1. Kiska podaroval Čaputovej medailón, ktorý mu daroval pápež.

  https://dennikn.sk/1502541/andrej-kiska-fico-je-trapny-a-nema-charakter-o-jeho-piti-pocuvam-smutne-spravy/?ref=tit

  Odpověď
  • Co na tom medailonku je, to asi bude důležité

   Odpověď
   • Prezident Andrej Kiska odovzdal Róbertovi Bezákovi dar, ktorý mu poslal pápež František. Záhadný dar však pápež poslal aj prezidentovmu otcovi

    https://www.hlavnespravy.sk/prezident-andrej-kiska-odovzdal-papezov-dar-robertovi-bezakovi/1612100

    Odpověď
   • kludne tam može byť nejaky usb kluč…s info….papež rozdáva kdekomu informacie….bolo by to veľmi zaujmave zistit

    Odpověď
    • „kludne tam može byť nejaky usb kluč…s info….papež rozdáva kdekomu informacie….bolo by to veľmi zaujmave zistit“

     Nezmysel. Ten kto má pochopiť ten symbol pochopí. Ten kto nevie čo znamená symbol nepochopí. Aj keby tam bolo niečo v štýle USB bola by to dezinformácia z nejakým cieľom.

     Odpověď
 2. https://slovensko.hnonline.sk/1960750-fico-hovori-jedno-zvysok-koalicie-druhe-v-boji-s-caputovou-ostal-uplne-sam
  Postoj koaličného trojlístka sa zdá byť jasný. Teda aspoň keď berieme do úvahy len vyjadrenie šéfa Smeru Roberta Fica. Koaličná rada sa podľa neho dohodla, že vo štvrtok vládni poslanci nedajú hlas žiadnemu z kandidátov na ústavných sudcov.

  Nevyzerá to však tak, že sú s takýmto stanoviskom stotožnení aj ďalší predstavitelia koalície.

  Odpověď
 3. Kiska sa vlastne priznal, že v pozadí pokusu o Majdan v 2018 stál on a neváha to urobiť znova. Ničomu ten panáčik nerozumie, takto pekne sa odpáliť. Teraz by toho už mohli chytiť aj kompetentné orgány…

  https://www.hlavnespravy.sk/hrozit-vlada-smeru-lsns-kiska-hovori-dalsom-prevrate-uliciach-byvaly-prezident-premier-kauzach-podla-sveca-keby-pedofil-vyhlasil-ze-chce-viest-skolu/1792577

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2019 o 13:53

   Niekto musí byť špeciálny typ debila aby na verejnosti priznal pokus o prevrat. Žaloba kvôli zneužitiu právomoci, pokus o prevrat a možno aj za vlastizradu zrejme. Bugár bude rád, že neskončí na lavičke obžalovaných spolu s Kiskom a liberálmi. A poradcovia Čaputovej veľmi rýchlo budú meniť jej rétoriku.

   Odpověď
  • V diskusii denika N v Cvernovke, na otázku , prečo odmietol ponúkané liderstvo od Sulika, označil dôvod rôznej rétoriky, kým Sulík je proti migrantom, on si mysl, že by sme ich mali prijať niekoľko tisíc .

   ( 50 minúta videa)
   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2160210267381851&id=735582093198019

   Odpověď
  • eru.svk24 19.6.2019 o 20:01

   Ak niečo také povedal, musí mať buď istú pozíciu/mať silnú podporu, alebo byť kandidátom na dlhodobý liečebný pobyt v psychiatrickej liečebni. Inak si to vysvetliť neviem.
   Hoci… ak mu niekto sľúbil podporu využijúc jeho rozumové schopnosti, aby ho následne odstrelil, jeho, s prepáčením, idiotský výrok má zmysel.

   Odpověď
   • popolvár 19.6.2019 o 20:18

    vyjadril si to, na čo som ohľadom Kisku myslel pred pár dňami, v súvislosti s tým, aký si je istý v poslednom čase.
    Bola mu navonok vyjadrená zákulisná silná podpora – v skutočnosti je to „bozk smrti“. To však on nevie… Kope si vlastný hrob.

    Odpověď
    • Oracle 911 19.6.2019 o 21:43

     A spolu s tým aj hrob liberastov…

     Odpověď
   • Presne tak.
    Takéto zásadné vyhlásenia, ktoré zásadným spôsobom formujú verejnú mienku, sa nerobia len tak z pasie.
    Asi každému diskutérovi, ktorý sem chodí, už musí byť nad Slnko jasné, že Kiska nedisponuje absolútne žiadnou, zdôrazňujem, absolútne žiadnou subjektívnosťou riadenia (vlastne žiadny politik v buržoázne liberálnej pseudo-demokracii), aby si mohol dovoliť prehlásiť takto silné veci.
    Týmto vyhlásením sa určite sleduje viacero cieľov.

    Odpověď
    • nerobia z neho druheho Mistrika? Akoze protikandidat a nasledne ked to pojde do tuheho, odstupi a necha priestor a volicov pre PS

     Odpověď
 4. Predseda Smeru Robert Fico varuje pred diskriminačnými žalobami kandidátov na ústavných sudcov, ktorí by neboli úspešní. Za vinníka chaosu okolo ÚS označil exprezidenta Andreja Kisku.
  Robert Fico je pripravený vo štvrtok zaškrtnúť mená ďalších kandidátov na sudcov. Za lepšiu možnosť však označil diskusiu o problematike medzi prezidentkou a predsedom parlamentu. ( Pravda nemá link )

  Odpověď
  • https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516339-fico-kandidatov-na-sudcov-vo-stvrtok-zvolit-mozeme-je-tu-vsak-riziko-antidiskriminacnych-zalob/

   Odpověď
 5. Piráti pracují spolehlivě na své sebediskreditaci . Buď úmyslně anebo z vrozené či získané pitomosti.
  Nezvládnout takovýto lehký řídící krok je fakt na pováženou. Co vy nato, voliči ?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Lzete-Vybuch-Piratu-v-Praze-Povyk-kvuli-atentatu-na-Heydricha-Dokonce-i-vtipne-FOTO-585957

  Odpověď
  • Putinovec 19.6.2019 o 12:13

   Jejich pozice je podobná,jako příležitostného česáče ovoce,který se shodou okolností dostal na kapitánský můstek a má za úkol řídit zaoceánský parník.Je oslněn,v rauši a užívá si to.

   Odpověď
   • … a je přesvědčen , že sedí jen za trenažerem.

    Odpověď
 6. Přišlo mailem:
  ————————-
  PRO TEBE, SPRAVEDLIVÝ DEMONSTRANTE!!! ( došlo poštou, autora neznám)

  Pokud se budeš dívat na kauzu „Babiš“ pomocí kaleidoskopického myšlení, tedy bez sebemenší znalosti celé mozaiky, tak ji samozřejmě vyhodnotíš jednoznačně.
  Uvidíš ho jako bývalého práskače STB, oligarchu, který se dostal k velkým penězům doslova „zázračně“ přes noc, chlápka co šidí na dotacích, na kvalitě svých potravinářských výrobků, muže co jde přes mrtvoly i přes zdraví vlastních dětí, slovenskou „náplavu“, likvidátora zemědělství (řepka), lháře a vůbec podvodníka, majitele médií, které mu uměle zvedají rating, vychcánka, který si mění pravidla ve svůj prospěch a dosazuje si jako premiér do vysokých funkcí „své“ lidi, kteří ho ochrání před stíháním a který se neustále jen zaklíná slovy – „je to proti mě cíleně vedená kampaň a není na tom zbla pravdy“.
  A protože se považuješ za svobodomyslného a slušného občana, který má smysl pro spravedlnost, tak je logické, že tě tento nemorální člověk natolik vadí, že jsi ochoten vyjít do davu podobně slušných občanů, aby ses proti němu vymezil, volal po jeho odvolání a šířil ve svém okolí informační pole jaký je to šmejd.
  A to celé děláš proto, aby jsi zlepšil situaci v ČR, protože ti jde o naši krásnou zemi, aby se tu všem lépe žilo, aby v čele byli morálnější a mnohem slušnější lidé, než nějací Babišové a Zemani, kteří jsou jen pro ostudu. Jde ti o to, aby se naše děti měli lépe, protože kdyby jsi dnes nic neudělal, tak by jsi přeci nemohl ze svých dětí vychovat slušné lidi se smyslem pro fair-play, no a aby jsi potomkům ukázal jak moc je to důležité, tak je vezmeš sebou, aby nasáli atmosféru protestu a pochopili, že za demokracii se má bojovat.
  Popsal jsem tě přesně, že? Dá se ti něco vytknout? Zkusme to spolu trochu rozebrat.
  Přesně jako ty uvažovali lidé, kteří vyšli do ulic proti prezidentu Jankukovyčovi na Ukrajině, který byl obrovsky zkorumpovaný a dokonce zamlada seděl za krádež a ublížení na zdraví.
  Výsledkem se stal tzv. Majdan, který se stal symbolem toho, kdy z venku (!!!) řízené protesty mají za cíl dehonestovat (a následně zlikvidovat) legitimně zvolenou vládu a změnit politické klima ve společnosti tak, aby si lidé, „spravedliví lidé“ mysleli, že se vše odehrálo jejich přičiněním a oni nebyli jen loutkami těch, kteří chápou více. A co tam bylo výsledkem? Krize okolo Krymu, občanská válka s již tisíci mrtvými a nástup nejčistšího fašismu „na trůn“ od Druhé světové války v Evropě, kdy se jedna z hlavních tříd v Kyjevě jmenuje po válečném zločinci Banderovi a kdy vrazi z jeho jednotek začali pobírat důchody za vraždění nevinných civilistů. Žije se jim tam po tom jejich „spravedlivém“ boji za demokracii lépe?
  Mají se dobře ti, co vyšli do ulic, aby si poslechli místní kulturní „elitu“, tedy herce, zpěváky, sportovce, kteří jim říkali jak se likvidací demokraticky zvolené vlády budou mít skokově lépe? Dnes jich několik miliónů žije raději v zahraničí, protože jejich země již není k žití – tedy pokud se tam jako ten „spravedlivý“ nepřidáš k banderovcům.
  Vzpomínáš na Kaddáfího? Jeho země se z části také postavila proti němu a výsledkem bylo uvolnění migrační hráze a záplava muslimů do Západní Evropy. A co se děje nyní přímo tam?
  Po letech vraždění a chaosu zkouší maršál Haftár porazit, většinou západních zemí uznanou džihádistickou vládu, která se opírá jen o vojenské síly islamistických žoldáků z celého světa a má minimální podporu vlastního obyvatelstva. Opravdu toto chtěli ti „spravedliví“, když za jásání zabíjeli, dle nich také zkorumpovaného, vůdce?
  Vzpomínáte na Irák, kde se ti „spravedliví“ vrhli na diktátora Husseina, když se přidali na stranu „demokratických“ okupačních vojsk US army? Myslíte si, že toho dnes litují, nebo jsou za to šťastní? Saddám prý ročně zlikvidoval několik stovek svých oponentů, ale po vstupu „demokracie“ bylo zavražděno v této zemi již přes milión osob. Opravdu to tak ti „spravedliví“ chtěli?
  Vzpomínám si jak na Novinkách dali před lety pod sebe dva články o Sýrii. Jeden byl o tom, jak ti „spravedliví“ bojují proti „vražednému diktátoru“ Asadovi (který se stal „vražedným“ až když přestal plnit přání Západu, do té doby se o něm psalo jako o „našem příteli Asadovi“) a to všemi možnými prostředky a že jsou ozbrojeni hlavně loveckými puškami, meči a jezdí na terénních autech firmy Toyota. A hned pod ním byl článek o tom, jak na tyto povstalce Asad poslal tankovou divizi a jak ji povstalci odrazili a zničili jim pět strojů (!!!). Má smysl psát o tom, že jeden, nebo možná oba, články byly jen propagandistickou kampaní? Dnes se stále v Sýrii bojuje. Většina těch „spravedlivých“ brzy pochopila, že „protiasadovská aliance“ je pouze Západem vycvičená banda džihádistů a přešla zpět na stranu Damašku. Přesto se tam zabíjí dodnes a to v zemi, která byla nejliberálnější v celém islámském světě.
  Že přeháním? Nic takového u nás nehrozí?
  Na Slovensku se zbavili Ficovy vlády, protože…Proč vlastně?
  Byl prý zkorumpovaný a rozhodně určitě nějak mohl za smrt mladého novináře (jinak samozřejmě bílého koně, kterému zvedli uměle rating tím, že ho doslova přitáhli ke kauze „Panamské dokumenty“) a jeho přítelkyně.
  Vzpomínáte jak se Ficovi mnozí smáli, když tvrdil, že se celý slovenský „majdan“ domluvil měsíce před tím, když se osobně setkal loutka Kiska se Sorosem?
  Ještě dnes se tomu směješ, protože ten starý židovský „podnikatel a filantrop“ rozhodně není žádný kouzelník, který by dokázal odstranit celou vládu jedné země? A myslíš si, že je náhoda, že je dnes p-rezidentkou na Slovensku osoba právě z jeho stáje napojená na jeho neziskovky? Ale je fakt, že se na ni dívá mnohem lépe, než na vetchého staříka o holi, který plive jed jen otevře ústa. To, že jej používá na vlastizrádce nevidíš, protože pro tebe to jsou „elity“ národa, které ovšem pracují pro národy zcela jiné.
  Takže milý demonstrante, pokud ti nevadí, že pracuješ v cizím zájmu a to pro loutkovodiče různých Kalousků, kteří jsou roky řízeni US státními elitami, trockistických Pirátů řízených svou mezinárodní Internacionálou z Bruselu, různými Fialy z ODS, kteří jsou předsedy Panevropské unie, kterou řídí šéf Landsmančaftu, jenž chce zrušit Benešovy dekrety, různými zblblými kašpary a šašky co mají mandát jen díky tomu, že hrají v tvých oblíbených pořadech, tak pokračuj dál a přiveď naši zemi do stejné politické krize jaká je nyní v Rakousku, kde se také připravil vynikající „majdan“ (tam to šlo ovšem i bez demonstrantů). Že tomu tak není? Že to oni protestují spolu s tebou a nikoliv ty s nimi? Jenže svou účastí všem těmto zrádcům národa dáváš politický MANDÁT k tomu, aby svou činností dál rozbíjeli naši státnost!!!
  Že tě nikdo neřídí? Nezačalo to náhodou tím, že byl o Babišovi natočen dokument německou (neomarxistickou) stanicí ZDF?
  Nenásledoval v rychlém sledu útok z ODS, KDU a Pirátů?
  Nepřišla hned vzápětí, samozřejmě zcela „náhodou“, další zpráva z OLAFu?
  Nezaútočil pak na Babiše i přímo opilec Juncker?
  Nejsi nikým řízen? A co těmi co pořádají tyto akce?
  Kdyby je nepropagovali, neuspořádali, tak by tě napadlo vyrazit do ulic?
  Myslíš si, že jsou tyto akce zadarmo? Že nikoho nic nestojí? Že to celé řídí tři mladíci z nichž dva studují teologii a říkají si Milion chvilek bla bla?
  Položil sis někdy otázku jestli jsi pouze hlupák a nebo skutečně nepřítel národa? Pokud to první, tak se s tím dá něco dělat. Položil sis někdy otázku CO OPRAVDU CHCEŠ?
  Aby padla vláda, nastaly další zbytečné volby ve kterých vyhraje opět ANO a ty jsi zase mohl demonstrovat za „demokracii“ tím, že popřeš demokratické volby? Nebo chceš občanskou válku? Skutečný, krvavý Majdan? Pro koho makáš? Opravdu nevidíš jak moc velký jsi kretén, když demonstruješ na akci a okolo tebe vlají vlajky trockistických Pirátů a extrémistické Antify? Nepřijde ti ani trochu divné, že ti co chtějí odvolání Babiše a řídí tyto procesy jsou kompletně pro migraci a on je naopak proti ní?
  Opravdu si myslíš, že po něm přijde obrovský morál typu Gándhí, který svou politikou ahinsá (nenásilí) rozpoutal největší pogrom v historii Indie, který si vyžádal přes milion, nikoliv chvilek, ale mrtvých?
  Opravdu jsi tak naivní hlupáček a myslíš si, že v systému „člověk člověku vlkem“ se nahoru ze všech „vlků“ zázračně dostanou ti morální?
  Nepodporuj lidi ani strany, ale procesy, které jsou ku prospěchu naší země.
  Aby jsi věděl jaké to jsou, tak začni studovat jak fungují složité sociální supersystémy, jinak budeš i dál za hloupou ovci, která běhá po náměstích a bečí jak strašně moc chce být zaříznuta od hospodáře o kterém nemá ani tušení, že existuje.
  Pokud nejsi schopen některé momentálně prospěšné procesy podporovat svou účastí, třeba z antipatie k hlavním aktérům, tak se jim aspoň nesnaž házet klacky pod nohy a jdi jim z cesty, tedy pokud se chceš opravdu někdy podívat svým dětem do očí s tím, že se nebudeš muset stydět za to, že jsi byl tupou figurkou ve hře, které jsi díky svým neznalostem a mnohdy i vlastnímu nabubřelému egoismu neviděl, nebo nechtěl vidět.
  Pochopil jsi už, že nejsi „spravedlivý“, ale jen tupá ovce?

  Odpověď
  • pecka

   Odpověď
   • taky jsem byl nadšený. Jednak uvědomělost autora o procesech řízení, a jednak fakt že to lítá mailem v běžně protibabišovském prostředí.

    Dobrý lék na majdan.

    Odpověď
  • NicNezNula 19.6.2019 o 10:01

   Pěkné. Uznání autorovi.

   Odpověď
  • To je odsud https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3204312679595071&id=100000491120287

   Odpověď
   • Tady je vidět, na co je dobrý FB. Má to 1 800 sdílení.

    Odpověď
   • „Velmi zajímavé. Nějaký člověk dal tento článek do skupin „Milion chvilek, Antibabiš, Antizeman atd.“ a jsem za to rád, protože je neuvěřitelně zajímavé, jak se k tomu ti „spravedliví“ postavili. Když pominu vyloženě psychopaticky agresivní hejty a výkřiky ze tmy, tak přišli na to, že Novák je samozřejmě kremelský troll, jedná se o více osob, jsem samozřejmě „konspirátor“, jsem placený kdekým, apeluji na lidský strach, jsem známý manipulátor, šílený grafoman, rádoby analytik, ruský agent, bývalý estebák. A navíc jsem ještě infiltrátor, protože si myslí, že jsem jim to tam z jiného účtu šoupl já, abych se bavil nad tím bečením. Někteří se skutečně snažili mou práci „analyzovat“ – prý dávám do souvislostí věci, které spolu nesouvisí (jaké již nenapíší), prý je drzost psát o Kuciakovi jako o „bílém koni“ (tak ať si prosím pustí jeho přednášku na youtube o Panama papers, kdy se hned několikrát přiznává, že nechápe proč byl profíky na takovouto kauzu přizván právě on, naprostý začátečník a kdy je jasně vidět, že to sám nepobírá), nedokáží pochopit jak jsem v úvodu mohl přesně popsat co lidem na B. vadí a pak to celé dát do úplně jiného světla (sami netuší, že se podílejí na léčbě „rýmy“ tím, že organismus nakazí morem a to ve jménu „morálky“), vadí jim spojování slova Pirát s Trockým (asi si vygooglili kdo to byl a nepochopili, že jedou v jeho psychické algoritmice ), ale úplně šílí z toho, že jejich obří snahu po změně společnosti jsem nazval ovčím bečením (ty ovce je opravdu naštvali nejvíc). No a jinak jen výsměch a nepochopení. O většině věcí co jsem psal z hlediska jiných zemí se evidentně dočetli až ode mne a to je pak těžké, aby rozumně oponovali, když neví, že Tripolis není v Evropě a že „Bandera“ není značka oblečení…“

    Odpověď
  • Mne to už prišlo minulý týždeň u nás na Slovensku.

