Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Na Seznamu jsem kliknul na jeden článek, který se zamýšlí nad tím, zda je možné přátelství bez postranních úmyslů mezi heterosexuálními mužem a ženou.
  Předem bych rád upozornil, že tu nechci rozpoutat nějaké hádky a výlevy. ;)

  („Myslíte si, že když jim řeknu „Nepijte kyselinu sírovou, sežere vám vnitřnosti!“, že ji vypijí?“)

  https://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/laska-a-vztahy/51254-pratelstvi-mezi-muzem-a-zenou-jde-to-ale-musite-dodrzovat-techto-7-pravidel

  Mluvím tu o přátelích, co tráví spolu svůj čas ve dvou – i když bez intimností. Co si o tom myslíte vy?

  Odpověď
  • To je otázka, spojená s Lidským typem psychiky a typy psychiky obecně, a odpověď se tím pádem myslím nabízí už sama.

   Odpověď
  • NicNezNula 24.3.2017 o 17:18

   Myslím, že mohou.

   Odpověď
  • ja si myslim tiež, že to funguje

   Odpověď
  • Já silně pochybuji. Vemte si situaci. Jste manželé, máte dvě děti žijete rodinný život a najednou se žena (nebo muž) zvedne a řekne, že jde za přítelem (nebo přítelkyní). Zdá se mi to uhozené. Přece partner, nebo manžel by měl být pro nás tím nejlepším přítelem.
   Chápala bych to u důchodců, kteří si tak zpříjemňují podzim života, ale tam také předpokládám minimálně něžnosti…
   No a pokud chci trávit čas s nějakým přítelem, na co mi je pak manžel, nebo partner?
   Takže, za mě ne, a nebo já osobně pokaždé, když k tomu byla příležitost cítila sexuální podtext…

   Odpověď
   • No právě, v takovém manželství bych se ptal – Jsem tu správně?

    Odpověď
   • Pokud není přítomen lidský typ psychiky, pak to samozřejmě nejde, ale tvůj názor to právě ilustruje: pokud oba manželé dosáhli lidského typu psychiky, tak nikdo z nich nepůjde „jen tak“ za nějakým svým kamarádem opačného pohlaví a nebude s ním trávit čas.
    Na druhou stranu, vem si to tak, přítel se nemyslí někdo, s kým by se měl trávit čas, který patří rodině, ale někdo, na koho se můžeš opřít ve složité situace, a je nesmysl, že by to nesměla být osoba opačného pohlaví.

    Odpověď
    • Ve složité situaci se můžeš obrátit i na doktora a přitom to není přítel… Ve zmíněném článku jde právě o to, že se s přítelem tráví čas jenom ve dvou…Aby ses na někoho mohl obrátit, jako na přítele ve složité situaci, musíš mít s tím člověkem dlouhodobý vztah, plný důvěry a ten se bez trávení společného času nevybuduje… Takže jsme zase na začátku…

     Odpověď
     • Já to chápu tak, že ten kdo má lidský typ psychiky má přátelský vztah s osobou jakéhokoli pohlaví aniž by bylo přítomno sexuální napětí v klasickém slova smyslu.

      Odpověď
      • Já mám přece přátelský vztah (respektive se k tobě chovám přátelsky) i k tobě a přece nejsi mým přítelem. Neznám tě, nemám k tobě takovou MÍRU důvěry… Kdybychom se setkali, byl bys jenom kamarádem, se kterým je dobré probrat názory, ale to je tak vše…Kdybych byla v nouzi určitě bych ti nevolala ve dvě v noci, kdy by vedle tebe ležela manželka, abys mi pomohl…

       Odpověď
  • NicNezNula 24.3.2017 o 18:03

   A nejenom to, dokonce může existovat i platonické rytířské dvoření bez postranních fyzických úmyslů. Rytířské nemyslím v pokryteckém anglosasském duchu.

   Odpověď
   • Ale já tu nemluvím jen o fyzických úmyslech.

    Myslím tím i bez toho, jak říkáš, platonického dvoření – kde ani jeden nepřipouští ani ten platonický vztah.
    Například jen prostě nějaký společný zájem, aktivita, která probíhá dlouhodoběji.

    Víš, jak to myslím?

    Odpověď
    • NicNezNula 24.3.2017 o 18:44

     Ano. Já mám například normálně v práci dvě kamarádky a společně řešíme pracovní a s jednou i soukromé věci a domácí zvířata. Je pravda, že mimo práci se nějak nestýkáme, krom třeba společných firemních akcí.

     Odpověď
     • Kamarádství není přátelství…

      Odpověď
      • NicNezNula 24.3.2017 o 19:25

       To je pravda. Ale stejně, jak přesně rozlišit tu hranici… je otázka nějakého subjektivního hodnocení. Navíc – je hloupé napsat, že mám v práci dvě přítelkyně. Nakonec, já se v tom zase až tak přesně neorientuji. Já nemám např. manželku, takže přítelkyni říkám přítelkyně, i když spíše by se hodil termín „moje dražší polovička“.

       Odpověď
       • Rozdíl mezi kamarádstvím a přátelstvím je v MÍŘE důvěry. Člověk má hodně kamarádů ale jenom pár přátel.

        Odpověď
       • Právě si to popsal, máš přítelkyni (dražší polovičku) a vidíš, že sex tam je… Takže, si vlastně popřel své tvrzení, že to jde…Nejde…

        Odpověď
        • NicNezNula 24.3.2017 o 19:57

         To je ale terminologická potíž. Já jsem si ji nemohl vzít, protože byla rozvedená a měla 2 děti z předchozího manželství a společně jsme měli jedno malé dítě. Když jsem věděl, že budu potřebovat řešit bydlení a žádat o hypotéku, tak z pochopitelných důvodů jsme se nemohli jaksi sezdat. Takže pro hypotéku jsem byl průchodný jako svobodný s jedním dítětem. No a pak už jsme to neřešili. Za to může „biblismus“ a oužerníci!

         Odpověď
       • Tak takto ano – třeba v minulé práci jsem měl dvě kamarádky, se kterými jsem se rád bavil celkem o čemkoliv, někdy, když jsme jeli metrem domů, tak to mohlo i vypadat, že to je víc, než kamarádka, ale nic víc, než kamarádství jsem nechtěl.

        Věc je právě v tom, že jsem s nimi nikdy nikde mimo práci nebyl, tel. číslo nemám a jelikož Facebook nepoužívám, tak kontakt už nemám vůbec – a i když bych klidně „pokecal“, kdybych je potkal, nemám potřebu je hledat.

        A to je právě úplně něco jiného, než jsem myslel.

        Odpověď
        • NicNezNula 24.3.2017 o 22:08

         Ty poslyš, teď mě něco duchaplného napadlo… Jak to, že jsi vlastně nebyl v první vlně uloven v tanečních? Snad je nezrušili? Nebo jsi chodil za taneční?

         Odpověď
         • Jak to myslíš uloven v první vlně?
          Nikdy jsem tam nebyl. Přemýšlím o tom, že bych to mohl v budoucnu napravit, ale nevím, jakou formou. :))

          Odpověď
          • NicNezNula 24.3.2017 o 22:38

           Zkusil bych podat přihlášku. V dnešní době patrně přes formulář na webu. Třeba najdeš více než kamarádku, či přítelkyni, nebo jak to vlastně k čertu je.

           Odpověď
           • Teď jsi mě rozesmál, ten styl, jakým jsi to řekl mi připomněl jednoho kamaráda, se kterým jsem se už dlouho nebavil.

