Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Ruská bio-revolúcia – prekvapujúco ohlásená Putinom – odrazu veľmi znepokojuje a “ohrozuje” USA
  Nečakaná aktivita Moskvy na tomto „bitevnom poli“ veľmi vystrašila USA. Rusko síce postavilo úspešnosť amerických trestných „útokov“ v Sýrii proti Asadovi do veľmi zlého svetla, čo Pentagon samozrejme popiera. Ale v súčasnosti iná aktivita Moskvy je pre Ameriku oveľa nebezpečnejšia, ako to čo sa deje v Sýrii. Konkrétne je nebezpečná pre americký agrárny priemysel. Vladimír Putin totiž chce, aby Rusko ovládlo svetový obchod s potravinami. Podľa jeho slov sa Rusko chce stať na svete najväčším exportérom zdravých, geneticky nezmanipulovaných a nepriemyselne produkovaných potravín.

  https://www.hlavnespravy.sk/ruska-bio-revolucia-prekvapujuco-ohlasena-putinom-odrazu-velmi-znepokojuje-ohrozuje-usa/1383104

  Odpověď
 2. Petržlen – zdroj zdravia
  Je všeobecne známe, že petržlen má pozitívny prínos pre organizmus človeka. Petržlen je malá lekáreň. Obsahuje bielkoviny, sacharidy, vlákninu, draslík, sodík, vápnik, horčík, fosfor, železo, provitamín A, vitamíny B, PP, E, C, veľa fytoncídov, ktoré inhibujú hnilobné a fermentačné procesy.
  https://www.biosferaklub.info/petrzlen-zdroj-zdravia/
  Cibuľové šupy cennejšie ako zlato
  Supy z cibule obsahujú celý rad hodnotných vlastností, o ktorých väčšina z nás netuší. Moja babka mala krásne vlasy a nikdy nemala žiadne lupiny, pretože si ich umývala odvarom z cibuľových šúp. Odvar sa pripraví jednoducho: hrsť cibuľových šúp sa zaleje pohárom vody, nechá sa variť 5 – 10 minút a odvar sa ochladí do príjemnej teploty.
  https://www.biosferaklub.info/cibulove-supy-cennejsie-ako-zlato/

  Odpověď
  • my sme ako deti pili cibulovy osladeny odvar z sup proti kašľu

   Odpověď
 3. Kniha Igora Ljadova v slovenčine je už v predaji.
  https://eshop.biosferaklub.info/produkt/minimum-prace-maximum-urody/

  Jeho úspechy v pestovaní zeleniny tu už boli prezentované. Na pripomenutie: https://www.biosferaklub.info/zahrada-igora-ljadova/#more-1241

  Odpověď
  • Dá se objednat i do ČR?

   Odpověď
   • JS, neviem, ale keď si zroluješ dolu, na kontakt, je tam mail a telefón.

    Odpověď
 4. NicNezNula 18.4.2018 o 14:28

  Máte někdo vhodný přírodní recept na omezení psího chrápání a funění (fena)?

  Odpověď
  • co je to za typ psa? :-)
   Obecně dieta. Ovšem někteří šlechtění psi nemají dovyvinutou nosní přepážku, takže s tím ani nejde nic dělat.

   Odpověď
   • NicNezNula 18.4.2018 o 17:08

    Jedná se o čivavu šlechtěnou s jezevčíkem.

    Odpověď
    • s jistotou to tvrdit nemohu, to asi může povědět jen veterinář, ale známá lékárnice školená i na zvířata říkala že hodně šlechtěných psů má problémy s tou přepážkou. Je-li to zrovna tvůj případ netuším.

     S tou dietou před spaním nevím jak to přesně myslela, pochopil jsem to tak že by neměl pejsek spát nacpaný, možná mluvila o nadváze obecně. Ještě se zítra poptám.

     Odpověď
     • NicNezNula 18.4.2018 o 23:30

      diky

      Odpověď
      • Tak rady pro pejska:
       - Nepapat zbytky od stolu od člověka, jen psí žrádlo
       - nemít určitě nadváhu
       Pokud to je stravou, chrápání by mělo zmizet.

       Hodně zdraví pejskovi přeju.

       Odpověď
       • Kedysi, ešte keď som chodila do školy, niečo také ako psie žrádlo u nás neexistovalo. Teda aspoň na dedinách o tom ani nechyrovali. Psi boli v dobrej kondičke a zomierali na starobu.

        Odpověď
        • Když jsem byla malá, tak jsme také měli pejsky a jedli většinou zbytky a byli zdraví. Jenže dnes je fůra nových psích plemen a jsou přešlechtěná. Vím to z vlastní zkušenosti. Máme pejska shih-tzu a od malička měl jen samé problémy, hlavně střevní. Zkoušeli jsme kde co od různých granulí přes pomleté vařené libové maso se zeleninou a nakonec mi dcerka našla granule, kde je jen sušené maso, vejce, bylinky, lněné semínko, no samé zdravé věci ale hlavně bez sacharidů a je klid.