   Odpověď
  • Perfektné !!! Preposielam ďalej !!!

   Odpověď
  • Perfektne napísané. Klobúk dolu.
   Chcelo by to aj niečo podobné pre Slovensko.
   Nejakú Slovenskú verziu.

   Odpověď
  • Krásná práce a ukázka využití vědomostí v praxi.

   Odpověď
  • Nápad dobrej, k provedení bych měl pár připomínek…

   Trochu bych ubral na „agresivitě a urážkách“ (pokud je smyslem otevřít co nejvíce lidem oči) a trochu přidal na pravopisu (nemám v úmyslu si hrát na „grammar nazi“, ale opět si myslím, že to hodně odrazuje). Další věc, která je kontraproduktivní je používání „ksb pojmů“ (p-rezidentka, státní elity, trockisté,…). Většina lidí to nezná a automaticky je zařadí do záložky „konspirace“.

   Jinak klobouk dolů, argumentačně je to moc pěkně vygradováno.

   Odpověď
   • Sam autor priznal,ze je prekvapeny tak silnym zdielanim svojho rozboru. Keby to len tusil, volil by jemnejsi slovnik. Za mna pecka..inak by to stratilo na udernosti textu. Odporucam autora. Peter Novak fb.

    Odpověď
    • Ano, text byl prý původně určen pro stejně smýšlející kamarády a ne pro v úvodu osloveného demontranta. Pak je samozřejmě volba slovníku pochopitelná…

     Odpověď
  • Putinovec 19.6.2019 o 11:50

   Tomu se bude těžko oponovat.Těžká věc pro démonkraty.Mlčet a sledovat jak se to šíří,nebo křičet a odsuzovat a tím k tomu přitahovat pozornost.

   Odpověď
   • Clapci a děvčata, přiznejte se, kdo to psal? Ale souhlas s předřečníky . Je to hlas v pravou chvíli.

    Odpověď
    • Putinovec 19.6.2019 o 12:23

     Je to potvrzení toho,že nízkofrekvenční procesy jsou nezastavitelné.Teď už jen zbývá,aby jakýkoliv politik toto veřejně představil.

     Odpověď
    • Je to text od Petra Nováka z Facebooku.

     Odpověď
  • přišl odpověd z „druhé“ strany mně na „SPRAVEDLIVÝ DEMONSTRANTE “
   Milý Petře Nováku a ostatní,

   musím se přiznat, že tento zdlouhavý dopis na mě působí spíš jako klamání a zastrašování těch, kteří chtějí spravedlnosti. I když nejsem vzdělaná, nemám tituly, i když bych opravdu sama od sebe do ulic nevyrazila, tak hlásám proti Babišovi a proti Zemanovi všude tam kam chodím… Toto nejsou lidé, kteří by měly reprezentovat naší vlast. Vulgarismus, lež a vlastně i takové „malé diktátorství“ nepatří do vedení našeho státu. A spravedlivé volby? Mám o nich velké pochybnosti, věřím tomu, že volební lístky, a hlasy lze zmanipulovat.
   Znám tak málo lidí, kteří volili ANO/Babiše a Zemana/prezidenta. A všichni Ti, kteří kolem mne jsou a chodí na demonstrace, protože to co se v politice děje, je do nebe volající, jsou všechny magistři, inženýři, doktoři – tedy vzdělaní lidé, kteří by se nechali jen tak zmanipulovat katolickou mládeží. Všichni rozumní lidé (stačí na to obyčejný selský rozum) vidí, že to co se děje není pro lidi. Je hezké, že se alibisticky přidá důchodcům, maminkám na mateřské dovolené, ale peníze nerostou na stromech a ve státní kase prostě začínají chybět. Někde se chybějící peníze musí zase vzít. A berou se…Jen obyčejný nákup základních surovin už nestojí 500kč, ale 800,-kč. Proč se o tom nemluví? Proč Babiš, když je takový lidumil a má téměř všechny potravinářské zdroje pod palcem zdražuje obyčejným lidem základní potřeby? On sice důchodcům přidá, ale spočítejte si o kolik navíc důchodce zase vy
   dá za základní potraviny a živobytí.

   Pokud nechceš „Petře Nováku a ostatní“ demonstrovat, nedemonstruj, ale nechtěj, abychom tu nespravedlnost ingnorovali i my ostatní. A zkus si přečíst třebas také něco na: https://forum24.cz/.

   Odpověď
   • Potvrzení ovčího genomu , nic víc. Bača hýká blahem , jak vzorně drží…

    Odpověď
    • - ja viem , ale som zklamaná , Poslala mi to známa .
     Deti v podnájmu. S ich platmi na vlastný byt v Prahe nedosiahnu .
     A tvrdia ako sa dobre majú. Po 89r. ‚Ze je dobre, čo si vyzvonili…..

     Odpověď
   • Názorně předvedená úroveň jejich chápání

    Odpověď
   • Putinovec 19.6.2019 o 14:28

    Tohle může napsat jen blbec.Na trolla je to velice slabé.Je znát,že jejich školení s takovou reakcí nepočítalo.

    Odpověď
   • Najviac ma pobavila veta : Jen obyčejný nákup základních surovin už nestojí 500kč, ale 800,-kč. Proč se o tom nemluví?
    To akože, ak nebude Babiš, ale tí „lepšolidi“, tak zas bude dotyčný kupovať za 500 Kč?
    Ach jaj…čo ti nie je z hora dané, v apatieke nekúpiš!

    Odpověď
  • Je naivné si myslieť, že ide iba o nejakého obyčajného človeka.
   Vychádzajúc zo štatistiky života (alebo ako by som to nazval), tak na 99% nie.
   Pre istotu počítam s tým, že veci sú určite zložitejšie.
   A čo sa týka obsahu článku, tak – prečítam a posúdim (ako všetko).

   Odpověď
   • Bacha na internetové spravodajské hry.

    Odpověď
    • já spíš počítám s tím že jde o člověka který čte KSB nebo texty okolo (což je samozřejmě normální člověk) :)
     jde o to že se to ke mě dostalo přes řetězový mail lidí kteří o řízení nemají ani páru, a to mě potěšilo.

     Odpověď
 7. Kalousek se obul do Václava Klause st.: Jako mladík jsem mu věřil. Dnes nepochybuji, že byl a je ruský agent
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019061810174130-kalousek-se-obul-do-vaclava-klause-st-jako-mladik-jsem-mu-veril-dnes-nepochybuji-ze-byl-a-je-rusky/
  co , tedy Klaus st. napsal : stojí za přečtení , celý článek
  http://institutvk.cz/clanky/1357.html
  „„Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy, včetně provozovatele této lodi, provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu. Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba Junkera, ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O´Briena,“ stálo v jeho článku.

  Odpověď
  • QuoVadis 19.6.2019 o 9:22

   Miroslav „Persil“ Kalousek se rad „obouva“ do kazdeho:
   Blesk 18.2.2011: „Ministerstvo financí tvrdí, že není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb firmě Promopro. Jedná se o 135 milionů korun z celkově vyplacené sumy 525 milionů. Peníze skončily na podezřelých kontech v Rakousku. „Je to zlodějna,“ řekl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).“

   Pro pripomenuti clanek z Czech Free Press ze 14. dubna 2012:
   „Podvody Miroslava Kalouska, ministra financí – to je tedy síla!“:
   http://www.czechfreepress.cz/kauzy/podvody-miroslava-kalouska-ministra-financi-to-je-tedy-sila.html

   Odpověď
 8. Putinovec 19.6.2019 o 8:09

  Skřípe to skřípe.Okupanty nemají rádi nikde,vyjma kolaborantů.Kolos se rozpadá.https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019061810173461-americke-vrtulniky-natankovaly-v-piestanech-slovenske-mo-jim-v-tom-chtelo-zabranit/

  Odpověď
 9. Čaputová se sešla s Pellegrinim. Oba jsou pro změny ve volbě generálního prokurátora
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019061810171918-caputova-se-sesla-s-pellegrinim-oba-jsou-pro-zmeny-ve-volbe-generalniho-prokuratora/

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2019 o 6:45

   Dali jej bonboniéru…

   Odpověď
  • > Údajně požaduje, aby kandidáty mohli navrhovat nejen poslanci parlamentu.

   Neviem, kto by ich mal ešte navrhovať.
   Žeby nevolení agenti z neZiskoviek?
   No to snáď nie.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2019 o 23:54

    Hovorím, dali jej bonboniéru len som zvedavý ako sa zatvári, keď zistí, že náplň je z horkých mandlí…

    Odpověď
 10. https://www.youtube.com/watch?v=yTtl0xx8aLk

  pán sudca Harabin sa vyjadril k inaugurácií Zuzy .

  Odpověď
 11. Na najbližšom zastupiteľstve BBSK sa chystá schválenie zriadenia krajského sociálneho podniku Agro – drevinový ekosystém BBSK, s.r.o., ktorý by mal byť zameraný na pestovanie cesnaku, pestovanie drevín, ovocinárstvo a chov včiel s následnou distribúciou produkcie do školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK. Do projektu sa plánuje „naliať“ stotisíc eur a v tomto roku zamestná len 3 ľudí, pričom viac ich bude sedieť v dozornej rade.
  http://www.prehladsprav.sk/bbsk-chce-zalozit-novy-podnik-100-000-eur-3-zamestnanci-v-dozornej-rade-aj-lunterov-syn/
  to zasa bude tunel…Lunterovci idú BBSK zodrať z kože

  Odpověď
  • … nikde sa o tom nepise, zeby nove medium brzleho mlieka hlavnydennik.sk o tom zacalo informovat?

   Odpověď
  • To iste spravil BBSK s regionalnym rozvojom. Urobil si Rozvojovu agenturu a s velkou pompou a obrovskym rozpoctom robi to, co uz 20 rokov tzv. regionalne rozvojove agentury (RRA) po celom Slovensku. Radia starostom, ako podavat projekty a mat moznost obist vsetky tie sukromne agenturky, ktore beru provizie a su napojene na uradnikov. Lenze presne tuto sluzbu starostom robia dlhe roky prave spominane RRA-cky. Len BB zacal zrazu ziapat, co oni vymysleli, aku novinku.

   Na čele tejto novej bystrickej agentury je jedna ambiciozna Kosicanka, ktora to dostala s posvatenim Rasiho.

   Takze tato ryba smrdi dalej, nez len v BB a okoli.

   Odpověď
   • Raši… ten teda pekne potmehutsky pracuje… : )

    Odpověď
  • link nejde otvoriť ,tak ešte raz tu: http://www.prehladsprav.sk/index.php/bbsk-chce-zalozit-novy-podnik-100-000-eur-3-zamestnanci-v-dozornej-rade-aj-lunterov-syn/3509

   Odpověď
 12. Odvolací soud potvrdil šlechtickému rodu Walderode nárok na restituci. Jedná se i o zámek Hrubý Rohozec

  Vydání rodového panství v hodnotě kolem tří miliard korun se domáhá vdova po Karlovi des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová, která byla v úterý soudu osobně přítomna. Po vynesení rozsudku se pozastavila nad délkou řízení. „Rozsudek už mohl padnout před 27 lety. Kdyby se do toho tehdy nevmísila politika, patrně by to již asi bylo a můj manžel by ještě mohl mít radost si majetek převzít,“ řekla novinářům.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/odvolaci-soud-potvrdil-rodu-walderode-narok-na-restituci.A190618_092818_ln_domov_ele

  Odpověď
  • …nebude to tak, ze z archívov zmizli dokazy o kolaboracii?

   Odpověď
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Des_Fours_Walderode

   Odpověď
   • … takze kolaborant, ktory sa po Stalingrade zacal bat…?

    Odpověď
  • Průser je, že mu vrátili občanství v r. 1947 i po revoluci …. pokud toto nebylo zpochybněno, tak je ten soudní rozsudek dle práva.

   Odpověď
   • … obcianstvo a majetky asi nie su to iste!…

    Odpověď
 13. No comment:
  https://www.hlavnespravy.sk/matovic-v-mene-zlatice-kusnirovej-pozval-na-obed-lidrov-demokratickej-opozicie/1791761

  Odpověď
  • už aj slepý vidí a hluchý počuje. Len volič opozície nevidí a nepočuje (viď diskusia na sme). Inak Matovičovi už totálne preplo. Zúfalstvo, hlúposť a strach, že končí. Ale treba mu poďakovať, lebo to čo pred rokom povedal aký míľnik dosiahli, dneska to potvrdil. Najprv Kiska so Šeligom a teraz Matovič a Kušnírová. Aspoň vieme kto na hrobe snúbencov tancuje. A aby v tom Matovič nebol sám, tak si pozval aj svojich „spolubojovníkov“ z opozície. Za toto opozičníci Matoviča z kože zoderú.

   Odpověď
   • Stále platí poučka:
    „Keď chceš niečo zdiskreditovať, tak to doveď do extrému.“

    Táto hra nie je až taká očividná, ako si drvivá väčšina ľudí myslí.
    Naopak, je omnoho viac sofistikovanejšia a prešpekulovanejšia.
    Musí byť, aby bol výsledný klam dokonalý.
    Avšak niektoré kruhy sa ľuďom snažia systematicky vnucovať určité šablónovité a čierno-biele chápanie týchto záležitostí, vďaka čomu si nad nimi udržujú celkovú prevahu.

    Odpověď
   • Matovič likviduje Oľa(j)no a zatiaľ to robí dobre.
    Matovič a jemu podobní nie sú v politike dobrovoľne.

    Odpověď
 14. Socialny balik z dielne SNS…
  BUDÚ NIŽŠIE DANE, DPH A ŽIADNE KONCESIE PRE SENIOROV
  Všetci, ktorí majú obrat do 100.000 eur, právnické osoby aj živnostníci, budú platiť od budúceho roka 15% daň z príjmov.
  DPH by mala klesnúť na 10 % pri určitých druhoch potravín.
  Dôchodcovia nebudú platiť koncesionárske poplatky. Je to prvým krokom k úplnému zrušeniu koncesionárskych poplatkov.
  Podporujeme aj príspevok na školské potreby pre prvákov. Aj tento bod je v našom programe strany.
  Bojujeme za to, aby dôchodcovia mali 13. dôchodok.
  Presadili sme športové poukazy a v rámci fondu bojujeme o športový príspevok pre deti.
  Uviedol po rokovaní Andrej Danko.
  Viac si prečítate https://bit.ly/2ZsZtcZ

  Odpověď
  • Cast tych poziadaviek je tunel. Krajske struktury tejto strany su casto futbalisti a teda mafia sama o sebe. Za tymi sportovymi poukazmi tusim sposob na zakrmenie svojej svorky.

   Odpověď
  • …osrat ho mozu vsetci, co maju take prijmy, ze dan neplatia, lebo ked im odpocitaju odpocitatelnu polozku su v minuse….kolko zamestnacov v SR, ma take prijmy? 50%?

   Odpověď
  • ked klesne DPH, ceny neklesnu, len si rozdiel nechaju obchodnici a povedia, ze musia zvysovat platy zamestnancov, lebo stat im nedovoluje platit priplatky z minimalnej mzdy za pracu cez vikendy. Ale stat bude mat vypadok v prijmoch. Co su toto za blbosti? Nech zvysia bonus na deti pre pracujucich rodicov, odpocitatelnu polozku apod.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.6.2019 o 15:50

    Pravda, ale môžu obchodníkov kvôli tomu grilovať a nechať liberastom šancu urobiť zo seba idiota keď začnú ochraňovať právo obchodníkov na zisk…

    Odpověď
    • klesla DPH uz na viac veci a sami obchodnici sa priznali, ze ceny defacto neklesli, nikto ich negriluje……ked pride recesia, nasledne sa zvysi DPH (lebo uz nebude mat co vykryvat deficit vzniknuty poklesom) a nasledne ceny. Sice DPH bude tam kde bola, ale ceny budu zasa vyssie…..toto nema zmysel. To nepomaha vacsine, ale len mensine. Ak chces rozdavat peniaze (resp. vracat vybrate), tak sa to musi robit cez polozky, ktore idu ludom, nie cez poukazy a koncesionarske poplatky apod. Staci aby zvysili vsetky dochodky o 5 eur a nemusia riesit koncesionarske poplatky pre dochodcov

     Odpověď
     • Oracle 911 19.6.2019 o 12:46

      Vtedy ich nikto z politikov negriloval, teraz ale situácia je diametrálne odlišná.

      Odpověď
   • Tak to je pravda, ze v takej ekonomike ako tu teraz vladne ceny NIKDY neklesaju. To by chcelo prebrat riadenie ekonomiky v prospech ludi. Sikovny clovek by vedel co robit. Napriklad zatlacit na zahranicne korporaty atd … Vsetko sa da, len treba chciet.

    Odpověď
 15. Opozice vyvolá hlasování o svržení Babišovy vlády. Po protestu na Letné.

  Zajímavé, čekal jsem, že to udělají před protestem.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hlasovani-o-neduvere-vlade-babis-opozice-ods-pirati-kdu-csl-top-09-stan.A190617_212416_domaci_kop

  Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 14:25

   Jasná podpora převratu.Doživotí a zabavení majetku, všem bez rozdílu.

   Odpověď
  • Po protestu – nejdříve vysondují počty

   Odpověď
   • Slovenský scénář . Kdo sehraje roli Kotleby ?

