Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Co se týká očkování, tak osobně zastávám názor, všeho s mírou. To znamená očkovat pouze proti smrtelným nemocem, nebo takovým, které mohou způsobit závažné poškození zdraví. Pak vidím zásadní problém ve složení vakcín (pomocných látek), které bylo dříve jiné a dále ve věku, kdy se začíná očkovat a aplikace více očkovacích látek najednou (hexavakcína). Problém tady tedy určitě je, o možném poškození zdraví nepochybuji. Narazil jsem v posledních dnech na dva články, které s tímto souvisí.

  1) tady nám někdo chce cenzurou zajistit, co si máme myslet

  Pinterest se odhodlal k vážnému kroku. Zablokoval vyhledávání pojmu „očkování“
  https://www.zive.cz/clanky/pinterest-se-odhodlal-k-vaznemu-kroku-zablokoval-vyhledavani-pojmu-ockovani/sc-3-a-197322/default.aspx

  jenom vytrhnu pár slov z článku „že vakcinace škodí zdraví, způsobují autismus u dětí a podobně – Tato tvrzení jsou přitom dávno vědecky vyvrácená“

  2) v té souvislosti jsem si vzpoměl a dohledal jeden článek, který minulý rok vyšel u nás na mainstreamu

  Stát odškodní děti s trvalými následky po očkování, navrhuje ministr
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-odskodneni-ministr-zdravotnictvi-adam-vojtech-deti.A180419_120129_domaci_mpl

  Takže „vědci“ asi nemají úplně pravdu, pokud i stát chce odškodňovat děti, které mají trvalé následky po očkování. A něco mi říká, že nemusí jít o jednotky případů, jak je uvedeno v článku. Ale v článku to trochu zlehčili tímto „Podle lékařů je očkování navzdory mýtům o tom, že dětem hrozí například autimus, relativně bezpečné. U některých dětí ale může vyvolat vedlejší účinky, jako například alergickou reakci.“. Takže v podstatě jenom vyrážka.

  3) a ještě něco na závěr

  V těhotenství lze očkovat, lékaři doporučují proti černému kašli a chřipce
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-tehotenstvi-davivy-cerny-kasel-chripka.A190208_111300_domaci_cern

  Odpověď
 2. RichardCZ 21.2.2019 o 18:19

  Teď budou z odpíračů očkování dělat ruské agenty..

  http://tn.nova.cz/clanek/za-epidemii-spalnicek-muzou-rusti-dezinformatori-tvrdi-vedci-z-usa.html?fbclid=IwAR1BFv7cSqEWBh6J4kpJyFQFxThIq24zQ12GgWhd2E5GVQ0evGYIC_OJhms

  Očkování proti spalničkám do 13-tého měsíce, v případě „rizika“ do 9 měsíce věku je zvěrstvo. Kojené děti mají imunitu od maminky a pokud nechodí do jeslí či školky, tak není důvod očkovat miminka do roku celou hexavakcínou najednou.. Myslím, že má smysl očkovat postupně, když jsou děti zdravé a když povyrostou a jen proti opravdu fatálním nemocem, jako je záškrt, tetanus, černé neštovice či dětská obrna..

  Odpověď
  • K tomuto tématu, ale i celkově o očkování jinými vakcinami, hovořila velmi pěkně 15.2. doktorka Eleková na Svobodném rádiu:
   https://www.youtube.com/watch?v=-4Q6O9bouBQ
   Studio Beta s doktorkou Elekovou nejen o spalničkách

   Odpověď
 3. čtenář 19.2.2019 o 11:15

  Ruští vědci ve svém výzkumu zjistili, že vzácný vitamín B12 může organismu nejen prospívat, ale i reálně ohrožovat lidské zdraví.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812218769984-vitaminy-antioxidanty-zdravi/

  Odpověď
  • Či to nebude tak, že nakoniec prídeme k tomu že „všetko s mierou“ je práve ten ideál. A to sa týka aj konzumácie stravy. Inými slovami tak ako to človek cíti, tak by mal jednať vždy v živote a to je jedno v akej oblasti. Vrátane stravovania. Akékoľvek nútenie je neprirodzené. Prirodzenosť ako základný meter na všetko. Každý sme iný a každému prospieva niečo iné. A to opäť platí pre všetky oblasti života a činnosti človeka. Mne to takto ako základ dáva zmysel. Zvyšok už ovplyvní karma. Prečo niektorí fajčiari žijú dlho a relatívne v pohode a niektorí umrú na rakovinu. Nie je to primárne pre tú cigaretu. Fajčiar nebol k cigarete (čo je vedomé ničenie zdravia) pritiahnutý náhodou … Iný tuhý fajčiar v priebehu života môže zmeniť svoje postoje a stane sa z neho „iný človek“. Vybral som si cigaretu ako príklad ale platí to na všetko čo robíme, kde sa pohybujeme, čo jeme … Podstatná je totiž duchovná stránka veci. Všetko ostatné je len sekundárne. Môžeme sa stravovať najzdravšie ako vieme, môžeme sa pohybovať len po bezpečných miestach, napriek tomu nám to nebude nič platné pokiaľ nežijeme v súlade s Božím plánom.

   Odpověď
 4. Jen taková malá technická. Může držet půst i člověk bez žlučníku?

  Odpověď
  • Na to by nejlépe odpověděl ten, kdo půstoval a žlučník nemá :-). Pokud vím, tak v kontraindikacích ztáta žlučníku není. Platí jako u každého začínat pozvolna, opatrně a s disciplínou. Velkou výhodou je tělo i hlavu na půst připravit důslednou očistou. Naučit se reagovat na řeč svého těla. Osahat si vlastní pocity a postupně získat sebevědomí s každým dalším půstem.

   Odpověď
   • Právě tak jsem to myslela, že se někdo takový ozve :-), ale i tak Danielo děkuji za cenné rady. Tenkrát jsem byla hodně mladá a nezkušená a nechala si namluvit, že tím, že mi vezmou žlučník, že se všechny mé zdravotní problémy vyřeší a že si na to tělo zvykne. Za nějaký čas jsem četla, že po takové operaci už nikdy trávení není takové, jaké by mělo být. Chybí totiž důležitý dávkovač žluči, který dodá potřebné množství do potravy, kterou jíte. Maso – žluče více, zelenina, ovoce – míň. Bez žlučníku žluč samovolně odkapává a vlastně ji nemáte nikdy tolik, kolik ke trávení potřebujete. Holt za hloupost se platí…. Dnes je úplněk, a tak jsem si řekla, že dnes to zkusím. Jsem velký jedlík, ale přesto jsem štíhlá a měla jsem strach, že ještě více zhubnu a taky jestli nebude nějaký problém s tím žlučníkem. Takže už mám za sebou krizi bez snídaně a uvidíme, co bude dál…. :-)

    Odpověď
    • Hodně pijte. Tím se tlumí hlad a potřeba automaticky sahat na jídlo. Je dobré se něčím zaměstnat, procházka v přírodě je skvělá.
     Určitě bych doporučila tady mnohokrát zmiňovaného I.P. Něumyvakin a jeho knihu Žijte dlouho, žijte aktivně. A MUDr. Partykovou Knihu Hladovění pro zdraví. Ale dle Vaší odpovědi vidím, že máte již hodně nastudováno.
     Také jsem zrovna v půstu čtvrtý den, pro mne je první den, vždy nejtěžší. Jako mladá jsem se také potrestala, když jsem na nátlak lékařů a léčitelky obětovala krční mandle – důležitý orgán, jehož okolí je hustě protkáno lymfatickou soustavou a který se zásadně stará o naší imunitu. O to víc se člověk o sebe musí starat. Berte to tak, že člověk v danné chvíli udělal nejlepší možné rozhodnutí s ohledem na své vědomosti a zkušenosti.

     Odpověď
     • Knížku Něumyvakina mám doma, jak já říkám, místo lékárničky. Bez ranní horké sody už si neumím představit začátek dne. Také si každé ráno podle ní připravuji vodu na celý den. No, čtvrtý den si zatím neumím představit. Chci zkusit zatím jen jeden den, uvidím, jak se budu cítit zítra, tak možná ještě jeden den přidám. Popíjím bylinkové čaje a vodu. Kolik vypijete vody během dne? Vidíte, o těch mandlích jsem to nevěděla. Člověk se prostě učí celý život, nebo měl by se učit.

      Odpověď
      • No klasický půst je pouze o vodě, čaj bych vyřadila. Ale pokud se chystáte pouze na jeden, dva dny tak bych to brala jako odlehčující dietní den. Vím, že v Něumyvakin doporučuje při půstu pití vody s citronem, nebo s medem, ale to nevnímám jako půst. Pokud jde pak o delší půstování, nezastavilo by se trávení, pokud se přijímá cokoliv kromě čisté vody.
       Mě se osvědčilo pití po douškách, ale víc jak 1,5 litru (výjmečně 2 litry) nevypiju. Při delším půstu mám dny, kdy na vodu moc chuť nemám, pak to respektuji. Podle toho, jak se o sebe staráte, zvládnete půst hravě. Vzhledem k vaší konstituci, se nebojte, první a druhý den ztratíte cca 1 kg váhy. Až začnete opět jíst, váha se zase vrátí.

       Odpověď
       • Zkusím doplnit – existuje situace, kdy voda s citronem při půstu pomáhá, a to tehdy, pokud se z nosních dutin uvolňuje do žaludku větší množství hlenů, protože citron je pomáhá rozpouštět a žaludek v tu dobu stejně není prázdný. Jakmile toto pomine, citron by už zbytečně dráždil žaludek a dál už se pokračuje jen s čistou vodou.

        Odpověď
        • A citron se praktikuje i u delšího půstu?

         Odpověď
         • Myslím, že ne. Já jsem ho používal 4 dny, toho hlenu jsem se zbavil a pak už jsem byl na čisté vodě. Prázdný žaludek ta citronová šťáva nepříjemně dráždí a myslím, že celý ten trik se zastavením trávení je na tom, že do žaludku jde jen voda.

          Odpověď
          • Pak bych ty čtyři dny na citrónové vodě považovala za přípravu na půst. Při delším půstu, nebo při prvním i krátkém půstu je nutné s uvolňováním hlenu počítat, proto se půstuje. Tělo se mohutně čistí a jednou z vylučovacích cest je i hlen. Je třeba mu s vylučováním pomoc, hleny opravdu pokud možno nepolykat, čistit mnohem víc zuby, jazyk, střeva. Také pomáhají teplé koupele, sprchování, rozumný pohyb, mírná tělesná aktivita.

           Odpověď
        • Hleny by se polykat neměli, nikdy!

         Odpověď
         • Prostě v noci natečou do žaludku. Nějaký další nápad, co s tím?

          Odpověď
          • Ano, přestat jíst hlenotvornou stravu.
           Více zde: http://leva-net.webnode.cz/search/?text=sov%C4%9Btov

           Odpověď
         • Oni tečou i přes den po zadní straně krku, můžete je ucítit. Vůbec nejdou přes nos, takže vysmrkat se nedají. Možná je to jenom nepochopení, protože někdy jsou hleny chápány jako výměšky těla obecně, tj. i pot apod., kterými se tělo čistí.

          Odpověď
      • Pridávam sa k Daniele. Pri pôste je nutné piť iba čistú vodu, nič iné. Čokoľvek okrem čistej vody štartuje trávenie a vzniká pocit hladu. Môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti – čistá voda – žiaden hlad.

       Odpověď
       • A moje zkušenost je, že hlad je největší první den. Pak sice občas zakručí v břiše, ale hlad ustane.

        Odpověď
        • Moc děkuji. Musela jsem to pro tentokrát přerušit, protože jsem začala špatně. Přiznám se, že jsem si ráno dala i teplou sodu a do jednoho poháru s vodou pár kapek jablečného octa, jak jsem byla zvyklá. Potom jsem si dala 2 šálky bylinkového čaje. Jinak jsem pila jen vodu, ale asi jsem si příliš nastartovala trávení a kolem 12 hodiny se mi už tak točila hlava, že jsem to prostě nedala. Zkusím to znovu jen s vodou.

         Odpověď
         • Pokud si dobře vzpomínám, tak I.P. Něumyvakin doporučuje střídat 2 dny půstu a 2 dny pití vody s medem, nebo s citronem. Myslím, že to je dobrá cesta pro hodně zanesené lidi. Říká se tomu kaskádové hladovění. Ale jakmile v době půstu pozřete cokoliv jiného (i tekutého) než vodu, tak je to spíš trápení, protože hlad graduje a velmi vám to rozkolísá hormonální hladinu, cukr atd.. Pokud se postíte jakkoliv dlouho a z jakéhokoliv důvodu si něčeho uzobnete, nebo se napijete jiné tekutiny než vody, doporučuje se půst přerušit a začít se vracet ke stravě.
          Při půstu se mi osvědčilo pití vlažné, ohřáté vody. Předchází to zimomřivosti.
          Ale nevěšte hlavu, i velmi odlehčený den dává smysl.

          Odpověď
          • Jestli mohu vstoupit – já o úplňku piji na detoxikaci směs vody/2 l/ javorového sirupu/300ml/ s čerstvou citronovou šťávou/ ze 2 citronů./ Do toho dám na špičku nože kajenský pepř. Zahání to hlad, je dobré to ještě prokládat pitím čisté vody. Mám s tím výborné zkušenosti, doporučila mi to lékařka. Poprvé to bylo nejtěžší, teď vydržím i několik dní vždycky kolem úplňku. Je to dobré i na hubnutí a pokud se každý měsíc opakuje, váha se nevrací.

           Odpověď
           • Ano, to je také známá detoxikační kůra. Sama na sobě nemám ozkoušeno, ale v okolí tímto způsobem úspěšně řešili i závažnější neduhy.

            Odpověď
            • Túto kúru mám vyskúšanú. Dva dni príprava, kúra 10 dní, potom opatrné vracanie sa k normálnemu stravovaniu. Je to bez hladu.
             http://www.2012rok.sk/wp/liecitelstvo/6799-javorova-ocistna-kura-alebo-tiez-limonadova-hladovka-ci-tzv-master-cleanse

         • Hlavně při půstu se účinky čištění mnohonásobně zvyšují. Takže soda mohla odvést větší práci než obvykle. Proto možná ta motolice. Předpokládám, že léky žádné neberete.

          Odpověď
          • Ne, neberu žádné léky. Zítra to zkusím znovu jen s vodou. Moc děkuji i Tarchovi. V případě, že bych to nedala, tak to vyzkouším.

           Odpověď
           • Prodává se to tu také ve zdravých výživách jako Neera – Natursirup, je to balení na 3, 5 a 7 dní. Je to velmi silný javorový sirup. Dá se objednat i na internetu. Přidáte jen vodu, citron nebo grepovou šťávu a trošku kajenského pepře, který je v balení. Přeji úspěšnou léčbu.

            Odpověď
            • Děkuji, vypadá to moc zajímavě. Dnes zkouším jen vodu a musím říct, že je to mnohem lepší než včera. Skoro žádný hlad. Jen bych měla doplňující otázku k receptu od Vás a který uvedla i Rajka výše, ten litr slané vody se musí vypit naráz? :-)

           • Litr slané vody lze vypít i po doušcích. Je to vlastně ošizená technika šankaprakšalány – jogínské očistné techniky zažívacího ústrojí http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2005022302
            Osobně doporučuji určitě k pití slané vody přidat i cviky z mého odkazu. Technika je skvělá, protože vyčistí kompletně celý zažívací trakt, ne pouze střevo. Aby proběhla hladce i u netrénovaného jedince, cvičení je důležitou složkou, jinak slaná voda vyvolává zvracení a těžkost. Metoda není úplně jednoduchá a příjemná, ale pocit po ní je neuvěřitelný, je srovnatelný s pocitem po dlouhém půstu, absolutní pocit čistoty. Je důležité si na očistu vyhradit dostatek času a klidu.

            Odpověď
            • Znám, z jógy, jen jsem to nikdy nezkoušela a ani jsem si to s touto metodou půstu nespojila.

            • Danielo, dík za zmínku k šankaprakšaláně, ke které bych měl jeden dotaz – proč se po ní musí člověk do hodiny najíst?

             „Je výslovně zakázáno nechat trávicí trubici prázdnou déle než hodinu.“

             Já bych tuhle proceduru chtěl použít na začátek delšího půstu místo klystýru, aby mi pak nezůstaly ve střevech zbytky potravy bez pohybu. Jak se dá zkombinovat sankhapraksalana a půst?

            • Tom132: Odpoveď na otázku prečo sa najesť do jednej hodiny nájdeš v tomto dobrom a podrobnom návode na šankaprakšalánu – První jídlo.
             http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php

           • Osobně se při šankaprakšaláně vždycky dost natrápím, ale efekt má neskutečný.

            Odpověď
            • Někdy to taky vyzkouším. Jinak jsem pořád jen na vodě a tak nějak dostávám odvahu vydržet na půstu 3 dny, aby to mělo výraznější účinek. Jen mě začala bolet hlava, což u mě není zvykem. Někdo tady k půstu už dříve psal, že může rychle padat hladina cukru. Může to být k tomu nebo je to normální a stačí to jen vydržet?

            • To by měla být normální reakce organismu na očistu, která se v prudší podobě projevuje jako nemoc. Je třeba udržet míru, pokud by byla reakce příliš prudká, potíže příliš veliké, je lepší se najíst a tím očistu zbrzdit. Ale něco se také musí vydržet a nechat organismus pracovat.

            • Nějak to přeskočilo omlouvám se, to patřilo pod to bolení hlavy.

            • Tom132: Odpovím jen dle svého pocitu. Více informací by se dohledalo určitě na netu.
             Jde o totální očistu celého zažívací traktu, nejen střeva. Strava po ukončení je pouze v malém množství. Malá miska rozvařené bílé rýže s troškou másla. Myslím, že strava po zajišťuje správné nastavení jak v prostředí střeva, tak žaludku, jícnu atd.. Podle mne je to před půstem dobrý nápad, ale v den šanky bych jídlo 100% dodržela! a pak bych během dne popíjela bylinkové čaje, doporučuje se heřmánek, který konejší vnitřnosti.
             Uvědomte si, že zažívací trakt je zcela vypucovaný, v závěru odchází pouze čistá voda, to se při půstu stane až po dlouhé době. Vnímám to, že se začíná od bodu nula. Člověk si přijde jako miminko.
             Upřímně mě šanka vždy dost vyčerpá, takže na půst po bych asi neměla sílu. Nakopne mi, abych se hezky stravovala a chovala se k sobě šetrně. Většinou po ní zahajuji očistu dalších orgánů. Navíc se po ní cítím absolutně pročištěná, takže potřebu půstu nemám. Je to ideální a hlavně rychlá očista celého střeva (nejen).

            • Daniela a Vesna: Dík!

            • sank ha prak salana ale cisti len hrube crevo. skusal som to asi tri krat, ale nikdy som necitil ulavu. za 75% imunity a hormonalnej funkcie je zodpovedne tenke crevo. to sa mi vycistilo az s pitim peroxidu podla Neumyvakina. bolest hlavy znamena, ze sa jedy nestihaju vyplavovat, pokial nejde bezprostredne o zivot, by som doporucil-menej je viac. aj ten fajciar, co fajci 10-ky rokov moze umriet ak prestane zo dna na den(je to extrem ale telo ma urcite naladenie a nechceme ho rozladit ale preladit). a za znecistenie viac ako strava, mozu nase jedovate myslienky. v podstate preberame riadenie, prudky manever ako vieme nikdy nic dobre neprinesie. vsetko s mierou.

           • Bolest hlavy může být, to je projev čistícího procesu. Také přijde zimomřivost, potřeba kratšího spánku, může se hůř usínat, pokud jde o první půst může se motat hlava, hlavně při prudkém vstávání ze sedu i lehu.
            Je to pro vás nové, Iberis, tak hlava může být ještě pěkně vyjukaná. S každým dalším půstem se odolnost zvyšuje.
            Jak píše Irena, kdyby vás něco děsilo moc, cítila jste větší nekomfort, tak je lepší přestat, ale s určitým nepohodlím se počítat musí, obzvlášť poprvé, nebo při delším půstu. Každý si musí najít správnou míru pro sebe, je to dost individuální proces. Pro mne osobně je první den vždy nejtěžší.

            Odpověď
            • A já si říkala, co je mi pořád taková zima :-). To bolení hlavy zvládnu. Přestala jsem cítit hlad a cítím se taková lehčí. Uvidíme, co bude zítra. Moc Vám děkuji za pomoc a za rady. Abych tady neprodlužovala vlákno, ozvu se až jak jsem dopadla. Přeji Vám hezký den.

            • Rádo se stalo Tome132, ať je vám vše k užitku :-)

            • Celovek: Jak by mohlo být vyčištěné jen tlusté střevo, když proplachujete vrchem, ne spodem. Tudíž slaná voda prochází celým zažívacím traktem a celým střevem. Podle toho co z člověka odchází je podle mne dost přesvědčivý důkaz, že střevo je čisté komplet, nejen tlusté. Úkon končí tím, že po závěrečném pití odchází naprosto čistá voda.

         • Iberis – k tomu litru slané vody, já o něm nepsal takže nevím. K Neeře sirupu a směsi, o které jsem psal já se pije denně alespoň litr normální vody.Takže je to pití 2 litrů směsi plus minimálně 1 litr vody, cca 3 litry tekutin na den. Ona ta směs vyžaduje pití vody k tomu. Organismus si o to řekne, nutí Vás to pít. Zažívání a ledviny se tím rychle vyčistí, po skončení to chce jen zlehýnka začít jíst lehká jídla. Kromě úbytku na váze s tím mám další výbornou zkušenost – nemám dlouhodobě vůbec chuť na sladké a pokud si i něco malého dám, nechutná mi to.

          Odpověď
          • Předpokládala jsem, že je kůra, kterou jste popisoval totožná s tou, na kterou dala odkaz Rajka. Taktéž se v něm pije javorový sirup s citronem. Tato kůra se začíná tak, že se nejdříve vypije litr slané vody. Vy jste takto kůru nezačínal?

           Odpověď
           • Ne, první kůru jsem začal se zakoupenou Neerou/prodává se v plechovce/ a tam taková instrukce na pití slané vody před nebyla pokud si vzpomínám. Další kůry jsem míchal doma sám z javorového sirupu, vody atd.

            Odpověď
            • Asi tu Šankhaprajšálanu vyzkouším odděleně od půstu s javorovým sirupem. A další půst bude asi taky se sirupem. Jsem na půstu druhý den jen s vodou a přesto, že se cítím dobře, tak jsem docela slabá. Dnes odpoledne to ukončím, ale i tak jsem ráda, že jsem vydržela alespoň tak.

           • Iberis, myslím, že napoprvé je to moc pěkný výkon a že jste prokázala dost statečnosti. Gratuluji!

            Odpověď
 5. dotaz na TauRuse :-)
  hledal jsem ty Běloruské skleníky a polykarbonáty, a našel jsem firmu, celkem hojně zastoupenou u nás, Volya LLC. Ale všude odkazují buď jen na České zastoupení, a někde píšou že jde o Ruskou značku. Nevíš jestli je to ona, nebo jméno té Běloruské?
  https://www.volya.cz
  Připravuji se na sezónu a ten polykarbonát mi leží pořád v hlavě :-) díky.

  Odpověď
  • Tobě jde o celý skleník nebo jen polykarbonát?

   Odpověď
   • no hledám jen polykarbonát, ale zajímalo mne hlavně ta značka, o které jsi mluvil, Běloruská.
    Víceméně se rozhoduju mezi obojím, protože jen desky = spousta práce, celý skleník = spousta peněz.

    Odpověď
    • Z Běloruska byl ten skleník s otevírací střechou, najdeš ho zde:
     http://zeleninovyraj.cz/katalog/skleniky-pareni%C5%A1te-zeleninov%C3%BD-raj-premium/sklenik-botanic-tulipan

     Pokud ti jde jen o ten polykarbonát, tak ho můžeš pořídit i u českého výrobce s tou výhodou, že si můžeš zvolit o tloušťku, čím silnější, tím lepší izolace. U hotového skleníku ta možnost volby není.
     Kvalita bude srovnatelná.

     Odpověď
     • jj, to chápu. A asi by i těžko konkurovali s tím dovozem českým výrobcům.
      Mě šlo o tu značku hlavně, protože jsem narazil na tu volya a překvapilo mne jak moc jsou tu její výrobky rozšířené, mají to v podstatě v každém eshopu se skleníkama a teď mi na to přišla reklama i mailem, proto jsem tu otázku otevřel :-)

      mířím hlavně k tomu, že pokud to není ten Běloruský, a teď vidím že není, tak je potěšující že se sem dostala nějaká další značka, Ruská, kvalitní, a velmi se rozšířila. Třeba loni jsem tu ještě tuto značku neviděl, a ani její zejména velké farmářské skleníky, které nevyrábí úplně každý.
      Takže milá zpráva :-)

      spolupráce v užitečných odvětvích jako je farmaření se prohlubuje.

      Odpověď
     • TauRusi, Jak jsi psal na podzim o skleníku s posuvnou střechou Tulipán, tak mi vyšli vstříc, ačkoliv neměli v nabídce a budu mít jen 2x3x2 m. Je to nevelké, ale zabere mi čtvrtku zahrádky. Nemůžu se dočkat .
      Mimochodem, píší tam, že skleníky jsou vyráběny v Rusku, Kazaň.

      Odpověď
      • Já tam řádnou Kazaň nevidím,
       přímo na stránkách je adresa výrobce: OOO AGS-Servis RB, Minsk. Překontroloval jsem to i na běloruských stránkách a je to tam:
       http://ags-agro.by/produkcziya/tepliczyi-iz-policarbonat/teplica-botanik-tyulpan/teplica-botanik-tulpan

       V Rusku vyrábí podobné (s jinými názvy) a některé jsou i lepší (třeba plně automatizované), protože ta konstrukce je patentována jak v Rusku, tak v Bělorusku, ale sem se bohužel nedováží.

       Ale jinak, jsem na ten skleník zvědavý, také ho kupuji, akorát 3x větší. Uvidíme, jak se osvědčí. Snad mi nebudete nadávat. :)

       Odpověď
       • Přečti si pořádně kapitolu „O nás“
        ……Společnost založená v roce 2017 je exkluzivním zástupcem jednoho z největších výrobců skleníků v Rusku, kterým je Vědecký a výrobní podnik ZKS……Výrobní linky se nachází v evropské části Ruska v Kazani, což snižuje náklady na kvalifikovanou pracovní sílu a výrobní daně.

        Společnost ZKS ve všech vyráběných sklenících používá pouze vlastní patentované výzkumy, konstrukce skleníků je z uzavřených ocelových profilů o tloušťce 1,5 mm s dodatečnými pevnými hranami…..

        Já určitě nadávat nebudu.
        Uvažovali jsme o 4x3x2, ale tam,kam by to vyšlo, jsme udělali v listopadu pod kytkama pejskovi poslední odpočinek.Takže tak.
        Jinak tam živě vidím 6 stromků okurek hadovek a nějaké papriky, přeji Ti hodně radosti a užitku.
        Vlastně všem zahrádkářům a zemědělcům zdar!!!
        Ostatním také, samozřejmě.

        Odpověď
        • To je sice pravda, ale týká se to jiných skleníků, se kterými začínali. Tulipán dovezli loni z Běloruska, máš to i pod záručními povinnostmi.
         http://zeleninovyraj.cz/katalog/skleniky-pareni%C5%A1te-zeleninov%C3%BD-raj-premium/sklenik-botanic-tulipan

         A já to vím i přímo od jejich manažéra, poněvadž loni, když jim Tulipány došly, se snažil mi se slevou vnutit „Premium“ z Kazani, s tím, že Tulipány jsou jen rok na trhu, nejsou moc známé a navíc, z Běloruska.

         Odpověď
         • Ahá, no v tom případě víš víc, já vím, jen co načtu….domnívala jsem se, že to je pro všechny. Tak doufám, že bytelný bude i tak, Leta jsme měli foliák na dř. konstrukci, ale co 2 roky jsme měnili folii, až dožil. Že bychom dělali skleník nás ani nenapadlo – až jak jsi dal ten odkaz, tak tento mě okouzlil jednak bytelností konstrukce, ale hlavně posuvnou střechou. „Na věčné časy“, tipuju.
          Dost jsem to zkoumala, taky se mi líbil tento:
          http://mirtep.ru/catalog/teplitsy/teplitsy-so-sdvizhnoy-kryshey/prezent-m2/
          jenže u nás nikdo nenabízí.

          Odpověď
          • V Rusku je víc, z čeho vybírat. Tam to teď docela frčí, obzvlášť v severních regionech. Na youtubku se můžeš podívat, jak pěstují cukrové melouny pod Peterburgem nebo někde v Novosibirsku. Všechno díky skleníkům. Mají tam i různé pěstitelské vychytávky. Inu, fantazii se meze nekladou. :)

           Odpověď
           • Kouknu; vůbec se nedivím, prodlouží to vegetační období a co si budeme povídat -svoje je svoje, vlastníma rukama vypěstované chutná nejlíp. A navíc ten báječný pocit hrabat se rukama v zemi, blaho největší.
            A poslouchat u toho ticho rušené jen zpěvem ptáčků a bzukotem včel. No, tak zpátky na zem a čekat na jaro!

