Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Letos jsem nasadil mrkev a petržel do vyvýšeného řádku (něco jako řádek na brambory, akorát já do něj dal mrkev). V podstatě se mělo jednat o jakýsi pokus o vyvýšený záhon s dřevěným bedněním okolo, ale na takovou to konstrukci nebyl čas, a tak jsem navýšil alespoň zeminu. Výška zeminy nad okolím byla asi 10-15 cm, v podstatě takový malý krtinec (ale protáhnutý na 3 metry). Do vrcholu krtince jsem udělal brázdu prsty a vytvořil jsem takové malé údolí, do kterého jsem nahusto nasypal semínka mrkve, pak lehce udusal a nechal jsem to tak po celý rok. Nijak jsem zeminu nepřisypával, i když se erozí vrchol pomalu rozpadal a po zalívání vodou se kopec pomalu zmenšoval, nehledě na to, že veškerá voda stekla. Malý obrázek: https://www.imgup.cz/images/2018/12/09/mrkev.png

  Výsledek?
  Jsem spokojen s jedinou, za to velmi důležitou věcí – snadná sklizeň. Normálně zasazenou mrkev je velmi obtížné vytáhnout ze země. Čím větší mrkev, tím větší námaha. Musíte mít pokaždé rýč a když je mrkev obrovská, tak ji zlomíte a půl mrkve zůstane hluboko v zemi. Mojí mrkev jsem lehce vytáhl jednou rukou, protože rostla ve vrcholu „kopce“, který byl úplně měkký a téměř se rozsypal. Mrkev nekladla žádný odpor při vytahování.
  Co se týče kvantity a kvality, nyní nemůžu porovnat s klasickým způsobem sázení, protože jsem neudělal kontrolní skupinu, která by rostla mimo vyvýšený řádek.

  Odpověď
  • Tiež som to raz takto skúšal. Inšpirovala ma k tomu jedna relácia v TV, kde ukázali takto vysadené mrkvové pole. Bohužiaľ mrkva sa mi zatiaľ nedarí, neviem presne kde robím chybu. Narastie, ale mám ju pomerne malú. Či je problém v zemi, alebo v druhu semena. Je tu trochu ťažšia zem, vápenitejšia. V lete sú tu brutálne suchá.

   Odpověď
   • Jardob zkus něco nejdříve udělat se zeminou. Já mám záhonek v bývalém lesním porostu, takže v dost kyselé půdě. Smíchal jsem tuto lesní zeminu se substrátem na zeleninu (prodávají na jaře všude), pak jsem přidal písek a sypu tam popel z kamen (kde topím pouze dřevem). Letos jsem poprvé po letech hnojil kravským hnojem a celé to přikryl listím (dle rad zdejších pěstitelů). Semínka mám od profesionálního zemědělce, který je nakupuje za 4000,- Kč za 1 kg, ale dal mi jich cca 1000 ks na vyzkoušenou. Zjistím název tohoto druhu. Ale vloni i předloni jsem sel mrkev koupenou v obchodě v sáčku a byla také dobrá (až tak dobrá, že jí sežrali hlodavci :) ).

    Odpověď
    • Vyskúšam ešte nejaké pokusy, vďaka za zdieľanie skúseností :-)

     Odpověď
     • Jardob – je to odrůda Napoli, konkrétně kalibr osiva 1,8 – 2,2 mm. Ať se daří.

      Odpověď
  • Dovolím si přidat svou zkušenost s letošní mrkví. Sel jsem na cca 5 m2, přičemž na prvním metru jsem udělal Tebou zmiňované řádky. Na vrcholech jsem udělal 15 důlků. Na plochém zbytku osevní plochy (4 m2) jsem udělal důlky v řádcích. Celkem jsem udělal 400 důlků. Pak jsem do nich vkládal semínko po semínku a důlek vždy zahrábl. Proč? Protože největší otrava s pěstováním mrkví je, dle mého názoru, protrhávání. Nejen otrava, ale i plýtvání semínek. Takže jsem si dal tu práci (cca hodina) a ručně zasel 400 semen, přičemž cca 80 jich bylo na vrcholech řádků. Když jsem v červenci sklízel, tak jsem viděl rozdíl v té snadnosti vyndavání jednotlivých mrkví. Jinak velikost byla stejná. Nejvíce práce bylo s plením záhonu. Dělám to pro to, aby zemina živila zeleninu a ne plevel.

   Po zasetí jsem záhon zalil, ale pak mi jeden zelinář sdělil, že po zasetí nezalévá a nechá semínka, aby „hledaly“ vodu, což prý dělají tak, že pustí kořen (mrkev) nejkratší možnou cestou dolů – tedy rovně. Výsledek pak mají být pěkné a rovné mrkve. Já zaléval dle toho, jak jsem se dostal na záhonek a mrkve byly i tak moc pěkné. Bylo jich tolik (dle setí, takže cca 400), že jsem je musel rozdávat, protože nemám jak a kde je skladovat. A sklidil jsem ještě v létě, protože vloni jsem je nechal v zemi do podzimu a to si jí tam našli hlodavci (sklidili cca 3/4 úrody mrkve), kteří si na podzim dělají zásoby na zimu. Pěstování zdar! :)

   Odpověď
 2. Základy provedení kozácké flankýrovky- https://www.youtube.com/watch?v=HmrcRBkHRn8

  Odpověď
  • Ďjuri, vaše cvičení s holí/holemi je skvělé! Veliké díky za lekce. Buďte zdráv!

   Odpověď
   • Díky za milé uznání a pevné zdraví i Vám:)

    Odpověď
 3. Dnes mi lekár predpísal na zápal zvukovodu predpísal fluorochinolony. Ked som sa pytal ci mi nemôže predpísať niečo iné tak ma zdrbal ako sirotu. No ja to fakt nechcem žrať a zdá sa mi nemiestne na takú chorobu fluorochinolony. Tak teraz neviem: brať či nebrať?

  Odpověď
  • Ak mas moznost, zmenit lekara.

   Zdrbat ta nemoze, pretoze ako pacient nemusis suhlasit s liecbou, je to tvoje plne pravo a dotycneho lekara by som na to patricne upozornil.

   Odpověď
   • Veď práve, ja to žrať nebudem, som mladý športovec a nemienim skončiť ako kripel v dvadsiatke…

    Odpověď
    • Jana v létě mě silně píchalo v uchu ,tak ,že jsem nemohla usnout ,žvýkala jsem kousek listu Kalisie vonné a do rána bylo po bolesti , použila jsem ji s úspěchem i na ostruhu,pomohla od ostruhy i mé kamarádce ,je to pokojová rostlina ,Neumyvakin o ní také napsal knihu .

     Odpověď
    • Jana v létě mě silně píchalo v uchu ,tak ,že jsem nemohla usnout ,žvýkala jsem kousek listu Kalisie vonné a do rána bylo po bolesti , použila jsem ji s úspěchem i na ostruhu,pomohla od ostruhy i mé kamarádce ,je to pokojová rostlina ,Neumyvakin o ní také napsal knihu .

     Odpověď
   • Žiaľ sú lekári, ktorí predpisujú to, čo im nakáže platca ich zájazdov. Takým treba jasne dať najavo, že toto nemienime ďalej akceptovať. Zmena lekára nemusí pomôcť a všeobecný sa dá zmeniť tuším len raz za pol roka … ak to bol ORL, to je odborný, dá sa ísť k inému ( ak je k dispozícii v dostupnom okolí)

    Odpověď
   • Nejrychlejší pomoc, odzkoušené, mívám stejné potíže.
    Pokud je zvukovod průchozí (nezúžen zánětem) nakapat na vatovou paličku peroxid vodíku. Tímto potřít vnitřek zvukovodu. Při aplikaci pocítíš jemné praskání, což je důkazem, že vnitřek ucha se dezinfikuje. Toto po několika hodinách zopakovat.
    V budoucnu tímto způsobem zasáhnout hned při prvních příznacích, tím se zánět eliminuje hned na začátku. V opačném případě může dojít k úplnému uzavření zvukovodu, nesnesitelným bolestem, teplotám a dočasné ztrátě sluchu. Pozor, peroxid nekapat, ale použít, jak jsem popsala…

    Odpověď
    • PS: Nenapsals, jestli ti lékař aplikoval do ucha hnědou zátku (tkanina namočena v léčivém roztoku), v tom případě můj recept postrádá smysl, jelikož tato zátka má podobný účinek…

     Odpověď
    • Já souhlasím s Axal. I když já jsem si do ucha ten peroxid i nalila, tedy 3% ještě zředěný vodou. A navíc si s ním vykloktávám, při bolesti v krku. Naliji do skleničky vodu tak na jedno naplnění úst a štědře do ní vstříknu peroxid a kloktám. Nemám zkušenost, když už je nemoc pořádně rozjetá, já to takto stačím zažehnat vždy hned na jejím začátku. Tedy ten první den kloktám několikrát, potom třeba ještě jednou dvakrát ten druhý a potom už jen, když cítím, že se to nechce vzdát, což už je málokdy.

     Odpověď
     • Kdesi jsem četla, že to kapání je nebezpečné v souvislosti s mozkem. Nevím co je to za mechanizmus, ale tato informace mi utkvěla v paměti…

      Odpověď
      • To nevím, podle Neumyvakina, bychom se v peroxidu přímo mohli koupat. To je tedy nadsázka, samozřejmě :-)

       Odpověď
      • Peroxid si občas kapu do nosu nezředěný 3%, je to silné a není to doporučený postup, problém jsem však neměl, musím však podotknout, že to dělám ne moc často.
       Též kapání do úst mi pomohlo na zubní váček. Když jsem dal kapek hodně, tak mě trošku pálil jazyk. Na lačno jsem sliny s peroxidem spolkl, po jídle plival.
       Do uší jsem zkoušel trošku též, nic se nestalo, akorát zašumělo.

       Neříkám, že máte používat peroxid neředěný, ale chci říci, že pro většinu lidí nejde o nic extrémně nebezpečného.

       Odpověď
  • na zápal zvukovodu je niekoľko homeopatických liekov, len treba opísať, aké sú príznaky

   Odpověď
   • Len opuchnutý zvukovod, trocha hnisu na mandliach a zatvrdnutý cerumen v uchu

    Odpověď
    • pravé alebo ľavé ucho a mandle ktorá strana, aká je bolesť, pálivá, tepavá?, smädí vás alebo nechcete piť, studené alebo teplé?

     Odpověď
     • Momentálne ľavé ucho, bolesť len vo zvukovode a aj to len mierna, spôsobená opuchom, ináč má nebolí nič iné, cítim sa celkom fit, predtým som mal problemy asi 2 týždne s oboma ušami, podľa mňa spôsobené tými mazovymi zátkami v uchu. Ani tie mandle má nebolia len mám na nich biele fľaky.

      Odpověď
      • Skúste liek kalium muriaticum 15 CH, berte ho týždeň 3x denne jednu guličku pod jazyk asi pol hodinu pred jedlom a napíšte mi, či sa niečo deje. Objednať by Vám ho mali v každej lekárni, ak by nemali 15ch, môže byť aj 9ch. Toho lekára ani neidem komentovať, ale to je na nás, aby sme si hľadali inú cestu liečby. Tie ostatné odporúčania tiež môžete dodržať, len mimo tých homeo asi 2 hodiny.

       Odpověď
       • okrem tej čiapky, tú môžete aj s homeopatikami :D

        Odpověď
    • Nikedy dokážu poradiť aj v lekárni, aj homeopatiká

     Odpověď
  • babské recepty – môžu byť doplnkom ku klasickej liečbe :
   naparovať sa nad kamilkami, kloktať slanú vlažnú vodu, piť borinkový sirup ( z mladých výhonkov smreka)
   čaje: matrina dúška, repíček, cibuľový čaj s medom … dajú sa kúpiť už namiešané čaje na konkrétny problém … ale cibuľový čaj s medom je zabudnutý skvelý liek našich babičiek
   na zlepšenie imunity: cesnak, zázvor

   Odpověď
   • Ládujem sa cesnakom a šťavami zo zeleniny uvidíme, tie fluorochinolony sú fakt svinstvo ja to do úst nedám

    Odpověď
    • Oregánový olej, šalvěj
     https://bioporadce.cz/oreganovy-olej/

     Odpověď
  • Já bych na tuto nemoc taky fluorochinolonová antibiotika nebral. Dám tady odkaz, co o dané problematice píše pan Nový – „dědek kořenář“ https://www.dedekkorenar.cz/choroby/smysly/zanet-ucha-a-stredousi.html .

   Já jsem to řešil u sebe kapáním jeho koncentrovaných kapek dubovek (dubová kůra obsahuje silné protibakteriální a protiplísňové látky) do ucha. Nejdřív kápnout dubovky, chvilku počkat, a pak kápnout do ucha olej z měsíčku lékařského (ten dokáže mj. odvádět odpad do lymfy), a nakonec „zašpuntovat“ smotkem vaty.

   K tomu jsem pil čaj z tymiánu (obsahuje thymol, který působí virostaticky) plus céčko. Někdy se vyplatí ty dubovky aplikovat i do ústní dutiny – přece jenom máme nosohltan spojený se zvukovodem přes Eustachovu trubici.

   Odpověď
  • Peťo,na prechladnutia či už zvukovodov alebo aj nosných dutín…avšak aj celkové prezimenia,pocity chladu je jeden jednoduchý overený recept…Tým je spanie v čiapke…poprípade tiež jej nosenie doma počas dna,ked si v klude…Musí však byť pohodlná,najlepšie nejaká staršia obnosená …Prajem ti hodne zdravia…

   Odpověď
   • Momentálne spavam v kapuci v mikine

    Odpověď
    • Pokud máš už v uchu zánět, teplo je nežádoucí.

     Odpověď
    • Putinovec 7.12.2018 o 14:56

     Pomáhal jsem si vatou s několika kapkami švédských kapek.Účinek je rychlý,jen je třeba vatu po několika hodinách obměnit.Vkládat vatu dovnitř ucha.

     Odpověď
     • Já si pomáhám vatou namočenou do slivovice vkládat do ucha (trochu naředit vodou), také měnit, aby to v uchu nezaschlo.

      Odpověď
      • Putinovec 7.12.2018 o 16:25

       Co člověk to recept.Pokud zkusí všechno,tak ho to bud zabije nebo zocelí.

       Odpověď
      • ja tiež, ale dávam si režné … ale to je jedno, pálené jak pálené.

       Odpověď
  • Jana z Arku 7.12.2018 o 17:01

   Zkuste rostlinu Aloe Vera, já jsem si jí kapala do ucha a vyléčila jsem si tím sama zánět středního ucha

   Odpověď
  • Vďaka za rady, voľačosi vyskúšam. Tuším o fluorochinolónoch vyšiel kedysi článok na levanete, preto mi to ten názov utkvel v pamäti a keď som čítal pribalový leták a videl som že liečivo spadá do fluorochinolonov tak som vedel že to radšej nebrať. Skúsenosti ľudí s týmito liečivami na fórach mi to potvrdili.

   Odpověď
 4. Zajímavý rozhovor Adély Vinczeové (Banášové) s profesorem Brucem Liptonem o epigenetice:

  https://www.youtube.com/watch?v=jsKQFnosa-M

  Odpověď
  • Stručně k tématu „epigenetika“:
   Epigenetika je o tom co jíme, jak žijeme, a jak se máme rádi http://www.osel.cz/1516-epigenetika-je-o-tom-co-jime-jak-zijeme-a-jak-se-mame-radi.html
   Epigenetika – moc nad svými geny, moc nad svým příběhem https://www.jogadnes.cz/joga/epigenetika-moc-nad-svymi-geny-moc-nad-svym-pribehem-2753/
   Opět se tak můžeme dostat k tématu ovlivnění svého vlastního zdraví využitím relaxačních a koncentračních technik (tedy meditačních). Před cca 1,5 měsícem proběhla v Praze konference k autogennímu tréninku, kde hned na úvod byla zařazena zajímavá delší přednáška o ve světě proběhlých výzkumech k mechanismům a jejich principům fungování ve spojitosti „autogenní trénink a jeho blokace rozvoje a šíření rakovinových metastáz v těle“.

   Odpověď
  • Vřele doporučuji, skvělá moderátorka zajímavé téma a host.

   Odpověď
 5. Od roku 2016 Česká republika zrušila veškeré limity pesticidů pro zemědělskou půdu? Marně přemýšlím, která média to českým občanům kdy sdělila. Přitom jde o zprávu kolosálního významu, která měla být českým občanům sdělována ve hlavních zprávách jako jedna z nejdůležitějších informací!
  Limity na pesticidy z roku 1994 byl zrušeny. Do roku 2016 byl limit pesticidů v půdě 10 μg/kg. Teď může být pesticidů v půdě podle českých zákonů naprosto neomezené množství.
  I když zamoříte zemědělskou půdu jakkoli vysokými dávkami jedovatých pesticidů, je to od roku 2016 naprosto, zcela a úplně v pořádku.
  Když letos vědci dělali rozbory půd v celé České republice, tak sami byli překvapeni extrémně vysokými hodnotami pesticidů na polích. Nejenom to! V rozborech objevily i zakázané pesticidy, a to i ty, které už jsou zakázané více než 10 let!
  1) Často se objevoval v rozborech atrazin (https://cs.wikipedia.org/wiki/Atrazin), který je kompletně zakázán v celé EU od roku 2005! A to natolik, že kontaminoval už i vody a řeky – a byl nacházen i v rozborech vod.
  2) Dále se zjistilo, že povolený pesticid terbutilazin používaný na hnojení kukuřice je velice znečištěn přídavkem zakázaného simazinu. Simazin je podezřelý z vyvolávání rakoviny, stejně jako z narušování hormonálního cyklu člověka. Pokud se simazin dostane do vody, tak je vysoce tozický pro všechny vodní organismy.
  Naměřené hodnoty pesticidů jsou v české zemědělské půdě tak vysoké, že z 38 % případů už nepřežijí ani žížaly ani jiné půdní organismy. Tedy půda už se nemůže v těchto případech ani obnovat.
  https://www.stream.cz/adost/10028599-zamorena-puda-alarmujici-vysledky-testu-pudy-v-cesku?rss&dop-ab-variant=&seq-no=1

  Odpověď
  • Jana z Arku 5.12.2018 o 16:44

   To je neuvěřitelné….a co se s tím dá dělat ?

   Odpověď
   • Já za sebe se pokouším starat s laskavostí o kus své zahrady. Vidím kolem sebe, že takových lidí dnes přibývá. Věřím, že přijde doba, kdy se zlomí bezoohlednost k přírodě ve větší pokoru k ní.

    Odpověď
   • Jano z Arku,
    první a hlavní je zveřejňovat, dosáhnout změny myšlení lidí a následně změn v legislativě. Jenže i tak návrat stavu přírody zpět k výchozímu stavu jejími regeneračními schopnostmi bude velmi dlouhý. A „průmyslové“ řešení opět dalšími jinými „léčivými“ postřiky přírody – stav opět jen zhorší.

    Druhá možnost, která je účinná a je možné ji začít aplikovat ihned, je popsán na následujících odkazech. Bohužel nemohu hned najít rozsáhlejší text, který se mi před delším časem dostal na obrazovku – a sice jak ta „technika“ v krátké době pomohla v latinské americe obnovit rovnováhu na rozsáhlém území, které vědci prohlásili za nerekultivovatelné během dalších 200 let (že nebudou vyvinuty a k disposici takové prostředky). To území bylo kompletně letecky zničeno z důvodu likvidace v džungli utajených a schovaných plantáží koky. Tak pro jistotu otrávili celou džungli, všechny porosty a půdu, aby tam nemohlo nic růst. Možná na tu informaci při studiu materiálů někde narazíš.

    Agnihotra https://www.honzazkrkonos.cz/?page_id=1607
    Pro rychlý náhled, o co jde.

    Agnihotra je to, co země potřebuje http://www.nwoo.org/2016/02/29/agnihotra-je-to-co-zeme-potrebuje/
    Na konci článku řada dalších odkazů a také bohatá diskuse.

    Agnihotra: léčivý oheň a superzemědělství budoucnosti https://www.casopis-sifra.cz/agnihotra-lecivy-ohen-a-superzemedelstvi-budoucnosti/
    Další informace na Šifře.