            Nemyslel jsem to jít tam za účelem hledání partnerky, ale za účelem získání dovednosti, která se určitě bude později hodit.

            Odpověď
    • Já také nemyslela jen fyzično, ale pokud se na toho člověka citově navážeš, přes společný zájem, nakonec tvůj regulérní vztah půjde do kopru, jenom proto, že zjistíš, že s tím druhým člověkem máš toho víc co tě spojuje, než se svým partnerem. (hezký příklad jsou sekretářky) Není lepší si hledat partnera, který toto splňuje, tj. má podobné zájmy jako ty? Například, mě velice, snad už od pěti let zajímala geologie, dětský pokoj jsem měla pořád plný kamenů, a ten zájem vyústil v to, že jsem se vdala za geologa…Měla jsem vše v jednom :) A abych řekla pravdu, nikdy jsem neměla ani chuť mít nějaké jiné přátele. Kamarády ano, ale to je nižší stupeň, než přátelství. S kamarádem se nemusím vidět měsíce a nechybí mi…

     Odpověď
     • No… já tedy nevím… ale kamarády mám. A žádné „něžnosti či fyzično“ v tom není. Jsou pro mě jako bráchové – takže by mě v životě nenapadlo s nimi flirtovat či si jen pomyslet na nějaké „fyzično“ či „postranní úmysly“. Prostě – nekoukám na ně jako na „sexuální objekt“ a můj partner to (zřejmě) vycítí, protože s tím „nemá problém“. Osobně si myslím, že to vždy partner pozná (jak muž, tak žena).
      A podotýkám, že to jsou kámoši letití – se dvěma se znám již od školy. Ale – není to tak, jak píšeš, že se doma zvednu a řeknu „jdu za kámošem“. Většinou se setkáváme v rámci nějaké skupiny s „nějakými“ společnými zájmy. Ale že si rozumíme a víme o sobě celkem dost (nebo si i vzájemně děláme „vrbu“) – tak toto funguje. Kamarádů má člověk přeci více a manželstvím je nehodí přes palubu (nebo – jen proto, že je někdo zadaný, se nebude již do konce života přátelit s opačným pohlavím). Přátelství je přátelství – a s partnerem je tam to „něco více“, což má zas člověk jenom jedno (myslím – normální člověk, alespoň jedno v reálném čase, tedy – ne „souběh“).
      No a důchodce nejsem…

      Odpověď
      • Kamarádství není přátelství… kamarádů mám taky fůru…

       Odpověď
      • V článku se o setkávání kamarádů v rámci skupiny nemluvilo…

       Odpověď
       • No… ale tam výše jsi popsala, že:
        „Aby ses na někoho mohl obrátit, jako na přítele ve složité situaci, musíš mít s tím člověkem dlouhodobý vztah, plný důvěry a ten se bez trávení společného času nevybuduje.“
        Takže – v mém případě jde o přátelství v pravém smyslu – nejen o kamarádství, které je – jak píšeš – „o stupínek méně“.
        Jako své nejlepší přátele mám i své sourozence – a taky s nimi nemám sexuální vztah…

        Odpověď
        • Ano, poslední větou si trefila hřebíček na hlavičku. Obvykle (v dobře fungujících rodinách) jsou rodinní příslušníci nejlepšími přáteli…Mými nejlepšími přáteli jsou moji rodiče, sestra, dcera a syn. Pak mám ještě jednu přítelkyni už 50 let a to je vše… Všichni ostatní jsou jenom kamarádi…

         Odpověď
 2. Dobrý den, dovedete prosím někdo rozklíčovat MMS?
  https://www.mms-kapky.cz/co-je-mms/
  Informací je záplava, nedovedu to roztřídit.

  Tomáš

  Odpověď
  • NicNezNula 24.3.2017 o 12:11

   Že by SAVO?

   Odpověď
   • Myslím, že původ je ve zjištění, že tablety na desinfekci vody léčily nemoci. Nedovedu ověřit a zatím si netroufám testovat na sobě.

    Odpověď
  • Bylo tu o tom vícero diskusí, bohužel už asi jen někde v archívech.
   MMS jsem osobně zkoušel a používal, rozhodně není čeho se bát.
   Oficiální stránky:
   http://www.czmms.info
   Nebudu to propagovat, osobně v tom ale vidím velký potenciál.

   Odpověď
   • Dík, Tomáš

    Odpověď
    • CDS2 je vyšší level k mms. Jednou jsem ho užívala na detoxikaci. Dnes jsem ho poprvé vyráběla doma. Použití vnitřně, koupele, inhalace dle potíží. Nedávno jsem sem dávala odkaz na to, že se s ním dá vyléčit i autismus u malých děti, hlavně po očkování vakcínami.

     http://uzivamecds.webnode.cz/o-cds2-chlorine-dioxide-solution-a-clo2-oxidu-chloricitem-/

     Odpověď
 3. pyramida 24.3.2017 o 9:45

  Léčba 3% peroxidem vodíku. Ruský jazyk.
  https://www.youtube.com/watch?v=gZcTgFfXURc

  Odpověď
  • mne pliesne v žalúdku takto vyliečil jeden volchv. ( zakázal mi kombináciu ovocie + zelenina , ovocie max. do 10,00 hod. nikdy nie spolu )

   Odpověď
   • Rajče bral jako ovoce nebo jako zeleninu?

    http://www.nsoci.cz/view.php?cisloclanku=2010070001

    Odpověď
 4. Čínská masáž tváře.
  https://www.youtube.com/watch?v=3nmNHRziKQ0

  Odpověď
 5. AlunZenCin 23.3.2017 o 22:43

  Jaké tvary alobalem volených spacích položek kdo užívá? Chci si pohrát s brainwawe rozhraním (pasivním) a pomerit vliv na theta vlny.

  Odpověď
  • Seš nějakej přehozenej nebo je to klon?

   Odpověď
   • Putinovec 23.3.2017 o 23:31

    Říše za zrcadlem.

    Odpověď
   • AlunZenCin 23.3.2017 o 23:31

    Antipod

    Odpověď
    • Stala se v tvém životě zásadní událost? Experiment? :)

     Odpověď
     • AlunZenCin 23.3.2017 o 23:55

      Ano, experiment. Kdo má alespoň trochu zelené oči tak tolik alobalu asi nespotřebuje.

      Odpověď
      • Proč zelené oči?
       V čem jsou jiné než modré nebo hnědé?

       Odpověď
       • …Z pohledu spánku a snění v souvislosti s alobalem pod hlavou.

        Odpověď
        • Ako často sa má ten alobal pod matracom vymieňať, ja som si ho dala 20×20 a mám ho asi 10 dní , spím dobre ale ráno som viacej ospalá, sny si nepamätám

         Odpověď
         • AlunZenCin 24.3.2017 o 21:20

          Zajímalo mě právě, jaké různé tvary kdo používá a kam je umísťuje.

          I. umístění
          a) pod bederní oblast
          b) pod krční
          c) oboje
          d) pod celou postelí

          II. tvar
          a) obdelník/čtverec naplacato
          b) bikvadrát naplacato
          c) jakoby motýlí křídla
          d) válcovitý tvar (?spirála) v prostoru okolo hlavy

          III. jak často vyměňovat (to je dobrý tip!)
          a) 2 týdny
          b) …

          Odpověď
          • Neodpověděl jsi mi s tou barvou očí, zaujalo mě to, proč v tom vidíš rozdíl. Nebo to byla narážka na ekologii? Když to čtu teď znovu, tak mě to až teď napadlo. :D

           Odpověď
           • AlunZenCin 24.3.2017 o 21:59

            Byla to narážka na marker určité genetické predispozice, která by eventuelně mohla zlepšovat výsledky.

