1. Bašternák nemôže vyrovnať nelegálnu vratku
  Nezákonne vyžiadané vratky DPH od štátu nie je možné dodatočne zaplatiť a vyhnúť sa tak trestnému stíhaniu.
  Rozhodol o tom Ústavný súd v prípade podnikateľa, ktorý peniaze síce daniarom neskôr vrátil, nakoniec sa aj tak postavil pred sudcu. Výklad Ústavného súdu je záväzný pre všetky orgány činné v trestnom konaní a súdy. Dotknúť sa má 2-miliónovej vratky obvineného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Podobný problém mala aj firma prezidenta Andreja Kisku.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/445861-basternak-nemoze-vyrovnat-nelegalnu-vratku/

  Odpověď
  • Oracle 911 23.10.2017 o 20:20

   A Kiska stále má lebo to určite nie je jediný problém s jeho vratkou.

   Odpověď
 2. Ví někdo jak vysvětlit, hlasy ze zahraničí pro TOP09? Kdo jim je dal? Přece není možné aby všichni za hanicemi volili TOP09.

  Odpověď
  • http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2280883-volby-v-zahranici-ovladla-top-09-hralo-se-o-deset-tisic-hlasu

   Odpověď
  • Bylo to tak i v minulých volbách a při volbě prezidenta. nic nového…

   Odpověď
 3. Súzvuk Kisku, Danka a Fica
  V Európe sa láme chlieb a Slovensko chce byť v jadre týchto zmien. Traja najvyšší ústavní činitelia štátu sa stretli, aby spoločne potvrdili proeurópsku a proatlantickú orientáciu Slovenska.
  „Stávame sa akýmsi proeurópskym ostrovom v tomto regióne. Ak sledujeme legitímne názory, ktoré sa objavujú v iných krajinách, Slovenská republika je krajina, ktorá má v otázkach zahraničnopoli­tickej orientácie absolútne jasno. Minimálne jasno v tom, že traja najvyšší ústavní činitelia hovoria spoločným jazykom,“ vyhlásil premiér a šéf Smeru Fico v narážke na výsledok českých parlamentných volieb, kde sa podarilo výrazne uspieť stranám s populistickými a extrémistickými postojmi.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/445817-fico-slovenskej-republike-nic-nesvedci-tak-ako-europska-integracia/

  Odpověď
  • „Som skutočne veľmi rád, že sme sa zhodli ako najvyšší ústavní činitelia a pripravili spoločné vyhlásenie k témam, ktoré sú pre našu krajinu strategické a zásadné, a to k téme Európskej únie a našej bezpečnosti a členstvu v NATO,“ vyhlásil po rokovaní prezident. Tieto témy sú podľa jeho slov zásadné a dôležité pre Slovensko, lebo ide o perspektívu, stabilitu, budúcnosť našej krajiny a bezpečnosť našich občanov.
   http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Papa-V4-smer-Brusel-Slovensko-je-proeuropskym-ostrovom-regionu-zaznelo-od-Fica-294349

   Odpověď
   • … nuz nerozumiem tomu suzvuku?…. hlavne sa mi javi ako by Fico rehabilitoval mastnohlaveho a jeho klamstva… mate pre to nejake vysvetlenie?

    Odpověď
    • Oracle 911 23.10.2017 o 20:01

     Americká ambasáda?! Alebo dáva Kiskovi a podpindusníkom dosť povrazu aby sa obesili tak, ako to urobil s Dankom.

     Odpověď
    • Fico ví, že se NATO rozpadne…Takže nemusí proti němu vystupovat, stačí si počkat…

     Odpověď
   • Volanie z ostrova
    Ak si niekto, kto sledoval vyhlásenie prezidenta, premiéra a predsedu parlamentu k zahraničnopolitickej orientácii Slovenska, všimol neodbytné zvonenie kdesi v pozadí, to, čo počul, bol s veľkou pravdepodobnosťou umieračik Visegrádu.
    Na obranu Andreja Kisku, Roberta Fica a Andreja Danka možno pritom povedať, že ten zvonček nepriniesli na Bratislavský hrad oni. Doputoval tam z Prahy.
    https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/445854-volanie-z-ostrova/

    Odpověď
  • niekedy mam dojem ze Fico ma chut skoncit s politikou,

   Odpověď
   • Oracle 911 23.10.2017 o 23:37

    Veď aj má (a to v nejednej reči aj naznačil) ale nemôže lebo vie, že alternatíva k nemu zatiaľ znamená pre Slovensko bolestivý koniec. Keď sa Slovensko očistí od podpindusníkov, liberalizmu a Mečiar sa vráti do politiky, tak „odíde na vysočinu“ a potom možno sadne do prezidentského kresla.

    Odpověď
    • tento scenar si viem predstavit, mimochodom dnes mal byt Cuper s Kotlebom na mitingu ale im ho opat zrusili, niekde v Dubravke BA. no nic lepsie im robit nemozu, Tam ta previazanost LSNS ako pokracovatel HZDS slovenskej cesty zacina byt zrejma.

     Odpověď
     • Oracle 911 24.10.2017 o 0:04

      Ja by som počkal na to, koho podporí Mečiar po očistení jeho mena.

      Odpověď
   • Naozaj Fico chcel už dávnejšie skončiť s politikou .
    Vyhlásil to verejne , nepamätám si presne rok ,vtedy som tomu nevenoval pozornosť .

    Odpověď
   • https://domov.sme.sk/c/4382133/fico-o-pat-rokov-tu-uz-nebudem.html

    Odpověď
 4. Chtěla bych za sebe uzavřít téma „volby“.
  Sklíčenost stále přetrvává – a na tu nepomohou žádné – byť dobře myšlené vtípky. Není to vůbec o tom, jak volby dopadly nebo že propadla strana, kterou jsem volila. Je to o jiném – o zjištění, jak moc špatně na tom ještě naše společnost je – co se týká myšlení. Prostě jsem si myslela, že jsme na tom mnohem lépe po událostech posledních let, kdy jen slepý nemohl vidět, jak to chodí a kdo je kdo.
  Pesimismus na mě „dosedl“ hlavně díky mladým – naší budoucnosti. Studovaní, světa znalí – a přeci jim stačí k politickému rozhodnutí „dredařský imič“ – na jedné straně ferda pařič – na druhé smažka z antify, jejíž členové s hubami pod šátky vážně připomínají ukrajinské Banderovce (a to se odvažují Okamurovce nazývat nácky).
  Tady nás všechny čeká ještě moc práce a já prosím, abyste i doma – u svých dětí – zachraňovali, co se dá. Oni nejsou blbí a ani blbější, než my v jejich věku – oni jsou jen zblblí tím, co do nich hustí jiní. A nedej bože, aby někdo od Pirátů skutečně to školství dostal.

  Teď k pozitivům – sice trpkým, ale přece pozitivním:
  Havloidi konečně dostali těžkou ránu a myslím si, že se nadále odrovnávají – třeba svými výroky, že „to podělali venkovští balíci“ – prostě „nevzdělané socky“, kteří nejsou sto chápat „intelektuální a uměleckou elitu“ = Havlovy pohrobky. Ostatně – i rakouské noviny psaly, že „Havlův odkaz byl pošlapán“.
  Havloidi kolem sebe vztekle kopou a obviňují všechno a všechny ze svého neúspěchu- jen sebe ne. Clintonka jim může jen tiše závidět, jak to umějí a jak jsou právě v tomto „dobří“. Možná dojde i na Putina, ruskou RT a ruské hackery.
  Další dobrou zprávou je neúspěch ČSSD s tímto vedením – a také KDU. Tyto strany, pokud se nechtějí „rozplynout do vzpomínek“, se musí zbavit vyložených škodičů a podrazáků a postavit se na velmi reálné „nohy“.
  Kdyby to nebylo k pláči, člověk se směje, až se za břicho popadá. Sobotka, Chovanec i Zaorálek jsou několikrát označeni z různých stran za viníky neúspěchu, že by měli odejít – ale oni ne. Prý – teď se bude vyjednávat, takže to musíme jen my, jinak by ČSSD ztratila stabilitu. Bože… i Jouda z Horní Dolní vidí, že jde o koryto a ne o ČSSD – však – jakou stabilitu dnešní ČSSD má? Prostě žádnou. Tři mocenské proudy, tři „šéfové“, kde si každý hraje na svém písečku, jeden hot a druhý čehý.
  Zeman si myslí, že je to o osobnostech „vůdců“. Souhlasím- ale jen zpola. Není to jen o osobnostech a jejich „charisma“, ale hlavně o tom, čím oslovují a co chtějí pro tuto zemi udělat. Jen volební spoty se sliby prostě dneska nestačí – byť by byl „vůdce“ sebecharismatičtější.
  Jednodušeji řečeno – je to o více gramotných politicích, kteří aspoň pobírají, co se kolem děje – nejen u nás, ale hlavně ve světě. Jsme ve válce, kde se rozhoduje o budoucnosti světa – a oni přicházejí s tím, že „máme se nejlépe, jak jen jsme se mohli mít“. Toto „nepobírají“ ani rádobyanalytici, kteří kroutí hlavou, jak je to možné, takové „zemětřesení“, když se máme tak dobře a nic nám nechybí.
  Právě že chybí. Chybí nám smysluplná vize do budoucnosti – nějaká koncepce, jak se budeme dál vyvíjet, kam směřovat. Proto neuspěli havloidi, kteří nikdy žádnou koncepci neměli a umějí jen papouškovat ve Washingtonu naučené fráze z r. 1989 – a ještě si myslí, že tohle u lidí zabere. Proto neuspěla ani ČSSD pod tímto vedením – prostě neumějí přijít s ničím smysluplným, jen s ohraným „snížíme daně, zvýšíme důchody“. Minule uspěli, protože slibovali, že přehodnotí církevní restituce – a neudělali vůbec nic, ani se nepokusili.
  Přijde mi to, že všechny tyto „klasické“ strany sedí roky v děravé loďce a předstírají, že „dokud plujeme, nic se neděje“. Líbil se mi jeden článek, kde pisatel napsal, že těmto stranám by už dávno vyhovovalo předat veškerou moc do Bruselu a zde být jen jako „vykonavači vůle“ = my nic, to Brusel chce.
  O KDU není potřeba psát, tahle prodloužená „ruka“ Vatikánu škodila našemu státu za jakékoliv doby a při jakémkoliv režimu.

  Shrnu ta pozitiva:
  Odpis havloidů, ještě větší „odkopání se“ a to i v ostatních „klasických“ stranách, možná to zvládnou samy se odepsat ještě dřív, než čekám. Ta ODSka by také neuspěla, nebýt mladého Klause, kterého – na rozdíl od jeho otce – pokládám za „normálního“ člověka (nemá ty otcovy manýry a sebestřednost).
  Jasný signál tomuto systému, že nevyhovuje a lidi ho nechtějí. Že chtějí víc – a to konkrétního, smysluplného, pronárodního (ve smyslu ve prospěch země). Konec přešlapování na místě a výmluvám na „stabilitu“. Tento systém už totiž stabilní není – a to ukázaly i tyto volby. Pokud se ti nově zvolení nepochlapí, může nás příště čekat „zemětřesení“ mnohem větší – a už nejen volební.
  Vůbec nejde o to, jestli vystoupíme či nevystoupíme z EU, z NATO nebo jestli budeme volit přímo. Jde o politiky, kteří budou hájit zájmy země – kteří budou stát na straně národa v této válce. To je můj názor – a pokud to zde čte i nějaký politik, zamyslete se, prosím. Potřebujeme politiky, kteří nás neprodají jak dobytek na trhu. Nejste ve sněmovně proto, abyste chrlili tisíc stupidních zákonů denně – ale abyste hájili zájmy lidí, kteří vás tam poslali.
  Jinak – souhlasím s Taurovým komentářem na hlavní stránce (a díky za něj). Vše jde tak, jak má – a pokud měl Ringo od Miloše nějaké informace, určitě jen tak do větru neřekl, že až ty příští volby budou veledůležité. Jdeme totiž do finále…
  https://www.youtube.com/watch?v=i8q8fFs3kTM

  Odpověď
  • takže přidám odkaz – Je čas na aktivní vstup prezidenta
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Povolebni-slovo-Ovcacka-Je-cas-na-aktivni-vstup-prezidenta-509344

   Odpověď
  • Taky jsem si posteskla nad mírou chápání dění. Většina lidí prostě sleduje mainstream a vůbec je nenapadne, že by tam mohli lhát. Když jsem přišla dnes do práce, slyšela jsem, že se kolegové baví o volbách, ale jak jsem se objevila, tak zmlkli, protože já mám jiné názory než oni a oni ty moje nechtějí slyšet. A „v ČT říkají pravdu a já podléhám různým pochybným webům“. Nevím, co donutí lidi, aby se začali zajímat. Ale i když to někomu, kdo je ochoten naslouchat, „naservíruji“ a vysvětlím jiný pohled, tak pak mě stejně šokuje různým prohlášením a přiznáním, že volil Piráty- viz moje kamarádka.

   Odpověď
   • U nás v práci ako cez kopírák…

    Odpověď
    • Já musím zaklepat na dřevo, ale je to u nás v práci lepší, než při volbě prezidenta, tenkrát jsem neobrátil „na správnou víru“ v Zemana snad nikoho, tentokrát, aniž bych se chtěl chlubit, jsem přesměroval asi 8 lidí k SPD , ale dalo to fušku, v podstatě to bylo podsouvání informací tak, aby si mysleli, že na to došli sami. Musel jsem se ale zbavit toho nutkání po uznání mého geniálního úsudku druhými :-), jinak by to nefungovalo, kdybych lpěl na pochvale „jo Lukáši, máš pravdu“

     Odpověď
  • Každopádně, masy dospělých bez jakýchkoliv vizí do budoucnosti, snad jedině s vizí „Bude akorát tak hůř a hůř!…“ jsou nezanedbatelnou „proměnnou“ v rovnici vývoje dnešních dětí a mládeže. A mnoho z nich (ne všichni!) dokonce přemýšlí stylem „Já to neměl/a, tak oni to také nepotřebují!“ Ať se jedná o cokoliv, co dítě potřebuje ke zdravému a radostnému vývoji.

   Proto bych opravdu nečinil jen dnešní, leč mnohdy ignorantskou, mládež.

   Buďme co nejlepšími příklady Lidí s optimistickými, nadějnými vizemi lepší, Lidské budoucnosti, kteří na sobě tvrdě a trpělivě pracují, protože bez trpělivé práce a optimismu to ani nejde.

   Buďme změnou, kterou chceme vidět ve světě.

   Odpověď
   • * nevinil – ne nečinil

    Odpověď
 5. https://www.novinky.cz/domaci/452664-sef-piratu-bartos-uz-nejsme-pytel-blech.html

  „Hnutí ANO by muselo podle jeho slov projít obrovskou proměnou, aby Piráti uvažovali o vstupu do koalice.“

  Piráti se považují za vítěze, když si s 10% dovolují klást podmínky???

  Odpověď
  • Jim brzo sklapne.

   Odpověď
  • Piráti to mají jen na dobu určitou jako VV. Mezi nimi není politik ani jeden, zatím se chovají jak rockové hvězdy.

   Odpověď
   • O to možná jde. Diskreditace. Jestliže až příští volby mají ty opravdu důležité, tak Pirátům bylo teď do sněmovny pomoženo, aby si mladí a lehkovážní voliči uvědomili, že tudy cesta nevede a příště volili zodpovědně.

    Odpověď
  • Putinovec 24.10.2017 o 11:28

   O tomhle přece mluví tak často Pjakin.Když to dělají špatně,tak jim v tom nebudeme bránit.Tohle je skvělá příležitost,kdy se budou muset odkopat a vyhranit ke všem bodům,které lidi zajímají a které se proto musí ozvučovat.Vsjo normalno.

   Odpověď
 6. Ale to se nám dějí věci na Svobodném rádiu. Pan tajemný VK přišel 3 dny před volbami se zpravodajskou bombou, kterou uveřejnil na Aeronet.cz, která měla jasný přímý úder na SPD. No a v pátek se v přímém přenosu chytil s panem Kapalem a vše vyústilo odchodem panem tajemným. Je to jediný alternativec co veřejně vystupuje pod přezdívkou.

  Myslím si, že to byla typická profesionální zpravodajská buňka. Profesionálně využil psychologii člověka a skvěle vyškolen schopností dávkovat informace se znalostí psychologií davu si udělal důvěru u posluchačů a pěkně si je povodil v ohradě. Nakonec udeřil.

  Dnes 23.10. 19 hod. už bude pan VK vítán a živě vysílán na Svobodném vysílači. :-)

  Opět TauRus měl pravdu. Palec nahoru.

  Odpověď
  • Přestávám SV rozumět, p. Hlávka je pro mě čím dál více ztraceným v dění, stačí poslouchat relace, kde hovořil např. o nutné podpoře SPD. a po volbách se vyjádří tak nějak ve smyslu, že je to pro ČR špatně. Snad nečekal, že SPD nebo jiná strana nesystémová, převálcuje na zákaldě jedněch voleb celý establishment? To by bylo velice najivní, ale prostě je vidět, že společnost se probouzí a začíná vnímat realitu, a samozřejmě, že ANO vyhrálo. To se dalo očekávat. Ve svém okolí mám mnoho lidí, co je postavou A. Babiše zcela hypnotizována a jakékoliv proti argumenty jsou pro ně nepřípustné a bohužel spoustu lidí také volí bez jakékoliv znalosti procesů.

   Odpověď
   • Pan Hlávka se zamotal do ZEITGEIST a všechny vždy překřičí, že ničemu nerozumí a ZEITGEIST jedinou záchranou.

    Odpověď
    • Ano, prakticky není schopen akceptovat jiný názor než je ten jeho. A neustále volající okřikuje a peskuje za jejich názor, který ano může být občas mimo mísu, ale neměl by je utínat a skákat jim do řeči. Ale jeho práce je potřebná o tom žádná. A záslužná.

     Odpověď
     • Souhas, SVCS je dobrá databáze informací pro doplnění.

      Odpověď
 7. Herman bude škodit až do úplného konce. Stihne podepsat vykoupení vepřína v Letech za půl miliardy…
  https://www.novinky.cz/domaci/452729-za-veprin-v-letech-stat-zaplati-450-milionu-korun.html

  Odpověď
 8. V kauze Bocianie hniezdo obvinila polícia 11 ľudí vrátane Babiša a Faltýnka
  Polícia musí stíhanie Babiša a Faltýnka prerušiť a znova o ich vydanie požiadať.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/445831-v-kauze-bocianie-hniezdo-obvinila-policia-11-ludi-vratane-babisa-a-faltynka/

  Odpověď
 9. K téme slovenský politik – podnikateľ a trestné stíhanie:
  Polícia zatkla bývalého šéfa Markízy Pavla Ruska, obvinili ho z objednávky vraždy.
  https://domov.sme.sk/c/20678946/policia-zatkla-byvaleho-sefa-markizy-pavla-ruska-vraj-si-objednal-vrazdu.html?ref=st-bno-1

  Odpověď
  • keď sa mafiozovia rozhovoria, toho bude asi oveľa viac

   Odpověď
   • Oracle 911 23.10.2017 o 18:10

    Matrica „Mojžiš zostúpil z hory Sinaj“ sa realizuje a pravda aj o únose Kováča ml. vyjde najavo.

    Odpověď
  • - zomrel expRezident Kováč, ktorý dokázateľne v pRezidentskej funkcii vzal úplatok a pracoval proti vláde SR
   - do kán je pretláčaný film únos, ostrakiyujúci pána Mečiara a SR
   - pán Mečiar je dalej ostrakizovaný (N, SME, Nový čas, topky, aktuality, markiza, joj)
   - NeSystemova opozicia vytiahne uzitocnych idiotov a pomocou novinarskej elity ich pretlaci ako tvare „protikorupcnych“ pochodov s témou „Mečiarove amnestie“, teda amnestie vlády SR
   - Dalsi novinari ostrakizuju pána Mečiara (trend, .tyzden)
   - pRezident Kiska zasahuje verejne do vysetrovania vandalizmu pamätníka padlých ČA
   - pRezident Kiska je verejne pranýrovaný až do minulého týždňa
   - pRezident Kiska sa vzjadruje k filmu Mečiar a ostrakizuje pána Mečiara
   - vražda exposlanca Gaulídera, ktorý mohol potvrdiť udalosti ako sa naozaj stali
   - pani Remiášová reční proti pánovi Mečiarovi
   - poslanci NeSystémovej opozície napádajú pána Mečiara
   - pán Rusko, zodpovedný priamo za kampaň v najsilnejšom vtedajšom médiu proti Slovenskej Vláde pána premiéra Mečiara je zatknutý
   - pán Harabin, v minulosti diskreditovaný a ostrakizovaný ca v čase nástupu pomalej kampane proti pánovi Mečiarovi začína blogovať
   - pán Havran a Hríb ostrakizujú Štúrovcov, symboly Slovenského obRODenia

   A teraz si to vezmime po poriadku.
   pán Mečiar, zakladateľ Slovenskej povojnovej ústavy, zvrchovanosti a štátnosti je symbolom Slovenskej Republiky. Tak, ako tri hory a dvojkríž. Tak ako SNP, tak ako Štúrovský odkaz, tak ako chlieb a soľ pohostinstva, ale aj valaška odplaty.
   Štúrovci detto.
   Slovenský znak zhanobený pánmi Lorenzom a Kalmusom tiež

   A naraz všetci, pán Lipšic, pán Matovič, pán Kiska, pán Rusko, pán Dobšinský, páni Lorenz a Kalmus, pani Todová (sociálka, ak sa pamatáte), pán a pani protikorupční študenti, všetci títo majú problém. ďalší zomierajú na rakovinu. SIlne pijú tí, čo podmienili koaličné zostávanie eurofondami, ako pán Slota, alebo pán Hríb a majú rozbité manželstvá a životy…

   Naozaj je to tak, ako hovoril Oracle. Matrica spôsobila a ešte spôsobí vzostupy a pády zradcov, pretože keď kradmou rukou siahneš….
   Buďte zdraví, ktorí ste bez viny, viny vlastizdrady, zrady národa. Tí, čo ste zradili pán Boh (HNR) Vám pomáhaj. Stále máte šancu. V tme je vždy zárodok svetla, vždy je šanca. No pokánie musí byť úprimné. Iskrenné, a tá iskra potom zapáli svetlo…

   Jox

   Odpověď
   • Oracle 911 23.10.2017 o 21:25

    Žijeme v takej dobe, že klaňanie falošným a prázdnym modlám t.j. zlatým teľatám sa už opláca opičou prackou. A keď kvôli nim zrádza alebo zradil svoj národ, tak najprv príde o to čo bojoval, potom o zdravie a rodinu a nakoniec ak nezačne pokať, tak aj o život.

    Odpověď
 10. Bašternákovi a Kočnerovi už nepomôže ani účinná ľútosť, tvrdí Lipšic.
  Odsúdeného nepovažujem za dostatočne právne zdatného, háji sa podnikateľ
  Opýtajte sa Lipšica, či pôjde Kiska do basy, odkazuje Kočner
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Basternakovi-a-Kocnerovi-uz-nepomoze-ani-ucinna-lutost-tvrdi-Lipsic-Odsudeneho-nepovazujem-za-dostatocne-pravne-zdatneho-haji-sa-podnikatel-294340
  :-)

  Odpověď
  • je to cele divne hlbsie sa s tym nejdem zaoberat. ale ked si platca DPH a zauctovavs nakladove faktury tak znizujes odvedenu dan a zaroven si uplatnujes odpocet DPH, skutok je v tom ze si tam tie faktury uctujes a tie tam nepatria. US to rozdelil na to co si neodviedol a co si neopravnene pozadujes spat. Nevidim v tom logiku smrdi to politikou

   Odpověď
   • skusim dovysvetlit ze uctovne je to jedna operacia – zauctovanie faktury a jej nasledky su znizenie zisku, cim odvadzas mene dane a zaroven ziadas vratku dph, je to jeden skutok, ked tu fakturu zauctuem a som platca tak si pozadujem vratku DPH, toto nejde rozdelit tak ako to tvrdi US. Lipsic je cvok ale ze v tom ide US?

    Odpověď
    • No, záleží na tom, jestli z daného plnění je nárok na odpočet DPH, nebo ne… U specifických plnění může nastat situace, že jedno a totéž plnění je z pohledu DPH bez nároku na odpočet a z pohledu DPPO snižuje daňový základ… Takže fakturu zaúčtuješ sníží ti daňový základ, ale vratku DPH nepožaduješ…
     Odpočet DPH můžeš, ale také nemusíš požadovat…Takže je správně, že soud to rozdělil. Pro stát je důležité, abys daň odvedl. Jestli požaduješ vrátit odpočet je už na tobě… Vím, zní to zvráceně, kdo nebude požadovat odpočet? Ale někdy se tak řeší staré případy, kdy se nějaká Fa zatoulala, dorazí za několik let, tak se zaúčtuje do nákladů i s DPH a nikdo odpočet nepožaduje…

     Odpověď
     • Jestli požaduješ vrátit odpočet je už na tobě. Ano to je pravda ziadat dan naspat to je pravo – opravnenie. Nebavme sa o specifickych pripadoch viem su tam v zakone o DPH napriklad najom nehnutelnosti, mozu byt rozdiely medzi sr cr ne o tom. Z pravneho hladiska je skodou na majetku ujma o ktoru sa majetok znizil napriklad statu vznikne skoda neopravnenym odpoctom DPH. Skodou je aj usly zisk, t.j. to o co sa neopravnenym zasahom majetok nezvysil napriklad zauctujes falosne nakladove faktury a na konci roka neodvedies dan, o ktoru sa nezvysil majetok statu. V principe je to jedno ide o ujmu. Na Slovensku bol zavedeny institut ucinnej lutosti kde doplatenim dane sa zbavis zodpovednosti. Je to cele chore lebo ked Ti dokazu umysel a nasledny vznik skody na majetku statu je to v principe jedno ci ziadas vratku DPH alebo neodvadzas dan. skoda je ujma aj usli zisk. neopravnena vratka rovnako ako kratenie dane. Nemam viacej k tomu. Toto smrdi politikou a hlavne ked tam vidim Lipsica sa motat.Pre info cechom Lipsic podporovatel ukr, majdanu iniciator pokusov o slovensky majdan.

