Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. NicNezNula 27.4.2017 o 8:53

  S.O.S. Měl bych dotaz na krmení štěňat. Je tu ATEVI? Přeci jenom tady jsou největší experti. Fena už asi nemá moc mléka a není schopna zakrmit náležitě štěňata, protože piští. Je jich celkem 5, jak se ukázalo a jsou týden stará. Dá se použít obyč. sunar nebo to musí být něco speciálního. Syn běžel koupit krmicí láhev a je na telefonu, co mu řeknu. Vím, že jsem to dopustil z hlouposti, ale přece je nevyhodím z okna. JOxi děláš také do psů?

  Odpověď
 2. o tom, ako MUDr. Hnízdila v blate vymáchali a teraz predpokladám že na súd pôjdu. Obvyklí známi manipulátori Syzifos, spolok tých, ktori jediní vedia a maju právo na zosmiešňovanie za iny názor. Psychotrockizmus s bumerangovou návratnosťou, pane Grygare. Tunajš už vedia, vesmir je tak ustrojený, že sa všetko vracia späť, možno o rok, o desiatku, nepríde to hneď. No ked to príde, blato spadne, nebudeš mať sprchu, nebudeš už po tom blate pozerať na ľudí z vrchu
  http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=29173

  Odpověď
 3. Studuju materiály na leva-netu kolem alkoholu (doporučené Joxem). Protože tam vidím, některé z Vás v diskuzích, které jsou 3 roky staré, tak jsem se chtěl zeptat, jak jste na tom? :) Já osobně jsem si dal „přestávku“, která trvá už téměř rok a půl a vědomě vím, že trvat bude napořád. Nicméně cesta k člověčenstvu bude ještě dlouhá :) Hodně zdaru!

  Odpověď
  • Oracle 911 25.4.2017 o 22:17

   1. januára som vypil šampanské a od vtedy už len nealkoholické pivo, podotýkam minulý rok som pil asi 5 krát pohár piva/šampanského. Takže z takmer abstinenta sa stávam abstinentom, ostatne hoci aj po poháriku cítim, že sa spomaľujem.

   Odpověď
   • Ori Nealkoholické pivo z Teba urobí babu. Teda hrušku s uschnutou stopkou. Fytoestrogén v kazdom litri. Obšee delo uvádzalo aj gramáž v poslednom videu. Bolo to okolo 52mg alebo gramov už su nepamätám.

    Odpověď
    • No já od nepití alkoholu taky frčim na nealko pivu a nápojích a to sycených. Takže další cíl přeprogramování stereotypů v dohledu…

     Odpověď
    • Joxi ja si doma pripravujem tradicny rusky kvas ktore chutou pripomina pivo. takze takto som pitie piva zavrsil ja. Dokonca sa mi stalo ze ked som niekde aj mal pivo uz mi tak nechutilo a tesil som sa na domaci kvas ktory je lepsi. Cisty, cerstvy, bez konzervantov a farbiv. Ziva kultura.

     Odpověď
     • Já maximálně kvašené zelí,
      Jen vodu, chlast žádný :))

      Odpověď
      • Někde sem slyšel (TV), že kvašené zelí přinesli do evropy Tataři. A všichni víme, kdo to ve skutečnosti byli doopravdy Tataři.

       Odpověď
     • Dujky, polož si otázku. Ak sa zhodneme že alkohol je jed pri vnútornom použití, ktorý má nervovoparalitické účinky, tak si potom polož otázku, načo kvas? Načo pivo?
      Kvas, pivo, víno su všetko zložky obdahujúce nervovoparalitický jed a ich prijímanie vnútorne degraduje bunky mozgu a CNS.
      Takže vlastne si pitim znižuješ rýchlosť CNS a riskuješ stratu jej obnovy na pôvodné hranice pred vypitím.
      Plus obličky, pečeň, pankreas, žaludok, dvanástorník…. sú pod tlakom. toto všetko len znižuje schopnosť Tvojho tela pracovať na svoje blaho, blaho Tvojej RODiny, RODu a náRODa…
      polož si otázku takto a zamysli sa nad tým. Ori aj ostatní, to isté by som chcel požiadať aj Vás. Pozrite sa na to takto.. Buďte zdraví a blaho želám. Všetko najlepšie

      Odpověď
      • Jox, ten kvas je robený pri minime cukrov a obsahuje maximálne dáke mizivé zbytkové množstvo. Na 2 strane je to živý nápoj ktorý telu pomáha pri udržiavaní prirodzeného prostredia + aminokyseliny. Nápoj podporuje a pomáha tráveniu. Toto by som nevidel tak zle.

