1. Selfie pre Alenu Zs. si robil Glváč aj z parlamentu
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/499097-selfie-pre-alenu-zs-si-robil-glvac-aj-z-parlamentu/

  Odpověď
 2. Docela ostrý Skála. Kdybych si od něj z nedávna nepamatoval výrok: „Marxismus, to je katedrála ducha“, tak by mohl být mým člověkem:

  „Glorifikujeme teroristickou chátru, spřaženou s Hitlerem. Petříček prahne po pochvale za každou všivárnu.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Glorifikujeme-teroristickou-chatru-sprazenou-s-Hitlerem-Petricek-prahne-po-pochvale-za-kazdou-vsivarnu-Komunista-Skala-dostal-od-ctenare-dotaz-na-banderovce-a-velmi-se-rozpalil-567327

  Odpověď
 3. Propaganda o Palachovi. Trapně se polyká nad hrobem s lucernou. Brutální krajan z Kanady vytáhl na dnešní plačky rebela Kryla https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Propaganda-o-Palachovi-Trapne-se-polyka-nad-hrobem-s-lucernou-Brutalni-krajan-z-Kanady-vytahl-na-dnesni-placky-rebela-Kryla-567152
  Neurotický Pithart jako dokonalý důkaz, že pravdoláska prohrála na celé čáře. Petr Žantovský také naznačuje, jak asi bude vypadat dějepis podle BIS https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuroticky-Pithart-jako-dokonaly-dukaz-ze-pravdolaska-prohrala-na-cele-care-Petr-Zantovsky-take-naznacuje-jak-asi-bude-vypadat-dejepis-podle-BIS-567249

  Odpověď
  • Zajímavé datum zveřejnění prvního článku.

   Text písně má mnoho odkazů do dnešní doby, až podivuhodně mnoho.
   https://www.youtube.com/watch?v=cq303GXK9qc

   Jaké slovní hříčky zaujaly vás?

   Odpověď
 4. Tak tomu už není pomoci: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Putna-po-slovech-o-Klinice-rozmlacene-exekutorem-perli-dale-Putin-je-Voldemort-skutecny-grazl-Trump-je-blbecek-Zeman-smesny-ozrala-567287

  Naštěstí bude v blízké budoucnosti všem putna.

  Odpověď
 5. SLOVENSKO SI BERIEME SPÄŤ
  Štefan Harabin: Bolo by štandardné, keby sa Šefčovič uchádzal o post prezidenta EÚ a nie prezidenta SR
  https://www.extraplus.sk/clanok/slovensko-si-berieme-spat?fbclid=IwAR1MZQf1WQVP7tvTazG6xNxQRw4OFVncW0RckU8LLm3dre2bpNTxuwagbJs

  Odpověď
 6. Postupný převod Palachovy historie tam, kam patří. Je to také jen forma otevírání OO.
  https://www.novinky.cz/krimi/494942-prehnana-oslava-palacha-mohla-sebevraha-z-vaclavskeho-namesti-ovlivnit-mini-psycholog.html?sznhp=rss
  Tím nechci srovnávat oba muže.Věk ani doba to nedovolují.Ale srovnání motivů je docela dobře možné.

  Odpověď
  • Tiež som mal z toho ten dojem. Médiá sa púšťajú do nekritickej oslavy sebevraždy mladého človeka, dávajú ju na úroveň hrdinského činu (hoci nikoho svojím životom nezachránil), a teraz sa im vracia daň takéhoto amorálneho zmýšľania – povzbudzujú sebevrahov.

   Odpověď
   • přesně. Oslava toho nejhloupějšího neřešení k jakému může člověk dojít (podle mne).
    Namísto aby se vší odvahou krok za krokem pomáhal budovat lepší společnost, zničil život svůj a poškodil životy všech svých blízkých, a jen dal odporný příklad všem mladým lidem jak se dá mrhat životem.

    A ti naši debilní novináři jsou tak nemravní že to oslavují. Bez nadsázky bychom mohli říci že toho dědu co se včera zapálil mají na svědomí oni.

    Odpověď
  • Putinovec 19.1.2019 o 11:57

   Když se dívám na oslavu idolů havlojdů za poslední rok ,tak mi to připadá jako utloukání posledních plamínků.Tam kde dříve hučel plamen,tam už dnes skomírají plaménky a ještě se k tomu okamžitě váže opičí pracka.Nezadržitelný a stále se zrychlující pád do propasti.

   Odpověď
   • absolutní souhlas. Efekt na lidi už to má vyloženě „zhnusující“, a jen posledních pár psychicky nezdravých v tom může vidět cokoli rozumného.

    Odpověď
    • Putinovec 19.1.2019 o 12:09

     Což jen urychlí jejich odpis.Čím víc se budou veřejně projevovat jejich narušení příznivci,tím rychleji budou odvrhnuti davem.

     Odpověď
   • Havlérka už, podle mého, provádí čistý cargo-kult. Zoufale napodobují všechny „cviky“, které prováděli i před tím, v dobách kdy se jim dařilo na co sáhli. Nikdy si nepřipustí jednoduchý fakt, že ty úspěchy nebyly podmíněny jejich vyvoleností a lidskou kvalitou, ale že jejich akce byly jen někým směrovány do předpřipraveného prostředí jiným, vyšším a pro ně neviditelným řízením – a jen proto byly zpravidla úspěšné.
    Myslím, že ještě nenastala doba, kdy by se jim dalo něco vysvětlit. Nebudou vůbec poslouchat, jsou řízeni egregorem. To životní okolnosti je v brzké době přimějou (alespoň část z nich) aby se přišli zeptat sami. Ti ostatní nedopadnou dobře.

    Odpověď
    • Putinovec 19.1.2019 o 12:39

     Říká se tomu náraz do zdi.

     Odpověď
    • Nervozita až histerie je ovládla https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuroticky-Pithart-jako-dokonaly-dukaz-ze-pravdolaska-prohrala-na-cele-care-Petr-Zantovsky-take-naznacuje-jak-asi-bude-vypadat-dejepis-podle-BIS-567249

     Odpověď
   • Směřuje to k velkému kolektivnímu rituálnímu informačnímu seppuku.

    Odpověď
  • V Prahe sa pokúsil upáliť ďalší muž,

   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/499109-v-prahe-sa-pokusil-upalit-dalsi-muz-policia/

   Odpověď
   • To je sila. Ešte jeden.

    Odpověď
 7. Podľa Mistríka sa Šefčovič prijatím ponuky Smeru-SD kandidovať stal tvárou strany, ktorá je symbolom korupcie a nespravodlivosti.
  vypočujte si TB…. zavelil do boja po vzore Harabina?…. : )
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Mistrik-a-Caputova-upozornuju-na-prepojenie-Sefcovica-na-Smer-SD-308955

  Odpověď
  • A je to tu – prišlo nevyhnutné:
   https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-kandiduje-za-prezidenta-kto-ho-ale-ma-volit/1644266
   Celkovo dobre a trefné. Hmmmm.

   Odpověď
   • S Šefčovičem to byl,podle mne, docela chytrý tah. Nejde o jeho OSOBU , ale fakt, ža do voleb vstupuje především jako bývalý EUROKOMISAŘ . To velmi zužuje prostor antikampaně.

    Odpověď
    • Isto

     Odpověď
    • a zároveň riskantný. Aby to neprekombinovali. Mňa už v podstate zaujíma len jedno. Ako z toho vykľučkuje Smer.Budem mu držať palce.

     Odpověď
     • Co když je Šefčovič jen druhé vajíčko v druhém košíku a stejně se ve finále zahraje na Harabina? Celá strategie je o maximálním zúžení volebního manévrovacího prostoru pro podpindosy.

      Odpověď
      • Oracle 911 20.1.2019 o 19:37

       Áno lebo ak pôjdu po Šefčovičovi, tak je to ekvivalent toho, že zahryzli do ruky, ktorá ich kŕmi a keď pôjdu proti Smeru a Ficovi, tak celá vec minie účinkom alebo budú na smiech kvôli Ficovim poznámkam (čo je pre ne ešte horšie).

       Odpověď
 8. Fico, Danko a Bugár novinárom: Chceme možnosť sa vyjadriť!
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Fico-Danko-a-Bugar-novinarom-Chceme-moznost-sa-vyjadrit-308941?fbclid=IwAR3TlrBjBM3KmJ0558DSiswgZTGXiDvyClagvcnvMHvG2ck_jNbX7ngJTlA

  Odpověď
 9. Nestraníckym kandidátom ĽSNS do Európskeho parlamentu bude bývalý sudca Radačovský, ktorý rozhodoval v pozemkovej kauze Kisku
  https://www.hlavnespravy.sk/kandidatke-lsns-do-europskeho-parlamentu-byvaly-sudca-radacovsky/1643800

  Odpověď
  • Noro Lichtner z Infovojny je dalsim podobnym kandidatom na supiske LSNS, strana mu ponukla posledne miesto bez podmienky synchronizacie s ich programom ci buducej spoluprace v pripade uspechu vo volbach do EP.

   Odpověď
   • vsadili na obľúbených ľudí ..

    Odpověď
 10. p.Meciar vcera v konspiracnom byte
  https://hearthis.at/slobodnyvysielac/konspiracny-byt-79-2019-01-17/

  Odpověď
 11. Lajčák a Kiskov brat maju ženy ktoré sú sestry . Lajčák je ženatý a brat Kisku s druhou žije bez sobáša ale má s ňou syna . takže sú neformálne rodina.

  https://www.cas.sk/clanok/792003/kiska-s-lajcakom-tajili-pribuzenske-vaezby-co-to-na-nas-hrate/?fbclid=IwAR2jSVFWI_ifnoGux4de-GumcGg4ViAta6fYGxqEAUwMFhY5W9x_WsxIwcU

  Odpověď
  • Oracle 911 18.1.2019 o 15:04

   Liberáli útočia. :)

   Odpověď
   • Ako to myslis?

    Odpověď
    • Oracle 911 18.1.2019 o 15:17

     Pochopili, že Lajčák prešiel do tábora GP a teraz ho snažia potopiť…

     Odpověď
     • Dakujem za odpoved Oracle:)

      Odpověď
  • …ja si maslim, ze ovela dolezitejsie ako sucasny stav je skutocnost, ze Kiskov brat sa so sestrou Lajovej zeny niekde musel zoznamit…..? Kedy a kde?

   Odpověď
   • …chcela som „ja myslim“….

    Odpověď
 12. A je to tu.
  Šefčovič prijal ponuku Smeru, ohlásil kandidatúru na prezidenta

  https://domov.sme.sk/c/22031916/prezidentske-volby-2019-maros-sefcovic-bude-kandidovat.html

  Odpověď
  • Na mainstreame je Šefčovič považovaný za smeráka, u smerákov za eurohujera. Vyzerá to zo strany Fica ako majstrovská voľba.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.1.2019 o 14:24

    Ďalšia jeho, dúfam úspešná rošáda…

    Odpověď
 13. Ľuboš Blaha natočil video,kde rozobera diplomovky niektorých opozičných politikov a novinárov…odporúčam pozrieť….z Blahu sa stal nie len dobre čítajuci sa „bloger“ ,ale po novom aj videozabávač…. Samozrejme Tódová sa nezabudla vyjadriť…. jej argumentácia je hodná úsmevu ,radšej mala mlčať
  tu video Blaha . https://www.facebook.com/LBlaha/videos/1620209601458997/UzpfSTE2NTU4NTk5MTgwNjYzMzI6MjIxMDY5NzYzOTI0OTIyMQ/
  tu obhajoba Tódovej: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213819469184830&set=a.2759043139164&type=3&theater
  odporúčam prečítať komenty pod jej statusom… tak trocha na piatkove pobavenie : )

  Odpověď
  • Nelinkujte prosim zdroje z FB, ktore sa nedaju bez konta a clenstva v socdave cele precitat, alebo aspon vyberte zaujimavu cast.

   Inak Todova bola skusenym novinarom v minulosti na smiech, ta svojou prihoretou angazovanostou a slepou oddanostou americkej statnej elite predbehla dobu o 15 rokov.

   Odpověď
   • je tu dosť ľudí ,ktorí majú konto na fb… to,že si to nemôžete pozrieť neznamená ,že si to nemôžu pozrieť iní , to by som mohla aj ja povedať nech sem nedávajú ľudia ruské zdroje ,lebo neviem po rusky…. obaja mame rovnakú možnosť ja sa dovzdelať ,vy založiť konto.

    Odpověď
    • hlavne se pak nedivte az vam pak zrusi ucet protoze si vsimnou odkud tam vsichni lezete… :P

     Odpověď
    • Snáď to nebolo myslené ako nábor členov tejto komunity, ktorí chápu „prospešnosť“ a ciele projektu Facebook, aby si tam napriek tomu založili konto – povedať, že znalosť ruštiny a mať konto na FB má rovnaký význam, je zvláštne.
     Iná vec je, že sa sem občas vkladajú buď len linky alebo krátka, nič nehovoriaca veta na zdroje v angličtine alebo ruštine. Už dávnejšie sa tu o tom diskutovalo s tým, že ak to má mať prínos pre všetkých, je vhodné uviesť aspoň krátku zrozumiteľnú informáciu, o čom je daný článok.

     Odpověď
   • Oracle 911 20.1.2019 o 8:05

    Ja neviem, ja sa tam dostanem aj bez účtu.

    Odpověď
 14. 17.1.SK,okres DS doslo mezi Lehnicami a Blatnym u 16 cestnych robotnikov ku nevolnosti,krvacaniu z ust! a konecnika!…sprava isla v vecernom spravodajstve…

  Odpověď
  • „Vyzerá to na planý poplach,“ napísal na sociálnej sieti minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), ktorý bol priamo na mieste. Zdôraznil však, že pokiaľ ide o ohrozenie života, nemožno nič podceňovať.
   https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/498864-na-stavbe-r7-unikla-nebezpecna-latka-troch-ludi-osetruju/

   Odpověď
   • Nechci být hnidopich, ale v které vládě ten Ersek ministruje? Nejdříve to napíše maďarsky, a pak slovensky.

    Odpověď
   • zase tutlaju ako inac, plany poplach je vyluceny a tych par robotnikov si asi iba sadlo do jahodoveho dzemu na obednej prestavke..
    alebo to iba nafingovali? ked im nic nie je?
    to su zase take spravy ako pre debilov..

    Odpověď
 15. Ďateľ píše
  Ďateľ
  Úradné osoby zainteresované do trestného konania vedia, že v súčasnom štádiu objasňovania každý únik informácií ohrozuje výsledky ich namáhavej práce a odrádza nových potenciálnych svedkov, aby prehovorili. Nehovoriac o tom, že v dôsledku únikov je ohrozená bezpečnosť súčasných svedkov a ich rodín.
  http://www.datel.sk/clanok/daniel-lipsic-roman-kvasnica-sabotuju-vysetrovanie-vrazdy-jana-kuciaka

  Odpověď
 16. Výzva občanom SR – Štefan Harabin
  tu je kusok z jeho výzvy…myslím si,že pán Harabin sleduje Pjakina….su to jeho slová… : )
  „Mnohí významní politici verejne a mnohokrát opakujú, že v Európe musí zmiznúť biela rasa, že treba zmiešať a vytvoriť nové európske národy, nové štáty a nové jazyky. Všetky tieto fakty sú dávno dostupné na internete a v iných informačných zdrojoch. “
  Výzva občanom je podľa mňa akýsi zdvihnutý prst , aby sa ludia už konečne zobudili… páči sa mi to
  http://stefanharabin.blog.pravda.sk/2019/01/15/co-je-skutocne-extremne-v-sucasnej-europe/

  Odpověď
  • bolo by dobré keby sa aj takouto formou šírila KSB ,pomocou buduceho? prezidenta…. pekná predstava…

   Odpověď
  • Kiež by ho podporil aj Smer. Stačilo by nepriamo, proste by to nechali na voličoch. Samozrejme, to sa nestane. Tak či tak ale v tejto veci budú ich voliči rozdelení.