      Odpověď
      • Ne ne rony, není to jedno, jedno je kolečko u trakaře. Zkusím laicky doplnit aksal. DPH se řídí svým zákonem a odvod daně z příjmů také svým zákonem. Podkladem pro odvod daně z příjmů je účetnictví, podkladem pro odvod DPH jsou předepsané evidence dle zákona o DPH.

       DPH nemá s účetnictvím nic společného, nicméně je pravda, že některé ekonomické (účetní) programy umožňují plátci vést evidence předepsané zákonem o DPH souběžně s účetnictvím. Ušlý zisk do toho nepleť vůbec, pod tímto termínem se myslí absolutně něco jiného.

       Soud to tedy rozdělil naprosto správně, protože se jedná porušení dvou zákonů a též o dva různé trestné činy (§ 276 – Skrátenie dane a poistného a § 277a – Daňový podvod).

       V článku je vše vysvětleno naprosto dostatečně, tvoje rozhořčení vyplývá pouze z tvé neznalosti. Uvedená problematika se vyučuje na středních a vysokých školách nejen ekonomického zaměření. Studium vřele doporučuji!

       Odpověď
       • Oracle 911 23.10.2017 o 21:34

        To je pravda lebo zdaňuje sa zisk a príjem podniku ale DPH sa platí za poskytnutú službu alebo tovar v zmysle zákona o DPH.

        Odpověď
       • suhlasim ked sa jedna o fiktivne transakcie nie je mozne uplatnit ucinnu lutost, to je podvod. To mi tu uniklo

        Odpověď
  • No to by som aj ja rada vedela,čo Kiska? Veď ten má ísť príkladom!

   Odpověď
 11. Američania ponúkajú Slovensku stíhačky F-16
  Do boja o vybavenie slovenských vzdušných síl svojimi strojmi vstupujú Američania, či však budú úspešní, je otvorené. Ambasáda USA potvrdila, že ministerstvu obrany pod vedením Petra Gajdoša (nom. SNS) chcú ponúknuť nové stíhačky F-16V.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/445764-americania-ponukaju-slovensku-stihacky-f-16/

  Odpověď
  • Tak minister vyzerá ako rozumný chlapík.Som zvedavá,kedy sa do toho namontuje rezident

   Odpověď
   • tu sa uvidí, čo sa vieme odpútať od SSA

    Odpověď
    • Asi áno,.Fico nikdy nebol Americkým fanúšikom.SNS detto.

     Odpověď
     • Oprava S N S by mala byť detto., Zatiaľ neeto.

      Odpověď
   • V porovnaní s Ondrejcakom. A le asi sa mýlim,ze?

    Odpověď
   • Podľa prezidenta ľudia sa potrebujú cítiť bezpečne, a preto ocenil, že vláda schválila novú bezpečnostnú, obrannú a vojenskú stratégiu. Apeloval tiež na efektívny a transparentný nákup vojenskej techniky. Slovenské ozbrojené sily čaká masívna obmena vojenskej techniky v nasledujúcich rokoch. Predovšetkým je to obstaranie bojových obrnených vozidiel, diskutuje sa tiež o nahradení ruských stíhačiek MiG-29 novými nadzvukovými strojmi západného typu.
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/445817-fico-slovenskej-republike-nic-nesvedci-tak-ako-europska-integracia/
    lobing zo strany rezidenta sa začal

    Odpověď
    • Vzdy sa usmievam, ked citam ako sa ide nakupovat, obrnene vozidla, vrtulniky, teraz stihacky…
     Hlavne, ze stare 1203ky zrepasovane za 5000 euro a odpadne jej vyfuk, tatrovky bez bateriek, nefungujuce majaky na tatrovkach, to nehovorim o osateni, chybajuce ponozky, bagance…
     V pripade konfliktu nie ze by sme nemali kym alebo cim bojovat, no asi by nemali ani poriadne oblecenie…

     Odpověď
 12. Predstaviteľ 5. kolóny v Smere B. Zala (https://www.aktuality.sk/clanok/376156/zala-konci-v-smere-ale-nie-definitivne-veri-v-zmenu/ )
  sa snaží ovplyvniť názory na V4 spolu s ďalším pindosníkom europoslancom SDKÚ (v diskusnej relácii RTVS) s tým, že V4 nemá stredoeurópsky integračný rozmer.
  http://www.hlavnespravy.sk/zala-v4-nenadobudla-stredoeuropsky-integracny-rozmer/1180674
  Vzhľadom na to, že títo pindosi úplne ignorujú dosiahnuté výsledky v spoločných postupoch krajín V4 , hlasne potvrdzujú obavy liberálnych euratlantických „elít“ u nás z posilňovania stability SR a z možnej úlohy V4 ako určitého stabilizačného centra v Európe – napr. v prípade, že západné krajiny EÚ v tomto zlyhajú. Útoky nepriamym spôsobom na súčasnú slovenskú zahraničnú politiku týkajúcu sa V4, kde sa SR rozumne a strategicky snaží využívať spoluprácu v spoločných styčných bodoch politických elít týchto krajín na svoju stabilizáciu, je zrejmý.

  Odpověď
 13. Okamura: S Babišem se můžeme shodnout na referendu

  Hnutí Svoboda a přímá demokracie chce být součástí vládní koalice, prohlásil Tomio Okamura v rozhovoru pro pondělní vydání deníku Právo. Okamura spolupráci s ANO nevylučuje. Volby podle něj ukázaly, že hnutí není extremistické.

  https://www.novinky.cz/domaci/452684-okamura-s-babisem-se-muzeme-shodnout-na-referendu.html

  Odpověď
 14. Jana z Arku 23.10.2017 o 11:02

  Já mám tady velkou prosbu. Nemohl by někdo prosím napsat p. Pjakinovi, aby osvětlil
  volby u nás ? Myslím, že by nám to pmohlo se zorientovat. Díky.

  Odpověď
  • Také se za to přimlouvám, je možné, že I tak tam toto téma zazní. Rusky bohužel neumím, a nevím zda by na Anglicky psaný email reagoval.

   Odpověď
   • Pjakinovi boli 22.10. položene dve otázky ohľadom českých volieb a smerovania krajiny po ních……je tam už 9 +,tak ak ste niekto tiež registrovaný, môžte otázky podporiť, majú vätšiu šancu na ich výber pre Pjakina.
    Pod otázkami je jeden komentár ruského prispievateľa, časť jeho odpovede je v slovenčine a je to citácia maďarského liberálneho politika

    https://fct-altai.ru/qa/question/view-17339

    Odpověď
    • Tak jsem tam také přispěla dvěma plusy…

     Odpověď
    • Tak jsem se zaregistroval, ale dalo to práci v azbuce :-)
     ale nepřišel mi email. To asi bude chvilku trvat co?

     Odpověď
     • Odpoveď mi prišla za 4dni.Ospravedlnenie,že mám veľa otázok,mam poslať prioritnú.A potom som už nepísala,lebo odpoveď som pochopila sama.

      Odpověď
 15. kopírované od Štefan Harabín
  Vážení priaznivci,
  daňovému kriminálnikovi Kiskovi Slovenská technická univerzita pri príležitosti 80. výročia svojho vzniku udelila Medailu Jura Hronca, lebo sa podľa jej vedenia veľkou mierou zasadzuje o rozvoj spoločnosti a vzdelanosti v „duchu princípov humanizmu“.
  Kiska si veľmi váži toto ocenenie, lebo pedagógovia univerzity dali do jeho života mnoho nielen po stránke technickej, ale aj „ľudskej“.
  Zrejme Kiska má na mysli vysoké promile úžerníctva, korupcie a kriminality, ktoré dokázali nahustiť do jeho mozočku.
  Vedenie univerzity je zjavne hrdé na to, že práve oni dokázali vychovať kriminálnika.
  Zároveň ponúkam ďalšie fakty o Kiskovi.
  Kiska politicky analfabet N1w
  https://www.youtube.com/watch?v=kGZet9llOlo

  Odpověď
 16. Hezký večer
  Tak jsem nakonec vhodil do obálky komuni_tu, pač mě vnitřní hlas varoval na malý počet obálek pro SPO a na strany s vývěskou DEMO_k_rácie mám kopřivku.
  No po zhodnocení statistické vypočítavé přihlouplé svodky, kdy to vychází nepochopitelně jako při sportce:
  chápaje, že vylosovaná čísla jsou 1,3,5,10,30,40 a nechápajíc, jak toto může být náhoda :) – si vzpomínám, že tyto volby byly ohlášeny dopředu jako „zrušené“ či že ani snad nebudou.
  Kombinace výsledných čísel 30,10,10,10,7,7,5,5,5 (odchylky nehrají roli) by mi jako statistovi vyšla tehdy, pokud bych zneplatnil 70% hlasů a rozpočítal je stranám, které se mi líbí.
  Podpis toho, kdo počítal hlasy je natolik čitelný, že se nedá přehlédnout :)
  No a jakže to bylo s tím brexitem = zavedení „říšských“ pořádků?
  Nedávno se tady ozvučovala černobílá barva v podobě posledního letu 666 a černobílá matrice pro bohyni podsvětí a ehjle!! Kde se vzala, tu se vzala, bezstrukturně se zjeví Černá perla 22 a Ledoborec 22.
  V očekávání jsou:
  – znamení Sethona, abys mohl koupit a prodat,
  – kampaň proti „politické doktríně, jež je proti lichvě“ z dálného východu.

  Odpověď
  • Jana z Arku 23.10.2017 o 11:01

   Já tomu nerozumím, co jste napsal… mohl byste pro méně chápající napsat znovu,
   co tím chce básník říci ? Děkuji a omlouvám se.

   Odpověď
   • Problém není ve vašem příjmači, nýbrž ve vysílači.

    Odpověď
    • Jana z Arku 23.10.2017 o 11:22

     No tak si to přeberu tak, že to bylo zmanipulováno . Stejně si to myslím, že to někdo opravil tak, aby to někomu vyhovovalo..

     Odpověď
 17. Komentář Petra Hájka k volbám
  http://www.protiproud.cz/politika/3421-vlna-hnevu-i-nad-nasi-zemi-fantasticky-fenomen-babis-tomio-okamura-a-vaclav-klaus-jr-dva-dalsi-vitezove-nepoucitelna-ods-trapna-hysterie-v-ct-zajimave-zisky-i-ztraty-pred-nami-katalansko.htm

  Odpověď
 18. Prezident si odpočinul a vypadá zas dobře.

  Zeman exkluzivně o volbách: Celý záznam pořadu S prezidentem v Lánech

  Prezident Miloš Zeman exkluzivně zhodnotil sněmovní volby v Česku v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Podívejte se, jak pochválil Andreje Babiše (ANO), Ivana Bartoše (Piráti) a Tomia Okumuru (SPD). Ale i to, jak tvrdý byl na Miroslava Kalouska (TOP 09) nebo Bohuslava Sobotku (ČSSD).
  https://tv.blesk.cz/video/3736541/zeman-exkluzivne-o-volbach-cely-zaznam-poradu-s-prezidentem-v-lanech.html

  Odpověď
  • dakujem za link na to video… moc dobre sa to pocuvalo, mate zavideniahodneho prezidenta
   a naozaj uz vyzera zas dobre, odpocinok mu prospel, az mu oci ziaria

   Odpověď
 19. IMORIADNA SPRÁVA:Prezident Miloš Zeman menuje Babiša premiérom, vo vláde chce ČSSD a Pirátov
  https://slobodnyvyber.sk/mimoriadna-spravaprezident-milos-zeman-menuje-babisa-premierom-vo-vlade-chce-cssd-piratov/

  Má někdo vysvětlení pro podporu Pirátů? Jsem zmaten.

  Odpověď
  • myslím, že ich cieľom je byť v opozícii :

   Poslanecký klub Pirátů se také jednomyslně shodl, že ve Sněmovně bude hlasovat pro vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

   http://domaci.eurozpravy.cz/politika/204880-vydame-babise-policii-pirati-ustanovili-poslanecky-klub-predsedou-bude-michalek/

   Odpověď
   • Jsou tak zděšeni z možné účasti ve vládě, že budou hledat jakýkoliv důvod jak se toho zprostit. Proto to urychlené prohlášení o vydání Babiše a Faltýnka.

    Odpověď
  • On sice řekl :“Nejsem od toho, abych radil Andreji Babišovi. Ale myslím si, že by se Piráti měli začlenit do vlády“. Pal ale dodal: „Ne každý nováček je vždy přínosem. Vy jistě víte, co je to ponorková věc. Ti poslanci si nejenže nenadávají, ale oni se druží bez ohledu na politickou příslušnost, leckdy spolu uzavírají i různé výměnné obchody. A přestávají vycházet z malostranských paláců mezi lidi. Doufám, že to Piráty nepotká, a přeju jim odolnost,“
   A k SPD: V případě, že by Andrej Babiš přišel s návrhem koalice s SPD, by neměl problém jmenovat takovouto koalici, měla-li by většinu v Poslanecké sněmovně.

   Odpověď
   • Zeman je liška podšitá, mezi řádky čtu: „Piráty nebrat“.

    Odpověď
    • Oracle 911 22.10.2017 o 19:30

     Súhlasím. :)

     Odpověď
    • A zajímavé je, že Slobodný výber vyhodnotil Zemanův projev jako podporu Pirátů a PL zase jako podporu SPD http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sobotka-se-drzel-funkce-jak-jisty-material-kosile-Prezident-Zeman-potvrdil-jmenovani-Babise-premierem-podporil-Okamuru-a-odpuzujiciho-Kalouska-vyzval-k-odstoupeni-509231

     Odpověď
  • Piráti budou od GP stejně jak Babiš tak Zeman.

   Odpověď
  • Zeman je šibal, Piráty chce ve vládě, aby se „odstrojili“ tedy ukázali svoji skutečnou tvář. Bartoš už někde něco plácal o zahraniční politice, ten feťák je úplně mimo mísu.

   Odpověď
   • K vůli tomu se snad nemusí tahat do vlády. Ukáže se to ve sněmovně. Mnoho jejich voličů bude myslím hodně překvapeno, co to vlastně svým hlasem podpořili.

    Odpověď
 20. Viac ako rok pripravovanú reformu zmietla ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS) šmahom ruky. Dokument o budúcnosti školstva označila začiatkom októbra za nezrealizovateľný. “

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/445718-lubyova-zaradila-spiatocku/

  Odpověď
  • „Myslím si, že opatrenia sa v praxi prejavia, no hlavným iniciátorom nebude ministerstvo. Neziskové organizácie spolu s novými školskými odbormi robia svoj malý prevrat vo vzdelávaní. Vyhlasujú rôzne súťaže, možnosti spolupráce a sieťovania, napríklad Školy pre všetkých. Nie je to nič prekvapujúce na Slovensku, viaceré mimovládne organizácie sa snažia suplovať na rôznych frontoch štátnu správu. Smutné je skôr to, že zadávateľ si objednal dielo, ktoré nakoniec po spoločenskej kritike odmietol. A preto si nemyslím, že sa dokument ako taký dokončí, respektíve bude stavebným prvkom pre reformu školstva. V tomto momente bola potrebná celospoločenská zhoda, nemožno donekonečna robiť veci duplicitne a zavádzať ich ad hoc s očakávaním pozitívneho alebo negatívneho výsledku“ – vieme kto financuje neziskové organizácie a ich ciele tiež – toto smerovanie asi najvhodnejšie nie je

   Odpověď
   • no vidíš, po Matečnej ďalšia .rozumná

    Odpověď
    • Oracle 911 22.10.2017 o 20:39

     A Žúborová je už známa firma (tá s ktorou je interview).
     Podotýkam môj(náš?) odhad bol správny, GP ráta s našimi kádrami a dal tam svojho človeka (v zmysle, že plní ich zadanie).

     Odpověď
     • Oracle 911 22.10.2017 o 20:52

      Interview Žúborová:
      https://www.aktuality.sk/clanok/357562/mame-najhorsiu-opoziciu-v-historii-aj-od-vlady-sa-cakalo-viac-rozhovor/?utm_source=monitor.reflexnews.sk&utm_medium=media-like&utm_campaign=prehlad-sprav

      Odpověď
 21. vcera odznelo na verejnej schodzke smerakov od premiera Fica toto:
  „Keď sem príde pravica, Pán Boh ochraňuj Slovensko, budú používať tajné služby, budú sa nám hrabať v účtoch.“
  Z mojich zdrojov viem ze Iveta Radicova ako novozvolena premierka navstivila vtedajsieho gen. prokuratora Dobroslava Trnku s poziadavkou zavriet Roberta Fica. Trnka odpovedal v tom smere ze to nie to by musel zavriet vsetkych co vladli doteraz. Nasledne bol spusteny medialny lync na Trnku pravicovymi mediami bolo znemoznene jeho dalsie posobenie ako GP bol pokus vyhodit ho z prokuratury.

  Odpověď
  • Frustrovaných a nahnevaných je tu väčšina. Spoločnosť sa zmenila. Sme tolerantnejší voči extrémizmu, tvrdí Iveta Radičová
   http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Frustrovanych-a-nahnevanych-je-tu-vacsina-Spolocnost-sa-zmenila-Sme-tolerantnejsi-voci-extremizmu-tvrdi-Iveta-Radicova-294326
   ono našu pseudo pravicu teraz naštartujú výsledky českých volieb :-)

   Odpověď
   • Oracle 911 22.10.2017 o 18:25

    Naštartujú a vykopú ešte hlbšiu dieru, než v ktorej sú. :)

    Odpověď
   • Galko sa už vyjadril :

    http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Co-by-sme-na-Slovensku-za-to-dali-keby-bol-aj-nas-premier-trestne-stihany-pise-Galko-v-suvislosti-s-vysledkom-ceskych-volieb-294317

    Odpověď
    • No to potvrdzuje ze moj zdroj bol pravdivy a tuzba po zatvarani politickych protivnikov tam je. Oni to ani inak robit asi nemozu lebo su fakt debilni :-) Tento Galko dal odpocuvat Jozefa Szabola co bol pri zalozeni SAS, ten volal Radicovej, ta bola nasledne nepriamo odpocuvana ako volana osoba a Galko letel do 24 hodin z ministerstva.Radicova na oplatku polozila vlastnu vladu. Ako hovori Fico …pan boh ochranuj Slovensko.

     Odpověď
     • začnime s vyšetrovaním Dzurindu a Mikloša :-)

      Odpověď
     • Ten Galko je vyjadrovanim velky primitiv a okrem ineho fanaticky obhajca NATO.

      Odpověď
    • Oracle 911 22.10.2017 o 20:20

     Galko by sa mal obávať o svojho obľúbeného p-rezidenta.

     Odpověď
     • Galko -foooon telefón.

      Odpověď
 22. Když sleduji informace ohledně voleb 2017, kde se na obrazovce přou co nejvíce volby ovlivnilo, usoudil jsem, že jsme se stali obětí MEDIOKRACIE – Kultura idiotů.

  Kultura idiotů
  http://respekt.ihned.cz/c1-35931540-kultura-idiotu

  Odpověď
 23. Torge Tareg 22.10.2017 o 15:32

  Vaclav klaus starší k volbám
  https://video.idnes.cz/?idvideo=V171022_141902_zpravodaj_vrja

  Odpověď
  • Torge Tareg 22.10.2017 o 16:20

   Potvrzuje legitimitu voleb.Ze své pozice zkušeného politika přiznavá Okamurovi zasloužené body i když by je asi rad viděl jinde, nechape voliče pirátů a vysvětluje proč.

   Odpověď
 24. Zeman Živě:
  http://tv.blesk.cz

  Odpověď
  • EM, video mi nešlo spustiť, mohol by si v skratke zhrnúť slová p. Zeman? Ďakujem

   Odpověď
   • * Zemana

    Odpověď
   • http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sobotka-se-drzel-funkce-jak-jisty-material-kosile-Prezident-Zeman-potvrdil-jmenovani-Babise-premierem-podporil-Okamuru-a-odpuzujiciho-Kalouska-vyzval-k-odstoupeni-509231

    Odpověď
   • Bhužel, tátovi došel cement a tak jsem si to nedoposlechl :-(
    z první části byl ale závěr jasný: Zeman je s volbou Babiše spokojen, potvrdil že s ním obecně souhlasí, že Babiš je pragmatik.

    Bohužel to teď nějak nejde na Blesku spustit zpětně, snad to brzy půjde.

    Odpověď
 25. Babiš začíná oťukávat partnery, přijal komunisty a Švejnara

  Ten Švejnar to bylo asi vyjednávání kapitulačních podmínek a udržení aspoň zbytků vlivu Havlovců na moci.

  Nebo pro to máte jiné vysvětlení? hned takhle po volbách… překvapilo mě to

  http://zpravy.idnes.cz/povolebni-vyjednavani-hnuti-ano-volby-dhv-/domaci.aspx?c=A171022_072141_domaci_fer

  Odpověď
  • Švejnar na schůzku přišel s deskama s nápisem „vítejte ve světě o2″

   zajímavé – možná tam byl jako zástupce někoho, kdo ho uvítal ve světové politice?

   https://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_domov&c=A171022_101435_ln_domov_ele&foto=ELE6ed1b3_104443_5096536.jpg

   Odpověď
 26. Babiš: Česko musí v EÚ hľadať partnerov aj mimo Vyšehradskej skupiny
  Česká republika musí v Európskej únii hľadať partnerov aj mimo Vyšehradskej skupiny (V4), povedal v sobotu v rozhovore s agentúrou Reuters Andrej Babiš. Podľa šéfa hnutia ANO, ktoré zvíťazilo v sobotňajších parlamentných voľbách, musí Česko usilovať o aktívnu úlohu v EÚ a hľadať spojencov, s ktorými bude mať spoločný cieľ – napríklad boj proti nelegálnej migrácii a dvojakej kvalite potravín.
  Musíme si pripraviť témy, navrhnúť Európskej rade, čo chceme zmeniť. Dvojaká kvalita potravín, riešenie migrácie, boj proti migrácii a ďalšie otázky,“ uviedol Babiš. „Bezpochyby máme spojenca v Rakúsku, (nového rakúskeho premiéra Sebastiana) Kurza, ktorý má na migráciu rovnaký názor ako my,“ dodal Babiš.
  Vyšehradská skupina, teda Česko, Slovensko, Maďarsko a Poľsko, si podľa neho musí nájsť nových spojencov. „Potrebujeme Rakúsko a ďalšie krajiny, na Balkáne, alebo Slovinsko, Chorvátsko a možno ďalšie,“ uviedol Babiš.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/445681-babis-cesko-musi-v-eu-hladat-partnerov-aj-mimo-vysehradskej-skupiny/

  Odpověď
 27. Tady je jeden zajímavý příspěvek z diskuse na OM od Stana:
  http://outsidermedia.cz/rozhodne-jsem-souhlasil/?show=comments#comment-81420

  Ten nárůst TOP09 v posledních několika procentech sčítaných okrsků byl až podezřelý. Chápu, že nejdéle se sčítají ty největší volební obvody ve velkých městech, ale v minulých parlamentních volbách, jestli si to dobře pamatuji, tak se konečné výsledky od těch po nasčítání cca 60 % volebních okrsků měnily jen v řádu setin procent. Tady TOP09 byla ještěpo nasčítání 90 % okrsků hluboko pod čarou ponoru. A nakonec skončila na 5,3%. Zdá se mi to až matematicky nemožné.

  A návazný
  Nechci spekulovat, co se stalo, jen je mi podezřelé, že TOP09 stačilo cca posledních 10 % okrsků na zvýšení ze 4,2 na 5,3 %, přičemž u posledních 2 % při každém přejetí lišty v ČT měli o jednu až dvě setiny procenta víc. A na úplném konci to tam skákalo už po desetinách, až to vypadalo, že přičítají okrsky, kde TOP09 volilo 100 % voličů. Pražských voličů bylo cca 12 %. Podíl pražských voličů na celkovém počtu voličů TOP09 byl asi 28 %. Zdá se to hodně, ale když se podíváte na průměrnou velikost okrsku v Praze a porovnáte ji s velikostí okrsků v JM a SM kraji, kde TOP09 propadla, tak tam příliš velký rozdíl není. Takže předpokládám, že těch posledních 10 % okrsků byl mix z velkých měst. A to tam ještě mohla být velká sídliště, kde to s TOP09 taky nemuselo vypadat tak skvěle. Oproti posledním volbám to přímo bije do očí.

  A v souvislosti s tím je zajímavé prohlédnout si volební výsledky podle měst a hlavně jednotlivých okrsků
  https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6369-praha-1

  Například jak se volba voličů na Praze 1 liší od velkých měst jako Brno, Plzeň… a dokonce i od ně-kterých okrsků přímo v Praze. Neříkejte mi, že je tato statistika rozložení preferencí voličů přirozená.
  Na Praze 1 měla TOPka téměř 20% ????? A zrovna tak ODS. Spíš to svědčí o tom, že na některých okrscích se dalo manipulovat lépe než na jiných.