         Odpověď
         • Janka, áno, lebo tam nieje ta odporná terajšia pšenica. Tak máte kľud. Nech tak vydrží. :)

          Odpověď
        • Rajka, no to je veľmi idealistický pohľad. Pes im väčšinou zdochol „lebo bol starý“. Ale v podstate vôbec ani netušili koľko mal rokov. Nezohľadnili veľkosť psa (maličkí sa dožívajú 2x dlhšie ako veľkí). Atď. Pravdou je, že nemali veľmi veselý život. Reťaz (koterec) a dosť. Funguje to tu na 60 % stále tak :(.

         Problém je s pšenicou v strave psa. Lenže tento istý problém majú aj ľudia. Ide o to, že pšenica, ktorú konzumujeme teraz sa ani len nepodobá tým odrodám, ktoré tu boli kedysi. Máme iné druhy pšenice tu ako ešte pred 40 rokmi. Preto všetky tie celiakie a psie problémy s granulami. A ešte psi neznášajú vo veľkej miere kuracie z veľkochovov – asi tušíme prečo.

         Odpověď
         • Souhlasím že spoustu psů, díky lidskému přesolenému jídlu a pšenici často umřou „stářím“ kvůli selhání ledvin nebo jater. Ovšem nechci to moc roznimrávat, variant je mnoho, jídlo bylo zdravější i jeho složení, většinou.

          Obecně ovšem platí, že levné granule dělané z masa nebo syrové maso (ne vepřové) je pro psa lepší než kdeco co odpadne od stolu.

          Paušalizovat se to ale nedá, protože každému padá od stolu něco jiného, a psi na pohanku nebo okurky nejezdí.
          Pravda, náš bulteriér se dožil krásných 14 let a žral všechno od brambor přes cukroví až po utěrku od šťávy z kuřete, ale určitě to není dobrý návod na krmení psa.

          Odpověď
       • NicNezNula 19.4.2018 o 18:29

        Díky. Má cca z 90% granule a kapsičky (obyč). Zbytek různě vyžebrá. Mimo jiné miluje kyselé okurky. Měla by mít určitě více pohybu, to je pravda. Zkoušel někdo podávat sodu?

        Odpověď
        • moj pes ma rad redkvicky a papriky…
         alez trhu ci zo zahradky nie z obchodu…

         Odpověď
         • NicNezNula 19.4.2018 o 19:15

          Chrápe trochu?

          Odpověď
         • Tak můj má kromě masa nejraději piškoty…

          Odpověď
          • piškoty _ to je iná kapitola :) to miluje

           Odpověď
  • Jazvečíčku mám, chrapkanie tiež, nerobím s tým nič, pretože je to u nej fyziologické. A piškóty najlepšie dávať tie, ktoré sú určené pre psíkov- nižší obsah cukru – rozozná ich od „ľudských“, tie jej už tak nechutia. Jazvečík máva rád zeleninu a ovocie (nie všetko, ale vie si z toho vybrať po svojej chuti) – je to naša 3. jazvečíčka v poradí

   Odpověď
 5. Cibuľové šupy cennejšie ako zlato
  https://www.biosferaklub.info/cibulove-supy-cennejsie-ako-zlato/

  Odpověď
  • Něco na tom může být. Ale přesto je doporučení hodné takto používat slupky pouze z cibule či česneku vlastnoručně vypěstovaných.

   Odpověď
 6. Dnes na Pravde potešil tento článok (naznačujúci, že sad nerastie sam ;-) ) https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok/466389-potulni-sadari-a-partizanski-stepari/

  Odpověď
  • … nuž v dnešnej dobe mať vlastné potraviny, tak to už je veľké umenie, ktoré hocikto neovláda

   Odpověď
  • … ináč krásny a dobre napísaný článok

   Odpověď
 7. V.V. Kirjušin- Intonačně-sluchová cvičení pro rozvoj absolutního hudebního sluchu, myšlení a paměti č.1-4
  https://www.jarmarok.cz/v-v-kirjusin/

  Odpověď
  • Ahoj Ďjuri,
   Výborné že sa tomu venuješ. Ak chceš, tu mám na stiahnutie všetky cvičenia v mp3 (158 skladieb samostatne+ pdf s notami), môžu poslúžiť ako podklad pre podobné videá.
   https://uloz.to/!HOZlXTfDj6O2/vladimir-kirjusin-hudobne-cvicenia-rar

   Odpověď
   • Zdravím Jardob a díky za odkaz.Bude se hodit:)

    Odpověď
 8. Letící delfín:
  https://www.youtube.com/watch?v=RuszFMmSooM

  Seriál z obdobia, kedy v našom spoločnom štáte boli špičkoví odborníci a v spoločnosti bola snaha niečo dokázať a byť prospešní. Seriál pojednáva o vývoji prvého československého prúdového lietadla L-29 Delfín, ktoré sa stalo štandardným cvičným lietadlom štátov Varšavskej zmluvy.

