Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Rakovinu a ostatní nemoci jde vyléčit rychle pomocí soli (solné obklady, obvazy, roztoky). http://energieupramene.blogspot.com/2019/12/leceni-soli.html

  Odpověď
 2. Včera som v rádiu začul informáciu, že vedcom sa v rámci boja s CO2 a globálnym otepľovaním podarilo geneticky modifikovať baktériu e-coli tak, aby sa vedela živiť CO2, podobne ako rastliny. Vidia v tom obrovský potenciál a využitie v rôznych odvetviach.
  Nie vedci, ale bláznivé opice s granátom v ruke.

  Odpověď
  • Geniální způsob jak zničit celý ekosystém v rekordně krátkém čase.

   Odpověď
   • Je dobré si pustit z času na čas Zemanův Vynález zkázy.

    Odpověď
    • a pro nejmenší je tu coververze „vynález s kazy“.)
     A děkuji za dobrou připomínku, dneska si doma s dcerkou pustíme Zemanovo vynikající zpracování.

     Odpověď
    • Jenom mne tak napadlo – trio Zeman-Zeman-Zeman.Jeden z nich se schopností konceptuálního myšlení, druhý se v brzké době bude profilovat, a ten třetí významným způsobem ovlivnil pojetí sci-fi ve světové kinematografii.

     Odpověď
     • Jestli jsem pochopil dobře které myslíš, potom se domnívám že ten druhý je v té trojici neoprávněně, a nikdy se tam ani nedostane.

      Odpověď
      • Ten druhý (gp) se možná ještě plně neprojevil. Třeba ještě prozří, a bude tím psem, kterému řeknou: „Trhej !“ … Ale zatím moc nepřesvědčil.

       Odpověď
       • Pro mně stále více „černá skříňka“ , pokud lze tak na řídící kádr pohlížet . Pokud by se zařadil mezi české zemany , bylo by to vynikající.

        Odpověď
        • Taky by se mi to líbilo. Žijeme v době akutní kádrové bídy. Každý „polepšený“ se hodí …

         Odpověď
         • budu jedině rád pokud se mýlím.

          Odpověď
         • Taky bych se ráda mýlila, ale já jsem si ho už zařadila.
          Pro mě je rozhodující načasování jeho rozhodnutí, které bylo zkoordinované s vydáním auditní zprávy EK, s Novotného exhibicionismem, Peheho výzvě k násilí a dalšími akcemi.
          Prezident Zeman už nějakou dobu nezve NSZ na Hrad na den státního svátku 28.10. NSZ vzkazuje, že by tam stejně nešel.
          „Našinci se vybaví volání na protivládních AntiBabiš demonstracích Milionu chvilek, aby dala nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová ruce pryč nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.“
          https://www.arfa.cz/nova-spravedlnost-nejvyssi-statni-zastupce-predseda-ustavniho-soudu-tak-to-je-silna-kava-zombie-cap-sokujici-verdikt-v-kauze-capi-hnizdo-tyra-premiera-babise-ideologicka-justice-nebo-si-za-t/#.XevrUuhKg2w

          Odpověď
          • Je to zvláštní persona. Já ho měl taky tak nějak už zařazeného, ale docela mne zviklal eM svou zajímavou úvahou k Šapirovi. Že by mohl nepatřit k neokonům. No, uvidíme.

           Odpověď
          • Já si počkám na průběh obnoveného řízení a doprovodné procesy . NSZ je kádr dosazený zvenčí /stačí retro k jeho jmenování – přišel myslím z bruselských struktur / . Tyhle nasazené kádry pracují podle míry tlaku kurátorů. Morálka není jejich silnou stránkou. Ve fotbalovém žargonu se těmto hráčům říká „libero“ a je to pravá ruka trenéra. Jak podobné politice…

           Odpověď
           • To jeho (GP Zemana) současné rozhodnutí bylo podle mě remíza. Právě ta možnost C. Trochu uklidnila situaci. První možností bylo nekonat a tím ukončit řízení, druhou bylo zrušení rozhodnutí státního zástupce a postoupení žaloby soudu. První možnost nemohl vybrat, nebyla na to vhodná doba (milion chvilek vyvinula enormní tlak), 2.možnost, pro odpůrce Babiše by to byla voda na mlýn a tlak by se zvyšoval až k majdanu.
            GP Zeman, ale vydal šalamounské rozhodnutí a to, postoupit věc k policii a sehnat víc důkazů. Takže trochu ucpal pusu protestujícím (odpustil páru), dál se vyšetřuje, a zároveň je požádal aby ctili presumci neviny. Po čase pak dozorový prokurátor může říct, nic dalšího jsme nevypátrali, skutečně chybí důkazy a s kauzou je konec. To už ale bude v jiné situaci.
            Co ta situace teď znamená. Babiš je vyšetřován, ale zároveň se na něj máme dívat, jako na nevinného. Tímto způsobem to může táhnout do dalších parlamentních voleb. Podobně, jako u Trumpa. Ten je vyšetřován celé své funkční období a ještě dlouho bude. Je to hlavní klacek na Trumpa od jeho protivníků. Zdá se, i s obviněním Fica, že tady máme další metodiku řízení voleb. Tím se udržuje Babišovo voličstvo ve střehu. Vypadá to, že GP Zeman patří ke globalistům a s Babišem se počítá na post prezidenta.

            Odpověď
            • Já teda nevidím, že by ucpal pusu protestujícím (odpustil páru). Naopak. Všichni se aktivizovali.

            • Druhá věc je, že kavárna už nemá sílu něčeho dosáhnout. Jen je obava, aby nesáhli k sakrální oběti.

            • Jedno je jisté, Zemanovi chybí důkazy k obvinění. Pokud policie nic nového nenajde, případ končí.

            • Vidím to velmi podobně . Navíc postup byl i dostatečně alibistický , což se u právníka předpokládá. Zdůraznění stavu NEVINY až do výroku soudu považuji za skoro pohrůžku protiprávnosti útoku majdanistů na premiéra. Teď už hrají „na vlastní triko“ a nestojí za nimi žádná instituce , naopak. Mohou vejít do skutečného střetu s rukou zákona.

     • zemani jako nejnižší vrstva české šlechty byly oporou husitství . Pokud vložíme husitství do historického rámce jako ryze český impulz změny středověkého společenského schematu /religiozní část – Jan Hus , světská část – táboritství /, potom je tu i omen-nomen.

      Odpověď
      • to Boletus
       Hříbečku, čeština pláče. Zemani byli …..

       Odpověď
       • Už jsem jednu slízl od ženy . Stává se to maximálně 1krát za ? /doc.Chocholoušek -Jáchyme../ A to občas kontroluji vnučkám pravopis…

        Odpověď
        • Nebyla jsi češtinářkou, irko ?

         Odpověď
         • Ne. Ale psaný projev byl od základní školy mojí doménou. Jak stylisticky tak pravopisně. Ale neboj, také mám své slabé stránky. Velká písmena.

          Odpověď
        • Budeš ho muset občas zkontrolovat i sobě :-)) .

         Odpověď
  • Našiel som k téme aj dva články:
   https://www.czechsight.cz/geneticky-modifikovane-e-coli-chutna-oxid-uhlicity/
   https://techbox.dennikn.sk/bakterie-e-coli-co-zeru-oxid-uhlicity-ako-zbran-proti-oteplovaniu/

   Odpověď
  • https://www.czechsight.cz/geneticky-modifikovane-e-coli-chutna-oxid-uhlicity/

   Odpověď
 3. Viděli jste někdy plody z Findhornu ?

  https://www.google.cz/search?q=findhorn+large+vegetables&biw=1477&bih=1051&tbm=isch&imgil=_LvZBMSAFuX22M%253A%253BESMlnTCVppyjtM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.dailymail.co.uk%25252Fnews%25252Farticle-2038439%25252FPensioner-Peter-Glazebrook-grows-worlds-biggest-onion.html&source=iu&usg=__bgH3iXtb3TIbmgxk1St_vYDOiYQ%3D&sa=X&ei=wjj7U6rAMZCV0QXW14C4Ag&ved=0CD8Q9QEwBg&dur=1087#facrc=_&imgdii=_&imgrc=_

  Odpověď
  • Hodně c-óčka?? :)

   Odpověď
   • Nasredin 7.12.2019 o 9:43

    Ne, elfové … A bez legrace …

    Odpověď
    • https://www.pinterest.jp/stgermain1014/findhorn-nature-fairy/

     Odpověď
     • Díky…dobrej hobitín. Když se cejtíš jako elf, tak to asi budeš elf.

