1. Za množstvo repky na poliach môžu podľa Matečnej mimovládky

  Za veľké množstvo repky ozimnej na slovenských poliach môže tretí sektor a neziskové organizácie, ktoré tlačili na to, aby vo fosílnych palivách boli aditíva v podobe biopalív. Biopalivá sa vyrábajú práve z repky ozimnej a preto má tretí sektor záujem na pestovaní tejto plodiny. Pre slovenského poľnohospodára je tak pestovanie repky veľmi výhodné. Konštatovala to ministerka pôdohospodárstva SR Gabriela Matečná na oficiálnom facebookovom profile ministerstva.

  „Ľudia na Slovensku sa nás často pýtali na to, prečo sa na slovenských poliach pestuje toľko repky ozimnej. Až 12 % celkovej výmery ornej pôdy na Slovensku tvorí tá s repkou ozimnou. No záujem o jej pestovanie je na základe tlaku tretieho sektora aj v iných krajinách. Pre porovnanie napríklad v Českej republike je to 15 % z celkovej výmery ornej pôdy,“ uviedla Gabriela Matečná.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/513784-za-mnozstvo-repky-na-poliach-mozu-podla-matecnej-mimovladky/

  Odpověď
  • takže mimovládky určujú v EU čo pestovať a kde . ?

   Odpověď
   • Oracle 911 28.5.2019 o 14:01

    Spomeň si na Grétu z Nórska a jej šialenstvo…

    Odpověď
   • Mimovládky v rámci ekologickej agendy tlačia na vládu aby sa používali obnoviteľné zdroje energie. Vláda je nútená dotovať biopalivá v dôsledku čoho sa farmárom viacej oplatí pestovať repku ako pšenicu.Teda kôli vyššiemu zisku vidíme toľko krásnej žltej farby na poliach bez ohľadu na to aké negatívne dopady to má na pôdu a životné prostredie.

    Odpověď
    • …o akej ekologii kto v tejto suvislosti moze hovorit…nenapravitelne nicia nase polia….lebo na jednotne dozretie semien repky o ktore ide sa pouzivaju desikanty, ktore ostavaju v pode a vlastne ju robia pre dalsie pestovanie zavadnou..

     Odpověď
     • Ja neviem, ale využívať polia na produkciu paliva mi príde ako obrovská nehoráznosť a ekoterorizmus. Polia by sa mali používať len na uspokojenie demograficky podmienených potrieb v rozumnej forme (t.j. nie na medzinárodný biznis), a všetko ostatné by sa malo vrátiť prírode. T.j. na nevyužitých plochách obnoviť prirodzený ekosystém, stromy, lesy.

      Odpověď
      • však. Kvízová otázka: myslíte si že existují reálné důvody proč by měly nyní stát brambory 30Kč/Kg a cibule podobně?

       Odpověď
      • zrovna dnes jsem četla o bioplynkách opět u Martiny Kociánové,a není to radostné čtení… https://www.kupredudominulosti.cz/sich-pavel-1d-tlak-na-snizovani-cen-a-prodluzovani-doby-spotreby-ze-strany-odberatelu-vede-k-tomu-ze-mali-farmari-jsou-na-hrane-preziti/

       Mám srovnání sluneční elektrárny a bioplynové stanice. Musím říct, že na megawattu elektřiny ze slunce není nutné nastartovat ani jediné auto. Ale megawattu vyrobené energie z bioplynové stanice musí jezdit nekonečně traktorů, protože bioplynová stanice produkuje zbytkový materiál, který se musí zapracovat. A potom je nutné jej dostat do krajiny, takže jezdí nekonečno traktorů s cisternami, jedou separátory, rozmetá se. Takže na stanicích jsou problémem vstupy dovnitř a výstupy ven, a zatížení i okolí techniku z provozu. Je tam ohromný přesun hmoty dovnitř a ven.

       Samotná bioplynová stanice nesmrdí, neprodukuje žádné oxidy v tom smyslu, že by něco vypouštěla do vzduchu. Je to ekologický koncept. Problém ale je, že zatěžuje krajinu. Na megawatt sluneční elektřiny potřebujete zhruba tři hektary. Na megawatt bioplynové stanice ale 400 hektarů. V tom spočívá ten rozdíl. Už v zatížení plochy. A k těm 400 hektarům se musíte dostat traktorem, nebo kamionem. Dostanete to z pole na silážní jámu, nebo do skladu, a potom, když vyhoří palivo, když to vezmu velmi jednoduše, tak tento digestát zase musíte dostat na ta pole. My máme jednu z nejmenších plynových stanic v republice, ale jenom na přesunu těchto hmot projezdíme naftu za půl milionu korun. Takže si představte ohromné bioplynové stanice, co se zde postavily. Kolik nafty projedou. To jsou miliony korun v naftě jenom na přesunu hmot.

       V bioplynových stanicích funguje unikátní technologie. A když si ji nainstalujete, tak ji zastupuje třeba jenom jedna firma v republice.
       Ta vám na začátku naservíruje reklamní omáčku jak je bezporuchová a úžasná, vy ji namontujete a jste v područí servisního výpalného, protože tato technologie se musí opravovat. Je velmi, ale opravdu velmi poruchová. A o vše, co vám přijde jako přidaná hodnota plynové stanice, když už zvládnete všechny otázky, o kterých mluvíme, vás servisní organizace, nebo dodavatel technologie, připraví. A to proto, že náklady na údržbu a opravy jsou takové, a tyto organizace mají moc dobře spočítané, jak vám vychází ekonomika provozu, že vám nezbyde vůbec nic.

       Odpověď
       • Oracle 911 29.5.2019 o 23:25

        Bioplyn funguje veľmi dobre pri spracovaní poľnohospodárskeho a potravinárskeho odpadu, ale toto čo píšeš je šialenstvo z dielne psycho-trockistov.

        Odpověď
        • Bioplynové elektrárny byly od samého počátku organizovány jako politicko-finanční projekt doplňující soláry na polích. . Jeho výsledkem jsou mamutí a dlouhodobé finanční tunely pro přesně zvolené oligarchické kruhy v ČR . Dosáhlo se obojího efektu – poltické loutky jsou krmeny přes 40 miliardové dotace námi všemi a ještě to pouští české kolonii ekonomicky a ekologicky žilou . Je zbytečné v tom hledat něco jiného.
         Ale 100% souhlas s tím, že jediná ekonomicky a ekologicky ospravedlnitelná alternativní energie je sluníčko v kolektoru na střeše nebo fasádě /původní idea tvůrců/ . A ne na poli.

         Odpověď
         • Oracle 911 30.5.2019 o 9:04

          Však, čo je podstata psycho-trockizmu?

          Odpověď
         • Putinovec 30.5.2019 o 9:59

          Připomíná to Chruščevovo rozorání mezí.Pustit státu žilou a dosáhnout efekt velké ztrátovosti při maximálním vynaložení prostředků.

          Odpověď
        • Bioplyn teraz funguje veľmi dobre aj v našej kancelárií. Asi tu máme tu diverzanta :o)

         Odpověď
       • >Musím říct, že na megawattu elektřiny ze slunce není nutné nastartovat ani jediné auto<
        Já jenom dodám, že u FVE jsou "opticky" skryty výrobní nároky. Vysokoteplotní tavení a čištění křemíkového polotovaru na výrobu FV-článků je mimořádně energeticky náročná technologie. A myslím, že z pojmového hlediska je zde správnější hovořit o jednotkách energie – tedy o megawatthodinách

        Odpověď
        • Oracle 911 30.5.2019 o 9:05

         Vystihla si to…

         Odpověď
        • V tom máš pravdu. Externalizované energetické náklady jsou přítomny v obou alternativách. „Výhodou “ FVE je, že jsou obsaženy jednorázově v materiálu fotoelektrických vrstev a provozně se už neopakují. U bioplynek jde o trvalou provozní a manipulační spotřebu v každém technologickém cyklu . Je to tedy horší.

         Odpověď
        • ano, ale farmář to porovnával spíše už z jeho hlediska konečného uživatele/provozovatele..ne výrobní nároky, a taky pak nároky u likvidace po skončení provozu, co je zase samotná kapitala, výživná třeba u větrníků..
         prolouskala jsem všechny 3 díly, a klobouk dolů, že funguje, a vše, jak časově, tak ohledně financí- bez dotací, zvládá…ale jak píše, občas se ptá proč to vlastně dělá..farma vypadá zajímavě, ráda bych se tam podívala, ale pro mně na druhém konci republiky.. http://www.farma-blato.cz/

         Odpověď
      • …súhlasim, v zasade vsak az po nakrmeni ludstva, ale ked sa zoberie do uvahy kolko ludi stale hladuje……, mnohi mozno len preto, zenemaju peniaze, tak nic nedostanu, radsej sa potraviny znicia….Pravo na zakladnu davku potravy by mal mat v dnesnom svete kazdy…

       Odpověď
  • Matečná, výborne! Toto treba ozvučovať donekonečna! Roky si viacerí kladieme túto otázku. Ale kto dal právo tretiemu sektoru sa vôbec k tomu vyjadrovať? Kto toto schválil a podpísal? Zaslúžil by si jeden poriadny preplesk. Je to proti prírode a ľuďom!!!

   Odpověď
 2. Rakúsky prezident Alexander van der Bellen zbavil rakúsku vládu pod vedením kancelára Sebastiana Kurtza svojich povinností. ( Kleine Zeitung) .
  Van der Bellen tiež nariadil ministrovi financií, dočasnému vicekancelárovi Hartwigovi Legerovi, aby pôsobil ako predseda vlády až do vymenovania dočasného kancelára.
  https://russian.rt.com/world/news/635762-avstriya-otstavka-kurc

  Odpověď
  • Kurz nebude šéfom klubu ÖVP a neprijme ani mandát v rakúskej Národnej rade
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/513781-kurz-nebude-sefom-klubu-ovp-a-neprijme-ani-mandat-v-rakuskej-narodnej-rade/
   ospravedlňujem sa, mne absolútne dnes nechce technika PC fungovať

   Odpověď
 3. Fico:
  “Som veľmi rád, že Smer posiela do europarlamentu ľudí, ktorí prispejú ku konštruktívnej diskusii o jej budúcnosti. Naša skúsená kandidátka získala najviac preferenčných hlasov v slovenských eurovoľbách“
  Zas tá už typická Smerácka „schizofrénia“. Proste ľudí iba mätú. Ako s Lajčákom, ktorého vrátili hrobárovi z lopaty, tak teraz s Mončou. Buď si to neuvedomujú a žijú v dákej bubline alebo neviem. Nemôžu predsa reálne očakávať že ľudia si tieto protichodnosti spoja do jasného obrazu. Takto to Smer nevyhrá. Si zoberte uvažovanie bežného občana. Čo teda volím spolu s „euroskeptikom“ Ficom?
  - užšie jadro?
  - slniečkára Šefčoviča?
  - zradcu Lajčáka?
  - liberálku Moniku?
  wtf?
  Akože ja to beriem s rezervou už všetko ale som fakt zvedavý že ako chcú získať stratené, resp. nové hlasy. Ak im stačí skalných cca 15% tak OK …

  Odpověď
  • Tiez som zvedavy.
   Mozno spojenie s Kotlebom.
   Alebo prehra a prenechaju to liberalom. Nech sa zhovadia do roka a do dna.

   Odpověď
   • scenár „Radičová“,prenechanie vlády liberälom nech sa sami zhovadia a bude nadlho pokoj ma tiež napadol.Zvlášť ked si spomeniem na to ako bol Šefčovič rád že nevyhral prezidentské volby,teraz ho chcú navrhnúť na post predsedu eurokomisie…

    Odpověď
  • https://komentare.hnonline.sk/komentare/1948782-europa-sa-nezaobide-bez-socialneho-piliera
   A na závěr věta: Strana Smer má dlhodobo postavenú politiku na sociálnom pilieri a tú budú napĺňať na pôde európskeho parlamentu aj jej poslanci. Ostatní, ukážte, ako to s tým európanstvom naozaj myslíte!

   Odpověď
   • Oracle 911 28.5.2019 o 13:34

    Dáva im dosť lana na obesenie+výhovorka na de facto proti Bruselskú rétoriku.

    Odpověď
  • Nehľadaj, kde nie je … kádrové problémy sú všade, odhora smerom dole. Fico navyše začínal ako chameleón, nahrubo povedané ľavicových voličov prevzal od SDĽ, stredových od Mečiara, národniarov od Mečiara a Slotu … má ich tam všetkých. Ľudí z MZV ako Lajčáka, Šefčoviča, Kubiša a spol. mu dodali bratia v triku, … pracuješ s tým, čo máš.

   Odpověď
   • Toto je tiež dobré PR:
    https://www.hlavnydennik.sk/2019/05/27/skandal-smerak-jasan-ktory-dohodil-troskovu-ficovi-nahradi-ciza-v-nr-sr-vyzvali-ho-aby-sa-vzdal/
    Tak neviem ale čo persóna, to „prúser“. No, neviem … keby som nechodil na tento web, tak si poviem že je to fakt strana podvodníkov.

    Odpověď
    • https://www.hlavnespravy.sk/jasan-nenastupi-za-ciza-do-narodnej-rady/1771146

     Odpověď
    • myslím že daleko od pravdy nie si,tých podvodníkov je tam „naliahnutých“ dosťa práve preto musia byť čistky,teraz sa prejavia ked majú pocit že strana stráca moc,niektorí zdupkajú sami v nádeji že sa cez inú stranu dostanú ku korytu iným bude „pomôžené“.Ako sa vyjadril Blaha:“…Myslím, že Smer už nebude strana pre umiernených, ale strana pre tvrdších smerákov. …“

     Odpověď
    • Ono je to trošku prozaickejšie. Mária T. išla cez Erika T. a cez jej bývalého, ktorý sa s Erikom pozná a niekde sa všetci traja stretli.
     Určite však ET spravil chybu a mal si ju preveriť. Pekná žena (pre niekoho) však vie zatemniť myseľ.
     A vyjadrenie Martvoňa je potrebné brať z nadhľadu. Ide o bývalého smeráka, ktorý donášal na svojho spolustraníka (Kolesíka – fotil ho v parlamentnej garáži s novým autom) – čo sa neodpúšťa v žiadnej strane a on sa cíti ohrdnutý, tak len kydá na smer kade chodí (koľko tam bol – 15 rokov? – a potom akože precitol?)

     Odpověď
  • A ako by si to urobil ty? Povedal by si ze za zly vysledok moze to ze tam bola Benova? To by prinieslo len dalsi rozkol. Takto ked pochvalil vysledok nebude moct Prekvapena Monika povedat uz nic na okydanie vysledku, kydala by na seba :) Za mna vyborne spracovany tah, nebude sa pertraktovat od liberaleho kridla ze za vysledok moze Fico, lebo Fico odovzdal tento horuci gastan druhej strane a ruky si dal za chrbat. Sefcovic je schopny kader a ak sa zmenia pomery v EU tak bude moct viditelnejsie pracovat pre nas.

   Odpověď
  • Tymito volbami nic nekonci. Predstavil som si scenar, kedy sa Secovic stane nastupcom Tuska. Tym by Caputovej pekne vypalil rybnik a Smer by mal slusnu municiu, aby zavrel Denniku N klapacku.

   Prenechat vladu liberalom na zhovadenie je skor nebezpecne a zavana to poslednym gambitom, stavkou na vsetko. Verim, ze sa k tomu nebude treba uchylit. Na druhej strane, je tu silna poziadavka po echt lavicovej strane, tu su v suzvuku dokonca aj Chmelar s Blahom.

   Odpověď
   • Nebláznite ľudia. Smer sa dal dokopy pre záujmy, ktoré boli rôzne, avšak na prvom mieste to bola finančná chamtivosť a v neposlednom rade posadnutosť mocou vrcholných predstaviteľov strany. Čiže od začiatku celé zle. Prevzatím za cca 20 miliónov značky sociálna demokracia od Wolfa (2005) sa zdalo, že strana naberá skutočný soc. dem smer, no bola to ilúzia na opitie rožkom ovčanov. Od začiatku absentovala seriózna koncepcia udržateľnosti na obdobie viac, ako dve generácie a teraz dochádza len k improvizáciám na záchranu toho, čo sa ešte zachrániť dá. Viac krát som uvádzal tuto v diskusiách, že riadenie sa vedeniu vymklo z rúk, došlo k infiltrácii, korupcii a následnému vydieraniu vrcholných predstaviteľov strany. Niekto hovorí, že v strane sú tri frakcie, ja hovorím, že ich je tam oveľa viac – presne toľko, koľko ich bolo pri vzniku a teraz sa tie záujmy vzájomne bijú. Treba prečítať posledný článok tuto na stránke a všetko je jasné, že sa nejedná o serióznu stranu, ale o mafiu. V každom prípade je aj to riadenie tejto mafie vždy lepšie, ako riadenie, ktoré sa chystá nastúpiť cez tzv. „progresívnych“. Súhlasím, že zúfalo chýbajú kádre a najlepšie by bolo postaviť novú politickú stranu, ktorá by dokázala zjednotiť spoločnosť, zosúladiť záujmy a stanoviť štátnu doktrínu (ideológiu) a uzákoniť. Jednu cestu vidím a to, že by bolo asi vhodné pozbierať tzv. Národný front, ako tomu bolo v socíku a poslancov do parlamentu navoliť v zmysle týchto záujmových združení a politických strán a hnutí. Samozrejme voliteľnosť a odvoliteľnosť a hmotná a trestnoprávna zodpovednosť riadiacich pracovníkov na všetkých stupňoch riadenia spoločnosti, nevynímajúc pracovníkov justície.
    Smer mal túto možnosť, avšak nevyužil ju, tak je nútený len improvizovať s neistým výsledkom. A môj názor je taký, že žiaden gambit sa konať nebude, ale bude strácať stále viac a viac, keď nenájde a rýchlo nezakomponuje do riadenia strany skutočne čistých ľudí, ktorí navyše majú požadované vedomosti a zručnosti takéto zjednotenie spoločnosti aj urobiť a ťahať Slovensko smerom k naozaj lepšiemu.
    Mimochodom dnes v rádiu na SRo Radičová použila pojem „pracujúca chudoba“ a že je je údajne okolo 40%. Okamžite by som položil otázku, že čo je to za pojem a či ten kto pracuje môže byť vôbec chudobný? Je to zvrátené skrz naskrz. A nemyslím si, že nejaký Chmelár s Blahom vytiahnu tŕň z päty.

    Odpověď
    • Oracle 911 28.5.2019 o 17:35

     Vieš kam choď s touto dobre zabalenou liberálnou propagandou.

     Odpověď
     • Dáváš v podstatě návod k vyklizení exekutivního pole na minimálně 2 volební období s přirozeným zaplněním jinou partou liberálů a klanů za nimi stojících . Dilema Putina po prezidentské volbě a zejména útoku penzijní reformou : odpovědět protiútokem anebo poziční hrou ? . Síla protivníka spočívá dnes jen v penězích přes NGO a je to jasné všem.
      Nezbývá než poziční válka , podobná té kterou vede celé první volební období Trump .
      Nemyslím, že Fico představuje zakukleného a mimikrujícího mafiána, ale močit proti větru se mu nechce. Volí /podle mne/ obtížnější vícekrokovou strategii i s rizikem volebního neúspěchu. Možná to vypadá divně, ale podle mne volební výsledek příští rok nebude o procentech SMERU , ale celkovém součtu procent pronárodního bloku.

      Odpověď
      • Preč s Ficom a Kaliňákom! Smerácki východniari sa búria
       Členovia najsilnejšej vládnej strany chcú v Smere zmeny. Nie všetci, iba niektorí na východe Slovenska. Predsedníctvu strany poslali niektoré jej tamojšie organizácie výzvu, v ktorej žiadajú, aby zo straníckych funkcií odstúpili tí najvyšší: predseda Robert Fico a podpredseda Robert Kaliňák.
       https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Prec-s-Ficom-a-Kalinakom-Smeracki-vychodniari-sa-buria-313491?fbclid=IwAR1GAkKvuLK7DZu90t4Bhsbe-NDDtt8gBuxxHzptrNVgrm06J8XoG5FkbvE

       Odpověď
       • Oracle 911 28.5.2019 o 18:30

        Takže Rašiho ľudia pripravujú (dosť hlasno) palácový prevrat.

        Odpověď
        • Myslím, že ho připravují trochu výš, než u Rašiho. Blaha to vystihl přesně- je to útok na mozek a ne ruce. Fico je nepohodlný příliš schopný kádr a brání v prosazení jiných tvárnějších . Asi by měl zapracovat Miloš s přeshraniční dobře zformulovanou podporou.
         na Slovensku se rýsují dost ostře 2 bašty podpindosů – Blava + Košice.

         Odpověď
         • Oracle 911 28.5.2019 o 20:47

          Máš pravdu, príprava ide z vyššieho miesta ale realizácia sa mi zdá spackaná t.j. asi je to odvedenie pozornosti.

          Odpověď
         • Oracle 911 28.5.2019 o 23:50

          Asi naša špekulácia je mimo, pôvodný zdroj je Denník N t.j. prianie bolo otcom myšlienky.