  „Sedmidílný seriál, který na svou premiéru čekal 24 let. Po listopadu 1989 chtělo nové vedení Československé televize po režisérovi střihové úpravy, ale protože odmítl, jeho seriál ležel dlouhá léta v archivu, než se ho rozhodla začít v únoru 2013 vysílat TV stanice Barrandov.“
  https://www.csfd.cz/film/271907-letici-delfin/prehled/

  Odpověď
  • Nesprávna kategória. Ospravedlňujem sa.

   Odpověď
 9. Dobrá polievka lieči zuby
  Časťou úspešného programu známeho amerického stomatológa doktora Westona A. Pricea (1870-1948), ktorého cieľom bolo predísť zubnému kazu, bola takmer každodenná konzumácia hovädzích, alebo rybích polievok. Hovädzia polievka sa varí aj s množstvom kostnej drene. Najlepším vývarom na odstránenie zubého kazu je vývar pripravený z hláv divých rýb. Takýto vývar je obzvlášť účinný a naplnený minerálnymi látkami.

  https://www.biosferaklub.info/dobra-polievka-lieci-zuby/

  Odpověď
 10. Zdá se, že farmaceutickým korporacím docházejí peníze:

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2445079-rodice-veri-mytum-o-ockovani-roste-vyskyt-spalnicek-v-praze-uz-je-epidemie

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/535127/lekarka-z-motola-promluvila-o-sireni-spalnicek-nemocnice-pridala-dalsi-hrozbu.html

  Odpověď
 11. V dolinách – človek sám svoju prírodu chráni
  Každý strom, každá lúka na stráni je náš vzácny liek
  V dolinách – ľudia nemajú zamknuté brány
  Majú tam srdcia čisté a vľúdne ako prúdy riek
  https://www.youtube.com/watch?v=Fbx5lIG9Ir4

  Odpověď
  • to je taka krasna piesen :-)
   pred casom sa hovorilo, ze keby sme niekedy mali zmenit nasu hymnu, tak tato piesen by bola favorit

   Odpověď
   • hymna slovenská- ta nabudí aby človek postavil za vlast. Tou sa hrdím
    https://www.youtube.com/watch?v=u_Cl5fRPIJc
    V dolinach – to je o kráse slovenskej prirody, ludi a vlasti
    a Aká si mi krásna- za duše sa dotýka
    Ale , aké máme krásne piesne aj dušu liečia :)

    Odpověď
  • Aká si mi krásna…

   Aká si mi krásna, aká si mi krásna,
   ty rodná zem moja, ty rodná zem moja!
   Krásne i tie hory, krásne i tie hory,
   kol teba čo stoja, stoja, stoja.
   Krásne i to nebo nad tými horami:
   žehnám ťa, vítam ťa vďačnými slzami.

   https://www.youtube.com/watch?v=HcVcMhvLav0

   Odpověď
   • Daniela I. 10.4.2018 o 12:03

    Nádherná je aj táto pieseň:
    Keď sa dúha dvíha,
    hory tíško stoja…..
    z filmu Prerušená pieseň:
    https://www.youtube.com/watch?v=_hxV_1P1mfo

    Odpověď
   • Hudba mého dětství. Třeba si někdy zazpíváme. Beru 4. hlas :-)

    Odpověď
 12. Serapeptáza je doslova darom prírody
  Enzým, ktorý dokáže zázraky, hoci sa o ňom nehovorí. Serapeptáza je pojem, nie celkom všedný, no rozhodne hodný našej pozornosti.
  Ide o enzým, ktorý štiepi bielkoviny a efektívne prispieva k rozkladu a odstráneniu poškodených buniek z organizmu.
  Pomáha totiž predchádzať infarktu, cievnym príhodám aj trombóze aj..
  Úplne prvotnou funkciou serapeptázy bolo dostať húsenice priadky morušovej z ich kukly. Nebyť tohto enzýmu, priadka by zostala uväznená v hodvábnych nitiach, kde by zahynula. Práve serapeptáza tento zámotok uvoľní, a tak vznikne motýľ.
  Má silné protizápalové účinky a čo je zaujímavé, je prírodnou alternatívou ibalginu alebo aspirínu, dokonca aj antibiotík, keďže prakticky ihneď zmierňuje zápal a bolesť v tele.
  Enzým serapeptáza je na našom trhu dostupný vo forme voľne predajných tabliet, pričom užívať by ste mali jednu tabletu dvakrát denne. Zapíja sa väčším množstvom vody a dôležité je, že nemá žiadne vedľajšie účinky, čo však nemôžeme povedať o iných liekoch proti bolesti.
  Za zmienku stojí, že pomáha telu odstraňovať rakovinové bunky ešte predtým, než sa z nich vytvorí nádor.
  https://www.kamzakrasou.sk/serapeptaza-enzym-ktory-dokaze-zazraky-hoci-sa-o-nom-nehovori-/15911?position=hs_footer

  Odpověď
  • Pokiaľ si človek neuprace v hlave, bude mať neporiadok v celom tele. Nepomôžu žiadne zázračné pilulky.