            Odpověď
     • Časostroj 19.2.2019 o 18:16

      https://sk.pctech-support.com/93844——-

      Odpověď
 6. Další dílčí vítězství blbosti lidí nad přírodou.

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/497446-hmyzu-uz-zacina-zvonit-umiracek.html

  „Pokud se nepodaří zastavit ztrátu hmyzích druhů, bude to mít katastrofické následky jak pro planetární ekosystémy, tak pro přežití lidstva.“

  Odpověď
  • uz len spustit 5G siet …a posledny nech zhasne

   Odpověď
 7. pro Lenku :
  Vliv fází Měsíce na růst hub je frekventované téma , bohužel málo vysvětlované . Zkusím to, ale předem prosím o toleranci , jde o kombinaci poznatků odborníků /literatura/ a vlastní mnohaleté empirie.
  Měsíc během své „měsíční pouti“ ovlivňuje vzlínámí vody v rostlinstvu a houbách a stimuluje tím rychlost růstu. Jde o projev jakési specifické formy gravitace , dobře vysvětlované na přílivu a odlivu moře.Blíže jsem nezkoumal, beru to jako fakt.
  Ve fázi přirůstání Měsíce se vzlínání zintenzivňuje a zásobování těla rostliny nebo houby je v komfortním růstovém stavu . Zhruba poslední týden před úplňkem je trend nejpříznivější .
  Růst probíhá především v noci /lze i empiricky odpozorovat /, ale to platí jen u hub, protože nepracují s fotosyntézou.
  Na růst hub /ale i rostlin/ má kromě téhle“vnitřní“ vzlínající vlhkosti velký vliv i lokální atmosferická vlhkost , u hub zhruba ve vrstvě do 1/2 metru nad zemí . Proto ideální období ranní rosa a přízemní mlhy. To je pro plodnice hub doslova eldorádo.
  Mohl bych psát dále, ale pro základní vysvětlení Ti to asi bude stačit . Ještě důležité doplnění- fáze Měsíce je jen jedním z faktorů intenzity růstu hub. Jde o proces komplementární a čím jsou ostatní faktory růstu v „mínusu“ , tím výraznější vliv fáze Měsíce nastupuje . Pokud je všechno ideální , ani ten vliv nepostřehneš.

  Odpověď
  • Pochopila jsem:
   Za normálních podmínek – podle druhů hub a výskytu v daném období.
   Za sucha – platí vliv měsíce (v týdnu před úplňkem) + lépe s chladnější nocí (mlhy – stoupající vlhkost).
   A požádat: „Lesíčku, lesíčku, dej mi prosím houbičku.“
   Díky mockrát.

   Odpověď
   • niektore kultury nejedia huby vobec-napr. v ajurvede. a myslim, ze to vyskumal Ugolev-huba vzdy odoberie viac energie ako doda. ale so spravnou mierou, je to vynikajuce liecivo, ci uz dubaky alebo superhuby ako caga, rejsi… huba vytiahne zo zeme vsetko, co clovek potrebuje(ak nie je kontaminovana).v tom mi pripomina mumio aj ked to som neskusal ale asi budu mineraly a vsetky tie dobroty lepsie vstrebatelne(fermentovane mineraly?). surove huby clovek nedokaze stravit. a prilis mesacnej energie pre slnecne bytosti tiez neprospieva.

    Odpověď
    • Mart’as 16.2.2019 o 12:37

     Jo Čaga „houba“ je vyborna, delame si ji s manzelkou preventivne šalek denne. Roste na brízach a taky z nich vysava veskere uzitecne latky a energii. Zatim mam vyzkousenou aljaskou čagu a z Kanady, ale pred tydnem jsem objednal sibirskou primo z Ruska,tak jsem zvedavy.
     Mimochodem, vsiml jsem si,ze Pjakin ve svych poradech taky casto popiji neco, co vypada presne jako varena čaga.

     Odpověď
    • Rei-shi je lesklokorka lesklá , ale k „čaga“ bych moc prosil buď názvosloví nebo latinský název.Má ho někdo z vás?

     Odpověď
     • Chaga-Pilz (Inonotus obliquus)
      https://www.chaga-deluxe.de/chaga-pilz-bestellen/1/wilder-chaga-pilz-aus-sibirien-25g?c=4

      Odpověď
 8. Blíží se na nás pohroma – zavedení 5G standardu. 5G vysílání poškozuje DNA. Během zkoušek 5G vysílání popadalo v Haagu na zem stovky mrtvých ptáků. Už v minulosti se stali podivné věci, jako například minulý rok u krav v Groningen’s Loppersum, kde bylo testované 5G: Krávy se v panice shlukly v jednom rohu ohrady, právě v době nedalekého testu 5G vysílače.
  Taktéž ve Švýcarsku skončilo celé stádo kráv v propasti, když se v okolí testovalo 5G. Stádo spanikařilo do té míry, že prorazilo všechny úrovně ohrady a zvířata sa vrhla do propasti. http://www.zvedavec.org/prispevky/2018/11/7749-5g-pokusy-v-haagu-vysledkom-su-stovky-mrtvych-vtakov-padajuce-zo-stromov

  Odpověď
  • Frekvencia 26 až 28 GHz asi nebude príliš zdravá. Dosah 5G siete je len niekoľko sto metrov, takže vysielače budú umiestnené v mestách doslova na každom kroku.

   Odpověď
   • A preco to tak presadzuju? Ja viem, ze sa hovori o kontrole, ale nemam pocit, ze maju mensiu kontrolu teraz ako by mali neskor….EU sa ide po….t, kvoli plastom, eko, bio, ja neviem comu a pritom necha toto? Pritom nema v tom ani vlastne firmy, ktore by zbierali plody

    Odpověď
 9. Mate nekdo zkusenost s „Astaxanthinem“?

  Jen kratce, bohuzel jsem casove vytizena, abych vlozila preklad. Pokud bude zajem, vratim se k tomu pozdeji.

  Zkusenosti s Astaxanthinem – prirodni Carotinoid – obsazen v morskych rostlinach a zviratech – kral oxydantu:
  - silna imunita, funguje jako detox
  - zdrave srdce – Carotinoid podporuje ozdraveni arterii a predchazi srdecnim a onemocnenim krevniho obehu
  - ostry rozum – chrani bunky a nervovy system, ktere jsou zpusobeny oxydativnim stresem
  - energie a vykon – zamezuje oxydaci ve svalovych bunkach, podporuje vykon a vytrvalost
  - zariva kuze – nabizi ochranu pred UV-zarenim a vyzivuje nasi kuzi cennymi zivinami
  - silne klouby – mirni bolesti kloubu
  - zlepseni zraku

  https://www.herbano.com/at/ratgeber/astaxanthin

  Odpověď
  • Pospichej pomalu, oprava :) – kral antioxydantu

   Odpověď
 10. Máte někdo prosím zkušenost s enzymem serrapeptáza? Chtěla bych to objednat svému manželovi. https://www.provitamin.sk/serrapeptase-serapeptaza-serrapeptaza.html

  Odpověď
  • Neviem, aký má Tvoj manžel problém, ale ja som synovi kúpil toto :

   https://www.liekymanebavia.sk/mgo550/mgo-550-manuka-med-500g/

   Odpověď
   • Každé ráno zahleněný, vysoký tlak, bolesti kolene – začínající artritida, neohebné šlachy – v létě min. roku přetržená achilovka. Celkově je na tom špatně i psychicky. Utíká od reality. Je to s ním těžké, protože si nedá říct, aby změnil životosprávu, odpoutal se od televize, hraní pockeru a čekání na výhru ve sportce, kouření. Zatím ho pomalu nabourávám a postupně se mu to snažím vysvětlit, že tyto problémy má “ z hůry“. Od doktora na to koleno dostal nějakou injekci do kolena, která mu prý měla pomoci, k tomu jakési léky – před chvíli jsem se dočetla, že jsou ve fázi výzkumu. Jenže mu to nepomáhá, takže je zcela evidentní, že se sebou musí začít něco dělat. Včera večer při modlitbě jsem poprosila o pomoc manželovi a dnes ráno jsem našla toto. Vím, že pokud svůj život nezmění, tak mu to asi nic moc nepomůže, ale zkusím to pro něj jako odrazový můstek. Děkuji Vám za odkaz.

    Odpověď
    • Zkuste koleno mazat peroxidem vodíku, určité pozitivní zkušenosti s tím mám a v podstatě to nic nestojí. Za zkoušku to stojí.

     Odpověď
     • DušanBe 16.2.2019 o 9:42

      Na to koleno se dává přímo 3% koncentrát peroxidu anebo naředěný? Včera večer jsem to poradil mamce a ona to hned zkusila. Mazala si koleno 3% koncentrátem na dvakrát a dnes ráno mi říkala, že cítila lehčí úlevu a bolest se zmírnila a pak se mne ptala, jak se to aplikuje a jak často. Pokud někdo ví, poprosil bych o odpověď. Nemám možnost si to vyčíst v knize. Nerad bych, aby si mamka ublížila a získala tak negativní zkušenost a aby pak v okolí říkala, že peroxid je blbost a raději nepoužívat…

      Odpověď
      • staci rano-vecer. na mazanie sa riedit nemusi. ale ucinnejsie zabaly na pol az jednu hodinu sa riedia v pomere 2 lyzicky(cajove) peroxidu na 50 ml vody.

       Odpověď
      • Celovek má pravdu. Na mazání se užívá 3% a myslím, že také záleží na reakci pacienta, jak se cítí. Já při potírání kůže neměla nikdy žádné negativní reakce, ale může to být individuální, takže klidně i 3x denně a víckrát. Na začátku bych to ale zkusila tak 2x denně, jaká bude reakce organismu.

       Odpověď
      • Tady je úryvek jednoho dopisu z knihy Neumyvakina o peroxidu vodíku:
       Z dopisů v knize Neumyvakina: Je mi 73 let a jsem po infarktu a mrtvičce, pravou stranu jsem prakticky neměla funkční a pohybovala jsem se s potížemi i po pokoji kvůli silným bolestem v oblasti srdce a kloubů. Otáčet hlavu jsem mohla pouze společně s tělem a měla mnoho dalších potíží. Začala jsem užívat peroxid vodíku podle vašeho doporučení, kapat si ho do nosu a ještě jsem se s ním natírala. Po 1-2 týdnech jsem ucítila malé zlepšení a na konci měsíce jakoby povolila nějaká pružina a poté prakticky zmizely bolesti z oblasti srdce a kloubů. Uplynulo už 7 měsíců a cítím se jak před deseti lety před onemocněním. Sama chodím do obchodu, neustále cvičím rozcvičku a celé léto jsem pracovala na zahrádce.

       Ale takové zkušenosti (osobní) zatím nemám. Mně to pomáhá při náběhu na tenisový loket, při bolestivých svalech po větší námaze apod., to mám vyzkoušené osobně. A také kloktání při počínajících bolestech v krku (1 čajová lžička na 50 ml vody – nepít, vyplivnout!)

       Užívala jsem i vnitřně, ale protože nemám žádné potíže, tak jsem jaksi nemohla vypozorovat žádné zlepšení, ale nezabilo mne to :-)

       Tady je návod z knihy Neumyvakina na vnitřní užívání:
       Přijímat počínaje od 1 kapky na 2 – 3 polévkové lžíce vody (30-50 ml) 3x denně třicet minut před jídlem, nebo 1,5-2 hodiny po jídle, a denně k tomu přidávat jednu kapku, dokud jich desátý den nebude deset. Udělat přestávku 2-3 dny a potom užívat již 10 kapek s přestávkou každé 2 – 3 dny. Někteří nemocní žádné přestávky nedělají.

       Tady je ještě komentář z jeho knihy k tomu vnitřnímu užívání:
       Dostávám hodně dopisů a někdy se v nich píše o možném nebezpečí v souvislosti s užíváním peroxidu vodíku, obzvláště pak vnitřně.
       Dříve než něco doporučím jiným lidem, vždy to vyzkouším na sobě. Takže i nitrožilně zavádím sám sobě i svým příbuzným peroxid vodíku pomocí injekce u sebe doma na kuchyni a nic mi není, stále žiji!
       Peroxid vodíku je roztok, kde jsou molekuly atomárního kyslíku od sebe vzájemně odděleny molekulami vody, takže jsou na rozdíl od molekul čistého kyslíku velice malé a riziko plynové embolie je prakticky vyloučeno.
       Negativní vliv peroxidu vodíku při vnitřním užívání se vysvětluje tím, že v trávicí soustavě je málo enzymu katalázy, nebo tam není vůbec. Proto jsme zvolili dávkování nepřevyšující 10 kapek při jednom užívání třicet minut před jídlem nebo 1,5-2 hodiny po jídle. Proto se také počáteční přijímání peroxidu vodíku (10 dnů), stejně jako při nitrožilním zavádění určuje v režimu přivykání. I sami nemocní si mohou určit přijatelnou vhodnou dávku, například nepřevyšující 3 – 5 kapek na jedno užití.
       V našem „civilizovaném“ životě jíme smažená, tučná, uzená jídla navíc otrávená chemickými látkami přidávanými do potravin, kde není kyslík vůbec žádný, proto se na zpracování takového jídla spotřebovává velmi mnoho kyslíku a tkáně žijí prakticky v bezkyslíkovém prostředí a jsou tak nuceny bojovat o každý „doušek vzduchu“. Proto u některých lidí dokonce i příjem pouhých dvou kapek peroxidu vodíku vyvolává někdy různé nevolnosti až mrákoty, jako se to stává městskému člověku, který se ocitne v lese. A přece jen s ohledem na to, že organismus člověka kvůli jeho sedavému způsobu života, charakteru stravování a dalším faktorům vždy pociťuje nedostatek kyslíku, není přijímání peroxidu vodíku nikdy na škodu při jakýchkoliv takových potížích.
       Pokud se po požití peroxidu vodíku projeví nějaké problémy, bolesti apod., tak na 1 – 2 dni jeho užívání přerušte, nebo snižte dávku z 10 na 3 – 5 kapek. Při užívání peroxidu je dobré užívat vitamín C (jeden stroužek česneku denně vám tento problém vyřeší).

       Odpověď
      • Děkuji moc.

       Odpověď
    • Kloubní chrupavky jsou odkladištěm toho, co játra nejsou schopna zpracovat. Důsledkem tohoto „smeťáku“ je ztráta pružnosti chrupavek. V chrupavkách vznikají trhliny, a ty se zanítí. Takže co s tím:

     - aktuálně – mám dobré zkušenosti s olejem z měsíčku lékařského, proniká do hloubky, a je schopen odvádět nečistoty do lymfy, zkoušel jsem to na ramenním kloubu (začínající artritida, rotátorové manžety a šlachy)
     - do budoucna, ať se to dále nezhoršuje – detox jater, odlehčit jim (žádné margaríny, ani alkohol, změnit jídelníček na šetrnější stravu)

     Odpověď
     • Na detox lymfy spolu s detoxem jater a podporou vylucovani zluci je take dobre
      Calcium sulfuricum D6 3-5 tbl. spolu s
      Natrium phosphoricum D6 1-2 tbl.
      oboji 2x denne – dlouhodobe.
      (Schüsslerovy sole)

      Odpověď
    • Já myslím, že jste popsala ten problém docela přesně. Musí se potkat s tou Informací, pokud bude neustále začínat jen nákupem krabičky s „léčivy“ nebo něčím podobným, nehne se z místa. Hodně štěstí přeji.

     Odpověď
    • Ešte, objednávam si čaje od firmy https://www.zdislavatea.cz/eshop, najlepšie bylinkové čaje s akými som sa stretol / pošlite tam mail. aké máte problémy / , a začali sme chodiť k liečitelke p ing. Hany Bláhovej / https://www.hblahova.com/ /. Treba ju kontaktovať, ale má plno, ale má aj svojich poradcov, ktorých Vám doporučí !!! Myslím si, že Váš manžel má v sebe parazitov, tak ako má môj syn, ktorý podstúpil detoxikačnú kúru p. Ing. Bláhovej a z ktorého začínajú vychádzať / zvracaním aj stolicou / neskutočné veci / hlieny, vajíčka, červy atď./.

     Odpověď
    • Připojím zkušenost s artritickými koleny mého muže.
     Před 3 roky skoro přestal chodit, ortoped říkal, že má artritidu 3.st, ale operovatho nechtěl, já teda také jsem nějak o to nestála. Shodou okolností byla kamarádka na srazu absolventů a bývalý spolužák veterinář jí poradil Alavis pro koně. Prá to je to samé, co lidi kupují v tabletách, ale za těžké prachy. Jen upravit dávkování podle váhy. No,neváhala jsem ani vteřinu a objednala u nás :
     https://profizoo.cz/eshop/kone/vitaminy-a-leciva/alavis-msm-pro-kone-600g-2
     Měl nohy strašné, v místě kolen obrovské boule, při nejhorších bolestech jsme jeli na injekce. Trpěl a já s ním, nedokázala jsem si představit, že to už je navždy. Dnes chodí bez hole, jen na delší cestu si ji bere. Ale stal se zázrak. u ortopeda nebyl 2 roky!
     Naděláme spolu spoustu práce na zahrádce i kolem domu. Vím, najdou se různá proti, ale nám to moc pomohlo.Manželovi na jaře bude 78let, takže nohy bolí normálně, ale to i mě(55let).
     Jinak určitě souhlasím, chce to změnu životního nastavení, mít nějaké cíle, mít radost z toho, co dělám, neházet flintu do žita.
     Za případné chyby se omlouvám, ale chvátám, jdeme dělat základnu pro slkeník….

     Odpověď
     • MSM + hydrolizát kolagenu + vápník s hořčíkem + vit. C (občas) užívá už dva roky a nic. Na ta játra jsem myslela taky. Doporučovala jsem mu nějaký detox nebo hladovku alespoň jeden den. Říkám mu, že musí poslouchat své tělo a zkoušet, co mu bude sedět a pomůže. Nechce. Skoro se před Vámi stydím, že jsem to sem dávala, protože on si skutečně myslí, že mu pomůže nějaká tabletka a neudělá se svým životem nic. Jinak jsem moc ráda, že jsem tady mezi Vámi a mám možnost se vzdělávat a s někým si o tom popovídat, protože v mém okolí není vůbec nikdo. Děkuji Vám.

      Odpověď
      • K tomu MSM – odjakživa na pohybový aparát najlepšie fungovala síra. MSM je biologicky aktívna organická síra. Podrobne sa o zložení a účinkoch píše tu:
       http://www.ezopress.sk/2015/12/zazrak-msm/
       To, čo sa predáva v lekárňach v kapsuliach je dávka nedostatočná a ešte zaťažuje telo obal tých kapsulí. Dám sem svoj prípad.
       Pred časom sa u mňa vyskytli bolesti oboch bedrových kĺbov a k tomu sa pridal jeden stavec na chrbtici. Nielen, že som nemohla poriadne chodiť, ale ten stavec mi spôsoboval, že ma nechcela chrbtica niesť. Ortopédia strašila, že nebudem už nikdy v poriadku, napriek tomu som absolvovala „liečbu“ vrátane drahých švajčiarskych pilulí, stav sa nezlepšoval. Nevzdala som sa, tak som nakoniec našla ten článok, posurfovala po alternatívnych weboch o zdraví. To MSM som si kúpila vo farmaceutickej kvalite 1 kilo a dávkovala dobrú kávovú lyžičku do jogurtu 2 x denne (samostatne je to odporne horké/hořké), alebo do zeleninovo-ovocných štiav, k tomu musia byť 3-omega mastné kyseliny, zvýšené dávky horčíka, kolagén a kyselinu hyalurónovú, a ešte Silimarín – 4 kapsuly denne, kvôli pečeni. Po dvoch týždňoch ráznej kúry sa stav začal zlepšovaťa asi po 4 mesiacoch bolesti zázrakom zmizli a už sa nevrátili, bude to na jar 5 rokov. Behým skoro ako za mlada :-o)). Bola som sa potom ukázať pánu ortopédovi, veľmi sa čudoval. Nechala som mu tam aj na papieri vytlačený postup s tým, že môže takto pomôcť aj svojim papalášskym známym, ak ich bude chcieť vyliečiť a nie iba draho liečiť a liečiť až do smrti. Je pravdou, že som upravila stravu na ľahšiu. S vápnikom opatrne, v strave ho máme dosť, dokonca mnohokrát aj nadbytok a pokiaľ neprijimáme k nemu v správnom pomere aj horčík a vitamín K , bude sa vápnik ukladať v podobe väčších či menších šutrov a nebude sa zabudovávať do kostí, ako by sa mal.

       Odpověď
       • Děkuji Vesno. My kupujeme tuto síru https://4fitness.cz/msm-1-kg-methylsulfonylmethan/, ale podle Tvého rozpisu toho asi bere málo. Koupila jsem zde i vápník a hořčík namíchaný ve správném poměru a hydrolyzát kolagenu. Přidám mu k tomu lněné semínko s ostropestřcem, kysané zelí – vit. K. Ještě tu kyselinu hyaluronovou. V první řadě musí chtít on. Já mu dnes jen udělám školení. K Jardobovi níže – je fakt, že si večer rád dá tučnou kysanou smetanu nebo jogurty. To už jsem mu ale říkala několikrát. Děkuji moc všem za cenné rady. Dám Vám potom vědět, jak to zvládá.

        Odpověď
   • Mart’as 16.2.2019 o 18:36

    Pro sora:
    Tento Manuka med neni skutecny Manuka med, a jen vyhodite za ten produkt penize. Tento med koupim skoro v kazdem lepsim supermarketu v oddeleni „zdrave vyzivy“.
    Pravy Manuka med ma oznaceni UMF (Unicque Manuka Factor) od +5 do +25 a jedna se o mnozstvi ucinych latek v medu . Jen pro vysvetleni

    „This is fine as long as people understand the correlation between UMF® and MGO. Unfortunately some vendors are overstating the MGO in terms of UMF® effectiveness. (an example “MGO 400 is equivalent to the old UMF® 20+”) this is not true as can be seen on the Analytica Laboratories website where MGO 400 is actually equivalent to approx. UMF® 14+. For MGO to reach the same antimicrobial level as UMF® 20+ it would have to be tested at above MGO 800 mg/kg.

    Others are simply adding a totally fictitious number to their labels such as 15+, 20+ etc. without the UMF® trademark or the UMF® licence # on the label.“

    To oznaceni UMF dava kazdemu vyrobci na Novem Zelandu pouze a jedine Asociace vcelaru , jedna se tudiz o certifikovane medy. Vsechno ostatni bez oznaceni UMF jsou PADELKY.

    Jinak pro zdravotni uzivani je nejlepsi Manuka honey UMF +20 a vyse.
    Osobne si objednavam jen od firmy Kiva https://www.kivahealthfood.com/products/manuka-honey-umf-20

    Odpověď
  • V mojom okoli ho brali. Mal by byt dost silny na odburavanie cholesterolu z ciev, dokonca jedneme znamemu vraveli, ze ked berie lieky, ze toto brat nemoze. Co sa tyka klbov, hodne zavidi ns tom v akom stave to je. Ak je vysuchana chrupavka, tak enzym ti nesposobi je narast. Kolegyna,,, ktora pojde na vymenu kolenneho klbu, nadavala, ze jej to nepomohlo. Na strane druhej ja som mala take obdobie stuhnutosti a po vybrati serrapeptasy to zmizlo. Po operacii som sa aj rychlo zregenerovala. Takze imho, zazracny liek to nie je, ale moze hodne pomoct.

   Odpověď
   • Čo sa týka cholesterolu, tak počul som v rádiu zaujímavú radu od jedného pána. Zvýšený cholesterol sa vraj tvorí vtedy, ak človek je večer kalorické a mastné jedlá. A vyriešiť sa to dá tak, ak to čo je večer, presunie na raňajky alebo obed, viac vraj netreba a hladina cholesterolu sa sama vyrovná.

    Odpověď
   • JankaS poznám pána, ktorý mal ísť na operáciu oboch kolien a pohyboval sa s pomocou barlí. Dal sa na surovú stravu – RAW – a teraz chodí bez barlí, aj na bicykli a to bez operácie. Myslím, že behom pol – trištvrte roka sa vyliečil. Potom začal jesť aj normálnu stravu, ale viac surovú. Už som to tu tuším spomínala.

    Odpověď
    • No, mne osobne sposobuje raw strava silne naduvanie. Ale je pravda, ze som to nevydrzala nikdy dlho.

     Odpověď
     • „silne naduvanie“, to u Vás probíhaly čistící procesy. Přerušila jste a čistící procesy se také zakončily.
      Také se dá říci, že Vaše tradiční střevní mikroflóra začala z nedostatku kyselinotvorné stravy umírat a na její místo postupně nastupovala mikroflóra žijící ze zásadotvorné stravy. Snad jsem to napsal dobře.

      Odpověď
      • aha, ja som myslela ze zlcnik

       Odpověď
       • Výlučne raw strava nie je pre každého, nič si z toho nerobte, máme v rodine skúsenosť, že muži ju zvládajú lepšie ako ženy.
        A tiež si myslím, že naše podnebné pásmo vyžaduje hlavne v zime iný typ stravy.

        Odpověď
  • Mám veľmi dobrú skúsenosť, pomohla mi takpovediac ihneď.Týmto tiež veľmi pekne ďakujem prispievateľke na tejto stránke, už neviem kto to bol, ktorá na serrapeptázu upozornila.
   Ja ju kupujem podľa najvýhodnejšej ceny na Heureke a kupujem túto
   https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/edenpharma-serrapeptaza-forte-250-000-i-u-892738.html
   Tiež by som Vám odporučila zmenu stravy podľa Dr. Natasha Campbell-McBride – Syndróm trávenia a psychológie – tzv gaps diétu .
   Práve pozerám, že v Martinuse majú knihu v ponuke, hoci som už počula, že je vypredaná.
   https://www.martinus.sk/?uItem=98062

   Odpověď
   • tu ju majú lacnejšie https://www.megaknihy.sk/altern-medicina-a-liecitelstvo/73381-syndrom-travenia-a-psychologie.html

    Odpověď
   • Lipko, moc děkuji. Ptala jsem se na to já, kvůli mému manželovi. Už jsem to objednala a objednám si i knihu, na kterou jsi mě upozornila. Našla jsem, že ji prodávají i u nás v Česku.

    Odpověď
    • výborne, je to dobrá kniha, aj ja idem ešte objednať deťom

     Odpověď
 11. Otrávená voda. Alarmující výsledky testů vody v Česku
  https://www.stream.cz/adost/10019123-otravena-voda-alarmujici-vysledky-testu-vody-v-cesku
  Zveřejněno 19. září 2017
  Většina podzemní vody v naší zemi je kontaminována pesticidy. Kvůli biopalivům, např. žlutým lánům řepky olejky. Kde je situace nejhorší a kde nejlepší? A proč? Podívejte se na A DOST!

  Odpověď
 12. Mladá lékařka vyjela na zkušenou do Německa. Je to tam prý mnohem horší než u nás. Kateřina Karolová poskytla srovnání lékařské péče o dětské pacienty v Německu a v České republice. „Rozhodně vychází péče lepší v Čechách, i když se to pacientům moc nezdá. Opravdu nám náš systém závidí na celém světě už jen tím, že každé dítě má svého pediatra, kterého zná odmalička a chodí k němu. To v Německu není vůbec obvyklé.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybeji-doktori-a-nejen-to-Mlada-lekarka-vyjela-na-zkusenou-do-Nemecka-Je-to-tam-pry-mnohem-horsi-nez-u-nas-570442

  Odpověď
 13. Pokrok od veterinářů?
  Není mi známo, jaký je současný normativ-postup v určování, zda je člověk již po smrti, či ne, ale mám zafixováno, že např. po vytažení utonulého z vody v zimě třeba z pod ledu, se má osoba převézt do teplé komory v nemocnici a až po dvou dnech, kdy probíhají oživovací procedury bez výsledku, je možné jej prohlásit za mrtvého.
  https://www.novinky.cz/koktejl/496742-na-kost-zmrzlou-kocku-veterinari-zachranili-fenem.html

  Odpověď
 14. Tento citát je z článku na aktuality.sk:
  Je veľmi dôležité sledovať akékoľvek zmeny nášho postoja voči alkoholu. Najjednoduchším testom, či s alkoholom skutočne nemáme problém, je položiť si otázku, či by mi prekážalo prežiť zvyšok svojho života bez kvapky alkoholu. Ak s takouto predstavou úprimne žiaden problém nemáte, s najväčšou pravdepodobnosťou nie je dôvod na obavy. Pokiaľ pri odpovedi váhate, je potrebné svoj vzťah k pitiu výraznejšie kontrolovať. A ak si taký život neviete predstaviť, problém máte.
  Z toho článku vyplýva, že alkohol mení genetiku a v ďalšej generácii vzniká ešte väčšia túžba po alkohole.
  https://www.aktuality.sk/clanok/665401/opijanim-si-menime-genetiku/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok3
  Kto by to povedal, že tá mňamka môže niečo také spôsobovať.