    Odpověď
 16. Bardy sťa by novinársky analfabet…člankok hodny slohovej prace na 1.st. Zš. :) vždy ma pobaví jeho štylistika a kopa nezmyslov….prečítajte,uvidíte…. k veci…strach mainstreamu z Kotlebu a najmä Harabina im nedá spať…ospevovana nova koaliciaPS/Spolu či nechcena Kiskova strana sa derú k moci…aj ked v uvode je to napísané inak, no na rozdiel od Kisku…Harabin vie koľko može očakávať percent od davu.
  „Andrej Kiska a Štefan Harabin. To sú mená, ktoré sa skloňujú s novou politickou mapou Slovenska.“

  https://www.aktuality.sk/clanok/701614/komentar-petra-bardyho-kiska-a-harabin-mozu-zmenit-politicku-mapu-slovenska/

  Odpověď
 17. Hadie hniezdo sa rozrastá
  Veronika Remišová a ďalší štyria poslanci odchádzajú z hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Spolu s ňou odchádzajú Elena Červeňáková, Soňa Gáborčáková, Jozef Lukáč a Anna Verešová.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516198-remisova-a-dalsi-styria-poslanci-opustaju-olano/

  Odpověď
  • „Predstavujem vám Zlaticu Kušnírovú ako iniciatívnu podporovateľku platformy Odvážne, ktorá vznikla v rámci hnutia OĽaNO“, vyjadril sa Igor Matovič.
   „Chcem, aby si opozičné strany sadli pri spoločnom obede, spojili sa a hľadali riešenia ešte pred voľbami tak, aby si voliči vedeli vybrať“, dodala Zlatica Kušnírová.

   Odpověď
   • NicNezNula 18.6.2019 o 12:34

    Ta by mohla strašit malý děti.

    Odpověď
   • Zlatica Kušnírová a Matovič volajú opozičných lídrov na spoločný obed. Cieľom je predvolebná dohoda
    https://slovensko.hnonline.sk/1960507-zlatica-kusnirova-a-matovic-volaju-opozicnych-lidrov-na-spolocny-obed-cielom-je-predvolebna-dohoda

    Odpověď
    • Сварог 18.6.2019 o 13:17

     Matovicov posledný míľnik.
     Skončil.

     Odpověď
  • Odpad pomaly zacina opustat politiku. Dufam, ze ludia spravne ohodnotia tento odpad v dalsich volbach.

   Odpověď
 18. Čaputová a Danko našli zhodu v otázke voľby ústavných sudcov
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516163-prve-oficialne-stretnutia-caputovej-prezidentka-prijme-danka-a-pellegriniho/

  Odpověď
 19. Putinovec 18.6.2019 o 7:38

  Advokát naťukává některé informace ze zákulisí.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Advokat-Krizenecky-200-tisic-blbcu-na-Letne-Dobra-zprava-ze-ne-vic-Pro-Nemce-jsme-smucky-Takto-to-provedli-s-Babisem-585793

  Odpověď
  • Češi to vyriešili lepšie. Stále nie som stotožnený s dopadmi ktoré vyvolala slušná ulica. Že tak ľahko dosiahli čo chceli a to do bodky. Výsledkom je, že dnes máme serešovku v kresle a agresívni liberáli idú prevziať moc. Sú na koni a podmienky nám tu diktuje serešova mládež. Máme poslednú šancu vo voľbách. Dúfam že Fico má v rukáve silné eso.

   Odpověď
   • tarzanislav 18.6.2019 o 8:40

    Je tu jeden obrovský rozdiel. V Čechách nedošlo k vražde – zápalnej obeti, ktorá mala potenciál vyvolať občianske nepokoje a smerovať až k občianskej vojne.
    Nemyslím si, že sa obe situácie dajú porovnávať(Čechy – Slovensko). Nerobil by som to. Nemožno vravieť, že Česi to vyriešili lepšie. Zľahčovanie vtedajšej situácie nám neposkladá mozaiku!!! A možno ide aj o zámer to zľahčiť!
    Treba si len pripomenúť, ako boli vybičované emócie hneď po vražde Kuciaka. Podobnú intenzitu emócií a snahu ich podnecovať viac bolo cítiť po zostrelení Boingu nad Ukrajinou (neporovnávam to).
    Chvalabohu to nevyšlo. Fico to vtedy naťahoval, dokedy sa dalo a potom postupne uvoľňoval emócie odstúpením Kaliňáka a neskôr seba.
    Myslím si, že to bolo to jediné, čo sa vtedy dalo robiť. No a Zeman sak tomu vyjadril teraz tak, že buď to nepochopil, ale ja si skôr myslím, že to urobil zámerne. A tu sa treba zamyslieť, prečo to povedal.

    Odpověď
    • Ako sme sa bavili, ústup tým psychopatom bola chyba
     a tie tupé zvery stáda na námestiach a fejskukoch to len povzbudilo.
     S fašistami sa nevyjednáva.
     S buzifašistami, či liberoteroristami tobôž.

     Serešjugend a ich agresívci majú mentalitu dementov z Masady.
     Povraždia svojich, deti, ženy, starých, hoc i do posledného,
     aby vyzerali ako obete a fanaticky odmietajú myslieť,
     priznať si, pre koho robia.
     Cisár je nahý.
     Liberofašos ale vo svojom tunelovom rauši stále budú tvrdiť,
     že ich fíra, jeho suita neexistuje a že za vśetko okrem ich vlastnej
     nainfikovanej fikcie treba vešať.

     Keď prestanú liberofašisti vraždiť a vśetkých ostatných prenasledovať
     a sa neustále vyhrážať, keď vyspia svoju drogovú opicu,
     až potom je možné diskutovať o možných bodoch spolupráce.
     Ako tej ich klinike pomôcť?
     S besnými zvermi moc toho nenarobíš.
     Do klietky a skúsiť sérum.

     Ani náznak zaváhania.
     Ich řádení využiť na čistky v silových zložkách.

     Ak necháme tých úchylákov a sociopatov
     milujúcich pomalé kolektívne samovraždy,
     dostať sa k moci, riskujeme,
     že novej totalite liberofašizmu sa bude treba
     v rámci pudu sebazáchovy znova postaviť
     možno aj vśetkými dostupnými prostriedkami.
     A takú „perspektívu“ snáď nikto normálny nechce, či?

     Odpověď
     • Oracle 911 18.6.2019 o 10:29

      Fico musel ustúpiť a odstúpiť lebo Béla bol ochotný potopiť koalíciu a podporiť uradnícku vládu a v tomto momente majdan v hocijakom prevedení by bola istota.

      Odpověď
      • No ja to chápem Oracle, lenže až čas ukáže, či neboli predsa len lepšie predčasné voľby a zachovanie zásadového postoja vlády teda odmienutie ulice … V podstate zatiaľ sme nič nevyhrali keď berieme do úvahy realitu. Máme serešprezidentku, Kiska si behá volne po ulici a zakladá stranu zaluďov, agresívne slovensko rastie do oblakov, smer stagnuje a bojuje s revoltou vovnútri zatiaľčo liberálna opozícia sa už spája. Nevidím v reále jediný argument, že odstúpenie vlády a rekonštrukcia mala akýkoľvek zmysel. Nehovorím finálny verdikt, len hovorím že zatiaľ sa nič pozitívne neprejavilo … protislovenské živly majú čoraz väčší vplyv.

       Odpověď
       • Putinovec 18.6.2019 o 11:03

        Byl tím získaný čas.To co se děje na Slovensku,v ČR a jinde jsou jen dílčí epizodky ve mnohem nadřazeném scénáři.Vzpomeňte si,jak to Pjakin připodobnil k filmu A jitra jsou zde tichá.Pro zúčastněné to byla obrovská tragédie,ale pro celkový vývoj na frontě je to jen zanedbatelná epizodka.Rozhoduje se jinde a jakmile proběhne Jalta 2,tak vše na čem staví démonkracie bude rozmetáno.Ten odklad může pomoci hodně zachránit v tom,jak krvavý průběh událostí to přinese.Přesunuje totiž události do jiné matrice vývoje událostí,s jinou stupnicí od nejlepšího po katastrofický vývoj.

        Odpověď
        • Souhlasím, viz. vývoj v Moldavsku.

         Odpověď
       • Oracle 911 18.6.2019 o 12:00

        Kto by v tých voľbách vyhral, žeby liberasti a horkohlavý Kotlebovci?
        Teraz sme naozaj získali čas a šancu sa očistiť nekrvavím spôsobom, lebo liberál-fašisti odhodili masky.

        Odpověď
       • Co míníš konkrétně pod pojmem „větší vplyv „? Americké volby probíhaly pod enormním „vplyvem“ vítězící Hillary a výsledek neodpovídal vytvořenému „většímu vplyvu“ . Souhlasím s Putinovcem, že ten „větší vplyv“ přijde zvenčí a nebude „větší“ , ale velký. Výhodou slovenských parlamentních voleb je , že poběží souběžně s těmi americkými.

        Odpověď
     • - také sérum zvyknú dávať tajné služby… že šlo o ich fatálne zlyhanie, niet pochýb (šlo totiž o zachovanie ústavnosti… jednoducho všetkého, čo má tajná služba mať pod patronátom). Môj skromný odhad na pôvodcu, resp. vykonávateľa daného sledu udalostí je MI6. Takže pri neustupovaní by tu šlo o boj medzi Dávidom a polomŕtvym, neduživým Goliášom, navyše sme „spojenci“. (zvolenie riaditeľa SIS sa nám teda vyjasnilo – naposledy som ho videl v zázname pri diverzii „unesený Vietnamec“… nikto mi nevyhovorí, že ten chlap nie je senilný). Ale aby sme si rozumeli. Jednoznačne súhlasím s neustupovaním. Priznám sa k istému rozhovoru s jedným niekdajším príslušníkom: na moju otázku ohľadne niektorých udalostí obdobia do 98. mi odpovedal asi toľko, že pri rozhodovaní o istých echt dôležitých veciach, svojmu neslovenskému kolegovi povedal, že ak urobíš toto (otvorený krok proti suverenite štátu) tak ťa tu a teraz rovno zastrelím! … asi to bol normálny chlap. A vraj to zabralo.

      Odpověď
      • Mám podobne skúsenosti.
       To už i GESTAPO sa svojho času správalo sluśnejšie,
       ako naši dnešní „spojenci“.
       Keby tu vláde ako dozorcov..pardon „poradcov“
       aspoň neposielali dokola stále iba totálnych buranských idiotov.

       Čo si potom máme o našich západných „partneroch“ myslieť?
       Ako s nimi s polupracovať aspoň v tých pár veciach,
       kde by sa možno ešte stále i dalo?
       To fakt už vôbec nemajú kádre?
       Ako si chcú nekonečným vykrážaním, vydieraním
       udržať spojencov(kolónie)??
       ..ok, okrem samozrejme nekonečnej
       systematickej prozápadnej korupcie.

       Majú semitské myslenie.
       Anglosasi, bývalí germáni, ako arabi i židia akceptujú iba hrubú silu.
       Preto s nimi treba vźdy pekne s úsmevom vyjebabrať
       a na to treba proste realitu lepśie chápať.
       Sama evolúcia nám tak ponuku dáva, ktorá sa neodmieta.

       Odpověď
    • Fico mal nasadeného v koalícií trójskeho koňa – Bélu Luhára s tou sorošoidnou pionierkou, takže Fico musel hrať vysokú šachovú partiu, aby eliminoval aj tento vnútorný puč.

     Odpověď
   • Fico nema žiadne esá. Tie majú iba voliči. Buď mu dajú hlas, alebo nie..

    Odpověď
    • Volby sa všade v tzv. demokraciách západného typu
     vždy systematicky manipulujú.
     Ťažšie je však zmanipulovať jednoznačné výsledky volieb.

     Samozrejme ísť voliť je treba,
     ale dôležitejšie je,
     aby čo najviac ľudí išlo kandidovať.
     Na akékoľvek posty v akýchkoľvek organizáciách.
     Aby proste ponúkali objektívne celkovo lepšie riešenia.

     Od toho sú tieto stránky.
     Aby každá kuchárka, upratovačka, pápež, či bezdomovec,
     ak chce, vedel riadiť štát.
     Remeslo ako akékoľvek iné.
     Iba z tej pozície vie človek v živote,
     i na internete rozlíšiť pravdu a lož.
     Aspoň približne.

     Ako roboš nevie rozlíšiť, či most,
     ktorý stavia, padne, alebo nie,
     hoc si „čestne svoju robotu robí“.
     Inžinier vie, teda by aspoň mal.

     Ľudstvo proste dospelo do štádia,
     keď buď budú všetci..veľká väčšina
     inžiniermi, alebo ľudstvo proste nebude.
     Bohu je stádo ľudooviec nepotrebné.
     Na to stvoril pre človeka ovce.
     Človek má ako druh iné úlohy.
     Ako kolektív jedinečných.

     Odpověď
    • Neviem či si voliči poradia sami popri mediálnej propagange ktorá sa rozbehne. Ak to necháme len na ľudí – vieme ako to dopadne. presne tak, ako pri voľbe prezidenta. takže preto verím že Fico eso má. To Forischove ( či Flosišove?) ….

     Odpověď
   • Putinovec 18.6.2019 o 10:28

    Výhoda pro Čechy je v tom,že opakovat tak krátce po sobě scénář Kuciak je veřejná sebevražda.A nebo vykalkulovaná možnost jak svalit prostřednictvím generální prokuratury démonblok a jejich zákulisí.

    Odpověď
    • …ani v Rusku si ho nedovolili zabit…ôen podhodili drogy….tak aby sa vedelo, ze su podhodene…

     Odpověď
    • rozdiel bol imho v tom, ze u vas vyhral volby prezidenta Zeman a u nas Kiska. Od toho sa vsetko odvija. Ak by miesto Zemana bol Drahos, neviem, ci by Babis vobec viedol vladu. A ak aj ano, urcite by uz bol tlak na odstupenie „v mene naroda“. Keby u nas vtedy nekandidoval Fico, ale niekto s obdobnym nastavenim a vyhral to, tak by Fico bol este premierom

     Odpověď
 20. pozerajte reporterov akurat to ide na RTVS…opäť developerska fraška a la Penta….Kočner….pre RTVS je to zjavne zahada…pomenovať skutočneho pachatela

  Odpověď
 21. Prezidentka Zuzana Čaputová by mala vymenovať z doteraz zvolených kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR troch. „Pokiaľ to neurobí, nemáme dôvod voliť,“ avizoval po pondelkovej Koaličnej rade predseda Smeru-SD Robert Fico.“V opačnom prípade by sme vytvárali riziko rôznych žalôb na princípe diskriminácie, čo by mohlo spôsobiť obrovské ťažkosti na Ústavnom súde,“ skonštatoval Fico s tým, že preto nepredpokladá, že by pristúpili k voľbe kandidátov na štvrtkovej schôdzi.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Fico-Prvy-velky-stret-s-Caputovou-Bud-ich-vymenuje-alebo-nebudeme-volit-314226

  Odpověď
  • Oracle 911 17.6.2019 o 18:25

   Poriadne ani nesadla do kresla a už je pritlačená k múru.

   Odpověď
   • Je tu s Caputovou jeden problém a v tomto by som ju nepodceňoval – bez konzultácie s poradcami si sama ani len neprdne. Na to vemte jed. inými slovami, silne pochybujem že sa podarí ju navliecť do nejakej „pozitívnej“ spolupráce. Od toho tam má tím aby ju ustrážili.

    Odpověď
    • Ziaden prezident si bez poradcov ani len neprdne. Spravanie Caputovej je predvidatelne, myslim, ze vobec nejde o pozitivnu spolupracu, s tou nikto nerata.

     Odpověď
  • Zuzana киска Čaputová

   Odpověď
   • Na Slovensku se vyměnila киска – Zuzka střída Andreje
    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?tag=zuzka-%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0

    Odpověď
   • Oracle 911, vedel by si ,,vykorčuľovať“ z tej to situácie? – Čaputová vymenuje sudcov US. Tí rozhodnú, že voľby prezidenta sa musia opakovať a všetko, čo podpísala Čaputová ako prezident, neplatí. Tým pádom aj vymenovaní sudcovia US by nemohli byť sudcami US, lebo Čaputovej ,,podpisy“ budú zrušené. Tak potom by ani nemohli rozhodovať o tom, či je Čaputová prezidentkou v súlade s ústavou. Tak by teda mohla zostať prezidentkou a teda sudcovia by zostali vymenovaní, … aj rozhodnutie US by znova platilo … a znova by neplatilo…

    Odpověď
    • Oracle 911 18.6.2019 o 0:27

     2 veci:
     -títo sudcovia nemusia rozhodovať o platnosti volieb;
     -premiér/predseda parlamentu ako zastupujúci prezidenti teoreticky vzaté môže potvrdiť vymenovanie týchto sudcov (ak samozrejme majú na to právomoci).

     Odpověď
   • :-)

    Odpověď
  • Dovolenie zbývajúcich 6-tich ústavných právnikov predpokladá, že prezidentka by mala mať na stole 2- násobný počet NR SR schválených kandidátov. Zatiaľ tam sú 6 schválení kandidáti a je na NR o aby odsúhlasila zostávajúcich 6 kandidátov. Celý tento proces mi pripadá ako dômyselná šachová partia v ktorej koalícia je na jednej strane a prezidentka s opozíciou na druhej. Účelom tohto Ficom kuskovaného presadzovaného volenia je zabrániť resp. predísť tomu, aby boli prezidentkou vybraní iba opozíciou presadzovaní kandidáti a tým pádom vytvorená na Ústavnom súde taká situácia, žeby jeho rozhodnutia nahrávali línií presadzovanej opozičnými stranami. Čo si i tom myslíte vy? Chápem to ja správne?

   Odpověď
   • Oracle 911 18.6.2019 o 20:12

    Podľa mňa áno.

    Odpověď
 22. Kedy sa Kiska postaví pred spravodlivosť? Jeho obhajca Lipšic naznačil, že čakajú na obvinenie
  https://www.hlavnespravy.sk/sa-kiska-postavi-pred-spravodlivost-obhajca-lipsic-naznacil-ze-cakaju-obvinenie/1790374

  Odpověď
  • Kiska: Trestné stíhanie? Fico ma nezastaví. A pani Remišová? Uvidíme v lete, dozviete sa
   https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kiska-Trestne-stihanie-Fico-ma-nezastavi-A-pani-Remisova-Uvidime-v-lete-dozviete-sa-314222
   Z Kisku mam pocit ,že sa mu rozviazali ruky a aj jeho konanie…je na moj vkus príliš odvážny vo vyjadreniach….aby ešte nenarobil viac škody….ak by narobil škody tým ,že rozhada PS/Spolu a Sulíka a iné podivné strany …tak v tom prípade mi to nevadí…podľa mňa dosť dobre zamieša karty

   Odpověď
   • Oracle 911 17.6.2019 o 18:27

    Keď sa koža cíti dobre, tak ide na ľad…

    Odpověď
   • Sú zjavne nažhavení na trestné oznámenie. Myslím ale že to tak skoro nepríde. Až sa ukážu koalície a veci sa vyprofilujú, politici zaradia …. potom bude správny čas. Nebudú oni rozhodovať kedy má prísť trestné oznámenie. Príde, až bude správny čas. Keď to budú čakať najmenej. Dovtedy nech sa trošku podusia.

    Odpověď
 23. Dávam link na nového poradcu Zuzany Caputovej. Nadnárodná právnická kancelária Dentons. Ak to tu bolo poprosím zmazať… https://www.dentons.com/en/peter-kubina.

  Kopírujem text, ktorý som našla na FB, jeho vyjadrenie na ústavnú sťažnosť JUDr. Harabina.

  Peter Kubina – ústavný právnik, poradca zvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej k tlačovej konferencií Judr. Harabína vo veci inaugurácie pRezidentky SR Mgr.Z.Čaputovej.