            Odpověď
            • Ja som si to dala pod matrac a pod oblasť krčnej chrbtice ako písal Jox ale som to video s Muldaševom nedopozerala čo k tomu bolo povedané aké účinky to má mať, ja len viem že alobal odrušuje patogénne zóny

            • Prosím, vysvětli to a nenapínej. :)

             Nebo je to nějaké tajné učení?

            • NicNezNula 24.3.2017 o 22:35

             Je to úplná banalita a ptákovina. Čarodějnice – zelené oči. Jednou jsme navštívili ‚senzibila‘ (to tu není zrovna oblíbený termín). Stál jsem na kůži a měřil mě kyvadlem…… Zase – měl zelené oči. Pak všechny ty pohádky apod…

            • Jaký myslíš, že to má původ?

             Ty máš zelené oči?

            • NicNezNula 24.3.2017 o 22:58

             Já spíše do hněda. Ale skoro bych vsadil měsíční výplatu, že jedna hodná paní, co tu diskutuje, možná … kdo … ví…

            • Přemýšlel jsem zda ano či ne…ale když jsi mi odpověděl, tak to taky o sobě prozradím.

             Mám zelené oči, právě proto mě to zajímalo, co je na nich jiné, co to pro mě může znamenat.

            • Aj ja mám zelené. Ale nečarujem. Iba každému želám, nech sa mu násobne vráti to, čo dáva. :)

 6. Vedci upozorňujú na negatívny vplyv GPS navigácie na ľudský mozog
  Skupina vedcov z Londýna zistila, že pri používaní navigácie GPS človek sa prestáva orientovať v priestore a niektoré oblasti mozgu zostávajú dlhodobo pasívne.
  Ukázalo sa, že tie časti mozgu, ktoré sú zodpovedné za orientáciu v priestore prestávajú fungovať akonáhle človek zverí túto prácu prístrojom. Človek iba plní pokyny prístroja. Vedci trvajú na zrieknutí sa používania navigácie, pretože navigačné funkcie patria medzi najcennejšie, ktoré človek počas evolúcie získal.
  Odborníci sú znepokojení tým, že nová generácia detí má už o niečo inak vyvinutý mozog a iné aktívne oblasti mozgu. Je to spojené s používaním súčasných mobilných prístrojov v rannom veku. Môže to viesť k tomu, že niektoré funkcie mozgu budú nenávratne stratené.
  http://www.biosferaklub.info/vedci-upozornuju-na-negativny-vplyv-gps-navigacie-na-ludsky-mozog/

  Odpověď
  • Na toto bolo treba vedcov? Keď sa spoľahnem na technológiu, vypínam orientáciu. Keď sa na polceste niečo stane, som v prdeli, pretože si nepamätám cestu ani oporné body. Ako so všetkým technologickým. Kým ide všetko fajn, tak je to pohodlné. Ale keď sa to pokašle, tak potom poriadne.

   Z podobného ohlupújuceho súdka je plánované rušenie písaného písma, viď tento oduševnený blog https://blog.etrend.sk/frantisek-muransky/Niekoľko dôvodov prečo sa vzdať klasického písaného písma.html (pozreť aj diskusiou)

   Odpověď
   • Comenia Script – charakteristické nespojitou formou – kaleidoskopické.

    Odpověď
   • vidím, že mi rozbilo URL, tak ešte raz https://blog.etrend.sk/frantisek-muransky/Nieko%C4%BEko%20d%C3%B4vodov%20pre%C4%8Do%20sa%20vzda%C5%A5%20klasick%C3%A9ho%20p%C3%ADsan%C3%A9ho%20p%C3%ADsma.html

    Odpověď
    • mám pocit, že podobní „technologickí optimisti“ sú mi čím ďalej na smiech… kiež by neboli až tak nebezpeční sebe a okoliu …
     a k tomu gps – gps nie len, že vypína mozog, gps zabíja, doslova, a zabíja kultúrne – zlikvidovalo to napr. kultúru inuitov s ich neskutočnou orientačnou schopnosťou… a to je len jeden z mnoha prípadov … všetkého s mierou…

     Odpověď
   • GPS jsem občas používala také, ale už mě to 2x zavedlo nikam, tak teď to řeším tak, že se před cestou podívám na mapu, opěrné body a body kde je potřeba vyjíždět, nebo najíždět. Papírovou mapu mám pořád sebou, jako „železnou zásobu“… I když neříkám, že GPS není dobrá věc, hlavně když se něco stane na hlavní trase a je potřeba objíždět…

    Odpověď
    • Jednou jsem jel se známým, který měl GPS, která nebyla aktualizována. Nicméně GPS byla zapnutá a navigoval nás příjemný ženský hlas.
     Chystali jsme se projet novým úsekem dálnice, který nebyl na mapách GPS. Když jsme se blížili k tomu úseku, ženský hlas nám nejdříve slušně doporučil 1. sjezd z dálnice, potom přikázal použit druhý. A když jsme ho neposlechli, přešel do hysterických výšek a začal se dožadovat, abychom prudce otočili auto do protisměru, dojeli ke sjezdu a opustili dálnici. Ten požadavek opakoval několikrát a křičel, že v opačném případě nám hrozí havárka. Představa, jak prudce otáčíme auto do protisměru při plném provozu na dálnici, vyvolala akorát bujarý cynický smích.
     Na obrazovce jsme se neudržitelně blížili ke konci dálnice a také svému. Ženská křičela a pak, úlekem zmlkla, když jsme prorazili svodidla a vjeli do lesa. Mlčela, když jsme káceli jeden strom za druhým a ani se nesnažila nás mezi nimi navigovat. S viditelnou úlevou se ozvala opět až v okamžiku, kdy jsme z lesa vyjeli a doporučila nám znovu najet na dálnici. :)

     Odpověď
     • Skvělý příběh ze života. :D

      Odpověď
     • Mně GPS u Prešova naváděla na kruhový objezd, který ještě nebyl postaven :)

      Odpověď
      • My sme raz došli na miesto v Bosne, kde nám navigacia ohlasila : Jste ztracen…
       Tak som vystupila z auta, aby som nepočuvala manžela, že sme….
       Blízko bolo tyrkysove prirodne kupalisko..grilovali,zeleninu, zemiaky, šašliky..
       samí miestny…Tak som zavolala rodinku.. Najedli saa posedeli v peknom prirodnom prostredi , a aj sa zabudlo, že sme niekde kam sme nemali planovane ist..mame pekne fotky

       Odpověď
 7. Čo by ste mi poradili na exém. Mávam ho na prstoch rúk od malička, väčšinou na jar a na jeseň, 2-3 týždne a potom zmizne. Ale tento krát je to iné. Mám ho na rukách už asi 3 mesiace a nie a nie zmiznúť. Kožná lekárka mi zatiaľ nepomohla. Má niekto nejaký osvedčený recept na zbavenie sa exému?