   Odpověď
   • SMER ho už podporil už len tým, koho postavil ako vlastného kandidáta

    Odpověď
    • :) Vidíš, to ma nenapadlo.

     Odpověď
     • Oracle 911 18.1.2019 o 9:20

      A ešte nechať liberálom aby zbabrali Ševčovičov kampaň a Harabin to vyhral…

      Odpověď
      • Matovič sa vyjadril,že je to dobrý kandidat ,len na zlej strane… : )

       Odpověď
 17. Poslední seriál studia Tapin vyrazí dech i otrlému.

  Podrobné, ozdrojované, rozsáhle zdokladované klíčování speciální zločinnosti ekonomické vůči lidem i státu, provázené násilnou činností i vraždami, provázané do státní správy, soudní moci i policie a zejména do politických stran. Včetně odposlechů, jmen, vazeb, odkazů na listiny atd. Většina rozebíraných kauz nebyla probírána v médiích, ale s některými známými kauzami je tu provázanost.

  Doporučuji věnovat tomu čas a seznámit se. Seznamte své politiky a zastupitele na všech stupních, zejména místních v obcích, seznamte své známé, sympatizanty a nesympatizanty, seznamte učitele svých dětí, sousedy, spolupracovníky, rodinu. Rozdejte adresy na stránky s těmito pořady.

  Nelze se spoléhat, že to někdo udělá za nás, musíme se alespoň seznámit s tím, o co jde, jaký rozsah a provázanost proti nám stojí, o jaké skutečné ohrožení demokracie jde. Tohle a právě tohle je skutečné ohrožení demokracie.

  Takže odkazy na poslední 4 pořady:

  Poslední nahrávku 4. dílu ve formátu mp3 najdete na adrese:

  https://www.svobodny-vysilac.cz/2019-01-16-michal-a-petr-4-cast-o-podsveti-mafii-a-ceske-politice-brutalni-odposlechy-gangsteru-urezavani-nosu-rozpousteni-mrtvol-v-kyseline-a-prunik-mafie-do-senatu-cr/

  Předchozí díly na adresách:

  https://www.svobodny-vysilac.cz/2019-01-07-michal-a-petr-3-dil-o-mafii-a-politice-v-cr-a-babis-m-chovanec-t-tuhy-r-slachta-dale-kauza-spalovani-neexistujici-biomasy-plzenska-teplarenska-min-skody-120-mil-kc-zpravo/

  https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-11-26-michal-2-dil-o-prorustani-podsveti-a-mafie-do-nejvyssich-pater-ceske-politiky-babis-chovanec-kalousek-vydirani-podnikatelu-na-gfr-albanska-mafie-cisteni-penez-ze-statni-spravy-f/

  https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-11-14-michal-a-petr-1-pilotni-dil-o-mafii-a-podsveti-v-cr-nekterych-politicich-zakladni-mapovani-org-zlocinu-obchody-s-lidmi-muceni-vydirani-obchodnici-se-zbranemi-ksefty-se-samopal/

  Další pořady dle svého zájmu od stejného moderátora jsou na adrese:

  https://www.svobodny-vysilac.cz/category/archiv/studio-tapin-radio/hovory-u-klabosnice/
  Pravidelná aktualizace o další pořady tak, jak budou přibývat.

  Odpověď
 18. Radary pre slovenskú armádu chcú dodávať aj Briti, predložili ponuku vláde
  Sústavu štyroch rádiolokátorov a šiestich radarov ponúkla Slovensku vláda Spojeného kráľovstva. Britské veľvyslanectvo v Bratislave informovalo, že vo štvrtok predložila medzivládnu ponuku
  https://www.hlavnespravy.sk/radary-slovensku-armadu-chcu-dodavat-aj-briti-predlozili-ponuku-vlade/1642572

  Odpověď
 19. Remišova kandidovať nebude….
  https://m.topky.sk/cl/1002023/1765679/MIMORIADNE-Remisova-oznamila-definitivne-rozhodnutie-v-prezidentskych-volbach–OLaNO-natahuje-cas

  Odpověď
  • škoda :-( … bolo by dobré keby liberasti mali čo najviac kandidátov, lebo ich nadutá namyslenosť im dúfam nedovolí spojiť sa v prospech najsilnejšieho kandidáta. A potom by ich porazilo, keby sa do 2.kola dostali napr. Harabin a Šefčovič. Tak toto by som rada videla.

   Odpověď
   • Práveže mám pocit, že mnohí z ich tábora začali burcovať na poplach, hlavne keď vidia čísla a jednanie napr. Mistríka alebo Harabina. Nemôžme ich podceniť.

    Ďalší z ich radov, Sibyla, sa dnes vyznal, že mu vadí priama voľba prezidenta.

    Odpověď
 20. Žádná krize nebude, pouze „zdravé zpomalení ekonomiky“, uklidňuje guvernér ČNB Rusnok .
  „To je známý syndrom sebe se naplňujících proroctví. Když budete lidem hustit do hlavy, aby začali brzdit, příliš toho nekupovali a neinvestovali, tak se to samozřejmě může negativně projevit. To pak vede až k předpovědím typu ‚ježíšmarjá, nekupujte nic, protože kdoví, co bude zítra‘.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901048864920-Rusnok-CNB-varovani-krize/
  - pouze „zdravé zpomalení ekonomiky“ len aby si ludia nevyberali z banky uspory
  a nadalej nakupovali

  Odpověď
  • Cize budeme stale nakupovat do blba. A o rok este viac.
   A budeme sa hrat, ze planeta to nevidi :-)
   Napr. teraz je u nas pomerne dost snehu.
   ludia kupuju bezky, lyze ako blazni. Aj z bazarov, kde sa vozia lyze z Rakuska.
   Tam je vraj zakazane predavat starsie lyze ako 5 rokov…vsetko ide na vychod.
   10% priemyslu v Rajchu tvori tzv. sportovy priemysel-vyroba sportovych pomôcok.
   Tento kapitalizmus si pili konar na ktorom sedi…

   Odpověď
   • QuoVadis 19.1.2019 o 7:57

    S tim zakazem prodeje lyzi starsich, nez 5 let, to je blbost. Spis je to tak, ze lidi tak stare modely proste nekupuji, chteji nove (uz jsou reklamou zpracovani).
    Navic je cim dal vetsi trend si lyze nekupovat, nybrz vypujcit – zvlast pro ty, co chodi lyzovat zridka nebo jen tyden dovolene a pod.
    A co se tyka vyroby lyzi v Rakousku – je malo zname, ze takove znacky jako Atomic (finska Amer-Group) nebo Head (holandsky matersky koncern HEAD N.V.) uz jsou davno ve vlastnictvi zahranicnich koncernu. Zvlaste privatizace firmy Atomic je dost „temna“ a nechybel pritom ani vliv socialististicke strany, ktera byla dlouha leta ve vlade.

    Odpověď
    • U nás byly lyže zn. Artis. Po revoluci se se stala majitelem podniku firma, kterou vlastnil syn premiéra Adamce ( ten se dostal při privatizaci k mnoha podnikům ) a lyže dostaly značku Sporten. Před několika lety prodáno. Podle stránek má být v českých rukou.
     https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=429392&typ=UPLNY
     https://www.sporten.cz/sporten/kontakt/

     Odpověď
     • Některé řady mají zajímavé názvy, třeba Favorit, Perun.

      Odpověď
 21. Blaha zasa exceluje.Dankova diplomovka bude ešte rezonovat v liberálnom svete velmi dlho. Ale inak ako čakali. Ich presúložené a prefetovane roky na školách a internátoch sa budú ešte pomaličky dostávať na povrch. https://www.hlavnespravy.sk/sulik-matovic-kiska-todova-kritizuju-danka-ale-ich-diplomove-prace-lepsie-urobili-keby-mlcali-najsrandovnejsia-je-praca-moniky-todovej/1641888?fbclid=IwAR1Ot5jhULiju3HTm8yLBo1y4jMlB6sYZzAWo0ZClo83PtnRBCQf4XwP48A

  Odpověď
  • Myslím, že sa budeme baviť aj na iných „prácach“
   Súhlasím, Blaha je kolík. Dobrá práca.

   Odpověď
 22. Porošenka opäť „pochovali“
  https://www.hlavnespravy.sk/prezidentsky-kandidat-zelensky-usporiadal-velkolepy-pohreb-petrovi-porosenkovi-urobil-pre-krajinu-najlepsie-zomrel-aby-sme-mohli-zit/1638580
  Prezidentský kandidát Zelenský usporiadal veľkolepý „pohreb“ Petrovi Porošenkovi: „Urobil pre krajinu to najlepšie: zomrel, aby sme mohli žiť“

  Prezidentská kampaň na Ukrajine nadobúda pomerne podivuhodné formy. Klasické útoky, ohovárania a škandály už asi nestačia. Jeden z kandidátov, televízny moderátor, šoumen a komik Vladimír Zelenskij, ktorý v prieskumoch verejnej mienky väčšinou figuruje na druhom mieste – za líderkou prezidentských pretekov Júliou Timošenkovou, zaútočil na protikandidáta svojským spôsobom – prostredníctvom komickej frašky

  Odpověď
 23. napadlo ma v suvislosti s Lavrovovymi vyjadreniami o role OBSE ,aby zabezpečila dialog medzi OSN aj jej administrativou a Donbasom a plnila tak Minske dohody a nie ozbrojeny kontingent ……OTÁZKA….može mať s týmto súvis stretnutie Blahu na ruskej ambasade s velvyslancom RF Fedotovom?
  riešili napr. najmä toto: citujem zo statusu zo včera:
  „Dnes sme sa s pánom veľvyslancom zhodli na tom, že jednou z najväčších hrozieb v našom regióne je rastúci fašizmus a s ním spojená rusofóbia.

  Na Slovensku nikdy nesmieme zabudnúť na to, kto nás oslobodil od fašizmu. Bola to Červená armáda. Milióny ruských vojakov zomrelo pri oslobodzovaní Európy. A je doslova nechutné, keď vidíme, že niektoré štáty dnes oslavujú fašistov a zradcovských bojovníkov proti ruským osloboditeľom.

  REHABILITÁCIA FAŠIZMU NA UKRAJINE?

  Pánovi veľvyslancovi som vyjadril svoj hnev nad tým, že Ukrajina najnovšie legitimizuje Banderovcov, fašistov, ktorí páchali neskutočné zverstvá nielen na území ZSSR, ale aj na Slovensku či v Poľsku. Toto nesmieme nechať tak. Ospravedlňovanie fašistických zločinov na Ukrajine je fackou pre Slovensko. “
  cely status tu: https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/2227573190814581/?type=3&theater
  tu vyjadrenie Lavrova
  http://rusvesna.su/news/1547648609
  dik za reakcie…

  Odpověď
  • budeme teda predsedať v tomto roku poradnému výboru OBSE pre riadenie a financie ,preto otázka…vďaka

   Odpověď
 24. http://www.srspol.sk/clanek-valne-zhromazdenie-slovensko-ruskej-spolocnosti-2019-18195.html

  Pozývame Vás na Valné zhromaždenie Slovensko-ruskej spoločnosti v roku 2019,
  ktoré sa bude konať vo štvrtok 24. januára 2019 od 15. hodiny v budovePaneurópskej vysokej školy v Bratislave, Tomášikova ulica 20. Budeme radi, keď sa zúčastníte Valného zhromaždenia našej spoločnosti, poviete všetkým účastníkom o svojich skúsenostiach pri upevňovaní slovensko-ruských vzťahov vo svojom okolí a vyjadríte sa k programu našej činnosti v nadchádzajúcom roku a ďalej..

  Odpověď
 25. Jana z Arku 16.1.2019 o 20:30

  Tak je to tady… pan Soukup zakládá politickou stranu List… jsem ráda a jsem na to zvědavá, snad to vše dobře dopadne.

  Odpověď
  • https://www.novinky.cz/domaci/494698-jaromir-soukup-zaklada-politicke-hnuti.html
   „Soukup se kolem politiky angažoval už dřív, v minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.“
   tak „čí“ je víme, ne? :-)

   No každopádně vynesl list který by mohl docela zamíchat kartami.

   Odpověď
   • Je úplne jasné koho koňom je. To zvyšovanie zdrojovej (informačnej) stability ČR, hlavne posledom čase, je až oči kolúce.

    Stabilita je potrebná kým sa bude odstraňovať americká štátna elita.

    Odpověď
   • Ten list je nepopísaný, niečím ho Soukup naplní (aj tí ktorí chcú zmeny) a keď nebude potrebný vyhodí ho správne ako zelený/ekologovia do papierového odpadu.

    ps. som za správne správanie sa k prírode a biocenózam, ale čo predvádzajú zelený….

    Odpověď
  • Kammerer 17.1.2019 o 9:29

   V súvislosti so vstupom p. Soukupa do politiky som nejako zmätený.

   „List Jaromíra Soukupa je nové politické hnutí, které se bude ucházet o zájem voličů. Nedávám si nesplnitelné cíle, ale každý rok uvedu seznam konkrétních věcí, které je potřeba změnit a které jdou změnit v tom daném konkrétním roce,“ popsal majitel Empresa Media Jaromír Soukup.

   Toto vyjadrenie vyzerá ako dobrý pragmatický prístup. Ale hneď za tým:

   Podnikatel během své zpravodajské relace přednesl zároveň první programový bod. „Pojďme prosadit trestní odpovědnost politiků za to, že nám zdražují život. Za nedostatek bytů, za drahé energie, za předražené účty za mobilní internet a telefon, za to, že stát vyplácí miliardy solárním baronům nebo oligarchům za věci, které by měl dělat sám. Za to všechno mohou vždy konkrétní lidé a politici. Pojďme tyto lidi, již se pakují na náš účet, postavit před soud!“

   To má byť čo ? Ťažko si predstaviť niečo viac všeobecné, populistické a neuskutočniteľnejšie.
   Jediné, čo ma pri tom napadá je to slávne Rytmusove – „si zabil“.

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jaromir-soukup-moderator-barrandov-politika-vstup-evropsky-parlament-kandidat.A190116_191841_domaci_pmk

   Odpověď
 26. Pellegrini plánuje osobne hovoriť s Glváčom o kontakte s Alenou Zs.
  Tá slečna mala veľkú kapacitu. Nie som si istý, či je zoznam konečný,“ povedal Pellegrini

  ttps://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498737-pellegrini-planuje-osobne-hovorit-s-glvacom-o-kontakte-s-alenou-zs/

  Odpověď
  • byla jedna písnička , jen si kapelu nepamatuji : „Má jí motorovou“ /dámy prominou/

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 16.1.2019 o 19:37

    Kabát,

    link na klip radšej nedám. :)

    Odpověď
  • Otázka je:
   Pre kohože tá phyphyna asi tak najskôr pracuje ?
   (pričom ona = len malý kamienok)

   Bo palebná príprava to slušná.
   Keď sa pozriete na celú akciu,
   jej kompexnosť s prípravou,
   tak sa na tom dá mnohému do budúcna poučiť.
   V neposlednom rade pre tých odtiaľto, čo do politiky idú..

   Veľmi dobre sa to dá využiť
   na rozsiahly dlhodobý operačný zákrok v opačnom garde
   ako to iniciátori plánovali a bude to aj vykonané.
   + prevencia

   I puding chutí najlepšie studený, ako sa vraví.