          Odpověď
          • možno hodili udičku ako zareaguje národ a v prípade súhlasu by zatlačili. Takto to hodili na radovú členku, ktorá si nebude už zadok vyvaľovať v Bruseli

           Odpověď
           • Toto podla mna nebolo u hodenej udicke. Skor o tom, ze je po volbach a Dennik N sa rozhodol len este viac prikurit pod kotlom a dat Smeru vyzrat jeho percentualne zisky/straty. Keby neboli volby, tato sprava by sa pravdepodobne nezjavila.

            Na druhej strane, je logicke, ze pri upratovani v Smere zacne par svin hlasno kvicat. Najma tym, ktorym sa nechce odist od koryta. To je mozno pripad Smolkovej. Toto bude protistrana prirodzene pouzivat proti Smeru.

            Takze vsjo normalno. Ak Fico planuje vopred, tak verim tomu, ze tuto spravu zachytili jeho pravnici a uz chystaju zalobu za ohovaranie voci Denniku N a jemu podobnym. Tym by zabili dve muchy jednou ranou, zbavili sa vnutornych skodcov a zavreli hubu liberalnym medialnym stetkam.

            Odpověď
 4. Leško, Strižinec a Rizman sú prvé mená z nového tímu Čaputovej.
  Poradcu pre vnútornú politiku bude robiť Marián Leško, hovorcom bude Martin Strižinec, Juraj Rizman bude zastrešovať tému životného prostredia a občianskej spoločnosti.https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/513760-lesko-strizinec-a-rizman-prve-mena-z-noveho-timu-caputovej/

  Odpověď
  • Lebo prezidentka všetkých ľudí, ktorá bude spájať… (koniec irónie)

   Odpověď
  • Leško… omg : ))))

   Odpověď
  • Leško, ktorý vyučoval marxizmus-leninizmus pred 89, Strižinec je kópia liberálneho opitka Dobšinského…

   Odpověď
   • no neocen kádre ,aké prekvapenie ? či? však neocéni ocenili zuzu a jej „kvality “ cenou a financiami .

    Odpověď
    • Ved jasne, nikto necakal, ze si vyberie, alebo skor budu jej vybrati, ludia nie „svoji“.
     Zaujimave je len, kto konkretne to je.
     Je v tom urcity posun oproti Kiskovi. Jeho poradcovia Demes a Butora boli neoconska prva liga. (Aspon v ramci Slovenska.)
     Lesko, Strizinec su skor pesiaci, co dostali trafiku za doterajsiu sluzbu panickovi.
     Pre buduce fungovanie uradu je to vlastne dobra sprava :-)

     Odpověď
 5. Zmlácení Jakla: Darebáci, co politicky školíte mládež! zuří Klaus ml. Ozbrojte se, padlo. Idiot Jakl, napsal novinář
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zmlaceni-Jakla-Darebaci-co-politicky-skolite-mladez-zuri-Klaus-ml-Ozbrojte-se-padlo-Idiot-Jakl-napsal-novinar-583102

  Odpověď
  • Takže od blábolů v mejnstrýmu a vyhrožování přecházejí na vyšší level – fyzické útoky a zastrašování

   Odpověď
   • Nižší level ;-)

    Odpověď
    • Ano co se chování týče, v násilí na vyšší – od verbálního k fyzickému

     Odpověď
   • Putinovec 28.5.2019 o 13:24

    Vstupují do vysokofrekvenčních procesů.Což oznamuje výpadek z nízkofrekvenčních procesů a tím prohru na všech vyšších prioritách.Je to projev bezkoncepce,bezradnosti a paniky.

    Odpověď
 6. nový Pjakin
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-27-maya-2019-g

  Odpověď
  • ospravedlňujem sa, malo to ísť na hlavnú stránku. Akosi mi dnes nefungujú jednotlivé šuflíky tu.

   Odpověď
 7. Generál Blaško hned po zvolení: Palba na generála Pavla. A z čeho na ČT24 ho skoro „ranila mrtvice“?
  „Kdo tu seje nenávist a zlo? Vy z EK. Sluníčkáři, vítači a dobroserové nás všechny, kdo nechtějí přijímat migranty nazývají xenofoby, fašisty, populisty atd., ministr Hermann vykřikuje, že Česko je zamořené zlem a nenávistí k cizincům, ale kdo to živí? Vy z EU svými hloupými směrnicemi
  „Dnešní Rusko již není na hliněných nohou. Kdyby se něco dělo, ruská armáda by byla s námi rychle hotová. A to nejsem rusofil! Dívám se na věci reálně. Kdo zná ruskou mentalitu, ví. Rusko je v nebývalé vojenské kondici (hypersonické zbraně). Putin nebude stát stranou a čumět, pokud se do něj NATO pustí,“ řekl pro Sputnik muž, který dříve byl krajským zastupitelem za zemanovce.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-europoslanec-spd-general-sirici-dezinformace-ktery-popira-sestreleni-letadla-k-jeho-volbe-vyzval-aeronet-72832?seq-no=1&dop-ab-variant=5&source=article-detail&autoplay=1
  - len tak mimo tému….. myslíte si , že sa ešte vráti „velhlas/ českéj armáde ?
  - a či len pomaly od 89r pojde do ztratena…..nenápadným znižovaním stavov…
  a málo či nedostatok odborníkov VŠ…

  Odpověď
 8. Vrací se Česko do středověku? Klaus mladší kritizoval ideologii ekologických aktivistů
  Za příklad uvedl trasu z Prahy do Ústí nad Labem, která dnes trvá 45 minut.
  „Až tuto trasu zase urazíme za tři dny po stezkách na ekologickém oslíkovi – bude tady středověk, chudoba a hlad,“ varuje zároveň Klaus junior.
  Varuje však před tím, že až se tento trend přeruší a auta už nebudou tak dostupná a svět mobilní, bude to mít vliv na kvalitu života. A ne moc pozitivní….
  . A když člověk využívá auto, neměl by se za to stydět, i když ho k tomu dnešní společnost tak trochu tlačí, protože to není ekologické.
  „A řidiči začínají být obětí celého systému. Někdo se jich musí zastat! Zcela vážně,“ vyzývá na konci svého příspěvku politik.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019052710004472-vraci-se-cesko-do-stredoveku-klaus-mladsi-kritizoval-ideologii-ekologickych-aktivistu/

  Odpověď
  • dalsi fasizmus ktory sa uz na obzore crta bude ekofasizmus
   v mene uslactilych cielov a vznesenych idealov a zachrany zeme (pre koho?) sa budu likvidovat cele mesta,staty,narody

   Odpověď
   • Celkom očakávaná reakcia vzhľadom na zaplavenie planéty odpadkami. Ten, kto bezbrehú konzumnú spoločnosť vybudoval alebo dovolil vybudovať, musel očakávať obrovské plytvanie. Západ až doteraz ničil a gniavil všetko za hranicami svojho teritória a chránil svojich domácich otrokov. Keď však je vybudovaná globálna trieda extrémne bohatých a mocných, prišiel čas priškrtiť služobníkov aj na domácom dvorku. Západ svoj fašizmus trénuje na svojich kolóniách už stovky rokov, teraz to okúsia „vyspelé“ demokratické štáty doma. Bude to bolestné najmä preto, lebo ich pôvodná kultúra bola konzumom sčasti úplne nahradená.

    Odpověď
  • Oracle 911 27.5.2019 o 16:30

   Nastoľuje celkom zaujímavý trend pre náš región.

   Odpověď
  • Osobné automobily je nutné do budúcna aj tak do určitej miery zredukovať a vsádzať na hromadnú dopravu, min. v mestách.
   Nie je predsa normálne, aby sa donekonečna jednotlivci vyvážali sami v ťažkých osobných autách do Tesca po tri rohlíky a pod.
   A nie je ani normálne, aby ľudia kvôli práci pravidelne cestovali hore-dole po celom štáte, nehľadiac na druh dopravy.
   Spoločnosť vo svete je nutné do budúcna zorganizovať tak, aby sa cestovalo čo najmenej a ľudia žili v pomerne sebestačných menších oblastiach a komunitách, ako to bolo dakedy, než nastúpil kapitalizmus.

   Odpověď
   • Už som to tu raz písal. V susedstve mám dve rodiny priemerne zarábajúcich, 4 dospelí, 3 dospelé deti (cca 20-ročné) a spolu 7 áut. Za socíku tých 7 áut pripadalo na 30-40 domov (v dedine).

    Odpověď
   • Presne tak. Napadá ma, že keď na Slovensku dostaviame diaľnice, príde doba, kedy zistíme (nie jednotlivci, ktorí to dávno vedia, ale bude to prevládajúci názor) , že je nutné žiť inak.

    Odpověď
 9. Tradičný medzinárodný folklórny Slavica festival v Nitre po desiatich ročníkoch sa v tomto roku neuskutoční: Všetci ho odmietli finančne podporiť

  https://www.hlavnespravy.sk/tradicny-medzinarodny-folklorny-slavica-festival-v-nitre-po-desiatich-rocnikoch-sa-v-tomto-roku-neuskutocni-vsetci-ho-odmietli-financne-podporit/1767730

  Odpověď
  • „Zorganizovali sme desať ročníkov medzinárodného folklórneho festivalu Slavica festival, ktorý sa tradične konal na Cyrila a Metóda. Vlani bol jubilejný desiaty ročník, jeden z najlepších. Veľká škoda, že v tomto roku 11. ročník nebude. Predtým nám aspoň trochu finančne pomohli rôzne inštitúcie, pretože organizácia festivalu je veľmi nákladná a naše občianske združenie to celé nedokáže finančne zvládnuť. V tomto roku nám pomoc odmietli všetci – úplne všetci. Nik nás nepodporil – ani štát, ani Nitriansky samosprávny kraj, ani mesto Nitra. Slavica festival sa v tomto roku neuskutoční – hlavné, že v Nitre vejú nové „progresívne vetry“, smutne konštatoval organizátor Slavica festivalu, predseda občianskej organizácie Slavica /Nitra/ Miloš Zverina.

   Našim čitateľom iba pripomenieme, že medzinárodný folklórny Slavica Festival je hlavne prehliadkou folklórnych súborov zo všetkých slovanských krajín a je určený pre širokú verejnosť, ktorú oslovuje ľudový tanec a spev a tradičná ľudová kultúra Slovanov. V rámci projektu Dni Slovanov vznikol s cieľom podporiť kultúrnu výmenu medzi krajinami slovanského sveta. Na festival vždy pozývali folklórne skupiny zamerané na prezentáciu tradičného ľudového tanca a spevu zo slovanského jazykového a kultúrneho prostredia.

   Odpověď
   • Liberálno-fašistické neziskovky sa o to postarali.
    Agresia 4. prioritou na 1., 2. a 3.

    Odpověď
   • Cílený útok

    Odpověď
   • Oracle 911 27.5.2019 o 11:35

    Ministerstvo kultúry sa môže zapojiť…

    Odpověď
    • no to by sa malo !!!

     Odpověď
    • Сварог 27.5.2019 o 14:09

     Nech to cvakne Smer maju z coho a ukazu ludom za koho kopu.

     Odpověď
    • bolo by to dobré využitie tejto „náhody“ a ešte keby sa to medializovalo…

     Odpověď
     • Oracle 911 27.5.2019 o 17:59

      To by liberasti a slniečkári nerozdýchali…

      Odpověď
   • žeby reakcia na neschválenie podpory pre LGBT komunitu?

    Odpověď
    • Oracle 911 27.5.2019 o 16:16

     A je voda mokrá? ;-)
     Teraz vážne buď liberasti pília pod sebou konár alebo GP dáva ponuku, ktorá sa neodmieta či oboje.

     Odpověď
     • Miroslav Dugis 27.5.2019 o 18:22

      Prosba. Mohol by si to trošku rozviesť? Akosi mi uniká pointa. Vďaka.

      Odpověď
      • Oracle 911 27.5.2019 o 19:27

       No podľa mňa, stoja za týmto krokom slniečkári otázka je len, že je to z ich vlastnej iniciatívy alebo periféria GP im toto poradila s cieľom poskytnúť Laššákovej/Smeru priestor na útok alebo len tak na vlastnú diskreditáciu slniečkárov.

       Odpověď
   • Tuším si tam chcela ísť keď som to cca pred mesiacom postovala…

    Odpověď
  • Dovod je ze p.Zverina bol na kandidatke do EU za narodovcov

   Odpověď
   • Oracle 911 27.5.2019 o 16:20

    Tak, moje závery sú potvrdené.

    Odpověď
    • Nie tak celkom. Tu si pod sebou píli konár hlavne a najviac nové vedenie nitrianskej radnice. Cez zamestnávanie priateľov za 2.000-eurové platy, cez zadlžovanie mesta, cez absolútne nekompetentné rozhodnutia a celkový diletantizmus. Nateraz nechcem byť konkrétnejší, ale čo sa tam teraz deje, je jednoducho na zaplakanie.

     Jedna udalosť za všetky, nový primátor nabehol do Jaguaru, že si chce pohovoriť o niektorých pre mesto nevýhodných detailoch. Z fabriky ho poslali domov, vraj sú so zmluvou spokojní. Chlapec absolútne nepochopil, že táto investícia išla ešte aj mimo predošlého primátora, ešte aj ten musel zraziť podpätky a prijať to ako pri prišlo zvrchu. Ako vravím, Hattas nechápe a bez akejkoľvek srandy mu neželám nič zlé. Pretože nevie, čo činí a do čoho stúpil.

     Odpověď
     • ak sa nemýlim tak Hattas je človek Progresívneho slovenska,takže v podstate svojim jednaním píli konár pod touto stranou.

      Odpověď
      • Miroslav Dugis 27.5.2019 o 20:09

       Údajne je nezávislí, ako primátor TT Bročka a primátor BA Vallo.

       Odpověď
       • Miroslav Dugis 27.5.2019 o 20:10

        oprava: nezávislý

        Odpověď
       • Ale len udajne, pretoze spolocna fotka so sefom Esetu, Brockom a Vallom ho robi viac nez zavislym. Plus ten vek a neskusenost.

        Ked uz, tak nie je clovekom PS, ale Esetu. Vzdy sa treba divat vyssie.

        Odpověď
 10. Takže koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia vyhrala. Ale je to správne, že vyhrali ako koalícia? Strany by mali ísť do volieb jednotlivo a koalície utvárať až po voľbách.
  Mal ísť SMER do koalície s ĽSNS, potom by slniečkam sklapli frňáky.

  Odpověď
  • Oracle 911 27.5.2019 o 10:05

   Účasť bola asi 20% s tým, že Blava mala cca 38% účasť a Košice asi 20% t.j. slniečkári to potiahli ale zbytok na to kašlalo. Vyvodzovať z toho ďalekosiahle závery nie je pre zdravie prospešné…

   Odpověď
   • To mi je jasné. Ale nemali by ísť do (všetkých) volieb strany jednotlivo? Veď do koalície môže ísť v podstate napr 6 malých strán, ktoré by samostatne neprešli do parlamentu, no spolu by mohli vyhrať vo voľbách.

    Odpověď
    • Oracle 911 27.5.2019 o 11:50

     Matovič a Lipšic(?) chceli ísť spolu, ale volebný zákon im to zatrhol…

     Odpověď
   • Pri tomto type volieb hojne rozhoduje počasie. Pred nimi 2 týždne plúšť a chladno. Prvý normálny víkend dala kopa pracujúcich ľudí prednosť svojej zemi, svojej záhrade. Okopávaniu či koseniu. Aspoň tak to bolo v mojom blízkom okolí, bližšia je nám príroda a úroda než táto banda naničhodníkov.

    Odpověď
    • popolvár 27.5.2019 o 20:19

     môže to mať na to vplyv, ale na vidieku nemajú ľudia do volebných miestností ďaleko. Je to skôr o tom, že sú znechutení celou tou maškarádou…

     Odpověď
     • Lidé na vesnici, znám to z Moravy, nemají pocit, že EU je „jejich“. Proto k volbám nešli.

      Odpověď
  • Rajko,Rajko, nekoukej jen na špičku nosíku . Výsledek dává Ficovi velké vidle do ruky a argument proč jít kydat. Bank se rozebírá až příští rok.

   Odpověď
   • Mne ide o to, či je správne ísť do volieb v koalícii. To, že Fico z dnešnej situácie môže ťažiť, chápem.

    Odpověď
    • A to je momentálně vyšší cíl, než mít o jednoho europoslance víc.

     Odpověď
 11. V Litve v nedeľu prebiehalo druhé kolo prezidentských volieb a vyzerá to, že vyhráva Гитанас Науседа , ktorý je za normalizáciu vzťahov z Ruskom
  Источник: https://rusvesna.su/news/1558928796

  Odpověď
 12. Podľa oficiálnych výsledkov dostala Beňová najviac preferenčných hlasov, temer 90 000, druhý mladý Šimečka cca. 82 000 a tretia Nicholsonka okolo 52 000.
  Evidentne podpindosi vedeli veľmi dobre, čo chce s nimi urobiť Fico.
  Onedlho ale bude vidno prácu, ktorú robil Robo vyše roka v tichosti v zákulisí.
  Najbližší snem veľa napovie.
  https://spravy.pravda.sk/eurovolby-2019/clanok/513584-volby-do-europarlamentu-vyhral-ps-spolu-potvrdil-predseda-volebnej-komisie-eduard-barany/

  Odpověď
  • proti Smeru su vsetky media takze Smer ide do stratena ako SDKU . Smer sa rozpadne na dve casti liberali a narodovci a obe casti budu bojovat s 5% .

   Odpověď
   • Ak to takto vyzera. Potom ide vsetko ako ma.

    Odpověď
   • Oracle 911 27.5.2019 o 10:17

    Chlapci a dievčatá, účasť bola cca polovica prezidentských volieb, z toho vyvodzovať dlhodobé závery sa nedá.
    A čo sa týka liberálov, tí budú odídení alebo marginalizovaní…

    Odpověď
  • Beňová posmelená znovuzískaním mandátu v europarlamente hovorí o potrebe zmeny vo vedení Smeru: Buď nejakou revolúciou, alebo postupne evolúciou
   Monika Beňová (Smer-SD) obhájila svoj mandát poslankyne Európskeho parlamentu a dokonca sa stala najčastejšie zakrúžkovaným kandidátom spomedzi 14 zvolených europoslancov. Jedna z najviac liberálne mysliacich postáv vládneho Smeru-SD po znovuzvolení uviedla, že odmieta radikálnu rétoriku strany, protieuróspke vyhlásenia niektorých členov a výrazne naznačila, že vo vedení strany musí prísť ku zmenám
   https://www.hlavnespravy.sk/benova-posmelena-znovuziskanim-mandatu-europarlamente-hovori-potrebe-zmeny-vo-vedeni-smeru-bud-nejakou-revoluciou-postupne-evoluciou/1769693

   Odpověď
   • Zmeny v najvyšších štruktúrach strany?

    Načrtla, že prichádza čas na zmenu v najvyšších štruktúrach strany Smer-SD. Tie však podľa Moniky Beňovej musí zvážiť vedenie.

    “Je na vedení strany ako to chcú urobiť, či to chcú urobiť nejakou revolúciou, to znamená zvolať do mesiaca snem a tam ostentatívne vystúpiť a povedať: “Vy všetci musíte ísť preč!” Alebo či sa to urobí evolúciou, tak ako vidíme v západoeurópskych politických stranách, ktoré sú niektoré na scéne aj dlhšie ako Smer. V rámci tej evolúcie prichádzajú v stranách zmeny, ktoré nie sú ani pod nátlakom médií, ani zmeny, ktoré by prichádzali zvnútra, je to úplne prirodzený vývoj.”

    Odpověď
    • Oracle 911 27.5.2019 o 12:49

     Čo si nechá chytrý pre seba, to hlupák má na jazyku…

     Odpověď
     • Myslím, že v hledáčku zákulisí /nadnárodníhoi/ je především a osobně Robert Fico. Jeví se, díky velmi kvalifikovanému zvládnutí několika menších krizí po té největší /Kuciak-Majdan/ jako velmi schopný řídící kádr s nebezpečným směrováním a malou ovladatelností. Roste z něj takový slovenský Putin. A to nadnárodní řízení nemůže potřebovat a připustit. Proto trojské koně ve Smeru /Beňová, Maďarič/ , proto tyto dopředu ohlašované prohry SMERU. Skončila doba skrytých soubojů, bude potřebné začit pracovat otevřeněji . A hlavně začít pracovat na potenciální povolební pronárodní koalici náročnými jednáními se všemi potenciálními spojenci . Liberasti pochopili, že se musí semknout /ČR i SR/ , pronárodní síly nesmí bojovat ve volbách za „svůj“ výsledek, ale výsledek komplexní.