  Odpověď
  • Dobrodej.. Koľko vody čistej vypiješ denne?
   čo ješ štandardne? Športuješ? Buď zdravý

   Odpověď
  • popolvár 22.3.2017 o 22:23

   s najväčšou pravdepodobnosťou vnútorné zápalové procesy a zaplesnenie vnútorných orgánov. Dlhodob Cordyceps na zápaly a oregano na plesne. odporúčam diagnostiku niekým, čo robí pr Starlife – robia ju dobre. Ak nieje pre teba problém cesta do Košíc, viem dať kontakt.

   Odpověď
   • Dobrodej 24.3.2017 o 0:05

    O plesni na vnútorných orgánoch som ešte nepočul.

    Odpověď
  • Jestli máš tento typ „oka“ (duhovky), možná je problém rozsáhlejšího charakteru.
   http://www.cocky.cz/images/duhovka_ocni.jpg
   Asi by poradil pan Dedík. Níže je na něj kontakt…

   Odpověď
   • Dobrodej 24.3.2017 o 0:05

    Nemám také oči.

    Odpověď
  • Kožná nepomôže, ani dechtom, ani šampónikmi a kortikoidmi už duplom nie. V mojom okolí niekomu čiastočne pomohla klasická modrá Indulóna, mne kokosový olej. Ale len na vonkajšie prejavy a ukľudnenie pokožky, teda ako doplnok.
   Ale ako píšu Jox a popolvár, toto treba riešiť zvnútra a je to beh na dlhú trať.

   Odpověď
   • Dobrodej 24.3.2017 o 0:10

    Kokosový olej práve testujem. To je zatiaľ asi to najlepšie na ukľudnenie kože čo som kedy mal. Žiadny krém ani indulóna nebolo také dobré ako kokosový olej.

    Odpověď
    • Som rád, že pomohol. Ale nenechaj sa ním učičíkať. Za týždeň vyhojí kožu a funguje pomerne dlhodobo (veci od dermatológa fungujú iba 2x = prvý a posledný). Problém samotný ti ale nevyrieši. Podľa tradičnej čínskej medicíny za tieto problémy môže napríklad problém so sebaprijatím aj konflikt s okolím, teda nepochopenie okolitého sveta a jeho neprijatie (nie že svet neprijíma teba, ale ty jeho).

     Za seba môžem povedať, že to sedí a musel som si vystopovať, kde to vzalo svoj začiatok. To zároveň znamenalo, že som zmenil pomerne veľa vzťahov napríklad vo svojej rodine. Jeden „blbý“ ekzém a na konci sa človek „rozháda“ (z ich pohľadu) s polovicou rodiny. Presne toto som myslel tým behom na dlhú trať. A na tej trati stretneš všeličo. V podstate ti z toho potom výjde, že vlastne tvoj problém ani nie je ekzém, ale niečo úplne iné a podstatnejšie.

     Želám ti veľa dobrého zdaru.

     Odpověď
  • ja mam dlhorocne skusenosti s dcerou, ktora trpela na exem od malicka… dlhodobo mala prudke alergicke reakcie na vsetky testovane alergeny… bolo ich vyse 40
   rokmi sme zistili, ze treba venovat rovnaku pozornost strave aj psychike

   - najma stres okamzite zhorsoval momentalny stav na tvari a na rukach – vtedy pomahali ako rychla prva pomoc obklady z obycajneho cierneho pigi-caju (alebo akykolvek cierny caj bez prichute a vone), ale aj modra indulona pomahala… proti stresu pomoze len dlhodobo pracovat na sebe, na svojom poznani a nadhlade, vyvazenosti, kontrole emocionalnych reakcii (nie potlacit, ale spracovat) … je napr. zaujimave, ze hoci mala zakazany styk so zvieratami so srstou a mohla mat doma len rybicky, tak ked sme raz mali na navsteve psika, jej stav sa upokojil :-) … odvtedy mame psov aj macky a nic jej z ich srsti neskodi, skor jej tito roztomili plysovi spolocnici pomahaju – ten program zakazu psov a maciek bol len v psychike

   - v strave sme postupne dospeli k bezlepkovej, bezlaktozovej a bezmasitej strave (prvy krok bolo vylucenie masa, neskor aj mliecnych vyrobkov, ale islo skor o eticke dovody, ktore nasledne ukazali pozitivny efekt aj v suvislosti s exemom) … vtedy sme este nic netusili o principoch fungovania prekysleneho organizmu, boli to skor intuitivne riesenia sposobom pokus-omyl … poslednou stravovacou zmenou bolo vylucenie lepku a vtedy po prvy krat dcera prezila jarne obdobie bez alergickej nadchy, slzenia oci a bez liekov

   Odpověď
  • http://www.casopisimidz.sk/februar-2008/psychosomaticke-priciny-chorob-kozne-ochorenia-a-sebaprijatie/
   exém je následok, odstráň príčinu

   Odpověď
  • Silvio_Manuel_13 23.3.2017 o 12:41

   Moja priama skúsenosť – mal som podobný problém. Začiatkom 90tych rokov som vycestoval do Zurichu k otcovmu kamarátovi na mesiac za prácou, zarobiť trochu peňazí pre rodinu a ochutnať Švajčiarsko. Boli to adventisti, mali zvláštne móresy, ktoré som neprekusol, ale nezavadzal som, boli milí, dobrosrdeční a hlavne sa stravovali inak a zdravo. Podstata je tá, že za ten mesiac som sa odosobnil od toho „pozitívneho manipulatívneho“ tlaku na zabezpečenie rodiny, videl iný svet a jedol inú stravu. Bol som v pohode a problémy zmizli a už nikdy sa nevrátili, aj keď život priniesol ďaleko závažnejšie výzvy na riešenie.
   Takže za mňa:
   1. Psychika – strach, stres!
   2. Strava
   Drž sa

   Odpověď
   • Dobrodej 24.3.2017 o 0:33

    Mám podobnú skúsenosť. Žil som pár mesiacov n Izraeli (nie som žid :) ), tam nebol problém. Žil som pár mesiacov vo Veľkej Británií a tiež nebol problém. Na Slovensku som žil na rôznych miestach, všade exém. Som na to proste zvyknutý mávam to odmalička, po 3 týždňoch to samé zmizne. Ale teraz je to extra veľké a niekoľko týždňov nemizne. Je možné že to odštartovala psychika. Keď to začalo bol som bez práce, dlhy a kopec nedoriešených problémov. Ale teraz je to v pohode, nemám žiadny stres ani problémy až na ten exém :D Takže mám podozrenie na domácu stravu a psychyku.

    Odpověď
  • peter nie troll 23.3.2017 o 23:03

   exzém- potlačené emócie, skús zanalizovať čo sa udialo keď sa ti to naposledy objavilo.
   Na veľa druhov exémov je výborná aztécka hlina-bentonit.

   Odpověď
   • Putinovec 23.3.2017 o 23:48

    Ano,ale je potřeba dobrat se příčiny psychického bloku.Události ,která to spustila.A další návazná událost,která to zhoršila.V reiki se dá toto po nalezení rozpustit duchovním symbolem a tím odstranit i všechny problémy na to navázané. Po tomto dost často dochází k fantomové nemoci.Bloky,které člověka po léta dusí mizí a svinstvo z nich uložené se vyplavuje z organizmu v závislosti na tom,kterou čakru tento blok ovlivnuje.

    Odpověď
    • na reiki pozor, to je další nebezpečné schéma a napojení na určité egregory, které nejsou člověku ku prospěchu. krátkodobě pomůže, dlouhodobě uškodí.

