Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. /Ešte jeden príbeh – Zlo si označilo svoje obete neznámymi znakmi. Až tretí senzibil hneď spoznal, že sú to číslice sanskritu, „jazykom, ktorým Zlo na počiatku sveta komunikovalo s Bohom. “
  https://www.youtube.com/watch?v=ZORHOc1EUf4

  sanskrit ako najdokonalejší jazyk bude jazykom technologii
  https://www.biosferaklub.info/zaujimave-fakty-o-sanskrite/

  Odpověď
 2. /Ešte jeden príbeh – Zlo si označilo svoje obete neznámymi znakmi. Až tretí senzibil hneď spoznal, že sú to číslice sanskritu, „jazykom, ktorým Zlo na počiatku sveta komunikovalo s Bohom. “
  https://www.youtube.com/watch?v=ZORHOc1EUf4

  sanskrit ako najdokonalejší jazyk bude jazykom technologii
  https://www.biosferaklub.info/zaujimave-fakty-o-sanskrite/

  Odpověď
  • Dobrý nesmysl. Teď jen přidat pojítko že Češi jsou zlo protože náš jazyk zní nejpodobněji sanskrtu (prý). Nemluvě o tom že zlo je pojem, ne osobnost, podle mne, a zlo s nikým nekomunikuje. Zlo je pácháno.

   Odpověď
  • Oracle 911 23.8.2019 o 23:39

   Tak 2 veci:
   -Sanskrit bol vytvorený z védskeho jazyka, ktorý je v podstate z jednej strany leží v základoch západných jazykoch a z druhej strany je v podstate prajazykom všetkých slovanských jazykov.
   -Aplikáciu Sanskritu ako počítačového jazyka predpovedal Jefremov.

   A ja by som mal začať naozaj študovať ruštinu a sanskrit…

   Odpověď
  • Třetí senzibil by měl přestat s tím co bere…

   Odpověď
   • Oracle 911 24.8.2019 o 9:21

    Kopíruješ ma. :D

    Odpověď
  • NicNezNula 24.8.2019 o 12:57

   Dobře jsou na obrázku vidět ty „arabské“ číslice.

   Odpověď
 3. bernardýn 22.8.2019 o 23:23

  Zdravím všechny diskutující, měl bych jeden dotaz, co si myslíte o tzv. psychowalkmanech? Na internetu jsem se dočetl rozporuplné informace, a proto by mě zajímal váš názor.

  Odpověď
  • Vyhnul bych se tomu, člověk neví čemu se vystavuje.

   Odpověď
 4. Zdravím.Má někdo z vás zkušenosti s dělenou stravou a pitím strukturované vody?

  Odpověď
  • S tím zkušenost nemám, ale mám dobrou zkušenost s oddělováním jídla a pití.

   Odpověď
   • To je moc dobrá rada, potvrzuji. Zažívání potom pracuje o mnoho lépe.

    Odpověď
   • Dodržuješ po jedle cca hodinovú pauzu a tak sa napiješ, alebo máš iný prístup?

    Odpověď
    • Spíš tak 2 hodiny, nebo i více, podle druhu jídla.

     Odpověď
  • Mam s dělenou stravou velmy dobré zkušenosti. Pomohla mi před 25ti lety, kdy jsem měla oteklé klouby, nadváhu a byla velmi unavená. Dodnes dodržuji učité zásady a leta mám stabilní váhu více energe a klouby bolí jen při změně počasí. Za mě to stojí za vyzkoušení.

   Odpověď
  • Problematika je dobře vysvětlena v knize profesora I.P.Neumyvakina – Žijte dlouho, žijte aktivně:
   https://www.megaknihy.cz/alternativni-lecba/256058-zijte-dlouho-zijte-aktivne.html
   https://www.uloz.to/file/fD92oUw9Nage/neumyvakin-i-p-zijte-dlouho-zijte-aktivne-pdf
   Pozitivní výsledky s dělenou stravou, správným pitím vody a navíc, užíváním jedlé sody a 3%peroxidu vodíku mohu potvrdit.
   Pitím strukturované vody, ohřáté na teplotu lidského těla se urychlí proces vstřebávání vody v tenkém střevě do krve.

   Odpověď
 5. NicNezNula 20.8.2019 o 22:22

  Má někdo nějaké zajímavé tipy na přípravu pohanky? Dává jí někdo pod peřinu, je to účinné?
  Pohanka se špekem 100x krát jinak je vítána, ale asi akceptuji i zdravější varianty.

  Odpověď
  • popolvár 21.8.2019 o 19:36

   pohánka je veľmi rýchlo uvarená. Ja ju rád jedávam so slaninou a zeleninou.
   V hlbokej panvici opražím do zlatista pásiky prerastanej slaniny, potom do toho pridám na hrubšie rezančeky nakrájanú surovú zeleninu (mrkva, kapusta, pór, paprika, cukety, na tenko nakrájaný cesnak… – čo máš momentálne doma), prudko opražím – zelenina je osmahnutá, ale polochrumkavá, k tomu pridám zvlášť na masle vydusené huby na tuk, primiešam uvarenú a scedenú pohánku – soľ, peper, solčanka, oregáno…

   Odpověď
  • My snídáme pohankovou kaši na sladko – zalitou horkou vodou, rozmíchanou, troška např. javorového sirupu, ořechy a mandle namáčené přes noc ve vodě nebo ovoce. Je to výborné na vlasy, kromě jiného.

   Odpověď
  • Občas zamíchám propranou pohanku do tvarohu a nechám přes noc. Pak se může přidat lžička medu, rozinky, ořechy…. Já to jím jen tak. Je to výborná snidaně nebo svačinka.

   Odpověď
  • dobrá je ke snídani i naklíčená pohanka. Dám večer do hrnku hrst pohanky /světlé kroupy mechanicky loupané/a hrst slunečnicových semínek / nevynechávat, dávají tomu dobrou chuť/. zaleji vodou, ráno vysypu do sítka, propláchnu pod tekoucí vodou a položím sítko na hrneček. Večer to opět propláchnu. Ráno opět a již vyklopím do talíře. Přidávám trochu čerstvého nebo sušeného ovoce, případně trochu agávového sirupu

   Odpověď
   • NicNezNula 22.8.2019 o 23:06

    Vypadá to přeci jenom trochu exoticky. Našel jsem, že agávový sirup má více volné fruktózy než javorový sirup. Stojí ten sirup z agáve za to? Možná by stačil z černého rybízu, nevím.

    Odpověď
    • Má, lebo je zásaditý.

     Odpověď
 6. Leopardus 18.8.2019 o 9:28

  Prominentní profesor biochemie varuje: 5G je ta „nejhloupější myšlenka v historii světa“

  http://zvedavec.org/komentare/2019/03/7861-prominentni-profesor-biochemie-varuje-5g-je-ta-nejhloupejsi-myslenka-v-historii-sveta.htm

  Odpověď
  • Je to nástroj také ke zřízení zdraví. pomocí vredujícího = tedy záměrně proti zákonům příRODy uzpůsobených frekvencí a kmitání. Každý snad pamatujeme, že kdo obsluhoval zařízení do 50 metrů zářiče, byť pod zemí v kopce – lokátory, musel podepsat, že po dva roky po opuštění tohoto prostoru, nebude smět zplodit děti. Dnes se to pere do sídlišť na plné pecky do oken, do ložnic, namíří to přímo na dětské pokoje ze sousedního domu, který není dál, než 30 metrů …. Spoléhá se na to, že choroby se skryjí a okecají na čistě pouze dědičné a když lež nezabere, tak na civilizační a o nic vlastně nejde a že to škodí stejně, jako když se necháte tetovat, protože to také sobě škodíte – lymfatický systém volá o pomoc!

   Odpověď
   • Ako sa da proti tomu branit? A da da vobec?

    Odpověď
    • Podívej se sem: https://www.somavedic.cz/

     Odpověď
     • Ja som si vyrobila pár orgonitov.

      Odpověď
      • popolvár 21.8.2019 o 13:48

       orgonity – vyháňanie čerta diablom. Zbavil by som sa ich. Je to podobné ako rozvešať si po byte kresťanské kríže. Ak vieš pracovať s virgulou alebo kyvadlom, tak si premeraj, aké vyžarovanie majú. Jak kríže, tak orgonity.

       Odpověď
       • NicNezNula 21.8.2019 o 16:44

        Jsem laik. Co vyzařují orgonity?

        Odpověď
        • popolvár 21.8.2019 o 19:28

         negatívnu energiu

         Odpověď
        • Moja sesternica pracuje s liečivými kameňmi a vníma ich energiu. Vravela, že keď si vezme do ruky orgonit, tak necíti nič. Nevyžarujú žiadnu liečivú energiu.

         Odpověď
         • Nevyžarujú liečivú energiu, ale mali by eliminovať elektromagnetické žiarenie.

          Odpověď
          • popolvár 21.8.2019 o 22:07

           veď aj eliminujú, o tom žiadny spor. Len nepozorovane vyžarujú niečo iné, čo málokto vie zachytiť. Preto som napísal: „Vyháňanie čerta diablom.“

           Odpověď
           • A somavedic je v poriadku? Tam sú tiež kryštály.

            Odpověď
            • Rajka, krystaly jako takové jsou v pořádku. Ty kovové špony v orgonitu také – indukcí v nich vzniká cosi, co se nazývá Foucaultovy proudy (https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%AD%C5%99iv%C3%BD_proud; http://fyzweb.cz/clanky/index.php?id=177; https://edu.techmania.cz/cs/encyklopedie/fyzika/elektromagneticka-indukce/virive-foucaultovy-proudy; http://fyzika.jreichl.com/main.article/print/306-indukovany-proud). Ta kovová „vata“ tak slouží jako antény. Zde chyba také není.

             Již před lety pronikla na netu informace, že problémem je právě ona pryskyřice, plastická hmota, kterou se to zalévá. A přes ní, propojením na energeticko-informační pole byl systém účinnosti orgonitů tzv. „kreknut“. Došlo tak tedy k přepnutí na jiné silové pole, pod vládu jiného „egregora“, i když v tomto případě ten pojem není zcela přesný. A od toho okamžiku všechny ty orgonity přišly o svou sílu.

             Výjimkou z nich mají účinnost jen ty, které si někdo vyrobí sám pro sebe či pro někoho zdarma (s čistým srdcem a úmyslem, nejlépe s myslí upřenou k Bohu) a hlavně nepoužije plastů. Doporučuje se zalití pouze čistým včelím voskem (… ztráta reklamního, prodejního vzhledu).