  Odpověď
  • Na druhou stranu, dovedete si představit ještě větší možnost ztrapnění se TOPky, než v současném složení jejich zastoupení v Poslanecké sněmovně?
   https://volby.cz/pls/ps2017/ps111?xjazyk=CZ&xkraj=0&xstrana=20&xv=2&xt=2
   Kchárl s Kalousem a Lang sádlem doplnění o dva maskoty, topinku Feriho s kartáčem na hlavě a jeho kámošku z četu na whatsappu (pokud nevíte, o čem mluvím, tak TOPka vydala předvolební materiál pro mladý ve formě knížečky formátu A5 (možná i menšího, nevím) na křídovým papíře, která byla právě psaná formou četu na mobilní aplikaci WhatsApp mezi Ferim a Markétou Adamovou Pekarovou, kdy jim tam občas s nějakou vtipnou glosou vlezl Kchárl).
   Ti dva, kteří je tam doplňují za jihočeský a jihomoravský kraj to nemají šanci překlopit do pozitivního spektra.

   Odpověď
 28. DoubleM 21.10.2017 o 21:46
  Lehce jsem sledoval povolební debatu a mám dobrou zprávu pro příznivce ANO. Okamurovi už koukají z Babišovi prde.e jen boty.
  ————–
  Díval jste se ještě někdo? Já ne. A jak tohle hodnotíte?

  Odpověď
 29. Znova se ptám, je tady někdo členem nějaké strany? Už jsem se jednou ptal, nikdo neodpověděl, tak předpokládám, že nikdo. Já přemýšlím o vstupu do SPD, když si tady stěžujeme, že má Okamura tupou členskou základnu. Tím neříkám, že se považuju za chytráka, pořád jsem ve fázi, že se víc ptám, než mluvím. Před volbami jsem uvažoval i o SPO.

  Odpověď
  • Torge Tareg 22.10.2017 o 12:48

   Však do toho. Tušim že Tikal psal že se zná s Okamurem z jednání.

   Odpověď
   • Znám ho osobně. Nejsem člen strany. Podporovatel.

    Odpověď
    • Mohl byste mi dát svůj kontakt na mail dubabriza@seznam.cz

     Odpověď
     • samozrejmě stačí mail

      Odpověď
  • Konceptuální strany v minulosti v důsledku neexistence akademie „člověčenství“ a testu „člověčenství“ ovládli nelidské typy – nejspíše zákonitě.
   Po těchto zkušenostech KOB nedoporučuje vznik čistě konceptuální strany, ale doporučuje aby lidé vstupovali do klasických stran a pracovali na sobě a spolustranících.

   Takže to toho….

   Odpověď
   • A co Jefimov? Ten tam nedávno vstoupil…

    Odpověď
    • ???
     Snad do Jednotného Ruska – klasické pravicové strany podporující Putina.

     Odpověď
 30. Torge Tareg 22.10.2017 o 12:00

  Nejlepší odhad volebních výsledků měl nakonec Hájek z protiproudu.
  Dlouhodobě dával za vítěze voleb ANO s vysledkem kolem 30%

  tento članek už tu byl, ale k tematu voleb dle mě vystihuje podstatu. A když odhadnul tak dobře vysledek, třeba se neplete i v dalších hodnoceních.
  http://www.protiproud.cz/politika/3416-jen-hodiny-do-rozhodnuti-zvedneme-hlavy-kdo-zustane-doma-voli-kalouska-merkelovou-a-muslimskou-invazi-proc-se-i-babis-a-zeman-boji-okamury-vtahneme-za-hradby-kone-stat-narod-i-rodiny-v-ohrozeni.htm

  Odpověď
  • Jasně, ještě přidej mediální průzkumy, kromě těch cinknutých vítězstvím SPD byly všechny pro Babiše. Chceš z toho vyvodit že máme věřit průzkumům?

   Odpověď
   • Torge Tareg 22.10.2017 o 12:41

    Ne. Pruzkumům ne. ALe je dobre zamyslet se nad pohledem poradce bývalého prezidenta Klause. Zakulisní vztahy zná jistě lepe než mi.

    Odpověď
    • Já tě chápu, sám jsem protiproud intenzivně četl, dnes tam občas taky kouknu. Uvědom si ale že Protiproud nejvíc loboval proti Babišovi, a obrovským způsobem dehonestuje a jde proti Zemanovi. Zároveň část pisatelů lobuje za RKC (i když ji taky odepisují, protože hází špínu na papeže, ale…)

     Odpověď
     • Torge Tareg 22.10.2017 o 15:08

      Psal jsi v jinem vlakně že jste se z pohledu KSB shodli že nejlepší variantou současného vývoje je Zeman a jeho lidi.. Možná nejlepší variantou z dnes možneho. Kdo je to mi a KSB pohled toho mi kolektivu? Pak bych čekal KSB předvolební doporučení. Nic jako mi pohled KSB evidentně není.
      Ja nejsem globalista, ja jsem asi narodovec jako starší a mladší Klaus.
      Zeman je pro mě nutne zlo. Navíc jsem zvědavý koho dají za něho. I amater vidí že je nemocný. Hajkovy postoje proti papežovi chapu, i když nepatřím k žadné církvi. Každý máme svou cestu . Do zakulisí velké poolityky a mediokracie hajek vidí jako nikdo jiný.Pravě ta praxe a jeho životní prace jsou tím měřítkem, které mu dává legitimitu o tom mluvit a hodnotit to.

      Odpověď
      • Ano a taky jsem uvedl že KSB není o názoru autorit a proto předložit pohled za nějaké „my KSB“ koho jít volit je největší kravina jaká koho kdy mohla napadnout, pokud alespoň trochu chápe KSB. Nemluvě o tom že já nejsem žádným způsobem členem jakéhokoli týmu KSB a proto je celkem jasné že ani nijak tak jsem to myslet nemohl, jsem tu diskutující jako ty.
       Dělat něco takového nikomu nepomůže, protože to jen dále v jeho hlavě podpoří davo-elitarismus, jen jedny „elity“ vymění za jiné, možná že opravdové elity, ale pořád je to názor opřený o autority.

       Tím my jsem rozhodně nemyslel nic oficiálního, ale když shrnu diskuse zde za poslední roky tak je jasné že je zde obecná podpora Zemana založená na rozborech metodikou KSB a DVTR. Víc netřeba rozvádět.

       Jinak jestli jsi Klausovec tak jsi možná národovec, ale podporuješ globalistu. Poněvadž Klaus starší je typický reálpolitik dle jeho definice, dle naší globalista a vůbec ne špatný. Což nemyslím nijak špatně, v tom se shodneme, taky Klause podporuji. Proto jsem četl i protiproud, ale čím víc čtu texty KSB a kolem, tím víc chápu jak málo chápe Hájek.

       Odpověď
  • No hlavně by se měl řešit ten podvod s ODS. Po celou dobu sčítání se pohybovali pod 5% a v jistou chvíli záhadně začali růst cca při celkovém počtu 66% sečtených hlasů. Jako Pražák nemám NIKOHO ve svém širokém okolí, kdo by vůbec na ODS měl pomyšlení, tak ksakru kde se vzalo 11% pro ODS? Taková levá jako se stala s ODS je takticky v tichosti přehlížená a ovcemi schvalována při tichém bekotu a spokojeném žvýkáním trávy.

   Odpověď
   • Torge Tareg 22.10.2017 o 13:20

    myslím že je zachranil mladý Klaus a jeho agenda ohledně školství. Kdyby byl on předsedou strany, hodil bych to jim.

    Odpověď
   • Tak já zas vím o dost lidech, kteří byli volit ODS a kroužkovali Klause.

    Odpověď
    • 11%? To je dost přestřel nehledě na to, že začali růst v jistou chvíli a to rovnou raketově.

     Odpověď
     • Na konci se sčítala Praha, a ta je dost ODSácká. Překvapivě hodně lidí mi včera a převčírem řekli že jdou hodit ODS. Psal jsem to už včera, myslím že to sedí. Možná jim pomohli o procento aby byli druzí, aby to nepůsobilo dojmem že Tomio je už druhý, hodně by to nastartovalo radikální i méně radikální jeho přívržence. V tom směru je pro ně obrovská rána že jejich úhlavní nepřátelé – piráti – mají víc. Myslím že tomu taky někdo dost pomohl.

      Odpověď
 31. Benda opět přežil
  Vítězové a poražení: Herman i Semelová přišli o mandát. Bendu z ODS opět zachránilo kroužkování
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vitezove-a-porazeni-herman-i-semelova-prisli-o-mandat-bendu/r~b4166636b68511e7a7000025900fea04/

  Odpověď
 32. Uprimne receno, jsem ponekud zaskocen zdejsi nadsenou, u nekoho az fanatickou, podporou SPD. Mel jsem za to, ze zde by se mela schazet „elita“ ceske alternativy. Misto toho je to tu stejne jako na kazdem jinem alternativnim webu. Cekal bych od vas vic… Cest vyjimkam jako Oracle, Hox, a dalsi.

  Cozpak nevidite, ze SPD jsou ti typicti hura patrioti, o kterych treba Pjakin mluvi v dost pejorativnim smyslu? To jste si naprosto nechali zatemnit usudek svymi pranimi a touhou? SPD ma obrovskou clenskou zakladnu, Okamura ji neuridi, navic je plna vylozene hloupych lidi a dost mozna dopadne stejne jako Usvit. Nadseni jim nechybi, chapani vsak ano.

  Ona takova prima demokracie a referendum o vsem moznem zni hezky, jenomze… „Kazdy v ramci sveho chapani …..“ Dav akorat dostane silnejsi iluzi volby. A jeste hur, prima demokracie je vlk v rouse berancim, ktery v rukou spatnych lidi jeste vic ohloda ty zbytky demokracie, ktere tu mame.

  Nechci se pokouset programovat budoucnost ani sirit negativni energii, to vubec ne. Ja bych jenom chtel, aby lidi meli trochu rozumu a nenechali se unaset touhou po senzacich a jednoduchych resenich. Kdyz vidim, ze i zde dokazi byt lide naprosto naprosto slepi, jima me hruza.

  Nadchazejici 4 roky beru jako neco, cim si musime projit. Jestli toto je jedina cesta, ktera nas dokaze odpoutat od paratu Washingtonu, tak ji plne prijimam i se vsim spatnym. Jenom si prosim nemysleme, ze „ti druzi“ budou lepsi. Nebudou. Vic nez kdyz jindy ted chapu, ze je nutne zacit u sebe, vzdelavat se, rozsirovat si obzory a chapani a poslouchat Svedomi. Zmenu musi kazdy iniciovat uvnitr sebe. Jedine tehdy se muze neco zmenit v cele spolecnosti.

  Odpověď
  • To cos tady napsal snad každý ví. Nemusíš se vlamovat do otevřených dveří…Problém celého tvého elaborátu je, že jsi neřekl kdo byl podle tebe ta správná volba…Pjakin na rozdíl od tebe, to jasně řekl. Takže když se srovnáváš s Pjakinem, tak prosím ve všem…V opačném, je tvůj elaborát jen plácnutím do vody…

   Odpověď
   • V opačném případě…

    Odpověď
    • Asi tak. Ked sa clovek pozrie na vysledky, tak Okamura je tam skor ten svetly bod, hoci populisticky, ukazte mi tam ineho patriota. Neexistuje. Myslim ze ako kontrolna sila je tam absolutne OK.

     Odpověď
     • No, mně by vážně zajímalo, koho dotyčný volil…Zbaběle o tom mlčí a nás tady peskuje…Tak nech prokáže svoje řídící schopnosti, když se tady pasuje na jediného moudrého a spravedlivého. Ostatní šli se svoji kůži na trh, ať eM a další i s tím rizikem, že jejich hlas propadne, ale nebáli se tady prezentovat svůj názor a argumenty. Ty si vážím. Ale „stát za bukem“ a peskovat nás, bez toho, že by svoji „kůži vynesl na trh“ to je vyloženě zbabělost…

      Odpověď
      • Kdyby jsi sledovala diskuzi pořádně, tak bys věděla, že Hox tu psal koho bude volit. Jaký má smysl se tady do něj navážet ?

       Odpověď
       • No můj omyl, asi jsi myslela Jabi Puna.

        Odpověď
        • Ano, Jabi Puna…Popravdě mě ani nezajímá, kdo koho volil. Ale když tady začne někdo někoho odsuzovat, bez toho, že by odhalil „vlastní karty“ tak mě to v tu chvíli zajímat začne…

         Odpověď
      • Aksal, některé tvoje příspěvky se nesou v duchu svazácké korporativní kultury (nahnat ovce do jedné ohrady). Tvoje angažovanost pro jediného Okamuru je toho svědectvím. A vzhledem ke tvé míře chápání (kterou v jiných otázkách prezentuješ), je až trapná. Ujišťují tě, že i kdyby dnes Okamura vyhrál volby se stejným score, jako Babiš, tak by si s tím výsledkem nevěděl rady. Pro nedostatek kvalitních kádrů. Nebo si umíš představit, kdo by v jeho týmu byl schopný dělat ministra zahraničí, či ministra financí? Vlastně, jakéhokoli ministra?
       Okamura se dobře cítí, jako opoziční politik, který může kritizovat jakoukoli garnituru, která z těchto voleb vzejde (a v tom je jeho objektivní přínos), ale na to, aby byl schopen zajistit funkční vládu, aniž by musel sáhnout po kádrech z jiných stran, nemá. Tudíž by neměl ani na prosazení svého programu, s kterým do voleb šel.
       V dnešních volbách se neangažovala žádná strana, která by byla schopná vyvést zemí na jinou, kvalitativně vyšší úroveň. Byť v důsledku nedostatku kádrů nebo v důsledku vizí, které by oslovily většinu obyvatelstva a které by nešlo přehlédnout z hlediska globální úrovně. Situace byla patová. Ale o tom už jsem psal.
       Proto vyčítat někomu, že nevolil tvého miláčka Okamuru, je směšné. Se stejným úspěchem to můžeš vyčítat Zemanovi, který volil SPO a nedbal tvého varování, že zbytečně zahodí svůj hlas ve prospěch jiných stran nebo, jak jsi se vyjádřila, „ve prospěch“ Pirátů. Takže, trochu uvažuj, proč Okamura neoslovil většinu a nekopej do každého, kdo ho nevolil.
       O včerejších volbách už jsem se vyjádřil v tomto vláknu:
       http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-9/#comment-80092

       Odpověď
       • To je sice hezké, co jsi napsal v tom dlouhém příspěvku. Dokonce jsem se i dozvěděla, kdo je mým miláčkem. Ale odpověď na mojí otázku, kdo byl teda ideální volbou z pohledu KSB, jsem se nedozvěděla…
        Ty si skutečně myslíš, že nevím, že rozdělení politické reprezentace do stran, není jen aplikování teze, rozděluj a panuj? Nejlepší by bylo, kdyby obyvatelé nešli volit vůbec. Ale to by nesměl jít nikdo, včetně těch kandidátů… Ale dokud budeme žít v tomto matrixu, nevolit je příliš velký luxus… Proto jsem dala hlas tomu, kdo má nejblíže k Rusku a jeho koncepcí globalizace… Jiný, který by měl šanci dostat se do parlamentu tam totiž nebyl…Tím, že ostatní strany jsou proti Rusku, zároveň odmítají jeho způsob koncepce globalizace…
        A nakonec, ani ve tvém odkazu k volbám, jsem nenašla, koho volit z pohledu KSB bylo ideální… Tys tam jen rozebral názory jiných, se kterými možná souhlasíš, ale konkrétní odpověď tam nebyla…

        Odpověď
        • Jeden, jediný ideální kandidát, z pohledu KSB, nebyl žádný. A to ti muselo být jasné, jako studentce KSB.

         Volila jsi Okamuru, v pořádku, nezazlívám ti to, má svoji úlohu. Nezazlívám ani tomu, kdo volil KSČM, SPD nebo kohokoli, kdo nebyl napojen na neokony.
         Mluvit o tom, že Okamura by všechno zařídil, je naivní. Výše jsem popsal, proč.

         Odpověď
         • Taurusi, asi si přehlédl když jsem psala, proč budu volit Okamuru. Protože nic takového, že Okamura „všechno zařídí“ jsem nenapsala. Prosila bych důkaz, kde to tvrdím. Pokud ho nenajdeš, tvá poznámka o mé naivitě je v tom případě bezpředmětná…
          Nechce se mi to teď hledat. Ale napsala jsem něco v tom smyslu, že vůbec nevěřím tomu, že se mu něco povede protlačit a když, tak minimum. Ale dávám mu svůj hlas, aby byl hlídacím psem těch ostatních, aby se nerozlezli do obludných rozměrů…
          PS: Celá dnešní zjitřená diskuse vznikla z prvotního příspěvku Jabi Puna, kde nás voliče vykreslil, jako blbce, jenom proto, že někdo z nás volil Okamuru a to bez toho aby předložil lepší variantu…

          Odpověď
          • Aksal, možná jsi přímo neřekla, že Okamura všechno zařídí, ale ze tvé angažovanosti pro Okamuru v diskuzí před volbami a po nich, jsem ten dojem získal. Možná mylný, nechť to posoudí jiní.

           Odpověď
          • Teď už je to asi úplně jedno, lepší variantu z pohledu KSB jsme tu předkládali, tedy podle KSB nám vychází že nejvýhodnější je pro nás teď Zeman, a Zeman výslovně řekl kterou stranu chce podpořit, a všichni se na něj vys**li. Ty jsi Aksal ještě lobovala za to aby je nikdo nevolil páč to Rytíři z Tokia ubere hlasy. Jestli se někdo chce nimrat v tom co před volbami říkal, ať se v tom nimrá u sebe. Já jsem před volbami loboval za SPO a zároveň proti SPD, měl jsem k tomu dobré důvody které jsem osvětlil a nic se na nich nezměnilo, nemám se za co stydět. Takhle si vyperte každý svoje prádlo a nechte ostatní na pokoji. Ať už Jabi Pun, nebo Aksal která tu rozdávala „pochvaly“ včera.

           Odpověď
           • Já nic „neperu“, ale JabiPun zaujal pozici svrchovaného vůdce, který před bojem sedí za bukem, ani nepípne a pak po boji vystoupí, svrchu se podívá na ten hloupý dav pod sebou a řekne: „Zase jste to pohnojili“…
            K tobě primárně se už nebudu vyjadřovat, řekla jsem vše, co jsem chtěla…

            Odpověď
            • Jabi si dle mého jen postesknul nad nedostatkem konceptuální gramotnosti, což je oprávněný postřeh, protože konceptuální gramotnost a nadhled je tu viditelný spíše méně než více, a v emočně vypjatějších tématech, kdy se projevuje kolektivní psychika, egregory atd., pak ještě zpravidla dále mizí.

           • Souhlas, cítím to stejně.

            Odpověď
   • PS: Ty snad víš koho volili Hox, Oracle a další??? Tak nám to řekni, ať to také víme. Ne? Nevíš? Možná bys byl překvapen, tak se do ostatních nenavážej…

    Odpověď
    • Co má proboha s jeho argumentací společného, koho jsem volil? Někdy si říkám, zda jsi úplně při smyslech.

     Odpověď
     • Oracle 911 22.10.2017 o 10:40

      Strach z moslimov a z toho, že ju vymenia za „novší model“ jej berie rozum.

      @ Aksal pred tým než začneš namietať, že to nie je pravda spomeň si, že čo si písala na začiatku imigrantskej invázie a čo si napísala vo vlákne o Weinstenovi.

      Odpověď
      • Dejme tomu, že je pravda, co tvrdíš. Možná je i pravda, že mi tyto dvě věci berou rozum. nebudu tě utvrzovat, že to tak není… Ale přišla jsem na ten web právě z toho důvodu, abych viděla „světlo na konci tunelu“ a že existuje řešení muslimské invaze a s tím spojeném postavení ženy ve společnosti…
       Ale myslím, že peskování a dehonestování mé osoby, řešení není, to snad uznáš… A jinou odpověď na mé obavy tady skoro nikdo nedává… A nemám obavy jenom já, já jsem asi jen svým stylem psaní víc slyšet…
       Takže, když jsem peskována za to, že jsem s „nekritickým nadšením“ volila Okamuru, a požádám „kované“ v KSB, kdo byl tedy ideální volbou, odpovědi se nedočkám…
       Pak se nabízí otázka, jestli ti „kovaní“ vůbec mají na moji konkrétní otázku konkrétní odpověď, (tak jak do dělá pan Pjakin). Zatím jsem se konkrétní odpovědi nedočkala, takže z toho plyne logický závěr, že takovou odpověď nemají… Operují tady jenom s teorií… Mě by zajímaly spíše výsledky aplikace té teorie do praxe v podobě konkrétní odpovědi, ale té se zřejmě nedočkám…

       Odpověď
       • Ahoj.
        Aj pre mňa, Slováka, jednoznačne Okamura. A KSČM …
        A nie si sama.
        Veľa zdravia všetkým.
        :-)

        Odpověď
       • Oracle 911 22.10.2017 o 11:34

        Prosím ťa je jedna vec, keď berieš na vedomie nejakú hrozbu a druhá, že ti strach zatemňuje myseľ. A mám teraz na mysli záplavy a „výmenu za novší model“. Ale tvoja kritika ostatných vecí je na mieste.

        Odpověď
        • Pomůže ti, když ti řeknu, ano mám obrovské obavy o budoucnost naší země a svých dětí a vnoučat. Ale tím, že mi řekneš, že mi to zatemňuje mysl, se těch obav nezbavím i kdybych moc chtěla… Promiň. No, co teď se mnou, do Bohnic, nebo zatemňovat mysl alkoholem, drogami, abych ty obavy přebila něčím jiným?

         Odpověď
         • Oracle 911 22.10.2017 o 12:39

          Drahá moja, polož tie svoje obavy na patričné miesto a nenechaj aby bola vyššie ako 3. miesto v rebríčku motivácií.

          Odpověď
       • „Takže, když jsem peskována za to, že jsem s „nekritickým nadšením“ volila Okamuru, a požádám „kované“ v KSB, kdo byl tedy ideální volbou, odpovědi se nedočkám…“

        Ideální volba prostě nebyla. viz můj příspěvek výše:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-6/#comment-80210

        Odpověď
       • Torge Tareg 22.10.2017 o 11:40

        ze stejneho duvodu jsem se na to ptal včera Hoxe.
        Teorie je jedna věc a nyní se dala použit v praxi.
        Teorie tedy zustavá na papíře a ti co se aspoň pokusili dostavají pojeb. No co už.
        Je pohodlné sledovat to v obecných rozměrech. Ja ale hned v pondělí budu řešit v praktickem rozměru a připravovat se na EET. Skutečně jsem čekal na vysledky voleb ,abych si nasledně mohl připravit další strategii podnikaní do dalších let. Doufam že nedopadnu jako prarodiče a nebude mi majetek vyvlastněn. Budu se utěšovat myšlenkou na prospěch celku naší společnosti v ramci globalnich procesů. teorie mě zajímá, ale ještě víc to jak ji použiju tady a teď.

        Odpověď
        • Torge Tareg, jsi zde už natolik dlouho, že bys měl být schopen poradit nejen sám sobě, ale i ostatním. Stavět se do pozice kritika, kterému nikdo neporadil, nevzal za ručičku a neodvedl do ohrádky, do které patří, je sice velmi pohodlné, ale zároveň je to cesta do pekel.
         Kdyby ti Hox poradil, koho máš volit, co bys udělal? Běžel a splnil to, co on ti doporučil? :)

         Odpověď
         • Já jeho příspěvek chápu tak, že spíš očekával rozbor jednotlivých stran z pohledu KSB i ze studijních důvodů. Prostě přímou aplikaci teorie do praxe…

          Odpověď
          • Torge Tareg 22.10.2017 o 12:38

           přesně tak

           Odpověď
          • Ty rozbory se dělaly a vyšlo z toho, že není ideální strana, že je důležité nevolit liberální strany a pokud se pamatuju, tak Taurus psal, že má smysl volit KSČM, SPD a po kritice připustil i SPO.

           Odpověď
           • Torge Tareg 22.10.2017 o 13:04

            doporučení volit komunisty kvůli kadrové zakladně si vybavuji…
            skončili na 7 % Jejich hlasy dostali progresivnější nositelé myšlenek třídního boje z hnutí ANO.
            Tím nechci říct že nevidím ta pozitiva u komunistů která zustala. Jen volič chce něco jiného a jasně to dal najevo. Nová doba, nová forma.

            Odpověď
           • Sice jsem Ano nevolil a každého jsem odrazoval…..
            Ale přijde mi Ano lepší než neokoni (kavárna a levice).

            Babiš má slabiny …. z dlouhodobého hlediska
            http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Babis-ANO-Agrofert-Vlastimil-Tlusty-vi-o-necekanem-scenari-jak-to-cele-dopadne-507550

            Odpověď
          • > spíš očekával rozbor jednotlivých stran z pohledu KSB i ze studijních důvodů. Prostě přímou aplikaci teorie do praxe…

           Rozbory politických stran nejsou praxí KSB, KSB není politická teorie nebo politologie.

           Odpověď
         • Torge Tareg 22.10.2017 o 12:37

          Však ja to udělal. Za sebe jsem se rozhodnul i poradil ostatním, dle nejlepšího svědomí a možností.
          Jiní to neudělali a zpětně hodnotí.
          Přijde mi škoda , že nebylo nějaké doporučení od lidí označených Aksal jako kovaní znalci KSB. Ja se za znalce nepovažuji.

          Odpověď
          • Rozbory se dělaly, jenže ty pořád chceš, aby ti byla doporučená nějaká jedna jediná strana. Taková zde není.
           Proto bylo vhodné rozložit hlasy do více stran, u kterých byl předpoklad, že nebudou péct s neokony.

           P.S. Podle jakého principu Aksal označuje někoho, jako kovaného znalce KSB?

           Odpověď
          • Proč by tu mělo být doporučení, kovo volit? Proč tu někdo označuje někoho za kované znalce?