  Odpověď
  • Ta „mnamka“ by mela byt v uvozovkach.Ja ten problem uz nemam.Zivot si dokazu predstavit uz jenom pouze uplne bez alkoholu.KSB byla jeden z hlavnich impulsu.Kdo si to nedokaze kompletne odeprit, tak neni uplne chapajici student Koncepce.Na druhou stranu, vseho s mirou.Se sklenkou vodky nebo sampanskeho vidite obcas i Putina a Lavrov bez cigarety neni Lavrov.A kdyz si vezmete kolik milionu muslimu vubec nepije a ze by doma meli spolecnost hodnou obdivu se rict neda.Co se tyce geneticky podmineneho piti, kdo bydli na dedine, tak ma tech prikladu urcite neurekom.Pije otec, pije i syn.Obcas si z toho decka udelaji odstrasujici priklad, ale vetsinou jdou ve stejnych slepejich.Alkohol je v Cechach velky problem.Nejlepsi boj s nim je jit prikladem abstinenci.Lidem pak zacne vrtat hlavou, proc ten clovek nepije, jaktoze vubec nepije a je uplne v pohode atd.

   Odpověď
 15. Určite to už viete, len zopakujem : Strunecka v knihe píše, že kyselina askorbová sa vyrába iba v Číne a v USA – - preto ju ona neodporúča.

  Vitamin C – L. Souček Tušenie tieňa
  https://www.novaduchovnicesta.cz/informace/a13-pravotocivost-a-levotocivost-ve-hmote/

  Ja som dnes kúpil tento. Je pasterizovaný, ale kyslý ako citron s pomarančovou šťavou. Má sa piť iba 0.20 ml 2X denne, ale chutí úžasne, vypil som to naraz celu fľašku.
  http://zlatyrakytnik.sk/produkt/4-x-185-ml-100-bio-stava-z-rakytnika/

  Odpověď
  • Rakytník doma mám, je to skoro až invázna rastlina, lebo vyháňa z koreňa v okruhu niekoľkých metrov nové výhonky.
   Ta šťava z plodov je naozaj dobrá, chutí ako citrón. Zistil som , že je dobré to oberať koncom augusta, alebo na prelome augusta/septembra. Jednak vtedy sú plody už zrelé, a pri trhaní nepraskajú v rukách (majú veľmi tenkú šupku a držia pevne na stonke, takže prezreté plody sa nedajú ani odtrhnúť bez toho, aby ste ich nerozpučili). A aj chuť je lepšia než u prezretých plodov, tieto chytia ako citrón, a prezreté už majú trochu inú pachuť.

   Rakytník mi chutí oveľa viac ako Goji (Kustovnica čínska), v Goji cítim takú umelinovú neprirodzenú pachuť. Je to cítiť aj u domácich plodov aj u sušených z obchodu. Navyše rastlina Goji je náchylná na pleseň.

   Údajne podobný zdroj vitamínov ako rakytník je aj drieň.

   Odpověď
   • vraj 2-3 guličky rakytnika denne =denná dávka vitamínu C /synergicky 100 % vstrebateľný /z mrazničky celú zimu – bez chrípky. Keby tak všetci slováci, tak lekárne skrachujú.

    Odpověď
   • Jardob, suhlas
    i ja ho mam v mraznicke ci venku, ked zmrzne tak urezem vetvicku a v garazi ho nozickami odstriham.
    Aby plodil, musi byt „“mama & tata. cize samice & samec
    inak ako hovoris=invazna rastlina , hodi sa nekde kde neprekazi.
    3 gulicky denne a mnoho rokov nepoznam nachlazeni.

    Odpověď
  • DoubleM 6.2.2019 o 5:02

   Řekl bych, že Strunecká nemá pravdu: https://fichema.cz/kyselina-askorbova-e300/838-kyselina-askorbova-vitamin-c-09-kg-e300-potravinarska-8592861014033.html

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 6.2.2019 o 9:40

    Len pre objektívnosť.
    Vyrábala sa kyselina askorbová vo ficheme v dobe keď to Strunecká tvrdila?

    Odpověď
    • Neznám pí. Struneckou a nevím, kdy to tvrdila, ale za mého mládí jsme Celaskon normálně cucali a že by ho „bolševik“ dovážel z Číny, o tom silně pochybuji. V chemii jsme byli světová špička.

     A len tak pro objektivitu, ty neznáš Celaskon?

     Odpověď
     • Jak už to bývá – značka zůstala, obsah se třeba změnil. Věřím, že za socíku se vyráběla v ČSSR. Teď je situace jiná.

      Odpověď
     • Souhlas . Navíc jsme měli výborný zvuk v chemii velmi čistých sloučenin /LACHEMA/, a ty šly m.j i do farmacie. Pamatuji si ještě laboratoře na začátku 70.let, kde byla chemikálie nečeskoslovenské produkce výjimečná.

      Odpověď
     • Maximilián Takajetotu 6.2.2019 o 12:34

      Ani ja nepoznám p. Struneckú a je dosť možné, že by som s jej tvrdeniami poprípade filozofiou nesúhlasil, ale tá pani tu nie je a nemôže sa brániť. Tušenie tieňa vyšlo prvýkrát v roku 1974 a ak sa už vtedy vyrábala u nás kyselina askorbová, tak môžeme tvrdiť, že nemala pani Strunecká pravdu a nie na základe toho, čo si myslíme.
      A na „otázku“ či poznám Celaskon asi toľko.
      Celaskon je značka lieku ktorého hlavnou látkou je kyselina askorbová a pomocné látky sú: kukuričný škrob , predželatínovaný kukuričný škrob, dihydrát edetanu dvojsodného, mastenec, sodná soľ stearylfumarátu, mikrokryštalická celulóza, hlinitý lak oranžovej žltej (E 110).
      Takže pre objektivitu.
      Pani Strunecká sa vyjadrovala ku kyseline askorbovej a nie ku Celaskonu.

      Odpověď
      • Jen pro úplnost, celaskon je obchodní označení kyseliny askorbové a cucali jsme ho už v šedesátých letech.

       Odpověď
       • Maximilián Takajetotu 6.2.2019 o 13:13

        Si inteligentný človek a preto určite chápeš, že:

        -Názov chemikálie: Kyselina L-askorbová, kyselina askorbová L-forma, čistý práškový VITAMÍN C – bez konzervačných a iných pridaných látok, E300

        -Celaskon je tabletka s určitým obsahom kyseliny askorbovej + Pomocné látky sú: kukuričný škrob , predželatínovaný kukuričný škrob, dihydrát edetanu dvojsodného, mastenec, sodná soľ stearylfumarátu, mikrokryštalická celulóza, hlinitý lak oranžovej žltej (E 110).

        Odpověď
        • rozumiem, tak z mojej strany ciste nedorozumenie, ja beriem celaskon, kyselina askorbova a vitamin c rovnake….pomocne latky su asi vo vsetkom, predpokladam, ze rozdiel je skor v kvalite z coho sa to robi nez v samotnom zlozeni….tak ako u masa, tiez namerias teoreticky rovnaky obsah proteinov atd (teda ak si odmyslis polske maso:-))…ty sa v tom vyznas aj chemicky?

         Odpověď
        • Podstatou mé námitky bylo, že pí Strunecká nemá pravdu, když tvrdí, že se kyselina askorbová v ČR nevyrábí.

         Mně z logiky věci vychází, že když jsme v šedesátých letech jako děti cucali celaskon (také se tomu říkalo vitamín C), jehož základem byla a stále je kyselina askorbová, musela se kyselina askorbová v ČSSR a později v ČSFR vyrábět. Důvod jsem uvedl výše.

         Co se týká dalšího, Tvá narážka na mojí inteligenci a tón, jakým vedeš debatu mne upozornily, že nejsi člověk, se kterým bych chtěl dále diskutovat a proto Tě prosím, aby jsi na mé příspěvky již nereagoval. Děkuji.

         Odpověď
         • pročetl jsem celé vlákno a na příspěvcích maxmiliána v tomto vlákně jsem neshledal nic, co by normální člověk mohl považovat za závadné nebo jakkoli urážlivé či dehonestující. To že napsal že jsi inteligentní člověk ani neneslo náznaky ironie. Jeho příspěvky byly podle mne naprosto korektní a tvůj požadavek je tedy jen těžko obhajitelný.

          Mimochodem, kdyby mi někdo napsal ať na něj nereaguji, bral bych to jako plácnutí do vody. Jde o veřejné fórum které má svého správce a jen on může nastavovat pravidla. Čistě teoreticky i když bych chtěl vyslyšet něčí žádost a nereagovat na něho tak v okamžiku kdy napíše naprostou kravinu na něho budu stejně reagovat, abych tu kravinu opravil v zájmu ostatních čtenářů fóra.

          Podle mne jste spolu diskutovali oba korektně, jediný ten tvůj požadavek s negativním osobním hodnocením maxmiliána vybočuje. Vlastně jsi to ani nepodložil tím, kde vidíš ten pro tebe nepřijatelný tón, aby se kolega mohl poučit.

          Odpověď
         • Mimochodem, informace o tom že se kyselina askorbová vyráběla pouze v Číně a USA je informace od odbornice z oboru. Ne že bych ji chtěl vyzdvihovat jako autoritu, ale oponuješ informaci od ní informací že podle tebe by ho bolševik nikdy nedovážel odjinud. Informace od paní Strunecké by možná potřebovala ověřit, ale informace od tebe je čistá spekulace.

          Nevím sice kdy to je „za tvého mládí“, ale jestli ti není alespoň sedmdesát, tak za tvého mládí tu žádní bolševici nevládli, a ti co tu vládli, ti by koupili cokoli kdekoli jen když by jim to hodilo něco do kapsy. Čili oponuješ informaci od paní Strunecké dosti nevěrohodným argumentem a ještě za to přidáš jedovatou tečku diskutérovi který se nijak neprovinil.

          Odpověď
          • jen dobře myšlenou poznámku pro kolegu DoubleM. Mrkni se na to, co jsem slízl od Tikala v sobotu v noci. A diskutuji dál. To bychom za chvilku levanet k potěšení Jandů vyklidili.

           Odpověď
           • DoubleM 7.2.2019 o 7:56

            Vím, četl jsem.
            Na hlavním vláknu dal Hox příspěvek, se kterým souhlasím

            http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-201390

            a dodávám, že se to týká i míry rozlišení, která je u některých diskutujících tristní.

            Odpověď
         • Maximilián Takajetotu 6.2.2019 o 15:19

          A podstatou mojej námietky bolo, že nemôžeme človeka odsúdiť na základe logiky a domnienok, ale na základe faktov.
          Moju „narážku“ a tón nechám na posúdenie iných.
          Tvojej prosbe vyhovujem a už na Tvoje príspevky nebudem reagovať. Tebe naopak ponechávam možnosť reagovať na moje. Ak by som sa náhodou zabudol a predsa na Teba po čase niekedy nedopatrením zareagoval, tak Ťa prosím, aby si mi to pripomenul.
          Ďakujem a prajem všetko dobré.

          Odpověď
  • Jéj Souček … to mi pripomenulo moju čitateľskú mladosťkeď so mal okolo 14. Toto boli moje knihy spolu s Dänikenom. Dodnes mám jeho tušenie tieňa a tušenie súvislostí. Už som ale celkom zabudol o čom to bolo. Len sa spýtam keď už je o tom reč – má význam sa k tomu dnes vrátiť a oprášiť tie knihy? Dá mi to dnes niečo? Ja si z toho pamätám len nejaké mimozemké civilizácie a tuším nejaké historické bádania a artefakty …

   Odpověď
   • Odpověď hledej v sobě, až do těch knih opět nahlédneš. Dnes jim budeš rozumnět zcela jinak. Navíc od tehdejší doby přibylo velmi mnoho dalších informací.

    Odpověď
  • Ak sa nemylim, kyselins askorbova= celaskon. Tak ak sa vyraba len v usa a cine, co sa mi zda blbost, tak co uziva? Skoro kazdy berie celaskon, otazka je len koncentracia a ako dlho

   Odpověď
  • 1-Nejsem „dýler“ ale kupuji je no rakytníkový jsem ještě neměl…
   Moštěnický sirup Rakytník BIO extra hustý 0,7 litru
   89,00 Kč
   sirupy jsou bez konzervantů, bez sladidel a bez syntetických barviv.
   http://mostenickysirup.cz/

   2– sem tam koupím vitamín „C“ v drogerii -
   viz http://www.vyzivove-doplnky.com/najlepsi-vitamin-c/

   3- kyselinou citronovou čistím varnou konvici a perlátor na vodovodní baterii máme v Ostravě vodu tvrdší než beton.

   Odpověď
  • Popolvár 9.2.2019 o 14:01

   Ľavotočivý vitamín C – firma Colway

   Odpověď
  • popolvár 14.2.2019 o 13:08

   tej pravotočivosti a ľavotočivosti z článku https://www.novaduchovnicesta.cz/informace/a13-pravotocivost-a-levotocivost-ve-hmote/ zodpovedajú aj moje osobné pozorovania, ktoré som tu uviedol niekedy na jeseň. Ľavotočivosť lacných bavlnených tričiek a toboganu v Bešeňovej.

   Odpověď
 16. K vysokým dávkam kyseliny Askorbovej (vit. C):
  Musím pridať upozornenie, že kto má nábeh na tvorbu obličkových kameňov, tak by to nemal skúšať.
  Myslel som, že sa ma to už netýka (bolo to pred 20 rokmi), a od septembra som pil vodu ochutenú práškovou kys. Askorbovou, prakticky od smädu – hocikedy, a nič sa nedialo. V minulosti som mal takú skúsenosť, že po štandardnom užívaní vitamínov (Megacéčko, Centrum) sa mi do mesiaca vytvoril kameň.
  Napriek tomu, včera ma chytila nepríjemná kolika, presne tie isté príznaky ako pred 20 rokmi (tupá bolesť na pravom boku pod rebrami zozadu, a tiež od mechúra spredu. Chvíľkami na zvracanie). V BA ružinove na pohotovosti mi na príjme chalan hneď povedal, že budem čakať 5-6 hodín. Boli tam viacerí, čo čakali na lekára viac ako 5 hodín. Našťastie tá bolesť pomaly ustúpila na znesiteľnejšiu úroveň. Aj som mal pocit, že ten kameň sa pohol a nezablokoval sa v močovodoch ako minule. (Mám skúsenosť, že bolesti zmierňuje pitie po malých dúškoch tekutin. Nepiť = mať bolesti). V noci to našťastie nejako ustúpilo, buď som to vymočil, alebo sa to posunulo niekde, kde to nerobí šarapatu.

  Osobne si nemyslím, že je to čisto vina Vit. C. To by potom musel mať kamene každý, kto ho užíva. Ale bude to skôr o tom, že fyziologia tela pracuje inak, a z nejakého dôvodu produkuje látky, ktoré sa zrážajú do šťavelanov. Pamätám sa, že pred 20 rokmi som robil v dosť prašnom prostredí, a mal som dosť zanesené telo (potvrdil aj môj liečiteľ), prejavovalo sa to chronickou únavou, a pomohla až polročná kúra bylinkovou zmesou.
  A to, že v posledných rokoch som mal skoro nulovú imunitu, asi tiež nebola náhoda. Stačilo aby som bol chvíľu s malými deťmi, ktoré boli prechladnuté, a už som to mal tiež. To popíjatie Cčka síce pomohlo posilniť telo, ale nie beztrestne.

  Inak je sranda, že sa tieto veci kryjú s astronomickými javmi. Pred 20 rokmi, keď som mal ten kameň, bolo práve zatmenie slnka. Včera bol zase nov (na spln a nov býva najsilnejší príliv a odliv).

  Odpověď
  • - takže všetko s mierou….

   Odpověď
   • na kamene je dobry koren slnecnice ale uz si presne nepamatam postup-z knihy B.Bolotov-Zdravy clovek v nezdravem svete. a z umelych praskov vznikne jedine-umely clovek. soda bikarbona je vynimkou potvrdzujuca pravidlo. ale aj nou sa da predavkovat, takze MIERA.

    Odpověď
  • Putinovec 5.2.2019 o 12:57

   Já toto řešení zatím beru jako berličku z nouze.Systém kdy se člověk musí dopovat velkou dávkou vitamínu chem. cestou stvořený je slepá ulička.Logicky mi vychází ,že musí existovat přirozený způsob,jak tělu dopřát přesně to co potřebuje.Pokud připočítáme i další především civilizační vliv,tak bohužel zatím se motáme v uzavřeném kruhu.Jinak ten kámen rozpustí jedlá soda,kyselina křemičitá již obsahuje přeslička rolní a dostatek tekutin.

   Odpověď
   • Vidím to stejně – C je nouzovka, v nouzi funguje, ale dlouhodobě to dobře není.

    Přemýšlím, jestli by při syrové stravě si to C organizmus dovedl vyrobit sám. Viz Jefimov, že člověk bude mít vše, co potřebuje i jen z mrkve a viz videa na leva-netu.

    Nicméně přechodu na čistě syrovou stravu zatím nejsem schopen, takže nemůžu ani vyzkoušet.

    Odpověď
    • @Tom132 – člověka a ještě tuším prý morčata, jsme na Zemi jediní tvorové, kteří v DNA nemají příslušný program tvorby enzymů odpovědných za syntézu C-vitamínu z potravy a tedy jsme odkázáni výhradně na jeho hotový příjem v potravě. Jinak hrozí skorbut https://cs.wikipedia.org/wiki/Kurd%C4%9Bje, https://www.wikiskripta.eu/w/Kurd%C4%9Bje, https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2001/cislo-9/komu-hrozi-kurdeje.html

     Odpověď
     • No – v tom odkazu o DNA nevidím anu slovo. Naopak je tam pozorování, že klíčky (obilniny, luštěniny) jsou proti kurdějím stejně účinné, jako citron, což by potvrzovalo mou domněnku.

      Odpověď
  • Každý reaguje jinak, já zase nemohu bylinky. Vyvolávají mi záněty, cysty apod., ale už jsem o tom psala, s Putinovcem jsme vedli o tom disluzi.

   Odpověď
   • To bude asi tou individuálnou fyziológiou tela. Ťažko hľadať nejaké univerzálne recepty.

    Odpověď
  • Prikladám si na problematické miesto drúzu kryštálu nabitého na slnku. Po priložení spím do 3 min. Manželka zapaľuje sviečky, atd, no romantika .

   Odpověď
   • Obličkové kamene a infekcie močových ciest vyrieši čaj Chanca piedra, nesmie sa ale užívať dlhodobo nakoľko má schopnosť odvápňovať. Viac info si nájdete aj cez vyhľadávače.

    Odpověď
  • Nezkoušel si pít čerstvé šťávy z mrkve a jablka? Jednak je to chutné a jednak je v tom koncentrace vitamínů a minerálů. Já nemám imunitu taky moc dobrou, ale po šťávách bylo velké zlepšení.

   Odpověď
   • Ako dieťa som to miloval, aj s dužinou (na jemno nastrúhaná mrkva a jablko). Každopádne sa opäť vrátim do budúcnosti len k ovociu a zelenine.

    Odpověď
   • Podľa mňa netreba odšťavovať, ale jesť celé, ako nám to príroda ponúka, aj s vlákninou.

    Odpověď
    • Spravne, vlaknina obmedzuje prirychle dvihanie hladiny cukru v krvi a tym reguluje produkciu insulinu.

     Odpověď
    • Jíst celé ovoce určitě. Ale v 0,3 l šťávy máš cca 4 jablka a 5 mrkví, a to člověk jen tak nesní, ale vypije snadno.

     Odpověď
     • Maximilián Takajetotu 5.2.2019 o 16:35

      Keď sa tu preberali „megadávky Cečka“, tak som vyšiel s kožou na trh a vyjadril svoj odlišný názor. Teraz mi nedá upozorniť na problém zvýšenej konzumácie fruktózy. To musíme byť stále pápežskejší ako pápež?

      Odpověď
      • Já mám se šťávami jenom dobré zkušenosti, ale nikomu to nevnucuji.

       Odpověď
       • Maximilián Takajetotu 5.2.2019 o 20:22

        Zatiaľ som tu nevidel žiadny prípad, aby niekto niekomu niečo vnucoval, ale naopak veľakrát sa tu snažíme v dobrom úmysle poradiť. A to vrátane Teba aj mňa.

        Odpověď
      • Kvůli vitamínům a minerálům se vždy čerstvě odšťavňuje zelenina a divoké byliny (například bršlice apod). Ve vláknině má zůstat většina případných nežádoucích příměsí (těžké kovy apod.), takže lze odšťavňovat i zeleninu koupenou v marketech, stále to má významný přínos pro zdraví. Zejména pro nemocné, pro malé děti (pokud to do nich dostaneme) a pro staré lidi.
       Díky razantní změně stravy, jejíž součástí bylo a je denní pití čerstvě odšťavněné zeleniny, se vyléčil z rakoviny prostaty můj švagr. Faktem je, že ne všechny jeho zeleninové šťávy mi chutnají, některé jsem ochutnala jen s jistým sebezapřením. On po 4 letech od diagnozy, bez lékařské léčby, je plný energie a vitality (66r). Ovoce neodšťavňuje vůbec.

       Odpověď
     • Souhlas,Jablka + mrkve = je to super
      nekdy si k tomu pridam cervenou repu i s nati

      Odpověď
     • Pokud přemůžu lenost:= odšťavňujeme ovoce i zeleninu pochutnáme si na šťávičce a do zbytku „suchých pilin“ přidáváme med někdy vanilkový cukr nebo strouhaný kokos a vysušíme v troubě. To pak žužláme u TV nebo na cestě.

      Odpověď
  • Ja uzivam celaskon 1g 2-3x denne. Aby nedoslo k prekysleniu doplnam to chlorellou a xelenym jacmenom.dufam, ze to nebude mat rovnaky priebeh alo u teba

   Odpověď
   • já mám s vyššími dávkami umělého céčka taky špatnou zkušenost

    Odpověď
   • Podľa mňa to netreba užívať v takých dávkach dlhšie ako týždeň. Za ten týždeň to musí telu pomôcť, ak tam bol nejaký problém. A za týždeň sa kameň určite nevytvorí.

    Odpověď
   • Prečítajte si na príbalovom letaku pridané látky v celaskone. a to tam ešte nie sú uvedené všetky. https://www.adc.sk/databazy/produkty/spc/celaskon-tablety-250-mg-142235.html

    Odpověď
   • Podařilo se mi dohledat na webu odkaz na postup při braní vyších dávek vit.C, takže ho sem vkládám:
    http://www.zdravi-az.cz/doc/R04-62-64-Hledate_elixir_mladi.pdf
    Důležitý je ten text v červeném rámečku na první straně.
    Osobně vyzkoušeno sic nemám, ale chystám se, mám k tomu důvod.
    S ledvinami jsem dosud žádný problém neměla, tak do toho půjdu.

    Odpověď
    • Děkuji za odkaz. Uložila jsem si a až uzraje čas, vyzkouším též.

     Odpověď
    • Dík!

     Kombinace kyseliny askorbové s jednlou sodou 2:1 a rozmixovat s červeným ovocem nebo zeleninou. Pak se netvoří kameny a člověk do sebe zároveň necpe přímo kyselinu. Tak tohle časem zkusím.

     Odpověď
     • Teď jsem si prohlížel nabídku Fichemy, a našel jsem tam i askorbát sodný – https://fichema.cz/askorbat-sodny-e301/1555-askrobat-sodny-e301-400-g-8592861134038.html

      Bude fungovat jako ten, který si doma udělám reakcí kyseliny L-askorbové a hydrogenuhličitanu sodného? Máte s tím někdo zkušenosti?

      Odpověď
  • „K vyšším dávkám C se má brát kyselina listová (ta se rychleji spotřebovává), dále vitamin B6 a hořčík, které zabrání tvorbě ledvinových kamenů.“
   Cituji z rad Jana Hromady z Opavy, který vysoké dávky C na sobě praktikoval ještě za socíku a nakonec dal k dispozici svůj recept na smíchání s rajčaty (domácími). Jeho recept ještě propracoval Jarda Zajíček, míchat se dá i s jinými bioflavonoidy v přírodní podobě-kvůli účinnosti.
   Osobně na sobě jsem dosud nezkoušela.

   Odpověď
   • To je docela zajímavé, protože mezi flavonoidy patří i rutin. Nedávno jsem psal, že kombinace C+rutin (součást vitaminu P) vyživuje cévní stěny. Jinak se prodává Ascorutin, což je céčko a rutin v tabletce. Taky by mohl zafungovat čaj z pohanky (je bohatá právě na rutin) okyselený céčkem.

    Samozřejmě se nabízí otázka, jestli všechny flavonoidy v lidském těle fungují stejně – myslím, že asi ne.

    Odpověď
    • Hael, dovolte mi doplnit informace o RUTINU ktery s vitaminem C vyzivuje cevy …o svoji osobni zkusenost.
     O rusech se rika , ze jsou zdravy narod. a .urcite za tim stoji vice factoru, jako HORKA BANA, ci GRECKO coz je vlastne nase pohanka a v RU je to temer narodni jidlo.
     Mne pred lety praskaly cevy, tedy kdyz jsem utahoval nastrckovy klic a a neomotal jsem si ho napred hadrikem + rukavice tak mi naskocila boruvka/cucorjetka/velikosti i barvou.
     ..pokud jsem si to nepropichnul tak to bolelo.
     Koupil jsem knihu SAN SOBE DOCTOREM od J.Cingrose kde o pohance pise, ….no a od te doby si ji delam 2-3 tydne. ve forme kase ci omelet
     Vubec nejlepsi recept dela moje zena ktera ji pridava tak 30-40% do ryze a je to moc dobre, barevne pro oci i na chut, do toho nakrajenou papriku a listky petrzele. a vsichni to prijali vcetne vnoucat/

     Ja si delam pohanku tak, ze ji prazim na panvicce tak 2-3 minuty az zacnou jednotlive zrnicka praskat a otevirat se,,, pak to zaliji studenou vodou, proplachnu dam do hrnku a zaleji stenym mnozstvim varici vody… za 15 minut t/hotovo/ a. pridam do salatu
     spolu s olivovym olejem, majolkou, horcici ap
     Jo a nakonec, problemy s praskanim cev zmizely. doporucuji

     Odpověď
     • na té pánvi se to praží nasucho, nebo s olejem?

      Odpověď
     • @delnas – díky za zajímavé doplnění. Já si myslím, že kaše byly kdysi tradičním jídlem i v našich končinách (pohanka, jáhly). Jenom jsme na to nějak zapomněli. Rusové tuto tradici nejspíš pořád drží. Docela by mne ještě zajímalo, jestli by ten rutin (flavonoid) mohl vylepšit účinky céčka – jak psala výše @Rigana.

      Odpověď
     • Adriana 6.2.2019 o 9:55

      pohanku jsem poprvé jedla na letní aktivitě ve Voroněži, tehdy nám moc nejela :)
      ted ji upravuji jako rýži, navrch hodně osmažené cibulky, + rajčatový salát, lehké rychlé..

      Odpověď
      • Výborná je i pohanková krupice. Jinak pohanku nakupujI z českého pohankového mlýna Šmajstrla: https://www.smajstrla.cz/cs/46-pohankovy-mlyn-smajstrla

       Odpověď
      • Pohanku si teď v zimě často připravuji v zaměstnání: ráno nasypu malý šálek pohanky (celá, nedrcená a především ta světlá, nepražená) do jídelní termosky (mám Esbit), zaliji vroucí vodou (2:1) a zavřu. V poledne vyklopím teplou hotovou pohanku na talíř, ochutím trochou umeocta (umí báječně dochucovat a navíc je zdravý), bohatě pokapu panenským olejem, a přidám velikou porci domácí fermentované zeleniny, střídám kimči s kysaným zelím, podle toho, co mám doma aktuálně vyrobené k dispozici. Uvádím to sem kvůli inspiraci.

       Odpověď
  • jardob, když je člověk nemocný (mám teď na mysli akutní choroby s horečkami), naopak to svědčí o tom, že jeho imunita pracuje. Zcela bez horeček a nemocí bývají často lidé se závažnými chronickými onemocněními – tam už organismus na horečku (na boj) nemá sílu.
   Dokud je horečka, je to dobré.

   Odpověď
   • Vzhledem k tomu, že teď u sebe řeším takovou divnou „nízkoteplotní“ virózu, tak mne kromě céčka (já vlastně raději piju roztok askorbátu sodného) ještě napadla třapatka/echinacea. Ale zkušenosti s ní moc nemám.

    Odpověď
 17. pro Zahoraka,
  REf. Jiri Cingros…..SAM SOBE DOCTOREM. strana 141/roztata voda z ledu…..
  Vec je v tom, ze i v teplokrevnem tele v tesnem kontaktu s biologickymi molekulami
  se nachazi cast vody ve zmrazenem stavu.
  Tyto ledove struktury jsou jsou jakousi matrici pred-obrazem zivota.
  jejich existence umoznuje v organismu aby v nem probihaly zivotne dulezite biofyzikalni a biochemicke reakce, zejmena rozvod energie do celeho tela.
  V nasem tele jsou zive molekuly ulozeny v v ledove mrizce jako v idealne tvarovanem pouzdre…..?,,,,etc.
  Jak jsem koupil tak prodavam. ahoj

  Odpověď
 18. Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Pohádky o proměnlivém pohlaví
  https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/495881-sexuolog-jaroslav-zverina-pohadky-o-promenlivem-pohlavi.html

  Odpověď
 19. to je na co dobre toto hazardovanie s hladovkami a postami co sa chcete dodzubat??

