1. Marek5501 19.7.2019 o 16:12

  Lucia Duris Nicholsonova bola zvolena na vysoku funkciu v EU kurniku..Je to signal kto posledny odide z tohto cirkusu nech zhasne svetlo?

  Odpověď
  • Furt kritizuje?
   Povýšiť!
   Nech ukáže ako vie riešenia ponúkať
   a nech sa na vlastnej koži poučí,
   čo za Moloch je ten jej obdivovaný Západ, BruSSel.
   Ak zlyhá, vykopnúť veeeľkym oblúkom.

   Okrem toho takto aspoň nebude furt doma prudiť.
   Snáď dievča z tej puberty konečne vyrastie..
   ..a potom nech sa kľudne i vráti,
   keď rozum dostane, aspoň trochu životných
   skúseností mimo kaviarne obsiahne.
   Teda keď jej doterajšie krátke výlety nejako nepomohli..

   Inak ten nápad podhodiť jej kandidátku
   nebol nešikovný.. :)
   Bravo!

   Odpověď
   • „Furt kritizuje?
    Povýšiť!“
    Krásne :)

    Odpověď
  • Dostala trafiku za slov majdan .

   Odpověď
 2. Slovensko vyhralo megaspor s Pentou o zákaz zisku. Spor sa tiahol od roku 2009. Majiteľ dôvery žaloval SR o náhradu škody kvôli zákazu zisku.

  https://www.aktuality.sk/clanok/709879/padlo-rozhodnutie-v-megaspore-s-pentou/

  Odpověď
  • Oracle 911 19.7.2019 o 12:56

   Zas budú robiť liberasti a „patrioti“ kvôli odmene právnickej kancelárie hurhaj?

   Odpověď
  • vyborna prelomova sprava :)
   teraz treba znovu predlozit zakon na jedinu statnu zdravotnu poistovnu… len sa obavam, ze do volieb sa to uz nestihne

   Odpověď
   • keby naozaj bola vacsina ludi tak nastvana na Pentu, ako sa tvaria (vratane tych co to predstieraju kvoli Ficovi), tak uz by sa vacsina ludi odhlasila z Dovery a nemuselo by sa nic platit, ani keby sa neznarodnili

    Odpověď
  • Je to zatiaľ iba rozhodnutie prvostupňového súdu a keďže nepíšu, že by sa Penta vzdala odvolania, rozsudok nie je právoplatný. Žalobca (Penta) má k dispozícii ešte celú škálu možností v odvolacích konaniach, s potencionálnou možnosťou vrátenia veci naspäť na prvostupňový súd (a to opakovane), až po obnovu konania. Zrejme nikto neočakáva, že by sa Penta len tak vzdala dobrovoľne pre lásku k Slovensku možnosti odvolania. Bude využívať všetky možnosti právneho systému, a tak konečné rozhodnutie vo veci sa posúva do vzdialenej budúcnosti. Aby to nevyznievalo tak maľomyseľne, chcem dúfať, že aj súdy vyššej inštancie zaujmú rovnaký právny názor, ako Okresný súd.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.7.2019 o 16:10

    Z formálneho hľadiska máš pravdu, ale Penta odmietla Pellegríniho ponuku, ktorá sa neodmieta a to znamená, že vyliezli aj do kapusty GP a preto ich budú lámať všemožne, pravdepodobne do ich pustí aj americký justičný systém…

    Odpověď
 3. Dobrý deň. Poprosil by som komentár, resp. názor (osobný / odborný) na JUDr. Lipšica;
  - https://www.dentons.com/en/daniel-lipsic
  - https://www.cas.sk/clanok/597738/prvy-verdikt-v-pripade-smrtelnej-nehody-lipsic-dostal-tri-roky-podmienky-toto-je-jeho-reakcia/
  - https://www.cas.sk/clanok/451578/lipsic-chcel-kedysi-pre-skrucaneho-basu-ako-odsudi-seba-zabavac-posiela-odkaz/
  - https://lipsic.blog.sme.sk/
  - https://www.facebook.com/martin.dano.1976/videos/868834443478139/;

  Odpověď
 4. Doc. Ing. Miroslav Beblavý, PhD. – https://precitamsidobry.blog.pravda.sk/2012/10/25/rodinkarstvo-a-kamaratksefty-pana-beblaveho/

  Odpověď
  • „Rodinkária“ v podstate všetci, vrátane „zeleno-tričkárov“ („orbánovcov“, …), dokonca (pre niekoho paradoxne) aj mnohí obyčajní ľudia.
   Odkiaľ to asi tí politici majú, resp. odkiaľ asi pochádzajú, že?
   No z „Gurunu“ určite nepadajú.
   Totižto, naša spoločnosť (ako aj hociktorá iná vo svete) stojí na davo-“elitárnom“ základe/princípe a kulte „zlatého teľaťa“.
   Klientelizmus a korupcia sú logickým následkom každého davo-“elitárneho“ systému/režimu, nech sa už ukrýva za hocijakú na prvý pohľad ľúbivú ideológiu (hoc aj „kresťanskú demokraciu“).
   Na každého niečo existuje, aby boli ľahšie ovládateľní.
   A potom už záleží len na výslednej štatistike zverejňovania informácií mééédiami, keď sa na jedných kydá prakticky od rána do večera a druhí sú naopak údajne svätí.
   Malá ukážka – https://www.aktuality.sk/clanok/708810/slotovi-poziciaval-tryskac-dnes-ma-specialne-vyhody-od-policajtov/
   Každý, kto tu chodí, by už toto mal mať „v malíčku“.
   Prekvapivé to môže byť iba pre voličov liberálov, pravičiarov, zažratých anti-smerákov, a pravdepodobne aj pre veľkú časť čitateľov pseudo-patriotického denníka HS (ktorý na jednej strane tvrdí, že bojuje za pravdu, no na druhej strane sám účelovo filtruje a cenzuruje informácie a komentáre ako každé iné mééédium fungujúce v klanovo-korporatívnom usporiadaní spoločnosti) a iných pseudo-alternatívnych „plátkov“.
   Takže, tieto informácie by bolo imho vhodnejšie šíriť medzi voličmi liberálov a pravičiarov.

   Odpověď
 5. Mladý smerák, Igor Melicher, otvoril na fb debatnú tému legalizácie marihuany:

  MARIHUANA – PRÍLEŽITOSŤ ALEBO STRAŠIAK?

  Otváram trochu kontroverznú tému, preto som zvedavý na váš názor. Mnoho štátov sveta mení svoj prístup k marihuane. Celosvetová vojna proti drogám sa skončila víťazstvom drog.
  S tvrdými drogami ako je heroín, kokaín, pervitín a ďalšie sa do zoznamu zakázaných látok pridala aj marihuana. Ju môžeme klasifikovať ako ľahkú drogu na úrovni alkoholu, cigariet či kávy. Podľa môjho názoru marihuana na tento zoznam nepatrí.
  Je nepopierateľné, že marihuana vzbudzuje u mnohých ľudí strach a obavy. Je prezentovaná ako brána k tvrdým drogám. Neexistujú však žiadne empirické dáta o tom, že to tak skutočne je. Ak ju však porovnáme napríklad s alkoholom, ktorý je voľne dostupný pre plnoletých (a často aj pre neplnoletých) vidíme, že alkohol môže za rozpad každého tretieho manželstva a tým pádom aj rodiny. Vidíme, že alkohol preukázateľne spôsobuje závislosť a často vedie až k smrti. Naproti tomu marihuana takúto temnú stránku nemá. Nie je preukázaná disfunkčnosť rodín alebo akékoľvek úmrtie spôsobené jej konzumáciou. Človek sa po jej užití stáva práve naopak mierumilovnejším a pokojnejším.
  Načrtnime si teoretický koncept. Slovensko legalizuje marihuanu, ale pod určitými reguláciami.
  Marihuana by sa predávala s daňovým zaťažením rovnako ako alkohol alebo cigarety a štát by mal z nej vysoké príjmy. Pestovanie na Slovensku by zvýšilo záujem mladých ľudí o poľnohospodárske odbory a o botaniku, rozšírili by sme teda ďalšie odvetvie ekonomiky. Nehovoriac o tom, že takýto krok by rozprúdil turizmus na vysoké obrátky. A všetky výnosy z nej by sme mohli nasmerovať do zdravotníctva a školstva.
  Čo si myslíte vy priatelia? Mala by sa otvoriť celospoločenská debata o derkiminalizácií alebo legalizácii marihuany? Aký je váš názor na túto zelenú rastlinu?

  ttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2887204618171487&id=2687957954762822&anchor_composer=false

  Odpověď
  • popolvár 19.7.2019 o 9:24

   tak ako po husitských vojnách naordinovalo zákulisie odbojným Čechom chmeľové pivo na utlmenie bojovného ducha, tak teraz svetové zákulisie ordinuje tiež na ukľudnenie marihuanu. Nehovoriac už o tom, že vypína ochrany psychiky pred manipuláciou na podvedomej úrovni. Marihuana, resp. účiné látky v nej majú aj pozitívny liečebný účinok na organizmus, no v konečnom dôsledku ovládnutie psychiky jedinca je veľmi nebezpečné. Je to plánované ako široko aplikovaná indiánska „fajka mieru“, no nie s tak devastačnými účinkami čoraz umelejšieho „tabaku“ na zdravie jednotlivca.
   Za mňa jednoznačne NIE!!!

   Odpověď
   • Konope je naša tradičná rastlina. Ľudia sa do nej odievali, je to top liečivka. V našom podnebnom pásme v podstate v liečivých schopnostiach nemá ekvivalent. Také naše múmio.

    Je to presne ako s chľastom. Niekto sa s ním bude ožierať do nemoty a niekto ho bude používať na extrakt liečivých látok z bylín.

    Je to každého voľba byť závislákom. V tomto nevidím rozdiel medzi tabakom, chľastom alebo maryšou.

    Keď vidím, za aké drahé peniaze si ľudia s rakovinou zháňajú silice z marihuany, aby si pomohli, tak mi je ich nesmierne ľúto. Poznám osobne človeka – sedel u mňa v obývačke pred troma rokmi, ktorému lekári dávali 3 mesiace života (rakovina žalúdka v poslednom štádiu). Ten človek žije doteraz.
    Ale je pravda, že keď od nás odchádzal s jeho kamarátom (každý na svojom aute), tak kamarát vravel, že mu smerovka blikala 100 kilometrov :D.

    Odpověď
    • popolvár 19.7.2019 o 10:40

     Naše tradičné konope a „mariška“ sú dve rozdielne veci.
     Ohľadom tých liečivých silíc: existuje certifikovaný slovenský výrobca s prijateľnými cenami a všetkými povoleniami na ich výrobu a predaj.
     Bližšie info mailom. Kto má záujem, píšte na kamaivka@azet.sk
     Tieto silice na vnútorné použitie síce neužívam, ale mám osobné skúsenosti s ich výrobkami na báze konope na vonkajšie použitie. Takisto s ich perorálnym produktom na kŕčové žily.
     A ohľadom silíc z konope daného výrobcu info:
     1. dvojtýždňové užívanie odstránilo príznaky epilepsie a trasenia rúk u otca (vyše 70-ročný) mojej známej.
     2. starší pán, bývalý muzikant zavítal do centrály firmy, kúpil kávu z automatu vo vestibule firmy a pozdraviac majiteľa firmy mu ju podal. Po prvotnom údive majiteľa firmy, že prečo mu podáva kávu, mu docvaklo: pred pol rokom daný muzikant kvôli Parkinsonovi sa nedokázal ani napiť. Po pol roku užívania konopných silíc ich produkcie, Parkinsom ustúpil.

     Odpověď
     • Popolvar, mozem ta poprosit, keby si zasal viac info do rubriky zdravie? Moja mama ma Parkinsona a konopach som uvazovala. Ale neviem z lekarskeho hladiska ako to davkovat a co vobec a nechcem riskovat ani stret so zakonom ani s lekarom, ktory by sa na mna dival ako na dealera. Dakujem

      Odpověď
      • popolvár 19.7.2019 o 12:57

       žiadny stret so zákonom ani s lekárom nebude, ako som povedal, ich výroba touto firmou je plne certifikovaná a legálna. Napriek tomu, nechcem podrobnejšie informácie o výrobcovi dávať na stránku, lebo existuje veľa iniciatívnych blbcov, ktorí, prečítajúc „A“ začínajú hneď „občiansky uvedomelo“ konať bez toho, aby si prečítali aj „B“.
       Čo sa týka dávkovania, tam je možný dotaz na odporúčanie výrobcu, či len konopné silice, alebo kombinácia s niečim iným, napr. so Seropeptázou.
       Viac cez vyššie uvedený mail.

       Odpověď
    • > Je to každého voľba byť závislákom.
     To je dosť liberálny prístup.
     Ja si naopak myslím, že štát musí využívať svoje nástroje a páky, aby čo najviac bránil spoločnosť pred útokmi nepriateľa a rôznych činorodých blbcov alebo užitoč. idiotov na 5. priorite zobecnených prostriedkov hybridnej vojny.

     Odpověď
     • souhlas. A dále by to šlo rozvést po principu kdo ze závisláků si vlastně vybral být závislákem, a komu to bylo vybráno do hlavy při jeho rozvoji v mládí.

      Odpověď
    • Mohol by som Vás poprosiť o trochu bližšie informácie.Ďakujem.

     Odpověď
   • > Neexistujú však žiadne empirické dáta o tom, že to tak skutočne je.
    Osobne ani nemám záujem ich zisťovať v praxi.
    Ale Melicher kľudne môže, aj na celej svojej rodine, ak chce.

    Ide o jasné „okno Overtona“.
    A Melicher sa zdá byť iba „kultúrnym“ marxistom.

    Odpověď
    • V podstate len o tých dátach nevie a používa ten výrok ako odrazový mostík pre svoje ďalšie tvrdenia.
     http://www.vodaksb.eu/diskuse-archiv-4/comment-page-16/#comment-86879

     a konkrétnejšie: viac ako polovica začínala s marihuanou
     https://www.drugabuse.gov/publications/drugfacts/nationwide-trends

     môže to súvisieť stratou rozlíšenia spojenou s úbytkom sivej mozgovej kôry
     https://www.drugabuse.gov/news-events/nida-notes/2016/09/regular-marijuana-use-associated-differences-in-brain-gray-matter-connectivity

     Odpověď
    • Aj argument „veď alkohol je voľne dostupný a môže za rozpad každého tretieho manželstva a teda rodiny. Marihuana takúto temnú stránku nemá.“
     ukazuje čo je mladý smerák zač. Čo takto otvoriť debatu nie o legalizácii ďalšej drogy, ale debatu o začatí kultúry nepitia a nefajčenia, kto a kedy konečne príde s týmto? No a argument, že pestovanie marihuany zvýši záujem mladých o poľnohospodárske odbory a botaniku, fúúú, ty kokso tak to je už iný kapelník!!! To ak tomu niekto verí, tak to v kategórii zodpovedajúcej vete – „Ak vám váš manžel, pastier dobytka, povie, že ide na nočnú a vy mu uveríte, zaraďte sa do stáda!“
     Ale Fico aspoň vie, kde je ďalšia blcha v kožuchu.

     Odpověď
   • Na 5. prioritě je těhle manipulačních nástrojů dnes i v historii přehršel .Zabývat se jednotlivými
    podle mého nemá smysl . Je to záměrné skrývání podstaty řízení /manipulace/ myšlení jednotlivce na této prioritě. A úplně stupidní je komparace, zda je méně škodlivé hulit marjánku než si prolévat hltan etylalkoholem. Účastníkům těchto diskusí mohu vyjádřit jen soustrast.

    Odpověď
  • Oracle 911 19.7.2019 o 9:50

   Canabys nie, ale konope bez akýchkoľvek regulácii lebo jednak má 1000+1 priemyselných použití a lieči

   Odpověď
   • aky je rozdiel medzi nimi? ina odroda?

    Odpověď
    • Putinovec 19.7.2019 o 12:49

     Množství THC.
     https://magazin.aktualne.cz/ma-marihuana-vliv-na-vase-iq/r~801c0a466a8111e49bec0025900fea04/
     https://kopac.cz/nebezpeci-uzivani-marihuany/

     Odpověď
     • Oracle 911 19.7.2019 o 13:33

      Áno, naše konope má pod 1,7-2% THC a okolo 10-20% doslova rozleptáva mozog…

      Odpověď
    • Z liečebného hľadiska je dôležité koľko má CBD – a THC. mal by tam byť určitý správny pomer na to, aby bolo konope viac liečivé ako omamujúce. Sú rôzne odrody. Ja sa tomu nerozumiem, to len obecne, čo o tom viem.

     Odpověď
     • Moja svokra často spomína, že keď za mlada právali konope na Ondave, priamo v rieke, vždy zvykli priplávať ryby okolo, akoby stratili plachosť a boli pomalé. Otázka je, čo ich priťahovalo, liečebné účinky alebo aj to minimálne množstvo drogy, ktoré aj priemyselné konope má.

      Odpověď
      • dřív se moc neřešilo průmyslové a jiné, a obsah byl všude průměrně omamný.
       Koneckonců dnes se vede diskuse hlavně o jedné ze složek, avšak uklidňující/omamné účinky nemá jen ta jedna.

       Na doplnění té léčivosti, ono je to o aplikaci primárně. Namazáním bércáků se nikdo neomámí, ale když se tím láduje nebo to kouří je to o něčem jiném.

       A zase, na léčbu i pro vnitřní použití z toho lze preparovat pouze konkrétní léčivé složky a nemusí to být omamné, viz lék na roztroušenou sklerózu, tuším sativex se jmenoval, který se u nás testoval.

       Nicméně v principu jde většinou o symptomatickou léčbu, která neodstraňuje příčiny neduh pouze je potlačuje s více či méně znatelnými vedlejšími účinky. Například u mne to byla jediná věc co potlačovala ekzém, a k čemu mi to bylo když jsem jedl stravu která ho naopak podporovala? Omezil jsem stravu co podporuje tvorbu ekzému, a nemusím jej „léčit“.

       Ovšem už jsem nastiňoval že je to celkem rozsáhlá problematika která vyžaduje komplexní přístup. Říkejte něco o škodlivosti konopí ženě muže na vozíku co má roztroušenou sklerózu, kterému státem podporovaná medicína nenabídne jediné řešení, a ona vidí že konopí ho zvedne na nohy a jediný vedlejší účinek jsou z jejího pohledu jeho noční nájezdy na ledničku. Ano, je omámen drogou a víme že to je špatně, ale jeho kvalita života se zvýšila a dříve nebyl schopen produktivní činnosti a nenáviděl svůj život, a s konopím je produktivní a veselý a pro rodinu opět pozitivním členem.

       Tím neblahořečím konopí, jen říkám že problematika je komplexní a v určité míře je absurdní vzhledem k okolnostem takovým lidem tvrdit že je to jed který mu ničí život. On vidí situaci jinak.

       Odpověď
       • …ono je to asi tak, že tá marihuana s jedným pomáha s druhým škodí.

        Melicherov príspevok má za cieľ vyvolávať diskusiu v smere jej prijatia a tolerancie s jej používaním.

        Aj alkohol je spoločensky tolerovaný pokiaľ sa alkoholik správa dobrosrdečne a podriemkava niekde v kúte a nikoho neohrozuje, avšak si položme otázku, koľko takých opitých dobrákov existuje ? Kto má záruku, že požitie alkoholu mu zmení psychiku práve týmto smerom ?
        A takisto sa pýtam, koľkým používateľom marihuany sa správanie vyvinie vždy tým “správnym“ spoločensky akceptovaným smerom ? a je vždy záruka, že po požití to bude vždy tým “správnym“ smerom ?

        Odpověď
  • Z príspevku usudzujem, že Melicher má záujem na legalizácii marihuany, ktorá je jedovatá pre ľudí, jeho nezaujíma názor na tradičné konope a z toho vyplýva len jedno: …genocída obyvateľstva na 5.priorite riadenia, ktorá začína oknami Overtona

   Odpověď
  • Ako keby sme nemali iné problémy, len stále riešiť blbosti a namiesto príčin iba následky.

   Odpověď
 6. https://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-obrany-chce-upravit-postup-pripade-narusenia-vzdusneho-priestoru/1824317 Slovákom budú môcť velit aj z vonka.

  Odpověď
  • Ten Gajdoš je nebezpečný trojan. Neslúiži SNS ku cti a mali by sa ho zbaviť. Môže si podať ruku s Ondrejčíkom.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.7.2019 o 7:17

    Nariadenie NATO alebo príprava na EU vojsko?

    Odpověď
    • Keďže potichu pripravoval s USA zmluvu o základniach, neverím mu už ani nos medzi očami.

     Odpověď
  • Kto je majiteľom konzervatívneho denníka Hlavné správy ?

   Odpověď
   • No hovorí sa ze vlastník, alebo vlastníci sú redaktori HS, keďže žijú len z podpory a reklám, ale fakt neviem

    Odpověď
    • Na papieri môže byť uvedený hocikto, aj Anča z Hornej Dolnej.
     Ale v buržoázne-liberálnom režime riadi daný objekt/projekt obvykle ten, kto ho v skutočnosti, či už priamo alebo nepriamo (napr. pomocou inzercie) platí a má pod palcom „casting“ kádrov (podobne ako ESET, čo sa týka Denníka „Nenávisť“).
     Dôležitý je tiež ideologický rámec uvažovania šéfredaktora (resp. šéfa spravodajstva) a to, kto ho tam pretlačil.
     PressTitútky sa potom pohybujú v určitom prostredí, ktoré tvoria určití ľudia (informátori a osobní priatelia, či „priatelia“ sú len jedni z mnohých), ktorí na pressTitútky rôznym spôsobom a mierou vplývajú.
     V DVTR je jedna schéma nepriameho riadenia objektov v rámci systému.
     Stimulovať sa dá rôzne, peniazmi počnúc, a priamymi a nepriamymi napomenutiami a vyhrážkami končiac.

     Odpověď
    • Čo sa týka HS, tak podľa mňa je dôležitejšie to, akú koncepciu, ideológiu a agendy v skutočnosti pretláčajú, a to sa dá určiť jedine pozorovaním ich spravodajstva, lenže k tomu je nutné disponovať príslušnou metodológiou poznania.
     Už tu o tom bola neraz reč.

     Odpověď
     • Čo teda v skutočnosti pretláčajú v HS ?

      Odpověď
      • To už musíš odhaliť ty sám.
       Ešte raz si prečítaj môj predošlý komentár, na ktorý reaguješ.

       Odpověď
   • Na začiatku to údajne bol 7 statočných z východu …. či sa to nezmenilo ale neviem.
    http://www.7statocnych.sk/#&panel2-1

    Odpověď
   • To je otázka priamo na HS a ešte lepšie na SIS.
    Lebo neviem, odkiaľ by to tu niekto mohol vedieť, ak by sám nebol nejakým zasvätencom.