    Web https://www.homatherapie.de/cz/index.html s mnoha podrobnostmi, případně ještě https://agnihotra.108.cz/, a pokud vyguglíš heslo agnihotra, najdeš další odkazy, hlavně kde lze zakoupit potřebné nádobíčko.

    Jedná se o využití jednoho specializovaného védského obřadu ze skupiny ohňových rituálů, obecně zvaných hóma.

    Odpověď
    • Jana z Arku 6.12.2018 o 11:54

     Děkuji Badateli… já na vlastní zahradě jsem velmi opatrná, i v přírodě, ochranitelka… dík za odkazy, prostuduji

     Odpověď
 6. RichardCZ 2.12.2018 o 21:45

  Česká školní inspekce podporuje debilizaci dětí..

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zakaz-pouzivani-mobilu-ve-skolach-reditele-narazili-na-skolni-inspekci-61498?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Asi mne to nemělo překvapit.

  Odpověď
  • Pročetl jsem to celé a není to tak strašné. Asi nejdůležitější je tento závěr: V případě, že rodiče, učitelé a děti se dohodnout o nepoužívání mobilů o přestávkách, tak s tímto postupem školní inspekce nemá problém.
   Ale jinak mne šokovala informace, že o přestávkách bývá ve třídách ticho. Děti čumí do mobilu, nepovídají si, neběhají…prostě sedí a čumí.
   A poslední věta:Třídní učitelka Langrová proto svým kolegům na závěr vzkazuje: „Nebojte se své děti vést a vychovávat – povolit jim všechno není podle mého názoru výchovou, ale rezignací.“

   Odpověď
   • mobily nemají ve škole co dělat, i jen proto, že em smog negativně ovlivňuje pozornost a pocit pohody: každý mobil se každé 2 minuty hlásí základnové stanici, vyšle aktivní signál. Pokud je to jednou za dvě minuty není to tak hrozné, pokud je na jednom místě těch mobilů 30, je to už řádově jiná situace. Mobily ve škole = útok na budoucnost národa.

    Co se týká ticha o přestávkách, pro mě taky nepředstavitelná situace, když si vzpomenu na ten halas, který se spustil se zvoněním oznamujícím přestávku, a skončil dalším zvoněním.

    Odpověď
    • a to pokud vím to „každé dvě minuty“ platilo pro mobil na GSM bez datového připojení. Při dnešním LTE je mobil připojen několika vlákny naráz a ke kontaktu dochází podstatně častěji. Do toho bluetooth hodinky, krokoměry připojené k mobilu aktivně komunikující. A to ani nemluvím o tom jak časté připojení vyvolávají apky na Facebook, WhatsApp, počasí, zprávy, Instagram, Youtube a tak dále a tak dále. V kombinaci s free WiFi ve školách sedí takový žák ZŠ v budově kde je třeba i přes sto vysílačů mikrovlnného signálu neustále komunikujících.

     Jednoznačně souhlasím že GSM mobil nemá na ZŠ co dělat, WiFi jakbysmet. A nemělo by to řešit ministerstvo školství ale ministerstvo zdravotnictví jasným a nepřekročitelným zákazem platným i pro učitele, tedy zákaz nosit mobil do třídy.

     Odpověď
     • Asi to bude docela zdravotní průšvih. GSM má nosnou frekvenci zpravidla 900MHz, což odpovídá vlnové délce něco kolem 35cm. Nicméně WiFi pracuje s frekvencemi 2,5GHz a nověji 5GHz. Těch 5GHz má délku vlny kolem 5cm. Z hlediska klasifikace spadá do mikrovlnného pásma SHF. Kolega biochemik mi kdysi tvrdil, že mikrovlnné záření (asi o vyšší frekvenci) se používá pro výrazné urychlení chemických radikálových reakcí. Navíc tkáně obsahují vodu v podobě různých elektrolytů, takže se mohou chovat jako ztrátové dielektrikum, kde se mikrovlny mění v teplo.

      Okamžité dopady nejspíš nejsou nějaké fatální, jako v případě ozáření výkonným zdrojem mikrovln. Nicméně se jedná o trvalé působení zdrojů malého výkonu. Jak se to říká: „Stokrát nic umořilo …“.

      Odpověď
      • Popsaný problém jest platný, není však jediný.
       Kdo si dnes ještě vzpomene na výzkumy záření starých monitorů typu CRT a švédský výzkum, který tehdy vedl k formulaci nové normy MPR II o zdravotně přípustném záření monitorů? Výrobci napřed řvali, pak jim nezbylo, než se přizpůsobit. A ono to najednou šlo a nebylo to o mnoho dražší. A to si ještě představte, že to do škol dávali na standardní lavice standardně umístěné. Největší dávku záření tak děti dostávali ne od toho monitoru, u kterého přímo seděli, nýbrž od monitoru, co měli za hlavou – dávku mnohonásobně vyšší. (Klasický systém CRT je z fyzikálního principu „slabá“ rentgenova lampa.)
       Nyní je situace obdobná, pouze se jedná o mobily.

       Není to tak dávno (pár let), kdy soud v USA vytvořil první precedens, uznání mobilu jako zdroje/příčiny rakoviny mozku, a to hned rakoviny zcela nového, dosud neznámého typu, které se náhle objevily. A nařídil hodně vysoké odškodnění. Žalovaný výrobce se nehádal a raději potichu zaplatil. (Zdroj informace nehodlám dnes již hledat.)
       A protože precedens již byl na světě, tak ihned ony dlouhé návody na používání mobilu, které stejně nikdo nečte, obržely zasunutou větičku: „… a potřebujete-li telefonovat, použijte pevný/linkový telefon“. Tedy další žalobce již k náhradám nákladů na léčení a pod. tak snadno nepřijde. Ty normy záření stanovené pro mobily jsou definované pro zajištění spolehlivého spojení mobilu, v žádném případě ne jako hygienicky a zdravotně povolený limit. Ty jsou mnohonásobně překračovány.
       Problém je a bude kdekoliv, kde je mobil na těle dlouhodobě nošen. Tedy ne jen od telefonování (tehdy je nejvíce ohrožena hlava).

       Ještě jeden, dosud moc nepublikovaný problém: pracovní frekvence těchto zařízení se již dávno dostaly do pásma pracovních frekvencí neuronových sítí/mozku (jak nosné spojové kmitočty, tak i taktování elektroniky = „vnitřní pulzace“, toto elektro-magnetické záření se také dostává ven mimo pouzdro). Dochází tedy k přímému ovlivnění práce mozku principem rezonance soustav o blízkých vlastních frekvencí volného kmitání. Jedna soustava je pasivní, druhá soustava s napájením je budicí.
       Opět doporučuji prostudovat problematiku rezonancí při skládání vlnění – fyzika. Výsledkem dlouhodobého vystavení organismů tomuto vlivu bude velké a trvalé poškození mozků. Jak po organické stránce, tak i po stránce funkčnosti – myšlení, tedy psychik. To však tomu, který nás potřebuje využívat, tomu to nevadí. To je však zase jiná kapitola poznání.

       Odpověď
    • Ano, lítali jsme po třídě, třeba se i mlátili prázdnými pet lahvemi po hlavách. :)
     Často jsme si kopali s míčkem nebo pokud někdo přinesl hokejku/florbalku, tak jsme stříleli na branku, když nebyl míček, prostě jsme použili něco jiného…třeba i to víčko od lahve…a to je celkem nedávno.

     Odpověď
 7. Dnes jsem narazil na toto „zařízení“ a rád bych se zeptal, zda-li s tím má někdo z KSB komunity zkušenosti. https://www.somavedic.cz/

  Z mého pohledu, pokud bych byl schopen vymyslet a vyrobit něco, co by přineslo lidem takový prospěch, tak bych to neprodával za takové peníze. Snažil bych se zařízení dostat mezi masy, aby se zlepšil celkový stav společnosti. Chápu, že vysokou cenu mohou způsobovat výrobní náklady.

  Odpověď
  • Osobně si ten aparát určitě nekoupím, ale při představě, že nějaký člověk, který doplácí 5000,- měsíčně za tzv. léčiva – která jsou skoro výhradně ve skutečnosti pravým opakem toho slova – je vymění za takový přístroj, tak asi půjde o dobrou věc. Ale jinak jde o klasický produkt podvodného byznysu, kdy namísto pochopení světa a tím i nastolení stavu nazývaného zdraví všemi lidmi nabízí zakoupení nějakého předraženého, zbytečného šuntu a utvrzení své cílové skupiny v absurdní představě, že pak stačí pasivně čekat na „právoplatné“ štěstí z takového nákupu vyplývající a kdy pochopení toho, co je Člověk a vydání se na cestu k němu není už tak důležité ..

   Odpověď
   • to je, řekl bych, hodnocení úplně mimo mísu. Pokud to zařízení funguje, pak odstraňuje elektrosmog a patogenní zóny (resp. jejich vliv), což nemá nic společného s nějakou náhražkou cesty k člověku. Prostě bude člověk líp spát a cítit se lépe, to je celé. Tak, jako by se cítil, kdyby tu žádný technogenní smog nebyl. Osobně o tom uvažuju, výhledově, protože technogenní smog ve městech je fakt problém, jinak neřešitelný.

    Odpověď
    • Mňa osobne desí tá predstava, že mobilné vykrývače signálu (veže) stavajú hocikde, aj v meste, hneď vedľa bytov, a žiadny zákon to neošetruje.

     Odpověď
     • to je podle mne dané tím že veškeré studie prokazující vliv na lidi respektive vysokou škodlivost byly pokrouceny nebo oficiálně odmítnuty a proto není o co takový zákon opřít.

      Odpověď
     • Navíc, znáš ty podrážděné reakce když vezmeš fejsbůkářům kvalitní signál? Ani si nedovedu představit ten majdan za lepší pokrytí.

      Odpověď
      • Je to ako pôrod s presvedčovaním fajčiarov, aby boli ohľaduplnejší k nefajčiarom (od doby, keď sa fajčenie stalo hitom, až po dobu, keď sa začali hľadať riešenia chrániace zdravie neľahostajných ľudí)

       Odpověď
    • To je, samozřejmě, také možný a legitimní pohled na věc. Jaká je skutečnost zatím není jasné.
     Jasné je ale to, že bych se měl zdržet soudů, které se mohou po chvíli ukázat jako unáhlené a dokonce nespravedlivé. Děkuji za korekci, vycházel jsem jen z různých analogií, které však mohou být jen zdánlivé. Pokud se mi podaří na věc získat hlubší pohled, určitě to sem napíšu.

     Odpověď
    • A není to naopak tak, že vedle existujících zářičů si domu člověk přidá další?

     Odpověď
  • mi to pride podobne, ako tu nedavno bol link na toto
   http://www.milanhein.cz/index.php
   az na to, ze produkty panaHeina su ovela lacnejsie…
   ale ani pri nich neviem povedat, ci ucinkuju :)

   Odpověď
  • Já zkušenost mám. Několikaminutový vliv na čistou vodu je poznatelný. Voda je chutnější, tak nějak sametovější – nevím, k čemu to vlastně přirovnat). Díky tomu věřím, že zařízení má pozitivní vliv. Zároveň mám dojem, že jsme doma nějak lépe naladěni. Nic objektivně měřitelného vám nenabídnu, subjektivně to tak ale cítím.
   Nabízí vrácení peněz do 60 dnů, tak nevidím nejmenší důvod si zařízení nevyzkoušet na vlastní „kůži“.

   Odpověď
   • a co vlastne mas? ten somavedic alebo niektory produkt od p. Heina? ak ten produkt, tak ktory?

    Odpověď
    • Mám Somavedic, model „Medic uran“. Ještě jeden subjektivní dojem mám – oproti loňskému roku se nekonaly žádné podzimní rýmičky a chřipky a podobné srandy, co děti dosud nosily ze školky/školy. Říkám, že máme doma „kapesní menhir, nebo spíš kromlech“ :)
     Buďte zdrávi, všichni, kdo chcete být zdrávi!

     Odpověď
  • Před pár dny jsem vynálezci tohoto přístroje, Ivanu Rybjanskému, zaslal dotaz jestli jeho přístroj je schopen odstínit i vysokofrekvenční záření z nově instalovaného 5G standardu mobilních sítí. Odepsal mě, že by to měl zvládnout, ale že se to musí vyzkoušet a potvrdit, až to nastane.

   Odpověď
   • Mně nejde do hlavy ta šílená cena. Vezmu-li do úvahy, že může mít toto zařízení pozitivní vliv na velké množství lidí, to znamená, že může pomoci celé společnosti se nejen vyvarovat negativnímu vlivu škodlivého záření, ale i působit pozitivně na své okolí (harmonizace vody, jídla, lidí, apod.), tak proč to výrobce, který musí mít dostatečné informace k sestrojení takové technologie, prodává za tak vysokou, a pro mnohé nedostupnou, cenu.

    Odpověď
 8. Libor Smetana 30.11.2018 o 23:02

  za tyden me Slunce zpravoli zrak na 85 procent
  dorostlo mi 20 proc ochrnutych a2,5 roku roulozenych svalu
  miyi sediny
  mladnu a beli se mio zuby
  Libor

  Odpověď
  • Chlape, než zmáčkneš enter, můžeš si po sobě přečíst cos zplodil a aspoň opravit překlepy? Vždyť se to nedá číst.

   Odpověď
   • Libor Smetana 1.12.2018 o 20:04

    Polepsim se díky!

    Odpověď
 9. Naši pernatí kámoši nás opět potřebují:
  https://7dach.ru/ksu_ksu/20-otlichnyh-idey-ptichih-kormushek-47941.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Odpověď
  • Už se na každodenní představení u krmítka těším.Letos měli dobrý konec podzimu zvláště kosáci. Těch jablek !

   Odpověď
   • Já už mám představení. Lítá mi k oknu cca 10-15 sýkorek. Nejlepší pohled na ně je z boku, je to jako roj včel 7 k oknu a 7 od okna a pravidelně se střídají. Vemou do zobáku a odletí.
    Vrabci ti jen sednou a drolej slunečnice a štěbetaj, Trvá to tak 5 minut :)
    Musím měnit sklenice na vodu, pač je někdy neuhlídám a voda mi zmrzne a sklo praskne.

    Odpověď
 10. K tématu listí na záhoně. Na jaře se dá listí pryč, nebo ze zaorá do záhonu? Díky.

  Odpověď
  • popolvár 30.11.2018 o 10:39

   podľa toho, čo tam dáš. Ak budeš siať, tak je lepšie tú hrubú vrstvu lístia dať preč, a len tú spodnú, už prehnitú, jemne zapracovať hrabľami do pôdy. V žiadnom prípade na jar nezaorávať ani nerýľovať. Ak tam plánuješ výsadbu sadeníc, tak to nechaj ako nástielkovú vrstvu a pre sadenice len odhrab konkrétne miestečko, trocha skypri, vysaď a obhŕň nástielkou.

   Odpověď
   • Budu tam dávat česnek, cibuli a mrkev. Česnek + cibuli sazenice, mrkev semena. Díky za rady.

    Odpověď
  • opadane listie je to najnaj hnojivo…jednoducho ho nehaj tam kde je

   Odpověď
 11. https://theascent.sk/metoda-wima-hofa-madam-eva/?gclid=Cj0KCQiAuf7fBRD7ARIsACqb8w4x5VMGiRCa8yotcQvkUqrLxrCSYw1YPii74raohA8Dku5JXlh71VMaAn0sEALw_wcB
  mate niekto s tymto skusenost? uz tu bolo viacero takych napr. http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3483-sverazny-rusky-mystik-a-jogin-porfirius-ivanov-prinasi-11-rad-jak-ziskat-superschopnosti
  skorej si myslim, ze taketo extremy dokazu len ludia s velmi silnym duchom, vnutornym ohnom a zdaleka to nie je pre kazdeho. ako vravi akademik B.Bolotov, nedostatok tepla v organizme sposobuje zapaly, rakoviny atd. a k nemu sa chodilo liecit nemalo ladovych medvedov z roznymi chorobami. otuzovanie nie je zle, preto vsade v severskych krajinach vyuzivali sauny, teda sa najskor zahriali a az potom telo schladili a nie naopak co sa rovna niecomu ako elektricky skrat v organizme. preto Rusi po celodennej praci v zime spali na peci aby doplnili teplo, t.z. aby sa im nestiepili aminokyseliny, ktore teplo vytvaraju a popri tom vznikaju nadbytocne bunky a bielkoviny, ktore sa hromadia v tele a z nich sa tvoria nadory. ked clovek stratene teplo doplni, jednoducho sa nadbytocne bunky stiepia na bielkoviny a tie na aminokyseliny. z mojej skusenosti musim potvrdit slova p. Bolotova, ked som sa chodil v zime kupat do jazera, sprchoval sa len v studenej vode, moj zdravotny stav sa postupne rapidne zhorsoval az som mal problemy zo zaludkom a zase opacne-ked som si dal kuru horucich kupelov v sode jeden den a na druhy den kupel v soli, po ktorej sa clovek zabali do najviac vrstiev oblecenia, deky ci spacakov a vypoti ten rakovinovy a iny bordel co sa v tele hromadi. z niektorych vraj ide smradlava a spinava tekutina ako zo zumpy. takze si myslim, ze to je len pre jedincov, s dostatkom tuku resp. nadbytkom vnutorneho ohna, a ci sa da vnutorny ohen zapalit u kazdeho, to je otazka na niekoho kto sa tomu venuje…

  Odpověď
  • Oracle 911 29.11.2018 o 19:26

   Som ajťak, a v našej budove kúria ako o život t.j. časť kolegov spolu so mnou je tričku, dokonca kolega chodil v kraťasoch do roboty až do tohto týždňa (tento týždeň má dovolenku)…

   Odpověď
  • Velmi zajímavé video i článek. Otázkou je, zda-li odolnost způsobuje ta studená voda, nebo spíš ta dechová cvičení a cvičení jako takové.

   Odpověď
  • postupne otužovani je super,ak sa ti pohoršilo išel si na to moc rychlo,alebo sa pritom spustili problemy ktoré si už mal…a vnutorný ohen si može každy „rozdúchat“ mentálnymi cviceniami napr.v tajči je o tom vela…zjednodušene je to o sustredení a vizalizácii

   Odpověď
  • popolvár 30.11.2018 o 11:06

   od začiatku novembra sa ráno kúpem v bazéne – nekrytom, neohrievanom. Nie dlho. Preplávam cca 20 m a idem von. Včera a dnes: teplota vody 5°C, vzduchu – 4°C. Následne si dám studenú sprchu a energiu mám min. na celé predpoludnie.
   K tej metóde Wima Hofa: pozor na uvoľnený adrenalín a noradrenalín – sú to stresové (záchranné) hormóny, vyvolávajúce určitý pohotovostný a záchranný stav organizmu s okamžitým nahromadením energie. A tú energiu a dané hormóny je treba následne odbúrať – buď cvičením alebo pobytom v chlade. Inak tie hormóny narobia v organizme fatálnu zdravotnú paseku.

   Odpověď
   • Ked sa pozriem na Wima Hofa, vyzera ako alkoholik ci narkoman. akurat ze nefetuje pervitin ale adrenalin ci kortizol. Ano, vie ich zuzitkovat na silnejsiu imunitu ci silu ale na ukor coho.. vsetko ti nieco da a nieco zoberie. Nas instruktor bojovych umeni vravi, ze ak sa dostavuje nejaky pocit euforie, tak uz je zle.. tych dovodov preco zle je viac ale hlavne preto ze sa prestavas ovladat, nevnimas okolie a procesy vokol a zaroven sa na teba mozu pripajat jemnohmotne bytosti. Kazdy extrem je viac na skodu ci uz je to euforia alebo depresia. A mysliet si ze mam kludnu mysel, ked je telo neustale v stresovom mode je dost divne. A to uz ani nehovorim o tzv. Bezmyslienkovitosti.. nie jeto sebarozvoj v duchu bohocentrizmu ale ego centrizmu. Preto si hubbard len prevzal ci zdokonalil budhizmus ako dobry nastroj ochocenia.