       Odpověď
       • Zvyškový alkohol obsahuje napríklad aj kefír, ten doma pripravený z kefírovej hubky. Domáci má vraj okolo 2%, predávaný v obchodoch pod 1%.

        Neviem, či ste si všimli, ale čoraz častejšie vidím alkohol v zloženiach rôznych liekov. Bez výnimky aj v tých, ktoré sú určené podľa príbalových letákov deťom. Sú to napríklad lieky na kašel, antihistaminiká a ďalšie. Nemyslím tinktúry, ale registrované lieky z lekární.

        Odpověď
        • Takže dětské kefírové mléko před datem spotřeby, nebo vypité po datu spotřeby má 1-2% alkoholu

         Odpověď
         • ano má. Preto som ho preatal pit, po tom, čo som prišel o kanál zhora na dva týždne po vypití pol litra kefiroveho mlieka z Levmilk.

          Odpověď
        • Oracle 911 26.4.2017 o 8:38

         Pri väčšine fermentačných procesov v prírode vzniká etanol, lebo zloženie kultúr baktérií je taký, že medzi nimi vyskytujú aj také, ktoré produkujú etanol, ktorý je buď medziprodukt alebo finálnym produktom kvasenia (v kefíre sa to mení na kys. octovú).

         Ostatne VP ZSSR hovorí o geneticky nastavených hladinách t.j. ľudské trávenie dokáže vyprodukovať určité množstvo etanolu (kvasinky dokážu prežiť tráviaci trakt a problém robia, keď sa premnožia t.j. doslova sa môžete opiť rožkom) ale ľudský enzymatický aparát sa tým dokáže vysporiadať. Takže otázka je:
         Kde leží koho genetické nastavenie?
         (A preto je nepríjemné byť čistokrvným Japoncom.)

         Kulich: To som si nevšimol ale etanol sa používa aj pri syntézach, takže ja by som nezovšeobecňoval.

         Odpověď
         • Isteže pri syntézach, ale píšem o etanole, ktorý je priamo uvedený v zložkách liekov.

          Etanol ti robí napríklad candida albicans. Keď sa urve z reťaze, tak parádne. A keď ju chceš upratať, dá ti za to pekný absťák.

          Odpověď
          • Candidu zabijes silne zasaditym prostredim. Takze kopcovatu cajovu lyzicku sody bikarbony 3x denne, ako som tu hovoril 70 stupnova voda 2.5 dcl, nasledne schladit na 40 stupnov a nasledne vypit.

           Candida pojde do zabudnutia. A samozrejme ziaden alkohol, ziadne maso, ziadne zapijanie jedla a pitie minimalne 1.5 hodiny po jedle..

           A potom nebude ani alkohol az na tolko, kolko bude naozaj telo potrebovat na biologicke procesy

           Odpověď
           • este si dovolim doplnit… ziadny cukor, ten ma candida moc rada

            Odpověď
           • Pavel Svítil 27.4.2017 o 1:23

            Dobrý večer, Jox, a čím vy se živíte, radama ostatním, jak se mají živit ,nebo pracujete , já teda nemám moc času řešit ředění candidy a podobných píčovin, potě co si odmakám 10 hodin na stavbě, a přesto mám čas na čtení vašich kouzel, ale myslím si svoje, naleju si panáka , dám si cigáro, ale taky nazvedám 10 tun železa, za šichtu, tak si některé éteričnosti , opravdu strčím za klobouk, kterej nemám, pěknej večer….

            Odpověď
            • DušanBe 27.4.2017 o 3:10

             A už jste něco z toho vyzkoušel, že VÍTE, že není pravda, co píše Jox? Aneb praxe je kritériem pravdivosti Vám nic neříká? Vysvětlete jakým směrem, kromě vulgárního, obohacuje tento Váš příspěvek místní diskuzi.
             P.S. – Moje první a poslední krmení provokatéra.