        • Podla toho, kto ich vyrobil. Orgonit je v podstate predmetove prekliatie, podrobne to vysvetluje Teodor Rosinsky vo svojej knihe Choroby z nenavisti. Orgnot funguje na rovnakom principe, ako ked niekto zamota kovove klince s kostami ci handrickami a naprogramuje to, aby ti to skodilo. Takto sa da naprogramovat aj akykolvek iny predmet dennej spotreby.

         Odpověď
         • A ked som kupila ho v obchode, tak ma v sebe prekliatie? Voci komu konkretne, kliatba by mala byt smerovana, nie?

          Odpověď
          • My jsme je koupili na ochranu před pc zářením, tak nevím mám je vyhodit?

           Odpověď
           • Putinovec 22.8.2019 o 11:04

            Kupte si větší krystal růženínu,křišťálu nebo ametystu a umístěte jej blízko počítače.Je potřeba kámen jednou za čas očistit pod tekoucí vodou.Než kámen začnete používat.držte jej v obou dlaních pod tekoucí vodou a soustřeďte jeho směrem svoji mysl.Pokud jste alespoň trochu vnímavý,ucítíte jeho vibrace a působení.

            Odpověď
            • Ametyst nemám, ale velký růženín a křišťál ano. Pod tekoucí vodou je pravidelně myju, ale nenapadlo mne soustředit se na vibrace. Vyzkouším. Růženín dávám pod zmenšeninu Cheopsovy pyramidy dobít. Křišťálový kámen máme na okně vedle křišťálové zmenšeniny pyramidy slunce z Mexika .

            • NicNezNula 22.8.2019 o 23:34

             Používáte někdo fontánu s polodrahokamy?

          • JankaS s tým prekliatím je to myslené tak, že v momente tuhnutia živice, v orgonite zostane zachované určité energo informačné pole. Akýsi program. Vtip je v tom, že výrobca mohol pri výrobe mať zlú náladu, alebo ho dokonca mohol schválne negatívne programovať. Ide o to že nevieš čo kúpiš. Preto je lepšie vyrobiť si ho vlastnoručne.

           Odpověď
           • Ja so myslela, ze orgonit je prirodny kamen vytvarovani clovekom……ma to v sebe kov? Takze ak prilozim k nemu magnet, chyti sa ( je to teda skuska)? Mam ho na nocnom stoliku vedla velkeho ametystu, ns zaciatku som mala dojem, ze funguje aspon ciastocne, teraz uz nie

            Odpověď
            • JankaS. Nie je prírodný, ani opracovaný. Je to odliatok a väčšinou priesvitný, takže vidíš čo v ňom všetko je. To robí ten dekoratívny efekt. Skús pozrieť na google obrázkoch.

          • Netvrdim, ze je nutne prekliaty. Ale kupou v obchode naozaj nemas sancu zistit, s akymi myslienkami bol vytvoreny. Takze macka vo vreci. A prekliatie ako take sa da zrusit len dokladnym spalenim, nie precistenim vodou.

           Ako napisal nizsie Putinovec, ked uz, tak krystal alebo ruzenin.

           Odpověď
           • Pridám svoj príbeh. Často sa tu omieľajú nejaké kamene, orgonity a iné veci. Nie som obdivovateľ tejto oblasti, ale zo zvedavosti, keď už sa to občas spomína, som si kupíl šesťhranný šungit na krk. Po pár dňoch som ho dal preč. Cítil som sa slabší, tažšie sa mi dýchalo a podobne. Mal som ho aj cez noc. Najprv som myslel, že som niečo pojedol, alebo bol unavený, ale bolo to z kameňa.

            Možno tieto veci majú aj pozitívnu stránku, ale určite záleží nie len na materiáloch, ale na spôsobe výroby (alchýmia).

            Odpověď
            • Žiadne amulety, suveníry /vyrobené ľuďmi/, oblečenie i šperky po iných ľuďoch, … pozrite si aspoň desať podobných videí –
             ako študijný materiál
             Konkrétny príbeh- svokra sypala kliatby na svoju nevestu a jej dieťa. Nevesta si preto dala urobiť “ ochranu“ nad sebou a svojim dieťaťom. A náhle nepochopiteľne zahynul chlapec -jej krstňa. Senzibil zistil, že podľa vesmírnych zákonov : Krstné dieťa je pre krstného rodiča ako biologicky vlastné – v tomto prípade si Zlo zgustlo na nechránenom krstnom dieťati.
             https://www.youtube.com/watch?v=ELSoeAIB-XQ

 7. Bridlicová ropa je hlavným zdrojom znečistenia ovzdušia metánom
  https://www.biosferaklub.info/bridlicova-ropa-je-hlavnym-zdrojom-znecistenia-ovzdusia-metanom/

  Odpověď
  • kdopak to asi promluvil ?

   Odpověď
   • Oracle 911 17.8.2019 o 21:48

    Kto asi dal dotyčnému ponuku, ktorá sa neodmieta?

    Odpověď
 8. Riešili sa tu premnožení hraboši. Príroda (alebo Boh?) pomohla: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/obri-hejna-hladovych-capu-se-sletaji-na-moravu-kvuli-hrabosum-40293486

  Odpověď
 9. HRABOŠI
  Spolužák šel na tech. kontrolu. s Chevrolet Orlando, celé ho uvnitř vyčistil ale pod kapotu na motor se nedíval – až když přijel do servisu a řekli mu, že má cca 10´čas. Otevřel kapotu motoru a čučel na 3 zdechlé myši. Suchým listem je vyhodil- viděl ho technik a volal myška, myška?? ….asi to je běžné. No a poradil mu aby si pod kapotu pověsil Larin.
  (Larin kostky do pisoárů) že to myši a kuny nesnáší. Tak už to má v autě nad motorem pověšeno a poházeno v garáži. Sám auto ani barák nemám nemohu vyzkoušet ale vám zahrádkářům to třeba pomůže.

  Odpověď
 10. …pre čarodejovu manželku doplňujem vlastné skúsenosti ohľadom zvládania výkyvov hladiny cukru v krvi:
  Pokiaľ sa vyskytuje neustála chuť na sladké, je potrebné doplniť vitamín B1, keďže jeho nedostatok spôsobuje túto chuť.
  Taktiež doplnenie chrómu napomáha k lepšiemu hospodáreniu s cukrom v krvi a čím napomáha zníženiu výkyvov jeho hladiny.
  Mám z vlastnej skúsenosti potvrdené, že ak bolo doplnené B1 a chróm, nezvládateľná chuť na sladké sa výrazne znížila a tým aj kolísanie hladiny cukru.

  Prajem všetkým veľa zdravia, šťastlivé donosenie a narodenie bábätka.

  Odpověď
 11. Čaroděj neůmyslně způsobil doslova smršť. Dávám to jako nové téma, protože by to nešlo připojit. Reaguji na: eM, Sonice, Mirko, duj68, Oracle 911, Rob, idevpas, Bohumil, Hox, popolvár, Zbojník. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Nedělám si nárok na svou neomylnost.

  Trochu se omlouvám, že mi tato dnešní diskuse připadá úsměvná. Obvykle je tomu zcela naopak a uznávám, že znalosti zdejší komunity jsou většinou na takové úrovni, které já zatím zdaleka nedosahuji. Ale zpátky k tématu masa, resp.bílkovin, kde jako kovaný makrobiotik mám zcela jasno. Je nepochybné, že člověk stejně jako jiní živočichové potřebuje pro přežití přijímat ve stravě bílkoviny. Dokonce se ví jaký podíl by to mělo reprezentovat v celkovém energetickém příjmu (kaloricky). Je to podle většiny autorit někde mezi 10 až 19 % pro většinu oblastí na Zemi. V nejchladnějších místech (Eskymáci) je to více. Pro úplnost musím zmínit, že někdy se doporučované množství bílkovin ve stravě udává v gramech na kilogram hmotnosti člověka, v makrobiotice pak nejčastěji jako objemový podíl na tzv. makrobiotickém talíři. Hodnoty jsou samozřejmě přepočitatelné. Zajímavé je, že výše zmíněná hodnota energetického (také objemového) podílu je platná pro muže, ženu i dítě. U vyjádření na hmotnost člověka a v absolutně vyjádřeném množství (denně) je třeba zohlednit věk i pohlaví – tam hodnoty vycházejí pro muže, ženu i dítě odlišné.

  Za pozornost stojí složení přijímaných bílkovin. Jistě není nutné provádět každodenní analýzu přijímaného spektra aminokyselin (= stavební kameny bílkovin), ale orientačně (jednou za čas, nebo při zásadní změně stravovacího systému) je to nanejvýš vhodné. Je dobré vědět, že muž, žena i dítě mají dost odlišné požadavky na poměrné zastoupení esenciálních aminokyselin. Důvody jsou zjevné a souvisí mj. s produkcí pohlavních hormonů. Taky je dobré vědět, že i (doporučený) celkový(!) energetický příjem s ohledem na věk, pohlaví a způsob života (zaměstnání) se zásadně liší. V neposlední řadě je nutné vědět, že čím více se skutečné spektrum aminokyselin v přijímané stravě člověka liší od „požadovaného“ spektra esenciálních aminokyselin, tím menší je reálný přísun bílkovin ze stravy a naopak tím větší je zátěž překyselením, neboť nepoužitelné (neesenciální) aminokyseliny jsou neutralizovány hořčíkem, vápníkem a železem převážně z tělních zásob, pokud není přítomna intenzivní respirace. Vpodstatě z toho plyne, že pro každého člověka existuje jen jedno optimum co se příjmu bílkovin týče a odchylka do mínusu i do plusu je špatně. Mimochodem v absolutním množství vychází (většinou s ohledem na kapacitu plic, běžně prováděné činnosti, práce atd.) pro ženu bílkovin na talíři asi polovina oproti muži. Pokud žena jí bílkovin „stejně“ jako muž, kope si hrob.

  Je dobře zjištěno a zdokumentováno (a neexistují skutečně vědecky podložené pochybnosti), že člověk může zajistit dostatečný přísun aminokyselin v potřebném spektru z nejrůznějších zdrojů (jak živočišných tak i rostlinných a to i výhradně). Dokonce se zkoumala možnost syntézy (u člověka) aminokyselin ze sacharidů a tuků. Věc není zcela uzavřena. Je však známo, že metabolismus bílkovin je daleko složitější, než metabolismus sacharidů a tuků. Vedlejším efektem je jeho značná produkce tepla, která má stěžejní význam v různých zeměpisných pásmech. Tím lze snadno vysvětlit jak výživu s minimem bílkovin v tropech (chladí), tak i výživu Eskymáků (zahřívá).

  Chtěl bych důrazně varovat před podceňováním otázky bílkovin a zejména před trendem „nejíst maso“. Vlastní syntéza nezbytných aminokyselin organismem (ze sacharidů a tuků) je sice diskutabilní, ale zcela bez diskuse je věc, že při nedostatku výchozího „materiálu“ pro krvetvorbu si organismus bez zaváhání začne rozebírat vlastní tkáně, což je naprosto nežádoucí stav, o němž jsem se zmiňoval při řešení hladovek.