      Mám rád zelený ruce
      i klauna na tříkolce

      Odpověď
 4. popolvár 29.11.2019 o 11:33

  Hliva ustricová… Nechcem nadšencov a konzumentov tejto chutnej a množstvo účinných látok obsahujúcej huby od jej konzumácie odhovárať, ale ja som ju pred mesiacom z jedálnička vylúčil.
  Väčšina z nás sa snaží vyladiť svoje stravovanie do vlastného optima (každý z nás je jedinečný, a preto, nemôžme stravovacie pravidlá paušalizovať, aj keď sú niektoré zákonitosti platné všeobecne. Napr. orgánové hodiny, fyziológia trávenia bielkovín a škrobov, atď.)
  Čo je účelom príjmu potravín? Zásobenie organizmu energiou. Bioenergiou. No aj samotný tráviaci proces, ktorý túto energiu má dodať, je niekedy sám o sebe energeticky náročný a v extrémnych prípadoch energeticky záporný, najmä ak to nevhodne prekombinujeme.
  Existuje aj úzkou skupinou propagovaný spôsob tzv. pránickej výživy – príjem bioenergie, tzv. prány z prostredia, bez potreby konzumácie klasickej potravy. Nebudem sa bližšie k tomu vyjadrovať, ale je to z určitého celostného hľadiska, scestné. Avšak, na druhej strane poukazuje na určitý aspekt výživy človeka (príjmu bioenergíí), a to ten, že energiu vie ľudský organizmus získavať aj iným spôsobom, než tráviacim procesom potravy.
  Je to príjem bioenergií energetickou sústavou človeka, v tomto konkrétnom prípade, čakrami. Pomer optimálne, t.j. na 100% vyladeného a fungujúceho systému príjmu bioeenergií človeka je: 60% príjem skrze čakry (tzv. pránická výživa) a 40% skrze tráviaci trakt. Všetky debaty ohľadom výživy sa väčšinou všade, aj tu, točia len o výžive skrze tráviaci trakt. No aj v prípade jej optimálneho vyladenia, jak skladby jedálnička, tak aj fyziologického priebehu trávenia, je to vždy len o 40-tich percentách.
  Aby sme dokázali prijať aj tých ostatných 60%, tak je potrebné vyladiť čakrový systém na príjem bioenergie. Vyladiť ohľadom otvorenosti, veľkosti a smere rotácie čakier človeka. Bioenergia voľne prístupná a prijímaná čakrami je ľavotočivá a pravotočivá. Človek bol stvorený na príjem pravotočivej, to jest, svetelnej energie. Na to, aby ju čakry mohli prijímať, musia byt na ňu vyladené, to znamená, ich rotácia musí byť pravotočivá, t.j. v smere hodinových ručičiek. Opačná rotácia príjem pravotočivej energie neumožňuje. Prečo kladiem dôraz na rozlišovanie pravotočivosti a ľavotočivosti prijímanej bioenergie? Poviem to jednoducho v terminológii KSB: ľavotočivá podporuje démonické usporiadanie psychiky človeka, pravotočivá človečie usporiadanie psychiky (o tomto presne sú aj výroky typu: „Povedz mi čo ješ (čítaš a pod.) a ja ti poviem, kto si.“).
  Existuje ešte energia priameho vlákna, t.j. bioenergia nepolarizovaná, ale to je energia sveta minerálov a hornín – oblasť anorganickej chémie. Človek nedokáže prijímať bioenergiu priameho vlákna, to preto vstrebateľnosť a využiteľnosť makroporvkov a mikroprvkov v anorganickej podobe je mizivá, jak u človeka, tak aj u zvierat. Bioenergiu priameho vlákna dokážu využívať iba rastliny a tie ju dokážu transformovať v drvivej väčšine do podoby pravotočivej (preto prijateľnosť a využiteľnosť makroprvkov a mikroprvkov skrze ich obsah v rastlinách je vyše 90%).
  Preto človek, ak chce v sebe základy a podstatu Človeka v sebe udržiavať a rozvíjať, musí striktne dbať, aby nielen duchovná, ale aj hmotná potrava bola svetelná – pravotočivá, a vyhýbať sa ľavotočivej. A po tomto obsiahlom úvode sa konečne môžem vrátiť k hlive ustricovej: tá je ľavotočivá, to jest pre človeka nevhodná. Podobne ako všetky jedovaté huby. Ľavotočivú formu majú všetky p-otravinárske prísady, ako konzervanty, zlepšovače chuti, prifarbovače, farmaceutické lieky a pod., ďalej všetky GMO plodiny, ale aj prirodzene rastúce napr. kiwi, peruánsky koreň macca, káva robusta (arabica je v poriadku), tekvica Hokkaido, ginko biloa…, modré plesne v syroch, niektoré kmene baktérií pre mliekárenské využitie, a to konkrétne jogurtové kultúry (preto jogurty nie). Acidofilné a bifidus kmene sú v poriadku.
  Problémom je ešte aj priemyselné spracovávanie potravín, kde sa nevhodným spôsobom pôvodné pravotočivé živé potraviny ničia a preklápajú viac-menej do ľavotočivej formy. Preto aj vhodná syrová biela pleseň typu na kamembert syroch v podobe syru Brie nie. Hermelín, Encián, Plesnivec áno. Takisto nie tofu, miso a ďalšie sójové produkty.
  Čo sa týka hmotnej potravy, tak človek by mal postupne prejsť na vegetariánsku potravu s podielom živej prirodzenej (t.j. ako vyrástlo bez akéhokoľvej spracovania) stravy min. 50% a u varenej stravy voliť šetrné postupy prípravy potravín. V žiadnom prípade mikrovlnka!!!
  A čo sa týka príjmu pravotočivých bioenergií čakrami, tak tie vyladiť pravidelným cvičením 5 Tibeťanov v pôvodnej Peterom Kelderom propagovanej podobe. 5 Tibeťanov je jediný súbor cvičení, ktorý dokáže čakry nielen čistiť, ale aj preklápať z nevhodnej ľavotočivej rotácie do rotácie pravotočivej. Jóga a iné cvičenia, majúce vplyv na čakry, dokážu iba čakry viac otvárať, zväčšovať a zrýchľovať ich rotáciu, no preklápať z nevhodnej (démonickej) ľavotočivej rotácie nedokážu. A v tom je aj ich nebezpečenstvo: Ak čakra rotuje ľavotočivo, tak jóga ju v tejto rotácií ešte „vylepší“ na príjem väčšieho množstva ľavotočivej „démonickej“ energie.

  Odpověď
  • Nemám teď čas se Tvému příspěvku věnovat podrobně, proto jen to, že ta pravo- a levotočivost souvisí s prostorovou konfigurací molekul. Tyto tzv. izomery se liší svými vlastnostmi a tudíž i svou využitelností.. Na lidské tělo lze aplikovat metodu černé skříňky, což není ta oranžová krabička v letadle ale způsob, jak ve složitých systémech zjistit, co se v daném systému děje. Boletus by měl vědět.

   Odpověď
   • popolvár 29.11.2019 o 14:56

    je to skôr opačne, priestorová konfigurácia molekúl súvisí s pravo-, ľavotočivosťou. Ale to je len jeden, hmotný aspekt tohto javu.

    Odpověď
    • Ale kdepak, nejprve musím syntetizovat nějakou látku/molekulu a ta má nějaké vlastnosti :-). Já je zjistím a pak na základě těch zjištění mohu vyrábět (změnou reakčních podmínek) pravo- či levotočivou formu. Vylaďování čaker na příjem pravotočivé energie a přijímání levotočivých izomerů démonickou povahou je pro mne naprosto nesrozumitelné. Vysvětlení mám prozaičtější. V důsledku pravo či levotočivosti jsou či nejsou určité chemické reakce prostě možné, což je dáno existencí či neexistencí) určitých vazebných vztahů. Prostě určitá reakce proběhne či neproběhne.
     S čím ale souhlasím, je to, že lidské tělo/černá skříňka je u každého člověka unikátní a taktéž jsou unikátní podmínky existence této „skříňky“. Což má za následek, že z hlediska zdraví to, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Jinak řečeno, každý sám si musí zjistit, za jakých podmínek může optimálně existovat. Mezi ty podmínky patří i stravování.
     Obávám se, že je to asi pro mnohé nesrozumitelné, tak vysvětlím metodu černé skříňky. To černou skříňkou je systém, ve kterém probíhají reakce a vzhledem k jejich složitosti nelze určit jaké. Zjišťuje se to tak, že do systému se přivádí kvalitativně i kvantitativně přesně definovaná látka/energie, jejíž jeden za vstupních parametrů se mění. Sledují se změny na výstupu a na základě těch změn se usuzuje, co v systému probíhá. U člověka jsou vstupními parametry strava, kvalita životního prostředí a vztahy. Výstupními údaji jsou jeho nepohoda/zdravotní komplikace.

     Odpověď
     • popolvár 30.11.2019 o 12:56

      ja rozprávam o niečom úplne inom… Tvoj pohľad je zúžený na oblasť chémie…

      Odpověď
      • Není. Chemie je základem, který doznal zevšeobecnění. Z něčeho vyjít musíš. A už Boletus tu psal, jak užitečnou vědou chemie je v souvislosti s kreativitou chemiků. Má naprostou pravdu. Ona ta chemie je totiž všude, kam se podíváš. Vaříš? Provádíš hydrolýzu, tepelný rozklad či vaření v jiném médiu než je voda ( v oleji=smažení). Dýcháš, provádí se oxidace. Pití = hydratace, opalování = reakce, jejichž produktem je vitamin D. Další příklady si najdi sám :)) .

       Odpověď
       • popolvár 30.11.2019 o 16:25

        jak myslíš, presviedčať ťa nebudem. Ja som napísal určitý pohľad na problematiku optimálnej výživy človeka, nezúžený len na oblasť chémie, resp. biochémie ohľadom hmotnej výživy – získavania energie skrze tráviaci trakt…

        Odpověď
       • @irka,
        oba dva s poplvárem sice mluvíte o něčem, co má jakýsi styčný pojmový bod, ale přitom o zásadně něčem zcela jiném. Proto se prozatím nemůžete plně pochopit.
        Něco pro ilustraci:
        Kdysi dávněji jsem se dozvěděl (pro mě nechemika ne zcela úplné a tedy podrobněji zapamatovatelné informace) např. o pronikavém vlivu na průběhy chemických reakcí v chemickém průmyslu (kdesi), když jeden z reaktorů byl umístěn nad křížením geopatogenních zón oproti sousednímu, který byl jinak zcela shodný, avšak v čistém prostoru. Vstupy do obou stejné, výstupy se lišily. Dlouho nemohli přijít na příčinu.

        Moje léčitelka, která mě vždy zachraňovala, když bylo zle, byla vystudovaná chemická laborantka. Vzpomínala, jak z ní byl její profesor v laboratořích vždy špatný, neboť reakce v jejích rukách většinou neprobíhaly, anebo probíhaly zcela jinak, v rozporu s platnou chemií. Tak když se jí nedařilo, přišel, ukázal – reakce ukázkové. Pak ji poručil to udělat stejně a sledoval při tom každý její pohyb, aby jí mohl vytknout, co dělá špatně – avšak reakce byly jiné. Zavrtěl hlavou a šel do kabinetu, potichu pochybovat o vědě. Mnohokrát se to stalo.

        Ona chybu nedělala, jen tehdy ještě nevěděla o síle svého biopole (a moci ve svých rukou) a že jednou bude léčitelkou extra třídy.

        Odpověď
        • Vůbec nehodlám zpochybňovat to, co jsi napsal. Průběh chemických reakcí závisí na podmínkách, za kterých ta reakce probíhá. Jednou z podmínek jsou i fyzikální vlastnosti prostředí. V těle probíhají bioelektrochemické procesy a kde je elektřina resp.elektrický náboj, je i el.pole a rázem jsme u ovlivňování, o kterém píšeš. To pole je okolo každého z nás a ovlivňuje okolí daného jedince. Je i příčinou toho, že jsou si dva lidé, kteří se neznají, na první pohled sympatičtí a nebo naopak nesympatičtí. To je ta aura, o které se říká, že ji někteří dokonce vidí. Čili je nejen nutné brát v potaz chemii ale i fyziku. Není náhoda, že dnešní VŠ produkují převážně „vzdělance“ typu např. kulturologů a že se oddaluje zavedení maturity z matiky. Znalost přírodních věd není u „plebsu“ vhodná. To kdyby na něco přišel.

         Odpověď
  • https://www.novaduchovnicesta.cz/informace/a13-pravotocivost-a-levotocivost-ve-hmote/

   Odpověď
   • Docela zajímavý článek. Ta převaha P-kys.mléčné v kysaných výrobcích by vysvětlovala mou pro mne záhadnou nechuť sníst jogurt.

    Odpověď
  • mas k tomu literaturu? napr. Masaru Emoto dokazal aky vplyv ma na vodu pekne a nepekne slovo. z vody sa skladame vsetci. mame dokazane, ze vsetky casti ludskeho tela su pravotocive? alebo ide opat iba o otazku miery? cakry su taktiez iba jednou z mnohych komponentov organizmu, podla ezo ucencov maju muzi pravotocive cakry a zeny lavotocive. nad jednotlivymi castami je ale dominant – myslenie – vedomie, podvedomie, ktore ovplyvnuje vsetky ostatne deje v organizme.