    Odpověď
   • Časostroj 19.7.2019 o 10:58

    Nanajskí chlapčekovia? Zdanie demokracie, v skutočnosti tvrdá riadená cenzúra. Doteraz nepriniesli jediný „revolučný“ článok, iba samé mainstreamové omáčky.

    Odpověď
   • To je, ako keby sa niektor spýtal, že kto riadi/vlastní napr. Blahu.
    Všeobecná odpoveď: marxizmus a jeho zákulisní vlastníci.

    Odpověď
    • HS zriadil celkom obyčajný chlapík z vlastnej iniciatívy. Motiváciou bol zisk. Chodieval na rôzne akcie politických strán a zhováral sa s ich predstaviteľmi. Dobre sa vyznal v tom, že keď každému niečo primaľuje, tak ten každý mu naženie inzerentov. Možno časom pochopil aj iné súvislosti spojené s riadením a začal to využívať – samozrejme pre seba. Ten portál je nič viac a nič menej len taká kaleidoskopická zvodka zo všetkého možného, čo hlavný prúd vypúšťa denne do éteru. Brať tento portál ako relevantný zdroj informácií mozaikovitého typu je nezmysel, lebo je to len nedovarený a pokazený guľáš.

     Odpověď
     • Oracle 911 19.7.2019 o 15:06

      Áno a Soros je neškodné dedko a filantrop…

      Odpověď
     • Činorodý, schopný, s dobrými organizačnými a manažérskymi schopnosťami, tak trochu na peniaze, s pár „kostlivcami“ v skrini, …?
      Inzercia je jedna vec – a počiatočný kapitál, kádre, know-how, propagácia, platení trolovia, určitá zákulisná podpora, … sú zase druhé veci.
      Moc sa mi nechce veriť, že za takýmto projektom stojí iba jedna osoba.
      Možno zo začiatku, kým sa projekt nerozrástol (lebo zariadiť internet. stránku aj s web-hostingom nie je až taký problém), ale dnes už najskôr nie.
      Aj tie politické strany, ktoré si spomínal, sú len projektami určitých klanov.

      Odpověď
 7. Putinovec 18.7.2019 o 12:44

  Boj o Sudety stále kulminuje.Tahle mina je tak často sešlapávána,až si objektivní okolnosti vynutí její odstranění.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sudetaci-se-zmenili-Vy-ne-cesti-nacicci-a-bolsevici-A-pak-ucitel-dostal-tvrdou-odpoved-589403

  Odpověď
 8. Nie len Šefčovičovi v EK ušla stolička i Lajčák v NATO svoju nezískal.

  https://www.hlavnespravy.sk/prekazil-andrej-danko-zvolenie-miroslava-lajcaka-za-stoltenbergovho-namestnika-v-nato/1822977

  Odpověď
  • Oracle 911 18.7.2019 o 7:58

   Zas argument „lebo xyz“, HS je fakt protislovenský živel maskujúci sa patriotizmom.

   Odpověď
   • Máš pravdu, ale toto je dobrý článok!

    Na stožiari pred parlamentom bude iba slovenská vlajka – modrá s hviezdičkami tam nebude mať miesto. Aneb opäť má niekto problém so slovenskou štátnosťou.

    https://www.hlavnespravy.sk/na-stoziari-pred-parlamentom-bude-iba-slovenska-vlajka-modra-s-hviezdickami-tam-nebude-mat-miesto/1823172

    Odpověď
    • Oracle 911 18.7.2019 o 8:58

     Fakt dobrý článok na mimikri…

     Odpověď
     • a čo len toto:
      https://www.hlavnespravy.sk/rozsah-represii-v-zssr-co-hovoria-archivy/1822982

      nuž,..

      Odpověď
  • Podle mne v obou případech výhra . Fráze o důležitosti „být u toho“ pozbývá na smyslu .Ne obecně , tam s ní souhlasím . Ale v těchto dvou případech být u rozpadu je méně důležité než být u zrodu nového . A o to ani v případě NATO , ani v Evropské komisi už nepůjde . Oba dva diplomaté by měli své schopnosti věnovat tomu novému,vznikajícímu . Lajčákova mise přinesla první ovoce – příměří a prostor pro diplomacii silných . Šefčovič je asi nejerudovanější figura v prostoru energetické spolupráce RF a celé Evropy . Takže oba mají co užitečnějšího na práci, než sedět s kymácející se Uršulou a řešit pohřební formality. Anebo zavedení 60 druhů pohlaví do speciálních sil NATO.

   Odpověď
 9. Čaputová sa vyfarbuje a valí – pod jemným pláštikom je podpindosnícky drak, ktorý maká na 110%:
  Čaputovej je sympatický poľský projekt oživenia kostlivca Piłsudského plánu „Medzimoria“
  https://www.hlavnespravy.sk/caputovej-je-sympaticky-polsky-projekt-ozivenia-kostlivca-pilsudskeho-planu-medzimoria/1822973

  Odpověď
  • …hovorim, ze ta zdochnuta ryba bez jedinej vlastnej myslienky to bude na plnu paru podporovat od stretnutia B9 v KE

   Odpověď
   • No, dovolím si zobecnit .Barbie bude podporovat vždy to , co jí doporučí . Na víc neměla a ani nemá.

    Odpověď
    • …dakujem Boletus, ze vzdy najdes vystizne, ale aj pekne slova …. :-)

     Odpověď
 10. To je ale novinka.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/510744-v-cesku-je-nulova-ochota-podilet-se-na-reseni-migrace-zjistil-seehofer.html

  „Nemáme vůbec žádné evropské řešení,” konstatoval Seehofer na tiskové konferenci k představení výroční zprávy spolkové policie. „Byl jsem teď také často na cestách ve východní Evropě, naposledy v Praze. Připravenost tam podílet se na evropském řešení se blíží nule,” uvedl.

  Odpověď
  • Oracle 911 17.7.2019 o 15:35

   Ako som už povedal, napíšem článok uverejním článok o delení EU a následne sa uverejňujú takéto správy…

   Odpověď
 11. Putinovec 17.7.2019 o 11:03

  „Z hlediska České republiky se dnešní role Ruska při ovlivňování našeho osudu blíží nule. Neměli bychom bojovat staré bitvy. Skutečný souboj v našich společnostech – jak v Evropě, tak v Americe – je mezi těmi, kteří chtějí svobodu, nezávislost a svobodné trhy, a těmi, kteří se nás snaží ovládat různými neliberálními manipulačními ideologiemi, jako je environmentalismus, multikulturalismus, humanrightismus, feminismus a genderismus, transnacionalismus, atd.,“ jmenoval bývalý český prezident.

  Ironií osudu podle něj je, že žádný z těchto směrů nevznikl v Rusku, ale dovážíme je ze Západu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-st-o-Rusku-Libit-se-to-nebude-vubec-nikomu-589300

  Odpověď
  • Oracle 911 17.7.2019 o 11:42

   Kvalitná práca, tlieskam…

   Odpověď
   • Putinovec 17.7.2019 o 16:37

    Je vidět že se Klausové snaží tandemově řídit,svým vlastním informačním způsobem.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.7.2019 o 17:04

     Iste Klaus starší ohlásil zahraničnopolitické smerovanie Trikolóry a pritom postavili „kaviareň“ tam, kde nechceli byť…

     Odpověď
  • Pozerám, že stará konzervatívna konzerva Klaus je snáď proti všetkému, len nie proti kapitalistickej a buržoázne-liberálnej ideológii.
   Stále tie pravicové mantry o „slobode“, „nezávislosti“ a „slobodnom“ trhu.
   Ale realita je nasledovná:

   https://www.newscientist.com/article/mg21228354-500-revealed-the-capitalist-network-that-runs-the-world/

   https://www.forbes.com/sites/bruceupbin/2011/10/22/the-147-companies-that-control-everything/

   https://www.aktuality.sk/clanok/557371/najbohatsie-percento-ludi-na-zemi-vlastni-82-percent-vsetkeho-bohatstva/

   https://wem.sk/vrchne-1-v-roku-2017-ziskalo-az-82-svetovych-prijmov/

   https://www.oxfam.org/sites/www.oxfam.org/files/file_attachments/bp-reward-work-not-wealth-220118-en.pdf

   Odpověď
   • Oracle 911 17.7.2019 o 11:48

    Kľud, aj Putin o sebe povedal, že je liberál a všetci poznáme jeho liberalizmus v praxi…

    Odpověď
    • Vyjdu-li z premisy , že v Česku jsou jen dva politici , kteří vidí za dva rohy , pak si myslím, že Klaus hraje svoji roli protiváhy Zemana /pro ty zmatené blbečky z Letné /, bez ohledu na to , co ve skrytu duše považuje za správné a prospěšné. Bipolární střet Zeman-kavárna se mění na trojúhelník , kde funguje jako rušivý element monolitní kavárny Venda senior.
     Proč ? On přece ve stejném duchu jako kavárnící blahoslaví svobodu ,kapitalizmus a demokracii. Akorát v jiném provedení, než kavárníci . A vyzývá je ke konfliktu Soustřeďuje negativní protizemanovskou energii zčásti na sebe a snižuje tlak na prezidenta .
     Po Zemanovi vstupuje na scénu tedy další „těžká váha“ . Podobně jako na Slovensku se aktivizoval Mečiar a nepodceňoval bych intelekt Čarnogurského. Jen nepřecenit to všudypřítomné EGO.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.7.2019 o 12:46

      Presne a vďaka za to, že si ma doplnil…

      Odpověď
      • Díky hoši, perfektní ;-)

       Odpověď
 12. Prečo práve teraz? Čo sa skrýva za ponukou Sulíka maďarským stranám
  Opozičná SaS by privítala, ak by sa maďarské strany dohodli a išli by do budúcoročných parlamentných volieb na jednej kandidačnej listine. V prípade, ak sa nedohodnú, ponúka miesta na svojej kandidátke „nespochybniteľným osobnostiam z menšinového maďarského prostredia“.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Preco-prave-teraz-Co-sa-skryva-za-ponukou-Sulika-madarskym-stranam-315221

  Odpověď
  • Přišla bída . Bude nás víc, neleknem se vlka – pardon-medvěda nic. A program ? Zbytečný…
   Docela povzbudivé.

   Odpověď
  • Len reaguje na Ficove memo o možnom volebnom pate 2020, keďže Maďari sú momentálne pre každého slabý článok – sú rozdrobení, s neistotou účasti existujúcich strán v parlamente. Hoci z môjho pohľadu sa tam aj tak v nejakom formáte dostanú. Sulík by si rád Bugárovú stranu rozobral, ako sa o to snaží Matovič s KDH … Ak by išli Maďari spolu v jednej strane, je predpoklad, že taká zmes skôr kývne opozícii ako Ficovi, keďže sú tam mnohé ortodoxné anti-SNS postavičky. Voľby 2020 budú podľa všetkého s výsledkom 2-3 silných strán (t.j. 10-20%) a zvyšok budú 5% straničky. Hlavná časť celého rébusu bude asi spočívať vo výslednom pomere medzi SNS a ĽSNS.

   Odpověď
   • Súhlas, je to boj o voličov, a teda aj o preváženie misky váh, pretože výsledok môže byť dosť nerozhodný. Dosť veľa záleží od toho, ako sa skonsolidujú národné sily, či sa budú schopné spojiť a spolupracovať aj so Smerom, pretože inak je veľmi pravdepodobné, že budeme opakovať históriu volieb bratov Čechov, t.j. že vláda sa bude zostavovať veľmi ťažko a možno aj zdĺhavo.

    Odpověď
    • Oracle 911 18.7.2019 o 7:22

     Tak len 2 veci ku konsolidácií:
     -Ako dobre dokáže Mečiar prezentovať bubáka, čo vzhľadom činnosti Čaputovej nemal by byť problém.
     -Či Mečiar dokáže zopakovať ten trik ktorý urobil Dzurinda.

     Odpověď
 13. Naopak dokumenty o věznění – rozsudek, karta vězně, propustka z tábora či doklady o rehabilitaci – neexistují. Navíc hrůzy, jež Sosnarová emotivně líčí, tedy zmíněné masové upalovaní vězňů či trávení jedem, nikým jiným popsány nebyly. Sosnarová však na tom, že strávila dlouhá léta v gulagu, trvá. Otázky si ale klást nenechá.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/vera-sosnarova-gulag-pribeh-vyvraceni-historik-adam-hradilek.A190716_489402_brno-zpravy_krut?

  Odpověď
  • Staručká pani blúzni.
   A možno mali taký súkromný, privát gulag šitý na mieru pre ňu. S procedúrami podľa priania.
   Trhová ekonomika by si s tým poradila raz-dva.

   Odpověď
 14. dnes máme pamätný deň: 17. júla 1992- Deklarácia Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky

  Odpověď
 15. Eduard Chmelar chce založiť nové politické hnutie nazvané Socialisti
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/519412-eduard-chmelar-chce-zalozit-nove-politicke-hnutie-nazvane-socialisti/

  Odpověď
  • No, takže sa konečne naplno prejavil jeho patent na ľavicovú politiku, ktorý ma len on a nik na svete.
   Zdá sa, že Chmelár je nebezpečnejší, než sa zdalo.
   Jedna vec je tliachať analytické žvásty, druhá snažiť sa postaviť do čela procesu, na ktorom aktívne pracuje Blaha.

   Odpověď
   • Mně z této „práce“ Chmelára prosvítá práce globalistů, kteří si v předstihu formují potřebné politické subjekty pro volby a povolební uspořádání 2020 na Slovensku . Stejně tak i v Čechách . Nemohou přece nechat autonomně sílit pronárodní síly bez dohledu a tak tvoří pro voliče-ovečky LEŽ 1 a LEŽ 2 , aby náhodou nezvolili PRAVDU . Sázím na poučené a chápající politiky a lídry, že to prohlédnou a včas ve svých programech zohlední.
    Likvidace liberastů je společný dílčí cíl, po jeho dosažení účelové spojenectví s globalisty padne . Všude. Na to je třeba být připraven a mít konceptuální převahu .
    Globalisté jsou mistři tandemu. A ten lze i imitovat s tím, že ten konceptuálně slabší není tandemistou/přesto, že si to myslí/ ale nástrojem /objektem/ řízení toho konceptuálně zdatnějšího. Doba přeje spíše tomu oslíkovi s pytli zlaťáků než těm pánům s kufříkem a červeným tlačítkem.

    Odpověď
    • Suhlasím, len mi tam nesedí to slovíčko „v predstihu“. Voľby sú za rohom, všetci vyhlasujú, že budú zásadné, ale prebudia sa až teraz?

     Inak, minulý týždeň mi jeden exvojak povedal celkom trefnú vetičku – Vojny sa dajú vyhrávať aj delami ;-)

     Odpověď
  • Chmelár do toho búši ako Nemec do Verdunu. Už mal SEN, neuspel, kandidoval za prezidenta – hlboko v poli porazených, ale skúša ďalej. Určite je to lepšia voľba, ako ktokoľvek u opozície a možno vytlačí aj viac ako 7%. Štiepi ľavicovú alternatívu svojim chápavobuzerantským nasmerovaním. Už názov strany – hnutia Socialisti sa mi nezdá vhodný, ale asi si myslí, že len on je tá správna ľavica.

   Odpověď
   • Oracle 911 17.7.2019 o 8:10

    Pochybujem, že to bude až 7% lebo jednak Blaha pracuje lepšie a jednak Smer-SD prechádza očistným procesom s tým, že predvolebná komunikácia bude iná.

    Odpověď
    • Veď uvidíme, kam ho dotiahne jeho ego (ego je asi jeho najväčšia slabina) a vývesná tabuľa „Socialisti“. Dal som nejaké číslo, možno skončí v koši porazených, možno sa do parlamentu dostane. Je to určite lepšia alternatíva ako „Pedofilné Slovensko“, „Žaludi“, či iné podobné skvosty.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.7.2019 o 10:17

      Však to je môj hlavný dôvod môjho tvrdenia, lebo sa nechá vyprovokovať nejakou hlúposťou a zhnusí sa tým voličom, ktorí hľadajú alternatívu k Smeru-SD.

      Odpověď
   • To snáď nemyslíš vážne. Sám si odporuješ. Vidíš že je to od začiatku outsider a jedným dychom dodáš že jeho nový projekt môže mať aj 7%? Žiadnych 7%. Skončí na 1,2% čo je jeho línia. A po práve. Je to chameleón ktorý jednotlivo síce hovorí dobre, ale ak si to dáš dohromady, je to guláš v ktorom sa ani divá swiňa nevyzná. Okrem premaľovanej strany nemá čo ponúknuť a nikto ho neberie vážne.

    Odpověď
    • Máš pravdu, jeho percentá sa ukázali teraz vo voľbách. Nemá šancu. Zabíja ho jeho vlastné ego.

     Odpověď
 16. Když se dívám kolem sebe, vídám často rodiny z jiných zemí a povětšinou se jedná o území s převahou pásových feudálních manufaktur a centra montoven a centra evropské korporátní veteše s harampádím.
  Tyto rodiny jsou většino vícedětné. Říkám si že je fajn, když tito cítí finanční a existenční bezpečnost a připomíná mi to období socialismu pod vedením komunistické strany Československa. Jsou veselí, klidní a září budoucností.
  Zatímco pro některé byla zavedena exekučně inkviziční šikana i na děti nenarozené.
  Z toho se dá odvodit, že se jedná o vícestrukturální ekonomiky vložené speciálně do jedné matrice v témže místě a témže čase.
  Je nutné se rozpomenout kolik byl vždy přídavek na dítě a svého času to bylo celkem nedávno, kdy politici jako jeden řvali na lidi, že na děti si musí nejprve vydělat. Prostě majitelé lidských zdrojů si dělali s lidmi doslova trhací kašpárky. A doba je zatím stejná a to zvýšení částky na děti, je myslím, v porovnání s jinými veselými rodinami, rovno cca 1/3 částky jejich.
  Ale dobře za každý měďák, a ten suchý rohlík zákonodární vymetli, od svých ůst utrhli a dali našim dětem. No dobře udělali, pač kdyby se našinec šuškandou dozvěděl, co a jak u jiných, kteří žijí ve finanční bezpečnosti a sociálních jistotách, to by byly zase důvodové chvilky v ulicích !!!!!

  Odpověď
 17. Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) pripustila, že by zvážila demisiu, keby sa jej nepodarilo spustiť projekt stratifikácie nemocníc. Urobila tak pred utorkovým stretnutím s predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom, ktorý chce, aby mu projekt podrobne vysvetlila.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Poda-demisiu-Ano-zvazila-by-som-to-reaguje-Kalavska-pred-stretnutim-s-Ficom-315197
  PL opäť titulka na rozohnenie davu,pritom uplne normálna reakcia…ved ak sa to nepodari,tak je koniec….Penta vyhrala….ale to sa nestane…..verím tomu…oi. Penta už robí reklamu novej nemocnici…v komentároch sa ľudia vyjadruju posmešne aj naivne…takže zjavne …vedia ,čo je Penta zač a aka je a bola ich stratégia
  https://www.facebook.com/NemocniceSvetzdravia/

  Odpověď
  • Takže vlastne išlo o to či príde k zhode.Zdá sa ,že je to na dobrej ceste.Dúfam,že všetko pojde tak ako má.Prekvapivo Most-híd..tiež súhlasí
   https://www.noviny.sk/slovensko/456071-kalavska-ak-smer-stopne-stratifikaciu-nemocnic-budem-uvazovat-o-demisii

   Odpověď
 18. Dozvuky Pohody: Polícia pátra po štyroch členkách ženského afganského orchestra ZOHRA, ktorý cez víkend vystúpil na hudobnom festivale Pohoda – zmizli dve mladistvé a dve plnoleté (s platnými vízami).
  http://www.teraz.sk/slovensko/vystupili-na-pohode-a-zmizli-patraju/407582-clanok.html

  Odpověď
 19. Realisté už nejsou realisté
  Realisté po třech letech od založení hlasují o ukončení činnosti. Rozpustit stranu doporučil sbor zakladatelů
  https://domaci.ihned.cz/c1-66608770-realiste-po-trech-letech-od-zalozeni-hlasuji-o-ukonceni-cinnosti-duvodem-jsou-i-neuspechy-ve-volbach

  Odpověď
  • Putinovec 16.7.2019 o 19:03

   Přebíhají do náruče mladého Klause.Další židozednářská vejce do košíku.

   Odpověď
   • Věřím, že role Trikolory na politické mapě ČR se bude postupně proměňovat . Teď vidím jako její hlavní úkol redukovat ODS na životní minimum a převzít váhající quasi-pravičáky od Pirátů a mizící TOP 09 . Zatím nedisponuje zřetelným programovým profilem a globalisté si ji /přes Robejška etc./ budou chtít zařadit mezi své politické pojistky. Klíčová bude její vnější orientace , a právě tu zatím pečlivě tají.

    Odpověď
    • Alespoň se umějí domluvit. Alternativa (50 politických uskupení) to momentálně nedává.

     Odpověď
 20. Smer si zase strieľa do nohy. Nech len takto pokračuje ďalej …. už teraz sú z neho voliči dosť zmetení. Toto im opäť raz pomôže v lepšom zorientovaní:
  https://www.hlavnespravy.sk/migracia-moze-slovensku-priniest-prospech-zamestnanci-ministerstva-vnutra-chodia-po-slovensku-prednasaju-ludom-o-utecencoch/1820197

  Odpověď
  • Oracle 911 16.7.2019 o 9:56

   Lajčák nie je členom Smeru-SD a ministerstvo je plný podpindusníkov…

   Odpověď
   • Pozor, toto je MV a saková, čo je Ficov človek. A to je práve to čo by sa už nemalo sať.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.7.2019 o 11:04

     Sorry, nepozornosť.

     Odpověď
  • vsade je kopa slnieckarov a protismerakov, ako by sa inak novinari dostavali k tym uniknutym informaciam? nie ze by obcas nemali pravdu, ale vyuzivaju ju prave ako sekeru na presadzovanie svojho, o com sa akurat bude menej pisat, takze ludia maju pocit, ze sa kradne menej.

   Odpověď
   • Minister je tam od toho, aby to okamžite zarazil.

    Odpověď
    • Nemohlo jít o migraci z Východu /Ukrajina, Bělorusko,Moldávie/ , tedy ze slovanského Světa ? Popisovaná argumentace o ekonomickém ev. sociálním přínosu agresivní a zjevně parazitické jiné kultury je passé už i na Západě, kde to „nešafli“. Proč by s touto falešnou písničkou přicházel zrovna někdo na Slovensku ? Ne protinázor, jen pochybnost z nedostatku informací.

     Odpověď
     • Boletus, ja Ti neviem. Stretnutia s občanmi, prezentácie na hudobných fwstivalo, vyvracanie mýtov a hoaxov o migrácii … pripadá Ti to ako že by malo ísť o migrantov z moldavska či Ukrainy? Myslíš si že bežného človeka a tým skôr mladého zaujímajú problémy zamestnávateľov s pracovnou silou? Skôr mi to príde ako Overton. Ak by sa jednalo o migráciu o ktorej hovoríš Ty, stretávali by sa odborníci a nerobila by sa širokospektrálna osveta …

      Odpověď
      • s nezabudli ste na to, že Izrael treba presťahovať niekam??