           Odpověď
           • Hoxi, ke kovaným znalcům. Někteří se tady tak prezentují…
            Několik žádostí o doporučení koho volit tady bylo. Někdo na tuto žádost reagoval, někdo ne. Ti kdo zareagovali byli určitě vedeni svým nejlepším úmyslem a svědomím. Ale celkově byla ohromná příležitost rozebrat jednotlivé strany z pohledu KSB, tak jak to udělal Pjakin, před volbami do ruské Dumy. Myslím, že hodně studentů KSB si mohlo v praxi vyzkoušet, jak metodologie KSB funguje… Nic víc, nic méně… Nakonec se u voleb každý rozhodoval podle svého svědomí…
            Dále se tady mluvilo o tom, že když nás někdo peskoval za to, že jsme volili Okamuru, bylo by spravedlivé, nám „blbcům“ říct, kdo byl z pohledu KSB lepším kandidátem, který by se zároveň dostal do parlamentu…Nakonec mi bylo odpovězeno, a odpověď zněla, že nikdo ideální nebyl a Okamura nebyl až tak špatná volba… Tímhle konstatováním bych z mé strany tuto kapitolu uzavřela…

            Odpověď
            • Nikdo přece nebránil tu psát jakékoliv rozbory, nevidím důvod proč by to mělo být úkolem několika málo vybraných a tedy když se to od nich neobjevilo, tak je to jakoby špatně. To je zcestné. Nebudujeme tady přece davově-“elitární“ strukturu.
             Možná někdo kritizoval za volení Okamury, nevšiml jsem si, co se týká mě tak jsem kritizoval nikoliv to, kdo koho volil nebo nevolil, ale to, že se jaksi vytratilo uvědomění, co v současném politickém systému představují politické strany, a že každá strana, která je připuštěna do parlamentu, je konkrétní projekt konkrétních zákulisních sil a klanů.

        • Nějak nechápu ten „pojeb“, můžeš rozvést kdo ho dostal?
         Co si představuješ pod tou „praxí“, která údajně chybí?

         Odpověď
         • Torge Tareg 22.10.2017 o 13:54

          Diskuze s aksal často přechazejí do emocionalní roviny. Nevydržel jsem to a musel se ji zastat i když s ní v mnohem nesouhlasím. V podstatě mě vadily včerejší reakce v diskuzi.Nebudu to už hledat. Také jsem byl před časem označen za hurapatriota když jsem popisoval co se mi líbí na postojích Okamury.Asi je to standartní postup jak vyjadřit nesouhlas s nazorovým oponentem, i když ne u každého. Někdo je schopen se nad emoce povznest. Dotaz na kovane znalce není na mě. Ale i ja akceptuji a beru autoritu některých zdejších diskutujících včetně admina. a zajímá mě jejich osobní postoj.Proto mě po tve včerejší reakci i směrem k mistním
          //////Ti co šikovali proti Babišovi = podpindosníci, orientovaní na státní elitu USA která je na odpis, Soroše a spol., z tohoto pohledu to dopadlo předvídatelně, odpisují se i zde. Z tohoto pohledu je to pozitiv, a brečící pravdoláska cítí nebo ví, která bije.“ //////
          diskutujícím napadlo, že mě zajímá, koho jsi volil. Ale je to skutečně tvoje věc.
          Praxe byla nyní a sice rozebrat koho a proč volit a zpětně vyhodnotit. Částečně to i proběhlo. Nikdo není povinnen davat doporučení pro ostatní a leckdo se k tomu necítí povolán. hodně se tu řeší co kdo kde v čině ,americe ,rusku. Přišlo mi že naše volby , které se nás týkají přimo ted a tady tak nějak proběhly bez větší pozornosti.
          Výsledek voleb je jaký je a časem uvidíme a vyhodnotíme.

          Odpověď
          • Torge Tareg 22.10.2017 o 14:26

           A k těm kovaným znalcum KSB
           To lze chapat i v jiném smyslu.Kdy se podle reakcí některých diskutujících mnozí za ně považují.

           Odpověď
          • > Praxe byla nyní a sice rozebrat koho a proč volit a zpětně vyhodnotit.

           Tohle však nemá se zaměřením stránek skoro nic společného, to nemá s „praxí KSB“ skoro žádný průsečík.

           Odpověď
           • Torge Tareg 22.10.2017 o 15:17

            dobře ,pak děkuji za upřesnění.
            Politika se tu řeší stále, hlavně ta globální. I Pjakin dava doporučení na dotazy tazatelů koho a proč z pohledu KSB doporučit.
            Tak jsem to špatně pochopil a zjednodušil si to.
            Zřejmě nejsem sam kdo pod pojmem KSB a DVTR chape něco jiného. Ja v tom hledam něco co mi bude ku prospěchu v praktickem životě. A jistě se to časem objeví :D

            Odpověď
            • Pokud chceš objevit něco ku prospěchu v praktickém životě, stačí si přečíst libovolnou knihu z dílny KSB. Rozbory politických stran jsou někde daleko na konci seznamu užitku, co KSB přináší, pokud je pochopena. V prvé řadě jsou to informace užitečné pro život, které jinde nejsou, a které když člověk pochopí, tak změní jeho pohled na svět a jeho další osud (pokud se člověk sám nerozhodne jinak, tj. vykašlat se na zodpovědnost). Kdybych se dozvěděl některé podstatné a přitom jednoduché informace o tom, jak je ustrojen svět a o co tady jde a jak to funguje, před 20 lety, vyhnul bych se spoustě špatných rozhodnutí a chyb, přičemž by mě ani nenapadlo pouštět se tím směrem, kde nastaly. Protože bych VĚDĚL, co a jak, co je třeba dělat a co nelze. Probíhá válka proti lidem, globální agenda dehumanizace a likvidaci potenciálu lidstva, a ty napíšeš, že jelikož tu někdo nenapsal nějaký volební rozbor, který stejně absolutně nic neřeší a nepřináší žádný užitek, tak ses v KSB spletl s „snad tam někdy najdeš něco užitečného“?

            • Torge Tareg 22.10.2017 o 20:27

             Nenapsal jsem že se vubec nic neřeší. Zjednoduším to.
             Jsem rad za materialy a teorii která je k dispozici.
             Vadí mi , že kde kdo ma jasno,co by si ostatní měli myslet a jak se chovat , přitom viděl dva díly Pjakina a hned se na něj odvolavá. Pojem jako egregor, matrice, GP se tu staly oblíbenými pojmy přitom malokdo skutečně chape o čem mluví.
             Chybí mi nějaká střecha , nebo něco co ustálí formu, ale možná je to zbytečné. Hned se zaargumentuje že KSB se má šířit nestrukturně atd. Diskuze i leva-net je skupina lidí kteří dělají dobrovoně spoustu práce a je nesmysl čekat od nich že se nějak strukturně definují.
             Je moje chyba , že jsem se nechal vtahnout. Zase to nějaký čas neudělam.

            • Ohledně toho, že se tu nadužívají pojmy jako GP, egregor a matrice, souhlas.
             Ohledně toho, že diskuse má hodně prostoru ke zkvalitnění a mělo by se zde více projevovat chápání KSB a konceptuální gramotnost, také víceméně souhlas, ale to nejde vyřešit nějakou strukturou nebo pravidly, to se může změnit jen tak, že každý bude zvyšovat svou míru chápání a sebedisciplínu, což se pak bude projevovat i na diskusi.

            • Torge Tareg 22.10.2017 o 21:17

             Strukturou jsem myslel, že v rusku je fond konceptualních technologii a je zřejmé kdo za ně mluví a co prezentují jako pozici KSB k danému tematu. Pokud to tedy chapu správně.
             Tady to tak není a leckdo svuj postoj prezenzuje jako nazor vychazející z DVTR a tedy si bere kredit na to v tom duchu reagovat. To nepiši nikterak ve zlém. Jen jsem chtěl přibližit to co chapu pod pojmem dat formu.Prostě moci říci, kdo mluví z té pozice a kdo ne.

          • > Diskuze s aksal často přechazejí do emocionalní roviny.

           Kdo ty emoce vyvolává, na to ses nezaměřil?

           Odpověď
    • Oracle 911 22.10.2017 o 10:37

     Ja som nevolil nikoho, lebo nie som občan ČR.

     Odpověď
     • Tak to je dobrá příležitost, zeptat se člověka s odstupem, kdo podle KSB byl ideální volbou…

      Odpověď
      • Oracle 911 22.10.2017 o 10:54

       Klaus mladší alebo Okamura, obaja sa zaujímajú o budúcnosť ČR (školstvo a moslimské záplavy).

       Odpověď
       • Ano, Klaus mladší mi také konvenuje. A s jeho názory souhlasím. Ale ODS jsem vyloučila kvůli jejímu vztahu k Rusku, protlačení církevních restitucí a vyznamenání vrahů Mašínů státním vyznamenáním…

        Odpověď
        • Oracle 911 22.10.2017 o 11:38

         Preto som povedal, že Klaus mladší a nie ODS, lebo Klaus starší je pragmatik a má zdravý rozum a keby stále šéfoval tej strane, tak by k tomu horko ťažko by mohol dôjsť.

         Odpověď
         • Ale mladý Klaus kandidoval za ODS. Takže volit Klause by znamenalo hodit to ODS…Taktéž si myslím, že výsledek ODS je jeho zásluha…

          Odpověď
          • Oracle 911 22.10.2017 o 12:31

           A ani som pol slovom som nenaznačil opak a aj preto som spomínal Okamuru…

           Odpověď
          • Oracle 911 22.10.2017 o 12:47

           A ešte niečo, ODS má dosť kádrov ale Okamura ešte nie.

           Odpověď
           • Přesně, i Putin raději pracuje se stávajícími zrádnými kádry než aby nechal udělat GP čistku a pracoval s bandou nedouků jejichž počínání je nekontrolovatelné a nevyzpytatelné. Zeman na tom bude podobně.
            Ví přesně jak zareaguje Sobotka na ukázání hůlky, stejně jako ví jak zareaguje Babiš na pochvalu.

            Odpověď
            • Oracle 911 22.10.2017 o 15:36

             Alebo na vyhlásenie, že „nič nemá proti vláde zložené z ANO, SPD a KSČM“.

        • Obávám se však, že ODS pod vedením blázna Fialy nedovolí mladému Klausovi udělat vůbec nic i kdyby se na post ministra školství dostal….Je tam jediný inteligentní a kvůli němu byla ODS volena tak vydatně – přitáhl jim voliče a oni mu ted za to budou utahovat uzdu. ODs je silně multi kulti strana.

         Odpověď
       • V těchto volbách se prostě vyprofilovaly politické osobnosti budoucnosti, Babiš možná bude jen přechodná záležitost.

        Odpověď
      • Tzv. ideální volbou byl z těch větších „hráčů“ kdokoliv mimo TOP09, Zelených a KDU-ČSL.

       Odpověď
    • Nevim, koho volili. Myslel jsem to vseobecneji, ne pouze na tyto konkretni volby. Libi se mi jejich schopnost nadhledu. Narozdil od jinych si nenechavaji zatemnit rozum ruznymi senzacemi.

     Odpověď
   • Nesmyslná argumentace, Jabi Pun mluví o nekritickém nadšení, o čemž sem tu mluvil taky (Okamura není rytíř na bílém koni, ale řízený projekt), a tvoje reakce ve stylu „jestli nenapíšeš lepší variantu, tak tvoje argumenty neplatí“ je jeden z logických faulů.

    Odpověď
    • Hox, rizeny projekt je aj Zeman aj Fico so svojim smerom. Len trochu inej farby, presne v duchu logiky GP.

     Odpověď
     • duj68,
      lenže otázka je ,ktorý riadený projekt vyhovuje bežným obyvateľom Čiech,Slovenska viac alebo menej .dolezite je teda ,ktorý riadený projekt umožní ne-likvidaciu štátnosti Čiech,Slovenska.
      riadený projekt je aj napr.Kotleba.

      Odpověď
      • vsak ano, ja len ze povedat ze nieco je riadeny projekt je ako argument nie celkom adekvatne, lebo sa bavime o 1 panovi. Pokial bude GP Putin, potom si poviem oK< mame sancu. Dovtedy to bude len lavirovanie na hrane. Poznajuc GP, ten nikdy neberie do uvahy zaujmy ludi a preto ked bude chciet, tak to, co dnes podporuje ako zachovanie Europy otoci do rana na to, co Europu rozbije. Vsade ma totiz zadne vratka. takze zas taky rozdiel medzi " projektami " nemusi byt. Teoreticky, jediny realny rozdiel moze nakoniec by len cas.

       Odpověď
       • +1

        Odpověď
       • Volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy.

        Odpověď
      • Co je na tom špatně, že by si lidé mohli sami volit starosty? Nebo hejtmany (u vás na Slovensku župany)… Vždyť u vás to máte, a je to špatně? Pro tvoji informaci, u nás to nemáme a Okamura to chce protlačit… Je to něco proti státnosti Česka? Jediný Okmura je proti migraci…Ale u vás je Fico také proti. Proč se to u Fica bere kladně a u Okamury záporně? A tak bych mohla pokračovat…A to, že Okamurovi nadávají do populistů, tak přece nadávali i Mečiarovi a Ficovi…

       Odpověď
       • Daniela I. 22.10.2017 o 10:57

        Proč se to u Fica bere kladně a u Okamury záporně?
        ————————
        Aksal, premiér Fico má minimálne 20 ročnú prax vo vrcholovej politike. Vypracoval sa na špičkového, globálne procesy chapajúceho, slovenského politika, ktorý to má vynikajúco našľaputé aj v európskom prostredí (EÚ). Čiže skúsenosti a aj miera chápania sú základným rozdielom medzi oboma politikmi.
        Za 20 rokov (možno menej) môže byť T. Okamura na terajšej úrovni premiéra Fica.

        Odpověď
        • Ale aby měl Okamura zkušenosti, měl by dostat šanci je získat…

         Odpověď
         • Oracle 911 22.10.2017 o 11:29

          Aksal v jednej veci sa mýliš, Fico začal ešte v KSČ, potom prešiel do SDĽ a potom založil Smer, ktorý pohltil SDĽ ale pokiaľ viem Okamura urobilo to čo Babiš, ako biznsman založil svoju stranu.

          Odpověď
         • Daniela I. 22.10.2017 o 11:50

          Ale veď šancu dostal, má vynikajúci volebný výsledok, možno jeho SPD bude aj vo vládnej koalícii. A aj keby nebol súčasťou vládnej koalície, tak bude predsa v parlamente, kde sa tiež získavajú skúsenosti. Ostatné bude závisieť len a len na ňom ako sa vyprofiluje, t.j. do akej miery to myslel úprimne a kde len cifroval, aby sa zviditeľnil a získal hlasy len pre naplnenie svojich ambícii. Má to vo svojich rukách :-)

          Odpověď
         • Proto se celkem správně říká, že do parlamentní politiky by měly dorůstat kádry zkušené a zasloužené z komunální politiky. Dokonce se celkem ukazuje že jsou opravdu potom schopnější. V tomto směru za sebou Tomio Okamura nemá žádné výsledky. Vlastně za sebou nemá žádný politický výsledek, podle kterého bychom mohli říci, co umí.

          Odpověď
     • Jana z Arku 22.10.2017 o 10:42

      Víte co ? Všichni jsme svědky toho , že volby stejně jsou zmanipulované a k oblbnutí lidí. Vždyť to všichni víme, že kdyby něco mohli změnit, tak by nebyly.

      Odpověď
      • Volby zcela jistě zmanipulovány nebyly, resp. ne ve smyslu nějakých podvodů při sčítání hlasů. Volby proběhly pěkně spořádaně a demokraticky. Nutnost realizovat nějaký zásah při samotném sčítání by byl ukázkou neschopnosti.

       Navíc, základem kvalitního (efektivního ve smyslu dosažení výsledků na osnově Makiavelismu) řizení jakéhokoliv „živého“ objektu (davu) je dát mu to, co chce. Samozřejmě mu to ale dáte až poté, co spustíte takové tendence, které tu poptávku u něj vytvoří…

       Představa, že „někdo“ stojí za každou volební komisí a dohlíží na to, aby se hlasovalo a sčítalo podle jeho představ je přece nesmysl, tak trochu paranoia, ne?

       ***

       Není to úplně přesné, ale pro představu řízení ze strany „těch u špice“ bohatě postačí zhlédnout první 3 díly Star Wars.

       Odpověď
       • NicNezNula 23.10.2017 o 0:22

        Těžko k uvěření, že v mém volebním okrsku 110 lidí může volit socálně-inženýrský projekt s tématem „kradeného software zdarma“, když je zde nemalá skupina lidí žijící z „ruky do huby“, pro které by bylo připrclické kapesné 21 000 nedostižným superpříjmem. Možná jsme opravdu ještě větší blbci, než oni doufali.

        Odpověď
    • Jak víš, že to nadšení je NEKRITICKÉ? To žádné nadšení NENÍ, byl to jenom výběr z různých nabídek zel… Jenom jedno bylo větší, než druhé… toť vše…

     Odpověď
   • Vite, Aksal, moje mala vsuvka o az fanaticke podpore SPD byla v prvni rade mirena na Vas.

    S Pjakinem se nesrovnanam a nikdy bych si to nedovolil. Ja jen mluvim o tom, ze mnozi se na nej odkazuji, ale pritom ho vubec nechapou. Nebo, lepe receno, vubec nedokazi pracovat s informacemi, ktere od neho ziskaji. Priznam se, ze i ja ho mnohdy uplne nechapu.

    Myslim si, ze vylozene „spravnou volbu“ jsme nemeli. I kdybych si myslel opak, rozhodne bych si zrovna tady netroufal nekomu radit. Mame politiky, kteri by pri spravnem „zpracovani“ byli velice konceptualne schopni, nicmene jsou roztristeni po vsech stranach a hnutich.

    Odpověď
  • Souhlasím. Jediné, čeho se obávám, je, že při aktuálních výsledcích voleb se situace obyčejných pracujících lidí ještě výrazně zhorší, případně toho, že se podaří místním podpindosníkům zde vyprovokovat nějakou českou sametovou verzi majdanu. Ale jinak mě výsledek voleb nijak neznepokojuje.

   Odpověď
   • Magnus Maximus 22.10.2017 o 10:54

    Přesně tak Ziim. Pravice ted bude mít možnost prosadit veškeré asociální změny. Klidně ted nastanou změny v zákoníku práce v neprospěch zaměstnanců. Když pravice bude chtít, tak si prosadí například zrušení minimální mzdy, prodloužení pracovní doby třeba na 10-12 hod. Zkrácení dovolené apod. Může zrušit zákoník práce jako takový. Mimochodem nárok na dovolenou, podpora v nezaměstnanosti, zákoník práce, apod. tu vznikli postupně až se vznikem samostatného Československa v roce 1918. Před tím nic takového neexistovalo. Pravice ted může prosadit cokoliv a nikdo jí v tom nezabrání. Myšlení lidí je zvláštní. Vyhrál tu člověk, který přibližně půlku produktivního života strávil v socialismu, byl členem KSČ a spolupracoval s STB. Miliardářem se stal právě díky komunistům, kteří v etapě budování socialismu iniciovali výstavbu velkých podniků, které pak Babiš po roce 89 si zprivatizoval. Nebýt etapy socialismu, tak Babiš by dnes nebyl miliardářem, protože by neměl co privatizovat, tak jako mraky jiných dnes rádoby kapitalistů. Dnes je surovým velkokapitalistou a bude razit ty nejasociálnější pravidla hry. Je zvláštní, že v nejchudších regionech republiky měl i přes 40 %. Ti nezaměstnaní si asi myslí, že volbou tohoto člověka budou taky bohatí. V každém případě se pozice zaměstnanců na všech úrovních zhorší. Teprve ted se k nám budou dovážet hordy cizinců, aby si kapitáni průmyslu zlevnili práci. Neuvěřitelné.

    Odpověď
 33. Viem, že za hlavnú hviezdu sú teraz české voľby, ale myslím si, že treba sledovať aj udalosti, ktoré sa dejú súbežne u nás a možno s tým súvisia.

  V čase konania volieb v ČR prišla správa, že chodník na Slovanskom nábreží pod hradom Devín (sútok Moravy a Dunaja) museli uzavrieť, pretože hrozí veľký zosun skál z hradného brala. Pár dní nato v Denníku N dementovali časť predošlých správ (https://dennikn.sk/916579/cast-brala-na-devine-zvetrala-vychadzky-sa-bat-netreba/), aj keď potvrdili, že je tam už 2 roky havarijny stav.

  Matovič predáva svoje zlaté teľa http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/1047328-matovicovci-predavaju-svoje-vydavatelstvo-vrcholia-rokovania-s-vaznym-zaujemcom-potvrdil-sef-olano
  Zrejme hovorí o sebe, keď tvrdí že: „A hlavne, aby za kupcom nestála nejaká pofidérna slovenská finančná skupina či politická strana, ktorej hlavný záujem bude najčítanejšiu sieť regionálnych týždenníkov len politicky zneužívať,“ dodal šéf OĽaNO. Klinika ako vyšitá, však?

  Fico v deň výsledkov volieb v ČR oznámil v Nitre 4. sociálny balíček (https://www.aktuality.sk/clanok/531939/fico-ohlasil-4-socialny-balik/) s týmito hlavnými bodmi:
  1. zvýšenie príplatkov za prácu v noci,
  2. podporu presťahovania sa za prácou;
  3. zvýšenie podpory pri domácom opatrovateľstve;
  4. určenie vekového stropu pri odchode do dôchodku.
  Medzičasom na Slovensku končí ďalšia nebankovka kvôli sprísneným pravidlám. Zato INESS a podobné obskúrne inštitúty samozrejme hneď začali pípať, že Fico rozdáva, a keď príde o dva roky veľký krach ( vedia niečo, čo mi nie? ;-) ), že nebudeme mať rezervu.

  Ižip prekvapivo dobre zakončil svoj komentár (posledný odstavec) https://www.aktuality.sk/clanok/531618/komentar-ronlada-izipa-chceme-vyssie-platy-pracovat-nestaci/ Čo celkom koreluje s info, ktoré prakticky pravidelne počúvam zo svojho okolia. Pár dní nazad som stretol svojho bývalého profesora z univerzity. Vravel mi, že tento rok sa na našu jazykovú katedru hlásilo len 8 ľudí, lenže jazykovej úrovne základnej školy. Ak to katedra nechce zabaliť, musela ich všetkých prijať.

  Nezabudnite, že aj u nás sú už voľby veľmi blízko.

  Odpověď
  • vdaka za ten suhrn…
   este pridam tie Dankove 13. a 14. platy oslobodene od dani a neskor aj od odvodov
   a tiez zamestnanym dochodcom so zarobkom do 200 € oslobodenie od odvodov ako je to u studentov
   to o predaji matovicovej firmy mi uniklo, vdaka

   Odpověď
  • Oracle 911 22.10.2017 o 12:48

   Voľby ale na VÚC a prezidenta.

   Odpověď
   • Ori: veľmi blízko sú aj dva roky, z hľadiska založenia informácii v našom okolí… ;-)

    Odpověď
    • Oracle 911 22.10.2017 o 19:33

     Ak sa niečo pokašle, tak Danko bude zvoleným prezidentom, ak nie tak Mečiar asi dvakrát a po tom Fico.
     Je to polo-vtipný výstrel do tmy.

     Odpověď
 34. Mají vůbec piráti tolik členů co získali křesel?;-D

  0/−3
  Pavel Moravec 32928
  Ano, máme „dost“ členů. Přesně 485. Když odečteme předsedu, tak na každého z 22 poslanců připadá 22 Pirátů – to přece nemůže být náhoda :D.

  (jsem jedním z členů)

  Odpověď
  • To je kopie z jedné diskuse na iDnes. Dávám to sem kvůli 22 poslanců a 22 krát 22 členů
   (jen jestli to není vtipek)

   Odpověď
   • Tzn?

    Odpověď
    • Netuším, na to jsou tu jiní …. ale dávám to sem, aby to nezapadlo.

     Odpověď
   • Vtípek to není, opravdu mají k dnešnímu dni 485 členů. Myslím, že nám tím HNR něco naznačuje. Nejspíš entitu, která za tímhle projektem stojí, že?

    Odpověď
    • V.Pjakin upozorňoval už několikrát , že čísla GP zneužívají k zakratí svých činů neokoni a tohle vypadá přesně na ten případ .

     Odpověď
     • Jasně, vždyť on nám nadredovaný nafetovaný Bartoš studoval v USA. To by odpovídalo.
      A za Bartošem jsou machinace a finance dalšího us odchovance Janečka.

      Odpověď
 35. Lehce jsem sledoval povolební debatu a mám dobrou zprávu pro příznivce ANO. Okamurovi už koukají z Babišovi prde.e jen boty.

