ma takto robit potom Ti tam knize ani nejaky Drahos nevleze. Ukazka tandemu. Snad lepsie pochopite ulohu Klausa na tomto priklade.

      Odpověď
      • nasiel som to videjko
       https://www.youtube.com/watch?v=SUp69pYJVG8
       ten clanok kde ho kritizoval nejdem hladat

       Odpověď
 50. Bugár: Ako môže Mistrík tvrdiť, že je nezávislý? Veď aj Saskári mu zbierali podpisy. Je absolútne neskúsený, keď už teraz žiada, aby sa kandidáti vzdali v jeho prospech. Ja, naopak, skúsenosť mám
  Na novoročnom stretnutí s novinármi predseda strany Most-Híd Béla Bugár odpovedal aj na otázky ohľadne prezidentských volieb. Čo povedal o svojich potenciálnych konkurentoch v predvolebnom boji?

  https://www.hlavnespravy.sk/bugar-ako-moze-mistrikt-tvrdit-ze-je-nezavisly-ved-aj-saskari-mu-zbierali-podpisy-je-absolutne-neskuseny-ked-uz-teraz-ziada-aby-sa-kandidati-vzdali-v-jeho-prospech-ja-naopak-skusenost-mam/1631184
  :-)

  Odpověď
 51. Komentár Daga Daniša: Ako sa Fico na úteku spojil s Kotlebom

  https://www.aktuality.sk/clanok/654849/komentar-daga-danisa-ako-sa-fico-na-uteku-spojil-s-kotlebom/

  Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 9:18

   Liberáli oslavujú predčasne…

   Odpověď
 52. NÁZOR: Únik vpred
  Kandidatúra Roberta Fica na sudcu Ústavného súdu SR bude mať predovšetkým politické konzekvencie. Hovoriť o nich možno dokonca aj bez ohľadu na otázku, či sa na Ústavný súd naozaj dostane, alebo nie.
  https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/497630-unik-vpred/

  Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 6:27

   Fico to vie, a preto trochu počká aby hystéria trochu vygradovala…

   Odpověď
 53. Kočnerove chápadlá siahali aj na prokuratúru. Kupovať si mal Trnku či poslancov
  Nahrávky, ktorá vlani našli v sejfe podnikateľa Mariana Kočnera údajne obsahujú rozhovor medzi Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, z ktorej vyplývajú podozrenia, že podnikateľ riadil prokuratúru a aj samotného Trnku.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/497642-kocnerove-chapadla-siahali-aj-na-prokuraturu-kupovat-si-mal-trnku-ci-poslancov/

  Odpověď
  • Oracle 911 8.1.2019 o 6:30

   Z toho liberáli sa poondejú, lebo to Fico proti nim zneužije…

   Odpověď
 54. Kotleba oslovil Norberta Lichtnera z Infovojny,že strana ĽSNS a jej členovia ho požiadali ,aby N.L. kandidoval na ich kandidatke do EUparlamentu…. na IV stranke sa 94% ludi vyjadrilo ,aby išiel … aj takouto formou sa zrejme bude snažit pritiahnut voličov k prezident.volbam a oslabiť tak Harabina ?
  tu Infovojna link: https://www.youtube.com/watch?v=iCvlRbF3hGA
  okrem ineho v tomto diely s J. Laššakovou rozoberaju europsku uniu ako funguju jednotlive prvky a ake prava mame ako občania či ake vlada atd

  Odpověď
 55. Aky maju vplyv nahravky od Kocnera na to co sa deje?
  http://www.infovojna.sk/article/kocner-si-udajne-nahral-ako-korumpoval-byvaleho-generalneho-prokuratora-trnku?fbclid=IwAR3_tRB4cWnJYj3PAfXI0FkqTt8jfWcJMZ3bzmnGzdT6WhgopZuIAiRm86s

  Odpověď
 56. Hoci je čas zrelý na zásadnejšiu zmenu, nezdá sa, že k nej dôjde po najbližších voľbách, myslí si Maďarič

  Dodal, že ak by Pellegrini padol, znamenalo by to, že by Smer prišiel o možných nových voličov a ak by naopak padol Fico, tak by sa strane chrbtom obrátili aj skalní voliči. „Táto protichodná dualita Smeru momentálne tvorí jeho krehkú stabilitu, no zároveň je zárukou pokračovania kontinuálneho slabnutia,“ vysvetlil.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Hoci-je-cas-zrely-na-zasadnejsiu-zmenu-nezda-sa-ze-k-nej-dojde-po-najblizsich-volbach-mysli-si-Madaric-308499?fbclid=IwAR3X7Xd3q2VhBY-4OfbWk16Z3O-vF6uc0F0dHM9H9rz7-G3QTEKqUL9tc_I

  Odpověď
  • Práve preto je mi čudné, prečo chcú (návrh Glváča) „odpratať“ Fica na Ústavný súd.

   Odpověď
   • Ale Maďaričove charakteristiky v článku PL takmer všetkých podstatných strán u nás sa mi celkom pozdávajú ako výstižné.