  Existují osvědčené a trvale uržitelné stravovací systémy bez masa. Já osobně dávám vždy přednost rostlinným zdrojům bílkovin, pokud to je jen trochu možné. Důvody neuvádím, protože podle mne neexistují. Prostě mi už dvacet let chutnají fazole. Když jsem si dělal rozbor, vyšlo mi, že pokud základ mé stravy jsou fazole a pšenice (neuvádím kvanta zeleniny), mám zajištěny všechny esenciální aminokyseliny. Trochu jsem se musel zaměřit na lysin, threonin a methionin, ale nebyl to problém. Za těch dvacet let se mi 2x neurodilo dost fazolí pro mne a nejbližší a tak jsem se skřípěním zubů musel jíst maso (Přece nepoložím život…). Stejně tak jím maso o Vánocích s ostatními a v hospodě na služební cestě (brr). Nevidím v mase problém, ale jaksi není pro mne dosažitelné v kvalitě, kterou bych si představoval. Z hlediska složení aminokyselin jsou asi nejzajímavější vejce, ale jen čerstvá (tuším, že threonin je za tři dny nedostupný). Mají totiž skoro přesně ideální složení pro člověka. Další zajímavý zdroj často deficitních aminokyselin je morek (ten je taky zdrojem velmi vzácného tuku omega3).

  Zdroje: Převážně díla Hermana Aihary a Michia Kushiho, jejichž myšlenky a životní filosofie mi byly svého času blízké a vpodstatě zůstaly dodnes, protože se v praxi dobře osvědčily. Bohužel oba už nežijí.

  Odpověď
  • Díky za velmi erudovaný rozbor. Pro mne jakožto chronickéo pochybovače je sice provokativní psát „podle většiny autorit“ nebo „Je nepochybné“ (to první z důvodu neuznávání autorit, to druhé protože na světě je nepřeberné množství možností všeho a všechny nejsou prozkoumány).

   To nic nemění na tom že jsi to popsal i pro mne jakožto pro laika pochopitelně a ještě jednou za to děkuji, je to velmi dobré shrnutí/korekce za naší diskusí. A dodávám, že jako milovníka fazolí s chlebem jsi mi vlastně potvrdil že jdu správnou cestou, i když tam přihodím i kousek klobásy.

   Odpověď
   • PS: To provokativní bez prosím s nadsázkou, jsem rád že jsi to napsal tak jak jsi to napsal.

    Odpověď
  • :) Ďakujem za príspevok. Inak tie vajíčka ma zaujali. Môžem ich jesť v akomkoľvek stave, ale najradšej surový žĺtok. Aj celé vajce so strúhankou napríklad :D. Manžel ako spevák ich pije celé surové len tak, ale to je aj na mňa veľa.

   Odpověď
  • Díky za info. Ještě bych doplnil jedno důležité téma a to je cholesterol, kdy ve skutečnosti cholesterol požívaný ve stravě nemá žádnou souvislost s hladinou cholesterolu v krvi (toho špatného, jsou dva druhy), a rizikové je naopak ten správný cholesterol ve stravě nepřijímat, protože pak si tělo v játrech jako nouzovku vyrábí samo ten špatný. Takže vajíčka, máslo, sýry jsou naprosto v pohodě a to nejlepší, co může člověk pro správný cholesterol udělat.

   ps. z cholesterolu se dělá strašák, ve skutečnosti je to substance, kterou tělo nutně k životu potřebuje

   Odpověď
   • za zly cholesterol mozu repkovy olej, margariny a pod. svinstva.

    Odpověď
    • Možno, ale repkový olej je určite oveľa viac v pohode, ako slnečnicový. Aj palmový je nebezpečný viac pre “ťažbu” ako pre organizmus človeka.

     Odpověď
     • popolvár 15.8.2019 o 19:05

      rozveď bližšie zdravotné riziká slnečnicového oleja, prosím.

      Odpověď
      • Dobre, takže zdroj bohužiaľ nemám. Mám to od švagra, účastní sa všelijakých kurzov na potravin. poradcu (na základe čínskej medicíny)- čítal som jeho poznámky. Viem, že to neobstojí argumentačne, ale ja od vtedy slnečnicový olej nekupujem. Takze rizika momentálne neviem. Zistím viac informácií, poprípade doplním.

       Odpověď
      • Slunečnicový olej je Omega 6. To samotné není až tak špatně, problém je to, Omega 6 tuků je ve stravě nadbytek. A to díky průmyslovému použití palmového oleje.

       Zdroj: Hana Zemanová, Bioabecedář

       Odpověď
   • Přesně tak – pro mozek, pro obnovu buněčných membrán…

    Odpověď
   • Cholesterol je dokonce obranny produkt vlastniho tela!
    Pri jakemkoliv poskozeni krevniho systemu – sten cev, zil, tepen .. je toto poskozeni „registrovano“ mozkem a jako protiopatreni se zvysi produkce cholesterolu, ktery ma za ukol „zhladit“ steny zil, cev a tepen, aby krev mohla snadneji proudit.

    Zdrsneni, ztvrdnuti ci jine poskozeni tepen je zpusobeno jinymi pricinami, na to je potreba individualni vysetreni… Zvyseny cholesterol jen prozrazuje, ze neco na krevnim systemu neni v poradku…
    Potlacenim produkce cholesterolu ruznymi tabletami (statiny) je pak v podstate oslabovani vlastni obranne funkce tela…

    Proto je hromadne predepisovani techto tablet bez individualniho vysetreni maximalne dobre jen pro farmaceuticky prumysl. Nekteri odbornici dokonce varuji, dlouhodobe uzivani statinu muze vest k bolestem svalu, v horsich pripadech k sedemu zakalu, porucham jater nebo treba i k cukrovce.
    https://www.focus.de/gesundheit/ratgeber/cholesterinsenker-arzt-erklaert-wem-sie-mehr-schaden-als-nutzen_id_10339639.html

    Odpověď
   • Nic nového pod sluncem , je to systematické narušování individuálního hledání MÍRY každého z nás ve stravování.Pak to jde snáze i v jiných životních projevech. Neustálá kaleidoskopizace – za svůj skoro sedndesátiletý život jsem u řady potravin zažil několik veletočů od absolutizace příznivého vlivu na lidský organizmus až po zaručenou toxicitu vždy a všude . Občas tomuhle výživovému koniášství podléhají i někteří kolegové a méně kolegyně tady v debatě . Je názor, a je přesvědčování . I tam existuje tvorba MÍRY a přejímání té „od vedle“ nemusí být vždy výhrou.

    Odpověď
  • popolvár 13.8.2019 o 20:27

   čo je morek?

   Odpověď
   • Kostní dřeň.

    Odpověď
    • popolvár 16.8.2019 o 14:16

     aha, takže „špik“, špikové hovädzie kosti na polievku…

     Odpověď
     • Ano, uvařený vyklepnutý, trochu osolit a s chlebem pochoutka. Je to živina bohatá na energetické látky, vitamíny, minerály, esenciální mastné kyseliny a lipidy. Její konzumace pomůže zlepšit mozkové funkce, udržet zdravé kosti, podpoří naši imunitu a urychlí proces hojení u zlomenin a úrazů.

      Odpověď
   • Hovězí vývar je výborný na polévku, ale poslouží také jako základ k řadě jiných pokrmů. Zejména pokud použijeme dnes pozapomenuté morkové kosti, které byly cenné pro naše předky.

    https://www.vitalia.cz/clanky/hovezi-vyvar-k-cemu-je-dobra-morkova-kost/

    Odpověď
 12. Priatelia,budte zdravý ,nájdite si „čas“ a poznajte myšlienky tohoto vzácneho človeka…https://www.youtube.com/watch?v=Ohk8CXPpFvA&feature=share

  Odpověď
 13. Dávám pro kočkařské duše náhodou nalezené /po 6 letech / video s naší zachráněnou kočkou Mínou. Dnes je z ní doslova akrobat , chodí po hřebenu střechy chalupy , přestože při úrazu na jedno očko oslepla .
  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=27&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj7xZ_58PzjAhUWysQBHd92Arg4FBAWMAZ6BAgFEAE&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dm2a85z3KdSw&usg=AOvVaw3dwSvdHTSbePXTmrjTScwz

  Odpověď
  • Viem pochopit tych co daju utratit svoje zviera ako platit krestanske peniaze ak nemaju k nemu vztah(tym padom ani k sebe). Nam sa tiez kocur zranil tak, ze by to bez zakroku neprezil. Stalo to tisic euro zato nam ale krasne cisti prostredie domu aj problemove miesta na tele. Ini si robili srandu, ze mame najdrahsiu macku europsku na Slovensku. Zviera ti da vsetko takze toto je najmenej co mozem spravit.

   Odpověď
   • Ďakujem Vám obom za pozitívne myšlienky

    Odpověď
 14. Čaroděj 10.8.2019 o 13:35

  Vážená komunito. Chci se na vás obráti o radu. Má žena je v šestém měsíci a diagnostikovali nám těhotenskou cukrovku. Má prosím nikdo zkušenosti a nápad jak podpořit tělo? Děkuji za pomoc, s láskou M

  Odpověď
  • Zkus si poslechnout toto. Sice jsem o pořady o cukrovce neposlouchal, ale o jiných problémech jsem toho naposlouchal dost a informací je v těchto relacích hodně.

   Sám sebe lekárom 141 – 2018-10-07 „Ako naozaj liečiť diabetes“
   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/sam-sebe-lekarom-141-2018-10-07/

   Sám sebe lekárom 138 – 2018-09-09 „Môj život s cukrovkou 1. typu“
   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/sam-sebe-lekarom-138-2018-09-09/

   Sám sebe lekárom 114 – 2018-03-11 „Ako liečiť cukrovku?“
   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/sam-sebe-lekarom-114-2018-03-11/

   Sám sebe lekárom 107 – 2018-01-14 Čo s cukrovkou ?
   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/sam-sebe-lekarom-107-2018-01-14/

   Sám sebe lekárom 99 – 2017-11-05 „Ako na cukrovku?“
   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/sam-sebe-lekarom-99-2017-11-05/

   Odpověď
  • osvedcila sa soda bikarbona, popripade caj gurmar, tekvica, melta(cigorka)… horciny na podporu pankreasu a pecene.

   Odpověď
   • Přidám ještě čaj, nebo ještě lépe výluh studenou vodou přes noc, z kořene pampelišky, a také z kořene puškvorce. Ten kořen puškvorce lze i vycucat, je tam toho nejvíc.
    Po ránu, na střídačku každý den jeden z nich vypít.