  „Odkladný účinok volebnej sťažnosti na ústavný proces obmeny na poste hlavy štátu ústava ani zákony nepoznajú. Neexistuje preto žiadny právny dôvod ani možnosť na odklad inaugurácie prezidentky. Každý má právo podať volebnú sťažnosť a je úlohou Ústavného súdu o nej čo najskôr rozhodnúť. Takéto prebiehajúce konanie však nemá žiaden dosah na proces, ktorým sa nová hlava štátu ujme svojej funkcie. Vyhlásenia pána Harabina ako to dnešné sú upútavaním pozornosti využívajúc to, že väčšina verejnosti nedokáže odborne posúdiť pravdivosť a relevanciu jeho tvrdení z hľadiska ich súladu s ústavou a zákonmi. Jeho vyjadrenia tak možno na prvé počutie pre osobu bez právnického vzdelania znejú odborne a sofistikovane, avšak po odbornej konfrontácii s platným právom a ústavnou judikatúrou z nich ostane iba dym.“

  Odpověď
  • No hlupák,ktory sa zosmiešni ale ešte o tom nevie

   Odpověď
   • Nestudoval náhodou v Plzni ? Nejsem právník,ale ten trotl si plete stížnost na lampárně hlavního nádraží s ústavní stížností . Opravdu poradce na správném místě.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2019 o 15:27

     Ktovie, ale viem na čo narážaš.

     Odpověď
     • Smyslem Harabinovej práce podle mne vůbec není sesazení Čaputové. Naopak . Je to výborný prvek pro nadcházející klíčové období /nejen slovenské/ 2019 -2020 . Vedle ní má možnost prokázat reálné řídící schopnosti jednak Pellegrini a velmi posílit motivace ke sjednocování pronárodních politických sil na Slovensku pro volby 2020.
      Harabin ji bude systematicky denunciovat /doufám že striktně právně/ a totálně ji zúží manévrovací prostor . Je to Zelenský v sukni a při správném tahání za drátky může být velmi k užitku. A ta trocha hanby se přežije…

      Odpověď
      • Oracle 911 17.6.2019 o 22:28

       Ja som narážal na to, že z Brnianskej (alebo z oOstravskej) univerzity vychádzali géniovia, za pol roka získavali titul…

       Odpověď
    • Kopírované z Nadácie otvorenej spoločnosti https://osf.sk/o-nadacii/nasi-ludia/
     Peter Kubina

     Vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v roku 2005 a advokátom sa stal v roku 2009. Celú svoju profesionálnu prax pôsobí v medzinárodnej advokácii. V súčasnosti je vedúcim partnerom bratislavskej pobočky medzinárodnej advokátskej kancelárie Dentons, ktorá je najväčšou právnickou firmou na svete.

     Odpověď
     • a pre Dentons pracuje aj Lipšic

      Odpověď
      • Oracle 911 17.6.2019 o 18:15

       Všetci na jednej kope, to bude kriku a bude im to na nič platné…

       Odpověď
      • len tak zo zvedavosti som si pozrela firmu Dentons,vznik,prepojenia atd.Je to zaujímavé čítanie.Lipšicovi sa už nečudujem jeho sebaistote ked má pocit že má za sebou túto firmu.Záleží na tom aké inštrukcie dostane Dentons ohladom budúcnosti zatial ju považujem za nebezpečného a silného hráča

       Odpověď
       • jediné, co dnes vytváří ź těchto rádoby renomovaných právnických a auditorských firem zdánlivě / a to zdůrazňuji/ silné a nebezpečné mezinárodní hráče je trend iniciovaný neokony. PRÁVO ANO, ALE JEN TO NAŠE. Určitě ne právnická kvalifikace
        žoldáčků v jejich službách. Nemyslím, že to vydrží dlouho . Bez krytí dolarem a letadlovou lodí tato moc prostě zmizí.

        Odpověď
        • dúfam že máš pravdu,myslela som to skôr tak že je to nadnárodná spoločnosť ktorá vznikla zlúčením viacerých firiem s dlhoročnou pôsobnosťou.Nechcem to tu rozpisovať lebo tých prepojení je vela a zahltil by sa diskusia,lepšie kdo chce nech pozrie sám

         Odpověď
  • slniečka ako tento Kubina ,budú zas viesť štvavú kampaň proti sudcovi Harabinovi a keď zas vyhrá ,tak o tom zase nebude informovať „našá“ tlač .

   Odpověď
  • Za prvé: právo nie je exaktná veda.
   Za druhé: legislatívny systém má za úlohu ochraňovať zavedenú/realizovanú koncepciu riadenia spoločnosti.
   A na západe (vlastne na celom svete) vládne proti-ľudská koncepcia.

   Odpověď
 24. R.Michelko
  Inaugurácia Zuzany Čaputovej. Jej prejav bol aspoň sčasti naozaj jej, neohúril, ale nebola to ani taká umelina ako u Kisku. Dajme jej sto dní a uvidíme. Napriek tomu jej squadra poradcov nič dobré neveští. Najhoršie sklamanie zboru poradcov – juristút Peter Kubina, ktorý sa nechválne preslávil výrokom, že ústava sa nemá interpretovať gramaticky, čím prerazil akékoľvek dno. Je to to najhoršie, čo bolo okolo Kisku a definitívne a doživotne sa tak profesijne zdiskreditoval. Naopak, pozitívne prekvapenie: poradkyňa pre sociálne otázky Zuzana Kusá, silne sociálne cítiaca, zaoberajúca sa roky fenoménom chudoby. Do kolektívu okolo Čaputovej sa nehodí, uvidíme, aký vplyv si vydobyje, každopádne držíme palce.
  Kiskova nová strana je už jasná. Bude vraj „Za ľudí“. Ide o to, akých… Jeho squadra: Juraj Šeliga alebo dôkaz o zneužití „slušného Slovenska“, Miroslav Kollár, dnes primátor Hlohovca, predtým riaditeľ Inštitútu pre verejné otázky, ktorý je dodnes Sorosom masívne financovaný a ktorého prezidentom bol Martin Bútora, šéf televíznej rady za Rybníčka, ktorý vždy dôkladne pozametal všetky jeho prešľapy, teda ideálny kádrový profil pre Kiskovu stranu. Ďalej starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký – toho chlapa je pre Kisku škoda, ale jeho dcéra robí u neho v Kancelárii prezidenta SR. No a, samozrejme, v Kiskovom tíme nemôže chýbať ani vyslanec Penty. Top manažér Dôvery Radomír Vereš musí dokončiť to, čo začali Zajac a Pentliarik. Dobre, že tom vieme už teraz. Ex europoslankyňa Jana Žitňanská je tam tiež, lebo ju Beblavý odmietol. Na a nakoniec sa čaká na Veroniku Remišovú. Jej historická úloha by mohla spočívať v tom, že po odchode od Matoviča by mohli preferencie tejto „sekty“ klesnúť niekde pod tri percentá. No a bonus nakoniec. Preferencie Kiskovej strany sú tesne nad šiestimi percentami. Asi polovica sumy, na akej štartoval Procházka. Ako skončil, vieme – na tretine svojej štartovacej pozície. Kiska je až ďaleko na Andrejom Dankom. Na bývalého prezidenta „úctyhodný“ výkon. To by hádam nedal ani nebohý Kováč.

  Nezabudnite navštíviť moju facebook stránku:
  https://www.facebook.com/veciverejne….

  Odpověď
  • > ústava sa nemá interpretovať gramaticky

   Táto myšlienka by sa mohla dať interpretovať aj v pozitívnom zmysle.
   T.j. neinterpretovať veci dogmaticky.
   Práve tohto vymanenia sa ľudí z rôznych dogiem a dogmaticko-šablónovitého uvažovania sa skrytí riadiči asi najviac boja.

   Odpověď
  • …jej Michelko naozaj tak naivny pokial ide o nu, alebo….?

   Odpověď
 25. Putinovec 17.6.2019 o 11:31

  Foldyna se vyjádřil slušně,výstižně a přímočaře.Možná by jeho slova mohl vnímat i občan s vymytým televizním mozkem.https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Foldyna-Rusove-se-pry-chystaji-obsadit-Evropu-Vazne-585694

  Odpověď
 26. Slovensko čelí problémům se stavbou jaderné elektrárny. Může za to italská firma?
  Dostavba slovenské Jaderné elektrárny Mochovce je v ohrožení. Může za to italská společnost, která proces podkopává tím, že neplatí faktury. Uvádí se v rámci vyšetřování novinářů portálu aktuality.sk.

  Do středu pozornosti novinářů se dostala firma Solesi, která sídlí v Itálii a na Slovensku je zastoupená složkou Solesi Slovakia Branch. V rámci projektu dostavby Mochovce, který celkově stojí 5,4 miliardy eur, působí od roku 2013 – dostala zakázku v částce 30 milionů eur. Firma se podílí na dostavbě posledních dvou (pozn. třetího a čtvrtého) reaktorů jaderné elektrárny.
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019061710164468-slovensko-celi-problemum-se-stavbou-jaderne-elektrarny-muze-za-to-italska-firma/

  Odpověď
  • Taliansky parazit prisatý na Slovenskú ekonomiku. V skutočnosti je ich tam viac, len to nieje také viditeľné.
   Prišiel čas vymiesť tento Augiášov chliev.
   GP už viac nepotrebuje aby niekto podkopával zdrojovú stabilitu Slovenska, ohrozoval energetické zabezpečenie krajín V4, a už vôbec nie aby sa riskovala jadrová havária uprostred Európy. Bude tam čistka.

   Odpověď
   • Oracle 911 17.6.2019 o 11:54

    A keďže sa to spomína v liberálnych médiách, tak čistky sú de facto pred spustením.

    Odpověď
    • Btw, včera som čítal správu, že odstúpil šéf slovenskej sekcie Ringier Axel Springer (majiteľ Aktuality.sk). RASpringer je nemecko-švajčiarsky mediálny holding. A v Aktualitách pracoval aj Kuciak.
     A mám veľmi silné tušenie, že ten bezprincípny …. Bárdy to schytá tiež.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.6.2019 o 12:12

      Schytá a urobia z neho obetného baránka…

      Odpověď
     • https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515822-riaditel-ringier-axel-springer-sk-milan-dubec-sa-rozhodol-odstupit/

      Odpověď
     • Možno pochopil, že treba vyskočiť z vlaku aj za jazdy.

      Odpověď
      • Nemyslím si, že skutoční páni takéhoto „vlaku“ niekomu dovolia len tak odísť z vlastnej vôle (ak nerátame situáciu, keď sa ho sami radšej rozhodnú zbaviť ako napr. Počiatka, ktorý to psychicky nezvládal – možno to bolo pre neho paradoxne vykúpením).
       To nie je ako bežná práca, na ktorú sa môžete zo dňa na deň vyprdnúť, toto je niečo úplne iné, to je ako zmluva s „Diablom“, proste naveky.
       Čiže zostávajú najskôr iba dve reálnejšie možnosti, a síce, buď mu dovolili odísť, alebo ho donútili odísť (a samovrahov veľa nie je).
       Mimochodom, myslíte si, že Kiska by z politiky už dávno radšej neodišiel sám, ak by mohol?
       Alebo žeby Kollár vstupoval do politiky, ak by ho nedonútili?
       Veď čo z tej politiky vlastne majú?
       Iba nervy.
       Tí poskoci nie sú až tak sprostí, ale starý dlh sa nejako splatiť musí.

       Odpověď
 27. Ďalšou tvárou Kiskovej strany bude Marek Hattas
  Do novej strany Andreja Kisku vstupuje nitriansky primátor Marek Hattas. Informáciu uverejnili v pondelok na facebookovej stránke propagujúcej Kiskov vstup do straníckej politiky s názvom Je nás viac.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516045-dalsou-tvarou-kiskovej-strany-bude-marek-hattas/

  Odpověď
  • Takze vsetko pracuje ako ma, zhlukuju sa mu tam zatial len a len mimovladkari, nik iny. Pekne ich zabalit, previazat mašlou a poslat do teplych krajin.

   Odpověď
   • Ja vravim,zeKiska je len ksicht..ktoreho hodia cez palubu…ked ho budu vyšeyrovať….čo verim ,ze budu…teraz im urobi medvediu službu …nasačkuju sa tam všetci…podaktorí sediaci na dvoch stoličkach…však prečo nie…slušnosť….a na Kiskovom chrbte sa vyštveraju až do parlamentu…ja len dufam…ze im to vo volbach dav zrata a nedostanu ani 3%…lebo oni všetci su si tak istí…kde beru tolke sebavedomie,zaruku…??

    Odpověď
    • A pozrime sa na Hattasa…takže maly boj sa začal…kto je lepší…ako deti na piesku…: ))…nech sa len zožeru…
     https://dennikn.sk/1501015/primator-hattas-vstupuje-do-strany-za-ludi-kiska-je-lepsi-lider-a-ovela-dalej-ako-progresivci/

     Odpověď
 28. Putinovec 17.6.2019 o 8:44

  Kauza zločinec Babiš začíná přecházet do uplakaného konce maškarní frašky.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milion-chvilek-Smali-se-mi-ze-demonstruji-za-penize-narikala-zena-u-Fridrichove-v-CT-A-zaluje-Babise-585669

  Odpověď
  • Takže za peníze, hezké přiznání

   Odpověď
  • Oracle 911 17.6.2019 o 9:56

   Neskutočný debili…

   Odpověď
  • Pěkně, jen tak dál :-)
   za chvíli se budou lidi stydět demonstrovat proti Babišovi, a to bude okamžik kdy bude mít maximálně silnou pozici pro prakticky jakýkoli manévr.
   Možná až trošku nezdravě…

   Odpověď
   • Oracle 911 17.6.2019 o 10:35

    To je logické prehupnutie do opačného extrému.

    Odpověď
    • Je to svým způsobem test jeho řídících schopností . Pokud podlehne pokušení , propadne sítem… Orel mouchy nechytá…

     Odpověď
     • Oracle 911 17.6.2019 o 10:57

      Áno, je to test.

      Odpověď
 29. Pellegrini oznámil ambíciu byť premiérom aj po ďalších voľbách.

  ČO POVEDIA O 30 ROKOV ĽUDIA O VAŠOM LÍDERSTVE?
  Pellegrini: …bolo by skvelé, ak by povedali o 30 rokov, že Pellegrini začal druhú éru slovenskej budúcnosti, pretože už máme štvrťstoročie za sebou…
  Až do posledného dňa v tejto pozícii budem robiť maximum, pretože je to dobré pre krajinu a nie aby si zapamätali mňa.
  https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/648798712199271/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.6.2019 o 0:24

   Prekvapujúce to nie je…

   Odpověď
  • Povedal to inak a v inom kontexte, že dva roky boli málo na to, aby mohol mať výsledky, ktoré si budú ľudia pamätať aj po 30 rokoch. Ale ak by mal príležitosť byť premiérom aj v nasledujúcom období …. – týmto spôsobom nejde do konfliktu s Ficom.

   Odpověď
   • To, že kto bude premiérom po voľbách je už určite plánované (Ficom s Pellegrinim atď.). Ide o to, že dané slová boli určené aj pre globálne „publikum“.
    …som schopný, mám víziu a verím v ňu, rozmýšľam na roky dopredu, som snaživý…

    Odpověď
 30. Totálně odvázaný Soukup: Kudy lezl Kalousek do bruselské příšery? A co radí Zdenda Bakala dětem od švýcarského jezera?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Totalne-odvazany-Soukup-Kudy-lezl-Kalousek-do-bruselske-prisery-A-co-radi-Zdenda-Bakala-detem-od-svycarskeho-jezera-585497
  Soukup a pár vtipů z politiky

  Odpověď
 31. Poslanci Národní rády Slovenské republiky za Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) navrhují omezit trestní imunitu prezidenta země. Chtějí ji omezit výlučně na výroky přednesené během výkonu jeho funkce a za všechny ostatní trestné činy by mohl být stíhán.
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019061610161559-na-slovensku-chteji-omezit-imunitu-prezidenta/

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2019 o 22:10

   No a teraz sa uvidí či budú „slušný“ kričať.

   Odpověď
   • mam pocit ,že SS už dávno skončili…

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2019 o 0:25

     Nie tí z ulice, ale z PS a okolia.

     Odpověď
 32. Doporučujem pozrieť reláciu v politike Truban – Erik Tomáš. To čo predvádzal Truban to je neskutočné !!!

  https://www.ta3.com/clanok/1157645/tomas-veri-v-caputovej-neutralitu-podla-trubana-prinesie-zmenu.html

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2019 o 20:30

   Erik Tomáš rozobral PS a Trubana na nitky. Dodávam, že Truban mohol by ísť aj za komedianta…

   Odpověď
   • Okrem obsahu debaty som sa nemohol vyhnúť predstave, vidieť Trubana ako premiéra Slovenska. Absolútne nevyhovujúca predstava – verbálny prejav, výzor, myslenie atď.

    Odpověď
  • Erik Tomáš a Ľubo Blaha majú synchronizovaný slovník. Hovoria nahlas o tom, že chápu, že ľudia sú zo Smeru unavení, ale „alternatívou“ sú pokračovatelia liberálnych monštier typu Kaník a pod.

   Odpověď
   • Sólista sa (na chvíľu) schoval a zbor začína hrať, objavujú sa nové postavy. To je dobre a tak to má byť.
    poznámka: sólista = predseda strany

    Odpověď
    • Oracle 911 18.6.2019 o 20:24

     Problém pre Čaputku je, že ho ťahá na pódium…

     Odpověď
 33. https://www.info.sk/sprava/157462/bugar-socialne-balicky-za-12-miliardy-neprejdu-v-ziadnom-pripade/
  Bugár: Sociálne balíčky za 1,2 miliardy neprejdú v žiadnom prípade
  Sociálne a daňové balíčky za 1,2 miliardy neprejdú podľa Bugára v žiadnom prípade. „My ako strana Most-Híd máme 150 miliónov,“ uviedol Bugár na margo sumy, ktorú môže jeho strana prerozdeliť v predkladaných opatreniach. Každá koaličná strana má podľa neho k dispozícii rovnakú sumu, vzhľadom na vyjadrenie ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD), ktorý opatrenia odhadol na 500 miliónov eur.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2019 o 18:21

   Bugár sa zas prejavil a balíček podľa mňa prejde…

   Odpověď
   • jasne,že prejde…ja som len veľmi zvedavá kde on skonči aj so svojou Csefalvayovou … hadam u Kisku… aj keď by rad odišiel z politiky aj take som čítala … a ja vravím ,nech si to pekne vyžerie

    Odpověď
    • Te|ď už nejde o Bugára jako osobu, ale elektorát voličů z maďarské menšiny. Ten je potřebné rozumně podchytit.