   Odpověď
 5. Jozef Janda o užívaní kyseliny boritéj

  https://youtu.be/YmmaaNo-HSI

  Odpověď
  • Vlákno
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-17/#comment-249422

   Odpověď
 6. Ahoj, mam otazku na bradavice/znamienka. Obom detom 5 a 3 roky sa porobili na chodidlach.
  Aj znamienka im pribudaju. Niekde som cital celkom zmysluplnu uvahu o tom ze znamienka su dobrym znakom imunity a ze tam ludske telo ked nevie vylucit/znicit nejake skodliviny(neviem presne(viry/toxiny/parazity?)) a do nich, znamienok/bradavic to odlozi/zakonzervuje aby to nesarapatilo v obehu.
  Moja zenska si znamienka/vyrastky ide dat vyrezat, ale ja sa obvam presne toho ze sa moze narusit obal toho znamienka a u deti bradavic a znovu to bude musiet telo riesit. Co poradite?
  A hladal som aj tu, zial nenasiel som(asi zle hladam). Daju sa tu nejako prehladavat konverzacie?

  Odpověď
  • Na bradavice je dobrý lastovičník. Potierať tou tekutinou z rastlinky.

   Odpověď
   • A u této rostliny je dobré i to, že roste celý rok, tj. i v zimě.

    Odpověď
   • Putinovec 29.11.2019 o 15:23

    Vlaštovičník se musí používat opakovaně, několikrát denně.Jeho štáva má různě silný účinek, v závislosti na tom, kde rostlinu odlomíte.Čím silnější stonek, tím koncentrovanější štáva vytéká.
    Vlaštovičník se používá i na unavené oči.Odlomí se tenká větvička listu, prstem se nabere kapička a opatrně se vetře do koutku oka.Nikdy ne přímo do oka a vždy jen brát štávu z nejslabší větvičky.Oči se rychle projasní.

    Odpověď
  • my sme v detstve používali Lapis lazuli, bolo to ako malý jelení loj na pery, bradavica sa potrela, uschla a odpadla.

   Odpověď
  • znamienka sa vytvaraju, ak je v tele nadbytok kyseliny mocovej takze odporucam okrem zmieneneho lastovicniku aj vylucit ci omedzit potraviny, ktore tvoria kyselinu mocovu. dobry prostriedok na odburanie je aj soda bikarbona.

   Odpověď
   • Mé neteři, která trpí na bradavice (zvláště na chodidlech) pomáhá hlíva ústřičná. Bere ji, bradavice postupně mizí a další se jí už netvoří.

    Odpověď
  • Nechtik lekarsky. Kup si obycajnu nechtikovu indulonu, natieraj každy den a co najcastejsie…vysledok nepride hned, tak po par tyzdnoch…ale vyhoda je, že sa rychlo vstrebava do pokožky, nesmrdi,nefarbi…za pokus to stoji…mne to volakedy pomohlo.

   Odpověď
  • Krom vlaštovičníku pomáhá i přikládání plátku syrového česneku. Bradavička vystoupne a odloupne se. Je třeba dávat pozor, aby se dětem nespálila kůže. Také dobře pomáhají urinové obklady a některé produkty Joalisu na bázi antivirotika.

   Odpověď
 7. Něco k léčbě rakoviny
  Каждый должен это знать! Рак лечится за несколько дней!
  https://www.youtube.com/watch?v=83HncFVU51U

  Odpověď
  • Anglicky

   https://www.youtube.com/watch?v=DgbdNNfotwM

   Odpověď
 8. Dobry den vsetkym,
  potreboval by som poradit. Dcerka(10r) ma uz druhy tyzden suchy dusivy kasel. Nie je to v prieduskach, ale drazdi ju niekde v krku. Najhorsie je to rano a pred spanim. Skusali sme uz davat cesnak, cibulu s medom a taktiez kvapky na suchy dusivy kasel, ale nic z toho nefunguje. Mate niekto skusenost s niecim takym? Ja som sa zatial s takym kaslom nestretol. Vdaka za pomoc vopred.

  Odpověď
  • - može to byt aj od dutin , takže naparit 3x za den..pokial sa neuvolnia dutiny…
   .ale je dobre zájst aj k doktorovi , ked kašel pretrváva .
   Inak opatrne s medom , može tiež dráždit sice je plný prospešných látok, ale vela ludí dráždí ku kašlu , ked sú viac nachladený. Ja potom robím cibulu s cukrom .

   Odpověď
  • Putinovec 25.11.2019 o 10:32

   Proti kašli rychle působí čaj z mateřídoušky.Vrchovatá lžička na hrnek,cca jednu min. spařit horkou vodou a přecedit.Podává se s citronem.
   Problém bude možná v suchém vzduchu v bytě.Zde dost pomáhají pračky vzduchu.

   Odpověď
   • souhlas, už několikrát mateřídouška dcerce zachránila klidný spánek.
    I obyč čaj z mateřídoušky je nad všechny léčiva. Jen se o malinko hůře shání, v krámech mají jen bylinkové mixy a minule jsem i v lékárně narazil na absenci samotné mateřídoušky.

    Dobrou zkušenost na kašel mám i s tymiánovým sirupem, ale ten je spíše na hlen než na suchý kašel. Návod na přípravu lze nalézt na netu.

    A zvlhčovač pokud je doma nízká vlhkost také pomáhá. Jak se v zimě topí, vlhkost klesne i pod 30% a to už dýchání moc neprospívá. Pokud není zvlhčovač, lze si pomoci mokrým ručníkem na topení.

    Odpověď
   • Dakujem za rady. U doktorky sme boli uz 2x a taktiez je prehladla dutiny. Nic zvlastne tam nenasla. Skusim viacej prevetravat a dat jej caj z materinej dusky.

    Odpověď
    • Mám podobný problém. Vypozoroval jsem, že ním trpím po požití kravského mléka nebo smetany. Myslím, že se tak projevuje alergická reakce na tento typ bílkoviny. Nijak to neléčím, ale snažím se neužívat tyto potraviny. Jogurty ano, jelikož se jedná o zkvašený produkt.

     Odpověď
     • prajem dcérke skoré uzdravenie

      Odpověď
    • Nevim zda se jeste potykate s kaslem , neb je uz dcerka v poradku , ale napadlo me zda se nemuze jednat o laryngitidu ,suchy az dusivy kasel mel to leta muj syn a dusivy kasel se vracel vzdy v podzimnim obdobi https://www.symptomy.cz/nemoc/laryngitida R.

     Odpověď
   • Tymián je je velmi dobrá bylinka – nejen na průdušky. Působí virostaticky – účinné látky v ní brání v množení virů v krvi. Proti kašli by ještě mohly fungovat: divizna, jitrocel nebo sléz.

    Odpověď
    • aj majoránkový čaj s medem je na kašel
     Suroviny: 1 lžička sušené majoránky, 1 lžíce medu /cukor ak med dráždi ), pár kapek citronové šťávy, ¼ litru vody
     Majoránku zalijte studenou vodou a přiveďte k varu. Odstavte a nechte louhovat přibližně 15 minut, poté přeceďte. Oslaďte medem, přidejte trošku šťávy z citronu. Pijte několikrát denně po doušcích.
     https://www.rehabilitace.info/caje/majorankovy-caj-a-jeho-ucinky-a-vliv-na-zdravi/

     Odpověď
    • Tymián není antivirotikum (virostatikum) ale antibiotikum. Funguje na bakterie nikoliv viry.

     Odpověď
     • Nemyslím si to. Připadá mi, že účinná látka thymol působí spíš virostaticky. Tím se dost odlehčí leukocytům, aby třeba mohly lépe zvládat lehkou bakteriální infekci. Na silnější bakteriální infekce je třeba ještě přidávat lichořeřišnici (okolí nosohltanu, dýchání), medvědici (od ledvin dolů) nebo řepík (trávicí trakt).

      Silným virostatikem je třeba taky koření badyán. Obsahuje látky (už nevím jaké), které údajně obsahují prekurzory účinných látek obsažených v chemických lécích Tamiflu a Relenza (chemická virostatika). To mám od kamaráda biochemika, který do svařáku zásadně dával vedle hřebíčku a skořice, ještě i toto koření.

      Odpověď
      • Je to opačně, likviduje bakteriální infekce a leukocyty se tak mohou „soustředit“ na boj s viry.

       Odpověď
       • Možná s tou kauzalitou budeš mít nakonec pravdu: viz. https://www.i60.cz/clanek/detail/20313/tymian-univerzalni-lecivka-i-koreni

        >>Jedna francouzská studie dokonce zjistila, že v průběhu 3 hodin zničí až 90% mikrobů a dezinfikuje i místa zasažená stafylokoky, kryptokoky či streptokoky. Dokáže stimulovat tvorbu bílých krvinek, čímž výrazně posiluje imunitní systém. Je velice účinný na detoxikaci a zbavování toxinů v těle. Váš organismus se tak proto zbaví mnoha nebezpečných chemikálií.<<

        Já vycházel z vlastních zkušeností, že lehké virózy nosohltanu mohou přerůst v bakteriální infekci v důsledku oslabení leukocytů. A na to funguje velice dobře tymián. Možná ten mechanismus je v posilování leukocytů, jak se píše ve vloženém textu …

        Odpověď
        • Virostatika jsou drahá a hlavně mají nežádoucí vedlejší účinky. V důsledku toho je neléčitelné i tak banální onemocnění jako je opar. Likvidují se pouze jeho příznaky, virus v těle zůstane. Kdyby byl tymián virostatikem, byl by (mj. i) opar léčitelný.

         Odpověď
         • Co byste, irko, na opary poradila? Trpíme na ně.

          Odpověď
          • Viru jako takového se zbavit nelze. Příznaky jeho existence se objevují při oslabené imunitě. Čili posilovat imunitu. Jak, to si musíte určit sama, zjistit, kde máte rezervy a na nich zapracovat. Puchýřky likvidovat v samém začátku, když začne místo výskytu svědit, úplně obyčejnou Alpou, která obsahuje 60% etanolu (lihu). Také i vysokoprocentní slivovicí, ale zevně :-) . Nakapat na vatičku a tamponek přitisknout na postižené místo. A držet. Jde o to je vysušit. Pokud se opar „rozjede“, „krotí“ se obtížně.

           Odpověď
           • keď už je opar rozvinutý, mokvá (niekedy je opar taký agresívny, že ani Alpa použitá už na samotnom začiatku, keď postihnuté mieste ešte len svrbí a je citlivé na dotyk), s úspechom na urýchlenie liečenia používam na prach rozdrvený neobalovaný C vitamín, namočím prst do vody, naberiem prach a potieram postihnuté miesto. Tak Alpu ako aj potieranie C vitamínom opakujem často a dovtedy, pokiaľ príznaky nezmiznú, aj viac dní.