    Podrobnosti o bylinách si najdi a prostuduj. Nedávno tu někde byl odkaz na uložené soubory na uložto, třeba zde (https://ulozto.cz/hledej?q=l%C3%A9%C4%8Div%C3%A9+byliny), ale je tam toho i více.

    Odpověď
  • popolvár 10.8.2019 o 21:13

   konzumovať paradajky, paradajky a paradajky – čerstvé aj tepelne upravované – mám to overené v praxi na pacientovi s cukrovkou: ak s konzumovaním múčneho sladkého jedla (napr. slivkové knedlíky, alebo lekvárové pirohy) skonzumoval aj paradajkovú polievku (ale nie z pretlaku a trochou opraženej múky a cukrom, ale z čerstvých alebo zaváraných rajčiakov (recept: na masle alebo olivovom oleji krátko opražiť trocha na drobno pokrájanej papriky, mrkvi, póru, pridať trocha hnedého cukru nech skaramelizuje, zaliať drvenými/krájanými paradajkami čerstvými alebo konzervovanými, pridať trocha solčanky a bazalky, trocha čili, krátko povariť a rozmixovať, prípadne ešte dochutiť…), tak sa cukor udržal v norme napriek konzumácii sladkého. Viackrát kontrolované – meranie vždy potvrdilo pozitívny vplyv paradajok.

   Odpověď
   • a nestacil by normalny olej,mne obracia vnutornosti ked citim olivy

    Odpověď
    • Který je „normálny olej“ ?

     Odpověď
    • Oracle 911 10.8.2019 o 22:15

     Tak po tom skôr sadlo…

     Odpověď
  • Nekompromisním řešením cukrovky obecně je přechod na makrobiotiku, která ji vyléčí s vysokou efektivitou. V šestém měsíci těhotenství bych to však neviděl jako reálné. V tuto chvíli bych určitě doporučil okamžitě využít moderní medicínu a v nutném případě i nějakou formu inzulínové léčby. Je nanejvýš vhodné neztrácet ani den. Kontrolovaná(!) těhotenská cukrovka nemívá tragické následky, ale rozhodně nejde o žádoucí stav pro matku ani dítě. Hlavně je třeba pochopit, že je to signál k zahájení změny ve stravování. Tato (myšleno v plném rozsahu) změna však musí přijít jindy, než ke konci těhotenství, protože se málokdy povede bez chyb. Ty by ve vaší situaci mohly být nebezpečnější, než donošení s kontrolou hladiny krevního cukru. Pokud byste chtěli přecejen situaci trochu (a bezpečně) vylepšit pomocí principu makrobiotiky, přikládám odstavec, kterým určitě nic nezkazíte:

   Jednoznačnou příčinou cukrovky je dlouhodobý jinový stav krve. Tehdy (krví příliš jinizovaná) slinivka postupně ztratí schopnost vyrábět účinný inzulín. Logicky je nutné v prvé řadě odstranit příčinu. Jinový stav krve může být způsoben více faktory. Mezi nejsilnější patří nízká hladina melatoninu (jde o poměrně složitou problematiku, která leží mimo rámec makrobiotiky). V případě zájmu bych dal patřičné odkazy. Ovšem protože se krev tvoří z jídla, je velmi efektivním opatřením omezení, nebo až vyloučení nejjinovějších monosacharidů a disacharidů (tedy jednoduchých cukrů) z přijímané stravy. Je však nutné je nahradit polysacharidy (tedy komplexními cukry, neboli škroby, jinak také uhlohydráty). V praxi to znamená omezení, nebo vyloučení řepného a třtinového cukru, medu, fruktózy (extrahovaného ovocného cukru), mléka a většiny mléčných výrobků (nemluvě o alkoholu, kávě, lécích a drogách). V přiměřené míře je možno ponechat jogurt a kvašené mléčné výrobky (pozor na obsah jódu v našich mléčných výrobcích – je téměř bez výjimky několikanásobně překročen). Ovoce (ne šťávy) z našeho pásma je přijatelné (nikoli však žádoucí). Při tomto režimu je třeba dbát na dostatečný přísun celozrnných obilovin ve vhodné formě (to jsou ty škroby). Pokud byste neměli možnost kvalitního chleba, v nouzi bych doporučil správně uvařený bulghur. Připomínám, že těžiště makrobiotiky spočívá zejména v kvalitní čerstvé zelenině.

   Odpověď
   • mozes viac napisat viac o “ Mezi nejsilnější patří nízká hladina melatoninu (jde o poměrně složitou problematiku, která leží mimo rámec makrobiotiky). V případě zájmu bych dal patřičné odkaz“? myslela by som, ze ked je vela jinu v krv, tak riesenim bude vyssia konzumacia masa a bielkovin ako jangovych surovin, nie je tak? obsah jodu v mloiecnych vyrobkoch je prekroceny? ved skoro vsetci maju nedostatok jodu (staci test natriet kusok koze povedzme na vnutornej strane zapastia jodovou tinkturou, skoro vsetkym sa vstrebe rychlo), cim to potom je?

    Odpověď
    • Nie je tak!
     V prvé řadě je třeba si uvědomit, že cukr v přebytku (tedy pokud jeho hladina v krvi vyvolá inzulinovou odezvu) jinizuje a překyseluje. Je to zřejmě (a možná nejen) tím, že inzulin je jang a dělá se z jangových surovin, které jsou přitom nenávratně spotřebovány. Tady skutečně platí princip, který naznačuješ v jiné souvislosti. O tom překyselování cukrem mám celou knihu, ale nedá se jednoduše naznačit podstata toho jevu. Dokonce jsou tací (Dr. Slimáková), kteří tvrdí, že cukr nemůže ovlivňovat pH, protože sám je neutrální. Nicméně každý se může sám přesvědčit, že přemíra cukru opravdu překyseluje. Uvedené doktorce nevěřím a mám svou vlastní unikátní hypotézu, která mne přivedla ke striktnímu vyloučení cukru, jak jsem zde již dříve naznačil.
     Rovnováha Jin-Jang se v principu dá docílit způsobem, který naznačuješ, ale maso a většinu bílkovin bych k tomu nepoužil, protože také překyselují. K čemu Ti je pak vyladění Jin-Jang, když máš při tom překyselení? K ničemu! Navíc překyselení blokuje schopnost organismu dosáhnout rovnováhu. Tudy cesta skutečně nevede. Mimo sóju (která není bez problémů) dalším zásaditým (ale spíše neutrálním) zdrojem bílkovin jsou kvalitní fazole, ale kdo je má? Schůdná cesta je tedy jen v omezení jednoduchých cukrů. Bezpečný způsob je pak konzumace škrobů, ze kterých si organismus sám štěpí cukry tak, že nedochází k inzulínové odezvě. Toto je vlastně podstata makrobiotiky.

     Podle mých zjištění daleko nejefektivnější řešení jak přebytku Jin, tak i překyselení je melatonin. Jeho účinnost je neporovnatelně vyšší, než jakékoli čarování s potravinama. Nejsem chemik, ale tuším, že existuje úzká souvislost mezi kyselostí a volnými radikály. Vím, že melatonin je snad nejsilnější antioxidant v lidském těle (https://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2008/02/12.pdf). Cituji:

     „Melatonin je silný zametač volných radikálů, silnější než vitamin E. Melatonin přímo likviduje vysoce toxické hydroxylové radikály a ostatní radikály s kyslíkem. Navíc melatonin vykazuje další antioxidační aktivitu – zvyšuje hladiny několika antioxidačních enzymů včetně superoxid dismutázy, glutation peroxidázy a glutation reduktázy a současně inhibuje prooxidační enzym syntetázu oxidu dusnatého. Melatonin je tedy dle výsledků na zvířatech fyziologický antioxidant (6).“

     O tom jódu vím teprve nedlouho, ale asi se tomu dá věřit (http://leva-net.webnode.cz/products/chronicka-otrava-jodem/). Není to jen z tohoto zdroje. Tvrzení, že nám všem chybí jód, již neodpovídá realitě. Mé zkušenosti s mlékem to potvrzují. O tom testu jsem slyšel, ale nedělal jsem si jej, protože mám jiné metody. Navíc organický jód a anorganický nejsou stejné co do účinku v organismu (a ví se proč).

     Odpověď
    • popolvár 11.8.2019 o 20:14

     v podstate v krátkosti to, čo uviedol Boris: Chybou súčasnej medicíny pri liečení cukrovky je to, že striktne vylučuje z potravy všetky cukry aj tie zložité – škroby a tlačí pacientov do nadmernej konzumácie bielkovín, predovšetkým živočíšnych. Avšak to potom kvôli nevyváženosti tvorby inzulínu a zníženej schopnosti organizmu regulovať hladinu glukózy v krvi vedie často k hypoglykémii a jej následným „hasením“ pohotovostným cukríkom do pusy.
     Pravdou je to, čo vraví Boris: jednoduché cukry – mono- a disacharidy s rýchlou stráviteľnosťou a vstrebateľnosťou, spôsobujúcou glykemické šoky, nahradiť pomaly sa tráviacimi polysacharidmi – škrobmi a vlákninou – vtedy je prestup rozštiepených monosacharidov do krvi pozvoľný…, teda u cukrovkára žiadúci.
     Inak tie paradajky, čo som vyššie spomínal sú v čerstvom stave zásadotvorné.

     Odpověď
  • byliny bych v těhotenství neužívala,ty je dobré brát než žena otěhotní.Při těhotenské cukrovce , bych přešla ,převážně na zeleninovou stravu,já zeleninu nastrouhám,potom orestuju na oleji a přidám Ume ocet,kombinuji s různými přílohami,popřípadě s kvalitním masem.Manželovi je 76
   má cukrovku druhého typu,tak mu peču Irský chléb,ze špaldové mouky,kterou kombinuji s pohankovou ,cukr má v normě a to si dá i pivo . V těhotenství bych rozhodně nepila kávu a žádný alkohol a při těhotenské cukrovce bych vynechala výrobky z klasické pšenice , je to jenom o tom si udělat čas upéct si chleba a uvařit,zabere to 1 hodinu času.

   Odpověď
   • Ume ocet je ten, který se používá do korejských jídel? Tam je potřeba ocet min. 78%, náš obyčejný se na to nehodí.

    Odpověď
    • Ume ocet se dá koupit v prodejnách se zdravou výživou ,pozor je dost slaný a tak se ho do zeleniny dá jenom trochu a zelenina se nesolí.

     Odpověď
     • zelenina by se měla jíst vždy čerstvě orestovaná do polotvrda.,ohřívaná zahnívá ve střevech.

      Odpověď
  • Zajímavou bylinou je řepík lékařský. Je spíš znám svým hojivým působením na vnější poranění, ale i na trávicí trakt, či zanícené sliznice. Měl by mít i pozitivní vliv na regeneraci Langerhansových ostrůvků ve slinivce, které jsou odpovědné za produkci inzulinu.