   Odpověď
  • Proste niekoľko ročná operácia so
   snahou maximálnej destabilizácie štátu celkovo.
   V niekoľkých variantách a scenároch, „dominách“
   ..v zmysle postupností :)

   Odpověď
 27. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498703-sufliarsky-nevylucil-ze-jeho-vrazdu-si-mal-objednat-kocner/
  VIDEO: „Bol som prekážkou,“ hovorí Šufliarsky o motíve objednávky jeho popravy
  Prvý námestník Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky sa domnieva, že podnikateľ Marian Kočner sa mohol podieľať na príprave jeho vraždy a žiada ho preto vypočuť. Šufliarsky si myslí, že záujem o jeho likvidáciu mohol mať Kočner preto, že ho pomohol dostať do väzenia. Šufliarsky Kočnera nepriamo spojil so štvoricou obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zároveň priznal, že s ním predtým komunikoval.

  Odpověď
 28. Trochu studijního materiálu k pochopení Overtonovývh oken.
  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjWjo2AvPLfAhVGLewKHQuYCzIQlO8DMAZ6BAgFEAg&url=https%3A%2F%2Fwww.krajskelisty.cz%2Fpraha%2F21231-jsou-to-dlouhodobe-nezamestnani-vs-takze-zadaco-a-pozaduji-soukrome-wc-zahradu-wifi-a-komposter-kauza-klinika-zapisnicek-av.htm&usg=AOvVaw1cGs60691ljqAqHpv-qOj1
  To je lidský materiál z Kliniky, vhodný k přemístění na uzavřené oddělení jiné,skutečné kliniky.
  Ale drobnost – totální diskreditace humanitního univerzitního studia. Bohužel dítě vylito spolu s vaničkou.

  Odpověď
  • Putinovec 16.1.2019 o 17:34

   Trošku to rozštoural i tenhle feták.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-je-pro-silne-povahy-Jiri-X-Dolezal-se-sel-podivat-na-Kliniku-na-nektere-veci-si-troufl-sahat-pouze-holi-566938

   Odpověď
   • https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=1600&h=1200&f=IMG_6437_636827215700563092.jpg

    Odpověď
    • oprava:

     https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=1600&h=1200&f=IMG_6437_636827215700563092.jpg&id=138724

     Odpověď
  • Boleslav Čech 17.1.2019 o 11:55

   Po přečtení odkazovaného článku mi nejprve bylo do smíchu, smích vystřídalo znechucení, ale nakonec převládla lítost. Je mi líto těch lidí. Ano, degradovali na lidský materiál. Nemocný. Zřejmě nevyléčitelně, alespoň v tomto systému. Kdo jim asi vštípil takový patologický pohled na svět? To není z nich, jsou to oběti.
   Jediné, s čím bych s nimi souhlasil, je ta otázka fetišizace soukromého vlastnictví, ale ne přesně v jejich pojetí. A média dělají vše pro to, aby myšlenka společenského vlastnictví byla spojována právě s těmito patologickými jevy.

   Odpověď
   • Boleslav Čech 17.1.2019 o 12:04

    Jak aktuální a hluboce pravdivý je text písně „Stánky“ od bratří Nedvědů.

    Odpověď
 29. Prelomová investícia U.S. Steel
  U.S. Steel zostáva v Košiciach a investuje do novej linky na výrobu plechov pre elektromobily. Spoločnosť o tom ubezpečila predstaviteľov vlády na spoločnom stretnutí.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/498677-u-s-steel-nikam-neodchadza-chysta-velku-investiciu/
  by sa mal niekto zamerať nato, koľko € z eurofondov dostali na rekonštrukciu celého areálu a technológii za posledné roky

  Odpověď
  • Oracle 911 16.1.2019 o 14:35

   GP nám prisypal trochu do válova…

   Odpověď
   • Je to trochu zložitejšie, Ori. Priamo sa to dotýka Rašiho a je to zrejme previazané s vnútrostraníckymi peripetiami. „Odmena“ za zradu, takpovediac. Odporúčam prečítať Rašiho komentár – doslova hovorí, že táto investícia sa stala možnou vďaka práci vlády a jej členov (sic!…)… A že to súvisí s jeho vlaňajšou cestou Pittsburgu. Ak si pamätáte, malo vtedy jeho lietadlo menší problém.
    Priveľmi som Rašiho preceňoval. Zrejme je to len podpindosník, ktorý nepochopil účel svojej pozície, hoci ho usilovne školila „spojka“ globalistov, pán Schuster. Raši skončí zle – v každom prípade, pri akomkoľvek rozklade síl. Píli pod sebou konár. To lietadlo ani odmietnutie investície BMW preň neboli dostatočnou výstrahou.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.1.2019 o 8:42

     Pre GP podľa všetkého vadí to, že Raši znižuje zdrojovú stabilitu a nie to, že mastí vrecká.

     Odpověď
 30. Moderátor a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup bude podle všeho kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu.
  Soukup by měl oznámit kandidaturu dnes večer. Zda bude kandidovat na vlastní kandidátce nebo na kandidátce některé z politických stran, jasné není. Znamená to však, že většina televizních pořadů, které Soukup moderuje, skončí. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-pecka-Jaromir-Soukup-pry-jde-do-politiky-Uz-letos-566883

  Odpověď
 31. toto už normálne vyráža dych:
  https://www.hlavnespravy.sk/aktivisti-udali-predavacky-ze-sa-odfotili-s-harabinom/1640338
  Títo aktivisti už viackrát žiadali obchodné reťazce, aby im nepohodlný časopis stiahol z predaja, inak on a jeho mimovládna úderka budú obchod bojkotovať.
  Najnovšie začali aktivista Goda vypisovať kníhkupectvu Pantha Rhei, lebo predavačky sa odfotili s Harabinom a jeho knihami, ktoré tam podpisoval.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.1.2019 o 10:53

   Odpis liberálov vo vlastnej réžii. V podstate dobrá správa…

   Odpověď
 32. Ďalší kvikot zo strachu a burcovanie poločnosti („Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice by, predpokladám, mohol konečne spôsobiť aj návrat k svedomiu pri poslancoch Smeru,“ povedal pred časom Matovič.)
  z článku Vagoviča:
  - Nesmieme sa teraz poddať a prispôsobiť, lebo rozsievači zla nás po parlamentných voľbách rozprášia ako generáciu Jana Palacha.
  - Hovorte to všetkým: zomreli dvaja nevinní, čistí, mladí ľudia plní ideálov, ktorí chceli žiť v lepšej a slušnejšej krajine. Popravila ich ruka nájomného vraha, ktorého si objednala mafia – s politickým krytím na najvyšších miestach.

  https://www.aktuality.sk/clanok/657226/komentar-mareka-vagovica-prebudme-sa-lebo-nas-umlci-politicka-mafia/

  Odpověď
  • Oracle 911 16.1.2019 o 8:58

   Máš pravdu, je dobré znamenie…

   Odpověď
  • je dobré si pozrieť aj diskusie pod článkami hentoho indivídua. Je ta cca 20 príspevkov a len potľapkáči Vagovičovych pliec v štýle- Ty si náš jasnozrivý, len tak ďalej
   Na adresu Fica a Kaliňáka sa vyjadruje, že kradli a mali by sedieť, len jeden jediný dôkaz o krádeži nikdy nedal.

   Odpověď
   • Nevecnosť v argumentácii je dôkazom, že dotyčný stojí na zlej strane. Ten, kto stojí za pravdou sa vyjadruje jasne, trefne, relevantne a stručne. lebo ny vytáčky ani zahmlievanie nie je dôvod.

    Odpověď
    • duj68 a to indivíduum napísalo celú knihu Vlastnou hlavou. Čo tam asi pozliepal? Ale keď sa predá Černák, či Oteckovia, tak sa minie aj Vagovič. Ale ono na Kisku by sa dôkazy našli, len sa o tom písať nechce.

     Odpověď
     • Ďalší v poradí je aké prekvapenie novinár z dennika N(nenávisti) Filo….tá Alena Zs. Mala ale záber…. :))) nezda sa vam,ze ten Lipšic je prilis kryty?až zarazajuco…..aj slova ci Zitny vypotil su zvlastne.Jeden druhemu kryju chrbat….aby to nebolo este obludnejšie ako sa zda
      Žitný si myslí
      analytik Milan Žitný.

      Myslí si, že šlo o cielene vyberané osoby a komunikácia bola cielená. “Zatiaľ môžeme povedať jedine to, že to bola príprava na neskoršiu kompromitáciu týchto ľudí. Či tam bol nejaký generálny projekt, ktorý by mal spoločného menovateľa, to sa zatiaľ z toho, čo vieme, nedá vyčítať.”

      “Ľuďom, ktorí sú verejne činní, majú manželské záväzky, deti, to môže veľmi poškodiť. V istej chvíli môžu byť nútení, aby urobili, čo sa od nich bude žiadať, v opačnom prípade budú tieto materiály zverejnené.”
      https://www.hlavnespravy.sk/cetovania-s-alenou-zs-je-zapojeny-aj-znamy-novinar-lukas-fila-z-dennika-n/1640446

      Odpověď
      • Teda neviem čo za gymnastiku cvičí pani Alenka v posteli ale zjavne je tým známa široko ďaleko.

       Odpověď
       • bola na tých správnych školeniach : )

        Odpověď
   • To potlapkavanie je tam odvtedy, co po vrazde zrusili diskusie. Ked ich opat obnovili, tak vacsina clankov ziva prazdnovou v diskusiach. A tych malo komentarov, co tam je, su len pro-aktuality, nikto si nedovoli ani pipnut proti. Pre nich misia splnena ;-)

    Odpověď
 33. Toto ma dnes naladilo a vyvolalo úsmev na tvári. Ano, dalo by sa povedať že … ale napriek tomu to zdieľam ďalej pokojne, bez výčitiek svedomia. Je to populistické, ale milé.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=207&v=IeSGWLDuviw

  Odpověď
 34. Blaha na ruskej ambasade…kopirujem kusok zo statusu
  ĽUBOŠ BLAHA
  K máloktorému veľvyslancovi na Slovensku pociťujem taký silný rešpekt ako k Alexejovi Fedotovovi z Ruskej federácie. Mimoriadne vzdelaný a sympatický človek.

  BLAHA NA RUSKEJ AMBASÁDE SPRIADAL SPRISAHANIE PROTI SLOBODE A DEMOKRACII :-)

  Dnes sme spoločne obedovali na ruskej ambasáde a som si istý, že liberálna kaviareň o tom vymyslí aspoň desať prudko zábavných konšpiračných teórií, aký je Blaha ruský agent a tak.
  https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/2227573190814581/?type=3&theater

  Odpověď
  • No je fakt že too naozaj nevyzerá na jednanie na vlastnú päsť ale musí tam byť aj silný mandát. Naozaj by Blaha mohol fungovať ako „hovorca“ a súčasne baranidlo. Dúfajme že je to tak a v skutočnosti má aj silné politické krytie. Ten spoločný obed to je super správa aj v tomto kontexte. Informácie treba zdieľať na správnych miestach čo spätne posiluje žiadúce procesy. Tak veľa šťastia.

   Odpověď
   • tarzanislav 16.1.2019 o 7:33

    Súhlas. V tom istom statuse ale trošku nižšie ozvučuje aj spájanie osláv SNP a NATO, ktoré na týchto stránkach už bolo diskutované tu:
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-58/#comment-193590

    Blaha: „A ruku na srdce, priatelia, väčšiu sprostosť ako spájanie osláv SNP a vstupu do NATO, o ktorej sa dnes hovorí na sieťach, si úprimne neviem predstaviť. Pevne verím, že je to len hlúpy žart.
    SNP je symbolom antifašizmu a ak si niečo v ten deň zaslúži našu úctu, potom sú to naše priateľské vzťahy s Ruskou federáciou, nie oslavy kontroverzného vojenského paktu, ktorý bombardoval Juhosláviu, prispel k rozmláteniu Líbye a ženie nás do vojny s Ruskom.“

    Vyjadruje sa ku všetkému, čo sa deje. To náhoda nebude a ani jednanie na vlastnú päsť.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.1.2019 o 7:56

     Má silné krytie minimálne od Fica a Kaliňáka s tým, že umožňuje bezradným členom Smeru, ktorí nemajú otrockú mentalitu orientovať sa na ciele a kádre.

     A to znamená, že som nepresne odhadol dynamiku vo vnútri Smeru lebo Blaha sa stará o ideológiu, Fico rieši kádre a Kaliňák zas štruktúry.

     Odpověď
     • Zdá se mi, že Ficova rošáda ukázala vyšší hodnotu Fica v roli zákulisního „libera“ pracujícího jednoznačně na SMER a příští volby. Kaliňák po vyzkoušení této varianty posiluje vnitrostranickou práci rovněž v roli libera. Pro mne je skutečně nejzajímavější úloha Blahy. Ten se zprvu jevil jako „neposlušný šarvanec „, ale teď si opravuji mínění. Má daleko vážnější úlohu na slovenské politické scéně , než jen nasírat opozici . A každým dnem se kukla svléká víc a víc.

      Odpověď
 35. Že Lajčák sa chce zbaviť nálepky smeru ved on nie je kandidat smeru ,ale globalistov….prilišna pesimistka…myslim ,že nič nie je ešte jasne….neviem prečo robi taketo zavery….že Smer skonči….
  tuto Katalin beriem odnedavna s obrovskou rezervou…vyhrádza sa na Smer a to nie je dobré…jej články su provokačnoimitačna činnosť ….nič viac…vraj sme mali už dávno stáť v uliciach….prvokaterka burcuje ,pritom ona doma sedi na zadku a ťuka jak dateľ tieto smiešne články…..škoda čítať a žiaľ ľudia jej to žeru
  https://blogerskenoviny.home.blog/2018/11/24/podielal-sa-lajcak-pocas-kuciakovej-vrazdy-aj-na-priprave-odchodu-toma-nicholsona-do-kanady-cast-i/

  Odpověď
  • https://blogerskenoviny.home.blog/2018/11/24/podielal-sa-lajcak-pocas-kuciakovej-vrazdy-aj-na-priprave-odchodu-toma-nicholsona-do-kanady-cast-i/

   Odpověď
 36. Pamätník Ľudovíta Štúra v Štúrove dostal stavebné povolenie po troch rokoch
  Stavebný úrad (SÚ) v Štúrove vydal 4. januára 2019 stavebné povolenie na osadenie štátneho pamätníka Ľudovíta Štúra pod záštitou predsedu vlády SR Petra Pellegriniho na nábreží Dunaja v Štúrove. Busta je už vyše pol roka pripravená na osadenie na pozemku majiteľa Verejné prístavy, a. s., s ktorým má Miestny odbor Matice slovenskej (MO MS) uzavretú nájomnú zmluvu s podpisom ministra dopravy a výstavby SR Árpada Érseka. Ten je ministrom práve za stranu MOST-HÍD, ktorá oficiálne deklaruje, že je založená na princípoch občianskej rovnosti a spolupráce a chce, aby Slovensko bolo krajinou, kde majú občania rovnaké šance bez rozdielu národnosti. Mestské zastupiteľstvo v Štúrove napriek tomu protestuje uznesením proti umiestneniu pamätníka na dunajskom nábreží.
  http://matica.sk/pamatnik-ludovita-stura-v-sturove-dostal-stavebne-povolenie-po-troch-rokoch/?fbclid=IwAR2AOhMKUMIlLs8T1Zyq3Zn7rOWZIY4VQUkK-17e9G5cSwljzJvpXCURJtY

  Odpověď
  • Som si spomenul ked MO matice slovenskej v Komarne sa roky dotahoval s MZ o umiestnenie CaM niekde na kludne miesto niekde parku alebo inom nenapadnom doslova zastrcenom mieste. Maticu zastupoval Carnogursky som to vtedy sledoval. Zamietave stanoviska MZ akoze tam nemoze byt lebo tam sa sankuju deti v zime a podobne nezmysly. Nakonie zasiahla Ficova vlada a susosie CaM je v KN na statnej ceste na novovybudovanom kruhovom objazde na hlavnej komunikacii cez KN. Tento boj bol fakt nezmyslom pamatnik CaM je napriklad v nedalekom madarskom Gyori. Pojdete cez KN nemozete ho nevidiet. Nas slavny rezident tam akurat umiestil nadpis Cyril Metod po madarsky ked bol na navsteve KN :-)

   Odpověď
  • Ono je to v zmiesanych oblastiach niekedy zaujimave. V silno madarskom Sturove bol roky roky snad aj 20 rokov primatorom slovak volal sa ak ma pamat neklame Oravec. To mestecko v skutku pozdvihol. Bola to dedina kde postavili komunisti fabriku a panelaky k tomu. Oravec zo Sturova urobil kupelne mestecko.