    Odpověď
 12. Libor Smetana 29.11.2018 o 2:33

  Patrik Swayze jasna věc
  https://www.denik.cz/rodina/patrick-swayze-a-jeho-hrisny-zivot-byly-chvile-kdy-se-bal-sam-sebe-20141023.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Odpověď
 13. Zdravím akurát má napadlo, či neviete niekto o tom, či nie je možné získať vitamín D v zimnom období spaľovaním telesného tuku? Totiž zvieratá skladujú vitamín D v pečeni a v telesnom tuku, nemohlo by to tak byť aj u človeka? A tým že ten tuk budem palit tak sa bude ten vitamín D z tuku uvoľňovať a vyživovať ma? Minulu zimu som totiž schudol časť svojho tuku a zbavil sa niekoľkých chronických problémov a ani raz som neochorel a to napriek tomu, že som déčko nesuplementoval a príjem vitamínu D zo stravy je nedostačujúci. To by vysvetľovalo prečo majú ľudia žijúci v severnejších šírkach, kde nieje možné po celý rok prijímať vitamín D zo slnka prirodzene vyššie percento telesného tuku ako ľudia v trópoch. Nemáte niekto od tom viac info?

  Odpověď
  • To nevím, ale silový trénink spaluje tuky prý až 38 hodin po cvičení.

   Odpověď
   • Nie je to pravda. Pre priklad staci, aby clovek par hodin nejedol a pokial ma v poriadku inzulinovu senzitivitu, tak spali nejaku tuk aj keby lezal v posteli. Ked absolvuje nejaky silovy trening, tak nemusi ani postit, staci sa spravne najest a spravne to nacasovat a nie je dovod, aby to trvalo 38 hodin. Pri cviceni sa okamzite dviha hladina testosteronu, ktory v takom mnozstve, akom ho vyrobi telo, pomaha palit tuk, zaroven stupne energeticky vydaj, ale hlavne zvysime tym svoj bazalny metabolizmus na nejaky cas, tj trosku tuku zacneme palit takmer okamzite.

    Odpověď
    • Nemluvil jsem o hladovění, prostě o spalování tuku.

     Pokud je to činnost, která vede k tomu, že se svaly obnovují a rostou, tak člověk potřebuje jíst. A pokud má zásoby tuku a jí stejně jako bez tréninku, tak se logicky tuk spaluje.

     Samozřejmě nemluvím o běžícím pásu nebo 2kg činkách.

     Odpověď
     • Suhlasim, akurat to telo spaluje takmer okamzite, nie je dovod, aby cakalo 38 hod. Nejde iba o to, kolko zjeme jedla, kalorii, ale kedy zjeme co a s cim. Pre priklad jedla, ktore sposobuju uvolnovanie vacsieho mnozstva inzulinu, sacharidy, pricom cim rychlejsie sacharidy, tym viac inzulinu, by sa z hladiska zbavovania sa tuku, nemali konzumovat s jedlami, ktore maju v sebe tuk, pretoze vyluceny inzulin ten tuk efektivne ulozi. Je to tema na dlhsie, ale v skratke na prvom mieste je kombinacia jedal, na druhom mieste nacasovanie a az potom je mnozstvo.
      Otazka je, ci by sa nedalo vyuzit zamerne priberanie tuku kombinaciou sach + zdrave tuky plne vitaminov, k postupnemu skvalitneniu nasich tukovych zasob, kde by sme v urcitich intervaloch v jednom obdoby zamerne chudli tuk a v dalsom by sme zamerne priberali male mnoztvo tuku, ale plneho vitaminov.

      Odpověď
  • Libor Smetana 27.11.2018 o 23:51

   Vse je v naší mysli:-)

   Odpověď
  • Myslim, ze to mozne urcite je, pretoze, ako si spravne poznamenal ukladaju sa v tuku a palenie tuku, je vlastne jeho rozklad a po rozlozeni sa tie vitaminy vyuziju.
   Trochu odbocim, kedze sa zaujimam dlho o zdrave stravovanie do hlby a atd, tak som sa kdesi docital, ze v tukoch sa nam ukladaju aj toxiny, ktore sa pri paleni toho tuku uvolnuju do tela. Konkretne to bolo spominane pre pripady, ked je clovek tlsty napriklad, z nezdravych umelych potravin a potom ked zacne drzat dietu a cvicit a schudne nieco, tak tie uvolnene toxiny z toho tuku mu casto zatazuju telo, tj spomali alebo zastavi to na cas chudnutie a aj ine neg. ucinky, ktore so sebou prinasa prijmanie toxinov.
   Mohlo by byt velmi zaujimave si postupne obmenit svoje tukove zasoby, za tuk nabity vitaminmi, bez nadvahy v zdravej miere, a potom pocas pôstu, by telo malo obrovsky pozitivny ucinok zo samotneho postu, co je to najzdravsie co mozme pre telo spravit, a zaroven by sa postupne z tuku uvolnovali vitaminy, cim by ten efekt umocnovali.
   Ten postup si v podstate priblizne spravil, asi nevedomky, ale ako by sme boli natom, keby sme to robili vedome a dlhodobo ? Tuky plne vitaminov, pravidelny post, s mierou, stacia aj kratsie, 12h, 16h a samozrejme k tomu cvicili, idealne tak, aby sme mali co najviac a co najzdravsich mitochondrii. Uz dlhsie sa chystam tento dlhodoby experiment na sebe uskutocnit.

   Odpověď
 14. Zajímavý rozhovor: Průmyslová revoluce vzala rodinám jejich otce. Od té doby se tradiční model rodiny rozpadá čím dál více.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/konzerva-psycholog-herman-otec-selhal-matka-dnes-zastava-vsechno-i-proto-jsou-deti-cim-dal-vice-agresivni-60927?dop-ab-variant=0&seq-no=2&source=hp

  Odpověď
  • je to lež, takový model fungoval i za socializmu, kde ženy vykonávaly všechno od vlastního zaměstnání přez výchovu dětí, řízení chodu domácnosti a drobného hospodářství, bývaly i řidičkami, po ůklid domů a bytů. Neměly „volný čas“ pro sebe, obětovaly jej pro rodinu a děti. to co tu a tehdy chybělo nese název Bůh. Ůcta člověka k člověku, sounáležitost, morální a etické hodnoty, k tomu není třeba psychologa a jeho rady.

   Odpověď
   • Vy máte nějaké zajímavé názory. Takže dnes tu Bůh, úcta člověka k člověku, sounáležitost je? Nějak jsem si nevšiml, právě naopak.

    Odpověď
    • …to bude asi tím, že se každý pohybujeme někde jinde/ v jiné ůrovni. Bůh neabsentuje jenom proto, že jej lidé vytěsnili ze života, jeho atributy tu jsou také. „mějte oči otevřené“. ovšem není to o lidských smyslech a jejich vlastnostech. leč o smyslech duchovních…

     Odpověď
    • Podľa mňa zmysel Jillovej poznámky je v tom, že podľa neho nie je na vine rozpadu rodiny zotročovanie ľudí vo fabrikách na konci feudalizmu, ale to, že ten „mrzký socializmus“ šíril ateizmus, a stál na krku cirkvám a niektorým hierarchom, hoci vierovyznanie nebolo zakázané a ľudia chodili slobodne do kostola, ktorí chceli. A hoci dnes majú všetky možné cirkvi slobodu (a duchovnosť má zdanlivo zelenú), zabudol dodať, že skutočnú duchovnosť a rodinné hodnoty rozbíja liberalizmus a politická globálna propagácia rôznych zvrhlostí, ktoré dokonca v Bruseli nazývajú „Európskymi hodnotami“.
     Áno, možno kedysi za monarchie a slobodnej cirkvi model rodiny fungoval dobre, ale duchovnosťou v pravom zmysle by som to nenazýval. Kresťanstvo aj iné kultové a hierarchické náboženstvá vytvárajú iba pseudoduchovnosť, ktorá slúži na politické účely, a bola najväčšou partnerkou práve monarchizmu.
     Niečo iné je riešiť fundamentálne problémy spoločnosti ako celku, rozvíjať jej duchovnosť komplexne k vyššej etike a odstraňovaniu vnútorných rozporov. Kresťanstvu sa toto už tisícročia nedarí, lebo samo v sebe má etické rozpory, ako vierouka.

     Odpověď
   • A nejsou to jediné vaše poněkud zajímavé názory:

    „„chybička“ se vloudila, ale už je červík na světě…, obě koncepcemají stejný základ, objektivní skušenost strůjců, tudíž nic nového pod sluncem, navyše jsou materialistické a člověk je bytost duchovní“

    to byla řeč o KSB a biblickém projektu: http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina#comment-177972

    Odpověď
    • Oracle 911 24.11.2018 o 12:46
     /Ruský ľud a celá civilizácia by proti tomu búrilo lebo/ ruská civilizácia má hlboké duchovné korene…také zajímavý názor, od Jiného /přijat, nedráždí/
     nic objektivního ovšem není / a to je zajímavý názor/ jen existují „stejné“ vhledy různých lidí na problém, dle jejich založení buď materialisticko-z. neb duchovno- z.;
     nelíbí-li se Vám mé názory, napište to. stiším projevy mé mysli na tomto webu

     Odpověď
     • Oracle 911 27.11.2018 o 16:47

      Jill nevadia mu lebo je to pravda lebo Rusko sa oficiálne rozkladalo ad Poľska až po Aljašku, a takúto krajinu bez hlboko zakorenenej duchovnosti po kope neudržíš…

      Odpověď
      • Oracle 911 27.11.2018 o 17:09

       Dodávam 2 veci:
       -bola to odpoveď na otázku prečo GP neurobil centrum riadenia z Ruska a jeho predchodcov;
       -po tom čo GP podvodne nainštaloval Romanovcov, tak ten rod prakticky neustále potýkal s povstaniami.

       Odpověď
      • oracle 911, ale duchovnost je v lidech ne v zemi po předcích…nesmysly o objektivnosti reality, ano, dráždí někoho, ale pak není možné být duchovním člověkem, pak rozdělujete realitu na objektivní a subjektivní, je jen jedna realita/skutečnost – zákon Jediného.
       z pohledu duchovního člověka – nesmysly řečeny jiným, nemohou dráždit, nevěnuji jim pozornost, neoživuji je.

       Odpověď
       • Oracle 911 27.11.2018 o 19:49

        >/Ruský ľud a celá civilizácia by proti tomu búrilo lebo/ ruská civilizácia má hlboké duchovné korene
        >nevadia mu lebo je to pravda lebo Rusko sa oficiálne rozkladalo ad Poľska až po Aljašku, a takúto krajinu bez hlboko zakorenenej duchovnosti po kope neudržíš…

        Neviem Jill za čo teraz ťa mám mať lebo tak civilizácia ako aj krajina bez nositeľa v (našom prípade ľudí) existovať nemôže. Takže tvoje reakcie sú na spôsob „trafená hus zagágala“ s tým, že si ma vytrhol z kontextu aby si podložila svoje nezmysly. A ďalšia vec je, že tento tvoj príspevok je nezmyselným relativizovaním na spôsob postmodernistov…

        Odpověď
       • > z pohledu duchovního člověka – nesmysly řečeny jiným, nemohou dráždit, nevěnuji jim pozornost, neoživuji je

        když někdo produkuje fabulace a lži, tak by jeho reakce neměla ležet v rovině, že „duchovním bytostem by to nemělo vadit“, ale v rovině, že by je měl přestat produkovat, i když se toho třeba dopouští z neznalosti a nikoliv záměrně.

        Odpověď
     • pravda nedráždí, nesmysly ano.

      Odpověď
      • doplnění: pravda dráždí egregory plné nesmyslů a imunitní reakci zabedněnce

       Odpověď
   • Článeček na Seznamu píše o tom, že muži kvůli průmyslové revoluci do značné míry vymizeli z rodin kvůli svým zaměstnáním v továrnách. Jill na to reagoval, že je to lež, že takový model fungoval i za socialismu.

    Nevím, co je podle Jilla lež, za socialismu samozřejmě pokračoval ten trend, zahájený průmyslovou revolucí, že muži byli zaměstnáni mimo domov, takže do značné míry chyběli v rodinách. Po druhé světové válce v západním i v socialistickém světě byl tento trend rozšířen i na ženy, u nichž se od těch dob rovněž předpokládá, že budou zaměstnány mimo domov. Tento trend je ambivalentní, na jedné straně uvolňuje tvůrčí síly lidí vymaněných z každodenních rodinných povinností; na druhé straně ohrožuje soudržnost rodiny jako základního společenského celku a je základní příčinou demografického poklesu: Když oba rodiče musejí každý den do zaměstnání, je obtížné vychovat více než dvě děti.

    V západní civilizaci po rozpadu socialismu tento trend nadále posiluje, zároveň vytváří iluzi bohatství a bohaté civilizace, kdy zaměstnaní rodiče si mohou na úvěr pořídit spoustu zbytečných věcí a výletů, ale kvůli hrozby ztráty zaměstnání si nemohou dovolit mít děti.

    Celé je to o měřítku bohatství. Podle mě jsou měřítkem bohatství společnosti její děti, které jsou budoucností této společnosti. Proto nikdy nepochopím, jak někdo může mluvit o bohaté společnosti tam, kde si lidé musí velmi rozvážit, zda vůbec dokážou finančně a časově zvládnout mít jedno nebo dvě děti. Z tohoto hlediska je naprosto evidentní, že západní civilizace dospěla do stavu bídy a rozkladu. Naleštěný mobil a auto na tom nic nezmění.

    Celý tento proces zbídačení národů západní civilizace je přitom evidentně řízen globálním prediktorem, ať už finanční nebo trockistickou internacionálou; a globální prediktor záměrně tento proces neuplatnil nebo zpozdil v afrických zemích, takže si vytvořil nekonečnou armádu migrantů, kterou je připraven použít k likvidaci evropských národů.

    Na rozdíl od Jilla jsem jedním z mnoha svědků toho, jak od převratu v roce 1989 nový liberální režim se svou oslavou individualismu a sobectví systematicky potlačuje hodnoty typu „úcta člověka k člověku, sounáležitost, morální a etické hodnoty, k tomu není třeba psychologa a jeho rady.“

    Za socialismu možná biblický Jahve nebyl propagován tolik jako dnes; ale Bůh, jehož řízení se ve společnosti projevuje prostřednictvím svědomí lidí, byl v socialistické společnosti přítomen mnohem silněji než dnes.

    Odpověď
 15. Kdo bydlí u polí a co je ještě životu bezpečné …………
  https://www.stream.cz/adost/10028873-lzi-deti-a-jedy-utajene-postriky-na-polich-v-cesku?rss&dop-ab-variant=1&seq-no=1

  Odpověď
  • Glyfosát kolem nás ve vodě i na talíři, v pečivu, pivu, vínu, sušenkách, kukuřici, sójových produktech, …. v moči má 6 z 10 obyvatel zjištěný glyfosát
   https://www.stream.cz/adost/10026964-pivo-a-potraviny-s-rakovinotvornym-jedem

   Odpověď
  • My zijeme trocha mimo civilizacie, clovek by si povedal ze v panenskej prirode a zvierata nam tu hynu mysleli sme si ze z otravy na potkanov ak niekto dava ale veterinar nam povedal za to z tych pesticidov lebo okolo su same polia … uz roky sa tu nepestuje potrava pre ludi ale krmivo pre zelezne obludy ( kukurica a repka pre bioplnyky) a este to tou zumpou z bioplyniek akoze hnoja fuj humus spalena cierna zem a znecistene studne.

   Odpověď
 16. Chtěl bych se zeptat, zda tu má někdo nějakou zkušenost s přípravkem Koloidní minerály JURASSIC? Kdysi jsem zde na fóru o tomto četl, ale nemohu již příspěvek nalézt. Díky.

  Odpověď
 17. Je to už starý článok, ale …

  aj vedci potvrdili telegóniu:
  https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/11672-zeny-pochopi-dusledek-pohlavni-styk-dna

  Odpověď
  • Ženy si zachovají a přenášejí živou DNA od každého muže, se kterým mají pohlavní styk. A to je dobře nebo špatně?

   Odpověď
  • Pokud se tak již stane…Co s tím?
   V současnosti jen málokterá žena má jen jednoho partnera za celý život, včetně těch, které pak v době manželství jsou věrné.

   Zároveň určitě je tu i nějaký vliv na muže. Jaký je však?

   Článek uvádí, že se tento jev vyskytoval jen u 63% zkoumaných žen.
   Co ty ostatní? Byly imunní? Dokázaly se s cizorodým „vkladem“ nějak vypořádat?

   Odpověď
   • Vliv na muže by měly mít všechny mužovy sexuální partnerky. Stejně jako u ženy by to mělo být na principu energetického otisku. Problémem to může být hlavně tehdy, když muž měl „problematickou“ partnerku. Například dívku lehčích mravů s mnoha nevyřešenými osobními problémy a nevyrovnanou psychikou. Někdy je to ta první, se kterou přišel o panictví, protože to byla „dávačka“ a on už byl nesvůj z toho, že je tím posledním z party, který ještě nesexoval.

    Odpověď
    • Zdroj: knihy Valerije Sinelnikova a Galiny Šeremetěvové

     Odpověď
   • Láska i hory přenáší, a pokud Žena vědomě se rozhodne mít s partnerem kterého miluje dítě, a i on ji vroucně miluje a má vědomý záměr mít s ní dítě, jsem přesvědčený že určitě nezůstanou žádné nekompatibilní geny, jestli vůbec nějaké.

    Každopádně jeden z pomocníků je být s vyvoleným partnerem nějakou dobu než k plození potomků dojde, například rok, dva.

    Odpověď
    • Vzpomínám si, jak jsme jednou měli ve třídě (při hodině) se spolužáky, spolužačkami a učitelkou diskusi o sexu před svatbou nebo až po…
     Bylo to na druhém stupni, ale nevím, kdy přesně. Ještě nikomu nebylo 15, možná ani 14.
     Z celé naší třídy (bylo nás tehdy asi 17-18, kolik přítomno, to nevím) byla tehdy jediná dívka, která zastávala a obhajovala názor „Až po svatbě.“

     Sice jsme nebyli jako celkem nijak extra zkažení, někteří, včetně mě, se asi ještě s nikým nikdy ani jako pár nevodili za ruce, ale jediná z celé třídy hájící tento názor, několik lidí se vyloženě i smálo…to mi přijde celkem tristní.

     Dnes, když si představím, že až najdu svoji vyvolenou, tak to bude „Až po svatbě“, tak z toho mám hřejivý a harmonický pocit, pocit toho, že pokud tak učiním, budu na sebe hrdý….a že pokud to některé bude připadat zbytečné a zpátečnické nebo dokonce šílené…tak ať.

     Vlastně, myslím, že od té doby, co jsem se dozvěděl o telegonii, jsem radši sám.
     I když netvrdím, že mě tato informace zbavila všech „nežádoucích“ myšlenek, tak si říkám… Jaký by to asi mělo efekt na populaci lidí, kdyby tato, i kdyby jen základní a mlhavá informace, byla „To se ví“?… Myslím, že značný.

     Odpověď
 18. E905a = Minerální olej = 15W-40; 10W-40
  Minerální olej E905a: „…. Pro tuto látku nebyla stanovena hodnota ADI (Acceptable Daily Intake = přijatelná denní dávka). Látka může být použita pro vegetariány, vegany i pro všechna náboženství“ (doslovně okopírováno z odkazu dole), minerální olej použijí k vytvoření lesklého ochranného povrchu například u zeleniny (rajčata, lilek, okurka, paprika podobně), v pekárnách výborné pač znesnadňuje připečení výrobků k formě, plechu, zabraňuje ztrátám vody a vlhkosti – prodlužuje jejich trvanlivost (hlavně u ovoce a zeleniny)
  Minerální olej zamezuje vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích D, E, K a některé esenciální mastné kyseliny) a hromadí se v organismu. Studiemi na zvířatech bylo prokázáno setrvání těchto látek v orgánech a způsobovaly zánětlivé reakce. “ Na člověku prozatím není jasné, zda usazeniny způsobují negativní reakce.(Zvířata hynula a na člověku to není jasné,— aha!)
  https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E905a
  Minerální olej:
  http://www.oleje-aditiva.cz/mineralni-motorove-oleje-pro-automobily
  Ale jak je známo v 90 letech se ze slovníku vymazal termín „minerální“ na pokyn korporací API, SAE a ACEA ovšem motorový minerální olej v paměti některých ještě přetrvává.
  Z půdy mizí minerály – http://www.potravinovezahrady.cz/jak-deficity-mineralu-limituji-vas-uspech-na-zahrade/ musíme doplňovat chemicky.
  Někde se rozhodli minerály z půdy hnát komínem a výfuky, pač se „umí“ nahradit ropa https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1684069-jizda-s-vuni-rizku-tisice-ridicu-jezdi-misto-na-naftu-na-rostlinny-olej
  Připomíná mi to trhání jablek ze stromu života a zřejmě budeme vyhnáni z ráje!