            Odpověď
            • Ses, děkuji za tip na úlevu od oparu, toto jsme ještě nezkusili.

            • koloidní stříbro

            • Putinovec 2.12.2019 o 7:41

             Já mám dobrou zkušenost se zubní pastou.Musíte vybrat nějakou pálivou.Mast se nanese na opar tak ,aby byl plně zakrytý.Následně zaschne a během několika hodin opar doslova vysuší.V podstatě tak urychlíte průběh hojení bez nepříjemných vedlejších efektů.Pokud to uděláte hned v začátcích, kdy opar není viditelný a místo budoucího oparu teprve začíná svědit, opar se často ani nerozvine.

            • potierat cesnakom a medom

           • Přesně tak to aplikuji již léta, tak nějak jsem na to přišel sám. Vždy se tradovalo ránu „vypálit“. 50% slivovice, vatička do uší a 2-3 minuty namočit – přitisknout. pokud je puchýřek, propíchnu, aby se sliv. dostala do rány. připádá mi, že opar naskočí, když nedopatřením vezmu do rtů něco nehygienického, tužku, sklenici…

            Odpověď
          • Ještě bych upřesnila, že oslabení imunity nemusí být zjevné a může nastat i v důsledku stresu. Tělo toho prostě má „dost a nestíhá“. A ta vysoušecí operace se musí opakovat několikrát denně, a třeba i dva dny, vždy když místo zas začne svědit.

           Odpověď
           • Výborný a rychlý stimulátor pro imunitní systé, jsou 1,3 beta-glukany – složíté rychle působící cukry obsažené, m.j., v hlívě ústříčné . Fungují velmi rychle jako iniciátory činnosti makrofágů /“policistů“ imunitního systému/ . Hlívu lze velmi dobře konzumovat syrovou rozmixovanou a smíchanou s medem a kupř. citronovou šťávou . Jakýsi studený džem. Anebo šetrně sušenou a jemně rozemletou – přídavek do pomazánky, jogurtu apod.
            Hlíva v přírodě zrovna začíná růst. Mrknout se na net a vytipovat si v okolí vhodnou lokalitu růstu . Je zbytečné kupovat velmi drahé preparáty s beta glukany . Není nad konzumaci přírodní formy . Sice vstřebání během průchodu organizmem je pomalejší, ale je to jako rozdíl mezi jablkem a pilulkou C-citaminu.

            Odpověď
            • Díky, Boletusi, i Vám. Jsem ráda, že se oba naše příspěvky shodují nejen obsahově, ale (mrkněte) i časově. :-)

            • Dotaz patří pod Tvůj příspěvek níže, ale tam není kolonka odpověď.
             To je prima, že se věnuješ houbám. Aspoń (doufám) mi poradíš. Mám k dispozici 2 nebo 3 roky starý borovicový pařez. Dá se naočkovat hlívou? Tedy dá, ale bude na tom hlíva prospívat? Nebo musí být pařez čerstvý? Ten bych měla mít také. Co je lepší? + můžeš poradit nějaké „fígle“. Děkuji Ti. Převelice.

            • @ irka : hlíva parazituje výlučně na listnáčích, preferuje měkčí dřeviny, dobře „natahující“ vodu z půdy. Bříza,osika,jeřabina,vrba,topol.olše, méně buk . Z domácích dřevin je bezkonkurenční ořešák, přímo ho miluje,
             Borovice a obecně jehličnany jsou napadány parazity méně , ale velmi dobře u nich nachází přízeň václavka ve svých několika varietách . Ale tu dostat na pozemek je za trest , je to silný parazit, po němž vstupuje do dřeviny bílá hniloba a dřevina často končí .
             Takže s borovicí Ti nedám tip . Jinak dobrá likvidace pařezů je opakované polití roztokem ledku draselného /silné oxidovadlo/ a po opakovaném nasáknutí a vyschnutí ho lze dobře nechat „vydoutnat“ Ledek se při oxidaci přemění na plyny a neškodně odejde.

            • Ahoj Boletus,
             chcem sa spýtať, či je pravda, že jedovaté hríby nebývajú červivé? Nie som hubár (hoci doma som si pestoval hlívu), ale počul som takú hlášku, že ak je hríb červivý, tak nie je jedovatý.

            • Boletusi, muzete prosim napsat neco s Vasi zkusenosti s houbou Shitake a jak je nejlepsi ji konzumovat , dekuji :)

            • @jardob – napadání hub hmyzem, ale i plžemi apod., nemá souvislost s obsaženými toxíny. Alespoň to není prokazováno a prokázáno . běžně jsou vidět v plné sezóně zejména muchomůrky červené ohlodané plži .
             Hmyz nevyužívá houby jen jako spižírnu, ale především jako výborný interiér pro stádium „vajíčko-larva “ /stálá teplota a vlhkost , takový malý inkubátor/.
             Takže zpět : sázet na nečervivost houby a tím záruky jedlosti je přímá linie k potenciální otravě .
             @Rena : houževnatec jedlý /shi-take / je chutově výborný, ale poměrně tuhý . Konzumaci za syrova /kvůli velmi pozitivním zdravotním účinkům / nemám odzkoušenou . Ale v kuchyni snáší velmi dobře veškeré tepelné úpravy . Je lepší krájená na tenčí plátky, kvůli změknutí . Já jí používám do asijských receptur , je výrazná aromatická .

            • No já si to myslela, že to na borovici nepůjde :-(((. Břízu mám také, ale živou a obrovskou, a pod ní rostou kozáci (= houby :-))) ). I 88 za sezonu (spočítáno). Takže kácet ani náhodou. Hlíva se koupí, kozák nikoliv. Pařez nechám ztrouchnivět případně odkopat a vyřezat.

            • irka,
             hlivu sa odporúča očkovať do odležaných klátov dreva. Nie je dobré, ak je drevo z čerstvo spilovaného stromu (raz som to skúšal a naozaj sa to neujalo).

             Boletus,
             ďakujem za radu, tiež som si nebol istý, tak som si to radšej overil.

            • to Jardob
             Jak ty kusy dřeva (březového) musí být alespoň silné a staré? Já mám od letošního jara odřezané 2 silnější větve z té břízy. Udělali to při kontrole lidi z ČEZu, jelikož ta bříza šla do el.vedení.

            • Mě by zajímalo, kdy je nejlepší doba hlívu naočkovat.

            • irka,
             to je dostatočne dlho. Tam ide podľa všetkého o to, aby to drevo bolo už „mŕtve“ a nebránilo sa hubovej infekcii. Na to by malo stačiť pár mesiacov, z jari do jesene, alebo z jesene do jari. Ja som používal hrúbky o priemere okolo 20 cm a viac. Klát aspoň 60 cm dlhy so spilovanou čapičkou, pod ktorú som naočkoval hlivu. 2/3 išli do zeme, zbytok trčal.
             Zvykol som to zaočkovať na jeseň, keď je už chladnejšie, potom som to mal až do jari v čistej vlhkej miestnosti so stabilnou teplotou (možno použiť aj sud, na ktorom dne je trocha vody, a na niečo vyvýšené sa postavia tie kláty rovno do suda tak, aby neboli priamo vo vode). Na jar som ich vkladal von do zeme.

             Výsledok vyzeral nejako takto:
             http://www.imageworld.sk/images/hea5lckotumf25fb64ql.jpg
             http://www.imageworld.sk/images/igmyfos7cmeslx4ir9hv.jpg

             Nie som žiaden odborník, prečítal som si o tom len trochu a urobil pár experimentov. Sú tu skúsenejší hubári.

            • to Jardob
             No to je krásné, myslím ty houby na fotkách. To já mít nebudu, ty větve tak silné nejsou. Musím si vystačit s kozáky.

            • jsem moc rád, že tu započal cvrkot okolo pěstování hlívy .Pokusím se k němu dát ucelenější příspěvek do rubriky Zdraví,zahrada . Jardob tu dost podstatných věcí sdělil , já bych je trochu rozšířil a hlavně podpořil zkušeností z praxe.
             Pro @Honza : hlívu můžeš začít pěstovat v libovolné části roka . Plodnice vyhání podle venkovních klimatických /i třeba uměle modifikovaných/ podmínek.

            • irka,
             hliva sa dá ešte pestovať aj v slame. To je ešte jednoduchšie. Slama sa sparí vriacou vodou (asi kvôli dezinfekcii). Dá sa do igelitového vreca, kde sa naočkuje aj hliva. Zvykli sme to potom dávať do pivnice – tmavšej chladnejšej miestnosti, kde sa podhubie pekne rozrástlo. (vraj tam, kde rastie hliva, by sa nemala v miestnosti nachádzať iná pleseň, aby to nebránilo hlive. Vo vínnych pivniciach bývajú aj iné plesne) Tam, kde bolo najviac rozrastené sa do vreca urobili malé zárezy, a tade potom vyrastali krásne hlivy.

             Rozdiel je v tom, že zo slamy vyrástla iba jedna úroda, ale z dreva ich vyrastie viac (plodí to aj dva roky)

             Túto slamovú metódu používal otec, ja som to osobne ešte neskúšal.

            • to Jardob
             To jsi mne překvapil, já myslela, že to na pařezu vydrží déle, tak jako ty kozáci pod břízou :-((( .

            • irka,
             neviem, možno niekomu to vydrží aj dlhšie. Ja hovorím len z vlastnej skúsenosti. V tomto prípade som použil topoľové drevo, to je ľahké a veľmi rýchlo sa vyčerpá – spráchnivie. Ak z neho huba vyčerpá živiny, tak už nerastie.
             U kozákov neviem ako to funguje, ale ak vyrastajú zo zeme, asi sú napojené na koreňový systém a fungujú nejako symbioticky, nie paraziticky. To asi bude lepšie vedieť vysvetliť Boletus.

            • Boletusi, poprosil bych postup, jak správně naočkovat hlívu. Koupil jsem krabičku s násadou a nevím, jak na to.
             Mám asi dvouleté pařezy ořešáku. Myslím, že ořešák bude fungovat, jelikož se mi na některých samovolně uchytilo i jidášovo ucho.