   Odpověď
   • …hlava a telo sú ako spojené nádoby :) , takže by to mohlo fungovať aj naopak ?

    Odpověď
    • Možná mohlo. (?) Ale jen na chvilku, pokud si člověk v hlavě pořádek neudělá.
     Jinak se vše vrátí do starých kolejí.

     Viz níže – Hrabica – Co nám tělo říká – přečetl jsem zatím část knihy a i když nesouhlasím s náboženským podáním, tak je to velmi dobrá kniha.

     Odpověď
     • … ok, súhlasím s tým, že by to fungovalo iba na chvíľu, kým si človek neurobí poriadok tam kde má.

      Odpověď
  • serrapeptazu poznam, absolvovala som uz dve jarne kury a tuto jar sa chystam znovu…
   ja mam pozitivne skusenosti, brala som to hlavne kvoli vycisteniu ciev a klbov

   Odpověď
  • Čo som počul, tak je vraj rozdiel, z akého zdroja tá serapeptaza je, či zo živočíšneho alebo rastlinného. Najznámejšia značka Wobenzym je napríklad zo živočíšneho.

   Odpověď
 13. Člověk 8.4.2018 o 15:12

  Ať jsem hledal jak jsem hledal, tak jsem o víkendu nikde na medvědí česnek nenarazil :) Tak snad příští víkend jinde.

  Odpověď
  • Musíš hledat ve vlhkých listnatých lesích. Já mám kolem sebe jenom suché jehličnaté lesy a tak jsem si ho zasadila na zahradě. Ty si ho můžeš vysadit právě teď, sazenice se prodávají normálně v hobby centrech. Já ho mám zasazený pod švestkou a krásně roste. Nebo si můžeš koupit semínka a vysít v září. Příští jaro už budeš mít úrodu.

   Odpověď
   • PS: pokud žiješ v západních, nebo jižních Čechách, máš smůlu. Tam se vyskytuje jen sporadicky… Já jsem ze západních Čech (písčité půdy) a tady jsem ho ve volné přírodě ještě neviděla…

    Odpověď
    • Člověk 8.4.2018 o 15:49

     Díky Aksal. Byl jsem sice v listnatých lesech, ale poměrně suchých. Zkusim to ještě příští týden jinde, ale zkusim si ho i zasadit na zahradě. Jenom jsem se chtěl ještě zeptat, jak se odliší od tý konvalinky, když ani jedna rostlina ještě nekvete?

     Odpověď
     • Hlavně vůní. Pokud ti funguje čich, nemůžeš si ho splést. Kromě toho, konvalinky také pěstuji a ty ještě ani nevylezly ze země… Ty vylézají, kdy už česnek končí…

      Odpověď
      • Ještě jeden znak na odlišení, stonek česneku je mnohem křehčí, než stonek konvalinky, ten je víc houževnatý…

       Odpověď
     • Hodně česneku také roste v Polabí,přímo kolem Labe v okolí Poděbrad,a dále od Kolína na Pardubice.Kolem železnice jsou lužní lesy a je toho tam bílo.

      Odpověď
     • Pokud utržený list pomneš (pomačkáš) v dlaních a čichneš, medvědí česnek je cítit česnekově, konvalinka jinak. Konvalinka má listy větší a tužší, ale když nejsou vedle sebe (tak jako to má moja na zahradě), tak se to zase těžko posuzuje.

      Odpověď
     • Já medvědí česnek ještě nikdy nesbíral, nicméně se říká, že hojně roste v lužních lesích Litovelského Pomoraví

      Odpověď
     • Medvedi cesnek – listy jsou zespodu matne a shora leskle.
      Konvalinka ma leskle z obou stran.

      Posilam clanek s mnoha obrazky, je sice v nemcine, ale mame prekladac.

      https://experimentselbstversorgung.net/baerlauch-maigloeckchen-oder-herbstzeitlose/
      Maiglöckchen – konvalinka
      Bärlauch – medvedi cesnek.

      Odpověď
      • Díky, ty fotky jsou velmi dobrej pomocník :)

       Odpověď
    • nikdy som nevidela toľko medvedieho cesnaku ako v Bratislava v Lužných lesoch- celé hektáre

     Odpověď
  • Putinovec 8.4.2018 o 17:24

   Nejjednodušší je objednat sazenice a zasadit.

   Odpověď
  • Skúste v lužných polohách, v tých sa česne medvedí vyskytuje bežne a vo veľkých plochách.