  Odpověď
  • Takže příště třeba místo slunečnicového nebo olivového radši Mogul?

   Tak to je síla…

   Odpověď
 19. V Brazílii objevili obří „město“ termitů. Rozkládá se na ploše velké jako Británie

  https://echo24.cz/a/SCtas/v-brazilii-objevili-obri-mesto-termitu-rozklada-se-na-plose-velke-jako-britanie

  Odpověď
 20. Libor Smetana 25.11.2018 o 0:25

  Není zadne rakoviny ani HIV. Podvody jako prase…….

  Odpověď
 21. Nevim kam mam dat tento prispevek, snad sem:

  Kuriozni referendum
  Svycari budou o vikendu hlasovat v referendu o tom, zda se budou smet odstranovat kravam rohy.
  Sedlak Armin Capaul tohoto referenda dosahl nasbiranim vice jak 100.000 hlasu.
  Bojuje za to, aby se uz mladym telatum nevypalovaly rohovinove vybezky na lebecni kosti rozzhavenou tyci, aby se zabranilo rustu rohu. I kdyz pod narkozou a prostredky proti bolesti, slysel uz nekolikrat telata kricet bolesti.
  Capaul bojuje za kravy a kozy s rohy.
  Ve Svycarsku je jen malo krav a koz. ktere maji rohy.

  Velmi mi to pripomina obrizku.

  Z rakouske diskuze:

  - kdyby rohy nemely zadny smysl, nebyla by jimi zvirata prirodou obdarovana
  - dle meho mineni se propadli Svycari do bezbrehosti
  - muj dedecek poznal dotykem rohu, jestli je krava zdrava nebo nemocna

  - co hodne lidi nevi, rohy maji dulezity vyznam pro strevni floru zvirete. Ne zbytecne jsu rohy
  velmi dobre prokrvene a jejich odstraneni velmi bolestive. Jsou studie mleka od krav s
  odstranenymi rohy, ktere ma jine slozeni, nez mleko od krav s rohy.

  https://www.krone.at/1814000

  Odpověď
  • Libor Smetana 25.11.2018 o 0:27

   Je to smutne ale rehtam se jako kobyla:-)))

   Odpověď
   • A neni v tom matrice? Zmena metaboliky, proc?
    Krava – svata krava – slovansky symbol ……
    Kdo pomuze?

    Odpověď
    • - návrat ke kořenům
     -Obyčejná domácí kráva. Dar přírody, jehož význam si dnes jen málokdo uvědomuje
     - ochrana zviřat jako psůmm nesekat vocasy.
     -dojná kráva – trvalý zdroj prospěchu (vykořisťování), zisku, zprav. neoprávněného
     -https://cs.wikipedia.org/wiki/Posv%C3%A1tn%C3%A1_kr%C3%A1va

     Odpověď
  • dalsi smutny argument pre veganstvo :-(

   Odpověď
 22. Ahoj dievčatá…nedávno tu niektorá z Vás pisala o tzv — starom srdci — zhnitom srdci —- Mohli by ste to napisat este raz ? Vopred pekne dakujem …

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-31/#comment-175800

   Odpověď
 23. Študent KSB 22.11.2018 o 21:23

  Propolis magický liek proti 100 chorobám

  https://www.biosferaklub.info/propolis-magicky-liek-proti-100-chorobam/

  recepty od I.V.Neumyvakina ktoré pochadzajú od jeho knihy: Propoli mýty a realita zatiaľ je len v ruštine.

  Odpověď
 24. prosím o radu:mam velku zahradu a vzhladom na jarné sucha by som rad nasadil čo najviac pred zimou.Ma tu niekdo skusenost s ozimným výsevom?Pred zimou zvyknem sadit akurát cesnak a chcel by som skúsit napr.aj mak,mrkvu…

  Odpověď
 25. Projekčné zóny vnútorných orgánov podľa profesora Ogulova
  https://www.biosferaklub.info/projekcne-zony-vnutornych-organov-podla-profesora-ogulova/#more-21231

  Odpověď
  • Již jsem o profesoru Ogulovi slyšel, ale o jeho viscerální terapii spíš vím jen to, že existuje.
   Máte někdo zkušenost?

   Odpověď
  • Libor Smetana 22.11.2018 o 15:29

   potvzuji

   Odpověď
 26. Potápěči narazili u Nového Zélandu na obřího mořského červa

  Na prapodivné stvoření dlouhé jako některé velryby či žraloci narazila dvojice potápěčů ve vodách u Nového Zélandu Steve Hathaway (56) a Andrew Buttle (48). Zhruba osm metrů dlouhé stvoření je zřejmě ohnivka obrovská.
  Červa tvoří tisíce drobných stvoření

  Ohnivky jsou velice drobná stvoření, která se však pohybují pohromadě a protože nemají nervovou soustavu, komunikují spolu světlem prostřednictvím schopnosti bioluminiscence. Postupně vytvářejí shluky, takzvané zooidy, které nejprve vypadají jako síť.

  Někdy však může dojít k vytvoření obrovského superorganismu v podobě červa dlouhého klidně až dvacet metrů. Ohnivky se živí a pohybují společně. Celá kolonie nasává vodu, ze které filtruje malý plankton a minerály. Proudění vody pak kolonie využívá rovněž k pohybu.

  Přestože zdokumentovaných případů obrovských superkolonií je poměrně málo, nejsou podle vědců tito obří červi vzácní. Drtivá většina těchto kolonií žije daleko na otevřeném oceánu a ve velkých hloubkách. Červ je schopen se ponořit až do neuvěřitelných sedmi set metrů.

  https://www.novinky.cz/clanek/potapeci-narazili-u-noveho-zelandu-na-obriho-morskeho-cerva-40256045

  Odpověď
 27. Tomáš Baše 15.11.2018 o 15:19

  Mám dojem, že jsem příliš pod vlivem žen. Příliš se řídím tím, co po mně chtějí nebo i tím, co si myslím, že po mně chtějí. Jakobych neměl svoji hlavu a stále se jen řídil tím, co po mě kdo chce. Vím, že se to v rámci KSB řešilo, četl jsem nějakou práci na toto téma. Můžete mi prosím poradit, kde najít víc informací o tomto fenoménu a jak si od toho pomoci? Předem díky

  Odpověď
  • A máš úspech u žien? Koľko máš rokov? Máš ženu / priateľku?

   Odpověď
   • Tomáš Baše 15.11.2018 o 17:16

    Mám 32, partnerku uz delsi cas nemám. Více nechci verejne moc rozepisovat. Můžu příp. napsat email?

    Odpověď
    • Okamžite môžeš vyskúšať niečo takéto:
     Daj si na youtube vyhľadávat „eye contact practice“ a každý deň trénuj udržať totálny očný kontakt. Psychologicky by to mohlo trochu pomôcť.
     Stiahni si na uloz.to mp3 nahrávku „McKenna Okamzite sebavedomie“ alebo „PAUL McKENNA Zmente svoj zivot za sedem dni“ je to hypnóza. Mohlo by tiež zabrať. Treba si to dávať niekoľko dní aby si zbadal nejaký výsledok.

     Odpověď
     • Na různé hypno-ezo nahrávky bych si dal pozor – obloukem se jim vyhnout.

      Jinak, samozřejmě, oční kontakt hraje důležitou roli.

      Odpověď
      • Tomáš Baše 15.11.2018 o 17:57

       Souhlasím. Znám spousty technik, o kterých zde mluvíme. Spíš mě zajímalo, jestli toto téma není někde řešeno v rámci KSB viz institut židovské manželky apod. Děkuji

       Odpověď
       • Tomáš Baše:

        Základy sociologie 4

        Obsah

        Předmluva k Části 4 5

        Hlava 12. O Lásce… 17

        12.1. O ryzosti Lásky 17

        12.2. O Lásce a o „lásce“ – pseudo-Lásce 22

        12.2.1. O Lásce: různé názory 22

        12.2.2. Souhrn dokonalosti 36

        12.2.3. Svoboda je pouze v Lásce 42

        12.2.4. Láska nesnáší lež 59

        12.2.5. Láska a „fiktivní humanismus“ 71

        12.2.6. Nelítostnost Lásky není Zlo 83

        12.2.7. Znalosti a moudrost jsou základem pro způsobilost Lásky 109

        Hlava 13. Cesty získávání způsobilosti v Lásce 116

        13.1. Problémy vědecko-metodologického zajištění společenského rozvoje a státního řízení 116

        13.2. Velká moc, kterou může získat každý 159

        13.2.1. Znalosti způsobilé pro život a nezištnost jsou tím základem pro svobodný život jedince i společnosti 159

        13.2.2. „Autopilot“
        matričně-egregoriálního řízení 166

        13.2.3. Nebuďte „dominovou kostičkou“ v cizích „hrách“ 180

        13.2.4. „ER, ES, TÉ“: Rci slovo tvrdě… 191

        Hlava 14. Ještě něco málo k vědě,
        vzdělávacímu systému a sebevzdělávání 221

        14.1. Kánony a vědecky odůvodněné metody řešení dílčích úkolů 221

        14.2. Epocha a vzdělávací systém 238

        Příloha 4.
        Kryptokolonizace: Jak se to dělá 247

        Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/zaklady-sociologie-4/

        Odpověď
        • Tomáš Baše 15.11.2018 o 18:05

         Jedničku a dvojku mám, ale ještě jsem nečetl. Asi začít jimi a ke ctyrcce se dopracovat, že?

         Odpověď
         • Nevím, ale být tebou, nebál bych se začít prostě tím, co je ve tvém životě aktuální.

          Odpověď
      • To neni žiadne ezo. Seriózna hypnóza.

       Odpověď
     • Jo, oční kontakt. A já dám tip – nechť každý muž ověří v praxi sám. Nechat si plnovous. Ne směšný knírek, nebo bradku, ale plnovous v kombinaci s očním kontaktem. Vyzkoušejte si to, jak se zlepší chování žen k vám, v rodině, v práci. Nebo když potřebujete vyřizovat na úřadech – jak lépe pořídíte u úřednic všech věkových kategorií. Tím ale neříkám, že každý potřebuje plnovous, někdo je silný i bez plnovousu, někomu plnovous sílu dodá.

      Odpověď
  • Čistě laicky – možná dědictví minulé karmy kdy jste byl pod vlivem dominantní ženy. Na duši je ten záznam, který přežívá. Možná vliv současného života – dominantní maminka, babička, starší sestra. Mě pomohla kineziologie.

   Odpověď
   • Tomáš Baše 15.11.2018 o 17:17

    Díky, byl jsem též, i na spoustě konstelaci apod.

    Odpověď
    • Jana Černíková 15.11.2018 o 17:41

     Z vlastní zkušenosti doporučuju odbornici na tzv. pocitové vzorce. Zkuste si poslechnout a uvidíte, jestli Vás to osloví – např. od 24:00 + 31:40 https://www.youtube.com/watch?v=2n6aWN7b2Rw.

     Odpověď
    • No, a jak je to s otcem? Jste v kontaktu? Pohyboval jste se jako dítě v jeho blízkosti? Vážíte si ho? Vnímáte ho mužně? Má Váš respekt?

     Odpověď
  • Tomáš Baše,
   dôvody môžu byť rôzne, ale jedným z nich môže byť prílišná túžba po vzťahu spojená s menšou úspešnosťou u žien. Preto tie prehnané ústupky. Ak by to bol ten prípad, potom dôvodom by bola možno nízka sebadôvera a sebaúcta. Ono to tak medzi ľuďmi funguje, že kto si málo seba váži a má rád, potom aj okolie si ho váži menej a je menej príťažlivý. S tým sa ale dá pracovať. Ale neviem, či je to ono.

   Odpověď
   • Tomáš Baše 15.11.2018 o 20:41

    To je ono. Díky Jardob

    Odpověď
    • Tomáš, nechcem robiť reklamu, ale toto ti zaručene vyrieši tvoje problémy ;)
     https://chlap20.sk/
     Mne to pomohlo.

     Odpověď
    • Ono je to na dlhší rozhovor, ale existuje pár drobností, ktoré môžeš robiť každý deň a budú mať istý psychosomatický vplyv :-)
     - Nauč sa chodiť vzpriamene… žiadne hrbenie sa, hlava v predklone a pod. Takto totiž reaguje telo, keď jeho majiteľ si málo verí. Opačným prístupom cez normálny vzpriamený postoj (treba si to kontrolovať), posilňuješ aj svoju sebadôveru.
     - Skús sa každé ráno na seba v zrkadle usmiať, pozrieť sa na seba s láskou. Vidieť v zrkadle príjemného sebaistého človeka (netreba sa škeriť, iba si uvedomovať vlastnú hodnotu).

     Nech už budeš robiť čokoľvek, rozvíjať svoje mužské prednosti užitočné pre rodinu i spoločnosť, tak toto nikdy nevynechaj.

     Odpověď
     • https://www.youtube.com/watch?v=11Qa8aT3dg4

      Odpověď
      • :-)

       Odpověď
      • Tomáš Baše 18.11.2018 o 11:44

       :D díky za rady. Něco se v děje, vyplouvá na povrch, bude dobře.

       Odpověď
    • popolvár 15.11.2018 o 22:01

     daj dátum narodenia.

     Odpověď
    • Nebo zkus www.muzskykruh.cz

     Odpověď
  • https://www.megaknihy.cz/odborna-naucna/330918-cesta-praveho-muze.html?utm_ce=ns&utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=merchant&utm_content=Cesta+prav%c3%a9ho+mu%c5%bee+-+David+Deida&utm_term=

   Kniha je i namluvená. Můžeš stáhnout i na uložto a za pár hodin ve sluchátkách poslechnout.

   Jinak vypořádával jsem se v životě se stejným problémem. Všechny rady od ostatních, které zde čtu, stojí za prostudování.
   Arabové tento problém nemají, tam je jim od mala vštěpováno, že přehnanou úctu k ženě a respekt mít nemusí. A právě tato jejich absence strachu z žen je potom velice přitažlivá pro evropanky. Ony z nich cítí, že se nenechali ženami zotročit a tím u nich získávají na hodnotě. Kdežto my jsme sekýrováni ne otci, ale matkami, k tomu sledujeme v televizi modely chování, kde muž ženě nadbíhá, vyznává lásku, nebo ji dokonce prosí !

   Odpověď
   • Takže, když vás vypeskuje otec, tak je to v pořádku, ale matka by si to nemělo dovolovat?

    Odpověď
    • Tomáš Baše 18.11.2018 o 11:49

     přesně tak

     Odpověď
     • Je vidět, že tu Istanbulskou smlouvu potřebujeme.

      Odpověď
      • ???To je asi vtip, že???

       Zde k tématu článek JUDr. Kovářové:
       - prosím přečíst alespoň 5 posledních odstavců

       http://www.bulletin-advokacie.cz/cak-proti-istanbulske-umluve?fbclid=IwAR3BcsqxGJ9IdN2laeLr6xkvzRXKJIzSDJYQwBf_KxcRUIkb4hKm8oh4nRk

       Celé znění Úmluvy:
       https://rm.coe.int/1680462471

       Odpověď
      • Tomáš Baše 18.11.2018 o 20:22

       Obávám se, že istambulská smlouva Vás nezachrání.

       Odpověď
    • Samozřejmě si to může dovolit, zvlášť když je syn v dětském věku. Malému klukovi ale deformuje psychiku model rodiny, kde matka vše řídí a otec je v roli asi takové, jako ten otec marfušky v mrazíkovi. Mladý kluk to vidí a do podvědomí se mu vrývá, že tohle je normální, načež má v životě spoustu problémů. Má možnost vysvobození až v dospělosti, poté, co vše logicky přehodnotí a začne na sobě pracovat.

     Odpověď
     • Je to presne tak.

      Odpověď
     • Víte, partneři při hledání se, by si měli být „rovni“, pokud víte, co tím myslím, pak k takovým modelům nemůže dojít. Většinou člověk dostává tolik, kolik dává.

      Odpověď
      • To áno, ale ide o dve veci. Byť mužom a byť ženou (na psychologickej úrovni) je jedno, a správať sa férovo a zodpovedne (ako človek) je druhá vec.

       Odpověď
   • Tomáš Baše 18.11.2018 o 11:49

    zajímavý názor, souhlasím. Strávil jsem v arabských zemích dost času a něco se tam naučil. Události posledních dní ale naznačují, že příčina je tam, kde bych ji nečekal. No uvidíme.

    Odpověď
    • A doplním k tomu ještě i trochu „magie“. Je potřeba si partnerku vizualizovat, v podstatě si určit, jaké by měla mít vlastnosti. Fyzické i psychické. A tento obraz si zasunout do podvědomí, ale nelpět na něm. Když se přizpůsobím terminologii KSB, je to modlidba k HNR a její vyslyšení.

     Odpověď
     • Myslíš, že to není tak, že jsou si lidé souzeni?

      Tento článek se mi velmi líbil:

      http://m.leva-net.webnode.cz/products/manzelstva-sa-uzatvaraju-v-nebesiach/

      A dokonce mi i přišla písnička (v noci v rádiu), která byla jako telefonát od HNR. Od té doby mám přibližnou podobu v hlavě (našel jsem kreslený videoklip), kde ale vězí, to nevím. :)

      Odpověď
      • Já nevím. Ale to, že nosíš představu v hlavě se se souzeností nevylučuje. Já jsem si myslel, že množina potencionálních životních partnerů může být větší.

       Odpověď
       • Bříza: To jsem si také dřív myslel, teď se přikláním k té jedné, ale 100% jist si nejsem.

        Odpověď
   • Typický odezdikezdismus, pardon…

    Možná jsou ženy, které ve své osobnostní struktuře mají zabudován sklon k masochismu, ale nemyslím, že je to obecně platná skutečnost.

    Odpověď
    • Máš pravdu, s „pohlavním rasizmem“ se daleko nedostaneme. Já mám ale na mysli to, že muž a žena mají každý svou roli. Stírání mužských a ženských rolí sice vypadá (pro někoho) jako dobrý nápad, v praxi ale působí jen zmatky.

     Odpověď
   • To myslíte vážně s těmi Araby? Větší stereotyp jste už vymyslet nemohl? Doporučuji Vám udělat si průzkum u žen ve svém okolí. Většina českých žen určitě netouží po machovi s muslimským vyznáním. Možná pár Gertrud z Německa (určitě však ne všechny Němky). To je jako by ženy přisuzovali všem evropským mužům úchylné sklony na základě pár úchylů z Němec, co si jezdí na e55 k cikánským prostitutkám plnit ujetá sexuální přání typu sex se ženou kojící dítě.
    Jinak se mi nezdá, že svalování vlastních neúspěchů na okolí (matku, ad.) je cestou zralé osobnosti…

    Odpověď
    • Omlouvám se za poněkud emotivní komentář. Poslední co bych si v ČR, potažmo v Evropě, totiž přála, je právě záplava arabských „opravdových“ mužů. Za svým názorem si ale stojím a také mi vadí to podsouvání, že ženy touží po Arabech. Souhlasím s tím, že muž a žena jsou odlišní a mají každý svou roli. Nesouhlasím s tím, že poslední baštu opravdových mužů, žen a rodinných vztahů blížících se ideálu najdeme u muslimů. Ještě jednou se omlouvám za útočný tón předchozího komentáře.

     Odpověď
     • Vy mi tak úplně nerozumíte, ale chápu, že mi nerozumíte. Holt telepatii neovládáme a myšlenku Vám poslat nemůžu, tak to musím napsat podrobněj a srozumitelněj. Říkám následující : Výchova chlapců v muslimských zemích je taková, že v dospělosti se mezi muslimy vyskytuje menší procento mužů, kteří jsou dolekaní z žen. A i když jak říkáte u většiny evropanek neuspějí, tak minimálně mají u nich respekt, šarm, nebo charisma. A tyto tři valstnosti, respekt, šarm a charisma jsou tvořeny (částečně) díky absenci strachu. Samozřejmě, že většina věcí v zemích, kde funguje historicky zformovaný islám, je špatně.