       Odpověď
      • Pravda asi vyplave časem.Moje připomínka jen odrážela pochybnost, zda ještě nějací retardové propagují myšlenku, od níž většina dřívějších propagátorů dává, alespoň veřejně, pracky pryč.

       Odpověď
      • duj68: neverím, že migrák sa zrazu stal slniečkom, pretože poznám jeho históriu celkom dobre. Vždy držal tvrdú líniu v azylovej politike. Skôr sa prikláňam k variante, ktorú popísal Boletus – migrácia z Východu, ktorá je tu a bude sa ďalej prehlbovať. Pozri sa do hotelov a reštík, kto tam varí a upratuje – Ukrajina a Srbsko. Pozri sa do Jaguaru v Nitre, kde nik nechce robiť a postupne tam navážajú viac a viac Ukrajincov.

       MinV sa podľa môjho názoru snaží poraziť slniečka ich vlastnou zbraňou. Všimni si tie ofuky, keď Gašpar ohlásil, že zakladá vlastný bezpečnostný inštitút. Ako nervózne sa začal šrabať Naď a spol.
       Toto je na podobnej vlne – prednášky bojujúce proti hoaxom. Ak ich robí Denník N alebo Pohoda, prečo by ich nemohlo robiť ministerstvo?

       Odpověď
       • Oracle 911 17.7.2019 o 7:59

        3 veci:
        -Ako Ľudo nižšie povedal „hurápatriot môže byť ešte nebezpečnejší,
        ako fanatický sliniečkár“.
        -Aj Putin používa nástroje protivníka, často s lepšími výsledkami ako samotný protivník.
        -Sú to bratské národy, ktoré zhodou okolností nechcú zavádzať tu vlastné poriadky.

        Odpověď
        • Ori: zdroj informácie sú Hlavné správy, na toto netreba zabúdať. Tie budú búšiť hlava nehlava, práve tým hurápatriotickým štýlom. Nie ministerstvo a jeho pracovníci.

         Zavádzať vlastné poriadku zrejme nebudú, ale aj bez nich sa nám tu zarába na vnútorné sociálne nepokoje. Už aj Trend začal popisovať klasické praktiky, že nováčikovia dostanú vo firmách viac zaplatené, ako dlhoroční pracovníci. Dnes čítam, že Kia ide tiež rušiť nejaké pozície. Predtým VW pýtal odmeny od svojich zamestnancov. Jaguar sa už spomínal tiež. Tuto sa husto zarába na veľkú búrku.

         Keď to nešlo cez Slušných na námestiach, tak aby to neskúsili takto. Vidím tu veľké riziko. Tým skôr, že Blaha začal ozvučovať, že sa Smer musí začať viac starať o chudobných a pracujúcich. Tak to vyzerá, že im tých pracujúcich chce niekto poriadne nasrať.

         Odpověď
         • Oracle 911 18.7.2019 o 7:53

          HS a podpindusnucíci podporujú majdan a ak GP si myslí, že Fica s týmto vystípe z budúcej vlády, tak je vo veľkom omyle…

          Odpověď
         • Kulich, máš vždy dobré postrehy a komentáre. Tá maličkosť s odmeňovaním nových zamestnancov a dlhoročných mi až po tvojom komente zapadla do veľkej mozaiky. Tiež robím vo firme s neslovenskými majiteľmi a môžem potvrdiť, že tá politika nováčikovia a skúsení zamestnanci sedí. Nástupný základ sa oproti roku 2017 zdvihol o 20%, ale základy dlhoročných zamestnancov rastú len cca 3-4% ročne. A úspešne nasierajú ľudí rušením víkendovej práce, ktoré koreluje s májovým navýšením príplatkov za víkendy, sviatky a nočné. Výsledok nedal na seba čakať, dobrí a šikovní odchádzajú, nechuť a frustrácia rastie.

          Odpověď
          • Ďakujem, len píšem, čo vidím a počujem okolo seba. A hlavne, ako to má všetko súbeh, všetky tieto veci sa dejú teraz už naraz, pomaly v jednom týždni. Ten súbeh je neprehliadnuteľný.

           Odpověď
     • Áno, to je kľudne možné, že to príliš „proaktívne“ vytrhli z kontextu.
      Ako sme sa bavili, hurápatriot môže byť ešte nebezpečnejší,
      ako fanatický sliniečkár.

      Každopádne primárne je podporovať rodinu,
      hlavne pracujúcu, cez zvyšovanie nezdaniteľného minima,
      viazaného na počet detí.
      Včítane nejakého horného limitu samozrejme.
      Niekde na 4-5.

      Dobré je aj snažiť sa vyjadrovať síce opatrne,
      ale podĺa možnosti čo najjasnejšie.

      Ak by ale článok bol pravdou,
      musia si Fico a spol. urýchlene spraviť
      so sabotérmi a kolaborantami poriadok.

      Ono pamatajme ale, že hoci je napr. Putin
      moźno v podstatne lepśej pozícii,
      bojuje aj on dlho so „svojim“ aparátom.

      A patrioti by sa tiež mali snažiť myslieť
      aspoň 3-4 kroky dopredu a nie max. 1-2,
      ak vôbec, ako sliniečkári, keď im to „dojazd“
      na chvíľu dovolí..

      Odpověď
   • Fico mal robiť niečo už od 2015, nie podporovať mimovladky. Neskoro prišiel na to aká hra sa tu hrá.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.7.2019 o 15:10

     Do teraz nevie s nimi urobiť nič a musí počkať na vhodnú dobu, lebo tlak americkej ambasády je stále veľký.

     Odpověď
     • Určite netreba zabúdať, ako rozprával Fico o mimovládkach počas Majdanu v 2018: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/474372-fico-pokracuje-v-sorosovej-karte/
      Taktiež treba vidieť prvú lastovičku vo forme tohoto zákona o registrovaní mimovládok: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/476515-sakova-zakon-o-registri-mimovladnych-organizacii-chce-predlozit-v-septembri/
      Na silnejší záťah proti slovenským podpindosom treba, ako píše Ori, počkať na správny čas.
      Ako aj Pjakin povedal, na Slovensku sa odohráva boj miestneho významu, treba počkať, ako danú situáciu vyrieši Putin s Trumpom.
      Preto je v danej situácii lepšie pozerať na udalostí s týmto vedomím a neburcovať ľudí na barikádach.
      To nám totiž v danom momente vôbec nepomáha.

      Odpověď
      • neviete aká časť Pjakina? Ďakujem za info.

       Odpověď
       • Peter nie troll 17.7.2019 o 22:11

        Bolo to v niektorej časti, tesne po kuciakovej vražde.
        Presnejšie ti už neviem povedať.

        Odpověď
    • Ono to financovanie mimovládok má ďalší a omnoho podstatnejší rozmer. Skúste pouvažovať, či sa nenájde aj niečo dobré na tom, že Fico dával peniaze mimovládkam. Cez KSB na to iste prídete. Poviem len toľko, že neskoro na nič neprišiel, vie to isto dávno.

     Odpověď
     • Mňa napadajú dve myšlienky a to je že Fico dál mimovládkam, aby ho nechali, alebo keď o tom veďel tak chcel oďialiť to čo sa stalo. Otázka, ako dlho vie o tom, že žijú medzi nami entity, ktoré menia svet, tak ako sa im páči? Rok 2015 uvádzam len ako štart migrácie, ale vieme že tento plán už tu bol dlhšie, vedel Fico o tom niečo? Či stále by ma mal za konširátora? A to je len migrácia.

      Odpověď
      • Oracle 911 17.7.2019 o 19:40

       A prečo by im nedal dosť dlhé lano aby sa obesili?! Nehovoriac o tom, že Slovensko teraz musí riešiť iné problémy.

       Odpověď
       • S tým lanom by som súhlasil. Možno fakt sa pomaličky začína „reformácia“ https://www.hlavnespravy.sk/kontrolori-preveruju-mytny-system-doterajsie-zistenia-su-velmi-vazne/1822996

        Odpověď
        • Oracle 911 18.7.2019 o 7:29

         Píšu tam, že sa prestali dodržovať zmluvy a zdá sa, že zodpovednosť za to hodia na vládu Radičovej.

         Odpověď
  • popolvár 16.7.2019 o 20:48

   prečítal som si celý linkovaný článok a pozrel tam uvedené video. Žiadne konkrétnejšie a podrobnejšie informácie a programe týchto prednášok. Skôr sa asi jednalo o ozrejmenie azylovej politiky na Slovensku a nie migrantskej politiky v zmysle Bruselského presadzovania kvót. Na zaujatie objektívneho stanoviska voči tejto aktivite imigračného úradu by bolo vhodné sa takejto prednášky zúčastniť. Treba pozrieť ich program, a kto môže, nech tam zájde.
   Takto je to len hádanie z pár viet, možno vytrhnutých z kontextu.
   Ale čo je zrejmé z videa, cieľovou skupinou boli mladí ľudia, predovšetkým študenti. Pochybujem, žeby si MV SR vlastnými rukami pripravovalo sociálnu rozbušku do budúcna, ale môžem sa aj mýliť…

   Odpověď
   • Ťažko ísť na ich prednášku, možno až budúci rok okolo „svetového dňa utečencov“ v júni. Ministerstvo vnútra tú správu vydalo (vyjadrujúc sa v budúcom čase, že budú chodiť po festivaloch), keď už prednášky absolvovalo v minulom mesiaci (júni).
    http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-6&sprava=utecenci-su-jednou-z-tem-diskusii-na-letnych-festivaloch
    trochu viac tu: https://www.armadnymagazin.sk/2019/07/02/utecenci-su-jednou-z-tem-diskusii-na-letnych-festivaloch/

    Migračný úrad minulý rok oslavoval 25 rokov od svojho založenia. K Hoaxom o cudzincoch má krátke informačné videá: https://www.facebook.com/search/videos/?q=hoaxy%20o%20cudzincoch&epa=SEARCH_BOX
    Ten zavalitý pán, Bernard Priecel, je jeho riaditeľ.

    Ak si migračný úrad „hrá svoju pesničku“ (majúc krytie od médii, mimovládok a hercov), tak sa to riešiť dá, ale nie s bubnom na zajace. To by bol v médiách hneď podobný krik, ako keď Rezník chcel zverejnoprávniť svojich podriadených redaktorov (v čase, keď tam vyčíňala Hanzelová).
    Dostali liberálnu p-rezidentku, očakávajú o rok liberálnu vládu, tak škodná v rezortoch začne viac vystrkovať hlavičky.

    Odpověď
  • HS trochu vytrhujú z kontextu:

   “Migrácia je objektívne súčasťou nášho každodenného života. Aj bez nášho pričinenia jej význam sústavne rastie, a ak s ňou budeme cieľavedome pracovať, môže spoločnosti prinášať prospech.”

   Migračný úrad:
   „Migrácia je objektívne súčasťou nášho každodenného života. Aj bez nášho pričinenia jej význam sústavne rastie, a ak s ňou budeme cieľavedome pracovať, môže spoločnosti prinášať prospech. V prípade, že ju budeme podceňovať alebo ignorovať, môže spôsobiť problémy v politickom, hospodárskom, ako i spoločenskom živote našej krajiny.“
   https://www.minv.sk/?tlacove-spravy-6&sprava=migracny-urad-mv-sr-posobi-uz-viac-ako-stvrtstorocie

   Odpověď
   • Moja krátka stať o migrácii zdravého rozumu:
    Migrácia musí byť plne pod kontrolu štátu za akúkoľvek cenu, to znamená, aj ozbrojeným vynútením si rešpektovania hraníc.
    Migrácia nemôže byť prínosná pokiaľ nie je soľou, to znamená, jej kvantita dosahuje rádovo promile a rieši sa ňou pokrytie nedostatkových vysokovzdelaných odborníkov a zároveň morálnych ľudí (dá sa to riešiť aj stážami, spoluprácou). Doviezť si „umývačov toaliet“ je prejavom úpadku spoločnosti, jej neschopnosti riešiť robotnícke profesie automatizáciou, alebo zodpovedajúcim zaplatením svojich ľudí, taktiež je to prejavom diletantskej výchovy kádrov, absenciou akejkoľvek národohospodárskej vízie a činnosti v riadení štátu.
    Doviezť si negramotných poberačov sociálnych dávok, násilníkov je prejavom vlastizrady, korupcie a idiotizmu zároveň. Propagátori a vykonávatelia posledne menovaného druhu migrácie musia byť adekvátne potrestaní.

    Odpověď
 21. Sleduji tiskovku ČSSD a jsem stále více přesvědčen, že skutečný boj neběží o ministerstvo kultury, ale o vnitro . V kontextu připravované provokace 16 .listopadu je důležité udržet řízení silového ministerstva vnitra a zejména vedení Policie ČR. Pak je koordinace „horkého podzimu“ snažší. Zeman a síly za ním to vědí a snaží se ten hamáčkovský sajrajt vykydat v předstihu , aby sebral po Benešové / velmi důležité želízko/ i tuhle zbraň podpindosům. A je důležité, aby nešlo o kabinetní kroky, ale co nejvíc bylo veřejně viditelné . Hraje se hodně vysoká hra . Zeman má zatím dobrou pozici na šachovnici a důležité figury připravené /m.j.Foldynu/. Ten je „čistý“ a byl by schopen rychlého seskupení zdravé části partaje po likvidaci „pražské kliky akcionářů Lidového domu“ .
  Velmi podobné Únoru 1948 , tedy Únor II s demisí části ministrů a rozhoupáním politické scény. Jen trochu přeházené.

  Odpověď
  • Brilantní Boletus jako vždy! Děkuji za zajímavou perspektivu.

   Odpověď
   • Přesně tak. Přidávám se a Boletovi díky za analýzu stavu.

    Odpověď
  • … Boletus vsak si videl co boli schopni v boji o slovenske ministerstvo vnutra pindosi urobit….a potom to klururne „vlozky“ dotvorili… Obe su tu silove miňisterstva, jedno vladne zbranou druhe slovom…

   Odpověď
  • @boletus… diky krajane, dobrý rozbor, předám dál…

   Odpověď
  • Moc tvůj komentář nechápu. Cílem Zemana je vyměnit Hamacka na vnitru?

   Odpověď
   • Putinovec 15.7.2019 o 21:55

    Řekl bych, že odpis celé té kolaborantské kliky.

    Odpověď
   • Vedení současné ČSSD je plně podpindosovské a tuto roli trojského koně má plnit i v Babišově vládě . Vnějším tlakem si prosadili na silové vnitro Hamáčka a na zahraničí sluhu malopetra.
    Zemanovi se podařil vyrovnávací protitah Tomanem a na začátku současné „krize“, která byla, podle mne ,připravena, převzal iniciativu instalací Benešové na justici. Tím silně okleštil plány podpindosů pomocí těchto dvou provázaných rezortů /justice + policie/ držet v rukou opratě exekutivní podpory majdanu a jeho konečného cíle-odstranění Zemana z Hradu.
    Je to podobně personálně cílená strategie, jaká byla použita na Slovensku vůči Ficovi a je dlouhodobě vedena v RF proti Putinovi. Spojené nádoby.
    Zeman má tuto šachovou partii podle mne přečtenou a vytvořil si několik alternativních postupů podle chování protivníka :
    - vedení ČSSD /je to nástroj/ se rozhodne pro loajalitu s Babišem a Hradem a odolá volání „ulice“, aby šlo s ní . Zeman jim nabídl za to soudní odklad finanční likvidace přes zaplacení dluhu Altnerovým dědicům . Vláda doběhne do konce i přes hrozby majdanu , Hamáček seká dobrotu.
    - vedení ČSSD je donuceno svými kurátory k variantě rozbití vlády odchodem z ní. Rozbíhá se vabank postup iniciovaný odvoláním Staňka a koketováním s úspěchem nátlaku ulice na
    parlament a premiéra . Konečný krok má být proveden masovou demonstrací den před výročim 17.listopadu s připravenou sakrální obětí policejní zvůle a má být jištěn držením rezortu vnitra /klíčový rezort v každé majdanuté zemi/.
    - Zeman si i tuto možnost pojistil ponecháním svých „koní“ Staňka a Tomana jako figur , které mohou odchod z vlády zkomplikovat a převést rozpad vlády jen na variantu její malé rekonstrukce s výměnou ministra vnitra za svého člověka.
    - Pro Zemana hraje i další varianta . Pokud by vláda podala demisi ,nastoupí pravděpodobně Babišova menšinová vláda ANO s parlamentní podporou KSČM a SPD. A vnitro nebude v rukou podpindosů. Podpindosové jsou ve stavu zuřivosti , ale bez řídících nástrojů .
    Je to , podobně jako na Slovensku, složitá šachová partie, v níž držení vnitra /Kaliňák/ hrálo silnou roli . Situace není stejná, ale podobná. Podobně jako Fico vyřešil krizi svojí včasnou rošádou/mimochodem Nazarbajev v Kazachstánu postupoval podobně/, postupuje i Zeman s tahy předstihujícími protivníka.

    Odpověď
    • Poklona Boletusi. Toto je podle mě první úvaha na téma současného pražského majdanu a vládní krize, která vysvětluje motivaci hráčů a dává smysl.

     Odpověď
    • OK, teď je situace taková, že ČSSD „hrozí“ demisí, pokud nebude Šmarda do 1.srpna jmenován ministrem kultury. Jak to zapadá do variant výše?

     Odpověď
     • Oracle 911 16.7.2019 o 8:39

      Samovraždou ČSSD…

      Odpověď
     • Demise koaliční strany nebude,pokud zůstane 1 ministr za stranu ve vládě. Může to být Toman ,ale také Staněk, který už d nepřijaté demisi je. Nevím,jak zní koaliční smlouva ohledně demise jedné z koaličních stran .Tedy zda je nominant také součástí koaliční strany, nebo je solitér. Model shození rakouské vlády přes vynucený odchod FPO je příklad . Nominantka FPO Kneissel ve vládě zůstala a tato dovládne po malé rekonstrukci /doplnění/ do předčasných voleb. Přijde mi to jako generálka na protimajdan v Praze . Přiliš odvážné ? Globalisté nenechávají nic náhodě a jistí se.
      Tomasi 2 – já tu nevěštím a už vůbec nehlásám pravdu nejvyšší , ale přispívám osobním názorem . Zkus to podobně, je to výborná rozcvička myšlení . Soudě podle Tvých minulých příspěvků máš na to bohatě.

      Odpověď
      • Jenom takovou drobnost.
       Karin Kneissl (bezpartajni) ve vlade nezustala.
       Byla tenkrat od 18. prosince 2017 do 3. Juni 2019 nominovana FPÖ do funkce spolkove ministrine pro Evropu, integraci a zahranici.
       https://de.wikipedia.org/wiki/Karin_Kneissl

       Odpověď
       • Aha, omluva ode mne. O jejím setrváním se vedla jednání. Vzal jsem je za realitu .
        Kdo je tedy ministrem zahraničí v dočasné vládě ?

        Odpověď
        • Ministrem zahranici Rakouska v prechodne vlade je Alexander Schallenberg. Narodil se v Bernu, Svycarsko, pochazi ze slechticke rodiny „von Schallenberg“, otec byl velvyslanec.
         Alexander studoval prava ve Vidni a v Parizi. Temer hned po skonceni studii dostal misto na ministerstvu zahranici. Schallenberg stopji velice blizko byvalemu (a budoucimu ?) kancleri Sebastianu Kurzovi.
         https://www.bmeia.gv.at/das-ministerium/der-bundesminister/
         Pokud se nemylim, stal Schallenberg v cele jednani o zpetne koupi rakouske banky Hypo Alpe Adria od bavorske Bayerische Landesbank, ktere danove poplatniky stalo nespocetne miliony Eur.

         Odpověď
 22. Skvělá paní Ing. Švihlíková trochu překvapivě na půdě Reflexu na téma „Rentiérský kapitalismus, aneb socialismus pro vyvolené“. Moderátor sice nestíhá, ale alespoň nepřekáží. Paní ekonomku bych si dokázala představit jako ministryni pro rozvoj ČR.
  https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/96428/ekonomka-zaostavame-politici-lidem-lhali-hrozby-pred-nami-jsou-strasne-velke-je-tu-socialismus-pro-vyvolene.html

  Odpověď
  • Přesně… mám od ní knihu, vůbec není špatná… pražáci na ni syčí, takže fajn

   Odpověď
  • Je velmi potřebné vychovávat a tlačit zezdola nahoru nejen mužské, ale i ženské kádry . Jako příklad vidím pí.Vitáskovou, kterou by sice rádi uzmuli globalisté /prošla úspěšně stress-testem/ , ale snad nepodlehne svodům a zůstane Češkou. Paní docentka Švihlíková se zatím profiluje v nekonfliktním akademickém prostředí. Respektovaný kádr ale vzniká v bitvách a střetech. A to je zatím před ní. Mít kádrový tým vyrovnaný pro muže i ženy / nemyslím izolovaně, ale komplementárně / je dobrý předpoklad zaujmout široký voličský elektorát.

   Odpověď
   • Pokoušela se prorazit ve volbách, jednou za Zemanovce a nejsem si jistá jednou za ČSSD, iniciovala občanskou iniciativu Alternativa zdola, ve 2012 se angažovala v protivládních demonstracích. Pálí jí to, má vizi, skvěle a pohotově argumentuje. Myslím, že se nebojí vystoupit z komfortní zóny akademického prostředí, jen jí zatím chybí patřičný sociální výtah.
    Paní Vitásková patří také mezi mé favority, možná potencionální paní prezidentka.

    Odpověď
 23. Čaputová na návšteve Poľska: Jednota NATO je potrebná aj vzhľadom na vzťahy s Ruskom
  Podľa oboch štátnikov je „Severoatlantická aliancia základným pilierom našej obrany a bezpečnosti… a jednota medzi spojencami je kľúčovým predpokladom k jej dobrému fungovaniu“.

  „Ale na také treba vzájomný rešpekt a úctu k pravidlám. Dnes ju, žiaľ, na strane Ruska nevidím,“ zhodnotila Čaputová.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519184-vo-varsave-sa-stretli-prezidenti-sr-a-polska-zuzana-caputova-a-andrzej-duda/

  Odpověď
  • A Rusko je členom NATO? :D
   Skôr by si mala svoju hubu obtierať o Turecko. To im pravé pichá nôž do chrbta NATO. :D

   Odpověď
   • To by jej niekto musel povedať, že to má hovoriť, alebo najlepšie napísať.

    Odpověď
  • Možná odpisuje liberální politiku, ale především je to kráva!!!tohle jste bratia nezvládli… dovedete si tu husu představit v tandemu s drahošem??? horribile visus…..

   Odpověď
   • Oracle 911 15.7.2019 o 16:56

    Neuražaj tie užitočné zvieratá!