  Odpověď
 36. Tak… už je téměř dopočítáno…
  ANO s tak velkým náskokem je pro mě opravdu překvapení – a tak vysoká prohra komunistů také.
  A jak to bude nyní? Skutečnost bývá taková, že 2 roky se hádají, než něco začnou dělat. A ačkoliv má ANO 78 křesel, není to nadpoloviční většina. Budou ostatní souhlasit s menšinovou vládou?
  ODS totiž tvrdí, že s ANO nikdy- a i kdyby je Babiš „překecal“, tak mají dohromady 103 křesel = ještě stále ne většinu.
  Piráti tvrdí, že jdou do opozice, takže s ANO pravděpodobně nebudou. Kdyby přece jen- mají celkem 100 křesel, takže opět to není většina.
  Stejný výsledek bychom dostali, kdyby se k ANO přidal Okamura.
  TOPka má jen 7 křesel a navíc Kalousek tvrdí, že Půjde Burešovi po krku. Nenávist mezi nimi je – ale -kdoví, jestli si po volbách hoši nepadnou kolem krku…
  Snad jediní, kdo čekají na „volání“ ANOvců, jsou černoprdelníci. Bělobrádek to už oznámil – ale mají jen 10 křesel, tedy – žádná sláva a většina.
  Prodejní ČSSD by určitě souhlasili s koalicí s ANO, ale jejich 15 křesel k většině také stačit nebude. Pokud by přibrali i Bělobrádkovce, byli by sice „ve staré sestavě“, ovšem – na většinu by to nestačilo. Nabízí se ještě jedno řešení a to „ohební“ starostové se 6 křesly- a pak už by většina byla.
  Takže – toto je můj typ pro budoucí vládu. Potěškoště… další 4 roky zabité… nic, co by člověka naplnilo nadějí. A velkou „srandou“ by bylo, kdyby si Babiš se Sobotkou jen prohodili posty.
  A jak na to teď koukám, vypadá to, že zvítězil satan – a ne Drdův Trepifajksl…
  K Pirátům:
  Nevím sice, kdo za nimi stojí, ale nějak se mi pořád „vybavuje“ Janeček… Snad se pletu.
  Každopádně – život jde dál a uvidíme, co nám přinese…
  Včera byl zvláštní večer a dneska noc. Padaly totiž hvězdy a to tak, že je viděly i mé poloslepé oči. A já si bláhová myslela, že je to dobré znamení – že nám padají hvězdy pro splněná přání…
  (omlouvám se, pokud se zdám příliš pesimistická – a nyní asi jsem)

  Odpověď
  • Já si také myslím, že za Piráty stojí mocná síla a „génius“ Janeček občas vypadá stejně zfetovaně jako Bartoš….Takhle raketově vyletět nahoru to není normální ač je volila celá zpitomělá mladá generace.

   Odpověď
   • moja dcera sla volit 1x..a volila Okamuru..a aj v triede prehovorila par spoluziacok,ze nie piratov..ano mladí su „zblblí“ ale ,ked sa snimi komunikuje daju si povedat,,,takže neverím,že vsetci mladí volili piratov…a ten jeho kosmicky zlet sa mi zdá zvláštny..aj u TOP 09 .ako keby Kalousek musel byt v parlamente..a sledovat,čo sa tam deje..pokial sša bude mat v čr prsty tak sa kalouska asi nezbavíme :)..ale ako sa vraví všeho dočasu

    Odpověď
   • Piráti jsou zcela jiste lepší než TOP09 či Zelení od kterých taky převzali majoritu svých voličů. Navíc „sluníčkaření“ není primárním polem působení jejich budoucí činnosti, narozdíl právě od Zelených či TOP09.

    Úkolem Pirátů ve vládě/opozici bude realizace e-governmentu, který usnadní korpofašismus realizovaný aNEm2K11. Mechanismy přímé demokracie mohou posloužit k „demokratickému“ odvolávání těch, kteří budou brojit proti vizi „Česko jako stát-korporace“.

    Odpověď
  • Stačí 101 křesel

   Odpověď
   • Poslanců je 200

    Odpověď
   • Aha – já myslela, že 105. Díky za info.

    Odpověď
   • 101 křesel je málo, kvůli poslanecké turistice.

    Odpověď
  • Co se týká lidovců, oni si zakládají na tom, že jsou „jazýčkem na vahách“.
   Ti půjdou do koalice kdykoliv s kýmkoliv. Pružní jak vrbový proutek.

   Odpověď
   • Přesně tak. Hlavně že ten slizkej c0c07 s bílou bradkou v tý „super debatě“ u růžovýho hlodavce griloval Filipa na tom, že se jasně nevymezil proti tiché podpoře Babishky. Přitom s ním sám byl 4 roky ve vládě a teď se po tom sápe zase.
    Absolutně nechápu ty lidi, co ty černoprdelníky můžou volit, ale to je bohužel Morava, kde je to historicky zakořeněný.

    Odpověď
  • Nakonec TOPku do parlamentu poslali zahraniční hlasy. Tam TOP vyhrála. Nejvíce hlasů ale bylo v USA a Kanadě…Hlasy ze zahraničí se přičítaly ve středočeském kraji, kde také Kalousek kandidoval…

   Odpověď
   • Já bych to zahraniční hlasování zakázala

    Odpověď
    • Preto som sa pýtala, či to nie je divné, že volebné lístky z celého sveta má pod kontrolou práve Praha.

     Odpověď
     • Je to klíč k podfuku, myslím, že to zavedl nějaký Václav La(h)vička stejně jako tehdy inicioval vyplácení českých důchodů do zahraničí moji znám v Kanadě a Austrálii si pochvalují jak jim pěkně platíme – oni odsud kdysi zdrhli s tím, že sem nikdy nevrátí a dnes jim ta země kam se nechtěli nikdy vrátit povinně posílá důchody…

      Odpověď
    • Povolila bych volit v zahraničí jen těm, kdo jsou tam služebně. Ekonomickým migrantům (protože ti e-migranti jsou ekonomičtí migranti) do našich voleb nic není – už tu nežijí a ani žít nechtějí.

     Odpověď
     • K tomu bych podotkla skutečnost, že je zajímavé, že v prvních volbách po 89 naopak lidem v zahraničí volit neumožnili. Předpokládám, že to bylo proto, že ti v zahraničí nebyli zblblí propagandou, probíhající v Československu, a tak by se to fakt nehodilo.

      Odpověď
    • Já taky. Oni tu žít nebudou, tak je jim na tom nezáleží.

     Odpověď
   • Víte, co mě štve?
    Imigranti, co se jinak prohlašují za Američany, si sem létají za zdravotní péčí zdarma, ačkoliv tu daně neplatí atd., atd. Pořád se jim to vyplatí , i přes cenu letenky a dalších nákladů.
    A volí tak, že to tu posílají do hnoje.
    Nežijí tu, naše podmínky neznají, nemá to tu úroveň, jsme hrubí pitomci, nevychovaní, nejásáme ve výtahu (Tříska). Ale něco odsud vyzískat, to se hodí, to jo!
    (Neříkám, že jsou takoví všichni – ale proč má člověk z druhého konce světa rozhodovat o zemi, kde nežije, žít nechce a nebude?)

    Odpověď
    • Hovoríte mi zo srdca, presne toto mi vadí tiež. Ľudia čo tu nežijú rozhodujú o našom živote.

     Odpověď
    • dvojíobčanství…využívat socialistické výdobytky v kapitalizmu a nadávat na komunizmus :)
     ved maju zato pekne zaplatené …….

     Odpověď
    • Pamatujete? Emigranti na linkách ČSA? Nejlevnější letenky a chtěli hned upgrade do Business class zadarmo? Největší lůza na linkách ČSA. A pak jsem jednoho z nich potkala v Kanadě a dělal tam popeláře….bodejť by jim nevoněly důchody z ČR, paraziti jsou to

     Odpověď
     • Ano, to je přesné!
      Jeden takový exemplář byl pri příletu na Ruzyň celníky kontrolován, a to byla teprve rána, jak si to mohli dovolit, kontrolovat jeho, AMERIČANA!
      Nechápu, že to těm lidem samotným není trapné, že to nevidí.

      Odpověď
    • Neverim hlasom pre TOP zo zahranicia. Dnes som si vypočula rozhovor havloidky Kalenskej s M.Formanovou, na manipulativne otázky ohladom známych „slušných“ politikov pípla MF knieža a po úvahe zmienila Starostov. Je možné, že týmito hlasmi pomohli TOPke, Pirátom a ODS.
     https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/trumpovy-urazky-jsou-na-urovni-zakladni-skoly-rika-manzelka-oscaroveho-rezisera-milose-formana-38710

     Odpověď
  • ANO a Okamura …. s tichou podporou KSČM

   Odpověď
 37. Teď v TV vystoupil s proslovem Kalousek. Vypadal na mrtvici a – jak jinak – neodpustil si „rejpnutí“ do Ruska.
  Slibuje, že do příštích voleb zaříí, aby výsledek vypadal jinak (přesvědčí voliče, že jedině TOP bla bla bla), toto že je cesta do pekla nebo do Ruska, což je totéž. :-(

  Odpověď
  • A Piráti před SPD.

   Odpověď
   • Ano, přišel o hlasy některých zdejších členů, kteří jej původně chtěli volit… SPO nepomohli a tím postrčili Piráty před Okamuru…

    Odpověď
    • Aksal, vy jste normálně posedlá nějakým egregorem. Zkuste se nad tím, co tu píšete, trochu s odstupem zamyslet.

     Odpověď
   • počet mandátů mají stejný – 22

    Odpověď
 38. Vítězný taneček agenta Koblihy: https://www.youtube.com/watch?v=NycQpgci5eM

  Odpověď
  • :-)
   Přidám taky něco. Konvička tvítoval:
   „Už Kalousek zjistil, že byl odjakživa Pirát?“

   Odpověď
  • Krása :-D

   Odpověď
 39. Otázka: Nenapadla někoho z vás myšlenka, že tak jako byl Putin beránkem v rouše vlčím (schválně napsáno naopak), když s posláním dát dohromady svět pronikal do vysoké politiky, tak že něco podobného je i Babiš ?

  Odpověď
  • možné je všechno , ALE V.Putin nebyl miliardář , nekoupil si mainstreamové média a nikde nefňukal , jak mu všichni ubližují … V.Putin se vždy choval , jako CHLAP a to je tak zásadní rozdíl , že Babiše nemůžu vidět jinak , než jako kolaboranta a zbabělce

   Odpověď
  • Bože, Lukáši…. Podle čeho soudíš? Snad ne podle toho, že Putin má „kágébáckou“ minulost a Babiš konfidentskou? To je snad rozdíl, nemyslíš?
   Pravdu máš určitě v tom, že do dnešní politiky nemůže jít „beránek“ = člověk bez obrany a ochrany svých vlastních vlastností (nevím, jak to lépe napsat – prostě někdo, kdo si nechá všechno líbit a předpokládá, že všichni budou jako on).
   Putin má vysokou morálku i mravnost. Babiš? Kde vidíš jeho morálku a mravnost? V čem?
   Putina jeho minulá profese naučila určitému stupni tvrdosti a neústupnosti – tolik dneska potřebnému. Navíc neohroženosti a předvídavosti, dobrému odhadu „partnera“. A ještě navíc znalostem „jak to ve světě chodí“.
   Babiše jeho minulost naučila stejnému?
   Myslím si, že spíš jde o podrazáctví, práskačství a využívání informací ke svému prospěchu. M“žeš mi, prosím, uvést jednu jedinou věc, kterou Babiš udělal ve prospěch občanů země? Nebo – jednu jedinou věc, kterou Babiš zvýšil prestiž či samostatnost země?
   Jazykem KSB bych řekla, že Putin je Člověk – a Babiš démon.
   Dávat mezi ně rovnítko je… hodně silný kafe…

   Odpověď
   • Babiš „hezky“ mluví. Nelíbí se mu např. , že nepřizpůsobiví nepracují a berou plno peněz = nadšený potlesk. Když se zeptám, co proti tomu udělal jako místopředseda vlády a ministr financí, nastane hluboké ticho. Ale řekl to hezky. To jsou fakt přesvědčivé důvody.

    A všimněte si všichni, jak každé 4 roky voliči „skáčou“ na nesplnitelné sliby. Vsadím se, že kdyby lidem, i těm, co poctivě studují programy stran (o nichž se vyjádřil poslanec Zdechovský, že nejsou závazné a vynutitelné) hodili do schránky program z voleb minulých či předminulých, nepoznali by rozdíl.

    Např. snad všechny strany slibují, že omezí korupci a pokud si to nedají naticknout na plakáty, určitě to ve svých vystoupeních či rozhovorech zmíní. Přtom na to měli víc než čtvrt století a kde nic, tu nic.

    Okamura neslibuje omezit korupci, ale omezit politiky. Kdyby byli odvolatelní, pod hrozbou možné ztráty koryta by si před takovou „nenažraností“ dali určitě pozor. Lepší vrabec v hrsti
    (poslanecký plat) než holub na střeše (když se někomu vlivnějšímu znelíbí, může na to doplatit – ztrátou úplatků, příp. i trestním stíháním apod.)

    Odpověď
    • Přede dvěma lety jsem měla na mailu video proroctví nějaké mladší české vědmy a ta tvrdila, že volby 2017 vyhraje špatná strana, ale že to budou poslední volby kdy zlé síly vyhrají. Další volby, že už dopadnou dobře. Bohužel, tahle země však mezitím ztratí další 4 roky.

     Odpověď
     • Potom to vyjadrenie Babiša sedí :

      Chceme tu nastolit řád, takový jako mají v Německu, v Bundestagu. Já si nemyslím, že v Německu není demokracie.“

      http://www.info.cz/volby/volby-2017/my-nejsme-ohrozeni-demokracie-reaguje-na-vysledky-voleb-vysmaty-babis-chce-vladu-jako-tym-17962.html

      Odpověď
      • Jsem zvědavá kdy Babiš přijde s nápadem začlenit nás jako spolkovou zemi

       Odpověď
       • Nestrašiť prosím, narodila som sa v Československu, chcem aj zomrieť v Československu :)

        Odpověď
        • I já jsem ač z Moravy srdcem i duší Čechoslovák a dodnes odpovídám na otázky odkud jsem že z Československa

         Odpověď
      • tohle Babiš někde řekl voličům před volbama ? -cituji z článku:

       . „Nechápu, proč z nás někdo dělá ohrožení demokracie, my nejsme ohrožení demokracie. Chceme tu nastolit řád, takový jako mají v Německu, v Bundestagu. Já si nemyslím, že v Německu není demokracie.“

       Odpověď
     • Pak by to souhlasilo i na vyjádření Ringa, který před volbami říkal, že důležité budou až ty volby příští.

      Odpověď
      • Možná, že jsou nám HNR dány poslední 4 roky na to abychom se poučili a s konečnou platností procitli.

       Odpověď
       • My, kteří jsme tady, jsme snad procitli, nebo se o to snažíme. Myslím si, že už velice moc dalších lidí nemá potenciál procitnout. 90 % lidí je řiditelných podle toho, jaké jsou jim předkládány informace z masmédií. A vzhledem k tomu, že nežijeme v množině izolovaných jednotlivců a hloupost jednoho má vliv na druhého, tak nezbývá, než požádat HNR o individuální ochranu každého, kdo koná v „řečišti záměru“.

        Odpověď
    • Já mám nepříjemný pocit, že Babiš je spíš ekvivalent Porošenka, který je taky miliardář, magnát, mafián, býval ministrem financí, nenávidí Rusko, ale obchoduje s ním, miluje amíky a a vlastní národ prodal a ničí ho. Zatím jsou jen drobné rozdíly ve způsobu ničení a v tom, že Babiš ani neničí vlastní národ, ale cizí (náš).Národ je rozdělený, což ukázaly volby a nevzdělaný, což taky ukázaly volby, a teď stačí zorganizovat majdan a budeme tu mít UA přes kopírák.Stejný scénář, stejní režiséři.Dumky, žalky, plačky.

     Odpověď
   • To jsem myslel tak trochu jako vtip u kterého ani není vhodné dávat smajlíka. Samozřejmě si myslím, že je to tak, ale doufám, že je to jinak !

    Odpověď
 40. TOPla přes 5%, Piráti dotahují SPO:

  Odpověď
  • Zajímavý článek ze zákulisí ČSSD… Sypou si popel na hlavu… Zbabělci.. Hamáček má o čem přemýšlet, hajzl jeden…
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-ja-to-reknu-Romove-zneuzivaji-davky-Opravdu-husta-atmosfera-v-sidle-CSSD-Dienstbier-zmatene-pobiha-po-budove-ostatni-jsou-nastvani-509095

   Odpověď
   • Proč zrovna Hamáček?

    Odpověď
    • Protože je největším podporovatelem staveb mešit…

     Odpověď
   • A copak, že Dientsbier zmateně pobíhá? Vždyť v nejhorším se odebere do svého druhého domova. :-)

    Odpověď
  • Další novinka. Stropnický rezignoval na post předsedy Zelených…

   Odpověď
   • Myslel si, že přiznáním chození s mladým kloučkem mu narostou preference o 4% a ejhle, nějak mu tato taktika nevyšla.

    Odpověď
    • Myslím, že jeho odstoupení souvisí s tím, že Zelení nedosáhli ani na 1,5%, takže penízky na výplaty nebudou… A zadarmo se mu asi nechce makat…Takže za vším jsou peníze…

     Odpověď
    • Putinovec 21.10.2017 o 21:55

     Ne,je to jinak,Stropař byl předem obětovaný s bandou zelených,jejichž další angažmá bylo už neudržitelné.Takhle dostali jejich voliče Piráti.A stropař za to svou odměnu dostane,jarmulkáři se o něho postarají,koneckonců, splnil zadání.

     Odpověď
     • Jo, pravda, došlo mi to taky, jak jsem viděl jeho upřímně spokojený výraz po volbách.

      Odpověď
   • Ti Zelení jsou jako otravné blechy – pořád a pořád to zkoušejí. Resumé voleb do poslanecké sněmovny:
    2006 – 6,3%
    2010 – 2,4%
    2013 – 3,2%
    2017 – 1,5%

    Odpověď
   • Bude se věnovat herectví….

    Odpověď
 41. Nevíte za kolik se dá koupit ten dálněvýchodní hektar?

  Odpověď
  • Rusové jej dostávají zadarmo…

   Odpověď
   • To abych se začal učit jazyk a pokorně prosil o občanství.

    Odpověď
    • Neblázni…

     Odpověď
     • Já jsem si myslel, že Češi mají pod čepicí a umí číst mezi řádky, ale ne…

      Tady ten národ je děcko, které potřebuje vyliskat!!!

      Myslím si, že těmito volbami Češi udělali podobný krok jako když Slováci naletěli Kiskovi. A projdou si podobným procesem prozření. Dobře nám tak. Za blbost se platí.

      Odpověď
    • Mojí mamince je 82 let a už dlouho říká, že budeme utíkat do Ruska….

     Odpověď
     • Jana z Arku 21.10.2017 o 21:28

      Já chtěla na Slovensko… původně … ještě tenhle rok na jaře. Přišlo mi to tam lepší než tady.

      Odpověď
      • aj moj manžel vraví,že by sme mohli na Slovensko na duchod..
       .ale ved aj česka republika potrebuje ludi, čo to snou dobre myslia :)
       a veria,že to tu nakoniec dobre dopadne..dámy, čo vraví Pjakin : všetko ide dobre..tak ako má. takže hlavy hore . Ono to dopadne dobre

       Odpověď
       • Jana z Arku 21.10.2017 o 21:41

        Dasi, kéž by.. je pravda, že většina z nás tady jsou z toho nešťastní, i já byla.
        Ale máš pravdku, musíme dát “ hlavy hore „… Dasi, já byla týden v Podhájskej,
        vrátila jsem se v neděli večer a bylo tam tak krásně, tak milí a přátelští lidé, spokojení, hodní… cítila jsem se tam báječně. Je ale fakt, že bychom neměli utíkat, vzdávat boj tady, alespoň ten citový a myšlenkový, je potřeba každého dobrého člověka, který to tady má rád a chce pomoci naší krásné zemi. Tak si to musíme
        vzít. Děkuji Dasi za povzbuzující slova, boj pokračuje, nedá se nic dělat.
        Holt jsme nevyhráli, nevyhrálo zatím to dobro, ale musíme věřit, že jednou vyhraje.

        Odpověď
        • presne ,tak Janka
         https://www.youtube.com/watch?v=MPq6vYtrOXk

         Odpověď
         • Jana z Arku 21.10.2017 o 21:54

          Dasi, to je hezké.. potomci bohatýrů a s armádou ruskou dojdeme do Prahy, to je krásné povzbuzení.. děkuji.. jo, boj nekončí, jedeme dál.. a Slované vždy
          vyhrávali a vyhrají i nakonec, i když se Anglosasi nebo Sionosti nebo kdokoliv jiný činí, aby z nich otroky a sluhy udělal.. vždyť to víme, že ONI se nevzdají bez boje a pořád se budou snažit nás převálcovat. Ale povědomí lidí stoupá,
          bude to lepší a lepší a nakonec to dobře dopadne. Protože Bůh je ta pravá síla, která vždy zvítězí a když budeme konat dobře a v souladu s Boží vůlí,
          tak vyhrajeme …

          Odpověď
        • A bude nás čím dál více, mám dvě vzdělané kamarádky sestry, které žily skoro 30 let v Austrálii, ta jedna- lékařka se tam „probrala“, léčí nejtěžší z nemocí neinvazivními metodami, akupresurou, akupunkturou – jezdí se doučovat do Ruska, mezi Čechoslováky v Austrálii šíří Pjakina….věci se daly do pohybu. Jedna sestra už je tady zpět na Slovensku v Rejdovej kde podědily chyžu pod horami od prarodičů a krásně ji renovují takže bud mít kam utíkat i já.
         Vracejí se ze západu domů, pochopily…. a to je to hlavní. Skuteční Slované, bez ohledu na to kde, se probudili……

         Odpověď
   • ovsem predkolo je vyhradene domacim.

    Odpověď
  • Neházej flintu do žita, pořád je tam Miloš :-)

   Odpověď
   • No vzhledem k tomu, jak dopadly tyto volby, mám velké obavy, jestli obhájí mandát. Sice je zadobře s Babišem, kterého pořád bránil, ale Babiš Miloše po jmenování vlády už nebude potřebovat…

    Odpověď
    • Souhlas, na to jsem zvědavý nejvíc, jestli ho podrží, nebo nasadí svého kandidáta.

     Odpověď
   • Babiš může představit vlastního kandidáta nebo podpořit Drahoše.

    Odpověď
    • Babiš nebude mít možnost dát svého kandidáta. Tomu zamezil postup Zemana, jelikož noví kandidáti se mohou nominovat pouze do 7.11.2017. Zeman chce ustanovující chůzi parlamentu vyhlásit až po tomto datu. Takže noví poslanci nebudou mít za sebou poslanecký slib a starým končí mandát 25.10….

     Odpověď
  • Nach
   na SME nejaky Majzner komentuje ceske volby tak ze vyhrala u Vas ruska propaganda, tak kde a proc bys utikal
   https://svet.sme.sk/c/20677554/minuta-po-minute-cesi-rozhoduju-o-buducnosti-krajiny.html

   Odpověď
 42. Každopádně výsledek je jasný, tradiční staré strany v žádném složení v žádné variantě neudělají koalici. A to je bez dalších hodnocení dobrý výsledek. Babiš si zatím může vybrat, jestli půjde do pelechu s ODS, SPD nebo Piráty, může si vybírat. Ovšem Piráti řekli Babiš NE, takže buď zradí nebo nevládnou.

  Odpověď
  • B abiš se dal s jistotou očekávat, SPD slušný výsledek, i když jsem jim přála víc, ale Piráti – to je děs. Jejich heslo na transprentech a skandování na akcích Antify Uprchlíci vítejte, nacionalisti (přelož vlastenci) táhněte mluví za všechno.

   Odpověď
   • PS: Částečně mi ty Piráty vynahradily výsledky TOPky a Zelených. Snad se to nezmění.

    Odpověď
    • To jde pochopit :-) tak u nás by si ale Piráti ani zdaleka nemohli tak vyskakovat, to je jasné.

     Jinak, Piráti řekli že s ANO nejdou, Faltýnek řekl že s komunisty ani Okamurou rozhodně nejdou, takže se zatím rýsuje celkem jasné ANO-ODS, pokud nezradí svoje prohlášení.

     Odpověď
     • ODS rekla že s ANO a KSČM nikdy

      Odpověď
    • Pozor, TOPka už má 4,8%…

     Odpověď
     • Sčítají teď PRAHU

      Odpověď
      • velka rererva tam nie je, Praha rozhodne nic nevylepsi, naopak … no …. bude to tesne ale budete potrebovat aj stastie…

       Odpověď
     • 4,88 %

      Odpověď
      • 4,95%

       Odpověď
       • cas sa pomodlit

        Odpověď
        • Už mají 5

         Odpověď
         • Ano trend sa dal cakat. Je to tak aj u nas. Velke mesta to je standardna kaviaren. Je to akesi univerzalne pravidlo. Tam bolo treba tak s 2 percentnou rezervou aby to neprebila.

          Odpověď
         • Torge Tareg 21.10.2017 o 17:41

          hmm ,ještě se tedy nabizí široká koalice všech proti ANO, ale přijde mi to dost komplikované. Ale vzhledem ke kecům jak s Babišem oni nic, jsou v dost blbé situaci.

          Odpověď
          • Ti mají jenom 61 křesel, takže zbožné přání…

           Odpověď
     • Vypadá to, že přece jen TOPka přeleze 5%, a taky je skoro pravděpodobné, že Piráti „přeskočí“ SPD. Rozdíl je minimální.

      Odpověď
   • Jinak, jestli GP chce radikalizovat Němce aby došlo k imunitní reakci na imigraci, tak tlačení na pilu v podobě násilné antify proces urychluje. Z toho pohledu je Bartoš s podporou GP.

    Odpověď
  • Babiš už hlásí možnou koalici s tradičními stranami KDU-ČSL a ČSSD….vymalováno

   Odpověď
   • Tak určitě je to pro něj nejjednodušší. Všechny je už zná, a navíc si bude moci diktovat podmínky. A jak lidovci tak čssd udělají cokoliv aby se u korytek udrželi další 4 roky. Jo a první podmínka bude zastavení trestního stíhání. Ta druhá e jasná Sobotka,Zao ven…

    Odpověď
    • Ano, jsou nejlépe vydíratelní…

     Odpověď
 43. Velice jsem si přál, aby byla v parlamentu i SPO, ale dopadlo to jako v komunálních. Neodpustím si výtku velkému procentu zdejších diskutérů, kteří dali přednost SPO před SPD. Nezahrnuli jste do své analýzy to, že SPO má sice velké procento voličů na tomto diskuzním fóru, ale kdybyste se třeba rozhlédli kolem sebe v práci, tak zjistíte, že je nevolí nikdo. Čili je jasné, že lepší rozhodnutí a predikci budoucnosti měli ti, co volili SPD TOMIA OKAMURY.

