Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Léky, které jsou z hlediska MOŽNÁ rizikové –
  Ne-bezpečné léky na vysoký krevní tlak a cukrovku, ibuprofen, selen a koronavirus SARS-CoV-2 aneb COVID-19
  https://doktorka-se-srdcem.blogspot.com/2020/03/antihypertensivum-antidiabetikum-coronavirus-SARS-CoV-2-COVID-19.html

  Odpověď
 2. Před koronavirem, někdy v lednu, jsem objevil ve skříni lehkou šálu na krk, která se přetahuje přes hlavu. Hned jsem si na něj vzpomněl, když je nařízeno chodit také s látkovou rouškou.
  Tento šátek si můžete otáčet po čase, jak je libo, nebo převrátit a používat druhou stranu, takže je praktičtější, než rouška. Po příchodu domů jej vyperu.

  Odpověď
 3. Italie
  95ti leta a 101 lety se uzdravili z Covidu-19
  Nadeje pro nas pro vsechny, rikaji Italove.
  https://www.krone.at/2125245

  Pred tim byla zprava, ze si rusti odbornici vzali na starosti prevazne starsi populaci (rizikovou skupinu), onemocnelou na CoV.
  https://de.sputniknews.com/panorama/20200326326699183-italien-fachleute-covid-19-patienten/

  Odpověď
 4. https://www.dieta.sk/vitamin-c-a-koronavirus/
  - Pandémia koronavírusu sa rozvinula do podoby krízy, na akú naša spoločnosť nebola pripravená. V záujme jej úspešného prekonania treba využiť skúsenosti z krajín, ktoré s ňou zápasili pred nami, a vziať do úvahy aj také metódy prevencie a liečby, ktoré dosiaľ konvenčná medicína neprijímala, vrátane použitia vitamínu C vo vysokých dávkach. -

  Odpověď
  • Lipozomální vitamín C včera zmiňoval i p. Prymula mezi asi čtyřmi dalšími alternativami (existující léčiva). Prozatím se osvědčil v Hong Kongu, ale podávaní vnitrožilně (ne v lipozomální podobě), lipozomální formu si ale mohou lidé vyrábět sami. S vnitrožilním podáním je to výrazně složitější, jak s přípravou, tak s aplikací.
   Já jsem si lipozomální C vyráběl. Přes odpornou chuťvycházející z práškového lecitinu to byl ohromný povzbuzovák a k dosažení projevů hypervitaminizace stačilo menší množství kys. askorbové než při přímé konzumaci. To rychlé „nakopnutí“ do energie mi nezávisle potvrdilo několik ochutnavačů, co vůbec netušili, co je čeká.

   Odpověď
   • Martin XXL 27.3.2020 o 18:21

    A jak se takový Lipozomální vitamín C vyrábí? Taky bych potřeboval nakopnout :)

    Odpověď
    • NicNezNula 27.3.2020 o 18:35

     https://www.youtube.com/watch?v=THPgVv14byM&feature=youtu.be

     Potvrzuji efekt „nakopnutí“ i mimořádně hnusnou chuť a poněkud zdlouhavější přípravu.

     Odpověď
     • Aj ja som si ho robila podľa Jardovho videa.

      Odpověď
  • NicNezNula 27.3.2020 o 18:37

   ČS škola přežití na FB má také zajímavý příspěvek na téma chinin + zinek.

   Odpověď
 5. Aby mozek neměl dlouhou chvíli …. a nezakrněl
  Pro děti a vnoučata ( i dospělé) na zpestření dnešních dnů.
  https://www.puzzle-online.cz/konik/150

  Odpověď
 6. Zdravím přátelé, mám jednoduchý dotaz. Nebolí Vás poslední dobou hlava? Proč se ptám – někdy od ledna/února jsem tu a tam slyšel někoho říkat, že ho bolí hlava. No takhle v zimě a při řádění různých nemocí (teď nemyslím covid19) je bolení hlavy asi normální, jsem si říkal. Manželka začala trpět bolestmi hlavy také. Říkala, že je to jiná bolest, než normálně. Pak se přidal i mladší synek s tím, že ho po večerech bolela hlava. Jinak byl v pořádku. U mě se bolest hlavy také objevila. Nepříjemná, tepající ve spáncích. Přitom na bolesti hlavy vůbec netrpím. Stejně jak bolest přišla, tak zase zmizela. Za pár dní se to zopakovalo. Zajímavé bylo, když někdo v práci začal o bolesti hlavy, tak jsem si uvědomil, že mě bolí taky. Někdy více, někdy méně. Tak jsem se chtěl zeptat, zda-li něco podobného v poslední době nepozorujete na sobě, nebo ve svém okolí také. Děkuji a přeji všem pevné a dokonalé zdraví!

  Odpověď
  • Putinovec 26.3.2020 o 20:01

   Ne

   Odpověď
  • Já ano – a v rodině také. Přičítala jsem to rychlým změnám počasí a také větru. U nás snad od počátku roku nebyl jediný den bez větru (sev.Čechy).

   Odpověď
  • Ne.

   Odpověď
  • Putinovec 26.3.2020 o 23:09

   U citlivějších jedinců to můžou způsobovat kotrmelce v noosféře, vzhledem k vyúsťování dlouhodobých procesů.

   Odpověď
  • za posledního cca 1/2 roku asi 3x…snad poprvé v životě

   Odpověď
  • Jednou jsem se tady už zmiňoval o hukotu atmosféry zřejmě způsobenému sítí vysílačů mobilního signálu. Pozoruji to od roku 2009 a léta jsem zkoumal, zda nejde o tinitus. Zvuk se mi zatím nepodařilo ani sejmout, ani nahrát, ani nijak dokázat jeho existenci (to by vyžadovalo dosti sofistikovanou aparaturu). Podle mne je slyšet nepřetržitě a všude, kde jsem od té doby byl (i Chorvatsko, Tatry, různá města a místa). Zní nonstop celý den a furt. Je slabý, takže většinou je maskován běžným hlukem. Nenašel jsem člověka, který by jej jednoznačně vnímal, jako já, ale musím říct, že je příliš hluboký na to, aby si jej běžný člověk uvědomil. Má zřejmě 50 Hz. Myslím, že by mohl ovlivňovat mozkové vlny. Teď to hlavní: V den, kdy byla zavedena povinnost roušek, jsem zjistil, že je podstatně silnější, než kdykoli dříve a tak to zůstalo dodnes. Jakmile narazím na člověka,který jej vnímá také, pokusím se provést důkaz jeho existence. Kdyby došlo k blackoutu, měl by zmizet.
   Nedivil bych se, kdyby to u někoho způsobovalo bolest hlavy.

   Odpověď
   • Oracle 911 27.3.2020 o 6:35

    50 HZ je aj frekvencia elektrickej sústavy. Ak začali to ľudia počuť, tak prečo?

    Odpověď
    • Musím zopakovat, že v té věci (vyjímečně) nemohu zatím uvést fyzikální důkaz. Vše je tedy hypotetické.
     Je to tatáž frekvence, jako má elektrizační síť(v Americe je to 60 Hz). Molekuly vodní páry v atmosféře (jejichž koncentrace je kolísavá) jsou citlivé na svůj rezonanční kmitočet (na něm dochází k maximální absorpci této enegrie). Ten je však řádově úplně jinde (2,4 GHz). Vysvětlení spočívá v tom, že kmitočet el. sítě 50 Hz se nikdy nedá úplně odfiltrovat a proniká i do nosné frekvence mobilní sítě (ta je dnes v oblasti jednotek GHz, doslova kolem hodnoty 2,4 GHz). Další věc je pracovní frekvence mikrovlnných trub (rovněž 2,4 GHz). Tyto frekvence jsou modulovány frekvencí 50 Hz v principu stejně, jako je tomu u amplitudové modulace rádiového vysílání (DV, SV, KV). Dostane-li se molekula vody do takového pole, je rozkmitána, excitována (někdy se nesprávně uvádí roztočena). Má to zásadní vliv na její vlastnosti. Pravděpodobná je i změna chemické reaktivity. Nepochybně u ní dochází k mikrokolísání teploty přesně v rytmu 50 Hz (a navíc lze očekávat i změnu rychlosti evaporizace – o tom jsem tady už psal). To by se mělo projevovat akusticky, ale jev je velmi slabý. Znám několik způsobů, jak to prokázat experimentálně, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Na stejném principu, podle mne, pracuje harp.
     „Ak začali to ľudia počuť, tak prečo?“
     Pokrytí signálem mobilní sítě soustavně roste. V roce 2009 bylo u nás spuštěno pokrytí frekvencemi 1,8 GHz a vyššími (do té doby jen 0,9 GHz). Do zastoupení jednotlivých nosných kmitočtů nemám náhled, ale v současnosti (vlivem značně snížené produkce spalin z ropy) dochází k růstu obsahu vody v atmosféře, takže lze očekávat i mírné zesílení diskutovaného jevu v době průmyslové výluky (že jsem si toho všimnul zrovna(!) před týdnem není směrodatné).

     Související dodatek k síti 5G:
     Je předpoklad, že síť 5G by mohla svými kmitočty v desítkách GHz ovlivňovat chování molekul, či atomů kyslíku resp. dusíku v atmosféře (dal by se tím vysvětlit úhyn ptáků, o kterém se hovoří v místech zkoušek sítě 5G). Nechci spekulovat, ale dají se tím vysvětlit mnohé další anomálie, kterých jsme v poslední době svědky. Mohlo by to mít podíl i na požárech (ovlivnění chování kyslíku) a změně klimatu (ovlinění rychlosti evaporizace).

     Odpověď
     • Oracle 911 27.3.2020 o 8:42

      Pred rokmi som počul o tom, že ELF vlny sa dajú počuť ak sa v blízkosti pozorovateľa nachádza predmet okolo ktorého sa zhromaždia náboje kvôli hrotovému efektu napr. ihličie na stromoch alebo steblo trávy či listy.

      Bral si tento jav do úvahy?

      Odpověď
      • Nebral. Promyslím to. U interakce náboje a ELF pole se uplatňuje (obrácený) indukční zákon, ale náboj musí být v pohybu (princip kmitačky reproduktoru). Ještě mne napadlo, když kyslík je paramagnetický, že by mohl reagovat přímo (bez pohybu). Při hrotech je větší koncentrace kyslíkových iontů …
       Ale díky za nápad, je to další možnost, jak by mohlo docházet k ovlivnění atmosféry (reakce paramagnetického kyslíku na 5G pole – excitace nikoli tepelně, ale mechanicky přes magnetickou sílu). Aby se to projevilo akusticky, musel by být výrazný gradient elmag. pole, ale to u sítě není splněno (gradient je nevýrazný a existuje jen na hranicích oblasti).

       Odpověď
       • Oracle 911 27.3.2020 o 11:01

        Ono to záleží na tom, že aká je rezonančná frekvencia kyslíkových aniónov resp. elektrickej dvoj-vrstvy okolo hrotu lebo ak 5g spadá do tohto frekvenčného rozsahu, tak na vyvolanie reakcie je potrebných menej energie.

        Odpověď
        • Proč dvoj-vrstvy?
         Teď si uvědomuji, že větší koncentrace kyslíkových iontů neznamená větší koncentrace kyslíku. Navíc prakticky jde o poměr kationtů a aniontů 1:1 (tj. nelze zrovna jednoduše docílit převahu jedněch). Takže tudy asi ne.
         Ale vrátím se ke gradientu. Ten je, jak jsem řekl, na hranicích oblasti. Uvědomuji si, že hranice je vlastně taky „výšková“. To by mohlo něco znamenat. Ale zdá se mi to nepravděpodobně složité. Zneužívané technologie mají obvykle stupidní a spolehlivý princip.

         Odpověď
         • Oracle 911 27.3.2020 o 12:50

          Pretože plazma vytvára okolo tuhých predmetov dvoj-vrstvy, jedna vrstva na či blízko povrchu predmetu a druhý okolo neho. A na to aby fluidné médium sme nazývali plazmou stačí ionizácia 1-2%…

          Odpověď
          • Jestli se nepletu, tak Townsendův výboj, o který tam většinou jde, nemá tuto koncentraci ani v samém jádru.

           Odpověď
           • Oracle 911 27.3.2020 o 14:14

            Nie, to je pasívny jav.

            Odpověď
     • Myslím, že jinak se bude chovat organismus v elektromagnetické poli, které je vytvářeno nízkými frekvencemi, a jinak u vysokých frekvencí. Vezměme kmitočet kolem 1 GHz. Od pasu střílím, že v tomto případě bude délka vlny okolo 30cm.To je dejme tomu ještě málo aby se tělo člověka začalo chovat jako „obvod s rozloženými parametry“. Pokud frekvence vln poroste, bude klesat i vlnová délka, a několikacentimetrové vlny už průchodem naším tělem vytvoří několik kmitů. A to je asi ten velký problém. Naše tělo je z fyzikálního hlediska tvořeno celkem vodivými elektrolyty. Vysoká frekvence způsobí třeba lokální zahřívání tkání, může iniciovat i neběžné chemické procesy, možná i neběžné rezonanční jevy na úrovni buněk, i níž. Takže to 5G chápu jako hodně velký problém.

      Odpověď
      • Souhlas. Mimochodem, střílíš přesně.

       Odpověď
       • Možná, že ti víš… Pokud se aerosoly do vzduchu dostanou kovy jako barium, aluminium .. a ty se ve větším množství (voda, vzduch, strava) dostanou do organismu – jaký vliv mohou pak mít různé EMF na organismus s obsahem těchto kovů ?

        Odpověď
        • Baryum i aluminium aj. jsou ve spalinách zřejmě kvůli opotřebení motorů (jsou to všechno běžné složky technických slitin). Jejich účinek na organismus je velmi závažný, ale o úmyslném zneužití jako jedovatých přísad do paliva nejsem přesvědčen. Trochu jinak se však dívám na úmyslné jednoznačně zlovolné (GP) masívní rozšíření letecké dopravy.
         Spaliny(!) jsou zkrátka jed.
         Myslím, že soustředit se na detail působení těchto kovů, odvádí pozornost od hlavního zdroje problémů, což jsou spaliny (GP). EMF + aerosoly bude zřejmě daleko menší problém, než EMF + vodní pára, či kyslík.

         Odpověď
     • Problémom nie sú vysoké, ani nízke frekvencie. Celý vesmír je doslova presiaknutý rôznymi frekvenciami. Svetelné a rádiové vlny je len malinká časť. Ide o to, že všetko vo vesmíre kmitá po sínusoide. Sínusoida je prirodzená forma kmitania vo vesmíre.
      Problém nastáva vtedy, deď sa tieto vo vesmíre bežné vlny, napríklad rádiové vlny, používajú na digitálny prenos. Obdĺžniková forma signálu nieje prirodzená prírodná forma.

      Odpověď
      • Podle Josepha Fouriera https://www.britannica.com/biography/Joseph-Baron-Fourier je každý nesinusový průběh kompozicí sinusových (harmonických) průběhů jednak základní harmonické frekvence, jednak vyšších harmonických frekvencí, které jsou celé násobky základní frekvence. Jinak řečeno – čím se víc liší průběh od sinusovky, tím víc má ve svém spektru vyšší podíl silných harmonických frekvencí x2, x3, atd.

       Odpověď
       • Áno presne tak. (nechcel som ísť až tak do hĺbky). No a práve tieto vyššie harmonické X násobky frekvencií majú vplyv po fraktále.

        Odpověď
    • LTE (4G) v Česku – nejobvyklejší frekvence jsou kolem 800 a 900 MHz.

     Problematika záření není jen o frekvenci. Někdo totiž může namítat, že 5G soustava je stejná jako to, co běží v mikrovlné troubě, protože se to bude pohybovat ve stejném pásmu, tj. v mikrovlnách. Není to to stejné, protože zatímco mikrovlná trouba operuje se stovkami 600+ watt, 5G cell bude mít tak do 50 watt. Rozdíl je v energii, a to zásadní. Další věc je ta, že energie se vzdálenostá prostě klesá a horko těžko se bude někdo vyskytovat metr od 5G buněk.

     Vyšší frekvence obecně znamená obtížnější penetraci skrz materiál. U 5G se počítá s tím, že jediná kapka vody při dešti v případě putujícího signálu z vysílače bude schopna tento signál absorbovat. Tj. vyšší frekvence jsou z hlediska datové propustnosti velmi citlivé.

     Tím nepopírám ani neznehodnocuji určitou nedůvěru v oblasti působení na zdraví. Taktéž jsem podezřívavý, protože každý tak nějak už i intuitivně ví, že není normální panelák, kde je 50 AP (i když dané zdroje jednotlivě nejsou zdrojem IZ) a k tomu se plánuje výstavba dalších zdrojů, přičemž není skutečně ověřeno (nebo minimálně nejsou k dispozici takové informace), jaký to má skutečný dopad na člověka.

     Zjišťovat to až desítky let poté, kdy se pravděodobně budou projevovat některé stochastické účinky, je pozdě. Nevidím důvod dělat to, co dělali v USA, když dávali radionuklidy do hraček, cereálíí, krémů a podobně s tím, že je to PRÝ ne jen bezpečné, ale dokonce prospěšné…

     Nemyslím, si však, že to nějak zásadně souvisí pouze s frekvencí – Matérie kmitala, kmitá a kmitat bude.

     Odpověď
     • Je bych Ti doporučil: Vyzářený celkový výkon všemi(!) vykrývacími vysílači není rozhodně zanedbatelný (ovšem nepodařilo se mi jej zjistit, ač jsem se o to snažil) a musí se někde projevit (někam vstřebat). Určitě se nakonec promění v teplo, jako vždy. Domnívám se že půjde o teplo, které se vstřebá do molekul vody (jak říkáš), nebo vodní páry v atmosféře (taky jsem uvažoval o kyslíku – při značně vyšších frekvencích). Co tohle udělá (dělá) s atmosférou nikdo z nás neví (ale GP to ví určitě).

      Odpověď
  • Jana z Arku 27.3.2020 o 0:55

   Ano, i mladé dívce pořád bolí hlava . A často mívám bušení srdce, zrychlené , hlavně v noci a to jsem byla v lednu na kontrole a vše bylo ok. Myslím že to je sítí 5 G…už je v Plzni a my bydlíme nedaleko.

   Odpověď
   • My jsme v Praze a podobné příznaky, hlavně téměř denní ač slabší bolesti hlavy.A to pozoruji několik týdnů.

    Odpověď
    • Tarchu, já jsem taky v Praze a nic. Zatím mne hlava nebolí. Je ale pravdou, že chodím ven minimálně. Že by to bylo tím?

     Odpověď
  • Já ano, už jsem to tu psal.

   Odpověď
  • Proti bolehlavu a nespavosti způsobeném 5G sítí, elektrosmogem a geopatogení zónou pomáhají přístroje Somavedic. Já sám mám jeden doma. https://www.somavedic.cz

   Odpověď
   • P.S.: Tyhle lampy vyzařují energie (přes polodrahokamy a drahokamy uvnitř přístroje, aktivované el. proudem), které ten elektrosmog úplně odstíní a tyto energie jsou změřitelné v Bevisech. Např. Somavedic Uran má výkon 925 000 Bevisů a dosah 30 m. Z mrtvé vody z kohoutku nabitím udělá živou vodu. Somavedic opravuje např. DNA a auru člověka a zvyšuje energetický level. Působí i na zvířata a rostliny. http://homosignum.blogspot.com/2017/09/somavedic-medic-uran-mereni-zkusenosti.html

    Odpověď
    • Jana z Arku 27.3.2020 o 12:33

     Franto a myslíš že je to pravda ? Opravdu to funguje? Nějak tomu nemůžu uvěřit….

     Odpověď
     • Ano, myslim ze je to pravda. Napr. voda nabita Somavedicem Uran chutna sladceji a je sam pozoruju, ze se me lip spi a sem odpocatejsi po probuzeni.

      Odpověď
      • Jana z Arku 27.3.2020 o 16:22

       Franto,. děkuji za odpověď..

       Odpověď
  • QuoVadis 27.3.2020 o 9:25

   Tady v Rakousku jsem po celý únor a začátek března pozoroval s divokými počasím s neskutečně rychlými změnami také hodně zvýšené množství chemtrails.
   Co byl letecký provoz omezen a chemtrails přestaly, počasí se neskutečně ustálilo.
   Co mě taky napadlo, Koróna-Epidemie “vybuchla” v Rakousku právě této/po této době chemtrails. Jen náhoda?

   Odpověď
   • S počasím potvrzuji na Jesenicku totéž. S Corunou to zkoumám, ale nejsou k dispozici potřebné podklady.

    Odpověď
    • QuoVadis 27.3.2020 o 9:55

     Taky by mě zajímalo, co všechno se najde ve vzduchu po rozšíření chemtrails.
     Ze se jedná o pouhou vodní páru, jak “experti” říkají, to pochybuji. Už jsem na světě nějaký ten pátek a dříve “stopy” po letadlech vypadaly jinak a taky se brzy rozptýlily.
     Dnes se ty stopy rozšiřují a tvoří mraky někdy podivných forem.

     Odpověď
     • QuoVadis – čitala som niekde článok , ak najdem odkaz tak ho sem vložím.
      Bolo to z Talianska ..pisatelka napísale, že cela dedinka bola chorá…ludia sa uzatvorili..prestali chodit mimo obec…za par dni či týžden to prešlo . začali opet chodit von..Dedinka ožila…potom si všimly lietadla a čiary na oblohe ako štvorcový papier…a za pár dní opet bolo všetci chorý ale už s vážnejším priebehom….

      Odpověď
      • Jana z Arku 27.3.2020 o 16:32

       Možná ten virus rozšiřují právě chemtrails….přidávají to tam..a.množství se odvíjí podle toho,.v jaké zemi toho chtějí mít. A proto jsoz rozdilne výsledky v různých státech. To by vysvětlovalo ty rozdíly.

       Odpověď
     • Princip „chemtrails“ by fungoval i bez přidávání čehokoli do paliva. Stačí to, co je obsaženo v běžných spalinách.
      A viděls „stopy“ předevčírem? (Krátké, jako kdysi!!!)

      Odpověď
      • Oracle 911 27.3.2020 o 11:14

       Problém je, že moderné turbofan motory na lietadlách kvôli konštrukcií málokedy produkujú kondenzačné čiary…

       Odpověď
       • Byl by odkaz? Stačí jeden.

        Odpověď
      • Moc letadel/stop jsem neviděl, ale musím potvrdit, že u těch 4-5 byly ty “stopy” krátké a taky se brzy rozptýlily.

       Odpověď
 7. Ako neochorieť na koronavírus?
  receptúra na zmes: v presných pomeroch: 10 dielov paliny horkej, 1 diel klinčeka a 0,5 dielu koreňa sladkého drievka. Môžete rozdrviť koreňovú tabletu sladkého drievka. Tiež na základe 0,5 dielov na jednu dávku zmesi. Môžete pripraviť zmes a skladovať dva týždne v tmavej nádobe tesne uzavretej. V tme Napríklad na polici v skrini. Alebo nie priehľadná nádoba s pevne priliehajúcim vekom. Ako bolo uvedené vo videu, je možné túto zmes použiť ako zubný prášok a uvariť (v pomere lyžice zmesi na 300 gramov prevarenej vody) a vypiť ju počas dňa po malých dúškoch.

  Odpověď
  • na faceb. miroslav kasan /trener bojov. umení a člen allatra/ sú viacere videa o presnom recepte napr. Ako neochorieť na corona vírus https://www.youtube.com/watch?v=1YAphhiUvCU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1cl9IUJ1fjcGjE7LR3HGvw7oCY3poHwbV63KiN4Y73Mr7g6BDbzt2v7v0
   aj komedia film na odľahenie https://www.youtube.com/watch?v=o8p_AZ4M2ZE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3JgxbfRwhx7ZgxHjrf81ua3kRzYdRsaCo1q2xaRWcgol0XhGFIS1_RI-s
   ja ho nepropagujem, ani ma nezaujíma , len k receptu -on radi používať peroxid vodika BEZ KONZERVAĆNYCH látok

   Odpověď
 8. Ahoj :) už od dětství se mi často zdá jeden sen a často přemýšlím nad tím, co to znamená. Spočívá to v tom, že vždycky padám z útesu, padám a padám, ale nikdy nedopadnu, před dopadem se probudím. Nevěděl by někdo, co by to mohla znamenat? Děkuji

  Odpověď
  • To by bolo dobré do rubriky „Jazyk životných okolností“.

   Poznám tieto kľúčové sny. Veľa rokov som tiež mal sen, podobný tvojmu, len v opačnom smere: Snívalo sa mi, že som v chatrnom výťahu, ktorý stúpa stále hore a nie je schopný sa zastaviť. Bál som sa, že vyletí z vodiacej konštrukcie a spadnem z neho. Vždy som sa ale zobudil skôr, než táto scéna skončila.

   Ja som si tento sen vysvetlil tak, že vždy som v živote cítil potrebu sa rozvíjať, vnútorne napredovať, ale tento duchovný let sa podobal letu do neznáma, netušil som kam ma táto cesta zavedie a to ma znepokojovalo. A bol tam ešte aj iný aspekt, ktorý sa netýkal duchovna, a ktorý bol tiež znepokojivý. Akonáhle som tento problém v živote vyriešil, tak tento sen sa mi prestal snívať. Teraz sa mi opakovane sníva iný kľúčový sen.

   Odpověď
   • Měl jsem taky podobný. Uměl jsem létat/vznášet se, ale často to vedlo k tomu že jsem stoupal od Země a neměl jak zastavit nebo se vrátit. Pak se mi to povedlo překonat a z té výšky jsem padal volným pádem až k probuzení.

    Odpověď
   • Putinovec 26.3.2020 o 19:51

    Já měl jako dítě opakovaně jiný sen.Stál jsem na zaoceánské lodi mezi stolky na palubní restauraci a díval jsem se, jak že šálku kávy stoupá pára.Následně jsem se v tu páru proměnil,vystoupal vzhůru a rozplynul se v prostoru.Stal jsem se prostorem.
    Stejné rozplynutí jsem zažil při jedné šamanské seanci,kdy jsem vystoupal a mé vědomí se spojilo s širým prostorem.V tu chvíli jsem jazykem KSB vnímal obrovský proces,který objímal biosféru a zároveň spoustu menších vložených procesů.

    Odpověď
  • NicNezNula 26.3.2020 o 21:08

   Přiletí anděl a nabízí nevýhodné podmínky zastavení pádu?

   Odpověď
 9. Srovnání ceny vody v ČR a SR:

  https://pravdaovode.cz/cena-vody/

  Odpověď
  • A cena pôjde ešte vyššie…už čoskoro…

   Odpověď
  • Robím si štatistiku už niekoľko rokov a u nás (obec, okres Senec) vychádza cena vody stabilne už niekoľko rokov 1.12 eur/m3; stočné 1.51 eur/m3.

   Odpověď
   • popolvár 25.3.2020 o 21:52

    v Kaplnej mám spolužiaka

    Odpověď
    • Aj ja mám odtiaľ jedného spolužiaka :-)

     Odpověď
     • popolvár, jardob – nie ste vy náhodou spolužiaci? :-)

      Odpověď
 10. Chcel by som sa spýtať chemikov (Boletus, Irka, Oracle a iní). Teplota okolo 90 st. celzia a viac nejako mení ale narušuje molekulu kyseliny L-askorbovej v roztoku vody? Pretože existuje výrok, že varom sa ničia vitamíny v ovocí. Preto by som chcel vedieť, či var skutočne mení molekulu vitamínu C. Napríklad keď si varím čaj zo sušených šípok. Na kyslosť danej kyseliny to rozhodne vplyv nemá.

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 16:12

   Áno vitamín C je tepelne citlivý vitamín, a šípkam dávajú chuť ostatné organické kyseliny…

   Odpověď
   • praskove cecko ale tiez ostane kysle aj po bode varu…?

    Odpověď
    • Oracle 911 25.3.2020 o 18:39

     Kyslé to zostane, len to nebude tak či tak, len to nebude účinné…

     Odpověď
  • Pokud vím, tak vitamin C do tekutin teplých max. 40 st. C, totéž snad i med.

   Odpověď
   • Oracle 911 25.3.2020 o 18:41

    Med, ak si dobre pamätám, je dobrý do 60 °C lebo enzýmy nad touto teplotou sa deaktivujú…

    Odpověď
    • Ori, to je asi moc, když se rozpouští zkrystalizovaný med, tak jeho teplota nesní přesáhnout 45 stupňů. Ale třeba si to špatně pamatuji.