    Odpověď
    • Omlouvám se ;-)krávy plemene česká stracena mají dobré mléko a dávají i kvalitni hnojivo, přičemž nás neohrožují blbymi kecy… prezidentka SR nikoliv… omlouvám se všem kravam v čechách i na slovensku ;-)

     Odpověď
  • … toto sme tu v tejto suvislosti mali? http://www.srspol.sk/clanek-text-listu-o-vystupeni-z-nato-schvaleny-aklamaciou-27-6-2019-18473.html

   Odpověď
  • Ta je Nebeská !

   Odpověď
   • Jak může říct něco takového, to je vážně taková nanynka? To neumí rozlišovat kontexty?

    Odpověď
    • Tvl, ta ani neví, co je kontext…

     Odpověď
 24. Slovenský YouTube kanál propagujúci nové centrum globalizácie:
  https://www.youtube.com/channel/UClSXX5W5ak6izNlUGCHuvbg/videos

  Odpověď
  • Sleduji ho, ne tak dobrý jako Čočík, ale info dostačující.

   Odpověď
   • Otázkou je, že či ide len o užitočného…, alebo priamo agenta.

    Odpověď
 25. Putinovec 15.7.2019 o 11:53

  SPD navrhuje získat zpět rozkradený majetek státu a to i vyvlastněním.Média opomněla informovat o tomto overtonově okně.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-techto-zasadnich-slovech-Tomia-Okamury-media-neinformovala-Vime-co-se-delo-za-zavrenymi-dvermi-konference-SPD-589037

  Odpověď
  • NIKDY neměly být voda, půda, lesy, strategické podniky privatizovány.

   Ale dnes není šance na „vrácení toho, co bylo ukradeno“. A ještě dlouho nebude, pokud vůbec někdy.
   Právě proto, že r. 1948 je pořád ještě jednak v paměti, jednak stále intenzivně přiživován. Tohle by se snad výhledově mohlo podařit v zemích, které znárodnění neprošly. SNAD!

   Odpověď
   • Putinovec 15.7.2019 o 21:59

    Řekl bych,že po rozpadu EU může taková strategická čistka ve V4 proběhnout raz dva.

    Odpověď
  • no jo, jenže naše zákony o vyvlastnění majetku pokud vím umožňují jen za plnou náhradu, takže při špatné konfiguraci bychom všechny ty zloděje ještě královsky odškodnili a dali jim kapesné na cesty za velkou louži. Donutit je vhodnými úpravami zákonů užívat majetek ve prospěch státu by pro ně byl podstatně větší trest a pro stát větší zisk.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.7.2019 o 6:54

    No, nejaká tá novela o vyvlastnení sa dá prepašovať aj cez iný zákon…

    Odpověď
   • když začne padat domino, jedna z kostek bude i legislativa ošetřující různé vlastnické majetkové formy .Podle hesla “ když se kácí les, lítají třísky“ . Dnes tabu ,zítra nutná změna.
    Jde o to, aby se s vaničkou nevylilo i dítě a namísto optíma pro celek nešlo jen o pomstu nemajetných.

    Odpověď
 26. “A Hitler bol ľudomil, ktorý oslobodil Európu.” Zemanov hovorca Ovčáček reagoval ostro na článok Die Welt o tankovej bitke pri Prochorovke
  Reagoval tak na clanok v Die Welt.
  https://www.hlavnespravy.sk/hitler-bol-ludomil-ktory-oslobodil-europu-zemanov-hovorca-ovcacek-reagoval-ostro-na-clanok-die-welt-o-tankovej-bitke-pri-prochorovke/1818690

  Odpověď
 27. Událost české fyziky. Praha bude hostit konferenci s desítkami vědců a pěticí nobelistů
  , kterou zde již posedmé pořádá Fyzikální ústav Akademie věd ČR. Přednášet bude více než 160 fyziků z celého světa – včetně pěti nositelů Nobelovy ceny.
  -Přistání na Měsíci i malá česká stopa
  Program konference bude zakončen v sobotu 20. července speciální sekcí věnovanou výročí 50 let prvního přistání člověka na Měsíci a historii projektu Apollo.
  https://www.novinky.cz/veda-skoly/509829-udalost-ceske-fyziky-praha-bude-hostit-konferenci-s-desitkami-vedcu-a-petici-nobelistu.html

  Odpověď
  • Na americkej stanici History budu davat tiez relaciu ci seriu o Apolle…a pristati na mesiaci…co som zachytila…dvaja ludia budu hladat dokazy,ci sa tak stalo…dokonca tam padla veta,ze najvyspelejsou vecou vtedy bol hriankovač…. : )

   Odpověď
  • Kdo ví, co se z toho vyklube .. ?

   Odpověď
   • Ešte stále mi vŕta hlavou Pjakinova poznámka ohľadne filmových materiálov z Mesiaca.
    Tie by mali niesť v sebe vypálenú stopu radiácie. Niečo podobné ako záznam z Černobilu.
    Vie niekto, alebo má informácie aká je úroveň radiácie na Mesiaci?

    Odpověď
 28. Hamáček už chápe, že Zeman čistí ČSSD…a nelíbí se mu to

  https://www.novinky.cz/domaci/510439-hamacek-smarda-nebo-jdeme.html

  Odpověď
 29. Putinovec 15.7.2019 o 7:34

  Babiš nenápadně testuje,jaké budou dopady po té,kdy se přidá viditelně k ekofašistickému šílenství s uhlíkovou stopou.Tak jako vždy,testuje cestu nejmenšího odporu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-mi-zle-Andrej-Babis-se-nastval-slo-i-o-jeho-deti-a-vnoucata-589013

  Odpověď
 30. Eset podal žalobu aj na Harabina

  „Veľmi sa teším na tento súd. Je to spor, na ktorom preukážem spôsob financovania a mechanizmus podnikania ESETu,“
  „Teším sa aj na advokáta, ktorý ich zastupuje. Je ním Kamenec a všetky svoje súdne spory so mnou už prehral.“

  https://www.hlavnydennik.sk/2019/07/14/eset-podal-dalsiu-zalobu-tentokrat-na-harabina-ten-si-z-toho-tazku-hlavu-nerobi/

  Harabin pozýva ľudí na prvé pojednávanie
  https://youtu.be/YKYXwFCZ8P0

  Odpověď
  • Oracle 911 15.7.2019 o 7:06

   Sú tak hlboko v tom, že zabúdajú na anglosaské príslovie:
   „Keď sa ocitneš v diere, tak prestaň kopať.“

   Odpověď
   • Podľa všetkého, oni ani len netušia že sú už hlboko v diere. Tento stav sa všeobecne týka mnohých, vrátane Kisku ktorý je žiarivým príkladom zvláštnej formy ohlúpnutia. Tá sa prejavuje tak že človek si vďaka svojej nenávisti a falošnému prístupu k pravde dospel k absolútnej neschopnosti odlíšiť pravdu od lži čím vo výsledku stráca celkom pojem o realite. Títo ľudia už nežijú, stali sa z nich zombie na ceste do zatratenia.
    Mimochodom, ďalší jasný dôkaz že inteligencia a múdrosť sú 2 rozdielne podstaty. Skutočná múdrosť je nevyhnutne spojená s plnododnotným prežitím v pravde pričom základným nástrojom vnímania je cit. Inteligencia bez citu je len pozlátkom života bez obsahu a nemá nijakú cenu.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.7.2019 o 7:55

     Parafrázujúc Boletusa(?) oni žijú tak, akoby budúcnosť bola časovo posunutá minulosť. Všetci vieme ako tieto pokusy v dnešnej dobe končia…

     Odpověď
    • So všetkým s tebou súhlasím. Bohužiaľ však, na ceste do ničoty zanechávajú za sebou (kiska a spol.) polovicu ohlúpnutého národa.

     Odpověď
     • Priliš zveličuješ, je to len 20% …aj tie sa roztriestia

      Odpověď
      • Oracle 911 15.7.2019 o 11:35

       Aj 20% je zveličovanie vzhľadom na to, že cca polovica voličov rieši niečo iné ako voľby.

       Odpověď
    • ja ti mam pocit, ze Kiska to cele len hra. Bud tesne pred volbami to cele zlozi (a la Mistrik v prezidentskych) alebo to potom necha tym, co tam vstupili alebo len nasunie ludi do exekutivy (keby sa mu podarilo) a sam ostane len sefom.

     Odpověď
  • ESET „pracuje“ ako keby bol v USA. Teda po vzore života a diania v USA.
   Tam každý každého žaluje. Spomínam si na epizódu zo Simpsonovcov, kde na ulici bola kopa nezamestnaných ľudí v oblekoch. Boli to právnici čo skončili školu a hádzali sa na okoloidúce autá, že či ich môžu zastupovať, či už podali na niekoho žalobu :-)
   Krajina kde sa všetci súdia a nenávidia.(boja)
   made in usa. A truhlíci z esetu, si myslia, že sme asi Kalifornia.

   Odpověď
   • Vladimir 15.7.2019 o 9:05

    je to len predvolebna kampaň.Dobre vedia že prehrajú,ale na ovce to zaberá a po volbach to už bude jedno.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.7.2019 o 9:43

     Kampaň?! Skôr politická samovražda v priamom prenose.

     Odpověď
  • Tak na toto sa teším aj ja…Daňo ho nedavnno ozvučil aj natočil video…kde bol za nim priamo vo firme adv.kancelarii PaulQ.Stoji za pozretie.Bolo to ohladne vymazu videi na ktorych je Petkova a ich skorumpovany šef Blaha…a vela inych…o tejto chlapozene este budeme počuť..dokonca sa objavil na sude aj s Kočnerom a CMI a on tam boli za Markizu tušim…ohladne vratiek .To bude proces. : )

   Odpověď
 31. Bratislava chce premenovať časť Námestia SNP na Námestie Nežnej revolúcie
  Bratislavský magistrát zvažuje premenovať časť Námestia SNP pred Starou tržnicou na Námestie Nežnej revolúcie. Vedenie mesta to odôvodňuje tým, že pripomenutie si 30. výročia revolúcie by malo byť trvalé. Píše o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.

  „Blíži sa 30. výročie Nežnej revolúcie a sme presvedčení, že toto výročie si máme pripomenúť spôsobom, ktorý v našom meste zostane prítomný natrvalo. Väčšina možností a návrhov sa týka pomenovania niektorého z bratislavských námestí na Námestie Nežnej revolúcie,“ uvádza Vallo.
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/519042-bratislava-chce-premenovat-cast-namestia-snp-na-namestie-neznej-revolucie/
  hnus najprv časť Vajanského nábrežia podľa žido slobodomurára Masaryka a teraz toto.

  Odpověď
  • Pořád jedno a totéž , pomalá poziční válka na , 2.chronologické prioritě.

   Odpověď
  • popolvár 13.7.2019 o 19:10

   až to premenujú, tak poprosím tunajších Bratislavčanov to pod rúškom noci prestriekať na Námestie Brutálneho podvodu

   Odpověď
   • jediné čo pomôže Bratislave je jedna dobrá prívalová vlna, aby trošku BRATI Slavu očistila od toho nánosu bahna a odpadu , ktorý sa tu nahromadil počas období

    Odpověď
    • … konecne slovo do bitky :-)… aby nedoslo na to, ze budu celu Bratislavu premenovat na Prešporok či Pressburg..

     Odpověď
     • Spíš se budou chtít vrátit k tradičnímu maďarskému názvu Posonyi. Husarský kostýmek Čaputové z dob Uher při návštěvě u maďarského prezidenta v Budapešti tomu nasvědčuje. Čaputová tak během této jediné krátké návštěvy dala svými eurohujerskými a neoliberálními výroky („musíme více pravomocí přenést do Bruselu, nikoliv je vyžadovat zpět“) a svým oblečkem najevo, že nenávidí slovenskou státnost a že bude usilovně pracovat na její likvidaci všemi možnými směry.

      Ale to není nic nového na Slovensku (stejně jako u nás i jinde), ona jenom bezmyšlenkovitě roztrubuje dlouhodobé stanovisko slovenských liberálních podpindosnických elit. Za to odkrývání karet jí můžeme být vděčni.

      Odpověď
  • Aj toto mi príde, ako tiché prepisovanie histórie. Zbavovanie sa symbolov, ktoré pripomínajú skutočné udalosti z obdobia 2.sv. vojny, aby neskôr mohli históriu vysvetľovať alternatívne: očierniť ČA a SNP, a glorifikovať hitlerovcov.
   Myslím, že dnes už mnoho ľudí precitlo z ideálov sametovej, preto teraz vyzdvihovať sametovú takýmto spôsobom je čudné. Dá sa voči tomu nejako namietať, alebo si radnica môže premenovať čo chce podľa ľubovôle?

   Odpověď
   • Mňa by neprekvapilo,ak by časom nazvali druhú časť námestia po Vaškovi. Samozrejme, že iba v prípade, že Bratislavčania neprecitnú, čo však bude trvať ešte dlho.

    Odpověď
    • Tata Tibor 14.7.2019 o 5:02

     Akí Bratislavčania? Rovnako ako v Prahe nežijú väčšinou Pražáci, v Bratislave možno jedna tretina je skutočných Bratislavčanov. Ostatní sú naplaveniny ktorým na Bratislave vôbec nezáleží, rovnako ako teraz opľúvajú svoje rodiská. Všetko takzvaní „Blaváci“!

     Odpověď
     • doplním k Tata Tibor :V pôvodnej Bratislave starí Prešporáci boli najmä židia. V starých barákoch sú služkovské izby ( všetky baráky s tzv pol – izbou Staré Mesto, Ružinov… “ pracovitosťou nikdy nevynikali ) Boli ochotní sa stať rohožkou Viedne, len nič nemať spoločné so slovenským národom . Pochybujem, že ich potomkovia sú na tom inak. A potomkovia tých, čo prišli za prácou do Bratislavy zabudli odkiaľ sú ich korene – už len nékajú ako osly

      Odpověď
      • starí Prešporáci… napadla mi scéna z filmu Vážení přátelé, ano..kde Hrušínsky pustí zo starého gramofónu nemeckú skladbu z 30-tych rokov. Lasica a jemu podobní, to ich presne vystihuje

       Odpověď
  • Aby sa nezabudlo: Vallo je vnukom bývalého socialistického ministra kultúry (a básnika) Valka , ktorý bol pri „riešení“ sviečkovej demonštrácie v r. 1988 v Bratislave (ako predvoja tej „Nežnej revolúcie“.
   O úlohe Valka aj tu – v Denníku N, ktorý vlastní ESET, rovnako ako tento ESET vlastní aj Valla:
   https://dennikn.sk/1073355/svieckova-manifestacia-bola-predzvestou-novembra-89-tiez-jej-predchadzali-vrazdy/
   HS o Vallovi:
   https://www.hlavnespravy.sk/kto-je-novy-bratislavsky-primator-matus-vallo-kto-za-nim-stoji-co-bude-znamenat-pre-bratislavcanov/1578062

   Odpověď
   • Po 89. nám pseudo-komunistická chamraď (kadejakí trockisti a liberálne krídlo KSČ) vládnuť vôbec neprestala, k nim sa pridali privatizéri, ďalej rôzni „chartisti“ a „disidenti“, potom kadejakí veksláci a Havel ešte stihol vypustil aj kvantum zločincov a vrahov, pred ktorými socializmus chránil spoločnosť.
    Postupne to začali preberať odrastení frackovia pseudo-komunistických zbohatlíkov a privatizérov.
    Mnohí z nich sú jevreji.
    Nad nimi sú samozrejme ďalšie úrovne moci, ktoré sa nevystavujú záujmu mééédií a ľudí, a zachovávajú si prakticky absolútnu anonymitu.

    Odpověď
 32. Erik Baláž: Chcem reformu lesov a aj vymeniť ich manažment:
  https://www.aktuality.sk/clanok/708039/erik-balaz-chcem-pod-seba-statne-lesy-niektori-ludia-sa-v-nich-vymenia/

  Odpověď
  • …Navyše to má dopady na povodne, sucho a na ďalšie veci, ktoré súvisia s klimatickými zmenami. Je veľa vecí, ktoré mohli urobiť lepšie. Môžem spomenúť vlakovú dopravu, ktorá u nás funguje veľmi biedne a mohla by fungovať lepšie. Ak sa ľudia presunú na verejnú dopravu, tiež by to odľahčilo produkciu CO2…
   Vlaky zadarmo pre dôchodcov a študentov od Róberta Fica sú pre liberálov ako Tomáš z Beblavého Spolu nočnou morou, oni by radšej dotovali 30-tisícové elektromobily pre podnikateľskú „elitu“, pritom je potrebné vrátiť sa k systému verejnej dopravy z čias súdruhov. To znamená výrazné zľavy pre pracujúcich a študentov, ktorí dochádzali denne do práce a škôl na tzv. týždenky a mesačníky. Konkrétne ja som začiatkom 90-tych rokov dochádzal do okresného mesta do školy za 14 Kčs/mesačne, keď lístok bez zľavy na jednu cestu stál 3 Kčs. Čiže namiesto 120 – 138 Kčs mesačne som platil len 12 % z mesačného cestovného. Pracujúci mali menšie zľavy, ale aj tak to bolo asi 50%. Keď sa začali osekávať najskôr zľavy a zvyšovať ceny cestovného, začali ľudia využívať individuálnu dopravu. Dôsledok bol rapídny pokles cestujúcich a následné rozsiahle rušenie spojov čím sa zhoršila obslužnosť územia. Ale aspoň sa na rozdiel od železničnej dopravy zaviedla modernizácia autoparku SAD-iek. Zaviedol sa limit na maximálnu dobu prevádzkovania autobusov. Vlaky väčšinou ťahajú ešte lokomotívy z éry súdruhov. To je tiež vizitka liberálnej vízie.
   Čo sa týka Tomášovej kritiky dotovania baní a ich konca v 2023, som zvedavý ako vyriešia tých pár tisíc ľudí zamestnaných v baniach a nováckej elektrárni pravičiari. Čičmanec (majiteľ baní) je za tromi vodami, tomu to môže byť u prdele.

   Odpověď
   • Monarchie zavedla díky prumyslu v českém kráteru nejhustější železniční sít v Evropě. Infrastruktura je na lokálních tratích zoufalá a lobby neustále pumpuje miliardy do předražených dálnic a obchvatu.Pamatuji,jak jsem jel poprvé na Západ v roce 1968 a Němci měli již tehdy reklamní leták,kde propagovali autovlaky na dovolenou. Vše podléhá těm papírkum a lobbysté si kupují lidi jako dobytek na trhu.

    Odpověď
   • Horná Nitra dobre zahučí. Železnica bude modernizovaná ,tj. Lužianky -Prievidza vyhadzov pre cca 220 železničiarov. Ale hlavne,že majú v Bratislave,TRnave,Žiline 100 riaditeľov a každý poradcu s násobkom platu.Bez zodpovednosti. Keďže, Fico bol za zavretie baní 2032, a ako vieme,len somár zatvára elektrárne a bane… Potreba je trochu pošramotiť baštu Smeru. ČI?

    Odpověď
    • Presne takí ako Čičmanec krivia heslo Smeru Politika pre ľudí. Ten si za dotácie v prvom rade zahojil svoj zadok a nie baníkov. Potom majú liberáli veľmi ľahkú robotu.

     Odpověď
   • Vlakova doprava funguje u nas biedne? Toto iste pocuvam od ludi, ktori vlakom isli naposledy pred 10 rokmi a bez auta sa nepohnu ani do miestnej Jednoty. Chodim vlakom denne a nejako tu biedu nevidim. Je to mytus, ktory rozsiruju popleteni slnieckari, co vlakmi necestuju!!

    Odpověď
    • Oracle 911 15.7.2019 o 9:59

     V porovnaní s tým co tu bolo pred 25-30 rokmi tak, to je bieda…

     Odpověď
    • Tu ide o celkovú rozlohu železničnej siete na prepravu ľudí, ktorá bola v minulosti väčšia a frekventovanejšia.

     Odpověď
    • Napríklad, kde na hlavnom ťahu Bratislava – Žilina – Košice sa dá ísť aspoň tých 160 km/h?
     Ako rýchlo sa dá dostať zo Zvolena či Banskej Bystrice do Košíc?
     Kde je nejaká vízia vybudovať vysokorýchlostnú sieť na Slovensku, keď chceme zatraktívniť verejnú dopravu oproti individuálnemu vyvážaniu sa v autách? Ty biedu nevidíš, lebo v tvojom okolí to funguje, ale v mojom okolí zrušili úplne lokálnu trať. Do Nitry a Nových Zámkov sa dostanem v novej, modernej súprave, ale nákladné súpravy ťahá ešte Ragulin

     Odpověď
    • Nebuďme zas takí pesimisti. Podľa mojich správ, v takom Holandsku sú vraj vlaky veľmi nespoľahlivé aj drahé. Info mám od blízkej osoby, ktorá tam žije už nejaký rok a tie vlaky používa denne.

     Odpověď
  • popolvár 13.7.2019 o 19:19

   môže hovoriť, čo chce, a neviem ako ľúbivo… U mňa skončil v momente, keď vyslovil požiadavku rozbiť jeden podnik na 26 malých podnikov _ „Rozdeľuj a panuj!“

   Odpověď
   • Tiež som nepochopil, k čomu by to vlastne bolo dobré.
    Oni títo rôzni horliví aktivisti evidentne potrebujú mať systematicky nad sebou profesionálne, odborné a triezve riadiace vedenie/kádre, aby nenarobili viac škody než úžitku.
    Lebo často krát ide o farizejov, ktorí by napr. obyčajným ľuďom nanútili hromadnú dopravu kvôli znižovaniu emisií CO2, ale sami by si najradšej prevážali svoje tlsté zadky v drahých (elektro) kárach.
    Konkrétne tohto E. Baláža pokladám skôr za jedného z tých rozumnejších ekológov, preto nechápem, prečo sa pridal k tejto „liberálno-konzervatívnej“ bande stelesnenej polit. stranou „Spolu“.
    Bohužiaľ ho nepoznám osobne, aby som presne vedel, akou v skutočnosti osobnou mravnosťou disponuje.
    Problém bude asi aj v tom, že tieto tradičné už etablované polit. strany sú skôr baštou starých poľnohospodárskych, lesníckych a poľovníckych kruhov, ktoré z ekologického hľadiska zastávajú prevažne konzervatívne až skostnatené názory a metódy, ktoré už ale nemusia fungovať v 21. str.

    Odpověď
    • Aj Dr. Bukovský nedávno hovoril, že s týmito tradične/konzervatívne zmýšľajúcimi ľuďmi vo verejnom sektore so svojimi názormi a radami moc nepochodil.
     Že sa väčšinou z ich strany jednalo o typické reakcie – a načo, to sa nedá, …

     Odpověď
  • Dobrodej 15.7.2019 o 8:59

   Toto mi presne zapadá do mojej mozaiky.
   Podľa mňa sa liberálno fašistická klika Nikolsonová, Lipšic, SaS, teda klanovo korporatívna skupina v pozadí, snaží pomocou rôznych káuz a intríg, dosadiť svojich ľudí do vedenia štátnych lesov.
   Takže iniciatíva My sme les, zjavne patrí do portfólia nástrojov tejto mafie. Vôbec by ma neprekvapilo keby My sme les organizovala nejaká Soros neZiskovka.