            • Jox neradi sam. Uz sme to tu niekolkokrat preberali, v jeho mene je to kolektivna rada.

            • No moc ste tu nezasvítil pane Svítil …

            • Dobré ráno Pavle. Vďaka za komentár a buďte zdravý. Na radenie mám čas len vtedy, keď neriadim. Drogy som videl zničiť veľa perspektívnych kádrov, preto sa samovzdelávam, aby som tomuto predchádzal v budúcnosti v svojom RODe a náRODe.
             Buďte zdravý a blaho želám. Všetko najlepšie prajem

            • Čo sa candidy a iných týka, keď raz dostanete cez kanál znanie, je to od HNR prianie, aby ste tie znania dalej dali, aby sa ľudia na Zemi lepšie mali.
             Keď dostanete inFORMÁciu zhora, je to pre človeka niekedy až nočná mora. Ľudia nechcú ho potom znať, pre názor tak silne iný nechcú jeho slová brať. No príde čas keď aj oni prekračujú miera, tí čo chcú sa zmeniť musia mať v tie znania vieru. Pokiaľ pochybnosti v sebe nemajú, choroby sa s nimi dlho nehrajú. Budú žiariť, svietiť ako maják v mori temnom a možno aj oni napoja sa po kanáli jemnom.
             To in prinesie to otvorenie očí a srdce s dušou od radosti skočí.
             pretože nové znalosti nám náROD rozvinú, Človečenstvu vstúpiť do nás po tichúcky pokynú.

             Buďte zdraví a blaho želám. všetko dobré

          • Oracle 911 26.4.2017 o 15:43

           No, tak je to problém.

           Odpověď
         • DušanBe 27.4.2017 o 3:29

          V Brně je osoba (někdo v IBM, kamarádka ho zná osobně), která má ve střevech přemnoženou kvasinku a nemůže se jí zbavit. A přesně jak napsáno výše, dá si chleba a je opitý…řeší to tak, že chleba nepije, teda nejí :) a ostatní věci, které mu dělají to stejné, taky nejí.

          Odpověď
       • Dujky odporúčam klíčky, riasy, zeleny jačmeň, zeleninu a ovocie. A sodu bikarbonu, a čaj z roibossu a našich byliniek ako šípky napr. A nemusíš sa „opijať rožkom“ ako spomenul kolega v inom príspevku.
        Buď zdravý a všetko dobré. Blaho želám

        Odpověď
        • Dakujem, nieco poriesim. Tiez prajem vsetko dobre.

         Odpověď
    • Ahoj Joxi
     Fytoestrogen se týká piva obecně nejen nealkopííív
     test nealko pííív:
     https://www.youtube.com/watch?v=WRfh8S2dpGM

     Odpověď
    • Oracle 911 26.4.2017 o 8:10

     Raz za cca pol-3/4 roka?

     Odpověď
  • tu je ešte jedna vec, ako vyzerá prianie na narodeniny

   https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/18119076_10209224105975588_9200790936049380941_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=0aaa3f8ef6be37deb9f1d7469f7c145f&oe=5992BEAB

   fuuuj, na smrť, nie na zdravie

   Odpověď
  • DušanBe 27.4.2017 o 3:26

   Taky se můžu přidat do skupiny nepijáků a od Nového roka už definitivně. Předtím půl rok velmi málo piva. Vypěstoval jsem psychický návyk, že alkohol ne a po pár pokusech „Pavlov“ zafungoval. Malinko to přechází i na ženu. Moje alkoholické okolí respektuje, ale nechápe.
   Mě nejvíce pomáhá prostá logická argumentace – Je alkohol neurotoxin? Ano. Chci pít neurotoxin? Ne. Vyřešeno. Navíc, ještě jedna věc se tím pojí – tam, kde se pije alkohol (hospody, oslavy, akce…), se zvyšuje šance, že stane nějaký průser. A vědomě se tomuto chci vyhnout a vyhýbám. Oslavám se nevyhýbám, vyhýbám se pití alkoholu na nich.
   Když jsem četl ten článek před třemi roky, tak jsem si říkal, že to nedám. Prostě to jedno pivo bude a nic se přece nestane. Jsem sám překvapen, že už ani to jedno pivo prostě nebude. Přeju všem, kdo se pokouší, aby uspěli. Je normální nepít alkohol.