     Odpověď
     • Oracle 911 25.3.2020 o 19:50

      60 °C platí pre roztoky, kryštalizovaný med je iná záležitosť…

      Odpověď
      • OK, tak jsem zas o něco chytřejší :-).

       Odpověď
      • Ještě se zeptám. Co je důvodem, že med v roztoku lze zahřát na vyšší teplotu. A je to nějak omezeno jeho koncentrací?

       Odpověď
       • Oracle 911 25.3.2020 o 22:39

        Neviem s istotu, viem len to, že v čaji nad 60 °C sa strácajú tie pozitívne účinky medu. Má to asi súvislosť s tým, že je to v kryštalickej forme.

        Odpověď
        • Pozitivní účinky medu se ztrácejí také proto, že enzym glukoso-oxidasa, který je součástí medu, se vlivem vysoké teploty čaje denaturuje (https://imgup.cz/image/kADm zdroj: https://1url.cz/JziZX).
         K čemu je ten enzym dobrý? V medu samotném (který je přibližně z 80 % tvořen jednoduchými cukry a z 20 % vodou) enzym nic nedělá, ale po naředění medu se stává aktivní a rozkládá jednoduché cukry za vzniku peroxidu vodíku. Podle mě, ten vznikající peroxid, má zabránit rozmnožování bakterií, hub a kvasinek, které si med nejprve potřebují naředit, aby mohly růst. U nás doma jsem ve sklepě našel 10 let strarý med. První centimetry byla vrstva naředěného medu, kde byl cítit kvasný proces. A když jsem tu „kaši“ vydlabal, pod ní byl med vcelku dobrý (stejně šel med do kvasu, ale chtěl jsem ochutnat tu spodní vrstvu).
         Jednou jsem spočítal, že ve 200 ml teplého čaje (nepřesahující teplotu denaturace enzymu, tj. 40 °C) jedna lžička medu vyprodukuje za 20 minut tolik peroxidu vodíku, jako jsou dvě nebo tři kapky 3% H2O2.

         Odpověď
     • myslím pokud si to dobře pamatuji 30 stupňů , to samé platí u odšťavňování zeleniny vis kniha od dr.Norman Walker,věnoval se celý
      život odšťavňování .

      Odpověď
      • https://271161.myshoptet.com/user/documents/upload/DR.-NORMAN-W.-WALKER—Zářící-Zdraví.pdf

       Byl průkopník zdravé výživy dr.Neumyvakin se ve své knize o něm také zmiňuje.

       Odpověď
       • Janka, nenasiel by sa i iny odkaz, tento nefunguje. Dakujem.

        Odpověď
       • Uz to mam, takze i pre ostatnich
        http://www.zdravinadlani.cz/data/book/walker-zarici-zdravi.pdf

        Odpověď
       • https://www.zdravinadlani.cz/knihy-ke-stazeni

        Snad tenhle odkaz bude fungovat dr, Walker se dožil téměř 100 let a převážná většina autorů, později vydaných knih opisují od
        dr. Walkera , ti slušní mu děkují a jmenují ho ve svých vydáních.
        Knihy se dají stáhnout , stojí za přečtení , ale v našich klimatických podmínkách se tak nedá celý rok stravovat.

        Odpověď
       • https://www.zdravinadlani.cz/eshop/63-champion-2000

        s tímto odšťavňovačem dr.Walker pracoval. Když manželovi v 75
        odoperovali část tlustého střeva, po propuštění z nemocnice vážil 55,kg výška 1,75 denně jsem mu dělala šťávu a dnes je fit, já nejsem moc na mechaniku v kuchyni , ale tento odšťavňovač je jednoduchý na rozebírání. Pozor může být v provozu jen 10 minut.

        Odpověď
     • My rozpouštíme med max při 45, i úplně zkrystalizovaný med se nám vždy rozpustil. Trvá to déle, ale jde to.

      Odpověď
  • Kyselina L askorbová v roztoku . Pri teplote 40 °C po 1 hod. zostane v roztoku 75% pôvodného obsahu. Pri teplote 80 °C je to po 1 hodine cca 25 %
   Pri izbovej teplote sa roztok do hodiny považuje za stabilný. ( hovorím o čistom roztoku., Niektoré jony napríklad kovov, ale aj UV žiarenie urýchlujú rozpad.,

   Odpověď
   • Zabudol som ešte k tej praktickej otázke. Ak zaleješ 90 °C vodou šipky a čajík vypiješ ešte teplý, horúci , tak ti musí ostať min. 90% pôvodného obsahu vit. C. To ešte nerátam s flavonoidmi v šipkách, ktoré stabilizujú vit.C.

    Odpověď
  • Kyselost se teplem/ohřátím roztoku k.askorbové nikam neztratí, protože koncentrace H+ se teplem neovlivní. Ohřátím roztoku i jeho stáním za pokojové teploty k poklesu obsahu C vitaminu dochází, ale časové závislosti neznám. Ani nevím nakolik sloučeniny přítomné v šípkách obsah Céčka stabilizují, to už jsou velmi specifické věci. Já kdysi dělala polarografické stanovení Céčka v pomerančovém džusu a jeho obsah po otevření krabice do druhého dne klesl asi tak na polovinu.

   Odpověď
   • irka, takže tá molekula (prípadne jej ióny) sa teplom a inými vplyvmi normálne rozpadáva? Potom naozaj nie je veľmi stabilná.

    Odpověď
    • Když se Céčko ve vodě rozpustí, disociuje účinkem molekul vody na H+ a R- (R- je askorbátový anion). Na množství H+ a tedy na koncentraci roztoku (množství rozpuštěné látky) záleží kyselost roztoku. Je to zjednodušeně řečeno, nevím nakolik (to je poznámka pro kolegy chemiky) tady vstupuje do hry disociační konstanta. Jinými slovy, jak moc silnou „kyselinou“ Céčko je. Úbytek množství Céčka je dán jeho oxidací na vzduchu, protože – jak se všude uvádí – je antioxidantem = redukčním činidlem, které se při reakci oxiduje a to s čím reaguje se redukuje. Jde o tzv. redox neboli oxidačně redukční reakci. Kyselost a úbytek Céčka jsou dva různé procesy. Takže molekula Céčka se nerozpadne, molekula se zoxiduje, vznikne jiná sloučenina. Rychlost oxidace se teplem podpoří, ale to platí pro každou reakci.

     Odpověď
     • Irka,
      Vďaka za vysvetlenie. Práve preto si myslím, že askorbát nebude mať ten istý účinok ako kyselina L-askorbova. Boli tu kedysi návody, ako si vyrobiť askorbát z Céčka pomocou sody bykarbóny. Je to predsa len už iná molekula, než pôvodný vitamín C.

      Odpověď
      • Jiná sloučenina to je, je to sůl kyseliny askorbové (co vlastně kyselinou není :-), ale jen strukturně, jako kyselina se chová = reaguje), terminologicky askorban. Jenže ta sůl je tak jako ta kyselina ve vodě rozpustná a tzv. disociovaná. Funkční při redox reakci je jen ten askorbanový anion a z hlediska této reakce je úplně jedno, jestli je to anion z kyseliny a nebo anion ze soli. Reakce ale může být ovlivněna tím, zda jsou v reakčním prostředí přítomny H+ kationty z kyseliny či Na+ kationty ze soli. Při přídavku NaHCO3 do roztoku Céčka (kys.askorbové) proběhne reakce – zašumí to – protože vzniká rozpustný askorban sodný a kyselina uhličitá, která je nestabilní a rozloží se na vodu a CO2, to je to šumění. Po té reakci to „vypadá“, jako bys rozpustil ve vodě přímo askorban sodný. Konfigurace kyseliny askorbové resp. askorbanového aniontu se při reakci Céčka s NaHCO3 nezmění, zůstane L. Pokud tedy není reakce/účinky na organismus ovlivňována/y přítomností H+/Na+ ionty rozdílně, je působení Céčka a askorbanu sodného stejné.
       PS. NaHCO3 je prosím soda bikarbona/bicarbona.

       Odpověď
   • Inak mám zaujímavú skúsenosť. V prípade, keď mi začína nádcha a začína sa púšťať vodička z nosa, a dám si acylpyrín tak ten mi to tečenie pribrzdí ale zároveň ma nenormálne rozbolí hlava (ako keď máte upchaný nos a hlieny vám tlačia na čelnú dutinu) a cítim aj zvýšené teplo. Túto istú reakciu som u seba pozoroval, aj keď som v takejto situácii užil miesto acyplyrínu vyššiu dávku Céčka. Ako keby mali acylpyrín a kyselina L-askorbová niečo spoločné.

    To s tým acylpyrínom bola zase skúsenosť môjho otca, u neho to fungovalo inak. On keď cítil škriabanie v hrdle (čo bol príznak blížiacej sa nádchy), tak si dal acylpyrin, a hneď sa mu nádcha pustila.

    Odpověď
    • Oracle 911 25.3.2020 o 22:41

     Majú, sú to kyseliny…

     Odpověď
     • Ori, kyselinou (COOH) je jen salicylka, Céčko kyselinou není, jde o lakton případně substituovaný furan, jen se jako kyselina chová.

      Odpověď
      • Oracle 911 26.3.2020 o 7:23

       Hej, lenže tie vodíky sa správajú dosť kyslo.

       Odpověď
       • Ano prosím, chovají, vždyť to píši, že chováním (= reaguje to) je to kyselina :-).

        Odpověď
  • Veľmi pekne ďakujem všetkým za odpovede :-)

   Odpověď
   • Není zač :-)) .

    Odpověď
   • Přijďte, poradíme, posloužíme. Nemožné ihned, zázraky do tří dnů. :-)

    Odpověď
  • Putinovec 25.3.2020 o 22:55

   jardobe toto jsem řešil tak, že jsem šípek rozpůlil,vyčistil od vnitřku a snědl jako třeba ředkvičku.Zrovna tak se užívá dýnko z pampelišky, dutá část stébla.Utrhnout a sníst.

   Odpověď
   • Celkom dobre by to takto šlo aj s plodmi rakytníku. Ja ich zbieram koncom augusta, vtedy sa dajú trhať bez toho, že sa ti rozpučia v prstoch, a majú lepšiu chuť ako keď ich necháš na strome o mesiac dlhšie (potom tam cítim pachuť, ktorá to trochu kazí). Inak chutí to ako citrónová šťava.
    Rozhodne lepšie ako Kustovnica čínska (Goji). Goji nie je kyslé, a cítim v ňom nejedlú umelinovú pachuť, ktorá je cítiť aj v čerstvých aj v sušených plodoch.

    Odpověď
    • Putinovec 26.3.2020 o 12:56

     Samozřejmě, tak jako se jí ovoce se dá hned po utržení jíst rakytník i další plody.Jako děti u nás byl oblíbený plod hlohu. Spousta věcí se dá jíst za syrova, jen pozor na plod bezinky.Větší množství snědené za syrova, může způsobit podstatné obavy ze zakašlání.

     Odpověď
    • Putinovec 26.3.2020 o 13:03

     Jen pro zajímavost, ovoce vůbec nezavařuji.Buďto ovoce smíchám, rozmačkám mačkadlem na brambory , nebo rozpůlené dám zamrazit v pytlících do mrazáků.Jako náplň na koláč nebo pro mne oblíbená ovocná dřeň to nemá chybu.

     Odpověď
 11. V newyorku má 1/3 všech testovaných pozitivní nález na koronavirus, u nás odhadem 1-2% testovaných.

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 7:46

   Naše vlády pracujú v prospech ľudí, na Západe v prospech kapitálu. Preformátovanie Západ v súčasnej podobe neprežije

   Odpověď
 12. Toto ma 5 casti, je to teoria o koronaviruse, v poslednej casti sa hovori o tom ze asi preco to je vyvolane, ale je to len pre anglictinarov.

  https://www.gnmonlineseminars.com/covid-19-part-i/

  Odpověď
 13. svet sa sklada z pricin a dosledkov
  ak prvotne riesite ake lieky uzivat v pripade nakazy riesite dosledok
  budte zdravi

  Odpověď
 14. co v tvém tele zpusobuje nošeni roušky
  https://aeronet.cz/news/svetove-uznavany-epidemiolog-tvrdi-ze-se-musime-nakazit-covid-19-vsichni-abychom-ziskali-imunitu-lide-se-pry-budou-rozdelovat-na-3-skupiny-vylecene-nemocne-a-dosud-nenakazene-navrhuje-desivou/

  Odpověď
  • No, je to Aeronet, tak to asi nebudu komentovat. Ale mají stejné datum, takže nevím, kdo byl první.

   Odpověď
 15. Don Anderson 24.3.2020 o 17:20

  Přidávám tip. Všude mají vyprodaný vitamin C, hledal jsem kde se dalo a nikde nic. Vyřešil jsem to koupí čisté suroviny v prášku 1000g za 285kč. Dají se dokoupit i prázdné kapsle, 1000ks za 240kč a udělat vše doma.

  Odpověď
  • Putinovec 24.3.2020 o 21:23

   Jednodušší bude aplikovat prášek přímo, např. pomocí lžičky.Jen je potřeba stanovit požadované množství.Ale i při větší dávce by se nemělo nic stát.

   Odpověď
   • Pri tych zvyšenych dávkach céčka by som bol opatrny, ja som z toho dostal žihľavku a tráviace problémy, v tejto situácii by som vsadil skôr na vitamín D- olej z treščej pečene, plus vitamin K2, odporúčané denné dávky zvyšiť aspon o 50percent. Pokiał máš deficit déčka po zime tak ti céčko moc nepomôže..

    Odpověď
    • Souhlas, jednou jsem zkoušel brát vyšší dávky c-vitamínu a nijak dobře jsem se necítil, po vysazení okamžitá náprava.

     Odpověď
     • C kompenzuje přílišný jang stav uživatele (obvykle jang ve stravě). Snášejí ho uzeninofilové a soliči. Vyrovnaný člověk ve smyslu Jin-Jang reaguje na něj rozladěním rovnováhy (útlum, zimomřivost, znova chuť na maso, slané, topinky aj.).

      Odpověď
      • Když nemůžete sehnat vitamin C, není jednodušší jist kiwi? Stačí jedno denně . Kromě vitamínu C se v kiwi nachází i mnoho jiných prospěšných látek. Já ho konzumuji pravidelně celou zimu i v přechodném období.
       https://budejovice.rozhlas.cz/jedno-kiwi-zajisti-denni-davku-vitaminu-c-mensi-plody-vypestujete-i-na-ceskych-7044557

       Odpověď
       • Vykašlete se na umělé vitamíny,na kiwi a jiné podtržené ovoce uvařte si česnečku,ještě se v zimě zahřejete, udělejte si kvašenou zeleninu , potřebujete k tomu jenom zavařovací sklenici struhadlo a svoje ruce a máte vitamíny za pár korun a když si ke kvašené zelenině uvaříte brambory nebo rýži máte i chutný oběd.Kvašená zelenina vám vydrží v lednici klidně měsíc i déle.

        Odpověď
        • Kvašenou zeleninu dělám celer,petržel , mrkev , trochu paprik , když ji dělám na podzim tak přidám Římské zelí a také dělám kysané zelí,taková lepenice je ňamka
         brambory,vařené zelí 1 špekáček a hned je oběd.

         Odpověď
         • Putinovec 25.3.2020 o 10:31

          Dáte prosím celý recept, já si v těchto zeleninových mixech libuju.

          Odpověď
          • Oracle 911 25.3.2020 o 10:48

           Ešte lepšie by boli odkazy…

           Odpověď
          • Návod na kvašenou zeleninu,
           celer,petržel,mrkev,nastrouhám struhadlem na jablka,nakrájím papriku,já dávám nejvíc celeru ten mám ráda,každý si tam může dát co má rád na 1kg
           nastrouhané zeleniny 1 malá lžička soli /do 3l lahve to je asi přes 3kg zeleniny , zeleninu promíchám se solí a začnu pěchovat do sklenice, tak ,aby tam nebyl vzduch.Když to pořádně napěchuji tak vezmu menší zavařovačku naplním ji vodou a dám do hrdla sklenice,musí být menší, aby šťáva měla kam unikat.Pod sklenici dám mísu na odtok .Zeleninu dám na týden do tmy,pozor ne do lednice a po týdnu je hotovo.Vykvašenou zeleninu dám do lednice.Tam vydrží dlouho.

           Odpověď
           • česnečka :
            dám vařit nakrájené brambory s kmínem

            na talíř dam kousek másla ,utřený česnek se solí, nakrájený chleba
            a zaleju vodou z uvařených brambor a je hotovo.Pochopitelně tam dám i ty brambory,kdo chce tak si to může různě vylepšit,pohankou,vajíčkem atd.

            Odpověď
           • Putinovec 25.3.2020 o 22:58

            Děkuji, vyzkouším to.

            Odpověď
       • Don Anderson 25.3.2020 o 9:53

        Přírodní zdroj vitaminu je určitě lepší volbou, jen nejsem příznivec dováženého ovoce a zeleniny, mám raději to co roste u nás, třeba zelí. :)
        Vitamin D hlavně teď ke konci zimy doplňuji, od té doby co to dělám jsem nestonal.

        Odpověď
    • S Dečkom by som to tiež nepreháňal. Kovová chuť v ústach značí predávkovanie. Nie raz som to cítil keď som to prehnal Dečkom

     Odpověď
   • Don Anderson 25.3.2020 o 9:47

    To jsem vyřešil mikrováhou, mám to navážené, např. jeden gram je opravdu málo, moc bych se do lžičkování nepouštěl pokud to člověk nemá opravdu dobře odpozorované.

    Odpověď
    • Putinovec 25.3.2020 o 10:01

     Jak to chcete vyřešit, když lidské tělo dokáže chemicky připravený vitamín zpracovat s bídou z 50%. Buďto musíte dát vitamínu dvojnásobné množství, nebo mít vit. deficit.Když si to zvážíte, tak se dostanete k zarovnané lžičce.

     Odpověď
     • Samozřejmě , ze těch přírodních zdrojů vitamínu C je spousta. A na to jsem chtěla upozornit, ze nemusíme polykat jen pilulky kupované v lékárnách.
      Já se této zásady držím neustále.

      Odpověď
      • Putinovec 25.3.2020 o 10:33

       Tak asi největší vitamínovou bombou co se týče céčka je šípek.Pokud si to dobře pamatuji, tak obsahuje jeden gram šípku až 800 ml gramů vit. C.

       Odpověď
       • Určitě ano. Já si právě teď rozmnožují rostlinku tzv. rýmovnik. A tu používám místo kupovaných kapek do nosu proti rýmě. Velmi užitečná .

        Odpověď
 16. Lin sem poslal odkaz na Cabálka. Ak som to správne pochopil, tak sa tento starý pán nechal dobrovolne nakaziť aby mohol na sebe robiť testy.
  https://youtu.be/Ueo26ezz5i8

  Ďosť zaujímavých informácii.
  - +40 mutácii aktuálne, a viacero prístupových bodov na ktorých sa v tele „zaháčkuje“
  - inkubačná doba COVIDu je až 24 dní (výsledky z Číny)
  - v Číne sa liečia tradičnou čínskou (bylinkovou) medicínou
  - veľký nedostatok draslíku v tele u tých čo sú chorý
  - 20 dní po „uzdravení“(z hľadiska výskumu) je ešte vírus nebezpečný, buď mutuje alebo znova zaútočí (v 15 % prípadoch).
  - ďalších +20 dní keď už v tele z hľadiska výskumu nie je, je infekčných
  - mladý muži v Číne sa stávajú po tomto ataku neplodný (vírus ostáva vo varlatách)
  - vírus neprejde cez tvorbu materského mlieka na kojenca, čo je zaujímavé

  Ohľadne tej neplodnosti sa mi ukazuje puzzle.
  Je dobré si prečítať tento článok o mužskej sexuálnej abstinencii
  https://www.biosferaklub.info/o-uzitecnosti-sexualni-abstinence/

  Spermie plne dozrievajú približne 82 dní. Zabezpečenie predania inFormácií cez genetický materiál na ďalšie pokolenie, tzn. zabezpečiť čo najzrelšie spermie a najbohatšie (minerály a vitamíny) sperma, je pre mužské telo na prvom mieste. Proste zachovanie rodu je n1.

  „Chemické složení spermatu je velmi blízké složení buněk centrálního nervového systému (hlavně cholesterol, lecitin a fosfor).
  Nadměrné nepřiměřené ztráty semene, mají škodlivý vliv na nervovou soustavu.“

  Čo sa deje na internete posledných 10 rokov? Silná propagácia porna zdarma, v Taliansku po vypuknutí pandémia dal najväčší porno portál prémiové členstvo všetkým z tejto krajiny zadarmo na mesiac a robil tomu veľkú reklamu, dosť médií sa toho chytilo.

  Muž, ktorý často prichádza o sperma, tak jeho telo pracuje v prvom rade na jeho obnove a organizmus je oslabený, mozog a chemické procesy v ňom tiež nefungujú na 100%.
  „Sperma obsahuje látky vysokých fyziologických hodnot, zvláště pro obživu mozkové tkáně a nervového systému. Je známo, že vstřebávání spermatu skrz stenu vagíny se velmi pozitivně projevuje na ženském organizmu, to samé se musí dít i v těle muže, v místě ve kterém se sperma ukládá. Naopak, ztráta spermatu připravuje organizmus o vitální energii a hodnotné látky, které jsou důležité pro obživu nervových buněk. Je to lecitin, který se v lékařství používá s velkým úspěchem při léčení neurastenie (nervová slabost).“

  Porno je doslovne nebezpečná droga a muž si tým mimo iného veľmi oslabuje imunitu, ktorú môže využiť vírus.

  Ešte taká pikoška, na západe vzniklo združenie noFap (sexuálna abstinencia, význa na aspoň 90 dní) a ten najväčší porno portál už toto zruženie žaluje za „lži o negatívnosti porna“. Závisláci, ktorý túto noFap výzvu dokončili popisujú mnohé fyzické i psychické pozitívne zmeny (ľahko dohladatelné príbehy i na youtube).
  https://youtu.be/GWUrK5JbKp0
  https://youtu.be/oekzqYVFNyU

  Bohužiaľ ja osobne si myslím, že sledovanie P. v týchto dňoch určite stúpa, pretože mnohý nevedia čo zo sebou ale pre mužov je to veľmi nebezpečné.

  Môj tip na dopĺňanie draslíku sú para orechy (majú ho v sebe z potravín asi najviac), ale pozor 2 – 3 max. denne. Najlepšie na večeru.
  Káva blokuje vstrebávanie niektorých živín a zároveň zvyšuje vyplavovanie minerálov, ako napr. vápnika, horčíka, draslíka, železa a iných prvkov nevyhnutných pre zdravie.

  Odpověď
  • „Sperma obsahuje látky vysokých fyziologických hodnot, zvláště pro obživu mozkové tkáně a nervového systému. Je známo, že vstřebávání spermatu skrz stenu vagíny se velmi pozitivně projevuje na ženském organizmu, to samé se musí dít i v těle muže, v místě ve kterém se sperma ukládá. Naopak, ztráta spermatu připravuje organizmus o vitální energii a hodnotné látky, které jsou důležité pro obživu nervových buněk. Je to lecitin, který se v lékařství používá s velkým úspěchem při léčení neurastenie (nervová slabost).“
   Myslím si, že je lhostejné, zda se sperma vstřebává v těle muže, nebo v těle ženy. Hlavně, že zůstane doma.
   Pozor na zadržování spermatu – ženy by mohly začít prosazovat svá práva.

   Odpověď
   • spermie su zasadite a vajicka kysle. caste vyprazdnovanie moze zapricinit prekyslenie organizmu, preto su dolezite aj mliecne bielkoviny, mandle ale aj soda bikarbona.
    v kulture Islamu by tych 82 dni abstinencie nebolo vela, kedze nie su podnety na sexualne vzrusenie ale v nasej (ne)kulture je tych sexualnych mikroimpulzov niekolko desiatok az stovak denne a to drzanie v sebe moze zapricinit impotenciu, rakovinu atd… cize ak lekar odporuca pre slobodnych 1x mesacne uvolnenie, tak to nevidim ako problem. porno je samozrejme zvrhlost a je dokazane, ze ti co ho sleduju sa potom niekolko hodin nevedia sustredit. nehovoriac o egregorialnom a duchovnom postihnuti…

    Odpověď
  • Ja mám v podstate také isté info ako ty ohľadne korony a neplodnosti, ako aj škodlivosti porna.
   Korone sa snažte za každú cenu vyhnúť, ak nechcete skončit s trvalymi následkami alebo byť doživotne na tst injekciách.
   To by si mali uvedomiť ľudia ktory covid označujú ako neškodnú formu chrípky (napr. Idevpas- nič proti nemu).

   Odpověď
 17. Následky aplikace roušky (zjištěno při několikadenním užívání a rozborem z fyzikálního hlediska):
  1. Zvýšená hladina CO2 v krvi.
  2. Snížené okysličení krve.
  3. Úplné znemožnění příjmu iontů ze vzduchu.
  4. Podstatné ztížení eliminace ostatních plynných látek (mimo CO2, které je v bodě 1) a také virů obecně (nejen Coruna).
  5. Zvýšení vlhkosti a teploty plynů v dýchacích cestách (vede k jiným podmínkám pro rozvoj hub a plísní).
  6. Zvýšení koncentrace škodlivých látek v plynech v dýchacích cestách.
  7. Trvalý styk ústní sliznice se zvýšenou koncentrací všech vyjmenovaných škodlivých látek. (Bez roušky by šlo jen o střídavý styk.)
  8. Nutnost (více, nebo méně) vyčerpávající trvalé hyperventilace a to bez obvyklé (= bez roušky běžné) odezvy.
  9. Po krátké době aplikace roušky prakticky trvalý styk obličeje s rezervoárem nejnehygieničtějšího odpadu. Byť je to odpad vlastní.
  10. Nemožnost líbat partnera (opačného pohlaví). Roušky umožňující kouření a pití piva jsem už viděl.
  11. Zvýšená pozornost očím.

  ad 1., 2. Vysvětleno v mém dřívějším vlákně. Připomínám, že jde o synergické působení čtyř fyzikálně-chemických dějů (přímo ovlivněn parciální tlak CO2 v plicích, přímo ovlivněn parciální tlak O2 v plicích, teplotně ovlivněna vaznost CO2 na hemoglobin, teplotně ovlivněna vaznost O2 na hemoglobin).

  ad 3. Jde o úplné zastavení příjmu kosmické energie. (Kushiho pojem pro atmosférické ionty. Je to nezbytná složka života.)

  ad 4. Normálně organismus (mimo tuhé a tekuté složky, vylučované stolicí a močí) vylučuje plícemi významné množství plynných látek. Jde především o CO2 a vodní páru, ale prokazatelně také jiné plyny a vypařitelné složky krevní plasmy a plicního hlenu.

  ad 5. Můžete si to vyzkoušet dýcháním do sáčku. Mezi sáčkem a rouškou je rozdíl, ale jen kvantitativně.

  ad 6. Souvisí s ad 4.

  ad 7. Dá se říct, že expozice sliznic škodlivinám je v tom případě téměř dvojnásobná, než při vdechování čistého vzduchu s neaplikovanou rouškou.

  ad 8. Hyperventilace je sranda, když sedíte v křesle, ale zkuste jít do schodů, nebo jet i po rovině na kole. To je asi tak porovnatelný energetický výdej, jako u člověka s horečkou. S rouškou je to obojí obtížné a můžete (musíte!!) zpomalit. Ale nemocný s virem (nejen Coruna) si ulehčit zpomalením nemůže! Navíc je velmi znepokojující otázka jak reaguje para a ortosympatikus, když hyperventilace nepřinese obvyklý efekt tj. snížení hladiny CO2 v krvi. Nutně následuje zvýšená srdeční činnost a to rovněž bez očekávaného efektu s CO2.

  ad 9. Většina lidí překračuje dobu hygienické nezávadnosti roušky.

  ad 10. A to nemluvím o tom, že moje partnerka zneužila Corunu a odmítá jakýkoli fyzický kontakt.

  ad 11. Jediný klad. Všechny ženy mají teď nádherné oči.