     Odpověď
     • Tiež ma to napadlo, ale nič to nemení na tom, že tým vlastne pumpuje matricu občianskeho konfliktu, vytvára pôdu pre neskoršie vzájomné obviňovanie sa. O jeho samoodpisovaní v očiach normálneho slovenského voliča nehovoriac. Béla, veď akýže potom už budeš MOST, keď sa vyhraňuješ tak pro-maďarsky a protištátne? A to tuná v susednom Martine máme primátora z Mostu, chápete, v Turčianskom Svätom Martine?

      Odpověď
      • Oracle 911 17.6.2019 o 12:31

       Byť na mieste SMK a ostatných maďarských strán, ja by som vyhlásil, že „naša strana by podporila tento sociálny balíček lebo to slúži aj nám“…

       Odpověď
 34. Čaputová pre TASR: Úplne sa stotožňujem so sankciami voči Rusku a som za ich zotrvanie. NIE návratu kompetencií národným štátom, som zástancom ďalšej integrácie
  https://www.hlavnespravy.sk/caputova-slovensko-trpi-korupciou-oci-si-pred-tym-zakryvat-nebudem/1789544

  Odpověď
  • odvážna pani,pozrite video
   https://www.infovojna.sk/article/video-hanba-caputova-vlastizradcovia

   Odpověď
  • Normálny proces odpisu liberálov a liberalizmu na Slovensku, do veľkej miery riadený perifériou globalistov pôsobiacou na území SR, v podstate ide o divadlo pre ovce.
   Čím viac budú liberáli vystrájať (a globalisti ich k tomu evidentne výdatne nabádajú), tak sa môže stať, že budúce parlament. voľby na Slovensku vyhrá ĽSNS, ak sa tomu samozrejme „trochu“ zákulisne pomôže, a SMER sa potom bude na tom v opozícii náramne zabávať.
   Rovnako, ak globalisti prenechajú tesnú výhru liberálnym fušerom, podobne ako fanúšikom brexitu v Británii, aby sa sami zdiskreditovali.
   Môže nastať situácia, že ľudia budú ešte plakať za SMERom.
   Takéto môžu byť plány, otázka je, do akej miery môže takáto „avantúra“ Slovensku uškodiť, alebo naopak pomôcť.
   Bohužiaľ nepoznám presné detaily riadeného objektu (SR), ani nedokážem s dostatočnou mierou predikovať potenciálne následky plynúce z vyššie uvedených scenárov.
   Mimochodom, tie sankcie západu voči Rusku sú pre Rusko požehnaním, v podstate ide o taký darček globalistov a nejaká pro-americká nula Čaputová nemá na ne absolútne žiadny vplyv.

   Odpověď
   • ĽUBOŠ BLAHA
    Do Kiskovej strany vstupuje jeden z najznámejších amerických pudlíkov – Tomáš Valášek. Ak on nie je agent CIA, tak potom nikto.
    A SÚŤAŽ O TO, KTO NAJVIAC NENÁVIDÍ RUSKO, VYHRÁVA…
    Pamätám si ho ako veľvyslanca pri NATO v Bruseli. Nikdy som nezažil toľko rusofóbie ako pri rozhovoroch s ním a jeho tímom. Vadili sme sa riadne. Kultivovane, ale tvrdo.
    Tí chlapci tam už rozmýšľali nad tým, koľko hodín sa vydržíme brániť, keď nás napadne Rusko. Útok očakávali každú chvíľu. Ako úplní blázni.
    To bolo asi pred 5 rokmi. Rusko nás medzitým stále nenapadlo. Ale som si istý, že Valášek na útok každé ráno netrpezlivo čaká.
    Lebo ľudia ako on nenávidia Rusko tak, že im to zatemňuje mozog. Nič lepšie si Kiska do svojej strany vybrať nemohol – Valášek presne vystihuje to, aký je Kiska vojnový štváč a americký zbrojný lobista.

    BEZPEČNOSTNÁ HROZBA PRE SLOVENSKO

    Valášek neskôr odišiel do americkej mimovládky Carnegie. A ako sa sám pochválil pre slovenské médiá – bol spolutvorcom Bezpečnostnej stratégie SR.
    Už chápete, prečo som túto stratégiu tak veľmi kritizoval? Chápete, prečo nesmie prejsť do parlamentu?
    Dnes je to stopercentne potvrdené – Valášek je Kiskov človek. A obaja sú americkí tajtrlíci.
    Takíto ľudia musia stáť čo najďalej od našej zahraničnej politiky, pretože sú pre Slovensko bezpečnostnou hrozbou.
    RUSKO JE GARANT MIERU, AJ KEĎ SA TO KISKOVÝM PODRŽTAŠKOM NEPÁČI
    Dnes v rozhovore Valášek označil moje pozitívne vyjadrenie o Rusku ako o garantovi mieru vo svete za naivné.
    Len mu pripomeniem, že nebyť Ruska, dnes sa ešte rozvaluje v Sýrii Islamský štát, vo Venezuele je už americká vojna a Irán už bombardujú americké stíhačky.
    A áno, som si istý, že presne toto Kiska s Valáškom chcú – vojnu, zbrojenie a krviprelievanie. A možno je naivné usilovať o mier. Ale pre mňa napriek tomu ostane mier tou najväčšou hodnotou.
    NAJVÄČŠÍ OMYL SLOVENSKEJ DIPLOMACIE
    Valášek dnes potvrdil, že bol jedným z najväčších omylov slovenskej diplomacie.
    Potvrdil, že je americký vojnový štváč ako Kiska.
    Potvrdil, že je spolitizovaný až do špiku kosti.
    Potvrdil, že nie je žiaden nezávislý odborník, za ktorého sa vydával, ale len nástroj v rukách pravicových politikov.
    VALÁŠEK MÁ DOMÁCU ÚLOHU – AMERICKÉ ZÁKLADNE NA SLOVENSKU
    A zároveň potvrdil, že ak by sa náhodou stal v budúcnosti ministrom zahraničných vecí či obrany, ako prvé sem rozmiestni americké základne. Lebo o to v skutočnosti celý čas ide.
    Valášek je odpoveďou na viacero otázok ohľadom alternatívy, čo ponúka pravica. Odpoveď je jasná – zo Slovenska idú spraviť americkú kolóniu. Dnes je to nad slnko jasnejšie.
    Kiska je najväčším ohrozením pre mier, stabilitu a suverenitu Slovenskej republiky v jej novodobých dejinách.

    Odpověď
    • Po tom pomaly 30 ročnom uspávacom liberálnom pivnom nápoji na Slovensku sa práve naopak mieša veľmi nahorkastý liberálny kokteil, ktorý by mal prebrať aj tých najväčších ochmeľkov.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.6.2019 o 18:18

      Otázka po tom je len či sa to skonzumuje pred voľbami alebo po voľbách.

      Odpověď
   • Oracle 911 16.6.2019 o 18:19

    >Bohužiaľ nepoznám presné detaily riadeného objektu (SR), ani nedokážem s dostatočnou mierou predikovať potenciálne následky plynúce z vyššie uvedených scenárov.

    To čo píšeš by bola pravda len vtedy, keby skutočný patrioti stáli bokom a nevedeli nič o riadení. Takže Smer to vyhrá, ale vládu nemusí zložiť a otázka preto je, že čo bude do tej doby s Čaputkou.

    Odpověď
    • No, skor co budeme robit, ak nam sprivatizuju zvysok majetku a vytvoria americke vojenske zakladne. Na nas ucet, samozrejme. A nemyslim obrazne, ale financne.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.6.2019 o 10:05

      Prvá vec je, že nesmieme dovoliť to, aby liberasti zložili vládu.
      Druhá vec je, že nesmieme dovoliť to, aby ĽSNS zložila jednofarebnú vládu.

      Odpověď
      • Pripomínam, čo povedala Čaputová v jednom z predvolebných rozhovorov, že nemusí poveriť zostavením vlády víťaza volieb. Je jasné, kam to smerovala. Otvorená ostáva otázka, či bude vtedy ešte Čaputová.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.6.2019 o 11:57

        No veď to je ten zádrhel, pre liberastov ktorú celkom neuvedomujú.

        Odpověď
     • Niekedy sa používa liečba šokom.

      Odpověď
  • Hezky sebe i svoje odepisuje, hodná holka

   Odpověď
   • Vypadá to, že Čaputová je pre tento účel/proces lepšou voľbou, než by bol Šefčovič.
    Práve na to som narážal vo svojich komentoch po voľbách, hoci niektorí boli z jej výhry frustrovaní.
    Vasky nie nadarmo akože odje… Mistríka tesne pred voľbami, aby tak zachránil červenú Čapičku.
    Niekedy je lepšie „víťazstvo“ radšej prenechať súperovi.

    Odpověď
    • popolvár 17.6.2019 o 17:55

     my sme neboli frustrovaní z výhry Čaputovej. My sme boli frustrovaní z toho, ako k voľbám pristupovali voliči a ako volili – my sme zaplakali nad obrazom spoločensko-politickej gramotnosti a angažovanosti slovenského voliča…
     Voliči jednoznačne sklamali, tak teraz musia nájsť riešenie tí, čo ťahajú nitkami v prospech Slovenska v zákulisí…

     Odpověď
     • Keď sa tak na to dnes s odstupom času pozerám tak mi príde, že Čaputová je pre súčasnú slovenskú spoločnosť OPTIMÁLNOU voľbou.
      Šefčoviča ľudia vnímali ako smeráckeho zlodeja a vlastizradcu, do určitej miery aj Harabina, a ten by navyše mohol rozkolísať „loď“.
      Mám taký dojem, že niektoré kruhy, ktoré zo začiatku na Harabina vsádzali, neskôr už nechceli, aby vyhral.
      A Šefčovič vstúpil do hry dosť neskoro, čo bol tiež možno zámer.

      Odpověď
     • Proste rozhodla menšina hlupákov.
      Ale ono to podobne chodí aj v bežnom živote, že najväčšie problémy vždy spôsobuje len zopár hlupákov a svíň, ktoré ľahostajná väčšina neriešil.
      Pozriem sa z okna a vidím to na dennom poriadku.

      Odpověď
 35. takže mod Kiska pokračuje…vidite nejaky rozdiel?…Čaputová-Kiska 2.0
  Nová prezidentka SR Zuzana Čaputová chce byť hlavou štátu všetkých občanov, mať konštruktívny dialóg s vládou a byť aktívnou vo vnútornej politike. Slovensko podľa nej trpí korupciou, má deficity vo vymožiteľnosti práva a existujú prepojenia finančných a kriminálnych skupín na politické špičky.

  https://www.hlavnespravy.sk/caputova-slovensko-trpi-korupciou-oci-si-pred-tym-zakryvat-nebudem/1789544

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2019 o 18:11

   To je nedostatok predstavivosti jej „poradcov“…

   Odpověď
 36. V uplynulom roku sa americké spravodajské agentúry stali oveľa aktívnejšími ako predtým a snažili sa dostať škodlivý softvér do ruskej elektrickej siete. Uviedli to na internetových stránkach novín The New York Times. S odkazom na nemenované zdroje vydanie tvrdí, že Spojené štáty nedávno posilnili nasadenie kybernetických nástrojov na preniknutie do ruského energetického systému. Zástancovia tejto agresívnej verzie dopadu na Ruskú federáciu tvrdia, že Rusko pred niekoľkými rokmi zaviedlo svoj škodlivý softvér, ktorý by mohol sabotovať americké elektrárne, ropovody, plynovody a vodovody v každom budúcom konflikte so Spojenými štátmi. Takáto činnosť, tvrdí sa vo vydaní, je čiastočne určená ako varovanie a čiastočne by mala byť pripravená na uskutočnenie skutočných kybernetických útokov v prípade veľkého konfliktu medzi Washingtonom a Moskvou. „Washington takýmto spôsobom chce varovať prezidenta Vladimíra Putina,“ uvádza sa v novinách. V článku sa uvádza, že pred siedmimi rokmi začali Spojené štáty zbierať informácie o ruskom energetickom systéme s cieľom pripraviť kybernetické útoky.
  https://rusvesna.su/news/1560620416

  Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2019 o 21:19

   V podstate sa priznali k pokusu o teroristický čin…

   Odpověď
   • A na spoločné iniciatívy s RF v rámci OSN na normalizáciu a reglamentáciu vzťahov krajín v digitálnom a kybernetickom priestorore Američania už ktorý rok nechcú pristúpiť.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2019 o 12:26

     GP pripravil pôdu, a Trump svojimi tweetmi teraz vytvára páky aj na použitie na domácom fronte…

     Odpověď
 37. Košická krajská rada strany Smer-SD na rokovaní podporila predsedu Roberta Fica a na mimoriadny snem strany nevidí dôvod.
  https://www.napalete.sk/rada-smeru-sd-v-kosiciach-podporila-fica-mimoriadny-snem-nechce/
  a prave teraz pani dokonalá Smolková čo burcovala ,z toho vyšla ako uplna chudera : )))

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-85/#comment-233333

   Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2019 o 21:43

   A stále je to ešte lepšia ako alternatíva, ktorú dostane ten, kto jej túto „skvelú“ myšlienku podsunul…

   Odpověď
 38. Zcela bezprecedentní politický incident se odehrál dnes 15. 6. 2019 v Lidicích, kde probíhal pietní akt kladení věncům obětem nacistů. Když se chystali k aktu kladení připojit Noční vlci, začala se k nim stahovat vojenská policie. Noční vlci však nechtěli vyvolat konflikt. Věnce nakonec položili jinam než ostatní, a symboly Ruska ze sebe nestrhli.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019061510150354-nocni-vlci-ponizeni-v-lidicich-nesmeli-klast-vence-obetem-nacismu-tam-kde-ostatni-foto-video/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2019 o 18:50

   Teraz už vieme kto ovláda českú vojenskú políciu.

   Odpověď
  • Putinovec 15.6.2019 o 18:59

   Úmyslné vyhrocování situace.Zrůdy se neštítí ničeho.

   Odpověď
 39. Putinovec 15.6.2019 o 17:28

  Zbořil poukazuje na připravovaný převrat v listopadu.http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-uz-jenom-chybi-u-tech-demonstraci-nejaka-obet/

  Odpověď
 40. No pozrime sa na Fica….klobuk dole pan Fico…je to vyhranenie sa? či dal najavo ,že inauguracia je nezakonna?
  Predseda strany Smer – SD Robert Fico blahoželá novozvolenej prezidentke SR Zuzane Čaputovej k dnešnej inaugurácii a nástupu do funkcie. Z dôvodu účasti na dlhodobo plánovanej súkromnej udalosti mimo Bratislavy (svadba) sa však nemôže osobne na sobotnej inaugurácii zúčastniť. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Smer – SD Ľubica Končalová
  http://www.teraz.sk/slovensko/r-fico-blahozela-z-caputovej-na-in/401635-clanok.html

  Odpověď
  • neúčast je silný argument při eventuelním zneplatnění nebo zpochybnění volby : Čaputová už nastupuje se silným osobním handicapem a každé další závažíčko do baťohu její pozici dále oslabuje. Ukazuje se, že scénář jejího zvolení se slabým mandátem a jeho další oslabování mění poměr sil na politické scéně SR ve prospěch exekutivy a jmenovitě Pellegriniho. Paní NIKDO bude obdobou pana Zelenského .Pokud ovšem nezmění dres…

   Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2019 o 12:51

   Nechce sa zúčastniť na tej fraške…

   Odpověď
  • Byl by vůl, kdyby se toho tyjátru ucastnil… Danko také nekoukal moc nadsene.. a pinda mlela nesmysle z bruselského kolovratku…asi si hraje na alžbětu ll. to se vám bráchové ta prezidentská volba moc nepovedla… snad příště… držte se!!!

   Odpověď
   • Daniela I. 15.6.2019 o 17:31

    „… asi si hraje na alžbětu ll.“
    —————–
    Nie, kurátori majú snahu vytvoriť z nej novodobú osvietenú Máriu Teréziu. Indície boli už počas jej prezidentskej kampane.
    “ Farba jej šiat – pastelovo modrá symbolizuje dôveru, úprimnosť, stabilitu. Je to farba, do ktorej sa obliekala aj osvietená panovníčka Mária Terézia. V šatách tejto farby je zobrazená na mnohých obrazoch. Detail, ktorý je v hornej časti šiat, vinúci sa okolo ramien až po rukáv, symbolizuje rieku Dunaj, hĺbku, múdrosť.“
    https://sarm.pluska.sk/celebrity/tajomstvo-inauguracnych-siat-prezidentky-zuzany-caputovej-preco-vybrala-prave-tuto-farbu

    Čo si A. Danko myslí o volebnom úspechu prezidentskej kandidátky Z. Čaputovej a jej pestovanom imidži M.T., jej dal jasne najavo už pred inauguráciou, samozrejme, „zlyhali“ úradníci kancelárie NRSR, ktorí:
    - pri príležitosti inaugurácie Z. Čaputovej, bez predchádzajúcich konzultácií s jej poradcami, pozvali na slávnostnú recepciu všetkých neúspešných prezidentských kandidátov, čo doposiaľ nebolo obvyklé;
    - na deň inaugurácie prenajali priestory Bratislavského hradu mladému huslistovi, takže slávnostná recepcia sa uskutoční v Redute, nie na Hrade. Bolo jej naznačené, kde je jej miesto, aký silný má mandát.
    https://www.hlavnespravy.sk/inauguracia-caputovej-narazila-na-necakane-komplikacie/1776215

    Dnešné Dankovo faux pas alebo zámer ?
    Podľa Ústavy SR má byť nový prezident vymenovaný v presnom čase, a to o 12.00 hod. Vtedy totiž končí funkciu bývalý prezident. O 12-tej hodine rezident A. Kiska ukončil svoju funkciu a Z. Čaputová mala v tomto čase zložiť prezidentský sľub. Áááá jéééj, v aktuálnom čase mal však slávnostný prejav A. Danko, čím Z. Čaputovej znemožnil zloženie sľubu na pravé poludnie. Slovensko nemalo 7 minút prezidenta.
    Podľa môjho názoru A. Danko týmto spôsobom dal najavo, že prezidentský mandát Z. Čaputovej je sporný.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.6.2019 o 18:04

     Zámer, lebo keď príde z ÚS rozhodnutia, tak ju môžu vyhodiť z paláca bez väčších prieťahov s tým, že „slušný“ budú mať zavreté huby.

     Odpověď
     • Daniela I. 15.6.2019 o 19:36

      Hej, hej, zámer. Inak aj novomenovaný predseda ÚS JUDr. Fiačan prispel svojou troškou do mlynčeka šrotujúceho Z. Čaputovú.
      Totiž talár ústavného sudcu pozostáva z dlhého čierneho plášťa po č l e n k y s červeným lemom na rukávoch a golieri. Červený lem na golieri smeruje od kľúčnych kostí, pričom sa smerom k ramenám rozširuje a pokrýva takmer celé plecia. Predseda ÚS používa aj zlatú reťaz.
      Na porovnanie:
      1/ Správny talár – JUDr. Macejková pri inaugurácii rezidenta Kisku v r. 2014
      https://www.aktuality.sk/fotogaleria/255013/foto-inauguracia-andreja-kisku/5/
      https://www.bystricoviny.sk/spravy/prezident-kiska-vymenuje-za-ustavnu-sudkynu-aj-bystricanku-janu-lassakovu/attachment/sr-prezident-kiska-inauguracia-bax/

      2/ „Talár“ ( pelerína??? ) JUDr. Fiačana pri inaugurácii Z. Čaputovej v r.2019
      https://dennikn.sk/minuta/1499786/
      To je ďalšia skutočnosť dokresľujúca „legitímnosť“ mandátu a „dôstojnosť“ inauguračného aktu.