     Odpověď
     • Putinovec 24.3.2017 o 9:43

      Nad tímhle přemýšlím od chvíle,co čtu o matricích a egregorech.Bohužel nejsem vidoucí,takže nemám jak poznat nadřazené egregory reiki.Mohu pouze vycházet z předpokladu,že Všedržitel i toto zahrnul do řízení a to,co by mohlo být zneužíváno je ve výsledku tvořivé.Je pro nás nemožné vidět na vrchol procesu a nikdy nevíme ,jak vše do sebe zapadne.

      Odpověď
      • Kdysi (před téměř deseti lety) jsem na tom byl…no, vyzkoušel jsem si, že biopole člověka se dá cítit třeba i na 10 metrů – víc odstoupit nešlo, bylo to uvnitř budovy, cítit vrstvy biopole, ale….to bylo tak všechno…když jsem slyšel, co mi řekli, co ten první stupeň podle nich prostě nemůže dělat bez toho, aby si zaplatil za další, tak mi už tehdy došlo, že to je demagogie.

       Nemluvě o dalších vágních a zcela zavádějících informacích.

       Odpověď
       • Vlastně téměř 11.

        A další věc – instruktorky těchto kurzů tvrdily o sobě kdoví co, že byly v minulých životech…a o mně řekly něco, co mi akorát zvýšilo ego, nicméně zdravé sebevědomí stejně ne – k čemu vám je, co bylo a není, že? :)

        Odpověď
       • Putinovec 24.3.2017 o 10:37

        Spoustu lidí to pojalo jako kšeft.Někteří z nich i veřejně hlásají,tak jak si lidé šetří na dovolenou,tak si musí šetřit na zasvěcení.S čím kdo zachází,s tím taky schází.

        Odpověď
        • Kolik to dnes stojí?

         Odpověď
         • Putinovec 24.3.2017 o 11:01

          Přiznám se že tohle nevím,nesleduji to.Lidská hamižnost mne nezajímá.

          Odpověď
      • Je to podobné schéma jako kultovní náboženství a s nimi spojené egregory („bohové“) a jejich základy. Egregor reiki je po náboženství a fotbal jeden z nejsilnějších, může dělat spektakulární efekty, posílat energii, „léčit“, je to ale klasická reklama – dělá „zázraky“ aby získal baterky, v roli baterek funguje drtivá většina reiki praktikujících, veškeré tzv. reiki energie je energie, ukradená jiným lidem. Čím vyšší postavení v hierarchii reiki, tím více egregor přiděluje energie na „efekty“ na lákání baterek.

       Odpověď
       • Viděli jste někdo anime seriál Shaman King?

        Viděl jsem jen několik dílů, myšlenka toho seriálu byla dle mého názoru vcelku podobná právě reiki a podobným věcem. Alespoň začátek, pak jsem to přestal sledovat.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1l_%C5%A1aman%C5%AF

        https://www.youtube.com/watch?v=Ps0K-v0Pw0E

        Když kluk, který neumí nic se stane skvělým bojovníkem jen díky tomu, že ho vede nějaký duch…tady něco smrdí, že?

        Odpověď
   • Dobrodej 24.3.2017 o 0:36

    „exzém- potlačené emócie“
    Je pravda že emócie neviem veľmi prejavovať.

    Odpověď
    • Dobrodej – ak je to tvoja prirodzena crta, ze menej prejavujes emocie, to este nemusi znamenat, ze ich potlacas, moze ist aj o vnutornu vedomu sebadisciplinu …
     dolezite je to, ci ti ostava vo vnutri nejake napatie po situacii, ked vznikla v tebe emocia a prejavil si ju jemnejsim sebe vlastnym sposobom … to vnutorne napatie je skodlive, ak je privelke a neprijemne, vtedy je to stres z potlacenej emocie

     Odpověď
  • Myfungar, asi 4€.

   Odpověď
   • Dobrodej 24.3.2017 o 0:38

    To je na exém? Čítam že je to na plesne a huby.

    Odpověď
    • Aha, potom odvar mydlice lekarskej.

     Odpověď
  • Pavel Svítil 24.3.2017 o 1:49

   ahoj, a je to ekzem suchy, takova jako preschla kuže , šupinky, zarudlé, když to drbeš, je to fajn, uspokojení, a mas to jenom na prstech pracovní ruky , že jo.

   Odpověď
  • Očkovania, antibiotiká možu tiež stav zhoršiť. Dobré je vyčistiť črevo, pohyb na čerstvom vzduchu, šport pri ktorom sa dá spotiť, piť hodne čistej vody, kontakt so zvieratami, obmedziť príjem sladkého (podpora rozvoja pliesní v čreve), vyvarovať sa stresu, ak nepomože, nájsť dobrého homeopata alebo liečiteľa.

   Odpověď
  • Syn měl takhle dlouhodobě otevřené ruce, určitě to souviselo se stresem. Došli jsme na kořeny pampelišky a lopuchu, umyla jsem je, rozsekala el.sekáčkem nadrobno, usušila v sušičce, pil buď pampelišku, nebo lopuch, asi dva měsíce, pak sem tam, když si vzpomněl. Pomohlo to, ruce se konečně zavřely, od té doby stačí promazávat (už 3 roky). Na ty kořeny je nejlépe jít teď na jaře, nebo na podzim, takže teď je vhodná doba.

   Odpověď
 8. V televizi tvrdí, že bezlepková dieta u zdravého člověka způsobuje (nebo často může způsobit) diabetes.

  Odvolávají se na jakousi americkou studii.

  Nejsem odborníkem na cukrovku, ale přijde mi to jako pěkný nesmysl.

  Odpověď
  • to isté bola štúdia amerických „pa-vedcov“ podporená asociáciou výživových poradcov, že jedna malá plechovka coly zero/light je PROSPEŠNÁ po cvičení vo fitku. Propagovali to aj tu, kým to neprasklo.
   Ti pa-“vedci“ čo to produkujú takého kraviny by byť stíhaní. A novinári za šírenie poplašnej správy.
   mám známych na univerzitách, kde pravidelne fakulty výživy píšu do nového času, stv a iných médií nech si opravujú hlúposyi, ktoré tam popíšu/povedia…

   Odpověď
   • …a médiá s radosťou odpovedajú, že toto vie na Slovensku spolu 5 odborníkov a ostatní nezistia, že je to blbosť. Tak to riešiť nebudú. Zažil som takúto reakciu.

    Odpověď
  • no, takychto studii cielenych na spravny vysledok sa da vyrobit do aleluja
   podla mna ide len o to, ze sa boja sucasneho trendu vyradovania lepku zo stravy, pretoze to ohrozuje celosvetovy obchod s psenicou… takze ide „len“ o prachy

   Odpověď
 9. Kombinace citronu a jedlé sody má 1000-krát silnější účinek než chemoterapie

  http://vyvazenezdravi.cz/kombinace-citronu-jedle-sody-zachranuje-zivoty

  Odpověď
  • Putinovec 19.3.2017 o 16:08

   Je to zajímavé.

   Odpověď
  • Silvio_Manuel_13 21.3.2017 o 15:32

   Citrón aj jedlá sóda sú zásadité, vytvárajú zásadité prostredie. Keďže vačšina otravín, ktoré konzumujeme, hlavne cukor vytvárajú kyslé prostredie. Myslím. Písalo sa aj o kombinácii javorového sirupu a jedlej sódy, kde javorový sirup (sladký), naláka rakovinové bunky a sóda ich eliminuje. Logiku to má, ale nie som vedec, aby som to posúdil alebo prevzal zodpovednosť za informácie tohto druhu.