   Odpověď
   • Vyzera to presne tak: MSL podporuju odvolanie ministerky podohospodarstva https://www.mysmeles.sk/vyzva-na-odvolanie-ministerky-matecnej

    Okrem toho propagacne video im urobil clovek, co toci korporatne reklamne videa do TV.

    Ide ocividne o politicku podpindosnicku skupinku, co sa kryje zachranou lesa.

    Odpověď
   • To, že sú dnes slovenské lesy drancované a celkovo sa v nich nehospodári dobre, je ale fakt.

    Odpověď
    • práve že je to oveľa lepšie. Ešte na konci 19 storočia bolo zalesnenie Slovenska niečo okolo 20 % plochy. Dnes je to takmer 42%. Prestali sa vysádzať homokultúry, prestali holoruby. Dnes už sa rúbe výhradne prebierkou aj tá je na veľa miestach zastavená.
     Jednoznačne najväčší problém je lykožrút, ktorému padlo za obeť už väčšia plocha ako víchrice z roku 2005 a 2007. Za to môžu práve také hovädá ako baláž a ich eko lobby – ktorí tvrdia, že príroda si poradí sama. Nuž áno poradí, ale tak o 100 – 150 rokov. Lesníci ten proces dokážu veľmi významne urýchliť. Druhá vec je kradnutie tých hore,…. ale za to horári a lesní hospodári nemôžu.

     Odpověď
     • > Prestali sa vysádzať homokultúry, prestali holoruby.

      Ja mám rovno pred očami prevažne monokultúry, takže to zas až tak skvelé na Slovensku asi nebude.

      > Jednoznačne najväčší problém je lykožrút

      Keby naše lesy boli skutočne pestré a rozumne ozónované (stačí si zobrať príklad zo západu), tak s lykožrútom by takéto problémy nevznikli.
      Ale súhlasím s tým, že ak sa už kvôli dlhoročnému devastovaniu lesov a špatnému hospodáreniu človekom lykožrút rozmnožil, tak vzniknutý problém je nutné čo najrýchlejšie a najefektívnejšie odstrániť a nečakať 150 rokov, dokým tu žiaden les nezostane.
      Lenže, ak raz vymedzíme nejakú časť lesa ako chránené a bez-zásahové pásmo/územie, tak by sa tam mali udeľovať výnimky naozaj iba výnimočne.

      > Za to môžu práve také hovädá ako baláž a ich eko lobby

      Čiže za to všetko môže iba Baláž (ktorý mimochodom pekne leží v žalúdku poľovníkom ohľadne nezvýšenia kvót na odstrel medveďov na Slovensku v takom množstve, ako by si sektári v zelenom priali) a spol, tak jest?
      Keď toto počujem, tak mi napadne heslo: Za všetko môže Fico.
      Aj kvôli tomuto nemám moc rád poľovníkov a lesníkov.
      Sú pre mňa symbolom spiatočníctva.

      Odpověď
     • Baláž nemá v ničom pravdu a nič pozitívne neponúka?
      To mi príde ako značne čierno-biely prístup.

      Odpověď
      • Ak sa pozeráš na monokultúry, tak pred sebou vidíš horu,ktorá rastie minimálne 40 rokov. Do výrubu boha hora plánovaná od 60 – 80 rokov podľa bonity pozemku, nadmorskej výške a pod. Čiže sa ešte na ňu dlho budeš pozerať. Je to práca našich starých otcov. Už sa to robí inak a to dosť dlho. Od začiatku 90 rokov. :)

       S lykožrútom bol problém vždy, ale lesníci s ním dokázali bojovať. Boli rôzne postupy ako spracovávať guľatinu. Zrúbaný strom sa predovšetkým musel okamžite odkôrniť a konáre spáliť. Ale eko aktivisti vymysleli nechať štompy zlomených stromov a všetky konáre po ťažbe v Tatrách na mieste, kvôli biomase. No tak z tej dobroty vylietalo toľko chrobákov, že zo zdravých stromov spravili ďalšiu biomasu. Choď pozrieť do Kôprovej doliny, lesníci tam plačú.

       Čo sa týka medveďom,… prosím Ťa!!!! Len v našej doline ich tí poľovníci fotia – na fotopascách nafotili 12 rôznych medveďov. Slovom dvanácť, kde môže podľa rozmerov hekátorov žiť 1 – 2. Bojím sa deti pustiť za dedinu! JE ich veľmi veľa! MMCHD ten Baláž je pekný pokrytec, poznáme ho osobne…

       Neviem, čo by mohol ponúknuť okrem pekných filmov ;).

       Urobiť kozla záhradníkom je skvelý nápad hodný našej Kisky.

       Odpověď
       • Vypadá to, že sveto-názorovo/filozoficky stojíme na opačných stranách a preto niektoré veci vidíme inak a v niektorých sa nikdy nezhodneme.
        Ja mám za to, že človek by mal začať čo najviac vracať Prírodu a les nazad do svojho pôvodného a prirodzeného stavu.
        Lenže lesníci (= udržanie lesa tradičnými metódami prevažne za účelom ťažby dreva) a poľovníci (= redukovanie zveri tradičnými metódami) razia inú agendu – bez diskusie udržať súčasný stav vecí a tradície.
        A preto vidím určité sveto-názorové/filozofické prieniky aj u predstaviteľov alternatívnych ekologických riešení a spôsobov budovania dlhodobo udržateľnej spoločnosti.
        Tým vôbec nepopieram, že tento „eko“ aktivizmus je hlavne nástrojom mocných, a že aktivisti sú do značnej miery naivní ľudia, ktorí často plnia iba rolu užitočných idiotov.
        Ale to je zase ďalšia samostatná téma.

        > Ak sa pozeráš na monokultúry, tak pred sebou vidíš horu,ktorá rastie minimálne 40 rokov.
        Nejakom som nepochopil, na čo vlastne narážaš.
        Že lesníci nepotrebujú, aby im niekto do ich roboty kecal?
        Ak hej, tak to je dosť bohorovný prístup z ich aj z tvojej strany.

        > S lykožrútom bol problém vždy
        V akom zmysle?
        Chceš tým povedať, že „Matka“ Príroda sa s tým lykožrútom tak trochu „sekla“?
        S lykožrútom majú predovšetkým problém iba ťažiari dreva v rámci (mono)kultúrnej krajiny.
        Tým vôbec nechcem povedať, že to títo eko-aktivisti/“teroristi“ nemohli na určitých miestach v minulosti prehnať a potom to dopadlo tak, ako to dopadlo.
        Však som už napísal, že dnešnú situáciu je nutné čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vyriešiť aj „hard“ metódami.

        > Čo sa týka medveďov,… prosím Ťa!!!!
        Tvrdenia na Internete beriem vždy s obrovskou rezervou a opatrnosťou.
        Posledné sčítanie ukázalo, že ohľadne počtu medveďov nemala pravdu ani jedna strana.
        Ale pripúšťam, že na niektorých miestach SR (napr. na Liptove) môže byť medveďov viac, než je v kultúrnej krajine zdravé.
        Lenže stále IBA následky riešiť nejde, ani čo sa týka medveďov!!!!
        Výkričníky viem písať aj ja, vidíš? :)

        Odpověď
        • Nuž, pozri sa, ja sa s Tebou vadiť nejdem. :) Pretože ja si naopak myslím, že stojíme v jednej lajne. Len Ty viac verí eko aktivistom a ja v nich viac vidím škodnú.
         O tých monokultúrach som písala preto, lebo je to vec, ktorá musí „dobehnúť“ lebo hora rastie veľmi dlho. Už sa to tak nerobí, nové monpokultúry nevznikajú – neviem ako to lepšie napísať. Áno lesníci už teraz vedia, že to bola chyba, vedia to aj bez ekoteroristov :). Vôbec nechápem teda tu narážku – „aby im do toho nikto nekecal“. veď je to ich chlieb, keď si ho upečú na hovno, tak ho taký budú aj jesť. Si myslím.
         ČO sa týka medveďov (mám pocit, že si to nečítal priadne) hovorím o tom, čo sa deje v našej doline. Nie o tom, čo je na internete! Reálne tu v doline žije až 12 medveďov, pritom rozloha je max pre 2. Hovorím o skúsenostiach domorodcov, ktorí tu ešte stále žijú v horách v Tatrách. Svokrovi vlani dolámal medveď jabloň v záhrade. JE ich veľa! Ver mi, ak neveríš, príď ukážeme Ti. Na fotopascách sú dnes a denne, môžeš si to v hore vysedieť :). Takže tie vykričníky tam boli schválne. Ja bez chlapa ani na huby nejdem. On sa nebojí, ja áno, najmä o deti.

         Odpověď
         • A nehovorím o Liptove, ale u Horehroní. Sú všade. (medvede). Dokonca aj tam, kde nikdy neboli. Okolo Kŕtiša a pod.

          Odpověď
          • Proste:
           Jsou všude jako bubáky.
           Rítí se na nás!!!!

           Ja som narážal na to, že keď niekto niečo napíše na Internete, ako napr. že Baláž je vraj iba pokrytec, alebo že u vás v doline „riadia“ medvede, tak že takéto veci nemôžem nebrať s rezervou, lebo ľudia toho skrátka nakecajú, zveličia (hlavne pripití poľovníci vo svojom okolí) a navyše túto diskusiu navštevujú zástupcovia rôznych kruhov (asi tušíš, na čo narážam).
           Na tých foto pasciach sú tie medvede pohromade a ste si istí, že sa jedná o tie isté medvede?
           K tomu, koľko nejaká oblasť znesie medveďov sa vyjadrovať nemôžem, lebo nie som na to kvalifikovaný odborník.
           Pochopiteľne, že u poľovníkov bude to číslo nižšie než u odborníkov na medvede, ekológov, ochranárov a rôznych eko aktivistov.
           To je asi jasné každému.
           Vieš čo?
           Povedal by som, že ľudí obecne viac otravujú diviaky.
           A nás konkrétne vysoká, ktorá preskočí aj 2m plot, aby sa napásla v našej záhrade.
           A to priamo v cca 25 tisíc. meste v blízkosti hôr!
           Asi ju treba menej prikrmovať, alebo viac strieľať.
           Čo ty na to?
           Vypadá to, že na Slovensku máme problémov vyše hlavy a za všetko môžu iba eko „teroristi“, rovnako ako pre viacerých zase Fico).

           Odpověď
           • ok, debata stráca význam. Robíš zo mňa úplného hlupáka (možno to tak nemyslíš, ale mne to tak vyznieva). Ešte navyše ktorý si vymýšľa. Keď Ti hovorím, že na minimálne ploche je tu toľko a toľko zverov – neveríš, never. To realitu nezmení.
            K tým diviakom, pokiaľ robia poľnohospodárske škody, tak ti „opití“ poľovníci musia tie škody hradiť. Takže je v záujme všetkých, aby škody neboli, nie len v Tvojom. Kedysi som mala na poľovníkov rovnaký názor. Keď teraz vidím, koľko je za tým roboty a obety, tak zmýšľam inak. Chlapom z dedín pobrali ich pôvodné revíre, kde si roky chovali zvery a starali sa o ne leto zima. A teraz to všetko prešlo do rúk Bratislavákov, Trnavákov, ktorí vystrieľajú celú dolinu (toho, čo oni 30 rokov chovali jelene (postupne myslené – ako chov) za jeden rok je po všetkom.
            A ten záver, no nehnevaj sa,.. ale to sis mohol odpustiť. Pekný deň

            Odpověď
            • MMCHD tí poľovníci je jedna z „obranných“ zložiek štátu, na ktorú sa v prípade potreby opiera aj vojsko. Sú to chlapi, čo teoreticky aj prakticky vedia brániť túto zem. Nie sú len na strieľanie tých piatich medveďov, čo tú na Slovensku zostali.

            • Neviem, prečo sa urážaš a aký záver máš na mysli.
             Ale k veci:
             Medveďom berie ich prirodzené útočiská hlavne ťažobný priemysel a turizmus.
             Za rozšírenie medveďov na Slovensku môže aj ľahko dostupná potrava v podobe nezabezpečených kontajnerov na odpadky, poľovníckych návnad pre spárkatú, a v podobe nezákonného prikrmovania medveďov hoteliermi s cieľom zabezpečiť atrakciu pre turistov.
             A čo sa týka poľovníkov, tak nie na darmo sa hovorí, že sú vlastne „ľavou rukou“ každého režimu.
             S niektorými som už mal tú česť, bližšie detaily písať nebudem, ale neboli to príjemné situácie (mierne povedané).
             Už som písal, že v podstate stojíme na opačných sveto-názorových/filozofických stranách a v niektorých veciach sa proste asi nikdy nezhodneme.

            • Mne sa moc nepozdáva celoplošné zníženie/znižovanie stavov medveďa na Slovensku, navyše, keď podľa toho, čo som čítal, majú dnes poľovníci problém splniť aj aktuálne vydané výnimky na odstrel medveďov (isteže, rolu môžu hrať aj zbytočné byrokratické prekážky).
             Riešenie tejto otázky musí byť komplexnejšie a musí zahŕňať aj systémové odstraňovanie príčin, a nielen „pif-paf“ a vec je na čas vybavená a o 5 rokov sa znova objavia následky predtým neodstránených príčin problému.
             A čo to znamená „veľa“ medveďov?
             Vieš, to je dosť subjektívny pojem.

           • Keď som bo malý chlapec (80te roky), bola veľká vzácnosť vidieť v zime na poliach sotva 5-6 srniek. Vidieť líšku či zajaca bola rarita.
            Dnes sa nám v okolí dediny na poliach v lete premávajú veliké srnčie a jelenie stáda. Zraziť srnu je tu tu bežná vec. Zrazené líšky a zajace lemujú cesty. Pred piatimi rokmi sa tu objavili vlci. Najnovšie dokonca aj šakal zlatý. O medveďoch už ani nehovorím. Jeden známy kvôli nim nosí do lesa pištoľ ilegálne. Aby sa vedel brániť. Už bežne vídať aj volavku popolavú. Diviaky sú tiež premnožené. Ľudia prestali obrábať vinice, záhrady a kosiť lúky. Pasienky sú opustené. Všetko to zarastá a vracia sa späť do prírody. Všetko sa to pasie na popadanom ovocí, ktoré už nikto nezbiera. Práve tieto človekom opustené plochy sú veľmi priaznivým prostredím pre zver. Nech mi nikto nevraví že príroda je na tom horšie ako v minulosti. Oko neni gaštan, oko vidí. :-)

            Odpověď
            • po 89-tom odisli statisice ludi do miest a zahranicia, tym padom vela pasienok, lazov, sadov… zostalo opustenych. co sa tyka vypustania chemikalii do volnej prirody sme na tom urcite lepsie ako pred 30-50 rokmi, aj vdaka technike, aj vdaka uvedomelosti cize zakonu casu. ako bolo zalesnene uzemie nastudovane nemam ale nebyt takych ako Matejovie tak mozno vyzerame ako zapad-umely vybetonovany, bez zvierat ktore vyhubili, tak ich postupne vypustaju do prirody, ked zistili ze to bez nich nejde. pekny dokument je o tom ako svorka vlkom vypustena v Yellowstone, premenila cely ekosystem na fungujuci supersystem. no u nas tiez nie je vsetko v poriadku, napr. vykosenie ohromnych ploch luk za eurofondy, ked potom vcely nemaju co jest a musia ich krmit cukrom, cest tym ktory tak robia len v akutnych pripadoch… Balaz je z mojho pohladu naivne zanieteny a dobromyselny ale v rukach bezocivych gaunerov, ktori ho zneuzivaju na presny opak.

            • dokonca medvede uz su podla vsetkeho aj v Malych Karpatoch aj Zahori, co este nie je uplne potvrdene, mozno len nejake vyhnane mlade jedince, kazdopadne to potvrdzuje ze na strednom Slovensku su premnozene enormne, na Vychode je to celkom v norme kedze tam dokazu migrovat cez cele Zakarpatie lesmi, tu ich ta infrastruktura predsa len obmedzuje. hlavne oblast Podpolania ci Liptova. cize ekoteroristi klamu az sa prasi, by som ich vypustil s otvorenou rybacou konzervou pred hybernaciou na toto uzemie, mozno by zmenili nazor…

            • Čiže iba strieľať nestačí, ale je nutné riešiť predovšetkým príčiny problému.
             Pochopil som ťa správne?
             Ak nie, tak ma oprav.

             Ľudia toho o medveďoch moc nevedia a zbytočne sa ich boja.
             Myslím si, že tá „devina“ mu moc proti rozzúrenému medveďovi nepomôže, a ak by už k tomu malo dôjsť, tak to skôr kompaktná brokovnica s upilovanou hlavňou na kratšie vzdialenosti a mieriť medzi oči.
             AVŠAK, väčšinou sa to dá riešiť bezkonfliktne – takto:
             https://www.youtube.com/watch?v=TTw88vt0ERw

             Dalo by sa povedať, že kto sa bojí medveďov, tak by do lesa chodiť nemal, max. do parku alebo na lúku.
             Podľa mňa je stret s diviakom omnoho nebezpečnejší než s medveďom.

            • Tých lepších „balážovcov“ je nutné podchytiť kvalitnými kádrami a odborníkmi, ako som už uviedol niekde vyššie.

             Čo sa týka počtu medveďov na území SR, tak oficiálne čísla posledného, asi najpresnejšieho sčítania doteraz, sú nasledovné:

             https://dennikn.sk/355857/konecne-vieme-kolko-mame-medvedov/

             https://www.minzp.sk/tlacovy-servis/tlacove-spravy/tlacove-spravy-2015/tlacove-spravy-november-2015/na-slovensku-zije-takmer-1300-medvedov.html

             Samozrejme, že môže ísť iba o podvrh, ale to už spadá do roviny konšpirológie, a o to tu prvotne nešlo.

            • Súhlasím s tým, že medvede osídľujú aj miesta, ktoré človek opúšťa, opustil, alebo sa už o ne nestará tak, ako v minulosti.
             Tak je to asi s každou zverou, ktorá hlúpa nie je.
             Proste z jedných miest ju človek vytlačil, tak ide tam, kde je zrovna prázdne miesto.

       • > Neviem, čo by mohol ponúknuť okrem pekných filmov ;).
        Aj motivácia k rešpektovaniu Prírody a k jej chráneniu sa ráta, obzvlášť v dnešnej dobe.
        Hlavná otázka ale znie – ako presne.
        A nemyslím si, že nám na ňu môžu dať odpovede iba lesníci, poľovníci a tradiční poľnohospodári.

        Mimochodom čakať 80 rokov, kým vyrastie les, vám problém nerobí, ale so 150 rokmi už máte problém?
        Narážam na tú poznámku, čo si uviedla v príspevku vyššie, že Priroda si s lykožrútom poradí, ale až za 150 rokov.

        Odpověď
        • Já nemám s ničím problém :). „Vykrikuješ“ mi tu veci, ktoré sa stali pre 40 rokmi, ktoré som notabene nespôsobila.

         Odpověď
         • Ale ja ti predsa nič nevykrikujem, ani ťa z ničoho neobviňujem, len obecne konštatujem, ako to subjektívne vidím ja z môjho pohľadu.

          Odpověď
         • lenze take ako jedinec v poli nie je. vsetci sme sucastou celku trojjedinosti, takze si to sposobila aj ty aj aj aj oni a my. dedime ako tvorcovstvo tak aj defekty nasich predkov. to je ako zhadzovat plastom zamorene oceany na kapitalisticke korporacie, lenze na vine sme vsetci.

          Odpověď
          • Ale veď ja sa z toho nevyvliekam,… Veď už som dvakrát písala, že od tohto spôsobu sa upustilo pred 30 rokmi a robí sa to už inak. Všade sa sadia pôvodné odrody špeciálne pestované v škôlkach zo semennej banky, podľa najnovších poznatkov dendrológie a výskumného ústavu vo Zvolene. Všetci sa snažia napraviť chyby, ktoré sa narobili. Žiaľ to nejde tak rýchlo, ako by si spoločnosť želala. A bohužiaľ sa znovu narobilo kopu chýb, o ktorých sa vie už teraz. (viď spracovávanie kalamitísk, kde boli lesníci donútení treťou stranou tam nechať bezzásahové pásma, z ktorých vznikla sekundárna kalamita). Vedeli to dopredu, upozorňovali na to všetci. Nuž… Brať lesníkov a poľovníkov komplexne ako zlo nie je prosto dobré. Lebo tak to nie je. Je tam kopa špičkových ľudí, čo milujú horu a prírodu, tak isto ako aj idiotov. Ako v každom inom spoločenstve, cechu, remesle a pod.

           Odpověď
         • Čiže si, alebo nie si za riešenie hlavne príčin daného problému?

          Odpověď
    • S tým samozrejme súhlasím. Nič nieje ideálne. V každom štátnom aparáte sa nájdu parazitický škodcovia. Ale tí, čo sa tam chcú teraz dostať, môžu napáchať nesmierne škody.

     Odpověď
     • > Nič nieje ideálne.

      Keby len to.
      Ale my sme len kolónia na vývoz dreva do zahraničia s podnikmi na prvotné spracovanie dreva.
      Proste jedna ešte horšia mafia sa snaží vystriedať druhú.

      Odpověď
    • Možno si tak trochu podľahol tej ich propagandistickej kampani „Všade je všetko zlé, všade sa všetko rozkráda, vyrubujú sa lesy a ničí sa príroda a za to všetko môže len a len Fico / Smer.“

     Odpověď
     • Nie, ja ich tam tiež nechcem.

      Odpověď
     • Baláž nemá v ničom pravdu a nič pozitívne neponúka?
      To mi príde ako značne čierno-biely prístup.

      Odpověď
      • popolvár 17.7.2019 o 12:13

       ponúka aj mnoho dobrého, no vzhľadom na to jeho vyhlásenie o potrebe rozbiť Lesy SR na 26 malých podnikov, to dobré vnímam len ako lákadlo a zásterku pre skutočné ciele.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.7.2019 o 12:47

        Lyžička smoly v sude medu…

        Odpověď
 33. RTVS bez vysvetlenia zrušila Festivalové minúty z Pohody:
  https://www.aktuality.sk/clanok/708428/rtvs-bez-vysvetlenia-zrusila-festivalove-minuty-z-pohody/

  Odpověď
  • Aspoň nejaký svetlý bod v tom prúde liberálnej demagógie vo verejnoprávnej televízii.

   Odpověď
  • ĽUBOŠ BLAHA
   12 h ·
   Liberálne médiá vyplakávajú, že verejnoprávna RTVS nedáva živé vstupy z Pohody. Nejaké Festivalové minúty, či čo.

   Lebo vysielanie z Pohody je podľa nich zjavne základné ľudské právo a koncesionári zo všetkého najviac túžia sledovať opité štence, ako sa povaľujú na trenčianskom letisku, slintajú pri Čaputovej a podpisujú hárky Kiskovi.