  Závěr: 9 jasných záporů a jeden jasný klad. Bod 10. si každý může zařadit ke kladům, nebo záporům podle stupně zralosti (přezrálosti) svého partnerského vztahu.

  Odpověď
  • Domnívám se, že body 1. až 9. by se měli zabývat odborníci a měli by se pokusit nějak zjistit, zda právě roušky nemají na svědomí rozdílnou smrtnost mezi chřipkou a Corunou. Můj názor je takový, že já bych se léčit určitě nenechal, pokud bych měl mít aplikovánu roušku a k tomu trávit čas v budově, která trpí všemi známými prvky tzv. syndromu nezdravých budov.

   Poškozením pH organismu a zejména znemožněním příjmu kosmické energie, nemluvě o problému hyperventilace, jednoznačně znemožňují vyléčení z vážné choroby. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že za těchto podmínek i lehká choroba se musí zhoršovat a nedivil bych se, kdyby to vedlo u člověka s menší vitalitou ke smrti.

   Odpověď
   • Ондрей 24.3.2020 o 9:19

    „Dokonce bych se odvážil tvrdit, že za těchto podmínek i lehká choroba se musí zhoršovat a nedivil bych se, kdyby to vedlo u člověka s menší vitalitou ke smrti“
    No, a potom šup s ním do štatistiky úmrtí na koronavirus v Taliansku ;-)

    Odpověď
  • Nemocný roušku většinou nenosí, ten sedí doma a odpočívá.

   Odpověď
   • No právě, ten je rád, že je rád, natož aby se „hnal“ do schodů.

    Odpověď
  • Nedostatek kyslíku se dá trénovat dýchacím sifonem. Je to fakt směšně vypadající záležitost, ale na sobě mám vyzkoušeno, že to tělu opravdu pomáhá. Po čase to člověka i baví:-)
   https://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/sif4-sif6—dychaci-sifon-p86.html

   Odpověď
  • NicNezNula 24.3.2020 o 9:55

   ad 10 Je tím míněno líbání kolegyně v práci? Doma se přece rouška nemusí nosit. Jinak velmi analytický a přehledný materiál.

   Odpověď
  • o dychani mozem odporucit knihu instruktora bojoveho umenia Sistema – https://www.academia.edu/3663873/Vladimir_vasiliev_-_let_every_breath

   zakladne cvicenie https://www.youtube.com/watch?v=csZukMqB-Tk

   pri zadrzanom dychu sa telo paradoxne okyslicuje 5x viac ako za normalneho dychania, uvolnuje ako psychiku tak aj svalstvo, telo vypusta hormony zo stresu ze by mohlo umriet a zlepsuje protizapalove procesy v tele. zaklad ale je sa potom kvalitne dodychat.

   Wim Hofova metoda je tiez jednoducha a velmi ucinna.

   s tou ruskou by som to tak tragicky nebral, malo kto ju musi mat cely den na sebe a ked mas moznost sa dodychat kazdu hodinu na cerstvom vzduchu tak tych par tyzdnov nikoho nezabije. druha vec je, ze 90% ludi dychanie ani nevnima a spravne dychat nevedia. pre takych je vhodny dychaci hudobny nastroj alebo spievanie, ktore je velmi prospesne na pecen ktora vraj spotrebuje okolo polovicu vsetkeho kysliku – kratky nadych – dlhy vydych.

   10. partnerku treba vymenit za taku, co bude chciet fyzicky kontakt :)

   Odpověď
  • Něco na tom bude. Moje zkušenost: Když jdu z domu ven – třeba nakoupit a nasadím si roušku, tak asi za půl hodiny mi začne kapat z nosu hodně řídká rýma. Je jedno jestli jsem venku nebo v supermarketu. Po několika dnech jsem si všimnul, že je to pravidlem. Pokusně jsem jeden den vyšel bez roušky a nic – nos čistej,dýchání volné.

   Odpověď
   • Putinovec 24.3.2020 o 13:17

    Zkuste používat šátek.Přes ten se snadněji dýchá.

    Odpověď
    • Já nosím „hidžáb“. Spíchnu si ho, a to doslova, špendlíky“, z asi 2 m hedvábné šály. Dýchá se mi dobře, jen musím dávat trochu pozor, abych se nerozšpendlila :-). Vyperu v mýdlové vodě a vyžehlím s napařováním.

     Odpověď
   • Mám stejnou zkušenost.

    Odpověď
    • Mám stejnou zkušenost jako paja.

     Odpověď
  • Hm… po přečtení tvého příspěvku jsem si okamžitě představil sebe, jak běhám v zimních měsících v teplotách i -20° C s šátkem/šálou přes nos a ústa, a nebo při nácviku taktické situace s maskou OM90.

   Ani v jednom případě jsem nikdy neměl pocit nějaké zdravotní újmy.

   *

   Vyjádřím se pouze k bodu č. 3:

   Normální bavlněná textilie
   (prostor mezi vlákny) 12 – 20 цm ~ 12K – 20 000 nm
   Velikost jedince coronaviridae 120 – 160 nm
   Rozměr Na+ iontu 0,98 Å ~ 0,1 nm
   Rozměr Mg2+ iontu 0,65 Å ~ 0,07 nm

   Takže (zjednodušeně) situaci s defaultní bavlněnou tkaninou, která má prostor mezi vlákny 12 000 až 20 000 nm si lze představit jednoduše tak, že pokud tvoje velikost bude prostě jenom 1 něčeho, tak se vás vedle sebe vleze cca 120 000+ (Na+).

   Zajímalo by mne, z čeho máš roušku a jak má fungovat mechanismus „úplného znemožnění příjmu iontů ze vzduchu“ v případě nošení roušky. Mluvit o elektrostatickém „záchytu“ Na+ v nějakém zásadnějším měřítku nelze, neboť náboj se nemá vlivem třeba právě vlhkosti vzduchu vydechovaného z úst jak na povrchu roušky kumulovat.

   *

   Další věc je ta, že celá řada kultur si po staletí zakrývá ústa i nos z různých důvodů, často praktických. Prostě, obecně na tom co píšeš možná něco málo bude, ale za mě osobně spíše míň než víc.

   Odpověď
   • „… jsem si okamžitě představil sebe, … Ani v jednom případě jsem nikdy neměl pocit nějaké zdravotní újmy.“ Já při té představě(!) taky nemám pocit zdravotní újmy.

    Ad bod 3.
    Jde samozřejmě jednak o rekombinaci atmosférických kyslíkových(!) iontů zachycených na vlhké (vodivé) roušce, druhak o uplatnění únikové rychlosti iontů v elektrostatickém poli hlavy vlivem podstatně menší nasávací rychlosti. Jedná se o lehké tj. nejpohyblivější ionty. Otázka koncentrace iontů v prostředí je jiná věc, stejně tak otázka pole v oblasti hlavy. Určitě se choulostivé poměry iontového mikroklima drasticky zhorší. V tom se asi shodneme.

    Ale díky za názor.

    Odpověď
    • Na tom, že se poměry tzv. iontového mikroklima drasticky zhorší se v případě nošení bavlněné roušky opravdu neshodneme. Náboj, který by přitahoval významější množství iontů se na roušce vlivem vlhkosti prostředí a vzduchu, který člověk vydechuje nemá jak kumulovat. Tato „neutrálně nabitá“ rouška nebude ve významnějším množství přitahovat žádné ionty. Zátoveň vzhledem k velikosti prostoru mezi vlákny bavlny prostě k významnému mechanickému záchytu částic o velikostech zlomků nanometrů docházet nebude, protože nemá jak.

     Dýchání přes roušku/masku/respirátor nemá zásadní význam z hlediska saturace organismu kyslíkem. Ano, krátkodobě dochází k malým výkyvům, nejedná se o nic však o nic zásadního, co by mělo významný středně+ dobý negativní dopad. Ve hře je celá řada dalších faktorů, než fyzikální aspekt průchodu vzduchu přes kus látky.

     http://scielo.isciii.es/pdf/neuro/v19n2/3.pdf

     https://www.researchgate.net/publication/43344996_Physiological_impact_of_the_N95_filtering_facepiece_respirator_on_healthcare_workers/link/5464cd030cf2a8cf007c0286/download

     Celou tuto teorii navíc podlamuje skutečnost, že nemalý počet lidí žije v místech s jinými parametry atmosféry, než my. Lidé žijící ve vysokých nadmořských výškách by při tvé teorii (zavedeno do extrému) umírali na rýmu. Ve skutečnosti se mnozí z nich těší výtečnému zdraví, o kterému se lidem z betonových džunglí může maximálně tak zdát.

     Odpověď
  • Děkuji za komentáře. Doufám, že nikdo z nás nebude hospitalizován, ale kdyby byl, tak doporučuji pokusit se využít znalost negativ roušek a kompenzovat je.

   Dodám, že body 1., 2., 3. způsobují zprostředkovaně výraznou acidózu krve. Vzhledem k tomu, že objem plic u ženy je asi poloviční oproti muži, zdálo by se, že žena je ohrožena více, ale ve skutečnosti je to právě naopak. Jednak menší plíce ženy pracují efektivněji, druhak organismus ženy je schopen akceptovat podstatně větší acidózu. Tím lze vysvětlit menší smrtnost žen u Coruny.
   Dále – hyperventilace (bod 8.) spotřebovává energii, rovněž zvýšená teplota (horečka) znamená (další) zvýšení výdaje energie, což v součtu může snadno přesáhnout energetické možnosti oslabeného metabolismu (který to hradí). Situaci kriticky zhoršuje narušení střevní mikrobioty a nevhodná strava. Stojí za zmínku, že energetické nároky (lze je snadno vyčíslit) horečky jsou (metabolicky) větší zátěží u jinového člověka tedy muže a zejména u jinovější krevní skupiny (A narozdíl od 0). Smrtnost je opravdu vyšší u krevní sk. A.

   @Indian
   Díky. Odkaz stojí za to přečíst. Je tam popsána zvýšená produkce plicního hlenu při ztíženém dýchání. Sifon a rouška jsou z toho hlediska podobné.

   @NicNezNula
   ad 10 Je tím míněno i líbání kolegyně v práci.

   @Zbojnik
   „dodychat kazdu hodinu na cerstvom vzduchu“ Ujišťuji Tě, že pokud se někdo dostane do naší běžné a přeplněné nemocnice, tak na vzduch může zapomenout.
   „10. partnerku treba vymenit za taku, co bude chciet fyzicky kontakt :)“ Už jsem jí tím vyhrožoval …

   @paja
   Také mám tu zkušenost.

   Odpověď
 18. Informatívne, asi čo je aktuálne známe ohladom liekov na covid
  1. Pohlad z TČM https://www.nature.com/articles/s41477-020-0628-0
  2. súhrn aktuálnych možných liekov https://www.nature.com/articles/d41573-020-00016-0
  3. dobrý popis samotného vírusu a ako sa hladá možný kandidát z existujúcich liekov ( na vývoj nového lieku treba čas) https://www.nature.com/articles/s41421-020-0153-3

  Odpověď
 19. http://www.novarepublika.cz/2020/03/proc-je-obycejne-mydlo-nejefektivnejsim.html
  Mýdlo patří mezi takzvané amfifilní látky, které mají současné lipofilní i hydrofilní vlastnosti. Mýdlo tedy obsahuje molekuly dvojí povahy. Hydrofilní molekuly přitahuje voda, ale odpuzují je tuky a proteiny a u lipofilních molekul je tomu přesně naopak. Když nalijete olivový olej do vody, olej se s vodou nesmíchá. Pokud ale do této směsi přidáte mýdlo, olej se rozptýlí. Lipofilní molekuly přitáhnou tuk a ty hydrofilní ho zase táhnou k vodě. V důsledku se tak jeho jednotlivé částice rozpadnou.

  Odpověď
  • Toto by měl vědět každý absolvent střední školy. To co popisuješ je princip funkce nejen mýdla ale i moderních pracích a mycích prostředků.

   Odpověď
 20. Ministerstvo zdravotnictví doporučilo tři léky na léčbu koronaviru
  - Ribavirin-antivirotikum, používané k léčbě hepatitidy C;
  - Lopinavir / Ritonavir-používá se při léčbě HIV, zpomaluje průběh procesů v těle;
  - Rekombinantní interferon beta- 1b— snižuje četnost a závažnost zostreni u pacientů s roztroušenou sklerózou, zpomaluje progresi onemocnění.
  https://www.kommersant.ru/doc/4235575#id1851267

  Takze se moje hypoteza potvrdila
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-19/#comment-297430

  Odpověď
  • O: Ruske ministerstvo zdravotnictvi

   Odpověď
  • NicNezNula 23.3.2020 o 9:18

   iDnes online:
   Firma Gilead, která vyvinula potenciálně účinný lék proti koronaviru remdesivir, přestává kvůli přílišné poptávce udělovat povolení k pokusné léčbě.

   Tak měl to být prostředek politického nátlaku nebo samozhovadění?

   Odpověď
 21. Ministerstvo zdravotnictví reguluje předepisování léku Plaquenil, který může pomoci v boji s koronavirem
  www.lidovky.cz/domov/ministerstvo-reguluje-predepisovani-leku-plaquenil-ktery-muze-pomoci-v-boji-s-koronavirem

  Odpověď
  • https://pribalove-letaky.cz/plaquenil-200-mg
   - ja by som toto nebrala antimalarika chlorochin

   Odpověď
  • sa to tu zvrtlo z pekneho nazvu zdravie a zahrada na propagovanie pharmasraciek.

   Odpověď
   • Voda-informace, nikoliv panika.

    Odpověď
   • NicNezNula 22.3.2020 o 22:46

    Naopak. Zde se odděluje zrno od plev.

    Odpověď
 22. Rakousko bude mit v pristich dnech k dispozici 2 medikamenty na CoV, oba v infuzich, ktere z 90% zredukuji tezkost onemocneni
  Podle salzburgskeho primare Dr. Richarda Greila maji zemske kliniky k dispozici 2 nove leky.
  1 lek je na zabrzdeni rozboureni zanetu v tele a ten druhy je ucinny primo proti viru. Po nemocnicich v Cine budou tyto leky testovany prave na salzburgskych klinikach.
  Jejich nazvy budou zverejneny pozdeji.
  https://de.sputniknews.com/wissen/20200322326657055-mildert-cov-um-90-prozent-neues-arzneimittel-in-oesterreich-angekuendigt/

  Odpověď
 23. dobry den prajem,

  vedel by mi niekto poradit,aky typ lieku Arbidol (existuje v cervenom, tmavomodrom a svetlomodrom baleni) je najucinnejsi z pohladu liecby covid-19 a pripadne ake je jeho davkovanie pre dospeleho cloveka?

  bohuzial neviem po rusky a nenasiel som k tomu viac informacii…

  Odpověď
  • Arbidol, davkovani:
   V dobe chripek a jinych virovych onemocneni:
   Během epidemie chřipky a jiných SARS: děti od 6 do 12 let-100 mg, děti nad 12 let a dospělí-200 mg 2 krát týdně po dobu 3 týdnů. Při přímém kontaktu s nemocnými chřipkou a jinými SARS-děti 6 až 12 let-100 mg, děti starší 12 let a dospělí – 200 mg 1 denně / den po dobu 10-14 dnů.
   https://www.vidal.ru/drugs/arbidol__3331
   Dejte si do prekladace – je zde cely popis

   Odpověď
   • NicNezNula 22.3.2020 o 16:50

    Lze to někde u nás sehnat levněji než 10 200mg tablet za 1000 (ebay)?

    Odpověď
    • To asi jedine pres zname z Ruska, ze by to poslali. Jestli to vubec jde.

     Odpověď
     • NicNezNula 22.3.2020 o 17:23

      Hledal jsem přes yandex spíše nějaký ruský webshop, který by zasílal, ale nenašel jsem. Tak mám objednané jedno balení 20 x 100mg přes ebay.

      Odpověď
      • Kolik chteji za dopravu?

       Odpověď
       • NicNezNula 22.3.2020 o 20:28

        Za dopravu 10USD (někde 7USD). Plus ještě to půjde přes celnici, to budou další náklady. Na ebay.de jsem nenašel – aby to bylo bez cla. Teď jsem tam koukal a ten prodejce to už má vyprodané, rychle se to mění. Na ebay.com hledat arbidol a zkontrolovat, jestli je prodejce alespoň z Ruska a ne třeba z USA. Pokud by byl prodejce někde v EU, tak je to nez cla.

        Odpověď
        • Diky za info.

         Odpověď
         • NicNezNula 22.3.2020 o 21:11

          Není zač. Bohužel je to tak. Trochu mě překvalilo, že třeba Poláci z okolí Kaliningradu nejsou více obchodně zdatnější v tomto směru.

          Odpověď
         • NicNezNula 23.3.2020 o 19:50

          Tak mi dnes přišlo info, že „parcel“ od nich k nám neposílá. Peníze ebay vrátí, to není problém.

          Odpověď
          • To je prave upraveno tim EU zakonem.
           Z prirodnich preparatu je ucinna proti virum, bakteriim, plisnim, rakovine ….
           „Graviola“ (ma vice nazvu – Guanabaná nebo Guyabano, v Brasilii „Chirimoya“ nebo „paw-paw“)
           https://www.graviola-ratgeber.info/
           Ta je normalne k dostani.

           Odpověď
           • NicNezNula 23.3.2020 o 20:45

            Ano, tu znám.

            Odpověď
           • Kromě své hojivosti proti rakovině, má graviola široké spektrum antimikrobiálních působků, jak proti bakteriálním, tak i plísňovým infekcím, a zabírá i proti vnitřním parazitním červům, snižuje vysoký krevní tlak a používá se i při depresích, stresu a nervových poruchách.

            Odpověď
           • popolvár 23.3.2020 o 21:17

            starlife ponúka pod názvom Pau d´Arco star 60 tbl za 24€ niečo podobné zo stromu lapacha, s podobným účinkom.

            Odpověď
            • Máte na mysli čaj Červené lapacho? Používám, vaří se z drcené kůry stromu lapacho . Je dobrý mimo jiné hlavně na plíce.

           • Jitrocel kopinaty – uz roste a rostl i v zime.
            Silne antiviralni, antibakterialni a protirakovinove ucinky.
            https://ganzemedizin.at/spitzwegerich-starkes-antivirales-und-antikrebs-mittel

            Odpověď
   • dakujem pekne za info.

    budem asi objednavat z nemeckeho e-bay, nechcem riskovat dovoz neschvaleneho lieku pre europsky trh z US (+ ostatne neprijemnosti ako zadrzanie tovaru, colne prerokovanie zasielky atd.).

    ceny sa pohubuju okolo 40-45e za 20ks balenie

    este som nasiel nejaku studiu, ktora potvrdzuje ucinnost liecby koronavirusu pomocou kombinacie liekov chlorochin a azithromycin:

    https://www.mediterranee-infection.com/wp-content/uploads/2020/03/Hydroxychloroquine_final_DOI_IJAA.pdf

    chlorochin sa da objednat napriklad aj tu:
    https://mainpharmacy.org/product/Chloroquin.html

    PS: ako astmatik patrim medzi ohrozene skupiny obyvatelstva, takze to nechcem nechat na nahodu a zhanam si lieky, ktore mi pomozu zmiernit priebeh choroby…

    Odpověď
    • NicNezNula 22.3.2020 o 19:25

     Pokud astmatik, tak jak jsem už psal, zřejmě dobře funguje Pangamic Acid – B15 (z mexické cytopharmaonline). Údajně lze pak úplně vynechat všechny Berodualy apod.

     Odpověď
    • https://www.asna.ru/product/arbidol/
     z ruských e-mail shopov je to fakt problém zakúpiť ,a poslať k nám .
     Ja som chcel iný tovar objednať z Moskvy ,asi dva roky naspäť ,a neuspel som .
     Inak proti vírom ,mikróbom je dobrý aj cesnak , neviem ,ako Vy astmatici ,či cesnak vám pomáha .
     Ja mám problém so zápalom prínosových dutín ,tvorba hlienu ,ktorý upcháva priedušky , následne sa mi veľmi zle dýcha . minimálne dva strúčiky cesnaku denne si dám .nie dlhodobo zatiaľ.skúšal som aj tri strúčiky ,to som dlhodobejšie nemohol brať. Pritom som užil vždy denne minimálne jednu tabletu probiotík .ak sa mi zle dýcha ,tak po užití cesnaku som evidentne cítil zlepšenie dýchania dosť často .

     Odpověď
 24. uz som to sem daval ak je tu nejaky starsi prispievatel doporucujem zakupit. ooooo vedci vyvinuli toto hento…v principe na vir musi poznat priroda ochranu tak tu ju mate:
  https://www.krasa-zdravie.sk/lr-lr-lifetakt-colostrum-liquid/?gclid=EAIaIQobChMI87zZ56Ss6AIVx-N3Ch2uJwhZEAYYAyABEgLzv_D_BwE
  firmu nepropagujem, davam ju len preto ze s nou mam pozitivne skusenosti, samozrejme to uzivam a mam doma. Ak budete kupovat inde dajte pozor ne jednu vec a to ze Colostrum nech ma certifikat odobratia 48 hodin po porode, Ak je odobrate neskor mozu Vam predavat sunar

  Odpověď
  • Tuhle jsi o tom psal. Přišlo mi to rozumné tak jsem si to koupil a možná naletěl, protože to certifikát nemá. A je to colostrum s betaglukany. Je to k něčemu?

   Odpověď
   • Takto to neviem posudit, moze byt ze ma mensi obsah colostra teda tych latok o ktore ide. V lekarni by som urcite nekupoval. To mas rovnako ako s aloe vera, znacka pradava pisu to kde kade ale na co je napriklad v pracich praskoch netusim. Martin kludne to uzi, informaciu mas coho sa na buduce vyvaruj. Ja som schvalne aj minule daval kde to kupte ale mne nejde o biznis nemam z toho nic ze sem davam tuto firmu. Len to mam odskusane mozu byt aj ine firmy. Po 48 hodinach klesa podiel colostra a stupa podiel mlieka a to dost rapidne. To je dolezita info asi som to minule nenapisal tak sa ospravedlnujem.

    Odpověď
    • Rozumim. Dík. Koupil jsem to ve zdravé výživě, tak snad…

     Odpověď
 25. Možná , že už tady proběhla informace o tomto léku z Ruska( nemůžu to dohledat). Když ano, tak se omlouvám.
  https://www.info.cz/cesko/proti-koronaviru-muze-pomoct-ctvrt-stoleti-stara-pilulka-z-ruska-potvrzuje-virolog-ruzek-44650.html

  Odpověď
 26. Vědecké zdůvodnění od Stanislava Mihulky, že koronavirus je z netopýrů: http://www.osel.cz/11082-puvod-nepritele-kde-se-vzal-virus-sars-cov-2.html .

  Poznámka: vědecké pojmy, hezké obrázky, a na závěr pěkných pár vět, které říkají, že pan Mihulka, nejspíš úzký specialista, má v hlavě docela dobrý kaleidoskop:

  >Přesto ale Čína nese hlavní díl viny na celé pandemii koronaviru. Podle nedávno zveřejněných informací laboratoř ve Wu-chanu naopak statečně bojovala proti infekci, přečetla sekvenci SARS-CoV-2 a snažila se ho dostat pod kontrolu. Na zásah z vyšších míst čínského režimu, která neměla pocit, že jde o hodně a raději se snažila vše zakrýt, musela Wu-chanská laboratoř výzkum ukončit. Nebyl to zlovolný záměr, jen takové naduté papalášství, jaké důvěrně známe z našich končin.<

  Odpověď
 27. Rozhovor s doktorem Jiřím Benešem ( infekcionista) o nošení roušek, kdy ano a kdy je zbytečná .
  https://www.infovojna.sk/article/video-po-dvaceti-minutach-uz-rouska-nechrani-v-lese-nebo-v-aute-je-zbytecna-tvrdi-lekar

  Odpověď
  • Oracle 911 20.3.2020 o 9:23

   Skratka hasí paniku tým, že uvádza veci na pravú mieru…

   Odpověď
 28. Dobrý den,
  zachytila jsem zde komentáře o očistě tělních dutin, posílám návod na výrobu lahvičky na Džala néti – očista nosních dutin a spousta dalších…. http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php

  Odpověď
  • ještě dodatek, používám půllitrovou láhev, to mi vyjde na obě dírky, zpočátku se mi stávalo, že mě začalo bolet mezi očima, to se průplach (nad vanou) přeruší a nad umyvadlem se oplachují oči horkou vodou, což je také někde na těchto stránkách, někdy mi vytéká voda z nosu při předklonu i po hodině, ale je to fajn. Pak jsou ještě nějaké jógistické cviky, které napomohou očistě po průplachu, co si vybavuji tak rychlý předklon, resp. trhnutí, ruce spojené za zády, nebo tak nějak….

   Odpověď
   • a poslední dodatek, používám mořskou sůl, asi tak rovnou kávovou lžičku na 1/2 litru, teplou vodu z kohoutku, co nejvíc, teplejší je určitě jak je teplota tělesná, ale zase aby to nebylo nepříjemné, sůl nechat pořádně rozpustit. Ihned jak to nasadím, pociťuji až z nohou jakoby podtlak, tam probíhá nějaká osmóza, prostě to vytahuje ten nepořádek z těla, aspoň takový pocit mám. Ale na netu se dá zjistit víc.

    Odpověď
    • ale teď už skutečně naposledy, pro začátečníky nebo i pro pokročilé, soli se dá použíti méně, pak kuchyňská sůl je slaná víc, tak raději ochutnat. Tento roztok také trochu vysušuje, tak se někdy může stát, že nosní dírky jsou suché a pálí, tak to si strčím kousek navlhčeného ubrousku do nosu, nebo když mám zrovna řepíkový čaj, tak namočené do toho odvaru, heřmánek ne, ten také vysušuje. To vše jen pro bezpečnost, sama jsem měla zprvu velký strach, je to nezvyk, když si lijete do dírek něco a vytéká to pusou, ale vždyť na dovolené vám v moři slaná voda také pronikne do dutin a pročistí je

     Odpověď
     • pardon, lijete do jedné dírky a vytéká druhou, zkouším různé náklony hlavy a někdy to pustím trochu i do nosohltanu :)

      Odpověď
 29. Prevence chřipky. Včera v 18:21 | MUDr. V. Goyal | Zdraví, Dr. Vinay Goyal, specialista v oboru, říká:

  Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk.

  Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1 navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření. Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se nazásobení vakcínami):

  1. časté mytí rukou

  2. „ruce pryč z obličeje“. Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..)

  3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodu (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě).
  Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru. Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.

  4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně.
  Ne každý umí tyto velice vhodné jogové praktiky – čistit si nosní dutiny, ale pořádně se 1x za den vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě.

  5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

  6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete – čaj, kávu, atd. Pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

  Odpověď
 30. Interferony jsou proteiny a glykoproteiny, ktere stimuluji imunitu, predevsim ucinne proti virum a nadorum. Produkují se jako endogenní tkáňové hormony v lidských a zvířecích buňkách, zejména leukocyty (bílé krvinky, např. T-lymfocyty, monocyty) a fibroblasty. Fytoalexiny mají podobnou funkci v rostlinách.
  Interferon (jeden z nazvu-dalsi nazvy obsazeny v tabulce a nejsou urcite vsechny), se vyrabi od r. 1983.
  Dala jsem sem tabulku, ale ta se rozhodila. Original pod:
  https://de.wikipedia.org/wiki/Interferone
  Ten link je vubec zajimave cteni :)

  Schvaleno
  Datum Nazev Ucinna latka Vyrobce Indikace
  1983 Fiblaferon IFN beta-Firma Rentschler-Tezka virova onemocneni – napr. 2003 SARS
  04/1987 Roferon A IFN alpha-2a- Firma Roche- rakovina
  1989 Polyferon IFN gamma (rekombinant)- Firma Rentschler-Rheumatoide Arthritis (chronische Polyarthritis)
  12/1992 Imukin IFN gamma-1b- Firma Boehr. Ing.-Chronische Granulomatose
  11/1995 Betaferon IFN beta-1b- Firma Bayer Pharma-Multiple Sklerose
  03/1997 Avonex IFN beta-1a- Firma Biogen-Multiple Sklerose
  05/1998 Rebif IFN beta-1a- Firma Merck Serono-Multiple Sklerose
  02/1999 Inferax IFN alphacon 1- Firma Yamanouchi-Hepatitis C
  03/2000 Intron A IFN alpha-2b- Firma MSD Sharp & Dohme-Hepatitis B/C, Malignes Melanom
  02/2002 PegIntron pegyliertes IFN alpha-2b Firma MSD Sharp & Dohme-Hepatitis C
  06/2002 Pegasys pegyliertes IFN alpha-2a-Firma Roche-Hepatitis B/C
  10/2007 CinnoVex Biogeneric IFN beta-1a- Firma CinnaGen-Multiple Sklerose
  06/2008 Extavia IFN beta-1b-Firma Novartis-Multiple Sklerose (identicke s Betaferon)

  Dalsi clanek z veteriny – „Zivot zachranujici interferon“ leci rakovinu, paravirozu apod. a pouziva se uz 20 let. Vyrabi firma Virbac Österreich (Rakousko) GmbH
  https://at.virbac.com/home/alle-ratschlage/pagecontent/alle-ratschlage/lebensretter-interferon.html

  Takze leky jsou!