   Odpověď
 37. Alena Zsuzsová obvinená vo vražde Jána Kuciaka ako svojich známych či priateľov označila aj predsedu BSK Juraja Drobu alebo predsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka. Droba tvrdí, že bol jedným z cieľov, podobne ako napríklad Kollár. Deklaruje, že s obvinenou sa nestretol a nepozná sa s ňou, komunikovali len elektronickou formou. Danko odmieta akúkoľvek komunikáciu s Alenou Zs., ako tvrdí, v živote sa s ňou nestretol a ani ju nevidel.
  https://www.hlavnydennik.sk/2019/01/14/alena-zsuzsova-obvinena-vo-vrazde-jana-kuciaka-mala-vplyv-na-prokuratora-vaneka-aj-politikov/
  Takže s Drobom mali LEN elektronicku komun8kaciu…..?…odkial sa táto ich herečka vzala….ona pozna všetkých…čo z toho vyplyva?…ako som včera napisala…robila spojku medzi oligarchami a vladou…. alebo bola teda priamo agentkou zahraničnych služieb…už ako viac je to jasne?….a zda sa tiež ,ze sa veselo vynašaju info zo spisov…zamerne…. aby si ich potom podali na tacke…odkryt skutočnych pachatelov.

  Odpověď
  • diskusia k teme: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-58/#comment-193312

   Odpověď
   • To som nepostrehla .vďaka.dam to tsda tam

    Odpověď
  • Lipšic vyzýva????kto je ešte prav.zastupca?
   Právny zástupca rodiny zavraždenej Martiny Kušnírovej vyzval všetkých, ktorých oslovila údajná objednávateľka vraždy Alena Zsuzsová, aby vystúpili. Tu je môj príbeh.
   https://dennikn.sk/1351003/ako-mi-pisala-alena-zsuzsova/

   Odpověď
  • Čižnár si preveril kontakty Vaneka s Alenou Zs. a odvolal ho
   Generálny prokurátor Jaromír Čižnár odvolal z funkcie námestníka gnerálneho prokurátora pre netrestný úsek Reného Vaneka.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498575-vanek-pre-kontakty-s-alenou-zs-ako-namestnik-skoncil-ciznar-ho-odvolal/

   Odpověď
   • inú možnosť nemal. Vanek sa svojimi vyjadreniami odrovnal sám. Najprv ju nepozná a potom má rezervovať mobil. Čo k tomu dodať. Avšak tu na beriem, že sa prioritne nejednalo o Kuciaka ale o Kočnera aj vyšetrovanie jeho skutkov. Beriem to okrem iného aj ako odkaz Kočnerovi, že okruh jeho „priateľov“ sa zužuje.

    Odpověď
    • Glváč vybuchol: “Podávam trestné oznámenie, funguje tu organizovaná skupina! Viem, kedy budem môcť povedať viac a matovičovci vtedy sklapnú”
     Líder OĽaNO Igor Matovič vôbec nevie, o čom hovorí. Odkázal mu to podpredseda Národnej rady (NR) SR Martin Glváč (Smer-SD) v reakcii na šéfa Obyčajných, ktorý kritizoval Glváča za údajný kontakt s Alenou Zs. obvinenou z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Matoviča nazval daňovým kriminálnikom a usvedčeným klamárom
     https://www.hlavnespravy.sk/glvac-podavam-trestne-oznamenie-funguje-organizovana-skupina/1639880

     Odpověď
     • Matovič pre správy so Zsuzsovou vyzýva na odvolanie Glváča

      https://domov.sme.sk/c/22029399/matovic-glvac-zsuzsova-spravy-odvolenie-olano-smer.html

      Odpověď
      • popolvár 15.1.2019 o 21:02

       aj klinický poloblázon, ako ho zvyknú nazývať, môže byť užitočným: „Mierou svojho chápania pracujeme na seba, a mierou nechápania na toho, kto chápe viac.“ – DVTR v praxi

       Odpověď
       • A kde sa dvaja lumpi bijú, tam sa môže poctivá váčšina niečo podstatné dozvedieť

        Odpověď
       • Do četovania s Alenou Zs. je zapojený aj známy novinár Lukáš Fila z Denníka N
        https://www.hlavnespravy.sk/cetovania-s-alenou-zs-je-zapojeny-aj-znamy-novinar-lukas-fila-z-dennika-n/1640446

        Odpověď
 38. Liberálna úderka v panike z Harabína. Už nemôžu skrývať že nič sa nedeje. Hlavné prezidentské eso na ktorého sa vsádzalo stráca lesk …
  https://www.hlavnespravy.sk/pre-matovica-uz-miklosko-nie-je-prijatelny-kandidat-slovensko-mu-je-ukradnute-mistrik-zasa-nema-percenta-ako-sa-ocakavalo-naopak-harabin-je-relevantny/1639186

  Odpověď
  • oľano chce taktizovať….?…takto vyvaliť karty na stôl…. aspoň vieme,že prieskumy ktore nam predkladaju sračkomety su čista schíza a len zbožne prianie liberalnej kaviarne…. ja si tiež myslim,ze tí ich „traja dobrodinci“…nemaju žiadnu šancu uspieť

   Odpověď
   • Rúca sa im to a podľa všetkého momentálne ani nemajú jasno čo stým a ako ďalej. Cítia bezradnosť. To je pre nás výhoda.

    Odpověď
    • Vieš,len,aby sme neboli prekvapení…posledne dve volby dopadli katastrofalne.Ak neboli zmanipulovane…lebo to bolo prve čo ma napadlo….Veď len Vallo bol pranierovany zhora,zdola a vyhral….

     Odpověď
     • Miroslav Dugis 16.1.2019 o 6:06

      Dokedy je možná registrácia prezidentských kandidátov? Stále je tu možnosť, že bude kandidovať aj Kiska. V takom prípade predpokladám, že Mistrík, Caputova a Krajniak sa stiahnu.

      Odpověď
      • Možnosť podať kandidatúru na prezidenta SR je do 31. januára 2019.

       Odpověď
   • Je to asi 10-11 rokov co mi majitel jednej prieskumnej agentury (stale existujucej a pracujucej, pan je uvadzany momentalne ako „analytik“) povedal: vysledok prieskumu je vzdy sumarom spravne polozenych otazok a spravneho vyberu respondentov. Na moju otazku ako sa mozu lisit prieskumy so spravnymi otazkami a respondentmi a normalny (poctivy) prieskum, odpovedal ze kludne 10-12 percent. Takze tolko ku prieskumom.

    Odpověď
   • inak sú prieskumy a prieskumy. Jeden je prieskum, ktorý si objedná strana a ten je pravdivý. No a druhý je prieskum pre verejnosť a tam to platí akoby podľa kartelovej dohody. Tam to beží podľa dohodnutého scenára. Buď sa preferujú strany alebo jednotliví kandidáti a zase tí druhí sa odpisujú (viď Kotleba vo voľbách) alebo sa vytvára dodatočný tlak na kandidátov aby sa vzdali v prospech jedného (viď Mistrík).

    Beriem to tak, že týmito prieskumami sa snažia vyvinúť tlak na ostatných kandidátov aby sa vzdali v prospech jedného vyvoleného – Mistríka. Tu sa nejedná o to či Harabín je v súčasnosti prvý alebo druhý, tu sa jedná o to, že cez svojich voličoch chcú vyvinúť tlak na ostatných kandidátov a aby robili to čo majú. Zatiaľ Mistríkové výzvy nezabrali, tak skúšajú niečo iné. Je otázne, či kandidáti z toho „správneho“ spektra politiky nájdu nejakú dôveryhodnú agentúru, ktorá je ešte „voľná a nezávislá“ a urobí si svoju robotu čestne. Tlak Mistríkovho okolia na týchto kandidátov je obrovský.

    Odpověď
    • ďakujem za ozrejmenie

     Odpověď
 39. Podľa interných materiálov získaných z Generálneho štábu OS SR plánuje ministerstvo obrany koncom augusta – na 75. výročie vypuknutia SNP vojenskú prehliadku v Banskej Bystrici. Prehliadkou si chce vedenie rezortu pripomenúť aj 15. výročie vstup SR do NATO.

  Podujatie si podľa predbežného rozpočtu vyžiada niekoľkomiliónové opravy armádnej techniky. Je preto pravdepodobné, že bude niekoľkonásobne drahšia ako porovnateľná prehliadka českej armády z októbra minulého roku, ktorou si Česko pripomenulo 100. výročie vzniku Československa.
  Prehliadka za 10 miliónov?
  http://artur.blog.pravda.sk/2019/01/15/nakladnou-prehliadkou-na-vyrocie-snp-chce-mo-sr-oslavit-aj-vstup-do-nato/

  Odpověď
  • Zvýši sa bojaschopnosť armády. Aspoň trochu. A ak sa to spraví poriadne.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.1.2019 o 10:41

    Áno, zámer je jasný, otázne sú len ciele, podmienky a čo sa bude po tom diať…

    Odpověď
   • Dusan cim ze namaluju techniku ?

    Odpověď
   • Nebezpečné na to je to naviazanie dátumu NATO na údalosti SNP. Ak to spravia, je to čistá a nefalšovaná vlastizrada a tnú ňou hodne hlboko!

    Odpověď
    • Oracle 911 15.1.2019 o 15:31

     Súhlasím…

     Odpověď
    • To je zase ďalšia vec a súhlasím.

     Otázne je prečo sa to tak práve navrhlo.

     Možno to stranoviki myslia ako super vec. Asi nechápu že tá akcia pred a počas oslavy SNP v 2018 s americkým veľvyslancom bola mierne povedaná neúčinná.

     Odpověď
 40. Na úvodní stránce twitterového účtu ukrajinského velvyslance v ČR visí na fotce nad Pražským hradem ukrajinská vlajka

  https://twitter.com/YPerebyinis

  Odpověď
  • Zaujímavé.. Aby si na tom p. Perebejnos nerozmliaždil vlastný nos!

   Odpověď
  • „Ukrajina ponad use“ :)

   Odpověď
   • Btw, česká vlajka je NA POL žrde…

    Odpověď
 41. Fica či Procházku čaká verejný výsluch, generálka už bola
  Otázky bude klásť okrem poslancov aj zástupca prezidenta Kisku
  Vysvetľovanie dôvodov, ktoré viedli bývalého premiéra Roberta Fica i ďalších kandidátov k tomu, aby sa uchádzali o post ústavných sudcov, si bude môcť každý pozrieť naživo či vypočuť na vlastné uši.
  Verejné vypočúvanie kandidátov, počas ktorého budú odpovedať otázky o ich motivácii, ale aj predošlých skúsenostiach s ústavným právom, sa začne budúcu stredu.

  https://domov.sme.sk/c/22028693/fica-ci-prochadzku-caka-verejny-vysluch-generalka-uz-bola.html

  Odpověď
  • Ak na iné nie, Fico to isto využije na patričné ozvučenie podstatných informácii. A aj keď ho nezvolia, bude ďalej pracovať na svojich informáciách. Preňho win-win situácia.

   Odpověď
 42. U soudu sice bude stát Rath a spol, ale jen jako figurky-reprezentanti vyzvoněné svobody. Procitání,kocovina a otázky „jak dál?“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/uplatky-100-milionu-a-obzalovany-metrostav-rath-jde-k-soudu-kvuli-dalsim-korupcnim-zakazkam-64052?dop-ab-variant=8&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
 43. …vcera tu isla debata o Hitlerovi, Tisovi, Klausovi…. k tomu poslednému a kuponovej privatizacii pripajam link: http://www.teraz.sk/magazin/rozhovor-dusan-triska-kuponova-privatiza/224283-clanok.html

  Odpověď
  • z článka „So mnou sa dal takto do reči bývalý americký šéf diplomacie a veľmi vplyvný politik Henry Kissinger. Porozprával som, čo sa chystáme spraviť a ako budeme privatizovať. On sa len pousmial a povedal, že to sa pritom postrieľate. Navyše k tomu dodal, že Európa sa bude deliť a štiepiť a presne mi popísal rozpad Sovietskeho zväzu a Juhoslávie. O rozpade Česko-Slovenska síce nehovoril, no mal som pocit, akoby to už viselo vo vzduchu. „

   Odpověď
  • Ten článek nemá chybu, … „aká sexi je tá myšlienka.“
   a všichni stáli frontu, aby se na ty pilné pitomce podívali – „težba připravena“.
   Už jim chybí jen ta opičí busta.
   Je až neuvěřitelné, co všechno na sebe vykecají, asi ani netuší v rámci svého chápání.

   Odpověď
   • - presne tak. Musia sa pochválit :)
    Tak sa ludia dozvedia , že Klaus k tomu prišiel , či skor mu to bolo oznámené ako hotová vec .
    - vyhli sme sa krvepreliatiu aj .

    Odpověď
 44. Blaha: Lajčákovo ministerstvo dáva státisíce eur ročne mimovládke GLOBSEC na propagandu proti Rusku:
  https://www.hlavnespravy.sk/blaha-lajcakovo-ministerstvo-dava-statisice-eur-rocne-mimovladke-globsec-na-propagandu-proti-rusku/1638626
  Lajčák je jasný káder, ale som zvedavý, ako nakoniec dopadne Blaha. Lebo pozičná vojna už dávnejšie začala a vyriešiť sa musí tento rok.

  Odpověď
  • Samozrejme som zvedavý a kľúčové bude aj to, ako „dopadne“ Fico. Mimochodom, zatiaľ navonok nenachádzam žiadne spojenie Fico-Blaha. Bude zaujimavé ako sa toto vyprofiluje. Proste, čaká nás menšie zemetrasenie ešte do volieb. Tak nastavme lopúchy a sledujme. Môže to dopadnúť dobre, ale aj celkom naprd. V tejto chvíli netuším hlavne po poslednom vývoji že čo sa stane.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.1.2019 o 7:17

    Ono, zaznel tu záver, že Blaha hovorí na verejnosti to, čo Fico teraz nemôže…

    Odpověď
    • Ano, však ano, je to možné a časom sa to musí prejaviť. Celkovo Blaha minimálne navonok budí dojem osamoteného kola v plote s rétorikou v štýle „sám proti všem“. Tichho jak po pešine, nikto sa nevyjadruje, akoby Blahov hlas išiel celkom pomimo smeru … (nerátam Lajčáka samozrejme, ten reaguje) Zvláštna situácia. V podstate zatiaľ netušíme za koho všetkého Blaha hovorí. Jedna z variant by tiež mohla byť že jedná na vlastnú päsť a bude vyštvaný, čo by som videl nerád. Tak uvidíme. Situácia je aktuálne hodne neprehľadná. Ja napr. nemám ani šajnu čo si myslí 95% funkcionárov smeru či poslancov. No a nebyť Fica a Blahu, už by som smer dávno odpísal … a asi aj väčšina z nás.