  Odpověď
  • Když je zvíře nemocné, tak nežere. Následuj instinkt.

   Odpověď
  • Možno by bolo lepšie, keby si si o tom niečo prečítal, následne skúsil, a potom sa až vyjadroval.
   Mudr. Vilma Partyková, Hladovění pro zdraví, http://apache2.pum.edu.pl/~fasting/Partykova—Hladoveni-pro-zdravi_1998.pdf

   Odpověď
  • očista od toxinů nahromaděných v těle? jedno až třídenní půsty prokazatelně napomáhají očistě organismu.
   Například za ty roky toho svinstva z masa ve střevech, a podobně.

   Nejsem nějaký nadšenec půstů, ale přesně jak píše Tom, když je mi mizerně tak moc nejím a uleví se mi. Když je mi mizerně a nacpu se, zažívám opak.

   Odpověď
   • a dodávám, jedno až tří denní půsty nejsou hazardování.

    Odpověď
   • Jen osobní zkušenost: Jednou jsem takový půst (dva dny a tři noci) zrealizoval a mohu jen doporučit. Vyčistí tělo i mysl (ono to vlastně ani oddělit od sebe nejde, to je výmysl moderní medicíny) a rozhodně neublíží. Dodávám, že jsem při tom pil dost vody.

    Odpověď
    • Taky potvrzuji, ta úleva na mysli a posílení bystrosti, jak bych to řekl, je přímo hmatatelné. Je to i dobré když se člověk potřebuje na něco soustředit delší dobu, nemít trávící trakt plný a zatížený. Ubírá to na energii.

     Jinak já to nedělám nijak systematicky, ale někdy mi prostě dojde že už jsem dva dny nejedl a nic mi nechybí, při nemoci taky ztratím chuť k jídlu automaticky, ve vedru, prostě tělo si vždycky samo řekne jak to chce a není nic neobvyklého že hlad dostanu až třetí den.

     Odpověď
     • pro vsechny komentare nade mnou…palec nahoru…
      Jeste bych pridal poznamku…mrknete se na take na vasi krevni skupinu
      napr.“"A „“ ma v zaludku malo kyselin=tudiz tezko zpracovava bilkoviny/steak, kotletu ci „“raznici na tyci“"

      Odpověď
    • Vydrzal som nejest 24 hodin a moc energie som nepocitil, skor unavu a ukrutny hlad.Ale suhlasim ze to moze rozhodne len pomoct.

     Odpověď
 20. Dobrá zpráva pro všechny, kdo věří v léky proti rakovině:
  https://www.novinky.cz/veda-skoly/495971-do-roka-budeme-umet-kompletne-vylecit-rakovinu-slibuji-vedci-z-izraele.html

  Odpověď
  • Holokaust se do doby zpřístupnění léku odkládá. Připomíná mi to zápletku podle k. Čapka z Bílé nemoci /dr. Galén/

   Odpověď
   • Mně to spíš připomnělo jednu starou anekdotu: “ V USA nejsou chudí lidé, jsou tam jen „předbohatí“" ..

    Odpověď
  • MuTaTo (z anglického multi-target toxin, tedy toxin zaměřený na více cílů), podle nich má jít v podstatě o „lék na bázi antibiotika proti rakovině, de facto technologie narušení nejvyšší úrovně“.

   …. a uz mne vyjely anteny …

   Odpověď
  • takové zprávy lze najít napříč posledními padesáti lety nejméně.

   Odpověď
 21. Ochrana před mobilním zářením: český přístroj Somavedic získal další mezinárodní certifikát. Přístroj neutralizuje geopatogenní zóny a elektrosmog. Z obyč. „mrtvou“ vodu z kohoutku umí přetvořit na „živou“ strukturovanou vodu.
  Bion, tak se slovinský institut jmenuje, už od roku 1990 zkoumá i jemnohmotnou energii, kterou konvenční měřicí zařízení nedovedou běžně zachytit. Ono by to určitě šlo, kdyby se chtělo, ale nezapadá to příliš do současného pohledu na vědu a tak se v akademické obci raději předstírá, že nic takového zkoumat není třeba, protože to možná ani neexistuje. Přístroj neutralizuje geopatogenní zóny a elektrosmog. Během telefonování byl zaznamenán vliv Somavedicu Medic Uran na svalovou aktivitu, nepravidelnost srdeční činnosti, dýchání, rozšíření hrudníku a teplotu prstu. Velký vliv měl ale přístroj na lidi i v momentě, kdy netelefonovali, ale měli mobily v pohotovostním režimu 5 až 10 centimetrů od hlavy. https://www.casopis-sifra.cz/ochrana-pred-mobilnim-zarenim-cesky-pristroj-somavedic-ziskal-dalsi-mezinarodni-certifikat/?fbclid=IwAR3wJg7behJdod6ko2R2CTe6RpGptTioa6Xh6EzjCFoDLk0oIwyrrImUtJc

  Odpověď
  • Člověk 4.2.2019 o 8:24

   Proč je to tak drahé?

   Odpověď
   • Putinovec 4.2.2019 o 8:48

    Při té lidové ceně se člověku na mysl dere slovo šmejdi.

    Odpověď
   • V podstatě nedohledáte seriozní recenze, kromě těch nadšených, kteří přístroj dostali asi darem..našla jsem něco na testuj.cz nebo tak nějak, už nepamatuju adresu, tam to mělo snad kolem 10-15 testujících, a reakce byla podstatně vlažnější, tak nevím…abych vyhodila peníz jen za barevnou lampičku, akceptovala bych tak tisícovku :)

    Odpověď
    • Člověk 4.2.2019 o 13:43

     Přece nikdo nenapíše recenzi s tím, že si za cca 17 tisíc Kč koupil barevnou lampičku, která sice pěkně svítí, ale jinak je na dvě věci :) Ta cena je takový řekl bych podpůrný „placebo efekt“ pro případ, že by někdo chtěl napsat negativní recenzi :)

     Ale nyní vážně: chápu, že některá zařízení a technologie jsou drahá proto, protože obsahují drahé komponenty na výrobu a samotná jejich výroba je také drahá. Lampa prý obsahuje minerály, které jsou označeny jako „drahé kameny“ https://e-somavedic.cz/co-je-somavedic-a-jak-funguje.html.

     Pokud to má hlava vyhodnotí, tak tady máme skvělé zařízení složené z drahých kamenů, které je dostupné jen těm, kteří jsou ochotni vytáhnout z peněženky dost peněz. Mně ovšem tento přístup nerezonuje s vnímáním světa, kdy jsou zdraví prospěšné technologie dostupné jen někomu. Zdá se mi to, jako elitářský přístup při nemožnosti ověřit, zda-li lampa funguje jen a pouze při použití „drahých kamenů“, nebo princip funguje při použití „obyčejných“ minerálů z přírody.

     Odpověď
 22. Ahoj, mám dotaz na exotické ovoce „NONI – Morinda citrifolia“, říká se, že to je strom života a jeho plody mají 150 – 200 léčivých látek, jen není jedonuché zjistit, kdo ho už zkusil a jestli mu pomohlo. V Evropě se nedaří prosadit noni šťávu, protože nemůžeme říkat a psát , jestli opravdu léčí – žádost leží v EU již několik let a nechtějí odtajnit výsledky léčby, takže si to musíme vyzkoušet sami. A na různých e-shopech, kde se prodává noni šťáva, bude už nějak chemicky ošetřena..a její léčivé látky už nebudou mít takovou hodnotu..nebo jestli někdo znáte, někoho kdo to pěstuje nebo jestli existuje důvěrihodná stránka s e-shopem..i jestli se s tím někdo z Vás léčí..budu moc ráda za informace. Díky a hezký den přeji Všem :)) Numen

  Odpověď
  • Mart’as 30.1.2019 o 13:49

   Zdravim Numen,
   Tady na Floride jsme si jeden stromek Noni zasadili na zahrade (objednany z Hawaje). Plody ktere nese se nejedi, to ovoce smrdi jak smradlavy syr, ale naklada se do sklenic a uzavre. Nechava se na slunci 3-6 tydnu,kazdy ma jiny recept. Noni v te sklenici fermentuje,vylucuje stavu,ktera pozbyva ten zapach,takze je lepe stravitelna. Pak to vsechno prelejes pres platynko a vymackas i to ovoce,ktere uz ma tvar shnile brambory. A pak konzumujes podle potreby najlepe na lacny zaludek tak polevkovou lzici aspon. My si ji davame preventivne nekolikrat do roka.

   Jinak zkusil jsem i tento produkt https://www.gnc.com/noni/350629.html?mrkgcl=1098&mrkgadid=3311055360&product_id=350629&flagtype=nonbrand&vendor=none&channel=ppc&adpos=1o1&creative=291617255994&device=t&matchtype=&network=g&gclid=EAIaIQobChMIj52Gy8GV4AIV0ODICh1-HgpuEAQYASABEgInzvD_BwE&gclsrc=aw.ds
   a chutnalo to stejne jako to co jsme si udelali doma. Tady v USA to lze koupit v kazdem obchode na zdravou vyzivu jako napr. WholeFoods market apod. Pravy noni juice poznas i podle ceny, je mnohem drazsi nez jine dzusy,a casto certifikovany. Mam dojem ze lze koupit i na amazonu.

   Zde je jeste stranka na university of Hawai
   https://www.ctahr.hawaii.edu/noni/research.asp
   Tam najdes nejvice informaci o noni, delali s noni nejdelsi vyzkum a vlastne veskere informace o noni pochazeji z jejich vyzkumu.

   Odpověď
   • Chutnat to může stejně, ale aby to mělo stejnou hodnotu a když jste si to vyrobili doma, což je nejlepší,co může být..no to já právě se bojím, koupit z eshopu a než by mi to přišlo tak to bude měsíc a teď ještě jakou to má trvanlivost, musí to být nějak ošetřené, aby to vydrželo, aby to mělo ještě tu hodnotu, ty léčivé složky co má…a tady v ČR jsem to nikde neviděla v krámku se zdravou výživou nebo bio obchod…to abych si udělala dovolenou na Hawai :D…prostuduji eshop a produkt, co jste mi poslal. Díky za info :))

    Odpověď
  • Užívala jsem to ve vegetariánských tobolkách, kde byl pomletý plod bez jakýchkoliv přísad. Pomohlo mi to na nervy. Je to ale už dlouho, takže si přesně nepamatuji, odkud jsem to koupila
   https://duckduckgo.com/?q=NONI+kapsle&t=h_&iar=images&iax=images&ia=images

   Odpověď
 23. Dobrý večer všem, chtěl bych se zeptat na radu zkušenějších.

  Zkouším půst, začínám třetí den. Nijak jsem to neplánoval, měl jsem klidnější víkend, tak jsem kusil vynechat jídlo. A bylo to příjemné. Ale teď už jsou pracovní dny a ta energie přece jen chybí, počítám, že tak ještě den dva a budu se muset najíst.

  Jaké máte postupy na návrat k normální stravě?

  Odpověď
  • Jani.Janka 28.1.2019 o 23:36

   Půst – většinou 10 denní – jsem držela mnohokrát. 3. den je kritický, pak už by to mělo být lepší :) Pokud ho chcete ukončit, začínala jsem kouskem vařené nesolené brambory, dušenou mrkví – prostě něčím nenáročným v minidávkách :)

   Odpověď
  • Maximilián Takajetotu 29.1.2019 o 9:15

   Začal si najlepšie ako si len mohol. Spontánne. Všetko je v hlave a tak si sa ušetril zbytočných psychických vedľajších prejavov. Ale v hlave je aj to, že v práci by Ti chýbala energia. Keď sa telo prepne do ketózy, tak energia bude. Hladovka bez telesnej aktivity je o ničom. Pri hladovke sa bežne robia denne 10 km prechádzky a chodí sa do práce. To nie je choroba. :)
   Opakujem, že všetko je len v hlave. Treba ale zachovať mieru. Na prvýkrát to nemusí byť hneď rekord v hladovaní.
   K tomu návratu k normálnej strave po hladovke. Už vidím vlka ktorému sa podarilo po mesiaci konečne niečo uloviť, ako si dá iba malé sústo, aby sa mu nechytilo žalúdka. :)
   Tým som chcel iba povedať, že je to individuálne. Záleží na tom po koľkých dňoch sa ideme najesť, v akom stave máme tráviacu sústavu, k akej „normálnej“ strave sa vraciame …
   Vývarom asi nič nepokazíme. Ak je hladovka dlhšia tak sa musia črevá znova „naučiť“ pracovať a zároveň z nich treba odstrániť zbytky detoxu. Ja si dávam ovsené vločky rozmočené vo vode zo strúhaným zelerom, čo považujem za najlepší mix vláknin. Sústa menšie podľa pocitov… a potom pomaly do normálu.
   Je to na dlhú debatu. Na nete je okolo hladovky veľa dobrých informácií, ale aj dosť bludov…
   Ja sa chystám na dlhšiu hladovku niekedy v polovici až koncom februára. Má to určitý dôvod a možno o tom niečo aj tu napíšem.

   Odpověď
   • Maxmiliáne, mohla bych se zeptat, zda máte zkušenost se suchým půstem víc jak 2 dny?

    Odpověď
    • Maximilián Takajetotu 29.1.2019 o 11:20

     S tým nemám žiadnu skúsenosť.
     Moje „chápanie“ asi tak ďaleko ešte nie je. :)
     Jedlo je jedna vec a tekutiny druhá. Jednak som to asi nemal zapotreby skúsiť a hlavne sa priznám, že sa mi to zdá neprirodzené.
     Ale už teraz viem, že Vaša otázka bola spúšťačom, že si to raz skúsim. :)
     Ja to okrem zdravotných benefitov beriem aj ako skúsenosť, čo znesiem. Ak mám odskúšané koľko vydržím bez jedla a niekedy v živote nastane situácia, že to jedlo nebude, ja už budem na takúto situáciu aspoň trochu pripravený.
     S tekutinami by to nebolo tiež na škodu.
     Naštudujem, urobím si názor a asi aj odskúšam.
     Ďakujem za stimul. :)

     Odpověď
     • Suchý půst (vlastně spíš polosuchý) tzn. že nepijeme, ale kontakt s vodou jako koupel, sprchování, čištění zubů a mytí rukou je.
      Polosuchý půst je mnohem rychlejší než běžný půst. Pro mne osobně je ideální dát první den tento polosuchý půst a druhý den většinou odpoledne přecházím na běžný půst. Při takovém půstu odpadá pocit chladu. Říká se, že jeden den takového půstu vydá až za tři dny běžného půstu. Tělo lépe a rychleji vylučuje jedy. Uvnitř těla dochází k boji o vodu mezi buňkami a mikroorganismy. Buňky jsou ve výhodnějším postavení, odebírají vodu mikroorganismům a tím se likvidují ložiska infekcí. MUDr. Partyková to obšírně popisuje ve své knize Hladovění pro zdraví.

      Odpověď
      • Maximilián Takajetotu 29.1.2019 o 12:40

       Už som si niečo stihol zatiaľ prečítať a ostaneme pri tom polosuchom.
       Ten suchý je dosť hardcore. :)
       Pochopil som správne, že pri tom polosuchom a suchom prebieha účinnejšie proces autofágie ?
       Vysvetlím.
       Som zdravý, ale opotrebovaný. Mal som dostatok energie na to, aby som si zničil aj svojou vinou dve platničky. To je na veľmi dlhé rozprávanie. Takže len v skratke.
       Na jednej platničke mám herniu a o tu starosť nemám. SM system mi výrazne pomáha a verím, že to bude ok. Tá druhá je ale prasknutá a obsah vyteká.
       Plán je taký, že zhruba po dvoch mesiacoch cvičenia si naordinujem pôst a autofágia sa postará o zbytky vytečenej a naspäť nevstrebanej platničky.
       Sám som sa do toho dostal, sám musím z toho von.
       Záchrana topiaceho sa je v silách jeho samotného. :)
       O mojej skúsenosti so zdravotníctvom v tejto veci radšej pomlčím.

       Odpověď
       • Já tomu tak rozumím.
        Cituji: Odvodňováním organismu se rychle zahušťuje krev, čímž dochází k různým osmotickým tlakům mezi krví a mezibuněčnou tekutinou. Do krve difunduje tekutina z mezibuněčných tkání, která s sebou strhává mezibuněčné usazeniny a tak dochází k očistě. Tato procedura pročistí akupunkturní body a zlepší průtok energie. Protože je v organismu všechno propojeno a vše souvisí se vším, dochází ke sčítání efektivnosti procesů. Lépe probíhá okysličování těla, zvýší se tělesná teplota, zlepšuje se odvádění metabolitů z tkání apod. Dochází k velmi rychlému rozpouštění hlenů a taktéž k rychlému okyselení vnitřního prostředí.
        Na druhou stranu autoři přiznávají, že jde o balancování na hraně a doporučují pouze těm, kteří již mají zkušenost s hladověním, protože polosuchý a suchý půst velmi zatíží ledviny, střeva a srdce.
        Myslím, že Ehret píše, že problémy s plotýnkama způsobují usazené soli kolem obratlů, které je potřeba odvést. Ale osobně s touto diagnózou nemám žádné zkušenosti.
        Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jednodenní polosuchý půst podle mne nepředstavuje žádné nebezpečí. Druhý den v odpoledních hodinách si už tělo začíná o vodu říkat, sucho v puse, vyšťavenost, na kůži je vidět, jak je odvodněná, pocit žízně se zvyšuje. Dovoluje se vyplachovat ústa, ale podle mne to touhu po vodě násobí. Můžou přijít různé bolesti, Ehret to nazývá magickým zrcadlem, tam kde nás pobolívá, je založeno na budoucí problémy a jsou to naše nejvíce zanešená místa. Usnout druhý den bez pití je už pro mne osobně náročnější. Déle jak do třetího dne dopoledních hodin jsem nikdy nevydržela, protože už začínám cítit slušně ledviny. Dobrou kontrolou, aby člověk nezašel příliš daleko je kontrolovat močení. Dokud člověk vyměšuje a urina příliš netmavne, považuji to za bezpečné.

        Odpověď
        • Maximilián Takajetotu 29.1.2019 o 14:15

         No úprimne to neznie nejako lákavo. Ale ďakujem pekne za rady. Ešte to prehodnotím.

         Odpověď
        • Len mi tak napadlo (nemám s tým skúsenosť), že či by to vysadenie vody nebolo lepšie nie hneď na začiatku, ale až v neskoršej fáze pôstu, po niekoľkých dňoch, keď už to najväčšie množstvo škodlivín z tela vyšlo?

         Odpověď
         • Určitě to možné je a dává to smysl. Zkoušela jsem i tuto variantu, ale mě osobně se půst rozjíždí lépe polosuchý a pak s přidáním vody. Často mi při normálním půstu první den bolela hlava, při polosuchém půstu se mi to nestává.
          Po dvou dnech suchého půstu člověk vyloučí to, co jinak po týdnu.
          Varianta je i půst zakončit polosuchým dnem. Vylučování škodlivin se tím extrémně podpoří.
          Je to vše v hlavě, když jsem začínala s půstem, tvrdila jsem, že bez vody nikdy půstovat nebudu. Dnes vím, že jsou tyto dny pro mne lehčí, než když piju. Nevím, jak ostatní, ale já po pár dnech půstu už na vodu opravdu nemám chuť a neužívám si jí. Piju po doušcích. Můj muž vyzkoušel půst bez vody až poté, co sledoval mě. Normálně pije při půstu minimálně 2,5 litru vody denně, bez vody si to vůbec nedovedl představit.

          Odpověď
  • Tak to ja som hladovvku nikdy nedržal viac ako pol dňa (na štedrý deň) ale to potom večer aj tak vyrovnám … Verím že hladovka je úplne super vec pre tých čo chcú okrem iného aj schudnúť. Ako rád by som sa do toho pustil, ovšem pri mojich dispozíciách si myslím že by som sa po 10 dňoch hladovky scvrkol na polovicu a to by som nerád. Celý život sa totiž snažím pribrať a konečne teraz je to tak v norme. Ja proste jem kvantá a nepriberem ani deko. Keď som bol malý, bol som dosť chudý. Teraz som zo sebou spokojný ale nerád by som stratil čo i len 1 kilo z tvrdo a poctivo nadobudnutej hmoty. Ako toto zlúčiť rozumne s hladovkou? Ide to ?

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 29.1.2019 o 10:07

    Ber to ako dar.
    Niekto si len prečíta jedálny lístok a priberie. :)
    Možno určitá forma prerušovaného pôstu by bola možná, ale to treba guglovať, guglovať a urobiť si vlastný názor či skúsiť. Ale keď neskúsiš, asi sa nedozvieš.

    Odpověď
   • Dle Ehreta nejsnáze půstují velmi štíhlí lidé. Po návratu na běžnou stravu se kila celkem rychle vrací. Nejvíce se hubne první tři dny (cca kg za den), později už je úbytek pomalejší, záleží na naturelu půstaře. Silný člověk hubne i víc jak 2 kg za den.
    Pokud je strach o váhu doporučovala bych spíš šťávové dny. MUDr. Partyková je velmi štíhlá a držela 40denní půsty, píše, že od určité váhy už kila dolů nešla a po ukončení půstu se rychle dostala zpět na svoji váhu. Při půstu tělo jako první likviduje vše co tam nepatří tuky, hlen, soli, tumory až v poslední řadě sahá na svaly.

    Odpověď
    • Děkuji za cennou radu. Třeba nakonec taky zkusím delší půst :-)

     Odpověď
   • Mám stejný problém. Za každé kilo, co přiberu jsem ráda. Nejsem sice nějak extra hubená, ale z delší hladovky mám strach. Takže mi po určitém hledání vyhovuje tzv. částečná každodenní hladovka (pokud to tak můžu nazvat). Je ale fakt, že si na to muselo tělo zvyknout. Večer jím naposledy v 17 hod, max. 18 hod. Ráno až po 8. hodině. Žaludek se sice ze začátku bouřil, protože jsem byla zvyklá jíst i dost pozdě a ráno brzy. No a jinak se snažím dodržovat jídlo 3x denně bez zapíjení vodou. Tu piji až cca 1,5 h po jídle a 0,5 h před jídlem. Co se týká trávení a naslouchání vlastnímu tělu, tak si myslím, že tato cesta je správná, protože jsem asi 3 kg přibrala a držím se na stejné váze.

    Odpověď
    • Bude to hodně individuální. Mám velmi štíhlou kamarádku, společně jsem procházeli 8mi denním půstem. Hubla kilo denně první čtyři dny, pak už méně, ale dost jí padal cukr, takže se cítila slaběji než ostatní. Zkušený provázející jí podal v krizi lžíci medu. Pro mne to bylo překvapení, protože to vnímám jako přerušení půstu. Možná je pro velmi štíhlé lidi vhodnější přerušovaný půst. Každý si musí přijít na své.
     Naopak kamarád zřejmě podobného ražení jako duj68 půstuje naprosto bez problémů. Při půstu hubne méně a po návratovce jde rychle na stejnou váhu.

     Odpověď
   • Ještě pro duj68 a Iberis:
    Nevím jak pro ostatní půstaře, ale pro mne je první den nejtěžší. Pociťuji největší hlad a hlavně chuť. Pro mne od druhého dne hlad mizí.
    Pokud se vracíme po půl denním půstu, trávení není vůbec zastavené a člověk má pak tendence vše dohnat a stláskat na co přijde. To po denním půstu už jsou mé pocity jiné, tělo jasně říká, že stojí o pomalejší a šetrnější rozjezd. S delším půstem jsem schopná si toto nastavení déle podržet.

    Odpověď
   • dujky :)- ja mám takú kamaradku :) ona zje vajling (bez prehánania)
    halušiek a ešte zchudne..a ja malý tanier a priberiem :D
    - sme ako Laurel a Hardy
    - chodila aj na B-čka inekcie..a trápila sa tým

    Odpověď
  • Zřejmě už jste ve fázi návratu, ale přidám i svoji zkušenost. Doporučuji návrat i po krátkém půstu (např. 3 dny) začít stejným způsobem jako po delším. Jde o návyk, který se do budoucna vyplatí. Zažila jsem na vlastní kůži špatnou návratovku po třech dnech, která se mi velmi vymstila.
   Před ukončením půstu doporučuji výplach střev, pečlivě si vyčistit zuby, poté ukrojit kousek chleba i s kůrkou (asi velikost chuťovky) na něj promačkat stroužek česneku. Sousto je třeba co nejlépe rozkousat, proslinit a vyplivnout. Nikdy nepolykáme. Proces pomůže desinfikovat ústní dutinu, která se zanáší v rámci vylučování škodlivin při půstu a také startuje zastavené trávení. 20 minut poté je nutné vzít první tekutou potravu. 2 dcl kefíru, nebo jablečná či mrkvová šťáva. Šťávu z jablek je možné říznout i jiným ovocem (hrozno, hrušky), volila bych ale místní druh a nekombinovala bych ovoce se zeleninou. Partyková doporučuje dle ruských lékařů ukončit hladovku odpoledne, pro tento den by mělo jít o jedinné jídlo. Dále je možné pít čaj s medem, skvělý je šípkový, doplňuje céčko.
   Druhý a třetí den je možné jíst už 3x denně, vždy pouze na hlad, ne na chuť, porce menší. Jíst pomalu, dobře kousat, jídlo si užívat. Dobrá varianta je vývar ze mrkve, celeru, petržele, lze přidat skleněné nudle. Ochucuje se pouze česnekem, první tři dny návratovky nepřijímat sůl, žádné tuky a cukry (krom ovoce). Dále můžeme zeleninu napařenou i syrovou, zeleninový salát s cibulkou, kefír, rozvařenou rýži, pohankovou kaši s medem, žitný chléb s vajíčkem na tvrdo.
   Od třetího dne lze přejít na běžnou stravu. Ale nikdo nemá chuť se po půstu hned zprasit něčím tučným, nebo chemickým. Člověk má pocit čistoty těla (i duše :-).
   Návratovka je mnohem těžší fáze než samotný půst. 3 dny jsou naprosto bezpečné a napoprvé jde o slušný výkon. Jak už bylo zmíněno třetí den přichází krize, která rychle pomine. Ale pokud není možnost s někým zkušenějším konzultovat, nepřekonávala bych se. Postupně bych si pustování osahala a s každým dalším získávala větší jistotu.

   Odpověď
   • Ďakujem všetkým za názory či inšpirácie. Budem nad tým premýšľať. A možno aj niečo vymyslím :)

    Odpověď
  • Čaroděj 29.1.2019 o 11:33

   Mohu z vlastní zkušenosti doporučit tuto dámu https://www.databazeknih.cz/autori/vilma-partykova-17082

   Odpověď
   • Ano, paní doktorka Partyková je u nás v tomto směru nejzkušenější. Také vřele doporučuji. Kniha je obsáhlá, vše má podloženo vlastní zkušeností. Paní doktorce je 82 let a nejvíce se ji v hladovění osvědčila ruská škola.

    Odpověď
  • Podle mne, nejdůležitější ze všeho je, neřídit se radami těch, kteří o dobrovolném hladovění akorát tak někde četli nebo někde něco slyšeli. To pak člověk dopadne jako J.Pomeje. Asi maximum zkušeností v ČR má Pavel Mácha a dělí se o ně na pust.cz, tam doporučuji se podívat a pak knihy G.Malachova.
   Co se týká návratovky, obecně, měla by se držet tolik dní, kolik dní člověk hladověl. Osobně začínám nakrájeným napařeným rajčetem (samozřejmě bez slupky) a dobrá bude určitě již zde zmíněná dušená mrkev. Pokud by jste se chtěl dostat do nemocnice, tak rychlá cesta je ten výše doporučovaný vývar. Při návratovce je třeba si uvědomit, že při hladovění po určité době vymře veškerá střevní mikroflóra a vy ji musíte obnovit.
   Principem dobrovolného hladovění je, že organismus se po 2 – 3 dnech přepne do režimu, kdy začne opravovat,
   čistit a vylučovat do střev všechen bordel, co kde našel. Proto při hladovění je důležité pít alespoň 2 litry vody denně a dělat klystýry. Z logiky věci pak vyplývá, že suchý půst je hloupost, protože odpadní látky se z těla nevyloučí, ale přes střeva se vrací zpět do krve.
   PS: půstuji přes 10 let a můj nejdelší půst byl 25 dní.