  Odpověď
 31. Ke kubánským lékům na bázi interferonů jsem našel tento článek: https://blogs.lse.ac.uk/latamcaribbean/2020/03/18/cuba-and-coronavirus-how-cuban-biotech-came-to-combat-covid-19/.

  Vypadá to, že Kuba má poměrně velké zkušenosti s aplikací těchto léků:
  - v roce 1981 řešili s úspěchem „divnou“ epidemii hemoragické horečky dengue (340000 nakažených, zemřelo 180 lidí)
  - od roku 1976 do roku 1984 měli problémy s meningitidou (tady pak použili vakcínu na bázi interfoeronů)

  Odpověď
  • Oracle 911 19.3.2020 o 9:39

   Takže Bill & co. majú problém…

   Odpověď
 32. Malá Vizita & Duše K – tentokrát o koronaviru s Milanem Calábkem 15.3.2020
  https://www.youtube.com/watch?v=2p5Ekj4NClc

  Odpověď
  • mnoho doporučení, zdravého nadhledu i seriózních informací o koronaviru, jak mu předejít a jaké byliny jej léčí.

   Odpověď
   • „Když Bůh řekl budiž světlo, zvuk už existoval“ … to je mě praštilo přes uši, geniální

    Odpověď
 33. popolvár 18.3.2020 o 17:17

  ad. priepustnosť rúšok a veľkosť vírusov. Áno, vírus je maličký, rúško nie tak husté, aby bolo preň prekážkou, ak berieme do úvahy len jeho veľkosť.
  No, vírusy krídla nemajú, samotné ako také sa premiestňovať nedokážu. Väčšinou sa to deje vo vzťahu k prenosu cez dýchacie cesty kvapôčkovou infekciou – a tie kvapôčky pri smrkaní, kýchaní, kašlaní už rúško zachytí. Takže ak vonku s rúškom, tak vo vrecku ešte min. dva. Akonáhle prídem do kontaktu, kde to prská navôkol, tak čo najskôr rúško vymením (staré zahodím, ak jednorázové, alebo doma ošetrím a pripravím na ďalšie použitie. Je to ako s vreckovkami – tie plátenné sme prali a žehlili, tie papierové vyhadzujeme).

  Odpověď
  • Neumyvakin doporucuje peroxid 2-3 denne do nosa co by mala byt najlepsie prevencia. nehovoriac o tom, ze ked uz ma niekto slabu imunitu a nosi rusko, mal by ho kazdu hodinu vystriedat a aj nosit priliehajuce okuliare lebo sa nakazi cez ocnu sliznicu. dokial to stat alebo obchody nenariadia, tak dovtedy budem chodit slobodne a s cistym svedomim aj napriek neprijemnym pohladom k mojej osobe.

   Odpověď
   • Osobne si neviem predstaviť, že by som si striekačkou lial do nosa vodu (roztok peroxidu). Ešte nakvapať, to by šlo, ale naliať niekoľko kubických centimetrov a potiahnuť do pľúc, asi by som sa zadusil.
    Na druhej strane skúšal som takú vychytávku, že som si kúpil ultrazvukový zvlhčovač vzduchu (taký menší, ide tam par deci vody a na výstupe ide studená para), a raz keď som bol chorý tak som takýmto spôsobom inhaloval od LR-ka sprej prvej pomoci. Žiaľ, moc mi to nepomohlo.
    Ale takto by sa dal inhalovať aj ten zarobený peroxid, a zvyšok potom vypiť.

    Odpověď
    • To asi ne do plic, ne? Tím asi myslí spíš propláchnout dutiny/sliznici z nosu do krku.

     Odpověď
     • eM,
      narážam na ten postup, ktorý bol uvedený nižšie:
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-19/#comment-294911
      „Aplikace peroxidu vodíku do nosu

      Do 1/4 sklenice nalijte vodu, nakapejte 10- I5, maximálně 20 kapek 3% peroxidu vodíku. Natáhněte do injekční stříkačky nebo kapátka (objem I-2 ml) připravený roztok. Zakloňte hlavu, vstříkněte obsah stříkačky do jedné nosní dírky a vtáhněte roztok společné se vzduchem do sebe. Co se při tom odehrává? Tato část nosu se očišťuje. Běžně se tam hromadí mnoho parazitů, peroxid vodíku vše promyje a očistí. Proceduru zopakujte s druhou nosní dírkou. “
      - Možno mám len divokú predstavivosť, ale obsah striekačky sa mi zdal dosť veľa, a k tomu vtiahnuť to nosom do seba. Viem, že sú aj ľudia, čo si dokážu preplachovať nos, ale mňa pri tej predstave iba striaslo.

      Odpověď
      • Hoši, hoši… do nosu se neaplikuje obsah celé injekční stříkačky, ale jen 1 až 2 ml, což představuje množství jen po 1 až 2 vodorovné čárky na té stříkačce, čili je to fakt pouze pár kapek do každé nosní dírky. Je to skoro stejné jako obvyklé nosní kapky, které kupujete v „jedových chýších“.
       Mrkněte na stříkačku a nebojte se, vy to dokážete, jste přece chlapi, proto věřím, že to dokážete :-)
       PS: mám vlastní dobrou zkušenost

       Odpověď
       • :-)))

        Odpověď
       • :-)
        v pohodě, já jsem si v lázních proléval nosní dutiny vincentkou, z takového skleněného prolévátka kde bylo určitě víc než pár kubíků.

        Než jsem odjížděl už jsem to uměl tak že jsem do nosu lil a koutkem pusy vytékalo ven.

        Ale vdechnout do plic, tím spíš když to má vypláchnout bordel (který bych tím pádem vdechl) to se mi nezdá rozumné.

        Odpověď
        • kubík je krychlový metr :)

         Odpověď
         • :-)))

          Odpověď
         • ak si chcete preplachovat tak si kupte krhlicku na nos.
          vypada takto
          https://www.vitaline.sk/eshop/action/productdetail/oc/3314122/product/konvicka-na-vyplach-rhino-horn-modra.xhtml
          postup je takyto
          https://www.youtube.com/watch?v=6u7GMqnTEcc
          myslim ze archiv v rubrike zdravi to obsahuje vsetko kompletne, preberali sme to tu cca rok dva dozadu
          preplachovat sa da vodou s pridavkom soli (kvoli vstrebavaniu sliznicou), s pridavkom peroxidu (spolahlivo nici sopel), s pridavkom koloidneho striebra (trosku neprijemne), s pridavkom bylin

          Odpověď
          • ak nemate moznost kupit krhlicku tak sa da urobit z malej 0,5l flase kde je taky ten uzaver co vypada ako kvapkatko, treba len vyrezat dieru na plnenie a odstranit tu membranku zo stupla aby mohla voda tiect. Treba si uvedomit ze ak chcete reparovat sliznicu treba ju najskor umyt, neda sa na sliznicu ktora je pokryta uschnutym soplom (robi to vacsina kvapiek do nosa). preto aplikacia kvapkatkom nepomaha

           Odpověď
    • Jardobe, já si naberu roztok do kapátka, lehnu si, zakloním trochu hlavu a to kapátko zmáčknu, aby co nejvíc roztoku vteklo do nosní dírky. Potom několikrát potáhnu tak, aby mi to nesteklo do krku. Musíš se ale připravit na to, že je to dost nepříjemné, ale jde to přežít…

     Odpověď
     • Iberis, áno, takto by to šlo. Ale keď sa k tomu dostanem, skúsim to aj s tou ultrazvukovou studenou parou.

      Odpověď
    • Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s vyplachovaním nosa konvičkou a slanou teplou vodou, už takmer 2 roky. Ráno a tak hodinu pred spánkom, ale ak na mňa lezie napr. nádcha, tak vyplachujem aj 5x denne. Slaná voda má citeľné dezinfekčné účinky a nádcha sa nestačí rozvinúť a o 2-3 dni sú príznaky preč. Pre nos zanesený prachom nie je nič lepšie.
     Nosná dutina je prirodzene slaná, dlhodobo by som sa vyplachovania nosa peroxidom trochu obával.

     Odpověď
     • Odporúča sa aj vyplachovať nosné cesty- nos liečebnou vodou Vincentka.

      Odpověď
      • Áno, mám aj to vyskúšané, ale lezie to do peňazí. Liter Vincentky stojí okolo 1 E a vydrží 2 dni. Kilo kvalitnej soli stojí 6 E a vydrží 2 mesiace ;)

       Odpověď
 34. Hledáte-li vhodný materiál na roušky, filtry (a nejen pro ně), doporučil bych podívat se na stránku https://www.vyroubal.cz/ a jejich materiál – netkanou textilii Pervin/Perlan. Má mnohostranné použití a i rozumnou cenu. Reference či různé informace a zkušenosti lze vyguglit pod uvedeným názvem. Ceny tuzemské. Je však potřebné se podívat na parametry toho, co si budete objednávat, zda právě toto chcete (pevnost, prodyšnost či naopak, …).

  Odpověď
 35. Jak usit rousku – video
  https://www.youtube.com/watch?v=fPyltU8Tw-c

  Odpověď
 36. Prosím o postup, jak si připravit vitamín C ze sody a kyseliny askorbové tzv. askorbát sodný. Zachytila jsem dva způsoby a nevím, který je správný. První jako poměr 2 díly kys. askorbové a 1díl sody rozpustit ve sklenici vody. Druhý – zalijeme lžičku sody vodou cca 60-80°C, vychladíme a potom v ní rozpustíme lžičku kyseliny askorbové. Znala jsem jen ten první, ten druhý jsem vyčetla tady v diskusi. Který je lepší?

  Odpověď
  • Já to praktikoval tím druhým způsobem. Soda se v horké vodě dobře rozpustí. Pak to dolít studenou – aby celek byl pod 40 st (to kvůli céčku) – a přimíchat kyselinu L-askorbovou. Asi bych změnil poměr: sody by mělo být méně, než kyseliny L-askorbové. Možná 1 díl sody a 1,5-2 díly kyseliny. Ale ten poměr nebude kritický.

   Odpověď
   • Přebytek kyseliny askorbové se dává zjevně proto, že v opačném případě by se zvyšoval celkový denní příjem sodíku. Obzvlášť v případech, kdy se používají mega dávky vitaminu C. Nevýhodou je zas kyselost.

    Odpověď
  • Vitamínem C je samotná kyselina askorbová, její L-forma. Stechiometrický poměr pro reakci kys.askorbové s NaHCO3 je 2,35, tedy na 1 hmotnostní díl kyseliny je potřeba 2,35 hm.dílu NaHCO3. Protože žádná reakce v daném směru nefunguje 100%, vznikne směs kyseliny askorbové, NaHCO3 a askorbátu, to vše v roztoku. Askorbát sodný je konzervant E301. Při přebytku kyseliny askorbové (hm. poměr 1:1) se výtěžnost reakce posouvá ve prospěch produktu (= askorbátu, který ale neizolujeme, takže to nemá smysl), roztok je oproti prvnímu kyselejší.

   Odpověď
   • NicNezNula 17.3.2020 o 12:18

    Mimo větev, ale vidouce odbornici on line, jsem se chtěl zeptat, jak by bylo možné zlepšit neprůchodnost bavlněné roušky. Na idnes je článek o rouškách s oxidem mědi. Pokud by se udělala kapsa s výměnným filtrem, bylo by možno použít třeba koloidní stříbro nebo výluh z bylin? Případně nano-impregnaci (tam by možná hrozilo naopak vdechnutí nevhodných částic)?
    Omlouvám se za laické formulace, cíl je asi jasný, o nějaké to procentíčko zlepšit účinnost.

    Odpověď
    • Odbornice on line není odbornice na vše :-). Ale snaží se :-)).
     S koloidním stříbrem a výluhy z bylin nemám s ohledem na požadované použití zkušenost. Koloidní stříbro je antibakteriální (voda), zda je i antivirotické, to nevím. Zkus si to vygooglit. Výluh z bylin? To by ten filtr musel být mokrý (u toho stříbra také), napuštěn tím výluhem/roztokem. Když se ale roztok (účinné látky v něm) vyčerpá, přestane fungovat, tedy funguje už jen jako mechanická zábrana. Nejjednodušší je zajistit neprůchodnost bavlněné roušky tím, že se použije více vrstev. Jde o mechanické zadržení (prý) poměrně velkého viru, navíc v kapénkách. Důležitá je tedy hustota tkaní látky, proto jsem tu zdánlivě nesmyslně psala o hedvábí (látka). Pokud je jeho vlákno tenké, bývá tkáno velice hustě. Je ku podivu odolné, lze ho vyvařit (viz výroba hedvábí) i vyžehlit, šetrné zacházení je nutné kvůli barvě, která na něm tak jako na vlně (živočišná vlákna) špatně drží. Z bavlny je nejhustěji tkána kvalitní tenká sypkovina (= to z čeho se šijí peřiny a peřové deky).

     Odpověď
    • Uz jsem o tom take premyslela.
     Existuje napr. LUUF balzam pro deti nebo LUUF balzam s eterickymi oleji pro dospele, tim bych lehce namazla vevnitr napul slozeny papirovy kapesnik nebo bunicinu a strcila ho do te kapsy. I by se lehceji dychalo.

     Odpověď
     • Budu take zkouset vyrobit masku, vezmu na to stare latkove, bavlnene prosteradlo.

      Odpověď
    • Niektoré firmy vyrábajú špeciálne košele impregnované striebrom. Mám odskúšané – fungujú. napr. https://monfish.cz/simms-intruder-bicomp
     Mám ho doma , ale asi rúšku z toho si neušijem.
     Podobná technológia
     https://polygiene.com/polygiene-gets-order-for-airinum-face-masks-to-meet-high-demand/

     Odpověď
   • Vynikajuce videa o tejto teme robi polsky leekat Jerzy Ziemba, najdete na FB, YTB mu uz zmazal kanaly. Tiez ma to zaujalo, ale nateraz skusam peroxid vodika.

    Odpověď
  • Tu je návod.
   http://hrdlickovamedicina.cz/ascorban-sodny-navod/

   Odpověď
   • co je to prosim antihismatikum?

    Odpověď
    • @Zbojník
     Pravděpodobně jde o antihistaminikum.

     Odpověď
     • myslel som si, dakujem.

      Odpověď
      • kedy je efektivnejsie uzivanie – na lacno alebo dve hodiny po jedle? viem ze cecko je dost agresivne na zaludok a tuto neutralnu verziu som este neskusal, asi by to malo byt v poriadku aj na prazdy zaludok?

       Odpověď
       • Je mi moc líto, ale v tom Ti nemohu poradit. Mám jistou zkušenost s HI (už jsem to tady někomu psal, kopii jsem teď nenašel), ale řešil jsem to přes vlákninu a jako MB zcela bez céčka. Poznal jsem teď zrovna jednoho mrňouse s drastickou HI, tak to na něm taky vyzkouším.

        Odpověď
       • @Zbojník
        Našel jsem to. Tak snad pro inspiraci:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-18/#comment-266522

        Odpověď
  • Doporučuji skvělou knihu (lze stáhnout zdarma) od Petera Tuhárského – Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad
   http://www.rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

   A zde je citace (strana 47) z knihy:
   Askorbát sodíka (AS) je najznámejší a najpoužívanejší, pretože sadá podať vo vysokých dávkach. 1g obsahuje 111mg sodíka.
   Askorbát sodný sa dá pripraviť chemickou reakciou: do 1l vody pridáme 42,4g sodného bikarbonátu (hydrogénuhličitan sodný) a 88,9g kyseliny askorbovej (zaokrúhlene, pomer je 1:2).
   Po vyšumení oxidu uhličitého sme získali 10% roztok askorbátu sodného. Problémom môže byť čistota bikarbonátu – potravinárska sódazvykne obsahovať (nežiadúci) hliník ako prevenciu hrudkovatenia. Sóda by mala byť zreteľne označená ako „bez hliníku“, alebo použijeme sódu farmaceutickej kvality (z lekárne). Pozor, tieto informácie sú uvádzané skôr pre úplnosť, nie akopodpora experimentovania. Autor odporúča používať radšej hotové prípravky. Najmä askorbát pre intravenózne použitie sa musí používať špeciálny na to určený, pretože pokusy o podávanie vyrobeného „na kolene“ by mohli skončiť tragicky. Pokiaľ ide o získanie sodného askorbátu pre ústne použitie pomocou reakcie sodného bikarbonátu a kyseliny askorbovej, hmotnostne ide síce možno o pomer 1:2, ale objemovo (prášok sódy oproti prášku kyseliny askorbovej) to odhadom môže vyzerať skôr na pomer 1:3. Keďže nadbytok sódy by mohol byť pri vyšších dávkach škodlivý, výsledný roztok pre ústne použitie by mal mať miernu prevahu kyseliny askorbovej, čiže mal by byť ešte kyslý, nie sódovo slano-horký; vhodnejší sa preto môže ukázať optický pomer 1:4. Chuťové preferencie sú individuálne, niekomu viac vyhovuje kyslejší výsledok (prevaha kyseliny askorbovej), niekomu neutrálny.

   Odpověď
   • Já kupuji hydrogenuhličitan sodný bez hliníku, potravinářská kvalita po 25 kg:
    https://fichema.cz/65-hydrogenuhlicitan-sodny-soda-bicarbona

    Odpověď
    • Děkuji všem moc za rady.

     Odpověď
  • Askorbát sodný si můžeš koupit i hotový v potravinářské kvalitě: https://fichema.cz/askorbat-sodny-e301/1555-askrobat-sodny-e301-400-g-8592861134038.html

   Odpověď
 37. Obsažné a důkladné shrnutí ke korona viru od pana Milana Calábka
  http://files.mandala-praha.webnode.cz/200017303-35fc835fd3/ODPOVĚĎ%20MILANA%20CALÁBKA%20na%20dotazy%20ohledně%20%20SARS%20-%20CoV-%202.pdf
  včetně doporučených léčebných prostředků

  Odpověď
  • Calábek to vzal opravdu z gruntu. Pro mne je to španělská vesnice. Když jsem však došel v jeho textu na tvrzení: „Tradiční čínská medicína, která nemoci chápe jako nerovnováhu jinu a jangu,v případě COVID -19 mluví ve své terminologii jako o invazi „vlhkého chladu“ (převaha jinu) a „nedostatku plicní a slezinové čchi“, bylo mi to hned jasnější. Plyne z toho, že lehký důraz na současné potlačení jinových vlivů a naopak zesílení mírného jangu by mělo mít zásadní příznivý vliv při uzdravování. Dále posílení okruhu „plíce+tlusté střevo“ vede k dostatku plicní čchi.

   Teď z jiné strany: Vrtá mi hlavou přístup VB a Německa. Možná to není až tak uhozené. Jednak mají několikanásobně větší kapacitu lůžek JIP na 100.000 obyvatel, než my a druhak nezpomalování rychlosti nákazy a (přitom) současné! vystavování se virům vede k pozvolnějšímu nárůstu zátěže jednotlivce tím virem (to však platí jen na samém počátku šíření viru). To (druhak) poskytuje tělu více času na vyvinutí obranných složek v krvi. V tuto chvíli je už známo, jakým mechanismem se organismus brání. Detekuje nepřátelský virus a začne vyvíjet účinnou protizbraň. Ta protizbraň je již přesně popsána (typ leuko… – kdo chce, může si to najít) Ten vývoj trvá určitý čas. V tomto čase se virus pořád rozmnožuje. Obranná složka se v těle vyrábí určitou rychlostí a okamžitě jde do akce. Musí „obsloužit“ tkáně (nevím, zda všechny, ale to je teď jedno). Tady bych upozornil na to, že například břichatí, nebo jiným způsobem „obohacení“ lidé mají tkáně s větším objemem, což znamená větší zátěž při jejich obsluze. Často je zvětšený objem způsoben právě nadbytečným hlenem. Zahleněný organismus je vpodstatě nevyčistitelný. Hlen vzniká v žijícím těle zákonitě a musí se odstraňovat. Při Coruně vzniká hlen ještě intenzívněji, protože jeho prostřednictvím se tělo zbavuje „neutralizovaného“ nepřítele. Hlen musí mít volný „odtok“ tlustým střevem, jinak jde plícemi. Kdo tohle nechápe, asi to jeho organismus nebude moc dobře stíhat.

   Nedivil bych se, kdyby smrtnost na Corunu byla ve VB a Německu menší, než u nás. Samozřejmě vlivů na průběh pandemie v určitých lokalitách musí být více a domnívám se, že situaci lze výrazně ovlivnit prvky, jako jsou 5G, chemtrails, geny atd.

   Odpověď
   • NicNezNula 17.3.2020 o 17:53

    Pomůže v té situaci případně chlorid hořečnatý hexahydrát?

    Odpověď
    • Tuto formu hořčíku jsem osobně nezkoušel, ale hořčík určitě ovlivňuje tlusté střevo. Zda kladně, závisí na jeho optimálním poměru s vápníkem. Mimo tento poměr to může být i záporně.
     V tuto chvíli bych využil osvědčených metod a raději neexperimentoval. Jestli máš fungující zdroj hořčíku (chlorid hořečnatý hexahydrát) a vyzkoušené dávkování, tak jen pokračuj.
     Upozorňuji na souvislost jinu a cukru.
     Posílení okruhu „plíce+tlusté střevo“ se provede především vlákninou (obilnou – nejlépe kvalitním chlebem), ze zelenin především cibulí, dále optimálním příjmem bílkovin a spánkem s dostatečnou tvorbou melatoninu (toho není nikdy dost).
     Všem teď doporučuji 30 dýňových semínek denně na imunitu (dnes začínám). Vynechat pro jistotu brambory a podstatně omezit mléčné výrobky.
     Rozsekáme Corunu!

     Odpověď
    • Napr.: Kalium chloratum c. 4
     Sůl č. 4 Kalium chloratum je solí druhé fáze zánětu. Zde je charakteristické, že se na sliznicích (kůži) tvoří bílý, hustý a přilnavý hlen. Může se jednat o rýmu s posaným vzhledem hlenu nebo kašel, sekreci v oblasti vnitřního ucha, ale také o zvracení bílého hlenu. Typické je zde zduření – otok.

     Sůl č. 4 bude užitečná u rýmy, které ještě nepřešla do hnisavého stadia – hlen je hustý a bílý. Můžete ji použít u kašle s typických vzhledem hlenu a také u zánětu středního ucha (2. fáze = zduření, sekrece). Povlaky a afty na jazyku, či povlaky na madlích také volají po soli č. 4 (bílé a šedavé).

     Samozřejmě bude sůl č. 4 užitečná ve všech situacích 2. fáze zánětu ( šlachy, klouby, úrazy, operace, jizvy…).

     Jen malé připomenutí, na 1. fázi zánětu je sůl č. 3 Ferrum phosphoricum – podává se na začátku onemocnění (typické zarudnutí). Pak můžeme pokračovat solí č. 4 Kalium chloratum.
     https://homeoporadna.eu/kalium-chloratum/

     Odpověď
     • Yori, vůbec netuším proč jsi to tu dala. Pouč mne, prosím.

      Odpověď
      • >Zahleněný organismus je vpodstatě nevyčistitelný.
       Jako dalsi moznost odhleneni. Funguje to dobre, mam vyzkousene.
       Nepopiram vyse popsanou teorii, ale urcite existuji i dalsi cesty. Beru to tak, ze vic hlav vic vi, ne jako poucovani.

       Odpověď
       • Díky. Zkusím to na sobě a na někom zahleněném (jestli najdu králíka).

        Odpověď
        • Borisi,
         na 3. stadium zanetu (take chronicky stav), kdyz nepomaha Nr. 3 a 4, se pouziva spolecne s č. 3 Ferrum phosphoricum c.6. Kalium sulfuricum
         Dej si do prekladace:
         https://www.diepta.de/news/praxis/schuessler-salze-salz-des-monats-nr-6-kalium-sulfuricum-d6-539895/

         Odpověď
         • Tak to je těžký kalibr. Doufám, že to nikdy nebudu potřebovat, ani nikdo jiný. U popisovaných stavů bych byl bezradný.

          Odpověď
  • Calábek mi příjde jako alarmista. Trump a další, kteří mají zákulisní informace, se vyjadřují tak, že ostrá fáze se plánuje 1-2 měsíce, pak se situace stabilizuje, ale už v jiném režimu fungování. Počítají s tím, že že měsíc dva už bude zase klid.

   Odpověď
 38. Svojho času tu bola diskusia o skleníkoch ruskej výroby, mali tuším nejakú prednosť, už si nespomínam. Nevie mi niekto dať linku? Vďaka.

  Odpověď
  • mají otevírací střechu, čímž se dá regulovat teplota uvnitř
   https://www.g-garden.cz/product-page/zeleninov%C3%BD-r%C3%A1j-premium-10

   Odpověď
 39. nová informácia o homeopatických liekoch vhodných na liečbu koronavírusu
  http://www.homeoinstitut.com/Homeopaticka-prevence-a-lecba-koronavirove-infekce-3.html?fbclid=IwAR2MmNk_sfJFz7SJOMtv_DelNOhS7DN57BTfY6d51XY_p_oUK92IbHpOOWY
  okrem iného
  - Jakékoliv srážení horečky při infekci (pokud horečka není tak vysoká, že ohrožuje orgány – dlouhodobě nad 40 stupňů, a nebo způsobuje křeče), potlačuje funkce imunitního systému a u chemických léčiv i zatěžuje játra. Často tak zhoršuje a prodlužuje průběh onemocnění, což může být u vážných infekcí život ohrožující. Pacient sice přímo po požití může cítit úlevu, ale to je právě proto, že imunitní systém na chvíli sníží svou činnost. Z popisů nemoci z různých zdrojů i podle íránských homeopatů jsou horečky u koronaviru mezi 38 a 39 stupni a tak důvod horečku srážet většinou není. Proto je důležité zvážit, jestli je vůbec vhodné léky jako ibuprofen, aspyrin či léky na bázi paracetamolu při koronaviru užívat! -

  Odpověď
  • To sa zhoduje s mojou teóriou, že horúčku vôbec netreba potlačovať ak to nieje nevyhnutné. Pri teplote nad 38-39°C vírus skape, telo sa takýmto spôsobom prirodzene bráni. Preto pri prvých príznakoch je treba si dať horúcu saunu a poriadne sa vypotiť. Telo sa pekne prehreje nad teplotu 39°C a vírus nemá šancu prežiť.
   To je len moja teória. Otázne je kam ísť do sauny keď je teraz všetko zatvorené.

   Odpověď
   • mám doma zrubovú fínsku saunu, parnú kabínu aj infra saunu – kto je pripravený, nie je prekvapený… horúca vaňa so sódou bikarbónou na prehriatie stačí…

    Odpověď
   • Rusi si tiež často dávajú saunu a koronavírusu sa tam zdá sa nedarí.

    Odpověď
   • No vždyť jsem to tu včera psala, nesrážet horečku a nebrat nic („léčivo“) a už vůbec ne na bázi ibuprofenu.

    Odpověď
  • Ještě bych to doplnila. Co myslíte, proč jsou ibuprofenová „léčiva“ volně dostupná (= bez předpisu)?

   Odpověď
  • Aspirin, a vůbec léky na bázi kyseliny acetylsalicylové bych úplně nezavrhoval – teď to myslím obecně, ne kvůli COVID-19. Už proto, že v posledních 10-15 letech byly „experty“ (čti bigfarmou) zatracovány v prospěch paracetamolu nebo ibuprofenu. Když má někdo horečku ke 40, a hlava už neskutečně bolí, tak proč si nevzít acylpyrin. Souhlasím, že správnější postup je chladit.