      Odpověď
      • Oracle 911 28.5.2019 o 9:36

       Pindusov určite vadí a čiastočne aj GP lebo Orbán nemôže prevziať riadenie nad Slovenskom (majú Orbána podchyteného), lenže ak pindusi zvíťazia, tak veci sa rozsypú a ak GP odsunie Fica na tretiu koľaj (teplé miestečko), tak ani ja neviem čo urobí, ale GP to oľutuje a Slovensku to aj v dlhodobom horizonte prospeje. A asi aj GP to vie…

       Odpověď
      • Já si hraju s myšlenkou, že nasazením Beňové nešlo jen o to, aby se Fico mohl vypořádat s liberálním křídlem po předpokládaném neúspěchu, ale aby donutil globální zákulisí ho podpořit v parlamentních volbách, o které jde především. Ve volbách do EU se ukázalo, že strana Kotlebovců, která měla docela velkou podporu na alternativě a k jejíž větší medializaci měl přispět i soud, může ještě trochu narůst, ale už jen minimálně, jejich potenciál už byl naplněn.
       Kůň globalistů v prezidentských volbách Harabin také neuspěl.
       Pokud nechce globální zákulisí, aby Slovensko ovládli liberálové, tak musí určitou podporu SMERU dát.

       Odpověď
   • ĽUBOŠ BLAHA
    21 h ·
    Priatelia, čítam si vaše komentáre a rozumiem vášmu hnevu. Ale dobre viete, že som nikdy verejne nekomentoval vnútrostranícke záležitosti. Pretože len na to čakajú penťácke médiá.

    NIE, NENASKOČÍM NA HRU LIBERÁLNYCH MÉDIÍ

    Aj ja by som si teraz mohol obehnúť kolečko okolo médií, rozdávať rozhovory a kydať na kolegov, ale toto nie je môj štýl.

    Keď ma kritizoval Peter Pellegrini, zobral som to na vedomie a upokojoval situáciu. Keď ma kritizovala Monika Beňová, len som to stručne odbil a neprešiel do frontálneho protiútoku.

    To nie je slabosť. Naopak, som si vedomý svojej politickej pozície a nepotrebujem reagovať na takéto útoky. Jednoducho nebudem robiť radosť slniečkam.

    Vysvetlím vám dôvody. Podrobne.

    NEOLIBERÁLNE FINANČNÉ SKUPINY SA CHCÚ DOSTAŤ KU KORYTU

    Základným terčom liberálov na Slovensku je Robert Fico a strana SMER-SD. Roky na nás útočia, roky nás hejtujú. Chceli by ísť ku korytám, ale skrývajú to za všeľudské ideály, akože oni chcú slušnosť, progresívnosť, slobodu a demokraciu. A tak.

    Hej, presne to vždy oligarchovia a korporácie chceli – slušnosť, skromnosť a mier pre priľahlé galaxie. Kto by pochyboval.

    Realita je taká, že finančné skupiny narvali kopu prachov do médií, mimovládok a politických hnutí, aby sa cez ne dostali k moci. Financujú neuveriteľné kampane proti Ficovi a Smeru.

    Zo všetkých strán sa na vás valí, aký je Smer zlý a ako treba voliť slniečka. Špina sa valí už roky.

    VRAŽDU KUCIAKA ZNEUŽILI AKO SVOJ TROMF

    Lenže – nefungovalo to. Roky útočili a roky mal Smer obrovskú podporu. Boli zúfalí.

    Ale potom prišlo niečo prelomové. Vražda Kuciaka. A nech si ju objednal ktokoľvek, faktom je, že slniečka vraždu zneužili na povalenie Fica.

    Odvtedy liberálne médiá šíria dokola ten istý naratív: Fico je na odstreľ, Smer je v kríze, v strane je rozkol, treba podporiť Pellegriniho.

    Toto je verzia, ktorá vyhovuje majiteľom liberálnych médií, a preto je logické, že ju budú dokola šíriť. Od rána do večera.

    IDÚ PO FICOVI, NIE PO MNE

    Všetko, čo je blízke Ficovi, sa snažia zlikvidovať. Predtým to boli neuveriteľné útoky na Roberta Kaliňáka, teraz sú to útoky na mňa. Ale skutočným cieľom je Robert Fico. Lebo toho jediného sa boja. Mocensky ich nikto iný neohrozuje.

    Oni vedia, že základom všetkých úspechov Smeru je Fico. A preto robia všetko preto, aby ho oslabili. Buď tým, že falošne vyzdvihujú jeho konkurentov v strane, alebo tým, že šíria ilúziu rozkolu. Im nejde o dobro Smeru, im ide o zničenie Smeru.

    KEĎ LIBERÁLNE MÉDIA RADIA SMERU – EXISTUJE NIEČO ÚPRIMNEJŠIE?

    Takto treba chápať aj útoky na Fica a Blahu, ktoré v týchto dňoch nájdete v každom denníku, ktorý vydáva Penta či Eset. V SME, v Denníku N, v Trende, v Pluske – všade.

    Pozrite si ich včerajšie a dnešné komentáre, všade dokola to isté. Zlý Blaha, zlý Fico. Takto ideologicky zjednotená nebola ani Pravda a Práca za socíku.

    Účel je jasný. Kopať do Blahu, kopať do Fica, kopať do ľavice.. Majú na to svojich liberálnych „politológov“, ktorí sa jedného dňa chcú stať liberálnymi politikmi na spôsob Martina Klusa – a tak plnia domáce úlohy a čakajú na ponuku.

    A akože úprimne radia Smeru – odrežte Blahu, odrežte Fica, síce vás to voličsky oslabí, ale urobte to, lebo… ehm, lebo to tak chcú naši oligarchovia… Asi tak.

    SLNIEČKA CHCÚ VYVOLAŤ ROZKOL V SMERE

    Pointa nie je, aby to malo logiku. Pointa je, aby sa vytvorila ilúzia, že Fico je bremeno Smeru. Je jedno, že je to nebeská hlúposť, dôležité je, že to oslabí Smer, ak tomu niekto náhodou uverí. A presne toto potrebuje Eset a Penta. Je to veľmi jednoduché.

    Naši voliči to vedia. Prípadne nečítajú liberálny brak, čiže je im to jedno. Oni nie sú primárnym adresátom tohto hejtu.

    Tieto útoky majú zapôsobiť na elity v Smere, nie na voličov Smeru: majú ich vyhecovať, majú ich primäť k vnútrostraníckemu boju, majú naštartovať rozkol, ktorý v skutočnosti neexistuje.

    Pretože Smer stojí za Ficom. A stojí na Ficovi.

    MÉDIÁ, KTORÉ NEVLASTNÍ PENTA A ESET, TO VIDIA INAK

    Taktika penťáckych médií je priehľadná a preto na to nenaskočí žiaden skúsenejší politik.

    Už chápete, prečo nereagujem na útoky na mňa?

    Liberálne médiá rozohrali politickú hru proti Smeru a na ich hodnoteniach nie je nič objektívne.

    Naopak, médiá, ktoré nie sú liberálne a nevlastnia ich spomínané podnikateľské subjekty, majú ďaleko triezvejší pohľad na vec.

    Prečítajte si, čo píšu ľavicové médiá – Branislav Fábry v Novom Slove či Roman Michelko v Dav Dva. Prečítajte si, čo píšu konzervatívne médiá – či už Hlavné správy alebo Postoj.Sk. Prečítajte si alternatívne weby.

    Všade sa dočítate, že Smer musí ostať pri ľuďoch a nesmie sa vydať cestou západnej slniečkarskej politiky, lebo by ho to zabilo.

    AJ KONZERVATÍVCI VIDIA, ŽE SMER POTREBUJE FICA A JEMU PODOBNÝCH

    Za všetky spomeniem len komentár Jaroslava Danišku z Postoja, ktorý je odo mňa ideologicky asi tak ďaleko ako Margaret Thatecherová.

    Ale píše to, čo vidí každý, kto nie je na výplatnej páske Penty či Esetu – Daniška píše kriticky, ale nie je odtrhnutý od reality:

    „Smer bez Fica a jemu podobných ľudí je ešte slabšia strana ako Smer s Ficom. Eurokandidátka Smeru, to bol Smer bez Fica a jemu podobných (Blaha). Monika Beňová s pripraveným útokom na poslanca Blahu a tiež Fica zakrýva najmä svoj problém a svoju politickú impotenciu.

    Myslím, že Smer už nebude strana pre umiernených, ale strana pre tvrdších smerákov. Kandidáti ako Beňová nie sú schopní nijako zareagovať na preferenčný vývoj, čo ich robí slabšími voči Blahovi.“

    CHCE TO NADHĽAD

    Milí priatelia, útoky na mňa sú v skutočnosti útokmi na Roberta Fica. Sú útokmi na klasickú ľavicu, na vlastenectvo, na politiku, ktorá sa odmieta odtrhnúť od ľudí práce.

    Sú útokmi na všetkých, čo nechcú skloniť hlavu pred Západom, pred USA, pred Bruselom ani pred liberálnymi mimovládkami. Sú útokom proti nám všetkým.

    Tieto útoky pôjdu od slniečkarov zľava aj sprava. Ako užitoční idioti ako vždy poslúžia rôzni zatrpknutí sociálni liberáli, ktorí sa hrajú na ľavičiarov a všetkých nás budú označovať za fašistov, komunistov, extrémistov a tak – s tým treba rátať a brať to s humorom.

    Nenaleťte Pente. Nenaleťte Esetu. Oni potrebujú slabý rozhádaný Smer. A ja k tomu prispievať nehodlám. Ak mám niečo na srdci, čo sa týka personálnych vecí, poviem to kolegom mimo kamier.

    ĎAKUJEM ZA PODPORU, PRIATELIA!

    Budem nahlas hovoriť o svojej vízii – o tom, že Smer musí byť silne ľavicový a silne národný. Že musí reprezentovať pracujúcich ľudí. Že musí stáť na strane tých, ktorých melie globalizácia a liberalizmus. O tom všetkom budem hovoriť a mňa žiadne slniečka neumlčia.

    Ale nebudem kopať do kolegov. Na to som príliš skúsený. Pekný deň a ďakujem za všetku tú podporu, ktorú od vás cítim – je to pre mňa obrovský záväzok! Veľmi si to vážim!

    Odpověď
 13. Masírka a demonstrace v posledních dnech proti Benešové, Babišovi a Zemanovi, přinesly své ovoce. Praha měla velkou účast – 38,31%. Nejvíc tady získala TOP+STAN.
  https://volby.cz/pls/ep2019/ep1311?xjazyk=CZ&xnumnuts=1100

  Odpověď
  • Takže ne „vládnoucí“ Piráti. I tak mi to připadá jako jejich poslední záchvěvy, labutí píseň

   Odpověď
   • Výsledky voleb jsou stále více modifikovány volební účastí a organizovaností voličských elektorátů . Tu zajišťují neziskovky /podobně jako účasti v Majdanech/. Český výsledek to potvrzuje : Praha má o 25% vyšší účast a perfektní organizovanost ,tedy odtud výsledek TOP /v průzkumech neprochází do parlamentu/ . Na Slovensku to ukázala Blava v prezidentské volbě.
    A to nediskutuji záměrné natažení termínů v Evropě. Během 4 dnů se dá realizovat slušná korekce .

    Odpověď
 14. ,,Monika Beňová (Smer) netají, že s výsledkom eurovolieb nie je spokojná. V rozhovore pre Pravdu však priznala, že Smer už možno potreboval skončiť na inom ako prvom mieste. Môže to byť impulzom na zmeny, nazdáva sa politička, ktorá sa podľa neoficiálnych výsledkov dostala do europarlamentu už po štvrtýkrát.“
  https://spravy.pravda.sk/eurovolby-2019/clanok/513563-benova-asi-sme-uz-potrebovali-skoncit-az-druhi/
  Tak už sa chystajú krysy na prevrat.
  Najbližšie týždne/mesiace budú ťažké pre Fica. Až teraz sa ukáže, akú má podporu v rámci Smeru.

  Odpověď
  • No, co som vravela.
   Ona ide do Bruselu a za prepad preferencii zodpoveda Fico

   Odpověď
   • To je už teraz úplne jedno. Smer si konečne musí doma vyriešiť pomery. Je pred voľbami a voliči netušia, hoho so Smerom vlastne volia. Je čas sa vyprofilovať.

    Odpověď
    • No konečně slovo chlapa ! Už jsem se lekl, že se za Tebe někdo vydává…

     Odpověď
    • uz im to nepomoze media a mimovladky este pritvrdia a Smer bude padat

     Odpověď
     • Oracle 911 26.5.2019 o 22:11

      No, zatlačiť na liberálov to môžu, tých cca 800 000majú vo vrecku, ale zbytok Slovenských voličov len znechucujú…

      Odpověď
   • Oracle 911 26.5.2019 o 19:35

    Aspoň to sú jej plány, ale treba si uvedomiť, že kampaň nechali na zainteresovaných hlavne na ňu a strana len poskytovala zdroje a platila účty.
    To znamená, že ak sa vyvodí objektívna zodpovednosť, tak neúspech nebude chyba Blahu, Kaliňáka alebo Fica lebo Blaha sa zaoberala ideológiou (ktorá oslovuje značnú časť obyvateľov), Kaliňák štruktúrami a Fico s kádrami, a Beňová zas zrádzala tak, ako jej lobisti platili…

    Odpověď
  • Oracle 911 26.5.2019 o 19:30

   >Tak už sa chystajú krysy na prevrat.
   Najbližšie týždne/mesiace budú ťažké pre Fica. Až teraz sa ukáže, akú má podporu v rámci Smeru.

   Vývoj s ktorým sme rátali (síce sme o tom nehovorili otvorene), a je to aj vývoj s ktorým Fico pravedpodobne aj rátal. Lenže Fico je skúsený politik a určite neodflákal urobiť svoju domácu úlohu t.j. položil základy pre svoj úspech. A tie krysy si myslia, že sa poučili z Maďaričovho prípadu…

   Odpověď
   • Fico by mal zacat hladat poriadne kadre, pripravit novu strukturu aby dokazal rychlo vymenit riadiaci korpus. Pritom by nebolo zle aj vytvorit novu stranu a riadit ju z pozadia. Ludia ked pocuju slovo SMER tak panikaria a volia debiliny.

    Odpověď
    • Oracle 911 26.5.2019 o 22:14

     2 veci:
     -Smer nie je monolit a Fico nie je samovládca Smeru t.j. sú tam frakcie a názorové prúdy.
     -Smer neexistuje vo vzduchoprázdnu, sú tu klany, ktorých záujmy treba zohľadňovať.

     Odpověď
    • Možno tak v Blave, ale nie na celom Slovensku. Druhá jubilejná rodinná oslava nám to potvrdila.

     Odpověď
  • Blaha už reaguje: „výsledok SMERu mohol byť ďaleko vyšší, keby bol lídrom skutočný ľavicový a vlastenecký politik typu Roberta Fica.
   NEBYŤ BLAHU, MONIKA BY TO VYTIAHLA NA 50%, ŠKODA ;-)
   Zodpovednosť za výsledok je vždy na lídrovi kandidátky, v tomto prípade je to Monika Beňová. Vidí to každý, okrem tejto osoby – ako som si vypočul na Markíze, tá samozrejme zo všetkého zla na svete viní Blahu.“
   https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2316006258637940?__tn__=K-R

   Odpověď
   • Oracle 911 26.5.2019 o 22:18

    Mončičine krídlo má problémy, chceli hodiť všetko na Fica, ale zabúda, že ona to bola kto tárala v médiách…

    Odpověď
   • V mojom prípade to môžem potvrdiť. Smer som nešiel voliť preto (a jedine preto), že lídrom ich kandidátky bola Beňová.
    Náhradne som chcel voliť SNS, ale nakoniec som vôbec nešiel, najmä zo zdravotných dôvodov.
    Ak by bol lídrom kandidátky SMERu niekto prijateľnejší, vstal by som dokonca z postele a hodil im to. Takto mi to za premáhanie sa nestálo a náhrade SNS by ten hlas aj tak nepomohol.

    Odpověď
    • Oracle 911 27.5.2019 o 12:53

     Napr. Číž?

     Odpověď
     • Ten áno, máš pravdu, mňa tá Beňová na mieste lídra kandidátky priveľmi znechutila. Keď som ju uvidel na 1. mieste, to bola pre mňa červená – STOP.
      Micheľko o tom hovorí v podstate to, čo ja – nie Blaha, ale Beňová odradila ľudí.
      https://www.youtube.com/watch?v=wqBHvAKIxww

      Odpověď
      • Oracle 911 27.5.2019 o 16:14

       Videl som to video, celkom dobre rozobral situáciu.

       Odpověď
  • ja som zvedava ako budu títo ludia spolu spolupracovať…Radačovsky Uhrik,Beňova,Pollak, Šimečka ,Nicholsonova(pre mna absolutny šok)…ak sa ma pracovať na odpise ,či preformatovaní EU…tak potom lepši miš-maš ani neexistuje : )

   Odpověď
   • a ešte jedna vec…Kollarov boj na Salviniho a Le Penovej chrbte sa nepodaril : )) ….SNS detto a o Most-Hid ani nevravim….

    Odpověď
   • Okrem Radačovského, Bože odpusť, ale musel si nás až tak ztrestať?

    Odpověď
    • Nik nás neztrestal, prave naopak. Začnú zasadať a Nicholsonka si isto nenechá ujsť príležitosť, aby nás v médiách ovlažovala svojimi reportami, ako a čo „vybavila“ v Bruseli.

     Len chyba lávky, bude tu okamžitá korektúra od Radačovského, prípadne Uhríka, ak sa ten druhý menovaný trochu podučí a prestane s tým diletantizmom. Plus to z tylu istí Číž.

     Pre mňa tie voľby dopadli mimoriadne dobre. Samozrejme s prihliadnutím na momentálnu situáciu (takzvanú predupratovaciu fázu).

     Odpověď
  • …nechapem preco tuto nechali na prvom mieste kandidatky….vacsinu volicov SMERu prave takí ako ona znechucuju..

   Odpověď
   • Už sa to tu rozoberalo. Nech je radšej tam, ako by mala škodiť doma.

    Odpověď
   • Oracle 911 27.5.2019 o 12:02

    Pred voľbami nemohli s ňou robiť nič, ale teraz môžu hodiť volebný debakel…

    Odpověď
    • Myslím, že Robert si s tím poradí. Ale fackovat ji bude někdo jiný k tomu nominovaný . Výsledek pro SMER je přesně ten , který vykydávač Augiášova chlíva potřeboval. A přišel včas. Zato „přátelé“ Růže tady u nás jsou na krovkách a nejsou schopni srozumitelně vysvětlit, že měli čtyři křesla a mají , no slušně DRECK. Babiš hýká blahem, protože si ty přicmrndávače natře na vlastní chléb značky Odkolek…

     Odpověď
     • „…Ale fackovat ji bude někdo jiný k tomu nominovaný …“,-fackovanie začalo „nominovaný je Blaha :) „…Aj ja by som si teraz mohol obehnúť kolečko okolo médií, rozdávať rozhovory a kydať na kolegov, ale toto nie je môj štýl……Myslím, že Smer už nebude strana pre umiernených, ale strana pre tvrdších smerákov. Kandidáti ako Beňová nie sú schopní nijako zareagovať na preferenčný vývoj, čo ich robí slabšími voči Blahovi……Ale nebudem kopať do kolegov. Na to som príliš skúsený…“.elý príspevok tu https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2316801731891726?__tn__=K-R

      Odpověď
      • skvely Blahov komentar… klobuk dolu

       Odpověď
       • Oracle 911 27.5.2019 o 16:18

        Štandardne vysoká kvalita.

        Odpověď
        • K PS ( Progresívne Slovensko ) stačí dodať VB, t.j. Pitomí stojí vedle blbýho

         Odpověď
         • Oracle 911 27.5.2019 o 19:30

          Kto je VB?

          Odpověď
          • Za socializmu bolo PS-VB, t.j. pomocná stráž verejnej bezpečnosti ale teraz , je to čo som napísala, to netreba ani komentovať….

           Odpověď
  • Bláha:
   IDÚ PO FICOVI, NIE PO MNE
   Všetko, čo je blízke Ficovi, sa snažia zlikvidovať. Predtým to boli neuveriteľné útoky na Roberta Kaliňáka, teraz sú to útoky na mňa. Ale skutočným cieľom je Robert Fico. Lebo toho jediného sa boja. Mocensky ich nikto iný neohrozuje.
   Oni vedia, že základom všetkých úspechov Smeru je Fico. A preto robia všetko preto, aby ho oslabili. Buď tým, že falošne vyzdvihujú jeho konkurentov v strane, alebo tým, že šíria ilúziu rozkolu. Im nejde o dobro Smeru, im ide o zničenie Smeru.
   „Smer bez Fica a jemu podobných ľudí je ešte slabšia strana ako Smer s Ficom. Eurokandidátka Smeru, to bol Smer bez Fica a jemu podobných (Blaha). Monika Beňová s pripraveným útokom na poslanca Blahu a tiež Fica zakrýva najmä svoj problém a svoju politickú impotenciu.
   Myslím, že Smer už nebude strana pre umiernených, ale strana pre tvrdších smerákov. Kandidáti ako Beňová nie sú schopní nijako zareagovať na preferenčný vývoj, čo ich robí slabšími voči Blahovi.“Tieto útoky pôjdu od slniečkarov zľava aj sprava. Ako užitoční idioti ako vždy poslúžia rôzni zatrpknutí sociálni liberáli, ktorí sa hrajú na ľavičiarov a všetkých nás budú označovať za fašistov, komunistov, extrémistov a tak – s tým treba rátať a brať to s humorom.
   Nenaleťte Pente. Nenaleťte Esetu. Oni potrebujú slabý rozhádaný Smer. A ja k tomu prispievať nehodlám. Ak mám niečo na srdci, čo sa týka personálnych vecí, poviem to kolegom mimo kamier.