   Odpověď
 14. Dračia krv: Jeden z najsilnejších očistných prostriedkov
  https://www.kamzakrasou.sk/dracia-krv-jeden-z-najsilnejsich-ocistnych-prostriedkov/15880?position=hs_footer

  Odpověď
 15. „Každá negativní myšlenka tělu ubližuje: Nemoci si způsobujeme sami!“

  http://www.kafe.cz/krasa-a-zdravi/kazda-negativni-myslenka-telu-ublizuje-nemoci-si-zpusobujeme-sami-36791.aspx

  Sice si myslím, že přespříliš bagatelizuje vliv stravy, navíc kafe je doroga, ale i to, jak se stravujeme je odrazem stavu psychiky, určitě je dobré se nad tím zamyslet.

  Odpověď
  • * droga

   Odpověď
  • popolvár 2.4.2018 o 14:09

   Miroslav Hrabica v úvode svojej knihy „Co nám tělo říká…“ vplyv psychiky a ostatných zložiek a faktorov (resp. liečebných postupov) na zdravie človeka perfektne popísal prirovnaním k trom priehradám. Najväčšia a najvyššie sa nachádza psychická, či duchovná priehrada. Pod ňou je priehrada tzv. alternatívnych liečiteľských postupov a úplne dole a najmenšia je priehrada fyzického tela a vplyv klasických alopatických medicínskych postupov, stravy a pod. Voda, t.j. vplyv na zdravie prirodzene prúdi zhora nadol. Čiže najviac je zdravie ovplyvnené psychikou a deje sa to doslova samovoľne. najmenší vplyv na zdravie má dolná priehrada – priehrada fyzického tela a alopatickej medicíny. Medzi priehradami existuje aj reverzný prečerpávací systém, kedy je možné pumpovať vodu zdola nahor. No jeho efektivita je diskutabilná a dočasná. To jest, úpravami na úrovni fyzického tela a klasickou medicínou môžme liečebný efekt prácne prečerpať až do hornej priehrady, no po ustaní aktívneho prečerpávania, ak nedôjde k očiste vody aj v psychickej hornej priehrade, sa negatívny vplyv psychiky opätovne na telesnom zdraví prejaví. Jediným a dlhotrvajúcim riešením je natrvalo vyčistiť vodu v hornej priehrade, t.j. v psychike. Má to svoju logiku a už dávno som si to praxou overil – je to tak. Liečebné postupy a zásahy na úrovni strednej a dolnej priehrady majú len podporný a doplňujúci účinok, no vyliečiť vždy treba predovšetkým psychiku.

   Odpověď
 16. Roste Medvedi cesnek sbirejte a jezte – je zdravy
  http://medvedi-cesnek.cz/
  Obsahuje:
  Ethericke oleje
  Sira
  Alliin
  Allicin
  Alkylsulfen kyseliny
  Allylpolysulfid
  Alkylpolysulfid
  Ajoen
  Thioacrolein
  Cycloalliin
  Gamma-Glutamylalliin
  Dialkylsulfidy
  Thiosulfonaty
  S-Oxidy
  Horcicne glykosidy
  Vitamin C
  Adenosin
  Zelezo
  Mangan
  Magnesium
  Mineraly

  Odpověď
  • Putinovec 1.4.2018 o 13:22

   Před 20 lety jsem ho zasadil na zahradu a část do lesa.Dnes už je v lese lán.

   Odpověď
   • Mam pres louku do lesika. Lesik je plny, takze si kazdy den natrham hrst.

    Odpověď
    • Putinovec 1.4.2018 o 14:35

     Tady je ještě brzo,zem teprve rozmrzá.Ještě včera jsem měl zbytek ledu v jezírku.

     Odpověď
  • popolvár 1.4.2018 o 15:37

   dnes bola krémová polievka z medvedieho cesnaku. A už vyše týždňa ráno na chleba s maslom medvedí cesnak miesto cibule…
   Na Rakúšakoch je mi sympatické, jak dokážu zapracovať do jedálneho lístka aj v reštauráciach sezónne plodiny. Napr. teraz medvedí cesnak – všade ponuka cesnakovej polievky, rolád a štrúdlí s medvedím cesnakom a pod…

   Odpověď
   • …. uz pomalu rostou pampelisky a koprivy, vytahuji je ocima :) a brzy bude chrest.
    Zacinaji rust fialky – dam do salatu spolu s maceskami a sedmikraskou.

    Odpověď
    • vdaka za tip :)

     Odpověď
     • Rada :) a hezke jarni svatky.

      Odpověď
  • Člověk 3.4.2018 o 10:12

   Díky za odkaz. Chápu dobře, že se sbírají a konzumují pouze listy? A sbírat se může celoročně? Pokusím se ho vysázet na zahradě. Na záhonku už vylejzá česnek klasický, zasazený v listopadu :) Ať se daří!

   Odpověď
   • Roste z ranneho jara. Nejlepsi jsou mlade listky. Kvety jsou take jedle, ale cela rostlina uz ztraci na sile. Neroste cely rok, po case se zase vrati zpet do zeme a na jare opet na shledanou.
    Diky, vam at se take dari! :)

    Odpověď
   • Konzumují pouze listy. Měly by se trhat pouze do rozkvětu, jakmile začne kvést již ne – nevím, ale takto to nějak tvrdívaly kolegyně, co na něj chodí.
    Listy je možné i umýt a pomlet na pastu anebo posekat na drobno, a pak rozdělit na menší dávky (formičky na ledové kostky) a dát zamrazit. Kdykoliv pak během léta vytáhneš potřebné množství z mražáku.