   Odpověď
   • Já s Vámi souhlasím, DoubleM. Pana Pomejeho nebudu komentovat, jestliže několik dní po dlouhodobém půstu jedl kapra s bramborovým salátem. Ale jde pouze o informace z bulváru, nicméně jeho životní styl a přístup k alkoholu mluví za vše.
    Partyková čerpá z výborného Malachova, který suchý půst v knize Hladovění s odvoláním na publikaci Způsob regenerace organismu autora L. A. Ščennikova, zabývajícího se léčebnou bioenergetikou, si nechal tuto metodu patentovat.
    Návratovka která trvá stejně dlouho jako půst je ideální, tak by to mělo být. Ne vždy dokážu být tak vzorná. Npařené rajče a jakákoliv jiná napařená zelenina je také výborné řešení. Mě osobně se osvědčilo první jídlo tekuté, zkoušela jsem různé varianty. Obzvlášť po suchém půstu to jinak nejde. Co je špatného na slabém zeleninovém vývaru jako druhé jídlo? Samozřejmě neokeřeněný, čirý.
    Osobně ani při normálním půstu dva litry tekutin nedokážu vypít a zdá se mi, že to ani není nutné. Záleží na konstituci. Chlap 2m a 100 kg tolik tekutin při půstu určitě potřebuje, žena 1.65 a 60 kg myslím ne. Vím, že voda ředí a podporuje vylučování, ale mě dobře nedělá. Při půstu jsou dny, kdy vypiju třetinku, jindy 1 – 1,5 litru. I to mi přivedlo k testování polosuchého půstu, nikomu ho nevnucuji. Řekla bych že je to jako vše individuální. Čistit průběžně střevo před i v průběhu rozhodně, bez toho delší půst nejde.
    Proti Vám jsem břídil, půstuju celoživotně, posledních 5 let delší půsty, nejčastěji týdenní, nejdelší 11 dní.

    Odpověď
    • Vývar? Když jsem psal příspěvek, nevím proč, ale měl jsem na mysli hovězí vývar, se zeleninovým nemám zkušenost.

     Odpověď
     • Hovězí vývar by mohl být smrtelný, ten myslím nemohl mínit ani Maxmilián, ale nechci mluvit za něj.
      Já nastrouhám kořenovou zeleninu, povařím v trošce čisté vody, aby tekutiny nebylo moc, přidám česnek, někdy skleněné nudle (rozhodně ne normální), lze přihodit trošku zelené natě. Vznikne takový jalovější, ale teplý produkt (hodně ošizená polévka), který dělá zažívání dobře. Mám ozkoušeno.

      Odpověď
      • Já jsem vývar ještě nezkoušel, dávám přednost čerstvým zeleninovým šťávám.
       Jinak pro začátečníky, vždy je potřeba začínat s lehce stravitelnou zeleninou a malé porce, co se vám vejde do hrsti a ovoce až tak 3.den. A s klystýry nepřerušovat, protože čistící proces stále pokračuje.
       Každý by si měl zapamatovat, půst není problém, problém je návratovka, tam je třeba projevit silnou vůli.

       Odpověď
       • On si každý musí na sobě vyzoušet, jak má dojezd po ukončeném půstu vypadat a jak jeho tělo reaguje. Sebedelší půst může špatná návratovka úplně zhatit a ještě zadělat na drsné problémy. Proto nemám ráda radu, že krátký půst do tří dnů nepotřebuje žádnou speciální návratovku. Razím teorii raději kratší půst a vzorná návratovka, než dlouhý a nekázeň při návratu. Souhlasím s tím, že napařená zelenina je vhodné jídlo úplně pro každého a nic se s ní nemůže zkazit.
        Pravda je, že ovoce po ukončeném půstu bych doporučila pouze těm, co nejí maso, anebo jsou už před půstem na dělené stravě. Masožroutům a těm co jsou hodně zanesení bude v těle kvasit a dělat nepohodu.

        Odpověď
       • Vlastne Haškov Dr. Grünstein, aj keď to na prvý pohľad pôsobí komicky, ukázal veľkú životnú pravdu. (Hladovka a klystír)
        https://youtu.be/j_t8dfHBcXM?t=73

        Každopádne vďaka za osobné skúsenosti. Okrem zdravotných benefitov, je to aj veľká skúška vôle.

        Odpověď
     • Maximilián Takajetotu 29.1.2019 o 17:44

      Prepáčte, ale nevšimol som si, že je to mierené na môj výrok o vývare. Samozrejme všetko beriem na seba a mal som sa presnejšie vyjadriť.
      To s vývarom mám z tohto dokumentu presnejšie časť od 29:12 a keď si pozriete celý dokument, tak je z neho jasné, že sa jedná o zeleninový vývar.
      https://www.youtube.com/watch?v=kFbIvPY5eh0
      Ešte raz sa ospravedlňujem. Mal som sa presnejšie vyjadriť.

      Odpověď
    • rakovina sa vyhladovat neda

     Odpověď
  • Dík všem za rady a zkušenosti.

   U mě je to tak, že během třetího dne se krizovka překulila v euforii a bylo mi líto s půstem končit. Zkušenosti nádhernáa všem doporučuju. Efekt vyhodnotím později, ale už teď je jasné, že jsem zhubl pár kilo, v posilovně okamžitý efekt na cvicích s vlastní vahou a hlavně – neuěřitelná úleva od chronické infekce dutin.

   A k tomu návratu – dnes večer to vidím na trochu dušené zeleniny, zítra přidám jáhly, banán a jogurt.

   Ještě jednou dík všem, a jak říkal Jox, buďte zdraví!

   Odpověď
   • To je nádhera, Tome! Držím palce s návratem. S jogurtem bych počkala, dala bych spíš kefír.

    Odpověď
  • Navratovka podľa Pavla Machy. Hrsť na parnej zeleniny, jesť len na hlad. Pust.cz je zakonzervovany, tam môžeš len čítať. Zopár ľudí ešte stále nájdeš na vitarian.cz vrátane Pavla.
   O suchom pôste tam písal aj buc 11. Ten to dokázal ťahať aj týždeň.

   Odpověď
   • Doba ktorú človek vydrží prežiť bez jedla alebo bez vody je limitovaná. Niekto skolabuje aj po troch dňoch bez vody od dehydratácie, každopádne 7 dní je maximálny známy limit, a to už vyzerá na ťažký hazard so zdravím, na hranici života a smrti.

    Odpověď
    • Ako Buc zvykol písať „ak to zistili v petriho miske, tak to bude pravda“. Aj o pôste sa písalo aký je nebezpečný.

     Odpověď
     • ved je telo potrebuje vyzivu ,

      Odpověď
 24. Ma niekto skusenosti s antioxydantom SKQ1, ktory objavil
  Skulacev? Zatial sa predavaju le kvapky do oci „Visomitin“
  ktore maju vyliecit radu ocnych nemoci.

  Odpověď
 25. Chtěla bych se zeptat – mohou se pít bylinné čaje (třeba dva či tři na různé potíže) současně?
  Momentálně piju kopřivový čaj kvůli příliš suchým vlasům a pomáhá. Pokud by ale pro případný jiný problém byl vhodný i jiný čaj, jak postupovat?

  Odpověď
  • Řekl bych, že se to dá. Asi bych třeba do jednoho čaje nedával velkou směs různorodých bylin najednou. Nicméně ani to není vyloučené. Jediný důvod proč ne, mne napadl u čajů pro trávicí systém – některé je vhodné pít před jídlem (příprava trávicího systému), některé po jídle (pomáhají trávení). Asi bych pro začátek zkusil víc hrnků, a nějak to časově rozložit. Při tomto způsobu třeba i snáze zjistím, že mi některá bylinka moc nesedí.

   Jinak hovořím o běžných bylinkách, dostupných v těchto končinách.

   Odpověď
   • Díky. Tak jsem to i myslela – ne namíchat „svou“ směs. Jednotlivě, ale pít ve stejný den.
    Jinak to zatím nepotřebuji, jen jsem se chtěla zeptat někoho věci znalého, abych věděla třeba pro příště.

    Odpověď
  • Putinovec 27.1.2019 o 17:41

   Pokud pijete čaj z kopřiv natrhaných před rozkvětem a ne starších než půl roku,tak si čistíte celé tělo,protože kopřiva čistí krev a tím si vyčistíte celý organizmus.Jen nezapomente na to,že jak dlouho čaj pijete,tak dlouho dejte tělu čas na vstřebání účinků bylin.Neužívejte tuto kůru déle než 3 týdny a poté si dejte 3 týdny pauzu.Jinak směsi bylin používám v čajích běžně,tím nic nezkazíte,jen musíte myslet na to,že různé bylinky mají různý způsob zpracování .Některé za tepla,jiné studeným výluhem.Dost často se směsí bylin dosahuje většího očistného efektu.

   Odpověď
   • Kopřiva je na čištění krve dobrá. Já jenom doplním, že ke stejnému účelu lze využít i čaj z borůvkové natě. Myslím, že i nějak srovnává hladinu krevního cukru. Pro někoho to borůvčí může být lepší i proto, že kopřiva u něj způsobuje alergickou reakci.

    Odpověď
    • Putinovec 28.1.2019 o 7:30

     Záleží na tom,co člověk potřebuje pročistit.Na různé potíže se používají různé směsi.Z vlastní zkušenosti mohu doporučit pročistovat pravidelně každou sezonu.Člověk tím předchází potížím.Stačí trhat to,co máme ve svém okolí.

     Odpověď
  • Děkuji oběma za informace.
   Ještě bych se tedy ráda zeptala, co doporučujete na hypertenzi.

   Odpověď
   • bylík
    https://www.bylik.cz/?gclid=EAIaIQobChMImYuN2r2Q4AIVEeh3Ch19zwSTEAAYASAAEgKK_PD_BwE
    https://www.bylik.cz/kategorie/bylinkove-smesi

    Odpověď
   • vecer zaliat studenou vodou,macerujte cez noc špetku imela,rano na lačno pít…

    Odpověď
   • Putinovec 28.1.2019 o 16:24

    Čaj nebo kapky z hlohu obecného,pomalu pročištuje cévy.Stejnou službu by měla udělat i jedlá soda.Jako čaj se používá kokoška pastuší tobolka a srdečník obecný.Klidně udělejte z obou bylin směs,čajová lžička na půl litru,zalít horkou vodou a nechat 15-20 min louhovat.Pokud Vás zajímají bylinky,začněte je studovat.Já jsem před 30 lety začínal s Marií Treben a nelituji toho.http://www.zelenydvur.cz/biofarma/Zdrav%C3%AD-z-bo%C5%BE%C3%AD-l%C3%A9k%C3%A1rny—Maria-Treben.pdf

    Odpověď
   • Hloh a srdečník. Ale s mírou – ale to platí asi vždy :-) . Docela dobrý produkt je https://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/bylinny-extrakt-z-maty-p11.html . Tím, že se jedná o čajový koncentrát, tak lze jednoduše odladit dávkování jednak aby čaj fungoval, jednak aby se nemotala hlava z přílišného poklesu tlaku.

    Jinak hypertenze je zpravidla vždy důsledek něčeho jiného. Třeba horší funkce ledvin.

    Odpověď
    • Z těmi ledvinami to ještě rozvinu. Dá se říci, že zbytečné zadržování vody v organismu způsobuje zvýšení tlaku. Pak je na místě otázka, proč tomu tak je. Proto ty ledviny. Takže možná bude lepší nejdříve začít čaji, které mají diuretický efekt (vrbovka, …), a možná i méně solit.

     K této úvaze mne vede i to, že lidé, kteří užívají chemické léky pro snížení tlaku (beta-blokátory, kalciové blokátory …) dosti často k tomu ještě užívají i něco dalšího, co má močopudný efekt. Popřípadě to diuretikum je součástí tohoto léku.

     Odpověď
  • Jani.Janka 28.1.2019 o 23:41

   Nechci strašit, ale byla jsem léčitelem upozorněná, že kopřivy mohou podpořit rakovinné bujení

   Odpověď
   • O tom jsem neslyšel. Vím jenom, že kopřiva lékařská může zatěžovat játra – při dlouhodobém užívání. Ale to jde kompenzovat ostropestřecem mariánským. Samozřejmě pak se nabízí otázka, proč ji užívat dlouhodobě bez potřebných pauz.

    Odpověď
 26. Nebezpečné ponorenie – krátký animovaný film o nebezpečích alkoholu
  http://leva-net.webnode.cz/products/nebezpecne-ponorenie/

  Velmi pěkně udělané, stálo by za to, aby toto video bylo nadabované i pro děti, které ještě neumí číst.

  Odpověď
 27. A chtěl bych vidět smělce, který si dovolí tvrdit že Trump je proRuský;)
  https://cz.sputniknews.com/politika/201901249018274-maduro-venezuela-rusko/

  Odpověď
  • Proruský zřejmě není. Je ale docela možné, že tamější podpindos tím vede do války o které ví, že skončí jejich porážkou.

   Odpověď
  • Politická situácia vo Venezuele sa týka zdravia, alebo záhrady? :)

   Odpověď
   • hergot :-D to jsem trochu popletl.
    No ale tak jde o americkou předzahrádku a Trumpovo duševní zdraví, tak možná…

    Odpověď
    • Aj tak sa dá na to pozerať. :)

     Odpověď
 28. K té kyselině i třeba askorbové něco zajímavého,jestli to nebude ještě trochu jinak:

  https://www.youtube.com/watch?v=gEfLCEPGNsg&feature=youtu.be

  Odpověď
  • …mám starý recept, podľa ktorého sa jablčný ocot po kvapkách pridáva do letných limonád ako ochrana pred prehriatím organizmu, t.z., že požívaním jablčného octu sa telo ochladzuje

   …neviem či sú podobné účinky na organizmus pri kyseline askorbovej

   Odpověď
   • @Johanko,
    kyselina askorbová, tedy „C“ je na něco jiného, viz proběhlé diskuse. Souvisí s chodem imunitního systému a kromě toho má ještě několik jiných zásadních vlivů. Bohužel člověk si jej nedokáže syntetizovat z potravy, jako ostatní zvířata (až na výjimky, jako právě člověk) – proto jej musíme přijímat z vnějšku v potravě.
    Ocet, tedy zásada, způsobuje zase zásaditou reakci v organismu, a v takovém prostředí se nedaří uchycení ani rozmnožování řady patogenů, bakterií, plísní a pod. Tedy je i prevencí proti nákaze zanesené do těla potravou zvenčí – prevence. Naopak současné stravování a veškerá farmacie vytváří v těle kyselé prostředí, v důsledku čehož vlastně statisticky raketově nastoupily všechny civilizační choroby včetně rakovin.

    Zajímavé jsou citrusy a citrony, které dodávají jak „C“, tak ale dokonce způsobují v těle návrat k zásaditému prostředí. Avšak protože toto ovoce pochází z teplých krajin, má ještě jeden vedlejší efekt u nás nežádoucí a sice vyvolává pocení a tím ochlazování organismu. V tropech žádoucí, zde ne! Pouze když jsi v teple postele a pocení je žádoucí. Když si však dáš citronádu na lyžařském svahu, naopak ti to přivodí nachlazení! Proto u nás raději šípkový čaj, kyselé zelí či vodu z něj a pod. – to je mnohem zdravější.

    Ve starověku ocet vznikal přirozeným kvašením šťáv ovoce a užíval se právě jako „sirup“ do vody k pití. Bylo to v teplých krajích ochucovadlo a tím také zahubil patogeny a zajišťoval vlastně jedlou desinfekci potravin i zažívacího traktu. V tomto kontextu pak čin onoho člověka, který podal Ježíši houbu namočenou v octě napíchnutou na Yzopu … dal mu napít! Ne jak se to běžně tvrdí, že by ho tím chtěl ještě trápit.

    Odpověď
 29. Už jsem se v této rubrice dlouho nevykecával. Ale třeba pro někoho budou následující informace užitečné. Téma: těžké unavené nohy, otoky dolních končetin, horkost v dolních končetinách (ne ve smyslu rčení „že se zapalují lýtka“), svědivost nohou jak ze strany lýtek, tak i ze strany holenní kosti. Společným jmenovatelem je žilní systém. Příčin může být spousta. U mne je to zpravidla záležitost zimního období. Kratší dny a méně slunce jsou obecně větší zátěží na psychiku. V zimě jsme méně venku, a tím i méně pohybu. S delším pobytem v uzavřených prostorách souvisí i méně kyslíku pro metabolické procesy v játrech, a tím i víc znečištěná krev. Takže jak si můžeme pomoci:

  1.) Posílit elasticitu žilních stěn (u nás, dříve narozených to nebude marná investice). Tady stačí kombinace vitaminu C a vitaminu P. V tom vitaminu P je důležitou složkou rutin (glykosid). Lze si koupit tabletky Ascorutin nebo užívat práškové céčko a zařadit do jídelníčku pohanku (kaše, čaje).
  2.) Dostat do těla aescin (triterpen na saponinové bázi). Zdrojem je jírovec madal / koňský. Buď přes trávicí trakt (tabletky aescin), nebo zevní mazání. Samotný aescin funguje i jako slušné antiflogistikum, takže pomůže od horkosti v dolních končetinách. Velice účinnou kombinací je zevní použití jírovcového extraktu v roztoku, a následně použití oleje z měsíčku lékařského. Pozor, vždy mazat směrem k srdci. Není v tom nic okultního – pokud máme „hadrovité“ žíly, tak silovým mazáním v opačném směru můžeme dát zabrat jemným žilním chlopním.
  3.) Cvičit. Dobře funguje tak co 2 hodiny lehnout na záda, nohy opřít patami o zeď. Může to být ale těžko aplikovatelné pro ty, kteří jsou v pracovním procesu. Nebo můžeme k tomu cvičení využít čas strávený v městské hromadné dopravě. Stojím – pevně se držím – a střídavě chvíli stojím na špičkách, chvíli na patách, chvíli normálně – a celý tento cyklus opakuji.
  4.) Lehce pročistit krev. Tady asi čaje z borůvkové natě, nebo z kopřivy lékařské. U kopřivy pozor, obsahuje acetylcholin, na který mohou reagovat citlivější jedinci (acetylcholin – uvolnění histaminu). Taky se nehodí na dlouhodobé užívání, protože jiným způsobem zatěžuje játra. To zatížení lze ale kompenzovat silymarinem z ostropestřece mariánského.
  5.) Víc slunce a čerstvého vzduchu. Jako náhradu slunička lze použít i LED žárovky, ale pozor: musí mít barevnou teplotu svého světla aspoň 5000 Kelvinů, musí mít spektrum barevných složek odpovídající slunečnímu světlu (vysoký index CRI, často se uvádí u kvalitních LED-pásků). Neměly by to být žárovky napájené ze sítě 230V. Ty totiž zpravidla obsahují pulsní předřadník, který způsobuje vysokofrekvenční kmitání světla. Třeba to neškodí, ale já jsem z principu před tímto technickým řešením na pozoru.
  6.) Na večer spolknout tabletku B-komplex forte na posílení „nervíků“.

  Odpověď
  • Žádná tabletka Vám nepomůže. Vy řešíte důsledky namísto odstranění příčiny. A příčiny jsou toxiny, hleny, chemie a vařená strava.
   Pročtěte si Michaila Sovětova, aby jste pochopil a pak dejte očisty podle Genadie Malachova. Pokud se Vám Rusové nezamlouvají, stejné najdete v Evangeliu Ježíše Krista podle učedníka Jana.

   Odpověď
   • s prvymi dvoma vetami suhlasim. vsetko je v prvom rade v psychike. a keby som sa riadil podla Sovetova, tak som uz min. na JISke ak uz by som to nemal za sebou…

    Odpověď
    • Odpoveď Celovek. Už ste vyskúšal niečo,podĺa Sovetova,Malachova? Ja áno. Vydržala som 8 dní piť len čaje. A výsledok? Takú energiu som ešte nezažila.A to som vcelku energická. Varila som trom chlapom. A keby sa moja rodina a manžel nechodil pozerať,či ešte žijem,tak vydržím oveľa dlhšie.Takže,žiadna Jiska vám určite nehrozí. Podľa Malachova som robila všetky očistné kúry,pred 17 rokmi,keď mi diagnostikovali krutú diagnózu.

     Odpověď
     • skusal som uz kadeco… a ked dokaze Sovetov odporucat take hovadiny ako zjest cely pohar medu naraz, z coho si vies akurat tak dobabrat zaludok, tak podobne to je z celou jeho teoriou. takisto som pil surove ovocno-zeleninove napoje, ktore si moje telo ziadalo. a jakmile telo doplnilo co potrebovalo tak chut na to zmizla. a jest ci pit surovu zeleninu v zime.. nech si kazdy odpovie.. dobre si povedala, ze su to ocistne kury a to nikomu neberiem, prave naopak. ale odporucat nieco ako jedinu pravdu, o ktorej viem zo zivota ze ludom nerobi dobre.. na to musim zareagovat a taki ako Sovetov ci Boutenko su vynimky, ktorym to mozno funguje. ale ako bolo uvedene, v prvom rade je psychika a jest nieco co mi neberie a burcovat si psychiku uskodi viac ako jest nasu slovansku narodnu kuchynu. k tym noham este-pijes dostatok cistej vody? najlepsie cvicenie su drepy, zadkom co najnizsie k zemi s chrbatom narovnanym. urcite problemy zo zilami dokaze vyriesit soda-pitie aj kupanie. z tych psychickych pricin su nohy tym, co nas nesie zivotom, takze ty musis vediet kde nastal v zivote problem-ak odstranis dusevno tak fyzicky sa to strati akoby samo od seba.

      Odpověď
      • Tady v odpovědi pro @Iva je asi něco i pro mne:
       - vodu piju, nicméně problémy startují v zimě, kdy je riziko „podstavu“ vody nižší
       - nerad používám slovo „nejlepší“, navíc s oteklými lýtky od zánětu dělat hluboké dřepy,nevím, nevím. Ale cvik pro danou situaci může být velmi dobrý
       - cvičení pro cestu v MHD docela funguje, navíc dotyčný bude v metru zaručeně méně nápadný, než při provádění hlubokých dřepů
       - sodu pro tyto účely vyzkoušenou nemám, koupel v sodné roztoku už vůbec ne (kolik té sody nasypat aspoň do 50l vody ve vaně), navíc je to alkalická látka, nebude to odmašťovat a vysušovat pokožku, zvláště tu citlivější ženskou?
       - psychika souhlas, ale to nemusí být záležitost krátkodobá. Takže podle mne je lepší rychle pořešit žilní trable, a pak ve větším klidu se zaměřit na psychiku

       Odpověď
       • „Jedlá soda (Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3)je unikátním zásaditým prostředkem, který normalizuje acidobazickou rovnováhu v organizmu, a tím napomáhá uzdravení. Je důležité zmínit, že je soda jako zásaditý prvek také nedílnou součástí krevní plazmy.
        Při acidóze se pozoruje přebytek sodíku a nedostatek draslíku. To vede k potlačení biochemických a energetických procesů v buňkách, snížení vstřebávání kyslíku, a tím i k jejich snížené životní aktivitě a rozvoji onemocnění.
        Díky aniontům kyseliny uhličité (H2CO3) se zvyšují zásadité rezervy organizmu. Vyvádějí přes ledviny přebytky aniontů chlóru a sodíku, což vede ke zmenšování otoků a normalizaci krevního tlaku, a vytváří podmínky pro pronikání draslíku do buňky. To vše v ní obnovuje biochemické a energetické procesy, vede k lepší vstřebatelnosti kyslíku, a tím i k ozdravení celého organizmu.
        Sodu můžete užívat s mlékem. Horké mléko napomáhá lepšímu vstřebávání sody ve střevech, která pak reaguje s aminokyselinami obsaženými v mléce, a tak vytváří léčebné sodíkové soli aminokyselin, jež se snadněji než sama soda vstřebávají do krve.
        Soda normalizuje pH organizmu, napomáhá oxidaci nestrávených zbytků potravy i díky aktivaci kyslíku. Společně s peroxidem vodíku obnovuje všechny biochemické procesy bez ohledu na neduhy, které vás trápí. Týká se to hlavně vylučovacího systému: ledviny se fakticky proplachují, soda obnovuje funkci fermentačního a hormonálního systému, trávících šťáv, které v kyselém prostředí správně fungovat nemohou.
        Biofyzikům je známo, že se v kyselém prostředí aktivuje veškerá patogenní mikroflóra, včetně rakovinových buněk, ale v zásaditém prostředí hyne, za současného rozkvětu normální mikroflóry. Alkalizace nebo jinými slovy rozpouštění škodlivých usazenin napomáhá odstranění všech problémů s kloby při osteochondróze, polyartrytýdě, dně, revmatizmu, žlučových, ledvinových a střevních kamenech, nemluvě o takových strašných onemocněních, jako je zánět ledvin nebo zánět pánvičky ledvinné.
        Pomocí sody můžeme očistit cévy od všech tukových nánosů, destiček aterosklerózy, trombů.“
        https://www.megaknihy.cz/alternativni-lecba/256058-zijte-dlouho-zijte-aktivne.html

        Odpověď
        • Vnitřní užívání sody.
         Doporučuji rozpustit sodu v horké vodě (asi 70 – 80°C) nebo mléce, lehce ochladit (cca na 45 – 50°C) a pít 20-30 minut před jídlem.
         Pít sodu lze pouze na lačno, tedy na prázdný žaludek. Kontraindikace nejsou známy.
         K užívání sody je třeba přivykat postupně. Nejdříve 1/4 čajová lžičky na 2dcl horké vody 70 – 80°C, další den 1/3, po dvou až třech dnech 1/2, za další 2-3 dny zarovnanou čajovou lžičku (2-3 krát denně 20-30 minut před jídlem).

         Odpověď
        • Díky. Moje paní dočetla prof. Neumyvakina, a teď je kniha volná. Tak se do ní začtu. Jinak tu alkalizaci v prostoru vylučovacího systému jedlou sodou mám vyzkoušenou – kdysi jsem tady k tématu něco psal – soda+medvědice+vrbovka . Nevím ale, jestli by sama soda zvládla již rozběhlý zánět / infekci. Jinak jako prevence, aby k tomu nedocházelo – tomu věřím. Myslím, že i profesor Neumyvakin v rámci kosmického programu měl jednoznačné zadání: nedopustit vznik nemoci.

         Odpověď
        • Tohle je dobrý popis, dík. Jen bych se chtěl zeptat – Co se stane s tím sodíkem ze sody? Nevede užívání naopak k přebytku sodíku v těle? Jak pak řešit sodíko-draslíkovou rovnováhu?

         Odpověď
         • @Tom132
          Díky kationtům kyseliny uhličité (H2CO3), které se nacházejí v sodě, se zvyšuje zásaditost celého organismu. Anionty vyvádějí z organismu přes játra zbytky aniontů chlóru a sodíku, což vede ke snížení otoků a normalizaci krevního tlaku. Výsledkem je růst valence tkáňových nárazníkových systémů, vznikají podmínky k průchodu kationtu draslíku do buňky. V buňkách se obnovují biochemické a energetické procesy, lépe se tkáněmi vstřebává kyslík, což napomáhá ozdravení každé buňky a také organismu jako celku.

          Odpověď
          • Oprava:
           Díky aniontům kyseliny uhličité (H2CO3),…

           Odpověď
     • ako ocistna kura je to vyborne pre vsetkych, ale na bezne stravovanie len pre ojedinele pripady.

      Odpověď
   • Proč tak útočně?
    Ano popisuji postup, jak podle mého názoru šetrně vyřešit danou situaci. Při vší úctě k uvedenému Evangeliu mi ani jeho přečtení, ani rozhodnutí, že podle něho nastavím celý svůj další život, nevyřeší okamžité trampoty s dolními končetinami, anebo to, že mám žilní stěny v hodně špatném stavu.
    Ano použil jsem slovo tabletka, možná slovo neslušné, ale asi není tabletka jako tabletka, že ano?
    1.) ascorutin – to je tabletizovaný vitamic C a vitamin P, ale taky říkám, že céčko je možné vzít i v práškové formě, a ten rutin z pohanky
    2.) aescin, nevím jestli do toho v tabletách dávají výtažek z jírovce, anebo se jedná o syntetickou formu flavonoidu. Ale stejně tam uvádím použít stopro přírodní formu – v tom mazání
    3.) odhaduji, že cvičení bývá zpravidla prospěšné
    4.) čištění krve pomocí bylinných čajů, nevím – ale nějak to pozitivně funguje, zase to řeší nějaký stav, do kterého jsem se dostal třeba tím, že žiji v nezdravém prostředí
    5.) pokud jsem tvor hodně citlivý na sluneční světlo, tak se samozřejmě může sbalit a odjet na jižní polokouli. LEDky jsou náhražka – ale používají se. Já jen upozornil na potenciální problémy s jejich použitím.
    6.) B-komplex – mohu jít i jinou cestou, jak dostat do sebe tyto vitamíny (pivovarské kvasnice, co já vím, ale možná problém bude s B6 a B12. Skutečně béčka nervová soustava potřebuje.

    Chtěl jsem tím říci, že používání bylinných prostředků k podpoře zdraví a i léčbě má hodně dlouhou historii. Tak proč to odmítat. A navíc to není povinné. Určitě k cíli, jako vždy, vede vícero cest. Třeba si někdo zajde při zánětu žil pro antibiotikum. Proč ne, je to jeho volba.

    Odpověď
    • Příčina oteklých dolních končetin tkví v tom, že organizmus si tam ukládá toxiny, které nestihl z těla vyloučit. Vzhledem k tomu, že těch toxinů už tam má člověk nahromaděných časem už takové množství, že by byly schopny člověka otrávit, musí je organizmus ředit vodou. Proto jsou nohy oteklé.
     Sovětova jsem doporučoval pro pochopení, velmi dobře vysvětluje principy. Z toho co píšete soudím, že Vám Vaše léčba moc nepomáhá nebo pouze částečně, proto jsem psal, aby jste se zaměřil na příčinu svých problémů. Možná by pomohlo, kdyby jste trochu popsal Váš stravovací režim.
     Pokud se Vám můj tón zdá útočný, tak se omlouvám.

