Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Kdo to umíte, posílejte energii VVP, čelí útokům č. m., moc to potřebuje.

  Odpověď
 2. nedávno tu proběhl odkaz na žvýkání včelích medových víček, nemá s tím někdo náhodou osobní zkušenost?

  Odpověď
  • Síce nemám, ale plánujem to vyskúšať. S čím však skúsenosť mám je včelý peľ. Dávam si ho každé ráno na polovicu kávovej lyžičky, poriadne rozomeliem v ústach so slinami a prehltnem. Predtým som nalačno vypil vodu.
   Existuje aj kvasená verzia, keď sa zamieša do medu a nechá skvasiť. Vtedy sa v ňom aktivuje ešte viac prospešných látok. Popri materskej kašičke je toto jedna z vecí, ktoré jedia včelári (tiež včelárim, tak to mám priamo od nich).

   Peľ a vitC u mňa zaberajú, hlavne vo veľmi stresových obdobiach (aj keď to nie sú jediné prostriedky ochrany pred ním – patrí tam aj záhrada, fyzická aktivita a mentálne cvičenie).

   Odpověď
  • Osobnú skúsenosť nie, ale plánujem ho kúpiť bud. týždeň, tak môžem dať vedieť. Doma mám dve fľaše peľu, ale nikdy som to neskúsila a už majú cez rok a vraj po roku peľ stráca 75% vlastností.

   Odpověď
  • Mám , ale 50-55 let starou. Můj „krstný otec“ včelař nám je při vytáčení medu dával . Bylo to moc dobré /kam se hrabe žvejkačka/. Akorát jsme museli dávat pozor na včelky, která do víček lezly.:Vyžvýkaný vosk jsme pečlivě vraceli. Byl to prázdninový velmi radostný rituál.

   Odpověď
  • Při stáčení medu jsme žvýkali o sto šest :)
   Po chvilce už je hmota v puse cítit voskem, někdy se i drolila a to je signál vzít další kousek.
   Když si vzpomenu byl to tak nějak po stránce chuti jiný med, než ten vytočený, ale to mohlo být i souhrou všech pocitů a událostí okolo.

   Odpověď
  • díky všem

   Odpověď
  • dnes jsem koupila v Brně na tržnici na „zelňáku- I.patro stánek Medovinka, / produkt stejný jak na slov.odkazu dole/ syn má bolestivý kaz tak hned používame, doufám že pomůže..

   Odpověď
 3. Zdravím. Proběhla zde někdy diskuze na téma „schindeleho minerály“ ?

  Odpověď
  • Kašli na to. Nízka vstrebatelnost, škoda peňazí.

   Odpověď
   • To je právě ono. Inflace na Schindeleho minerály je trochu víc, než 2,5 procenta. Tata je uživá už delší dobu, prý se mu přestala motat hlava, ale těžko říct, jestli to má souvislost právě s těmi minerály. No a chce je po mně opět nakoupit ve velkém, jenže ta cena.

    Odpověď
   • A co bys na minerály doporučil (hlavně vápník). Slyšel jsem, že jsou dobré koloidní, ale nemám zkušenost.

    Odpověď
    • Mleko, pripadne pokud ti laktoza dela zle, tak kvetak. K mleku si upec buchtu, ke kvetaku uvar brambory a mas rovnou i veceri. Proc si to komplikovat doplnky? :)

     Odpověď
 4. knihou proti eutanázii…
  www.knihcentrum.cz/neboj-se-vratit-domu

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>