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2316801731891726&id=2047997592105476

   Odpověď
 15. Volby do europarlamentu napříč EU vrcholí, výsledky budou před nedělní půlnocí

  https://www.lidovky.cz/svet/volby-do-europarlamentu-napric-eu-vrcholi-vysledky-budou-pred-nedelni-pulnoci.A190526_071458_ln_zahranici_ele
  - ako to , že Slovensko má „predbežné “ výsledky ,ked v ČR ešte nie su ani predbežné…?

  Odpověď
  • Výsledky mohou být publikovány nejdříve v neděli večer – po skončení hlasování v celé Evropské unii. Důvodem takového opatření je, aby výsledky z jedné země EU nemohly ovlivnit voliče jinde.
   https://www.novinky.cz/domaci/505833-v-mirosovicich-predcasne-zverejnili-vysledky-voleb.html

   Odpověď
   • Ano. Jenom nechápu, proč přitom výsledky eurovoleb v Holandsku vyhlásili už ve čtvrtek, viz např. zde: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropsky-parlament/nizozemsko-v-eurovolbach-uspeli-socialiste-i-pravicovi-popul/r~f99883a67d9411e9b2a00cc47ab5f122/

    Jediné vysvětlení mě napadá, že Juncker s TImmermansem a Jourovou jsou asi přesvědčeni, že Nizozemí není jen tak obyčejná jedna země EU, která by mohla ovlivnit voliče jinde, ale že výsledek voleb v Nizozemí je samozřejmě směroplatný pro všechny ostatní voliče všech ostatních provincií EU. „Halík, politicky, myslete politicky, Halík!“

    Odpověď
    • V Holandsku, to byly jen vysledky dotazu na volice, ne vysledky voleb.
     Ale „mentalni natlak“ na jine staty a volice byl jasny.. V Holandsku „nepratele EU“ absolutne propadli, tak je (v jinych zemich) ani nema cenu volit!
     Na „ovcany“ to pusobi

     Odpověď
     • Přesné zhodnocení. Masírování v rámci celé Evropy běží. Naštěstí už fungují procesy vyššího řádu, než jsou volby a degradace zbytkového organizmu pokračuje… Dobrý výsledek voleb to jen urychlí.

      Odpověď
      • Mimochodem…za videem, ktere zdiskreditovalo HC Stracheho a Johanna Gudenuse (FPÖ) stoji pravnik z Vidne.. Krasny obrazky dnesnich pravniku..

       Ted se media a politika dohaduji, jestli bylo Video nekym udelano „na zakazku“, coz tak vypada…Video pochazi jeste z doby, kdy v Rakousku vladla ÖVP (Kurz) v koalici s SPÖ a FPÖ byla na prudkem vzestupu. Pak prisel skandal „Silberstein“, tak se Video radsi nepublikovalo..
       Portal du-Infothek to shrnuje a pise, ze rakouske tajne sluzby o tom videu very cas vedely.
       Existuje domnenka, ze Herbert Kickl byl odvolany, protoze by mohl skutecne puvodce a ucel videa vysetrit.
       http://www.eu-infothek.com/ibiza-connection-anwalt-gesteht/

       Odpověď
     • Díky za vysvětlení, nečetl jsem pozorně, takže mě spojená presstitutská fronta zase dostala tím, že vyhlásila výsledky voleb s tím, že to jako by ještě výsledky voleb nejsou, takže teď už tomu rozumím, páč takhle žádné voliče evidentně ovlivnit nemůžou. Myslím si, že je začínám nejen chápat, ale i obdivovat…

      Odpověď
      • ovlivnit volice i vysledky voleb je asi porad jeste mozne.
       V Rakousku pry vydali pres 660.000 volebnich karet. Pri celkovem poctu volicu asi 5 Milionu a predpokladane ucasti ca 40-45% je to hodne.

       Soucasny prezident Rakouska Van der Bellen „porazil“ Norberta Hofera take az pomoci volebnich karet. Pred jejich sectenim byl v cele Norbert Hofer

       Odpověď
       • No, mají to vymakané a i dobře odzkoušené, to se jim musí nechat. Snad taky jednou konečně narazí. Žádný strom neroste do nebe.

        Odpověď
  • Již včera jsem někde zachytil info, že výsledky v ČR nebudou hned zveřejněné…takže jestli tomu dobře rozumím, potřebují čas. Zajímavé

   Odpověď
 16. Eurovoľby na Slovensku sa skončili, na oficiálne výsledky si ešte počkáme
  V novom Európskom parlamente (EP) by mali za Slovensko sedieť predbežne poslanci Smeru-SD, koalície Progresívne Slovensko (PS) – Spolu, strán ĽSNS, KDH, SaS, OĽaNO. Vyplýva to z prvých priebežných odhadov politických strán po sčítaní približne 400 z necelých 6000 okrskov. Podľa nich by Smer-SD mal mať necelých 19 percent, čo by znamenalo tri mandáty. Koalícia PS – Spolu by mala získať vyše 18 percent a s tým tri kreslá. Rovnaký počet kresiel by mohla obsadiť ĽSNS, ktorej odhady predpovedajú približne 13,5 percenta. Štvrté by malo skončiť KDH, ktoré môže mať podľa odhadov okolo 11 percent a dva mandáty
  https://spravy.pravda.sk/eurovolby-2019/clanok/513424-online-slovensko-voli-novych-poslancov-europarlamentu/

  Odpověď
  • Úplná katastrofa.

   Odpověď
   • Počuli sme od Pjakina,že kreslá sú už rozdelené. Progresívci vyhravajú, SNS ani ťuk. To nie je vôľa Slovenska. To je guláš párty.

    Odpověď
    • Takže sme v perdeli. Je to stále horšie. Namiesto odpisu liberálov ďalšie posilnenie a druhá výhra za sebou. Ostávajú nám už len parlamentné voľby. Zatiaľ ideme míľovými krokmi smerom k liberálnym hodnotám EU. Asi si dali záväzok dobehnúť v kultúre západ do 5 rokov.

     Odpověď
     • Oracle 911 26.5.2019 o 10:53

      To je pre nich ďalšie Pyrrhovo víťazstvo lebo kvôli nim bude na čo môcť nadávať Kuffa a spol.

      Odpověď
   • Oracle 911 26.5.2019 o 9:14

    Mohlo by to byť aj horšie…

    Odpověď
    • Srešovaškôlka dostala toľko čo Smer a namiesto pronárodnej SNS a Kuffu sme dostali Hlinovo liberálne KDH. Nič horšie si už neviem predstaviť.

     Odpověď
     • Oracle 911 26.5.2019 o 10:52

      Áno, to je výsledok koordinovanej propagandy asi 25 rokov+automatizmov u kresťanských voličov a napriek tomu Smer vyhral t.j. akonáhle vyschnú peňazovody a Čaputku usadia do rohu miestnosti, SNS, Kuffa a spol. budú mať šancu…

      Odpověď
   • Dobrý monitoring pro příští rok.

    Odpověď
    • Myslíš, pravdivý prieskum,nie ten,oficiálny? Teda,ako Slovensko myslí naozaj? U nás pol dediny volilo Kotlebu, a pol si rozdelil Smer a KDH,je povinná jazda kostolníkov a niečo zostalo liberálom. Máme tu aj vysokoškolské deti. Tak si stále myslím,že prezentované výsledky sme nevolili.

     Odpověď
     • popolvár 26.5.2019 o 10:57

      prezentované výsledky nevolila dedina, ich vôľu skorigovali liberálne mestá. Výsledky zhruba odrážajú celkový stav na Slovensku. Azda ste nečakali niečo iné, keď za prezidentku bola zvolená Čaputová?

      Odpověď
      • OK, tak si povedzme aj C. Ako asi dopadnú parlamentné voľby? Ak zázrak, liberáli urobia hetrik a končíme. Zopakujem to znovu a stále sa mi to potvrdzuje. Majú peniaze, vlastnia médiá, špacírujú sa na školách priamo pod nosom vlády. Koniec. Rovno poviem, serem na všetko, nevidím najmenšiu šancu.

       Odpověď
       • Zlý vtip, nemohlo to dopadnúť horšie. :
        https://www.facebook.com/spravy.rtvs/photos/a.1429399367320881/2233371450256998/?type=3&theater

        Odpověď
        • Nemyslím si, že to treba tak negatívne prežívať (hlavne kvôli Tvojmu duševnému pokoju).
         Pochybujem, že do volieb v 2020 sa v SR stane nejaký zázrak. Osobne si myslím, že skutočná čistka pindosov v SŠA sa začne až v 2. období Trumpa, niekde okolo 2021/2022.
         Takže očakávam, že v 2020 vyhrajú liberáli v SR, zostavia tesnú väčšinu, do 80 hlasov. Budú vládnuť ako Radičová rok-dva, za ten čas sa zdiskreditujú, a potom ich zošrotuje Smer, resp. strana ktorá vznikne namiesto Smeru.
         Fico minulý týždeň naznačil, že budú po voľbách v opozícii, takže ten čas musí využiť na totálne vyčistenie Smeru.
         Je viac než jasné, že týmto sa Fico púšťa na veľmi, veľmi tenký ľad, ktorý sa môže pod ním ľahko zlomiť, ale iného východiska tu ani niet. Budú sa musieť napraviť chyby z minulosti, akým bola prehra v info vojne (viď Mika v RTVS). Deti nám už ukradli, väčšina z nich je odkojená na SME/Zomri, takže to pôjde skutočne veľmi ťažko, ale je to dosiahnuteľné.
         Chápem Tvoju frustráciu, ale to nám nepomôže. Rovnako ako nám nepomôže zakrývať si oči, že tieto výsledky sú v poho.
         Treba aby si každý jeden z nás vyhrnul rukávy a pustil sa do tvorby informačného poľa, hlavne medzi mladými ľuďmi, ináč to nepôjde.

         Odpověď
         • BTMN,doplním tvoj scenár,dúfam že súčastná koalícia ešte stihne schváliť pár zákonov pre ludí, ktoré sa prípadnej budúcej koalícii páčiť nebudú a bude ich chcieť rušiť čím vyvolá nevôlu občanov.Čo sa týka našej „omladiny“ tak tá pokial bude študovať tak s nou ťažko niečo pohne tak isto ako s obyvatelmi Ba.Asi by sa bolo treba viac zamerat na vidiek a menšie mestečká a tam mobilizovať ludí

          Odpověď
         • Myslím, že jsi vystihl to podstatné. A to korelaci slovenských parlamentních voleb na mezinárodní situaci v r. 2020 . Stahovat kalhoty tak daleko před brodem je zbytečné. Potenciál na vítězství pronárodní koalice jako celku je dostatečný , jen ho přetavit do motivace slovenského venkova jít volit . Nasranost je dobrý prekurzor aktivity.

          Odpověď
       • Dujky,vieš kedy je nepriatel najviac zranitelný?Ked sa cíti istý víťazstvom;-),nevidím to až tak čierno,myslím že je ešte príliš skoro robiť uzávery,bude zaujímavé sledovať ako bude pracovať ten „guláš“ čo vznikol a ako bude ich práca v EU parlamente prezentovaná občanom.

        Odpověď
        • Oracle 911 26.5.2019 o 13:13

         Ani ja, a to z tých istých dôvodov ako si povedala…

         Odpověď
     • popolvár 26.5.2019 o 11:31

      k tomu je aj v mnohom pravdivý článok:
      http://cudzinec.blog.pravda.sk/2019/05/26/rvhp-vyhralo-eurovolby-na-slovensku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox
      citujem záver článku:
      „Eurovoľby vyhralo RVHP. Nemám na mysli niekdajší ekonomický spolok, ale ľudovo používanú skratku – Radujme sa Veseľme sa Hov.o máme Podeľme sa … napokon, o čo sa najviac delíme v únii ? O dlhy … čosi na RVHP bude …“
      Až na to, že RVHP o dlhoch nebolo, ale o tom, že priemyselne a hospodársky silnejšie krajiny delegovali určitú časť svojej hospodárskej činnosti na krajiny s nižšou mierou rozvoja hospodárstva, aby sa rozdiely v rámci RVHP vyrovnávali. Ak niekto namietne, že to robí aj EÚ, tak je na omyle. Vtedy zisky z činnosti zostávali v danej krajine a slúžili pre jej rozvoj. Dnes EÚ len presúva výrobu do krajín z lacnejšou pracovnou silou, no zisky z toho si berú k sebe tí silnejší. RVHP bolo o skutočnej pomoci, EÚ je o kolonizácii a vyciciavaní tých slabších.

      Odpověď
      • S tvým závěrem naprostý souhlas.

       Pomoc a kolonizace jsou dvě rozdílné věci.
       Zrovna tak jako bývalý internacionalismus a dnešní „pomoc uprchlíkům“.

       Odpověď
     • iva,
      ako vieš, ako u vás volili. Obec zverejnila protokol? U nás obec iba zverejnila, že účasť bola oveľa vyššia ako v r 2014 (v starej časti obce (konzervatívnejšej) 24 a v novej (veľa prisťahovalcov z Bratislavy) 40 percent). Ďalej uviedli, že podľa inštrukcii, ktoré dostali, majú zakázané zverejňovať výsledky, koľko dostali strany a kandidáti.

      Odpověď
      • Z môjho pohľadu je nehorázne zakazovať obciam zverejňovať miestne výsledky volieb. Potom si nemožno overiť, či výsledky, ktoré zverejňuje štatistický úrad obsluhovaný softom z Esetu, sú korektné a pravdivé…

       Odpověď
       • Putinovec 26.5.2019 o 12:58

        V těch dvou větách je i odpověď.

        Odpověď
       • A nebudú tie výsledky zverejnené dnes po 23:00?
        Podľa mňa sa zverejnia okrem tých celkových aj výsledky v jednotlivých obciach, ale môžem sa mýliť.

        Odpověď
        • Rodinný príslušník v komisii. Ale je to naozaj zovšeobecnené. Liberálne strany ani neviem,SaS,OLaNO, či?
         A u nás vyhlasujú výsledky počet hlasov a v %.

         Odpověď
        • Lenže záleží kto to zverejní. Ak to nebudú priamo samotné obce/mestá, ale nejaké novinové plátky či štatistický úrad, tak to nebude možné nijako overiť.

         Odpověď
         • Napríklad, ak by sa hlasovanie akýchkoľvek volieb zverejňovalo verejne na internete tak, že každý občan by mal iba nejaký náhodný identifikátor, ktorý by si po odhlasovaní zapamätal (alebo opísal, či odtrhol z rožku hlasovacieho lístku), a potom by si vo veľkom Excelovom súbore po voľbách na internete mohol tento svoj hlas nájsť a overiť, či je tam daný správny hlas. Zároveň by si mohol na základe toho súboru sám preveriť, koľko hlasov bolo pre koho. Skrátka transparentná overovacia metóda. (Ten kód by mohol byť na hlasovacom lístku, aj v QRkode, aby sa pri sčítaní nepomýlili. Ale dajme tomu, že spochybniť by výsledok mohol človek len vtedy, ak by mal odfotený svoj vyplnený hlasovací lístok, pred tým ako ho hodil do urny). Do toho ale politické zákulisie na Slovensku nepôjde.

          Odpověď
         • Navyše, ak by to obce/mestá zverejnili hneď po podpise volebnej zápisnice, predišlo by sa pochybnostiach o tom, že len zverejnené výsledky prispôsobili tým oficiálnym, ktoré uvedie štatistický úrad.

          Odpověď
       • Niekoľko postrehov. Burcovanie do eurovolieb prebiehalo hlavne na internete a môže sa stať, že časť ľudí tieto voľby proste nezachytila, odignorovala. Na internete má hlavný priestor šesť-šesť-šesť a ich vazali a priaznivci. Mladú generáciu indoktrinujú a tá sa potom naviaže na príslušný egregor a vníma len určitý druh informácií, na základe ktorých požadovaným spôsobom rozhoduje. Najjednoduchšia preventívna práca je priamo v rodine ešte predpríprava na budúcu indoktrináciu, preto aj útok na rodiny, zotretie rodovej pamäte. Ale toto všetko funguje na vedomej úrovni, v trvalom konflikte s podvedomím. Krátkodobo je to účinné a dlhodobo to stojí veľa energie jednotlivca aj zákulisie. Keď v tlaku poľavia, tak sa im to zosype. Preto sa zámerne sústredia len na formovanie postojov a názorov mladých, lebo každý raz zostarne a má možnosť porovnať dlhšie obdobie života kde tieto konflikty dokáže identifikovať a vyhodnotiť a príde kruté vytriezvenie. Najviac by to kurátori pocítili pri dobre vychovanej mladej populácii, ktorá by sa nedala zmiasť.

        Odpověď
 17. Klaus se tvrdě pustil do EU: Hrozí likvidace ČR, cílem Bruselu je vymazat národní státy z mapy Evropy
  Podle bývalého prezidenta neměl být hlavním tématem současných eurovoleb problém dvojí kvality potravin, který pouze odvádí pozornost, ale měla jím být budoucnost české státnosti.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905259988278-klaus-se-tvrde-pustil-do-eu-hrozi-likvidace-cr-cilem-bruselu-je-vymazat-narodni-staty-z-mapy-evropy/

  Odpověď
 18. Pellegrini: Návšteva Ruska je pre SR veľmi dôležitá, ide o strategické priority
  „Bude to oficiálne pracovné stretnutie s predsedom vlády a prezidentom Ruskej federácie. Budeme tam riešiť napríklad pravdepodobne dodávku paliva do našich jadrových elektrární, ďalej hovoriť o tranzite plynu vzhľadom na výstavbu Nord Stream 2, sú to pre nás kľúčové veci. Takže ide o vážnu návštevu, ktorá bude mať práve takýto pracovný rozmer, zameranú najmä na tieto naše strategické priority,“ priblížil Pellegrini.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/513481-pellegrini-navsteva-ruska-je-pre-sr-velmi-dolezita-ide-o-strategicke-priority/

  Odpověď
 19. Osobní poznatek k aktivitám klano-korporátních grupp (politických stran) před výběrem služebníků do EP.
  Aktivně jsem číhal na každý stánek nějaké té grupirovky a její myšlenkové mantry, a podařilo se mi kontaktovat pouze Černobílou perlu = bohyni podsvětí a nějaké zástupce privat_soukromých funkcí SPD.
  Jiné partaje jsem neobjevil.
  Zástupci černé vlajky v podvědomí s jasně viditelnou lebkou se skříženými hnáty, byli komunikativní ve smyslu ochutnávka-předváděčka = naše černobílé noviny pro Vás (hlavně bez komentáře – pač počet rozdaných novin = peníze).
  Soukromá klanová gruppa místní SPD se aktivizovala ve shánění podpisů proti aktivitě jiné soukromé klanové gruppy (developerovi), takže narůstala nespokojenost příznivců proti aktivistům a nebyl čas na myšlenky o EU.
  Tolik z mých předvolebních diskuzí :)

  Odpověď
 20. Petícia je už žiaľ uzavretá ,za podporu ministerky Laššákovej….vyzbieralo sa 13 117 podpisov…druhá petícia proti ,stále pokračuje tam je temer 8 717 cca hlasov…moj názor-som nadšená…ľudia jasne dali vediť ,že LGBTI neakceptuju
  https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_ministerky__laakovej?a=2

  Odpověď
 21. M.Daňo píše na fb…prekvapivé info….pán Danko ho pozval na inauguraciu P-rezidentky Čaputovej…myslím ,že v klane liberastov stojacich za PR p-rezidentkou nastala panika…. : )))
  palec hore pre pána Danka

  Andrej Danko je najlepší predseda parlamentu v dejinách Slovenska. Vždy som to hovoril… Pán Danko má pozval na Slávnostnú inauguráciu P-rezidentky Zuzany Čaputovej :-) veľmi sa tešíme všetci… takže akcia Prezidentské voľby ešte neskoncila :-) p.s. pozvánka lezala niekoľko dní v daždi v schránke, dúfam že ma pustia aj s vysusenou
  https://www.facebook.com/martin.dano.1976/photos/a.279665755410115/2266254523417885/

  Odpověď
  • Tak to je náhoda. Zrovna dnes ráno som premýšľal čo je s Daňom lebo nejako zmĺkol a od volieb už o ňom nič nepočuť:) Inak, čo sa týka Danka, tak toto bol ten, čo chodí do Ruska a rozumne hovorí.

   Odpověď
   • teraz robil kampaň Puškarovi z narodnej koalicie-tuším…je ho počut aj vidiet…robili reportaž ,alebo zaznam z Ruskovho sudu…teraz bolo video ako bol voliť…takže ,kto chce najde si ho…

    Odpověď
  • A môže byť inaugurácia, keď ÚS ešte nerozhodol (z dôvodu nekompletnosti) o právoplatnosti volieb?