     Odpověď
     • Blaha mi príde presne ako tvrdiš…sám proti všetkým…navodzuje to ten dojem….nikto mu nekontruje,je v tom sám….no ako torpedoborec určený na udržanie davu je fajn.Všimnite si ,že poukazuje na veci pre ktore aj on sam žial rozhoduje… AK by nebolo Blahu tak ta roztrieštenosť v Smere by bola priliš okatá…berme to tak ,že robí dobrú prácu….zrejme je dôležité sa zbaviť pijavic v strane a tomu nasvedčuje aj včerajšia správa o Glvačovi ,ktorý udajne komunikoval s Alenou Zs , či je tiež sučasťou Gorily…Moj šiesty zmysel mi stale hovorí,že niečo sa pečie a ja verím ,že navodený dojem -topiaci sa aj slamky chyta…je len dymová clona

      Odpověď
      • Oracle 911 15.1.2019 o 8:16

       Bolo by podozrivé, keby sa niečo na našej politickej scéne nepieklo…

       Odpověď
     • Oracle 911 15.1.2019 o 8:13

      Súhlasím a musím dodať, že najväčší problém nie sú liberáli, ale členovia s otrockou mentalitou…

      Odpověď
     • Presne tak.
      Ja sa obávam ďalšieho pravicového zlepenca ( aj keď pojem pravicový už stratil ten svoj prvotný význam, možno lepšie povedané liberastového zlepeneca). Síce oni by sa časom sami odpísali, ale za ten čas by mohli napáchať hoooodne nenapraviteľných škôd. Veď už to bude trvať 30 rokov, tak hádam stačilo, nie? Aby sme sa aj my nie najmladší ešte dočkali niečoho pozitívneho.

      Odpověď
     • Spýtajme sa inak – je treba, aby tu boli povedzme traja Blahovia? Podľa mňa stačí jeden. Už teraz v tom spore s Lajčákom sa ale prejavilo, ktorí jeho stranícky kolegovia sa ho verejne zastali. Podporiť ho má prakticky ktokoľvek, tak to netreba trieštiť medzi troch, ako pri prezidentských voľbách. Blaha to rieši svojim spôsobom, Kaliňák svojim a Fico tiež svojim, a pritom všetci traja inak. Alebo ak chcete, každý na inej priorite a inými prostriedkami.

      Myslím, že takto je to fajn, už dobrý polrok mám pocit, že títo činitelia sú násobne viac zohratí a synchronizovaní, ako kedykoľvek predtým. Dokonca si to uvedomuje aj opozícia a mediálna obec, takto to dokonca aj sami pomenovávajú a zároveň priznávajú, že proti tomu nevedia bojovať.

      Odpověď
   • dujky, spojenie Fico-Blaha sa da tusit v suvislosti s ich cestou na Kubu …
    pokial ide o podporu, tam je to podla mna vnutri Smeru este navonok dost nesmele a nazorove prudy sa povacsine zatial krystalizuju, preto su malo citatelne… mimostranicka podpora Blahu sa vsak dostavila dost rychlo a pise o nej na FB v tomto poste
    https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2226952577543309?__xts__%5B0%5D=68.ARAfJjZdJM0FwN2g2rn_Cp6ndHtIZMwLCZHGXQjPxh4tIvH2pIXI42YhqRMeFFaWIMVWa91c1ArNAL30dtrKxGRr9OhQR0HlvjpSfl0lT4ys2Sm6LhiI875862tMSZ2z0af6LtiuD9CGbNmAm32yHQjwy6mO3DKUtmvKT3QbmVwQqQh7mGJi-d2qJHA5oIqg8ndeLwYrjrPHP46x1Trclcr02vIr7-uFqHcyffThcA3A6had1pJc5L7TThlq8wdPwPZ6cjukhMCYiS3kkVVr3GdSO9tabS0MrYZLvroiwbTZ7ZgzUtJkeAk6DpjeWQnBjb5bNHlPTR39wQcL-nSVBgKy&__tn__=K-R
    (neviem ten link skratit, ospravedlnujem sa )

    Odpověď
    • Blaha robi dobre co robi,jedine co mi vadi, ze to maju robit skutocni narodovci .A ked marxista bojuje proti liberalizmu tak to je akoze ale cisty oxymoron

     Odpověď
     • sokol, myslim, ze to mas trosku popletene … nie je to oxymoron, pokial si uvedomis, ze povodna lavica – ta skutocna tradicna, je orientovana vylucne socialne v prospech obycajnych ludi a riesi socialnu spravodlivost a mier vo svete
      ale ta dnesna tzv. liberalna lavica uz vobec neriesi obycajneho pracujuceho cloveka, ale vylucne len mensinove prava vselijakych okrajovych komunit
      no a Lubos Blaha prave vola lavicu k navratu k tomu tradicnemu zameraniu a tych poplatenych lavicovych liberalov tvrdo kritizuje a za lavicu ich nepovazuje
      a na zaver, hoci to priamo s lavicovostou asi nesuvisi, tak Blaha je hodne vlastenecky nastaveny… sucasne je aj tvrdo protiglobalisticky (vid napr. jeho aktualna kniha Antiglobalista)

      Odpověď
      • oprava *popletenych*…

       Odpověď
      • ked myslis,
       blaha sam seba oznacuje ako marxistu,a ako vieme marxisti-trockisti a liberali maju spolocne korene.blaha nieje ziaden bolsevik,ani narodne orientovany,je to herec ktory este nedavno chodil na gay-pride-i a teraz ked zacitil zmenu vo vzduchu uz to hra na narod.Prvyx ked ta niekto oklame je to jeho vina,druhyx uz len tvoja hlupost

       Odpověď
   • Dopadne to tak, ako to my spravíme. Ak sa ozve dostatočne veľký počet ľudí s odporom voči tej učiteľskej extrémistickej príručke, bude to dobre. Nestačí len čítať Blahu a dvíhať palčeky…

    Odpověď
   • Blaha má silnú podporu členskej základne Smeru – oni vyzvali Blahu, aby otvorene verejne vystupoval a uverejňoval argumenty, o ktorých funkcionári, ako napr. Glaváč mlčali a nechali potápať Smer. Ak si pripomeniete, tieto aktivity Blahu sa rozšírili po odstúpení R. Fica z čela vlády a presunutie jeho aktivít do vnútra strany.

    Odpověď
  • Martin Rubáš 15.1.2019 o 8:51

   Lačák, Šefčovič a im podobný, to je tá istá sorta ľudí, su to zradcovia a pritelia globálnych elít ako je Soros. Hnus!
   http://www.epshark.cz/clanek/90/jak-vypada-konference-bilderbergovskeho-typu

   Odpověď
   • Soroš jednoznačne nepatrí ku globálnym elitám, ale k americkej štátnej elite.
    Pjakin to už v minulosti vysvetľoval.

    Odpověď
   • …vnimam ich tak isto…. ci uz pracuju na elity USA alebo globalistov v Pjakinovom ponimaní su to ubohi zapredanci…..

    Odpověď
  • …tu je link svedciaci o tom ako Lajovi nam blaho Moldavska leží na srdci: https://www.mzv.sk/vysledky-vyhladavania?searchInputText=moldav

   Odpověď
 45. Pavol Rusko podal na GP trestne oznámenie na neznámich pachateľov ktorí na neho podali TO za objednávku vraždy Volzovej …. udajne ho chcu diskreditovať
  https://slovensko.hnonline.sk/1873469-obvineny-rusko-podal-na-generalnej-prokurature-trestne-oznamenie
  ten musí byť pekne na nervy : )

  Odpověď
  • oprava : na neznámych

   Odpověď
 46. Alena Zs. obvinená z objednávky vraždy Kuciaka komunikovala s vplyvnými ľuďmi
  Alena Zs. obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej komunikovala posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi. Medzi nimi sú napríklad námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek, podpredseda parlamentu a člen predsedníctva strany Smer Martin Glváč, poslanec parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba či predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498471-alena-zs-obvinena-z-objednavky-vrazdy-kuciaka-komunikovala-s-vplyvnymi-ludmi/

  Odpověď
  • môže z toho vyplyvať ,že A .ZS bola akasi spojka medzi oligarchami ,podpindošmi vo vlade ?….

   Odpověď
   • Časostroj 14.1.2019 o 20:35

    Otázka je, že či pri tej „komunikácii“ neprebehla aj genetická výmena…

    Odpověď
    • Tak s panom Kollarom je to dost mozne

     Odpověď
     • a pri Lipšicovi vysoko pravdepodobné

      Odpověď
      • no podla zakulisnych info tam hore prebieha ina geneticka vymena, slusne sa to ani neda okomentovat. videla som len par dielov serialu na joj za sklom 2 a stacilo mi … realita moze byt esta aj horsia …

       Odpověď
  • Je tam spomínaný aj Glváč – čo považujem za dôležité, pokiaľ sa to zakladá na pravde. To by mu mohlo podraziť nohy v Smere – je súčasťou proti-ficovej skupiny v Smere

   Odpověď
   • prave preto ma to vôbec neprekvapilo … myslim si ,že skryty vyvoj Kuciakovej vraždy a kauza Kočner lame väz neokonom…Fico musi vyčistit ten Augiašov chliev ked chce vyhrať volby…

    Odpověď
    • Tak toto je FICOVA POMSTA!!!
     Ešte uvidíme, či pôjde na ÚS, ale už začína riadne „čistenie“. Tandem Fico-Blaha funguje skvele. Tá Kuba mala zrejme nejaký dôležitý riadiaci rozmer na ideologickej priorite. Naviac Fico si stále ponechal možnosť manévru, a fakt mu patrí vďaka za to, ako čiste putinovsko-judistickou metódou „vysvietil“ Lajčáka a vovliekol ho do preň nemožnej a právno-legitímne otáznej situácie. Pučisti v SMERE sa unáhlili a odhalili. Osobne si nemyslím, že je rozhodnuté, hra je teraz v najväčšom, a priznám sa – trošku ma deprimuje ten defétistický tón niektorých kolegov. Nič v zlom a nič osobné teda, v mnohom je ich kritika opodstatnená, ale myslím, že by sme skôr mali hľadať a FORMULOVAť možnosti/východiská, ktoré umožnia Slovensku obísť s minimálnymi stratami v kontexte najbližších „babylonských“ rokov. Treba hľadať možnosti, ako konsolidovať SMER, izolovať a znemožniť tamojších škodných, nepripustiť prerastanie straníckej KáDROVEJ krízy do štruktúrnej krízy slovenskej štátnosti. Ja napr. som už uvažoval o viacerých možných scenároch vývoja po možnom hypotetickom obsadení Ficom kresla ústavného sudcu – ani jedna nie je lákavá. Vrátane tej, ktorá predpokladá neúspech a rozpad strany na „vlastenecké“ a „kompradorské“ krídlo. V každom prípade je to pre Slovensko jedna veľká prehra, pretože z toho vyťažia konieckoncov nepriatelia našej suverenity. SMER resp. jeho zvyšky pôjdu do opozície a jediné, čo bude môcť Fico pre Slovensko urobiť, je brzdiť fašizoidné iniciatívy budúcej – a priori viac či menej kryptoľudáckej vlády – z pozície ÚS.
     Preto sa treba snažiť tento scenár nepripustiť, ak nechceme byť novým vydieraným „Volkom“ v novom habsburgovskom Reichu. A to znamená, udržať stabilitu stranu a UDRžAť FICA na čele SMER-u.
     Stále predsa ešte nevieme, či na ten súd pôjde, či nie? Len všetci tí Glváči, Žigovia a dokonca zrejme aj Číž (za to, že v PL nazval prerastanie konfliktu medzi Blahom a MZV do verejného priestranstva za „nešťastné“ – akože? veď práve to je najlepšie, čo mohol Blaha urobiť!; pozn.) by si veľmi priali, aby tam šiel, natoľko, že to Glváč sám namiesto Fica doručil jeho prihlášku. Fico nikdy nekapituluje, manévruje.
     Pozrite sa, ako sa postupne za Blahu zoraďujú poslanci SMER-u vo veci tej fašistickej Bezpečnostnej stratégie. Teraz si to určite mnohí zlíznu. No a Raši – ce n’est que de la merde dans de gants blancs.

     Odpověď
     • tarzanislav 15.1.2019 o 12:43

      Nikita: Pozrite sa, ako sa postupne za Blahu zoraďujú poslanci SMER-u vo veci tej fašistickej Bezpečnostnej stratégie.

      Presne tak, máš absolútne pravdu. Už ráno som o tom chcel tu napísať, len som sa obával jedného, či ešte nie je skoro osvetľovať a ozvučovať tento proces, ktorý je nepochybne veľmi mocný. Čo myslíš, Nikita, Oracle a iní. Nie je ešte skoro a nebezpečné to takto odkrývať? Vďaka za Váš názor.

      Odpověď
      • teraz je na mieste otázka ,
       “ fašistická Bezpečnostná stratégia “ ,
       akoby bezpečnostnej stratégií niekto mohol veľmi rád pomôcť.
       Ako vraví profesor Staněk, všetko je vždy len náhoda .

       Odpověď
     • Pardon, ešte oprava, resp. doplnenie.
      Ak sa nepodarí udržať na čele SMER-u Fica, potom, samozrejme, treba všemožne usilovať o to, aby na jeho čele stál BLAHA.
      Tade vedie cesta. Niečo ako keď sa nevydarí program-maximum, zaradíme program-minimum. Hlavne je neustále zostávať v hre a nikdy nekapitulovať. A ešte niečo…
      Ako sa tak pozerám, kádrov ako Fico nie je veľa, a keďže GP Slovensko potrebuje, je dosť možné, že v prípade ODHALENIA INFORMAčNEJ NEKOMPETENTNOSTI hypotetickej proti-SMERáckej aliancie GP jednoducho bude musieť prenechať v budúcnosti SMER-u časť koláča, elementárne z toho titulu, aby sa im tu nezrútilo riadenie sociálneho systému a technologickej infraštruktúry.
      Je možné sa domnievať, že bez súhlasu GP tieto infošky Polícia von nevypustila. Pretože pod Lučanským, chceme-či nechceme (sám som ešte neštudoval profil nového policajného šéfa), aj tak klesla MOC PZ, každopádne „zoštíhlenie“ vyšetrovacieho tímu v kauze Kuciak sa mi nezdá práve najšťastnejším krokom. Napriek tomu všetkému je však tá správa na Pravde BOMBASTICKOU INFORMáCIOU. A mňa osobne teší, že som mal pravdu s Gen. Prokuratúrou, keď som odzačiatku tvrdil, že je na strane Majdanistov, keď uvalilo informačné embargu na vyšetrovanie Polície. Samo sebou, že teraz každý bude tvrdiť, že oni nič, len muzikanti. Jasné jak Kanis! To je ten minister, čo dom na Slavíne vraj postavil za výhry v stávkovaní. Presne rovnako dôveryhodné.

      Odpověď
      • doplnenie: nechcem mu robiť priamo reklamu, ale odporúčam prečítať Blahovu poslednú knihu o globalizácii – myslím, že je to nateraz priechodný káder. (iste tam razí tie pre neho neprekonateľné mantinely stalinizmu, a pod…. ale z toho on, ako aj niektorí inteligentnejší zo skupiny DAV DVA hádam časom vyrastú… )
       - a Kanis, to je ten minister obrany, ktorý sťa vojnový zločinec povolil prelet nato stíhačiek proti Juhoslávii. Špina charakter!

       Odpověď
      • Nikita: Ide do tuhého a o niektorých možných scenároch by som nerád písal verejne nech neohrozím ich priebeh, ale odporúčam prečítať Blahov príspevok na Facebooku zo dňa 13. januára v kombinácii zo zákonom o ústavnom súde SR III – vo výsledku by Smer mohol dosť získať a opozícia by ostála stáť v bezvetrí.

       Odpověď
       • Lipšic vyzýva????kto je ešte prav.zastupca?
        Právny zástupca rodiny zavraždenej Martiny Kušnírovej vyzval všetkých, ktorých oslovila údajná objednávateľka vraždy Alena Zsuzsová, aby vystúpili. Tu je môj príbeh.
        https://dennikn.sk/1351003/ako-mi-pisala-alena-zsuzsova/

        Odpověď
  • Evičko tričko?