      „Nesouhlasím s tím, že poslední baštu opravdových mužů, žen a rodinných vztahů blížících se ideálu najdeme u muslimů.“ – však já nic takového neříkám a mám v tom stejný názor, jako Vy.

      „Doporučuji Vám udělat si průzkum u žen ve svém okolí.“ – Ono se těžko diskutuje se ženami o ženách. Vy jste možná jiná , ale u velkého procenta žen je rozpor mezi tím, co říkají a jaká je skutečnost.

      „Jinak se mi nezdá, že svalování vlastních neúspěchů na okolí (matku, ad.) je cestou zralé osobnosti…“ – Já hledám podstatu problému a problémy dělá, jak Vy říkáte, nevyzrálá osobnost, ale v kombinaci s nevyzrálým a problémovým okolím. Já tě (snad si můžeme zde v diskuzi tykat) ale chápu, že základní věc, jak se celkově pohnout kupředu je být aktivním účastníkem procesu a neskuhrat, jak za všechno může někdo jiný… A to myslím globálně, všechno přece souvisí se vším…

      Odpověď
      • A samozřejmě je i velké procento žen, které se nenechají ošálit žádným muslimem, nebo temperamentním jižanem, mezi které patříš ty… To jen tak pro úplnost. A já už tuto diskuzi nechci příliš košatě rozvádět, protože mám pocit, že i mojí vinou, jsme rozjeli diskuzi ženské ego versus mužské ego…

       Odpověď
      • A otec v rodině vůbec nefungoval? Prostě otcové jsou stejné oběti jako synové? A nefunguje to spíše vzájemně než, že za všechno mohou ženy? Matky-generálky dělají muže-bačkory ale zároveň „bačkory“ dělají z žen velící matky? Navíc funguje na začátku vztahu taková přitažlivost, že silná žena přitáhne slabého muže (a naopak). Slabý muž by pro „slabou“ řekněme spíše „ženskou ženu“ prostě nebyl přitažlivý. A naopak generálku bude přitahovat slaboch. Silnej muž pošle mužatku do háje.

       Jinak si myslím, že duše dítěte si své rodiče vybírá. Má pro to své důvody. Mnoho lidí pak svaluje neúspěchy na své okolí a rodiče, to je běžná praxe. Máte pravdu, že člověk se musí pohnout dopředu sám.

       Odpověď
      • „A i když jak říkáte u většiny evropanek neuspějí, tak minimálně mají u nich respekt, šarm, nebo charisma.“ Tak to pane Bříza ani náhodou. Cestuji i do arabských zemí a s prominutím, tyto zmetky v Česku nechci.

       Odpověď
 28. Jestli někdo uvažuje o koupí nového skleníku, všimněte si tohoto nového, běloruského, který už je k mání v Čechách. Má velmi vtipně vyřešený systém odvětrávání, který umožňuje ve vedrech zajistit rostlinám stejné podmínky, jako venku. Dokonce, jsem o něm na ruských webech četl, že lze snížit teplotu oproti venkovní až o 5 stupňů. Přitom, tepelně izolační vlastnosti ten skleník má stejné, jako jiné z polykarbonátu jeho třídy.
  http://zeleninovyraj.cz/katalog/skleniky-pareni%C5%A1te-zeleninov%C3%BD-raj-premium/sklenik-botanic-tulipan

  Odpověď
  • No, na to jak pěkně je udělaný, cena není špatná. Sice sklo za polykarbonát asi nevyměním, ale tohle je moc pěkný kousek. A i při opravdu velkých rozměrech cena neleze tak vysoko.

   Větrání je super, ten jde otevřít snad úplně ze všech stran.

   Odpověď
   • Úplně, úplně ze všech. :)
    Jinak, polykarbonát má mnohem lepší tepelně izolační vlastnosti, protože uvnitř má trubičky se vzduchem a UV filtr. Mám zde souseda zahradníka, tak ten ve svém skleníku nechává sklo vyměnit na polykarbonát, právě proto, že víc drží teplo. Což za jarních mrazíků je dost zásadní výhoda.
    Co se tyče větrání, tak tento skleník je asi bez konkurence. Lepší jsem neviděl. Navíc, se tam dá pracovat a zalévat zvenku, ale i vevnitř práce musí být větší pohoda, než v klasickém. Může tam pršet a sněžit, když je potřeba. Konstrukce je též pevnější a z celých dílu. U skleníků stejné cenové kategorie je konstrukce dělaná z menších kousků, jako lego.

    Odpověď
    • Přesně, vypadá velmi poctivě vyrobený, i když samozřejmě z fotek není vidět vše, zajímaly by mne detaily.

     No, já ten polykarbonát nevolím vyloženě pocitově. S tím UV taky, proč bych bral kytičkám UV, které je přirozené. Ty tepelné vlastnosti to je samozřejmě fakt, já teď díky tomu že jsem získal lacino starší okna, tak ho mám z vakuových dvouskel, takže si nemám na co stěžovat, ale chci ho rozšiřovat a to už udělám z klasiky, dvou vrstev skla. Není ovšem pochyb že na polykarbonát bych nemusel dělat tak nosnou konstrukci a mnohem lépe by se mi to i stavělo.

     Ovšem kdo je více zahrádkář a méně kutil, tak při všem co o tom vím, nemohu než doporučit hotový skleník podobného typu, a tento vypadá moc moc pěkně, stejně jako jeho poměr cena/výkon.

     Odpověď
     • Tak to jsem přesně já – víc zahrádkář, méně kutil. :)
      Proto jsem vážně zauvažoval o koupí skleníku. A nejvíc mě dostalo toto – úroda na sněhu pod Moskvou:
      https://www.youtube.com/watch?v=fOaea4qmLPQ

      Moje papriky, lilky a rajčata se letos zbláznily. Plno květů a plodů nasadily na konci sezóny. Kdybych měl skleník, stačily by tam dozrát. :(

      Odpověď
      • Ja mám vonku tiež ešte nejaké paradajky a papriky, zatiaľ ešte nemrzlo. A veľkonočný kaktus čo mám ešte vonku, sa tiež rozhodol kvitnúť (ruže tiež)…

       Odpověď
       • Tak letos jsem asi zpanikařil, když se na chvíli v říjnu ochladilo. Sklidil jsem všechno, něco odnesl dozrávat do sklepa, něco na parapety. Výhodou je, že už mám zpracovanou zelenou masu a uloženou do vyvýšených záhonů. Takže, snad poprvé v životě mám uklízeno a nachystáno na příští jaro. Jsem dost „mladý“ zahradník. Ve smyslu, že mě to začalo bavit teprve nedávno – pár let. Do té doby jsem tuhle vášeň nikdy nechápal a od sebe ji pro dřívější odpor ani neočekával. Vlastně nikdo z mé rodiny. Moje maminka se sestrou jsou dosud v němém úžasu z toho, co se ze mě vyklubalo. V mládí, dostat mě na „daču“ šlo snad jen heverem. Nebo pod příslibem nějaké chystané zábavy u sousedů.
        Zahradničení mě chytlo až když jsem objevil přírodní zemědělství, poprvé na Leva-netu článek Ljadova (Aien, díky za překlad). A od té doby to zkouším a studují. Čím víc nastudují, tím víc mě to nutí vše odzkoušet v praxi. A když se ještě dostaví výsledky, tak ten proces je nekonečný. Takže, takto. :)

        Odpověď
        • Příroda si tě zavolala do služby :-) o to je tvůj příklad pro okolí víc k zamyšlení, kontrast více vynikne.

         Já jsem na tom podobně, zahradník učeň, vlastně ještě jsem nebyl spokojený ani s jednou sezónou, vždycky jsem něco nedotáhl a pořád ještě buduji. Začal jsem před šesti lety. Začal s jedním záhonkem, a každý rok vybuduji další kousek, teď jsem asi na 30m2 celkové plochy upravených záhonů + skleník 3,5*2m.

         No jak píšeš souhlasím, je to nekonečný proces, poznávání přírody a přizpůsobování se, a spousta radosti z práce samotné, co teprve z výsledků ;-)

         Odpověď
        • Se zahradničením to mám podobně, jsem také „mladá“ zahradnice a také mě chytlo přírodní zahradničení. Sousedi se divili, když jsem si od nich brala pytle s listím, které chtěli vyhodit. Když jsem jim řekla, proč ho chci, tak příště mi ho už asi nedají :) a nechají si ho.
         Venku mám ještě rajčata, mrkev, znovu se urodily i nějaké jahody, maliny.

         Odpověď
         • JanaK- Janka . však obšaac ho sem aj fotku záhonku :)

          Odpověď
        • Veď nikdy nie je neskoro. Ja som tiež začal asi pred 6 rokmi, a zistil som, že so zvieratami je dvor celkovo veselší, je to skvelý relax ich pozorovať. Podobne aj pestovanie ovocia a zeleniny. V mnohom sa len učím pozorovaním a skúšam nové veci.
         Čo sa týka tej anomálie, tiež som zistil, že robím veci ktoré som kedysi nemal rád. Možno preto, že vtedy som bol do toho nútený, a teraz nie som, a pritom ide o užitočné veci.

         Odpověď
         • zajímavé že ta doba „započetí“ zahradničení, a zároveň rozmachu permakultury a bio zahradničení je u většiny zhruba stejná – cca před 5 – 7 lety. Nejen my tady, takových případů znám víc.

          Třeba já jsem to jako dítě miloval, pak jsem to leta nedělal, a v obdobné době jako všichni jsem se intuitivně k tomu vrátil.

          Jak jsem psal, Matka Zemlja nás volá, chybí jí trocha něhy, pohlazení lidských rukou namísto kombajnu. Pohlazení květiny rukou namísto práškování z letadla. Okopání bronzovou motyčkou namísto půdy plné železa, odpadu a chemie. Potřebuje nás jako my ji.

          Odpověď
          • Seš hotový básník. :)
           Ale určitě máš pravdu.

           Odpověď
           • :-D to matička Zemlja ve mne vyvolává takové pocity. No a pak ještě Tchajkovskij a Ruská vojenská přehlídka.

            Odpověď
          • Nedokázal bych žít v bytě bez rostlin.
           Znáte někoho, kdo nemá v bytě ani jednu rostlinu?
           A jaký to má na toho člověka vliv?

           Odpověď
           • Jsou lidi, co jim chcípne i umělá kytka. Takoví lidé moc rostlin doma nemají.
            Naopak jsou lidé kterým přineseš rok mrtvou kytku a ona za měsíc kvete. Ti mají kytky všude.

            Myslím že je to o vnitřním sladění těch lidí s okolím, a nějaké vnitřní mě neznámé fluidum. No jsou lidé kterým květiny nechybí, nikdy jsem se ale nezabýval jejich kategorizací, např pozorováním zda a co je u nich špatně.

            Odpověď
      • v tom případě pro tebe ideální řešení, a pro rostliny s dlouhou dobou vegetace se bez toho neobjedeš. Papriky pálivky, okurky hadovky a převislé jahody tam rostou jako z vody a okurky tak začnu sklízet o měsíc dříve než venku, jahody jakbysmet. A paráda je ta možnost předpěstování většího počtu rostlin, což se mi na jediné jižní okno nevejde. Letos jsem měl kolem sto sazenic a k tomu mnoho kelímků na rozpikýrování, a i skleník byl plný polic s kelímky.

       Jinak já jsem zase moc rád kutil, a baví mě to všechno tvořit a zakládat, zrýt a upravovat, pořád vymýšlet nějaké zlepšováčky, a pak bych nejraději zbytek práce někomu nechal :-) sklizeň, vázání, stříhání a tak. Teď vymýšlím rozvod zálivky abych jen pustil do hadice vodu a všude se za stejný čas nalilo správné množství vody, tu kropilo, tu mlžilo, tu zalilo ke kořenům…

       Odpověď
     • Polykarbonát pravdepodobne pohlcuje celé spektrum UV žiarenia. Najagresívnejšie UVC pohlcuje ozónová vrstva. UVB žiarenie (spôsobuje rýchle začervenanie kože) zachytí a neprepustí aj celkom obyčajné sklo. Sklo prepúšťa iba UVA žiarenie. Ten polykarbonát sa ale bez UV filtru nezaobíde, lebo by dlho na slnku nevydržal.
      Celkom by ma zaujímalo, či je vidno nejaké rozdiely pri pestovaní rastlín pod plastom a pod sklom.

      Odpověď
      • bohužel, nemám srovnání, plast jsem si na zahradu ještě nedal. No plánuju udělat dcerce malý skleníček aby si mohla sama zahradničit na svém, tak jí možná nabídnu experiment a malé skleníčky uděláme dva, skleněný a polykarbonátový. S tím bych se do rozpočtu mohl vejít :-)

       když to vyjde a když to uděláme, napíšu za rok rozdíl. Samotného mne to zajímá.

       Odpověď
      • Co jsem odkoukal z ruských videí, tak tam všichni už mají polykarbonát – od Archangelsku do Krasnodaru. Sklo jsem tam snad ani neviděl. Dokonce i v centrech přírodního zemědělství pěstují v polykarbonátových sklenících. A dost si je chválí. Jeho světelná propustnost je dokonce lepší, než u skla – 85%. Nějaké UV záření propouští, prý pro rostliny postačující. Propouští dokonce celé spektrum záření, akorát to rovnoměrněji rozdělí (přelomením) po celé ploše tak, že se dostane i dospod rostlin, což sklo nedokáže. Takže světlo nepálí vršky rostlin, dostane se i dolů, je rozptýlené. Navíc, ta červená část spektra způsobuje rychlejší zrání.
       Takže, zatím, samá chvála. Nemohu, ovšem, posoudit, jestli polykarbonát na slunci neuvolňuje nějaké zdraví škodlivé látky, ale zatím jsem o ničem takovém nezaslechl.

       Odpověď
       • hmm hmm, to jsou lákavé informace. No teoreticky s tou UV ochranou, pokud je polykarbonát stálý a neuvolňuje částice při běžných teplotách (-25 – +35) a je chráněný proti UV, neměl by prakticky nic uvolňovat. Většina plastů degraduje teplotou/mrazem, UV, nebo chemicky.

        Jdu se podívat po nějakých hezkých deskách a jak se to porcuje :-)

        Odpověď
        • no podívejme, dokonce je to prý recyklovaný plast, takže i ekologicky zajímavé.

         Odpověď
        • Tiež si myslím, že by nemal uvoľnovať, lebo z oboch strán je pritavená UV fólia. Max, tá fólia by niečo mohla uvoľniť.

         Odpověď
     • Ja som si vyrobil sklennik sam. Vyuzil som juhozapadny svah a vykopal do neho zarez v tvare L . Odrytu cast svahu som prekril jednoduchou drevenou konstrukciou a nasroboval do nej lexan. Drevo som osetril proti hubam a natrel olejom. V strane svahu to ma hlbku 2m spevneny je prefabrikovanymi bet, tvarnicami. Zemina pekne akumuluje teplo v lete ochladzuje v zime teplo vydava. Mam tam dva pasy (zvysene zahony) vo vyske cca 60 cm siroke 80 cm, medzi nimi chodnicek 60 cm siroky, nemusim sa zohynat, nieco na sposob montaznej jamy pod autom. Ak mate takto orientovany svah mozem doporucit nieco podobne skusit. Na nete sa da o tom pohladat ako na to. Co este spekuluem tak zo starych tehal tam urobit mensiu akumulacnu pec pre pripad vacsich mrazov na jar.

      Odpověď
      • Este doporucim tento automaticky otvarac je dobra vec. Okna otvara ked sa sklennik prehreje nemusite nic riesit naspat ich uzatvori, da sa kupit aj lacnejsie ako je tu v ponuke ja som kupoval na jesen bol vypredaj cca 20eur jeden. Aj teplotu otvarania viete regulovat.

       Odpověď
       • https://eshop.zenitsk.sk/automaticky-otvirac-sk/?gclid=EAIaIQobChMI97fby6DR3gIVr73tCh0YRgujEAAYAiAAEgJJjfD_BwE

        Odpověď
      • tak to máš idealne,tiež mam malý foliovnik opretý z juhu o dom,kde sadím planty ešte v zime

       Odpověď
  • Dakujem za tip. Tento model riesi moju averziu voci sklennikom. Tzn dotyk slnka zo zeleninou. Ten musi byt.

   Odpověď
 29. Doufám, že dávám správně do sekce zdraví.
  http://karolinaloskotova.blog.cz/1810/jak-si-muzeme-sami-pomoci-zbavit-se-jedu-ktere-mame-z-chemtrailu-v-plicich?fbclid=IwAR104D6gakddNpX1XI6m-V1LboFueo71mvmmtRxu3WIsUpay-alVmaxcfsw

  Odpověď
  • od podvodníka a klamára Reného Koukala, alias Tomáš Marný, ani od jeho marketingového „výtvoru“ pre oblbnutie mladých – Alue, neodporúčam propagovať celkom nič…

   Odpověď
   • Jsem v tom začátečník, díky za info.

    Odpověď
   • U Alue Loskotové je třeba trochu přebírat, ale najdou se i zajímavé věci.

    Odpověď
    • ano, některé dobré návody přebrané odjinud, s ohledem na zdraví, se tam najdou.

     Odpověď
   • taky jsem už před časem dospěl k závěru že žádná Alue pravděpodobně neexistuje, a nebo je pod kontrolou TM. Je to samozřejmě jen můj názor, ale brutálně promazávané jakékoli kritické příspěvky v její diskusi se stejným modem operandi jako u článků TM tomu napovídají.

    Odpověď
    • Alue – Karolína Loskotová existuje, poznám ju, aj Reného osobne… presťahovala sa k Renému keď mala 13 či14 rokov… je totálne pod jeho vplyvom… k môjmu potešeniu som ich už nevidel nejaký ten rok…

     Odpověď
   • Neviděl bych to tak černě. Pozice člověka, který o druhém ví, že ho chce oklamat a také ví, že on k tomu musí užívat směsici pravdy se lží aby byl věrohodný, taková pozice je celkem komfortní a bezpečná. Navíc nutící toho druhého často odkrýt, střípek, třeba dosud neznámé a pravdivé věci. Je to jako s troly (třeba zde) v diskusi – jsou výtečným indikátorem záměrů protivníka a znalému a připravenému tedy velmi užiteční.

    Odpověď
 30. V souvislosti s textem státní hymny ČR:
  Kde domov můj,
  kde domov můj.
  Voda hučí po lučinách,
  bory šumí po skalinách.
  V sadě stkví se jara květ
  zemský ráj to na pohled!
  A to jest ta krásná země
  země česká domov můj!
  Země česká domov můj!

  zde video o dnešním zbídačeném stavu země české:
  https://www.stream.cz/adost/10028599-zamorena-puda-alarmujici-vysledky-testu-pudy-v-cesku?rss&dop-ab-variant=1&seq-no=1

  v Bibli se píše právě o takových, kteří pohrdají svým životem:
  „Udělám ocelové nebe a měděnou zem, nic neporoste …. “
  I v Koránu:
  „Až uvidíš na nebi dým bílý, to bude trest bolestný“

  Velezajímavá je i diskuze těch, kteří u pole bydlí a sledují činnost:
  „vše co zasadí 8x stříkají a nikomu nic neřeknou“
  „po postřiku zajíc oslepne“
  „dřív jsem pro havěť nemohla otevřít okno, teď nelítá nic, ani ptáci..“

  Odpověď
  • Ako to vlastne riešia včelári? Okolité družstvá dávajú nejaké výstrahy keď striekajú polia? Zaujímalo by ma, ako je to celoplošne ošetrené. Tiež bývam pri poli, a stávalo sa nám, že ak sme mali nejaké stromky moc blízko poľa, tak zvykli uschnúť (slivky). Teraz tam mám len orechy, tie sa držia.