   Odpověď
 22. Výber dvoch príspevkov od liberastov, resp. liberálnych fašistov zo SME:

  https://kultura.sme.sk/diskusie/3548257/1/lassakova-ubrala-sng-z-penazi-na-nakup-diel-pridala-na-folklor.html

  „Tak ako Laššáková, sa správali vlády v období komunistickej normalizácie. Táto smiešna trápna figúrka musí skončiť. Znevážila celú slovenskú kultúru. na čele rezortu nemôže byť nekultúrny človek, ktorý slepo poslúcha nekultúrne príkazy svojich straníckych šéfov. Lebo to Laššáková sama nevymyslela. Ona na to nemá.“

  „Neviem kde nabrali tuto druzstevnicku z pola, ale kedysi druzstevnici chodili povinne do divadla aj a vystavy. Tato pani s bagandzami od hnoja v SNG nebola nikdy. A netusi co je kultura.“

  „Mám oprávnené podozrenie, že Laššáková v SNG nebola nikdy. To je taká trúba, že keby raz bolo na Slovensku voskové múzeum najväčších ministerských diletantov, rozhodne by tam patrila.“

  Neskutočná fašistická zloba a nenávisť „liberálnych“ fašistov/trockistov (ktorí sa sami pasovali do pozície „ubermensch“) voči všetkému slovenskému.

  Odpověď
  • Oracle 911 25.5.2019 o 0:17

   Skúšajú prosbou a skúšajú hrozbou…

   Odpověď
  • Milan Uhrík z ĽSNS zase zpochybňuje dobré úmysly ministryně.
   …Upozorňuje, že toto je len fraška na voličov. „Ludia, prosím Vás, nebláznite a nenechajte sa oklamať ako malé deti. Ministerka Laššáková nestopla LGBT mimovládkam dočasne dotácie preto, že s tým ideovo a programovo nesúhlasí. Stopla ich kvôli formálnym nedostatkom a už pre ne chystá druhé kolo výziev, kde dostanú možno ešte viac peňazí. Uvedomte si, že SMER je pro-LGBT strana. Majú predsa Pellegriniho, Beňovú a Blahu, ktorí chodia do prvých radov na dúhové pochody, Lajčáka ktorý štedro podporuje LGBT agendu, Šefčoviča ktorý v EÚ oficiálne obhajuje LGBT program, lebo SMER tam je vo frakcii s tými najväčšími liberálmi. Celé toto divadlo s dočasným neudelením dotácií je len lacná SMERácka fraška pre voličov. Asi taká, ako keď Fico s Pellegrinim a Dankom na Slovensku rozprávajú, ako sú proti protiruským sankciám, ale napokon ich vláda v Bruseli 3x hlasovala za predĺženie týchto sankcií. Hanba im všetkým, klamárom!“ napísal Milan Uhrík vo svojom statuse.
   https://magazin1.sk/uhrik-nenechajte-sa-oklamat-lassakovou-pozrite-sa-co-podporila-v-minulosti-video/

   Odpověď
   • Oracle 911 25.5.2019 o 8:23

    Politický „génius“, zbiera kredity a body vtedy, keď je to pre vec na škodu…

    Odpověď
    • na mně tyhle minispory /Blaha vs.Pellegrini nebo LSMS vers.SMER / dělají stále více dojem nanajských chlapečků . Je příliš dlouho do voleb a vytváření bloku nesmí probíhat zjevně a uspěchaně . Všechny 3 strany potenciálního pronárodního bloku mají velkou šanci vyhrát volby . Kotlíci musí provést pár zásadních kroků v přiblížení se realitě. Ale postupná likvidace banderizmu v sousední Ukrajině tomu procesu může napomoci. A Fico musí vzít vidle a ten Augiášův chlív vykydat.

     Odpověď
     • Aj su to nanajci OK, ale fakt LSNS má čo naprávať a mala by si vstúpiť do seba. Nemôže hrať proti všetkým lebo takto zase stratíme hlasy. Ak to teraz poserú, spôsobia tým obrovské škody a nielen sebe. Bože daj, aby LSNS vstúpila do seba a aby sa zaradila do „pronárodného bloku“ a stala sa stranou s ktorou sa dá rátať.

      Odpověď
      • Ona ani jinou možnost nemá , pokud chce pokračovat. Unikátní situace slovenské politické scény s dvěma křídly vlasteneckých voličských elektorátů /moderní – SNS /, konzervativní /LSNS/ je potenciál , který kupř. v Čechách schází.

       Odpověď
      • Keď samy nič neurobíme, Boh čo podporiť nemá.
       Treba s nimi hovoriť.
       Vysvetľovať, vysvetľovať, vysvetľovať.
       Hlavne ĽSNS.
       Je to tam zatiaľ našťastie predsa len lahšie a asi perspektívnejšie,
       ako u fanatických sliniečkárov, liberofašistov a multikultiteroristov.

       Navyše je moźno čiastočne i pravda,
       že keď sa budú pronárodné sily akože hádať,
       nebudú kmotri serešjugend tak na pílu tlačiť
       a ďalśie svoje zblbnuté decká vraždiť,
       aby sa zase v ich krvi umývali,
       ňou svojich nepriatelov označovali
       a na ich telách tancovali.
       Nezabúdajme, źe máme dočinenia s fakt šialenými sociopatmi..

       Odpověď
   • Keď už ide o minulosť – ten tiež pochodoval s Kotlebom vo fakľovom sprievode?

    Odpověď
   • Laššáková si teraz nedovolí podporovať LGBT, lebo dostala podporu v petícii a riadne by si to potento…

    Odpověď
   • Ten Uhrik je buď debil, čo ničomu nerozumie, alebo nepriateľ ktorý vedome škodí a manipuluje. Počítam že jedno aj druhé. Holt „patriot“. A už tu prosím nepíšte aký je Danko pronarodny lebo sa musím smiať.

    Odpověď
    • Kam tedy řadíš SNS ve spektru proslovenský – protislovenský ? Proslovenský je samo o sobě vnitřně diferencovaný postoj . Vyšší cíl/ povolební koalice / by měl modifikovat ty nižší cíle.
     Hodně vyjádření tady v diskusi je motivování nas-aností z jednotlivých jevů, vyjádření apod. U nás to nehraje takovou roli, ale animozita a předsudky ke špičkovým řídícím kádrům nepatří.Snad si to lídři neustále opakují.

     Odpověď
  • Tento príspevok tiež stojí za to:
   Heja hop“, „Chlapci, hore sa“,

   „A teráz túto!“, „Cigáň, hraj!“, „Vešeľe, vešeľe“, „Kmotre, nože naľej…“, „Hraj friškú“, “ Uš sa fašiank kráti“. „Na Kráľovej holi…“. No veď to je všetko naozaj pekné, ibaže kedysi si to interpreti nôtili, tancovali či vyšívali bez podpory, bola to kultúra. Dnes chcú na to a za to peniaze…

   Čítajte viac: https://kultura.sme.sk#ixzz5ouJR0YnC
   Takže folklór bol kultúra, keď za to nechceli peniaze, ale rôzny „pop-artoví“ pošukovia musia dostať peniaze, lebo to je najvyšší možný level kultúry. A my, ktorý nemáme to šťastie žiť vo veľkom svete (Blava), sme tupé, nevzdelané stádo s bagandžami od hnoja.

   Odpověď
   • Blavu neriešte. Blava je v prdeli
    ako Viedeň, či Praha.
    Ok.. možno trochu menej, ale tiež to má riadne nahnuté.
    Musite si pomôcť spolu samy.
    Potom sa možno bude dať i Blavu zachrániť.
    Opačne ťažko.
    Práve do takého nezmyselného boja sa vás vlákať snažia.
    Riešte seba a dementov až potom.
    Okrem toho sa dementi väčšinou sami poriešia.
    Tak- či onak :)

    Odpověď
    • el-sabí 26.5.2019 o 2:10

     Treba prebrať riadenie v regiónoch .
     Mimo liberálnych hlavných miest .

     Odpověď
    • Oracle 911 26.5.2019 o 9:12

     Blava je odrazom Slovenska, síce značne pokrivený ale predsa len obrazom.

     Odpověď
     • No neviem.
      To akoby niekto povedal,
      že Hamburg je obrazom Nemecka..

      Nie nadarmo sa hl.mestá neumiestňujú na perifériu štátu.
      Potom vznikajú takéto problémy.

      Kedysi, keď bola Zvolená,
      boli na to konkrétne politické dôvody.
      Tie vśak dávno pominuli, ale korekcia neprišla.

      Ak chcú Slovaci ako národ, ako štát prežiť,
      jedným nevyhnutných opatrení,
      je presťahovať hl.mesto do Zvolena.
      Ok..minitandem „konkurenčných“ ZV-BB
      ako prirodzená centrálna aglomerácia.

      V tom mali mečiarovci veľkú pravdu.
      I keď v niektorých iných veciach žiaľ zlyhali..

      Odpověď
      • Sociální a následně i ideologický profil hlavních měst se buduje dlouhodobě a cíleně . Pomalá a postupná tvorba nasycené a zaplacené střední a vyšší střední vrstvy /podle profesí i úrovně příjmů/ , likvidace nízké a nižší střední vrstvy /kdysi proletariát/ . Cíl = divide et impera v rámci státu a permanentní závist a snaha se etablovat právě v hlavním městě a podílet se na dobývání renty. Není to ani slovenský, ani český obraz, je to součást moderní strategie davo-elitarizmu západního světa . V prostředí hlavních měst přežívají biorobotizovaní jedinci a jejich enklávy , které spojuje jednotný životní styl . Vesměs mladá a střední generace, část z nich myslících prchá na venkov a spolu s nimi starší a staří , kteří dílem zmoudřeli a dílem nemají prostředky na přežití.

       Odpověď
       • Technologii „pevností“ vytvořených z hlavních (velkých) měst popisoval už Niccolo Machiavelli jistému „ctihodnému Lorenzu Meducejskému (Vladař). Je to i po staletích jak přes kopírák – asi nic jiného nemají. Jen připomínám, že ta strategie byla (a zřejmě dosud je) určena jen pro dobu nestability a krize řízení. Sami ten fakt tím vlastně potvrzují. Také proto bychom se tím asi neměli trápit (nemohli jsme přece předpokládat, že změna bude něco jako díl z romantického seriálu) a spíš prostřednictvím takových indicií pochopit jejich reálnou současnou sílu. Že se nafukují je pochopitelné a očekávatelné.

        Odpověď
        • Vidíš, Vladaře mám přečteného , ale k tomuto se musím vrátit. Cíle pořád stejné, prostředky modifikované dobou.

         Odpověď
      • Oracle 911 26.5.2019 o 10:58

       A Hamburg odkedy je hlavným mestom Nemecka?
       Bonn ním bol a tamojšie algoritmy sa pretláčajú do Berlína, dokedy je tá správna otázka.

       Odpověď
      • Tiež by mi bolo milšie, keby hlavné mesto bolo aj skutočným srdcom Slovenska a nie len geograficky.

       Odpověď
       • Ok, ktoré navrhuješ? :)

        Odpověď
      • súhlasím, radšej skôr než neskôr bude treba presťahovať hlavné mesto na stredné Slovensko

       Odpověď
 23. Pozerám RTVS a reportáž samozrejme o zajtrajších voľbách….ukázali ľudí ,ktorí pre voľby neváhali a prišli voliť z Bruselu na Slovensko….samozrejme spovedal ich reportér a boli označení ako pracujúci v zahraničí …na môj vkus boli títo ľudia priliš strojení …takí manageri…tak som sa rozhodla jedného z nich vygoogliť… Pavol Kukučka … https://be.linkedin.com/in/pavol-kukucka a hneď som bola v obraze…človek z Bruselu ,nie obýčajný ,ale pracujúci priamo v európskej komisii ,alebo pre europsku komisiu…no a takto magoria ľudí ako si plnia svoju povinnosť…ako minuli svoju dovolenku a čas a peniaze na letenku -splniť si povinnosť (ešte aby im za to nezaplatili veľmi dobre,všakže)-aproppo každý jeden čistý slniečkar… by ma zaujmalo ,čo okrem toho ,že budú voliť budú zajtra robiť …

  Odpověď
  • a ešte dodám ,že nezabudla jedna z nich poznamenať ,že nesmie vyhrať extrémizmus…zjavne mysleli seba : )))

   Odpověď
  • Zuzka, super info o „ťažko“ pracujúcom Kukučkovi. Mne tiež dvihol tlak s tým jeho vyjadrením a tá po ňom to zaklincovala, že jej už dlhujú (SR) pár dovoleniek, lebo musí lietať na voľby domov. Určite robí za 8,50€ na hodinu brutto, 12 hodín denne a jedáva suché rožky…
   A predtým reportáž zo štrajku 15-ročných deciek ku klimatickým zmenám, samozrejme s dodatkom vedúcej stáda, že zatlačia na vládu.

   Odpověď
   • masirka proste pokračuje na počkanie : )

    Odpověď
  • Tak toto je gól, vďaka. Najvtipnejšie ale na tom je, že tu takéto info nikoho neprrkvapí, naopak sa prirodzene predpokladá .

   Odpověď
 24. Armáda České republiky zveřejnila na svém twitterovém účtu příspěvek, ve kterém informovala o přejezdu jednotek Spojených států amerických přes české území. Došlo však k trapné situaci. Pro názornost byly do příspěvku přidány symboly vlajek států – americkou vlajku si spletli s vlajkou Liberijské republiky.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905249981370-pres-uzemi-cr-pojede-armada-liberie-ceska-armada-zamenila-vlajky-usa-a-africke-zeme/

  Odpověď
 25. LGBTI organizácie vyzvali Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre.
  23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

  https://www.infovojna.sk/article/lgbti-organizacie-vyzvali-pellegriniho-aby-urychlene-riesil-situaciu-v-slovenskej-kulture?fbclid=IwAR1fA3BjxiD_UEj9tu7V2GFLlAEnuU3VOJ-ONei79tnGil8JckQ7FdR10s4

  Odpověď
  • keď nevyšla ulica…budu otravovať Pelleho, som zvedava na jeho vyjadrenie….

   Odpověď
   • a petícia… tá proti ich odpisu ministerky ich uplne prevalcovala….už je tam 13 082 podpisov : )

    Odpověď
 26. V Maďarsku natočili hoax proti Zemanovi. Mail v slovenčine opisuje postup.
  https://www.hlavnespravy.sk/madarsku-natocili-hoax-proti-zemanovi-mail-slovencine-opisuje-postup-dolezal-radovi-obcania-sa-mozeme-domnievat-ktora-politicka-sila-ci-tajna-sluzba-za-tym-svinstvom-stoji/1767506

  Odpověď
  • Toto je dost zaujimave, pretoze to zevraj tocili azijati. Zrejme Zeman zacina byt trnom v oku novemu centru riadenia v cine. Asi sa odmietol uplne podvolit cinskemu diktatu….

   Odpověď
   • Jaké měli ti „Asiati“ občanství

    Odpověď
 27. Exminister hospodárstva a bývalý podpredseda vlády SR popiera, že by na stretnutí s Mikulášom Černákom a Milošom Kaštanom v Banskej Bystrici hovoril o odstránení Volzovej. Samotné stretnutie mu mal sprostredkovať podnikateľ Ján Kováčik. „Prisahám, že tam bol,“ zdôraznil Pavol Rusko, hoci to Kováčik popiera.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Rusko-pred-sudom-povedal-co-povazuje-za-najcennejsie-Odmieta-vinu-a-tvrdi-Nemal-by-som-z-toho-ziaden-prospech-313352

  Odpověď
  • Tu jd minuta po minute….
   https://slovensko.hnonline.sk/1946830-som-nevinny-vyhlasil-na-sude-rusko-velky-proces-bude-pokracovat-v-septembri

   Odpověď
 28. Prezident A. Kiska odovzdal bojové zástavy piatim vojenským útvarom
  Prezident SR pripomenul, že nadväzuje na tradíciu, ktorá sa začala 24. mája 1918 na Benátskom námestí v Ríme, kde taliansky premiér odovzdal M. R. Štefánikovi bojovú zástavu československých légií.
  Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok v prezidentskej záhrade slávnostne odovzdal zapožičané bojové zástavy. Prevzali si ich Taktické krídlo Sliač, 12. mechanizovaný prápor Nitra, 21. zmiešaný mechanizovaný prápor Trebišov, Opravárenský prápor Martin a Vrtuľníkové krídlo Prešov.

  Prezident SR pri tejto príležitosti pripomenul, že nadväzuje na tradíciu, ktorá sa začala 24. mája 1918 na Benátskom námestí v Ríme, kde vtedajší taliansky premiér odovzdáva plukovníkovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi bojovú zástavu československých légií. „Nielen ako politický symbol, ale aj ako symbol bojaschopnosti, zocelenosti a pripravenosti bojovať za vlasť, slobodu a demokraciu,” zdôraznil Kiska.
  https://www.teraz.sk/slovensko/prezident-a-kiska-odovzdal-bojove-zas/397230-clanok.html

  Odpověď
 29. Ku Kočnerovej SMS Haščákovi existuje Forischova nahrávka
  Pred mesiacom záznam odovzdal špeciálnej prokuratúre, ktorá sa prípadom zaoberá
  https://www.hlavnydennik.sk/2019/05/23/ku-kocnerovej-sms-hascakovi-existuje-forischova-nahravka/

  Odpověď
 30. toto som našla na fb… „Tohoto sú plné Ruské stránky “
  https://m.news.yandex.ru/yandsearch?cl4url=160853057a573fe29b9e0cafa4ad2131&title=Kandidat_v_prezidenty_Slovakii_Marian_Kotleba_Za_vykhod_iz_NATO_protiv_vojny_s_Rossiej

  Odpověď
  • Pořád mu to signalizují, tak snad se probere…

   Odpověď
 31. Skor sa beru majetky, pomaly, kto sa ako vie branit.

  Odpověď
 32. popolvár 23.5.2019 o 18:36

  Britská spoločnosť Verlags Lonely Planet vydala TOP-10 destinácií pre tohoročnú letnú dovolenku. A hádajte, čo je TOP-1 destináciou? Neuveríte! Slovenské Vysoké Tatry (dnešné rakúske Kronen Zeitung, str. 12. Predbehli škótske pobrežie, Madrid i Istriju…). Jaguár má fabriku na Slovensku a celú infraštruktúru k tomu, Pivovar Šariš začal variť pivo inšpirované anglickou tradíciou a frcnuté slovenským folklórom (tie reklamy a bilboardy mladého Angličana v typickom oblečení obdobia Sherlocka Holmesa tancujúceho s mladou Slovenkou v kroji…), dnes vysoké Tatry ako TOP-1 destinácia a už cca dva roky sa rozčuľujem, že Národná pokladnica, kde môže tam sprzní na rube medaily a pamätné mince z ušľachtilých rýdzich kovov, týkajúce sa výsostne dejín Slovenska a našich dejateľov portrétom kráľovnej Veľkej Británie Alžbety II. Zlostil som sa nadával, ignoroval ponuky Národnej pokladnice práve preto, napísal im rozhorčenú výhradu voči tomu a hľadal dôvod, prečo to robia.
  A vidiac dnes tú TOP-1 mi docvaklo – nerobí si do budúcna britská kráľovska rodina nárok na naše územie? Nechystá sa tu zakotviť, až začne byť na ostrove príliš husto? Zakotviť, ale nie ako emigrant, či hosť, ale panovník tejto krajiny? Veď portrét Alžbety II. je len na minciach štátov, spadajúcich do Britského impéria – Britského spoločenstva národov.

  Odpověď
  • Popolvár, medaila Štefánika od Národnej pokladnice je krásna,bez anglickej kráľovny, ale za brut cenu 159€ za 1-uncovú medailu z Ag 999/1000. To je neskutočne predražené a pri razbe 1919 kusov. Česká mincovna ponúka rovnako krásne motívy, bohužiaľ väčšinu s anglickou figúrkou, ale v cenách cca 65-70€/ 1-unca Ag 999/1000, a limitácia je 400-500 ks.
   Čo sa týka investičných strieborných mincí, tak bez anglickej figúrky je Viedenský filharmonik a mne sa pozdáva arménska Noemova archa, ktorá je je v 10 uncovej veľkosti za cca 185€, alebo somálske strieborné šilingy. Tie sú tiež bez tváre Anglicka.
   Nad tým si už dlho lámem hlavu prečo aj krajiny nepatriace do Britského spoločenstva emitujú mince s anglickou kráľovnou. A ešte nad tým, prečo má každá zlatá, alebo strieborná minca vyrazený tak nízky nominál vzhľadom na obsah kovu a jeho trhovú cenu. To naše pamätné strieborné 10€ vychádzajú v tomto pomere veľmi dobre. Nominál 10€ sa razí z 18 gramov
   Ag 900/1000 a 20€ z 33,63 gramov Ag 925/1000.

   Odpověď
   • Setrvačnost s vnucováním vůdčí role Britského impéria / Diana, Meghan , trička s britskou vlajkou …/ Ještě dost blbů to žere.

    Odpověď
  • https://www.lonelyplanet.de/best-in-europe/index.html

   Prídte na Slovensko. Máme tu mnoho medveďov a najvyšší vrchol 2655m.