  Odpověď
  • Jana z Arku 21.10.2017 o 16:18

   Výčitky nic nespraví. A navíc, všechno špatné je pro něco dobré. A to platí vždy. A inteligentní člověk nikdy nepeskuje spolubližní kvůli jinému názoru , tím jen ukazuje svojí povahu . Protože každý tady to myslí dobře a každý se může splést . A určitě je každému líto, když se splete.

   Odpověď
  • Naštěstí jsem se nenechal ovlivnit špatnou predikcí od eM. Potěšilo mě, že můj hlas uspěl.
   Jde vidět, že strany, které nebyly často v mainstreamu, nesáhly si ani na 1%. Volební výsledky kopírují četnost vystupování stran v mainstreamu a to hlavně na ČT, Barrandov, Prima a ČRo.
   V jakékoliv debatě byly vždy zastoupeny strany ANO, SPD, ODS, Piráti, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, STAN, TOP09, Zelení.
   Mainstream jasně ukázal svou sílu měnit myšlení lidí. Kdyby volby byly označeny, že jsou ve SLEVĚ došlo by o 30% více ovcí.

   Odpověď
   • Jana z Arku 21.10.2017 o 16:31

    Ano , SPO nebylo snad nikdy v televizi, reklamu nemělo žádnou ☹ ..bohužel propadli.

    Odpověď
   • To jen potvrzuje že přímá demokracie = v tuto chvíli mediokracie

    Odpověď
    • Bohužel nejen v tuto chvíli. Média vládnou snad všude. A těch lidí, kteří si řeknou: V televizi to říkali, musí to být pravda – těch je nepočítaně.

     Odpověď
   • Ale každopádně uznávám že moje předpoklady se ukázaly více než mylné.

    Odpověď
   • Přijela jsem ze zahrady a koukám jako blázen na výsledky a sypu si popel na hlavu za moje špatné odhady,kdy jsem předpokládala, že to dopadne patově. Překvapuje mě, jak málo mají komunisti.

    Odpověď
    • Mně překvapila ČSSD, věděla jsem, že budou mít ztrátu, ale ani 8%, to je fakt výprask jak hrom…

     Odpověď
   • Jo, je to tak a jde vyvodit ještě jeden podstatný závěr: Už se nebude dále zvětšovat počet lidí, kteří se ukázali jako neřiditelní – hledající sami pravdu, kteří porovnávají zdroje a dovedou vyhodnotit, který zdroj informací lze vyhodnotit jako důvěryhodný. Když budu optimista, tak nás, hledajících z vlastní iniciativy je do 20 %. Ale stejně se mi nějak nezdá, že SPD jen 10 %

    Odpověď
  • Nevím tedy jestli jde hovořit o predikci, ale znovu opakuju, kdyby nidko nerisknul volit stranu s malou šancí, byli by tu dodnes jen komunisti. Další věc je že trochu směřuješ k tomu že kdyby jsme posílili Tomia výrazněji, bylo by to lepší. Klasický přístup „volím vítěze“, to je jak fanoušci co odešli od slavie ke spartě když se slavii nedařilo.

   Nicméně úplně stejně bych mohl já obvinit všechny kdo tvrdili že se tam SPO nedostane že vystrašili voliče a oni je kvůli tomu nevolili. A to by sice obsahovalo kus pravdy, ale je nesmysl to tady někomu vyčítat.

   Odpověď
   • Jo, já se nechci názorově přetlačovat, sám se divím, že SPD tak málo SPO vůbec. Také jsem se vlastně mýlil, čekal jsem SPD nad 15% a SPO jsem doufal, že se s odřenýma ušima dostane

    Odpověď
    • Nepředvídatelný guláš to byl, mylné předpoklady nejsou nic za co bychom se měli stydět.
     Celkem by mne zajímalo jestli vůbec někdo výsledek předvídal.

     Odpověď
     • A není to zmanipulované? To snad není možné, aby lidi byli tak blbí…

      Odpověď
      • Torge Tareg 21.10.2017 o 17:23

       řekl bych, že jsou skutečně tak blbí…
       S mnoha jsem před volbama mluvil a došlo mi, že o politice v podstatě neví vubec nic. mají nedostatek informací a nemají chut ,silu a schopnosti je hledat.Ti starší věří tomu co je v televizi a ti mladší nestihají řešit život,rodinu atp natož přemýšlet nad volbama.

       Odpověď
       • Torge Tareg 21.10.2017 o 17:32

        zajímavý, je další pokles komunistů.
        jejich voliče oslovila progresivnější platforma. Která převzala agendu třídního boje a stejnou metodiku jeho prosazení jako oni v 50 letech, jen v jinem době upravenem designu. Má cca 30 % a podporu „globalisty“ Zemana

        Odpověď
 44. Spadl volební web…
  https://www.novinky.cz/domaci/452555-web-volby-cz-vypadl-statistici-ho-nahradili-novym-scitani-bezi-ujistuji.html

  Odpověď
  • manipulace jede naplno nebo někdo chce aby to tak vypadalo.

   Odpověď
  • Nebo je hekli piráti? :-)

   Odpověď
   • Ne – to byli ruští hackeři a Putin osobně. Musí přece podpořit svého kremelského agenta – Babiše – a tak trochu „zahýbat“ výsledky ve svůj prospěch.
    :-)

    Odpověď
    • Jo, vypadá to, že v tom má Putin prsty. Jen netuším, kdo koho podplatil? Hrabiš Putina nebo naopak?:-)

     Odpověď
    • :-)

     Odpověď
    • A už je tady první vlaštovka. Podívenj na „rony 21.10.2017 o 17:26″
     :-) :-)

     Odpověď
 45. Aktuální volební výsledky :

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/specialy/2244979-volby-2017

  Odpověď
  • Překvapilo mě, že Piráti mají zatím okolo 9% procent…

   Odpověď
   • Jana z Arku 21.10.2017 o 15:16

    I já jsem hodně překvapená ..

    Odpověď
    • pirati, zelení a TOP09 by sa vobec nemuseli dostat do parlamentu :)
     -to som vravela..a vy mi tu davate predbežne vysledky ,kde maju pirati 9% ?..joj a to kde nabrali? v háji zelenom….

     Odpověď
     • Zelení jsou bez šance, TOP 09 spíš ne, ale šanci ještě mají (3,86% při 35% sečtených hlasů).

      SPO má méně, než 1%…

      volbyhned.cz

      Odpověď
   • Tak to mě nepřekvapilo, naopak obával jsem se víc, stejně tak Tomio překvapivě málo. No a ti ostatní, propadák za propadákem, snad jedině ODSka překvapuje pozitivním výsledkem.

    Odpověď
    • Jana z Arku 21.10.2017 o 16:26

     Myslím že mají dobré výsledky kvůli panu Klausovi mladšímu. On se mi také líbí a někteří moji přátelé kvůli tomu volili ODS. Myslím, že tyto volby jsou protestní. Moje dcera také volila Piráty. Myslím že většina mladých je volila. Co se dá dělat, každý může si vybrat.

     Odpověď
     • S Klausem jr. souhlas. Snad jediná volitelná osoba v ODS.

      Odpověď
      • Přesně. Ráda bych ho viděla na postu ministra školství, ale asi to bude jen mé zbožné přání…

       Odpověď
       • Přesně na tohle jsem myslela, snad by se alespoň pokusil zastavit debilizaci českého školství a tu nesmyslnou inkluzi. Myslím, že se na ten post výborně hodí.

        Odpověď
     • Jasně. Ale my tady bychom neměli propadat tomu viditelnému klání, i když musím u toho uznat že já mu víceméně propadl taky. A sebekriticky dodávám, tady bychom měli většinově chápat že jde o programově-adaptivní moduly zastupující určité procesy v rámci stávající koncepce, a podle toho se orientovat. Například osobně se k pirátům taky nijak nekloním, ale protože jdeme víceméně v souladu s plánem GP není problém podpořit jeho lidi, čili z toho zase vychází že s piráty není problém.

      Do té doby dokud neuvidíme konceptuálně schopné kádry, tedy lidi o kterých budeme vědět že budou realizovat vlastní koncepci nebo budou chápat KSB/Ruskou koncepci globalizace, do té doby nám stejně nezbývá než vybírat z těchto, tedy různě schopných kádrů pracujících v rámci biblické koncepce. Z toho pohledu se tam neliší nikdo, ať už jsou to marxisté z ksčm, antifa od pirátů nebo hurápatriot od spd. Z toho pohledu lze říct že mají všichni jednoho páníčka, biblickou koncepci.

      Odpověď
     • A dodávám, a nebo volit Zemana jakožto nejchápavějšího a patrioticky smýšlejícího, a lidi které chce on, což byl jasně Čech.

      Odpověď
 46. Mám na priateľov z ČR otázku ohľadom volieb, prosím Vás o názor. Možno som paranoidná, ale Prahe a okoliu trošku nedôverujem, že by sa o niečo nepokúsili. Predsa vieme, ako to dopadlo s korešpondenčným hlasovaním v Rakúsku. Takto budú mať všetky lístky zo zahraničia na jednom mieste……

  „Na základě ustanovení § 27 zákona o volbách do Parlamentu Státní volební komise dne 5. května 2017 určila losem S t ř e d o č e s k ý k r a j jako kraj, kterému budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí. Z předchozího vyplývá, že všichni voliči, kteří budou volit v zahraničí na zastupitelských úřadech, budou volit kandidáty ze Středočeského volebního kraje,“ stojí na stránkách Ministerstva vnitra České republiky o volbách do Poslanecké sněmovny v zahraničí.

  Odpověď
  • Těch lidí, co hlasují v zahraničí je celosvětově asi 9 tisíc (aspoň pokud jsem dobře rozuměl zprávám ráno). Jestli to tak je, tak 9 tisíc hlasů je kapka v moři.

   Odpověď
   • Tak to som už kľudnejšia :) Ďakujem.

    Odpověď
 47. A když tady před chvílí byla diskuze o částečně pochybných kádrových základnách ve stranách, budete tady někdo vstupovat do jedné z těch stran? Myslím SPD, nebo SPO ? Nebo jste někdo členem ?

  Odpověď
  • Jdu volit SPO,Okamuru jsem volil s Úsvitem ,podruhé už ne.Nevěřím ,že se SPO dostane do parlamentu a pokud ano,bylo by to pro mne velmi vítané.Volím SPO,kvůli programu a politické ,zkušené základně,ne kvůli prezidentovi i když tomu dám hlas příští rok.

   Odpověď
   • Velice jsem si přál, aby byla v parlamentu i SPO, ale dopadlo to jako v komunálních. Neodpustím si výtku velkému procentu zdejších diskutérů, kteří dali přednost SPO před SPD. Nezahrnuli jste do své analýzy to, že SPO má sice velké procento voličů na tomto diskuzním fóru, ale kdybyste se třeba rozhlédli kolem sebe v práci, tak zjistíte, že je nevolí nikdo. Čili je jasné, že lepší rozhodnutí a predikci budoucnosti měli ti, co volili SPD TOMIA OKAMURY.

    Odpověď
  • Jinak SPD a SPO stavím na stejnou úroveň, minule (v komunálních) jsem volil spo, teď spd. No a když ty strany mají poměrně velké členské základny, tak by mě zajímalo, jestli někdo z toho velkého počtu vůbec zná leva net a navštěvuje toto diskuzní fórum.

   Odpověď
   • Nebo jinak, jestli někdo z nás se má k tomu, vstupovat do těchto stran a do politiky obecně.

    Odpověď
  • Tak jsem to také hodil Milošovi :) Jinak jsem se rozhodoval jestli SPD nebo SPO, ale nakonec SPO. Z důvodu toho, že mi vadí místy Okamurova arogance a povyšovaní. Jinak programy podobné, takže jsem dal přednost obsahu před formou. Dlouhé hodiny jsem pročítal programy a procházel weby jednotlivých stran. Takže na závěr můžu říct že velice dobrou webovou prezentaci mají piráti a ODS (srozumitelná infografika, přehledné). Jen taková malá technická SPO by měla na té webové prezentaci trochu zapracovat velice nepřehledně uspořádaný program. Prokousat se jím a neztratit se v záplavě textu bylo trochu náročnější. :)

   Odpověď
   • Taky jsem to tam právě hodil, jeden pro Miloše.

    Odpověď
    • Škoda eM, ale hlas ti šel do volebního kanálu. Včera jsi velmi špatně predikoval výsledky SPO a nechal se ukolébat prezidentem a panem Soukupem. Ani 1 mil. diváku nepomohlo.

     Odpověď
     • Pravda. A nelituji toho za co jsem se postavil.

      Odpověď
     • Alias nejsem ten co vyje s vítězem.

      Odpověď
 48. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolega-Merkelove-prisel-se-zasadnim-navrhem-tykajicim-se-muslimu-A-rany-uz-padaji-508881

  …….slova o možném začlenění mezi oficiální státní svátky uvedl de Maizière těsně před spolkovými volbami v Dolním Sasku. CDU za SPD podle průzkumů zaostávala o několik procent, a to se také potvrdilo po sečtení hlasů. CDU prohrála o pět procent a nic na tom nezměnilo ani nadbíhání muslimům ze strany ministra vnitra z CDU. Každopádně jeho návrh vyvolal značně bouřlivé reakce.
  A L E ! ! !
  Pro návrh ministra vnitra však byli překvapivě zástupci německých katolíků.
  —————
  Že by ma přání nebo příkaz papeže?

  Odpověď
  • Omlouvám se, tohle sem nepatří.

   Odpověď
 49. Dnes opět Zeman ozvučil že volil Čecha. Dokonce si tu otázku položil sám, páč redaktor se ho nezeptal :-)
  druhé video ve zpráve…
  https://www.novinky.cz/domaci/452464-on-line-clen-volebni-komise-v-pardubicich-si-musel-prevleknout-nevhodne-tricko.html

  jinak pro příznivce Tomia Okamury je tam v tom dlouhém sestřihu (první video) i rozhovor s Tomiem, kdyby vás to zajímalo. Pan Okamura začíná 0:27:30

  Odpověď
  • Torge Tareg 20.10.2017 o 20:23

   i u nás na dilně se vyprofiloval volič SPO
   Jeho volba byla dana tím , že nesnese formu jakou se projevuje Okamura. i když obecně se většinou souhlasí. Tak jakoby navzdory formě volí někoho, kdo představje podobnou politiku jen jinak. Přišlo mi to zajímavé.

   Odpověď
   • Rozdíl je v tom že v SPO je klan lidí založených stejně jako Zeman, a ta strana má za sebou určitý vývoj, tedy ta struktura je stabilní, a nejsou v ní lidé kteří skočili na vlnu popularity. V SPD je mnoho lidí kteří tam šli z přesvědčení, potom lidi co tam šli aby straně uškodili (velmi pravděpodobně nasazení trojští koně od konkurence a ne od jedné), a lidi co tam šli vyloženě po čuchu, tedy kariéristé kteří se tam chtějí ukázat a tušili popularitu. To je jen odhad složení. Jak ta strana bude vnitřně stabilní s takovým složením je otázka šikovnosti řízení, a je velká otázka jestli pan Okamura je schopen tohle uřídit a předejít více škodám než užitku.
    SPO má za sebou propad popularity a od posledních voleb mlčí, čili všemi je považována za ne nebezpečnou konkurenci, a ne favorita voleb, takže obě škodlivé skupiny které jsem popsal u SPD tam budou zastoupeny mnohem méně nebo vůbec. Myslím že tyto závěry jsou logické. I kdybych souhlasil se všemi tezemi pana Okamury, a i kdyby to chtěl dělat nejlépe jak umí, tohle bude v té straně velmi překážet. Ten obrovský počet v členské základně si taky nejsem jistý zda je ideální, no ale není to jednoznačně špatné.

    Tyhle věci mohou lidi odradit od volby SPD, a logicky skočí k názorově blízké straně jakou je SPO. No některé lidi odrazují i ty problematické věci jako příliš štvavá kampaň nebo příliš přehnaná hesla jako je ta nulová tolerance. Kdybych tedy mohl panu Okamurovi radit, logicky by to bylo zmírnění té rétoriky a menší zabíhání do osobních konfrontací a držení se spíše argumentace fakty v klidnější rovině. Podle mne by měl podstatně větší podporu, a víc lidí by se otevřelo spolupráci s ním (myslím ostatní politiky).

    Odpověď
    • Oracle 911 20.10.2017 o 21:02

     Solídna analýza…

     Odpověď
     • Jana z Arku 20.10.2017 o 21:19

      Ano , velmi dobrá..děkuji za to , že jste to takhle dobře vyjádřil a shrnul..přesně tak to cítím i já. Díky !

      Odpověď
      • Nevadí ti, že hlas, který by posilnil Okamuru, hodíš do kanálu??? Protože SPO neprojde… Zbytečně oslabíš proti migrantský hlas…

       Odpověď
       • To byla věc kterou jsem zvažoval samozřejmě taky, a proto jsem včera psal nadšeně že Zeman (min. 60% podpory) u Soukupa (1mio lidí sledovanost) řekl že bude volit Čecha. To je podle mne tak enormní podpora, kterou není vůbec radno podceňovat. No a dneska šel Miloš volit hned na začátku, dobře věděl že u toho novináři být musí, a hned si vynutil totéž, tedy ozvučení že volil Čecha podruhé. Podle mne je SPO v parlamentu absolutně jistě, pokud nedojde k manipulaci s jejich hlasy v jejich neprospěch.

        Odpověď
        • Myslím, žes příliš optimistický…

         Odpověď
         • Ano ale po nastudování faktů a jejich vyhodnocení. Kdežto ty jsi pesimistická i přes předložené fakty kvůli jejich ignorování.

          Odpověď
          • Dlouho čekat nebudeme, ani 24 hodin. Jsem zvědavá, jestli budu mít pravdu, uznáš, že ses mýlil, nebo se budeš snažit to nějak zakamuflovat… Já klidně přiznám, že jsem se mýlila, ale tvé ego s tím bude mít problém…Takže zítra…

           Odpověď
           • Souhlasím, výsledky se dozvíme brzy. A jsem rád, že určitě budeme 4 roky moci pozorovat jak jsem se mýlil v Tomiu Okamurovi. Pokud si to budeš potom přát, rád ti jednou ročně na výročí voleb napíšu jak jsem rád že jsem se v něm mýlil, když to tak bude.

            Odpověď
          • eM, jsem rád, že volíš SPO, nic proti té straně nemám, ale už by to dnes stačilo ne? Nejsme na fotbalovém stadionu. Zítra se uvidí, nemá smysl se tu dohadovat úplně zbytečně. Někdo volí SPD, někdo zase SPO a někdo KSČM a co jako? Hlavní je, že nevolíme tuneláře.

           Odpověď
           • To je dost stará samolepka, tunelář. Kdyby tu šlo jen o tunely tak se nemusím ani namáhat koukat do novin.

            Navíc Tikale, na můj vkus tady někteří dělají nevhodnou a nepodloženou reklamu Tomiovi, a tak rád přispěju k vyváženosti. Rozumím že se to někomu nemusí líbit, je to každého věc.

            šťastnou volbu všech přeji všem.

            PS: Kdyby si každý zakladatel a pracant na nové straně řekl že se tam stejně nedostanou, byli by tu pořád jen komunisti. Nechápu proč to nikdo nevidí, ten smysl v tom podpořit někoho kdo to opravdu potřebuje a věřit v dobrý výsledek, podle svého svědomí. Nevolit někoho JEN proto že tu to riziko je je dost poseroutské.

            Odpověď
            • Beru to taky jako podporu prezidenta. Většina lidí se tady shodne, že prezident je náš člověk, ale když by ho měli podpořit ( a on tou výzvou Ringo Čecha, aby se stal superlídrem, v podstatě o podporu žádá ), tak je to pro některé problém. Já jsem třeba napsala do strany, aby mi poslali letáček, kde by bylo zdůrazněno, že podpora SPO je podpora Zemana. Stovku jsem jich vytiskla a hodila do schránek.
             Navíc jsem přesvědčena, že volby dopadnou patově, takže propadlé hlasy se rozdělí rovnoměrně.

    • Přestaň se už do něj navážet. Začínám mít dojem, že jsi za jeho dehonestaci placen…

     Odpověď
     • Těžko to dokážeš a já to těžko vyvrátím, to je problematika takových hodnocení.

      Odpověď
      • Nic dokazovat nehodlám, ale lidem, které si tady vehementně přesvědčoval může být v důsledku nepostoupení SPO do parlamentu líto, že se nechali přesvědčit… Jejich hlasy skončí v kanálu a tím posilní mainstreamové strany včetně TOPky a KDU…
       Mně na SPO vadilo, že po nepřesvědčivém výsledku v minulých volbách úplně odešli ze scény a ani se nesnažili dostat do médií… To Okamura byl také ignorován, ale rval se, aby jeho hlas byl slyšet… SPO, jakoby spoléhalo jen na prezidenta a žádná jiná aktivita vidět nebyla…

       Odpověď
       • To těžko můžeš tvrdit tak jistě, respektive nemáš ani jediný argument o který tu tezi o vyhození hlasu opíráš.

        A Aksal, ty opravdu věříš že vyhozený hlas pomáhá některým stranám a jiným ne, z těch co se dostaly do parlamentu? Jde tu o jednoduchou matematiku, pokud zůstanou v parlamentu dvě strany, jedna 20% a druhá 80%, tvůj hlas se rozdělí přesně podle těchto procent, nikomu nepomůže a nikomu neuškodí. Je to matematicky jasné? Můžu to i rozepsat, ale předpokládám že to není potřeba. Je to strašák kterým se uzavírá cesta na trh malým stranám, a je moc mrzuté že ty to podporuješ. V podstatě každý kdo to tvrdí buď neumí počítat nebo pracuje proti možnosti uchycení malých nových stran v parlamentu.

        Odpověď
        • Nemluvě o tom že při úspěchu nad 1,5% dostane ta strana alespoň finanční podporu pro další působení.

         Odpověď
        • Ano, budou se další volební období potácet kolem 1-3%, a až Zeman skončí v úřadu, nebudou mít ani tolik…

         Odpověď
         • Pořád žádný argument o který svoje tvrzení opíráš.

          Odpověď
          • Kdo nechce argumenty akceptovat, ten tvrdí, že nejsou… Popsala jsem je výše, ale ty si je neakceptoval… Žádný argument, to je už obehraná písnička, těch, kteří nemají na argumenty odpověď…

           Odpověď
           • Tak potom máš asi problém i s chápáním pojmu argument. Neuvedla jsi jediný argument o který opíráš tvrzení že hlas SPO = vyhozený hlas Aksal, když scroluju výše jak píšeš, vidím to co každý, žádný argument. Jediné co lze považovat za argument, bylo:
            „Mně na SPO vadilo, že po nepřesvědčivém výsledku v minulých volbách úplně odešli ze scény a ani se nesnažili dostat do médií…“
            a to v žádném smyslu nepodkládá tezi:
            „Ano, budou se další volební období potácet kolem 1-3%, a až Zeman skončí v úřadu, nebudou mít ani tolik…“
            ani tezi:
            „Jejich hlasy skončí v kanálu a tím posilní mainstreamové strany včetně TOPky a KDU…“

            Odpověď
            • Aha, takže když ty řekneš, že podle tebe bude SPO v parlamentu JISTĚ, protože je podporuje prezident, tak to argument je, ale když já řeknu, že když prezident skončí ve svém úřadu, skončí i tato strana, tak to argument, podle tebe není… Divná logika :D
             PS: Ráda bych pokračovala dále, ale postýlka volá, dobou noc…

            • No těch argumentů jsem napsal více, proč si myslím že SPO bude mít podporu vícero lidí. Ale těžko to mohu srovnávat já.

           • Tak se tedy podívejme na výsledek tvé argumentace a chování. Je to takové 3 v jednom. SPO se nedostanou do parlamentu, zároveň oslabíš jedinou proti imigrantskou stranu SPD a zároveň posilníš vítače od Pirátů… nejde ti nakonec o toto? Vždyť původně si chtěl volit Piráty, ne?

            Odpověď
            • Jak posílíl piráty tím že hodím hlas SPO? To by mě zajímalo.

            • Ty neznáš volební matematiku? Tím, že Okamurovi odebereš 1 hlas, a hodíš do kanálu má Okamura o 1 hlas méně, Piráti jsou na svém beze ztráty a ještě budou profitovat na vyhozených hlasech… Takže Piráti mají o 1 hlas více, než Okamura … Silně ale pochybuji, že to pochopíš… Asi je to na tebe moc složité…

            • Pokud vyhozený hlas počítáš jako hlas pro Okamuru potom ta „matematika“ funguje, ovšem nejde to říct o hlasu někoho kdo by Okamuru nevolil.

            • Nic jiného jsem od tebe ani nečekala, jen nekonečnou trapnost…

            • SPO má 0,37 % takže nedosáhne ani na podporu…

    • Torge Tareg 20.10.2017 o 21:25

     zítra uvidíme jak to bude.muj typ je že SPO se do parlamentu nedostane. Pokud se mylim, vůbec mi to nevadí. je to jen odhad .
     s tím že se SDP profiluje nově a bude tam spousta karieristů a i nastrčených lidí se dá souhlasit.stejně jako by byli kdekoliv jinde.Stejně jako byli v usvitu. Pamatuji si jak svého času splachli věci veřejné. Je jina doba. skutečně uvidíme. Zeman tuší patovou situaci a předem prohlašuje, že bude jednat se všemi a dá jim všechen čas co bude moci k tomu aby se dohodli.

     Odpověď
    • Okamura je v začátcích své politické kariéry, potřebuje se ještě hodně učit a vyzrát.
     Nelze mu však upřít zásluhy na vyburcování svědomí a pudu sebezáchovy národa. A toho dosáhl právě poněkud silnou rétorikou. Takže potřebuje zjemnit – více diplomacie v rétorice a vyzrát.