    Pozn.: pozor a nezaměnit medvědí česnek https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek_medv%C4%9Bd%C3%AD za listy konvalinek https://cs.wikipedia.org/wiki/Konvalinka_vonn%C3%A1

    Odpověď
    • Člověk 3.4.2018 o 23:24

     Ještě jednou díky. O víkendu se po tom medvědím česneku podívám někde v lese.

     Odpověď
 17. Coca-Cola под микроскопом: факты, которые поставят точку в вопросе пить или не пить
  Skratka z hmyzu a korenov, v ktorych pri bagrovani uviaznu hniezda mysi.
  http://korysno.pro/coca-cola-pod-mikroskopom-fakty-kotorye-postavyat-tochku-v-voprose-pit-ili-ne-pit/

  Odpověď
  • V inej zmyslovej rovine sa jedna o pitie krvi.

   Odpověď
   • Coca-colu nepiju, ale kupuju ji jako postřik na mšice-funguje bezvadně.

    Odpověď
 18. Neskutečná drzost! Anna Strunecká obdržela diamantový bludný balvan od veleváženého spolku Sisifos Akademie věd. Nemusím připomínat jméno Grygar, který byl viděn v předvolební kampani prezidentů a byl pravou rukou Drahoše.
  http://www.protiproud.cz/zdravi/3698-profesorka-strunecka-kadrovaci-dekuji-vam-za-nove-pratele-blbove-jiz-nevypadaji-jako-lejna-lstivost-a-omezenost-ve-sluzbach-mainstreamu-tady-se-fair-play-nehraje-dostala-harpyje-chripku-protiproud-sili.htm

  Odpověď
  • Člověk 28.3.2018 o 9:12

   Ale jakápak drzost. Je vidět, že je to statečná a velmi inteligentní žena. Nejen že vlezla do jámy lvové, ale ještě přednesla řeč, která se musela dotknout zbytků svědomí členů tohoto pofidérního klubu. Pokud tedy ovšem nějaké zbytky svědomí mají. Jestli ne, tak jim neni asi pomoci.

   Odpověď
   • V případě paní Strunecké si ti povýšenci jedni intelektuální pěkně naběhli na vlastní vidle – myslím, že budou obezřetnější a některé z nich tenhle druh pranýřování přestane bavit.

    Odpověď
 19. Ahojte, chcem sa opýtať, či poznáte uhlíkový kameň šungit.Ak áno, aké máte s ním skúsenosti. Dnes sme boli na prezentácii v Ke, a tam nám ho ponúkli na čistenie vody. Predávali aj mydlo.
  Ďakujem za reakcie.
  https://www.dobrarada.sk/clanok/tajomny-sungit-a-jeho-neuveritelne-schopnosti.html

  Odpověď
  • Šungit mám ve sklenici, nebo džbánu na vodu. Vodu nechám odstát a pak normálně pijeme. Nemohu říct, že bych díky tomu pozorovala jakékoliv změny, ale voda s šungitem mi přijde chutnější. Dělám to i s růženínem, ale šungit mám raději.

   Odpověď
   • A ještě přidávám pár článků o šungitu https://www.biosferaklub.info/category/sungit/

    Odpověď
  • Přidávám se k Daniele. Šungitem čistím vodu už víc než dva roky. Účinky z vlastní zkušenosti: zlepšení trávení (hodně jsem trpěla na zažívací obtíže), lepší pleť; vysloužilý šungit přidávám kytkám do květináčů – i jim svědčí. A voda je opravdu chutnější.

   Odpověď
 20. Hůl jako magický nástroj, mocná zbraň i prostředek k vyvážení dvou základních sil tohoto světa, které jsou projeveny v těle člověka jako pravá a levá strana.
  https://www.youtube.com/watch?v=3Dbxnr-Mebo

  Odpověď
 21. Čo si myslíte o tomto?
  Атмосферное давление и соль – свидетельство катастрофы
  Atmosferický tlak a soľ – dôkaz katastrofy
  https://www.youtube.com/watch?v=qmfRS6DY6TQ
  Zároveň to patrí aj do sekcie História, dejiny
  Mne to celkom zapadá

  Odpověď
 22. Treba vyskúšať koloidne striebro,priamo striekať do očí, určite pomôže.

  Odpověď
 23. Honza Větrník 21.3.2018 o 17:35

  Zánět očních víček (blefaritida).Nemáte někdo prosím zkušenosti s léčbou těchto zánětů?Dcera(12) trpí na tyto záněty a nemůžeme se jich zbavit.Byly jsme s tím několikrát u očního lékaře,ale vždy se to vrátí,jednou ji ty záněty odstraňovali operativně,ale zase jsou zpět.Budu vděčný za každou radu a zkušenost.Díky.