   Odpověď
  • Dobrodej 24.5.2019 o 6:28

   Národná pokladnica je súkromná firma, a teda na mince si môžu dať čo sa im zachce. Dajú si tam čokoľvek, len aby sa to predávalo. Ako investičné mince sú neskutočne predražené, a ako zberateľské kúsky sú podľa mňa gýč. Ale ak sa niekomu páčia…

   Odpověď
   • suhlas, predrazene sukromne razby
    prakticky nekatalogizovane,nelimitovane-tam nikto nevie zarucit dalsie razby-nie su nikym kontrolovany a z ekonomickeho hladiska sa urcite oplatia kupovat oficialne NBS emisie
    napriklad ja som si kupil teraz naposledy 10 euro Stefanika Proof lebo som ho proste chcel mat doma

    Odpověď
 33. Poznáte túto rozprávku?
  EU, EU, kto v tebe býva?
  https://www.youtube.com/watch?v=h7JsxUDrB-w
  alias konglomerát verzus blok.
  Niekedy je lepšie z búrať a postaviť nanovo.
  http://redirect.sk/6N

  Odpověď
  • Ona se současná EÚ projevuje napůl / v určitých oblastech/ jako konglomerát / ve stádiu rozpadu / a v určitých jako blok , ale řízený nečlenem /USA/ . Proces rozkladu je podle mne nevratný .Tady souhlasím s tezí egyptologa prof. Bárty, že kolaps sociálního systému je vždy doprovázen regenerujícím procesem tvorby nového systému.

   Odpověď
 34. Koho volí Harabin:
  https://www.svetlosveta.sk/cirkevasvet/spravodajstvo/koho-nakoniec-v-eurovolbach-stefan-harabin-podporil/
  Vcelku logická voľba ktorá sa dala čakať. Zatiaľ mám rovnakú.

  Odpověď
 35. Voľby do EU !!! Skúste si zavoliť !!!

  https://euandi2019.eu/survey/default/EN

  Odpověď
  • Zajímavé, v ČR mi vyšla dle očekávání největší shoda s KSČM. Na Slovensku se SME Rodina. Čekal jsem větší shodu se SMER.

   Odpověď
   • Já mám 92% s SPD

    Odpověď
    • tak pokud chceš aby se EU rozpadla tak to asi nebude nic divného, ne? :-)
     ale to jen tipuju.

     Odpověď
     • Beru zpět, mě vyšla taky taková šílenost :-)

      Odpověď
  • Mě vyšlo SPD a hned za tím KSČM

   Odpověď
  • U mne KSČM a za ní v těsném závěsu SPD.

   Odpověď
 36. Stránka s petíciou na podporu Laššákovej nezvládla nápor ľudí, ktorí sa chceli podpísať za zotrvanie ministerky na jej poste
  https://www.hlavnespravy.sk/stranka-s-peticiou-na-podporu-lassakovej-nezvladla-napor-ludi-ktori-sa-chceli-podpisat-za-zotrvanie-ministerky-na-jej-poste/1765346

  Keďže v skutočnosti ide o ideologický boj, ako prví spustili na internete liberáli petíciu, ktorou žiadajú odvolanie ministerky kultúry Laššákovej. Petíciu propagovali takmer všetky mainstreamové médiá aj liberálne hnutie “Slušné Slovensko.” Podpísalo sa pod ňu niečo cez 7,5 tisíc ľudí.
  Na druhej strane vznikla petícia na podporu ministerky, ktorá bola spustená len o dva dni neskôr, 18. mája 2019, a po zverejnení informácie o jej existencii včera zaznamenala obrovský nápor – vo večerných hodinách už dobiehala petíciu spustenú liberálmi. Pritom sa však mnohí čitatelia sťažovali, že im bolo znemožnené podpísať sa pod ňu, kvôli častému výpadku stránky.

  Odpověď
  • 10 851 podpisov… : ) dosť slušné….veľmi ma to teší…

   Odpověď
   • o 25 min 10 973, pribudlo 122 podpisov za 25 min.

    Odpověď
    • celkom ma to tesi, ze uz mame viac nez oni

     Odpověď
 37. Veľký proces sledujeme online: Ruskovi hrozí doživotie, mafiánski bosovia sedia vedľa seba
  https://slovensko.hnonline.sk/1946126-sledujeme-online-zacal-sa-velky-proces-s-pavlom-ruskom-a-byvalymi-mafianskymi-bosmi

  Odpověď
  • Černák už priznal vinu. Takže teraz to bude mať rýchly spád …

   Odpověď
   • Pozri na Ruska ako vyzera…jak 5 minut pred smrťou…pidľa mňa vie, že to má zrátané…a keď ho zavru…až potom sa roztočí kolotoč…sučasne sa bude riešiť Kuciak…takže …fakt megaproces…nakoniec ten Kočner vylezie z basy ako nevinný a bude sa sudiť o odškodne

    Odpověď
  • A je to tu:
   Kaštan potvrdil, že Rusko bol rozhodnutý za čin zaplatiť „slušnú sumu“, a to 20 miliónov korún.

   Odpověď
   • Nepamatam si to cele ale preco zije? A to bol taky idiot, aby to ziadal napriamo a Slovaka?

    Odpověď
  • Zaujímalo by ma, že prečo si vybrali práve Ruska, v podstate malú rybu.
   Či chcú týmto tlačiť na väčšie ryby, alebo tým sledujú aj niečo iné.
   Neverím tomu, že Rusko chcel Volzovú fyzicky odpratať – to je podľa mňa blbosť.
   Černákovi niečo evidentne sľúbili za tú krivú výpoveď.
   Ale neviem presne kto a prečo.

   Odpověď
   • v Gorile je dosť často spominaný ,takže či nahodou nechcu cez neho diskreditovať Pentu-Haščaka….aby teda pracoval na štat aj bez ponuk…a obetuju Ruska…. aj ked ja by som verila tej verzii…

    Odpověď
    • Oracle 911 23.5.2019 o 21:40

     Podľa mňa Rusko je namyslený hlupák s mocou ale Haščák už protištátny element, a takto to berú tak patrioti ako aj GP.

     Odpověď
    • Vypadá to, že na Ruska tlačia, aby krivo proti niekomu svedčil.
     Lebo napariť niekomu doživotie za prípravu vraždy?

     Odpověď
     • mainstream to zasa nafukol….podla mna aj keby ho odsudili nedostane doživotie a možno ,že sa čaka na nejake kroky ,ktore urobia tí v pozadí….Černak poslužil ako navdana…Rusko ako obeť…nemyslim si ,že na neho tlačia aby krivo vypovedal…ako som pisala je ho plna Gorila…

      Odpověď
     • Aj tu to Rusko sám minulý rok povedal:
      https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/pavol-rusko-opat-vypovedal-kauze-gorila

      A ďalšie zaujímavé trochu staršie informácie:
      https://domov.sme.sk/c/6300711/prvym-obvinenym-v-kauze-gorila-je-pavol-rusko.html
      Ide o obvyklý spôsob, keď je nutné niekoho vydierať alebo potopiť, lebo nepatrí do toho „správneho“ klanu.
      Ale aj napriek tomu si myslím, že Rusko je špekulant.
      Ale kto z nich nie je?
      Nejakú hodnotu majú pre nás iba tí, ktorí aspoň niečo spravia pre štát/spoločnosť/ľudí.
      Obvinenie Ruska v kauze gorila sa dá brať aj pozitívne, lebo v rámci nej sa spomína, že privatizácia Paroplynového cyklu bola NEVÝHODNÁ pre štát.
      Lenže o nej rozhodovali druhí a nie Rusko.
      Povedal by som, že to obvinenie Ruska z vraždy Volzovej súvisí min. s kauzou gorila.

      Odpověď
      • vďaka za odkazy…tiež si myslim ,že to ide tymto smerom…ved predsa aj Kočnera zavreli najprv za zmenky…až neskor pre Kuciaka…ako zamienka??…a cele je to o tomto…Gorila…to by vysvetlovalo prečo rozdelili vyšetrovanie na dva tímy

       Odpověď
       • Rusko poslužil ako obet preto ,lebo ak by riešili takto Haščaka bolo by to cele okate…a jeho ludia by mohli marit vyšetrovanie…takto im pekne vidia na prsty…cez Kočnera diskredituju všetkých zainteresovaných…ved na každeho niečo mal….čiže takto možu riešit nezavisle na sebe dve kauzy… ktore na oko maju sposobit chaos…a ako vieme v chaose je vždy nejaka schema podla ktorej všetko funguje ako ma

        Odpověď
        • Zaujímavé priezvisko má ten Kočner – k očiam – sledovať…

         Odpověď
         • Skôr „Kochner“ – ako príslušník „vyvoleného“ klanu.

          Odpověď
      • dve muchy jednou ranou….

       Odpověď
      • Oprava:
       „z prípravy/objednania vraždy“

       Odpověď
   • Amerikanci sa potrebuju zbavit Ruska a Kocnera jedna sa o vela milionov

    Odpověď
    • To je asi iba zástierka.

     Odpověď
    • Oracle 911 24.5.2019 o 0:29

     Peniaze sú druhoradou záležitosťou lebo ide o riadenie a riadiace figúrky.
     A keby Američania chceli peniaze (pár miliónov hore-dole pri miliardách a biliónoch sa neráta), tak by ich už obrali o tie peniaze v dňových rajoch…

     Odpověď
 38. P. Pellegrini navštívi v júni Rusko, stretne sa aj V. Putinom
  Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) navštívi 5. až 6. júna Rusko. Počas pracovnej návštevy sa stretne s prezidentom Vladimirom Putinom a premiérom Dmitrijom Medvedevom. TASR o tom informovala hovorkyňa slovenského premiéra Patrícia Macíková.
  https://www.teraz.sk/slovensko/pellegrini-navstivi-v-juni-ruskostre/397104-clanok.html

  Odpověď
  • Liberálne čivavy budú zase štekať.

   Odpověď
  • …takže už Rusi vedia, že lady nobody je nepoužiteľná….!

   Odpověď
  • popolvár 23.5.2019 o 16:09

   Dané svetu najavo presne to, čo bolo dané najavo jeho návštevou u Trumpa. Predstaviteľom Slovenska pre zahraničie a partnerom pre rokovania na najvyššej úrovni je jeho premiér a nie p-rezidentka (pod)úrovne Čaputovej. A boloo to dané najavo aj priamo Čaputovej ako odpoveď na jej drzé vyhlásenie, že ak sa nebude jej poradcom páčiť zahraničná politika SR, tak si tieto právomoci napriek slovenským zvyklostiam preberie ona.
   Plus jedna myšlienka: preberá úlohu vo svete, trochu zmodifikovanú, stárnuceho Kissingera Pellegrini?

   Odpověď
   • Tak, hlavne, asi prezidentka nemoze ist na navstevu krajiny, ktora pozvala premiera

    Odpověď
   • slová ruského velvyslanca z článku ktorý bol nižšie „….Čo sa týka pani Čaputovej, ktorá bola zvolená za prezidentku Slovenska koncom marca a 15. júna nastúpi do svojej funkcie, ona sa ešte len bude musieť zorientovať v situácii v zahraničnopolitickej oblasti a oznámiť svoje priority. Dúfame, že aj ona prispeje k rozvoju dobrých vzťahov medzi Slovenskom a Ruskom….“-myslím že komentovať netreba :) ;-)

    Odpověď
    • Oracle 911 23.5.2019 o 18:35

     Čaputovej ak bude robiť prieky, tak bude vyrozumené aby robila to, čo kvetinka v rohu t.j. držala hubu, vyzerala dobre a neprekážala a ak jej poradcovia aj napriek tomu ju neuzemnia, tak im bude dosť jasne vyrozumené, že ak sa to ešte raz a budú naďalej prekážať dospelým, tak s nimi nebude nikto maznať…

     Odpověď
     • velmi výstižne „preložené“ velvyslancové slová :-),akurát by som upresnila že prioritne je treba uzemniť jej poradcov nakolko ona ide len podla ich pripraveného scenára,samostatne nebude konať nie je schopná

      Odpověď
      • Oracle 911 23.5.2019 o 22:13

       Je naivné si myslieť, že tam nebudú aj jej „poradcovia“.

       Odpověď
   • „..Plus jedna myšlienka: preberá úlohu vo svete, trochu zmodifikovanú, stárnuceho Kissingera Pellegrini?…“-myšlienka hodná zamyslenia a sledovania kam pocestuje Pellegrini v budúcnost

    Odpověď
    • To je myslím přehnané. Formát Kissingera a Pellegriniho je z hlediska zkušeností úplně nesrovnatelný. Ale že je o něj zájem a má šanci sedávat „za stolem“ je zjevné. Je to na něm a v něm. Zájem o středoevropské kádry poroste , protože mají nesrovnatelně vyšší vyjednávající potenciál s Východem /nejen Ruskem/ oproti naprosto degenerující staré Evropě. tam prakticky funkčního diplomata nenajdete. To je i můj pohled na Lajčáka a Šefčoviče, kteří se na Slovensku jen narodili, ale patří „Světu“. Zatím.

     Odpověď
     • Prikláňam sa k tomuto názoru, Boletus.

      Odpověď
     • ‚na Slovensku jen narodili, ale patří „Světu“. Zatím.‘

      KSB sa egregoriálne prepája so slovenským egregorom, presnejšie je s ním v mnohom kompatiblná. Jedným z kľúčov k napájaniu sa na slovenský egregor je Slovenský jazyk. Ľudia, ktorých Slovenčina je rodným jazykom a ho aj používajú, sú na podvedomej úrovni týmto egregorom pobádaní v prehĺbovaní spojení. To môže byť určitým magnetom pre navrácianie myšlienok nie len pre „svet“, ale aj v záujme svojej Vlasti.

      Odpověď
      • Je to jen v nich a na nich.

       Odpověď
       • Áno :)… a preto im treba pomáhať…

        Odpověď
 39. Jaký máte názor na eurovolby? Dá se od toho čekat i něco jiného, než jen projevení názoru na EU?

  Odpověď
  • Veci sa menia „pri stole“. To je jediná logická odpoveď.

   Odpověď
  • Naopak, největší problém je podcenění.
   Jde o to proplout mezi dvěma budoucími pekly:
   - volba stejných eurohujerů kteří tam jsou dnes
   - volba převážně euroskeptiků kteří EU přivedou k rychlému rozpadu

   Jde o to tam dostat co největší zastoupení lidí smýšlících kreativně nikoli destruktivně, a zároveň nejsou podchycení neokony a budou tedy schopni EU reformovat.

   Odpověď
   • Myslím si totéž…setrvávat v EU v současné podobě má spíše likvidační charakter, ale stejně by působil i odchod ( o jeho reálnosti se dá diskutovat). Smysl vidím ve stranách ubírajících se směrem k V4 a ochraňujících to co zbylo ze státní suverenity, pokud někdy byla…

    Je ale možné, že žádné reformy EU nebudou, dokud nebude stát těsně před rozpadem

    Odpověď
    • Jinak doporučuju trhat nepoužité hlasovací lístky…

     Odpověď
    • No, ono jde také o to,slovy majora Terazkyho : A povedzte mi Kaktus , čo také je vlastne reforma EÚ?
     EÚ je nereformovatelná do stávajícího půdorysu a funkce. Zůstává myšlenka vyššího celku se zcela odlišným na subsidiaritě postaveným dobrovolném principu. Ale odcházet ze stávajícího spolku je zbytečné , protože jeho rozpad probíhá a urychlovat se nemusí. Co se musí, je paralelní budování / a nejprve prodiskutování/ nové struktury spolupráce. A jsme u projektu „od Lisabonu po Vladivostok“ s klíčovou rolí V4 .

     Odpověď
     • Roztříštěnost názorů a zájmů, nedostatek finančních prostředků a mediální podpory je důvodem, proč u nás dosud nevznikla, a v současnosti ani nemůže vzniknout politická strana, která by byla schopna analyzovat a pochopit podstatu problémů, podstatně uspět ve volbách a přijít s řešením, které by v budoucnu úspěšně hájilo české národní zájmy.
      Východiskem ze současné situace je vytvoření věcné nezávislé struktury – „Naší platformy“, schopné reagovat na geopolitické změny, které ve světě probíhají a které, dříve či později, i u nás podstatně ovlivní hospodářskou a politickou situaci v ČR, existenci EU, NATO a jiných subjektů.“
      (Výňatek z návrhu manifestu „Naše platforma“…)

      Odpověď
     • popolvár 23.5.2019 o 15:10

      už som sa chystal písať ohľadom nemožnosti reformy EÚ…, no prečítal som si tvoj príspevok. Sto percentne súhlasím! Len dodám dôvod nereformovateľnosti: jej nosná zakladajúca myšlienka bola myšlienkou postupného zotročenia všetkých národov Európy – je jasné, že zostala v zamlčaní, a verejne sa prezentovali ľúbivé vízie. Zbytočne zvonka umývať a leštiť jablko, keď má jaderník hnilý.

      Odpověď
 40. Takže plnokrvný serešovec Lajčák sa naplno vyfarbil:
  https://www.hlavnespravy.sk/lajcakov-rezort-zahranicia-v-predvolebnom-videu-mobilizuje-volicov-v-hlavnej-ulohe-kiska-pellegrini-caputova-sajfa-zomri/1765425
  Takže je to definitívne škodca a mali by ho vyprášiť preč jak špinavé prádlo. Dplatí na to zase Smer. Pre ľudí je tento zapredanec proste smerák. A aj zostane.

  Odpověď
  • Dobrodej 23.5.2019 o 7:29

   Jasná diverzia. Propagovať Zomri (liberálnych radikálov alebo skôr liberálnych extrémistov), to je naozaj riadne cez čiaru. Tak prekážajú ĽSNS kotlebovci, ale už nie radikálny čaputovci?

   Odpověď
   • Oracle 911 23.5.2019 o 7:46

    Síce diverzia, ale dopredu oznámená a Ficom patrične využívaná…

    Odpověď
   • popolvár 23.5.2019 o 8:11

    riadne cez čiaru, aby vyprovokovali ľudí ísť voliť. A just, napriek im všetkým, čo sa prezentovali vo videu, dať hlas kotlebovcom… Nie smerákom, ale kotlebovcom, aby vyprášili Beňovú z Bruselu.
    Liberáli si svojich voliť pôjdu. Smer vhodných kandidátov nemá, tí, čo sú tam sú jedna banda s liberálmi. Vymeniť ich napriamo na kandidátke – to by bola vojna v strane, tak to vyčistia nepriamo. Pronárodnú agendu budú robiť kotlebovci – budú musieť v EU parlamente obhájiť to, čo vyhlasujú na domácej scéne. Podľa mňa geniálny propagačný materiál, ktorý naserie všetkých voličov Smeru a pomôže Ficovi vyčistiť stranu.

    Odpověď
    • Takéto zhodnotenie situácie sa mi pozdáva. Len mám obavy, či ĽSNS patrične využije pozitívny potenciál, ktorý v tejto strane určite je.

     Odpověď
     • S ĽSNS sa určite rára v buducej vlade…oni su ten nastroj na vycistenie Smeru a tiež zbavenia sa nalepky…mne sa to páči…Kotleba vie,ze ma šancu aj takto byt v koalicii …ak by smer bol druhy vo volbach urcite by ich LSNS podrzala…uz vycistena strana pripravena byt v buducej koalicii

      Odpověď
     • popolvár 23.5.2019 o 15:13

      dostať ich do Europarlamentu je vynikajúca možnosť, a by sa skutočne preukázali, kto a čo sú zač. Obstoja tam – budú vo vláde tu. Zradia tam – tu skončia!
      Preto som napísal, že ten materiál je geniálny.

      Odpověď
     • Taky se domnívám, že jenom slepý idiot nebude pracovat nejen se stranou, ale především s jejími voliči . Chce to face-lifting nejen vnější, ale i vnitřní. Pak je to rozhodně důležitý článek pronárodního bloku. Dostali to už několikrát jasně najevo.

      Odpověď
    • No ale když bude mít SMER málo procent, nevyužijí to Ficovi protivníci ve straně v boji proti němu, protože Fico jako předseda strany má zodpovědnost za volby?

     Odpověď
     • Oracle 911 23.5.2019 o 9:25

      Nie resp. budú neúspešný lebo sú to ich kandidáti a ich komunikácia…

      Odpověď
     • JanaK
      tá kandidátka môže dobre poslúžiť ako prieskum preferencií voličskej základne. Bude to dobrý test pred voľbami a z toho sa bude dať vychádzať. Možno si Fico potrebuje potvrdiť mandát pre tým, ako sa veci rozbehnú. Ak kandidátka prepadne, bude mať voľné pole a mandát na zmenu.