   Odpověď
   • Na jar začnem so sadením jedlého lesa, veľmi mi pomohla táto farma vo Francúzsku , https://www.youtube.com/watch?v=S81l8GRQZS8, aj ja mám taký problém sever a juh pole. Koniec siatím pšenice, v októbri som posadala zelené hnojivo, horčicu a zmes zeleného hnojiva, jačmeň,repka,hrášok,horčica, teraz sa všetko zelené a susedia sivá holá zem.
    https://www.youtube.com/watch?v=T_5JhW6tjoo

    Odpověď
 31. Libor Smetana 10.11.2018 o 13:44

  pěkné krátké asi 3 min video o zdraví, detoxu atd. z kanálu Metalearning, samozřejmě Sovětov je ideální:

  https://www.youtube.com/watch?v=GzVJyOLYrbw

  Odpověď
  • Libor Smetana 10.11.2018 o 13:46

   12 min (sakra, zase moje hrr.“-)

   Odpověď
 32. info ještě k těm telefonům a nejenom světlo:

  http://www.milanhein.cz/

  Odpověď
  • s tymi vyrobkami mas nejake skusenosti?
   ako sa da dokazat ucinnost napr. toho BAROQAL?
   je na to ‚vedecka‘ metoda? :)

   Odpověď
   • pokud to chceš vědět na tuty,tak si to vyzkoušej sám-myslím že vědci tě ochrání :) ?

    Odpověď
    • aby som si to vyskusal, musel by som si to najprv kupit, a kedze nie som elektrotechnik, neviem si overit funkcnost – cize aj pripadny pozitivny efekt by mohol byt subjektivny placebo efekt…
     cim nechcem povedat, ze to nefunguje, no bolo by dobre blizsie vysvetlit (nejak netechnicky, ak sa to da), ako to funguje, ako je mozne napr. vlastnym pozorovanim dokazat pozitivne fungovanie pristroja/zariadenia(aj pre skeptikov)…
     ani neviem, co to vlastne je ;)
     mali by zverejnit, z coho pozostava cele zariadenie – aby tomu mohli porozumiet viaceri
     ak je to take skvele, nemali by na to mat copyright…

     Odpověď
  • toto ma asi zaujalo najviac, je tu zhrnutie vyvoja vf limitov az do roku 2017 – ze kvoli poziadavkam mobilnych operatorov boli limity navysene niekolkonasobne, hoci v niektorych krajinach aj dnes je zakazane napr. wifi v skolach (Francuzsko)

   http://www.milanhein.cz/files/provolani.pdf

   jeden citat z toho dokumentu:
   závažným důvodem k zrušení vyhlášky č. 408 ( platná před r. 2000) však byla
   nemožnost uvést používání mobilů do souladu s limity, stanovenými v této vyhlášce.

   Odpověď
 33. https://www.youtube.com/watch?v=KPRfsNRYjKo

  Odpověď
  • Výborný popis k videu. Určite naň kliknem. ;-)

   Odpověď
   • popolvár 9.11.2018 o 20:27

    oplatí sa kliknúť. Už len preto, že to sem dal Hox. Nezvykne sem dávať hlúposti.
    Ako nové rady mobilov ničia náš spánok.

    Odpověď
  • Bill Gattes si zase urve límec u košile!
   Všechny jeho vychytávky mu dají pořádnou fušku a stojí celé jmění, ale Čechoslováci jsou Čechoslováci a jeho miliardy jdou takto do kopru.

   Odpověď
  • Jana z Arku 9.11.2018 o 22:53

   Tak tohle je informační bomba…a určitě nejen pro mne špatná zpráva, hodinu a půl před spaním vypnout telefon i televizi, to je něco . Děkuji Hodí za video, pošlu to všem známým.

   Odpověď
   • Jana z Arku 9.11.2018 o 22:56

    Oprava… děkuji Hoxi za video

    Odpověď
  • Putinovec 9.11.2018 o 23:13

   Přivedlo mě to k poznání,že je na počítači noční režim.

   Odpověď
   • Ano, taky jsem ho našel. Skrývá se pod tlačítkem „power off“ :-)

    Odpověď
   • Noční režim na Windows je na pytel. Pořiďte si f.lux, to je úplně o něčem jiném. https://justgetflux.com

    Odpověď
    • Díky za video a díky za odkaz, u počítače sedím zatím jen čtvrt století, v noci už to vychází na minimálně dekádu…

     Odpověď
    • Putinovec 11.11.2018 o 23:24

     Děkuji,stáhl jsem.

     Odpověď
 34. Přišlo mi do pošty od p. Novotného:
  O „vodě“ s M. Veselovským na DVTV. Žádná omáčka…
  https://www.youtube.com/watch?v=Jb3tyg0a3qE&feature=youtu.be

  Určitě tuto problematiku někdo zde sledujete.

  Odpověď
 35. …a kde sa stratila Aksal? …viete niekto?

  Odpověď
  • A rovněž postrádám Atevi a Lin.

   Odpověď
   • Nevím , jak ostatním , ale mě tahle děvčata hodně chybí. Moc rád bych je znovu četl. Takže – děvčata nastupte!

    Odpověď
    • Když nic jiného tak alespoň zdravím, dámy.

     Odpověď
   • ….. a kyticka by nebyla, panove? :) Ona nekdy velmi potesi ……..

    Odpověď
    • https://5.imimg.com/data5/AA/KK/MY-6677193/red-rose-500×500.jpg
     s potěšením…

     Odpověď
     • Ten link nefunguje, posli devcatum jiny :)

      Odpověď
      • Oracle 911 8.11.2018 o 14:45

       Treba vymazať „-500×500″ z odkazu…

       Odpověď
       • nee, to je v názvu obrázku. Spíš tam wordpress zase upravil nějaké pomlčky :-(
        nevadí, druhá funguje ;-)

        Odpověď
       • ale jo, máš pravdu, ono to fakt funguje :-)

        Odpověď
      • https://www.fiftyflowers.com/site_files/FiftyFlowers/Image/Product/Freedom-Red-6foot-Rose-350.jpg

       Odpověď
       • chlapci – vdaka za kvietky. Potešia aj zrak aj dušu :)

        Odpověď
       • Krasa! :)

        Odpověď
    • Všetkým ženám posielam virtuálnu kytičku ;)
     https://eldhwen.files.wordpress.com/2013/05/kvety.jpg

     Odpověď
     • Díky,krásná a jak voní!
      Už aby bylo jaro,nasázela jsem kýbl tulipánů a narcisek. Teď čekám na chladnější dny s česnekem.

      Odpověď
     • Diky, kyticky jsou krasne. :)

      Odpověď
  • Mám takový pocit, že Aksal se stala znovu babičkou, pokud mi paměť dobře slouží.Já mám také 4týdenní vnučku a proto mi to uvízlo v paměti. Hovořilo se tu o prarodičovství před časem (zapojili se i zdejší muži).
   Také mi tu schází Adina, krom zmiňovaných. A Jana z Arku.

   Odpověď
   • souhlas, nějak těch holek ubylo. No některé diskuse tematicky mužsko-ženské byly velmi vášnivé, tak snad je to neodradilo.

    No Aksal, tipl bych že kromě babičkování je i na zahrádce dost práce, tak snad na zimu zase napíše :-)

    Odpověď
   • …ano, ano mas pravdu aj Adina a dalsie….

    Odpověď
    • Adina naposledy „říkala“, že jede do míst bez internetu…mě napadla Kanada, na půl roku.Ale to už asi uplynulo.

     Odpověď
   • Jana z Arku 9.11.2018 o 22:43

    Díky… já jsem zde denně, jen se málo vyjadřuji, asi to bude chyba. Napravím to…a děkuji také za kytičku, to vždy potěší. Já miluji květiny, už je nemám kam sázet, ale pořád je kupuji…

    Odpověď
 36. ano Rigano,
  je to na stejnem principu.
  ziji v Canade v Montrealu a koupil jsem to pred par lety za $200.oo
  Za 6000kc se mi ti zda predrazene.

  Odpověď
 37. Solfeggio frekvencie – aký mate názor, vlastnú skúsenosť. voda123@centrum.sk

  Odpověď
  • Nějakou záhadou se mi v telefonu objevil tento 5 let starý článek, který o tom pojednává:
   http://transformace.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1048:solfeggio-frekvence&catid=70:dali-zajimavosti&Itemid=102

   Zdá se mi, že to má souvislost také s informacemi z tohoto článku:
   http://leva-net.webnode.cz/products/vladimir-kirjusin-bitva-za-genofond-naroda/

   Odpověď
  • názor nemám, ověřitelné informace taky ne, poslouchání navozuje celkem slušný klid a náladu, podle toho kterou posloucháš.

   Poslouchal jsem tedy ty verze kde je tón kombinovaný s klidnou hudbou a mantrami na obrazovce, ale…

   V posledních letech když hledám podobné účinky, s velkými úspěchy poslouchám Čajkovského, louskáčka, labutí jezero a podobně, a nebo další vážnou hudbu. Efekt na mě je obdobný.

   Odpověď
 38. ahoj,
  rad bych se pripojil k diskusi po Haelove clanku BOLAVA ZADA
  Je mi 71 roku , pred par lety jsem byl na „“kolenou a myslel, ze skoncim na voziku“"
  Souhlasim se vsemi co doporucuji cviceni
  ;;;ja vim ze se nechce ;; …mne nekdy take ne, ale neni vyhnuti…
  koupil jsem si tz.INVERIBLE TABLE/otoceny ci prevraceny stul
  je to trojuhelnikova konstrukce asi 130cm vysoka a zakladna je cca 1.80 x 80cm
  uprosted je na cepech umisteno neco jako zehlici prkno kde se dole prichytite za kotniky/predtim nastavit na spravou. vysku tela a pomoci rukou na drzadlech se preklopite do pozice netopyra“"
  to je hlava je dole kotniky nahora. a nechate telo se vytahovat vlastni vahou/popr.muzete delat shyby/ tz. pritahovat hlavu az ke kolenum/ ja si pritom i par minut ctu./ nekomu to dela nevolno, nebot krev se nahrne do hlavy.
  Pak se opet pomoci rukou pritahnete nazpet do normalni pozice, odjistite a hotovo.
  1x. 3x. denne

  Dalsi vec , kdyz se divam v TV na hokej tak si dam pod panev cvicny balon/cca 50-70cm dia. po kterem se koulim a snazim se drzet rovnovahu.nebo ho drzim kotniky a prevaluji ho pres hlavu…
  a take cvicim na, stationarnim kole, schodech na masine s cinkami i bez nich.
  moc mi to pomohlo,
  citim se fajn, lyzuji, bezky i sjezdovky, jezdim na kole a uzivam zivota.
  Preji vsem brzke uzdraveni

  Odpověď
  • Ten inver.table, to je autotrakční lehátko, předpokládám?
   Kdysi jsem se s ním setkala u fyzioterapeuta a maséra, který je i prodával. Naštěstí jsem to nebyla já, kdo měl potíže se zády, takže jsem se o to tenkrát zajímala jen ze zvědavosti.
   Vypadalo nějak takto : http://www.lehatko.cz/cs/galerie/

   Odpověď
 39. https://www.lidovky.cz/domov/ceske-tabu-tehotne-piji-prilis-alkoholu.A181103_161826_ln_domov_ele

  Odpověď
  • Ono i třeba „nealko“ pivo není žádná sranda…s 0,5% alkoholu je pak třeba 5 takových jako jedno klasické malé, co se týče množství alkoholu, nemluvě o hormonech.

   Odpověď
   • Oni to tam dávají s tím, že se tam nějaký alkohol objevit může (těch max 0,5%). Neznamená to, že je v každém nealko pivu 0,5% alkoholu a po vypití dvou piv je z toho 1%. Nicméně budou tam jiné „lahůdky“, vedle CO2.

    Odpověď
    • Množství alkoholu se pohybuje kolem 0,5%, nikoliv, že tam může být, ale spíše není.
     https://www.alkoholmetr.cz/birell

     Odpověď
    • Už sú dosť rozšírené radlery s 0,0% alkoholu.

     Odpověď
 40. Cesta k hladkej pokožke a hustým vlasom sa začína v tráviacom trakte
  https://www.biosferaklub.info/cesta-k-hladkej-pokozke-hustym-vlasom-sa-zacina-v-traviacom-trakte/

  Odpověď
  • Jox tady kdysi psal na téma celulitida – padání vlasů – kolagen – velké dávky vitaminu C. Jinak ten zmiňovaný biotin by mohl být obsažen v B-Komplexech (myslím, že je to B7). Tabletka B-Komplex Forte před spaním nezaškodí, navíc vyživuje nervový systém – viz. téma k nespavosti. Proč večer? Béčka jsou „hladové“ vitamíny. Přes den zvyšují chuť k jídlu. Pokud chceme přibrat, tak jednou z cest je B-Komplex užívaný ráno :-) .

   Odpověď
 41. Prosim poradit nieco dobre na spanie, hrozne zle spavam.

  Odpověď
  • Problém usínání může být způsoben několika vlivy (plus kombinace; číslování zde je náhodné):
   1. Zdravotní důvody (i zatím latentní/skryté).
   2. Psychické.
   3. Přetrvávající stresové přetížení (toto může být i ve variantě skrytých hrozeb; často také vlivem značného pracovního přetížení, či vykonávání práce, která člověku nesedí – tzv. není to jeho parketa).
   4. Výskyt geopatogenních zón.
   5. Špatné řešení postele, lůžkovin, špatná orientace v prostoru, poruchy Vastu a poruchy Feng Šuej.
   Je potřebné pátrat po příčinách a tyto primárně vyřešit.
   Při hledání příčin je vhodné si udělat zpětné zobrazení na časové ose, kdy se problémy počaly vyskytovat a co se již před tím v nějakém časovém úseku ve vlastním životě dělo.
   Problémy typu ad 2. a 3. účinně pomáhá řešit aktivní provozování Šulcova autogenního tréninku. (http://www.autogennitrenink.cz/, jsou tam i další odkazy)

   Odpověď
   • Badateli, co natočení postele podle světových stran. Nedělal jsi výzkum sám na sobě? Kdesi jsem četl, že poloha s hlavou na jih dodává ve spánku nejvíc energie.

    Odpověď
    • Ahoj Břízo – před několika lety nějaké české hlavičky vzali letecké a satelitní snímky z celého světa a zjistili zajímavou věc: volně žíjící zvířata ulehají ke spánku vždy ve směru sever-jih. Bohužel si nepamatuju jestli hlavou na sever, nebo na jih. Ale myslím, že se to dá dohledat. Já mám všechny postele v domě i na chatičce hlavou na sever :)

     Odpověď
     • U nás doma tiež máme celé roky hlavu postele orientovanú na sever :-)
      (inak zistil som, že keď si položíš magnetku na vrch hlavy, tak dá sa vnímaním spoľahlivo odlíšiť, ktorou magnetickou stranou je otočená k hlave. Takže aj zemský magnetizmus bude mať určite vplyv na samotného človeka, a prišlo mi, že ideálne je spať rovnobežne so siločiarami. Skúšal som aj orientáciu na juh, ale viac mi vyhovuje na sever. Dôležité je len nemať postel nad patogénnou zónou. Raz ma na to upozornil liečiteľ, tak som si prešiel dom virguľou, identifikoval zóny a premiestnil postele. Čo sa týka rastlín, raz som do tej zóny postavil kokosovú palmu, a do dvoch týždňov takmer uschla. Ale napríklad orchideám také zóny nevadia.)

      Odpověď
      • Jak se patogenní zóny zjišťují s virgulí?

       Odpověď
       • Ja som v tomto len amatér, odpovedať by ti možno vedeli skúsenejší prútikari. Ja som si provizórnu virguľu vyrobil z dvoch medených drôtov (cca 5mm hrúbka a 50 cm dĺžka) so zahnutým koncom na uchopenie. Nasmerujem ich rovnobežne smerom pred seba, a na problematických miestach sa krížia alebo rozchádzajú.
        Osobne ten princíp fungovania chápem ako prácu s kyvadlom, kde vlastne pracujú tvoje nevedomé úrovne, a cez jemnú motoriku, ktorú si neuvedomuješ, ti poskytujú spätnú väzbu na odozvy vnútorných senzorov, ktoré inak nevieš vnímať, ako takto nepriamo. Každý človek je schopný vycítiť prameň alebo geopatogénnu zónu, ibaže tento zmysel je na vedomej úrovni tak zakrpatený alebo nerozvitý (ostáva súčasťou nevedomia), že bez takejto technickej barličky ho nevieš využiť (Hoci principiálne by to šlo aj bez prútika). Slony vedia nájsť vodu bez prútika, len čisto zmyslovo, bez problémov.

        Odpověď
       • Potvrzuji slova jardoba, a dovolím si doplnit.
        Celé je to o stavu šišinky (orgán vnitřního oka reagující na přicházející elektromagnetická vlnění v mnohonásobně širším rozsahu spektra, než je úzký rozsah viditelného světla přijímaného okem). Anatomicky má šišinka obdobnou strukturu jako oko, nemá však čočku. „Čočku pro ni tvoří“ celá mozková dutina lebky, v jejímž ohnisku je šišinka umístěna, zároveň s využitím elektromagnetického pole celého mozku generovaného v okamžiku jeho specifického ladění. Schopnost tohoto ladění je individuální, dána predispozicí jedince již při jeho narození (souvisí také se stupněm zralosti vtělené duše) a je možné tu schopnost trénovat. Na druhé straně je činnost šišinky omezována:
        - z vnějšku vnucovanými programy zapisovanými do mozku někým, kdo si nepřeje, abychom třetí oko dokázali používat technikami, o kterých se nesmím zmiňovat;
        - zanášením vápennými úsadami podporovanými konzumovanými jedy, především fluorem (kvůli tomu přidávaným do zubních past – nejlepší vstřebávání nejkratší cestou k mozkovému centru).
        Detekce navenek je pak možná některým ukazatelem (proutek – tzv. virgule; či siderické kyvadélko). Jako pomocná snímací čidla pro snímání elektromagnetického pole pak mohou posloužit i periferní anténní systémy (ruce), ale talentovaní a cvičení jedinci je nepotřebují.

        Výcvikem proutkařů se u nás kdysi zabýval skvělý dr. Gardavský z Olomouce, který také přišel na nové techniky práce s virgulemi „na principu radaru“. Byl také účasten při vzniku nových variant virgulí (psychotronická laboratoř při Chemicko-technologické fakultě). Definoval také hygienické normy práce s virgulí, neboť je to z fyzikálního hlediska směrová širokopásmová anténa s velmi vysokým ziskem a slouží nejen na příjem signálu, ale i na vysílání. Bylo tehdy zjištěno, že cca 20 minut práce s virgulí je pracovně-energetický výdaj asi jako 8-mi hodinový výkon havíře v dolech. Bylo zjištěno, že trvalé přepínání organismu prací s proutkem rychle a razantně poškozuje zdraví (proto také Gardavský vytvořil onen rychlejší pracovní postup). Navíc při „ladění mozku na signál“ se při této činnosti vypínají jisté ochranné části biopole zvaného aura (je to detekovatelné pomocí Kirilianových fotografií).
        Pozn.: tvar virgule byl velmi často užíván v konstrukci antén, i televizních, zvláště pro vyšší frekvenční pásma při rozšiřování počtu televizních kanálů. Na budovách bezpečnostních orgánů státu byla v rámci zajištění „speciálních komunikací“ umístěna vždy.

        Rozdíl mezi detekcí proutkem a kyvadlem je analogický rozdílu v zapojení přístroje avomet v elektrickém obvodu podle toho, zda budeme měřit proud či napětí. A přiměřeně tomu se také musí přístroj vždy nastavit. Druhý rozdíl pak je ten, že proutek pracuje spíše jako indukční čidlo a zároveň ukazatel (přístrojová rafika), zatímco práce s kyvadlem se svým charakterem blíží spíše kapacitnímu měření. Proto většinou ten, kterému funguje kyvadlo, není schopen pracovat s proutkem a naopak. Tolik stručně, bylo by to možné technicky dále precizovat.
        Bez vnitřního naladění člověka to však nikdy nefunguje.
        Jsou však mistři, kterým je jedno, co mají v rukou, kterým „hraje“ v ruce, na co šáhnou. Jeden z takových byl i již zmiňovaný dr. Gardavský.

        Jak byly prováděny psychotronické výzkumy a publikovány ve sbornících konferencí v průběhu cca sedmdesátých let, bylo zjištěno, že v populaci má senzibilní schopnosti 4 lidé z 5, i když to vůbec nemusí tušit a nemusí se to u nich projevit po celý život. Schopnost (talent) je věc jedna, uvědomění si schopnosti a pravidelný trénink a posilování je však záležitost další. Z těch 4 je pak poměr zastoupení 2:2 ve smyslu proutek × kyvadlo.