     Odpověď
     • To by mu moderátoři nesměli skákat do řeči, přerušovat atd. On se jen snaží využít ten skromný prostor, který jsou mu ochotni dát…Každý člověk, který má omezený prostor se snaží rychle a ve zkratce obhájit svůj názor a dát pádné argumenty i s emocionálním zabarvením… To nikoho nenapadlo, že i tím, že se jej snaží vyprovokovat k emocionálním projevům, proti němu bojují? Vždyť na Kalouska, nebo nebo Bartoše z Pirátů tuto techniku vůbec nepoužívají…

      Odpověď
   • Jana z Arku 20.10.2017 o 20:58

    Mám stejný dojem z obou politiků..původně jsem chtěla volit SPD , ale nakonec to bude SPO. A jdeme až zítra..raději …

    Odpověď
 50. Výbušný a nikdy nepublikovaný dokument z počítače Marka Přibila odhaluje napojení Zdeňka Bakaly na rodinu Rothschild.
  https://aeronet.cz/news/exkluzivne-vybusny-a-nikdy-nepublikovany-dokument-z-pocitace-marka-pribila-odhaluje-napojeni-zdenka-bakaly-na-rodinu-rothschild-anonym-odhalil-podivne-redakcni-praktiky-v-soukupove-vydavatelskem-imp/

  Odpověď
 51. Prieskum agentúry AKO: V Nitre vedie Belica, Uhrík výrazne zaostáva
  Kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu (Smer) by podľa predvolebného prieskumu volilo 38,9 percenta ľudí. Extrémista Milan Uhrík (ĽSNS) skončil predbežne na štvrtom mieste za Petrom Oremusom (nezávislý) a Jánom Greššom (SaS, OĽANO, KDH a Demokrati Slovenska).
  https://spravy.pravda.sk/volby-do-vuc-2017/clanok/445549-prieskum-agentury-ako-v-nitre-vedie-belica-uhrik-vyrazne-zaostava/
  Grešo komediant – parazit

  Odpověď
  • osobne som názoru, že by sa SMER mal zamyslieť ako vidí svoju budúcnosť a začať pracovať na generačnej výmene potencionálnych kádrov. Lebo ľudia ako Belica a Dvonč sú po toľkých rokoch vyhorení. To je problém nielen samospráv, ale aj štátneho sektora. Tí ľudia sú nepružní, bez nápadov. Bolo by vhodné mladú generáciu upútať( hlavne zmeniť etiku a morálku v strane ) , ľudí so zápalom, entuziazmom, ktorí sú hrdí na svoju RODnú zem, chápu, kam smeruje vývoj a procesy

   Odpověď
   • SMER je okrem ineho plny zapredancov a zradcov. Ak s tym donieco nespravi, novy volicsky potencial nema. 90 percest su to slale byvali Meciarovi volici a mladz nemaju jediny dovod hlasovat za tuto stranu. Ti sa o chvilu vybodnu na vsetky standartne strany ak nepride k radikalnej zmene.

    Odpověď
    • Oracle 911 20.10.2017 o 19:03

     Súhlasím a je to Ficova chyba keď prebral kádre zo SDĽ, keby budoval kádrovú bázu postupne, tak by generačná výmena šla rýchlejšie a nemusel by čakať na prehru, ktorá by mohla byť kritická pre Smer…

     Odpověď
 52. Dala jsem to i na hlavní stránku, třeba to pomůže zvýšit optimismus. :-)

  Právě jsme s manželem odvolili (SPD), přes doporučení už dnes, protože manžel špatně chodí a ač je volební místnost prakticky „za rohem“, je to výprava na víc než hodinu, tak nevím, jak bychom to zítra stihli.

  Překvapilo mě, kolik lidí jsme potkávali oproti jiným létům. Tak víc než 70% byli lidé starší a staří (mladí a mladší zřejmě ještě pracovali) a výjimkou nebyli ani ti s berlemi nebo holemi. I členka volební komise mi potvrdila, že lidí chodí víc než jindy, tak snad účast bude dost vysoká.

  Snad ty „tradiční“ strany dostanou zaslouženou lekci.

  Odpověď
  • Manipulace s urnami přes noc se nebojíte? Já chodím principiálně druhý den, abych předešel manipulaci s mým hlasem přes noc. Nevím jak je to reálné, ale podle mne hodně.

   Odpověď
   • Vím, že se o tom hodně píše, ale jestli něco takového připravují, jistě to nebude jediá finta, kterou mají v záloze.

    Odpověď
 53. Hodil jsem to Ringovi, tak třeba nebudu sám.

  Odpověď
  • Tak uz ma dva :)
   (Bylo to spis pro Milose)

   Odpověď
  • To určitě nebudete, já mu to hodila také de facto nechtěně, původně jsem šla pevně rozhodnutá volit SPD ač mi hlavou vrtala Zemanova slova, že on bude volit SPO… no a tak jsem si za plentou vytáhla č.29 SPD a pěkně kroužkovala, kroužkovala až jsem najednou v němém úžasu zírala, že jsem zakroužkovala místo 4 kandidátů 5 a říkám si tak a co teď. No nic, vytáhla jsme SPO a hodila jim to tam. I takhle se dá volit přátelé

   Odpověď
   • Dobrá příhoda, i když Tikalovi se asi líbit nebude. Já půjdu volit až zítra, taky SPO.

    Odpověď
    • Líbí se mi tato příhoda.

     Odpověď
     • Snad zasáhl HNR?

      Odpověď
      • Může být, u mě HNR měl jasno už před pár lety. SPD můj hlas dnes dostalo bez různých zajímavých příhod.

       Odpověď
       • Já budu volit až zítra, aby se s mým hlasem v noci nic nestalo…

        Odpověď
        • souhlas, to je rozumné. Taky to každému radím.
         Od minulých voleb kdy se to rozmazávalo si to dost lidí pamatuje.

         Odpověď
        • Kdyby to šlo, tak volím zítra.

         Odpověď
        • Nevíte, prosím, někdo, jak je případně možné při podezření na falšování voleb podat protest?
         Ty volební lístky se likvidují nějak do 24 hod, že?

         Odpověď
         • Lístky i obálky a soupisky se skladují 10 let, odpovídá za to starosta příslušného obvodu. Protest se podává k soudu.

          Odpověď
          • Prosím, Vlabi, i v případě voleb do Parlamentu?
           V případě prezidentské volby ano, to se mi podařilo dohledat přímo v zákoně. Ale u voleb do Parlamentu a Senátu to ne a ne najít…

           Odpověď
           • Mělo by to být ve všech případech stejné.

            Odpověď
        • Jenže já jsem od zítřka až do pondělí v práci a tak jsem musela dnes.

         Odpověď
      • Torge Tareg 20.10.2017 o 20:01

       Jen podvědomí převzalo ruku a hlasovací lístek SPD znehodnotilo.

       Odpověď
      • Asi ano, také si to myslím neboť jsem už několik dní marně přemýšlela jak se rozhodnout mezi SPD a SPO…

       Odpověď
   • Krásné :-) to je Život.

    Odpověď
   • Adino, nic by se nestalo – bralo by se to jako volební lístek pro SPD bez preferencí.

    Odpověď
    • Dopadlo to prostě takhle, je to SPO

     Odpověď
     • Však též dobrá volba, to se tu asi shodneme :-)

      Odpověď
  • Určitě nebudeš sám :-)

   Odpověď
 54. Ve včerejší super debatě předvedla ČT žumpa na obrazovce 10 loutek, jejichž vodiči (mimochodem jedni a ti samí) zůstali za závěsem. Ofcím tak bylo předhozeno 10 stran, ze kterých mohou vybírat dle libosti. To je ta správná demoška, tak ofce vybírejte!

  Otázka do diskuse: Proč nepozvali zástupce SPO?

  Odpověď
  • Jana z Arku 20.10.2017 o 12:02

   Já budu i s manželem volit SPO.. chtěli jsme Okamuru , ale přehodnotili jsme to.
   Proč ho nepozvali ? To je jednoduché, oni podporují Zemana ….

   Odpověď
   • Cico Ciciak 20.10.2017 o 12:17

    Nepozvali ho preto, aby nasrali ľudí a tí ho následne volili ešte viacej.
    Zapnite mozgy.

    Odpověď
    • Cico Ciciak 20.10.2017 o 12:18

     Sa s vami hrajú jak mačka s myšou.

     Odpověď
     • Nebudˇ agresivní,nikdo o to tady nestojí a můžeš mít knih přečtených kolik chceš,čteš si to vůbec po sobě?

      Odpověď
      • Cico Ciciak 20.10.2017 o 12:57

       Rozumieš ty vôbec, o čom je reč v mojom príspevku ty zástanca dobrých mravov?
       Nie?
       Tak si nechaj svoje mravokárne drísty pre svoje deti.
       Na to si tu krátko, aby si si tu takto neúmerne vyskakoval.

       Odpověď
       • Oracle 911 20.10.2017 o 13:19

        Trochu sa kroť, nieže by si nemal pravdu ale povedz to inak.

        Odpověď
      • Rob,
       Kotlebovcom maria predvolebné stretnutia s občanmi
       http://www.hlavnespravy.sk/kotlebovcom-zmaria-predvolebne-stretnutia-s-obcanmi/1177198
       daj si analogicky za Kotlebu iné priezvisko ,ineho politika ,napr.z Papua Nová Guinea

       Odpověď
    • Předpokládám, že otázka byla spíš řečnická. SPO není ještě moc známé v povědomí lidí a pozváním by je pomohli zviditelnit.

     Odpověď
     • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:02

      Asi nechápeš.
      Ja tvrdím, že takýmito krokmi dosiahnú len to, že ľudia budú naopak ešte viac voliť T. Okamuru a „jeho“ programovo-adaptívny modul.
      Takú istú stratégiu realizujú aj voči M. Kotlebovi a ĽSNS, keď ich primitívne kritizujú (viď napr. vyhlásenie Švarcenberga, ktoré som nižšie v linku uviedol) a rušia im mítingy a pod., aby opakujem ešte viac nasrali ľudí a tí ich následne ešte viacej volili.
      Už chápeš?
      A že SPO nie je moc známe v podvedomí ľudí?
      No tak, vďaka tejto zámernej stratégii bude.

      Odpověď
      • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:04

       … internet a ľudia + troli sa o to postarajú.

       Odpověď
       • Cico, my o voze a ty o koze. Já se ptám, proč nepozvali SPO, ale ty se vyjadřuješ k Okamurovi a jeho SPD. Už JanaK tě na to upozornila níže.

        Odpověď
      • Nemusíš mi vysvětlovat manipulace, mně jsou jasné. Jen možná neznáž tolik české mediální prostředí, kde lidé neměli vůbec šanci se o SPO dovědět, kromě PL.

       Odpověď
      • Okamuru pozvali. SPO nepozvali.

       Odpověď
  • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:06

   Čo sa týka T. Okamuru, tak on je viac-menej iba populista, podobne ako slovenský M. Kotleba, ale i takéto „Veľké huby“ dnešná spoločnosť čiastočne potrebuje, v ktorej majú svoje miesto a funkciu.
   Čo som si všimol, tak voči islamu a Koránu „argumentuje“ v podstate len typickými otrepanými mejnstrímovými anti-islamskými a anti-koránskymi frázami a vôbec nerozoberá danú problematiku, vrátane (pseudo)kresťanstva dostatočne do hĺbky tak, ako napr. VP-ZSSR vo svojich prácach.
   Bohužiaľ, aj keby chcel túto otázku rozoberať na verejnosti podrobnejšie a tiež disponoval k tomu potrebnými znalosťami (úrovňou chápania), tak súčasný dosť mizerný stav nízkej priemernej úrovne chápania vecí v spoločnosti mu to beztak nedovolí.
   Pretože, riadiaci subjekt (politici) nemôže svojou mieroch chápania a morálky prevyšovať v tomto úroveň riadeného objektu („lúzy“) z dôvodu zachovania stability systému riadenia.

   Odpověď
   • Oracle 911 20.10.2017 o 13:24

    Okamura by mal pracovať na zvyšovaní chápania svojich voličov tak, ako to robí Putin a potom by bol v suchu.

    Odpověď
    • Okamura by měl především pracovat na zvyšování SVÉHO chápání. No, vlastně nemá proč, oni mu řeknou, co má dělat.

     Odpověď
     • Oracle 911 20.10.2017 o 15:21

      Tak potom nechápeš bezštruktúrne riadenie, podotýkam je to aj jeho elementárny záujem aby on a jeho voliči chápali.

      Odpověď
      • Ano, já nerozumím bezstrukturnímu řízení, ale ty tady ukazuješ svůj kaleidoskop v plné nahotě.
       Okamura je ze stejné líhně jako Babiš, Kalousek atd. Než založil Úsvit, byl nejméně po 2 roky skoro denně na obrazovkách ČT coby předseda jakési asociace cestovních kanceláří. Vydával důležité zprávy, jako že někde prší nebo že je lepší jet do Egypta a ne chodit do Prčice. Tedy, dělali mu PR, dostávali ho do podvědomí lidí.
       Když si položíš otázku, kdo že ho dostával denně na obrazovky, vyjde ti, kdo je jeho páníček. Asi tak.

       Odpověď
       • Vaříš z vody. Okamura, jako jediný, si volební kampaň své strany financuje sám. Na letošní volby si půjčil na komerční úvěr 18 milionů… Tak tady neplácej nesmysly…Proč nám neřekneš, kdo je teda jeho páníček, když máš takové informace? Čekám, že to tady osazenstvu oznámíš, ať to víme všichni…

        Odpověď
        • Okamura nemá páníčka, to je jen vlhký sen jeho odpůrců.

         Odpověď
         • Vlhký sen pseudostudentů KSB je ten, že páníčkem je myšlen člověk který si volá s Tomiem a zadává mu úkoly. Jak chápete konceptuální moc? To by bylo dobré si ujasnit. Hledání páníčka z masa a kostí je asi jako hledání kdo je GP, myslel jsem že to už máme za sebou.

          V terminologii tady pod pojmem páníček je většinou myšlen držitel konceptuální moci nebo obecně vyššího levelu moci, nastavující parametry na vyšších prioritách, vyzdvihující nebo potlačující určité lidi s určitým smýšlením. Je to jasné?

          Tedy páníček pomůže cestu umést, nebo nahází klacky pod nohy. A nevědomý nechápající člověk bude vždycky žít v domění že výsledek je jeho práce, jeho nápad, a maximálně nějaké to štěstíčko.

          Pokud tady tedy někdo polemizuje o páníčkovi Tomia Okamury, není tím samozřejmě myšlen nějaký strýček schovaný za závěsem.

          Z toho pohledu se můžeme bavit jestli svou prací jede v kolejích rozvratu Evropy a hurápatriotismu, tedy s podporou neocons, nebo pracuje na radikalizaci společnosti, tedy s podporou GP, nebo pracuje na našich národních zájmech, tedy pracuje patrioticky. A troufám si říci že pumpovat do lidí výstup z EU mi připadá jako hurápatriotismus, posouvající dav k tlaku na výstup z EU, což povede ke katastrofě kterou už jsem popsal několikrát.

          Odpověď
          • Já chtěla odpověď od DoubleM…On snad ví něco konkrétního, když to s takovou jistotou prohlašuje… Takže čekám co mi odpoví… Pokud nic, tak celý jeho příspěvek budu brát za blábol…

           Odpověď
           • Pokud myslí páníčka z masa a kostí pak souhlasím :-)

            Odpověď
           • Napadá mne jedna věc, kterou je třeba říci k hledání „páníčka“ (a teď nemluvím o žádném konkrétním politikovi):
            Když se podíváme na naši vlajku, je jasné že u nás „operují“ obě křídla GP. Nestačí tedy u nás jednoduše říci „to je člověk GP“, „to je neocon“, „to je patriot“, ale toho GP musíme uvažovat dvakrát. Ta vlajka symbolizuje modrým klínem určitý rozkol mezi křídly. Když k tomu přičtu rozkol mezi křídly popsaný v posledním gambitu (kvůli fotbalu), ten rozkol se asi výrazně projeví u nás, a tedy i ve volbách. A to pumpování vlajky skrz billboardy u dálnic tomu rozkolu taky možná dost pomůže.

            Odpověď
        • Okamurovým páníčkem (v duchu, jak vysvětlil níže eM) jsou ti, kdo ho skoro denně dostávali na obrazovky. Viděl někdo později nějakého dalšího předsedu ACK ČR na obrazovce tak často? Já ani jednou.

         Dostat Okamuru do parlamentu byl dlouhodobý proces. Nejprve musel být někým vytipován, potom mu vymysleli krytí = podnikání v cestovním ruchu, pak ho museli dostat do podvědomí lidí, tak ho udělali předsedou ACK ČR a na to konto ho dávali denně na obrazovku.

         Aksal, Váš argument, že jako jediný, si volební kampaň své strany financuje sám a že si na letošní volby půjčil na komerční úvěr 18 milionů, jen potvrzuje, že mu kdosi pomáhá, že je čímsi koníkem. Kdybych já zašel do banky s tím, že chci na volby 18 míčů, nechají mne odvést do Bohnic.

         Když si naši mladí nedávno vyřizovali hypotéku na byt, tak museli mít úměrné příjmy a tím bytem se ještě museli zaručit. Co myslíte, jaké má příjmy Okamura a čím ručí za ten úvěr, když má dle OR své firmy ve ztrátě? Asi tak.

         Odpověď
         • Okamura ručí výsledkem voleb…

          Odpověď
         • No ono stačí ručit majetkem a bonitou v bance, nedávno jsme rekonstruovali celé patro u magistrály v Praze za 6 milionů a banka nám ty peníze půjčila s tím, že ručíme majetkem. Faktem je, že štít mám čistý 10 let a banka vidí pohyb peněz a schopnost splácet. Okamura to má úplně stejně. Banka chce vidět pohyb peněz a podle toho usoudí, jak půjčí. Samozřejmě, když si půjčím 100 tisíc a splácím je po dobu 6ti let, tak nejsem tolik zajímavý, jako když si půjčím 100 tisíc a vrátím je do 3 měsíců + mám možnosti poté čerpat až 500 tisíc, půjčím si 500 tisíc a ty splatím do půl roku a opět mi roste bonita a důvěryhodnost u konkrétní banky a takto, podobným způsobem se člověk může dostat do jednání o desítkách milionech postupem času. Takže, pro nějaké zákulisní síly by byl výsměch, kdyby za nimi přišel žádat o pouhých 18 milionů, tam se řeší o nulu větší částky a ne tato „směšná“ suma.

          Odpověď
          • … no a potom uz staci len taka mala kriza, strata schopnosti splacat a banke zase porastu aktiva…

           Odpověď
           • Od těchto krizí je pojištění. V dnešní době si banky automaticky strhávájí poplatky za pojištění v ceně anuitní splátky.

            Odpověď
         • + existují smlouvy o podílnictví a pokud Okamura dostane peníze od státu za zvolení a začne se kroutit, nastoupí právník se smlouvou a bude se domáhát desítek milionů, takže je absolutně zcestné a nesmyslné řešit, že Okamura má svého pána, v jeho zájmu je jeho strana, jinak začne mít problém vyloženě existenční.

          Odpověď
         • Opravdu nechápeš DoubleM, jak fungují peníze a banky, toto nemůžeš myslet vážně, co jsi napsal.

          Odpověď
          • Za každou politickou stranou, která je připuštěna na scénu, stojí nějaké klanové zájmy a dohody, představa Okamury jako rytíře na bílém koni je zcestná, tady souhlas s DoubleM a eM.

           Odpověď
           • Souhlas, ale eM vadí jen Okamura…

            Odpověď
            • To není pravda. Vadí mi skoro všichni, ale nejsem blázen a tak působím proti tomu nejrizikovějšímu, a to je radikalizace. A na tom pracuje převážně Okamura a naše média.

       • Okamuru poznam od cias, ked bol investorom v dni D, ktory isiel aj na obrazovkach. Mozno 15 rokov dozadu. A velky respekt. Nie je to ziadny blbec ale velmi inteligentny, prezieravy clovek zbehly vo financiach s podnikatelskym duchom. A podla mna jednoznacne patri do ceskeho parlamenu. Takze tolko moj nazor. Nemusi kazdy sledovat Pjakina aby bol zorientovany v zivote. Pravda je aj inde, nie len a vylucne v KSB.

        Odpověď
        • Nikdo netvrdí že v KSB je pravda. v KSB je metodika jak hledat objektivní realitu.
         Ano hodinu H si taky pamatuji, od té doby mám svůj názor že je to velmi dobrý obchodník a odborník na marketing, a žádný lidumil.

         Odpověď
         • „žádný lidumil“
          Nesuhlasim. Pocuval som velakrat jeho nazory a boli „ludske“.

          Odpověď
          • Zkus vyjmenovat strany, které nemají „lidské úmysly“.
           Všechny se naoko tváří, jako nejlepší volba pro lidí. Jinak by do voleb ani nešly. Ale každá strana oslovuje jen určitou skupinu lidí, z pohledu toho, co té skupině připadá „lidské“, či nikoli.
           Strana, která by nabídla „lidský“ pohled z hlediska zájmu všech nebo většiny, zde neexistuje.
           Proto, lidé posuzují různé řečníky z hlediska svých osobních priorit a často i naivních představ, že dobrý řečník dokáže splnit vše, o čem mluví. A zanedbávají vyhodnotit, jaké instrumenty ten, či onen řečník má k dispozicí, aby splnil své předvolební sliby.
           Ono je hrozně snadné něco slibovat, když vím, že skončím, jako opoziční strana. Právě proto, aby skončili v opozici, někteří řečníci používají negativní a radikální předvolební kampaň, se kterou se nemůže ztotožnit většina obyvatel. Příkladem může posloužit Sládek a jeho strana, který se objeví vždy jen kolem voleb, aby na sebe stáhl a následně slil radikálně naladěné a nespokojené voličstvo. Ten umí řečnit, jako nikdo jiný. Kam se na něj hrabe Okamura.
           Okamura je také jen představitelem nějakých korporativních struktur, které stahují nespokojené voliče do nějaké ohrady a není vyloučeno, že vyhovuje širšímu spektru takových globálních struktur, které vůbec nemají zájem na tom, aby v ČR vznikla lidštější společnost. Mimochodem, je to vidět i podle toho, že Okamura nemá až takový zájem o spolupráci s jinými stranami. Jemu vyhovuje pozice kritika v parlamentu. Proč, třeba, se tolik vymezil proti SPO, a to před volbami? Vždyť SPO by měla být jeho přirozeným partnerem. Proč tu stranu nepodpořil, přestože věděl, že je to Zemanova základna? Takže, mu jednoznačně šlo o to, aby stáhl příznivce Zemana na svojí stranu.
           A podobných otázek, které vznikají z taktiky předvolební kampaně Okamury může být více.
           Podíváme se, co Okamura udělá v dalších dnech. Ale nějak si pospíšil s vyjádřením, že spolupráce s Babišem není možná. Státotvorná strana by měla spolupracovat s vítězem voleb. Jedině tak může ovlivnit a prosadit aspoň některé body ze svého předvolebního programu a udělat něco pro lidí.
           Jednat a vyjednávat, to by mělo být hlavní zásadou všech státotvorných stran, stejně, jako se dostat ke řízení a ovlivňovat politiku státu zevnitř a ne jen jako nestranný pozorovatel. A jestli to strana nedělá, tak jí nejde tolik o prosazení vlastního programu, jako o hlasy voličů a s tím spojené brebendy, které z pozice strany v parlamentu vyplývají.
           Dnešní systém přerozdělení hlasů v parlamentu dává každé straně, která se připojí k vítězné straně, možnost vytvořit zákonodárnou většinu. A je jen na schopnosti té, či oné strany tuto možnost zúročit.

           Odpověď
           • Taurusi, tak já nevím jestli sleduješ povolební dění. Jinak bys nemohl říct, že Okamura chce být v opozici a že mu to vyhovuje. Naopak, jako jediný ze všech ostatních 7 stran řekl, že by do vlády s Babišem šel… Tak prosím, nemystifikuj tady svými domněnkami…

            Odpověď
            • Bohužel Faltýnek předevčírem potvrdil že ANO s Okamurou nepůjde.
             https://video.aktualne.cz/dvtv/doufam-ze-babis-bude-premierem-plati-ze-s-okamurou-a-kscm-do/r~1e510d90b66c11e7b286002590604f2e/

            • Ale není to Okamura, kdo nechce… Nechce Babiš a to je rozdíl…Přitom Taurus NECHTĚNÍ připsal Okamurovi…

            • Nikoho nemystifikují.
             Zrovna dnes jsem četl, že Okamura nechce do vlády s premiérem Babišem, kvůli tomu, že je vydíratelný. Do vlády bez Babiše by možná šel.
             Jenže, Babiš je vydíratelný jak ze strany prokuratury, tak i ze strany koaličních partnerů. Proto šance prosadit body ze svého programu má každý, kdo s ním do té koalice půjde.

            • Torge Tareg 22.10.2017 o 15:28

             Babiš také znovu zopakoval, že hnutí ANO jsou nejblíž Piráti, STAN a ODS. Po několikáté také vyvrátil, že uvažuje vytvořit koalici s SPD Tomia Okamury.
             https://www.novinky.cz/domaci/452616-ano-bude-chtit-predsedu-snemovny-rekl-babis.html

       • Oracle 911 20.10.2017 o 20:11

        Nie som síce znalec českej politiky a Okamura je produktom tohto systému ale on je skôr reakcia českej spoločnosti na niečiu činnosť (je reakciou na zásahy národných/regionálnych elít SŠA) než produktom vedomej činnosti globálneho zákulisia.
        Ale to neznamená, že GP tu i tam mu neposkytne pomoc.

        Odpověď
   • A proč tedy je Ringo přítel Okamury a jel mu mluvit na sjezd SPD? Vždyť spolu spolupracují a oba veřejně jsou spolu přáteli.