      Odpověď
    • Všetko ide tak, ako má. Ak ľudia nesklamú, tak tá rajda z prvého miesta kandidátky pôjde do preč. Za „kultúrnym“ Maďaričom, kam aj patrí.
     Len pronárodní voliči musia prísť k voľbám, aby nás tá liberál-fašistická banda na čele s novou prezidentkou neprevalcovala.
     Apropo, z titulky som zachytil, že jej brat, čo je len nejaký bulo z Hornej-dolnej vybavoval, kto bude v jej ochranke. Tak to už je pekne v ….
     https://plus7dni.pluska.sk/domov/maniere-la-nasi-ludia-co-deje-ochrankou-rozkazuje-jej-aj-caputovej-brat

     Odpověď
     • na zaklade coho si myslite, ze pojde prec? Ak smer dostane nejake to percento a vsetci ich ludia nezakruzkuju rovnake dve osoby (co sa nestane), tak sa dostane. Imho ak toto ma byt akcia na jej odstranenie, tak je to blede. A ako sa Fico bude branit, ze Benova nie je jeho kandidatka, ked je cislo jedna na kandidatke Smeru? ved to nesedi

      Odpověď
      • Oracle 911 23.5.2019 o 15:09

       A prečo by mala zostať?
       Fico vyzval členov ešte v januári aby prišli s témami, ktoré zmobilizujú ľavicových voličov na voľby do EP.
       Nielen s ničím neprišla, ale otvárala ústa tak, že odplašila voličov, a tak nielen jej podpora je otázna ale aj podpora jej krídla lebo každý v strane vie, že to pohnojili.

       Dajako nevidíš les od samého stromu…

       Odpověď
       • Ori, niektorí starší sympatizanti Smeru nehľadajú iné informácie, ako sú v TV a v mainstreame (nevedia, nemajú zručnosti,…) Veria Smeru a R.Ficovi, a automaticky potom predpokladajú, že M. Beňová bude konať v prospech Smeru a SR – a ona s tým aj počíta. A nakoniec, ten volebný systém do europarlamentu, keď môžeš voliť len jednu kandidátnu listinu a tam si môžeš zakrúžkovať najviac 2 kandidátov, tejto jej „istote“ aj napomáhajú. Ak by sme si mohli vybrať zo všetkých kandidátov, tie výsledky by boli iné.

        Odpověď
        • Oracle 911 23.5.2019 o 21:56

         >Ori, niektorí starší sympatizanti Smeru nehľadajú iné informácie, ako sú v TV a v mainstreame (nevedia, nemajú zručnosti,…) Veria Smeru a R.Ficovi…

         Áno, ale kľúčové je, že nie všetci voliči a zbytok buď kvôli nej nepôjde (podľa mňa majorita lebo nevedia, že sa dá aj krúžkovať) alebo bude krúžkovať podľa odporúčania Blahu (minorita).
         Nehovoriac o tom, že video MZV, ktorý má aspoň taký ohlas na HS ako petícia na podporu ministerky kultúry a to sa vhodný čas otrieska o hlavu Beňovej.

         Odpověď
      • Oracle 911 23.5.2019 o 15:13

       A ešte taká drobnosť tie videá a celá kampaň môžu byť jej/ich zodpovednosť, lebo Fico/vedenie Smeru mohol celé vedenie kampane delegovať na nich a strana len platí účty.

       Odpověď
       • Vedenie kampane je v podstate na kandidátoch – a diskusiu (kritiku) s členmi Smeru p. Beňová riešila napr. odpoveďou, že členovia majú súhlasiť a nemajú kritizovať jej predchádzajúce účinkovanie v parlamente EÚ (parafrázovanie jej odpovede)

        Odpověď
        • Oracle 911 23.5.2019 o 18:25

         Bože, taká nadutá hlupaňa, namiesto toho aby držal hubu a krok priznáva svoju vinu na debakli. :-D

         Odpověď
      • Ak Smer pohorí ( veľmi zlý výsledok, nebude na prvom mieste ) tak zodpovednosť je na lídrovi kandidátky, čiže na Beňovej. Síce sa tam ešte dostane (EP), ale Róbert Fico môže na sneme vystúpiť proti jej názorom, ktoré absolútne nekorešpondujú s politikou pre ľudí a môže sa začať jej vytesňovanie zo strany.

       Odpověď
  • el-sabí 23.5.2019 o 8:01

   duj68,
   už tu bolo spomenuté v diskusii ,že pravdepodobne SMER Lajčáka dostal chtiac-nechtiac.
   // čo ak tento režim / 1989-2020_2030 / tu bol dosadený len na likvidáciu socializmu ? Ak je už iste ,že myšlienky socializmu do roku 89 sú už dostatočne zdiskreditované, bude možné vo východnej Európe ,teda aj u nás zaviesť režim ,ktorý je reálne plánovaný . ako odpíšeš tento režim ? aj cez stránku zomri.sk .
   to je len úvaha //

   Odpověď
   • Ano, verím ako tu všetci že Smer (a tým myslím Ficovu vetvu) to využije na odpílenie liberálov aobrodu strany. Ano je to šanca. Na 2 strane, Lajčák sa tým pre mňa neočistí. Ak to spravil, nie s tým že odpíše liberálov ale najskôr preto, že nemal inú možnosť resp. niečo nedomyslel. Je to čistý liberál a keby to záviselo na ňom, máme tu ukotvené všetky globálne agendy len taký fukot.

    Odpověď
    • Lajčák nie je člen Smeru a nikdy nebol . nominovali ho lebo museli .

     Odpověď
   • Dujko , podle mne moc prožíváš a sleduješ osobně Lajčáka . Je to figura s učitým zadáním řízená zvenčí. Snažit se o jeho detailní rozbor je ztráta času. On prostě representuje určitou část spektra procesů /vyvažovacích/ a jinak se projevovat nebude . Fico je velmi dobře v obraze a nepochybuji o tom, že zdánlivé škody neutralizuje a využívá ve druhém /třetím/ kroku ku prospěchu své strategie . Nejen vnitroslovenské.
    Nedávno jsem narazil při studiu práce I.Panarina/informační válka/ na termín „reaktivní politika“ . Obsah spočívá ve schopnosti řídícího subjektu přečíst a anticipovat příští kroky figur protivníka nebo nevědomého sluhy na subjektem podniknutý krok . Je to v podstatě forma bezstrukturního řízení dovedená do detailu. Takto pracovala MI6 a CIA s Chruščovem a zejména Gorbačovem. Je to odhad nebi jistota reakce býka nebo krocana na červenou.

    Odpověď
    • No to je pravda. Asi to bude tým, že čokoľvek spraví či predloží, je to „podraz“.

     Odpověď
  • Bol tam aj Pele…

   Odpověď
   • popolvár 23.5.2019 o 8:13

    je to oficiálne video MZV, tak tam musia byť hlavní reprezentanti krajiny…

    Odpověď
    • tak tam teda oficiálne vložili do jedného videa Peleho a zomri…. Skús si pozrieť komentáre pod videom, aby si pochopil, ako to obyčajní ľudia pochopili.

     Jediní, kto z toho môže ťažiť sú kotlebovci. Ak to tak zamýšľali na MZ, tak potom je všetko v poriadku.

     Odpověď
     • popolvár 23.5.2019 o 15:19

      či oni na MZ to tak zamýšľali, alebo im to niekto skutočne múdry pošepol, je jedno. Navonok budú ťažiť len kotlebovci, no v tichosti ťažiť budú predovšetkým tí, ktorí iniciovali toto video.

      Odpověď
   • Teda dobrý guláš z toho spravili. Zlepili možné aj nemožné, logické aj nelogické, čierne s bielym a uvarili v hrnci MZV. Pre koho to navarili je otázka …

    Odpověď
    • V poslednej dobe na na MZV nevarí nič, z čo by mohla Slovač zdravo žiť, samý hamburger…

     Odpověď
     • Oracle 911 23.5.2019 o 9:30

      Pre niekoho chyba, a pre niekoho cieľ. Otázka: koho cieľ?

      Odpověď
      • Problém normálneho Človeka Oracle je, že už ťažšie chápe činy, idúce proti morálke či svedomiu a to aj vtedy, keď je za tým iná rovina lebo skrytý cieľ. Proste „súdi podľa seba“. Takisto platí základný zákon že prostriedky boja sú iné pre svetlo a iné temno. Zahmlievanie, klamanie telom, to sú v princípe zbrane temna. Stručnosť, jasnosť, vecnosť, adresnosť, jednoduchosť – podľa tohto poznáš svetlo a Boha. takže ono je to všetko tak trochu zamotanejšie ako by sa zdalo. Neviem či sa chápeme …

       Odpověď
       • “ … iná rovina lebo skrytý cieľ.“ Myslené v pozitívnom zmysle.

        Odpověď
       • Oracle 911 23.5.2019 o 10:36

        Pellegríni teraz hrá spolu s Lajčákom zloducha aby dosiahli nejaký cieľ, do volieb na to dav zabudne…

        Odpověď
       • popolvár 23.5.2019 o 15:25

        no ale keď chceš tých, čo v temne žijú a sú ním postihnutí, nejako zatiahnuť do svojich plánov, musíš len ich temnou rečou k nim prehovárať, ich nástroje im ponúkať. Nástroje Svetla sú pre nich ako „svätená voda pre diabla“…
        A skutočné Svetlo je pre väčšinu populácie len bezobsažným pojmom, až tak sú pohltení v zovšadiaľ na nich číhajúcej Temnote, ktorej väčšina, ani to netušiac, už dávno prepadla.

        Odpověď
        • Nicota.. „Nikdy nekončící příběh“ (Michael Ende:)

         Odpověď
     • Dobrodej 23.5.2019 o 9:41

      Nieje to úplne pravda, na MZV v bufete sa dá najesť celkom dobre a lacno :)

      Odpověď
      • :D dobre, tak vrták späť :D

       Odpověď
 41. Putinovec 22.5.2019 o 19:53

  Veřejný seznam vlastizrádců.Pádný důvod pro tuto sebranku ,zamyslet se nad vlastní budoucností.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takze-tady-je-mate-Tihle-cesti-europoslanci-hlasovali-pro-podporu-migrace-uprchliku-a-kvot-582445

  Odpověď
  • Samá profláklá jména.

   Odpověď
  • Zklamal mě Keller. Projevoval se takhle někdy už dřív? Jestli jo, tak mi to uniklo. Anebo na něj tlačí jeho partajní šmejd poche? Ale to už by musel bejt Keller hodně v ouzkejch. Nechápu to, vždyť mandát přece může složit vždycky. A že by zrovna on takhle hlasoval pro peníze anebo z vlastního přesvědčení to se mi vůbec nezdá.

   Odpověď
   • Keller byl vždycky přemoudřelý levicový pozér. Pro tento typ je nejlepším pracovištěm Brusel.
    ¨Na opačném pólu fungoval Petr Mach/Svobodní/ a jakmile se do Brusele doplazil, zmizel pro své voliče/ i mě/. Dám to SPD podobně jako v parlamentkách.

    Odpověď
    • Martin21 23.5.2019 o 0:06

     Jasně, to ne že bych mu to (socanům) chtěl hodit. Ani náhodou. Jen jsem asi žil v iluzi, že mu opravdu o něco jde a chytil se na jeho už dřívější glosy. Taky je možná trochu specificky nervní a to mu na sebejistotě ve vyšší politice nepřidává.
     Ohledně voleb: SPD (David) mi z toho vychází nejlíp.

     Odpověď
  • Když si dohledáte příslušný zákon, tedy o čem to hlasování vůbec je, zjistíte, že buď:
   1. autor článku na PL nechápe, že toto hlasování není vlastizrádné a není o migraci
   nebo
   2. autor článku schválně manipuluje davy, aby čtenáři volili osoby, které on chce.

   Odpověď
   • A tato věta ze zákona není o migraci?
    „žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU“

    Odpověď
    • A mimochodem, proč se to týká jenom černých? Proč se to netýká všech? Co nám to říká? Že je ZÁJEM především o ČERNÉ migranty.

     Odpověď
 42. RVR upozornila RTVS na porušenie zákona, začala aj viacero správnych konaní
  Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na stredajšom zasadnutí upozornila RTVS na porušenie zákona, a to za porušenie objektívnosti a nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov, oddeľovania názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/513085-rvr-upozornila-rtvs-na-porusenie-zakona-zacala-aj-viacero-spravnych-konani/

  Odpověď
  • Vychadza mi vsak z toho, ze konanie RVR bolo skor namierene proti premierovi, ako liberalnej uderke v RTVS.

   Odpověď
 43. Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
  Základem stížnosti má být rozhodnutí ředitele Buriana, který chce uměleckým šéfem opery Národního divadla jmenovat svého dosavadního poradce Pera Boye Hansena z Dánska. Hansen měl na operu vliv už ze své současné pozice poradce a soubor prý přivedl do krizového stavu
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Operni-mafie-v-Narodnim-divadle-Budete-koukat-co-se-mezi-umelci-odehrava-582404
  Vzbura v Národnom divadle v Prahe. Vstúpia zamestnanci do štrajku?
  https://dennikn.sk/blog/1475741/vzbura-v-narodnom-divadle-v-prahe-vstupia-zamestnanci-do-strajku/?fbclid=IwAR3gzNy7dcJPzZEFv6z8n6G8JvS2zi1vD7UwZgzd0KpWBb286Z6E18v3R3s

  Odpověď
  • To je tedy kult-u-RA, Žižku hraje Američan, uměleckým šéfem opery Národního divadla má být Dán.

   Odpověď
 44. Putinovec 22.5.2019 o 17:47

  Spousta lidí se toto téma snaží uchopit.Babiš z něho tříská kapitál.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Lentilky-Spatne-lentilky-Babis-vtrhl-do-prodejny-a-zacal-nadavat-Bylo-proc-582430

  Odpověď
 45. Premiér Peter Pellegrini navštívi o dva týždne Ruskú federáciu. Denník Pravda získal túto exkluzívnu informáciu od vysokopostaveného predstaviteľa slovenskej vlády. „Cesta je naplánovaná na 5. a 6. júna,“ spresnil zdroj, ktorý chce zostať v anonymite.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/513050-exkluzivne-pellegrini-poleti-do-ruska/

  Odpověď
  • to je dobra sprava
   ta navsteva sa uz spomina aj v nizsieuvedenom rozhovore s p.velvyslancom RF, co dala link andrea nizsie

   Odpověď
  • super…to je dobrá správa….

   Odpověď
  • Správa je to veľmi nádejná, len ako budú prskať a vidieť nás v náručí medveďa Klus-ovci a poniektorí Most-ťáci ženského rodu, no aj ďalší; ale na to sa teším.

   Odpověď
  • Ševčovič ide do Ruska 13 júna
   https://russian.rt.com/business/news/633848-shefchovich-gaz-rossiya
   rokovania tranzit cez Ukrajinu

   Odpověď
 46. V jedné dnešní diskuzi k článku o demonstraci proti Babišovi – cituji:
  „Dneska jsem zachytila, že nám Babiš prodal lithium! Pěkně potichoučku, když se ten, dle politické pakáže, blbý plebs soustředí na pitomosti“!
  a v reakci:
  „Ano, včera o tom mluvili i na Svobodném rádiu, prý Babiš prodal Australanům i jediný státní podnik, který byl u nás schopen se těžbou zabývat – Diamo, ale za firmou stojí krvavá Madla“.

  Víte o tom někdo něco bližšího?

  Odpověď
  • Nevěřím tomu, tam bude zainteresováno více stran a info by se jistě dostalo na veřejnost, nehledě na to, že se Babiš schází cca jednou týdně se Zemanem.

   Odpověď
  • Putinovec 22.5.2019 o 17:20

   Dav je potřeba udržovat v napětí.Student Šmíd.

   Odpověď
 47. myslím že zaujímavé vyjadrenia ruského velvyslanca v súvislosti so Slovenskom (je to na facebooku ak by sa to nedalo otvorit tak skopírujem)
  https://www.facebook.com/notes/ve%C4%BEvyslanectvo-ruska-na-slovensku-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B8/rozhovor-ve%C4%BEvyslanca-ruska-na-slovensku-al-fedotova-pre-informa%C4%8Dn%C3%BA-agent%C3%BAru-ria-/1123622327825761/

  Odpověď
  • velmi prijemny a optimisticky rozhovor

   Odpověď
  • ďakujem za zdieľanie, po prečítaní tohto rozhovoru som mal veľmi dobrý pocit z toho, že veci idú správnym smerom – vieme a pamätáme si kto je nám blízky a s kým máme rozvíjať spoluprácu, ktorá nás obohatí – a nemyslím len na obchodnú stránku.

   Odpověď
 48. Pellegrini: Pripravme sa, že viac sa bude vyrábať vo virtuálnom svete
  Moderné technológie sú budúcnosťou, musia však ľuďom slúžiť. Musíme byť pripravení na to, že hodnoty sa budú stále viac vyrábať vo virtuálnom svete. Na ministerskom zasadnutí Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorému Slovensko tento rok predsedá, to uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).
  Na moderné technológie ako na budúcnosť sa podľa neho musí pripraviť aj Slovensko. „My sme industriálna krajina, ale musíme sa pripraviť, že tá hodnota sa bude viac a viac vyrábať práve vo virtuálnom svete,“ podotkol Pellegrini.
  Upozornil však, že ľudia sa nemôžu stať otrokmi technológií. „Technológie sú pre nás, vymysleli ich ľudia a v prvom rade musia slúžiť ľuďom. Musia nám uľahčovať život, musia nám pomôcť mať lepšie informácie, lepšie služby,“ zdôraznil predseda slovenskej vlády.
  Podobný názor má aj generálny tajomník OECD Ángel Gurría. „Výzva je vo využívaní technológií na zlepšovanie života ľudí,“ skonštatoval, pričom týkať sa to môže napríklad oblasti vzdelávania, zdravotníctva alebo aj daní.
  Za tému predsedníctva si Slovensko zvolilo využitie digitálnej transformácie pre udržateľný rozvoj: príležitosti a výzvy. Na zasadnutí sa hovorilo aj o umelej inteligencii. Pellegrini poukázal na to, že pri jej vývoji je potrebné urobiť všetko pre to, aby algoritmy neboli v budúcnosti schopné niekoho diskriminovať alebo vyčleniť z digitálneho priestoru tak, aby nemal prístup k technológiám.
  Podľa slovenského premiéra je nutné hovoriť o novom zriadení, ktoré nazýva digitálny humanizmus. „To znamená, sada nejakých pravidiel, ako sa budeme v tom digitálnom svete správať, pretože tam to ešte nie je všetkým úplne jasné,“ priblížil.
  https://www.teraz.sk/ekonomika/pellegrini-pripravme-sa-ze-viac-sa-bu/396897-clanok.html

  Odpověď
  • Prvé kroky plnej funkcie riadenia…..

   Odpověď
   • Plnú funkciu riadenia realizujú aj démoni.
    Pellegrini iba ohlásil cudzie plány (zahrnuté do cudzej koncepcie), na riadenie ktorých on sám prakticky nemá žiaden vplyv/dosah, ani bežná ovčia väčšina žijúca na základe inštinktov a defektných socio-kultúrnych návykov.
    Dnešný štát, kde zákulisná „elita“ skryte stanovuje hlavné ciele a parametre rozvoja spoločnosti; skryte formuje hlavnú spoločenskú koncepciu a ideológiu; skryte si najíma politikov a politické strany; skryte kontroluje mééédiá, školstvo, vedu a pod., tak v takomto štáte ľudia nemajú prakticky žiaden vplyv na to, aby si sami určili, ktoré oblasti vedecko-technologicko-technického rozvoja sa budú podporovať a s akými presne cieľmi.
    Do veľkej miery sme už dnes otrokmi moderných technológií a v budúcnosti to bude ešte oveľa horšie.
    Ľudstvo správnym spôsobom a v dostatočnej miere nevyužíva ani tie súčasné (podľa mňa plne postačujúce) technológie na svoj seba-rozvoj a približovanie sa k skutočne ľudskej spoločnosti.
    Kto sa pýtal ľudí, či potrebujú AI, VR alebo 5G a ostatné zbytočnosti?
    Nikto!
    Ale Pellegrini aj napriek tomu predstúpi pred ľudí a s ohlási im, aby sa pripravili na vôľu akýchsi anonymných globálnych IT „elít“, a ovciam je to v podstate jedno.
    Slovensko potrebuje nanovo vybudovať celý národo-hospodársky komplex a nie sa spoliehať na montážny priemysel (montovanie zahraničných automobilov, ktoré sú navrhované v zahraničí a vyrábané na zahraničných strojoch) a akési virtuálne hovnoty (vytvárané pomocou zahraničných informačných technológií a hardvéru).
    Ale obávam sa, že tomu už v dnešných podmienkach nejde zabrániť.
    A ak sa doterajšie smerovanie sveta zásadným spôsobom nezmení napr. vplyvom zmien prírodných podmienok, tak nás pravdepodobne čaká digitálny/virtuálny koncentrák a trans-“humanizmus“ (ako sú vykresľované v hollywoodskych filmoch), ktorými sa má nahradiť dnešná neúnosná materialisticko-konzumná spoločnosť na západe a zabrániť vybudovaniu duchovno-znalostnej spoločnosti.

    Odpověď
 49. Matečná pripravuje tvrdé sankcie za dvojakú kvalitu
  Dvojakej kvalite v EÚ odzvonilo a Slovensko pripravuje proti nej tvrdé sankcie, ktoré sa môžu vyšplhať do miliónov eur. Informovali o tom v stredu na tlačovom brífingu ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná a poslankyňa NR SR za SNS a členka Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Eva Antošová.