        Detekci lze dokonce provádět i dálkově, není nutná přítomnost na místě samém.

        Odpověď
        • Ďakujem bádatel za informáciu.
         Chcem sa spýtať k tomúto: „Bylo tehdy zjištěno, že cca 20 minut práce s virgulí je pracovně-energetický výdaj asi jako 8-mi hodinový výkon havíře v dolech. Bylo zjištěno, že trvalé přepínání organismu prací s proutkem rychle a razantně poškozuje zdraví (proto také Gardavský vytvořil onen rychlejší pracovní postup). Navíc při „ladění mozku na signál“ se při této činnosti vypínají jisté ochranné části biopole zvaného aura “

         Sú podľa tvojho vedomia vystavení poškodeniu zdravia i ľudia, ktorí majú schopnosť naladenia na ľudské biopole?
         Mám známu, ktorá dlhé roky pracovala ako diagnostik chorôb, spolupracovali s ňou i lekári. Skrze dlane nachádzala na tele chorého ohnisko ochorenia. Videla „auru“. Vykonávala okrem diagnostiky i liečitelskú prax. Po jej skončení , kedy už odmietala prijimať pacientov, sa v nej spustil akýsi deštruktívny proces. Rakovinové bujnenie na viacerých miestach a i iné zdravotné problémy. Často premýšľam čo sa to s ňou deje? Odpovedala mi dávno, keď som sa dotazovala, či svojou praxou neplytvá vlastnou energiou a neohrozuje sa, že používa vesmírnu energiu. Spomenula som si na to pri informáciách od Uvarova, ktorý poukázal na rakovinové ochorenia a nasledne smrť do 10
         spriritualne praktikujúcich rokov väčšiny známych duchovných učiteľov a to z dôvodu nezosynchronizovania 3 energetických stupňov svojho biopola s 3 energetickými stupňami biopola zeme.
         Tu o tom vravi: od 10:57 minúty
         https://youtu.be/25xsy12NK54

         Odpověď
         • JankA, posílám ti odpověď Nebezpečí infekce při léčitelství.doc
          Vyzvedni si na www.uschovna.cz/zasilka/GIP99449U42G34VD-W5I
          kód zásilky GIP99449U42G34VD-W5I

          Odpověď
     • Když rozsypeš kovové piliny do magnetického pole, taky se srovnají podél siločar sever-jih :-)

      Odpověď
  • a co děláš poslední dvě hodiny před spaním? Spíš v klidu a tmě? Zkoušel jsi jiné místo? Co ti nejvíc vadí když nemůžeš spát, nějaké myšlenky, blbé pocity? odkdy tě to trápí, stalo se tehdy něco, změnil jsi nějaký návyk?
   Možná ti odpovězení těch otázek pomůže.

   Odpověď
   • Daj si pred spaním 1-2 lyžičky medu.

    Odpověď
   • Nemam problem zo zaspavanim, zaspim hned ale zobudim sa na wc po polnoci a uz nezaspim, myslienky v jednom kuse atd.

    Odpověď
    • Mám niečo podobné..najviac sa mi zatiaľ osvedčilo podľa ayurvedy..zistenie, že som pitta charakter a tá keď je zvýšená spôsobuje aj keď zaspím zobudím sa po 12..resp. najneskôr do 2 ráno a nemôžem zaspať..spozoroval som, že tiež sa prehrievam, resp..je mi teplo..ďalší príznak pitty..nevyváženej. Čo mi pomohlo..obmedziť kofeín..aj 12 hodín pred spánkom je už veľa..začal som užívať Brahmi..na ukľudnenie mysle a večer pred spaním čaj Gotu cola a ešte St.John s Worth…dohromady to zafunguje tak že spím..aj keď sa zobudím na wc..tak hneď zaspávam..ak nie..tak si pustím do slúchadiek nejakú rel. hudbu a zaspávam..

     Odpověď
    • mám podobný problém, často se budím předčasně mezi 2 – 4 hodinou, v hlavě se mi honí myšlenky. Nyní to dělám tak, že se ani nesnažím usnout, ale využít čas k tomuto cvičení:
     1. uvolnit postupně všechny svalu v obličeji, čelist, jazyk, pak svaly na krku a horní části ramen
     2. snažím se soustředit na zvuky přicházejí zvenku, pokud mám otevřené okno nebo v zimě tikot hodin- tím se naruší chod myšlenek
     3. předříkávám si v duchu nějakou mantru a snažím se co nejvíce vyvolat nějakou poztitivní emoci – vděčnost, lásku, pocit bezpečí,.
     takto opakuji bod 1 až 3 dokola, většinou to netrvá dlouho a zase usnu

     Odpověď
     • Dříve prý lidé spali dvoufázově, šli spát brzo, pak se vzbudili, třeba se i někdy navštěvovali nebo se zabývali jinou činností a poté šli opět spát a spali do rána. (Už nevím, do kolika tak asi hodin.)

      Možná i proto někteří se budí v noci.

      Odpověď
    • A odkdy se ti to děje?

     Odpověď
  • Příčiny: mohou jich být mraky, uvedu pár: 1.) vyšší hladina stresových hormonů v krvi (nejspíš adrenalin, kortizol …), 2.) unavená játra, a tím i vyšší možnost zanášení organismu „odpadem“, 3.) světelný smog, a v důsledku toho je horší regenerace organismu.

   Pokud mne něco trápí, a před spaním o tom přemýšlím, zkusit vůlí stočit myšlenky někam jinam. Jinak stresové hormony se dají z krve vyplavit pomocí endorfinů. Otázkou je, jak je tam dostat, když jsme ve stresu – možná by zafungovala krátká podvečerní procházka. Odlehčit játrům nenásilnou dietkou (třeba jenom žádné margaríny, žádné uzeniny, žádný alkohol, jen světlé maso, atd.) a taky spaním při čerstvém vzduchu. Klidně otevřít okno a vzít si kulicha a šálu :-) .Jíst nejpozději tak 2-3 hodiny před ulehnutím. Spát fakt ve tmě, ať se v noci obnoví regenerace organismu přes hormon melatonin.

   Odpověď
  • LCC – ještě jedno drobné doplnění k technikám.
   Pokud před spaním ještě dlouho pracuješ s PC (či sleduješ tv), jsi více ovlivněn jak led světly (pozor i na led žárovky, nejsou svým spektrem nastaveným na vysoký výkon pod jimi imitovaným „denním světlem“ dobré), Tak také elektromagnetickým polem kolem přístrojů, případně dalšími rušeními. Proto je před spaním doporučováno řádné omytí alespoň rukou a obličeje studenou vodou, případně vhodná krátká sprcha, s vědomím „očišťuji se od všech rušivých vlivů, voda mne čistí a veškerá rušení odnáší“. Můžeš si to povídat i nahlas.
   Pokud znáš meditační techniky, pak lze také používat „krabičku“ na odložení problémů zasunutých v psychice, pokud je nechceš zrovna ve spánku řešit – to jsou zase techniky jiné. Místo „virtuální krabičky“ lze užít jako fyzický nástroj třeba hřeben a učeš se. Do „krabičky“ před usínáním všechno odložíš se slovy „zde odkládám všechny problémy, které by můj spánek mohly rušit a počkají na mne až do rána, kdy je s úspěchem všechny vyřeším“.
   Je to technika odvozená od používání „myslenky“ profesorem Brumbálem.

   Odpověď
 42. Kdysi tady byla diskuze k regeneraci páteře – starodávné kozácké vřeteno. Celkem mne tento cvik zaujal, a tak jsem ho zlehka začal zkoušet. Bylo to v době, kdy jsem – jako zádový „kripl“ – byl na rehabilitačních cvičeních. Tak mne napadlo se o tom cviku zmínit rehabilitačnímu lékaři z fakulty tělesné výchovy. Podíval se na video, chvíli zapřemýšlel, a pak řekl (tady budu parafrázovat):

  „Cvičení je bezesporu dobré, ale ne pro každého. Musíte si uvědomit, že mezi obratly jsou chrupavky. Pokud jste mladý, tak lze předpokládat, že tyto chrupavky jsou pružné, a po uvolnění torzní zátěže se vrátí zpět do původního stavu. Jiná situace je u starších. Chrupavky pružnost ztrácejí. Může tedy nastat situace, že chrupavky nevrácené do původního stavu způsobí vůle mezi obratly. Vzhledem k tomu, že základní srovnávání páteře se řeší v těle pomocí vegetativní nervové soustavy, tak ta začne problém s deformovanými chrupavkami řešit automaticky na úkor meziobratlových svalů. Takže se v konečném důsledku dostanete z louže pod okap“.

  Takže jaký je závěr? Každý, kdy chce s tímto cvikem začít by měl zvážit, zda-li se stále patří do kategorie pružnochrupavkových jedinců.

  Odpověď
  • Je otázkou, zda ten lékař ve skutečnosti nezodpovídal nevyřčený dotaz: „Proč už dávno nedoporučujete svým pacientům takový cvik ?“.

   Odpověď
   • Nejspíš o něm nevěděl. Třeba teď bude. O tom jeho výroku jsem přemýšlel, a nepřipadá mi až tak nelogický. Otázkou ale je, jak by měl každý, kdo chce takto cvičit, poznat onu hranici. Já si na to odpověděl takto (u přiměřeně zdravého člověka):
    do 40 bez problémů
    40-50 pokud se pravidelně hýbu / cvičím / protahuji se / plavu, tak ano
    50+ tady bych byl opatrnější, třeba jestli mám někde náběh na artrózu, je pravděpodobné, že do chrupavek už nějakou dobu nevědomky ukládám odpad z toho, co játra nezpracovala

    Odpověď
    • A co prostě se nejdříve otáčet jen trochu, pomaleji, s mírou? A postupně přidávat?

     Také se říká, že co bylo roky zanedbáváno, tak trvá měsíce napravit.
     Neotužilec by též neměl skákat do „ledové“ vody, protože by si ublížil.
     To přeci neznamená, že nikdy do té vody už skočit nemůže. Samozřejmě, že může, ale raději postupně, krok za krokem, postupným otužováním se.

     Odpověď
     • Možná jo, ale jak to uhlídat. Ono Tě to docela navádí se vytáčet (tedy ne ve smyslu naštvávat se). A jsi na dorazech. Hodně to povzbuzuje při tréninku hrudní páteře, navíc když si dáš za krk tu doporučovanou smetákovou tyč, a na ni zavěsíš ruce.

      Odpověď
      • Ohlídat silou vůle, nikam se nehnat. :)

       Můžu se zeptat, kolik ti je? Alespoň přibližně?

       Nemyslím si, že po padesátce by mělo už následovat jen období pasivity a fyzického klidu. Pokud však člověk dlouho uvadal, je třeba zátěž dávkovat tak, aby stimulovala růst, nikoliv aby člověka zničila. A nezapomínat na vhodnou stravu a celkově životosprávu.

       Četl jsem o tom, že i 80tníci mohou nabrat, za předpokladu vhodných stimulů při cvičení, velké množství svalové hmoty, třeba ji i víc jak zdvojnásobit.

       Odpověď
       • Možná na tu korekci by mohlo pomoci velké zrcadlo – to aby se cvičící viděl. Pak by ale asi chtělo obalit ty konce smetákové tyče :-) . Jinak úplná pasivita po padesátce, ještě navíc posílená nevhodnou stravou – to je příprava do rakve – něco o tom vím. Teď už dokonce to mám v hlavě nastavené tak, že když mám zvednout při pracech na chalupě něco hodně těžkého (40-50kg), tak hodně přemýšlím o postoji, kdy se nadechnout a vydechnout, o páce a momentu síly. Nezafunguje to vždycky – když Ti pomáhají 3 chlapi kolem 30, tak někdy přepneš do jejich rytmu a fyzických možností. No … a pak pak píšu ty statě o skřípnutých nervech … Je mi 59.

        Odpověď
        • Pořiď si knížku od Neumyvakina. Je tam kompletní cvičení na záda. Podle něj jsem začala každé ráno na zemi jízdu na kole. Při tomto cviku si sám masíruješ záda tak, jak ti ji neudělá žádný masér. Mám vyzkoušeno, záda – bedra mne už skoro nebolí. Jinak také zkouším vřeteno, postupně přidávám a také v pohodě. Ke zvedání těžkých věcí ze země je dobré v podřepu opírat se o nohy.

         Odpověď
         • Janka díky. Něco od Neumyvakina doma máme – tam, kde píše o léčení s pomocí jedlé sody a peroxidu vodíku. Jak psal JS výše, a potvrzuješ to i Ty, tak by mohl zafungovat pomalý náběh, a ty výkruty nehnat až na maximum. Pokud jsou dobrá kolena, tak je určitě dobré přenést velkou část váhy ze zad na nohy (inspirace: sportovní vzpěrači). Jinak na masáž zad také dobře funguje „ježatý“ balón – lehnout si něj, a poválet se na něm. Na bederní a hrudní páteř super, na krční – to si musí každý vyzkoušet – přece jenom je to jemnější materiál.

          Odpověď
          • Místo ježatého balonu mám podle Neumyvakina napuštěnou 1litrovou petku bez záhybů a po té jezdím na zádech :-) – super věc. Také podle něj dělám každé ráno podřepy, které popisuje ve své knize. Dostala jsem se na 80 podřepů každé ráno. Teď přes zimu si chci nacvičit ta jeho cvičení na záda – komplet celou sestavu. Myslím, že to bude lepší cvičení než joga. Ono samotné cvičení jogy nevadí, ale vadilo mi to zpívání manter a kolektivní cvičení…. Ať se ti daří :-)

           Odpověď
           • Ta petka je dobrý tip, když balón není po ruce – třeba vícedenní služební cesta. Díky. A taky přeji pevné zdraví a radost z cvičení.

            Odpověď
  • Když už jsem tady začal s problémem bolavých zad. Tak tady mám ještě jednu terapii. Týká se takových protivných situací, kdy se třeba někde skřípne nějaký nervík. Bolí to, a vůbec to otravuje všemi možnými způsoby. Fyzioterapeut nebo neurolog neúspěšní. Možná vám ten neurolog předepíše Dorsiflex, který snižuje tonus příčně pruhovaných svalových vláken. No a je to na vás. Lze začít s čaji z černého bezu, třeba i s přídavkem lžičky až lžíce (2-10ml) čirého alkoholu, který účinek látek z bezu zesílí. Nicméně to funguje i bez alkoholu. Ale bezová terapie je během na delší trať. Lze zkusit v inkriminovaných místech nechat působit speciálně modulovaný elektrický proud, který rozkmitá/rozpohybuje svalová vlákna. Chce to ale nějakou tu návštěvu vybaveného pracoviště, nebo si zkusit něco pořídit do domácího použití.

   Protože se v jiné rubrice řešilo něco s motorkou, tak při vší vážnosti tvrdím, že i ona může být fyzioterapeutickým nástrojem. Asi by měly být splněny tři podmínky: vzpřímený posez, motorka by měla být vybavena nejlépe dvouválcovým motorem do V, jízda musí být klidná – nejlépe v pěkné krajině. Pro ty z vás, kteří mají výdrž číst dále, tak ty 3 body vysvětlím. První bod je asi jasný – vzpřímený posez je přirozený – na závodním okruhovém stroji si moc nepomůžete. U druhého bodu je vysvětlení čistě technické – dvouválcový motor s válci do V je z principu motorem nevyváženým. Na klikovém hřídeli sice hlavně působí silový moment odpovídající frekvenci otáčení hřídele, ale taky silové momenty vyšších harmonických frekvencí. Výsledkem jsou vibrace, které se přenášejí do rámu motorky a do vás. Třetí bod je zmíněn proto, že při razantní jízdě se vám dostanou do žil nějaké ty katecholaminy – nejspíš adrenalin, a ten svalová vlákna zase přitáhne zpět. Navíc vjemy z pěkné krajiny působí i jinak pozitivně. No a to je vše. Je to vyzkoušené. Jemné vibrace od motoru mohou pomoci uvolnit skřípnutý nerv, či nějaký blok na páteři. Ale platí tady všeho s mírou. Když s bolavými zády tu terapii přešvihnete – třeba si řeknete, že pro sichr si těch kilometrů naložíte třeba 300, tak si moc nepomůžete. Uvolněná svalová vlákna se únavou stáhnou. A třeba si i navodíte původní stav.

   Na závěr malá poznámka: pořízení motorky zpravidla nelze rozumově zdůvodnit, pokud máte občas trable se zády, nabídl jsem vám zástupný důvod pro její pořízení :-)

   Odpověď
  • Zvyk, ktorý zachová zdravie vašej chrbtice
   https://www.biosferaklub.info/zvyk-ktory-zachova-zdravie-vasej-chrbtice/

   Odpověď
   • Možná nějakou variaci na tento cvik znám. Pomáhá to, a je to jednoduché. Asi by bylo lepší cvik praktikovat na cvičební podložce, anebo mít tvrdší matraci.

    Když už tady řešíme tu chrbticu, tak jsem si vzpomněl na jednoduchou diagnostiku, která může pomoci v bádání „proč mě vlastně ta záda furt bolí“. Chce to dvě osobní váhy. Zkusit jestli ukazují přibližně stejně. Pokud mají rozdílnou výšku, tak tu nižší vypodložit. Stoupnout na váhy – každou nohou na jednu. V ideálním případě by každá váha měla ukazovat přibližně polovinu naší tělesné hmotnosti. Pokud je rozdíl víc jak cca 10 procent celkové hmotnosti (příklad: mám metrák, levá noha ukazuje 45kg, pravá 55kg), je to zajisté důvod k zamyšlení. Třeba to může ukazovat na nějaký defekt v kyčelních kloubech, nebo na lehkou skoliozu, o které třeba vůbec nevíte.

    Odpověď
    • Na záda je skvělý třeba i tento cvik:
     https://www.imgup.cz/images/2018/11/04/proxy.duckduckgo.com.jpg

     Odpověď
     • Zvláště pro lidi, kteří se denně hrbí například u počítače.

      Odpověď
      • Noo, tak to v práci hodně pobavím. Alespoň nebude v pondělí nuda, zkusím dík:)

       Odpověď
     • https://www.imgup.cz/images/2018/11/04/proxy.duckduckgo.png

      https://www.imgup.cz/images/2018/11/04/proxy.duckduckgo.coma453f0f1f3b8e8c5.jpg

      https://www.imgup.cz/images/2018/11/04/proxy.duckduckgo..png

      Odpověď
      • Kombinaci prvních dvou cviků znám. Ten první je „lachtan“, ten druhý zajíc (asi podle zajíček ve své jamce …). Je doporučení – hlavně pro ty dříve narozené – provést sekvenci „zajíc-lachtan-zajíc“. Končit s lachtanem, tak je riziko, že do zvířecího spolku přiberete ještě housera …

       Odpověď
     • Jenže pozor u jakýchkoliv záklonových cviků na podsazení pánve. Jinak si můžete způsobit problém.

      Odpověď
  • jedno z najlepsich cviceni na chrbat je zgonka
   https://www.youtube.com/watch?v=K8UMb1mcDUs&t=379s

   Odpověď
   • Žgonka = vřeteno.

    Odpověď
   • diky
    za „“ZGONKU“".
    vyzkousel jsem to a citim se fajn. Navic mne fascinuje ta jednoduchost a dostupnost/zadne naradi, nic na uklid a moznost to delat kdekoliv.
    SIMPLICITY = GENIALITY

    Odpověď
 43. Študent KSB 31.10.2018 o 16:52

  Elektrosmog 1. časť

  https://www.biosferaklub.info/elektrosmog-1-cast/

  Odpověď
 44. Pro Putinovce a Badatele, dodatek k diskuzi o vapniku,
  …vapnik je hodne obsazen take v maku, kvety sedmikrasky etc. ale
  pokud se tyka kostivalu lekarskeho/ pouzil jsem tinkturu na zhmozdeniny a zlomeniny = vyborne vysledky,
  ale jako zdroj vapniku, to slysim poprve…..naopak se rika ze na vnitrni pouzivani neni vhodny nebot je karciogenni…?
  zkuste o tom neco najit.