   Odpověď
 47. Americký portál The New York Review of Books zaujalo Slovensko, konkrétne od vraždy novinára Jana Kuciaka a jeho snúbenice
  Novinár Ian Johnson sa rozhodol nedávno pricestovať na Slovensko, pretože bol fascinovaný, ako sa Slováci po vražde dvoch mladých, nevinných ľudí zomkli a začali bojovať za demokraciu.
  Americký portál následne píše, že demonštrácie ”Za slušné Slovensko” ukázali, ako Slováci zomkli okolo svojej krehkej demokracie. Autor zdôrazňuje že tieto demonštrácie priniesli aj svoje ovocie vo forme reforiem či viacerých rezignácii politikov.
  https://www.hlavnespravy.sk/ako-slovaci-porazaju-oligarchov-zahranicny-portal-dava-slovensko-ako-vzor-v-boji-za-demokraciu/1637910#
  Pudel – hlásna trúba liberastov

  Odpověď
  • Ano, zomkli sa napríklad v šňupaní koksu https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/498354-zavislych-pribuda-bratislava-ma-problem-s-kokainom. Podľa mňa taký Stanke určite…

   Odpověď
   • To co sa predava v Bratislave ma od kokainu dost daleko. Povacsine je to dost preriedene kadecim.. dost casto aj pervitinom. Poznam vela ludi co sa nato namotalo a v partiach je to uz aj takym zvykom, ze v piatok vecer okrem alkoholu sa aj snupne nieco..lebo inac sa nudia

    Odpověď
 48. Raši chce po brexite priviesť Slovákov domov
  Vláda v súčinnosti s veľkými firmami sa pokúsi o návrat slovenských zamestnancov v oblasti informačných technológií, ktorí pracujú v Británii. Súvisí to s nedostatkom takýchto expertov na Slovensku, ktorých chýba už okolo 10-tisíc, a s obavami, čo bude po brexite. O zámere informovali podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši a viceprezident IT Asociácie Slovenskej republiky Mário Lelovský.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/498410-stat-chce-prilakat-slovakov-informatikov-z-britanie/

  Odpověď
  • Boze to su kecy… pritom vsetci dobre vedia, ze ak im nedaju adekvatne ohodnotenie tu doma, tak sa nik nevrati a rozptylia sa po europe. Idotske kecy za 5 halierov a este na seba samych ukazuju, ako chapu jednoduche zivotne zakonitosti

   Odpověď
  • Boze to su kecy… pritom vsetci dobre vedia, ze ak im nedaju adekvatne ohodnotenie tu doma, tak sa nik nevrati a rozptylia sa po europe. Idotske kecy za 5 halierov a este na seba samych ukazuju, ako chapu jednoduche zivotne zakonitosti

   Odpověď
   • Oracle 911 15.1.2019 o 0:23

    Vrátia sa, len nie kvôli platom… :/

    Odpověď
 49. Antonín Baudyš bude kandidovat do Europarlamentu
  https://www.facebook.com/baudys
  Kdo nemá Facebook, tak Antonín Baudyš píše ve svém prohlášení: V rámci své kandidatury do europarlamentu se v sobotu v poledne objevím v ČT24, diskuse s Romanem Křížem, (Jsme Svobodni) a Liborem Lukášem (Moravané) na téma dálniční kolapsy, v pořadu Politické spektrum. Cesta odpovědné společné požaduje přenesení tranzitních kamionů z dálnic na vlakové soupravy. Je to ekologické, levné, lze vše nastavit, aby na tom autodopravci netratili. Protože přetížení dálniční sítě v ČR by se neulehčilo ani po rozšíření dálniční sítě o jeden pruh. Uvažujme v horizontu příštích deseti, dvaceti let.

  Odpověď
  • Cesta zodpovědné společnosti je politické hnutí. Zajímavé je Společné prohlášení politických hnutí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA (BOS) a CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI ke globálnímu paktu o uprchlících : https://www.hnuticesta.cz/blogy-a-videa/nase-blogy/116-spolecne-prohlaseni-hnuti-cesta-a-bos
   Hnutí BOS http://www.hnutibos.cz/ jsou profesionálové, bývalí a v rámci zákona i současní příslušníci armády, policie, zpravodajských služeb, pohraniční stráže, hasičů (včetně dobrovolných), záchranářů, dalších bezpečnostních sborů a složek Integrovaného záchranného systému.

   Odpověď
  • Světloslav 14.1.2019 o 18:20

   “ přenesení tranzitních kamionů z dálnic na vlakové soupravy “
   Dobrej frk :-)

   Pane Baudyš, držte se svého kopyta, Astrologie Vám jde dobře.

   Všem populistům a naivním snílkům, nejsme schopni ani udržet infrastrukturu vybudovanou za minulého režimu, natož postavit něco nového. Kolik toho víte o problematice TIR? Kolik jste toho najeli s kamionem po Evropě?

   Mudrcové …

   Odpověď
  • tento nemakačenko a „astrológ“ riešil s mojou ex najvhodnejší termín kedy ma okradnúť o majetok. aj jej vykladal karty, že sa to podarí… samozrejme sa mýlil, ale o jeho charaktere to dosť vypovedá… za peniaze čokoľvek…

   Odpověď
 50. Ovčáček včera splnil jednu z podmínek pro kandidaturu na prezidenta, bylo mu 40. Zajímavé, jak to iDnes ozvučuje.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jiri-ovcacek-hrad-mluvci-narozeniny.A190113_144200_domaci_jn

  Odpověď
 51. Trable TOP 09. Odchody známých tváří a po výpovědi strana hledá i nové sídlo:
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/top-09-nove-sidlo-sokol-ceska-obec-sokolska-vypoved.A190114_110156_domaci_kop
  Za zajímavou zprávu považuji ambici Jaromíra Štětiny zakládat politické hnutí „Evropa společně“. Čím více se liberálové rozdrobí v malé strany a hnutí, tím lépe!
  Viz: O víkendu europoslanec Štětina – zvolený před 5 lety za koalici TOP 09 a STAN – oznámil, že letos bude kandidovat do parlamentu sám s novým hnutím Evropa společně. „Letos už nechci kvůli novému vedení TOP 09 kandidovat za tuto politickou stranu, byť s ní nadále sympatizuji. Rozhodl jsem se založit nové hnutí Evropa společně, které bude výrazně prosazovat myšlenku evropanství,“ napsal Štětina.

  Odpověď
  • Štětina podporuje AZOV – (kdo dá hlas Štětinovi dáva hlas fašistovi )
   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201809248129563-Cesko-Stetina-nacismus-Azov-Ukrajina/

   Odpověď
  • Jeho heslo „Čím jsem byl, byl jsem rád..“ Člen strany,novinář-revolucionář,pravicový liberál, euroliberál,multikulturalista , ukronacista a na závěr – evropan. Nebo jsem to špatně přečetl ?
   Evropanství nebo Euro-panství ?

   Odpověď
 52. Zvolebnieva sa … silou mocou musia vytiahnut nejaku spinu a ak neexistuje tak si ju vymysliet.
  https://www.hlavnespravy.sk/investigativec-z-aktualit-odhaluje-nezrovnalosti-v-harabinovom-majetku/1636512
  Investigatívec z Aktualít odhaľuje nezrovnalosti v Harabinovom majetku
  V roku 2013 kandidát na prezidenta Štefan Harabin zarobil 71 767 eur. Z platu ušetril 70-tisíc eur. Dokonca si prilepšil aj o pozemok za 150-tisíc. Neodpovedá, ako sa mu to podarilo. V predchádzajúcich rokoch vykázal veľké 300-tisícove úspory,“ píše investigatívny novinár Martin Turček z Aktualít.
  Vysvetlenie Štefana Harabina na jeho Facebookovom profile: … Moje majetkové pomery sú už roky tak trochu vecou verejnou. To, že som počas posledných rokov vysúdil nemalé odškodné v súdnych sporoch, nie je tajomstvom …

  Odpověď
  • https://www.aktuality.sk/clanok/656125/harabinov-syn-ma-uspory-165-tisic-neprezradi-od-koho-prijal-dar/

   Odpověď
 53. Máme tady útok na 2. prioritě (nebo odpis BIS?):

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/494385-zmena-vyuky-modernich-dejin-ministerstvo-skolstvi-o-tom-jednalo-s-bis.html

  Věřím, že jim tohle lidi „nesežerou“.

  Odpověď
  • BIS jako takové určitě ne. Nicméně ředitel kontrarozvědky už má problém – viz. výrok prezidenta: „(Koudelka a Navrátil) to dělají buď z blbosti, nebo za peníze …“. Je to třeba zde: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=214288 , na konci článku.

   Jméno šéfa kontrarozvědky se docela propírá v médiích, a to rozhodně pro něj není dobré …

   Odpověď
 54. Lajčák: Krajiny odmietajúce migračný pakt sú na zlej strane dejín
  Krajiny odmietajúce migračný pakt sú však „na zlej strane dejín“, zdôraznil Lajčák. Migračná politika by mala byť jednou z tém rokovania Lajčáka s Kneisslovou. Minister pred schôdzkou znovu odmietol záväzné prerozdeľovanie utečencov v rámci Európskej únie.
  Pre Slovensko nie je politicky a spoločensky prijateľné prijímať migrantov. Spoločnosť na to nie je pripravená,“ citovala politika APA. Lajčák pritom vyzval k nájdeniu „európskeho riešenia, ktoré bude prijateľné pre všetkých“.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498398-lajcak-krajiny-odmietajuce-migracny-pakt-su-na-zlej-strane-dejin/

  Odpověď
  • Snad je Frau Karin správně naočkovaná ze srpna loňského roku (asi už z těch vakcín blbnu) …

   Odpověď
  • ,,Pre Slovensko nie je politicky a spoločensky prijateľné prijímať migrantov. Spoločnosť na to nie je pripravená,“
   Inak povedané, zatiaľ sa im nepodarilo dostatočne Slovákom vymyť mozgy.

   Odpověď
   • Lajčák však vyjadril poľutovanie, že jeho krajina odmietla globálny migračný pakt, rovnako ako USA, Česko, Rakúsko alebo Maďarsko. „Som veľmi sklamaný z toho, že moja krajina sa pripojila k tomuto klubu. Nie som hrdý na to, že je Slovensko v tejto skupine krajín, pretože je to skupina, ktorá stojí na zlej strane dejín,“ vyhlásil Lajčák, ktorý vlani ako predseda Valného zhromaždenia OSN pakt pomáhal vyjednávať.

    Odpověď
    • ,,Som veľmi sklamaný…“ To je jeho problém. Slováci nie sú sklamaní. Keď zastupuje Slovensko, znamená to, že má vyjadrovať vôľu Slovenského ľudu a nie svoju!

     Odpověď
  • K tomuto si doplnte vyrok Sefcovica:
   To ze mladi citia skor narodne ako europsky je problem.
   to ze mladi citia najprv narodne a potom europsky je spravne, ziadny problem v tom nevidim.

   Odpověď
   • Vsetko manevre,ved v smere-sd su predsa proslovensky

    Odpověď
    • Oracle 911 14.1.2019 o 13:26

     Fico vypálil rybník liberálom a vnútornej opozícii…

     Odpověď
     • Tak to je pravda,ma pochvalu u mna ,nam je lepsie ked smer nejako prezije a Fico na US alebo v buducej vlade obidve moznosti dobre ,pre buducu spolupracu ,len nech zvadnu obrodu a nezabudnu ze niekoho bude treba aj zavriet.Kotlebovy bude zdatny korektor

      Odpověď
      • Oracle 911 14.1.2019 o 13:54

       Fico na ÚS neskončí a Kotleba je politické nemehlo…

       Odpověď
       • Asi neskonci ,a nemehlo ?no silne slova.Vies dat niejaky priklad?

        Odpověď
        • Oracle 911 14.1.2019 o 15:15

         Pár prikladov:
         -umožnil Kiskovi vyvolať ďalšiu ústavnú krizu;
         -poštval proti sebe mafiu z Banskej Bystrice a to malo za následok zvolenie Luntnera;
         -dušoval pred voľbami v 2016, že nezoberie peniaze za voličov, nielenže ich zobral, ale aj kúpil za to rodinný dom, a médiá na tom zgustli lebo ho nachytali na klamstve.

         Takže ak niekto volí toho nemehla je buď sopliak alebo…

         Odpověď
         • mafiu beriem ako nepodareny vtip,vratenie penazi druhy vtip ,dom treti vtip.Velmi pekne dakujem za tvoje vyjadrenia.Tu krizu vysvetli a ked ma byt v suvislosti a spojitosti s nejakou tvojou pozadovanou amoralitou od Kotlebu tak sa ani neunuvaj

          Odpověď
         • Nekúpil za nich rodinný dom , ale „budovu strany LSNS“ , to už niekoľkokrát vysvelil verejne. Škoda môjho času tu …

          Odpověď
         • peniaze za voličov bol od zákona povinný zobraťa kúpil zato dom, ktorý slúži ako strannícke sídlo.
          Buď ho niekto volí preto, lebo s ním zdieľa hodnoty a nepozná širšie súvislosti kto stojí za ním a kam smeruje jeho stranu alebo ho volí kvôli jeho špeciálnemu postaveniu „tretej strany“, ktoré zohráva v parlamente.
          Častovaťpolitika invektívami lebo nie je gramotný podľa tvojich predstáv, či neplní tu rolu, ktorú by podľa teba mal je … no, divme sa potom ak nám to oplatí.

          Odpověď
          • Oracle 911 14.1.2019 o 18:20

           Škoda, že do stranickej centrály nasťahoval svoju svokru.

           A čo sa týka invektív, ak niekomu nevadí, že neusadil svojho poslanca, ktorý vykrikuje na súdoch „Na stráž!“ a nadáva na židov, tak dotyčný veľa rozumu nepobral.

           Odpověď
           • robíš si srandu, alebo tam za jeho svokrou chodíš nejak pravidelne, že vieš že tam býva? mám pocit hraničiaci s istotou, že vedome šíriš propagandu proti Kotlebovi…

            Odpověď
            • Oracle 911 14.1.2019 o 19:20

             Nie je to z mojej hlavy, vyňuchali to médiá a síce nerobím ilúzie o nestrannosti médií, a vzhľadom na to, že aké hlúposti Kotleba robí, tak mám všetky dôvody prijať ich tvrdenie za pravdivé.

             Ďalšia vec je, že za tie peniaze mohol prenajať niekoľko kancelárskych priestorov ako centrálu a nikto by nič nepovedal alebo tie peniaze dať na charitu, ale on sa rozhodol kúpiť rodinný dom akoby nevedel, že čo médiá povedia a čo si ľudia pomyslia…

       • Kotleba roky bojuje za slovensko /v množstve veľkých kauz , ich obyčajne vymenovanie by sa nezmestilo na dva strany papiera, ušetril BB kraju miliony eur, ../ a nejaký anonym / chápete-nechce mat žiadne problémy/, čo pre slovensko neurobil NIČ významné -porovnateľné s K. , tak K. nazve nemehlom.
        A iný tu až dnes zistil, že SMER je tiež protislovensky. Až dnes po toľkých, toľkých rokoch .. a množstve kauz. Keby to zistil on a národ ešte pred 10 rokmi, tak dnes by bol Kotleba slovensky Orban a mohli sme byť už suverenny štát. A nie triasť sa, že čo s nami urobí nejaký „gp.“ /Napíšte, že K. s dvoma obyčajnými vysokými školami sa nemôže rovnať pánom , ktorí študovali v Moskve a vytvorili pre SR raj./

        Odpověď
        • Neuniklo Ti, jak maďarská vláda oslavuje bojovníky, kteří stáli na straně fašistů ? Takového vůdce chceš?
         Zeman se o Kotlebovi také nevyjadřuje dobře. Ví o jeho záměrech zřejmě víc. Označuje ho jako slovenského neonacistu.
         „Pan Kotleba je šéfem strany, která adoruje válečného zločince a masového vraha Josefa Tisa. Člověka, který poslal do plynu 60 tisíc slovenských Židů.“

         Odpověď
         • za tento vyrok tu Zeman bol kritizovany lebo nie je pravdivy. Ako by sa Ti pacilo keby slovensky prezident verejne posudzoval cesku politicku scenu na zaklade historickych klamstiev?