   Další čaj, který by mohl pomoci, je odvar z borůvčí – nať, ne plod. Látky v něm jsou schopné vyrovnávat rozkolísanou hladinu krevního cukru. Zároveň čistí krev.

   S oběma čaji by neměla mít problém těhotná žena.

   Odpověď
   • Řepíkový čaj piji každý den a paráda. Při posledním laboratorním vyšetření všechny výsledky v normě. Doktorka byla překvapena.

    Odpověď
    • Čaroděj 11.8.2019 o 17:00

     Děku Vám za velikou pomoc a přeji všem mnoho štěstí a tvůrčí potenciál

     Odpověď
     • popolvár 11.8.2019 o 20:18

      ešte jedna vec: nech je žalúdok večer o ôsmej už prázdny, takže večera najneskôr o 18:00. Neskôr totižto slinivka brušná má podľa orgánových hodín fázu útlmu – „spí“, a jej prebúdzanie zo „spánku“ neskorými večerami ju vysiľuje a spôsobuje cukrovku.

      Odpověď
  • To by chcelo jest asi ako hlavne jedla salaty zo zeleniny. Na detox asi nie je vhodna doba ked je tehotna. Treba jest vela ovocia. Fruktoza v ovoci nevyvolava inzulinovu reakciu. Je to priamy zdroj energie. Fruktoza posobi zasadito. Treba minimalizovat skroby,lebo tie su najsladsie jedlo co sa tyka inzulinovej reakcie. Je to poskladana glukoza do retazca a je sladsia ako akekolvek ovocie. Vyhybat sa sacharoze ale jest iba jednoduche cukry v ovoci. Malo tukov a iba tepelne nespracovane. Mozno orechy naklicene semena. Posilnit si nadoblickove zlazy bylinami typu sibirsky zensen,ho shou wu, ashwaganda. Tulsi. Schisandra. Atd. Tie su zodpovedne za spracovanie cukrov. Vela zdaru

   Odpověď
   • Doporučovat málo tuků, ještě k tomu těhotné ženě, je nesmysl par excellance, tuky je naopak třeba jíst ve správné míře, jde jen o to, kvalitní tuky. Jíst málo tuků je cesta akorát tak do rakve. Tyhle rady, já bych je nazval až extremistické, možná někomu konkrétnímu pomůžou, ale někdo jiný si tím může pomoct leda tak na jipku.
    Stejně tak je hovězí rada doporučovat těhotné ženě vyhýbat se bílkovinám, to snad jedině kdyby chtěla uškodit svému dítěti.

    Odpověď
    • Jest bielkoviny je mytus. Telu staci malo aj v pripade tehotenstva.Materinske mlieko obsahuje 0.8 percenta bielkovin . tukov nejakych 3 percenta a cukrov okolo 8 percent. Co sa tyka tukov tak mozno jest kokosovy olej ak treba ale jest tazke jedla neprospieva plodu ani matke. Moze jest orechy najlepsie macane vo vode aby sa zbavili antizivin ak treba.

     Odpověď
     • Pro mě to mýtus není. Roky jsem maso nejedl, i bílkovin méně, pak jsem začal občas jíst kvalitní maso a cítím se celkově lépe, tělu to chybělo. To co píšeš ty sice platí, ale jen pro někoho, neplatí to obecně.

      Odpověď
      • A prečo si nejedol syry, mlieko, vajcia, strukoviny, tofu a sójové mlieko?
       Je mi jasné, že ak má GP v zrýchlenom móde zo zdravotného hľadiska stabilizovať a trochu skvalitniť populáciu strednej Európy; resp, ak sa má v Európe zhoršiť klíma, ktorá bude následne negatívne vplývať na pestovanie plodín – tak na nejakú vegánsku a možno čiastočne i vegetariánsku stravu sa bude musieť nakydať kopec špiny a celkovo zabudnúť, a znova sa bude propagovať heslo: kto konzumuje mäso, mlieko a syry, tak má sily. :)

       Odpověď
       • Tento svet je vážne jedno sku… miesto, obzvlášť pre idealistov v pasci, ako som ja.

        Odpověď
       • > A prečo si nejedol syry, mlieko, vajcia, strukoviny, tofu a sójové mlieko?

        Jedl, kromě tofu a podobných sójovin.

        Odpověď
        • Oracle 911 12.8.2019 o 19:39

         A preto sa z teba nestal „soyboy“ (kto chce nech googli). ;)
         https://www.youtube.com/watch?v=FTSvLKY7HEk

         Odpověď
         • Oracle 911 12.8.2019 o 19:51

          A niečo na toto téma:
          https://www.youtube.com/watch?v=az352YaZNM0

          Odpověď
         • To by som tej sóje musel zožrať na kilá denne.

          Odpověď
          • Oracle 911 12.8.2019 o 22:43

           Daktorí z tých „mužov“ zjedia tak ekvivalent minimálne kila.

           Odpověď
         • A prečo by som mal veriť kadejakým pravicovo-konzervatívnym ideológom, ako je napr. Peterson alebo Watson?
          Obzvlášť keď viem, že ich dnes pretláčajú globalisti, ktorí na západe znova vsadili na pravicový konzervatizmus, aby tým vytlačili liberálov a uchovali súčasnú koncepciu globalizácie podľa biblických princípov, či už s judaistami alebo bez?
          Je vôbec možné vybudovať na Zemi takú spoločnosť, v ktorej by človek nemusel zotročovať zvieratá kvôli potrave a práci, v ktorej by ich nemusel zabíjať, a pritom by zdravo žil?
          Ja by som bol ochotný vzdať sa konzumácie živočíšnej stravy z osobných sveto-názorových a filozofických dôvodov, aj keď by som následne nebol úplne zdravý.
          Lebo k čomu by mi bolo dokonalé zdravie, ak by som zároveň nebol aj vnútorne šťastný?

          Odpověď
          • „Ja by som bol ochotný vzdať sa konzumácie živočíšnej stravy z osobných sveto-názorových a filozofických dôvodov, aj keď by som následne nebol úplne zdravý.“ souhlasím. Jen se k tomu dopracovat.

           Odpověď
          • Ani KSB nemá presnú predstavu o tom, akoby vlastne mala normálna spoločnosť v týchto aspektoch vypadať.
           A vypadá to, že ani Tvorca konkrétne odporúčania a rady neposkytuje.

           Odpověď
          • Oracle 911 12.8.2019 o 22:50

           https://pastebin.com/VKGtF6P7

           Odpověď
           • Proč? Má celkem relevantní argumenty k diskusi, alespoň z mého pohledu. Jsou to otázky které mne samotného trápí.

            Odpověď
            • Oracle 911 13.8.2019 o 13:55

             Nejde o relevantnosť, lebo otázky sú relevantné len to tapetovanie môže mať opačný účinok, ako to zamýšľa.

      • souhlasím s Hoxem,také jsem nejedla maso a nyní ,když ho znovu občas jím se cítim lépe,ale kupuji ,pouze kvalitní maso v létě ho jím méně,jim více ovoce a zeleniny.V zimě nedokážu sníst rajče ani čerstvou okurku,to dělám hodně polévky a víc jídel s masem a nepovažuji ani knedlíky se zelim a vepřové za nezdravé jídlo ,ale v létě bych ho nemohla to radši brambory s máslem, pažitkou a vychlazeným kysaným mlékem.

       Odpověď
       • Najskôr bude rozdiel medzi jesť mäso a občas jesť mäso.
        Mimochodom, ja tiež občas a v menším porciách jem mäso, ale že by som sa cítil nejako bohvieako skvele, tak to bohužiaľ nemôžem potvrdiť.
        Stále pri tom s pocitom viny myslím na to zabíjanie zvierat, a na to, že ja osobne by som to nedokázal.
        Nechápem, ako to tí druhí vôbec dokážu?
        Už úplne stratili všetku Ľudskosť?

        Odpověď
        • Jestliže Bůh udělal biosféru tak, že se zvířata navzájem zabíjejí, proč by nemohl člověk jíst zvířata? Kdyby v přírodě neexistoval koloběh zabíjení, tak by brzy vše zkolabovalo a zemřelo by vše živé.

         Odpověď
         • Ale to predsa nie je jasný dôkaz, že človek má zvieratá zabíjať.
          To potom by sme sa tiež mohli pýtať, že keď sa zvieratá medzi sebou prirodzene kántria, tak prečo by sa nemohli aj ľudia, a pod. otázky.

          Odpověď
          • Jasný důkaz .. to je těžké. Důkazem by mohlo být třeba to, že žakudky známých býložravců vypadají jednoduše jinak, než ty lidské. Na druhou stranu je (alespoň pro mne) naprosto jasné, že božím Záměrem jistě není lidská společnost provozující jatka ..
           Zatím si sám neumím odpovědět.

           Odpověď
           • Neporovnavaj cloveka s bizonom. Porovnaj ho s primatmi a vyjde ,ze clovek bol povodne fruktarianom.

            Odpověď
            • To jako kvuli Adamem „ukradenemu“ jablku ?

            • Ale primáti, napr. šimpanzi sa živia mäsom. S obľubou lovia menšie opice.

            • Co má společného jídelníček primátů s vyvozováním něčeho o člověku?

           • čas neexistuje a vycházím z předpokladu že Bůh víceméně věděl čím si Člověk projde když tuhle hru spustí, podle toho i trávící trakt schopný se přizpůsobit obojímu +- mutace a degenerace.

            Odpověď
         • Clovek je primat. Primati opice jedia hlavne ovocie podla dostupnosti v prirode. Takze aj ludia su povodne fruktariani. A sucasna varena strava a maso zacal clovek asi kvoli migrovaniu do chladnych oblasti alebo zmene klimy. Je to ale na ukor zdravia a dlzky zivota.

          Odpověď
          • Člověk není primát.

           Odpověď
          • Putinovec 13.8.2019 o 1:22

           Primáti sezobnou všechno.

           Odpověď
           • Orangutani a gorily nie.

            Odpověď
            • Oracle 911 13.8.2019 o 11:06

             Ale oni jedia hmyz…

            • 2-3 petcenta hmyzu.

            • Oracle 911 13.8.2019 o 19:45

             Mirko, pointa je, že oni prijímajú živočíšnu potravu…

            • V poriadku. Ak je to naozaj tak ze musia kvoli niecomu co nedostanu z rastlinej stravy alebo su len nuteni alebo pohodlny kvoli nedostatku nejakych specialnych rastlin.