  „Treba jasne povedať, že dvojakej kvalite odzvonilo. Schválená smernica definuje dvojakú kvalitu ako klamlivú obchodnú praktiku a umožňuje udeliť tvrdé sankcie až do úrovne 4 % z obratu. To sa u niektorých firiem môže vyšplhať až do miliónov eur,“ upozornila Matečná.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/513018-matecna-pripravuje-tvrde-sankcie-za-dvojaku-kvalitu/

  Odpověď
  • U nás Babiš natočil video ke dvojí kvalitě potravin. Vydal se kvůli tomu i na nákup https://www.facebook.com/AndrejBabis/videos/2223525427958321

   Odpověď
   • Dvojí kvalita potravin /což je nesporná realita/ je výborný a zdá se využívaný řídící nástroj zemí V4 v emancipaci a posílení role nového evropského jádra. Tady s náma Rakousko nepotáhne , veze se v tom se Západem. Babiš má na tomto písečku navíc velmi dobrou pozici- je to jeho byznys.

    Odpověď
 50. Slováci spustili petíciu na podporu ministerky kultúry Laššákovej: Súhlasíme s jej rozhodnutím stopnúť dotácie pre LGBTI + možnosť podpísať petíciu
  https://www.hlavnespravy.sk/slovaci-spustili-peticiu-na-podporu-ministerky-kultury-lassakovej-suhlasime-s-jej-rozhodnutim-stopnut-dotacie-pre-lgbti/1764029

  Odpověď
  • Výborne…takto sa maju slováci spájať

   Odpověď
   • tato petice byla založená 18.5.2019, zatím kolem 2 tis. podpisů, ale myslím že vznikla jako protiakce, 2 dni před tím totiž byla založená petice za Laššákovej odvolání…dle statistiky 7 tis. podpisů, kolem 3 tis. z Bratislavy v druhém dni, nyní podpisy už jen sporadicky, hlavní sympatizanti asi už podepsali…

    bude zajímavé porovnat konečný výsledek, ale myslím že už teď je jasný..

    Odpověď
    • Ja som podpisala…tu je članok a vnutri je peticia ktoru môžete podpisať ak chcete
     https://www.hlavnespravy.sk/slovaci-spustili-peticiu-na-podporu-ministerky-kultury-lassakovej-suhlasime-s-jej-rozhodnutim-stopnut-dotacie-pre-lgbti/1764029

     Odpověď
     • Podpísal som a už je tam viac ako 5700 podpisov

      Odpověď
      • 6263 už

       Odpověď
       • popolvár 22.5.2019 o 19:27

        za pol hodiny, čo som to podpísal, pribudlo 170 podpisov – 6496

        Odpověď
        • Keď som to dnes podpisoval, cca o 13.30, bolo tam niečo vyše 3000 podpisov. Celkom slušné za jeden deň.

         Odpověď
         • Len za dnešný den 7322 hlasov a stále pribúdajú

          Odpověď
          • Podpísané už je 7915

           Odpověď
          • uz je 8007 podpisov :)

           Odpověď
           • Za jeden deň viac hlasov, ako má peticia za odvolanie ministerky za 5 dni

            Odpověď
  • SR odstartovala jiný náhled na LGBTI „problematiku“. Kéž by se to ujalo i u nás.

   Odpověď
  • po zverejnení informácie o jej existencii včera zaznamenala obrovský nápor – vo večerných hodinách už dobiehala petíciu spustenú liberálmi. Pritom sa však mnohí čitatelia sťažovali, že im bolo znemožnené podpísať sa pod ňu, kvôli častému výpadku stránky. Možno preto predpokladať, že akonáhle správca stránky tento problém vyrieši, reálny počet priaznivcov tohto rozhodnutia ministerky sa čoskoro rapídne zvýši.

   Opäť sa raz ukázalo, že väčšina obyvateľov nemá záujem podporovať sexuálny extrémizmus, pričom homosexuálov nikto nejde diskriminovať. Bežní ľudia často riešia existenčné problémy, preto je len prirodzené, že ideológia, ktorú LGBTI aktivisti presadzujú ich irituje. Táto ideológia je totiž často obscénna a skôr ako na znevýhodnenú skupinu poukazuje na nezriadený životný štýl.

   https://www.hlavnespravy.sk/stranka-s-peticiou-na-podporu-lassakovej-nezvladla-napor-ludi-ktori-sa-chceli-podpisat-za-zotrvanie-ministerky-na-jej-poste/1765346

   Odpověď
 51. Nadácia Antona Tunegu spolu s KDH zabalili pamiatku z 11. storočia do vlajky EÚ
  http://www.prehladsprav.sk/index.php/nadacia-antona-tunegu-spolu-s-kdh-zabalili-pamiatku-z-11-storocia-do-vlajky-eu/3107

  Odpověď
 52. Keby niekoho zaujimalo, zoznam zlikvidovanych podnikov
  po 89-tom. Zaujimave citanie.
  http://www.blogovisko.sk/zoznam-rozkradnutych-podnikov-po-roku-1989.html?fbclid=IwAR2A5XXV7zfFV1OMUuPf1dJeev9PaQX9TpKdwHO-oE3qK69AufxHa25QdiM

  Odpověď
  • Vďaka

   Odpověď
  • Ten zoznam je neskutočne dlhy…hrôza čítať…až ma srdce boli….to bola naša suverenita a sebestačnosť….a dnes keď vidite tie milionove domy a miliardove majetky oligarchie a byvalích vlád….tam je naša „slušnosť“…katastrofa…ziskať späť aspon časť a obnoviť bude tvrda robota.

   Odpověď
   • Oracle 911 22.5.2019 o 9:42

    Ich slušnosť začala krádežou, pokračuje podvodom a končí väzením alebo žobráckou palicou…

    Odpověď
    • - a to je „len“ slovenský zoznam

     Odpověď
     • presne tak.
      Zoznam majetku čo majú naši v zahraničí je určite tiež zmapovaný – hlavne nehnuteľnosti. Ak si niekto v zahraničí kupuje nehnuteľnosť, je to samozrejme monitorované domácimi službami a je o tom upovedomená tá naša.
      Hlavne keď ide o verejných činiteľov.
      Ori to už viackrát pomenoval, že sú zaslepení chamtivosťou, ja doplním, že napriek tomu, že sú šikovní, vzdelaní, tak sú neskutočne hlúpi – pretože to vždy vypláva na povrch – spomíname si napr. na Druckera (a informácie sa vo vhodnom čase posunú Igorkovi, aby to ten hrdina zverejnil).
      A zostať v zahraničí, ak sa to prevalí? Akú tam budú mať ochranu? – V.V. Pjakin často hovorí o somárovi, ktorý je naložený zlatom…

      Odpověď
      • Oracle 911 23.5.2019 o 7:10

       A preto podľa mňa Fico nemá v zahraničí nič…

       Odpověď
  • - bola som u kaderníčky (ukrajinka ) . Vobec sa snou nedá rozprávat o politike…Podivila sa ,že som u nej 2 roky nebola… A , začne rozprávat :
   Takže ona je presvedčená , že je dobre , že bol Havel -lebo potom prišli dobré podniky.
   Všetko pred tym bolo zchátrané…
   A u nich je Porošenko dobrý – a teraz Zeljenskyj ?
   Joj..ten sa sám vypracoval..to je dríč..a hlavne..nerozhoduje sám..je tam aj parlament
   - a ešte perlička . Že sa na hraniciach rozhoduju ,kdo si ich vezme..
   za československa im bolo dobre..s madarmi nie…ale zas dnes skoro každý ukrajinec má dve občianstva..jedno má „načierno“ aby neprišiel o svoje hmotné statky na Ukrajine…
   - Hlavne , že nie su s Ruskom…

   Odpověď
 53. Důchodci v Česku žijí v chudobě. Desetitisíce seniorů nemají penzi ani 8 tisíc
  Údaje za rok 2017 ukázaly, že téměř 11 procent lidí nad 65 let žilo na hranici příjmové chudoby. Tehdy činila 11.195 korun měsíčně, loni byla o 768 korun vyšší. Od roku 2010 se podíl chudých starobních penzistů zvedl, před devíti lety dosahoval necelých sedmi procent. Zhruba 30 procent výdajů důchodcovské domácnosti podle statistické ročenky putovalo do bydlení a energií.
  https://moneymag.cz/duchody-penze/12324-duchodci-v-cesku-ziji-v-chudobe-desetitisice-senioru-nemaji-penzi-ani-8-tisic

  Odpověď
 54. Smer vo voľbách do EP v sobotu vybuchne jak TNT. A možno je to aj zámer – preto je lídrom kandidátky je Beňová. Verím že vyhrajú vysoko pronárodné sily. Polepšia si radikálnejšie naladené. Do EP ich aj treba.

  Odpověď
  • dnes v parku Hlinku v Ružinove Sas rozdával guláš a balóniky a oblbovali ľudí pred voľbami

   Odpověď
  • Biely otec 21.5.2019 o 18:42

   Smer som volil od jeho nástupu do politického ringu. Teraz nebudem, lebo som si tú kandidátnu listinu tiež vyhodnotil ako zámer pre ,,nevoliť“!

   Odpověď
  • Zrejme sposob ako sa zbavit Benovej a spol. Do EU nepojdete a tu uz pre vas nie je miesto.

   Odpověď
  • Tiež si myslím, že ide o odpis Beňovej a spol.
   Cez ich neúspech vo voľbách – kvôli nedôvere voličov v týchto kandidátov.
   R. Fico ich zrejme priamo odpísať nemôže, tak to pôjde touto cestou – aj za cenu oslabenia Smeru.
   A až keď sa zbaví určitých členov smeru, ktorí sú na príťaž, zrejme až potom sa objasnia určité veci a Smer začne stúpať.

   Odpověď
   • Presne. Je to najskôr odpis. Sekundárne a nemenej dôležité je, že týmto dávajú priestor pronárodnej scéne. Smer proste dnes nemôže jednoznačne postaviť tvrdo pronárodných politikov, ak tam takí aj sú, ich čas ešte nenastal. Klobúk dole, ak toto je zámer Fica a spol.

    Odpověď
    • Už sa to tu rozoberalo…viacerí to tak vnimaju….Beňova mi pripada ako čista liberalka…v jednej debate potopila Smer, ked naznačila možnu vymenu predsedu strany Smer v zmysle…že sa o tom hovori v strane…dufam ,že toto bude jej odpis…už sa dosť naparazitovala

     Odpověď
   • Benova postupi do Bruselu, o tom som ochotna sa stavit, napriek tomu, ze ju volit nebudem. Tiez ju povazujem za skodnu, myslim si vsak, ze skor ide o to, odsunut ju z centra diania u nas a kedze je tam vysoky plat, tak ona to prijima. Ale ak Smer vybuchne, tak sa to pripise Ficovi, lebo je predseda a nie jej.

    Odpověď
    • Myslím si, že to je nebezpečné, pokud to má být zamýšleno jako odpis určitých lidí v SMERu. Mohlo by to mít dopad na parlamentní volby.
     Já bych spíš volila SMER a kroužkovala.

     Odpověď
     • ja som sa po dlhom rozvazovani konecne rozhodla, ze budem volit Smer a kruzkovat budem p.Ciza (2) a mladeho Melichera (5) – podla odporucania L.Blahu
      predsa len treba brat do uvahy to, ze vysledok EP-volieb bude mat vplyv na buducorocne parlamentne volby

      Odpověď
      • Beňová sa tam dostane tak či onak, dôležité je, aby tam s ňou išiel aj niekto, kto ju bude môcť aspoň trochu korigovať, resp. v porovnaní s kým sa možno sama bude cítiť trápne ako zradkyňa, vďaka čomu možno aspoň čiastočne prehodnotí svoje pôsobenie v euro-parlamente.
       SMER by mohol získať zo 2 (max. 3) kreslá, a v tom prípade tam Číž pôjde spolu s ňou ako kandidát č. 2.
       Toto je nutné, aby ľudia nevnímali euro-poslancov SMERu ako zradcov Slovenska, lebo to bude mať negatívny vplyv na výsledok SMERu v budúcich parlamentných voľbách na Slovensku.
       Väčšina ľudí v euro-voľbách asi nebude krúžkovať a dôchodcovia nechodia na facebookovú stránku Blahu, aby si prečítali jeho odporúčanie ohľadom krúžkovania Číža a Melichera, a preto si nemyslím, že sa podarí prekrúžkovať Melichera namiesto Beňovej alebo tretieho kandidáta.
       Ja pôjdem voliť ĽSNS (krúžkovať nebudem, lebo v tomto prípade to asi nemá moc valný význam, navyše začiatok kandidátky ĽSNS mi celkom vyhovuje), aby sa do euro-parlamentu aspoň čiastočne vniesol hlas zdravého rozumu, hoci sa s ĽSNS v jadre rozchádzam na sveto-názorovej úrovni.
       Myslím si, že oddaní voliči SMERu do euro-parlamentu pošlú min. toho Číža aj bezo mňa.

       Odpověď
  • Martin Rubáš 22.5.2019 o 11:53

   Stejně volby nic nezmění. V EU nic neprosadíme. Rozhodují tam velké země a byrokraté. EU parlament je parodie na demokracii.
   https://www.epshark.cz/clanek/2045/v-evropske-unii-neprosadime-proste-nic

   Odpověď
   • Pjakin čosi vravel, že voliť do EP jednoznačne treba! Nie sme prípad ukrajiny. Vravel niečo v tom zmysle že treba voliť takých ľudí, čo budú aspoň šíriť priaznivé informačné pole. Síce veľa toho nedokážu zmeniť, treba tam ľudí čo si budú vedieť aspoň hubu otvoriť a šíriť priaznivé informačné pole.

    Ale koho?

    Odpověď
    • Na Svobodném rádiu říkali, že jediná vlastenecká strana je SPD. Zřejmě na tom hodně bude, když se jí liberálové snaží tak poškodit. Sleduji Barrandov J.Soukupa a tam dostává SPD prostor , na rozdíl od ČT1, na kterou má podle slov prezidenta vliv Schwanzerberg a Bakala.

     Odpověď
   • Putinovec 22.5.2019 o 13:02

    Vzpomeňte si na to,jak košer famílie Svěráků,Smoljaků,Hřebejků,Hrušínských a dalších nositelů šábesdeklů přemlouvají ostatní, ať volí podle nich a nebo raději ať k žádným volbám nechodí.Už v tom je vidět,jak moc jim na tom záleží.
    Konec konců,oni tito správně narození velice ochotně rádi všem ostatním radí a nebo přikazují.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ana-Geislerova-Vedu-kampan-Babisi-Martha-Issova-Delaj-si-z-nas-Pavel-Liska-Voni-to-neustojej-582344
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pospisil-Studenti-chteji-TOP-09-A-chteji-abychom-byli-v-EU-a-NATO-Jinak-poroste-vliv-Ruska-582383
    Pokud se jim někdo postaví,tak jdou přes mrtvoly.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kubero-distancujeme-se-od-vas-Podepsani-Drahos-Laska-Smoljak-a-dalsi-Zcela-nova-akce-582304
    A právě proto je třeba jít volit.Každý člověk volbou dokazuje to,že mu záleží na dalším směřování národa.Kdo nemá zájem na tvorbě vlastní budoucnosti je tupá ovce čekající na rozhodnutí majitele stáda.

    Odpověď
 55. Z vonku sa zdá, že pani ministerka má niečo voči nejakému druhu kultúry,” reagoval exminister Maďarič na nedávne zrušenie financovania LGBT projektov
  Bývalý minister kultúry a v súčasnosti už nezaradený poslanec Národnej rady Marek Maďarič kritizuje rozhodnutie súčasnej ministerky o zastavení financovania LGBT podujatí ako Dúhový pride či Filmový festival inakosti z grantov rezortu kultúry.
  https://www.hlavnespravy.sk/z-vonku-sa-zda-ze-pani-ministerka-ma-nieco-voci-nejakemu-druhu-kultury-reagoval-exminister-madaric-na-nedavne-zrusenie-financovania-lgbt-projektov/1763446

  Odpověď
  • Oracle 911 21.5.2019 o 18:12

   Dobre mu nadávajú…

   Odpověď
   • Dnes sa maju stretnut LGBT s ministerkou.napr. včera v IV padla taka poznamka…že teraz im stopli dotacie preto,aby im neskôr čosi prihrali,keď budu operovať ,že ich prava a blabla….čo vidim ako provokaciu zo strany IV…vzdy totiš poukažu v IV na dobre kroky ministerstiev…no zaklincuju to nejakou absurdnostou…moj nazor je ,ze nič nedostanu….ak vyhra Smer…pojdu si svojou cestou ako pomaly odstrihavať treti sektor z posobenia

    Odpověď
    • Oracle 911 22.5.2019 o 9:27

     IV sa bude profilovať ako škodná v revíru ak LGBTI nič nedostanú a IV sa takto vyprofiluje lebo tak či onak slniečkári hubu nezavrú…

     Odpověď
 56. Podnikateľ I. Kmotrík sa priznal, že spoluvlastní dcérsku firmu BVS
  V utorok dopoludnia sa na Okresnom súde Žilina začína pojednávanie. Predvolaný je aj Kmotrík, aby vypovedal o privatizácii bratislavských vodární v rokoch 2011 a 2012.
  Podnikateľ Ivan Kmotrík sa priznal, že spoluvlastní dcérsku firmu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) – Infra Services. Informuje o tom denník Sme s tým, že Kmotríkova firma Grafobal Group Development bola do zoznamu akcionárov Infra Services zapísaná v pondelok (20. 5.) popoludní.
  https://www.teraz.sk/slovensko/podnikatel-i-kmotrik-sa-priznal-ze/396603-clanok.html

  Odpověď
  • Už to pomaly lezie von

   Odpověď
 57. Viceprezidentku Maškarovú povýšia. Má sa stať policajným generálom
  https://www.aktuality.sk/clanok/693789/maskarovu-povysia-ma-sa-stat-policajnym-generalom/
  To je ta u ktorej sa stratili dokumenty dokazujuce TČ vraždy Kuciak a Penta,ktore do NR SR doniesli do kanclu Glvačovi a bola tam aj ona a čitala ich,zobrala no v spise sa neskôr neobjavili….

  Odpověď
  • povýšia ju kukučku slušnú .

   Odpověď
 58. Česká vláda schválila zákaz prodeje potravin dvojí kvality. Za porušení hrozí vysoké pokuty
  zákaz prodeje potravin různé kvality, ale ve stejném obalu. Týká se to jak ČR, tak dalších evropských států.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905209942143-vlada-schvalila-pokutu-za-dvoji-kvalitu-potravin/

  Odpověď
 59. Koho budete volit v eurovolbach? Vobec to nesledujem.. Povedzte aj preco. Dakujem pekne.

  Odpověď
  • ja Radačovského , prečo ? lebo to je spravodlivý, múdry človek !

   Odpověď
  • k nemu treba pridat Stankeho 2 – Mazureka nech sa tam ukaze

   Odpověď
   • Ja ešte šoekulujem nad Kuffom. Spravil veľa vo veci Istambulského dohovoru aj Marakéša. Je to pracant a silno ozvučul dané témy. Vo voľbách dodržal svoj sľub a podporil Šefčoviča proti Captavej.

    Odpověď
    • no, je to jeho brat samozrejme ale myslím že je to jedno. Sám Kufa mu da hlas. Mňa Kotleba neuveriteľne nasral a sklamal keď ukázal že mu je prednejšia ultraliberálka zo smetiska než profesionálny vyjednávač ktorý má kredit a kontakty. Toto je nejaká debilná politika ktorej ja nezotzmiem a ani nechcem. U mňa Kotleby skončili.

     Odpověď
     • popolvár 21.5.2019 o 18:37

      Kotleba len spravil to, čo spraviť mal – podporil plán B (výhra Čaputovej), keďže plán A (výhra Harabina) zlyhal. To isté robil aj Šefčovič – už sme to rozoberali neraz. Ani Smer nemal záujem na výhre Šefčoviča.

      Odpověď
  • a v Česku?

   Odpověď
   • SPD, preferenční hlasy pro Nose a Vašíčka.

    Odpověď
    • Ok, pro čisté svědomí doplním, že Vašíčka nikoliv, ale Blaška. Jednak Vašíčka AE právě teď dost propírá, jednak on sám má v kolonce povolání nějakou manažerskou pozici, což je indikátor nové aristokracie a krom toho jsem nevěděl o jeho minulosti v ČSSD a TOP, což je samo o sobě dosti diskvalifikující. Naproti tomu jsou v seznamu kandidátů dva Blaškové a všimnul jsem si pouze toho prvního, na kandidátce nevolitelné strany. Blaško je na kandidátce SPD hned pod Vašíčkem. Ohledně Pepy Nose — no, živí se písničkařením a přesto nejde s proudem, a to od doby, co pamatuju. Je otázka, co tam kumštýř zmůže, ale podle mého názoru je možné mu důvěřovat.

     Odpověď
   • Co říkáte na ANS.

    Odpověď
 60. BRATISLAVA – Za prísnych bezpečnostných opatrení sa vo štvrtok začne pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II proces s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej.
  https://m.topky.sk/cl/100370/1795481/Slovensky-megaproces–Prvykrat-budu-sudit-ministra-pre-vrazdu–Ohrozenie-bezpecnosti-kvoli-bosom-mafie
  Verim….že ak zavru Ruska ,tak pôjdu všetci ostatní….postupne…Forisch to naznačil v IV

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>