    Odpověď
    • SPD a SPO v regionálních volbách měly společnou kandidátku… Názorově mají k sobě hodně blízko…

     Odpověď
     • Absolutně nerozumím těm vypadům proti Okamurovi a následným zástaváním se Ringa. Postrádá to logiku, oba táhnou spolu za jeden provaz a Ringo citoval Benjamina Kurase: “Jaká islámská země z tech 57 nám může být vzorem, ať to ti, co tu chtějí islám doloží“. Jsou tu dva subjekty SPD a SPO, které mají smysl a není třeba je dělit, když veřejně jsou si navzájem oporou a to, že Veleba čeří vody je věc zapšklého Veleby a ne Ringa.

      Odpověď
      • Však, dyť říkám všem Okamurovcům ať jdou volit Ringa.

       Odpověď
       • No tak hlavně, že jim neříkáš, aby volili ODS, nebo „indigové“ dítě, které v 15ti letech píše stížnosti na úřady a volí Zelené. :-)

        Legrace ;-)

        Odpověď
        • Ne, to určitě neříkám. Ale když už jsi u toho, hodně lidí volí ODS, dneska sbírám nejčerstvější informace a voličů ODS je hodně, díky mladému Klausovi. Překvapivě hodně. Jsem zvědavý na výsledky. Je to dost překvapivé vzhledem k předsedovi s charismatem lahve od okurek.

         Odpověď
         • Oracle 911 20.10.2017 o 20:17

          Pokiaľ vie ako pracovať s informáciami, verejnosťou a ako osloviť voliče, tak charizma je druhoradá záležitosť.

          Odpověď
         • Ve vztahu k Fialovi je v ODSce docela velký názorový rozkol.

          Co se Klause ml. týče, tak minimálně v otázce škoství je určitě člověkem na svém místě a jednoznačně nejlepším produktem marketingu ODS.

          Odpověď
          • jj, celou dobu mám dojem že se někdo postaral aby měli takového lídra a ne tak velké šance. Možná práce do budoucna, aby byla většina klanů za ODS po volbách nakloněna volbě Klause za stranického lídra.

           Odpověď
    • Pokud to tak je, pak protože přebírá hlavně jeho hlasy. Proč myslíš že Tomio řekl že hlas SPO je hlasem do kanálu? Protože ví že hlas SPO je nehlas pro něj, jsou profilovaní podobně a chytají voliče na imigrační téma.

     Je to víc než jasné. Proč myslíš že se Mečiar ukazoval na víceméně výrazně pravicové akci? Jde o to na jaké voliče míří, a jestli Okamura nechal Ringa vystupovat u sebe na mítinku, potom je buď jeho úroveň chápání opravdu mizerná, nebo nechce moc vyhrát.

     Odpověď
     • Ringo v SPD https://www.youtube.com/watch?v=nKMq5wQ8xsU

      Odpověď
     • Kde Okamura řekl, že hlas SPO je hlasem do kanálu?

      Odpověď
      • Před pár dny se to tu rozebíralo, jestli si dobře vzpomínám. Dost mě tím překvapil.

       Odpověď
 55. „Něco je jinak než v 90. letech, kdy tu byly osobnosti jako Havel, Klaus, Zeman. Tehdy jsem věděl půl roku dopředu, koho budu volit. Teď nevím, komu to hodím, ani půl hodiny před volbou. A to mnohé politiky znám i osobně,“ řekl například Roman Šmucler.
  ————
  To má být přístup vzdělaného člověka??? Pak se nedivme už ničemu.

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/cau-lidi-pojdte-volit-prvni-volebni-studio-seznamu-zacina-38635?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • R. Šmuclera jsem zažila jako lékaře, nikdy více! Výrobna peněz.

   Odpověď
 56. Cico Ciciak 19.10.2017 o 23:47

  No komu asi takéto idiotské vyjadrenia (ak to naozaj povedal a nejedná sa len o zámernú formuláciu SME-tí) pomáhajú?
  „Švarco“ je buď totálny k*kot, alebo to robí úplne zámerne:

  Schwarzenberg pre SME: Okamura či Kotleba, všetko rovnaká háveď
  ——————-
  https://svet.sme.sk/c/20675603/schwarzenberg-pre-sme-okamura-ci-kotleba-vsetko-rovnaka-haved.html

  Odpověď
  • Připomíná mi to slova gen. Blaška (SPO) k poslancům – Před volbami jsme „vážení voliči“, po volbách „ulice“.

   Odpověď
   • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:09

    Ja hovorím o niečom inom:

    Že aj negatívna reklama je reklama, ak adekvátne chápeš zmyslu resp. podstate reklamy = dostať do povedomia ľudí určitú značku alebo produkt v rámci obrovského množstva podobných značiek a produktov.

    Lebo, keby naozaj chceli skutoční vlastníci tohto systému, ktorých v TV nikdy neukážu, odpísať napr. T. Okamuru alebo u nás M. Kotlebu a pod., tak to raz-dva a veľmi jednoducho spravia:

    Prestanú o nich v meeediách informovať – presnejšie, primitívne ho kritizovať!
    (Podobne by sa dal zlikvidovať aj napr. taký terorizmus, kde sa rovnako využíva sila (negatívnej) reklamy a psychológia davu.)

    Odpověď
 57. Dobrý večer všem. Manželce zůstal v ruce jedinej volební lístek a to Strany svobodných občanů, jejímž představitelem je Petr Mach. Nemám o této straně, ani o panu Machovi moc informací kromě toho, že je Petr Mach europoslancem. Tak jsem se chtěl zeptat zde, co že je toto za partu. Děkuji.

  Odpověď
  • Putinovec 19.10.2017 o 22:03

   Pan Mach už europoslanec není.Jako první a zřejmě i jediný z tohoto postu odstoupil.

   Odpověď
   • Asi nechtěl dopanout jako pan Ransdorf.

    Odpověď
  • Svobodní v čele s Petrem Machem velice dobře a vlastenecky vystupovali v europaralamentu a jako jedni z mála zastupovali zájmy naší země a národa (na rozdíl od křiváka Kellera). Velmi rád bych ho volil, radši než SPD, ale mám velkou obavu, že bude mít málo hlasů. Z toho důvodu dám hlas Okamurově SPD.

   Odpověď
   • Putinovec 19.10.2017 o 22:23

    Ano,udělám to stejně.Časem poznáme ,zda to bylo rozumné rozhodnutí.

    Odpověď
   • Díky za odpověď.

    Odpověď
  • Pokud vím, tak Svobodní jsou extrémně pravicoví zastánci aplikace „volného trhu“ na cokoliv, srovnatelní jedině s Kalouskem nebo Pilným. Takže to Machovo údajné vlastenectví se podle mě obyčejných lidí moc týkat nebude.

   Odpověď
  • Mach mě zklamal, hlasoval pro CETU

   Odpověď
 58. Vážení, chtěl bych Vás požádat o názor na p. Robejška a Realisty. Kam je zařadit z pohledu KSB?

  Odpověď
  • Ještě takto symbolika 33 v jeho programu, ve mě evokuje US Freemasons… nic není náhoda, že? Nebo myslíte, že střílám do tmy, s touto doměnkou…?

   Odpověď
   • Doplnila bych, v programu mají 11 okruhů a každý okruh má 3 body. Takže celkem 33 bodů programu. Sympatický je jejich vztah k migraci, tj. bránit se všemi způsoby, také jejich předkládání ekonomických, sociálních a bezpečnostních řešení, která se dají v dohledné době splnit. Mínusem je jejich vztah k Rusku… U mně Robejšek, jako osoba, boduje i vztahem k HNR, který je totožný s vnímáním KSB… Kvůli vztahu k Rusku je pro mě nevolitelný…

    Odpověď
    • Poslouchám ho dnes nějakou tu hodinu a překvapuje mě jeho míra inteligence a chápání, tedy nedosahuje úrovně chápání M.Zemana, ale hlupák není. Jak uvádíš jeho vazalství vůči SRN a neochota počítat s Ruskem, je k jeho škodě. Jinak kdyby p. Okamura měl alespoň trošku vyjadřovací schopnosti a schopnost hovořit o něčem jiném, než je migrace, necítil bych se tak nejistý v té volbě co mě o víkendu čeká… Ach jo.

     Odpověď
     • Já to beru tak, že někdo proti migrační musí sedět v parlamentu. Protože, když nebude v tomto státě bezpečno, vše ostatní je podružné… Takže bys měl volit podle svého řebříčku hodnot…U mně je to jednoznačně bezpečnost… Ostatní body mají v programu více méně všechny strany…

      Odpověď
      • Ano, ale politika není jen o prosazování svých pstojů, ale o kompromisech a ústupcích a p. Okamura snad sám nevěří tomu, že prosadí to co slibuje voličům, jinak ano bezpečnost je základ, já třeba nevím zda se nepletu, ale pořad primi Polici v akci, mi přijde jako nástroj jak otupit lidi proti násilí a bezpráví, tak aby se mohlo říct, ale o jsakém nárustu kriminality je řeč, prosím vás, vždyt už rok např. vám ukazujeme, že polici řeší takové delikty dnes a denně, čím dříve to zruší tím lepší, tímto se tvoří jen iluzorní obraz společnosti, jaký elity chtějí aby byl, viz zaplacená policie a herci, kteří simulují zločin, nepřípustné!

       Odpověď
       • Já si nemyslím, že prosadí všechno, co má v programu. To ani náhodou. Určitě ho k ničemu nepustí a bude v opozici. Bude ale hlídacím psem, aby se ostatní nerozjeli do obludných rozměrů… bude něco jako Sára Vagenknecht v německém parlamentu…

        Odpověď
        • Vidíme to stejně, hlídací pes s co nejsilnějším mandátem.

         Odpověď
         • To je plán, SPD nechce do vlády v tomto volebním období, ale situace se může obrátit a pokud ve vládě s kýmkoli bude moci prosadit zásadní věci, tak půjde do vlády i s Babišem (padni komu padni), to je realita. Ale jak psala Aksal – SPD bude hlídací pes – to je reálnější situace. Potom už se jenom nabízí varianta taková, že Zeman vyhlásí úřednickou vládu a na tom by SPD a SPO jenom vyhrály po nějakém čase. Tyto volby ať už dopadnou jakkoli, tak to bude problém a každý volič jakékoli strany odsoudí kdejakou koalici. Takže je to situace lose-lose. Win-win situace nastane, jak jsem psal, že Zeman vyhlásí úřednickou vládu, situace se stabilizuje, emoce opadnou a začne se jednat. Vždyť dnešní debata lídrů stran na ČT byla totální tragédie a bylo znát, že nikdo nechce být s nikým. Komické bylo nastrčené studenstvo, které tleskalo všem jen ne Okamurovi a Babišovi (a to tu ***** Babišovskou nemohu ani vystát), i tomu Filipovi zatleskali, nakonec Moravec zakopl. Tragedie.

          Odpověď
          • U SPD mě zaujal bod programu 6:
           Budeme prosazovat přijetí zákona proti lichvě a legislativně znemožníme spekulativní exekuce majetku občanů na základě lichvářských půjček. Nikdo nemůže být takto připraven o bydlení a důstojnost. Exekuce musí respektovat základní občanská práva.

           Např. v Anglii, ať jste zadlužení jak chcete, na bydlení vám šáhnout exekutor nemůže, stejně tak na nějaké rozumné životní minimum. U nás vás stáhnou i z trenek. Uvidíme, jestli bude Tomio první, kdo klepne žida přes prsty. :-)

           Odpověď
           • Pokud má v plánu „klepnout žida přes prsty“ tak by to odpovídalo domněnkám, že SPD může být i projektíkem GP do budoucna – onen poslední holokaust vzpomínaný Pjakinem se bude mimo jiné odehrávat ve finanční rovině.

            Odpověď
        • Rozhodně neprosadí všechno a hlavně ne HNED. Počítám, že krátce po volbách nastane velké rozčarování. Jenže ani se silnějším mandátem Okamura nemůže nemožné udělat hned a zázraky na počkání.

         K Robejškovi a migraci – v prvních dnech po založení Realistů říkal: Kvóty ne, ale prověřené migranty ano, těm bychom měli pomoci. Pak se zřejmě „rozkoukal“, vyhodnotil reálnou situaci na místě a změnil rétoriku. (Nevím, jestli se nepletu, myslím že ne, ale byl i pro americkou základnu v ČR. Aspoň v těch prvních rozhovorech.)

         No, jak se „prověřuje“, to víme, že? A nějak – ať se dívám jak se dívám, žádné pomoci potřebné nikde nevidím (ani v zemích postižených migrací). Jen samé požadavky ze strany „uprchlíků“ a jejich agresivní vymáhání. A státy ustupují.

         Odpověď
    • Realisté mají mimo jiné v programu také povinnou angličtinu již od první třídy,což je pro mně indicie pro koho pracují. Pro mně nevolitelní. Pozor na ně.

     Odpověď
     • Ano, kdyby to byla ruština, to by byla jiná… Z toho je vidět, že globální procesy jim nic neříkají…

      Odpověď
      • Ruštinu nikdo od 1 tř. prosazovat nebude. Vždytˇ je to tak brzy nesmysl.Cítím v tom cizí zájmy.

       Odpověď
       • Právě proto jsem to dala jako příklad, u angličtiny se nad tím nikdo z „demokratů“ nepozastavuje… Někteří dávají už své malé děti do MŠ s anglickým jazykem…

        Odpověď
        • Ano a je to špatně,myslím, že to oslabuje do budoucna vztah k rodné zemi.A o to jim jde.

         Odpověď
         • Mám v anglické škole již od školky neteřinku. Co to s ní udělalo, raději nebudu komentovat, 4-6 hodin angličtiny denně z ní udělalo pologramotnou v češtině a to tak, že se její mluvě smějí i děti v parku. Bohužel, rodiče to vidí jinak.
          Naštěstí ona sama miluje „češtinku“ a ráda čte tak jako teta doufám, že se to v budoucnu napraví.

          Odpověď
          • Adinko děkuji za reakci,jenom si potvrdila co si myslím.A neboj neteřinka to zvládne,když má tak hodnou tetu.Navíc bude mít ve svých vrstevnících velkou motivaci.

           Odpověď
        • Na Praze 6 je angličtina ve škole od první třídy…

         Odpověď
   • Putinovec 19.10.2017 o 22:00

    Pro mne je Robejšek kůn židozednářů.Pamatuji se na některé jeho názory z lonska,toho rozhodně volit nebudu.

    Odpověď
    • viz. symbolika 33 skull&bones

     Odpověď
  • V řízení je schopný, ale globální politiku nechápe. (viz diskuse s Klausem v XTV) Jeho zájmy jsou hodně v Německu (obecně známo). Hájí zájmy vojenskoprůmyslového komplexu. (kampaň „pro tátu zbraň“, prezidentský kandidát je kádr z VPK)

   Odpověď
   • Dobrý článek.

    Odpověď
    • Pardon – patří pod následující komentář o článku na Protiproudu.

     Odpověď
 59. Torge Tareg 19.10.2017 o 21:08

  Lin se ptala koho volit a proč.Podle mě dobrý članek pro lepší orientaci.
  http://www.protiproud.cz/politika/3416-jen-hodiny-do-rozhodnuti-zvedneme-hlavy-kdo-zustane-doma-voli-kalouska-merkelovou-a-muslimskou-invazi-proc-se-i-babis-a-zeman-boji-okamury-vtahneme-za-hradby-kone-stat-narod-i-rodiny-v-ohrozeni.htm

  Odpověď
 60. Cico Ciciak 19.10.2017 o 21:03

  Všimnite si podozrivo vysoký počet zhliadnutí tochto videa na YT kanále R. Vaského, oproti ostatným, s témou M. Kotleba, ĽSNS a voľby do VÚC.
  Niekto si dal zjavne slušnú prácu s jeho propagáciou:

  https://www.youtube.com/watch?v=WCOt1EBb4Xw

  Odpověď
  • Cico Ciciak 19.10.2017 o 21:12

   Ale inak má R. Vaský v tomto videu v podstate pravdu.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.10.2017 o 22:04

    Však v mnohých veciach má pravdu.

    Odpověď
   • Cico co si myslis ze preco Rudo beha napriklad okolo Kolara? Rudo nevie ze Kolar je hnoj? Pochybujem. Vie to. Ale jeho videjka sa takto k ludom dostavaju. Hlavne na soc sietach prestava platit ze niekto niekoho pretlaca a podobne veci. Moze to platit ale len z nepodstatnej malej casti.

    Odpověď
    • Cico Ciciak 19.10.2017 o 23:57

     B. Kollár je asi taký istý „hnoj“ jak M. Kotleba, v zmysle že „ich“ politická agenda obsahuje aj zámerne ukryté „míny“ pre ovce.

     Čo bol napr. A. Hitler vs. E. Röhm?
     Alebo Národný socializmus (resp. nacizmus) vs. Marxizmus, alebo pseudo-kresťanstvo vs. pseudo-islam, ateizmus vs. náboženstvo, pravica vs. ľavica, …?
     Zjednodušene: to isté hovno, len v inom obale!
     Odbornejšie: jedna z dvoch lží!

     Ja mám dojem, že si ešte ani doteraz poriadne nepochopil reálnu politiku, a teóriu a metódy riadenia „lúzy“, alebo tu len zámerne robíte spolu s dujom, mirom a spol. sociálny inžiniering.

     Odpověď
     • A ty si naozaj jediný múdry, hej…

      Odpověď
      • Cico Ciciak 20.10.2017 o 0:52

       Bež s tým na globalistické HS, tam ti možno za takéto „argumenty“ dajú 200 lajkov a budeš hepy, jak si to všetkým údajne sprostým voličom „hranola“ natrel (inak, typické zámerne vytvárané delenie národa na princípe divide et impera z vyšších úrovní riadenia, ale „lúza“ to nevidí, natož chápe).
       Tu máš právo byť až potom, keď sa posunieš v chápaní na trochu vyššiu úroveň, inak je to u teba iba strata času a pre nás chápavejších to nemá žiaden prínos.
       Ibaže by si tu zámerne trolkoval, aby si mal za čo splácať hypotéku…

       Odpověď
       • Cico Ciciak kľud, dávnejšie som rád čítal tvoje príspevky len posledné mesiace si sa zmenil, aj keď máš rozhľad treba každý názor vypočuť, všetci sa tu učíme a potrebujeme čas na pochopenie a nie agresiu, každý čo už sem chodí je znechutený čo im štandardné médiá a politici ponúkajú už nechcú byť ovce aj ten trol čo sem chodí trolovať sa aspoň priučí, lebo raz mu svitne možno :)

        Odpověď
        • Oracle 911 20.10.2017 o 8:05

         Súhlasím, Cico by sa mal krotiť a inak zatočiť s provokatérmi.

         Odpověď
         • S Cicom by mal niekto (admin) zatocit. Toto ma byt vyssia uroven? Akoze znalec KSB? Ja sa neurazam a mna nemoze nikto urazit ani to nesmerovalo na mna. Tymto:
          Tu máš právo byť až potom, keď sa posunieš v chápaní na trochu vyššiu úroveň, inak je to u teba iba strata času a pre nás chápavejších to nemá žiaden prínos.
          sa tu hra na nadadmina aleno na boha? Kde berie tu drzost? Medvedia sluzba tymto strankam.

          Odpověď
          • Oracle 911 20.10.2017 o 9:27

           Máš vážne problémy s interpretovaním písaného textu, prečítaj to pomaly a porozmýšľaj nad tým čo som napísal.

           Odpověď
          • Oracle 911 20.10.2017 o 9:29

           PS: Aj inteligentne sa dá zatočiť s provokatérmi a Cico ním nie je ale Cico by sa mal naozaj krotiť…

           Odpověď
          • oracle casto krat na mna reagujes zbytocne ja si myslim ze nie sme v rozpore, naposledy som si to vsimol pri teme rakusanov (ale aj inde) ja som reagoval na prispevky nado mnou, ty si tam nieco dopisoval. okej je to tvoja vec. Aj keby sme sa nezhodli u mna sa nic nedeje.

           Odpověď
           • Oracle 911 20.10.2017 o 11:30

            Ochranca povedal, že Cico by sa mal krotiť a postupovať inak, a ja som s ním súhlasil. Potom ty dáš reakciu ako keby som vyzýval admina aby urobil s Cicom poriadok, takže buď máš problémy s interpretovaním písaného textu alebo provokuješ.

            Odpověď
          • rony,
           Je pravda ,že Cico niekedy napíše ,čo na srdci to na jazyku .avšak čo napísal zle ak doplnil ,že „hnoj “ nie je len B.Kollar ,ale aj Kotleba .či prirovnal týchto dvoch lídrov ,k pseudo-krestanstvo a pseudo-islam,napr..čo je na tom nevhodné , ak je tu názor,že Kollár a Kotleba sú dve strany jednej mince.
           Hlavné správy,
           veď tu sa naozaj grupuju Kotlebovci a vypisujú mejnstrimove myšlienky ohľadom Fica .Putin slil,Fico slil.len ich Vodca všetko zariadi a preto budem voliť ĽSNS.
           Pýtam sa,čo sa pokúsil spraviť Kotleba and company ohľadom integracie Rómov ?nie je to ľahká úloha .to je mi jasné .ja som napr.v našej oblasti /juh stredného Slovenska / dlhodobo dvom cigánskymi chlapcom /16-18r./ požičal horský bicykel,aby mohli zájsť po poľnej ceste napr.do obchodu .aby nemuseli chodiť všade pešo .kedy začne pokus Kotlebu s integráciou rómskych detí ?v rámci jeho kompetencii?a treba začať tam,kde nie je vysoká koncentrácia Rómov ,tu je predpoklad na úspech väčší.
           Absolútne súhlasím ,tri nicky,ktoré nazval sociálnymi inžiniermi .
           rony ,
           Je Kotleba zárukou zmeny konceptualnej moci ?nadobudol som taký dojem .

           Odpověď
           • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:29

            > Hlavné správy,
            veď tu sa naozaj grupuju Kotlebovci a vypisujú mejnstrimove myšlienky ohľadom Fica .Putin slil,Fico slil.len ich Vodca všetko zariadi a preto budem voliť ĽSNS.

            No samozrejme, že sa tu nabetón pohybujú rôzni agenti (čo platí aj z opačnej strany – konkrétnejší radšej nebudem, lebo málokto by to pochopil a skôr by to bolo na úkor dobrej veci), nalejme si čistého vína a nebuďme naivní ako ovce.

            Odpověď
           • el sabi
            kde som pisal o Kotlebovi? Ja som reagoval na to ze Vasky je mazany chlap chodi do roznych fb skupin kde dava svoje videjka napr. u Kolara a tym si zvysuje sledovanost. Minule tu isla presne tato schema ze som nic o Kotlebovi nepisal a Ty a este jeden neviem teraz nick vybuchli ako sopka. Potom korigoval ze uz je alergicky na Kotlebu. Sami s tym zacnete a mna do toho vtahujjete. Citate vobec co kto pise? Co chces odo mna? Mam o ciganoch na bycikloch alebo co teraz mam o konceptualnej moci? Furt tu niekto bojuje proti niekomu. Treba ist k ludom a posepkat im dobre riesenia ci v smere alebo v LSNS. Alebo sa zapojit priamo do politiky. Co sa Cica tyka ten je v permanetnom spore s kratkymi prestavkami pocas celej doby na leva nete. Neviem si predstavit riadit cloveka co nevie uriadit ani seba.

            Odpověď
          • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:24

           Prestaň tu trepať ty urazená fňuka a buď zámerne alebo z nepochopenia vytrhávať veci z kontextu.
           Lebo neviem, v čom konkrétne sa prejavuje moja údajná agresia a urážky voči niekomu (viď V.V. Pjakin, ktorý tiež na toto odpovedal asi v predposlednom videu).

           > Tu máš právo byť až potom, keď sa posunieš v chápaní na trochu vyššiu úroveň, inak je to u teba iba strata času a pre nás chápavejších to nemá žiaden prínos.
           sa tu hra na nadadmina aleno na boha? Kde berie tu drzost? Medvedia sluzba tymto strankam.

           Ja sa tu nehrám na admina, to iní, ako napr. teraz ty alebo ten agent Július a ostatní agenti-fňuky, ktorí permanentne útočia na údajnú cenzúru admina či už tu alebo na Leva-net-e.
           A moja reakcia na výprd (ktorý by mal byť podľa mňa skôr zmazaný, než moja reakcia) toho trola Jan Jan bola podľa mňa celkom adekvátna, možno mohla byť inak – miernejšie formulovaná.
           Ale podstata je jasná, treba sa vždy zamyslieť nad tým, či mám dostatočné znalosti k tomu, aby som sa mohol k niečomu adekvátne vyjadrovať.

           Odpověď
        • Cico Ciciak 20.10.2017 o 13:13

         V čom zle reagujem?
         Podľa mňa je to reakcia namieste voči trolovi a jeho debilnej reakcii.

         A naopak, myslím si, že som sa v posledných mesiacoch dosť zmenil a skrotil, viď moje predošlé príspevky vs. dnešné.
         Ide to vidieť aj na mojom blogu.
         Takže z tvojej strany ide o (zámerné) podsúvanie.

         Odpověď
         • páni je piatok nerozdeľujme sa, radšej sa zlaďme aby sme sa dostali bližšie k pravde ktorá je medzi.
          Cico Ciciak reagoval som zbytočne.

          Odpověď
         • Oracle 911 20.10.2017 o 15:29

          Dve veľké nádychy a použi iné slová ako si sprvu zamýšľal. ;)
          Áno je to troll a napísal zámerne debilnú reakciu a ty si na to skočil ako býk na červené súkno. A on sa určite baví na tom ako sa pol dňa vadíme na jednej prkotine.
          Takže dve veľké nádychy a zabaľ svoje myšlienky inak. :)

          Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>