   Odpověď
   • hoci používame doma a v rodine väčšinou homeopatické lieky, tak acylpyrín s vit. C máme, zdá sa byť najlepšou voľbou zo všetkých podobných liekov

    Odpověď
 40. Čaroděj 15.3.2020 o 14:59

  http://urinoterapie.sweb.cz/mumio_new.htm

  Mám teď 20ti dní kůru s můmiem jako doplněk půstního velikonočního období. 5 g rozpuštěné ve dvou polévkových lžících vlažné vody a rozpuštěno v půl kg medu. Užívat 3x denně na podporu imunity. Mohu vřele doporučit

  Odpověď
 41. Pro Oracle 911 (nejenom) na jeho dotazy ve věci imunity, viz zde: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-102/#comment-295103

  Co to je imunita? Podle Wikipedie je imunita schopnost organizmu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí vnitřního. Tedy imunita je schopnost, a co to je schopnost? Dle Wikipedie – schopnosti jsou vlastnosti osobnosti, které jsou rozvinuté výcvikem, vzděláním nebo zkušeností.

  Pro sebe si tyto učené věty překládám tak, že imunita je schopnost organizmu ubránit se cizím i vlastním vetřelcům. Pokud u člověka převažují čistící procesy nad procesy znečišťujícími, člověk imunitu získává, pokud je tomu naopak, že u člověka převažují znečišťující procesy nad čistícími, člověk imunitu ztrácí (Michail Sovětov). A proč jí ztrácí, to je jednoduché, protože čím větší je znečištění v organizmu člověka, tím lepší jsou životní podmínky pro vetřelce a ti se zákonitě o to více rozmnožují a pak rakovinové nádory bují a bují. Na druhou stranu, pokud člověk ve svém těle udržuje prostředí, ve kterém žádní vetřelci paraziti nepřežijí, respektive člověk je drží na uzdě, nemusí se žádných cizích virů či bakterií obávat.

  Ale abych ti odpověděl, kdybychom na imunitu použili Gausovu křivku, myslím, že bych se pohyboval na její pravé straně, někde dole na konci ohybu.

  Odpověď
 42. Jana Černíková 14.3.2020 o 13:29

  Navrhuju zveřejnění následujícího úryvku z knihy doktora Něumyvakina „Žijte dlouho, žijte aktivně“ na stránkách leva-netu.
  Jde o pasáž, kde se píše o aplikaci peroxidu vodíku do nosu jako prostředku prevence nákazy + aktivace imunitního systému. Dr. Něumyvakin je na tomhle fóru dost známý, ale ne každý čte diskuse a vzhledem k aktuální situaci myslím stojí za to využít všech možností šíření informací.

  „Aplikace peroxidu vodíku do nosu

  Do 1/4 sklenice nalijte vodu, nakapejte 10- I5, maximálně 20 kapek 3% peroxidu vodíku. Natáhněte do injekční stříkačky nebo kapátka (objem I-2 ml) připravený roztok. Zakloňte hlavu, vstříkněte obsah stříkačky do jedné nosní dírky a vtáhněte roztok společné se vzduchem do sebe. Co se při tom odehrává? Tato část nosu se očišťuje. Běžně se tam hromadí mnoho parazitů, peroxid vodíku vše promyje a očistí. Proceduru zopakujte s druhou nosní dírkou.

  Uvolněný atomární kyslík pronikne nosní dutinou přímo do mozku. Je to důležité hlavně pro nemocné roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou nemocí, při bolestech hlavy, chřipce, rýmě a podobně. Mozek začíná lépe pracovat. Nezapomínejte však denně vypit 1,5-2 litry vody (již o tom bylo řečeno). Po 2-3 minutách je třeba proceduru zopakovat. Z nosu začne vytékat tekutina. Nemusíte smrkat, stačí ji jemně vyfouknout nad umyvadlem. Pak začnou z nosu vycházet kousky špíny, hnisavého hlenu. Pokud se z nosu ještě stále vylučuje něco podobného, opakujte tuto proceduru 2-3 krát denně. Aplikovaný roztok se dostava i do plic, čímž léčíte astmatickou bronchitidu, zápal plic a další nemoci.

  10-15 minut po této proceduře se nedoporučuje jíst nebo pít. Roztok 3% peroxidu vodíku je dobré aplikovat do nosu ráno a večer v době chřipkových epidemií. Tehdy jsme v kontaktu s mnoha nemocnými lidmi v dopravních prostředcích i v práci. Pokud si budete aplikovat 3% peroxid vodíku ve vodném roztoku do nosu, chřipka se vás nedotkne. Po 10-15 minutách po aplikaci přestane peroxid vodíku působit, ale přitom se aktivují obranné mechanizmy organizmu. Při své práci jsem měl mnoho podřízených. Pokaždé když začínalo jarní nebo podzimní chřipkové období, ihned po příchodu do práce si aplikovali peroxid vodíku do nosu. Lidé z jiných oddělení se smáli a povídali si, že Něumyvakin zase něco vymyslel. Na mém oddělení nikdo chřipkou neonemocněl, ale na jiných trpěli 2-3 týdny. Nepotřebujete žádné vakcíny.

  Skladovat vodný roztok s peroxidem vodíku nemá smysl. Po 10- 15 minutách ztrácí svou účinnost. Pokud chcete, můžete roztok, který vám zbude po aplikaci do nosu, vypít. Podpoříte tím své zdraví. Já sám to tak dělám, proč plýtvat tak hodnotným prostředkem?

  Pomoci peroxidu se hubí vše, co nám škodí, imunitní systém se při tom aktivuje. Mnozí lidé si navlékají na obličej ochranné roušky. Musím se tomu smát. Během půl hodiny až hodiny přestane fungovat, člověk do ní sbírá viry a bakterie takto si je nosí s sebou. Lékárny pochopitelně na prodeji roušek vydělávají peníze. Peroxid vodíku je levnější a přitom chrání před infekcí. Jedno balení peroxidu vydrží měsíce pro kapaní do nosu.“

  https://uloz.to/hledej?q=n%C4%9Bumyvakin

  Odpověď
  • Od roku 2013 používám aplikaci peroxidu vodíku do nosu podle Dr. Něumyvakina a nevím co je to chřipka.

   Odpověď
   • H2O2 sa kedysi bežne používal pri starostlivosti o ústnu dutinu u pacientov. Dávali sme do 2 dl vody za lyžicu 3% H2O2 a tým sme čistili ústa nevládnym. Keď prišli na trh ústne vody, odvtedy sa to už nepoužíva.

    Odpověď
  • MUDr.Radan Gocal..internista by rovněž na těžký průběh virózy použil peroxid vodíku. „Koronavirus – jiný pohled“
   „Pak existují samozřejmě postupy, které by stály za další výzkum, bohužel nemohu napsat, že je doporučuji lidem, mohu jen napsat, bez obav bych sám použil v případě potřeby, pokud bych měl problém s těžkým průběhem virózy: konopí, MMS, ozón, peroxid vodíku.“

   Více zde: https://www.antibakterin.cz/koronavirus-jiny-pohled/

   Odpověď
  • Mate niekto realne skusenosti s vnutornym pouzivanim?

   Odpověď
   • @Jozef: S peroxidem mám zkušenosti od roku 2013. Denně, průběžně vypiji 90-100 kapek 3% peroxidu vodíku nestabilizovaného, rozředěných ve 2 litrech vody. Nakupuji Hydrogen Peroxide 30% G.R.- Nestabilizovaný v Lach:Ner Neratovice a ředím na 3% destilovanou vodou z lékárny. Jsem ročník 56 a nemám zdravotní potíže, tlak a váha v normě. K tom užívám Hydrogenuhličítan sodný vnitřně i na koupele, tak jak doporučuje Něumyvakin.

    Odpověď
    • @trikle, nieje to vela 90-100 kvapiek? Vcera som zacal 1 kvapkou v deci vody, dnes som dal 2 kvapky. Nerobis medzi si prestavky medzi kurami? A ako pise Iberis, staci to brat len rano, alebo 3x denne ako pise Neumyvakin? Rad sa necham poucit.

     Odpověď
     • Jedna kapka (alespoň tak jsem se to učila) je 0,03 ml (dáno gravitací). Za pomoci obyčejných trojčlenek zjistíme, že pijeme 0,0045 % ní roztok peroxidu a vypijeme 0,09 ml 100 % H2O2 za den :-).

      Odpověď
     • @Jozef; @irka: je potřeba si knížku doktora Něumyvakina „Žijte dlouho, žijte aktivně“ první přečíst. Používám metody Dr. Něumyvakina a Dr.Marka Sircuse a výsledkem je snížený vysoký krevní tlak na normu, hmotnost na normu, vyhnul jsem se operaci kolene a sedm let nevím co je to virové onemocnění.
      Neumyvakin svém díle předkládá komplexní ozdravný systém, jenž pomáhá nejen zbavit se mnohých onemocnění prakticky bez užívání syntetických léků, ale také, co je neméně důležité, zabránit jejich vzniku. Doktor Něumyvakin tvrdí, že dobré zdraví je darem samotné Přírody. Člověku jen zbývá šetrně s ním zacházet a dle možnosti zvětšovat jeho sílu. Dokonce ve chvíli, kdy je vaše zdraví podlomené, stále máte vše potřebné pro to, abyste změnili situaci k lepšímu.
      K problematice užívání Peroxidu vodíku cituji ze str.116 „Žijte dlouho, žijte aktivně“

      Ve své knize“Peroxid vodíku“ jsem doporučoval pít nalačno 3krát denně sklenici vody (200 ml) s 10 – 15 kapkami 3% peroxidu vodíku. Nyní vám doporučuji do každé sklenice vody (200 ml), kterou pijete nalačno během dne, přidat 10 – 15 kapek 3% peroxidu vodíku. Když vypijete během dne 10 sklenic vody, dodáte tělu 100 – 150 peroxidu vodíku. Nemocný člověk jej potřebuje jako sůl, a stejně to není moc.
      Peroxid vodíku dělá v organizmu to, co je do něj již vloženo Přírodou. Avšak u nemocného člověka (dnešní člověk po dovršení 25 – 30 let je pro mě nemocný) je trávící systém jako kanalizace, která sbírá veškerý odpad a špínu, nefunguje správně a potřebuje očistu. Vás však nikdo nečistí, medicína o to nemá zájem. Zjistil jsem, že po dovršení 20 – 30 let věku je třeba vyčistit trávicí ústrojí nejméně jedenkrát za tři týdny. Právě peroxid vodíku čistí, napomáhá oxidaci, neutralizaci a vylučování všeho, co se v organizmu nakupilo. Dokáže zničit všechno, co člověku škodí, včetně nadbytečných volných radikálů.
      Tedy kapejte do sklenice vody 10 – 15 kapek 3% peroxidu vodíku. Pamatujte si, že pít se má jen nalačno, nejméně 20 – 25 minut před jídlem. Pokud se v žaludku zadržela potrava, bude peroxid šumět. Nesmíte pít po jídle, to znamená, že nebudete narušovat funkci trávících šťáv po dobu nejméně 1 hodiny. Můžete pít 1,5 – 2 hodiny po jídle.
      Vnitřní užívání peroxidu vodíku můžete začít od 3 – 5 kapek. Pokud nepociťujete diskomfort, nadýmání břicha nebo pálení, postupně zvyšujte dávku na 6, 10 až 15 kapek. Já osobně nekapu, jednoduše nalévám malé množství peroxidu vodíku do sklenice a piji. Vypít peroxid je třeba ihned. Po 15 minutách se totiž rozkládá. Ze stejného důvodu nelze ponechat lahvičku s peroxidem otevřenou. Po půlhodině v ní zbude jen voda. Je praktické používat plastovou lahvičku o objemu 100 ml, ze které můžete přímo kapat peroxid do sklenice. Po aplikaci ji nezapomeňte uzavřít.

      Občas dostávám dopisy, v nichž mi čtenáři sdělují své obavy z vnitřního užití peroxidu vodíku, zvláště pak pokud jde o aplikaci do žíly.
      Obvykle, než něco doporučím jiným, nejdříve to vyzkouším sám na sobě. Věřte mi, že já sám sobě i svým blízkým aplikuji peroxid vodíku do žíly pomocí injekční stříkačky doma v kuchyni – a přitom stále žiji!“
      Peroxid vodíku je roztok, kde jsou molekuly atomárního kyslíku odděleny jedna od druhé molekulami vody, a tedy, na rozdíl od molekul čistého kyslíku, jsou velmi malé a riziko plynové embolie se prakticky vylučuje.
      Negativní projevy při vnitřním užití se vysvětlují tím, že je v trávicím ústrojí málo fermentu katalázy nebo tam není vůbec. Proto se doporučuje 10denní zahajovací proces postupného zvykání. Při tom každý nemocný může sám pro sebe stanovit optimální dávku, která dokonce nepřevyšuje 3 – 5 kapek na jednu aplikaci.
      Při našem „civilizovaném“ způsobu života jíme smažené, tučné, uzené a k tomu všemu ještě pokrmy otrávené chemickými látkami. Jejich strávení vyžaduje velké množství kyslíku. Při tom tkáně přežívají prakticky v anaerobním (bez kyslíku) prostředí a jsou nuceny se „rvát“ o každý „doušek vzduchu“.
      Proto u některých lidí příjem dokonce jen 2 kapek peroxidu vodíku vyvolává někdy různé nevolnosti i mdloby, jak se stává městskému člověku, když se ocitne v lese. Organizmus člověka se kvůli nedostatku pohybu, nesprávným stravovacím návykům i jiným vlivům prakticky vždy nachází ve stavu nedostatku kyslíku. Proto je užívání peroxidu vodíku při různých projevech nesprávného fungování organizmu velmi užitečné.
      Jestliže se po užití peroxidu vodíku objeví jakékoliv diskomfortní pocity, bolesti, těžkost atd., přerušte jeho aplikaci na 1 – 2 dny nebo snižte dávkování na 3 – 5 kapek.
      Při aplikaci peroxidu vodíku se doporučuje přijímat i vitamín C (jeden strouček česneku denně by měl stačit).
      Co se týče aplikace peroxidu vodíku do žíly, v domácích podmínkách ji neprovádějte, medicína to zakazuje. Třebaže já to dělám. Po celá léta to provádí i A.Sitnikov, jeden z nejstarších kardiochirurgů Ruska v nemocnici v Lževsku. Při léčbě nemocných to má velký význam.
      Dr. I.P. Něumyvakin
      https://www.megaknihy.cz/alternativni-lecba/256058-zijte-dlouho-zijte-aktivne.html
      Dr. Mark Sircus
      https://www.megaknihy.cz/medicina/264370-jedla-soda-unikatni-prirodni-lecba.html?block=related&position=1

      Odpověď
   • Já taktéž už několik let každé ráno užívám peroxid ve 2 dcl vody bez chloru. Občas aplikuji preventivně i do nosu.

    Odpověď
 43. Zajímavý způsob jak přežít epidemii – Boccaccio a jeho návod z Itálie 14.stol.
  https://naseveru.org/2020/03/12/vypraveni-pribehu-zpusob-prezit-epidemii/

  Odpověď
  • Boccacia mám v knihovně, že bych si ho (alespoň část) přečetla před spaním? :-).

   Odpověď
 44. Tivurtij 12.3.2020 o 9:15

  Pre Hox
  Prosím Ťa pošli môj mail Irke

  Odpověď
 45. @Hox
  Hoxi, prosím Tě, pokud Tivurtij požádá o mou mailovou adresu, dej mu ji. Děkuji.

  Odpověď
 46. @Tivurtij
  Diskuzi jsem z časových jen prolétla. Ráda bych se tomu věnovala a také něco napsala, leč nejméně do konce tohoto měsíce to nepůjde nebo pouze omezeně. Píši tu (v jiné sekci) proto pouze z hlavy a v ještě lakoničtější formě než obvykle svá historická „moudra“. To aby bylo vidět, že mne korunový virus ještě neskolil :-)). Jen bych od Tebe potřebovala vědět Tvou profesi případně vystudovaný obor. Ne ze zvědavosti ale proto, že to ovlivní způsob mého psaní (budu třeba moci něco vynechat nebo být stručnější) a taky se mi nechce opakovat situaci, kdy jsem asi před půl rokem poučovala (naštěstí dobře) o právních záležitostech právníka utajeného za nic neříkajícím titulem Mgr. Pokud to tu nechceš napsat přímo, vyžádej si od Hoxe můj mail.

  Odpověď
 47. Zachytil jsem a snad to tu ještě není:
  Coronavirus a souvislost s 5G sítí … 4. 3. 2020, délka 16:43 minut. https://www.youtube.com/watch?v=Vd4B8Dz-sA80
  Informačně odborně velmi hutné. Z diskuse pod:
  „… moc zajímavý výklad, všechny informace z videa se dají jednotlivě ověřit, nejsou tajné ale samozřejmě nikdy nejsou v souvislostech, ty pak mohou nalézat jen tzv. probuzení, prostě ti s otevřenou myslí, proto to spáčům přijde nesmyslný..k covid19, na tomto monitoringu okolo viru jeho autoři vytěží velké množství dat o chování a strategiích vlád a lidu, o cestách jeho šíření a spoustu dalších informací užitečných pro ty, kdo by chtěli světu nastolit svůj řád..a vakcíny? ty budou povinné, přece pro „dobro všech“, nebude možné je odmítnout, tak se to dnes děje okolo jiných vakcín, např.proti spalničkám, prostě jediný escape z otrockého systému bude smrt…“

  Odpověď
  • Putinovec 9.3.2020 o 23:40

   V tomto případě když vezmeme v potaz, že přírodní proces je v podstatě vlnění a kmitání, pak je pro mne snadno pochopitelná skutečnost, že silné uměle vytvářené vlnění 5g a další mohou např. ovlivňovat naši imunitu, uchování správné genetické informace,chování jednotlivých buněk atd.
   Koneckonců škodlivost mobilního telefonování pro mozek je už veřejně prezentována.

   Odpověď
 48. Pro ty co nechtějí krkat bazénovou dezinfekci v historickém objetí koronaviru…
  1) oloupat zázvor, zmrazit a rozmixovat
  2) macerovat v kvalitní vodce
  3 na stagram macerátu stakan vody cca do 60C
  3) přidat stejný váhový díl medu jako zázvoru
  4) vypít
  Kaštěj Bezsměrtnyj může i celou flašku.
  Pro ty co dobrovolně zvolili doživotní abstinenci mohou použít například dar přítele Soxhleta s následnou destilací a jako rozpouštědlo vysokoprocentní lékařský alkohol a zkušení harcovníci zajisté také některá z arkán spagyrie.

  Odpověď
  • Hm, urobiť si zázvorovú tinktúru cez destiláciou soxhletom … :-), potom to trocha cirkulovať cez dary p. Pelikána.

   Odpověď
 49. Odkaz na čistý peroxid, ale bohužel nestíhají, musí se čekat
  https://www.antibakterin.cz/

  Odpověď
  • taky tam beru, včera jsem objednávala koloidní stříbro tady https://www.prozdravi.cz//koloidni-stribro-ag-100-20ppm-1000-ml.html
   jako antivirotikum by taky mohlo být v těchto dobách nápomocné…

   a chci ho vyzkoušet i na kadeřavost broskví, ale chce to důslednost, kterou u postřiků nezvládám..

   Odpověď
 50. dobré informácie o koronavíruse – profesor Krčméry
  https://www.youtube.com/watch?v=xcc73w9sXOU

  Odpověď
 51. Uz roste medvedi cesnek a kvetou fialky.
  Delam takove jednoduche jidlo, co chutna vsem:
  Uvarim nudle, necham zesklovatet cibuli, v kysele smetane rozpustim syr Gouda, nasekam medvedi cesnek (hrst), osolim a kdo chce i opepri a vsechno to smicham. Nesmi to byt suche.

  Odpověď
  • NicNezNula 8.3.2020 o 13:18

   Dobrý nápad. A ty fialky?

   Odpověď
   • … do salatu a i sedmikrasky :)

    Kdyz nemam do nudli medvedi cesnek, nasekam hrst cerstve petrzele, take chutna.

    Odpověď
    • Vďaka za tip :)

     Odpověď
     • Jeste snad, ze kysela smetana se nema varit, jen ohrat a syr v ni rozpustit.

      Odpověď
    • dnes by byla vhodnější hrst posekaných lichořeřišnicových listu- není nad profylaxii- na chleba s máslem

     Odpověď
  • Putinovec 8.3.2020 o 16:31

   Jezte česnek medvědí za syrova, tak je nejúčinnější.Mám ho jako přílohu z k běžnému jídlu.

   Odpověď
   • Surový medvedí cesnak sa dá spracovať aj ako pesto (mixer, kvalitný olivový olej, orechy, trochu strúhaného tvrdého syra, trochu soli, podľa chuti citrónovej šťavy). V patentných pohároch vydrží v chladničke dlho. Vznikne veľmi pekná zelená hmota, ideálna na cestoviny resp, zeleninové jedlá.

    Odpověď
   • popolvár 8.3.2020 o 17:43

    jedálniček, na ktorom frčím už od piatku:
    ráno: chlieb s maslom, na to trocha cibule, medvedí cesnak, paprika a šalátový list
    večera: na panvici na masle opražiť cibuľu alebo pór, pridať nakrájané šampiňóny a vydusiť na masť, pridať uvarenú ryžu a krúpy alebo pohánku, k tomu na masle a lyžici vody podusený zelený mrazený hrášok s trochou solčanky, premiešať, trocha ešte popražiť, pridať nakrájaný medvedí cesnak, premiešať, dať na tanier a nastrúhať na to parmezán alebo iný podobný syr a servírovať.
    dnešný obed: na masle opražiť šalotku, pridať nastrúhaný zeler a petržlen, osoliť, pridať trocha solčanky (vegeta bez zvýrazňovačov chuti), podliať vodou, udusiť skoro do mäkka, pridať nadrobno nakrájané zemiaky (pomer zeleru s petržlenom k zemiakom je cca 2:1), doliať vodu, uvariť do mäkka, pridať nakrájaný medvedí cesnak, premiešať a hneď stiahnuť z peca, rozmixovať, pridať sladkú smotanu, dochutiť muškátovým orieškom, prípadne dosoliť. Podávať s krutónmi z čierneho chleba.

    Odpověď
    • vyborna je aj kremova polievka – staci varit 10-15 minut a rozmixovat. posypana oprazenym sezamom a kuskom tekvicoveho oleja.

     Odpověď
   • V tom mem receptu se zadny medvedi cesnek nevari, ten se prida syrovy a vmicha se az kdyz je to hotove. Tedy nudle zcezene, do nich se zamicha rozpusteny syr v kysele smetane a pak m. cesnek.

    Odpověď
 52. Připomínka pro zahradu- je čas rozhodit BORAX- pod stromy, k jahodám, atd..
  koupila jsem 500g balení ve vinařských potřebách

  Odpověď
  • Putinovec 8.3.2020 o 16:34

   Už stříkám broskve proti kadeřavosti listů.Vloni jsem na zahradu vysypal 40 kg vyhašeného vápna a natřel jsem s ním kmeny všech stromů.Půda začala kysnout, přemnožoval se mi v zastíněných místech mech.

   Odpověď
   • popolvár 8.3.2020 o 17:08

    sedmikrásky sú dobrým indikátorom prekyslenosti pôdy aj tam, kde kvôli slnečnej polohe to nesignalizuje mach.

    Odpověď
    • Putinovec 8.3.2020 o 17:56

     Mám trávník udělaný tak, aby obsahoval druhovou všehochuť.Je pravda že sedmikrásek chudobek mám na zahradě spoustu a moc rád se na ně dívám.To že mají rády kyselou půdu jsem nevěděl.

     Odpověď
 53. dobrý den, popíši Vám, co se mi stalo v mhd a jak k tomu viru se dostaneme- konspirace čistě umělá
  tento týden obden svítilo slunce, obden pršelo/mrholilo. jedu domu odpoledne po práci a všímám si jak silně hučí klimatizace v busu – bylo slunečno naco třeba klimatizaci?, zastávka, otevřou se dveře a najednou „je ve vzduchu plno prachu až tolik, že ho cítím na chřípí nosohltanu“, řekla jsem si, prach ze zastávky po zimě, druhý den to samé, lež ten den pršelo, přemýšlím, co za lubem mají „sluníčkáři“, až doma kloktáním a proplachováním nosohltanu jsem se toho nánosu zbavila. nyní po upozornění Ministerstva zdravotnictví dvěma sms-kami se mi rozbřesklo, jak se onen „vir“ bude šířit, klimatizací v prostředcích hromadné dopravy – hromadně se rozšíří mezi méně majetnými, kteří nemají to „štěstí mít svůj vůz“, příznaky jsou podobné – suchý kašel, a takový nános dennodenně v nosohltanu jen tak nevyčistíte. skuste si jen tak zakašlat- kolik lidí se na vás “ s láskou“ koukne

  Odpověď
  • popolvár 8.3.2020 o 12:12

   skús cestovať IC-vlakom z Blavy do Košíc a ti mandle v krku hneď navrú… – každomesačná osobná skúsenosť

   Odpověď
  • Možná že autobus s klima. je něco jako hardware PC, který potřebuje občas vyčistit od prachu :)
   A díky prachu se virům lépe daří cestovat za svými hostiteli.

   Odpověď
 54. Tivurtij 7.3.2020 o 11:58

  Tak, ako som sľuboval, vyjadrenie ku knihe I.P.Něumyvakina. Z časových dôvodov zatiaľ len k 6. Kapitole.
  Každému,kto sa chce k tomu konštruktívne vyjadriť doporučujem najprv prečítať celú knihu, alebo aspoň nateraz 6. kapitolu
  Potešilo by ma ,keby sa k tomu vyjadrili aj naši chemici. Myslím k mojej práci .
  Citácie sú značené * ….*
  Kapitola 6 strana 112 odsek 1. * -Jednou z jeho hlavných schopností je schopnosť buniek imunitného systému (leukocytov a granulocytov ) z vody a molekulárneho kyslíka vytvárať peroxid vodíka (H2O2). Ten sa rozpadá na vodu a atomárny kyslík , čo je veľmi silnou zbraňou preti všetkým patogénom ….*
  Autor taktne zamlčuje prečo, respektíve ako atomárny kyslík pôsobí na patogény
  Žeby boli H2O2 a Atomárny kyslík silné oxidanty (volné radikály kyslíka) ,Ano leukocyty používajú H2O2 – ale iba striktne lokálne alebo po pohltení mikroorganizmu. V celom organizme sa nachádzajú rôzne látky a enzýmy nazývané antioxidanty ktoré tieto kyslíkové radikály veľmi rýchlo odbúrajú ,ak sa dostanú mimo želaného pôsobiska, aby nepoškodzovali zdravé bunky. Pri imunitnej odpovedi organizmu H2O2 sa využíva striktne lokálne, v kontrolovaných podmienkach, aby nepoškodil zdravé bunky.
  * Keďže sa pri tom uvoľňuje aktívny kyslík, rieši sa tým zároveň prejav hypoxie, ktorá vzniká pri nedostatku kyslíka, keď sú tým postihnuté všetky biochemické a energetické reakcie v organizme, v prvom rade mitochondrie, ktoré prestávajú dodávať bunkám potrebnú energiu.*
  Mitochondrie sú v podstate elektrárňou buniek ,to je pravda. Využívajú však len molekulárny kyslík (O2) pri čom pri spaľovaní O2 vzniká asi 2-3 % -ach aj „atomárny (aktívny) kyslík (tu autor zamieňa pojmy) „ ja budem požívať oficiálne názvoslovie – kyslíkové radikály. Tieto kyslíkové radikály oxidáciou, peroxidáciou membrán mitochondrií ich poškodzujú. Preto mitochondrie obsahujú systém antioxidantov ktoré tieto kyslikové radikály zneškodňujú.(patria sem glutathion , ubichinon- lepšie známy ako koenzym Q, ďalej vitamíny C,E,A a ďalšie)
  V žiadnom prípade mitochondrie „atomárny“ kyslík vzniknutý v mitochondriách tobôž mimo nich nemôžu využiť pri tvorbe energie.
  Práve poškodenie buniek po hypoxii (nedostatku kyslíka) ak ju prežijú nastáva po znovudodaní O2 (molekulárneho kyslíka) zvýšenou tvorbou kyslíkových radikálov.( volá sa to reperfúzne poškodenie)
  strana 116 odsek 2
  * Nejde však o ten molekulárny kyslík, ktorý vdychujeme vzduchom, ale o kyslík získaný v organizmu z peroxidu vodíka – atomárny kyslík, ktorý je silným antioxidantom. Nielen obnovuje funkciu buniek ale takisto odstraňuje z bunky všetko, čo znemožňuje jej správnu funkciu. *
  V prvej vete autor uisťuje nás, že hovorí o atomárnej forme kyslíka , a definuje rozdiel v dvoch formách kyslíka- jasne odlišuje od vdychovaného O2. Takže sa pozrime na to čo sa skrýva pod pojmom atomárny kyslík – vyššie som už spomenul ako kyslíkový radikál.,
  Čo sú to kyslíkové radikály ? Jedná sa o reaktívne formy kyslíka ,ktoré majú jeden alebo viac nespárovaných elektrónov a tým silnú oxidačnú vlastnosť. Patria sem , superoxidový anión O2- ,hydroxylový radikál HO·, a peroxid vodíka H2O2 (poznámka – aj keď H2O2 podla definície by ste mohli namietať zaradiť medzi radikály. Pre jeho vysokú reaktivitu sa radí k nim ako neradikálová forma kyslíkových radikálov). Uvedené sú v poradí s klesajúcou reaktivitou. To znamená,že superoxidový &nion je najreaktívnejší má aj najnižšiu „životnosť“ . H2O2 zas najnižšiu reaktivitu a najdlhšiu „životnosť“ – tým súvisí že je schopný prenikať do bunky hlbšie. Tieto kyslíkové radikály sú schopné poškodzovať membrány buniek ako aj DNA ak obídu , respektívne prekročia kapacitu ochranných mechanizmov., ( vyššie už vymenované niektoré antioxidanty).
  Autor tu mylne hovorí o extrémne silnom oxidačnom činidle ( Atomárny kyslík ), ako o silnom antioxidante. Na tomto podklade neskoršie potom rozvíja účinok H2O2 – čo je tiež silné oxidačné činidlo ( odbočím – preto ho používajú napríklad v palivách raketových motorov, alebo v pyrotechnike , ale aj ako bielidlo), Poznámka : tu môžu chemici namietať , že peroxid vodíka môže byť aj redukčné činidlo – áno , závisí to od druhého reagentu , ktorým sa stretáva, v biologických systémoch výrazne prevažuje ako oxidčné činidlo , ako redukčné činidlo skôr vo vzťahu k vzácnym kovom, čo sa aj v technológii používa.