           • clovek je , zviera zerie

            Odpověď
          • Náš najbližší – geneticky – šimpanz samozrejme je mäso. A to dokonca najmä z iných druhov opíc, ktoré prosto uloví. Nadôvažok – je to kanibal. Pokiaľ sa pobijú dve svorky a zabijú nepriateľa, tak ho prosto zožerú. Samozrejme jedia AJ ovocie. Sú to všežravce, ako aj človek.

           Odpověď
           • Hej simpanz ano. Ale len velmi malo. Okolo 6 percent. Ale ktovie preco to robi. Mozno iba zabije to zviera a vypije im nejake tekutiny ktore mu chybaju. A je to maso surove. Clovek keby bol vsezravcom tak by nemusel maso varot. Orangutan a gorily nejedia maso.maximalne malo hmyzu.

            Odpověď
            • ale človek nemusí mäso variť a ani to vždy nerobí. A správne, orangutany a gorily jedia hmyz a nezjedia ho málo. Prosím Ťa jedz si čo chceš, ja Ťa nebudem presviedčať. Ale nepresviedčaj nás tu, že človek nie je všežravec – tak isto ako aj opice, ľudoopi, medvede, všetci sme všežravci. Je to naša obrovská výhoda oproti bylinožravcom (s úplne inou stavbou chrupu a tráviacej sústavy) resp čistým mäsožravcom, ktorých je veľmi málo. Pripadám si ako v škole na prvom stupni. :)

            • Cital som teoriu o opiciach,ze bezchvostove opice vznikli z cloveka ,ked sulozil zo zvieratami. Podla tejto teorie by simpanz a gorila vznikli z cloveka.

            • Putinovec 14.8.2019 o 0:29

             Mirko,co takhle nechat ostatní lidi,ať si otázku vlastní výživy každý vyřeší dle vlastní letory.Tohle téma začíná připomínat greténizmus.
             To nasazení při prosazování agendy fuj maso jde v kolejích fanatizmu.

           • „genetická blízkost“ je záludný pojem, prase domácí je člověku stejně geneticky blízko jako šimpanz.

            Odpověď
        • To je spíš zvyk zažitý od dob potřeby, a nebo domnělá potřeba spojená s výchovou. Principiálně si myslím že nejíst maso bude správná cesta, a jíst maso není vyloženě nesprávná cesta.

         Ovšem výzkumy toho Ruského lékaře a jeho studie dvou typů trávení hovoří sám za sebe, a směřuje přímo k surové rostlinné stravě. Pokud je u nás ještě možné abychom si po desítkách let stravy živočišné zvykli.

         Na straně druhé živočišné bílkoviny z vajec dobře chovaných slepic nebo mléka dobře živených krav zvířata netýrá a potřeby těla uspokojuje pohodlně.

         Odpověď
         • > Na straně druhé živočišné bílkoviny z vajec dobře chovaných slepic nebo mléka dobře živených krav zvířata netýrá a potřeby těla uspokojuje pohodlně.

          Ale čo potom s takou kravou?
          Akým spôsobom sa o ňu starať?
          Ako o domáceho maznáčika, alebo ju ešte predtým, než úplne zostarne, pragmaticky zabiť, aby sa jej ostatky dali zúžitkovať.
          Avšak stále mi nie je jasné, ako by mal vypadať ten pravý ideál a smer, ktorým by sa ľudstvo malo uberať, že či by mali domáce zvieratá úplne zaniknúť alebo nie.

          Odpověď
          • Myslím že to je na nás. Principiálně hledám někde mezi tezemi:
           - Bůh stvořil přírodu aby Člověku byla k žití (jaké to žití bude je podle mne částečně na nás)
           - Co činíš tomu nejmenšímu činíš svému Bohu

           a mezitím je třeba hledat podle svědomí. Proto jsem zvolil takový smířlivý neutrální tón.

           Ovšem historicky se přikláním k výkladu historie takovému, že na počátku když Bůh stvořil Zemi a Člověka na ní, nebylo tu potřeby zabíjet a zvířata měla jiný smysl, nebo ho ztratila a zanikla jako druh. Tehdy bylo zabíjení zvířat v malém v rámci dopuštění a ve velkém za, ale to je jen můj odhad. A po jakési katastrofě bylo potřeba aby se lidé odstěhovali nebo žili tam kde nerostou rostliny, a posunuly se hranice dopuštění tak že zabíjení zvířat se stalo objektivní nutností k přežití, a v rámci dopuštění se ocitlo i průmyslové zpracování zvířat v tak otřesných podmínkách v jakých ho vidíme dnes. Doba pokud nedojde na další katastrofu přijde taková jaká byla a opět nebude zabíjení zvířat třeba, no na druhou stranu když si někdo bude chtít vychovávat děti v tom že je to normální tak prosím, ale pochybuji že to bude standardem většiny. Nevím co moje tělo udělá když nebudu dlouhodobě jíst maso, ale vím co dělá když ho chvíli nejím a potom je mi celkově lépe, stejně jako když ho jím převážně tak je mi celkově hůře.

           A není to jen o době. Přeci se kvůli tomu nepřestěhují celé národy. Třeba Inuité neboli Eskymáci, ti nemají jiné možnosti a jsou čistě loveckým národem z objektivních příčin. Ale také podle toho k masu a zvířatům většinově přistupují jak popisuje například Angaangaq a jsem přesvědčen že potom i dopady konzumace masa na lidské tělo jsou zcela odlišné, jakožto i jejich trávící trakt i duchovní přístup k takové potravě a jejímu zabíjení.
           https://muj-antikvariat.cz/kniha/roztavte-led-v-srdcich-angaangaq-2011

           Například zajímavé bylo pojednání které jsem četl o tom, kolik lidí by přestalo jíst maso když by na vlastní oči viděli průmyslový chov dnešní doby a například takovou bourací rampu na krávy v akci, a kolik z nich by bylo schopných přejít na vlastní zabíjení zvířat na maso. Jestli si to pamatuji dobře ze studie vycházelo že výsledkem by bylo cca 20% masožroutů a zbytek vegetariáni, a velmi rychlé přizpůsobení trhu takovým požadavkům.

           Odpověď
           • Ano,a kdyby zvířata ještě uměla mluvit,nebo bychom jim rozuměli,nebylo by to pravděpodobně ani těch 20%.

            Odpověď
           • Mám kolegyňu, cca 6 rokov veganka. Tá má syna, ktorý je veganom od narodenia. Aj ja mám syna v úplne rovnakom veku, ako chlapec vegan.
            Nebudem brať na zreteľ mentálne schopnosti môjho chlapca a malého vegana (lebo každé dieťa je iné, ťažko to porovnávať – ale chlapec vegan dostal odklad v nástupe do školy). ALe najmä fyzycké „vlastnosti“ oboch chlapcov. Môj syn je v rámci rovesníkov menší, ale oproti kolegovi veganovi je to prosto OBOR. Chlapec vegan je neskutočne drobný, maličký oproti rovesníkom pozadu vo všetkých aspektoch. A to má rodičov veľmi vysokých. Matka je odo mňa o hlavu väčšia a otec o dve :).

            Odpověď
            • Problém vidím vo všeobecnosti inde. Vegetarián či vegán … pokiľ vie čo robí, je to OK. Problém je, že kto naozaj vie čo robí a čo jeho telo potrebuje? Robí si rozbor stopových prvkov či dôležitých živín a vie si to nastaviť pomocou stravy? Mám kamarátku, , už roky nejedla mäso …. dostala sa k lekárovi lebo bola slabá, začala mať problémy so zdravím. Doktor jej nariadil mäso, už je v pohode. Tým nechcem povedať jedzte mäso. Ale ak to nevychádza z Vás, nežijete svojim svetonázorom každú sekundu svojho života, veľmi pravdepodobne máte problém …

            • Já bych řekl jezte maso v rozumné míře, pokud si to tělo žádá a máte na něj chuť, tělo ví, co potřebuje.

            • Ale tu nejde o kolegyňu, Dujko, je to riadne stavaná žena, ktorá sa rozhodla prejsť na veganstvo v dospelom veku, ale o to malé dieťa, ktoré môže mať v dospelosti veliké problémy. To nemá na výber, je len to, čo mu dá matka. Viem, že veganské deti v dospelosti mávajú problém s nedovyvinutými kosťami a tu to prosto presne odpovedá. To dieťa je na svoj vek veľmi maličké. Nerastie. Matka podľa môjho názoru v tomto prípade je typický iniciatívny blbec. Tu vidím veľký problém, v podstate by sa dalo povedať, že to je zasa ničenie budúcej generácie len z inej strany (myslím toto vtĺkanie do hláv, že je normálne, aby matky nedávali deťom živočíšne bielkoviny).
             Hox má pravdu.

            • Oracle 911 13.8.2019 o 9:29

             @Hox
             Rýpavá otázka: čo je rozumná miera?

            • Veganstvi se mi už zdá mírně za hranou,věřím,že nějaké dítě muže mít určité problémy,to by měli ohlídat hlavně rodiče,je to jejich zodpovědnost.Mně osobně jde hlavně o to maso.Například mít doma pašíka,někdo mu dá i jméno a pak ho zabije a sní a přitom se může najíst dosyta čeho chce,se mi zdá naprosto zbytečné.Podle mně tudyma prostě cesta k Lidství nevede.Už to,že kvůli mně nemuselo zemřít žádné zvíře,je velmi posilující. Mám z toho prostě dobrý pocit.

            • Sonice, hovoril so vo všeobecnosti že v čom je hlavný problém vegánstva či vegetariánstva. V Tvojom príklade samozrejme súhlas, chúďa dieťa ktoré nemá na výbe. Na 2 strane to ukazuje na fakt že Tvoja kolegyňa spadá tiež do kategórie o ktorej som písal. Ktorá zjavne nevie, čo robí. A to napriek tomu, že to robí celý život.

            • To je individuální.

            • Oracle 911 13.8.2019 o 10:20

             @Hox
             Práve sem som mieril.

            • Ori: rozumná miera: 0,8-1,2 g bielkovín na kg živej váhy. Záleží na potrebe a spotrebe daného jedinca s tým, že kojacia mama, alebo horník bude mať spotrebu k 1,2g oproti kancelárskej práci, ta pôjde k 0,8 g.

            • To je tak.keby sme boli vsezravci od prirody,tak by sme si prirodzene pochutnavali na surovom mäsku. Ale kazdy ho ma rad iba pecene. Takze je to prisposobenie si ludskemu telu tazko stravitelnej stravy varenim. to plati aj na obilie,zemiaky,strukoviny.jedina prirodzena strava v prirode pre cloveka je ovocie.

            • Čísly bych neházel, souhlasím s Hoxem, že to si musí určit každý individuálně. Nejde kázat „jezte maso“ ani „nejezte maso“, obojí je blud.

             Já si jen myslím že brzy (z hlediska NF procesů) přijde doba kdy lidi nebudou jíst maso (desítky, max stovky let), ten trend tam spěje.