            • pro @Honza : pařez ořešáku je výborný , konkurenční Ucho Jidášovo by nemělo činit potíže , je slabší .
             nevím , jakou máš sadbu -jsou na trhu tzv. očkovací klínky anebo klasická zrnitá sadba . Já mám zkušenost jen s tou zrnitou . vyrábí ji firma Mycelium Wolf / Ing.Wolf, znám ho osobně/ a myslím , že ji dokáže posílat i jako e-shop . Mrkni na net.
             Pařez ořešáku opatři na řezné ploše 1-2 zářezy ve tvaru V a délce 10-15 cm . Současně po obvodun vrtej do pařezu 3 – 5 děr do hloubky cca 5 cm .
             Zrnitou sadbu so zčásti s trochou odchlorované vody rozmixuj a se zbytkem vytvoř kaši . Tu si napěchuj do připravených otvorů a zářezů a zamázni /zakryj/ trochou jílovité hmoty.
             Celý pařez uzavři nejlépe PE měkčí fólii , aby uvnitř vzniklo dostatečné mikroklíma k prorůstání sadby do dřevní hmoty . V tomto ročním období není nutné zalévání , ale kupř. během letních měsíců nutné .
             Prorůstání je velmi individuální, záleži především na stavu dřeva . Ale cca do 6-8 týdnů by mělo být z povrchu pařezu zřejmé ,že ho podhoubí kolonizuje – bělání jako vatový povlak . Na zimu bych doporučoval pařez zasypat lupením ,promrzání v zásadě nevadí, ale zpomaluje proces.
             Pařez bych po cca 1-2 měsících iniciace ponechal do předjarní vlhké klimatické změny , houby si samy vybírají „svoji“ dobu.
             Pařez je dobré nechat obrůst trávou, lépe se drží voda .
             Očkovací klínky /autor Ing. Jablonský , velký hlívový srdcař/ se zatloukají do dřeva , ale zkušenost jsem nepodstoupil.
             Pro všechny pěstitele na špalcích v exteriéru : Důležitá je ochrana před plži, kteří si hlívu spolehlivě najdou /pletivo apod./

            • Děkuji Boletusi. Sadbu mám zrnitou a hned o víkendu to zkusím.

            • to Jardob
             Kozáci s břízou (jejími kořeny) fungují symbioticky. Tam zestárne podhoubí, netvoří tolik plodnic – hub. Hlíva a spol je parazitická. Mne jen překvapilo, jak rychle ten špalek zlikviduje. U slámy je to jasné, ta nemá „kapacitu“.

            • @jardob : s to technologií pěstování hlívy na slámě je to trochu jinak.
             je to krátkodobější pěstitelský postup, ale nedává jen 1 úrodu . Substrát plodí ve vlnách /2 – 4 / v rozpětí řádu měsíců, v závislosti na klimatických podmínkách. Druhá vlna po cca 6 – 8 týdnech a měl jsem zkušenost, že mi ještě nějaký ten menší trs vyrostl i po 2 letech .
             Jde vždy o kvantum dřevní celulozy , kterou se houba živí . Ta je přítomná i ve slámě.

            • Vďaka, Boletus, za tie rady so slamou. Niekedy vyskúšam.

           • Děkuji, irko, za odpověď. V předcházení těmto „krasotám“ nám velmi pomáhá hlíva ústřičná. Napěstovala jsem ji letos z jednoho balíčku 3/4 kila, nasušila, umlela na prášek a každý den bereme půl lžičky s jídlem. Opar se neobjevil několik měsíců, takže předpokládám, že hlíva asi dost tu imunitu podporuje.

            Odpověď
            • Bezva shoda . Houbám a technologiím jejich zpracování se věnuji profesionálně. Různé možnosti jejich využití mám vyzkoušené.

          • koloidní stříbro

           Odpověď
     • Tymian je ucinny proti virum a bakteriim
      Pravy Tymian (Thymus vulgaris L.) ma antiviralni a antibakterialni vlastnosti a muze primo bojovat proti puvodcum nemoci. Za to je zodpovedny etericky olej.
      Pomoc pri suchem kasli a astma. Tato leciva bylina take uvolnuje stazene průdušky a průdušinky.
      https://www.berlin.de/special/gesundheit-und-beauty/gesundheit/erkaeltung-und-grippe/17266-965282-thymianwirktgegenvirenundbakterien.html

      Odpověď
  • Když už nezabírá cibule s cukrem a lipový čaj s medem, vždy se mi osvědčil Biotussil https://www.drmax.cz/biotussil-por-gtt-sol-1x100ml . Spolehlivě zabírá u tohoto typu suchého, úporného kašle. Pokud kašel trvá déle jak týden, je třeba ho řešit.

   Odpověď
  • suchý dráždivý kašel bývá u refluxu /do jícnu se vrací kyseliny/ – čím více pak kašel tlumíte, tím víc je dráždivý…skuste i tuto variantu, ml. syn byl hospitalizovaný, nezabírali už 3-tí atb, po nasazení léků na reflux skončil i kašel

   Odpověď
  • Výborný, účinný a osvědčený je Priessnitzův zábal na krk- studený obklad, další vrstva igelit a šála navrch. Dojde k hypotermii asi na 2-3 minuty, cévy se zúží, potom rozšíří, prokrví se bolavá oblast a nastartuje imunita. Obklad se sundá po 2-3 hodinách a opakuje se po dalších 2-3 hodinách. Mám vyzkoušeno na sobě i na celé rodině a o Priessnitzovi jsem dost četla. Na kloktání v krku – voda, sůl, pepř! (Bolotov), vynikající.
   Aťuž použijete jakoukoli metodu, přeji, ať je dcerka brzy jako rybička.

   Odpověď
   • Priessnitzův obklad je samozřejmě skvělý, universální prostředek na bolesti krku, virózy, angíny, i ten kašel …. Zabírá rychle.

    Odpověď
  • V přednášce níže, se Marva Oganjan věnuje plícím a též mluví o suchém kašli.

   https://www.youtube.com/watch?v=aP_EWco1VoQ&list=PLF36F2654FBCF5717&index=2

   Odpověď
  • Indicavia 25.11.2019 o 20:28

   Nebo to může být i černý kašel. Požádejte lékaře o krevní testy na pertussis.
   S tím ovšem nepomáhá nic moc, nedávno jsem měl možnost ho úspěšně chytit v pražském metru (ranní cesta s krásně kašlajicím dělníkem z vychodu). Lékaři mě řešili 3 týdny, než jsem je požádal o testy, které vyšly pozitivně.
   Chytlo ho pak ode mne doma i očkované dítě. Kupodivu.

   Odpověď
  • Z tolika rad bych teda byl bezradný. Dovolím si přidat i svůj názor, abych to ještě víc zamotal (nebo rozmotal – to podle ochoty přijmout MB).

   Suchý vzduch (Putinovec) jistě zvyšuje tendenci ke kašli. Kravské mléko, smetana (Honza) jako „rekordmani“ v zahleňování bývají často příčinou nejen kašle. Mimochodem platí to pro jakékoli mléko mimo lidské a jogurty na tom jsou jen o málo lépe. Alergii na kravskou bílkovinu bych bez dalších projevů spíše neočekával (ale vyšetření na ni není na škodu). Všemožně doporučované bylinky obvykle nic nezhorší, i když asi jediný prokazatelný kladný účinek bývá mírné zlepšení pH organismu.
   Reflux u desetiletého dítěte bych skoro vyloučil a černý kašel by měl dramatičtější průběh.

   Předem je vhodné vyloučit působení prachu, roztočů, chemie (formaldehyd z nového nábytku či koberců). Teď už mohu vytáhnout nejčastější příčinu obecně plicních problémů dle MB. Je to oslabené tlusté střevo. To se stane tak, že buď je nedostatek kvalitní vlákniny, nebo velký nápor hlenotvorných potravin, nebo kombinace obého. Nechci dráždit chlebem, ale jiné efektivní řešení nevidím.

   Odpověď
   • Dovolila bych si to trochu opravit. Hlenotvornost mléka je totální nesmysl, zavlečený do evropské medicíny z Asie. Někteří Asiaté nejsou schopni trávit laktózu = mléčný cukr nikoli protein. Pokud by tomu tak bylo, tak by ze mne už musel být jeden velký hlen. Co se týče pH organizmu, tak to se musí pohybovat v určitém rozmezí (slovo pufr, které tu před časem vysvětlil Boletus, ti asi nic neříká), pokud se dostane mimo to rozmezí, nastane mj. minerální rozvrat organizmu. Co se týká toho tlustého střeva, nebude problém v nedostatku vlákniny ale může být ve špatném složení střevních mikroorganizmů.

    Odpověď
    • pokial prejde mlieko kysnutim, neobaval by som sa ani zahlienenia ani osteoporozy, samozrejme s mierou ale cisla hovoria jasne, najviac osteo-chorob je v oblastiach, kde sa pije mlieko. pre dcerku by som odporucil medicinu starych materi – natriet na noc bravcovou a najlepsie jazvecou mastou, premasti suche pluca. zazvor, med, urcite nie citron – ochladzuje organizmus. vyplachy peroxidom, sodou, naparovanie – oregano, duska.

     Odpověď
     • Zajímalo by mne, zda ten výzkum, jehož výsledkem je zjištění, že nejvíce osteo-chorob je v oblastech, kde se nejvíce pije mléko, bral v úvahu dvě další věci. A to pohyb zkoumaných osob a jejich expozici na sluníčku. Tyto věci totiž spolu souvisejí. Samotný dostatečný přísun Ca z hlediska zmíněných chorob nic neřeší

      Odpověď
      • zalezi na miere, ked ju prezenies vitamin D uz neskoriguje nic. o tom svedci aj mapa, ze nezalezi ako slnecne dane miesto je. https://www.google.com/search?q=map+of+osteoporosis&sxsrf=ACYBGNRfhtUHG6FC7zlgslc3CaMN8QlNYw:1574781685502&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=tVIa8EDrQuesrM%253A%252CxvxW6EaSayK8pM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQWFXgsPxCpZWisxV9yjsSGDDNERw&sa=X&ved=2ahUKEwiw29n3lojmAhVGAmMBHbIKAfEQ9QEwAHoECAgQBA#imgrc=tVIa8EDrQuesrM:&vet=1

       Odpověď
      • asi tak 6-7 rokov dozadu som čítala štúdiu kde sa hovorilo že v povojnovom období bol menší výskyt osteoporozy ako potom ked bol dostatok potravín s obsahom vápnika.(ono samozrejme treba brať do úvahy aj vyšetrovacie možnosti tej doby)Velakrát sa stáa že človek má dostatok vápnika ale ten nie je schopný sa vstrebať,dá sa povedať že len tak „prebehne“ organizmom.Vstrebávaniu napomáha vit.K a na to sa občas pozabúda.

       Odpověď
       • Prakticky vsetky latky su najviac ucinne v kombinacii s druhou. Rovnako ako napr. Fe sa najlepsie vstrebava v kombinacii s vit. C. Takze aj tu zrejme plati dualisticky princip spravneho fungovanie, ze jedno bez druheho nie je uplne.

        Plati to aj druhym smerom, kazda latka ma aj svojho antagonistu, ktory ju vyraduje z prevadzky.

        Odpověď
     • Sluneční expozice souvisí samozřejmě s dostatkem (či deficitem) vitaminu D. Proto ta masivní reklama na opalovací krémy.