  Odpověď
  • Tivurtij 7.3.2020 o 12:00

   strana 113 odsek 1.
   * Mnoho lekárov vie ,že rezervné možnosti organizmu sú 8-10 krát ako akýkoľvek deštrukčný faktor, vrátane vírusov. Pritom bojovať s nimi je nezmysel. Keďže vírusy sú de facto našimi príbuznými…… Ja však znovu opakujem: „ Bojovať s vírusmi je nezmysel „ Sú to živí tvorovia. Každý vírus je malý organizmus, ktorý je viditeľný len mikroskopom. S kým vlastne chceme bojovať ? *
   Áno , vieme že ľudský organizmus má rezervy. Ak si autor tieto rezervy vedel zmerať presne tak súhlasme., Napriek mnohým infekčným ochoreniam zjavne vedúcim často k trvalému poškodeniu organizmu alebo k smrti autor tvrdí, že je nezmysel bojovať s vírusmi , a zdvôvodňuje to ich nepatrným rozmerom. – hodnotenie nechám na čitateľa
   strana 113 odsek 3
   * Mnohí lekári nemajú ani poňatia kde sa nachádza imunitný systém. *
   Pan profesor to hodnotí podľa čoho či koho ? Už z princípu ukončenia univerzity musia vedieť.
   Strana 115 odsek 1
   * K čomu je dobý peroxid vodíka? Je to najsilnejší antioxidant. Zvýraznené autorom. *
   Rozoberal som vyššie.
   Ďalej pokračuje v opise volných radikálov so správnym záverom : * Vznikajú tak chemické reakcie, ktoré môžu spôsobiť organizmu veľké škody Volné radikály napadajú nielen odumreté, choré bunky, ale aj tie živé. *
   Strana 115 v 3 odseku ďalej pokračuje:
   * Čím viac volných radikálov, tým ľahšie vznikajú rôzne ochorenia, vrátane onkologických. Ruský akademik V. Skulačov doktor biologických vied, hľadá jony (takzvané Skulačovove jony),ktoré pôsobia proti volným radikálom. Prečo s nimi bojovať? My ich potrebujeme. *
   Neviem čo je nepochopiteľné na tom, že pán akademik hľadá riešenie poškodenia živých (zdravých) buniek volnými radikálmi.
   Strana 115 odsek 4
   * Peroxid vodíka likviduje všetko,čo človeku ubližuje. *
   Opakovane vyslovené tvrdenie bez špecifikácie, čo to je všetko a na akom podklade stavia túto „tézu“
   Strana 116 odsek 1
   * Teraz vám doporučujem do každého pohára vody , ktorý pijete na lačno počas celého dňa pridať 10-15 kvapiek peroxidu vodíka. Ak behom dňa vypijete 10 pohárov vody dodáte telu 100-150 kvapiek peroxidu vodíka. *
   V preklade (ak rátame , že priemerný pohár na vodu má objem 200-300 ml) autor doporučuje denný príjem 2,5- až 4,25 ml 3% roztoku peroxidu vodíka , a s tým spojený príjem vody minimálne 2 l. – Len pre upresnenie pre rozbor v ďalších častiach textu.
   Strana 117 odsek 1
   * Avšak u chorého človeka ( dnešný človek po dovŕšení 25-30 rokov je pre mňa chorý), ….Zistil som, že po dovŕšení veku 20-30 rokov je treba vyčistiť tráviaci trakt najmenej jedenkrát za 3 týždne. *
   Na akom podklade tvrdí , že človek nad 25-30 rokov je pre neho chorý. Žiadna definícia zdravia ani choroby nevychádza z veku človeka. Podľa čoho zistil potrebu čistenia tráviaceho traktu a jeho frekvenciu neuvádza. Z akého dôvodu by sme mali čistiť orgán, ktorý v organizme zastáva okrem iného čistiacu funkciu, a k tomu disponuje vlastnou komplexnou samočistiacou funkciou. ( imunitný systém lokálne, vylučovacia (sekrečná) funkcia,tvorba hlienu, peristaltika pohyblivosť – schopnosť jednosmerne posúvať obsah, vlastná bakteriálna flóra…) .
   Strana 117 odsek 1
   * Práve peroxid vodíka čistí , napomáha oxidácii, neutralizácii a vylučovania všetkého, čo sa v organizme nakopilo. *
   Podľa autora najsilnejší antioxidant ako vyššie opakovane zdôrazňuje zrazu napomáha oxidácii.

   Odpověď
   • Tivurtij 7.3.2020 o 12:00

    Strana 117 odsek 2
    * Pamätajte si, že piť sa má na lačno najmenej 20-25 minút pred jedlom. Ak sa v žalúdku zadržala potrava bude peroxid šumieť. Nesmiete piť po jedle , to znamená, že nebudete narúšať funkciu tráviacich štiav po dobu najmenej 1 hodiny. Piť môžete 1,5 -2 hodiny po jedle.
    Autor nás upozorňuje na nevhodnosť užívania peroxidu vodíka spolu s jedlom a vo vymedzenom časovom období pred a po jedle.
    Dodáva tiež, že pri požití počas trávenia potravy v žalúdku peroxid vodíka bude šumieť. Je tu ale otázka . Prečo profesor medicíny popisuje zjavnú chemickú reakciu takto detinsky – z neznalosti alebo účelne ? Aj keď sa jedná o publikáciu pre širokú verejnosť prebiehajúca chemická reakcia a jej dôsledok je pochopiteľná pre každého so ZŠ vzdelaním. H2O2 + 2HCl = 2H2O + Cl2. Teda v prítomnosti HCl ( kyseliny soľnej ) v žalúdku pri zjavnom prebytku HCl voči H2O2 prijatej H2O2 sa celkom spotrebúva za vzniku Cl2 – plynného chlóru, ktorý je vysoko toxický. Od takejto publikácie ktorá zjavne ovplyvňuje množstvo laikov by bolo vhodné podávanie úplných, aj negatívnych informácií.
    Autor „správne doporučuje“ užívanie peroxidu vodíka v medziobdobí tráviaceho procesu žalúdka., Vzhľadom na komplexnú reguláciu vylučovania HCl žalúdkom je to veľmi ťažké niekedy až nemožné.
    Regulácia trávenia a vylučovania HCl je riadený z viacerých úrovní organizmu., ( , nepodmienené a podmienené reflexné mechanizmy na podklade biorytmu organizmu , podráždením zmyslových orgánov , príjmom cez ústa , objemovým roztiahnutím žalúdka (individuálne 200-500ml), teplotou ,chuťou, a zložením sústa, Ph sústa – zásadité zvyšuje tvorbu, )
    Ak rátam čiste teoreticky obdobie vyhovujúce na príjem 2 l. tekutín s peroxidom (podľa doporučenia stravovacích a režimových zvyklostí v tejto knihe) tak nám ostávaj približne 3 x 2,5 hod hodinový interval na príjem . Toto platí iba v ideálnom prípade . Vylučovanie HCl môže vyvolať takmer hocijaký podnet. Spomeňme si len na zvonček Pavlovho psa. ( doma sa varí obed – vône ,zvuky, Hľadáte niečo v chladničke,
    pozriete obrázok s jedlom- reklamy atd. ) Ďalej dobu trávenia výrazne ovplyvňuje aj zloženie potravy. Komplexné, tučné jedlá sa spracúvajú žalúdkom aj 5 hodín.
    Predpokladajme, že sa podarí nevyvolať vylučovanie HCl žalúdkom ( v medziobdobí trávenia v žalúdku je neutrálne až mierne zásadité prostredie., ) pri užití peroxidu vodíka. Čo sa stane ? Tu vsuniem citát z knihy :
    Strana 117 odsek 3.
    * Vypiť peroxid treba hneď. Po 15 minútach sa rozkladá. Z rovnakých dôvodov nemôžete nechať otvorenú flaštičku s peroxidom. Po pol hodine zostane v nej len voda.*
    Peroxid vodíka je v zásade stabilná látka, problém jeho stability spočíva v tom, že v kontakte s niektorými kovmi a inými zlúčeninami sa rozkladá., v skle sa nachádzajú – aj keď v minimálnom množstve – kovy ktoré pôsobia jeho rýchly rozklad. Rieši sa to pri skladovaní a preprave balením do plastových fliaš, v ktorých ostáva stabilný pri predpoklade, že sa do balenia nedostanú nečistoty. – len taká malá odbočka v chémii .
    Pokračujme ďalej.
    Treba poznamenať, že veľmi často je ľudský organizmus chápaný len ako samotné „anatomické“ telo zabúda sa na mikroorganizmy žijúce spolu s nami v symbióze. Takzvaná prirodzená bakteriálna flóra organizmu žijúca na povrchu tela, na slizniciach, v hrubom čreve, v pošve.
    Medzi inými prirodzenú flóru ústnej dutiny tvoria baktérie rodu aj corynebacteríum a neisseria. Sú to baktérie ktoré tvoria enzým katalázu,. Preto ich okrem aj iných označujú v mikrobiológii, ako kataláza pozitívne – využíva sa táto vlastnosť aj pri určení druhu baktérií.
    Praktická ukážka – nalejte malé množstvo 3% H2O2 zoberte zubnú kefku krátko s tým umývajte zuby. Z H2O2 sa intenzívne uvoľňuje O2 za tvorby jemnej peny. Ten rozpad pôsobí práve spomínaný enzým. Jeho rýchlosť rozkladu H2O2 je rádovo vyšší , ako rýchlosť rozpadu v pohári zo skla. Kataláza je jedna z najrýchlejších enzýmov – jedna molekula enzýmu za 1 sekundu rozloží približne 9 000 000 molekúl H2O2. Enzým kataláza obsiahnutá v slinách kde sa dostáva z baktérií vypité H2O2 spoľahlivo rozloží na H2O a O2. Rýchlosť reakcie je 107 mol l-1 s-1. Ak predpokladáme, že aj tak sa nejaké množstvo H2O2 dostane do krvného obehu , tak hľadajme čo sa sním stane.
    Jednou zo základných funkcií krvi je výmena plynov medzi tkanivami a vonkajším prostredím organizmu. Keďže O2 je slabo rozpustný vo vode ( v zmysle dopravnej kapacity pre zabezpečenie prenosu O2 k tkanivám) prenáša ju hemoglobin pomocou väzby medzi v ňom viazanom atóme Fe a O2. Keď v pľúcach na atóm železa sa naviaže O2 oxiduje ho – preto túto formu hemoglobinu voláme oxidovaný. V tkanivách sa z hemoglobinu odštiepi O2 a tak vzniká redukovaný hemoglobin. Podmienkou možnosti naviazania O2 na hemoglobin je aby ostala v redukovanej forme.
    V krvnej plazme a v červených krvinkách fungujú antioxidačné mechanizmy, ktorých súčasťou je aj enzým kataláza ktorá rozkladá H2O2.
    Ak sa do krvného obehu dostane peroxid vodíka okamžite sa rozkladá na H2 O a O 2 . Ak sa H2O2 ešte nestihol rozložiť v kontakte s membránami ich môže poškodiť. Vzniknuté O2 sa naviaže na redukovaný hemoglobin za vzniku oxidovaného hemoglobinu. Po nasýtení kapacity hemoglobinu viazať kyslík a prekročení množstva rozpustitelného kyslíka v plazme vznikajú bubliny, Množstvo vzniknutého plynu závisí od množstva peroxidu vodíka v krvi. Pri tomto jave môže vzniknúť plynová embólia ( uzáver ciev plynom). Smrteľná dávka jednorazovo vstreknutého plynu do cievy je cca 20 ml.
    Vzniknutý oxidovaný hemoglobin venóznym systémom preteká cez pľúca . V pľúcach sa oxiduje už len zvyšný redukovaný hemoglobin .Pripomínam , že venózny systém nezásobuje tkanivá ale zbiera krv z tkanív.

    Odpověď
    • Tivurtij 7.3.2020 o 12:01

     Strana 118 Vnútrožilná aplikácia peroxidu vodíka
     odsek 2
     * Peroxid vodíka je roztok kde sú molekuly atomárneho kyslíka jedna od druhej oddelené molekulami vody, a tak na rozdiel od molekúl čistého kyslíka sú veľmi malé riziko plynovej embólie sa prakticky vylučuje.*
     V čistom neriedenom kvapalnom H2O2 (nie sú molekuly vody) Molekuly peroxidu vodíka sa na seba navzájom viažú vodíkovými mostíkmi. Nie je tu prítomný žiadny atomárny kyslík. Čstý H2O2 je vysoko nestabilná v zmysle ak sa do nej dostane znečistenie a odštiepi sa kyslík dochádza k reťazovej reakcii a k výbuchu. – len k vysvetleniu vzájomných väzieb medzi molekulami H2O2., Autor však hovorí o roztoku., H2O2 je dobre rieditelný vodou , molekuly vody a peroxidu vodíka sa navzájom viažú vodíkovými väzbami (mostíkmi).
     Ako som uviedol vyššie vznik plynovej embólie nezávislý od veľkosti molekúl plynu ale od objemu plynu. ( je to jedno či je to O2, Dusík-pri kesónovej chorobe alebo iný plyn)
     * Negatívne prejavy pri vnútornom užití peroxidu sa vysvetľujú tým, že je v tráviacom trakte málo fermentu (poznámka:stará terminológia -dnes enzým) katalázy, alebo tam vôbec nie je. *
     Predpokladám, že v kontexte kapitoly pod pojmom vnútorného užitia hovorí o vnútrožilnom podávaní.
     Textu vyplýva , že autor vie o enzýme kataláza a taktiež o jeho výskyte v rámci organizmu. Ale ako súvisí Vnútrožilné podanie H2O2 a jeho nežiadúce účinky s nedostatkom katalázy v tráviacom trakte ako nám tvrdí, autor nevysvetlíl.
     Práve už vyššie uvedený mechanizmus odbúrania H2O2 v krvi katalázou vysvetľuje mnohé nežiadúce účinky.
     Pre názornosť na nete nájdete videá reakcie H2O2 s krvou – sú tam ale vyššie koncentrácie, a množstvo H2O2.
     Strana 119 odsek 2
     * Pri aplikácii peroxidu vodíka sa doporučuje prijímať aj vitamín C.*
     Autor nevysvetluje, prečo doporučuje prijímať oxidačné činidlo respektíve kyslíkový radikál spolu s vitamínom C ( kyselina L askorbová ), ktorý je antioxidant.
     Strana 119 Rektálna aplikácia peroxidu vodíka
     Poznámka – len na odľahčenie textu, nič osobné Prvý odsek * Pre bežného človeka sme spoločne s manželkou Ljudmilou vymysleli inú aplikáciu peroxidu vodíka do organizmu, a to cez konečník. * Predstavujem si aké romantické to bolo.
     Už vyššie som dával otázku z akého dôvodu by sme mali čistiť hrubé črevo,. Jedná sa práve o jeden z orgánov ktorý má čistiacu funkciu organizmu a pri tom má aj rôzne samočistiace mechanizmy,
     Má schopnosť peristaltiky – pomocou pravidelných stiahnutí posúva obsah smerom ku konečníku -je to riadené okrem humorálnych (látkových) faktorov aj vlastnou nervovou sieťou.
     Je tu prítomná rozsiahla unikátna (každému jedincovi vlastná) bakteriálna flóra s mnohými funkciami. Bráni k nežiadúcemu rozmnoženiu choroboplodných baktérií, pomáha pri spracovaní niektorých nestrávených zvyškov potravy. Tvorba vitamínu K.,
     Bunky povrchu čreva tvoria hlien ( mukopolysacharid – zmes bielkovín a rôznych cukrov) ktorý tvorí prirodzenú bariéru na povrchu čreva. Má aj funkciu pri formovaní stolice (ako tmel).
     Má (sekrečnú) vylučovaciu funkciu – pomáha k zmäkčovaniu stolice. -Ak je potrebné náhle prečistiť črevo, zvýši sa sekrécia vznikne hnačka V tomto prípade hnačky je to prirodzená odpoveď organizmu.
     Z akého dôvodu by sme mali zasahovať do tohoto systému u zdravého človeka ?
     H202 ako dezinfekčné činidlo nerozoznáva medzi baktériami. Pôsobí neselektívne. Prečo by sme narúšali prirodzenú flóru čreva . Poznamenám , že to je aktuálne veľký problém aj pri užívaní širokospektrálnych (účinkujúcich na množstvo rôznych druhov baktérií) antibiotík často až život ohrozujúcimi komplikáciami.
     H2O2 poškodzuje aj ochrannú vrstvu hlienu . Reaguje so sacharidmi (v technológii sa to používa pri bielení papiera. Papier je celulóza -polysacharid. )
     K požívaní pi chorobných stavov by som vás odkázal na https://neumyvakin-crimea.com/detox/ otvoriť kolon hydroterapia – kontraindikácie. Poznámka hovorím tu o rizikách domáceho používania takýchto procedúr neodbornou verejnosťou. – poznámka – na tej stránke som nenašiel nič o používaní H2O2 – ak nájdete ,prosím dajte odkaz.

     Odpověď
     • Tivurtij 7.3.2020 o 12:02

      Peroxid vodíka sa dlhodobo využíva ako dezinfekčný prostriedok (aktuálne síce už menej často, lebo poškodzuje aj zdravé tkanivo -mnohí asi máte skúsenosť ako štípe pri ošetrení rany. Preto sa prešlo na používanie pri dezinfekcii rán na prípravky na báze jódu – ajatin, povidon jodid). Rozumnou mierou (myslím na použitie na nevyhnutnú dobu liečenia, – napríklad pri dlhodobom užívaní v ústnej dutie dlhodobým poškodzovaním sliznice jazyka táto černie) sa dá použiť pri infekciách v nose, ústnej dutiny, ucha, ako aj kože ak niekomu nevadia nežiadúce účinky – štípanie , pálenie .
      Strana 121odsek 2.
      * Uvoľnený atomárny kyslík sa nosnou dutinou prenikne priamo do mozgu.*
      Pri znalosti anatomických pomerov uloženia mozgu atomárny kyslík nemôže preniknúť do mozgu .Chvála prírode.
      Tým máme vysvetlenú aj bezpredmetnosť ďalších tvrdení v tomto odseku..
      Nie je to uvedené v tejto kapitole , ale H2O2 spolu so sódou je možné používať na umývanie zubov. Má bieliaci účinok a zvyšuje tvrdosť skloviny. V pokusoch dokázané ,ale fungujú len spolu.
      Ohľadom tejto kapitoly treba poznamenať, že používanie H2O2 vnútorne – pitie – nepochádza od autora knihy. Teórie jeho používania sa objavujú už na konci 18. storočia.
      Rozširovanie takejto teórie podporenej pseudovedeckými vysvetleniami, a podporené pseudoautoritou autora medzi širokou verejnosťou nechápajúcou procesy v organizme môže viesť k nepríjemným až k tragickým následkom., Ako príklad by som uviedol podnikavých američanov, ktorí vidinou zisku začali predávať peroxid vodíka (35%) ako zázračný liek. Na svojich internetových stránkach propagovali aj pomocou podobných publikácií, ako je táto kniha. Biznis sa rýchlo rozšíril a sním aj početné zdravotné komplikácie takejto liečby. Až nakoniec FDA musela zakázať predaj 35% peroxidu na liečebné účely. Tento počin aktuálne zástancovia liečby pomocou peroxidu vodíka však nám prezentujú, ako boj proti lacnému všelieku. Pripomínam , že predaj 3% H2O2 je naďalej povolený.

      Odpověď
      • Pokud někdo užívá 35% h2o2 tak je adept na darwinovu cenu, ale neumyvakin píše o něčem zcela jiném, má tam přesný postup užívání kdy se například 3-5 kapek 3% h2o2 užívá ve sklenici 2-3dcl vody, což je zcela jiný případ. Osobně jsem h2o2 podle neumyvakina užíval a žádný problém nezaznamenal.

       Odpověď
      • ps. podle neumyvakina si tělo vyrábí h2o2 samo v případě potřeby, a pokud by to nedělalo, člověk by rychle zemřel. Snad si to pamatuju správně.

       Odpověď
       • Tivurtij 7.3.2020 o 12:15

        Zdravím Hox – asi si nečítal celé , čo som sem dal , len poslednú časť- je to dlhšie

        Odpověď
        • Úplně celé ne. Ale nemyslím že jde srovnávat nějaké americké šarlatány a obchodníky s hadím olejíčkem, a špičkového vědce, který vedl tým který měl na starosti zdraví sovětských a ruských kosmonautů.

         Odpověď
         • Tivurtij 7.3.2020 o 14:33

          Ani neporovnávam. . Ak budeš mať času prečítaj celý môj príspevok., Je to len prípad zneužívania informácií hlúpimi američanmi., Zatial. prosím Ťa vyjadriť sa len k môjmu príspevku vecne. Ten môj článok je len 1. diel. rozboru. K odbornosti špičkového vedca by bol až posldný diel.

          Odpověď
          • Tivurtij 7.3.2020 o 14:36

           ps.. ináč Muldaševa si dobre zaradil., tiež chirurg.

           Odpověď
           • Muldašev a Neumyvakin jsou dva zcela různé nesouvisející jevy a váhové kategorie. Neumyvakin byl člověk odpovědný za zdraví ruských kosmonautů, tzn. nejlepší z nejlepších.

            Odpověď
            • Tivurtij 7.3.2020 o 20:41

             Prepáč Hox , nechcem ti brať ilúzie. Ale z titulu prispenia ku kozmonautike – doktorantskú prácu písal o zabezpečení podmienok na prežitie pri rôzne dlhých letoch v kozmu.,(1982)Jedna podmienka bola aj zloženie atmosfery a tlak . Píše o tom aj v tejto knihe. V začiatkoch sa to robilo pokusne aj s tragikými následkami.,nechápli vzťah percentuálneho zloženia atmosfery a tlaku. Až 70 tich rokoch – aj vďaka rozvoji potápačstva ( kapitán Custeau) sa prišlo na to, že len percentuálnym zložením atmosfery sa nedá vyjadriť, ich vplyv na organizmus., – bol to dosť velký zvrat vo fyziológii, vďaka kozmonautike a potápačstva. Od vtedy sa množtvá plynov v organizme vyjadrujú v parciálnych tlakoch (kPA)
             Je mi zarážajúce že ešte aj vr 2012 publikovanej knihe používa percentá.

            • @Tivurtij
             „Je mi zarážajúce že ešte aj vr 2012 publikovanej knihe používa percentá.“
             Čistě technický dotaz: Proč by nemohl používat procenta?
             Samozřejmě za předpokladu, že jinde v textu uvádí celkový tlak popisované směsi plynů. (Ale knihu jsem nečetl.)

            • Tivurtij 8.3.2020 o 10:25

             Zdravím Boris. V knihe neuvádza tlak – ani s tým neráta. Skúsim ti vysvetliť. Praktický problém. Zloženie atmosféry – percentuálne je rovnaké aj pri vj pri hladine mora aj nadmorskej výške 10000 m. potápači v začiatkoch používali stlačený vzduch, ťiež rovnaké percentuálne zloženie vzduchu. problém : horolezci ( neaklimatizovaní) zomierali na nedostatok O2, Potápači zomierali na toxické účinky CO2. vysvetlenie – pri rovnakom zložení zmesi (atmosféry) pri nízkom tlaku poklesne parciálny tlak O2 a organizmus nemôže sa zásobovať kyslíkom. Naopak pri zýšenom tlaku sa zvýši parciálny tlak CO2 a organizmus sa nevie zbaviť CO2.

            • @tivurtij

             iluze mi brát nemůžeš, protože je mi to v podstatě jedno, kritériem pravdy je jen praxe. Peroxid jsem užíval vnitřně dříve v malých dávkách a krátkou dobu, teď už ne, a nemám odbornost na to, abych zhodnotil validitu tvých vstupů, ani to co říká Neumyvakin. A hlavně, ani mě nijak nezajímá. Nejlepší by bylo, kdyby se ozval někdo, kdo reálně zaznamenal nějaký pozitivní přínost vnitřního užívání peroxidu podle neumyvakina, pak by bylo jasno, nebo kdyby se naopak ozval někdo, kdo s tím má špatné zkušenosti. Tomu cos psal za sebe extra váhu nedávám, protože věda se často mýlí a není vyloučeno, že Neumyvakin vědel něco, co ty ne. Jako to bylo například s doktorem Fortýnem a jeho metodou léčby rakoviny, kdy celá vědecká obec unisono křičela, že když se nechá podvázaný nádor v těle pacienta, dojde k sepsi a pacient zemře (a že se to v chirugii ví už stovky let, že je to dogma), a v praxi se ukázalo, že nejen že pacient nezemře, ale naopak se vyléčí skrz v současné době neznámé mechanizmy.

            • Hoxi, je zajimave, ze zverolekari (nekteri, ale je jich dost) nadory u zvirat podvazuji a nechavaji v tele. U lidi se to nepraktikuje, proc asi?

            • Ja osobne si snahu Tivurtija cením. Posúva to analýzu na vyššiu úroveň. Len by naozaj bolo treba aby sa zapojil niekto do tandemu, kto má dostatočné znalosti v tomto obore a odlišné skúsenosti od tradičnej medicíny. Prípadne kto má, ako píše Hox, kladné skúsenosti s vnútornou aplikáciou peroxidu.

             Som rád, že sa diskusia obišla bez osobnej roviny. Takto sa dá overovať a skúmať všetko, vrátane KSB, čo sa vlastne aj deje, napr. ohľadom globálneho evolučného či neevolučného procesu biosféry. Je to hľadanie pravdy.

             Čo sa týka vstrebania nepotrebného tkaniva, nie som síce medik, ale absces a zápalové procesy vznikajú vplyvom patogénnych baktérii, či nie? (alebo keď biele krvinky rozkladajú bunky a vytvárajú hnis na vypudenie cudzorodého telesa). V sterilnom prostredí možno telo pracuje s vlastnými odumierajúcimi tkanivami inak. Možno tam funguje iná forma rozkladu vďaka inému typu baktérii (niečo, čo nespôsobuje otravu krvi).