          Odpověď
          • To jsem nezaznamenala, ale to nemění nic na tom, že Zeman chápe záměry zákulisí s Kotlebou, na co má být využit. A Kotleba už udělal několik chyb, které svědčí o tom, že nechápe, popř. je manipulovatelný.

           Odpověď
           • Zeman je cesky prezident drzim mu palce na ceskej scene nech sa mu dari. Cechoslovacke marxisticke streotypy v posudzovani historie mozu viest len k dalsim nedorozumeniam.

            Odpověď
            • Oracle 911 14.1.2019 o 19:34

             Problém je, že Kotleba neposadil tých, ktorí vykrikujú „Na stráž!“, vynadajú Mistríkovi do nosatých a adorujú Tisa za to, že sa spojil s Hitlerom.
             Takže sa vynára otázka je politickým nemehlom alebo Kotleba vedome zrádza. Nech je odpoveď čokoľvek jeho by nemal voliť nikto.

         • Tiso nie je a nebol vojnovy zlocinec a masovy vrah, tieto primitivne a klamlive vyroky totalne zhadzuju Zemana a zabijaju klin medzi nase narody.

          Odpověď
          • Oracle 911 14.1.2019 o 18:25

           Škoda, že Tiso sa stal spojencom Hitlera, ktorý chcel vyhladiť všetkých Slovanov, vrátane Slovákov…

           Odpověď
           • Ako by mal konat Tiso v tom case ked nam hrozilo rozdelenie Slovenska medzi Polsko a Madarsko?

            Odpověď
            • Oracle 911 14.1.2019 o 18:39

             Neposielať našich vojakov proti ZSSR by aj stačilo, ale on ich tam poslal aby zapáčil Hitlerovi…

            • …po vojne býva každý generál

            • Oracle 911 14.1.2019 o 19:23

             @Johanka
             Ak kvôli ničomu inému, nemal ísť voči bratskému národu ale on sa rozhodol tak, ako sa rozhodol.

            • Oracle, já myslím, že byste měli všichni trochu přibrzdit, včetně tebe. Takhle se jen rozhádáte a nikdo nikomu nic neřeknete, nebudete si vzájemně vůbec naslouchat. Co když jste vlastně na jedné lodi, jen každý s trochu jinou informační výbavou ? Všichni přece potřebujeme věci správně pochopit, jinému je vysvětlit .. nebo si je od jiného nechat vysvětlit, kdo ví ?

            • http://media.pravoslavi.cz/flash/rus/anatolij.htm

            • @ Oracle 911, určite je pravdou, že je škoda každého, predčasne ukončeného ľudského života.

           • to hadam nemyslis vazne on nemal na vyber , ukaz mi jedneho jedineho z europy kto neposlal vojsko proti S. zväzu

            Odpověď
           • Spanielsko, Portugalsko, Svajciarsko neboli okupovane boli neutralne to uz si mohol dat Paraguaj, Venezuela, Uruguaj

            Odpověď
            • Oracle 911 14.1.2019 o 20:09

             3 veci:
             1) Franco bol Hitlerov spojenec len sa nezúčastňoval vojny, ktorý po vojne prichýlil kopu nacistov, vrátane Hortyho.
             2) Na začiatku vojny Slovensko nebola okupovaná krajina a keby Tiso nevliezol do zadku Hitlera a neposielal vojakov proti bratskému národu, tak by sme asi neboli okupovanou krajinou lebo SNP s najväčšou pravdepodobnosťou neprebehla.
             3) Juhoamerické krajiny vrátane týchto vo veľkom prijímali nacistov a fašistov. Toľko o ich údajnej neutralite.

            • 1, bavime sa tu kto neposlal vajakov proti S zväzu, Cela Europa bojovala proti SZ! co tu pises o Frankovi atd. ja sa pytam kto neposlal vojakov
             2. Slovensko bolo pred zacatim vojny okupovane Madarmi a Polskom !
             3. Co maju spomenute juhoamericke staty spolocne s vyslanim vojsk cez 2 sv vojnu proti SZ v Europe?

             PYTAM SA TA ESTE RAZ kto neposlal vojsko v 2 sv. vojne ktora bola minimalne CELOEUROPSKA VOJNA PROTI SZ – (sovietsky zväz) okrem neutralnych statov.

            • Este jedna otazka
             Co mal povedat Tiso Hitlerovi ??? ktory mu povedal bud vyhlasi samostatny Slovensky stat s garanciou 3 rise a stane sa spojenec Nemecka alebo sa rozdeli Slovensko medzi Madarsko a Polsko a na jeho uzemi bude prebiehat plnohodnotna vojna !?
             Tak ze co mal Hitlerovi Tiso povedat?

            • Oracle 911 14.1.2019 o 21:23

             @legionár
             1) Franco neposlal vojakov, tak neposlal vojakov Portugalsko či Švajčiarsko, takže mal možnosť sa tomu vyhnúť a pritom zachovať Slovensko a nedopustiť vyhladenie Slovákov Maďarmi a Poliakmi. A len tak mimochodom, keď došlo na útok proti ZSSR, tak Poľsko už bolo súčasťou ríše. Inými slovami miešaš sezónu a fazónu.
             2) Viedenská arbitráž mala nepríjemné dopady ale to ho nenútilo aby prisahal vernosť Hitlerovi a vyhlásenie podpory križiackej výprave proti ZSSR.
             3) Ty si ich spomínal ako neutrálne krajiny.

            • ty nepleties fazonu a sezonu ale pleties 5 cez 9 a to totalne ale odpoved na otazky ziadna len motanice este raz posledny krat sa pytam.
             1. Ktory stat neposlal vojakov proti SZ okrem neutralnych statov. menuj.
             2. Ako sa mal vyhnut tomu aby neposlal vojakov nakolko po vyhlaseni samostatneho statu s garanciou Nemecka musel slubit pomoc Nemecku vo vsetkom ako aj vyslani vojska proti celoeuropskemu nepriatelovi SZ ked chce mat samostany stat, ako sa inac dalo zabranit tomu aby si nas nerozobrali Poliaci s Madarmi tak ze by povedal a dost my proti SZ vojensky nezautocime a hotovo nech sa deje co sa deje my sme Samostany stat a budeme vsetko robit tak ako sami chceme vsak ? :-D HITLER HO DONUTIL ROBIT TO CO SAM CHCEL A MAL V PLANE ODPOR NEBOL MOZNY!!! kto v tom case odporoval Hitlerovi MENUJ JEDNEHO PREZIDENTA!!! V nie len Geobelsovej kampani ako chcu komunisti znicit krestansku europu atd atd mal robit co? vyhlasit my neverime ze bratia Rusi – momentalne komunisti totalni nepriatelia Krestanstva su nasi nepriatelia preto sa staviame na ich bratsku stranu a vyhlasujeme vojnu Nemecku ?
             3. ja som ich menoval ako recesiu na blbost co si napisal ze Span, Port a Svaj neposlali vojsko proti SZ ved ani nemohli ked boli neutralny povodne som chcel napisat Kongo, Nigeria, Laos , Bermudy :-D :-D lebo otazka znie ktore staty okrem tkz. neutralnych neposlali vojsko proti SZ???? MENUJ OKREM SP, POR, SVAJ, ako tak SVEDSKA. a hlavne nezahovaraj len napis ktore staty to boli a za 2. co mal Tiso povedat Hitlerovi na otazku chces alebo nechces samostatny stat .

            • Oracle 911 15.1.2019 o 0:10

             @legionár
             1) Okrem Španielov, Portugalcov, Švajčiarov neposielali vojská Briti pretože Francúzsko bolo okupované ale po 30. Júni 1941 aj formálne nezávislé Vichy Francúzsko vyjadrilo podporu Hitlerovi. Dodávam, že okrem Španielska, Portugalska a Švajčiarska bola okupovaná prakticky celá Európa okrem Bulharska, Rumunska, Maďarska a Slovenska s tým, že dovtedy neutrálne Bulharsko a Rumunsko, ktoré chceli získať územia cez laškovanie s Hitlerom a po tom čo dostali čo chceli, tak akože donútili ich vstúpiť do Osy, a Maďarsko zas snil svoje sny. Inými slovami Slovensko tam bolo skutočne z donútenia a všetci ostatný z prospechárstva, ale to neznamená, že musel Hitlerovi vliezť do zadku z vlastnej iniciatívy.
             2) Pokiaľ viem nebol si tam a dokumenty nemáš t.j. dohaduješ a po Viedenskej arbitráži Tiso mal veľmi dobrú výhovorku aby neposielal Slovenských vojakov na frontu s tým, že mohol Hitlerovi poskytnúť inú pomoc ako to urobili vo Vichy Francúzsku. A teraz nehovorím o možnosti tichej sabotáže zo strany Tisa ako to robil Mannerheim. Inými slovami Tiso vliezol do zadku Hitlerovi lebo „treba bojovať s komunizmom a s žido-bolševizmom“.
             A čerešnička na torte je, že aj Fíni spolu s Mannerheimom sa z toho nakoniec dokázali vykrútiť len Tiso a vedenie Slovenského štátu boli asi ťuťmáci, že áno?!
             3) Tvoja vizitka a to zas nevrhá na ostatných Kotlebovcov dobré svetlo.

            • Oracle 911 15.1.2019 o 0:17

             PS: Čo sem ťaháš ten samostatný štát?! To bola ponuka, ktorá sa neodmieta ale čo sa dialo po tom na Slovensku už to bola prevažne jeho iniciatíva. Takže na mňa s týmto nechoď lebo sa mohol vykrúcať alebo v tichosti sabotovať svojou politikou celú ríšu.

            • Oracle 911 15.1.2019 o 0:29

             PS2: Švédi len formálne boli neutrálny lebo Nemecku poskytovali výhodné úvery a dodávali suroviny a tovary, a ak si dobre pamätám, tak podobne postupovali aj ostatné akože neutrálne štáty. Takže mali sme dosť možností aby sme neposielali svojich vojakov na frontu…

            • sabotovat? videl si uz vazala sabotovat? ved Ludin sa podielal na zostavovani slovenskej vlady. Tam konali v pozadi ini a Tiso bol casto postaveny pred hotovu vec. Napr. Tuka vyhlasil vojnu USA. Tiso v pripade vojny proti ZSSR sa PRIPOJIL k vojne vyhlasenej nemeckom a spojencami. Nevyhlasil vojnu sam za 1SR . urobil to co mohol. Treba pozriet to vyhlasenie, tam je aj pasaz ze nejdu proti ruskemu narodu ale je tam antikrestanska ideologia. v tom mas pravdu jeho postoj bol protibolsevicky v zmysle proti marx zidia atd. a to az do smrti. (pozriet jeho odkaz pred popravou.) Mohli sme sabotovat nakup stihaciek napr? Su veci ktore dostanes prikazom nerobme si iluzie o postaveni 1SR.

            • Oracle 911 15.1.2019 o 7:03

             @rony, legionár
             Ako adoranti Kotlebu, adorujete aj Tisa ktorý:
             -vyznamenal vrahov vlastného národa;
             -Hitlerovi povedal niečo v tom zmysle, že „Ja nasledujem Hitlera, a Slovenský národ nasleduje zas mňa.“ t.j. vedome liezol do jeho zadku a stal sa baranom, ktorý vedie svoj národ na jatky.

             Takže mohli sme sa s ním dopadnúť horšie ale aj mohol urobiť toho aj viac viď Mannerheim.

            • legionar 15.1.2019 o 8:21

             ako tvrdim cele roky ty a cico ste ako keby vas jedna mater mala !! upozornujem ta roky neklad mi do ust Kotlebu ci Lsns co ja s nimi mam . Ty tak ako vsetka liberalna luza tvrdi svorne kazdy oponent je Kotlebovec no ale ideme dalej ty neoconsky LIBERAL. :-D
             1. Tak ze Rumuni, Poliaci, Madari, Bulhari, Francuzi, Jugosi, Greci, Nori, Fini, Svedi skr. skoro cela europa poslala vojska do vojny proti SZ so svojimy narodnymi waffen ss ale oni su v poriadku lebo len LAŠKOVALI s Hitlerom z prospecharstva, Usa , Anglicko, Scajciarsko, Spanielsko, Portugalsko Svedsko a ini su tiez v pohode lebo oni s Hitlerom len ochodovali a zasobovali surovinami , peniazmi a.i. a posielali len male sukromne jednotky waffen ss na boj proti komunizmu , bolsevizmu v SZ – to znamena ze Hitler ich VSETKYCH CHUDAKOV DONUTIL PRETO SU NEVINNY A HLAVNE CHUDACI!!! Ale Tiso je jediny vinnik v CELEJ EUROPE ktorý pomahal Hitlerovi a UPLNE Z VLASTNEJ INICIATIVY A OSOBNEHO PROSPECHU mu liezol do zadku este ze bol sam a mal v nej kopec miesta!!!
             2. ESTE ZE TY SI TAM BOL OSOBNE A VSETKO VIES Z PRVEJ RUKY!!! Vsetci cela Europa nemali inu moznost len pomahat Hitlerovi materialne , financne a vojskom lebo inac NEMOHLI boli pritlaceni a donuteni ALE TISO TEN MAL NA VYBER NEKONECNE MOZNOSTI a on si vybral ako jediny vliest Hitlerovi do zadku s topankami aj ked nemusel ON MOHOL SABOTOVAT, POSTAVIT SA NA ZADNE, trucovat proti Hitlerovi, neobchodovat s nim atd lebo to bol predsa TISO s tisicami moznosti a hlavne ISIEL S NEHO STRACH a HROZA a Hitler sa ho BAL AKO CERT KRIZA veru bol POLOBOH ten Tiso a on si vybral samostatne vliest Hitlerovi do zadku bol to macher veru. Mannerheimom bol frajer a velky bojovnik proti fasizmu veru 2 vojny proti Rusku s velkou pomocou neutralneho Svedska a Hitlerovskeho Nemecka a na konci vojny prezliekol kabat aby sa z neho stal HRDINA a velky bojovnik proti fasizmu ako cez kopirak s Tisom ale Tiso bol ZLOCINEC a Mannerheim bol HRDINA to je na Pezinok.
             3. tak ako na Progresivne Slovensko nepada dobre svetlo cez tvoj rovnaky kilometer na VSEMOHUCEHO TISA a celu UBOJU DONUTENU EUROPU SPOLUPRACUJUCU NAVZDORY S HITLEROM.
             Ako nadavaju na Stalina ( na neho cely svet vieme z akeho ucelu ) tak sa nadava na Tisa ( na neho najme liberalny Slovaci tiez vieme z akeho ucelu ) aj Hitler bol len mensie zlo ako Tiso vsak?

            • legionar 15.1.2019 o 8:35

             Oracle skus si nastudovat preco vyznamenaval nemcov a keby ich nie tak ako by dopadli mesta B. Bystrica, Zvolen, Brezno!!! Keby sa postavil na zadne a nechal vypalit a vystrielat tieto mesta tak by bol u niekoho HRDNA lebo nespolupracoval s Hitlerom? alebo by sa kydalo na neho ze bol POLOBLAZON ktory ich mohol zachranit ale neurobil to tak. Preto svoj narod Tiso viedol na jatky z vlastnej vole a presvedcenia ani Hitler to nemohol pochopit kde sa v nom berie ta krvilacnost.