      Odpověď
    • @irka: Kde se tedy bere hlen, který bývá vykašláván? (Pokud je kašel suchý, lze jej snadno převést na „nesuchý“ a terpve potom se dostaví úleva od něj.)
     pH není předmětem tohoto vlákna. Zmínil jsem se o něm jen okrajově. Asi bychom to měli řešit jindy.
     Špatné složení střevních mikroorganismů dle mne nemá přímou souvislost se schopností vylučovat hlen z organismu.
     Souhlasím s Tebou v „Samotný dostatečný přísun Ca z hlediska zmíněných chorob nic neřeší“

     Názor Zbojníka má logiku. K tomu (a taky @ andrea): Problematika vápníku a potažmo kostní hmoty (kterážto má zásadní význam pro vrásky, šedivění a vůbec celkový stav organismu) se dostala u mne úplně na druhou kolej, když jsem objevil hořčík. Pak vše kolem vápníku začalo fungovat docela jinak. Dnes to vidím jako problém s hořčíkem a ten řeším! Vápník se veze tak nějak při tom. Bylo by to určitě na samostatné téma.

     Odpověď
     • Kde se bere ten hlen? Je to obranná reakce organizmu proti mikrobiální infekci. Vytvářejí ho postižené sliznice. Ostatně sis sám odpověděl – přechod ze suchého kašle na mokrý a pak úleva. Dalším příkladem „hlenu“ je třeba rýma.
      Co se týče Ca a Mg, jsou to prvky ze stejné skupiny Mendělejevovy tabulky a to znamená, že mají velmi podobné vlastnosti, Mg je ale reaktivnější (je v tabulce nad Ca, má nižší atomové číslo).

      Odpověď
     • Čo viem, tak hlien je prirodzeným produktom každej sliznice. Pri podráždení alebo zápale sliznice dochádza k intenzívnejšej tvorbe hlienu, čo je obranná reakcia. Aj žalúdok si chráni svoje steny hlienovitou vrstvou pred kyselinami, ktorá sa stále obnovuje.
      Rozdiel medzi suchým a „nesuchým“ kašľom je vo viskozite hlienu. Hustý hlien sa pri kašlaní nechce posúvať von. Redší hlien ido von ľahšie.

      Odpověď
      • Ano, máš pravdu, já jsem nenapsala, že ve zvýšené míře. Pokud jsou sliznice zvlhčovány normálně (tj. nereagují na infekci), člověk o nich tzv. neví, pokud jsou nedostatečně vlhké, např. ve vytápěných místnostech, může citlivější člověk pociťovat třeba sucho v krku nebo v nose. Děkuji Ti za upřesnění. Má stručnost ve vyjadřování nutně vede k nepřesnostem.

       Odpověď
       • Když si přečtu Tvoji odpověď a Jardobovu, tak s ním bych stopro souhlasil a mohli bychom myšlenku rozvíjet. Ve Tvých odpovědích narážím:

        „Kde se bere ten hlen? Je to obranná reakce organizmu proti mikrobiální infekci. Vytvářejí ho postižené sliznice.“ To vypadá, že bez infekce není hlen! Jenže:
        1. Existuje vůbec stav bez infekce? (Podle mne samozřejmě ne.)
        2. Kdyby hypoteticky nebyla infekce, bylo by tělo zcela bez hlenu? (Podle mne samozřejmě ne.)

        Tvrdím: Hlen je tělu přirozená věc a vzniká ze všech potravin. Vzniká normálně při metabolismu (u všech živočichů). Odvádí se z těla několika cestama, o kterých jsem psal. Mléko se tráví bezezbytku a tedy po něm nezůstane žádná vláknina, která by vzniklý hlen odvedla a ten pak v těle dělá paseku. Proto bývá správně označováno jako „hlenotvorné“. U potravin s dostatečným podílem vlákniny tento problém prostě nevzniká. Taky je možné kombinovat mléko třeba s chlebem. Ten sice taky vytváří hlen, ale jeho „odhleňovací“ kapacita je tak vysoká, že odvede ten svůj hlen i hlen z mléka. V tom případě se nadbytek hlenu v dýchacích cestách vůbec neobjeví. Vpodstatě jsem to už psal. Opakuji to jen pro Tebe.

        Odpověď
       • Hlen – som si myslel, že aj pomáha čistiť organizmus,
        novodobí antimliekári robia z mlieka čerta.
        Čím dlhšie, tým viac sa mi zdá, že všetko sú len
        médiá a marketing.
        V každom smere života, všade.

        Odpověď
        • Ono je aj rozdiel medzi mliekom a mliekom. Krabicové mlieko je priemyselný produkt, niečo iné je čerstvé domáce mlieko, čím sa živili naši predkovia celé storočia a boli oveľa zdravší ako my dnes. Základnými potravinami, najmä chudobnejších ľudí, bol chlieb, mlieko, syr, maslo.

         Odpověď
         • Ano, a k tomu se ještě „hýbali“.
          Jinak mi to připadá, že v mléce a tučných mléčných výrobcích je něco, co se z hlediska „elit“ nehodí (tedy naopak velmi hodí) pro zdraví (z jejich pohledu) plebsu. Je to stejné jako se slunečním zářením a vitaminem D. Proto to velké množství odtučnělých mléčných výrobků (v rámci štíhlé linie) a reklamy na opalovací krémy ( jakoby prevence rakoviny). Jaká náhoda že, když člověk alespoň ví, že metabolismus Ca a vitamin D spolu souvisejí..

          Odpověď
          • Souhlas. Jenom dodám, že efektivitu metabolismu Ca spolu s vitaminem D zvyšuje přítomnost vitaminu K2. Někde jsem četl, že vstřebávání Ca a hlavně Mg do organismu dost výrazně napomáhá i B – viz. diskuze o boraxu a kyselině borité.

           Odpověď
           • Potvrzuji stoprocentně a to z vlastních experimentů. Ještě v metabolismu vápníku i hořčíku hraje roli zinek. Navíc se zřejmě jinak chová organismus s optimálním poměrem Ca:Mg 2:1 a jinak s poškozeným poměrem až 4:1. Podrobně se touto problematikou zabývá Dr. Orlík z Krnova.
            Pokud jde o bór, který jsem objevil díky Hoxovi, dělám od té doby s ním experimenty. Občas se divím dávkování, o kterém slyším od jiných lidí. Byť je v našem životním prostředí bór silně deficitní, překročení DDD 3mg považuji za nevhodné a možná i nebezpečné.

            Odpověď
            • Už skoro 2 týdny zkouším borax. Řekl bych, že tak po měsíci se podělím o zkušenosti. Zatím dávkuji cca 1/3 – 1/2 mocca lžičky na den (vážím 90kg).

            • to Boris
             Ano, váčky pod očima a problémy se sluchem mají společného jmenovatele, jenže tím jsou ale ledviny, resp.jejich špatná funkce (dlouhodobý nedostatek tekutin). Velký objem břicha je dán podvýživou, konkrétně nedostatkem (opět dlouhodobým) proteinů. Nadbytek sacharidů v kombinaci s tuky ukládání tuků v oblasti pasu způsobuje. Sacharidy jsou mj. i v pivu, odtud tzv. pivní břicha. Problémy ve střevním traktu může mít na „svědomí“ buď nedostatek vlákniny a nebo „vybitá“ střevní mikrobiota (antibiotika).

            • @irka:
             Ano, ledviny jsou ve hře. Jenže ta hra začíná ne u nedostatku tekutin (velmi snadno řešitelný), ale právě u nedostatku vlákniny. Ten díky zonulinovému adaptačnímu mechanismu ve střevech (poměrně nový objev) způsobuje právě a jen v kombinaci s tím dlouhodobým nedostatkem vlákniny zbytnění střeva. To vede k trvalé zvýšené střevní propustnosti (relativně nový pojem ve výživářství). Kdybys chtěla, mohu poskytnout daleko podrobnější popis. Tato zvýšená střevní propustnost se dnes považuje nejen za příčinu přetížení ledvin, ale už i za „viníka“ cukrovky, celiakie, alergie na lepek a dalších nemocí. Je to nová myšlenka a vysvětluje mnohé dosud nejasné souvislosti. Ukazuje se, že nedostatek vlákniny je nejpravděpodobnější prapříčinou civilizačních nemocí. Nejjednodušší je tu myšlenku přijmout a vyzkoušet v praxi.
             Na své střevní mikroflóře jsem si léta hodně zakládal. Dnes si myslím, že ve zdravém střevě sice existuje, ale složení je snadno ovlivnitelné přivedeným „substrátem“. Při hladovce o ni vpodstatě přijdeš téměř stejně jako při ATB. Kvalitní strava to rychle obnoví.
             Velký objem břicha souvisí s podvýživou pouze i nemoci kwashiokor, která u nás není. Rád bych (mimo mně) viděl člověka s nedostatkem proteinů (mám ten příznak a jinak jej má málokdo). Určitě nevede k velkému objemu břicha.
             „Nadbytek sacharidů v kombinaci s tuky ukládání tuků v oblasti pasu způsobuje.“ Nevěř tomu. Jestli někdo má nadbytek sacharidů a v kombinaci s tuky, jsem to já a jsem štíhlý jako proutek.
             Pár dnů budu teď mimo.

           • Já mléko piji denně asi 1/4 l a k denně jím, pokud nemám maso, sýr, alespoň 100 g. Oboje v bio kvalitě. Tvrdě si hlídám příjem proteinů. Ale téměř nesolím a když už, tak mám koupenou sůl bez jódu. Jsem „zdravá“ natolik, že neberu vůbec žádné léky. Za zajímavé považuji, že nejím jogurty, z nějakého důvodu mi „nesedí“.
            Jinak děkuji za informaci o jódu, to jsem nevěděla. Je to ale podstatně něco jiného než teorie o tom, jak mléko zahleňuje. S tou ať na mne „nikdo nechodí“.

            Odpověď
            • Budu to respektovat. Jen mi, prosím, vysvětli, kde se tedy bere ten hlen, co s ním někteří lidé (mimo Tebe i mne) mají zřetelný problém (a nejde u nich o infekci ani nachlazení).
             Pokud jasně neodpovíš, ponechám si svoji osvědčenou a prakticky využívanou teorii, jak jsem ji výše nastínil. Podrobnější výklad jsem tady uváděl už dříve. Asi bych to našel. Tuším, že to bylo ve vlákně, co založil Peter nie troll. Bohužel se od té doby neozval. Tak teď nevím, jestli to není kvůli chybě v mé teorii.

            • to Boris
             Já ve svém okolí nevím o nikom, kdo by měl či má problém se hlenem a sama ho také nemám. Na nějaký hlen, že by ho někde měl, si nikdo nikdy nestěžoval. Ani nevím, jakými případnými potížemi či příznaky by se toto „onemocnění“ mohlo projevovat. A tak Ti nedokáži odpovědět.

            • Stačí se rozhlédnout. Váčky pod očima, výtoky z tělních otvorů (mimo ty k tomu určené) a očí, většina případů potíží se sluchem, některé stavy hluchoty, zmenšený průsvit střeva a střevní nemoci v dolní části střevního traktu (v prvé řadě hemoroidy), zvětšený objem břicha a typicky obezita, dále podle mne všechny problémy s prostatou. To byly asi tak ty potíže a příznaky, které souvisí zásadně s nedostatečným odvodem hlenu z těla. Uvádím jen ty, které mám nějak ověřené experimentama na sobě, či jiných lidech. Neuvádím neověřené, nebo s malou souvislostí. Určitě bych ještě něco vypotil. Kdo chce pochopit čistění organismu, musí rozumět hlenu, který je vlastně produktem lymfy.