  Odpověď
  • Uz jste zkouseli Svetlik lekarsky (Euphrasia officinalis) kapky? Homeopatie. Zkuste hledat i pod Euphrasia. To je specialne na tyto problemy. Treba ho maji v lekarne. Kapky se jmenuji ruzne, protoze ruzni vyrobci.
   Jeste bych podporovala imunitni system Natrium tetraboracicum D12 (Schüsslerovy sole) vseobecne – je take na oci.
   Snad jsem mohla pomoci.

   Odpověď
  • Skúste mi napísať, ako vyzerá ten zápal, či napríklad oči aj hnisajú, či páli výtok z očí, akej farby je hnis, ako znáša umelé svetlo.
   Kolegynka tu písala o kvapkách, ja mám doma guličky euphrasie, liek od firmy Boiron, mali by vám objednať v každej lekárni. A schuslerove soli objednáte v Nitre, len tam zavolajte, lebo neviem na stránke nájsť komplex biosolí, v jednej fľaštičke, aby ste nemuseli kupovať všetkých 12.
   http://www.homeonitra.sk/homeopaticke-lieky/
   A tiež treba doplniť A vitamín a D vitamín. A vitamín by som doporučila opatrne, radšej zaradiť do jedálnička pravidelne mrkvu dusenú na masle, D vitamín naša rodina používa http://www.swanson.sk/p/468/vitam%C3%ADn-d3-kvapky-spot-112018
   to je vitamín pre deti , treba dávkovať podľa veku. Majú aj D vit 5000 jednotkový, tak aj ten môže. Vigantol neodporúčam. A med miesto cukru, rozhodne znížiť spotrebu cukru.

   Odpověď
   • Moje chyba – myslela jsem ocni kapky Euphrasia, napsala kapky. Bud jsou ciste a nebo jeste s prisadami. Ja nevim, co u vas mate k dostani, ale urcite je sezenete.

    Odpověď
  • Mohlo by pomoci CDS2 (oxid chloričitý rozpuštěný v pitné vodě). Vyrábím si ho doma a podle potřeby používám v různém ředění. Jako kapky do očí ho přidávám do roztoku NaCl (voda do injekcí).

   Odpověď
   • Ještě přidám odkaz na otevřenou skupinu na Fb, kde je možné se dozvědět více: https://www.facebook.com/groups/382886911808866/

    Odpověď
  • Myslím, že záněty jsou projevem kyselého prostředí. Zkuste si přečíst na Leva-netu Školu zdraví od Michaila Sovětova, aby jste pochopil celou problematiku.

   Odpověď
  • popolvár 22.3.2018 o 18:10

   nielen na to a nielen pre teba:
   Miroslav Hrabica: „Co nám tělo říká… aneb po stopách nemocí“ (druhé prepracované a rozšírené vydanie)
   V tejto knihe hľadaj prvotnú príčinu. Všetky ostatné rady kolegov ohľadom liečby sú druhotné a majú len doplňujúci účinok. Vždy se to vrátí – ako sám poznamenávaš – pokiaľ neodstrániš prvotnú príčinu. Kniha vhodná len pre tých, ktorí sú ochotní sa skutočne realisticky pozrieť s maximálnou pokorou a sebakritikou do na seba do „zrkadla“…

   Odpověď
 24. NicNezNula 20.3.2018 o 19:42

  Walmart zažádal o patent na robotické včely
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66082080-americky-walmart-si-zazadal-o-patent-na-roboticke-vcely-mely-by-zastoupit-skutecne-ktere-ve-velkem-vymiraji

  Odpověď
 25. Udaje komplexniho pozorovani z Tomska.
  Sumanovy rezonance atd.
  http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7

  Odpověď
  • čtenář 24.3.2018 o 23:03

   Mohl by jste to prosím, blíže vysvětlit??
   O co jde a zda jsou ty rezonance v pořádku, nebo nějak abnomální?? Děje se něco mimořádného?? Na to má ruština nestačí.. Děkuji předem..

   Odpověď
   • Skromny sedliacky nazor, podstatny narast amplitudy spominanych frekvencii v den volieb. Podobny jav nastal pri cunami v Indonezii. Podstatny narast zaporneho reduxneho cinitela v celosvetovo sledovanych pramenoch vody pred zemetrasenim. Zvierata to vycitili a usli do vnutrozemia. Teraz sledujem akysi pokus v Mexickom zalive vysielany nazivo, pravdepodobne sa pokusia zaliv vycistit od bordelu z ropnej havarie 2010. Zmenu prudenia Golfskeho prudu okrem Europy citi najma Amerika.