  Odpověď
  • Aha, tak proto jsem „maková panenka“ :-).

   Odpověď
 45. vyborne,
  Irka ,Mahatma, Oracle,
  tak takto bych si predstavoval diskusi, /vice hlav vice rozumu/a ne primitivni osobni insulty…..
  proste tymova prace, jen tak se muzeme dostat dopredu.

  Ja jsem to prodal tak jak jsem nakoupil, nejsem odbornik.
  takze abych to shrnul, Prosim Oracla aby byl tak laskav, shrnul poznatky a dal nam jednoduchy recept na zpomaleni ci eliminovani OSTEROPOROZY z nami dostupnych prostredku.
  dekuji
  delnas

  Odpověď
  • Důležité pro výživu kostí je i cvičení.

   Odpověď
   • Už před delší dobou jsem četl článek od jakéhosi cvičitele profesionála – ten tvrdil, že tělocvik je pro kosti stejně důležitý jako pro svaly. Navzdory tomu, že se to na první pohled zdá nelogické. Takže ti co mají strach z osteoporozy do té míry, že se vyhýbají námaze, dělají chybu.

    Odpověď
    • Oracle 911 30.10.2018 o 20:37

     Podľa zistení vedcov, nárazové vlny v kostiach pri chodení alebo cvičení posilňujú aj lebečnú kosť…

     Odpověď
   • Řekla bych spíš, že (pro výživu kostí je důležitý) pohyb všeobecně. Já nikdy necvičila ale celý život pracuji na zahradě. Miluji pobyt na sluníčku a opalovací krémy „neznám“. Výsledkem toho je dostatek D vitamínu. Osteoporózu nemám. A určitě to také „jistí“ strava, v mém případě mléko a sýry. Bude to – to vyhnutí se osteoporóze- dle mého odhadu komplexní záležitost.

    Odpověď
  • Velkým zdrojem organicky vázaného vápníku (tedy snadno vstřebatelného) je kořen kostivalu (kostihoje) lékařského.

   Odpověď
   • Putinovec 30.10.2018 o 23:06

    Každý ho nerozkouše.Čím víc se kouše,tím víc ho přibývá v puse.Pokud to někdo chcete zkoušet,sbírejte kořeny jen zjara,tehdy mají max. účinek,ale jen do rozkvětu,poté už je pozdě.A vnitřně užívejte jen ty kořeny ,které jsou mladé.Ne silnější než prst.

    Odpověď
    • Starý recept, který jsem se dozvěděl – čaj.

     Odpověď
     • A samozřejmě i ono namáhání kostí (cvičení). Dokonce se nověji pro napravování zlámaných kostí doporučuje (podle okolností) místo pevné sádry starobylé dlahy. Umožní to znehybnění a zároveň potřebný mikropohyb v ráně, která napomáhá lepšímu srůstání tkáně.

      V souvislosti s tím srůstáním jsem si kdysi také aktivně ověřil i jinou, pomocnou léčitelskou techniku „svařování“ zlomenin, či „lepení“ pro urychlení hojení fixovaných kostí. Může fungovat i dálkově.

      Odpověď
     • Možná bych ten čaj nenabízel dětem – kostival obsahuje přece jenom dost alkaloidů. Ale popravdě s takovou jeho aplikací nemám zkušenosti. Pouze zevně jako mazání, ale to je jiná parketa.

      Odpověď
 46. rad bych pridal svuj komentar tykajici se vapniku:,
  vapnik/calcium
  To ze jime hodne masa, …./vseobecne nevhodne veci/ to co nam chutna. a ne to co nase telo potrebuje
  tak se do tela dostava mnozstvi toxinu cili jedu a abychom mohli vubec existovat tak telo musi tyto jedy denne eliminovat.
  Protoze jsou vetsinou kyselinotvorne povahy tak k tomu pouziva zasadotvorny vapnik.

  Protoze u starsich lidi se schopnost absorbovat vapnik snizuje tak ho telo bere z kosti, zubu a p.= vznika OSTEOROPOZA

  Spousta lidi nevi, ze jsou dva druhy vapniku :

  anorganicky. coz je rozemlety mineral/ cili kus kamene/ktery vam vetsinou davaji v pilulkach v lekarne. a….
  organicky. coz je treba v rozemlete skorapce vejce ci ulitach ustric ap

  rozdil je ze v prvnim pripade se vstreba pouze 10%

  ve druhem az 90%

  Dale aby se vapnik lepe vstrebal a telo ho prijmulo, je treba dalsich doplnku,

  je to hlavne vitamin „“C“". kyselina citronova ktera je mimochodem jedina kyselina ktera na sebe vaze vapnik
  Dale. je to BOR anglicky BOROM i ja sem tam zobnu jednu pilulku i kdyz se jim jinak vyhybam/= takze pokud mate osteoporozu tak vam chybi BOR.ktery zadrzuje vapnik v tele.

  dalsi je to vitamin „“D“" ktery je v masle, jatrech a hlavne ho cerpame ze SLUNCE>
  / a tady opet par chytrosti…. cim jsme opalenejsi tim horsi se vitamin „D“ vstrebava.
  Nejlepe se je opalovat rano od 9.00. do poledne …pak se jit schovat do stinu a opet mezi 15.00 az do vecera
  no a abych nezapomnel tak je take nutne MAGNESIUM. , ktereho se opet musi brat 50% z mnozstvi Vapniku/ tz. o polovinu mene.

  Takze tak je to cely complex. a pokud jsem na neco zapomnel tak mne opravte

  Ps.
  jeste bych chtel dodat, ze skorapky od vajec vymyji , rozdrtim a uschovam v mraznicce.
  Po vyndani je 10 minut varim/ nabo muzes pect v troube aby se znicili bakterie..ex.E-COLI. etc.
  Po uschnuti je rozdrtim a rozemelu na prasek…./ potom potrebne mnozstvi dam do misky, vymackam citronovou stavou preliji. prasek/pozor , peni= dochazi k chemicke reakci. Po nekolika minutach /ci druhy den/ to vmicham do pomazanky, jogurtu ci do polevky a takto konzumuji.
  ,

  Odpověď
  • Dovolila bych si upozornit, že ve vaječné skořápce není organicky vázaný vápník. Vaječná skořápka obsahuje anorganický vápník biologického původu. Organicky vázané (obecně) kovy „vypadají“ jinak, myslím ta jejich vazba na organickou sloučeninu. To, že pomocí citronu vyrobíte roztok vápenaté soli kyseliny citronové, tedy sůl organické kyseliny, neznamená, ze je vápník vázán organicky. Kdyby Vám došly citrony můžete pro daný účel použít i ocet, jen místo citranu budete mít octan: V nejhorším tu skořápku snězte jen tak umletou, ale opatrně. Ta šumivá reakce Vám proběhne v žaludku.

   Odpověď
   • Oracle 911 30.10.2018 o 7:09

    Pravda, ale organické zlúčeniny sa vstrebávajú do teľa ľahšie kvôli chemickým rovnováham.

    Odpověď
    • toto je veľmi zaužívaný omyl. H2O, NaCl, KCl, KI (chloridy, jodidy…) všetko to je čistá anorganika, ale sú to vo vode ľahko rozpustné soli tvoriace iontové roztoky. tie telo využije v podstate na 100%. chloridy vznikajú aj v žalúdku, reakciou so žalúdočnou kyselinou

     Odpověď
     • Oracle 911 30.10.2018 o 11:39

      Obecne anióny halogénov a katióny alkalických kovov sa vstrebávajú ľahko, ale toto už neplatí o ióny kovov alkalických zemín ako Mg, Ca kde už organický nosič výrazne napomáha (vitamíny B6 a D). A esenciálne kovy ako Cr, Mn, Fe, Co, Cu, Se a Zn už rovno potrebujú na vstrebanie organické nosiče…

      Odpověď
   • diky Irko,Mahatma a Oracle za prispevky za vsechny co trpi osteoporozou…

    Jsem skupina A
    Neni vhodne pouzivat calcium carbonate

    Naopak telo dobre toleruje calcium gluconate
    Dobre vstrebava take calcium citrate
    a nejlepe vstrebava Calcium lactate…..ale v cem jsou nejvice obsazeny?????
    mozna nekdo napovi?

    To plati pro skupinu A. Ref.:eat right for blood type A/////p.Adamo +c.Whitney

    na doplneni…. je treba pouzivat take vitamin “K ‘’
    Jinak mne prekvapila reakce HOXE ktery pise..tak, tak cim vice vapniku tim vice osteoporozy?

    dole prikladam odkaz na Dr.Wallach. odkud jsem cerpal info.
    a dle neho je to presne naopak
    you tube: Mrtvi lekari nelzou

    Odpověď
    • Oracle 911 22.11.2018 o 18:01

     >Calcium lactate
     -kysnuté mlieko napríklad…

     Odpověď
     • ok, Oracle dik,
      to bych vedel
      ale zajima mne proc pro moji skupinu. „“A“" doporucuji KEFIR
      ale nedoporucuji podmasli???/vzdyt v obojim je Calcium lactate. ne?

      Odpověď
      • Oracle 911 23.11.2018 o 6:36

       Kefír nie, lebo obsahuje alkohol…

       Odpověď
 47. Ahojte máte niekto skúsenosti s černuchou? /čierny kmín/

  Odpověď
  • Používáme ji do domácího chleba, je v něm výborná.

   Odpověď
  • Já používám olej z černého kmínu. Každé ráno na lačný žaludek lžičku medu se lžičkou oleje – dobře se mi dýchá, chodí na záchod a jako bonus beru to, že mě už asi osm měsíců nebolela hlava. A zevně má také široké použití – hodí se skoro na vše.

   Odpověď
  • Černuchu používám (vždy čerstvě namelu v mlýnku) do všech zeleninových a luštěninových polévek a domácích pomazánek, i do bramborového salátu, na pečené brambory, prostě skoro všude :-) Hodí se jako náhražka pepře i pro lidi na různých šetřících dietách.
   Patří k mým nejoblíbenějším kořením, kupuji v e-shopu u firmy Benkor, spolu s českým kmínem a dalším jiným kořením, kvalitu kontrolují, jejich pytlíčky koření najdete v prodejnách zdravé výživy. My kupujeme přímo přes e-shop Benkor větší balení různých koření/mají i bio/ a rozdělíme se o zásilku a cenu s přáteli.
   Odkaz na krátké povídání o černém kmínu:
   https://plzen.rozhlas.cz/cernucha-seta-koreni-s-ucinkem-sirokospektralniho-antibiotika-6735233

   Odpověď
  • ked mi je spatne od žaludku žujem semena,pomaha…nenaročná na pestovani

   Odpověď
 48. video o tabaku
  http://новости-россии.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BA-%D1%8D%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%B6%D0%B5-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5-%D1%83%D1%87%D1%91%D0%BD%D1%8B%D0%B5/

  Odpověď
 49. Jesenné zamulčovanie záhonov opadaným lístim

  https://youtu.be/2Ay-gF0Gz5Y

  Odpověď
  • Velmi užitečné rady. Jen dnes jsem sebral 8 pytlů, před týdnem 10, které už jsou na záhonech. A po cestě domů jsem potkal souseda, vyvážejícího listí ze své zahrady a nasměroval ho k sobě. :)

   Odpověď
   • Ja tiež tak, stromov máme dosť, už od augusta čo padalo som nosila na záhony a ešte som pod tie listy sadila zimnú reďkovku, narastla gigantická, takú sme za 10 rokov čo záhradničíme nemali

    Odpověď
  • popolvár 2.11.2018 o 23:53

   aj táto informácia je dobrá: fermentovaná tráva ako mulč na záhony – ochrana pred fytoftórami
   https://www.youtube.com/watch?v=b0Wf0IUdKHo

   Odpověď
 50. Jarabina vtáčia – Sorbus aucuparia
  Jeseň je obdobie dozrievania jarabiny, ktorej plody majú viac odtieňov červenej, žltej, bordovej, až tmavej v závislosti od odrody. Plody jarabiny v závislosti od odrody obsahujú určité toxíny, ktorých škodlivé vlastnosti miznú pri zahrievaní, alebo dlhom zmrazení. Nedávno v plodoch jarabiny objavili unikátne organické zlúčeniny, vďaka ktorým bola jarabina označená ako výnimočný produkt.
  https://www.biosferaklub.info/jarabina-vtacia-sorbus-aucuparia/#more-20930

  Odpověď
 51. Obnova zraku podľa Norbekova – zabudnete na okuliare
  https://www.biosferaklub.info/obnova-zraku-podla-norbekova-zabudnete-na-okuliare/

  Odpověď
 52. Kdo to umíte, posílejte energii VVP, čelí útokům č. m., moc to potřebuje.

  Odpověď
 53. nedávno tu proběhl odkaz na žvýkání včelích medových víček, nemá s tím někdo náhodou osobní zkušenost?

  Odpověď
  • Síce nemám, ale plánujem to vyskúšať. S čím však skúsenosť mám je včelý peľ. Dávam si ho každé ráno na polovicu kávovej lyžičky, poriadne rozomeliem v ústach so slinami a prehltnem. Predtým som nalačno vypil vodu.
   Existuje aj kvasená verzia, keď sa zamieša do medu a nechá skvasiť. Vtedy sa v ňom aktivuje ešte viac prospešných látok. Popri materskej kašičke je toto jedna z vecí, ktoré jedia včelári (tiež včelárim, tak to mám priamo od nich).

   Peľ a vitC u mňa zaberajú, hlavne vo veľmi stresových obdobiach (aj keď to nie sú jediné prostriedky ochrany pred ním – patrí tam aj záhrada, fyzická aktivita a mentálne cvičenie).

   Odpověď
  • Osobnú skúsenosť nie, ale plánujem ho kúpiť bud. týždeň, tak môžem dať vedieť. Doma mám dve fľaše peľu, ale nikdy som to neskúsila a už majú cez rok a vraj po roku peľ stráca 75% vlastností.

   Odpověď
  • Mám , ale 50-55 let starou. Můj „krstný otec“ včelař nám je při vytáčení medu dával . Bylo to moc dobré /kam se hrabe žvejkačka/. Akorát jsme museli dávat pozor na včelky, která do víček lezly.:Vyžvýkaný vosk jsme pečlivě vraceli. Byl to prázdninový velmi radostný rituál.

   Odpověď
  • Při stáčení medu jsme žvýkali o sto šest :)
   Po chvilce už je hmota v puse cítit voskem, někdy se i drolila a to je signál vzít další kousek.
   Když si vzpomenu byl to tak nějak po stránce chuti jiný med, než ten vytočený, ale to mohlo být i souhrou všech pocitů a událostí okolo.

   Odpověď
  • díky všem

   Odpověď
  • dnes jsem koupila v Brně na tržnici na „zelňáku- I.patro stánek Medovinka, / produkt stejný jak na slov.odkazu dole/ syn má bolestivý kaz tak hned používame, doufám že pomůže..

   Odpověď
   • My máme ve spolku Rusa, který tomu říká brus a prodává to na trhu. Jinak je to brané trochu jako „odpad“ a dělá se z toho třeba medovina. Víčka jsou panenský vosk s příměsí propolisu a samozřejmě medu. Já to ujídám a zbytek dám vylízat včelám))

    Odpověď
 54. Zdravím. Proběhla zde někdy diskuze na téma „schindeleho minerály“ ?

  Odpověď
  • Kašli na to. Nízka vstrebatelnost, škoda peňazí.

   Odpověď
   • To je právě ono. Inflace na Schindeleho minerály je trochu víc, než 2,5 procenta. Tata je uživá už delší dobu, prý se mu přestala motat hlava, ale těžko říct, jestli to má souvislost právě s těmi minerály. No a chce je po mně opět nakoupit ve velkém, jenže ta cena.

    Odpověď
   • A co bys na minerály doporučil (hlavně vápník). Slyšel jsem, že jsou dobré koloidní, ale nemám zkušenost.

    Odpověď
    • Mleko, pripadne pokud ti laktoza dela zle, tak kvetak. K mleku si upec buchtu, ke kvetaku uvar brambory a mas rovnou i veceri. Proc si to komplikovat doplnky? :)

     Odpověď
    • mák- mletý v kombinaci s banánem…

     Odpověď
    • vyrazny prijem vapniku sposobuje rednutie kosti a vsetky mozne choroby s tym suvisiace takze opatrne, dolezity je hlavne horcik, ktoreho mame nedostatok kvoli stresu.. mala by stacit nerafinovana morska sol, ktora obsahuje vyse 50 prvkov narozdiel od beznej kuchynskej soli a himalajska vyse 100 prvkov, do jedla, do kupela, na dychanie… takisto med a kvaseny pel obsahuje velmi cenne spektrum mineralov.. a co je dolezite, urcite latky sa nevstrebu pokial nie su uzite s inou… napr. ovocie ci zelenina je omnoho vyzivnejsia pokial sa tam prida tuk.. tak aj urcite mineraly sa zuzitkuju len v pritomnosti inych-aj preto farmaceuticke mono-pripravky nebudu fungovat…

     Odpověď
     • tak tak. Čím více vápníku, tím více osteoporózy, naopak národy které mají příjem vápníku minimální a mléko vůbec nejedí, osteoporózu vůbec neznají. Jde o to že při přebytku vápníku se ten vápník sice do kostí dostane, ale hned se zase recykluje ven, a tento proces právě způsobuje řídnutí a slábnutí kosti. Dá se dohledat studie, teď si zrovna nepamatuju, kde jsem tuto informaci četl.

      Odpověď
     • Souhlasím, akorát náš med je otazník. Když už, tak lesní, ale mám pochybnosti, jestli i včela z úlu v lese nezaletí až na řepkou osázené, herbicidy a pesticidy postříkané pole. V medu z úlu někde u pole musí být koncentrace herbicidů a pesticidů obrovská. Řekl bych, že jakýkoliv český med má daleko k sibiřskému.

      Odpověď
      • Tady moc sibiřský med nedoporučují: „…běžná včela získává energii pro létání a pro výrobu tepla v úlech z cukrů, sibiřská včela byla nucena v mrazech využívat koncentrovanější zdroje energie, našla je v pryskyřici tekoucí z jehličnatých stromů a potom zejména v surové ropě, která vyvěrala na povrch na sibiřských naftových polích. A později si navykla i využívat už zpracované petrochemické výrobky. Umí létat na naftu, na minerální oleje, motorové, převodové i jiné, benzín jí moc nejede a LPG už vůbec ne.
       Med ze sibiřských včel je bohužel velice silně cítit, podle toho, co tyto včely používají jako zdroj energie. Pokud to je někde v hlubokých jehličnatých lesích, med sibiřských včel je cítit silně po terpentýnu, pokud to je v blízkosti civilizace, po ropných výrobcích, naftě, olejích a podobně. Sibiřské včely velice snadno tyto látky po čichu nalézají a hromadně tak obtěžují například obsluhu a zákazníky benzínek, zaměstnance firem zpracovávajích nebo přepravujících ropu a dokonce i jednotlivé řidiče automobilů s netěsnící palivovou nádrží či ukapujícícm olejem z motoru nebo převodovky. Obyvatelé Sibiře jsou zřejmě na sibiřský med zvyklí, bohužel čeští zákazníci med s odérem terpentýnu nebo ropných výrobků považují za pančovaný nebo porušený a nekupují ho.“ http://www.vcely.or.cz/konference.pl?from=50005&visible=0&type=nointro+nostatus+noform

       Odpověď
       • Ten sibiřský med jsem tam plácl jen jako přirovnání, že na sibiři nemá možnost najít chemií ošetřené pole. Zkrátka jsem chtěl říct, že u nás asi nikde není natolik ekologicky čistá lokalita, aby v medu nebyly koncetrovány umělé chemické látky. O těchto souvislostech jsem nevěděl, po prvním přečtení, jsem si říkal, jestli je to fór, nebo pravda.

        Odpověď
        • Briza, toho ze by bol kontaminovany med sa bat nemusis, vcielka je na tolko citliva bytost, ze skor umrie ako donesie ten pel, nektar do ulu alebo ho prinajmensom neutralizuje na ukor vlastneho zivota. Aj preto sa mi to s tou ropou nezda, tu zivicu este pochopim…

         Odpověď
    • Křemelina

     Odpověď
 55. knihou proti eutanázii…
  www.knihcentrum.cz/neboj-se-vratit-domu

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>