             S tou chutí, potvrzuji na sobě. Tělo si skrze chuť, pokud není vyloženě narušené, řekne co potřebuje. Od toho „chuť na něco“ je. A rozumná míra? Tolik kolik potřebuješ aby chuť zmizela, při kvalitní metodě stravování (jíst pomalu, žvýkat dlouho). Určitě při chuti na maso není třeba shltnout čtvrtkilový steak, ani při chuti na brambory jich sníst řádku.

            • Mirko, my sme všežravci, je jedno čo ku tomu napíšeš, taký je fakt. Máme zostavu zubov ako všežravci aj zostavu tráviaciu ako všežravci. Inak to nebolo a nebude. A surové mäso je fajn, najmä vo forme tataráku, alebo kvalitnej domácej klobásy. Je to otázka chuti. Kopa zeleniny je stráviteľnejšia pre nás vo varenom stave, lebo surová nerobí dobre. Obilie detto.
             Keď už sme u tých čísiel – ja mám čísla rada :D. Tak zdravá miera cukru pre človeka na deň (hovorím o cukre, nie sacharidoch) je 0,5 g na kg živej váhy. čiže to sú dva banány denne a končíš. Takže pokiaľ by sme mali svoje potreby bielkovín, tuku a sacharidov naplniť ovocím, jedli by sme naozaj veľmi nezdravo.

            • Mirko: nesouhlasím. Odmalička mám rád syrové brambory, syrový květák, papriky, mrkev, a mnoho dalšího co není maso a není ovoce. Myslím že nesprávně vycházíš z toho že jsme primáti alias blud započatý u darwina dodnes nepotvrzený ničím jiným než dvouma nohama a rukama.

             Syrová zelenina je pro člověka velmi dobře stravitelná, výživná, často vyloženě léčivá viz zelí.

             S tím masem víceméně souhlasím, i když asi jsi nikdy nejedl dobré hovězí za syrova. Považuji to za animální přežitek, ale když je dobré hovězí, je chutné i neochucené (ta(r)tarský biftek). Čili souhlasím že není dobře stravitelné, ten puch ze stolice to celkem dobře potvrzuje, ale chuti se to nepříčí.

            • Sibiřské národy konzumují syrové maso, říká se tam, kdo nejí syrové maso, ten tajgu nepřežije.

            • Tím se vysvětluje Tartarský biftek :-) vida, další pozůstatek po Tartarech :-)

            • Mirko,
             keby zvieratá vedeli mäso piecť, tak tiež by to asi robili. To, že si ľudia tepelne upravujú mäso, je skôr praktická vec… Je mäkšie, chutnejšie a tepelná úprava zabije parazitov.

             Osobne mám odskúšané, že chuť sa dokáže prispôsobiť. Ak dlhší čas ješ niečo, čo nie je dvakrát chutné (napr. lebo musíš), tak po nejakom čase ti to začne chutiť. Ak by sa ľudia vrátili k surovému mäsu, tak by im časom znova zachutilo. Len väčšina ľudí je už veľmi rozmaznaná kulinárskou mágiou, nie nadarmo vznikla fráza „nebíčko v papuľke“. Aj jedlom sa dá dopĺňať deficit šťastia v živote a stať sa na tom psychologicky závislý, špeciálne v súčasnej davo-“elitárnej“ spoločnosti.

            • eM: cital som teoriu,ze bezchvostove opice pochadzaju z cloveka zdegenerovanim sulozou so zvieratami.

            • Sonice: prepac. Neda mi to. Keby sme boli vsezrsvci ako medved, tak by sme mohli konzumovat travu ako medved.

            • “ Mirko 13.8.2019 o 21:39

             Sonice: prepac. Neda mi to. Keby sme boli vsezrsvci ako medved, tak by sme mohli konzumovat travu ako medved.“

             Že všechny druhy býložravců, resp. všežravců, resp. masožravců nekonzumují tutéž (!) rostlinou, resp. kombinovanou, resp. masitou potravu je zřejmé myslím i malému dítěti a to se nad tím nijak nepodivuje. Mirko prepáč, nedá mi to. To je jeden z nejnesmyslnějších argumentů za poslední týdny tady.
             PS: myslím, že medvěd zase nežere ředkvičky ..

           • https://www.lajkit.cz/zivotni-styl/item/422-indiani-odhaluji-pravdu-o-konzumaci-masa-o-ktere-bily-muz-z-dobreho-duvodu-nevi

            Odpověď
           • mozno pride ten cas ale v sucasnom strese a stale prehlbujucej sa globalnej krize su podstatnejsie zalezitosti ako preorientovat telo na vegetarianstvo, ktore je navyse prirodzene len v subtropickom a tropickom podnebi. ovela podstatnejsie je prave teraz prestat pouzivat plasty a vratit sa ku prirodzenym materialom lebo neviem ci to ocean a vsetci okolo daju… plast jeme, pijeme aj dychame. ale curakom je podstatnejsie co2

            Odpověď
            • Urcite nejde o to prehovarat ludi na vegetarianstvo. Staci znizit konzumaciu masa na minimum. (Resp. Si uvedomit ze telo to potrebuje minimalne) tie 10 miliard zvierat ktore ludstvo chova na konzumaciu by uvolnilo velke zdroje vody,pastvin na pestovanie ovocia.clovek by zil potom viacej podla bozieho planu a mohol by to byt silny ochranny proces,ktory by sa spustil+ vytvorilo by to vyvazenejsiu energiu k zneuzivaniu zdrojov planety technogenej sebadestrukcnej civilizacie.

            • Mirko,
             s týmto sa dá súhlasiť, a myslím že ľudstvo k tomu aj bude smerovať, aspoň v štatistickom zmysle.

       • Mám stejnou zkušenost

        Odpověď
        • Patří k Jana 21:24

         Odpověď
      • To je zaujimave. Neviem preco tvoje telo potrebuje maso. Mozno je to psychicka potreba,ktora sa prenasa na fyzicku uroven,ze sa citis potom lepsie. Ale ze by ti chybali aminokyseliny cisto fyzicky to sa mi nezda. Mozno ano ak si nemal dostatocnu pestrost alebo kvalitu stravy.

       Odpověď
       • jak si vysvětluješ popis dvou typů lidí podle jídelníčku? Tuším že jsem vícekrát četl o yin a yang typech, jedny lépe tráví živočišné tuky, jedny rostlinné, a promítá se to i do dalších složek např jedni lépe snášejí žitné pečivo a jedni pšeničné, atd.

        Odpověď
        • To som este nepocul. To asi vyplyva z rozneho vyvoja cloveka potom ako opustil svoju povodnu stravu co je ovocie podla mna. Jedna skupina sa geneticky oslabila jednym smerom,druha inym a tak znesu nieco lepsie a nieco horsie.

         Odpověď
         • Možná genetické pokusy GP a jeho předchůdců, zavádění do lidí animálních nebo cizích genů?

          Odpověď
     • S tým kokosovým olejom by som bol opatrný je to podobný sajrajt ako sója, to leda že si chce zabiť dieťa a sebe vyrobiť rakovinu.
      Je to podobné ako mikrovlnka je super ale čo z nej vyjde je len mrtvá hmota, ale zabezpečila rozvoj modernej medicíny keď dnes veľa ľudí ma problemy s trávením a vylučovaním, a tak gastro vyšetrenie + kolonoskopia je najväčší kšeft v nemocniciach.

      Odpověď
      • Malo isť pod Mirko 12.8.2019 o 13:38

       Odpověď
  • A samozrejme ziadne ludskemu telu nekompatibilne zivocisne bielkoviny mäso,mliecne vyrobky a vajcia.

   Odpověď
   • radit těhotné ženě aby radikálně změnila jídelníček je docela blbá rada. Každá změna jídelníčku je náročná na přizpůsobení, a přechod na stravu bez živočišných bílkovin je běh na rok i při ideálním průběhu. Těhotná žena potřebuje živiny a nepotřebuje extrémy na které její tělo není zvyklé. O většinu si koneckonců zdravé ženské těhotné tělo řekne samo, proto ty chutě u těhotných. Je-li problémem jen cukr, je hloupost začít řešit i problémy které tam nejsou, jde o to srazit cukr v krvi.

    Odpověď
    • Neviem sa vzit celkom do potrieb tela tehotnej zeny. Mozno ale ak zacne jest salaty napr. Z paradajok, papriky,avokada atd a zje toho dost,potom ak bude jest banany ,susesene datle, figy, jablka, broskyne atd tak chut na nezdrave maso ,vajcia syry a skroby bude mensia a telo si to bude pytat mozno nie kazdy den ale kazdy druhy alebo dlhsie a to je pokrok a nebude tym trpiet ani ona ani plod.

     Odpověď
     • no takto s tím souhlasit lze. Reagoval jsem hlavně na míru a konkrétní situaci o které jsi psal: „ziadne ludskemu telu nekompatibilne zivocisne bielkoviny“
      drobné omezení u těch které se živočišnými bílkovinami přejídají určitě neuškodí pokud není vynechána nebo radikálně omezena žádná složka potravy na kterou je tělo zvyklé/v tu dobu odkázané. Hlavně jde o to že těhotná žena určitě nepotřebuje žádné radikální výkyvy, kromě těch o které si řekne samo. Některým maso přestane v těhotenství chutnat samo, některé ho naopak začnou vyhledávat a jíst hovězí steaky které jindy nejedly, chuť zavelí.

      jana: ano tak to přesně znám z vyprávění nejedné maminky :) že bych taky proto nejedl rajčata?

      Odpověď
    • to můžu potvrdit,celé těhotenství jsem jedla rajčata a když jsem cítila uzené nebo salám obracel se mě žaludek ,nemohla jsem vůbec jít do řeznictví,kamarádka zase jedla pomeranče ,její syn dodnes nejí pomeranče a můj rajčata.

     Odpověď
   • ty zijes v tropickom podnebi, ze vies jest po cely rok len plody ovocia?

    Odpověď
    • Kiezby. Nie. Jem tak okolo 50 percent ovocia.zvysok zeleninu a skroby. Vynimocne mam kusok syra ked sa tomu neviem vyhnut. Ale samozrejme ta kvalita ovocia je o nicom v obchodoch.

     Odpověď
  • Moje žena ji měla obě těhotenství. V obou případech jen zkrouhla cukry a obecně zbytečná jídla bohatá na sacharidy, žádné extrémní diety, hlavně normální cestou srazit cukr a vyhnout se nutnosti podávání léků na srážení (ty nejsou moc zdravé, alespoň podle našeho názoru).