   Odpověď
   • Silvio, tak to ale nefunguje. Rakovinove bunky su zmutovane bunky, ktore sa prisposobili zivotu v kyslom prostredi, ktore cukor zvysuje. soda na druhej strane aktivne zvysuje pH. To je ako ked by si si nalial do kyseliny trocha viac dalsej kyseliny a nasledne to siel likvidovat zasadou.
    Vyhodte javorovy sirup a pojde to len do zasaditej reakcie.

    Odpověď
 10. profesor Neumyvakin:
  Vnútorné užívanie peroxidu vodíka. Úryvok z knihy:ISBN 978-80-87454-06-0
  …teraz Vám odporúčam do každého pohára vody, ktorú pijete na lacno v priebehu dňa, pridať 10-15 kvapiek 3% peroxidu vodíka. Keď vypijete v priebehu dňa 10 pohárov vody, dodáte telu 100-150 kvapiek peroxidu vodíka. Chorý človek ho (peroxid vodíka p.p.) potrebuje ako soľ a tak či tak to nie je veľa….
  …Pamätajte si, že piť sa má nalačno, najmrnej 20-25 minút pred jedlom. pokiaľ sa v žalúdku zadržala strava, bude peroxid vodíka šumieť. Nesmiete piť po jedle, to znamená, že nebudete narušovať funkciu tráviacich šťiav pp dobu najmenej 1 hodiny. Môžete piť 1.5 – 2 hodiny po jedle….
  Vďaka Zvoniacim Cédrom a celému ich tímu za vydanie a Ing. Schlimbachovi za preklad. Buďte zdraví a začnite s jednou kvapkou, ak nie je diskonfort pokračujte a 3-5 kvapkami a potom 10-15… Inak fľašu s peroxidom vodíka vždy zatvárajte a vypite tekutinu a peroxidom hneď, inak v priebehu 15 minút (aj v otvorenej fľaštičke) budete mať len vodu.
  Buďte zdraví a všetko dobré. Blaho želám

  Odpověď
  • K čemu je takové užívání peroxidu vodíku dobré?

   Může být třeba takový?
   https://www.lekarna.cz/images/products/z/12911.jpg

   Odpověď
  • Jox, často si dávám lžičku jedlé sody, kterou zapíjím vodou ze studánky. Ten peroxid je k čemu? Ptám se, likviduje preventivně rakovinotvorné buňky? Tento peroxid mám v lednici, ale vnitřně jsem ho nikdy nepoužil, ani mě to nenapadlo. Díky moc za odpověď.

   Odpověď
   • JS a Tikal. V knihe (odporúčam zohnať kým je) profesor hovorí, že peroxid redukuje voľné radikály v tele A obnovuje spolu so sódou acidobázickú rovnováhu. Inak peroxid si telo produkuje aj samo v tenkom čreve.
    Tikal, čo sa týka sódy. Profesor odporúča ju rozpustiť v 70-80 stupňovej vode, alebo ešte lepšie mlieku, následne nechať vychladnúť na 40-50 stupňov a vypiť. Zo začiatku 1/4 lyžičku, potom 1/2, 3/4 , zarovnanú celú a makoniec kopcovatú a to ráno a večer nalačno. To je podľa neho jediná cesta na správne užívanie.
    Ako ju piješ Ty?
    Buďte zdraví a blaho želám

    Odpověď
    • Díky. :)

     Odpověď
    • piji to nevařené, koupím jedlou sodu v prášku, a na kávovou lžíci naberu a zapiji vodou. Ale budu to dělat podle tvého – prefesora receptu Joxi, díky za tip.

     Odpověď
 11. Pre ženy:
  (úryvok z poznámky v knihe „Dialektika a ateizmus: dve nezlučiteľné podstaty“)

  «Keď si vyberáte rúž, oplatí si všímať nielen jeho odtieň, ale aj zloženie. Medici a ekológovia varujú: mnohé rúže sa vyrábajú na základe škodlivých syntetických látok. Zhotoviť z nich rúž je oveľa jednoduchšie, než z prírodných olejov, práca s ktorými si vyžaduje väčšie umenie i viac času. A chemici vymysleli mnoho syntetických náhrad, ktoré rúžu skutočne dodávajú vylepšené vlastnosti. No kým rastlinné oleje sú neškodné, tak minerálne oleje a ropné produkty sa usadzujú v pečeni, obličkách a lymfatických uzlinách, to sa stáva spúšťačom mnohých ochorení, nepohody, a napomáha to vzniku syndrómu zvýšenej únavy.
  A pri dlhodobej aplikácii kryštalického parafínu, používaného v rúžoch, sa spúšťajú zápalové procesy srdcových chlopní.
  Týka sa to nielen lacných rúžov, ktoré dostať kúpiť na každom rohu, ale aj produkcie mnohých známych výrobcov kozmetiky. Pozrite sa na zloženie svojho rúžu. Ropné produkty a chemické tuky môžu byť „skryté“ v podobe parafínu, mikrokryštalického vosku, petrolátumu (to je vazelína získaná z ropných zvyškov), minerálnych olejov, ceresitu, methiconu a ďalších.
  Dokonca pred niekoľkými rokmi Svetová zdravotnícka organizácia určila maximálnu normu — človek denne môže užiť maximálne 0,01 miligramu minerálnych olejov na každý kilogram svojej váhy. No pri používaní rúžov, ceruziek, leskov na pery, ženy neúmyselne «zjedia» oveľa viac a škodia tak svojmu zdraviu. (A pri bozkoch všetko to svinstvo jedia aj muži: naše doplnenie v citáte).
  Ekológovia a lekári si myslia, že firmy by sa mali úplne zriecť používania škodlivých ropných produktov a ísť cestou používania prírodných produktov. Pre firmy to ale nie je výhodné».

  Pôvodný zdroj: článok Júlie Larionovej „Červené ústa — chorá pečeň“ v týždenníku „Kuriér“, № 28 z 20 — 26. júla 2000.

  Odpověď
  • Co je to „rúž“?
   Je to parfém, voňavka?

   Odpověď
   • rúž je rtěnka

    Odpověď
    • Pavel Svítil 19.3.2017 o 23:50

     Ohledně růž, ..všichni píšou,..veškeré rtěnky jsou pro kohokoli, vegany , masaře, araby, židy, …prostě halal, košer, atd….,žil jsem chvíli na ostrově Tenerife, nebylo nic…potom byla cochinila, barvivo z opunciovejch pavoučků, složitá věc, ale z peníze z ničeho , pokud nepočítáte lidskou práci, inkoust z cochinili, psalo se jenom tím, dneska se tomu říká karmín, dáš to do vápna,je to rudý, dáš to do kamence, je to fialový, kilo stojí 8000,- Kč, a jako barvivo se to sere do všeho, největší producent košenilového barviva je Peru…Pavel

     Odpověď
 12. Pre všetkých ľadových a otužilcov, nedávno som urobil zaujímavé poznanie. V každorannej ľadovej sprche som namiesto krátkeho váhania a sústredovania sa ako to predýchať prestal robiť toto tiátro.
  Teraz jednoducho len predtým poďakujem vode, že mi prináša zdravie a pokoj do celého tela. Najprv som to robil len v myšlienkach, teraz už aj nahlas. Odvtedy prakticky nemám problém stáť pod tou sprchou dokedy sa mi chce s pokojným dychom.

  Celkovo sa to ukazuje ako výborné mentálne cvičenie, až potom fyzické. Takže Jox, ďakujem ti za inšpiráciu a želám ti, aby si zdravý bol.