     Odpověď
     • Není třeba se omlouvat, vše je OK :-) . Myslím, že v našem organismu jsou lepší místa pro „smeťák“ z nevyloučených látek – kloubní chrupavky a vůbec celý vlásečnicový systém. Z chrupavek už to ven nejspíš nedostanete, z vlásečnic možná ano. Trampoty s dolními končetinami jsou problémem sezónním, a body, které jsem uvedl to problémové období zkracují. Navíc to céčko s rutinem lze brát i jako předsezónní prevenci. Tyto problémy taky hodně souvisejí – řečeno technickou mluvou – s krevní hydraulikou v žilním potrubí. Proto to zpevňování žilních stěn. Jinak bezvýhradný souhlas se zanášením těla toxiny. Klíčová jsou játra. Aby tato úžasná biochemická fabrika dobře pracovala, tak potřebuje minimálně vzdušný kyslík (v zimě jsme raději doma v teple) a v potravě jen to, co dokáže zpracovat. Na Sovetova se určitě podívám, díky za tip.

      Odpověď
   • Někomu dieta podle sovětova pomůže, někoho zabije, pokud se podíváš třeba i na Jefimova, ten má dost rozumu, aby kategoricky nic podobného netvrdil, protože chápe, že kdo není na syrovou stravu zvyklý, ten nuceným přechodem na ni riskuje svoje zdraví.

    Odpověď
    • Zdá se mi docela dobrá kniha Bezhlenová dieta od Arnolda Ehreta, kde se mluví i o úskalích změny jídelníčku a držní půstů, přestože je to úhelný kámen léčby Arnolda Ehreta a jsou tam popsány i symptomy vyvolané změnou jídelníčku a půsty.

     Odpověď
     • Ano, a vypadá to, že Arnold Ehret byl průkopníkem v této oblasti.

      Odpověď
      • A ještě zajímavější je, jak zemřel. Jel do Ameriky přednášet o své léčebné metodě a upadl na chodníku a uhodil se do hlavy. No taky jak jinak, potravinářství v …, farmaceutika v…

       Odpověď
       • Ano, a mne při čtení jeho životopisu napadlo to samé. Jeho učení se jim nehodilo do krámu a tak musel upadnout.

        Odpověď
     • Knihu už mám objednanou :-)

      Odpověď
    • Admine Hoxi, reaguješ na něco, co jsem nenapsal. Tvůj příspěvek jasně navozuje, že já nemám dost rozumu (jako Jefimov), protože kategoricky tvrdím něco podobného. Napiš prosím tě, co podobného já tvrdím. Pokud dobře čtu, tak jsem k MS napsal, cituji: „Pročtěte si Michaila Sovětova, aby jste pochopil…“

     Odpověď
     • Kategoricky tvrdíš že příčiny jsou A, B a C. Jak psal diskutující výše, kdyby se řídil dietou Sovětova, už by byl na jipce.

      Odpověď
    • Musím reagovať, pretože Sovetov v žiadnom prípade nehovorí ani nedoporučuje prudkú zmenu stravy. Ani nutenu. Pokiaľ si to človek v hlave nerovná a nepochopí, je vopred odsúdený na neúspech. Zdôrazňuje postupný prechod v priebehu rokov. A aj keby človek neprešiel na výlučne surovú stravu, tým, že zmení pomer varenej, chemickej stravy v prospech surovej, výrazne tým organizmu pomôže. Mimochodom Ehreta ma tuším v doporučenej literatúre.

     Odpověď
     • Dodatok – existuje video, kde Jefimov Sovetovi a ešte niekomu, myslím Neumyvjakinovi ďakuje za ich prácu. Obhajobou Sovetova ale v žiadnom prípade nechcem povedať, že by bol dokonalý, to netvrdí ani on sám. Je fajn zoznámiť sa s prácou minulých ale najmä súčasných naturopatov a hľadať v ich práci a postupoch prieniky.

      Odpověď
      • Ano, Něumyvakinovy ozdravné metody pro Člověka, nejsou v rozporu s KSB, profesor např. často používá termín nejvyšší kosmická inteligence, když vysvětluje škodlivost alkoholu a cigaret, jako bych poslouchal Jefimova. Taky byl podezřelý Něumyvakinův náhlý odchod 22. dubna 2018, jako by mu někdo pomohl.

       Odpověď
       • Už to tady někdo vysvětloval (snad TauRus). Zradila ho dcera, která s ním spolupracovala. Zlomilo ho to. Snad se nemýlím.

        Odpověď
        • - ano , vyhodila ho na ulicu.
         Prepísal na nu byt.
         Všetko. takže mu zlomila srdce

         Odpověď
        • Ak sa dobre pamätám ,mohla to byť jeho tzv. vyženená dcéra .
         Ak je informácia pravdivá .

         Odpověď
 30. mudr. Karel Erben – jak předejít civilizačním nemocem pomocí kyseliny listové a vit B6 a B12 – obšírná přednáška https://www.youtube.com/watch?v=_thtlaoS3co

  Odpověď
 31. Časostroj 22.1.2019 o 19:16

  Ďalší z príspevkov k „zdravej“ výžive. Danone to asi veľmi nepoteší.
  https://www.facebook.com/1810966480/posts/10210144504048352/

  Odpověď
 32. Mate niekto skúsenosti s koloidnym striebrom?prosim…
  skušal som to na sebe no žiadny viditelny vysledok či
  zlepšenie som nezaznamenal:-(
  (Prechladnutia.chripka a zápal hornych cies dychacich +priedusky)
  skôr ci neskôr som skoncil s atb.dakujem za odpoved

  Odpověď
  • S koloidným striebrom nie, ale tiež som mal mizernú imunitu, od malých detí som dostal nádchu aj trikrát cez zimu. Začal som od septembra užívať čisté C-čko, kyselinu L-Ascorbovú (predávajú práškovú v DM-ku), koncentráciu, ktorú znesiem. Vychádza mi to jedna plná kávová lyžička na pol litra vody (pre lepšiu chuť si tam možno pridať trošku sirupu). Pijem to aj viac krát za deň, skrátka od smädu. Spočiatku moč trochu zmenil pach, neskôr sa to normalizovalo. Každopádne aj imunita sa dala do poriadku.

   Odpověď
   • Aj ja mám s C-čkom z DM dobré skúsenosti. 6 gramov v priebehu dňa a nádcha zmizla.

    Odpověď
    • C-čko potvrzuji. Jsem dlouhodoběji tak na 8 gramech denně. Nárazová zkušenost i několik desítek gramů v průběhu dne při chřipkovém stavu bez zaznamenaného průjmu či zvýšeného močení (tzn. vstřebatelnost se při potřebě odezvy imunitního systému podle všeho zvyšuje). Údajně je dobré tyto vyšší dávky držet několik měsíců v kuse, aby se organizmus více vitamínem prosytil a zvýšená hladina by měla určitý čas i vydržet. Linus Pauling měl brát cca 10 g/denně v řádu let. Tady je nejlevnější zdroj čistého práškového C co znám: https://4fitness.cz/vitamin-c-1-kg/
     Dnes už je na trhu dostupná i tekutá verze (lipozomální), který má prakticky 100%-ní vstřebatelnost jako intravenozní forma vit.C. Je ale samozřejmě dražší. Je to askorbát (tuším, že zpravidla) sodný, který je pro žaludek neutrální.

     Odpověď
     • Maximilián Takajetotu 22.1.2019 o 13:09

      Byť dlhodobo na tak vysokom príjme C-čka a napriek tomu dostať chrípku, alebo nádchu, tak sa zamyslím, že kde soudruzi z NDR udělali chybu. :)

      Odpověď
      • Mate takú skúsenosť?

       Odpověď
       • Maximilián Takajetotu 22.1.2019 o 13:21

        Práve že mi to hlava neberie ládovať do seba toľko v tomto prípade vitamínov.
        Tým si imunitu asi nevytvárame iba hasíme požiar.
        Skúsenosť mám práve opačnú, ako som nižšie napísal.

        Odpověď
        • @Maximilián Takajetotu
         Imunitní systém v těle hlídají jednak T-lymfocyty a bílé krvinky a pro správnou účinnost je také nutná dostatečná hladina energie v těle (nevyčerpanost prací a nevysátost zombíky a…). A jejich dobrou činnost, či požadavek zýšení činnosti podněcuje hladina jisté vnitřní chemikálie v krvi – vyrábí a dodávají spojené firmy – adrenální žlázy (nadledvinky). Aby to však mohly udělat, potřebují informaci a hlavně dostatek suroviny, zase jisté jiné interní chemikálie těla, kterou vyrábí a dodává epifýza. Ta je na tom obdobně, také potřebuje povel a dostatek suroviny pro výrobu zase tohoto svého produktu, který má poslat nadledvinkám. Čeká, až tuto vstupní surovinu v dostatečné míře obdrží od kolegyně subdodavatelky – hypofýzy. A ta se bez jisté chemikálie na vstupu prostě neobejde – ta prvovýroba se prostě nespustí, když je jí v těle málo, velmi málo a ještě míň než množství velmi malé.
         Tou externě dodávanou surovinou potřebnou pro rozjetí této velkovýroby zdraví je právě kyselina askorbová.

         Existuje způsob radikálního „nakopnutí“ imunity, avšak když se nedostává „C“-čka, tak je to zbytečné (proto ani neuvádím odkaz na další info). Výroba v pohotovosti a toť vše, surovina schází. A když jí naopak bude stále zvýšená hladina v těle, pak ta imunita je dobrá i bez toho.

         Jo a další požadavek je dostatek tekutin (zvýšený) a teplo a klid. A to je prvotní!

         Tyto informace si nesu s sebou ještě z dob, kdy internet byl teprve v plenkách. Takže dávám k věření (byl to výsledek jakéhosi výzkumu někde prováděného a jednou „omylem“ publikovaného), ber či neber, věř či nevěř.

         Odpověď
         • Maximilián Takajetotu 22.1.2019 o 19:16

          Tu nejde o ber či neber, alebo ver či never.
          Najlepšie je, ak má človek možnosť porovnávať.
          Napríklad my staršie ročníky môžme povedať či bol lepší bývalý režim, alebo ten terajší a vieme vymenovať aj argumenty na svoje tvrdenie. Poprevratovým možnosť porovnávania chýba.
          Vo veci nášho „sporu“ ktorý vlastne žiadnym sporom nie je, lebo ja som to, čo som prvotne napísal dodatočne v druhom príspevku pre istotu vysvetlil, že načo som reagoval a ako som to myslel.
          Treba si to iba poriadne prečítať.
          A k tej možnosti porovnávania:
          V živote som skúsil rôzne spôsoby stravovania. Ale to tu popisovať nebudem.
          Porovnám iba moje polročné obdobie s vysokými dávkami E300 :) a dvojročným režimom na prerušovanom pôste 20/4 bez vitamínových doplnkov a môžem iba povedať, že som sa v živote lepšie necítil.

          Odpověď
          • Po tom pol roku doplnkov, ci dvoch rokoch 20/4? A ak to bolo take skvele, preco ste s tym prestali, smiem sa opytat. Diky.

           Odpověď
           • Maximilián Takajetotu 22.1.2019 o 22:09

            Vaša otázka smeruje ku mojim posledným trom riadkom. Ak si ich znova prečítate, zistíte, že tam nie je žiadna zmienka o ukončení prerušovaného pôstu.
            Pre istotu zopakujem a doplním.
            Pol roka som skúšal väčšie dávky vitamínu C, ale z obavy o svoje obličky som s tým skončil.
            Po tomto období asi 8 mesiacov tuková diéta. C vitamín bol z doplnkov 200 mg denne.
            No a potom nasledoval režim prerušovaného pôstu tie dva roky a naďalej trvá. Stravu som nezmenil iba režim stravovania.
            2g bielkovín na kilo váhy, minimum sacharidov a zbytok tuky.
            Tu je jasne vidno, že zo stravy Cečko asi ťažko získam v dostatočnom množstve a preto ho doplňam, ale iba do 200mg denne.
            Ja nie som proti vysokým dávkam Cečka ak je to potreba, ale ako prevencia a tak dlhodobé užívanie ako to tu bolo popisované, sa mi nezdá ako dobrý nápad.

            Odpověď
       • Tam ide len o to, že telo si vitamín C nevie vytvoriť, pritom ho pre zdravie potrebuje. Mne to pomohlo, minulú zimu som bol 3x chorý, ešte aj na jar. A túto zimu už nie. Presvedčila ma Joxova osobná skúsenosť z jeho blízkej rodiny, keď im vit.C pomohol veľmi rýchlo aj z ťažších ochorení. Osobným skúsenostiam verím, odborným článkom už menej.

        Ja som v podstate pred pár mesiacmi úplne prestal piť kávu, chystal som sa na to už dlhšie, a hľadal som nejakú náhradu pre chuť. A v súvislosti s tou mojou problematickou imunitou mi napadlo práve toto. A funguje to dobre. Čo je paradox, tak asi pred 15 rokmi som užíval Cčko z lekárne (Megacéčko od walmarku) a zhruba do 2 mesiacov som mal z toho obličkový kameň. Potom sa mi stalo o rok podobné s vitamínmi Centrum. Odvtedy som sa kupovaných vitamínov ani nechytil. Teraz po mnohých rokoch skúšam vysoké dávky čistej kyseliny Askorbovej, viac ako 4 mesiace, a žiadne šťavelany vápenaté sa netvoria.
        PS: Inak súhlas, pôst je určite veľmi prospešná vec. Je to asi jediná vec, čo viac ľudí potvrdilo, že im pomohlo prekonať rakovinu.

        Odpověď
        • Maximilián Takajetotu 22.1.2019 o 13:49

         Chápeme sa. Vy v dobrej viere doporučujete to, čo máte odskúšané a ja v dobrej viere doporučujem tiež to, čo mám odskúšané.
         Ak si znova prečítate príspevok rada na ktorý som reagoval a moju reakciu naň, tak pochopíte o čo mi išlo. :)

         Odpověď
        • Putinovec 22.1.2019 o 19:41

         Přiznám se,že když Jox zde psal o používání vysokých dávek vit. C,nešlo mi to vůbec pod nos.Jsem zvyklý užívat přes sezonu bylinkové výtažky a pročistovat si organizmus a tak vysoké množství chemického céčka mne vysloveně děsilo.Jenže jsem dostal vleklý zánět dásní a nezabrala už ani antibiotika a to přes to,že se jim snažím vyhýbat jak to jen jde.Nakonec jsem zkusil brát vetší dávky céčka dle rady Joxe a poctivě přiznávám,že účinek byl už od druhého dne znatelný a pomalu ale jistě se obrovský otok začal ztrácet.Nešlo to ze dne na den,trvalo to týdny ale jako první byla odstraněna bolestivost a dále se den ode dne vše zlepšovalo.Takže jsem vlivem objektivních skutečností byl dostrkán ke změně názoru.Používám céčko 3x denně ,po jedné čajové lžičce.Nemám žádné vedlejší potíže,odpadla každoroční nastydloza.Takže za sebe potvrzuji pozitivní účinky větších dávek vit. C.

         Odpověď
         • Vitamínem C se jako jedinným nemůžete předávkovat, tj. způsobit si otravu. Pokud má tělo „dost“, tak ho vyloučí močí.

          Odpověď
        • Jaký tedy používáš zdroj vitamínu c?

         Odpověď
         • My už několik let kupujeme toto:
          https://zdravyden.cz/vitaminy-9/vitamin-c-4/

          Smíchané s vodou a medem to pijeme každý den. Nezabrání to tomu, že dítě nepřinese ze školky streptokoka a to nechytne doma někdo další, ale co pozoruji okolí, tak např. za posledních 12 měsíců byly děti nemocné dohromady 3x (jedno 2x a druhé 1x), já jednou. K tomu si dáváme různé bylinkové tinktury (od Diochi, nebo od Steza.cz).

          Odpověď
         • Mal som kúpené väčšie množstvo čistej práškovej kyseliny L-Askorbovej z PGchemu. Ale to isté predávajú aj DMku, len v menšom balení (100g?).

          Len teraz pozerám na PGchem, a asi zmenili dodávateľa, je tam krajina pôvodu Čína. Asi by som od nich už nekupoval.
          https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/270/kyselina-l-askorbova-vitamin-c–1-kg

          Odpověď
          • Na dodavatelov bacha. Mal som jeden kontakt vo firme, ktora obchoduje s chemikaliami pre potravinarstvo a lekarstvo. Vravel mi, ze Walmark pouziva tie najlacnejsie a najpodradnejsie do svojich vitaminovych doplnkov.

           Ono na konci dna to je len nejake E-cko, ale je rozdiel, ako bolo zderivovane, z coho vypestovane atd.

           Odpověď
           • Tomu verím, z Walmarkom nemám dobré zdravotné skúsenosti.

            Odpověď
         • My s manž. používáme náš rakytník ze zahrady, máme zmraž, v sáčcích v mrazáku. Rozmixujem, přes sítko a do skleničky. Vydrží až 2 týdny, stačí údajně pro denní potřebu 1 lžička, my si dáme 2-3 do trochu vody. Z drtě ještě výborný džus do 2 l převař. vychl. vody. Má i ostatní vitamíny a stop. prvky. Chřipku, rýmu neznáme.

          Odpověď
         • Putinovec 22.1.2019 o 23:17

          Koupil jsem kilové balení.https://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/4fitness-vitamin-c-kyselina-askorbova-1-kg/

          Odpověď
          • Člověk 23.1.2019 o 9:02

           Kilogram „céčka“ za necelých 300,- Kč? My kupujeme 330 g za 320,- Kč. Jako laik nemohu říct chemické složení a rozdíly mezi těmito výrobky, ale je-li něco 3x levnější, tak mi někde v hlavě vyskočí vykřičník :) Ale neříkám, že to třeba nekupuji já předražené ;)

           Odpověď
           • Já nakupuji tady-odkaz níže, taky docela levně a v potravinářské kvalitě. K odkazu Putinovce – nakupuji tam organický hořčík, MSM, kolagen a můžu říci, že je vše kvalitní. Možná opravdu jen nakupuješ zbytečně předražené :-)

            https://fichema.cz/kyselina-askorbova-e300/838-kyselina-askorbova-vitamin-c-09-kg-e300-potravinarska-8592861014033.html

            Odpověď
            • Ano, Fichema má leccos ;-)

            • Ano, kupuji tady i sodu bez hliníku nebo hořčík do koupele, taky přísady na výrobu CDS, kapátka atd. :-)

            • Putinovec 23.1.2019 o 10:32

             Já u této firmy nakupuji přísady na hnojení akva rostlin a jedlou sodu bez hliníku.Nemám důvod věřit tomu,že toto nelidské zřízení hraje s občany férovou hru.Doba kdy dražší se rovnalo lepší je už jen chimérou.Reálně se každé menší balení výrazně prodraží.Jinak je k sehnání ještě vit. C v lékárnické kvalitě,ale tam se cena šplhá ke stropu.

            • Já kupuji kyselinu askorbovou farmaceutické čistoty tady:
             https://4fitness.cz/vitamin-c-1-kg/

           • V případě zájmu je možné koupit 1 kg kyseliny askorbové za 2000,- i více. Záleží jen na tom jak se to zabalí a zákazníkovi vysvětlí. :-)
            Nejúčinnější bývá ten v krabičce z lesklého, bílého kartonu s vyobrazením dvou rozesmátých mladých lidí (on s krátce střiženým plnovousem) na procházce s pejskem.

            Odpověď
          • TÉŽ MÁM CÉČKO Z FITNESS, MĚLI LEVNĚJI NEŽ VE FICHEMĚ , ODKUD MÁM I SODU BICARBONA,, A ZAČÍNÁM KŮRU , ZATÍM MI VELMI POMÁHÁ OBOJÍ .

           Odpověď
         • @Hox
          @Člověk
          už tady ten odkaz padl – https://4fitness.cz/vitamin-c-1-kg/
          Já dříve brával Vitar cca za 80 Kč 100 g balení v plastové krabičce, tzn. podobná cenová relace, jak je na odkaze od @Člověka https://www.zdravyden.cz/vitaminy-9/vitamin-c-4/ I v lékarně se dalo sehnat na objednávku kilové balení okolo 700 kč. Tady toto tak vychází 3x levněji. Papír snese vše, ale na obale mají uvedeno „neobsahuje aromata, umělá sladidla-pomocné látky-bez eček“. Nakupuju to tam tak 2 roky a jeví se v pořádku. Tipuju, že v čistotě to bude plus mínus stejné a někdo má holt kapku vyšší marže.

          Odpověď
        • C je fajn, ci uz s jablkom alebo rajcinou, niekedy ho miesam s kalinatom v pomere 3:2 (hydrogenuhlicitan draselny = draselna soda -> vinarske potreby). Chuti to takmer ako mineralka a ako vedlajsi efekt – nemavam nocne krce v nohach (draslik).

         Ako pri cajoch alebo pelovych zrnkach, aj tu si treba raz za cas dat pauzu.

         Odpověď
      • Nesnažím se vás přesvědčovat, jen doplním na upřesnění předchozího sdělení. Myslím, že se na to díváte příliš zjednodušeně. Pokud si budete mít chuť o vitamínu C podrobněji přečíst je na netu volně dostupná pdf kniha Petera Tuhárského. V úvodu je i zajímavé a poutavé historické počtení o peripetiích jeho zavádění mezi námořníky. Tu chřipku či virózu jsem řešil cca 5 let zpět. A řešil jsem ji pouze 2, 3 dny. Disciplinovaně průběžně beru C zhruba poslední 3-4 měsíce. Nepovažuji to za zázrak, ale za jednu z cest podpory imunity. I kdyby to fungovalo jen jako placebo, tak já osobně s tím mám dobrou zkušenost. Samozřejmě, každý jsme trošku jiný a co funguje jednomu, nemusí druhému, případně jde rovněž o množství. Požadavek organizmu na vit. C není konstantní ale mění se od psychického, fyzického stavu viz např. léčebné aplikace při těžkých zdravotních stavech v dávkách desítkách až stovce gramů denně nitrožilně…

       Odpověď
       • Souhlas, taky to tak máme. Posilujeme si tím imunitu.

        Odpověď
     • @rad
      Askorbát sodný – namíchám do 2dcl sklenice 3/4 kávové lžičky Hydrogenuhličitanu sodného NaHCO3 (jedlá soda bicarbona) bez hliníku a jednu vrchovatou lžičku Kyseliny askorbové (vitamín C), směs zaleji filtrovanou vodou bez chloru, zamíchám, nechám vyšumět a bez bublinek vypiji.
      https://fichema.cz/65-hydrogenuhlicitan-sodny-soda-bicarbona
      https://4fitness.cz/vitamin-c-1-kg/

      Odpověď
      • S mícháním sody s vit. C nemám zkušenosti, ale podle prof. Neumyvakina by se soda rozpuštěná ve studené vodě pít neměla. Sodu je potřeba zalít horkou vodou cca 70 – 80°C a až potom vypít. Ale je možné, že s vit. C je to v pohodě?

       Odpověď
       • Horká voda na vitamín C nebude moc dobrá. Já ten askorbát piji teplý tak okolo 40st. C. Kdysi tady psal Jox, že askorbát má trošku horší účinky než samotné céčko (jedna vazba obsazená sodíkem – snad jsem to interpretoval správně), ale i tak funguje. Podle mne může být i příjemnější pro ty, kterým se bouří žaludek u velkých dávek samotného céčka.

        Odpověď
        • Putinovec 23.1.2019 o 10:39

         Při téhle kombinaci soda prudce reaguje jako šumák.Rychle se rozpouští.I já to tak dělám.

         Odpověď
       • Po chemické stránce půjde jen o to, že rozpustnost hydrouhličitanu sodného /jedlá soda / roste s teplotou rozpouštějící vody. V žaludku máme jen těch 36-37 st.C , tedy soda se bude rozpouštět déle a zatíží více žaludek. V částečně disociovaném stavu v roztoku teplé vody tuto zátěž snižujeme. Reakce v žaludku je jednoznačná :
        Jedlá soda má mírně zásaditou reakci a s přítomnou kyselinou solnou reaguje na Kuchyňskou sůl /NaCL/ a CO2 s vodou /obvyklé říhnutí/.

        Odpověď
        • Putinovec 23.1.2019 o 10:41

         Zase na druhou stranu to znamená,že se tím prodlouží účinek sody v žaludku,takže na delší dobu tím bude prudce snížená kyselost žaludku.Problém by nastal,pokud by člověk měl v žaludku ještě nestrávenou potravu.

         Odpověď
         • Askorbát vypitý na lačno (3-4 hodiny po jídle) se dostane po vyrovnání teploty v žaludku přímo do tenkého střeva.

          Odpověď
       • S rozpouštěním sody v horké vodě 70 – 80°C souhlasím. Mám se sodou i peroxidem pozitivní zkušenosti. Nemusíte celé roky navštěvovat zdravotnická zařízení ani lékárny. Používám a doporučuji metody popisované prof. I.P.Neumyvakinem v knize Žijte dlouho, žijte aktivně aneb Komplexní medicína od kosmického lékaře.
        https://www.megaknihy.cz/alternativni-lecba/256058-zijte-dlouho-zijte-aktivne.html
        Tato kniha je velice dobrým dárkem pro přátele.
        Askorbát sodný připravený ze sody a kyseliny askorbové jak popisuji výše např. podporuje tvorbu kolagenu, což se u žen zakrátko viditelně projeví v kvalitě vlasů.

        Odpověď
        • Ano, taky tu knihu mám doma místo lékárničky :-) a pár kousků jsem darovala přátelům :-). Se sodou a peroxidem mám také dobré zkušenosti. Peroxid používám i k výplachu nosu. Sice je to mazec, co to dělá v dutinách a bolí to až v mozku, ale dá se to vydržet. Mám potom takovou jasnou hlavu :-). Takže myslíš, že rozpuštěním sody ve studené vodě spolu s kys. askorbovou není problém? Potřebovala bych to hlavně pro manžela, protože má problém s tvorbou kolagenu.

         Odpověď
         • Při dodržení správného poměru kyseliny askorbové a sody (4 díly C : 1 díl sody) to není problém, po bouřlivé reakci s vodou ve sklenici zůstane jen čirý roztok.
          Pokud by snad na dně ojediněle zůstaly nerozpuštěné krystalky sody, pak bylo málo kyseliny askorbové.

          Odpověď
         • Roztok peroxidu na výplachy nosních dutin je potřeba připravovat z filtrované
          vody zbavené chlóru, chlór způsobuje při aplikaci štípání až bolest v dutinách.

          Odpověď
          • Mám na to vodu bez chloru. Každý den si připravuji vodu na další den. Večer napustím, ráno zahřeju a pak prudce zchladím.

           Odpověď
           • Ano, tak se připraví strukturovaná voda. Používáme vodu z lesní studánky. Voda, která přímo vyvěrá ze země je už strukturovaná.

            Odpověď
       • ano také neužívám dohromady… sodu na lačno v horké vodě , až potom v průběhu dne céčko.Neumyvakin nepíše nico tom , že by se mohly tyto dvě inkredience míchat dohromady , tak to nedělám .Vřele doporučuji si knihu přečíst je tam vše a krásně čtivé♥

        Odpověď
      • legionar 23.1.2019 o 9:34

       5g kyseliny askorbovej Cečko – rozpustit vo 2- 3 dcl vody , 2,86g Hydrogenuhličitanu draselneho pomaly vsypat do toho pohara zamiesat a vypit. Znizuje to prekyslicovenie organizmu, pred pozitim uzit tabletu Rutin pre lepsie vstrebavanie Cečka do organizmu

       Odpověď
      • @trikl
       Díky. značím si. Dívám se ještě do Tuhárského http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
       …a ten má má na str. 485, že užívá práškové C, které neutralizuje sodou bikarbonou (4 díly C : 1 díl sody) v malé troše vody – přidá do nápoje (čaj (ne horký), džus, voda). Při masitém jídle sodu nepoužívá, aby nedošlo k oslabení tvorby trávících štáv.

       Odpověď
       • da sa aj so sodou, draslik davam je to lepsie ako keby si zjedol 3 kg bananov :-D, sodu pijem podla Neumyvakina spomenute vyssie

        Odpověď
   • Peter nie troll 22.1.2019 o 21:23

    S vitamínom C mám niekolkoročné skúsenosti. Výborne to funguje. Bližšie o tom píše aj Peter Tuhársky :

    http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

    Osobne používam po mojich skúsenostiach vit. C od Karla Hádka, dovolím si povedať, že je to najčistejšia forma dostupná v CZ a SK na trhu. Čo sa týka vitamínu C z DM tak to je dosť velký bordel. Samozrejme núdzovo sa to dá užívať, ale len zopár dní, potom môžu nastať také vedlajšie účinky ako sú vyrážky na čele a tvári. Nedá sa presne určiť kolko sa má užívať. Všetko to závisí od organizmu. Sprievodný znak predávkovania je náznak hnačky, vtedy by sa malo ísť na polovičnú dávku aká bola než sa prejavila hnačka,alebo kŕče v črevách. Pri zápale priedušiek som išiel až na 80 gramov denne. Za 5 dní bolo po zápale.