           • to Boris, pokračování
            Já jistými potížemi, které spojuješ se zahleněním v důsledku příjmu mléka a mléčných výrobků trpím. Má to ale jeden háček. Trpím tím ve 3.generaci našeho rodu. Můj děd a můj otec, kteří měli stejné potíže, mléko a mléčné výrobky ale prakticky vůbec nejedli. Já zas bez nich nedokáži existovat. Jak bys to vysvětlil.

            Odpověď
            • To je málo informací. Napiš Hoxovi o můj mail a pošli podrobnější dotaz a popis. Odpovím Ti určitě.

            • to Boris
             Já Tvé řešení nepotřebuji, protože na základě toho co vím je mi situace (příčiny choroby) jasná a také odpovídá realitě, která byla/je. Když dva ze tří lidí trpících dle Tebe příznaky „zahlenění“ kvůli konzumaci mléka a mléčných výrobků toto vůbec nejedí, tak příčiny choroby jsou určitě jinde než v zahlenění. To zahlenění je stejný blábol jako (údajné) překyselení organizmu.

            • Moje osobní dlouhodobá zkušenost: Když jsem byl konzumentem alkoholu, velmi jsem trpěl různým zahlenění. Npříjemné to bylo ve společnosti, při obědě. Kapesník neustále u sebe. Alkohol nekonzumuji, zahlenění odešlo. Přitom si obden večer dám 0.5L mléka, sýry, jogurty, občas máslo.

            • @ irka:
             Neuvádím „příznaky „zahlenění“ kvůli konzumaci mléka a mléčných výrobků“, ale uvádím jen příznaky zahlenění. Toto může být způsobeno mnoha potravinami a vůbec mezi nimi nemusí být mléko a mléčné výrobky. Nic to však nemění na tom, že mléko nemá vlákninu a je proto typicky zahleňovací potravinou. Nedostatek vlákniny je pro střeva neřešitelný problém. Bezvlákninové potraviny lze kombinovat například s chlebem a tím se dá problému se střevy vyhnout.

             Jakou chorobu máš na mysli („příčiny choroby jsou určitě jinde než v zahlenění“)?

             Pokud jde o překyselení, zjevně mám na něj odlišný názor, ale nevím jak to souvisí s původním tématem.

          • I když jsi mi neodpověděla (Boris 28.11.2019 o 16:04), dodám svoji konkrétní zkušenost s mlékem za poslední dva roky (když jsem se předtím mléku a ml. produktům vyjma másla skoro dvě desítky let striktně vyhýbal). Už jsem to tady naznačoval myslím i s odkazy:
           Mléko dnes! obsahuje nežádoucí množství neorganického! jódu. Tento jód se dokonce koncentruje v ml. výrobcích. Podle provedených studíí prakticky neexistují výjimky, tedy se to týká i bioprodukce! Údajně všichni chovatelé kvůli zvýšení dojivosti používají krmiva obohacená jódem. Dále jde o jód z desinfekce vemen. V některých studiích byli zahrnuti i chovatelé koz a ovcí a závěry platily i pro ně. Toho jódu bývá tolik, že jedním šálkem mléka do těla dostanete DDD jódu, ale pozor – neorganického! U ml. produktů se to přepočítává na výchozí množství mléka. V praxi to vedle běžného příjmu jódu znamená přetížení jódem. Tedy jsme se z (u nás historicky) tradičního nedostatku jódu dostali rovnou do nevhodného nadbytku a uzákoněné jódování soli tomu dává korunu. Podle doktorky, která zveřejnila tyto informace včetně studie, kterou také citovala, je překročení 600% DDD jódu po dobu několika měsíců likvidační pro štítnou žlázu.
           Ačkoli se to nezdá, je toto překročení u mnoha lidí snadno dosaženo, když si dají třeba v jeden den k snídani jogurt (kde je dva až třikrát vyšší koncentrace jódu), na oběd smažený sýr a večer dva šálky mléka před spaním. Někteří lidé doslova žijí na ml. výrobcích…
           Navštívil jsem VUML v našem městě (pro pamětníky – nejde o výzkumný ústav marxismu-leninismu, ani večerní universitu téhož, ale Výzkumný ústav mlékárenský). Tam mi podle jejich vlastní studie potvrdili, že jsou s tímto problémem rovněž obeznámeni. Existuje však jakýsi pokyn – se jódem v mléce nezabývat!(?????).
           Všimnul jsem si, že těsně po konzumaci většího množství „kvalitního“ domácího jogurtu mívám obvykle nepřehlédnutelné mžitky v zorném poli obou očí, které trvají několik minut a pak odezní. Mám podezření právě na jód. Chystám se nechat udělat rozbor mléka, které nakupuji u místního statkáře a používám pro výrobu jogurtu. Rozbor stojí 800 kč.
           To je pokud vím jediné, co mi na mléce vadí. Samozřejmě když mléko, tak s chlebem (kvůli hlenotvornosti) a nepasterizované (kvůli témuž a taky pro nezkaženou chuť a pH!). Pochoutka nebeská. Ale dá se žít i bez něj, jak jsem roky praktikoval.
           Teoreticky by i ten jód mohl být příčinou kašle na začátku vlákna (a to i bez ohledu na zahlenění).

           Odpověď
           • Boris, vďaka za to info o tom jóde. O tom som netušil, ale je to vec, ktorú si domáci hospodár môže ustrážiť, ak to nerobí komerčne, ale kvôli zdraviu rodiny a blízkych.

            Odpověď
           • Putinovec 28.11.2019 o 23:50

            Vzpomínám si ,že jsem kdysi četl stať o větším množství výskytu problému se štítnou žlázou generace vzešlé po první sv. válce.Spouštěčem měl být nadbytek jodu v potravě, kdy se často jako jedno z laciných jídel často dostali na talíř nakládané rybičky.Tento problém se měl přenést na další generaci.

            Odpověď
           • tož vo Švájci dávajú v biochovoch menej jódu.
            „Auch die landwirtschaftliche Produktionsweise – konventionelle oder
            biologische Milcherzeugung – beeinflusst den Jodgehalt 6, 8–10 Abb.1. Dass
            Bio-Milch weniger Jod als konventionell erzeugte Milch enthält, könnte
            darauf zurückzuführen sein, dass in der Bio-Landwirtschaft dem Tierfutter weniger Jod zugesetzt wird als in konventionellen Betrieben: In der
            konventionellen Landwirtschaft darf zehnmal so viel Jod ins Futter gemischt
            werden 5, 6.“
            https://bit.ly/2OY2Jtg

            Odpověď
           • k tomuto napisem presny opak a sice I.P.Neumyvakin vo svojich knihach pise, ze problemy so stitnou zlazou su kvoli nedostatku jodu. odkedy v Cine zacali pridavad do soli jod, problemy so stitnou zlazou sa minimalizovali. z knihy B.Bolotova iny nazor – v jodovanej soli ziadny jod nie je, lebo vsetok vyprchal. najlepsi sposob jeho doplnenia je v podobe morskych rias, ktore sa rozomelu na prasok a zmiesaju so zemiakovou kasou. jod je tazko vstrebatelny, ale v spojeni so skrobom je dobre osvojitelny. nech si kazdy spravi vlastny nazor…

            Odpověď
            • I když píšeš opak, máš pravdu. Naše „opačná“ tvrzení totiž nejsou v rozporu. Lehký podstav jódu (nebývá nebezpečný) vede „jen“ k zimomřivosti a útlumu celkové aktivity. Těžký pak vede ke strumě. Ta vypadá hrozivě, ale kupodivu je vyléčitelná. Z nedostatku jódu málokdy vzniká rakovina. Naproti tomu přebytek jódu, zejména neorganického, vede údajně k nevratné devastaci štítné žlázy s nutností operace a doživotního užívání euthyroxu.
             Lékaři vědí, že jodizace soli u nás jen změnila spektrum nemocí štítné žlázy. Minimalizovaly se jen některé, kdežto jiné se rozšířily. Nemocí štítné žlázy je hodně a ani doktoři se v tom nejsou schopni vždy zorientovat. Konkrétně jsem znal několik lidí na euthyroxu, co jim doktoři neustále ladili dávky. Zdá se však, že příčina je jasná. Neustálé vystavování extrémům v přísunu jódu. Vysvětlím: Kdysi bylo známo, kde je jódu dost a kde málo. Lidi si nějak zvykli a naučili se to kompenzovat. Dnes je vše jinak. Před měsícem jsem mluvil s odborníkem na jód a ten mi řekl, že velká komplikace pro optimální přísun jódu je dnešní přeprava potravin po celé zeměkouli. Jednou koupíte potraviny z přímořské země, nebo přímo plody moře a máte jódovou bombu. Příště máte potraviny ze země s jódovým deficitem a trpíte jeho nedostatkem. Tyhle extrémy štítné žláze nesvědčí a pro lidi na euthyroxu je za těch okolností nemožné jej optimálně dávkovat. Pásmo tolerance jódového přísunu je sice (velmi zruba) 100 až 600 mikrogramů, ale kupodivu je těžké se v něm udržet. Vegani mívají těžký deficit, makrobiotici (kteří nepoužívají mléko a jodizovanou sůl) lehký deficit, racionální strávníci pak výrazný nadbytek.
             Řeším dlouhodobě problém – jak dostat jód do půdy na zahrádce, abych jej měl přes kedlubny v organické formě, která je bezpečná při předávkování.

   • Putinovec 26.11.2019 o 11:11

    Tak jako při všem je potřeba vyhledat příčinu a tu vyřešit.Bylinky mohou pomoci ulehčit ,ale bez vyřešení příčinného stavu je to podobné, jako brát léky proti bolesti při zaražené třísce.
    V každém případě bych začal otázkou, co se změnilo v době,těsně předcházející problému.Máme nové zvíře, nebo je má soused?
    Došlo ke změně bydlení, matrací, koberce nebo jiného vybavení?
    Prodělalo dítě nějakou nemoc, bylo proti něčemu očkované, je v okolí někdo kdo nápadně pokašlává atd.
    Hledejme příčinu a odstraníme tím následek.