            • Oracle 911 15.1.2019 o 9:41

             @legionár
             Vieš čo je spoločné v Tisovi a Kotlebovi?
             Obaja su baranmi, ktorý vedú teba a tebe podobných na jatky a pritom majú hubu plnú patriotických hesiel. To, že skončíte vo fašírke napriek naším varovaniam mne až tak nevadí, lebo vaša voľba. Mne vadí to, že v tej fašírke skončíme aj my, ktorí to nilen nechceli, ale aj boli vyslovene proti.

            • Oracle tradicne zase ako vzdy ja o voze ty o koze si manipulator ako grupa zaplatenych liberalnych meinstreamakov nic viac nic menej. Kedy som tu vychvaloval Kotlebu , Tisa ci Lsns, Smer ci inu politicku stranu ?

            • Oracle 911 15.1.2019 o 10:47

             @legionár
             Ty si prijal za svoj postoj, že treba zvoliť správneho vodcu, ktorého treba poslúchať na slovo a nás vyvedie z NATO a EU, a po tom len nás čakajú len svetlé zajtrajšky.
             Lenže toto je postoj hodné len pre dobyok, ktoré treba strihať a viesť na jatky, ale nie pre Človeka…

            • :-D :-D :-D a to som kde napisal ty … , akeho vodcu ???!!! :-D :-D
             este stale si mi neodpovedal na otazky ktore som ti dal :-D ale presli sme uz cez 10 inych tem ved to ani nevadi nie je sa comu cudovat z tvojej strany ako vzdy :-D za chvilu budem prava ruka vodcu Kotlebu ci Fica ? :-D ci niekoho ineho? :-D Rohač či Dikobraz je len odvar k tvojim fantazmagoriam clovece :-D

            • Oracle 911 15.1.2019 o 11:49

             @legionár
             Bečíš dobre.. :D

            • Když už jste tady vzpomněli Mannerheima:
             - musel šikovně manévrovat, aby se nedostal před popravčí četu
             - tehdejší finský prezident Ryti byl magor na kvadrát, který snil o Velkofinsku sahajícím až k Jeniseji
             - byl to bývalý carský důstojník, a je možné, že si v srdci nesl ne-negativní vzpomínku na Finsko v rámci Ruska
             - možná i z těchto důvodů Stalin souhlasil s podpisem separátního míru mezi SSSR a Finskem ještě za ww2

             Řekl bych, že Tiso byl v trochu jiných podmínkách, nicméně vzpomenuté manévrovací schopnosti (ve smyslu aby se vlk nažral a koza zůstala celá) asi neměl.

            • Oracle 911 16.1.2019 o 9:10

             @hael
             Nesúhlasím už len z toho dôvodu, že mal vo vláde aj čechoslovakistov alebo nemali v láske Hitlera , ktorí v tichosti pripravovali SNP.

            • @Oracle 911
             Když se na svůj text dívám, tak to možná vyznívá, že Tisa hájím. Ne, tak to určitě není. Já chtěl jenom říci, že jak Mannerheim, tak i Tiso byli v nelehkých podmínkách. Zdá se, že Mannerheim víc chápal věci v širších souvislostech, a měl i větší manévrovací schopnosti. Tiso je zřejmě neměl, a tak konal jak konal. A taky byl při svém rozhodování víc pod vlivem jiných. Ale to ho samozřejmě neomlouvá.

            • Oracle 911 16.1.2019 o 10:45

             @hael
             Tiso dostal jezutské vzdelávanie a ak si dobre pamätám, tak ním aj bol. A to znamená, že prinajmenšom mal v psychike bloky a maximálne bol démon. A aj preto dopadol tak, ako dopadol…

           • Časostroj 14.1.2019 o 20:29

            Ori, toto je dvojsečné, naši vojaci sú tiež momentálne na hranici s Ruskom a to ani vojnu nemáme. Tiež sa spájame proti Slovanom a čo mohol Fico urobiť?

            Odpověď
            • Oracle 911 14.1.2019 o 21:26

             Vtedy sme neboli členmi vojenskej aliancie, ktoré má určité záväzky ale teraz už sme…

            • Časostroj 14.1.2019 o 21:33

             Bolo jasné do čoho ideme a ani Fico vtedy nepovedal nie. Toto je len dôsledok. Nasilu sme nevstupovali a NATO vždy smerovalo proti Sovietom neskôr Rusom.

            • Časostroj 14.1.2019 o 21:40

             Mimochodom, kancelárska krajina sa vyhovorila na nebojaschopné Tornáda a má pokoj. Tutoky Gajdo$ hrdo Slovač proti bratom nahnal. A akúže máme techniku? Už ani baľšuju nie.

            • To je úvaha v duchu toho, jak se tu vedla diskuze o tom, jestli mohl Klaus zabránit privatizaci. Nemohl a zrovna tak nebylo možné v tu dobu nevstoupit do NATO.

            • Časostroj 14.1.2019 o 22:40

             @JanaK: súhlas, s tym nepolemizujem. Otázka je, čo sa dalo spraviť vtedy, pri vedomí, že za A. H. stál GP.

            • Časostroj 14.1.2019 o 22:45

             A ešte zaujímavejšia odpoveď je na otázku, prečo AH neanektoval celú ČSR, ale iba českú časť pôvodnej republiky a prečo Slovensko vynechal.

            • JankaK, podle mého názoru se tu nevedla diskuze o tom, zda mohl, nebo nemohl zabránit Klaus privatizaci (nemohl, to je každému jasné), ale o tom, co je zač on.
             Právě proto jaký je, byl dosazen (v té době měl spory se Zemanem o to, jestli se utvoří „cibule“, nebo hruška – s velkou základnou nejchudších, si prosadil Klaus, nejspíš sebe viděl až na vrcholu stopky té hrušky) …
             Ještě dodám, že takto můžeme omlouvat naprosto všechny, i zločince ve funkcích USA prezidentů, Porošenka, prostě kde koho, protože nad nimi je vždy někdo, kdo rozhoduje, někdo, koho nevidíme.
             Někteří se ve svých funkcích snaží „něco uhrát“ pro lidi, národ. I Putin by mohl mít zbabělé výmluvy a nikdo by mu ani nemohl vyčítat, s ohledem na to, do čeho vstoupil … není sám a ani nemůže být, vždy je to kolektivní práce … vím, že Rusko je specifické.
             Jedná se o to, kolik lidskosti, nebo démonickosti v dosazených figurách převažuje, protože podle toho následně „vládnou“ – mají vymezený prostor, ve kterém se projevují …
             A tady není vůbec snadné, najít shodu, pokud se nejedná o figury naprosto vyhraněné,
             k tomu přičtěme nedostatek informací …
             až dějiny ukáží – někdy.
             Je tu i osobní přístup, kdy ten či onen posuzovatel je schopen při svém posuzování, to či ono, akceptovat jako přijatelné …

            • Omlouvám se, JanaK

            • Oracle 911 15.1.2019 o 0:20

             @Časostroj
             Do NATO sme vstupovali ešte za Dzurindu, a aj keby chcel povedať nie, tak by s tým aj v lepšom prípade nič nedosiahol.

        • voda,
         strana SMER tu už bola preberaná .ak si napísal ,
         “ A iný tu až dnes zistil, že SMER je tiež protislovensky. Až dnes po toľkých, toľkých rokoch .. “
         sa mýliš ,lebo tu bolo neraz spomínané ,že tak ako v každej inej pol.strane sú rôzne názorové prúdy ,presne to isté je aj v SMER -SD .klany chcú mať vajíčka -jabĺçka v každom košíku .liberáli a nielen tí sa votreli do SMERu . jednoducho povedané ,aj v SMERe je 5.kolóna a zradcovia či korupčníci .svoje vajíčka rôzne klany majú aj u kotlebovcov.

         Kotleba slovenský Orbán ,
         bolo tu málo vysvetlované ,že s Orbánom máme spoločné iba niektoré vektore cieľov ? Náš vektor cieľov nie je napomôcť Orbánovi odtrhnúť južné časti Slovenska .ak sa nemýlim,Orbánova pani manželka je židovského pôvodu / liberál – 5.kolona v SMERe Maďarič dal štátne peniaze na film ÚNOS .kde hlavným hrdinom po matke je žid Löbel alias Kováč ml . ……… / .takže Orbán odtiaľ podtiaľ .
         Ak má byť Kotleba =Orbán , ďakujem pekne .
         Ako chce Kotleba v budúcnosti rokovať s predstaviteľmi RF ,ak sa primitívnym spôsobom vymedzil voči SNP ? Bude rokovať z pozície ľudáckeho režimu ? Asi ako ľudák Mikloško ?
         Mikloško bol vždy u mňa politická nula.
         Navyše stretnutie v Maďarsku ,Kotleba – Sulík .

         Odpověď
    • Lajčák ani Šefčovič proslovenskí nie sú. Ani nevedia čo to je. Dnes pellegriny prehlásil že Šefčoviča by bral všetkými desiatimi. Takže sa nám to rysuje a ukazuje sa pravda že na prezidentský post Smer jednoducho nemá iného kandidáta, ako probruselského. A toho tu nepotrebujeme. Ten Lajčák nemá chybu poslednú dobu a povedal by som že faux-paux pokračuje len on si to neuvedimuje. Na jednej strane povie že Slovensko stojí na nesprávnej strane , na 2 strane ON je MZV a on už na nesprávnej strane nestojí. Rozpor v tom nevidí. Ja by som teda čakal oveľa viac obratnosti a prezieravosti od takéhoto profesionálneho esa. Šefčovič je nič než jeho klon. Dovi dopo. Ešte som dúfal v Kubiša ale ten už asi nie je na programe. Nuž čo, každý nech volí ako cíti. Ak budeme všetci voliť globalistické kádre, dopadne to v konečnom dôsledku aj tak len tak že skončíme v NWO. Lebo GP pre nás nemá nič iné v ponuke … a teraz sme mu užitoční len na porazenie neoconov. Ale ani to neni celkom pravda. Lebo ak príde k záveru že dohoda s neokonmi je možná a výhodná, tak to urobí bez mihnutia oka. Zostávame teda naďalej v roli užitočného idiota, len sa premaľovala fazóna. Treba preto sledovať a posilovať 3 cestu na báze národného princípu čoho sa boja jak neokoni tak GP. A toto neprerazíme ani s Lajčákom, ani Šefčovičom. Toľko môj názor.

     Odpověď
   • K tymto nepriechodnym nominantom smeru (Sefcovic+Lacak) len tolko, ze smeraci v zahranici mozu povedat robili sme co sme mohli dali sme najeropskejsich kandidatov. Doma mozu podporovat narodny prud. Ked si spomeniete Fico uz raz bol kadrovany v Bruseli za SNS vo vlade v 2006. Pochybujem ze ma vskutku zaujem na Sefcovicovi-prezidentovi. Sefcovic velmi nepriemne vystupoval proti rusku v otazke nordstreamu. Je pravda ze az tak ho nesledujem Brusel je daleko. Nesledue ho ani vacsina Slovenska z obdobneho dovodu preto nema sancu byt prezidentom.

    Odpověď
 55. Patří ten článek k uvedenému autorovi? https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tady-se-demokracie-30-let-jen-predstirala-Reziser-a-umelec-vydal-drtivou-zpravu-o-dobe-po-roce-1989-Zlodejiny-prodani-politici-vysavani-statu-A-to-co-nas-ceka-565985

  I když s obsahem se neztotožňuji, tak to má formu, kterou bych nečekal od zástupce „kulturní elity“. Navíc autor na fotce vypadá jako sympaťák. O co tady jde?

  Odpověď
  • nebyl jsem schopen dočíst. Titulek je pravdivý – je to drtivá směsice, Vybere si každý Efekt zřejmý : extrémně dlouhé a neuspořádané informace vedou k zahlcení . Kdyby to shrnul do třetinového sdělení, možná by to něco dalo.

   Odpověď
   • Spíš mi připadlo, že je to nějaký pokus o obrodu „kulturní elity“. Že nemá jenom ulítlé emoce, ale že se umí vyjádřit i vážně, k věci, skoro i „státotvorně“ (nebo stádotvorně :-) ). Navíc píše to sympaťák režisér … Obsahově jsem to taky nezkousnul.

    Odpověď
   • .. co se pro jednoho může zdát chybou řízení, může být pro druhého cílem řízení ..

    Nevyfoukává nám náhodou někdo novou „alternativní“ hvězdičku ? Moc bych se totiž divil, kdyby někdo s podobnými názory vydržel roky nepoznán (a tedy nevyobcován) v klanu „kulturní fronty“.

    Odpověď
    • … mne to pripada, ze chcel povedat ideme dobrou cestou ale zle vyberame zatacky, s cim v plnom rozsahu nesuhlasim, lebo nejdeme dobrym smerom, ideme k priepasti…

     Odpověď
 56. Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič ponuku od Fica zrejme prijme.
  V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer – SD) uviedol, že Maroš Šefčovič silno zvažuje kandidatúru na prezidenta a svoje rozhodnutie oznámi na budúci týždeň.
  Za dobrého kandidáta v relácii označil Šefčoviča aj poslanec Národnej rady SR a predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič. „Ale keď bude kandidovať s podporou zločineckej organizácie, stáva sa pre nás neprijateľný,“ vyhlásil líder hnutia.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Smer-uz-ma-svojho-prezidentskeho-kandidata-potvrdeneho-308756

  Odpověď
 57. Sofistikovaný atak na ODS . Hlavní postava článku svým vzhledemi mluvou dokonale odrazuje od přízně této partaji. Eurovolby se blíží , nové dotační chechtáky čekají…
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zpoved-kmotra-bral-jsem-100-tisic-popovidat-si-ke-mne-chodili-ministr-i-poslanec-63932?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • Kolego, jestli někoho neodradí Udženija, tak už nikdo.

   Odpověď
   • Bezva dvojka : on vepřová hlava, ona suchá větev. A v moudrech dvojhlas.

    Odpověď
 58. Ten, kto nestihol, záznam z dnešnej relácie Na telo s Róbertom Kaliňákom.
  http://videoarchiv.markiza.sk/video/na-telo/epizoda/16259-na-telo
  Pohľad na moderátora Kovačiča bol skutočne žalostný. Za celú reláciu prebral iba tri témy: kandidatúru R. Fica na ÚS, Pellegriniho a Vietnamca.
  Kaliňák ho jednou vetou vybavil pri téme Vietnamec. Je tam pekne vidno, ako bol Kovačič zaskočený, asi čakal, že Kaliňáka trochu pogriluje na tej téme.
  Škoda, keby bol moderátor schopnejší, mohli sme sa dozvedieť viac.

  Odpověď
  • Ten moderator mi pride ako taky ťuťko

   Odpověď
   • Ani som to nedopozeral do konca, ten moderátor je sebavedomý a arogantný k…t, ktorého snáď bolo počuť viac, než Kaliňáka. Bože, to je úroveň, neslýchaná drzosť a nevychovanosť. Roky som nepozeral Narkózu, a včerajšia relácia mi potvrdila, že som robil dobre. Nie je ten Kovačič náhodou manžel tej čúzy Kovačič-Hanzelovej?

    Odpověď
    • ano je – ved vrana k vrane sadá
     https://www.cas.sk/clanok/567732/markizak-kovacic-si-zobral-krasnu-moderatorku-z-rtvs-ich-svadba-sa-nezaobisla-bez-trapasu/

     Odpověď
     • ale ty vráňata /pokud budou/…

      Odpověď
 59. http://www.infovojna.sk/article/policajtom-unikalo-zo-slovenska-auto-s-migrantmi-zastavili-ho-az-v-brne
  Vozidlo s vodičom a ôsmimi Iračanmi, ktoré naháňali slovenskí policajti, prekročilo hranice s Českom a zastavili ho až zátarasy v Brne.

  Odpověď
 60. tu nieco o systeme v ktorom sa vyuziju soc. siete. nieco sa uz ku mne davnejsie dostalo, no uvidime
  dobry napad kazdopadne.
  https://www.youtube.com/watch?v=ArVr_h6_Q_k&feature=share

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>