            • @Yori podpořím tvůj argument otázkou. (http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-19/#comment-293045 – výše)
             Proti podvázání nádorů a jejich následnému vstřebání samoregeneračními silami organismu brojili a snášeli „důkazy“, že to takto nefunguje …
             Ale nějak při tom oficiální koryfejové pozapomenuli na to, že oni nádor ozáří (tedy zmrtví), nechají jej v těle a tělo ještě otráví jedy … a očekávají, že to pacient zvládne a uzdraví se. A kdyby to bylo málo, ještě způsobí doplňkovou těžkou újmu na zdraví operací.
             Poukazuji na to – ponechání mrtvé tkáně ozářené a jedy otrávené v těle a že se toho vůbec, ale vůbec nebojí.
             Že se Boha nebojí ?

            • Tivurtij 8.3.2020 o 22:26

             Ahoj Badatel . Žial bohu si velmi blízko k pravde.

           • Putinovec 8.3.2020 o 16:28

            Mě osobně by zajímal důvod tohoto křížového tažení proti jakoby peroxidu vodíku, ve skutečnosti proti poznatkům Neumyvakina.
            Všeobecná láska k bližnímu svému?
            Nebo všeobecná nenávist k bližnímu svému?

            Odpověď
            • Podľa mňa by si to nemal vnímať ako útok proti osobe Neumyvakina. Veď hádam nám všetkým ide o poznanie pravdy, či nie?
             Ak niekto nezaujato vysloví iný názor, a vie ho podložiť, tak na to snáď nie je nič zlé. Len by bolo dobré, aby to malo aj protiváhu, t.j. niekoho, kto by to kriticky vedel podporiť alebo vyvrátiť. Niekto, kto má praktické výsledky a skúsenosti.

             Veď napríklad už sme tu mali aj iný názor než Pjakin, a aj keď sa to niekomu nepáčilo, tak dotyční si to vedeli rozumne zdôvodniť a vysvetliť, prečo sa v tomto Pjakin mýlil. Nikto predsa nie je neomylný. Je predsa lepšie vysloviť iný názor a posunúť sa aj s komunitou o kúsok bližšie k pravde, než zostať ticho.

             Je možné, že peroxid v malých množstvách skutočne pomáha, len mechanizmus toho účinku je úplne iný, než to je opísané. V organizme je mnoho procesov opísaných len na základe dohadov, že to práve tak funguje. Aj čuch, zdá sa, funguje ináč, než žeby pachové molekuly zapadali do „zámkov“ receptorov. Niektoré molekuly majú totiž rovnaký tvar, ale inú arómu.

            • Taky přemýšlím nad tím, že zrovna v tuto dobu (coronavirus) začalo tažení proti peroxidu. Osobně jej nyní už jen preventivně podle rady Něumyvakina užívám každé ráno nalačno – 13 kapek do asi 2 deci vody bez chloru. Pomohl mi s problémy se střevy. Také ho občas aplikuji do nosu. Také 13 kapek do 2 dcl vody. Toto je docela bolestivé, ale když bolest odezní, mám jasnější hlavu :). Objednávám čistý peroxid bez přísad. Minulý týden jsem objednávala, ale musím na něj čekat, protože ho nestíhají vyrábět. Zřejmě je o něj v tuto dobu velký zájem.

            • Tivurtij 8.3.2020 o 21:34

             Nie je to žiaden útok voči doktorovi Neumyvakinovi. Je to len čistá analýza textu z hladiska dnes mne dostupných vedomostí.Tú knihu som čítal už dávnejšie mal som ju zaradenú ako velmi dobrú praktickú príručku k zdravému životnému štílu pre verjnosť , písanú na úrovni vedomostí medicíny 60 tich rokov minulého storočia. Celá tá atmosféra knihy mi prekryla informáciu o helicobacter pylori -v zmysle to je z 80tých rokov., Nakoniec keď som teraz znovu otvoril tú knihu mi došlo ,že bolo orig. vydané v 2012. A to hodne mení prístup k odbornej analýze – zákon času Ten článok som napísal lebo tu bola na to požiadavka., viď diskusiu z cca 23-24.2.
             Aj ja by som bol velmi rád , keby sa našiel niekto s dostatočným množstvom munície.

            • Tivurtij 8.3.2020 o 21:51

             Pre Iberis. Nemá to žiadnú súvislosť s aktuálnou epidémiou. A vieš čo , teoreticky by kvapkanie do nosa aj mohlo fungovať ak je to dostatočne často robené. ťiež si nečítala môj orig. príspevok :-)

            • @Iberis – mohu se zeptat, kde ten čistý peroxid kupujete?

            • Tivurtij
             Závěr a odborné doporučení ve věci užití peroxidu a jedlé sody, v tomto století (Zákon času), jsou přesně jaké?

            • Tivurtij 8.3.2020 o 23:29

             Zdravím Luboss
             Peroxid viď článok, Soda- Liečba metabolickej acidózy, Alkalizácia moču, Liečba hyperkalémie, Zvyšovanie rozpustnosti niktorých liekov

            • Míra108 8.3.2020 o 23:59

             @Iberis Peroxid vodíku v lékárnách chybí, protože WHO vydala oznámení, že pomáhá proti KORONAVIRU. Poprvé jsem to slyšel na nějakém kanálu v televizi, kde to zdůvodnili tím, že peroxid vodíku zabíjí tyto typy virů tak, že jim narušuje DNA. Později jsem to našel zde: https://tn.nova.cz/clanek/vykoupili-u-vas-dezinfekci-vyrobte-si-ji-doma-jen-ze-tri-ingredienci.html

            • Půjčím si Klímu….je mi milejší z řitě žmolek než z neznámých mě důvodů říhat bazénovou dezinfekci
             Pokud břuchem tvým vládne satan nečistý
             na sedm dní obejmi matku svou.
             V Sedmý den západní branou
             z břucha tvého nečistý
             Descendit ad inferos … Agnus Dei

            • Tivurtij, nečetla. Zaséváš tady pochybnosti a ty číst nechci. Jediný, kdo by ti dokázal dát dostatečnou munici, je pan Doktor Něumyvakin, který už tady mezi námi není a nemůže se bránit. Pro mě je dost velkým důkazem o pravdivosti jeho slov, můj zdravotní stav, který se dal díky sodě a peroxidu do pořádku. A také jeho úspěch léčení touto metodou. Nezasévej v tuto dobu mezi lidmi pochybnosti. Lidem, co to tady čtou, by možná tato metoda pomohla a díky tobě to neudělají. A Zákon času? Ten snad funguje tak, že chemická medicína, která otravuje lidi půjde doufám brzy do kopru. Ta medicína, se kterou jsem bojovala o tatínka, kterého mi doslova otrávila. Bohužel jsem tenkrát ještě o této knize a spoustě jiných věcí na které mě navedla, nevěděla. Proto Tě prosím, nech to plavat…..
             Odkaz na čistý peroxid, ale musí se čekat, protože to nestíhají.
             https://www.antibakterin.cz/

            • Ahoj Tivurtij,
             Jedlá soda dle Tebe k léčbě 1. + 2. a alkalizaci moči, jako bonus (nic jiného?) Pomáhá i proti pálení žáhy – to ví každý. Takže:
             Alkalizaci prostředí trávicího traktu, ledvinovitého prostředí, močových trubic, močového měchýře, které pomůže od zápalů, zánětů, např. zánětu močového měchýře, zmenší, nebo rozpustí ledvinové kameny v ledvinách, močové kameny,…
             Atd.
             S tím peroxidem a argumenty, to bude stejný.

            • Ahoj Tivurtij,
             Jedlá soda dle Tebe k léčbě 1. + 2. a alkalizaci moči, jako bonus (nic jiného?) Pomáhá i proti pálení žáhy – to ví každý. Takže:
             Alkalizaci prostředí trávicího traktu, ledvinovitého prostředí, močových trubic, močového měchýře, které pomůže od zápalů, zánětů, např. zánětu močového měchýře, zmenší, nebo rozpustí ledvinové kameny v ledvinách, močové kameny,…
             Atd.
             S tím peroxidem a argumenty, to bude stejný.

            • Tivurtij 9.3.2020 o 20:54

             Ahoj Luboss . Jedlá soda dle Tebe k léčbě 1. + 2. a alkalizaci moči, jako bonus (nic jiného?)-zdá sa ti to málo ?
             Pomáhá i proti pálení žáhy – to ví každý. len to vie „každý“ blbo. Ak si pokazíš jednorazovo žalúdok napríklad moc korenistým jedlom tak pomôže. Ak máš vred alebo reflux (návrat žalúdočného obsahu do pažeráka) a preto ťa pálí – krátkodobo sa ti uľví alee dlhodobo si zhošíš ochorenie.,
             K tým kameňom – alkalizácia ti pomôže k rozpusteniu kameňov vznikajúcich v kyslom prostredí. kamene vznikajúce v alkalickom prostredí zhoršíš alebo vytvoríš alkalizáciou moču.

       • Oracle 911 7.3.2020 o 13:05

        Áno, imunitné bunky (leukocyty?) vytvárajú peroxid vodíka ako obranný prostriedok proti baktériám, konkrétne umelo vyvolávajú oxidatívny stres u baktérií.

        Odpověď
      • dakujem za informacie, zda sa ze o chemii toho vies dost ale neda mi povedat ze na liecenie za tebou neprisiel asi ziadny clovek. pises o tom, ze telo ma vlastne ocistne procesy a nepises o tom, ze tie procesy narusuju rozne vplyvy. vacsina ludi ma tak znecistene creva, ze je zazrak kolko este telo funguje bez bolesti. hovorim hlavne o tenkom creve lebo hrube sa da cistit roznymi sposobmi, ale s tenkym crevom mi pomohol az peroxid vodika. vieme ze traviaci system je prepojeny s chrbticou a vacsina chorob vznika pri nefunkcnosti travenia/cistenia a zdrava/chora chrbtica je dobry indikator. Neumyvakin tvrdi, ze v takej koncentracii ublizi iba patogennej flore a ja som si nevsimol pri dlhodobom uzivani take problemy ako pises, ze by mi to zlikvidovalo mikrofloru(jedol som mliecne vyrobky). koncentracia do dutiny je silna ak pri kontakte sumi, to uz narusa zive tkaniva. do ucha by to nemalo uskodit ale do nosa treba este slabsiu koncentraciu. jazyk mi este necernie.

       Odpověď
       • este som chcel upravit tvoje tvrdenie ak tomu spravne rozumiem. Neumyvakin pise o tom, ze atomarny kyslik ocisti bunky a mitochondrie od necistot kvoli ktorym sa k nim nedostava molekularny kyslik, nie ze ich okyslici atomarny.

        Odpověď
        • Tivurtij 7.3.2020 o 17:54

         Atomárny kyslík nečistí žiadne mitochondrie, práve ich poškodzuje – rozvedené v texte.
         „vacsina ludi ma tak znecistene čreva, ze je zazrak kolko este telo funguje bez bolesti. hovorim hlavne o tenkom creve lebo hrube sa da cistit roznymi sposobmi,“ prosím uveď presne čím je znečistené , lebo pri týchto mantrách znečistenia čreva som sa ešte nedopátral čím.

         Odpověď
         • hlavne nestravenou potravou – maso zapite tekutinou, ale aj rafinovanymi potravinami – cukor-muka. druhy problem je hubova plesen z drozdia.

          Odpověď
          • Tivurtij 7.3.2020 o 19:45

           Hlavne nestrávenou potravou -vieš čo je nestrávená potrava – stolica ktorú črevá denne vyprázdňujú
           Rafinované cukry – problém práve opačný – moc rýchlo sa trávia a vstrebávajú – súvisí s cukrovkou a tučnotou ..
           hubová plesň z droždia – čo ti hovorí tepelná úprava pokrmov.

           Odpověď
           • ak je nestravenej a hnijucej potravy v creve prilis, nie je viac schopne sa dostatocne cistit.
            rafinovane cukry a muka je pre telo neprirodzena potrava, nadmerne zahlienuje a upchava creva.
            hovori ti nieco lepkova kapsula?

            Odpověď
            • Tivurtij 7.3.2020 o 20:13

             Rafinovaný cukor a múka nič neupcháva, ak sa ti upchá črevo ideš na operačný stôl.

            • tak ked to podla teba nie je masom ani mukou, preco je Slovensko(asi aj Cesko) na vrchole v pocte rakoviny hrubeho creva a crevnych chorob?

            • a hubovej plesne.

            • pro Zbojník, carcinom tl.střeva – genetika, příbuzní s tímto typem rakoviny zvyšují ostatním z rodiny riziko onemocnění až o 20%, motá se to stále dokola v České kotlině, velká spotřeba alkoholu, jsme na předních místech, cigarety, tučná jídla, Česko je omáčkové.

           • Tivurij
            nestrávená p_Otrava:
            „…hubová pleseň z droždia – čo ti hovorí tepelná úprava pokrmov.“

            Zdá se mi, že takové názory na věc zdraví, jsou krátkozraké.
            Logicky – otázka plísně z droždí má pokračování:
            hubová plieseň z drožďia = plieseň na tepelně upraveném pečivu a to např. již třetí den od jeho vyrobení. Plíseň je i uvnitř pečiva.
            Pokud jsi tímto názorovým přístupem tzv. „rychle poskákal“ témata výzkumů Neumyvakina, jakou asi mají tvé dlouhé odstavce váhu?

            Odpověď
            • Příklad z chemie:
             Do pohára vody (300 ml) , pridej 10 kvapiek peroxidu vodíka a smíchej s 33 ml roztoku podobnému žaludeční šťávě.
             Zadání v chemické rovnici:
             H2O2 + 2HCl =
             Je zapsání této slovní úlohy správně?
             Podle mě špatně.
             Není zahrnuto nic o koncentraci a hlavně, a to s tím souvisí VELMI = diferenciální proměnné funkce vyšších řádů chemických reakcí v žaludku.
             Další faul z textu a mé z praxe:
             Když se bavím z výzkumníky bio laboratoří, na každý příklad zdravo úpravy stravy, mi sdělí jedno a totéž:
             „.. tělo si poradí samo, tělo si vytváří bez pomoci … krev má Ph 7,4 a bude mít vždy a je jedno co jíme, i kdyby se jedlo jen maso a pilo jen víno, …. samo..a bez pomoci si tělo s ph poradí., a není třeba mu pomáhat s ničím …. ani jedlou sodou a ani peroxidem …. „

            • popolvár 8.3.2020 o 16:04

             pre Luboss:
             ad. „Když se bavím z výzkumníky bio laboratoří, na každý příklad zdravo úpravy stravy, mi sdělí jedno a totéž:
             „.. tělo si poradí samo, tělo si vytváří bez pomoci … krev má Ph 7,4 a bude mít vždy a je jedno co jíme, i kdyby se jedlo jen maso a pilo jen víno, …. samo..a bez pomoci si tělo s ph poradí., a není třeba mu pomáhat s ničím …. ani jedlou sodou a ani peroxidem …. „
             - s tým sa dá súhlasiť len čiastočne, a to v tom zmysle, že si telo poradí s pH a nie je mu potrebné pomáhať(lebo má na to rezervy), ak sa to deje ojedinele. Ak však tieto útoky na pH budú permanentné, tak je len otázkou času, kedy sa rezervy vyčerpú a telo skolabuje. Nehovoriac už o tom, že odrážanie takýchto útokov na stabilitu vnútorného prostredia tela je pre organizmus riadne stresujúcou záležitosťou. Nemusím vysvetľovať čo vie napáchať permanentný stres.
             a ešte jedno: bio výskum ohľadom výživy človeka je ďaleko v pozadí (v mnohom ešte len „objavujú Ameriku“) za biovýskumom ohľadom výživy hospodárskych zvierat, a ten to vidí trocha inak…

      • Putinovec 7.3.2020 o 17:21

       Tento švindl s 30% peroxidem vodíku Neumyvakin sám popisuje.Je to laciný trik jak pomocí neředěného roztoku dokazovat nebezpečnost 3% peroxidu vodíku.

       Odpověď
    • Tivurtij, přiznám se, v té chemii a odb. výrazech se strácím…mohl bys ještě na závěr shrnout v bodech pro laika, co by se tedy používáním konkretně mohlo stát ?
     co mně napadá, je možno třeba vyvolání astmatu, konkretní žal. problémy, atd…
     tady zajímavý článek k tématu
     http://www.osel.cz/4444-imunitnimu-systemu-sefuje-peroxid-vodiku.html

     Odpověď
  • Jana Černíková 8.3.2020 o 23:32

   Tivurtij, zkuste si ještě projít další práci doktora Něumyvakina „Peroxid vodíku – mýty a skutečnost“ – řekla bych, že může rozptýlit Vaše pochybnosti o tom, co všechno nebral v úvahu – píše tam o mj. o odlišném mechanismu působení atomárního kyslíku oproti volným radikálům, o vlivu tlaku včetně parciálních tlaků atd.

   https://uloz.to/file/K9w3yshbYK9J/neumyvakin-i-p-peroxid-vodiku-pdf

   Odpověď
   • Tivurtij 8.3.2020 o 23:54

    ďakujem preštudujem

    Odpověď
 55. NicNezNula 5.3.2020 o 23:21

  Objednal jsem si šunkovar. Má s tím někdo praktické zkušenosti?

  Odpověď
  • Nějaké ano.

   Odpověď
   • NicNezNula 6.3.2020 o 13:06

    Lze použít třeba tento návod?
    https://recepty.vareni.cz/domaci-veprova-sunka/

    Jsou tam nějaké vychytávky a pastičky?

    Odpověď
    • Šedý vous, který 42 let krmil kočovníky v poušti na Sinaji píše:
     „… Sáček s masem vložíme do šunkovaru… “
     Jako za starých časů…

     Odpověď
     • NicNezNula 7.3.2020 o 9:57

      Nejdřív to šlo dobře, ale sedmou smyslovou rovinu jsem už nepochopil.

      Odpověď
      • Čili: Minimálně nerezový šunkovar a zásadně bez igelitu.
       Plasty = odpad z ropy. To je logické :)
       https://www.kuchynskepotreby.cz/nerezovy-sunkovar-s-teplomerem/?gclid=EAIaIQobChMIi-CP6YSJ6AIVjeJ3Ch2hZADFEAQYASABEgKjPvD_BwE

       Odpověď
       • NicNezNula 7.3.2020 o 20:49

        Ano, objednával jsem nerez.

        Odpověď
       • „Plasty = odpad z ropy“
        což ani trochu neznamená že nejde vyvinout užitečné a nezávadné plasty.

        Odpověď
        • Ahoj eM:
         Uvedu dva příklady, proč já osobně hledám v jiných vodách. Sice se začíná mluvit o uhlíkové stopě, které rozumí každý, především máme být každý badatelem … :)
         https://www.pottenpannen.cz/villeroy-boch-mademoiselle-priborovy-set-68-ks/
         https://www.dopravime-zdarma.cz/prirodni-drevene-cinske-hulky-70615?

         Nebo:
         https://www.earplugs.cz/zubni-kartacky/prirodni-zubni-kartacek/?gclid=EAIaIQobChMIobefmIyL6AIVC_lRCh1QvgDTEAQYAyABEgLGLvD_BwE
         a de luxe
         https://www.drmax.cz/oral-b-pulsonic-slim-luxe-4200
         Z tohoto důvodu mám už jiné „nastavení“ k plastům a oblečením z plastu:
         https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1091112-jak-z-pet-lahvi-utkat-latku-na-tchaj-wanu-jsou-na-recyklaci-odbornici
         a
         https://www.magazinzdravi.cz/brante-deti-pred-oblecenim-z-recyklovanych-pet-lahvi

         Počítám že se nakonec vrátíme ke lnu, vlně, vratným lahvím a pod.

         Odpověď
         • Pamätám si, že ako chlapec za socíku som nosil klasické červené trenky, také čo sa nosili na telocvik, keď bolo teplo. Nemal som s nimi žiadny problém. Neviem z akého materiálu to bolo, ale bavlna to asi nebola.
          Neskôr začali byť moderné slipy a neskôr boxerky z jemnej bavlny. Raz som si po dlhšom čase spätne skúsil znovu obliecť klasické červené trenky, ale ten návyk na fajnový materiál spravil svoje, mal som pocit že mi tie trenky odrali „prednú časť“ ako šmirgel.
          Je to ako pri holení. Kto sa holí každý deň, tak pokožka si zvykne na drsný prístup. Ale ak si dá človek pár dní pauzu, tak sfajnovie. Ale je to všetko v podstate len vec zvyku.

          Odpověď
          • Ze zdravotních důvodů se těsné oblečení nedoporučuje.
           Lidl začíná občas vypouštět méně závadné (lakmusový papírek?) letní lněné oblečení (kalhoty, košile, trička,… ) a butiky rozšiřují sortiment s BIO-lněným oblečením už od kojeneckého věku.

           Odpověď
         • ked vidim co propaguju – leginy, trenky… z recyklovanych pet flias, tak sa mi chce grcat. a vedia preco take svinstva co najviac priblizuju k reprodukcnym organom. kupujem jedine bavlnu, vlnu, lan a kozu. bohuzial takmer vsetko uz je niecim napustene. jeden koziar mi povedal, ze ako v obliehanom Leningrade mohli varit a jest kozene topanky, tak dnes by sa otravili. no pokial kupis od nejakych kocovnikov na Sibiri ci vo Svedsku, tak to bude bio. ak to teda nebudu taki obchodnici ako „Indiani“ ktori k nam chodia na trhy…

          Odpověď
          • Kontejnery na hadry zajistí sesbírání oblečení z kůže, vlny a lnu, od těch, kteří je vymění za „funkční“ prádlo z PET lahví.
           Ze sesbíraného oblečení zpracují BIO oblečení.
           A jaký je rozdíl mít prachové částice v plících z vlny a lnu, oproti prachovým částicím z pokoveného mikrovlákna funkčního prádla? A nemluvě o funkčních nanovláknech.

           Odpověď
          • Kontejnery na hadry zajistí sesbírání oblečení z kůže, vlny a lnu, od těch, kteří je vymění za „funkční“ prádlo z PET lahví.
           Ze sesbíraného oblečení zpracují BIO oblečení.
           A jaký je rozdíl mít prachové částice v plících z vlny a lnu, oproti prachovým částicím z pokoveného mikrovlákna funkčního prádla? A nemluvě o funkčních nanovláknech.

           Odpověď
          • Kontejnery na hadry zajistí sesbírání oblečení z kůže, vlny a lnu, od těch, kteří je vymění za „funkční“ prádlo z PET lahví.
           Ze sesbíraného oblečení zpracují BIO oblečení.
           A jaký je rozdíl mít prachové částice v plících z vlny a lnu, oproti prachovým částicím z pokoveného mikrovlákna funkčního prádla? A nemluvě o funkčních nanovláknech.

           Odpověď
           • omlouvám svou již značně „jetou“ PC myš (brzy poletí) :)

            Odpověď
    • určitě, vypadá v pohodě.
     Doporučuju hlavně si dát záležet s tím hnětením nakrájeného masa, čím víc hezky prohněteš, ručně mezi prsty, tím víc pojiva maso pustí a tím provázanější bude. Vymačkáš z toho masa úplné lepidlo. Krájel jsem tak porůznu nějaké drobné kousíčky, nějaké větší nudličky.
     A dobře při nandavání do šunkovaru vytlačit bublinky jinak je šunka jak ementál :)
     pokud si budeš hrát s kořením/dochucením nech to hezky prohnětené i s ním uležet ať se ti svážou chutě.

     Připrav se že když to uděláš bez byť minima rychlosolí čeká tě šunka šedivka, která dochucení potřebuje pokud chceš aby chutnala každému. Ale dá se hrát s ledasčím na barvu a chuť, nicméně z dobrého masa je výborná i bez toho, jen sůl třeba pepř případně kdo má rád sladší kapku medu.

     Odpověď
     • jo a ani jsem nepoužil sáček a krásně se mi ze šunkovaru vyloupla. Mám takový cca kilový od tescomy.

      Odpověď
     • https://www.mall.cz/prislusenstvi-nadobi/tescoma-sunkovar-presto-s-teplomerem

      Odpověď
     • NicNezNula 7.3.2020 o 17:07

      Díky

      Odpověď
 56. Pohanka
  Chuť nebo užitek? Lékař promluvil o jedinečných vlastnostech pohanky
  Časté jezení pohanky vám pomůže zbavit se nadváhy a sníží riziko onkologických chorob. Jak pohanka čistí lidský organismus od škodlivých látek a toxinů
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020022111532232-chut-nebo-uzitek-lekar-promluvil-o-jedinecnych-vlastnostech-pohanky/
  POHANKA
  https://recepty.vareni.cz/vyhledavani/?ingredience=pohanka&order=relevance
  https://recepty.vareni.cz/pohankova-polevka/
  „Buničina obsažená v pohance nejvíce ovlivňuje čištění organismu. Očištění střeva od produktů látkové výměny a rozpadu je jedním z hlavních úkolů výživy, protože tyto produkty mohou způsobit onkologické choroby. Jde především o rakovinu tlustého střeva, která je ve většině zemí světa na druhém nebo třetím místě. Prevence onkologického onemocnění tlustého střeva spočívá především v požívání buničiny. Ta totiž vstřebává produkty rozpadu a odstraňuje je ze střeva,“ vysvětlil dietolog.
  ——————————————————————————————————–

  Odpověď
  • Je to v našich končinách tradiční pokrm. Já ještě dodávám, že pohanka je bohatým zdrojem rutinu (jedna ze složek vitaminu P), který je důležitý pro náš cévní systém – posiluje cévní stěny.

   Odpověď
  • Dietolog Andrej Bobrovskij by měl dodat, že stejnou vlastnost mají všechny nerafinované obiloviny a v ještě větší míře i kvalitní chleba. Za jeho (Bobrovského) největší přínos považuji nahrazení již opotřebovaného pojmu vláknina zbrusu novým použitím méně obvyklého pojmu buničina.

   Odpověď
   • obilniny zvlášt pšenica sú v dnešnej dobe spotvorené a prešlachtené…pohánka neni obilnina,je to 2klíčnolistá rastlina príbuzna špenátu alebo burine

    Odpověď
    • Pohanka je rdesnovina. Její složení je však tak podobné obilovinám, že je k nim řazena z hlediska potravinářského využití. Ani pohanka není ušetřena šlechtění. Bohužel, bez šlechtění bychom dnes asi nepřežili. O důvodech šlechtění lze spekulovat, ale jeden je jasný a snadno ověřitelný – je to malý a nestabilní výnos „tradičních“ odrůd. Prapříčina tohoto jevu je utajena i nejlepším šlechtitelům.
     O pohance je dobré vědět, že mechanicky loupaná je hodnotnější než ta, která se loupe pomocí tepla.

     Odpověď
  • Pravidelně denně snídám pohankovou kaši s máčenými ořechy a mandlemi(přes noc ve vodě) a k tomu pár borůvek, zakapané javorovým sirupem. Doporučuji i malé množství je sytá zdravá snídaně

   Odpověď
  • Jana z Arku 4.3.2020 o 21:52

   Daso, moc děkuji za připomenutí a recepty na pohádku. Už jsem to dlouho nedělala, tak jsem vděčná za připomenutí. Udělám si to ráda a brzy.

   Odpověď
   • Přidám jeden recept babovka z pohankove mouky banány a ořechy :
    https://www.kucharky.cz/orechova-babovka
    Právě jsme ji dnes dojedli. Velmi dobrá

    Odpověď
  • mam skusenost s biopekarne, ze pohankovy chlieb zacne plesniviet uz v den min. spotreby a spaldovy a zitny nesplesniveju ale stvrdnu. moze byt na vine psyllium?

   Odpověď
   • Zkušenost s chlebem nemám. Tuto babovku peču z bio pohankové mouky a ještě se nikdy nestalo , že by splesnivěla. Ale je pravda, že se do tří dnů sní. Když přijedou děti , tak i dříve.