    Ale ako hovorím u každého organizmu je to individuálne.

    Odpověď
  • Môžeš skúsiť pôst. Iba čistá voda, nič viac. Jeden deň v týždni. Posilníš tým svoju imunitu.

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 22.1.2019 o 12:59

    Presne tak. Podľa mňa v histórii ľudstva nič lepšie ako pôst pre naše zdravie zatiaľ neexistuje.
    Odskúšané v rôznych formách na sebe a môžem iba doporučiť.

    Odpověď
  • Dokument vysielaný v STV o liečivých účinkoch pôstu
   https://www.youtube.com/watch?v=kFbIvPY5eh0

   Odpověď
  • na zníženú imunitu je super kozie mlieko.

   Odpověď
   • … a to proto, že koza má v svém genetickém vybavení a tedy i enzymy v těle na syntetizaci C-čka z běžné potravy a ve velmi vysokém množství. Takže ho vlastně dává i do mléka pro kůzlata.

    Odpověď
    • Existuje jen velmi málo živočichů, kterých se netýká rakovina. Kozy mezi ně patří. Mají totiž ve svém těle účinné látky, které zabraňují rakovinotvornému bujení. Tyto látky se přirozeně přenášejí i do mléka, proto je kozí mléko doporučováno jako vhodná prevence. Nelze sice jednoznačně říct, že pitím mléka se rakovině úplně vyhnete, ale je prokázáno, že tyto účinné látky prodlužují životnost buněk v těle a zamezují mutacím.

     Odpověď
     • Souhlas. Bohužel nemám přidruženou farmu a to co je v prodeji je nehorázně drahé.

      Odpověď
      • Badateli, trochu sýrařím, takže tuším, že lze nalézti kozí farmy po celé ČR. Kdysi jsem měl v ruce seznam všech registrovaných dodavatelů mléka, ale nějak jej teď nedokážu najít. Řekl bych, že online bude někde k dispozici. Začít lze například tady – http://www.agropress.cz/kozi-farmy-prehled/

       Odpověď
       • Ráďo dík, všechno to mám trochu z ruky. Ale dobrý nápad, poohlédnout se.

        Odpověď
        • Stačí poobzerať sa po blízkom vidieku … v okolí možno nájdete niekoho, kto chová kozičky.

         Odpověď
  • Hlavne to čo kupuješ, nie je koloidné striebro. Moja rada: otužovanie, po bežkách trápných 5-10 km sa ošúcham snehom, prvý krát som skoro odpadol a Cčko po 30rokoch som si konečne mohol dať po športe niečo normálne kofola – pivko. Dávam si z DMky 2,90€ ? za lyžičku na stranu, čiže dve, zaštipká kyselosťou a v pohode. Skúšal som aj saunu: už nepraktikujem. No a pijem destilovanú vodu v kombinácií so Sauvignonom blank, mikroelementy doplniť :-) A chlorofil čo najviac. K mäsu šaláty ako protijed a Chlorella ako ma napadne.

   Odpověď
  • Osobní zkušenost nemám. Jen jsem se před časem o tom bavil s paní, která koloidní stříbro užívá dlouhodobě. Mám z toho rozhovoru poznačeny stránky https://www.antibakterin.cz.
   Jsou z Hradce Králové. Dle jejích slov si sama prošla vývojem včetně vlastní samovýroby a tento producent co se týče kvality by měl být jedním z nejlepších u nás. Zkuste na ně mrknout a kontaktovat případně je.

   Odpověď
  • najlepsie je samozrejme zive cecko-sipky, jablcny ocot atd. ale nezavrhujem ani prasok.. v zime sa mi osvedcil fermentovany rybi olej, kedze bez vitaminov DEKA ani ine procesy v tele neprebehnu dostatocne efektivne. kozie mliecko si davam pravidelne, syry, tvaroh, kase ale hlavne skysnute-zincica lepsia ako ovcia aj srvatku, a necitim potrebu doplnat to nejakymi praskovymi vitaminmi, a spolu s medom obsahuje v podstate vsetko co clovek potrebuje. len musi clovek citit ci je mliecny typ. beriem aj take nazory, ze zivocisne mlieko do ludskeho tela nepatri. co pise uzivatel 70, ze koloidne striebro sa po troch mesiacoch od vyrobi znehodnoti-strati elektricky naboj mi nepride celkom pravdive a myslim, ze zdravotne ucniky si uchova aj potom. uz som pocul od chemikov aj to, ze peroxid vodika sa do troch mesiacov rozlozi aj ked je v chlade, ale v skutocnosti mam aj 9 mesacne a rovnako silne. k tomu postu len tolko, ze normalne ano ale chudy ludia by sa nemali postit. a imunitu silno stimuluje studena voda, ci uz sauna, alebo si dat v sprche cyklus horuca-vlazna-ladova, horuca-ladova tri krat za sebou. vecer moc neodporucam, lebo sa potom neda zaspat. ale ludsku energetiku to harmonizuje.

   Odpověď
 33. Člověk 21.1.2019 o 9:17

  Máte někdo zkušenost s touto řasou?

  https://www.zelene-zdravicko.cz/chlorella-desatero/

  Odpověď
  • Ano, moje paní ji užívá, i když asi ne pravidelně. Patří k přírodním produktům, které dokážou pobrat v těle látky, které tam být nemají. Tzn., mohla by plnit roli účinného absorbentu. Jinak to kombinuje se zeleným ječmenem, který je bohatý na spoustu podpůrných látek, které tělo potřebuje. Navíc se tímto do těla dostanou na organickém nosiči, což vůbec není špatné.

   Pozor, chlorella může vyhodnotit jako cizorodou látku v těle i hormonální antikoncepci – to si kdysi zjišťovala moje dcera. Nicméně odhaduji, že všichni mí vnuci přišli na svět plánovaně :-)

   Odpověď
   • Děkuji.

    Odpověď
    • Ještě jsem si vzpomněl na nejspíš úspěšné použití chlorelly. Komplikovaný stomatologický zákrok, kdy zubař automaticky předepisuje silné antibiotikum s hlubokým průnikem do kostní tkáně. Moje paní to riskla, antibiotikum zahodila, a odhaduji tak 5 dnů cucala chlorellu jak bonbóny – to aby se rozpustila v ústech. Infekce nenastala. I když v této aplikaci má chlorella do lentilek hodně daleko :-)

     Odpověď
   • ako si dobre poznamenal, telo ju vnima ako cudziu latku a z mojich skusenosti, pre telo europana narobi viac skody ako uzitku. pokial uzivat riasy, tak jedine fermentovane.

    Odpověď
  • Ano, užívám už delší dobu, asi 15 tabletek denně, rozdělené do dvou dávek. Zjistila jsem, že od té doby vůbec nepotřebuju žádné další doplňky na klouby, které jsem si musela dřív kupovat/ je mi 70 /. Dřív mi artróza v rameni nedávala spát a k tomu kyčle zas přes den. Teď pohoda, o kloubech ani nevím. Když jsem ale na delší dobu Chlorellu vysadila, bolesti se zas dostavily, takže to mám prověřené.

   Odpověď
 34. Časostroj 19.1.2019 o 21:12

  Poplach u vakcinacistov:
  http://m.uspesna-lecba.cz/ockovani-vakcinami-hpv/znamy-onkolog-zemrel-v-nekolika-minutach-po-vakcinaci-coz-se-statni-media-snazi-zoufale-utajit/?fbclid=IwAR2L4lxQDTRfv0P7aXz2Wa2pGEHLJpMYz8rpyPYDUrw5zwXDge4Pdug43Lk

  Odpověď
 35. https://www.biosferaklub.info/18-a-19-januara-je-vhodne-ist-nadychat-sa-cerstveho-vzduchu-s-obsahom-vody-s-kvalitnymi-vlastnostami/
  https://www.biosferaklub.info/vedecke-dokazy-o-unikatnych-vlastnostiach-vody-pocas-18-19-januara/
  dnes aj zajtra je dobre si nabrat vodu z pramena, a dat si saunu, vodicka je obzvlast lieciva.

  Odpověď
  • Ano, pamatuji si to z loňska, kdy to sem někdo dával. Zítra pojedu s dětmi ke studánce pro pár litrů živé vody :)

   Odpověď
 36. Jo a jeste k tomu /Just for laugh/ =pro smich/ skryta kamera..
  doporucuji si to poustet pred spanim, at se rano probudite, odpocati a plni elanu

  Odpověď
 37. Ahoj , trochu pozmenim zname rceni:
  ZDRAVY DUCH =ZDRAVE TELO
  a soucast mozaiky je dobry humor
  Tady je odkaz….na YOU TUBE tz. horni okenko si natukejte JUST FOR LAUGH=
  /pouze pro smich/
  …jsou tam stovky legracnich pribehu/ na zpusob skryta kamera/ a je to zdarma,,,zadne prihlasovani a zavazky…

  Odpověď
 38. čtenář 16.1.2019 o 20:41

  Negatívní vliv displejů na mozek malých dětí.

  https://www.flowee.cz/civilizace/5679-displeje-detem-nici-mozky-staci-kdyz-do-nich-ziraji-dve-hodiny-denne?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Odpověď
  • Článek jsem dnes četla a ani mne to nepřekvapuje. Debilizace všemi možnými (i nemožnými) způsoby. Je zajímavé, že od svého prvního setkání s PC a spol. mám k této technice intuivní odpor. Proto tady nečekejte ode mne odkaz na nějaký článek, neumím to. Naučím se vždy jen minimum, abych „existovala“.

   Odpověď
 39. Dokonce už i v Reflexu hovoří o škodlivosti alkoholu. Co se děje?
  https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/92146/alkohol-zpusobuje-9-typu-rakoviny-vime-to-jiste-a-media-mlci-bezpecna-davka-neexistuje-tvrdi-adiktolog.html

  Odpověď
  • Kde je těch 9 typů rakoviny vypsáno?

   Odpověď
   • Má jich být dokonce 15, četla jsem to jako úvod na rozhovor. televize Seznam s nějakým (poměrně mladým) profesorem-onkologem. Snažila jsem se to teď najít ale neuspěla jsem, ale to nevadí, já bych stejně nebyla schopná sem dát odkaz. Neumím to.

    Odpověď
 40. Aerosolová vakcína so živým vírusom chrípky pripravená na použitie
  Pravdepodobne ste už počuli o nazálnych vakcínach, napríklad o nazálnej vakcíne proti detskej obrne. A počuli ste už niekedy o očkovacej látke, ktorá nepotrebuje injekčnú striekačku a je aplikovaná na ľudí priamo z oblohy? Pamätáte si na nedávne masové rozprašovanie zo vzduchu v Miami počas masovej mystifikácie týkajúcej sa vírusu Zika?
  Ak vás znepokojujú chemtrails alebo technológie, ktoré rozprašujú jedy proti hmyzu po krajine, keď sa vaše deti hrajú na záhrade, tak sa pripravte na najnechutnejšiu, najnásilnejšiu, neoprávnenú, protiústavnú, neetickú, nebezpečnú, neoverenú a nemorálnu formu povinnej “liečby”, s ktorou sa žiadny národ predtým nestretol.
  Ide o biologickú genocídu ľudí.
  https://www.biosferaklub.info/aerosolova-vakcina-so-zivym-virusom-chripky-pripravena-na-pouzitie/#more-21723

  Odpověď
  • Opravdu je to takové nebezpečí nebo jde o to vyvolat pocit bezmoci a odevzdanosti?

   Odpověď
   • Vo vakcínach sa nikdy nepoužívajú živé vírusy. Materiál v ktorom je živý organizmus nemožno označiť za vakcínu.

    Odpověď
    • Jardob, používají – v tzv. živých oslabených vakcínách:

     https://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_02.html#chapter9_public

     (viz zde pododdíl živé vakcíny + živé atenuované (neboli oslabené) vakcíny)

     I takto oslabený mikroorganismus se dokáže v těle imunizovaného člověka množit.

     Odpověď
  • neznepokojujme sa zbytočne,aerosol je nespolahlivy,oni chcu mat istotu že ste si to svinstvo šlahli ,preto budu stale trvat na vakcínach

   Odpověď
 41. Vědci označili spánek během dne za předzvěst demence
  Američtí vědci z Washingtonské univerzity dospěli k závěru, že touha po spánku během dne může být přímo či nepřímo spojena s rizikem vzniku demence a dalších neurodegenerativních onemocnění.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201901118915189-vedci-denni-spanek-znamka-demence/

  Odpověď
  • Znakem demence je spíš tato jejich zpráva…

   Odpověď
  • Jsem pevně přesvědčen, že vysvětlení dává tento příběh o rytíři Františkovi, jak řešil ztracený čas,
   Takže podle této pohádky, kde si za trhovce dosadíte Akademii věd, rektorát univerzity Karlovy,… se vše řídí podle zlatých dukátů, kde musí všichni vydělat 10, 20 zlatých dukátů, i přesto, že kupují a vyrábí NA SKLAD (o tom jsme se zmiňovali nedávno) :) . Pokud tedy zlaté dukáty nemají nemají, nemůžou jíst = nejsou gratny a osvědčení být vědeckým ústavem … :)
   https://dvojka.rozhlas.cz/dagmar-langova-o-rytiri-ktery-chtel-porazit-cas-7717474

   Odpověď
   • Tak jsem to popletl ještě to nevyšlo :(: je to příběh o souboji s časem :)

    Odpověď
    • Děkuji, ihned jsem si je stáhl.
     Dobré jak výchovně pro malé, tak i pro dospělé, pro vlastní psychohygienu.

     Odpověď
  • Časostroj 13.1.2019 o 11:24

   A nedostatok spánku pri vymýšľani podobných chobotín už je príznakom demencie v pokročilom štádiu.

   Odpověď
 42. Bez dokladů nejste člověk! Ale jak to, že migranta bez dokladů ošetří všude???

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pacient-zvracel-krev-v-nemocnici-ho-odmitli-osetrit-proc-stat-chce-odpovedi-63850?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

  Muž přijel do zdravotnického zařízení poté, co mu praskl žaludeční vřed a opakovaně zvracel krev. Jenže u sebe neměl doklady a jak tvrdí jeho přítelkyně Anna Kawková, kvůli tomu ho v nemocnici odmítli ošetřit.

  „Sestry nám řekly, že nás paní doktorka bez dokladů neošetří, že máme jet do Ostravy,“ popsala Kawková případ na Facebooku.

  Podle zákona přitom nemůže nemocnice v neodkladných případech pacienta odmítnout.

  Odpověď
 43. Na otázku v příspěvku http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-13/#comment-185540 k tématu zákazu nitrožilního vitamínu C je odpověď zřejmě zde: https://ac24.cz/-/nitrozilni-vitamin-c-pro-lecbu-rakoviny-levny-efektivni-a-bezpecny?redirect=%2F-%2Fthe-saker-americke-imperium-praska-ve-vsech-svech-%3Fredirect%3D%252F

  Odpověď
  • Jinak s vitamínem C má úzkou souvislost ještě několik dalších výrazných témat. Ale již jen toto jedno stačí farmaceutické mafii jako dobrý důvod k tomu, zakázat jej všude, kde to jen bude možné. Ani se neobtěžují již přípravou infopole reklamní propagandou ve smyslu, jak „Céčko škodí zdraví“.

   Odpověď
  • Kéž by tu s námi zase byl Jox!

   Odpověď
  • staci si kupit cisty peroxid vodiku, ktory je mensi a silnejsi antioxidant ako cecko. osobne to vnutrozilne vyskusane nemam ani na to nevidim dovod, len v pripade tazkej choroby, inak staci len pit.

   Odpověď
   • Celovek, peroxid vodíku je silný oxidant. silnejší ako oxid chloričitý. kde si zobral, že je antioxidant?

    Odpověď
    • Pokud si pamatuji, tak ten peroxid vodíku se může podle situace chovat duálně – někdy jako oxidační činidlo, někdy jako redukční činidlo. Pokud má v lidském těle bojovat s volnými radikály (mají volné elektrony, a tak se lepí ke všemu jak mouchy na mucholapku), tak se musí chovat redukčně. Ale tady končím. Chtělo by to chemika / biochemika :-)

     Odpověď
     • Zde! Ale není moc co dodávat, vysvětlil si to . Pokud se v daném prostředí setká peroxid vodíku se se sloučeninou s nižší oxidační schopností anebo redukovadlem – působí jako oxidovadlo. V opačném případě – jako redukovadlo. Chameleon.

      Odpověď
      • Díky – tajně jsem v Tebe doufal :-)

       Odpověď
      • ďakujem za objasnenie. to by vysvetlovalo silne pozitívne účinky peroxidu vodíka na zdravotný stav…

       Odpověď
     • Oracle 911 13.1.2019 o 20:31

      Antioxidant to nie je, ale v niektorých reakciách nevystupuje ako oxidačné činidlo.

      Odpověď
     • Jenom doplnim tak, jak to chápu já. S tím peroxidem to funguje tak, že v lidském těle se chová jako silný oxidant a tělo se proti jeho nebezpečným sekundárním účinkům, čímž je degradace biomolelul (mechanismem jak popsal Boletus, kdy okamžitě oxiduje případně redukuje s čím prijde do styku), brání tak, že spusti antioxidační mechanismy, které pak tělo použije k likvidaci nějakého toho neduhu. Tento způsob nakopnutí má podle mne své hranice efektivnosti a to pro lidi, u kterých je tento obranný mechanismus (tvorba antioxidačních molekul) poškozen věkem anebo velmi vážnou nemocí.
      Takže já osobně léčebný účinek nevidim v samotném peroxidu vodíku, ale ve snaze těla se ubránit peroxidu. Peroxid je pouze spouštěč. Za to důležitý. Bez něj to pochopitelně nejde tak rychle.

      Odpověď
     • „Všechny patogeny, viry a parazity jsou anaerobní. Prosperují bez přítomnosti kyslíku, ale nemohou přežít v prostředí s vysokým obsahem kyslíku. Peroxid vodíku funguje jako kyslíkové terapie“ https://www.vylectese.cz/toto-musite-vedet-peroxid-vodiku-a-rakovina/
      http://www.lecitele.cz/magazin/peroxid-vodiku-pro-zdravi

      Odpověď
      • To přece není pravda, že jsou všechny anaerobní.
       Jak by bylo možné v laboratořích na Petriho miskách kultivovat stěry z krku atd? Dále třeba přenos nemoci kapénkovou infekcí…
       Např. bakterie Clostridium tetani (původce tetanu), ta ano, to je anaerobní bakterie – proto se i doporučuje si hlubší znečistěnou ránu vyplachovat peroxidem vodíku.
       Ale rozhodně toto nelze tvrdit obecně.
       Jinak s články nepolemizujiu (ještě jsem neměla čas se na ně podívat), ale citované tvrzení pravdivé není.

       Odpověď
       • Nejsem odborník, tak se k tomu nemohu vyjádřit. Citovala jsem z článku.

        Odpověď
        • Jojo, to je jasné – já vím, že je to citace.
         Mně to jen nedalo.

         Odpověď
    • Peroxid vznika z molekularneho kyslika a rozklada sa na atomarny kyslik co je antioxidant

     Odpověď
     • atomarny kyslik a vôbec kyslik-oxid je silny oxidant…ludia co su to za nezmysly že h2o2 je „antioxidant“,v chemii platia určite pravidlá,podobne ako v KSB

      Odpověď
      • Oracle 911 18.1.2019 o 11:14

       Súhlasím, ten na ktorého reaguješ napísal hlúposť.

       Odpověď
      • Možná se H2O2 nechová v lidské těle jako antioxidant ve smyslu vitamínu C, nicméně jsem si potvrdili, že v redoxních dějích může podle situace vystupovat jak jako oxidační činidlo, tak i jako redukční činidlo.

       Odpověď
       • Oracle 911 18.1.2019 o 12:39

        To je pravda ale napísať o atomarnom kyslíku, že je antioxidant pritom vytvára voľné radikály a akceptuje elektróny je hlúposť.

        Odpověď
        • kyslik-oxid nemoze byt samozrejme antioxid. ale tym, ze nici v tele vsetko nadbytocne sa chova ako antioxid. zhruba by som to prirovnal ku citronu ci kyslej kapuste, ktore su normalne kysle, ale v tele posobia zasadito.

         Odpověď
 44. Keď nemáte elektriku, napojte žiarovku na magnet a svietite

  https://www.youtube.com/watch?v=wIcd5FnM3NQ

  Odpověď
  • Časostroj 9.1.2019 o 14:33

   A už to máte vyskúšané?

   Odpověď
   • Zatiaľ nie. Poviem manželovi, nech zoženie magnet, potom dám vedieť. :)

    Odpověď
  • Je to podvod. Všimnite si, že nie je vidieť kontakt neónky po zastrčení do magnetu. Ten je mimo záberu. Náhodou?

   Tu je niečo podobné aj s vysvetlením podvodu:
   https://www.youtube.com/watch?v=gMw1DrTP6LI

   Odpověď
   • Časostroj 9.1.2019 o 20:48

    Podvod je to na 1000%. Na to, aby sa na cievke indukovalo nejake napätie, by musel ten magnet byť v pohybe. Ostatne na tom sú založené všetky generátory el. energie. Tych par zavitov v pohyblivom mag. poli by aj tak vygeneroval nula nula nič a nie napätie, schopné rozsvietiť žiarovku. To už drzosť tiežjutuberov v obabravaní ovečiek nemá žiadnych hraníc.

    Odpověď
    • Jj..učivo základní školy. Indukce.

     Odpověď
    • A čo tie cievky, ktoré sú trubkovité a navíja sa jedna vrstva za druhou a medzi vrstvami je izolácia. https://itnavody.sk/blogy/hardware/project-tesla-coil
     Bolo by zaujímavé oprášiť technológiu ako v Egypte/pyramídy využívali svetelné zdroje – žiarovky či žiarivky…

     Odpověď
     • Sorry napája sa to….230V

      Odpověď
     • To je Teslův transformátor, něco úplně jiného. Potřebuje napájení aby mohl fungovat jako vysokonapěťový oscilátor. Ale vzpomněl jsem si, že jsem ho kdysi slíbil své snaše – toho času učitelce fyziky na mateřské. Až přijde čas, tak mi to určitě připomene :-)

      Odpověď
 45. Zelenina, ktorá pomáha ľuďom s hypertenziou
  eden druh zeleniny dokáže významným spôsobom pomôcť ľuďom s vysokým krvným tlakom – hypertenziou. Ide o obyčajnú kapustu.
  Asi 25 % populácie trpí hypertenziou. Odborníci tvrdia, že s pravidelným používaním kapusty v jedálničku, je táto zelenina schopná znížiť tlak a zlepšiť tým kvalitu života.
  Kapusta pomáha bojovať proti niektorým problémom tráviaceho systému, perfektne čistí krv, eliminuje zápaly, je vynikajúcim produktom na zníženie telesnej hmotnosti.
  https://www.biosferaklub.info/zelenina-ktora-pomaha-ludom-s-hypertenziou/

  Odpověď
  • Kapusta (Zelí) má aj ďalšiu vlastnosť, ktorú cukrovkári veľmi dobre poznajú. Výrazne sťahuje hladinu cukru v krvi. Cukrovkári 2.typu, ktorí nedržia predpísanú diétu zvyknú piť asi 2 dni pred odberom krvi vodu z kvasenej kapusty, a tá im výrazne stiahne hladinu cukru v krvi. Každopádne, diabetológovia nemerajú len glykémiu (hladinu cukru v krvi) ale aj glykovaný hemoglobín, z ktorého zistia ako sa pacient stravoval za posledných pár mesiacov, a či neblafuje.

   Odpověď
  • Každý rok si nakládám 25 kg a dělám si s ním (zelím) pěkné, intimní chvilky .. :-)

   Odpověď
   • Bohumile, přidej si/na zkoušku/ do části syrového zeli krátce spařenou hlívu ústřičnou /v kouskách/. Dostaneš hlívové zelí se všemi pozitivními složkami hlívy / beta glukany/, zpracovanými za studena.Já si to pak po vykvašení / 3 týdny, ale ono to infinitesimálně kvasí furt/ trochu promíchám s olejem a je to skvělý studený a zdravý salát.

    Odpověď
    • Vyzkouším příští rok. Letos jsem zvolil variaci s (trochou) celého pepře, chili, zázvoru, křenu, cibule a mrkve – a výsledek je rovněž fenomenální :-)
     PS – tvůj obrat „infinitesimálně kvasí furt“ si budu muset někam napsat :-))

     Odpověď
     • V biochemii tahle rychlost blížící se nule je dosti častá. I hlemejžď je protí ní ve sprintu. Já konzumuji běžně zelí ještě po 2-3 letech a je naprosto skvělé. Akorát klíčový parametr – nekoupit doprodávané zelí letní už někdy v říjnu. To zkvasí taky, ale do měkkého stavu. Zimní zelí je hustší a tvrdší, laik to nepozná. Já ho kupuji až na začátku prosince. Právě tohle zelí je nesmrtelné.

      Odpověď
      • S tou letnou kapustou súhlas. Tiež nedoporučujem kupovať kapustu zo supermarketov. Dva krát som skúšal a nevydarila sa. Odvtedy kupujem kapustu iba z kapustárne, kde mám záruku, že kupujú to, z čoho sami vyrábajú.
       Zaujímavé, stupavskí záhoráci vraj robia kapustu iba so soľou, nepridávajú nič naviac. Počul som aj povery, že vraj bobkový list robí kapustu mäkkou, čo nie je pravda.
       Vždy robím v pomere 10kg kapusty, 100g soli. K tomu cibula, celé čierne korenie, celá rasca, bobkový list, a kúsky chrenu.

       Skôr mi robí starosti, že hoci najprv kapusta pustí veľa šťavy a je ponorená v nej, tak neskôr ju znova pohltí, a keď nie je ponorená, tak tmavne.

       Odpověď
       • popolvár 5.1.2019 o 16:15

        Preto sa buď musí sud natlačiť doplna a zaistiť bukovými doštičkami, alebo tieto bukové doštičky zaťažiť kameňom, čo sa musí aj tak spraviť, keď už odoberaním klesne hladina kapusty – akonáhle sa zodvihne, tekutina už nestačí prikryť hornú vrstvu, a tá sa kazí a mäkne. Ďalej neotvárať sud v dňoch Leva – vysychanie hornej vrstvy, Rýb a Panny nebezpečenstvo plesnivenia povrchu kapusty ale aj vnútorných stien nádoby, kameňa a bukových doštičiek. Je to v každom mesiaci cca 7 dňové obdobie. Odporúča sa otvárať sud čo najmenej – tak raz týždenne a odoberať viac, než momentálne potrebujeme. To, čo aktuálne nepotrebujeme, natlačiť do sklenených fľaštičiek, doliať juchu (kyslá šťava), vzduchotesne uzatvoriť a držať v chladničke.
        Veko suda, v ktorom máme natlačenú kapustu musí vzduchotesne priliehať – dbať, aby bol dostatok vody v žliabku okolo okrajov veka. Raz mesačne omyť kameň, doštičky, veko a žliabok suda.
        Ak aj napriek tomu máme málo šťavy na kapuste – doštičky by mali byť ponorené, tak je treba doliať prevarenú studenú vodu – ona prekvasí…
        Ad. doštičky – nikdy nie dubové – prvé dva tri roky nám vrchné vrstvy sfarbí do hneda – whisky farba…

        Odpověď
        • popolvár,
         Možno je to tým, že ja doštičky so záťažou po vykvasení kapusty vyberám. Predpokladal som, že to funguje ako pri kvasení červeného hrozna (rmutu): kým kvasí, snaží sa vyplávať na povrch, a po vykvasení sadne na dno (kedysi som sa tomu venoval). A teda že záťaž pomáha udržať kapustu pri kvasení ponorenú.
         Rodičia spomínali, že sedliaci to kedysi mávali v drevených kadiach celý čas a nemávali na to kamenné nádoby ako dnes. Ktovie v čom bol háčik.

         Odpověď
         • popolvár 5.1.2019 o 23:23

          s tým vyberaním robíš chybu!. Musia zostať a musia byť zaťažené riadnym kameňom. Rob a ošetruj kapustu tak, ako som popísal vyššie, a zostane chutná a tvrdá aj dva roky…

          Odpověď
         • kroksunkrok 6.1.2019 o 1:12

          Ja už niekoľko rokov tlačím kapustu do obyčajných 0,7 l pohárov na zaváranie – oveľa jednoduchšia manipulácia, ako so súdkom a nemusím po otvorení súdka vetrať byt. Netreba nič dolievať a sledovať. Postup veľmi jednoduchý – z 10 kg kapusty vyjde 12 pohárov (cca 80 dkg na jeden- akurát do kuchyne) a má to aj výhodu pre experimentátorov, že si môžu každý pohár urobiť s inou príchuťou, resp. s inými koreninami/prísadami. Nastrúhanú kapustu posolím (presne ako píše rony – minimálne 20 dkg /200g soli na 10 kg kapusty – viac ako 30 dkg je však zbytočné – soľ je tam ako konzervant, preto nemôže byť menšie množstvo – je to jedna z príčin, prečo kapusta zmäkne a zhnedne) a nechám pár hodín postáť, aby pustila šťavu a mierne zmäkla – tak sa ľahšie tlačí. Potom ju dávam do pohárov – tlačím fľašou s rovným dnom, naplnenou vodou (záťaž) – 1/2 l, pivová, alebo od kečupu… Na dobrú kapustu stačí iba samotná soľ – potom pri varení, či inej príležitosti sa môžu podľa danej potreby dodať ostatné koreniny, ale môže sa tlačiť s čímkoľvek podľa chuti. Po natlačení treba normálne zaviečkovať(obyčajné viečka, no môžu byť aj závitové) – viečka sa pri kvasení mierne vydujú a keď opäť spľasnú, tak je hotovo. Počas kvasenia z pohárov vyteká šťava, preto je dobré ich dať na plech, pekáč a pod., aby tieto zachytili vodu. Dôležité je, aby teplota kvasenia bola cca 22-23stupňov – keď bude menšia, kvasenie bude pomalé a zdĺhavé, keď vyššia – búrlivé a vytečie veľa vody a kapusta bude suchšia. Pri tejto teplote je to vykvasené za cca dva týždne. Po vykvasení je dobré uskladniť poháre na chladnejšom a tmavšom mieste (kto sa rád pozerá na „krásnu“ kapustu v pohároch, nemusí dať na úplne tmavé) no netreba na to chladničku, stačí komora alebo pivnica. Tiež vydrží dlho, aj dva roky, ale len ak je naokolo málo hladných krkov.