  Odpověď
  • Vdacne, bud zdravy a vsetko dobre. Blaho zelam

   Odpověď
 13. dakujem Marek

  Odpověď
 14. V najčistejšej dedine Ázie je upratovanie rituálom. Tešia sa naň malí aj veľkí
  Plastové vrecia či tašky sú tu zakázané, po obci sú porozmiestňované spomínané odpadkové koše z bambusu. Odpadky sa potom z nich vyhadzujú do vopred vykopanej jamy, kde sa neskôr premenia na kompost. Ak totiž niekto vyhodí odpadky na zem alebo vyrúbe stromy a bude pri tom načapaný, dostane pokutu. A však peňažný trest je nič oproti hanbe a poníženiu, ktorú previnilec utŕži.
  http://www.dobrenoviny.sk/c/93592/v-najcistejsej-dedine-azie-je-upratovanie-ritualom-tesia-sa-nan-mali-aj-velki

  Odpověď
 15. “Если бы каждый человек на клочке земли своей сделал все, что он может, как прекрасна была бы Земля наша” (с) А.П. Чехов

  https://www.youtube.com/watch?v=C4m_Gq69hTA

  Odpověď
  • krásne dakujem :-)

   Odpověď
 16. NicNezNula 12.3.2017 o 13:18

  Add kuřecí maso….

  http://creativelife.cz/kolik-vody-se-ve-skutecnosti-spotrebuje-pri-vyrobe-potravin/
  k výrobě 1 kg vepřového je třeba 6 000 l vody (je to vůbec možné?)

  zatímco!
  http://www.rozvojovka.cz/clanky/1257-kvuli-nedostatku-vody-bude-svet-bez-masa.htm
  k výrobě 1 kg kuřecího masa je třeba 4 330 l

  a to je myslím i jeden z důvodu, proč budou v Evropě tlačit a prosazovat „halal“ potraviny skrze islamizaci

  Odpověď
 17. NicNezNula 12.3.2017 o 12:49

  Jsou sk beleše totéž co cz vdolky? Mě se zdá, že jo. Možná se mýlím.

  Odpověď
  • slovo beleše som nepočula, ale poznam slovo „báleše“ a to nie je ako vdolky, ale ide vacsinou o kolac na cely plech z kysnuteho cesta navrchu s niecim … napr. cibulovy-slaninkovy bales, alebo smotanovo-koprovy bales, tvarohovy s hrozienkami… atd.

   Odpověď
   • NicNezNula 14.3.2017 o 19:41

    https://www.kucharkaprodceru.cz/belese-recept/

    bože kopr, rozinky.., ale ten cibulovo-slaninový, to by nemuselo být špatné

    Odpověď
    • jj, ten slaninkovo cibulovy je mnam… treba to najskor usmazit do ruzova (vela cibule) a potom dat na ten bales a sup s tym do rury… nestihne ani vychladnut, tak rychlo zmizne :-D

     Odpověď
     • NicNezNula 14.3.2017 o 21:12

      Ten dolek zřejmě funguje jako spodek u pizzy?

      Odpověď
      • je to trosku hrubsie nez u pizze, ale v zasade je to tak ako hovoris

       Odpověď
       • NicNezNula 14.3.2017 o 22:46

        Děkuji za vynikající inspiraci. Jako pojivo se užije kečup? To mi vrtá v hlavě.

        Odpověď
        • nie, kecup sa tam nezvykne davat v tomto pripade, ani ziadne ine pojivo… je treba mat vela tej cibulovo-slaninkovej zmesi, aby sa to dalo husto naukladat navrch cesta a to uplne staci, kecup by uz zmenil tu chut na nieco ine
         ale samozrejme, vlastnej tvorivosti sa medze nekladu… kazdy podla svojej chuti
         mimochodom, podobne sa da urobit aj kapustovy bales – tam ide okrem cibule a slaninky este kysla kapusta- po vasom kysane zeli (niekde sa to robi tak, ze sa ta kysla kapusta nakrajana na drobnejsie zamiesa priamo do cesta)

         Odpověď
         • Včera jsem zkusila ten koláč se zelím.Na zelí (ocezené a pokrájené) jsem nasypala opraženou směs slaniny a cibule ( na jeden plech 5 cibulí). Aby to drželo na koláči, zalila jsem to asi po 15 minutách v troubě bešamelovou omáčkou s kmínem a smetanou. To jsem pekla dokud se to nesrazilo do krusty. Dobře to drželo a chuť mňam.

          Odpověď
          • mnam… to ma tesi :-)

           Odpověď
          • Ja robím najčastejšie báleš s ovocím, ktoré nakrájam a obložím celý povrch. posypem škoricovým cukrom. Slivkový, marhuľový alebo jablkový. Môže byť kompót.

           Odpověď
           • dnes to urobim :) zo zelim

            Odpověď
           • ano, aj ja take robievam casto v lete a vsetky co si vymenovala su skvele
            este navrch posypem „sypankou“ – mrvenicka z muky, cukru a masla

            Odpověď
            • NicNezNula 23.3.2017 o 9:55

             co jsou mrvenicka z muky? :)))))

            • drobenka

            • loranka-mysliš ako podpecník/slovenska pizza/..aby to vyzeralo?

            • asi takto:
             https://www.youtube.com/watch?v=4uCvLK187sk

            • Má perfektní odpeckovávač…

            • baby prestante! Mnam :) normalne zacinam byt hladny

            • Kdo nejí vejce, jako já, tak se dají nahradit lněným semínkem.

             Taky jsem dostal chuť na koláč. :D

            • Tady třeba jsou návody, jak nahradit další živočišné suroviny:

             https://histaminovakasulka.com/2013/04/18/jak-nahradit-mlecne-vyrobky-ve-vasich-receptech/

             Akorát, třeba kokosový olej, má výraznou chuť, jednou jsem z něj zkoušel péct a dal jsem ho tam celkem hodně – no, někomu by to možná chutnalo, ale ta chuť mi přišla příliš výrazná.

            • NicNezNula – ako hovori Rajka, mrvenicka/posypka je drobenka, ako v tom videu
             Daska – nie je to podpecnik, ten sa robi z chleboveho cesta a to je posuch… balese su z klasickeho kysnuteho cesta ako na kolace a bud das navrch nieco sladke, alebo nieco slane… spodok je rovnaky
             JS – ano, lanove semienko je dobra nahrada, ale do slanych pokrmov ja radsej pouzivam „hrasku“ (vyrobok z hrachovej muky vyrabany v Cechach)… a k tomu kokosovemu tuku, zalezi od znacky, treba vyskusat… ja pouzivam kokosovy tuk, ktory takmer vobec nie je citit, ma uplne neutralnu chut

             normalne vam vsetkym zavidim, ze mate teraz cas na pecenie, ja v tychto len sedim za pocitacom a uctujem do zblbnutia a vyrabam danove priznania, lebo uz je vysoky datum… ale v aprili uz aj ja zase budem piect bezlepkove a bezlaktozove dobroty… uz sa tesim :-)

            • oprava … * v tychto dnoch*

            • S tou hraškou díky za tip, někdy musím zkusit, zvláště na obalování, tomu jsem se dosud celkem vyhýbal.