    Odpověď
    • len v babovke nie je kvasok, cize je bez zivej kultury…

     Odpověď
 57. https://www.cez-okno.net/clanok/ocko-voda-nesmrtelnosti-profesora-muldaseva-video
  ešte to nemám dopozerané, ale vyzerá to zaujímavo:
  ,,Ernst Rifgatovič Muldašev v rozhovore uviedol, že v jednej zo svojich výprav do Tibetu objavil legendárnu „viskóznu vodu“ – podľa chirurga je to ezoterická tekutina alebo inými slovami, “voda nesmrteľnosti”, pomocou ktorej môže v organizme začať rast vlastných kmeňových buniek a zapne sa proces regenerácie. S jej pomocou je možné obnoviť všetky orgány a tkanivá tela, dokonca aj mozgové a nervové bunky.“
  ,,Chirurg povedal, že vo svojich laboratóriách sa naučili, ako túto vodu umelo vytvoriť – z mŕtvych tkanív. „

  Odpověď
  • Snake oil salesman

   Odpověď
  • …a přišel ten okamžik, kdy se Lev otevřel a působením alkahestu se dal krájet jak máslo. Vše jsem redukoval, rozemlel na prášek a aplikoval pernosálně, tak 1/10 unce. Od té doby již deset let máčím suchý rohlík v meltě a čekám……až mi znova narostou třetí zuby.

   Odpověď
   • Já bych se tomu tolik nesmál. Muldaševův preparát „alloplant“ dnes už používají v oficiální chirurgii při komplikovaných zlomeninách tam, kde není možné použit klasické fixační materiály. Třeba, v případech, kdy tělo ty klasické materiály (kovy) v důsledku alergie na ně odmítá.
    Není to zatím běžná praxe, protože vedle „alloplantu“ se používají další drahé moderní materiály a technologie, ale je to fakt.

    Odpověď
    • Beru zpět a díky za nasměrování. Cez-okno tečka net bliká kontrolka… jsou za mojí „ezo“ hranicí a tak na video ani nedošlo. No a ještě ten popis …fakt hoxův obchodník s hadím olejem….no stane se

     Trochu miň ezo :)
     http://alloplant.ru/ru/index.php?pageIndex=5#top

     Odpověď
    • No nevím, vkládat do těla mrtvé buňky a tkáň jiného člověka? Možná to funguje, ale druhá věc je etická a duchovní stránka věci.

     Odpověď
     • Jestli to jako laik dobře chápu, jde spíš o chemické řetězce získané manipulací s mrtvou tkání, které následně stimulují tu specifickou buněčnou strukturu, kterou chci obnovit viz třeba léčba zeleného zákalu. Chtělo by to nějakýho Dr. Voštěpa. Todle je plácání báboviček.
      Otázka etiky a duchovna?? Podle Bombasta von Hohenheim je duše na bláně srdce, no úžasnej to bioskafandr, co jsem dostal a úplně zdarma. Začátky byly sice trochu rozpačitý, ale sedli jsme si. A až to udělá blmmm a bude vo jednadvacet gramů lehčí….je libo součástky…proč ne.

      Odpověď
      • Tivurtij 4.3.2020 o 20:40

       Ide o to , že v očnom lekárstve s bežne používa transplantácia tkaniva, allogenna – znamená od cudzieho ( napríklad transplantácia rohovky) , je to možné pre to, lebo niektoré časti oka sú dostatočne, ale nie celkom oddelené od nášho imunitného systému.Nedôjde tak odlúčeniu transplantovanej časti., Problém je s tým, že pri tom nie celkom oddelenom imunitnom systéme vzniká zápal a formovanie jazvy., Vo väzivovom tkanive za vyvolanie imunitnej odpovede ( ako antigény ) nesú hlavnú zodpovednosť molekuly cukrov , ktoré sa z väziva odstraňujú. Následne toto väzivo sa môže preparovať( naviazať na ňu) rôznymi látkami ,ktoré stimulujú bunky zodpovedné za formovanie špecifického tkaniva.
       Dr. Voštěp

       Odpověď
     • To je dobrá poznámka.

      Odpověď
      • A vtipná . To se líp tráví.

       Odpověď
     • Pro Hoxe – kdyby to mělo zachránit zdraví a život vašeho dítěte, pochybuji, že budete zkoumat duchovní stránku.

      Odpověď
      • To je jedna otázka, pochopitelná. Druhá otázka je zda neexistuje minimálně stejně účinná metoda léčby která není neetická.

       Tato etická stránka je jedna z věcí která mne přesvědčila o tom na jaké straně je očkování, například. Podle všeho se kultury potřebné pro vakcinaci pěstují na mrtvých potratech.

       Odpověď
  • Sběr pupečních šňůr a placent zajišťovaných v porodnicích – čemu to asi slouží?
   Z tohoto materiálu extrahované kmenové buňky (KB) jsou čisté, ještě nekontaminované destrukčními programy vnesenými do těla z vnějšku. Proto jejich použití při léčbách zranění umožňuje malé zázraky. Kmenová buňka na místě, kde je jí potřeba, převezme z okolních buněk informaci a zapne právě jen tu potřebnou část podprogramů z celé DNA tak, aby vyrostla v právě na tom místě potřebnou náhradu za buňky destruované. Prosím o povšimnutí, i na buněčné úrovni probíhá „sociální komunikace a učení“.

   Kdo však ví, že v našem organismu se tyto KB tvoří neustále, prakticky až do konce života? Těch center je v těle několik a opět z vnějšku do nás implantované programy zajišťují potlačení jejich tvorby na nezbytně nutné minimum. Jinak bychom jich měli v těle podstatně více.

   KB jsou nutné pro jakékoliv opravy a hojení všech ran, jinak bychom zemřeli prakticky hned po narození na jakékoliv banální poranění. Málo je také známo, že prakticky veškeré buňky v těle mají průměrnou životnost cca asi 7 let a pak odumírají. O jejich náhradu na místě se opět starají ony KB. Pokud tedy člověk dokáže vypnout či alespoň oslabit ony destrukční programy stárnutí do nás z vnějšku vložené, může minimálně zpomalit proces svého stárnutí a prodloužit tak délku aktivního života.

   Existují však možnosti tvorbu těchto KB podnítit. Práce s energií a informací. Mnoho léčitelů leccos z toho neuvědoměle ovládá, většinou pouze s užším zaměřením podle „své parkety“. Podmínkou úspěchu bývá omezit rušivé vlivy, což ne vždy jde bez problémů. Často i pacient aktivně působí proti svému uzdravení. Ty techniky mohou být různé, já např. rád svařuji kosti v těle. :-)
   Muldašev se vydal univerzálnější cestou tak, aby to mohli užít i doktoři, kteří o těchto principech neví nic. Jinak Rajko díky za tip, příště až to budu potřebovat, pokusím se na ten preparát dálkově napojit a převést a aktivovat ony informace. Když je adresa, mohu požádat přímo a nemusím to lovit v neznámu.

   Odpověď
   • @badatel..mohu tě požádat o doplnění. Některým pasážím zjevně nerozumím.
    1) „nekontaminované destrukčními programy vnesenými do těla z vnějšku“ proč není placenta kontaminována destrukčními programy, o jaké destrukční programy jde, jsou z úrovně youtube, torzních polí, morfologické nebo jsou vloženy přímo do DNA a nebo…, co či kdo, kdy a jak je kam vložil a za jakým účelem?

    2) „Těch center je v těle několik“ kde jsou?

    3)“převezme z okolních buněk informaci a zapne právě jen tu potřebnou část podprogramů z celé DNA“ kde je ta informace, jak jí podle tebe převezme a jak tedy komunikuje co či kdo je přenašeč??

    4) „pokusím se na ten preparát dálkově napojit“….a výsledek??

    Odpověď
    • @Archal, požadované doplnění:
     ad 1)
     Život a především ten nově vznikající má ve vesmírném řádu jednu z nejvyšších ochran. Takže aurické pole matky a obzvláště v něm umístěné aurické pole plodu zajišťuje v rámci možností co nejsilnější ochranu před různými druhy rušení vnějšími poli tak, aby vývoj plodu mohl proběhnout přesně podle stanoveného plánu, případně s co nejmenším množstvím deformit. Proces růstu tohoto nového „vnitřního vesmíru“ (a zároveň bioskafandru pro inkarnovanou duši) je samozřejmě řízen i řadou kontrolních mechanismů (i ty jsou vloženy v celkovém DNA programu) a pokud by něco začalo probíhat špatně, dojde k jeho abortáži. Přijít na ně a překonat právě tyto kontrolní bezpečnostní programy – o to se snaží právě tvůrci různých nových zrůd ve svých laboratořích.
     Jinak všechny tzv. „primitivní“ kultury, které si tohoto byly vědomy, chránívaly před vnějšími nepříznivými vlivy jak budoucí matku po celou dobu těhotenství včetně porodu i ji a dítě po porodu, a to i před možností ohrožení démony. Dokonce se některé snažily chránit i sám akt početí před nežádoucím vnějším rušením/ohrožením – to kvůli „kvalitě“ budoucího potomka.
     Např. i modlitbami.

     ad 2)
     Podle kusých informací, které se ke mě zatím dostaly, jsou to jednak především ty dlouhé kosti, které souvisí s krvetvorbou, ale mají se tvořit i v některých jiných. Má mezi nimi být i prsní kost.

     ad 3)
     KB nese ve své DNA kompletní informaci (program) celé struktury těla a to včetně jazykových schopností – budoucí řeči, základ komunikace.
     Někde ke mě přišla informace, že ony zcela první buňky, které se počínají profilovat právě z oplodněného vejce, jsou buňky srdeční. Když vezmeme fakt, že buňka vejce je z matky a nese její kompletní DNA a k tomu se přidá DNA ze spermie otce, kdy se obě napřed rozdělí na principu zipu a pak se dvě proti-sobě párující „půlžebříčky programů od matky a od otce“ opět spojí jako zip (kontrola souhlasnosti druhu + případná pojistka a i oprava proti přenosu zásadních chyb), tak toto je základní program tvarování nového jedince i s jeho odchylkami oproti matce i otci. Pro představu – starší lidé od počítačů ještě pamatují jak vypadaly programy děrované v papírových páskách.
     Aby mohlo vzniknout funkční tělo, musí být celý proces množení buněk chráněn ochranným polem – aurou matky a již velmi brzo i svým vlastním polem uvnitř pole matčina. Všechny orgány i všechny velmi rozdílné buňky pak vznikají pořád kopírováním jediného programu, pouze se pro dotvarování buňky aktivuje vždy jen jeden z podprogramů celku (DNA), tedy sekvence platná právě pro tu buňku, která se na daném místě má vytvořit. To vše minimálně v prvních fázích formování a tvarování. A ta každá nová vznikající buňka musí vědět, že třeba nyní zde mám růst v kost, nyní stěna cévy a …
     Proto ten ohromný zájem o kmenové buňky pro „náhradní díly“.
     Jenomže dále to medicína již nedokáže uřídit tak, jak by chtěli.
     Co celý ten proces řídí?
     Klasicky se tomu říká prána, energie spojená s informacemi a také společné informace všech okolních buněk, se kterými pak jednou bude spolupracovat.

     ad 4)
     Kdo někdy zažil na sobě léčení někým, kdo patří do kategorie léčitel léčitelů může mít představu, o čem mluvím. Ten totiž mívá přímé spojení s nejvyšším Zdrojem všehomíra a může požádat i o přesnější propojení s čímkoliv a také o cílené směrování (pokud to vše nenechá jen na Otci nebeském). Zrovna nedávno, při posledních společných řízených meditacích se svými přáteli jsme požádali o koupel v mrtvé a pak živé vodě. Pocity byly opravdu velmi silné.

     Odpověď
     • Díky za čas, který jsi mi věnoval.

      Odpověď
  • Neviem, čo si presne pod tým produktom Alloplant predstaviť. Ako to vlastne vyzerá. Muldašev tam hovorí o Mŕtvej a živej vode v Tibete (jazerá, ktoré tam mal objaviť); hovorí že voda má rozum; následne hovorí že Alloplant získavajú z mŕtvych vzoriek tkanív z pitevne, a že ich nezaujímajú bunky, ale práve voda, ktorú tieto mŕtve tkanivá obsahujú.

   Otázka je, že ak sa snaží vyrobiť mŕtvu alebo živú vodu, prečo to musí byť práve z mŕtveho tela? Nie je iná možnosť?

   Omnoho viacej ma ale zaujalo to rozprávanie o Atlantoch. O tých, čo zahynuli v minulej globálnej civilizácii. Vyzerá to tak, že činnosť týchto atlantov bola veľmi zaťažená na pyramídové tvary a na geometriu čísel 666 alebo 6666.
   Dokonca tam spomína aj Lochnes jazero v súvislosti so Sillmarionom.

   Môj osobný dojem. Atlanti a tí ktorí stáli a stoja okolo nich (viditeľne aj skryto) ponúkajú rôzne neuveriteľné vedomosti, vidinu schopností a zručností, ale to je iba vidina skratky, ktorá ľudstvo vedie k tomu, že sa zacykľuje v sebadeštrukcii (Je to iba zdanlivá cesta k Bohu, ktorá k Nemu nevedie, ak človek kráča priamo k týmto superschopnostiam). Všetky tieto dary síce môže získať od Boha, ale len keď ich nebude hľadať ako niečo prvoradé. Pretože úplne prvoradé je to, aby sa ľudstvo vo svojej duši zjednotilo s Bohom, aby s ním žilo v neustálej relígii (vnútornom obojstrannom dialógu). Vtedy si totiž znormalizuje vlastnú mravnosť a začnú sa diať skutočné zázraky. Človek sa stane námestníkom Boha na Zemi, a dostane aj to, o čo neprosil – rôzne schopnosti.

   Presne o tom je Ježišové: Najprv hľadajte Božie Kráľovstvo a jeho Pravdy, a všetko ostatné dostanete navyše.
   Šalamún prosil o skutočnú Božiu múdrosť, aby vedel rozpoznať Dobro a Zlo a aby mohol spravodlivo kraľovať, a dostal nielen múdrosť, ale aj slávu a bohatstvo.

   Ak sa ale človek zameria na rozvíjanie svojich ezoterických schopností na úkor rozvíjania svojho zjednocovania sa s Bohom, Jeho mravnosťou, Pravdou a Múdrosťou, tak skĺzne do slepej uličky a premrhá svoj život v honbe za jedným z mnohých mámení a pokušení (vieme od koho).

   Veď je to ako u detí. Môžu deti obsluhovať nebezpečné zariadenia s ktorými pracujú dospelí? To by dopadlo zle. Ak sa deti potrebujú pred niečim ochrániť, tak dôverujú svojim rodičom, že ich ochránia od nebezpečia. Tak to trvá, kým nedozrejú do zrelých a zodpovedných ľudí. Keď už sú zrelí a súci, môžu aj sami pracovať s nebezpečnými vecami a čeliť nebezpečenstvu. Práve preto sa človek musí najprv naučiť bezvýhradne dôverovať Bohu a učiť sa priamo od Neho (od Svätého Ducha – učiteľa) Pod Jeho vedením zmeniť svoju mravnosť, t.j. dozrieť. A až potom môže dostať dary na spravovanie Zeme, ktoré bude ako námestník Boha používať zodpovedne. Zachovávajúc stabilitu celého pozemského supersystému.

   Odpověď
   • Jardob veľmi pekne si to napísal a súhlasím s každým slovom. Ten dr.Solár náš lekár čo ho tam predstavoval som pozerala má v Šamoríne Kliniku akupunktúry, asi tam pôjdem je to blízko.

    Odpověď
    • Jestli je to ten stejný MUDr G. Solár z Ivanské cesty, tak jsem ho navštěvovala.Velmi mi pomohl i bez akupunktury.

     Odpověď
   • „Neviem, čo si presne pod tým produktom Alloplant predstaviť.“…jo a tak todle je z celýho toho tvého (vašeho) textu asi zatím (podle mě) nejblíž k objektivní pravdě…. vše ostatní vnímám jen jako bábovičky z dojmů, pojmů, hrušek, jablek, slimáků a ještěrek…a ještě dohromady.
    Problém vidím v třeba rétorice.. „Najprv hľadajte Božie Kráľovstvo a jeho Pravdy“ kde ho mám hledat, v sobě, u sousedů, za horizontem událostí, a nebo za sedmero horami??? Až se mi z toho kroutěj palce u nohou..pár tisíc let nám tím černoprdelnící a jim podobní uzlovali mozkový závity. Tak jsem na to „trochu“ citlivější. Opakováním takovejch a podobnejch obecnejch manter dostatečně netuším, jakou to matrici zrovna vlastně došlehávám. Já v 21st. raději „praxe je kritérium pravdy“…třeba v hledání, co je dobré a zlé pro tu či onu kulturu a tam kde vím prd si pomáhat intuicí. Konečným závěrem by pak měla být binární logická hodnota: ano, a nebo ne, a tak i „magik“ chirurg Ernst Rifgatovič Muldašev vypuštěním takových zaklínadel typu mrtvá, živá voda, voda nesmrtelnosti…..et cetera, v oboru chirurgie, možná vyvolává specifické účinky, což některé humanitní jedince druhu homo sapiens sapiens může zmodifikovat do verze ezo-kapoun, ezo-kvočna, ezo-nositel a ezo-nosnice…. Otázkou je, jestli to dělá vědomě a nebo v bezvědomí. Buď jako magik klasik zůstávám v živlový terminologii a tam je mrtvá a živá voda jasně definovaná a nebo jako chirurg (magik 21 stol.) používám terminologii dr.voštěpa. Prase aby se v tom vyznalo. Jak prohlásil Sergej Vjačeslavovič Saveljev, když jsme u těch ruských…“myslím si, že vědec je podvodník a nebo idiot pokud nedokáže za dvě hodiny vysvětlit to, čím se zabývá středoškolákovi. Je to jasný příznak podvodu a nebo jeho idiotismu“…..P.S. video jsem neviděl a ani se nechystám… A Alloplant mám pro sebe v dostatečně všeobecné míře, díky Dr. Voštěpovi vyřešen do doby než nastane, že osvědčenou hypotézu je potřeba z dobrého důvodu opustit…..nic osobního.

    Odpověď
    • Chápem tvoje rozčarovanie, ale táto problematika je dosť dobre vysvetlená v materiáloch KSB. Z tých kníh ktoré som zatiaľ prečítal z ponuky VP ZSSR sa tomu asi najpodrobnejšie venuje kniha „Majster a Margaréta: hymna démonizmu, alebo evanjelium oddanej viery?“. Je to v podstate recenzia na Bulgakovovú knihu „Majster a Margaréta“, ktorú mnohí literárni kritici považujú za hymnu démonizmu, ale VP ZSSR v nej našiel presný opak.

     Ak máš problém s náboženským pohľadom na svet, tak mravným základom by pre teba mala byť „diktatúra vlastného svedomia“. T.j. striktne sa v živote riadiť vlastným svedomím. To by mal byť základ pre každého ateistu aj neateistu. Overovanie si pravdy v živote v praxi je tiež normálne.

     Lenže každý kto sa hlbšie a úprimne zaoberá filozofickými otázkami, nutne dospeje k záveru, že tento svet má svojho tvorcu. Skrátka je to vidieť zo všetkých inteligentných výtvorov tohto sveta, ktoré nikdy nevzniknú zo žiadneho chaosu, aj keby sa obsah miešal miliardu rokov ako sklíčka v kaleidoskope. Inteligentné môže vzniknúť len z intelektu. A jestvujúce môže vzniknúť len z jestvujúceho. T.j. prvotná inteligentná príčina musí existovať, inak by nebolo nič.

     Druhá vec je z pohľadu teórie riadenia. Vidíme, že svet je riadený hierarchicky, a každé hierarchické riadenie má svoj vrchol, svojho hierarchicky najvyššieho riaditeľa.

     Podobnými metódami sa dá dospieť aj k mnohým ďalším záverom.

     Z pohľadu KSB je Život nás všetkých tu na zemi posvätným jazykom HNR. Či sa už HNR na niečo pýtaš, alebo ho ignoruješ (ale konáš v živote podľa svojej mravnosti) tak HNR ti cez život odpovedá. Treba sa len naučiť chápať tento jazyk životných okolností, slová života (prečo sa asi Slovania volajú podľa „Slova“, v rusku jazyčnici-staroverci podľa „jazyka“. Žeby narážka na chápanie reči života. Žrec ten, kto životom rečie? (t.j. rozpráva prostredníctvom života))

     Božie Kráľovstvo je forma spravodlivej spoločnosti, niečo ako v románe „Hmlovina v Andromede“ od Jefremova. Je to o vytvorení takej kultúry, počnúc výchovou detí, v ktorej sa ľudia budú riadiť svedomím a budú dosť silní a zodpovední, aby odolávali rôznym pokušeniam. To je v podstate najdlhodobejší z cieľov KSB. Pre toho, kto sa naučí veriť priamo HNR je to jednoduchšie ako pre ateistu. Ak by však mala byť spoločnosť čisto ateistická, ako za sovietov, tak sa ten cieľ nepodarí. Nanajvýš na pár desaťročí ale potom to krachne.

     Božie Kráľovstvo treba hľadať rozhodne v sebe. Najmä v svojom svedomí, ale ideálne je byť vedení priamo Zhora. K tomu sa treba začať s HNR normálne ľudsky v duchu rozprávať a snažiť sa aj počúvať spätnú väzbu. Lebo keď človek pracuje sám na vlastnú päsť, tak skôr či neskôr urobí nejakú chybu, a tie sa môžu nabaľovať.
     Toľko v skratke exkurz do filozofickej stránky KSB.

     Odpověď
     • Díky za obsáhlou odpověď jako úvod do konceptuální filosofie KSB pro základní školy a není to myšleno posměšně. Ono takto všechno zobecnit ….a až na dřeň….. jen doplnit zajímavou grafikou a předat tu zbylou základní porci obrazem. To už ale je taková „sufí“ hra.
      No vidíš hymna démonismu…..ta je furt ještě v pořadí a asi ještě dlouho bude, ale…….těším se na kocoura.

      Odpověď
     • Smekám jardobe . Stručné ,obsažné, srozumitelné.Ten předposlední odstavec jsem nalezl až ve svých skoro 70 letech a funguje.

      Odpověď
      • Tak to je skvelé. Držím palce.

       Odpověď
       • Nasredin 6.3.2020 o 21:34

        V těch knihách od Muldaševa je snad nejzajimavější zmínka o jeskyních v Tibetu, ve kterých ve stavu Samandhi meditují několik desítek tisíc let zástupci všech civilizací Země. To přesně odpovídá svědectví od Bruntona a zmínkám z Bible o třech nečistých duších podobných žábám (žába v zimě hybernuje).

        Odpověď
        • Určitě tam meditují desítky tisíc let?

         Ke mě se dostaly jiné informace, když se Muldašev pokusil k jednomu takovému spícimu „bohovi“ (terminologie jeho průvodců), tak málem zemřel. Nic pozitivního tam dle mého ve stavu Samadhí není.

         Odpověď
         • Aj keby tam meditovali len pár tisíc rokov, tak by ma zaujímalo, na čo vlastne čakajú?!

          Odpověď
          • ptáte se z nevědomosti o tom, co jest Samádhi. Podobnost s výkladem evangelií; Židé/běžní, ne zasvěcenci ,se k Jehovovi modlili/ o Mesiáše aniž by věděli , že se snaží duševními prostředky ovlivnit ducha, což nelze. Odkaz: K. Makoň: Slabikář na cestu životem, str.20, předposlední odsta-vec,10tý řádek zespodu:“Opakuji,…“

           Odpověď
           • Môžete to vysvetliť? moc tomu nerozumiem. (tú knihu som nenašiel v pdf)

            Odpověď
     • Putinovec 6.3.2020 o 16:25

      Přiznám se, že na překlad této práce se už velice těším.

      Odpověď
   • Je inak otázne, načo vlastne robí tie expedície (ak ich ozaj robí) a píše knihy. Sú zisky z tých kníh jeho hlavným zdrojom financovania? alebo si nimi po svete robí reklamu a tým reklamuje aj svoj Alluplant?
    Ak by to bolo kvôli Alluplantu, potom prečo sú okolo neho také tajnosti? alebo existujú videá ako to vlastne vyzerá? akú to má konzistenciu? prípadne ako to aplikuje na choré miesta? Je vôbec ten alluplant nejako zdokumentovaný a súvisí vôbec nejako s tou mŕtvou vodou z tibetu?

    Dosť zarážajúce je to, ako tam vraví, že je vynálezcom Allupantu, ale vôbec mu nerozumie. Že sa mu to skrátka nejako pritrafilo, a že je to Boží dar.

    Zarážajúce je aj to, že vždy keď sa vydá na nejakú expedíciu, tak hneď narazí na zarážajúce objavy. Našiel jazerá s mŕtvou a živou vodou (mŕtva zabíja rakovinové bunky, živá voda aktivuje zdravie normálnych buniek). Dostal sa do jaskyne kde v akejsi hybernácii už stáročia meditujú nielen dnešní ľudia ale aj obyvatelia Atlantídy a Lemurie, t.j. obri. V Rumunsku našiel horu, kde sa dvere otvárajú a zatvárajú materializáciou a dematerializáciou. V jazere Lochnes objavil tunel, ktorý ho spája s morom, atď. Je možné, aby človek náhodou na každej expedícii objavil vždy niečo nevídané a super tajné, ak si nevymýšľa alebo nemá dobrý channel?
    Ja osobne som skôr toho názoru, že čerpá informácie z channelingu. Teoreticky môže aj naozaj chodiť po svete, ale píše o tom, čo čerpá z channelingu.

    Takže je otázne, ktorý cieľ má vo vektore cieľov tejto skupiny reálne najvyššiu prioritu, a koho je to reálne vektor cieľov. Preto ma neprekvapuje neetický spôsob výroby alluplantu, ani tá fascinácia pyramídami a číslami 666. To je číslo predchádzajúcej globálnej civilizácie a ich mystických kurátorov, ktorá spôsobila globálnu katastrófu. Konkrétne Muldašev hovorí o tom, že zahynuli nielen preto, že používali mágiu jeden proti druhému (vo vojne „bohov“), ale katastrófa prišla potom, čo sa pokúsili použiť mágiu na Slnko. T.j. začali strkať špinavé paprče do astrofyzikálnych vecí.

    Odpověď
    • „Je možné, aby človek náhodou na každej expedícii objavil vždy niečo nevídané a super tajné, ak si nevymýšľa alebo nemá dobrý channel?“

     Aby se to povedlo Člověku je bez potíží podle mne možné, reálné. Viz Putin který (nepochybuji že bez propagandy) kam přijde tam se mu daří. Jeřábi letí za ním na jih, ryby mu skáčou samy na prut, i toho medvěda (to byl fake) by přepral kdyby chtěl, a při potápění taky něco objevil. To je varianta když chodí po světě Člověk který touží objevovat taje Bohem stvořeného.

     Varianta kdy se takto daří někomu jinému (ne že by nemohl někdo jiný být Člověk s velkým Č) přímo vybízí k uvažování informačního zdroje odjinud. Nejlépe se to ale pozná podle toho, na co takové informace a popularitu využívá. Jestli jeho primárním cílem je viditelně prodej prdů v pytlíku, potom ty prdy jsou otrávené a ten kdo mu šeptá na čem si udělat reklamu to ví.

     Odpověď
    • …“ale katastrófa prišla potom, čo sa pokúsili použiť mágiu na Slnko. T.j. začali strkať špinavé paprče do astrofyzikálnych vecí.“
     Podobný názor vyslovil Zaznobin ….řekl, že katastrofa asi nepřišla přirozeně, že ji způsobili sami doslova „oni poigralis“ různými druhy energií, zkoušeli kam až mohou a překročili rámec.

     Odpověď
  • Myslím, že pán Muldašev sa zmýlil pri rozprávaní aj vo farbách aury. Nie som síce v tomto vysoký odborník, ale z tých vedomostí čo o aure mám, tak farby ktoré zodpovedajú skôr zvieracím vlastnostiam ľudí sú na dolnej hranici spektra (červená, oranžová, žltá) a horná hranica spektra zodpovedá vyšším duchovným vlastnostiam (modrá, indigová, fialová).

   A pán Muldašev tu rozprával o novinárke, ktorá bola s nimi na expedícii, a o ktorej jogín v jaskyni povedal, že s ňou rozprávať nebude, lebo má fialovú farbu aury, je diabol.

   Inak ten výraz, ktorý nevedela prekladateľka preložiť, je „orgovánová banka akáše“ (asi v zmysle orgovánovej farby, a banka ako vypuklá nádoba), kde sa máme ocitnúť po smrti a tam nás bude súdiť naše svedomie.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>