   Odpověď
   • DušanBe skvelé gratulujem, máte môj obdiv. Pevné zdravie a všetko najlepšie. Blaho želám

    Odpověď
 4. Čeští poslanci dostali na stůl rozkaz, který jsou povinni schválit – zákon o vystěhování nemocnic z měst.
  Postaví se nové oplocené a hlídané areály mimo města. Tak zní paragrafový příkaz.

  Odpověď
 5. Slovenský farmár od 32 minuty Studio REPORT
  https://www.youtube.com/watch?v=geba8MV5Au8
  Zakladať družstva na dědinách pro svojich!
  Tak jest.

  Odpověď
  • Šlinský je známy klasik: vy za Šorošove peniaze bojujete proti Šorošovi ;-)
   TV Bez Cenzury má na tom neskutočne vela páčikov a zdielaní, tu je len tá pasáž s ním. https://www.youtube.com/watch?v=uBQWTP40jqk

   Mimochodom, jeho technológiu agrokruhov v 2007 podporil fond Toyoty. http://biodoskol.biospotrebitel.sk/cl/ekologicky-pestovatel-jan-slinsky-biopotraviny-maju-vyznam-na-tanieri-1706

   Odpověď
   • Je mnoho zkušených lidí!!
    Podle mě je dnešní problém zakopán v tomto čertově plemeni, jak je popsáno i v krásném filmu: „Starý včelár“ od 19 minuty
    https://www.youtube.com/watch?v=qqu5hHg_u7s
    mladí a netrpěliví……

    Odpověď
    • Hej krásny film.
     V 21minúte, hovorí otec synovi:
     „Čítať synak vieš, ale rozumu nemáš za grajciar!“
     Hovorí to Ľudovít Greššo, svojmu synovi Jánovi Geššovi (otec a syn vo filme, ale aj v skutočnosti), tomu, ktorý sa teraz angažoval v protestoch mladých 18.4.2017.
     Tak mi to sedí, ako riť na šerbel! Ktovie, či si tento héérec na otca ešte spomenie?

     Odpověď
 6. Zdá sa, že sa postupne odkopáva viac a viac ľudí, aktuálne najznámejší český foodbloger Cuketka. Vo svojom novom projekte nazvanom Budúcnosť jedla nemá problém postaviť sa na stranu GMO alebo obhajovať práškové jedlo http://www.cuketka.cz/budoucnost-jidla-uvodnik/

  Dobrá správa je, že na sociálnych sieťach mu to nikto nežere. Palec mu na to dal malý počet ľudí, zdieľalo to ešte menej a komentáre takmer žiadne. Manželka to zhodnotila pragmaticky, že čo som čakal od človeka, ktorý žije v malom bytíku uprostred veľkého mesta.

  Odpověď
  • Korporátní a reklamní agentury chrlí informace, které jsou už za čárou rozumu.
   No je to logické, protože korporátní agentury s rozumem nepočítají.
   Tento rozpor se ale nutně musí střetnout v jednom bodě.
   Schovávání hlav, krmených chemizovanou stravou, do písku to podporuje. Střet nastane již brzy.
   Sice například tvrdí, že každý farmář na farmatržnici bude připojen na korporátně agenturní internet, který vlastní agentura velkoprodejen, takže může mít často „problémy“, a takže bude ubývat dobrovolníků a ostatní upadat pod korporátní krmítko.
   Zatím ale moc lidí není, komu by vadilo GMO. Neřeší se to. Stačí jen vyhodnotit zvyšující se zájem o vícenásobně chemicky upravené potraviny i pro děti.

   Odpověď
  • Podle mne to cuketka nepsal, na to vůbec nemá. Psával ty svoje receptíky, většinou opsané, ale dával tomu formu, že to bylo čtivé. Proto je známý.
   Tohle je jiná „liga“, takto psát by vůbec nedokázal, spíše někomu propujčil svoji jistou popularitu.
   U nás je hodně silná lobby tlačící sem GMO, asi chtějí jít na to jaksi od lidového lesa…

   Odpověď
   • V zásade máš pravdu, celá tá sekcia je v podstate agregát rôznych správ, ktoré zaňho už niekto požul. Cuketka už len komentuje, ale vlastný rešerše som nevidel.

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>