             Není co závidět, všechno to pečení, o kterém mluvím, bylo minulé léto, když jsem byl sám na chatě, tudíž spousta času i klidu na piplání se s chlebem a podobnými věcmi. :)

 18. NicNezNula 11.3.2017 o 18:23

  =>Mám dotaz na expertní systém Jox :)
  Jaký máš názor na etherické/esenciální oleje? Jsou to jedy, neškodné látky či některé mohou být čichu prospěšné?

  Odpověď
  • NicNezNula tu máte 99 rôznych silíc, nech sa páči čítať http://www.predajbylin.sk/sortabc.html
   Buďte zdravý a veľa šťastia pri hľadaní

   Odpověď
  • Obecně by se eterické oleje měly používat v takové koncentraci, ve které jsou v přírodě-v kv ětinách např, Jinak opatrně, člověk se jimi může i popálit-je to celá věda-aromaterapie

   Odpověď
 19. Nedávno tu byl příspěvek o analýze zdraví z očí.

  Tady je kanál Doktora Roberta Morse (v angličtině), kde odpovídá na otázky diváků, kteří mu posílají fotografie očí. (Teď jsem ten kanál našel, takže neřeknu víc.)

  https://www.youtube.com/user/robertmorsend

  Odpověď
  • Knihy česky:

   https://uloz.to/!YYgYCnFD/iridologie-jen-pro-vase-oci-pdf
   https://uloz.to/!7fAvjNDTk/iridologie-final-pdf

   Knihy a diagramy anglicky:

   https://uloz.to/!cGUY8gmw6WhF/iridology-iris-diagnosis-detox-nutrition-health-dr-robert-morse-zip

   Odpověď
  • V Piešťanoch takto lieči Dedík, http://www.dedikadcery.sk/, v mojom okoli a u mna sa trafil pomerne spolahlivo, este predtým, ako to potvrdila bežná medicína.

   Odpověď
  • Iris diagnostika; bol som u Dedíkovej dcéry, spokojnosť.

   Odpověď
 20. Первым волновым генетиком был Бог
  Петр Гаряев
  Prvým vlnovým genetikom bol Boh ( Petr Gerjajev )
  http://forum.wavegenetics.org/index.php?topic=3080.msg3181#msg3181

  Odpověď
 21. Ruský chirurg ukázal pár jednoduchých pohybov, vďaka ktorým sa vyhnete operácii chrbtice – http://www.dobrenoviny.sk/c/93233/rusky-chirurg-ukazal-par-jednoduchych-pohybov-vdaka-ktorym-sa-vyhnete-operacii-chrbtice

  Odpověď
 22. Pred pár dňami ma zaujal článok výstrižok z novín predpokladám zo začiatku 20. storočia, s názvom Horehronie v ktorom autor opisuje pitie tvrdého alkoholu ako jav cudzí, ktorý nepatrí do regiónu, všíma si kto a prečo pitie podporuje, varuje pred následkami. Takže tu je prepis.
  Horehronie.
  Pod Nízkymi Tatrami, od žriedla Hrona až po Brezno žije náš opravdový, svojrázny slovenský ľud. Patrí ku Gemersko- Malohontskej župe, ale premávkove i povahove ťahá sa on ku Zvolenskej župe. Už meno: Hronec dáva mu istú originalitu, ktorú pri Gemerčanoch a Rimavanoch darmo hľadáme. Hron je ešte nenasiaknutý cudzinou, maďarské prítoky ta pre vrchy a neúrodnú pôdu nezasiahly. Z cudzincov zahniezdili sa tam len židia.
  A tento telesne zdravý náš ľud kazený je alkoholom. Nikde sa tak nerozmohli krčmy ako na Hrone. Šumiac mal predtým dve krčmy, teraz ich má šesť, Helpa mala dve, teraz sedem, Polomka mala tri, teraz jedenásť. Kde nás to zavedie? Maďarský štát chcel tento náš ľud maďarčením v školách ubíjať, my ho chceme alkoholom ničiť? Predtým sa hrnuly na Hron maďarské knihy, teraz hrkocú vozy od Popradu plné sudmi špiritusu. Lebo nech si nemyslí finančné riaditeľstvo, že krčmár, už či legionár, či žid, môže na Hrone sa vyživiť odpredajom vína a piva. Odpredaj liehu je zakázaný, ale Hronec len špiritus- pálenku chce. Bol by mechom udretý ten krčmár, aby mu ho nezaopatril, keď môže a má krčmu, má na to vládne povolenie. Všetka česť naším legionárom-krčmárom, ale nám to aj oni potvrdia, žeby z odpredaju vína a piva jedenásť krčmárov na Polomke nevyžilo. Sami ich ženieme* ku nezákonitostiam, keď 2800 obyvateľov dostane 11 krčiem. A tie vozy špiritusu, ktoré prichodia len od Spiša, naše tvrdenie podopierajú. Nerozumieme však četníkom, ktorí sú pri bráne Hrona, na Červenej Skale, že prítok tejto otravy nevedia zamedziť. Či sú takí dobrí, že doprajú otravu nášmu ľudu a krčmarom možnosť, aby si dane zaplatili a dobre sa mali?
  A následky? Obzrite si tých mnohých degenerovaných ľudí po Hrone, obzrite si pri bitke následkom alkoholu dokaličených mrzákov a ich popretínané hlavy, presvedčte sa, ako zásobuje Hron okresný súd a sedriu. A keď ešte nastanú opravdové následky požívania alkoholu pri budúcich pokoleniach! To bude smutné!
  Preto žiadame ochranu nášho ľudu na Horehroní. Preto žiadame ochranu nášho ľudu na Horehroní. Žiadame finančné riaditeľstvo, aby previedlo revíziu krčiem na Horehroní. Žiadame finančné kontrolné orgány a četníctvo, aby zákazu odpredaju liehu nadobudlo platnosť a tak zabezpečilo autoritu zákona.
  P. F. V.

  Odpověď
  • vedel by si sem zavesiť aj oskenovanú verziu s konkrétnymi údajmi? (meno periodika, atd)

   Odpověď
   • Tohle bych umístil minimálně do dvacátých, možná i třicátých let.

    Odpověď
   • https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16939686_1657343517902978_5187839503125671780_n.jpg?oh=348a0542a6df3d2510a959ceb11f8035&oe=592DFEB9

    Odpověď
  • vďaka Marek a bud zdravý

   Odpověď
 23. Ještě k tématu změny životního stylu. Dnes cestou do práce jsem v rádiu poslouchala zajímavý pořad. Hostem byla režisérka, která natočila dokumentární film o rodině, která má 9 dětí a bydlí hluboko v šumavských lesích. Proč mě to tak zaujalo? Stačila na to jedna věta. Paní režisérka tam mluvila o tom, že ty děti moc nemluví a když se na to zeptala jejich táty (vystudovaný kybernetický inženýr) tak jí bylo řečeno, že děti přemýšlejí v obrazech… Měla jsem dojem, jakoby ten pán byl něco, jako znachar a svým dětem předával své znalosti… Nebo alespoň má stal života o jakém mluví KSB… Sama jsem ještě film nestihla shlédnout, ale dám stránku, ze které jej lze stáhnout…
  http://kestazeni.top/film-71148-stale-spolu

  Odpověď
  • Omlouvám se, myslela jsem že jsem v sekci zahrada…

   Odpověď
  • Sice už je to delší dobu, co jsem viděl dokument o těchto lidech, ale otec rodiny mi přišel spíš jako despota…

   Odpověď
   • Pavel Svítil 20.3.2017 o 0:19

    Ahoj, byl jsem se tam tam podívat, a říkám ne. Pavel

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>