      Odpověď
      • Oracle 911 15.6.2019 o 20:46

       Inými slovami, všetci priamo zainteresovaný vedia (možno až na Čapotu a na PS), že celá inaugurácia bola fraška. Otázka preto znie, že kto zaplatí konečný účet…

       Odpověď
       • Že by i Markíza prispela ešte pred inauguráciou ?
        Redakčnému tímu komerčnej televízie sa podaril naozaj poriadny prúser, keď sa objavilo meno novozvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej pri reportáži o istej bezdomovkyni.

        https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/obrovsky-pruser-markizy-neuverite-ako-strapnili-buducu-prezidentku-caputovu?utm_source=fbINTERN&utm_medium=P1D&utm_campaign=fanpageNCPZ&fbclid=IwAR1jA5nibBqtd-6HkasND7ONaiaK2584UxlmIiEmpxwh4Q4Ua3gwWbMt2R0

        Odpověď
        • Oracle 911 16.6.2019 o 7:53

         To nebola chyba, ale signál zmeny aliancie…

         Odpověď
       • Podle její „inaugurační“ fotky na Sputniku bych řekl, že ví a cítí obrátku na krku.Ve tváři výraz oběti.

        Odpověď
      • V rakouske ORF byla velmi kratka reporaz o inauguraci prvni prezidentky Slovenska. Moderator vyslovil jeji jmeno s „K“ – Kaputova, jestli chyba nebo umysl?
       Drive uz jeji jmeno v ORF padlo a vyslovovali jej alespon s „C“ bez hacku- Caputova. Ted s „K“.

       Odpověď
       • Veď Nemci majú „č“ = „tsch“, ale takto sa im to asi viacej páči…

        Odpověď
    • K farbe Caputovej siat. Vybavila sa mi pri tom informacia, ze Trump chce zmenit farby Air foce one tak, ze uz nebude bledomodry (s bielou). A mal by byt vo farbach GP trikolory – biela, modra, cervena.

     Odpověď
    • Myslím že tie všetky faux pas, sú viac-menej odkazom pre jej stvoriteľov (oligarchov). V tom istom duchu, ako to odkázal pred časom Pelle Pente v súvislosti s nemocnicou.

     Odpověď
    • výber Reduty sa im „podaril“ ;-) …. Svojho času bola miestom zábav, estrád, umeleckých vystúpení a rôznych zhromaždení obyvateľov Bratislavy…..https://sk.wikipedia.org/wiki/Reduta_(Bratislava)

     Odpověď
  • popolvár 15.6.2019 o 14:08

   máme neústavnú p-rezidentku. Takže pre mňa osobne prezidentkou nie je až do doby rozhodnutia Ústavného súdu o Harabinovych žalobách.
   V tomto zmysle aj prípadné hanobenie, či odstraňovanie jej portrétov ako prezidentky nemôže byť trestné.

   Odpověď
  • Začínam mať dojem, že celé divadlo, okolo ne/zvolenia Zuzanky Čaputovej, „zaslúžilej euro-ekoaktivistky,“ ktorá celý život bojovala s oligarchami ( tak skvelo, až ju dostali do prezidentského paláca ), bude mať ešte zopár dejstiev.
   Ona je, okrem iných „predností,“ čistý politický analfabet, čo je ale vlastne dobre. Papagájuje, čo jej naservírujú „poradcovia.“ A vybrali jej dobrých, napríklad pán Leško, to je veľmi tvárny poradca, ten bude za benefity rád slúžiť hocikomu. A je tam takých viac. Ono, keď im už bude jasné, že nie len, že nebudú zlaté padáky typu dulebovsko-dzurindovských „prednášok“ v USA za 30 strieborných, ale že môžu prinajlepšom skončiť na zvyšok života v nápravno-výchovnom zariadení, tak sa rýchlo zorientujú. A potom len Zuzanka začne prekvapovať. Až mi začína tých liberálnych fanatikov, čo majú z nej opuchnuté hlavy, byť ľúto. Také sklamanie, to bude ťažká rana na ich komplexy menejcennosti.
   Pani Čaputová, druhá odmocnina z úžerníka Kisku, sa za pomoci svojich euro-atlantických poradcov čoskoro zhovädí, plus ešte môžeme čakať, kedy vybuchne bomba nezákonnej inaugurácie. Myslím, že sa to schválne necháva ísť ďalej. Keby sa teraz inaugurácia pozastavila, tak už vidím v uliciach nie len slušných liberálov, ale aj sestričky, učiteľov, poľnohospodárov a ktovie koho ešte. A heslom dňa by bolo „Neberte nám princeznú!“
   Je ešte skoro, ale procesy sa zrýchľujú, ako vidíme okolo seba a časy sa menia. A tým, že sa to nechá vyzrieť ( resp. vyhniť ), tak to dosiahne omnoho väčší efekt. Dnes by bola pani Čaputová obeťou zvôle Fica a spol. Ale zajtra…
   Toto je šachová partia na viac ťahov a zatiaľ len začína. Sparafrázujem „válečného invalidu a kripla“ z propagandistického snímku Pelíšky: Dávam Čaputovej rok, maximálne dva.

   Odpověď
   • popolvár 15.6.2019 o 21:38

    útok na Čaputovú bude spustený v príhodnú chvíľu. Ide iba o to najvhodnejšie načasovanie. Viď. načasovanie útoku na rakúskych slobodných skrze Stracheho Ibiza kauzy. Tiež sa čakalo vyše dvoch rokov…

    Odpověď
  • Novozvolená prezidentka Čaputová po slávnostnej inaugurácii položila kvety k pamätníku obetiam holokaustu a potom k pamätníku obetiam komunizmu.
   To hovorí za všetko. A naivní si myslia, že bude prezidentkou aj obyčajných ľudí…

   Odpověď
   • Daniela I. 15.6.2019 o 19:58

    A čo takto položiť aspoň kyticu červených ruží (keď už nie veniec) na Slavíne?! Nezvýšil čas ? Z predchádzajúcich návštev hrobových miest ( myslím, že bola aj na Kováčovom hrobe) sa jej už uzlia nohy ?!

    Odpověď
    • aj na Kuciaka zabudla…. : )

     Odpověď
  • Napoštovej známke je s Taritou 2, čiže druhá trieda :)

   Odpověď
 41. Šefčovič :
  Za ruský plyn už nebudeme platiť
  v dolároch, ale v eurách :)

  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/515839-velka-zmena-namiesto-dolarov-za-rusky-plyn-eura/

  Postupnými krokmi k samo-s-práve..

  Ak to tu niekde už niekto nakopčil, tak pardón

  Odpověď
  • Oracle 911 14.6.2019 o 18:35

   Nie, si prvý a pre nás to nieje v žiadnom prípade prekvapivý vývoj ale predsa je to príjemná správa.

   Odpověď
   • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-46/#comment-233489

    Odpověď
  • Šefčovič to doufám patřičně osobně zfruktifikuje . I když byl jen vykonavatelem zákulisní dohody.

   Odpověď
   • To je síce samozrejme pravda,
    ale 5 rokov tento krok ako EÚ-Komisár pre energetiku
    spolupripravoval.
    Inak pozrite si faktúry za plyn a elektrinu,
    ako si jednotlivé koncerny de-facto
    už niekoľko rokov účtujú paralelne nielen v Eurách a dolároch,
    ale aj v kWh. T.j., ENERGO ako mena je už nejaký čas aktívne tu.
    (Vyzerá, źe GP tak tečie do bôt, že sú ochotní aj na takýto vážny kompromis)

    Podobne inak postupovali koncerny v rokoch 1995-1999
    pri prijímaní a adaptácii na EMU.
    Preto sa banky pred nastávajúcou transformáciou sektoru
    tak zúfalo snažia „vkúpiť“ do energetických koncernov,
    lebo reálne sú už dávno skutočnými emitentami obeživa oni
    (energetický sektor, ťažobné spoločnosti, etc..).

    Ide o asi najefektívnejšiu sériu paralelných krokov
    s cieĺom stabilizácie európskej a globálnej ekonomiky a tak aj politiky.
    Tých niekoľo „ALE“ sme tu uź rozoberali, tak sa nebudem radśej opakovať..
    Okrem toho treba dozrieť zhora na zvyśky zblblých amíkov..ktorí stále ešte nečekli zmenu na šachovnici a utrhli sa svojvoľne z reťaze. AKo zblúdilé strely..

    Po ukončení operácie uź bude naozaj prakticky jedno,
    či má niekto CZ, alebo Euro.
    Výhody a nevýhody zmiznú a zostane jeden invariant,
    čím budú nepresnosti v riadení ekonomických cyklov výrazne menśie,
    s cieľom tlačiť špekulatívny priestor limitne k nule.
    (úrokové sadzby tiež na nulu; max. viazané do aktuálneho percenta rastu HDP
    a na povinnú technologickú inováciou; v opačnom prípade len na výnimočné schválenie)
    To následne v zásade samo vyrieši podstatu ekologickej a sociálnej rysujúcej sa katastrofy.

    Potom zavedenie ročných sterilizačných cyklov obeživa ako pri gastráčoch,
    s možnou periódou vzorkovania /12, no v prípade potreby i menej a opciou prechodu
    na udržateľnú deflačnú politiku.. t.j. dlhodobé výrobné cykly, nedevastujúce prírodu a elimináciu zbytočnej spotreby atď. apod.

    Proste asi iba tak je GP schopný získať čas..na preskupenie.
    Otázkou je, čo s tým ćasom urobíme my?
    Avšak nepredbiehajme zasa príliš..
    Najprv sa aspoň vyššie uvedené musí podariť.
    Bo ak si amíci nedajú povedať, môže byť pre vśetkých koniec, úplný koniec.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.6.2019 o 7:42

     Vďaka za sumár.

     Odpověď
    • To byla dobře míněná pobídka pro Maroše, aby si to nenechal vyfouknout nějakou megeríniovou a spol.

     Odpověď
 42. Kasína a herne v Nitre skončili, poslanci schváli zákon o zákaze hazardu
  Poslanci nitrianskeho mestského zastupiteľstva v piatok schválil všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o zákaze hazardu. Podľa nového VZN mesto zakazuje umiestňovanie herní a kasín na celom území Nitry v hoteloch, moteloch a penziónoch.
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/515785-kasina-a-herne-v-nitre-skoncili-poslanci-schvali-zakon-o-zakaze-hazardu/

  Odpověď
  • Este to zviest v celej republike a + tabak a hl. chlast a sme na dobrej ceste. Alkohol by som dal predaj tak do 16:00 a aj to obmedzene mnozstvo na hlavu + do mesiaca limit a iba na obcanak a ak by prislo k poruseniu, tak nasleduje exemplarne potrestanie. Narod musi najprv vytriezviet inak sa nikam nepohne a to plati zvlast pre nasu vychodnu cast.

   Odpověď
   • Nakoľko v čele tejto iniciatívy je primátor Nitry Hattas (tzv. slušný človek a kamarát ľudí z Esetu), tak mám veľké pochybnosti o ušľachtilosti zámerov takéhoto kroku.

    Odpověď
    • Keď niekto robí niečo dobré,
     musíme s ním v tej konkrétnej veci spolupracovať.

     Aj keby to bol Sereš, či Hitler, Franta, alebo GP.

     Nechceme sa snáď evolučne zablokovať
     ako liberofašisti, keď jačia, že s ĽSNS
     nebudú spolupracovať v ničom „s princípu“, či?

     Výrazu SPÁJANIE treba dať konkrétnu, stále lepšiu náplň.
     Integrovať všetkých.
     Každého v tom, v čom je celkovo objektívne prospešný.

     A neviem si asi predstaviť človeka,
     ktorý by nemal v sebe aj niečo pre všetkých prínosné.
     Kto tvrdí, źe nie, iba zle hľadal,
     resp. akoby tvrdil, že Boh sa zmýlil..
     (čo je už ale skôr ďalšia náväzná téma)

     Pozitívny atraktor v tom lepšom zmysle..

     Ok.. ĽSNS majú samozrejme tiež hodne čo vylepšovať
     a v nemálom sa i krotiť..

     Odpověď
 43. Ruskí špióni pôsobia v Limbachu, tvrdí centrum Jána Kuciaka
  Rusi, ktorí stáli za šikanou ruského investigatívneho novinára Ivana Golunova, pôsobia aj na Slovensku, konkrétne v Limbachu neďaleko Bratislavy. Informovalo o tom Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK) na svojej webovej stránke. Igor a Marat Medoevovi sú podľa kolegov novinára Golunova príslušníci ruskej tajnej služby FSB. Golunov ich obvinil z korupcie a riadenia moskovskej pohrebnej mafie.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515777-ruski-spioni-posobia-v-limbachu-tvrdi-centrum-jana-kuciaka/

  Odpověď
  • Arpaš a jeho banda majdanuju na počkanie….a zase na chrbte Kuciaka si robia PR…aky už je tupoň Arpaš..!.: )))a vraj investigativny novinár…..je to odpad liberalluzy….

   Odpověď
 44. Tak Hlavné správy dali na súd projekt Konšpirátori.sk, ale 2x nepochodili. Žiadali ale o vymazanie zo zoznamu. Čiže o niečo podobné, ako keď Čižnár dal návrh na rozpustenie ĽSNS. Týmto pádom sa Hlavné správy prejavili dostatočne jasne, za čo kopú.

  https://medialne.etrend.sk/internet/hlavne-spravy-uvadzaju-ze-su-najdoveryhodnejsi-web-na-slovensku-mylia-sa.html

  Podali to takto hlúpo, oni to nechcú vyhrať, oni potrebujú permanentný boj. Zrejme chcú ukázať, ako sú proti nim ešte aj súdy. Týmto pádom sa chystajú rozmontovávať aj súdnu moc. Ak za týmto projektom skutočne stoja tajné služby, potom je absolútne nepochopiteľné, že toto médium vedú takto diletantsky. Jedine zámerne.

  Vyškrtnutie zo zoznamu sa im týmto pádom podarilo. Len nie z Konšpirátorov, ale zo zoznamu akejkoľvek dôveryhodnosti.

  Odpověď
  • Hon na Kisku začína…nech mu nedaju dychať

   Odpověď
   • Pardon to malo ist pod Atevi prispevok nizsie

    Odpověď
 45. OČAKÁVAME NAŽIVO: TK R. Fica a J. Richtera
  https://www.teraz.sk/slovensko/ocakavame-nazivo-tk-r-fica-a-j-ric/401419-clanok.html

  Odpověď
  • Vsetci styria bez kravaty…

   Odpověď
 46. Nezaradený poslanec NR SR Peter Marček pri príležitosti ukončenia mandátu prezidenta Andreja Kisku organizuje protestné zhromaždenie. Marček tvrdí, že verejnosť nesmie byť ľahostajná. Nesmieme dovoliť jemu, aj orgánom činným v trestnom konaní, prokuratúre a súdom, aby jeho trestné činy zostali nevyšetrené a nepotrestané! Zákony platia pre všetkých, tak ako pre Bašternáka, tak i pre Kočnera, či Kisku! Imunita mu skončila, teraz sú na rade vyšetrovatelia, prokuratúra a súdy.”
  https://www.hlavnespravy.sk/poslanec-marcek-oznamil-na-nedelu-protest-proti-kiskovi-jeho-novej-strane-uz-nebude-mat-imunitu-podme-mu-zratat-vsetky-prehresky/1787858

  Odpověď
  • Teraz si to vyžerie aj s urokmi…utečie aj sam…

   Odpověď
 47. Luboš Blaha
  Veľký brat pritvrdzuje. A ja mám vážne obavy o demokraciu na Slovensku.
  Američania sa dnes vyhrážajú britskej opozícii, že „zatlačia“ jej lídra.
  Ich odporcovia ako Julian Assange sú mučení.
  Latinskú Ameriku chápu ako svoju kolóniu.
  A vyhrážajú sa vojnou a bombardovaním.
  To si fakt niekto myslí, že keď toto robia na celom svete, u nás na Slovensku len tíško tolerujú nepohodlných politikov?
  Zamyslite sa, kto tu minulý rok na Slovensku spustil „Majdan“.
  A pozrite sa, čo tu v poslednom čase stvára ESET.
  Hneď všetko bude dávať zmysel…
  Niekto tu zjavne potrebuje mať zo Slovenska svoju poslušnú kolóniu.
  Zastavme ich, bratia!
  https://www.facebook.com/LBlaha/?epa=SEARCH_BOX

  Odpověď
  • Blaha plní svoji týmovou roli . Potřebujeme vlastní média, to je jasné.

   Odpověď
   • Presne tak, dobre to robia. Liberálni fašisti musia dobre zúriť !!! Už aby sme mali takú televíziu ako je TV Barandov !!!

    Odpověď
    • QuoVadis 14.6.2019 o 9:35

     V Rakousku je situace stejna… „podpindosnicka“ statni ORF a jedna nezavisla televize – ServusTV, ktera nezije z danovych poplatniku a nedava prilezitost vlastni klientele a pratelum (herci, reziseri, umelci, …), nybrz je financovana vlastnikem firmy Red Bull Dietrichem Mateschitzem

     Odpověď
     • Nepoznám ServusTV, ale keď si napísal „financovana vlastnikem firmy Red Bull Dietrichem Mateschitzem“ , zasvietila mi červená kontrolka. To by kľudne mohol byt imitačno-provokačný projekt. Falošná alternatíva.

      Odpověď
      • Dietrich Mateschitz financuje i portal addendum.org, kde investigativni zurnaliste popisuji „nedostatky“ v politice, vlade, ve state, zneuzivani dani atd., ktere se jinde neobjevi…
       Mimo jine i o nevyjasnenych obchodnich spojenich Rene Benka (rakouskeho „novomiliardare“, kterym se stal „raketovym tempem“ obchody s immobiliemi, obchodnimi retezci atd..)
       https://www.addendum.org/benko/luxemburg/
       Na prvni pohled by se mohlo zdat, ze jde o „souboj“ klanove korporativnich uskupeni, ale ohledne Dietricha Mateschitze jeste zadna podezreni na firmy jako postovni schranky v ruznych danovych rajich nevysly najevo…

       Portal pise mimo jine i o miliardach eur, ktere od roku 1993 kazdorocne mizi diky (umyslnym?) „diram“ v evropskych danovych zakonech a predpisech
       https://www.addendum.org/grandthefteurope/

       Odpověď
   • RTVS MUSI PREJST rehabilitaciou…inak chysta sa nova TV…Anténa…ktorá by mala dávať signal zadarmo…na RTVS beží reklama už dosť dlho…tak uvidime čo z toho bude a či to bude to čo tu na Sk chýba

    Odpověď
    • Zuzka: TV zdarma existuje stale, chytas v nej RTVS 1+2, JOJ, WOW a TA3. Markizu s radostou ozeliem a zvysne programy pozerat nemusim.