    Odpověď
    • popolvár 26.11.2019 o 12:47

     zmenili sa vzťahy v rodine, najmä medzi rodičmi? je tam „hustejšia“ atmosféra“? Alebo došlo k niečomu, možno aj priamo vo vzťahu k dieťaťu, či už v rodine alebo v škole, s čím dieťa nesúhlasí, čo ho vnútorne „dusí“? Bráni dieťaťu niečo v slobodnom prejave, niečo čo ho „dusí“?
     Tu je treba hľadať prvotnú príčinu, ktorá energeticky vedie k oslabeniu dýchacích orgánov a k následnému prejavu v podobe suchého kašľa.
     Ak sa zameriaš len na potlačenie symptómov – kašľa, tak prvotná príčina sa bude opätovne manifestovať, buď recidívou kašľa alebo iným zdravotným problémom.
     Odporúčam každému si zaobstarať knihu od Miroslava Hrabicu „Co nám tělo říká…“, druhé rozšírené vydanie. Je dobrá, zrozumiteľná a v mnohom prekonáva preklady zahraničných publikácií tohto zamerania. Táto kniha je neodmysliteľnou súčasťou knižnice každého, kto sa aktívne stará o svoje telesné a duševné zdravie.

     Odpověď
    • Dakujem za podnet, ale v rodine ani doma sa nic nezmenilo. V skole taktiez po starom. Dneska uz bolo dcere lepsie, skusil som par tipov od viacerych diskuterov.

     Odpověď
     • Tiamat, až se dcerka úplně uzdraví, napiš, prosím, co nakonec nejvíc pomohlo, ať se poučíme.

      Odpověď
  • Skús nastrúhať čerstvý chren s jablkom, je to silné, ale pomôže !!!

   Výborné čaje https://www.zdislavatea.cz/

   Tento je zaujímavý pre dcérku – https://www.zdislavatea.cz/16

   Prajem skoré uzdravenie !!!

   Odpověď
  • A ešte ma napadlo, skús si zohnať masť z jazveca – zábaly a taktiež jesť !!!

   Odpověď
   • Take psi nebo kachni (pestovana doma) sadlo se stejnou aplikaci jako u jezevce.

    Odpověď
   • Dakujem (vsetkym) za ochotu poradit ;-)

    Odpověď
  • Již několikrát mi od tohoto typu kašle spolehlivě pomohl tento sirup (je určen pro koně a i jemu vždy rychle pomůže)

   https://www.dromy.cz/dychaci-system/dromy-jitrocelovy-sirup-1000-ml/

   Odpověď
  • proti kasli sa mi osvedcil caj zo sladkeho drievka,skorocelu a materinej dusky…v novembri su pluca najviac zatazene a okrem toho zacina vykurovacia sezona – suchy vzduch

   Odpověď
  • Máva to môj syn, hlavne v prechodnom a zimnom období. A nám pomohol jedine sprej do nosa Flixonase predpísaný u alergologičky. Ten kašel je prejav alergie.
   Ešte ako podpornú liečbu dávam na radiator misku z vodou zriedenou s vincentkou a do toho pred spaním pár kvapiek eukalyptového oleja. Celé vykurovacie obdobie. Pred spaním dobre vyvetrám izbu.
   Tie misky dávam do každej izby a eukalyptus večer len do detskej.

   Odpověď
  • Zdravim , nevim zda uz je holcicka v poradku , pokud by kasel suchy neustaval , napadlo me zda by se nemohlo jednat o laryngitidu , vim ze na to trpi velka cast deti , muj syn se s tim potykal od 15 mesicu do puberty , pak to odeznelo, .
   https://www.symptomy.cz/nemoc/laryngitida

   Odpověď
 9. Malí farmári ponúkajú (predaj z dvora, výmena, dar – v súlade s prírodou)
  to je skupina na FB

  (alebo rady:
  Zbierate mandelinky zo zemiakov? Ja som už prestal. Od tohoto roku mi ich začala chrániť pohánka siata zároveň so sadbou zemiakov v medziriadkoch. Nenašiel som tam , na rozdiel od susedov, zatiaľ ani jednu.)

  Skupina slúži malým, rodinným, biodynamickym a ekologickým farmárom (pestovateľom, chovateľom) ktorí to robia s láskou v súlade s prírodou a ľuďom, ktorí takýchto farmárov chcú podporovať či už kúpou ich výrobkov / výpestkov alebo inakšou pomocou.
  Farmári v tejto skupine, ktorí budú ponúkať niečo na predaj (aj z dvora), prípadne výmenu alebo dar (všetko súvisiace s farmárčením: hnoj :), seno, ovčia vlna a pod., prípadne nejaká podporná súvisiaca literatúra a pod.) ČESTNE PREHLASUJÚ, ŽE ICH OVOCIE A ZELENINA SÚ PESTOVANÉ V SÚLADE S PRÍRODOU V CISTOM PROSTREDÍ(bez chemických postrekov, umelých hnojív a pod.) A POCHÁDZAJÚ AJ Z TAKÝCHTO SEMIEN/ODRÔD a MLIEKO A MÄSO POCHÁDZA ZO ZVIERAT CHOVANÝCH A KŔMENÝCH PRIRODZENE (nekŕmených krmivami s obsahom geneticky modifikovanej sóje alebo gm kukurice). OSTATNÉ PONÚKANÉ (semienka, seno, hnoj, kompost a pod.) POCHÁDZAJÚ TAKTIEŽ Z TAKÉHOTO HOSPODÁRENI

  Kvôli takýmto skupinám (+ rodina) som na FB.

  Odpověď
  • Poprosim o link Rajka….. ďakujem

   Odpověď
   • https://www.facebook.com/groups/387471574967000/
    Názov skupiny je: Malí farmári ponúkajú (predaj z dvora, výmena, dar – v súlade s prírodou)
    Treba sa tam pridať do skupiny.

    Odpověď
    • pridám,ešte je aj „domáce trhovisko“,“susedský jarmok“.

     Odpověď
  • Skvělé! Nejsem na FB, ale nabízím přebytky svým přátelům. Myslím, že to je nejlepší cesta: farmář – zákazník. Hospodařím na cca 1,5ha. Používám permasemínka od M. Kvapila a od svojich rodičů.

   Odpověď
   • Děkuji moc za typ na permasemínka. Plánovala jsem si na příští rok změnit svou zahradu tak, aby nás co nejvíce zásobovala, no a dnes ráno čtu diskusi tady a……. :-). Určitě se přihlásím na kurs a zatím budu studovat články a vyberu nějaká semínky. Zase se mi potvrdilo, že Bůh podpoří tu správnou cestu….

    Odpověď
  • díky za tip,vyskušam…akurát neviem ako potom pohanku zužitkovat,pozbierat a vyčistit

   Odpověď
 10. Pouziva niekto doma kyslikovy koncentrator? Poprosim skusenosti,pripadne doporucenie na typ a odkial ste kupovali. Na SK som pod 500 nenasiel ziaden.

  Odpověď
 11. PETICE:
  Umožnit docházku do školky všem dětem a účast na škole v přírodě nebo táboru všem spolužákům bez ohledu na očkování požaduje petice za odstranění diskriminace dětí v přístupu do kolektivů v rámci povinného očkování. Spolek Rozalio ji vydal 15. října 2019!
  http://rozalio.cz/aktualne/v-rozaliu/1373-nova-petice-spolku-rozalio-se-podepisuje-na-vice-nez-100-mistech-ceske-republiky

  Odpověď
  • Poslal jsem jim to.
   Z mého pohledu nechápu tohle nařízení. Vím z doslechu o hysterii některých maminek proti neočkovaným dětem, aby se náhodou jejich děti nenakazili.
   Nerozumím této demenci, tomuhle nařízení. Proto si své hračky nechali snad naočkovat, ne? Tak funguje to očkování, nebo ne? Zajímavé, že jim nevadí jezdit na DV do zemí, kde proočkovanost je nízká, či nulová.

   Odpověď
 12. ahojte, zdravím vospolok
  chcel by som sa opýtať, či nemáte niekto vedomosti (teoretické, alebo z vlastnej skúsenosti) ohľadne histamínovej intolerancii, prípadne poprosiť o rady ako tento nepriaznivý zdravotný stav zmeniť…
  prajem všetko dobré

  Odpověď
  • Měl jsem asi 3x v životě něco, co se projevovalo, jako HI. Naposledy (a nejvíc) to bylo tuším před pěti lety v létě. Vypadalo to na sennou rýmu a alergii na nikl. Nejhorší byly teplé a slunné dny, za kterých jsem celé hodiny trávil bezvýsledným řešením úporného svědění očí. V tom stavu jsem nebyl schopen používat normálně mozek, protože jsem se na nic jiného (kromě očí) nemohl soustředit. Pracovat v té době hlavou (moje povolání) jsem mohl jen v noci. Prostudoval jsem tehdy hodně materiálu o HI. Musím říct, že jedna práce mne zaujala a začal jsem se podle ní řídit. Histamin je, bohužel, v mnoha potravinách a tam, kde není, jsou zase látky, které podstatně ovlivňují jeho metabolismus. Měl jsem tehdy tabulku, kde bylo více, než sto potravin a každá byla přesně oklasifikována z hlediska HI. Trochu mi to tehdy pomohlo, ale nemohl jsem se pořádně najíst prakticky ničeho, co jsem měl rád. Rozhodně jsem s tím stavem nebyl smířen a tak jsem pokračoval v hledání skutečné příčiny (která podle mne není popsána nikde v dostupných zdrojích). Nechci to tady rozvádět vědecky, takže jen naznačím svou tehdy vzniklou hypotézu (od té doby nemám s HI sebemenší problém, ale teoreticky bych ji měl umět vyvolat i zrušit).

   Histaminu není možné se zcela vyhnout, takže je logické, že člověk musí mít fungující mechanismus na jeho eliminaci. Neznám jej přesně, ale asi to není nezbytné. Histamin, nebo jeho metabolit se určitě musí z těla odvádět. Jediný efektivní způsob je pravidelnou stolicí. Pokud tento proces nefunguje dostatečně účinně, musí docházet nejen k HI. K vyřešení je nezbytně nutné rozumět vláknině. Tudy u mne vedla jediná cesta k vyřešení. Musel jsem se zkrátka naučit vyrobit dostatečně kvalitní chleba.

   Někdo by mohl poznamenat, že všechny neduhy řeším chlebem. Není to pravda. Jěště (k němu) používám i jiné potraviny a k tomu jeden, či vlastně dva potravinové doplňky. Mimo to se snažím o zvýšení produkce melatoninu.

   Odpověď
   • Ako?

    Odpověď
    • V rámci možností vyhledávám světlo z oblohy přes den a naopak tmu v noci. S dnešním životním stylem je to opravdu těžko řešitelné. Hodně mi pomohl monitor bez modré díky němuž mohu použít PC i teď, ale ještě lepší je už spát. Opravdu nejvýznamnější vliv na můj melatonin mělo úplné!!! zatemnění (doslova zabednění) ložnice. Mám ještě asi deset zlepšováků na melatonin. Problematika je pro běžného člověka dost složitá a mám nevyvratitelný dojem, že celosvětový útok na melatonin je dílem GP.

     Odpověď
 13. „Dobré to zuby, které zelnou polívku jedí.“
  Proč, to nevím, ale je to ze starých mouder co sepsal Čelakovský, přišlo mi to zajímavé.

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>