    Odpověď
    • ja mam pocit, ze Fica chcu odpratat od poslednych volieb stale…raz za prezidenta, raz do europarlamentu, raz na ustavny sud (comu sa cudujem, ze stale to ozvucia v novinach a nasledne proti tomu bojuju)…..zrejme sa predpoklada, ze ak odide on, ako silne zjednocujuci prvok pre stranu, casom to dopadne ako s HZDS, ked skoncil Meciar….a pravici sa otvoria dvere, aj ked sama nevie zostavit ani koaliciu (a este k tomu bez roboty). Mozem len predpokladat, ze on ocakava ze to aj tak neprejde a tak s tym nebojuje.

     Odpověď
     • Doba, která klepe na dveře, a spíše už do nich vstupuje, bude zásadně odlišná od odcházející. Dynamika změny prostředí a procesů především . Stará schemata a stereotypy jsou už teď pasé. 90.léta,kuponovka,Mečiarova HZDS,Klausova role atd. Poučení spíše o charakterech /udělal jsem to dříve, udělám to i nyní/,než procesech.
      Do čela dějů se dostávají ti lidé, kteří jsou schopni i v této dynamice udržet veslo ,bez ohledu na věk a minulost. Patří k nim nepochybně Zeman,Fico, Klaus…Putin,Lavrov…Trump. V tom se tyto figury vzájemně podobají. Ikonizace nemá smysl, to je dobře viditelné na osudech lidí končících v řadách kavárníků. Zákon času je prostě intelektuálně semlel. Vypadli a nemají schopnost naskočit.

      Odpověď
     • Fico sa pred rokmi v jednej televíznej diskusii vyjadril, že keby sa ho jeho oponenti chceli zbaviť, tak by ponúkli funkciu hlavného prokurátora, ale že im na to chýba rozmer uvažovania. Priamo im tým naznačil že by chcel byť hlavným prokurátorom a čo majú urobiť, aby sa ho zbavili. Neurobili to. Odvtedy sa doba zmenila a Fico si uvedomuje, že čo môže byť dobré pre neho, nemusí byť dobré pre Slovensko. Viackrát sa vyjadril, že odstúpením z postu premiéra dal prednosť stabilite na Slovensku pred osobnými ambíciami.

      Odpověď
 57. Vyvražďování Čechů bylo. Filip nechápe, proč otázka oslav výročí Bandery je věcí Ukrajiny
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901078887433-predseda-KSCM-Vojtech-Filip-nechape-proc-otazka-oslav-vyroci-Bandery-je-veci-Ukrajiny/

  Odpověď
  • Přechody banderovců přes území ČSR se odehrávaly od podzimu 1945 do podzimu 1947. Padlo nebo bylo zavražděno 49 občanů ČSR – viz. dokument http://www.vhu.cz/vpad-banderovcu-na-uzemi-ceskoslovenska-v-letech-1945-1947/ .

   Původně policejní akce se změnila v silné nasazení armády. Tak si říkám, že z dnešního pohledu by to byla typická úloha pro specnaz nebo speciálně vycvičené para-jednotky. Ty asi hned po válce v čsl armádě nebyly, nebo nebyly v dostatečném počtu.

   Odpověď
   • Vladimir 8.1.2019 o 9:36

    proti 300 banderovcom v horách je potrebné obrovské množstvo živej sily hlavne ak je nepriatel roztrúsený v skupinkach po obrovskom územi.utok špecialnych jednotiek je potrebný len na tažkých úsekoch na nahananie po horách sú ich schopnosti na nič. Je vlastne smutné ,že sme sa z ničoho nepoučili.Taký vpád ,ktorý je stále možný by bol dnes katastrofa.Sme na tom horšie ako po vojne v 1945.na jednej strane pravý sektor skúsený a zocelený bojom na druhej strane Slovenský homo branci a pár psychopatických žoldnierov fetakov a alkoholikov,ktorý na takéto operacie nie su vycvičený,pretože prevažne strážili konvoje a zakladne práve pred teroristami z ktorých majú strach.

    Odpověď
 58. Martin Daňo obhajuje Bašternáka?…. P.Forisch v Infovojne sarkasticky poznamenal…. povedal,že jasne ,ON za to nemôže ,on chcel len žiť bohaty život bieleho koňa….
  Martin Dano – Martin Daňo je na mieste: Okresný súd Bratislava II.
  A čo keď je Bašternák iba obeť tohto systému? Zrejme aj jeho vlastný advokát ho naviedol na zbytončé priznanie. A prečo sa nepriznal aj Andrej Kiska – bude aj s ním takéto divadlo? Tu je záznam z celého súdu aký ste ešte nikde nevideli v úvode moj spontánny pohľad na vec. Tak o 18h sa to spustí a ďakujem všetkým rozumným čo ma ešte sledujú Martin Dano
  https://www.youtube.com/watch?v=906a6ffO7sE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0FiEil1HQfw2ieRq0fdSW4dQK_vMyRBG0DaO-iTxWhJH7bfixgDQBgSck

  Odpověď
 59. Fico, Procházka, Jankovská aj Pfundtner. Tu sú mená všetkých kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Fico-Prochazka-Jankovska-aj-Pfundtner-Tu-su-mena-vsetkych-kandidatov-na-sudcov-Ustavneho-sudu-SR-308516

  Odpověď
  • chcú ho odpísať politicky
   Fico stratil súdnosť, reaguje OĽaNO. SaS hovorí o konci Smeru
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/497625-fico-stratil-sudnost-reaguje-olano-sas-hovori-o-konci-smeru/

   Odpověď
   • Dalo sa cakat. Ved pred tymto uz varovali srackomety davo ze „Fico ma zalusk na US“ Teraz to vytiahnu ze presne to hovorili ….