     Odpověď
     • Ja narazam len na tu reklamu na Tv Antena…a čo mame očakavať…

      Odpověď
      • Ja som to pochopil tak, že sa len chystá prechod na DVT-2 a preto bude potrebné preladenie. Ak hovoríme o tej reklame s Vajdom.

       Odpověď
       • možeš to trocha rozviesť…neviem čo je DVT-2….dik

        Odpověď
        • Je to digitálne vysielanie cez anténu
         https://www.dvb-t2.sk/

         Odpověď
   • Potrebujú nielen vlastné média, ale mierne upraviť rétoriku. Intelektuálna banda sa u nás vždy skôr točila okolo liberálov a pravice, nimi bola aj živená. Bežný ľavičiar alebo robotník nemal čas na to, čo aktuálne robí Blaha. Nehovoriac o tom, že ľavici často chýbal humor a nadsázka, to všetko Blaha má a aktívne používa. Keď si pozriete ostatných pár ako-tak ľavicových intelektuálov, všetci sú to „stiahnuté zadky“ typu Chmelár a pod.

    Takže vlastné médiá áno, ale aby sme ich aj mali čím naplniť. Takto to koniec-koncov pomenoval aj Fico, keď sa po týždni objavil s tlačovkou: Smer nesmie dopadnúť ako česká ľavica, ktorá len omieľala dokola ekonomické a spoločenské úspechy. Musí sa začať inak vyjadrovať aj si aktívnejšie strieľať z protivníka.

    No, skrátka je tu diera na trhu ľavicových intelektuálov ;-)

    Odpověď
 48. Zeman zabodoval na Barrandově: Lídr Milionu chvilek je zběhlý student, jenž by měl dokončit studia. ČSSD označil za hmyz
  „Pořád nechápu, o co těm demonstrantům jde. Pokud protestují proti výsledkům svobodných voleb, tak je to demonstrace poražených a těch, kdo volby prohráli, ať se seberou, zmátoží a jdou k dalším volbám, aby pro ně dopadly lépe,“ uvedl Zeman a pustil se
  do komentáře organizátora Mikuláše Mináře.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019061310138904-zeman-zabodoval-na-barrandove-lidr-milionu-chvilek-je-zbehly-student-jenz-by-mel-dokoncit-studia/
  5:10
  https://www.barrandov.tv/video/156665-tyden-s-prezidentem-13-6-2019

  Odpověď
 49. Fico rokuje s kritikmi z východu.
  Líder Smeru prišiel na rokovanie košickej krajskej rady s polhodinovým meškaním. Fico novinárom pripomenul, že Smer je tu 20 rokov a chce, aby pôsobil ďalších 20. „Nemám žiaden dôvod byť bojovo naladený. Ako predseda strany ju potiahnem do volieb. Treba nájsť recept, ako vyriešiť okukanosť,“ vyhlásil Fico pri príchode.

  „V prvom rade som rada, že pán predseda opustil Súmračnú (sídlo strany v Bratislave – pozn. red.). Budeme argumentovať všetkými dôkazmi, ako to nefunguje. Očakávam aj mimoriadny snem. Aj mu poviem, prečo by mal odstúpiť,“ povedala Smolková pred rokovaním.

  Po rokovaní ma byť vyjadrenie Fica, Rašiho a Smolkovej

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515678-krajska-rada-smeru-v-kosiciach-bude-s-ficom-rokovat-o-vyzve-na-zmeny/

  Odpověď
  • Oracle 911 13.6.2019 o 21:01

   Griluje Rašiho a jeho ľudí na pomalom ohni, a oni sa uvaria vo vlastnej šťave…

   Odpověď
   • a je to tu ;-),“…. Spoločnosť mu má robiť aj podpredseda strany a vlády a košický krajský predseda Richard Raši. Práve on si mal vypočuť tvrdé slová a požiadavku, aby si medzi okresnými predsedami a signatármi listu na čele s Monikou Smolkovou urobil poriadok. Ak sa mu to nepodarí, tak podľa našich informácií by to mohol byť on sám, voči komu strana vyvodí zodpovednosť….“ https://glob.zoznam.sk/fico-ide-robit-poriadky-na-vychod-noz-na-krku-ma-aj-rasi/?

    Odpověď
    • moja nepozornosť,ospravedlnujem sa až teraz som si všimla že je to starý článok

     Odpověď
  • Smolková už nemá po medializácii inú možnosť, ako verklíkovať dokola to isté. Takých bolo, aj klub z Rumanovej, kde tamojší starosta a člen Smeru na sneme pred všetkými nadával Ficovi, že je k…t. A následne všetci z tej dediny vystúpili.

   To je tá konštruktívna kritika v praxi…

   Odpověď
   • …je to chudera, to vyjadrovanie, ze je rada ze opustil sumracnu….nasa zelovocinarka ma viac inteligencie….

    Odpověď
    • Súhlas, ale bolo by dobré, keby Smer vybral pre svoju centrálu ulicu s matrične vhodnejším názvom. Súmračná-súmrak-twilight (sága) pôsobí negatívne. Možno by len stačilo vhodne premenovať ulicu:-)
     Bolo by dobré začleňovať do politiky smeru viac matričných prvkov.

     Odpověď
     • Výber trvalého bydliska s názvom „Bonaparte“ tiež matrične neveštilo nič dobré. Treba si na také veci dávať pozor. Možno sa inšpirovať Putinom.

      Odpověď
  • Stretnutie košickej krajskej rady s predsedom Ficom trvalo približne 90 minút za zatvorenými dverami. Predseda Smeru sa po skončení vyjadril, že členmi bola vyslovená podpora vláde aj vedeniu strany.

   Smolkovú po stretnutí krajskej rady s predsedom Ficom potešilo, že sa začala plodná diskusia a aktuálnu situáciu v strane nevníma ako krízu.„Nechodil do regiónov. Vypočul si teraz naše názory. Nedávali sme si servítky pred ústa. Budeme opäť diskutovať, bude sa to riešiť na predsedníctve. Predseda zopakoval, že chce viesť stranu do volieb v roku 2020,“ informovala Smolková s tým, že momentálne nie je ani iná možnosť, pretože výmenu predsedu aktuálne stanovy nedovoľujú.

   „Jej motivácia bola daná nespokojnosťou, že po desiatich rokoch nebola tretíkrát nominovaná, to je všetko. Ale rád by som mal jej dôchodok,“ uviedol Fico. Pripustil, že členom strany chýba viac komunikácie ak sa niečo udeje, a to sa podľa neho musí zlepšiť.

   „Komunikácia s vedením a členskou základňou musí byť výraznejšia. Dohodli sme sa aj na novom prvku, ktorí sme doteraz nerobili. V septembri a v januári sa zvolajú krajské členské schôdze, kde sa bude komunikovať a vyjasnia sa tam mnohé veci,“ uviedol Fico a zdôraznil, že zostáva predsedom strany. Nevidí ani dôvod na zvolanie mimoriadneho snemu.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.6.2019 o 7:07

    Smolková utiekla Ficovi z grilu…

    Odpověď
    • Zato on ju zotrel súdiac podľa komentovania jej „motivácie“.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.6.2019 o 7:39

      Iste, ale vyšla z toho stále dobre, ale ten, kto ju pod pichol z toho tak ľahko nevyjde. Čítaj Raši a spol majú veľké problémy.

      Odpověď
  • Harabin pripustil vstup do politiky, v Smere sa neznepokojujú
   https://www.ta3.com/clanok/1157346/harabin-pripustil-vstup-do-politiky-v-smere-sa-neznepokojuju.html
   Prečo by aj…ved to dlhoočakavane pronarodne pride ked to liberalny fašisti budu najmenej čakat…Harabin hra mrtveho chrobaka a je vo vyjadreniach opatrný….SMER to len podporí….

   Odpověď
 50. Neformálne stretnutie V4 v Budapešti

  Predsedovia vlád Vyšehradskej štvorky sa vo štvrtok 13. júna 2019 zišli v Budapešti na neformálnej schôdzke. Na stretnutí si vymieňajú názory a koordinujú pozície krajín V4 pred blížiacim sa zasadnutím Európskej rady v Bruseli, hovoria predovšetkým o obsadzovaní vysokých postov v rámci Európskej únie.
  https://www.vlada.gov.sk//neformalne-stretnutie-v4-v-budapesti/

  Odpověď
  • Oracle 911 13.6.2019 o 20:41

   Chystá sa niečo veľké, možno puč v Bruseli…

   Odpověď
   • Takový proti-maastrichtský puč by vrátil EU do stavu ES (fakticky zrušil EU) a ulehčil Británii, předešel dalším **xitům… ;)

    Odpověď
   • Putinovec 13.6.2019 o 23:24

    Brusel by potřeboval Bartolomějskou noc.Ta uhnízděná sebranka způsobuje neskutečné zlo.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.6.2019 o 6:30

     Čistky sú potrebné a škodná príde o všetko, čo bojovala…

     Odpověď
  • V dnešných večerných správach na RTVS povedali o stretnutí, že V4 sa bude rada podieľať na riadení EU a rokovať bude len predstaviteľmi, ktorí budú rešpektovať V4 a naše hodnoty.

   Normálne som oči otvoril, že kam už pokročil vývoj, keď si ústami Orbána dovolili takéto prehlásenie. Zároveň spoločne nominujú spoločne nášho Ševčoviča na jeden z troch najvyšších postov Únie.

   (ale to by nebola RVTS, keby hneď potom nedala správu, ako Poliaci „získali“ u seba permanentnú americkú základňu)

   Odpověď
   • měkká varianta fragmentace EÚ. Ale zajímavá byla nabídka podpory Merkelové ze strany V4.Trochu jako preventivní polibek smrti ,vyřazující ji jako kandidáta staré části EÚ. Chytrá lovuška ?

    Odpověď
 51. Najdôveryhodnejším politikom je Pellegrini, v prieskume Focus sa ale objavilo nové meno. Politik zdoláva Beblavého i Kisku
  https://www.hlavnespravy.sk/najdoveryhodnejsimi-politikmi-su-pellegrini-caputova/1787174
  Hmmm, zaujinavé.

  Odpověď
  • Ako málo stačí k popularite na Slovensku. Pekné oblečenie, niekoľko „nabifľovaných“ fráz a takticky zdržanlivý postoj. Ostatné je nepodstatné.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 15:51

    Nuž z polovice pravda…

    Odpověď
    • Ja som písal o panej zo skládky.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.6.2019 o 18:31

      Ak nad tým zamyslíš, tak to sedí aj na Pellegriniho, ale u neho je tu ešte aj obsah, ktorá u Čaputke chýba (a nemá to nič spoločné tým, že je žena).

      Odpověď
   • Tak nejde prilis do sporov, ani kaviaren mu nejde az tak po krku, pritom je za nim Smer a u mnohych zaberie aj to, ze je za nim aspon zatial Fico. Nie je na Slovensku prilis vela na vyber.

    Odpověď
    • Oracle 911 13.6.2019 o 18:16

     Hlavne, keď pomaly všetci vedia kto a čo je Kiska, ktorého neznáša aj moja mama, ktorá pozerá len TA3 a politické relácie na STV…

     Odpověď
    • Drucker oslovil Fedora a Czefalvayovú, takže sotva bude za ním Fico a sotva bude pracovať v duchu Politika pre ľudí…
     https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515632-lanari-drucker-poslancov-z-mostu-hid/

     Odpověď
    • Ja som písal o panej zo skládky.

     Odpověď
  • … kdo za Focus-em stojí /kdo to je/, že pracuje od r.1990 nepřetržite a vlyvně?

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 18:14

    Znie ako nástroj GP…

    Odpověď
  • aj takto sa da fráza „lebo Fico“ eliminovať a hladkacieho macíka Pelleho dať do obrazu toho správneho…veď aj je…a prácu si robí veľmi dôkladne a s prehľadom…. posledne prieskumy su jasne…Smer si polepšil…a je stále prvý….

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 20:29

    Fico mimo denný mediálny dohľad ale v pozícií predsedu Smeru-SD, nebezpečná kombinácia pre slniečkárov a zradcov.

    Odpověď
  • fakt zajimave,zda sa akoby si toho Drukera pripravovali dlhšiu dobu ako perspektívny kader do bdudcnosti ateraz ho idu vypustit do areny…každopádne velmi inteligentny,šikovny halbejude

   Odpověď
   • Oracle 911 14.6.2019 o 6:25

    O jeho chytrosti nepochybujem, len o tom, že čo sú jeho motivácie a nakoľko je samostatný.

    Odpověď
   • Ale zvlastne sa stiahol z politiky a teraz zasa nova strana? Ved bez politickej nominacie by neviedol ani trafiku

    Odpověď
    • Tomáš Drucker sa stretol s Katarínou Cséfalvayovou a Martinom Fedorom. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515632-lanari-drucker-poslancov-z-mostu-hid/

     Odpověď
     • Pardon omyl chcela som dať toto http://afinabul.blog.cz/1710/smeracky-minister-tomas-drucker-multikulturalizmus-je-dedicstvo

      Odpověď
 52. https://slovensko.hnonline.sk/1957939-na-slovensku-vznikne-prva-institucia-eu-uspeli-sme-v-boji-o-sidlo-europskeho-organu-prace

  Európsky orgán práce (ELA) bude sídliť v Bratislave. Vo štvrtok o tom rozhodla Rada pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Luxemburgu.

  Na Slovensku tak vznikne prvá inštitúcia Európskej únie. Slovensko na rokovaní rady zastupoval minister práce Ján Richter.

  Slovensko o sídlo ELA súperilo s Bulharskom, Lotyšskom a Cyprom. Spočiatku sa chceli o sídlo tejto inštitúcie uchádzať aj Rumunsko a Chorvátsko.

  Rezort práce má na sídlo ELA vytypovaný priestor v okolí autobusovej stanice a novej výstavby biznis centra na Landererovej ulici.

  Na zriadení ELA sa definitívne dohodli Európsky parlament, Rada EÚ a Európska komisia 14. februára 2019. Hlavným poslaním inštitúcie bude zlepšiť implementáciu práva EÚ v oblasti cezhraničnej pracovnej mobility a koordinácie sociálneho zabezpečenia.

  Poskytovať bude napríklad informácie občanom a podnikom o ich právach a povinnostiach pri mobilite, bude koordinovať spoluprácu medzi členskými štátmi, najmä pokiaľ ide o vykonávanie spoločných inšpekcií.

  Zároveň bude pôsobiť ako mediátor v cezhraničných sporoch medzi členskými štátmi.

  Odhaduje sa, že ročný rozpočet ELA sa bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur. Agentúra bude mať približne 140 zamestnancov, z toho 60 expertov, ktorých vyšlú členské štáty. Budú vykonávať aj úlohu národných styčných úradníkov.

  Odpověď
 53. Majdan musí byť, nasrať ľudí za každú cenu. Za KAZDU cenu!!
  https://www.hlavnespravy.sk/emisne-kontroly-sa-pritvrdili-vela-aut-cez-ne-uz-neprejde-budu-si-slovaci-kupovat-nove-auta/1786762

  Odpověď
  • sa tu rozoberalo, že ide o Smernicu EU

   Odpověď
  • Páči sa mi, ako to autor na HS poňal. Síce nenapísal pol faktu, ale zato spôsobom, aby vytočil každého čitateľa. Čo som na túto tému čítal, tak sa nové pravidlá EK týkajú dieselov od roku výroby 2005 a benzínov od 2017. Na staršie autá by sa pravidlá meniť nemali.
   A kamery majú dnes už hádam skoro všetky stanice, takže toto „vylepšenie“ je vpodstate len formálne. Pokuty sa ale rapídne znížili, o čom treba decentne pomlčať.
   Zo skúsenosti viem, že je oveľa lepšie kúpiť si staršie auto, z čias, kedy sa ešte ako-tak poctivo vyrábalo a človek potom nemusí každý druhý mesiac do servisu, plus si vie kadečo spraviť takpovediac na kolene aj sám. Nové vozidlá sú šité horúcou ihlou, bez diagnostiky pomaly nevymeníte ani smerovku. O tom, že sú dimenzované funkčnosťou ako-tak na dobu záruky ani nehovorím.
   Takže výsledok prinajhoršom bude, že slniečkári ( ktorí často myslia extrémne ekologicky, nech to stojí, čo chce ) budú spokojní a bežný občan si holt bude kupovať staršie autá.

   Odpověď
   • tu je k tomu asi viac:

    https://blog.autobazar.eu/ani-nove-auto-neznamena-ze-cez-stk-prejdes-co-je-nove-od-maja-clanok4482.html

    Odpověď
    • Ospravedlňujem sa, napísal som to naopak, benzín od roku výroby 2005 a nafta od roku výroby 2017.
     Každopádne na staršie autá je „iný meter.“ Mám 40-ročný diesel a cez EK prešiel bez problému. Teda doteraz vždy, zatiaľ.
     Ešte doplním, že samozrejme je to pokus naštvať čo najviac bežných občanov, tento štýl článkov ( ako na HS ). To, že len plníme smernicu z Bruselu, to je síce holý fakt, ale naštvaného voliča to nebude zaujímať.

     Odpověď
     • Oracle 911 13.6.2019 o 11:16

      Pracujú spolu s Uhríkom na majdan, otázka je len to, že je to z ich strany zámer alebo len hlúposť v terminálnej fáze.

      Odpověď
      • Tipujem, že je to zámer, lebo až tak hlúpi nemôžu byť.
       Bol by som len zvedavý, keď by došlo k pádu súčasnej vlády a keby sa po predčasných voľbách stal zázrak a ĽSNS by zostavila vládu, ako by začali uľahčovať bežnému občanovi život. Myslím, že by veľmi rýchlo došli noty z réžie a aj tí, čo sú tam doposiaľ nezorientovaní, by veľmi rýchlo sklopili uši a poslušne plnili zadania.
       Už len fakt, že M. Kotleba „zasvätil Slovensko, svojich voličov a všetkých občanov jezuitskej modle Panne Márii“ vypovedá za veľa. Jeho osobne tipujem na skrytého jezuitu, čo nevylučuje, že v jeho strane nie sú aj členovia, ktorí to myslia naozaj a úprimne. Ale to, žiaľ, nestačí. Je rozdiel mudrovať v opozícii bez akejkoľvek zodpovednosti a pracovať v exekutíve so zodpovednosťou a nožom na krku.
       A ak by hrali podľa vatikánskych nôt, tak nás všetkých poteš pánboh.

       Odpověď
       • Oracle 911 13.6.2019 o 13:25

        Ktorá frakcia Vatikánu mu dala nôty, ak to podpindusnícka, tak s Kotlebovcami sa urobí krátky proces spolu liberastmi…

        Odpověď
       • Na to aby si plnil určité zadania z nôt musíš mat určité znalosti z riadenia systémov a supersystemov..Kotleba Inc. nikoho takého nemá.