   Dařilo se bez problémů a bez extrémních diet. Celkem razantně (moje pozorování) na to měl vliv její stres. Při prvním dítěti byla v pohodičce a cukr šel po nálezu dolů hladce a šel bez problémů uhlídat, u druhého dítěte byla samý stres a šlo to velmi obtížně, cukr si lítal více jak chtěl než jak chtěla ona.

   Pravidelné měření cukru 3x denně a vlastní sledování které potraviny jí to nejvíce zvyšují, je to trochu individuální podle typu (a zvyku) metabolismu a kombinaci se zbytkem jídelníčku.

   Hlavně žádný zbytečný cukr, sladké, pečivo. Normálně jedla maso jako běžně, jen méně přílohy a více zeleniny. Vynechala i hodně sladké ovoce které cukr zvyšovalo. Zbytek jídelníčku výživný, aby mělo děťátko i ona z čeho zvládat zvýšené nároky na potravu, mléčné výrobky, maso, zeleninu, v celkem běžném poměru bez omezování kvantity.

   Jinak na snižování hladiny cukru v krvi je výborné kysané zelí, nedoporučuje se snad jenom pacientům kteří berou léky na ředění krve (kvůli trombóze).

   V obou případech dítě zdravé bez následků se kterými kvůli cukrovce straší doktoři. Největší stres ji udělali ti doktoři, kteří jí to podali tak jakoby po jednom dni vyšší hladiny cukru mělo mít dítě nedovyvinutý mozek, oči a podobné strašáky.

   Odpověď
   • a abych nezapomněl dodat, v obou případech po porodu cukrovka zmizela jak pára nad hrncem.

    Odpověď
    • V tomto konkrétním případě nemohu soudit, ale obecně dochází v součesné „moderní medicíně“ často k tomu, že přirozené (tedy i např. těhotenstvím) rozkolísání organismu uchopí zdravotnický byznys jako tu pravou chvíli pro svou diagnózu a legitimizaci zahájení (většinou nikdy nekončícího) kolečka „léčby“ (vždy ale ve formě polykání „osvědčených, moderních(drahých)“ pilulek) a dotyčný(á) pak již není nikdy schopen zjistit a ověřit, zda jeho obtíže jsou reálné nebo následek té „moderní léčby“. A ti „obchodníci“ nemájí vůbec žádný důvod mu takovou možnost prozradit.

     Odpověď
     • S tímhle se nedá než souhlasit, napíšu k tomu jednu informaci, kterou jsem zachytil před mnoha lety. Jak jsem koupil, tak prodávám, byl to názor nějakého lékaře který vyšel na alternativních zdrojích. Šlo o to, že tím jak se stále zlepšuje a zpřesňuje diagnostika, tak některé přirozené procesy v kostech dětí při růstu jsou chybně diagnostikovány jako rakovina kosti, a dítě je pak „léčeno“ na rakovinu, kterou nemá.

      Odpověď
     • obecně s tebou naprosto souhlasím, ale u cukru u těhotných jde o to že jsou opravdu problémy s vývinem tuším očního nervu nebo rohovky u děťátka, a dalších věcí, nepamatuji si přesně jen jsem si to tehdy hledal a uložil do rubriky „důležité“, na to jsou celkem obsáhlé klinické studie stručně např:
      https://www.abctehotenstvi.cz/txt/co-muze-zpusobit-tehotenska-cukrovka
      Nejsem fanda západního zdravotnictví ale toto celkem dá rozum, cukr je při vysokých hodnotách svinstvo téměř ve všech případech.
      Je jasné že je to supr metoda jak udat pilulky, případně jak dostat do vyvíjejícího se dítěte nějaké to svinstvo navíc, ale tam je to už na jednotlivé matce jak s tím naloží a zda se pokusí s tím něco dělat sama nebo zobe pilule.

      Druhá věc je že když je cukr vysoký před porodem mohou z toho být komplikace porodní s rizikem pro rodičku, a proto tu ženu před samotným porodem nadopují taky nějakou chuťovkou. A tam moc s doktorem smlouvat nejde. Čili samotné srážení cukru na normální hodnoty je dobré i pro předejítí další nežádoucí medikace lékařem.

      Jestli si pamatuju dobře, jsou tam samozřejmě klasické lékařské neduhy, a sice že každý lékař uvažuje hodnoty jinak, a na základě jiné kritické hodnoty předepisuje jinou medikaci.

      jardob: hraniční pro sledování byla hodnota někde kolem 5ti na lačno, 8 už byla kritická mez pro srážení.

      Odpověď
   • S tou vodou z kyslej kapusty máš pravdu. Niektorí diabetici takto dokonca švindľujú pred lekárom, ktorý im káže diétu, ale oni si doprajú a potom týždeň pred kontrolou zrážajú cukor vodou z kyslej kapusty. Lekár to ale aj tak zistí pri meraní glykovaných látok v krvi. Je to hĺbkovejšia metóda.

    O akých hodnotách cukru sa vlastne bavíme pri tehotenskej cukrovke? Každé laboratórium má svoje normy, ale normálna glykémia je približne okolo 5,5 mmol/l. (Ja cukrovku nemám, moja matka áno. Ale pri hodnote cca 4 mmol/l už cítim slabotu a pocit na odpadnutie aj ja. Občas sa mi to stane, keď ťažšie pracujem a zabudnem na jedlo. Takže si neviem predstaviť ešte nižšiu hodnotu, akú niektorí považujú akože za normál).
    Pri hodnotách cukru do 9-10 mmol/l by som žiadnu paniku nerobil, iba upravil stravu.

    Odpověď
  • Vôbec nerobte paniku zo zistenej cukrovky, celkovo celý proces diabetu je len obrovský kšeft, kedy lekári bez dlhodobého sledovania radi určujú diagnózu a tým si vytvárajú pacientov.
   Cele moje tvrdenie je založené na osobnej skúsenosti, lekár spraví rozbor krvi a moč a ak je hodnota nad 5,5 tak začnú pacienta strašiť že je v prvom štádiu cukrovky a už píšu lieky, ktoré to ešte zvýšia a za rok ste s cukrovkou 2. stupňa.
   Kedže mne to určili po závažnej chorobe tak som sa v tom trocha po-šprtal a zistil som že dok-tory nerobia porovnávací test minimálne 2 x po troch mesiacoch bez nejakých liekov.
   V prípade nejakých iných chorôb prebiehajú určité procesy v tele a tým je zvýšený počet bielych krviniek a tie dvíhajú glykémiu čiže cukor v krvi, obdobne aj v tehotenstve prebiehajú zmeny v tele a tie môžu dočasne dvíhať hladinu cukru v krvi, preto ten porovnávací test.
   Stačí ako tu niektorý odporúčali viac zeleniny a kvalitnej nie Tesco a podobne sajrajty ktoré ani boh nevie čím striekali alebo v čom to máčali kým to prišlo na pult.
   Žiadne sladené nápoje a balená voda ktorý ja by som ani svini nedal. Tuky radšej kvalitnú masť ako polosyntetické oleje, a olivový olej tiež nieje žiaden zázrak za 3,50 € 1 L.
   Proste všetko zmierou a hlavne sa nebáť stav mysli je velmi dôležitý

   Odpověď
 15. Blahopreji k vysledkum
  Ja to delam podobne, dle rceni,,drive byli dobri doktori a nedokonala technika a dneska je to,,vice versa,, samozrejmne s uvozovkami
  ,,nejlepsi doktor je kazdy z nas pri prumerne inteligenci a s pozorovacim talentem nebot nikdo nezna svoje telo lepe vy sami…i dobry lekar zavaleny bureaukratickymi prikazy, dotazniky ap. K tomu rodinne starosti na vas bohuzel nema tolik casu kolik by potreboval.
  Takze Mr. Popolvar at se dari,hlavne at tu lecbu prezijete a diky za sdeleni vasich poznatku s komunitou.

  Odpověď
 16. popolvár 9.8.2019 o 21:16

  Zhodnotenie pôsobenia prípravkov life vision.
  Osobná skúsenosť.
  Dlhoročný problém z dolnými končatinami: kŕčové žily v predkolení a na lýtkach, popraskané cievky a žilové zdureniny v členkoch a nártoch, zápal žíl, dermatitída na holeniach. Opúchanie a syndróm „ťažkých nôh“ po dlhodobejšom stání, sedení, šoférovaní, ktorý len čiastočne zmierňovali kompresné podkolienky.
  Výsledok po štyroch týždňoch aplikácie.
  „Konopný Tea Tree oil“ – perorálna aplikácia 4 dni 2 x denne 3 kvapky do vody (neodporúčali mi to, že to nie je v žiadnom prípade na vnútorné použitie – no ja som to cítil, že to tak mám spraviť)
  Každé ráno potieranie končatín od kolena dole Konopným Tea Tree olejom. Večer natieranie dolných končatín s „Cannabis cream 10% Cannabis oil“. Pri zvýšenej námahe, po výkone natieranie nôh s „Cannabis ice cream“.
  Perorálne: „Serapeptáza 250 000 IU“ 1 x denne 1 tbl ráno na lačno min pol hodiny pred jedlom. „Venorex“ 1 – 2 x denne 1 tbl po jedle.
  Výsledok po štyroch týždňoch: dermatitída je preč, koža sa viditeľne regeneruje. Rapídne očividné zlepšenie stavu jak kŕčových žíl tak drobných varixov – vidím to nielen ja, ale aj moje okolie. Ak normálny zdravotný stav je 100%, a na začiatku užívania produktov bol 0, tak teraz je to cca 60%.
  Syndróm „ťažkých nôh“ a opúchania je minulosťou a nenastal ani pri zaťažkávacej skúške 14 hodinového šoférovaniu auta – 1 100 km s krátkymi cca 15 minútovými „zikpausami“.
  Škoda, že som si neurobil fotky nôh pred začiatkom liečby.
  Predtým som bol v rozpakoch chodiť v kraťasoch, teraz si ich užívam…
  Ďalšie info poskytnem o mesiac.
  Doterajšie náklady na liečbu: 92€, z toho ešte som ani jeden produkt plne neminul, okrem jedného 30 ml Konopného Tea Tree oleja.

  Odpověď
  • Serrapeptáza aj mne veľmi výrazne pomohla, mojím príbuzným, ktorým som ju na základe vlastnej skúsenosti odporúčala, až tak nepomohla, možno to bolo u mňa v kombinácii s homeo liečbou. Týmto sa chcem znovu poďakovať tu prítomnému neznámemu diskutujúcemu, ktorý ma na serrapeptázu upozornil :) .

   Odpověď
  • bernardýn 22.8.2019 o 23:41

   Trochu o tom taky popřemýšlím. Moje situace není sice zatím tak kritická, křečové žíly však už mám taky (bude mi 30). Zatím sice nijak nebolí, to však nemusí trvat věčně a navíc to vypadá dost nepěkně.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>