          Odpověď
         • popolvár, kroksunkrok
          ďakujem obom za rady, vyskúšam :-)

          Odpověď
        • -do zliabka nalievam olej, nevyparuje sa odpada Vam starost to sledovat
         -na 10kg kapusty davam 20dkg soli, Ked das malo soli skorej zmakne, sol ju udrzuje chrumkavu
         -kapustu mavam zo Stupavy (chrenova), je omnoho lepsia

         Odpověď
         • Olej je zaujímavý

          Odpověď
         • Olej jsem nezkoušel. Nakládání do sklenek je jistě jednodušší ale nedostane se z něj voda tak jako při šlapání – si myslím.

          Nakládáme co druhý rok 30 Kg (Ov-panelák sklep nic moc).Už jsme jen dva a z loňska máme ještě menší polovinu – voda se hodně rychle vypařovala proto jsem soudek ještě přiklopil starou plastovou polkicí ze staré mikrovlnky= už není problém pro zelí chodím 1x za měsíc. Dřevěná prkénka už druhý rok nepoužívám (už nešly ani vyvařit smrděly až moc) U keramika co dělá džbánky jsem si nechal udělat rozpůlený kruh cca 1,5 cm vysoký z vypálené hlíny na ten pak pokládám žulový kámen. V nových nádobách se blbě šlape proto šlapu ve škopku a pak dávám do keram. soudku, když už je to skoro plné vlezou tam obě nohy. Zelí je tvrdé a křiví hubu. Zde v paneláku šlapeme od 1980.

          Odpověď
          • Časostroj 7.1.2019 o 13:28

           Na vodu v žliabku stačí prevrátiť hore dnom fľašu s úzkym hrdlom, Žliabok si „popýta“ potrebné množstvo vody a voda vydrží 3-4týždne, určite do najbližšej návštevy súdka.

           Odpověď
           • No tento princip pouzivam na vodu pre vcielky. Ale do toho zliabka si to neviem predstavit ako to urobit.

            Odpověď
          • Niekedy sa ani nemusí jednať o vyparovanie, ale môže to robiť zmena teplota v miestnosti. Ja mám keramický sud v malej špajze, tam je chladnejšie ako v chodbe. Stáva sa, že otváraním dverí do špajzy sa tam dostane teplejší vzduch, a keď sa nádoba trošku ohreje, tak vzduch vybublinkuje, a keď znova ochladne, tak nasaje vodu zo žliabku dnu.

           Odpověď
       • Časostroj 5.1.2019 o 16:33

        Na Liptove ma naučili do kapusty pridávať aj na kolieska nakrájanú olúpanú cviklu. Chytí potom aj takú peknú červenú farbu a o užitočnosti cvikle hádam nemusím ani polemizovať.
        No a keď sa bavíme o kvasení, mnoho záhradkárov nevie čo s prerastenými uhorkami na nakladanie. Češi to za nás vymysleli v podobe kvašákov, nakladaných do rovnakých kameninových súdkov, veľkých podľa spotreby. Vydržia celý rok a sú dobrotka.

        Odpověď
        • Moji rodičia zvykli dávať (časom na to zabudli a už nedávajú) do nakladanej kapusty bižalmu (dulu), ktorá dodala kapuste vynikajúcu chuť. (niekto dáva jablko).Ale najlepšiu kyslú kapustu (pre moju rodinu) robil môj svokor. Ako ju robil neviem a ani už nebudem vedieť :(

         Odpověď
         • Oracle 911 6.1.2019 o 8:58

          Dulu aj my dávame. Opýtam sa mami na recept.

          Odpověď
   • Intimní chvilky se zelím, jo to znám :-D
    já teda nekvasím, ale jak na mě něco leze tak pokrouhám zelíčko s cibulí a jsem v ráji.

    Odpověď
   • Ja tiež každý rok kvasím plnú veľkú keramickú nádobu. Segedínsky guláš by som mohol každý týždeň :-)

    Odpověď
    • popolvár 5.1.2019 o 15:46

     žiaľ, už pár rokov (od rozvodu) nekvasím. Aj vzhľadom k tomu, že polovicu roka som mimo domova. Na pultoch je veľmi ťažko nájsť dobrú kyslú kapustu. Väčšinou je znehodnotená konzervantami alebo pasterizáciou. A to, čo je ako tak živé, tiež nie vždy ulahodí chuťovo – proste komerčné produkty. Podobne je to aj v Rakúsku. Ale tu som objavil veľmi dobrý, nekonzervovaný a nepasterizovaný chuťovo a konzistentne veľmi príjemný produkt: Möstl´s holzbottich Sauer Kraut. Kyslá kapusta kvasená v drevených sudoch od firmy Möstl. Má ju v ponuke Billa, Merkur. Spar ju v ponuke nemá.
     Zloženie: kapusta, soľ, čierne korenie, borievka, bobkový list a rasca. Na slovenskom trhu v bežných predajniach som tak chuťovo dobrú kyslú kapustu doposiaľ nenašiel. Zatiaľ najlepšie, čo som našiel, chutí Exlusiv kyslá kapusta od poľského výrobcu, ponúkaná v predajniach Fresh.

     Odpověď
     • Jestli jste fajnšmekři na kysané zelí, tak výborný produkt tvoří bavoráci. Název je Kysané zelí po šampaňsku /Sauerkraut ala Champagne / . Je to jemně krájené kysané zelí s přídavkem bobulí hroznového vína a trochy bílého vína . Podávají to spolu s hořčicí a křenem k bílým bavorským klobáskám. Velmi šmakézní.

      Odpověď
  • myslis tim ceske zeli?= po slovensky je to kapusta

   Odpověď
  • Iris… kapusta po slovensky je cesky zeli. Myslis tedy zeli?

   Odpověď
   • kysane zelí -kyslá kapusta
    je jedna a to istá zelenina
    https://www.peknetelo.eu/zelenina/kapusta/kapusta-biela/ SLOVENSKY – KAPUSTA
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10744345634-kouzelne-bylinky/7669-bylinky/30291-hlavkove-zeli/ ĆESKY – ZELÍ

    česká „kapusta“ je slovenský KEL

    Odpověď
 46. Ked neviete kam so stromcekom a niekto vo vasom okoli chova kozy zoberte im stromcek kozicka si pochutna.

  Odpověď
  • :-) dík za dobrou radu, máme v obci kozí farmu tak se jich zeptám.

   Odpověď
  • Pozor na háčky.

   Odpověď
 47. popolvár 2.1.2019 o 21:12

  niečo do mozaiky o negatívnych účinkoch očkovania. Tieto informácie na tomto fóre ohľadom týchto negatívnych účinkoch očkovania ešte neboli publikované
  https://www.biosferaklub.info/vakciny-maju-dalekosiahly-negativny-vplyv/

  Odpověď
  • „Navyše absolútne nepreskúmaným sa ukázal vplyv umelo zavedených antigénov na jemné biochemické mechanizmy v systéme matka – placenta – plod.“

   Nepovedal by som, že sa o tom nevedelo na základe vyjadrení „filantropa“ a makrozlodeja z firmy Mikrooperačného programového vírusu deBilla Spodnoprádlového Gatesa, ktorý sa „preriekol“ v zmysle vakcinácia pomôže depopulácii v miere 15%.

   Odpověď
  • Všimli jste si, jak jsou v metru i v Metru (a jiných novinách asi též) reklamy na darování krve (za peníze)?
   Něco mi na tom dárcovství smrdělo už dávno. A korunu tomu nasadili, když za darování, možná za x-té darování nabízeli soudek piva…takže nejen, že není kontrola toho, zda někdo není alkoholik, dokonce se podporuje, aby osoby darující krev pily alkohol…

   Co se týče pokusu očkování králíků, zajímavá a hrozivá informace…

   Odpověď
  • Časostroj 4.1.2019 o 23:28

   https://www.badatel.net/studia-odhalila-ze-ockovanie-proti-chripke-je-podvod-vakcinacny-priemysel-v-panike/?fbclid=IwAR0jk_Ac5OGg72fs2cHanTzT9HwsTWc1IwAeL6R-gRwjfrNrsYHpPOnHkq8

   Odpověď
  • Časostroj 15.1.2019 o 15:48

   A ešte taký malý pribeh zo života okopirovany z alterna skupiny na FB:
   Skopirovane:

   Zastavil som pediatru, ktora chcela bez opytania pichnut synovi Hexavakcinu, argumentovala, ze ju uz natiahla do striekacky. Poradil som jej, ze nech to vyleje do umyvadla. Baba sa zhrozila, ze to sa nesmie, ze je to TOXICKA latka, ktora nesmie ist do verejnej kanalizacie. Na moju otazku, ze ci toto chcela pichnut do dietata ostala zmatena. Nazval by som to pediatrickou demenciou, hodne rozsirenou.

   Odpověď
 48. 10 min. lekce o škodlivosti alkoholu. Krátce, jednoduše,bystře: youtube.com/watch?v=jXFUb_NF5jk

  Odpověď
  • dakujem, vcelku jasne vysvetlene, oplatilo by sa aj prelozit :)
   by ma zaujimalo vyjadrenie od znaleho cloveka (lekar, ..), ci je ozaj sirka mikrokapilary – veducej krv do neuronu – taka uzka, ze cez nu prejde len jedna krvinka (cize dve zlepene uz ju upchaju)…

   Odpověď
   • Oracle 911 2.1.2019 o 15:27

    Mikro-kapilára má menšiu šírku ako červená krvinka a zaujímavé je, že tlak srdca nestačí aby ich pretlačil cez ne.

    Odpověď
    • Podle obrázku má Ždanov naprostou pravdu:
     https://www.wikiskripta.eu/w/Kapil%C3%A1ra

     Odpověď
    • A načo je potom dobrá?

     Odpověď
     • červená krvinka se umí „procedit“, pokud má správný povrchový náboj (ten právě mj. alkohol odstraňuje)

      Odpověď
     • Ori asi hovoril o niečom inom. Bežné kapiláry majú vnútorný rozmer 7 – 9 mikrometrov (vedia sa rozťahovať a zmršťovať). Ľudská krvinka má 7,2 mikrometrov, takže nemá problém prejsť takýmto otvorom.
      Ori hovoril o nejakých ešte menších kapilárach, preto tá otázka, k čomu slúžia.
      A zároveň pošťuchujem Oriho, aby rozvíjal a dokončoval svoje myšlienky… :-)

      Odpověď
      • Oracle 911 2.1.2019 o 22:11

       Nejde o to, či sa rozťahuje, ale o to, že za normálnych okolností tlak generovaní srdcom nestačí aby pretlačil krvinky. A jeden z možných odpovedí je 4. fáza vody:
       https://www.youtube.com/playlist?list=PLwOAYhBuU3Uf9f87W3Wr3tCqsOgy91g4u

       Odpověď
       • Neviem až tak dobre po anglicky, ale asi narážaš na nejaký elektrický náboj. Hoci v cievach z jednej strany tlačí tlak a z druhej ťahá podtlak, v tak malých kapilárach sa zrejme využívajú iné fyzikálne princípy, vrátane povrchového napätia kvapalín.

        Odpověď
        • Oracle 911 3.1.2019 o 11:59

         Ono v jednom videu tam demonštrujú, že kvôli 4. fáze veci samovoľne prúdia v kapilárach. Takže áno z jednej strany tlak a z druhej strany sa to ťahá.
         To ale nič nemení na tom, že lepenie krviniek spôsobuje vážne problémy.

         Odpověď
         • Súhlas.

          Odpověď
         • to by klidně mohlo odrážet vazbu, že tam kde proudí energie, vyvolává to proudění i jiných forem hmoty k tomu potřebné ať už na jakémkoli fyzikálním principu? Možná odbočuji od tématu, ale…

          Odpověď
          • Oracle 911 3.1.2019 o 13:59

           Skôr by som povedal, že informačná výmena je neustála.

           Odpověď
         • V jednom z videí též říká, že jsme schopni v podstatě první fáze fotosyntézy.

          Odpověď
          • Oracle 911 3.1.2019 o 20:42

           A to je ak si dobre pamätám fotolýza vody a niektoré ďalšie procesy.

           Breathariánstvo nie je celkom nemožné ale človek sa to môže naučiť…

           Odpověď
     • Oracle 911 2.1.2019 o 21:02

      Zaujímavé je, že napriek tomu krvinka prejde.

      Odpověď
 49. Druhotné využitie ihličia
  Mnohým z nás cez vianočné sviatky stoja doma „živé“ ihličnaté stromčeky, ktoré samozrejme neodporúčame, ale keď ich už máte doma, tak je užitočné vedieť o vlastnostiach a využití ich ihličia. Aj keď čerstvé ihličie obsahuje o niečo väčšie množstvo užitočných látok, aj suché ihličie je cenným zdrojom celého radu vitamínov a minerálov.
  https://www.biosferaklub.info/druhotne-vyuzitie-ihlicia/

  Odpověď
 50. Hezké svátky všem. Rád bych upozornil na nemilou záležitost, která nás těsně před Vánocemi potkala. Manželka se synkem dostali angínu, kterou provázely vysoké teploty (až skoro 40°C). Oběma lékaři předepsali antibiotika. Zatímco stav synka se začal zlepšovat po dvou dnech užívání antibiotik, stav manželky se naopak zhoršoval až natolik, že skončila po dvou dnech užívání antibiotik v nemocnici. Tam se divili, jak mohl obvodní lékař předepsat takové tří denní antibiotikum na angínu a začali manželku léčit jinak. Po cca třech dnech se stabilizovala a nyní už je doma a je na tom lépe. To třídenní antibiotikum se jmenuje Zitrocin a rád bych tímto varoval před nežádoucími účinky, které potkaly mou ženu a https://mediately.co/cz/drugs/OYMEIUGavnBbMxM5gBH8hTGREnU/zitrocin-500mg-potahovana-tableta#indications. Porovnával jsem látky v tomto atb se starším článkem od Hoxe, ale ty škodlivé látky jsem tam nenašel: http://leva-net.webnode.cz/products/varovani-pred-antibiotiky-na-bazi-chinolonu-a-fluorochinolonu-mimo-tema/.

  Přeji všem pevné zdraví a všechno špatné pryč :)

  Odpověď
  • Buďte zdraví a bez následků antibiotik!

   Odpověď
  • Také přeji zdraví všem.

   Odpověď
  • ako mozes dovolit aby travili Tvoje dieta antibiotikami? Človeče !!!
   nevyziadana rada:
   najdi si prveho predajcu LR health beauty, kup si od neho Colostrum, tekute alebo tabletky. Inde ked budes kupovat (lekaren urcite nie) negarantujem vysledok. Pripadne sa zaregistruj v LR a kupuj na nete.

   Odpověď
   • Rony – úroveň mých znalostí z oblasti medicíny je omezená natolik, abych na malém dítěti, které má 3 dny v kuse vysoké horečky a nemůže nic jíst a jen málo pije, neexperimentoval a nehazardoval s jeho zdravím. Proto jsem zašel za jeho lékařkou, která ho zatím ze všeho dostala a která i přehlíží mé vyhýbání se očkování. Synkovi ty antibiotika pomohla, teď už je úplně fit, jen potřebuje nabrat více síly. Díky za rady ohledně Colostra. Ať se daří.

    Odpověď
    • synkovi prajem zdravie a Tebe stastnu ruku pri hladani alternativy k mainstreamovej medicine,

     Odpověď
  • Tomu sa hovorí šírenie bludov. Angínu streptokokovú, s teplotami 40°C spôsobuje baktéria Streptococcus pyogenes. Hlavná účinná liečba po zlyhaní vlastnej obranyschopnosti je antibiotikum V penicilín (citlivosť je stále 100%). V príspevku uvedený Zithrocin je azitromycín (makrolid), na ktorý je v našich krajinách už vyvinutá odolnosť baktérie nad 50%, t.j.aj vyše 50% zlyhaní liečby. Tieto fakty sú v každej príslušnej učebnici. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_pyogenes

   Odpověď
   • NicNezNula 26.12.2018 o 12:15

    Je ovšem otázkou, co použít například v případě alergie na penicilin.

    Odpověď
    • Časostroj 26.12.2018 o 12:33

     Ja som maval anginu pravidelne kazdy rok uz od detstva. Az koloidne striebro mi pomohlo sa zbavit tejto pliagy. Ppm 30.

     Odpověď
    • Ako dieťa som mával angíny, a vždy mi pomohlo večer pred spaním kloktanie Bevejodinu (kvapky na báze jódu, nakvapkané do pohára s vodou). Po kloktaní už nič nejesť a nepiť, a do 3 dní je angína preč (bakteriálna).

     Odpověď
    • Většinou každá angína začíná podceněním infekce v nosohltanu. Takže na prvním místě by měla být dezinfekce ústní dutiny: extrakt z dubové důry, šalvěj, H2O2, nebo třeba i kloktadlo na bázi jódu. Zároveň s tím je potřebné pít čaje, které působí virostaticky – tymián, a protibakteriálně – lichořeřišnice, plus hodně céčka. Thymol z tymiánu zabrání množení virů v krvi, takže imunitní systém může zůstat výrazně neoslabený, tedy pokud se to překlopí do bakteriální formy.

     Když už se to překlopí, tak podle pana Nového (dědek kořenář) je menším zlem dávka vhodných antibiotik (nechat udělat výtěr z krku), než eventuální poškození srdečních chlopní. Na nich se totiž usazují bakterie, a jejich toxiny mohou působit destruktivně. Navíc v srdečních komorách, kde je poměrně silné proudění, nejsou leukocyty tak efektivní. A také je důležité vyléčit angínu v klidu – s ohledem na srdeční rizika.

     Ale asi nepíšu nic nového …

     Odpověď
     • ….davka vhodnych antibiotik ako mensie zlo? Mam z nich poskodenu zubnu sklovinu a srdecny selest ako nasledok opakovanych angin. Antibiotika liecia len nasledok. Pricina je vzdy v nedostatocnej odolnosti organizmu voci virom a bakteriam. Treba vybudovat imunitny system ak clovek byva castejsie chory. Neviem co je to choroba uz 10 rokov. Pred tym ma to polozilo minimalne dva krat rocne po 2-3 tyzdne.

      Odpověď
      • Samozřejmě, že antibiotika řeší až následek. Však to snad píšu i tak, že to vždy začíná trampotami v nosohltanu. Pokud se to zvládne tam, tak angína nemusí být. A pokud trvale posiluješ imunitní systém, tak nemusíš mít ani ty problémy v nosohltanu. Ale když už angína hrozí, tak posilování imunitního systému je doplňkovou činností.

       Úplně antibiotika nezavrhuji – své opodstatnění mají. Jde však o míru jejich použití.

       Odpověď
      • To je pravda, len je ťažké sa v tej informačnej záplave dopátrať k tomu, ako najlepšie pomôcť svojmu zdraviu. Tým skôr, že každý má iný východiskový bod svojho zdravia a aj osobitosti svojho organizmu.

       K antibiotikám. Treba si uvedomiť aj to, že antibiotiká nezaberajú proti vírom, iba proti baktériám. Ak telo napadne vírus, tak zaťaží imunitný systém, a potom sa v ňom lepšie množia patogénne baktérie, ktoré spôsobujú sprievodné efekty vírusovej choroby. Preto antibiotiká riešia len túto časť choroby, nie vírus. S vírusom si vo väčšine prípadov telo poradí samo, a u chorôb kde nie, tak existujú antivirotiká.
       ANTIBIOTIKÁ NESLÚŽIA NA NIČENIE VÍRUSOV.

       Odpověď
       • dobre pises Jardob
        -vo vacsine pripadov si s virmi telo poradi samo, no je to velka zataz pre cely organizmus, zvysena teplota atd. nasledna rekonvalescencia, PN-ekonomicke nasledky.
        -antivirotika, tiez len nasledok, ale spravne
        -ako najlepšie pomôcť svojmu zdraviu. ??? ….Info bolo dane von a pracuje samo.

        Odpověď
        • Ak myslíš výrobky LR, mám kamaráta, ktorý sa s tým zaoberá aj s manželkou. Poznám ho ako čestného človeka, je príliš veľký dobrák nato, aby sa venoval obchodu. Až sa to bije s jeho náturou, možno preto aj v iných obchodných činnostiach sa skôr drží nad vodou, než by rástol k vysokým ziskom.

         Niektoré liečivé výrobky som skúsil. Kvalitné určite sú, ale dospel som k názoru, že v tom musí byť ešte niečo viac ako len samotný výrobok. Ten kamarát to robí už roky, razí z neho veľký optimizmus, používa to aj sám aj v rodine, a robí všelijaké experimenty. S tými gélmi a tabletami na vyrovnanie PH sa mu u jednej panej podarilo prekonať rakovinu. Sám hovoril, že mal problém s okom, a identifikovali mu v ňom zlatého stafilokoka. Tak mu napadlo si streknúť „sprej prvej pomoci“ do oka, vraj ho to tak zaštípalo, až si cvrkol, ale vraví že to pomohlo, a neskorší výter už nič nepreukázal. Sprej používa aj miesto nosných kvapiek.
         Ja osobne som žiadne zázraky u seba ani v okolí nezaregistroval. Preto si myslím, že to robí jeho sila viery v to, že to naozaj lieči také vážne prípady. Totiž úprimná viera, v ktorej niet ani zrnka pochybnosti, má skutočne takú moc (neverím, že by ma klamal). Raz som aj osobne zažil taký stav absolútnej viery ako 2+2=4, a výsledok bol malý zázrak, a keď som zistil, že to takto normálne nefunguje, už sa mi to nepodarilo nikdy zopakovať.

         Odpověď
         • Je to klasicky MLM, ja som v tom len ako samospotrebitel nech nemusim nahanat predajcu. Objednavam si to sam cez net. Viem o com pises, k tym vyrobkom len tolko ze su to poctive vyrobky neriedia to pre biznis maju plno certifikatov kvality. Napriklad pri mledzive je to odobrane od kravicky do 48 hodin po porode potom totiz klesa podiel mledziva a stupa podiel mlieka. Tak ak by niekto kupoval inde moze kupit sunar s oznacenim colostrum a nie mledzivo. Nazov firmi som uviedol len z tohoto dovodu nie preto ze ju propagujem z nejakych inych dovodov. “ Chod Tvoja viera Ta uzdravila“ Viera v uzdravenie urcite.

          Odpověď
          • rony,
           „ako najlepšie pomôcť svojmu zdraviu. ??? ….Info bolo dane von a pracuje samo“
           - mal si na mysli to Colostrum, alebo celkom inú informáciu?

           Odpověď
           • Colostrum, co s tym kto uz urobi je o tom ci niekto hlada a je ochotny prijat. Ak to ale chce niekto skusit tak ptm Lr, mozno aj ine firmy maju ale to osobne negarantujem mam skusenost len s nimi. Dolezite je ze musi byt odoberane do 48 hod po porode lebo potom uz kravicka tvori mlieko. Kto chce si info najde k tomu na nete.

            Odpověď
            • Len doplním, že všetky cicavce (vrátane človeka) tvoria najprv mlieku podobnú látku (mlezivo), ktorá je mimoriadne dôležitá pre obranyschopnosť organizmu novorodenca. Dokonca aj u žien, keď začnú kojiť, hoci to prvé mliečko vyzerá len ako bledá vodička, tak je mimoriadne dôležitá pre obranyschopnosť bábätka.

            • ano je to tak ako pises, matky niekedy kojili viacej rokov deti sa rodili za sebou nebol problem kojit 2-3 roky. Teraz sa kolko koji?. Pri kravickach sa teliatka rodia bez imunity a imunitu ziskavaju prvymi duskami cuckania kravskeho kolostra. Preto kravske tych dolezitych latok obsahuje niekolko tisicnasobne viacej ako ludske. Je ho mozne pouzit az nastupom chripky. Do dvoch dni je po chripke. Spektrum latok (imuno) obsiahnutych v kolostre ten boj vybojuje. Keby si aj zacal s antivirotikami nastup je 24-48 hodin. Kludne mozes anti(vir alebo bio) vylucit. Tu viacej o tom aj porovnanie ludske verzus kravske.
             https://sk.wikipedia.org/wiki/Mledzivo

            • slachta pre svoje deti mala dojky dojcili aj 5-6 rokov, tam im modra krv krizena so sedlackou nevadila :-)

            • Tu sú bezpečné spôsoby posilnenia imunity. Samozrejme otužovanie je najjednoduchší spôsob posilnenia imunity, pri kvalitnej výžive (bez chémie a GMO). Napríklad podľa Kneippa – hydroterapia, fyzioterapia, pohyb, výživa a rovnováha – https://en.wikipedia.org/wiki/Sebastian_Kneipp.
             Pre veľmi odolných ľudí – http://www.ladovemedvede.sk/view.php?cisloclanku=2012120011

            • Zaujímavá debata, ktorú ste tu načali. Moje dlhoročné pozorovanie je nasledovné – každý má to svoje – kolostrum, megadávky vit C., koloidné striebro. Vyskúšal som mnohé, ale nakoniec som dospel k záveru, že je to hlavne v hlave.

             Najlepšie to vidím na svojom dieťati. Darmo má výživu, pohyb aj všetko ostatné, keď otvorí bránu chorobe skrz nejaký stres (či už v rodine alebo škole), tak skrátka ochorie. Druhá vec je, že časť tých chorob je skutočne len rečou tvojho vlastného tela alebo HNR, ktorou sa ti snaží niečo povedať. Problém je, že ľudia si zvykli prehlušiť túto reč chémiou.

             V našom konkrétnom prípade zistili dieťaťu astmu. Lekárka sa vyhrážala, že silnou. A hneď 4 lieky. Zatrhli sme jej to, nespravím si s decka feťáka v útlom veku. Viete čo stačilo? Sledovať to a riešiť. V prípade potreby vstať aj po polnoci, podať mu pohár vody, riešiť jeho stresy a pod. Len tento „diskomfort“ si väčšina rodičov odpustí a capnú decku tabletky, nech má akože kľud celá rodina. Hlavne aby nebol ten diskomfort, to je podstatné v dnešnom „liečení“.

             To isté si zatiaľ ešte stále overujem na sebe, darmo máme výživu, vlastné včely, vlastný sad, otužovanie, keď sám vedome či nevedome otvorím dvere hlúpostiam (myšlienkam, stresu atď), choroba skôr alebo neskôr príde. Na bežnú dennú údržbu sú všetky tie vyššie menované veci fajn, ale neriešia podľa mňa podstatu. Možno si to len namýšľam, ale myslím, že k podobným záverom dospel tu na fóre onehdá Jox.

        • Když už tady bojujeme s těmi viry, tak kamarád biochemik mi kdysi řekl, že velmi účinným dalším přírodním virostatikem je koření badyán. Obsahuje látku, která je prekurzorem účinných látek v antivirotických chemických lécích Tamiflu a Relenza. Takže kdo z vás si dělá svařák, tak nejenom hřebíček a skořice :-)

         Odpověď
         • anti (viri.bakterie) su rovnako prirodno zivocisneho (mledzivo) alebo rastlinneho povodu. Viri a bakterie vedu proti nam vojnu je to prirodzeny jav boja mikro a makro sveta, ma vyznam v selekcii „slabsich“ jedincov. Zaroven ti priroda poskytuje odpoved ako s nimi bojovat. Keby nebola mali by jednostrannu vyhodu.

          Odpověď
      • Ten samy pripad… mohu jen potvrdit tvoje slova.

       Odpověď
    • Colostrum, inak povedane mledzivo. po cesky neviem ako sa povie, antibiotika mozes uplne vynechat-skrtnut ne ze riesit nejaku alergiu.

     Odpověď
     • po cesky mlezivo
      tu nieco k tomu https://cs.wikipedia.org/wiki/Mlezivo

      Odpověď
  • a preco si nedat to najsilnejsie antibiotikum-oreganovy olej, uziva sa rovnako ako penicilin. a preco si nedat najsilnejsi antioxidant-peroxid vodika. za lekarom uz jedine pre potvrdenie do prace…

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>