   RTVS NEVYSIELA O POHODE – MÔŽE ZA TO BLAHA ALEBO PUTIN?

   Aktuality.Sk už hľadajú aj vinníka. A naznačujú, že by za tým mohol stáť Blaha, veď ten Pohodu dlhodobo kritizuje. Dovoľte, aby som sa voči týmto konšpiráciám ohradil. Samozrejme, že za to nemôžem ja, ale predsa Vladimír Vladimirovič Putin. Tak ako za všetko. Ja som predsa len jeho agent.

   Mimochodom, Putin v tom nebol sám. Ide o ukrutnú intergalaktickú konšpiráciu proti Pohode, na ktorej čele stoja okrem Putina aj čínsky prezident a kubánski komunisti. A Orbán, samozrejme, aj Orbán! Všetci nepriatelia slobody, Ameriky, Pohody a Čaputovej.

   KISKA TAKTO OSLAVUJE 10.VÝROČIE TRAGÉDIE Z POHODY

   Ja len, že čo by asi tak v RTVS z Pohody vysielali, slniečka zadubené? Dávali by zábery na vyrehleného Kisku, ako si došiel pripomenúť 10.výročie strašnej ľudskej tragédie, keď Pohoda pripravila o život dvoch mladých ľudí a zranila ďalších sedemdesiat? Presne pred 10 rokmi… Smutné výročie.

   A toto je Kiskova reakcia. To je snáď obludnejšie než lyžovačka v Rakúsku, keď došlo k vražde Kuciaka. Ten človek je cynický netvor.

   PUSTITE RADŠEJ TRAINSPOTTING

   Prepáčte, ale to fakt treba vysielať toto? Vo verejnoprávnej televízii?

   Rozbesnených liberálnych politikov, ktorí ešte stále majú potrebu zneužívať Kuciaka, ako to urobila Čaputová?

   Ex-politikov, ktorí zabili chodca na prechode?

   Zúfalcov, čo zbierajú podpisy medzi opitými deckami?

   To fakt má toto RTVS vysielať?

   Nech si Aktuality konšpirujú, koľko chcú, neexistuje spôsob, ako by som ja mohol ovplyvniť, čo má a čo nemá vysielať RTVS. Ale plne súhlasím s rozhodnutím, že z Pohody nevysiela žiadne osobitné reportáže.

   Ten bordel za to nestojí. Ak už chcú v RTVS umelecky stvárniť problematiku rozpustilej mládeže, odporúčam radšej klasický feťácky film Trainspotting, určite je to kvalitnejšie spracovanie a nikto pri ňom nezomrel.

   V ROKU 2009 POHODA ZABÍJALA, NEZABÚDAJME

   A možno by RTVS mohla natočiť dokument o tragédii spred desiatich rokov, že ako dnes žijú pozostalí – o koho prišli a či stačí pár smiešnych tisícok eur od organizátorov Pohody na to, aby zalepili ich žiaľ.

   A či im pomáha, že sa na tom celom vysmiaty Kiska priživuje ako bezcitný sociopat.

   O tomto by mala RTVS informovať. A nie o politických mítingoch liberálov na Festivale politickej piesne 2.0

   Odpověď
  • Zato aktuality.sk sa činili nad mieru. Na pohode zorganizovali besedu s veľkou trojkou – Spišiak (bývalý policajný prezident, ten čo rozprával ako bulo z hornej dolnej), Lipšic (ten čo zabil človeka na prechode a Vagovič.
   Z tejto perly ducha Spišiaka vyplýva, že podľa neho je väčšina policajtov krivákov:
   Aj Spišiak si pamätá na úniky informácií z vlastných kruhov. „Aj zo svedomitých policajtov sa časom môže stať úplný opak. Štatistiky o tom, koľko ich je, nemám. Tých, ktorí vydržia do konca, je menej ako tých, ktorí zradia,“ dodáva.

   Odpověď
 34. Myslím si, že ide o „Okno Overtona“:

  Eutanazie je důstojná smrt, každý by měl mít právo o sobě rozhodovat sám, říká Procházková:
  https://www.youtube.com/watch?v=LecRb3_wSpc

  Odpověď
  • Procházková pracuje na zákonu o eutanázii. Napsala jsem jí kvůli tomu a odpověděla dost fanaticky.
   Ano, je to okno Overtona. Taky se objevilo nedávno plno článků k tomu a v diskuzích nastoupili trolové, kteří eutanázii obhajovali.

   Odpověď
   • Tady a ted jsou nějaké vztahy,které krystalizují zkušenosti,které se ukládají do informační knihovny,kam lze i občas kouknout.Logicky dlouhé bolestivé utrpení vede ke krajnímu řešení..Euthanasie se praktikuje běžně,jenže se deklaruje například jako infarkt.Vzpurní duchodci v domovech duchodcu,co odmítali dát celý duchod tamní mafii,měli najednou tento fatální příznak.Současná společnost je na hraně bytí a zbývá opravdu pár měsícu na konečné řešení lidské otázky.Bude se kádrovat,Světlé Síly,pomocníci ZDROJE provedou definitivní zásah.

    Odpověď
 35. Petříček má obavy z toho, kam se stočí kurz české zahraniční politiky:
  Nechci směřování na Rusko a Čínu
  V případě, že sociální demokracie odejde z vlády, česká zahraniční politika by mohla opustit své polistopadové hodnoty
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019071210327391-petricek-ma-obavy-z-toho-kam-se-stoci-kurz-ceske-zahranicni-politiky-nechci-smerovani-na-rusko-a/
  - už aby odišli z vlády

  Odpověď
  • Hm…a my tu zase nechceme haveljugend… co s tím…

   Odpověď
 36. Sýpky sú prázdne, úrodu zožrali myši
  Kobylky saranče dokážu do tla zlikvidovať úrodu. Keď sa premnožia hraboše, narobia nemenšie škody. V okresoch Piešťany, Trnava, Topoľčany poľné myši predbehli kombajny. Dolnolopašovským roľníkom Hečkovcom, ale aj miestnym družstevníkom či susedom v Kočíne nenechali na niektorých honoch ani zrnko. Takúto inváziu si nikto z tunajších poľnohospodárov nepamätá.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/519018-sypky-su-prazdne-urodu-zozrali-mysi/
  že by sa rozpamätali, ako svojimi postrekmi hubili dravé vtáky

  Odpověď
  • Oracle 911 13.7.2019 o 12:59

   +Pripomenutie prospešnosti hlbokej orby…

   Odpověď
   • Znovu objevujeme ameriku… po třiceti letech… možná padesáti…

    Odpověď
    • Oracle 911 13.7.2019 o 17:02

     Predstav si to, ja to viem…

     Odpověď
     • A to si pamätáš, čo bolo pred 50-timi rokmi? Nech vieme, aký si mladý.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.7.2019 o 18:20

       Na 50 rokov som mladý, ale orbu pred 30 rokmi pamätám…

       Odpověď
   • Hluboká orba není to pravé ořechové. Tímto způsobem se ničí půda. Problém je vtom, že v půdě žijí mikroorganizmy, které jsou závislé na hloubce.
    Takže když takový mikroorganizmus žije dejme tomu 2cm pod povrchem a hlubokou orbou je převrácen do hloubky 30cm má co dělat aby se z toho vzpamatoval.To samé platí pro mikroorganizmy, které žijí ve hloubce 30 cm. Najednou se ocitnou na povrchu, kde hynou. Představte si, že vy byste se museli každý rok zjara stěhovat z přízemí do 12 patra a další rok naopak. Také by se vám to nelíbilo.
    Měli bychom se snažit naši půdu ozdravovat i za cenu nižší úrody, nepoužívat chemii, aby se normalizoval stav dravých ptáků a bude vše v pořádku. A jak půdu ozdravovat? Nenechávat ji prázdnou. Pokrývat ji mulčem, hnojem nebo zeleným hnojením. Mulčem může být klidně i plevel, , který se nevytahuje i s kořeny, ale se jen uřezává. Jeho kořeny přitom půdu provzdušňují. Každý si to může vyzkoušet v malém na své zahradě. Už po dvou letech má půda mnohem lepší kvalitu. Je přirozeně načechraná, úrodná a perfektně zadržuje vodu.

    Odpověď
    • Mulčujem okolo stromov, je to skutočne prínosné. Tiež by som chcel skúsiť mulčovaťokolo zeleniny, očakávam podobný efekt. Pôda je vlhká, kyprá, nevysychá tak rýchlo, pod mulčom je evidentne viac mikroorganizmov.
     Teraz ale k téme. Je faktom, že hlboká orba populáciu myší zredukuje, rovnako je fakt, že široké propagovanie bezorebných technológií nemá len výhody. Aj preto si myslím, že hlboká orba má svoje opodstatnenie.
     Mulčovanie v záhradke si viem predstaviť, ale tu sa jedná o veľkovýrobu, ktorá živí národ.
     Hlboká orba sa spomína aj vo videu p. Vaľa o klimatickej zmene a príčinách povodní ako jedno z riešení na zvýšenie kapacity pôdy pojímať vlahu. (https://www.youtube.com/watch?v=GTyJHt8H3Ag). Lenže aj hlboká orba má okrem iných aj tú nevýhodu, že utužuje pôdu v podloží.
     V posledných cca 10 rokoch pozorujem zvýšený výskyt chorôb, škodcov, problémov s výkyvmi počasia. Mám ešte tú nevýhodu, že susedia svoje pozemky prestali obrábať, čo zvyšuje atak burín a škodcov u mňa. Ovocie je veľmi silno atakované škorcami (sú schopné za 2 hodiny obrať strom), osami. Asi sa to nebude dať dopestovať bez sietí proti vtákom a vyriešenej jarnej protimrazovej ochrany a ochrany proti krúpam. Vlani som zaznamenal premnoženie myší – mám trochu lucerky – tam mali diery, tak som ich na jeseň vytopil. Teraz tam majú diery zas, takže si zaplávajú a potom dostanú lopatou po hlavičke. Lenže si na to musím nájsť čas. O nepredvídateľných zmenách počasia, krúpach, suchých a mimoriadne mokrých mesiacoch ani nehovorím.
     Irituje ma, keď v diskusii ľudia, ktorí nikdy nedopestovali ani byľku idú obviňovať poľnohospodárov z lenivosti a nárokovania si dotácií. Za týchto podmienok, kedy značná časť populácie chlieb náš každodenný považuje za absolútnu samozrejmosť a nemá v k pôde iný vzťah než komerčný si asi nezaslúžime nič iné iba prefackať od prírody a Najvyššieho.
     U nás fungovali družstevné závlahy cca do roku 1999, potom to rozkradli. Keby to ostalo zachované dalo by sa na takýchto poliach pustiť závlahy a vytopiť tie myši, alebo zavlažiť, počkať, kým povrch uschne a zorať hlbokou orbou. Ak je extrémne sucho hlboko sa zorať nedá. Inak iba chémia a to zničí väčšinu dravcov v okolí.
     Takže tak demokrati, bačujeme ďaleko horšie ako naši predkovia a pri tomto vzťahu k pôde sa to nemôže zlepšovať.

     Odpověď
     • Ono ta hluboká orba působí i na odvodnění. Tím, že se půda převrací tak se likvidují jemné kapiláry, kterými se voda dostává do nižších pater. Tím, že se půda převrátí se přeruší kapiláry, voda nestéká do větších hloubek, ale steče po povrchu.
      Co se týče plevele. Plevel je vlastně záchranou pro neobráběnou půdu. Většinou se tam usadí bodlák, kterému sahají kořeny až do dvou metrů. Svými kořeny přirozeně půdu provzdušňuje. V momentě, kdy se rozhodneme na této půdě něco pěstovat není nutné se vysilovat odplevelováním. Stačí plevel posekat (pokud není vysoký, není potřeba ani to) na povrch rozprostřít průhlednou folii, po krajích zajistit aby se neodchlipovala a nechat působit sluníčko. Za dva až tři týdny je plevel slunečním zářením zlikvidován bez práce. Zatímco jeho kořeny v půdě pomalu odumírají a tvoří kapiláry pro vláhu. Tuto metodu jsem použil na místě, které jsem potřeboval pro skleník. Pokud bychom půdu prokopali semínka plevele by se dostaly na povrch a začaly klíčit.
      Pro zájemce, kteří mají zájem na ozdravění půdy existuje výborná publikace Zelenina z ekozahrady, (Jaroslav Svoboda), která se této problematice zevrubně věnuje. Nic lepší na toto téma zatím nebylo zpracováno.
      Já osobně nejsem pro vysilující práce. Jsem v podstatě líný zahradník. Všechno mulčuji, i v okrasné zahradě, takže práce s plevelem veškerá žádná. Těch pár rostlinek vytrhnu při kochací procházce zahradou. I chodníky tvořím tak, že je mulčuji štěpkou z nadrcených větví, které ořežu v zimě ze stromů.

      Odpověď
     • Ještě jsem zapomněl k ochraně úrody. Proti motýlu bělásku používám staré záclony natažené nad záhonem. Proti slimákům na čerstvou sadbu používám límce z plechovek bez dna.
      Proti myším a jiným hlodavcům používám suchou směs z ovesných vloček, sádry a vanilkového pudinku. Tuto směs nechám na suchém místě, a vedle nádobu s vodou. Hlodavci suchou směs sní, pak to zapijí vodou. Sádra jim v břichu ztvrdne a oni pojdou..
      Co se týče ptáků, nemám s nimi problém. Já pro svoji potřebu otrhám ovoce v nižších patrech stromu, vršek přenechám jim. Keře se také dají ochránit natažením starých záclon, nebo víc profesionálně, na to určenými sítěmi.

      Odpověď
      • Tá suchá zmes na hlodavce je zaujímavý nápad. Tak pred piatimi rokmi som tých pár čerešní, alebo marhúľ ozobaných vtákmi neriešil, dnes je to doslova útok na stromy. Plánujem používať siete, tie používam už teraz, ale musím to urobiť sofistikovanejšie, ako to naťahovať z rebríka so synom.
       Niekedy to vyzerá, že sa na nás sypú čoraz horšie katastrofy, ale predsa len v tomto ani v minulom storočí nebolo na Slovensku takej povodne, ako v roku 1813.
       No a tie myši riešili aj pred sto rokmi: https://digicontent.snk.sk/content/journals/Vlast%20a%20svet/1914/17A0155471_050.pdf
       S tým mulčom mám pod stromami výborné skúsenosti, podrvené konáriky u nás idú pod ríbezle, tiež sa to osvedčilo.
       V záhradke si to nemám problém predstaviť a to aplikovať. Ale dá sa to robiť na úrovni veľkovýroby? Kdesi som nejaké videá videl u roľníkov z Nemecka.
       Je keď vidím tie ťažké traktory (aj keď majú veľmi široké pneumatiky) tak sa desím toho utuženia pôdy, a poviem si : zlaté koníky.

       Odpověď
       • V původním receptu byl místo vloček šrot, já ho neměl a v malém balení jej nešlo koupit, tak jsem vyzkoušel vločky a myslím, že to zabralo. Několik mrtvých hlodavců jsem našel na zahradě.

        Odpověď
       • Ptáci mají podporu shora a my, jakožto vředující civilizace požitkářů z přejídání krmnými směsmi, marnotratnosti k všelijaké chamradí technice nazývané Luxus, lenivosti z pohybu = tj. útěk k motorovým pohonům z baterií z el.kol už i na sandály, soutěžení v sebepoškozování a tetováním zobrazující svým potomkům démony od malička. ..
        Povyšovat se nad Boha nepomůže, vlastně jsem chtěl napsat, že sítě nám nepomůžou a můžeme je maximálně hodit sami na sebe, když budeme v dosavadním pokračovat. V tom je 100% jistota.

        Odpověď
     • Vloni jsme mulčovali řádky mezi bramborami . 90% brambor vyrostlo právě pod mulčem.
      ¨Výborný poznatek.

      Odpověď
 37. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-nam-vyhovel-jen-z-casti-porad-hrozi-ze-z-vlady-odejdeme-zni-z-cssd-75852?dop-ab-variant=15&seq-no=1&source=hp

  Hrozí? Lépe by bylo, kdyby slibovali.

  A co tohle? Chytrá horákyně?
  „Možnou reakcí na Zemanův poloviční příslib je podobně polovičaté řešení – ČSSD podá i nepodá demisi zároveň“.

  Odpověď
 38. bitka futbalových fanúšikov v bratislavskom starom meste

  https://www.youtube.com/watch?v=69-csjxvtXg

  Video je ZMENENE este vcera tam bola ina verzia na ktoru som vam chcel urobit podrobnu rozborku s casmi, kde bolo krasne vidno, ako je to cele naaranzovane divadlo!! Dneskajskom som uplne pochopil o com vravi Pjakin, ak vo svojich videach rozprava, ze treba zachytit clanok alebo video v jeho prvotnej forme, lebo jeho nasledne derivaty budu uz stale menene a ocesavane. Zdrojom je ZOMRI a videa su v totalne nizkych rozliseniach podla predpisaneho scenara. Z tych desiatok ludi ktory tam boli a natacali si to, som zatial nenasie ani jedine video v HD kvalite co dokazal robit telefon uz dobrych 8 rokov dozadu.

  ZOMRI ako nastroj liberalnej kluky sem vniesol ,,akoze,, strach z fotbalovych bitkarov chacha vy looseri. Skutocna bitka hooligans vyzera uplne inak a tych par pohadzanych stoliciek co ste tam predviedli je na smiech (ta stena s platnom a hra s tienmi bola podarena to sa musi uznat, ale ked som si to video pustal dookola a zastavoval ho, bolo to cim dalej tym viac zretenejsie). Vy totalne nechapete ze sa situacia zmenila a najblizsie si vas podaju uz nie ty ,,pseudo,, policajti ktory tvorii sucast komparzu ale pojdu natvrdo po vas, aj po vasich chlebodarcoch skutocna ruka zakona ktora bude mat krytie od strechy!

  Odpověď
  • nemyslim si
   je fakt ze toto kalkulackove video je prilis na rok 2019 ale tieto veci sa v juli a auguste stavaju
   ten kto nevie-zacinaju predkola a zakladne kola eur.fut. lig- je to jedinecna sanca ako sa moze vychod stretnut so zapadom a ukazat sa
   ak pride do nejakej prdele silnejsi a slavnejsi klub-tak sa mu snazia vyrovnat, ak sa inak neda tak aj takymito akciami, su zname videa uz mnoho rokov ako su takto loveny anglicki fanusikovia po celej europe na vyjazdoch, turecki detto atd
   ide o to ze kazdy kto na tieto vyjazdy chodi s tym dopredu pocita-je to predvadzacka, proste treba ukazat: my sa vas nebojime,prideme aj k vam
   niekedy je to viac ci menej na ociach, a viac ci menej skody sa pritom spravi,niekedy to cele trva par sekund niekedy dlhe minuty,niekedy sa to odohra tak ze o tom vedia iba zucastneni

   ak by to bolo naaranzovane tak mi mozes verit ze do toho urcite nacpu slovanistov, to by si liberalisti nenechali ujst, dalsia vec je ze nechat bez dozoru 70 hulakajucich bulharov v centre v case zapasov moze iba uplny idiot
   bulhari proste boli v bratislave kde si dali v centre rande s polakmi-preto hulakali-je to signal-sme tu najdite si nas, my sa nebojime-polaci ich nasli a zautocili a vznikla ohadzovacka s nabytkom a sklom
   ohadzovalo sa 150 ludi tak to tak vyzera-totalna spust
   riesenie je jednoduche-spisat skody, zaplatit a este v tu noc to mali upratat

   Odpověď
   • nepopieram ze sa to stalo ale vysovujem vaznu pochybnost nad celkovym priebehom a tym ako to babkovodici cee naaranzovali. Mam znameho ktory je v tychto veciach zapaleny a ten mi vrave ze VZDY niekto so skupiny ku ktorej nalezi (bavime sa o ultra jadre fans/hooigans) ma minimalne Go Pro kameru a figuruje ako kameraman na neskorsie vyhodnocovanie a pochvalenie sa pred ostatnymi. Na videach vidis ludi ako si to natacaju na teefony a zatial niekde nieje ani jedine video z inych uhlov! To 10minutove video vcera bolo uplne ine a kto ho videl a pustal si ho zpomalene a niekolko krat za sebou jasen videl o aku ,,bitku,, tam naozaj so. Rozostavit par hulakajucich chlapcov a nechat ich proti sebe vrieskat ono, polka z nas co tu je by to dokazalo zinscenovat ak by ta za to zapatili mozno este lepsie nez tato parodia. Kde aky blbecek sa pochvali milion krat zanedbatenejsim videom a tu je zatial zdroj IBA ZOMBRI! Co ostatny ludia? Na povodnom videu stali ludia v oblokoch a natacali to dokonca, v miestnosti bola uplna tma a zazlo sa tam az neskor vravim, toto upravene video je upne ine ako to so vcerajsku JE TO DIVADLO!

    Odpověď
    • kamerovala skor utociaca strana, zaznam urcite bude ale neskor , nie ked su vysetrovany spolupartajnici
     Levski mohlo toto ustat jedine tak ze zacali metat nabytok a tym padom znemoznili poliakom aby sa k nim dostali blizsie-lebo je to nemozne-ked zacne 30 ludi v prvej lajne hadzat nabytok a druha lajna spoza nich sklo-nemas sancu sa priblizit-to je nemozne
     takze v podstate favorit tohto stretu Crakovia /co ma take meno v tychto veciach asi ako Sagan v cyklistike/ nedokazala prebit mensi pocet Levski len vdaka tomu ze Levski zacalo hadzat vsetko okolo seba
     do europy odide sprava: Crakovia a Levski sa pochytili v Bratislave , skoncilo to masivnou ohadzovackou s par zraneniami a velkym zatykanim-chapes? iba toto je vidiet na tejto scene iba tieto slova a nic ine-ziadne prehry ale ani vyhry, spokojny su obaja
     ak by isli na ruky tak polaci ich zozeru za minutu, ale takto z toho viac vytazilo Levski v podstate
     co sa tyka organizovanosti-na 100% boli dohodnuty na stret, len Levski nechcelo pristupit na nejake podmienky tak im proste povedali do telefonu: sme tu v centre najdite si nas
     bodka, poliaci nasli, zautocili a strategiu som popisal vyssie
     takyto bude plny jul a august
     mam nieco odjazdene aj europu, viem co pisem, zazil som dost

     Odpověď
     • Pockajme na rezonanciu v dave. Cim viac sa bude stracat kontrola nad regionmi stredu EU resp V4, tym podobnych divadiel bude pribudat alebo odbudat. Fotbalovy holigans su vzdy taky predvoj, zacatia manevra v systeme aby ucastnikov divadla mohli zacat vtahovat do hry.

      Odpověď
  • Podobné vývody som uviedol nižšie http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-88/#comment-238271
   Dnes vďaka polícii vieme aj kto má za ušami – Holanďania a Poliaci, Bulharov pustili ako prvých. Zároveň si polícia pýta od ľudí video materiál, ten od Zomri je evidentne nepoužiteľný.