        Odpověď
        • Oracle 911 13.6.2019 o 14:41

         Ani slobodomurári nepoznajú všetko, len to, čo potrebujú urobiť napr. urobiť robotníkom zo života peklo v imperiálnom Rusku…

         Odpověď
     • Časostroj 16.6.2019 o 1:11

      To že autá neprechádzajú najmä emisnými kontrolami, je fakt. Ak máš známych na STK, tak ti potvrdia, že mizivé percento áut prešlo od platnosti nových pravidiel STKčkou. Ersék riadne prikúril koalícii a ak sa nezmiernia pravidlá, tak do dvoch rokov nežoženieš žiadneho živnostníka remeselného charakteru. Pritom v Grécku či Taliansku jazdia také rachotiny, ktoré by neprešli u nás ani pôvodnymi kontrolami. Ale Slovensko musí byť opäť najpápežskejšie.

      Odpověď
 54. Prekazí Harabin inauguráciu Čaputovej? Pozýva na tlačovku, kde urobí ´zásadné´vyhlásenie
  Sudca a neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin ohlásil na dnes ( 13. 6.) tlačovú konferenciu, na ktorej chce urobiť „zásadné vyhlásenie“.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Prekazi-Harabin-inauguraciu-Caputovej-Pozyva-na-tlacovku-kde-urobi-zasadne-vyhlasenie-314066

  Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=c1xpfi3h2RM

   Odpověď
   • a čo teraz? Bude inaugurácia či nie?

    Odpověď
    • pani p—rezidentka má možnosť sa ukázať ,aká je slušná a ako si cti právo, mimochodom študovala na právnickej fakulte .

     Odpověď
   • popolvár 13.6.2019 o 18:35

    a ako to podali aktuality.sk?
    Harabin znemožnil rozhodnutie súdu o voľbách, teraz sa na to sťažuje.
    https://www.aktuality.sk/clanok/700611/harabin-znemoznil-rozhodnutie-sudu-o-volbach-teraz-sa-na-to-stazuje-podcast/

    Odpověď
  • Táto situácia vyhovuje podľa mňa všetkým. Ak ÚS rozhodne, že inaugurácia prebehla nezákonne, tak Smer získa prakticky jadrovú zbraň, ktorou zruší komplet celú opozíciu.

   Vyhovovať to bude aj samotnej Čaputovej, lebo jej to umožní vyvliecť hlavu z oprátky, ktorú jej navliekol ESET, resp. ich rukavadítelia. Ešte sa môže tváriť ako chúďatko obeť, čo jej ide najlepšie zo všetkého.

   Akurát mám otázku – môže bežný občan napadnúť inaguráciu a jej nezákonnosť? Čo by sa stalo, keby množstvo ľudí podalo takého trestné oznámenie?

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 12:47

    Teoreticky možné to je…

    Odpověď
    • neblázni. To jej penta ani Soroš nedovolia. Ak to bola oprátka, tak jej neujde. Na to zašli príliš ďaleko.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.6.2019 o 10:08

      Moja odpoveď sa týkala poslednej otázky…

      Odpověď
      • Vyčkajme, kto sa na „inaugurácii“ ukáže a kto nie. Resp. kto sa ako zachová mimo tých, ktorí svoj postoj už verene prezentovali. Lebo sa môžu vyskytnúť aj takí, ktorí pozvaní sú, verejne sa nevyjadrili a nakoniec sa ukázať nemusia.

       Odpověď
       • …dufam , ze nebude :-)

        Odpověď
   • S Čaputovou hraje nadnárodní řízení podobnou hru jako se Zelenským . Je to paní „NIKDO“ a souběžně se zvyšováním kreditu Pellegriniho / a tedy exekutivy/ jde prezidentství na Slovensku do kopru… Souhlasím s kulichem , že stav je optimální a je zbytečné cokoliv uspěchat. Harabin je zkušený lišák a bude jen podkuřovat.

    Odpověď
    • Áno, je to lišiak, avšak vhodnejšie slovo by bolo – kozel.

     Odpověď
     • Capko Harabin -to je pejorativum anebo uznání ? Já ho pořád beru jako sice osobitého, ale velmi přemýšlejícího profíka, i když někdy jedná jako jako absolvent zvláštní školy. Ale i Zeman používá podobnou masku občasné „debility“ , která se po čase ukáže jako promyšlený krok. A mluvit o podobné technice Donalda je asi zbytečné .

      Odpověď
      • No, ak si videl jeho tlačovku, tak profík síce je, ale úzkoprso právnicky. Súdiac podľa toho, ako zhodnotil Pellegriniho ohľadom tých protiruských sankcii. Mierne povedané aj zavádzal, pretože premiér takéto vyjadrenie spravil doma ako odpoveď na hypotetickú liberálno-novinársku otázku. Na samotnom stretnutí v Rusku sa za sankcie nepostavil ani sa o nich nerozprávalo.

       Ako politik je Harabin nepoužiteľný. Rieši len právo a nič len právo a stále len právo. No politiku v tomto období spoločnosti takto nemožno robiť.

       Odpověď
       • Slovenská / ale i česká/ politika v nadcházející době bude účinná jen při týmové práci. Doba nebude svědčit autoritářům, ale efektivně složeným tandemům . A v té může být platný i Harabin . Ne jako lídr-solitér, ale účelově vytažená figura.

        Odpověď
        • Súhlasím, len dúfam, že v kopaní do vlády si Harabin zachová mieru.

         Odpověď
         • Oracle 911 14.6.2019 o 7:06

          Pokiaľ zostane pri právnych záležitostiach, tak veľkú škodu nenapácha…

          Odpověď
         • Harabin má ve vládě přirozeného spojence , v p-rezidentce nikoliv. Takže tu míru musí zachovat .

          Odpověď
          • ja len dodam ,že na IV bol s nim cez tyžden rozhovor a vyjadril sa nejasno…dokonca odmietavo….dokonca aj na včerajšom brifingu,tam zase bol pan zahadný,podla mojho nazoru nemôže vyjst teraz s pravdou ako to bude vypadat von k davu,nie su na to pripravení….Smer dokonca dnes podporil Harabina v napade vstupit do politiky….myslim ,že sa kuje niečo zatial pre verejnost nepristupne

           Odpověď
           • Oracle 911 14.6.2019 o 18:32

            Kontrolovaná opozícia, ale namiesto priamej kontroly kontrola na základe spoločných hodnôt a národných záujmov.

            Odpověď
         • Súhlas, a bolo by dobré pod jeho videami mu stále a stále pripomínať, že „TREBA SPÁJAŤ NÁRODNÉ SILY“, lebo je zbytočné vyhrať voľby, ak nemáš s kým zložiť vládu.

          Odpověď
  • Pár dni dozadu bol Harabin vo Vatikáne
   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2488298291447001&id=1680731138870391&anchor_composer=false

   Odpověď
   • no a , cestuje !!!

    Odpověď
    • Jasné, že hej, však išiel iba na dovolenku.
     Ale teraz vážne:
     Išiel po noty.

     Odpověď
     • ako chrániť Slovensko a rodinu , super !!! Nech ide častejšie .

      Odpověď
   • cestuje a popri tom mu hlavne spravy, kde je jasna spolupraca ak nie priamo s vatikanom, tak s regionalnymi strukturami, robia masivnu podporu. netreba zabudat na totha a sis.

    Odpověď
  • Zuzana Čaputová zapózovala pro titulku módního magazínu. Stane se z ní módní ikona? (FOTO)

   Inaugurace Čaputové se uskuteční 15. června. Její první zahraniční návštěva bude směřovat do České republiky a setkání s prezidentem ČR Milošem Zemanem je naplánováno na 20. června. Na otázku moderátora pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 prezidentu Zemanovi, jestli se mu libí Čaputová jako žena, odpověděl, že zhlédl pouze několik fotografií.
   „Vy sám dobře víte, že na fotografiích vypadají ženy často jinak než v originále,“ řekl prezident.

   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019061110122987-zuzana-caputova-zapozovala-pro-titulku-modniho-magazinu-stane-se-z-ni-modni-ikona-foto/

   Odpověď
   • https://www.instagram.com/p/Byj29QTCi1h/?utm_source=ig_embed

    Odpověď
  • Inač ,majú jedinečnú šancu všetci v parlamente ,vláde ,koalícia ,opozícia ukázať ako sa konečne bude dodržiavať právo ,právo platí pre všetkých aj pre ZUZU . Lopta je na strane p-rezidentky a spol.
   ps-
   Kombinovali novinári (,Kiska , opozícia a aj koalícia , soros neziskovky =žitňanska ) , výber ústavných sudcov ,koho vyberú a koho nie , koho Kiska vymenuje ,koho nie , až sa opozícia ,žitňanská , progresívci ,neziskovkári prerátali .

   A dostali po nose od sudcu Harabína ,ich vlastná hrou ich dobehla !!! Opičia packa !!!!

   Odpověď
  • https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14028/189921
   Reportáž začína v čase 5:18
   Čaputovej poradca v reakcii na Harabina pre RTVS koktal.Vie ,že inauguracia bude nezákonná

   Odpověď
   • Klamal v priamom prenose, keď tvrdil, že iná cesta nie je. Podľa neho Kiska doslúži a okamžite sa musí inagurovať Čaputová. To je blud, podrobnejšie ho vysvetlil Harabin na svojej dnešnej tlačovke.

    Odpověď
    • Oracle 911 13.6.2019 o 21:20

     Áno, predseda vlády ak nie je právoplatný prezident môže prevziať niektoré jeho právomoci…

     Odpověď
     • predseda parlamentu by mal podľa ústavy právomoc prezidenta .

      Odpověď
      • Oracle 911 14.6.2019 o 6:27

       Máš pravdu, to je po starom, po novom sa delia s premiérom o právomoci.

       Odpověď
   • Peter Kubina je manažér pre Slovensko nadnárodnej právnickej firmy DENTONS.
    A pre túto firmu, robí aj Lipšic ako sa vyjadril v jednom videu Haščák. https://www.dentons.com/en/peter-kubina

    Odpověď
 55. https://domov.sme.sk/diskusie/3554511/1/27515460/Medzinarodne-Dobre-rano-Preco-nam-Cesi-zavidia-Kisku-aj-Caputovu.html#27515460

  V diskusii SMEtiarom dobre nakladaju. :D

  Odpověď
 56. Slovenský poslanec Ľuboš Blaha sa v týchto dňoch nachádza v Kazachstane a je členom pozorovateľskej misie OBSE, ktorá monitorovala priebeh víkendových prezidentských volieb. Zároveň však sleduje dianie na Slovensku a všetko podstatné komentuje na svojej facebookovej stránke. Najnovšie z hlavného mesta Kazachstanu – Nur-Sultanu poslal svojrázny odkaz, ako prízvukuje, „americkým pudlíkom na Slovensku“. Vyzýva ich, aby zverejňovali objektívnejšie správy o viacerých východných krajinách
  „Bože, ja keď počúvam, ako tu americkí mopslíci neustále pindajú na Rusko, Bielorusko a ďalšie štáty Euroázijskej únie, tak sa musím riadne premáhať, aby som im od srdca nepovedal niečo šťavnatejšie. Kusnem si do jazyka a iba hlupáčikom ozrejmím pár vecí.
  https://www.hlavnespravy.sk/lubos-blaha-z-kazachstanu-poslal-odkaz-americkym-pudlikom-na-slovensku/1785662
  https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2327121250859774?__tn__=K-R

  Odpověď
  • Oracle 911 13.6.2019 o 6:44

   Už sa vrátil…

   Odpověď
   • Ja len,že neupustil od svojej retoriky a tušim je aj raznejší : )

    Odpověď
    • Oracle 911 13.6.2019 o 9:51

     Vôbec to neurobil, pozri sa na jeho FB stránku…

     Odpověď
 57. Institut Aleny Vitáskové předložil ministryni spravedlnosti Marii Benešové podnět k zahájení kárného řízení s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem.
  NSZ Pavel Zeman předložil Nejvyššímu soudu zfalšovaný důkaz, aby dosáhl odsouzení občana, který byl již zproštěn viny (odvolacím) vrchním soudem.
  http://www.institut-av.eu/podnet-k-zahajeni-karneho-rizeni-s-nsz-pavlem-zemanem

  Odpověď
  • Vitásková je systematicky připravována do kádrové pozice. Tenhle krok musel mít silnou zákulisní podporu.

   Odpověď
   • souhlas, souhlas. A jsem tomu rád, je dobrá.

    Odpověď
 58. Zaujímavá diskusia pod mejnstrímovým videom, kde sa tne do židov ostošesť.

  Odpověď
  • Tu je link:
   https://www.youtube.com/watch?v=-pQT_bTYR3A

   Odpověď
   • : ) zjavne ju všetci miluju….je viac ako jasne ,že je p-rezidentkou menšiny a to doslova ….milion voličov menšiny ju zvolilo…tí jej budu aj čaptať v sobotu

    Odpověď
  • Bohužiaľ tá nepodstatná vec, Grigorij Mojsejevič, ovplyvňuje našu politiku cca 22 rokov (od založenia IVO) a plní vektor cieľov jeho kurátorov.

   Odpověď
  • Ešte raz zdôrazňujem:
   Na mejnstríme sa tne do židov jedna radosť.

   Odpověď
 59. Ekonomické sľuby Kiska nesplnil
  V prezidentskej kampani pred piatimi rokmi sa Andrej Kiska staval do pozície spasiteľa ekonomiky. Tvrdil, že vláda likviduje pracovné miesta a on bude ten, ktorý bude na kabinet a parlament naliehať, aby sa podporila tvorba nových pracovných miest. V skutočnosti sa Kiska venoval viac kritike vlády pre rôzne kauzy. O nezamestnanosti, živnostníkoch či sociálnej sfére Kiska viac hovoril v predvolebnom súboji, ako pri samotnom výkone funkcie konal. Už počas kampane čelil kritike za to, že sľubuje veci, ktoré prezident ani nemá v kompetencii.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515485-ekonomicke-sluby-kiska-nesplnil/

  Odpověď
  • Kiska zlyhal v kauzách aj po ľudskej stránke, tvrdí politológ
   Nástup Andreja Kisku do funkcie slovenského prezidenta sprevádzali veľké očakávania. Relatívne vysokú popularitu vo verejnosti si udržal do konca, ale analytici mu vyčítajú viaceré chyby. Ide najmä o zlé rozhodnutia v súvislosti s politickou krízou, ktorá nastala po vražde novinára Jána Kuciaka. Ako zlyhanie sú vnímané aj jeho vyjadrenia na margo vlastných pozemkových a daňových káuz. „Mal za ne prebrať zodpovednosť,“ hovorí Juraj Marušiak z Ústavu politických vied SAV v rozhovore pre TV Pravda. Kisku v sobotu vystrieda v prezidentskom paláci Zuzana Čaputová.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515562-kiska-zlyhal-v-klucovych-momentoch-a-aj-po-ludskej-stranke-tvrdi-politolog/

   Odpověď
  • Tomu sa nie je možné ani len čudovať. Veď predsa jasne vyjavil svoju životnú filozofiu vetou, že ľudské záujmy nemôžu byť nadradené ekonomickými…

   Odpověď
   • Ivetka a vieš si predstaviť, že žiješ v jaskyni? Ten človek nepovedal nič zlé v zmysle vlastného prežitia, akurát pozabudol dodať, že on chce žiť lepšie, ako kotokoľvek iný. Herec Werich svojho času spieval o tom, že „ten umí tohle a ten ono a dohromady budeme mít dost“ alebo všetko. Je to o vnútornej mravnosti a predovšetkým o tom učí KSB, takže nejaké závery zo žiaľ nemocného človeka by som nevyvodzoval, ale by som skúmal, ako tomu chudákovi pomôcť, aby už neškodil ľuďom.

    Odpověď
    • Tondo, pokiaľ on sám neprecitne a nezačne da riadiť svedomím, tak mu nijako nepomôžeš. Je svojprávny, vzdelaný, len bez svedomia a chrbtovej kosti. Dá sa len vytesniť z verejného života, aj to len tak, že nedosiahne hranicu zvoliteľnosti.

     Odpověď
  • Baránek: Ťažko sa mi hľadá niečo, čo Kiska urobil dobre
   Andrej Kiska bol jeden z najslabších prezidentov v histórii samostatného Slovenska. Skonštatoval to politický analytik Ján Baránek, ktorý dôvody vidí hlavne v Kiskovej politickej neskúsenosti a slabej reprezentácii krajiny v zahraničí. Pripomenul aj to, že Kiska nebol vždy konzistentný vo svojich postojoch. Napríklad keď obhajoval prijatie dalajlámu, tvrdil, že konal ako súkromná osoba. Pri obrane využívania vládneho špeciálu na víkendové lety domov do Popradu zasa vytiahol argument, že ako prezident má na to nárok.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515441-baranek-tazko-sa-mi-hlada-nieco-co-kiska-urobil-dobre/

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 7:24

    Kisku už hádžu pod autobus, teraz ma zaujíma kedy začnú Čaputku odpisovať cez svojich „poradcov“ (Blahu nerátam). Dodávam, že jej poradcovia sú ľahké a „mäkké“ terče a podľa mňa tí chytrejší vedeli čo bude a tak to odmietli resp. boli vybraný takéto indivíduá zámerne.
    To by do cieľov a scenárov GP by aj zapadalo-odpis liberalizmu cez diskreditáciu verejných figúrok.

    Odpověď
 60. Ľuboš Blaha – Neuveríte, čo si myslí Čaputovej poradkyňa o Rómoch
  https://www.youtube.com/watch?v=5awg96GPkT8

  Odpověď
  • V com ma Blaha pravdu a v com asi skor nie a preco?

   Odpověď
   • Oracle 911 16.6.2019 o 14:47

    Poradkyňa robí slniečkársku rétoriku a cigáni pre 1989 sa naozaj integrovali do majoritnej spoločnosti…

    Odpověď
    • Hej, ale trochu menej populizmu by
     možno ani Blahovi asi moc neuškodilo..

     Keď preháňa, je to neraz kontraproduktívne,
     pričom nemálo vážnejších tém tak nejako vynecháva

     Odpověď
     • Oracle 911 16.6.2019 o 19:42

      Mal povedať tak ako ja, že boli v procese integrácie, to je prvá vec.
      Druhá vec je, že sa vynára otázka nakoľko jeho populizmus je chyba a nakoľko je to z jeho strany zámerné dráždenie liberál-fašistov so zámerom nabrať politické body u väčšinovej populácií.

      Odpověď
    • …měli být implementovaní po r. 1989 do majoritní společnosti, což se nepovedlo, tedy nemohli být integrovaní/ sjednocení s ostatními národnostmi. v reálu už za Mečiara byli zvýhodňováni vůči bílému obyvatelstvu…

     Odpověď
     • Oracle 911 16.6.2019 o 19:49

      To bol proces, ktorý Mečiar nepostrehol a bol mimo jeho rozlíšenie+mal na starosti organizovanie štátu…

      Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>