    Odpověď
    • Oracle 911 7.1.2019 o 19:05

     A Fico presne na tento moment čakal, teraz opozíciu tak zotrie ako sopliakov…

     Odpověď
     • proces zmeny ktorý započal na celom svete sa zastaviť nedá, ale opozícia tento proces buď nevidí, alebo nechce vidieť.

      Odpověď
     • neni mi len jasne ako sa dostane na US cez Kisku. Asi sa rata s novym prezidentom.

      Odpověď
      • keď Kiska posiela sústrastné telegramy do Kremľa, tak sa niečo deje

       Odpověď
       • Rozhodně. Ale to neznamená že se bude rozumně stavět i k jiným otázkám. Spíš to beru jako pokus trochu si povolit smyčku, ne jako projev lepšího chápání situace.

        Odpověď
       • nieco sa deje to je pravda ale Kiska sustrastne telegrami posielal aj pred tym, tam drzali protokol, mozno to nebolo medializovane

        Odpověď
        • Bolo to medializované

         Odpověď
       • Deje.Zas aj týmto činom , Chcú okabátiť Slovákov . Kiskovcom neverím .

        Odpověď
      • Ak tento krok bude znamenať oslabenie Smeru, tak dôvod pre súhlas si už Kiska nájde.
       Smer bez Fica by znamenal rýchlu cestu z kopca a odovzdanie Slovenska podpindosníkom a pseudopatriotom. Ja vidím tieto Glváčové reči ako cielené trolenie opozície, a možno aj zviditeľnenie škodnej vo vlastných radoch.

       Odpověď
       • Oracle 911 7.1.2019 o 21:34

        Ono Fica ešte musí zvoliť parlament…

        Odpověď
       • Tiež ma to napadlo že čo by bolo zo smerom. Tak si myslím že Fico nepôjde do úniku … možno naozaj len zbožné želanie podpindosov. Fica jednoznačne potrebujeme v čele strany.

        Odpověď
   • Pellegrini a podstata ľudského vzťahu k moci
    https://dennikn.sk/blog/1343413/pellegrini-a-podstata-ludskeho-vztahu-k-moci/

    Odpověď
   • Pani ombucmanka vie koho treba navrhnuť, mala dobrých radcov…. : )
    Ombudsmanka navrhla štyroch kandidátov na sudcov Ústavného súdu, radili jej mimovládky
    https://www.hlavnespravy.sk/ombudsmanka-navrhla-styroch-kandidatov-sudcov-ustavneho-sudu-radili-mimovladky/1630710

    Odpověď
  • Ten 2 x skrachovany Prochazka je fakt zly zart.

   Odpověď
  • Pellegrini odpovedá na otázku, čo považuje za svoju najdôležitejšiu úlohu v roku 2019 (22:40)
   Pellegrini: Chcem, aby sme hovorili o vízii Slovenska na najbližších 20-25 rokov… Aké chceme, aby Slovensko bolo nasledujúcich 25 rokov…
   https://www.youtube.com/watch?v=ACvuXEfE9Gs

   PS: Či už sa mu táto diskusia verejnou formou podarí, alebo nie, poukazuje to na to, aké politické zmýšľanie sa tvorí na pozadí časti politickej scény.
   Má aj vytvorený svoj youtbe kanál: https://www.youtube.com/channel/UCdu0cvg_SvZ0px4-tSrB68g/featured

   Odpověď
   • Oracle 911 8.1.2019 o 6:59

    Inými slovami plánujú robiť politiku tak, ako sa má.

    Odpověď
 60. Mikloš opäť bluzni … zdá sa ,že táto téma ,ktorá sa opäť otvorila mu príliš nevyhovuje….
  Mikloš o Gorile: S Haščákom som sa stretol raz. Niektoré veci v prepise nie sú pravdivé a viem to dokázať
  Mikloš hovorí, že na vyšetrovanie kauzy sa treba pozrieť z jedného podstatného uhla. „A to je, čo robili jednotlivé vlády. Jedine za pôsobenia druhej Dzurindovej vlády konali orgány, ktoré mali konať. V tom čase vznikla nahrávka a začalo sa vyšetrovanie. Počas vlád Fica nahrávky zmizli a nevyšetrovali sa.“
  https://slovensko.hnonline.sk/1869163-miklos-o-gorile-s-hascakom-som-sa-stretol-raz-niektore-veci-v-prepise-nie-su-pravdive-a-viem-to-dokazat

  Odpověď
  • Neverím mu ani slovo, proste zavádza.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>