   Odpověď
  • A pre “ budúcu“ ministerku vnútra Remišovú, to je vhodná udalosť na prihriatie si svojej polievočky .

   “Je zaujímavé predovšetkým tvrdenie policajného prezidenta o “náhodnom strete” skupín nebezpečných futbalových chuligánov známych v celej Európe. Z výpovedí svedkov pritom existuje podozrenie, že išlo o vopred pripravenú a koordinovanú výtržnosť, na ktorú boli chuligáni pripravení a dokonca ju vopred plánovali na sociálnych sieťach.”

   “Kompetentných sa preto treba dôrazne pýtať: Aké informácie mali naše operatívne a spravodajské zložky? Dostala naša polícia upozornenia od svojich zahraničných partnerov? Ako je možné, že neboli prijaté základné bezpečnostné opatrenia ako posilnenie hliadok v uliciach, operatívni pracovníci v blízkosti chuligánov, prípadne policajný doprovod a monitoring skupín od momentu, ako vstúpili na územie Slovenska?

   https://m.facebook.com/remisova.veronika/posts/1016751335194489

   Odpověď
   • Oracle 911 13.7.2019 o 9:06

    Len aby z toho nevyliezli, že to boli sponzori Kisku a Zomri…

    Odpověď
 39. Dnes som si vypočul reláciu na slobodnom vysielači SK. Jednalo sa ohľadne exekútorskej mafie.
  Ohľadne NEspravedlnosti mi aj občas srdce stislo.

  Na konci zavolala „správne“ nahnevaná žena. Hovorila ohľadne celkovej nespravedlnosti a hovorila hnutí proti exekútorskej mafii. Potom začala oslavovať veľmi dobrú pani Žitniansku!!!! Že Žitnianska chcela zmeniť zákon ale potom ju odvolali…….

  https://hearthis.at/slobodnyvysielac/regiony-2019-07-11/

  Výsledok je zvyšujúce spoločenské napätie a glorifikovanie Žitnianskej ako pekného kozla. Tento problém môže použiť aj GP (keby sa Fico veľmi štorcoval) ale aj liberálny podpidosnici to určite pokúsia použiť.

  Odpověď
 40. Nový způsob financování?

  https://www.novinky.cz/ekonomika/510075-volkswagen-chce-na-slovensku-po-zamestnancich-aby-vratili-cast-odmen.html

  Společnost Volkswagen Slovakia žádá bývalé zaměstnance, aby vrátili část loňských odměn. Bratislavský závod jim v dopise oznámil, že jim omylem vyplatil vyšší odměny, než na jaké měli nárok. Za nepříjemnost se firma omluvila, zdůvodnila ji chybou softwaru.
  xxxxxx
  Co znamená „bývalé zaměstnance“?
  Volkswagen je vyhodil a teď po nich ještě chce vrátit peníze?

  Odpověď
  • To by mne zajímalo, o jakou částku jde… že jim to stojí za ten humbuk.

   Odpověď
   • 118 Eur – cca 3000 Kc….je to v clanku

    Odpověď
    • Je, děkuji a omlouvám se, četla jsem s dítětem na klíně… Tak to je vtipné

     Odpověď
     • Tam jde určitě o něco jiného, ne o ty peníze.

      Odpověď
 41. Putinovec 11.7.2019 o 23:40

  Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi.Tohle už zřejmě pro kavárnu a jejich oddané příznivce přisáté na korýtku nebude platit.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odvolejte-Sarapatku-z-Rady-CT-vyzyva-poslance-advokat-Pise-o-trestnych-cinech-ktere-mel-radni-napachat-588688
  A až se důkladně využije fenomén předsudečná nenávist ,tak spláčí nad výdělkem.

  Odpověď
  • Chápavější potkani už mají sbaleno a prchají z lodi . Méně nadaní potkaní propadli hysterii a zkoušejí korábek udržet na vodě a v kurzu . Tím ohlášením 16.listopadu učinili strategickou chybu / možná úmyslně instalovanou zákulisím/. Je vymezen jak čas, tak i plocha, na níž se má finální /podle mne/ střet odehrát. Zeman,Zeman,Zeman. To bude sílit .
   Do 16.11. proběhne mimo ČR nepochybně řada významných vzájemně souvisejících událostí jako indikátorů změny. Proto ten Šarapatkův apel na urychlení majdanu – neboť už na záchranu země /tedy Šarapatka and comp./ může být pozdě . Něco mi říká, žen a pozadí sporu o min.kultury může běžet ve skutečnosti skrytý boj o ovládnutí vnitra a vnitřních silových složek ještě před Listopadem. Paralela s únorem 1948, kde roznětkou bylo právě vnitro a ministr Nosek/

   Odpověď
   • Dobrý postřeh.. jen by prezident potřeboval více spojenců… kadrova úroveň kolem něj je pod vší kritiku…

    Odpověď
 42. Fico: Slovensku hrozí po parlamentných voľbách politický pat
  Predseda strany Smer a expremiér Robert Fico si myslí, že Slovensko bude po parlamentných voľbách v roku 2020 v patovej situácii. Nevylučuje ani opakované hlasovanie. Hovoril o tom na tlačovej konferencii v Kostolných Kračanoch.
  „Ak si pán Kiska a jemu podobní myslia, že hocijakým spôsobom zostavia vládu, tak sa mýlia,“ povedal Fico. Zopakoval, že Smer má ambíciu vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Jeho koaličný partner Most-Híd bude mať podľa Fica problém dostať sa do parlamentu, pri SNS si myslí, že sa do snemovne dostane.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518810-fico-slovensku-hrozi-po-parlamentnych-volbach-politicky-pat/

  Odpověď
 43. Orbánovi vyslala takýto signál, ktorý ju dnes prijíma na stretnutie:
  Maďarský prezident János Áder privítal vo štvrtok v Budapešti slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá pricestovala na jeho pozvanie na jednodňovú nástupnú návštevu. 11.7.2019 12:25
  - poukázala na pozitíva liberálnej demokracie, ktorá však nie je práve blízka súčasnému maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Napokon, vládne médiá o slovenskej prezidentke nepíšu inak, ako o agentke miliardára Georga Sorosa.
  „Aj v kampani, aj teraz ako prezidentka SR, hovorím, že chcem byť prezidentkou všetkých ľudí,ktorí na Slovensku žijú. Aj preto som dnes v Maďarsku vyslala jasný signál, že práve liberálna demokracia, ktorá garantuje práva všetkým ľuďom rovnako, je najlepším spôsobom ochrany aj všetkých menšín, ktoré v našej krajine žijú,“ napísala na sociálnej sieti.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/FOTO-Caputova-v-Madarsku-Orbanovi-vyslala-takyto-signal-315018?utm_source=browser&utm_medium=push_notification&utm_campaign=PushCrew_notification_1562826891&pushcrew_powered=1
  chcela by som vidieť Orbánov výraz : )))

  Odpověď
  • Koukám, ze ta kráva jede… příště bratia někoho lepšího, bude dělat ostudu všem v čsr!!! prosím…

   Odpověď
   • Svoji roli „rozpouštědla“ liber-party a mucholapky na tenhle sajrajt hraje zatím stále lépe. Kdo chápe , tak ocení. Za tu trochu ostudy to stojí.

    Odpověď
    • dnes,či zajtra by mala rečniť ako hosť na ďalšej hudobnej zábave „Pohoda“…minulý rok tam natiahli aj Kušnirovú a Kisku …. odvtedy sa Pohoda stala proste žumpou liberalnej mladeže a politickej idiocie….. takže Zuza drži štafetu tento rok…pekne sa nam vyfarbuje…len tak ďalej : )))

     Odpověď
  • Program Čaputovej na oslavách SNP. Ráno vypiť krýgeľ piva, najlepšie s Nvotovou, alebo inými „umelcami“ svetového významu. Na oslavách títo umelci zahrajú „vlastenecké“ piesne vlastnej tvorby, následne Čaputová prednesie prejav o významnom vklade homosexuálov pre SNP. Na záver urobí prednášku VVP o ľudských právach, najmä LGBT a vusvetlí mu kto by mal mať prospech z jeho politiky.

   Odpověď
 44. Na Romana Cupríka čo napísal články o pedofiloch v SME-tiach podal pan Radosovsky na NAKA …(neviem kto to je ,ale je v skupine Koncepcia Spoločnej Bezpečnosti)…trestné oznámenie…tu je foto oznámenia zo dňa 9.07. 2019 ….takže verím ,že takých oznámení bude viac
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219522504363836&set=p.10219522504363836&type=3&theater
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219522499203707&set=p.10219522499203707&type=3&theater

  Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=6qinyG6Ofm4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR16-q_3TR6-CxkQp_fGoR5DMDo3J53WTqIUi1_GYlC4AhXbAAGGa3t-kI4
   Jana Teleki – Požiadala som znalcov o posúdenie textov SME o pedofílii

   Odpověď
  • takže nie člen skupiny KSB,ale menovec(asi rodina) a policajt

   Odpověď
 45. Pavol Forisch píše na fb….takže prišlo aj na J&T…. : )som zvedavá čo vysnorili…
  Pavol Forisch
  Prinášame nádej
  Uvádza
  Už sme sa pozreli na podnikanie podozrivej osoby Igor Rattaj zo zlodejskej skupinky čurákov JaT
  Tešíme sa že je Igorko herec predmetom nášho úprimného a detailného spravodajskeho záujmu dokonca je našim CIEĽOM
  Na stránke prinasane nádej už v najbližších dňoch.

  Odpověď
 46. postreh z fb
  „šme“-cari sa už dočista ZBLAZNILI !!!!!!!!!!!!!
  Tak, už idú signály. Tento posiela Čaputovej MIško Havran.
  Slovensko sa musí odpútať od V4 (píše Michal Havran)
  Dostali sme sa ďalej ako naši susedia. Nejde len o euro.
  https://komentare.sme.sk/c/22164755/slovensko-sa-musi-odputat-od-v4.html
  je to zamknute,aspoň kúsok prečítajte…

  Odpověď
 47. Václav Klaus ml.
  3 hod ·
  Předseda lidovců pan Výborný právě nazval v parlamentu jugoslávského prezidenta Tita „krvavým psem“.
  To jsem naposledy viděl v Rudém právu v 50. letech. Ryzí stalinismus. To už neříkal snad ani Bilak.
  Poslancům je to fuk (hlavně těm, kteří jinak moralizují jak o život a mají plná ústa „komunismu“) protestoval jsem jen já a poslanec socdem Foldyna.
  https://www.facebook.com/vaclavklausml/

  Odpověď
  • Dvě drobné poznámky k VK ml.:
   1/ kolik my bylo v 50.letech, že viděl něco v Rudém právu ?
   2/ chápe jako pedagog a lídr nového pronárodního uskupení obsah termínu „stalinizmus“?

   Odpověď
   • Klausovci su zapálení hejteri Stalina, aký otec, taký syn. Otec to robí účelne a vedome. Pochybujem, že syn chcel len zapôsobiť a nevedomky použil to slovo.

    Odpověď
   • Buď nechápe nebo nechápání předstírá. To kádry musí, pokud chtějí těmi kádry zůstat-a někdy i zůstat na živu. Uvidíme – „Po ovoci poznáte je .. „

    Odpověď
    • Áno, možno len nechce „predbehnúť dobu“..
     Ako snád aj Lajčák, Šefčovič a pod.

     Nemožno celú fľašu vody naliať do malého pohára..

     Odpověď
  • https://echo24.cz/a/SRreT/foldyna-obhajoval-krvaveho-psa-tita-byl-to-diktator-rika-lidovec-vyborny

   Odpověď
 48. Sumár legislatívnych aktivít slovenskej p-rezidentky zo dňa 10.7.2019:
  1) podpísala koaličnú novelu zákona o volebnej kampani (kritizuje však legislatívny proces, ktorým bola prijatá) – stanovujú sa finančné limity pre politické strany, rušia sa tretie strany v kampani, mení sa financovanie volebnej kampane a pokuty
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518640-prezidentka-podpisala-novelu-o-volebnej-kampani-kritizuje-proces-schvalenia/
  2) podpísala novelu zákona o výchove a vzdelávaní (platná od 1.1.2021) – zavedenie povinného predprimárneho vzdelávanie pre všetky päťročné deti ; zákaz politickej činnosti v školách, zavedenie povinnosti odpisov z registra trestov pre všetkých pedagógov …
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518635-caputova-suhlasi-so-zavedenim-povinneho-predprimarneho-vzdelavania/
  ( Posledná vyššie uvedená zmena bola vyvolaná najmä prípadmi sexuálnych deliktov pedagógov – pedofili – napr. tu: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518534-ministerstvo-je-za-co-najskorsie-zavedenie-odpisov-z-registra-trestov-pre-pedagogov/ )
  3) nepodpísala a na opätovné prerokovanie do Národnej rady vrátila novelu zákona o sudcoch a prísediacich „lex Harabin“ (aby sa odstránila právna neistota)
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518646-prvy-zakon-ktory-caputova-nepodpisala-je-lex-harabin/

  Odpověď
  • Proti prijatiu zákona o volebnej kampani novely sa nedávno búrili strany ako Progresívneho Slovenska, Spolu, Za ľudí, no napríklad i parlamentné opozičné SaS. U opozičníkov podpísanie tejto novely začína vyvolávať neistotu. Zatiaľ sa ozvalo najmä SaS.
   https://www.hlavnespravy.sk/v-sas-su-prekvapeni-z-krokov-prezidentky-pre-klusa-je-sklamanim-ze-akceptovala-novelu-namierenu-proti-jej-politickym-spojencom/1815317

   Odpověď
 49. Čaputová v Budapešti označila liberálnu demokraciu za garanta práv menšín
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518751-caputova-bude-v-budapesti-rokovat-s-aderom-aj-orbanom/

  Odpověď
  • ČAPUTOVÁ V BUDAPEŠTI: SPÁJA NÁS PODPORA ČLENSTVA V EÚ
   https://www.teraz.sk/slovensko/caputova-v-budapesti-spaja-nas-pod/406678-clanok.html

   Odpověď
   • https://www.hlavnespravy.sk/prezidentka-sr-zuzana-caputova-pricestovala-nastupnu-navstevu-madarska/1815882

    Odpověď
 50. Slovenská pôda stráca silu, dopekané pečivo je z cudziny
  Pranostika studený máj, v stodole raj sa nemusí naplniť, rovnako ako predžatevné prognózy hovoriace o lepšej úrode obilia ako vlani. V jednej z najúrodnejších oblastí Slovenska, na Trnavskej tabuli a v nive Váhu od Piešťan po Hlohovec, sú len priemerné a nižšie úrody obilnín a repky olejnej. Nie sú za nimi len extrémy v počasí, ale aj klesajúca úrodnosť pôdy.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518736-poda-nahle-straca-silu/
  a na otázku ako sa my správame k pôde si odpovedať nevedia??

  Odpověď
  • Oracle 911 11.7.2019 o 10:22

   Chýbajúca živočíšna výroba resp. organický hnoj…

   Odpověď
   • Treba sa pozriet niekolko desatroci dozadu na JRD.
    Tupci.

    Odpověď
    • Isto, len nezabudnite, kde sa dnes robia rozhodnutia o poľnohospodárskej politike, na Slovensku nie.

     Odpověď
   • …a ma prebytok desikantov, pouzivanych na jednotne dozrievanie repky olejky….

    Odpověď
  • otazka znie, čo urobili Slavia capital za tie 3 roky čo sú ns ministerstve proti degradacii kvality pôdy? nič. Čo urobil Fico, keď mal jednofarebnú vládu, aby ochránil slovenskú pôdu? posadil do kresla strojnickeho inžiniera Jáhnátka s partiou z PB, ktorí vyprazdnili kasu z programu Rozvoja vidieka.

   Odpověď
   • Oracle 911 11.7.2019 o 23:26

    A ty si naozaj myslíš, že slovenskú poľnohospodársku politiku do nástupu Matečnej robili na Slovensku?

    Odpověď
   • el-sabí 12.7.2019 o 0:22

    Pred pár týždňami v SRo bol príspevok ,
    o rozmnožení hlodavcov na poľnohospodárskej pôde.
    Jedná sa o to ,liberálno-buržoázny projekt chce byť efektívny,takže šetrí na všetkom.
    Pred rokom 1989 sa vykonávala na jeseň hlboká orba.kvôli “ efektivite “ sa teraz hlboká orba nevykonáva.diskami sa len pôda skyprí.
    Dôsledok ? Uľahnutá pôda ,ktorá nie veľmi dobre príjma vodu .hlbokou orbou sa narúšali aj hniezda-nory hlodavcov .ak si pamätám z príspevku ,hlodavce po terajšom premnožení zlikvidujú /skonzumujú / až okolo 400kg obilia z hektára.
    brumi,
    ako má “ zloduch “ Fico donútiť liberálno-buržoáznych farmárov normálne sa starať o pôdu ?

    Odpověď
    • Vlastniť majetok je právo, no na druhej strane aj povinnosť sa o neho starať v zmysle celospoločenského prospechu a nielen svojho. Treba pozrieť právny systém SR – tam to je. Takže vláda SR vie v ručnom režime riadiť aj nariadeniami, ale to by zhora až dolu nesmeli tam sedieť diletanti.

     Odpověď
     • Často ovšem platí, že diletant = „správně“ vyškolený a působící odborník . Hlupáků není zase tolik .Zaplacených ovcí ochotných škodit stále dost. Nejen v zemědělství.

      Odpověď
 51. https://www.aktuality.sk/clanok/707859/v-centre-bratislavy-sa-biju-futbalovi-fanusikovia/

  V Bratislave sme mali práve masovú bitku chuligánov, pod Michalskou a na Ventúrske sa pobili Poliaci a Holanďania s Bulharmi. Poliaci sú podľa mojich info najvypatlanejší chuligáni v širokom okolí, nedodržiavajú žiadne pravidlá (áno, aj chuligánske bitky majú pomerne jasne definovaná pravidlá). Skrátka vyfetovaní dementi, ktorí v rauši necítia bolesť a mlátia do nemoty aj ležiacich.

  Otázka však znie, kto tých bulov naviedol, aby sa takto predviedli. A hlavne, komu to mali predviesť?

  Pripadá mi to ako dozvuk nedávnej voľby vrcholných predstaviteľov EU, kde jediný aký taký post získalo Bulharsko, ostatní z Ostbloku obišli naprázdno.
  Iste, mali sme tu dávnejšie pár ožranov z Británie, ale nič mimoriadne ako toto. Toto je ruvačka ako z Paríža alebo inej multikulti oblasti. Preto mi to príde ako varovanie, nebudete poslúchať, budete mať ten bordel aj vy. Keď to dám do súvisu s nedávnymi slovami Pellegriniho, že máme byť pripravení na to, čo prinesie budúca Európa, tak mi to celkom dáva zmysel.

  Odpověď
  • Len tak mimochodom ma napadlo, Holanďania vo veľkom kupovali a kupujú v bulharských prímorských letoviskách nemovitosti, letné sídla.

   Odpověď
   • Holandania toho pokupili dost aj u nas, napriklad v okoli Devinskej Novej Vsi, ale aj po zvysku Slovenska.

    Odpověď
    • Holandania, Dáni, Briti.
     Banky im dali zámerne masové takmer nulové úvery,
     t.j., desiatky miliárd peňazí vytlačené znićoho „zadarmo“,
     ktoré my zaplatíme infláciou ako bieli negri-papuánci vo fabrikách.

     ide o tisíce hektárov, celé doliny aj s potokmi v Nízkych Tatrách, Fatre, atď.,
     Prišli buldozery, všetko zrovnali a začali stavať domy a rezorty ako na riviere.
     Na začiatku doliny zavora(Private property ako na ranči dakde v Arizone), že sa ta „cudzí“ domorodci nedostanú. No ani miestni z hornej dediny, ktorí sa zatiaľ nátlaku zahranićných mafii ubránili, majú problém dostat do svojich domov, bo zhora nieje cesta.
     Na poznámky o ochrane prírody a pásmach sa vyrehocú a vyhrážajú boyz.

     A nie, nejde len o benefity pre západných bielych negrov za držanie huby
     nad neokolonialnymi svinstvami, to je dlhdobá politika so širším cieľovým vektorom.
     Na nete zháńajú tupých študentíkov slniečkárskych, ktoré ako dobre platenú brigádu
     vytipovávajú systematicky lokality na „akvizíciu“. Sídlo firiem býva často v Londýne.

     Scenár je zčasti okopírovaný od Rakúsko-Nemeckej rezivovej mafie, roky organizujúcej
     holoruby na SK, CZ, PL, UKR a systematickú krádež nákladu gulatiny celých vlakov.
     Ten mechanizmus je velmi sofistikovný, prepracovanejší ako DPH (MwSt) kolotoče.
     Podrobnosti sú na nete, no v skratke mozem vysvetlit.
     Detto robia automotive-fabriky na MwSt.

     Viac ako jeden celý štátny rozpočet je tak na SK vykradnutý ročne na Západ,
     ako „Cold-War-Contribution“.
     Zlomok je reinvestovaný do umelých káuz presstitútiek,
     poukazujúcich na akožedomácu korupciu s cieĺom zámerného vyrábania chaosu
     a falošnej stopy nafukovanim pomerových drobnosti, drobnej obćasnej kriminality dákych pár úradníkov, ktorá sa vyskytuje tu a tam vźdy.

     Hlavne sa to žoldácke hovada vždy snažia hodiť na tých politikov, ktorí na podstatu problému poukazujú.
     Celé tímy morálne zdegenerovaných narkomanských presstitútiek potom na zakázku vyrábajú na dotyčného jednu kauzu za druhou, vo svojich brlohoch fetovacích sa úchylne rehotajúc.

     Kiež by sa vám podarilo aspoň na chvíľu na nejakú ich konferu, či tzv. „teambuilding“ dostať. Tam sú medzi sebou úplne otvorení, hlavne keď si „do tela“ dajú.
     Absolútna zvrhla sociopatia je ich myslenia norma.
     Všetko čistá basa a/alebo psychiatria.
     A ešte si dovolia jačať a na iných to hádzať,
     keď obćas niekoho z nich vlastní ako barana cvaknú..

     Odpověď
  • To, že to bolo organizované, logicky vyplýva aj z informácií polície (tí uvádzajú že išlo o bitku medzi Bulharmi a Poliakmi) – podľa odlišných miest a dátumu zápasov, kde mali fanúšikovia byť. Počas stredy sa na zápase medzi mužstvami ŠK Slovan a čiernohorským klubom v Bratislave podľa informácií polície mali zúčastniť rizikoví fanúšikovia poľských mužstiev a Ajaxu Amsterdam s cieľom vyvolať konflikt s fanúšikmi Slovana – ale nič sa neudialo. Fanúšikovia Slovana Bratislava sa mali vo štvrtok (11.7.) zúčastniť na futbalovom zápase v Dunajskej Strede s mužstvom Cracovia Krakow. V uliciach Bratislavy sa stredu ocitli aj fanúšikovia Levski Sofia z Bulharska, ktorí sa mali vo štvrtok zúčastniť na futbalovom zápase v Ružomberku.
   https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/518740-v-centre-bratislavy-sa-strhla-bitka-na-mieste-zasahovala-policia/

   Odpověď
   • Najcudnejsie na tom je, ze ta bitka vlastne ani nebola bitka, len randal, len naoko, aby to len vyzeralo na masaker. V skutocnosti by takato organizovana bitka vyzerala inak, najma v podani Poliakov.

    Este by som si vsimol inu vec – kto to cele natocil ako prvy a od koho to vsetci preberali – stranka Zomri. To naznacuje, kto najsnazivejsie fukal do tohoto ohnika.

    A este jeden detail – v niektorych spravach sa zacali vytracat Holandania a vraj sa bili uz len Poliaci s Bulharmi. Pricom Bulhari stale tvrdia aj v oficialnom vyhlaseni, ze ich napadli aj Holandania. Preto je pre mna Holandsko najzaujimavejsie (skrz ich vysetrovanie zostrelenia ukrajinskeho lietadla).

    Odpověď
 52. Prezidentka Zuzana Čaputová počas prijatia čínskeho ministra zahraničných vecí Wanga Ji otvorila aj otázku dodržiavania ľudských práv v Číne. (SITA)

  Odpověď
  • Mne to inak znie neskutočne tragikomicky. Predstavujem si ako otvára s vážnou karhajúcou tvárou tému a začína hovoriť niečo protistrane, ktoré ju má absolútne v paži. Po Kisskovi toto bude ďalších 5 rokov trápenia.

   Odpověď
   • Třeba si na to školení číňana vzala dostatečný dekolt . Je to blondínka , ale číňan je chlap , peroxid nerozezná a dekolt je dekolt . Ten je někdy lepší zbraň, než KOLT.

    Odpověď
  • https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518661-caputova-hovorila-s-cinskym-ministrom-aj-o-ludskych-pravach/

   Odpověď
   • Ta Čaputová má pokaždé výraz, jako by se právě chtěla rozbrečet.

    Odpověď
    • Jo, proto jsem se vždycky divil těm, co o ní tvrdili, že je to hezká žena. Mám opravdu jinou představu o tom, jak hezká žena vypadá.

     Odpověď
  • Na Slovensku jsou lidská práva vždy dodržována nebo by si Zuzana Čaputová měla nejdříve „zamést před vlastním prahem“ ?

   Odpověď
   • … Captava nedodrziava prava nas vsetkych… jej inauguracia bola protiustavna….

    Odpověď
   • Blaha skvelo
    https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2350681941837038?__tn__=K-R

    Odpověď
  • … chudera nobody…. V zasade, ale robi dobre, liberalov uplne odpisuje, ani si to neuvedomujuc :-)))

   Odpověď
   • Oracle 911 10.7.2019 o 19:37

    A to si ešte zabudla na ten debakel SME s pedofilmi…

    Odpověď
    • Tá Hanzelová si.. im kope hrob rovno dynamitom.
     Len tak ďalej :D

     Odpověď
  • Сварог 10.7.2019 o 22:27

   Zuzka Andrejko a cela ta zberba okolo si dobre uvedomuju ze za to co napachali by v Čine stali pri stene. Boja sa ! Nebude dlho trvat a zuzka sa bude triast ako angela.

   Odpověď
  • Problém je v tom, že to nemusí ovplyvniť voľby. Postupne vyrastá proslniečkárska sekta, ktorá bude voliť svojich, aj keby jedli novorodencov. Po prezidentských voľbách som mala pocit, že svojim spôsobom výsledok bol fakticky plán, ako, zkompromitovať liberálov, teraz strácam optimizmus. Pričom nezabúdajte, že slniečkári maju jednu stranu, možno dve, ale Kiska je odnož PS kvôli tomu, aby bol väčš záber na voličov rôznych prúdov neotrockizmu, kým ich opozícia je roztrieštená, pricom mnohí sa medzi sebou neznášajú. Napríklad voliči Kotlebu nemôžu vystáť Smer, najmä Roberta Fica. Vidím to na vlastnej rodine. Mimochodom k Čaputovej, známa bola pozrieť syna v Bratislave práve počas volieb. Keď ju mal doviesť k volebnej miestnosti priamo jej povedal, že ak nebude voliť Čaputovú, nech radšej zostane doma (u neho v byte).

   Odpověď
   • Ospravedlňujem sa za slovosled a gramatiku, písala som z mobilu, na ktorom sa mi nie ideálne robia korektúry.

    Odpověď
    • Myslím, že zbytečně podléháš emocím .Rád bych řekl, že je špatné předčasně stahovat gatě, ale to se vůči dámě nesluší. Takže, neklesej na duchu ,protože si tím sobě ani okolí nepomůžeš. Naopak.
     Když hovoříš o Čaputové – v čem spočívá „vítězství“ liberastů několik měsíců po prezidentské volbě?

     Odpověď
     • Problémom je práca s informačnými poľami. Trockisti už nie prvý rok poctivo pracujú na 1. priorite (zmene svetonázoru), čoho výsledkom je zvyšujúci sa počet mladých slniečkárov, národné sily sa nevedia ani spojiť.

      Odpověď
      • Čo sa týka Čaputovej, napriek tomu, že sa za necelý mesiac dokonale ztrápnila, ich to netrápi. Bojím sa, že ani informácia úrovňa vodíkovej bomby nezmení názor 99\100, tak dôkladne sú zmasírovaní. Práve to som mala na mysli.

       Odpověď
       • Dobře. A jak chceš tuto biorobotickou soldatesku přehlasovat. Jedině mobilizovanou účastí ,jako u nás při volbě Zemana ve druhém kole. To znamená velmi silný pronárodní program rozložený mezi „rivaly“, pokud voliči integrovaný postup bloku nepřijmou. Elektorát pro liberály je početně omezený.

        Odpověď
        • Súhlasím. Lenže pronárodné sily majú iné starosti, ako sa spájať (teraz nemám na mysli zlučovanie strán), mobilizovať ľudí. Pre nich je momentálne najdôležitejšie obviňovať jeden druhého pričom úplne zabúdajú na tvrdú propagandu slniečkárov, včítane škôl. A to nehovorím o trockistoch v Smere, keďže predpokladám, že do volieb by mal Robert Fico Smer vyčistiť.

         Odpověď
      • Jaký světonázor ve SR hlásají ? Nemyslíš psychotrockisty ? Sluníčkářská hyperliberální orientace není ,podle mne, světonázor, ale momentálně dobře živená sorošova ideologie . Proto to přimknutí a oddanost až za hrob ,typické pro psychotrockizmus.

       Odpověď
       • Problém je v tom, že v budúcich voľbách sa zvýši, vďaka propagande medzi mladými, účasť psychotrockistov. Čo sa nedá povedať o druhej strane. Alebo ty, po Čaputovej víťazstve, vidíš mobilizáciu možných voličov druhej strany, zvýšenia práce s mladými ľuďmi?

        Odpověď
        • Voliče pronárodního bloku stran, kteří jsou obvyklými nevoliči, může mobilizovat jen konkrétní a splnitelný program. A na to tu kapacita určitě je. Druhá strana nemá žádný program a láká jen na animozitu „lebo…“ Možná vypadám jako retard, ale vítězství Čaputové je v kontextu probíhajících globálních i regionálních procesů největším průšvihem liberastů.

         Odpověď
         • moj osobný názor je že bežného voliča-nevoliča program strany nezaujíma a je mu to jedno.Skor ho zaujíma aby mu niekdo nesiahol na peniaze a aby nebol rušený vo svojom živote pozostávajúcom cez den do práce,večer telka,vikend zábava.Asi by boli ochotní sa zmobilizovať jedine keby im hrozilo že toto stratia ostatné ich nezaujíma.

          Odpověď
          • Oracle 911 11.7.2019 o 22:47

           Z časti máš pravdu, lebo opisuješ rezignáciu a letargiu, ale druhá časť nechodí voliť lebo hovorí: „nie páni, na túto hru nepristupujem“.

           Odpověď
           • A tá druhá strana je 40%, takže je o čo sa popasovať a vytvoriť také infopole, ktoré ich zdvihne zo stoličiek doma a prinúti ich zájsť do tej volebnej miestnosti a voliť v zmysle toho novovytvoreného infopoľa. To infopole by nemalo mať charakter, že ide niekomu po krku, ale malo by prinášať konkrétne riešenia a nevstupovať do ich vzájomnej bitky. Staré porekadlo predsa hovorí, že kde sa dvaja bijú – tretí berie.

            Odpověď
            • Tak nějak. Pogramové body mohou být rozděleny mezi jednotlivé dohodnuté strany bloku podle charakteru elektorátu , tak,aby co nejvíce zasáhly myšlení těchto skupin a motivovaly je k tomu příchodu k urně.
             Stručnost, jasná proveditelnost a maximální přínos pro voliče = motivace jít volit.
             Babišovo ANO vyhrálo / sice až napodruhé/ volby jednoduchým sloganem „budu řídit stát jako firmu“, což si jeho voliči přečetli jako „budu řídit efektivně“. A to bylo dominantní společenské téma v období neustálých tunelových afér.
             Dnes je kromě výrazné socializace politiky státu / úspěchy musí cítit občan/ ještě další žádané téma : jak zachránit slovenskou rodinu a národní komunitu před citelným likvidačním útokem.
             Co mohou postavit liberasti libovolného ražení jako volební alternativu? Jen vyčichlé ,ale neustále mediálně subvencované animozity „lebo…“ . Konkrétní program prostě nemohou postavit.

 53. Doufám, že Klaus ml. ví o čem mluví, jinak dopadne jak Kremlička s broukem…

  https://www.facebook.com/vaclavklausml/
  (Příspěvky. Zvyšování daní…)

  Odpověď
 54. Fico: Liberálne sily? Už nevedia, čo od dobroty

  Šéf Smeru Robert Fico v utorok (9. 7.) informoval na sociálnej sieti aj o stretnutiach s ľuďmi v regiónoch, ktoré doplnil o fotografie zachytávajúce aj jeho kolegu Jána Podmanického. Zároveň vyslovil odhodlanie bojovať za hodnoty, „na ktorých je postavená naša politika a sú silno zakotvené v ľuďoch na Slovensku“.
  Stretnutia s ľuďmi v obciach a mestách Fica utvrdzujú, že hodnoty, na ktorých je postavená politika Smeru, sú silno zakotvené v ľuďoch na Slovensku. „Práve preto má pre mňa význam za ne bojovať a dnes o to viac, keď liberálne sily, ktoré už nevedia, čo od dobroty, začínajú napádať a spochybňovať zdravý rozum a základné hodnoty našej spoločnosti,“ tvrdí expremiér.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Fico-Liberalne-sily-Uz-nevedia-co-od-dobroty-314956

  Odpověď
  • to tvrdi zjavne na margo SMEtierov a ich pedofilnych článkov

   Odpověď
 55. Putinovec 9.7.2019 o 20:42

  Další důvod proč zrušit nadbytečnou trafiku zvanou senát.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070910303750-vy-mate-slouzit-lidu-uzivatele-hodnoti-akci-skupiny-senatoru-ktera-pripravuje-ustavni-zalobu-na/

  Odpověď
 56. Népszava o Čaputovej: Áder pozval liberálnu občiansku aktivistku
  rezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorú maďarské vládne médiá nazývajú iba ako agentku amerického finančníka Georgea Sorosa, vo štvrtok pricestuje do Budapešti. Napísalo to v utorok internetové vydanie ľavicového denníka Népszava, ktoré pripomína, že Čaputová pricestuje na pozvanie maďarského prezidenta Jánosa Ádera.

  Podľa agentúry MTI prvú slovenskú prezidentku prijme Áder s vojenskými poctami na Námestí sv. Juraja. Po prijatí budú hlavy štátov rokovať v Sándorovom paláci a absolvujú tlačovú konferenciu.
  https://www.teraz.sk/slovensko/nepszava-o-caputovej-ader-pozval-lib/406344-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 21:50

   Prečo mám dojem, že ju a nie náš štát na verejnosti ponížia, a ona sa bude len usmievať?

   Odpověď
 57. Fico po rokovaní Smeru s odborármi: Doprajme ľuďom vyššie platy
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518507-zastupcovia-smeru-rokovali-s-odborarmi-o-socialnych-balikoch/

  Odpověď
  • Fico: My sa hráme s myšlienkou sociálneho štátu, ktorá je priamo zakotvená v Ústave Slovenskej republiky.

   Odpověď
 58. Fico spochybnil žalobu Esetu na Blahu: O prepojení na americkú CIA hovoria Rusi
  Strana Smer stojí za svojím poslancom Ľubošom Blahom, na ktorého podala žalobu softvérová firma Eset. Tvrdí to predseda Smeru Robert Fico, ktorý nevylúčil ani konkrétnu pomoc pre Blahu. „Ak bude potrebovať podporu zo strany Smeru aj z hľadiska právnej podpory, tak ju dostane,“ odpovedal Fico na otázky denníka Pravda.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518562-fico-spochybnil-zalobu-esetu-na-blahu-o-prepojeni-na-cia-hovoria-rusi/

  Odpověď
  • https://www.hlavnespravy.sk/fico-blaha-ma-moju-podporu-politici-sa-mozu-vyjadrovat-aj-expresivnejsie/1813822
   “Nech Eset podá žalobu na ministerstvo zahraničia Ruskej federácie!”

   Odpověď
   • Oracle 911 9.7.2019 o 21:38

    No, Fico a Blaha s nimi pekne vybehol a môj záver, že ESET prežila svoju užitočnosť je zdá sa správna.

    Odpověď
    • … uz len cakam, ze Trump oznami ze sa niekto nabural do jeho osobnej posty, lebo jeho techňici podcenili bezpecnost a chranili ju len Esetom:-)))

     Odpověď
     • Oracle 911 10.7.2019 o 19:37

      Pozor, ako veci sú tak sa to môže stať…

      Odpověď
  • Každý súdny človek chápe, že antivírové korporácie sú pobočky tajných služieb.
   Hodili to špinavo na Rusko.
   A pritom stačilo spomenúť verejne známe informácie od amerického Snowdena:

   https://diskuter.wordpress.com/2016/09/16/poucenie-zo-snowdenovych-dokumentov-i/

   https://diskuter.wordpress.com/2016/09/16/poucenie-zo-snowdenovych-dokumentov-ii-detaily-programu-nsa/

   https://diskuter.wordpress.com/2017/03/13/poucenie-zo-snowdenovych-dokumentov-iii-nove-trendy-do-buducnosti-spion-vo-vlastnom-pocitaci/

   Odpověď
   • Takisto, ak chce nejaká zahraničná antivírová firma pôsobiť na trhu v USA, tak musí byť určite preklepnutá CIA a v nejakej miere s ňou spolupracovať.
    To skrátka vychádza z logiky veci.

    Odpověď
    • Nejde len o pôsobenie na trhu v ssa ale o kompatibilitu s operačným softvérom a väčšinový je windows a preto pripomeniem, každý antivír musí mať certifikát microsoft, a pristup do jadra programu poskytnúť „CIA“ bez toho ho nemôže firma predávať.
     Preto bol kedysi problém so Skype lebo autor to odmietol, podobne tiché vojny boli aj s inými softvérovými firmami.
     Antivír je vlastne vírus ktorý ma databázu známych vírusov, preto je problém s počítačmi ak majú 2 a viacej antivírov ktoré sa navzájom blokujú.

     Odpověď
 59. Pellegrini:

  …Európska únia naďalej zostáva pre Slovensko jeho životným a hodnotovým priestorom, a preto nám musí záležať na tom, aby úspešne pokračovala ďalej…
  …Hľadajú sa víťazi a porazení, hodnotia sa jednotlivé volebné postupy a stratégie…
  …Odmietam sa zapájať do takýchto nič neriešiacich diskusií. Voľby do najvyšších orgánov nie sú športový zápas, kde je jasný víťaz a porazený…
  …Nechajme podružné hodnotenia, kto pri voľbe vyhral či prehral, kto s kým vybabral, ale poďme sa pripraviť na témy, ktoré Európa v najbližšom čase pred nás postaví. A úspešný príbeh krajiny môžeme písať iba vtedy, ak budeme na ne pripravení…

  https://www.facebook.com/pellegrini.peter/posts/1325271604306907

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 18:40

   A už sa to začalo…

   Odpověď
   • na fb ľudia hromžia na Pelleho

    Odpověď
    • Oracle 911 9.7.2019 o 21:48

     Keby som nevedel svoje, robil by som to isté…

     Odpověď
     • ja som rezignovala,nemá zmysel čokoľvek vysvetlovať…

      Odpověď
      • Oracle 911 10.7.2019 o 6:54

       Tlačiť nemá zmysel, lebo sa len utvrdia vo svojich myšlienkových vzorcoch a preto treba tieto vzorce rozbíjať otázkami a hyperbolou.

       Odpověď
       • Hurápatrioti sú žiaľ neraz i nebezpečnejší ako liberofašisti.

        Obaja ako decko po prebudení,
        keď je ešte rozospaté
        a nevie, či vôbec vstane..

        Aspoň sa však zobudilo.
        Podstatné je, ako mu v jeho vzdorovitej fáze
        priblížiť, že život v posteli stráviť je nezdravé.
        Hoci lepšie ako prespať..

        Teda, niele krok-dva myslieť dopredu,
        ale 3-4 je hodné Človeka.

        Odpověď
        • Oracle 911 10.7.2019 o 18:24

         Hej, vzorce a algoritmy myslenia nie sú práve vyladené na predvídanie dlhodobých dopadov toho-ktorého kroku…

         Odpověď
         • To majú žiaľ oba extrémy spoločné.
          Hystericky sa boja používať tykev.

          Otázka je, Ako ich k tomu motivovať?
          (okrem evolučnej hrozby vyhynutia..)

          Odpověď
          • Oracle 911 10.7.2019 o 22:59

           Zo spätného pohľadu ba diskusie s Júliusom by som povedal, že treba použiť prirovnania, ktorému rozumie.

           Odpověď
           • isto..i ťahať z neolibahna pomaly,
            keď si nič iné už ani predstaviť nevedia
            a panicky sa boja žiť ako ľudia.

            Najfanatickejších nechať, nech sa v ňom utopia,
            aby aj nás so sebou do pekla nestiahli?
            AKo rozlisovať komu pomôcť a koho nechať?
            keď všetkým v stáde pomôcť asi nemožno, bo času niet..

            Odpověď
            • Oracle 911 11.7.2019 o 18:20

             >AKo rozlisovať komu pomôcť a koho nechať?

             Toť otázka, ale keď žiak je pripravený, tak učiteľ sa objaví…

  • Je to časť jeho blogu,mkde okrem iného píše:
   „Personálne zloženie najvyššieho vedenia EÚ napovedá, že jednou z kľúčových tém sa môže stať hlbšia integrácia EÚ. Stane sa dvojrýchlostná Európa realitou alebo nie? Aké kompetencie sme pripravení odovzdať? Aká je naša národná predstava takejto integrácie? Pokiaľ chce Slovensko v nej zájsť? Takáto diskusia sa na Slovensku zatiaľ poriadne nezačala a skôr je predmetom politického zápasu než poctivej odbornej diskusie. Európa nemôže prešľapovať na mieste, musí prijať vážne rozhodnutia, aby vedela konkurovať Číne, Rusku alebo USA.“

   https://komentare.hnonline.sk/komentare/1971632-eu-a-slovensko-stoja-pred-novymi-vyzvami

   Odpověď
   • *oprava
    …kde okrem iného…

    Odpověď
   • Dvě poznámky k Pellgriniho tezím :
    1/ polycentrické uspořádání světové architektury je spjaté se změnou toho základního paradigmatu dalšího vývoje lidské civilizace . A tím je hluboký dlouhodobý posun od konkurence / con-currency/ projevované konfrontací / střetem,protivnictvím/ ke koexistenci a konsensu.Tedy spolupráci v jinakosti.
    2/ Z toho vyplývá to druhé : proč by měla Evropa /ať už jednotná jako EÚ nebo dvou,tří atc.rychlostní/ jako svůj hlavní úkol opět stavět staré paradigma konkurence .
    Ruský globalizační model staví příští architekturu na koexistenci . Ta jediná totiž vede ze 4.ekonomické priority k první světonázorové.
    Vím, že píšu jako blouznící naivka, ale nehovořím o skokové změně, ale trendu.
    Pokud není jasný konečný model „evropské integrace“, může Pellegrini poměrně úspěšně hrabalovsky „pábit“ a nikomu tím neublíží . Nepovažuji ho za hlupáka, spíše kádr, který potřebuje vyzrát. A to si asi GP nebude přát.

    Odpověď
   • Ja Pútnikové (Pellegríny – tal. pútnik) slová vnímam optimisticky. Zameriava focus na to podstatné – nič sa danou voľbou neskončilo, práca pokračuje ďalej a na tú sa treba zamerať. Krátkozrakým pohľadom možno vnímať, že šlo hlavne o uchmatnutie si najlepších miest v konkurencii krajín EU, že šlo o boj „európskych hodnôt“ západnej časti EU (pretláčanej pod tlakom štátnych „elít“ USA, ktoré vytvárajú ťah na likvidáciu národných štátov a vznik európskeho kalifátu) proti národným hodnotám, najmä, východných krajín EU. Ale tento atlanticko-neokonský pohľad je dosť krátkozraký, a aktuálnou nutnosťou (z hľadiska GP) je posilnenie Európy ako takej, aby bola silnou voči Rusku, keď USA sú oslabované a transformované.
    Preto je plne v záujme aj starej Európy, aby hľadala konsenzus a možnosti spolupráce – hlbšiu vzájomnú integráciu (t.j. nie integráciu SK do EU, ale hlbší konsenzus medzi členskými štátmi, pevnejšie väzby), a tiež postupné vzdávanie sa liberálnych „európskych hodnôt“. Každopádne novým reálnym jadrom sa stane V4 a intermaris. Dĺžka životnosti západnej Európy je otázna, vo veľkom závisí od prístupu politikov a riadenia. Vzájomné súperenie starej a novej EU neprospieva nikomu, je to v podstate zotrvačnosť starých vplyvov a tendencií, ktoré sú postupne vytláčané, lebo doba sa zmenila. Bolo by aj pre nás žiadúce, aby sa západná EU nevydala ani cestou kalifátu, ale nezostala ani rusofóbnym torpédom (s degradačno-parazitickými hodnotami), akým bola doteraz.

    Odpověď
 60. Šéfredaktor MF Dnes Plesl na Facebooku v reakci na titulku Bakalovo HN „Odchod ČSSD z vlády je na spadnutí“

  Kdyby se Bakala ridil informacemi HN, tak uz je davno na mizine. Tohle je vsak mimoradne vyvedena perla! Nu, Smarda ministrem kultury nebude, a prece neodejdou. To je vsak pro jednoduche lidi prilis slozita konstrukce. Chce to min aktivismu a vic novinariny. Kazdopadne diky za ranni obveseleni.

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>