    Odpověď
   • Tak nejak nejjednoduseji:
    Indičtí Rišiové v dávných dobách nazvali frekvenci 7,83 Hz frekvencí Om. Je to také přirozený srdeční rytmus matky Země známý jako Schumannova rezonance. Podle Wikipedie jsou „Schumannovy rezonance globálními elektromagnetickými rezonancemi vyvolanými výboji blesků v dutinách utvářených zemským povrchem a ionosférou.“

    Gregg Braden tvrdí, že našel důkaz o tom, že americké zařízení HAARP (které používají na průzkum vyšších vrstev zemské atmosféry, výzkum šíření radiových vln, komunikace a navigace) může způsobit změny klimatu a vyvolat zemětřesení, čímž znečišťuje Schumannovu rezonanci.

    Vidlak uz dava priklady, za coz diky.

    Odpověď
 26. Povídání s Josefem aneb jak si vyléčit všechny oční vady dle návodu Edgara Cayce https://www.youtube.com/watch?v=0pSZYZKuMu8

  Odpověď
  • Všiml jsem si v této souvislosti, že mnoho webů má podklad pro psaný text bílý, nebo jasně bílý a text vždy velmi světle šedý. Takže zesilujete jas monitoru a kontrast, ale tyto veličiny (bílý papír a světle šedý text) zaručí, že přijedete o oči.
   Za starých časů byl sice papír také bílý, ale text vždy černý, jelikož psací páska do psacího stroje byla vždy jen černá nebo červená. Teď se potýkáme s různými modifikacemi šedé.

   Odpověď
  • Mám doma i v práci už dlouho f.lux tady odtud: https://www.slunecnice.cz/sw/f-lux/

   Odpověď
   • Zkouším a musím říct, že to je pecka. Do teď jsem používal nativní Windows 10 funkci „Noční osvětlení“, ale f.lux je o třídu jinde s možnostmi nastavení pro celý den. Díky za tip.

    Odpověď
   • Dobrodej 19.3.2018 o 7:53

    f.lux používam už asi 2 roky. Všetkým odporúčam. Naozaj to šetrí zrak a v noci sa lepšie zaspáva.

    Odpověď
    • Jo, můžu potvrdit, protože pracuji hlavně v noci. Mám pocit, že od té doby, co používám f.lux, jdu do postele ospalý a zívám už při práci. To jsem dříve neměl a většinou jsem ještě dlouho koukal do stropu.

     Odpověď
 27. Eva Moučková praktické rady známé léčitelky
  https://www.youtube.com/watch?v=ma2Se07VKVQ

  Odpověď
 28. Zase se snaží otrávit ty „pomalejší“ z nás…

  Jak dostat z čaje více prospěšných látek? Strčte ho do mikrovlnky!
  https://www.prozeny.cz/clanek/revolucni-zjisteni-caj-z-mikrovlnky-je-zdravejsi-nez-pripraveny-klasicky-jak-to-42305

  Odpověď
 29. feri.ecte 5.3.2018 o 15:00

  Zaujímavá správa:
  Z dátových centier na Islande bolo odcudzených približne 600 počítacov používaných na generovanie bitcoinov a iných virtuálnych mien. Podla polície ide o najväcšiu sériu krádeží v histórii tohto ostrovného štátu, informovala agentúra AP.
  V kauze, ktorú islandské médiá nazývajú „velká bitcoinová lúpež“, bolo zatknutých 11 ludí, vrátane pracovníka bezpečnostnej služby. Sudca Okresného súdu v Reykjanes v piatok nariadil, aby v súvislosti s prípadom zostali vo väzbe dve osoby.
  https://www.zive.sk/clanok/130781/na-islande-ukradli-600-pocitacov-pouzivanych-na-tazbu-kryptomien/

  Odpověď
  • Oracle 911 5.3.2018 o 16:43

   To je odkaz od GP ale aký a pre koho?

   Odpověď
 30. čekají nás 2 ůplňky zěsíc a pár konjkunkcí, nové energie

  https://www.youtube.com/watch?v=GmW6mrSojSY

  Odpověď
 31. Toto hádam len pre pobavenie:

  https://www.pcrevue.sk/a/Vedci-potvrdili–ze-geneticky-modifikovana-kukurica-je-pre-cloveka-zdravsia

  Odpověď
  • Odkaz nefunguje. Alespoň mně ne.

   Odpověď
  • https://goo.gl/iyJyb2

   Odôvodnili to jedine tým, že GMO potravina chránia (produkujú vlastné pesticídy) proti hmyzu, ktorý oslabuje imunitu rastlín a zvyšuje náchylnosť na huby a plesne, ktoré produkujú mykotoxíny. O geneticky produkovaných (rastlinami) pesticídoch ani reč.
   Príde čas, a vedci potvrdia, že zem je plochá…

   Odpověď
 32. Boris Bolotov: Cesta k dlhovekosti
  http://www.biosferaklub.info/boris-bolotov-cesta-k-dlhovekosti/

  Odpověď
  • Zajímavé, obzvlášť když každý, kdo se otužuje vyzdvihuje výsledky – žádné nachlazení, zvýšená imunita, posilování vůle atd.

   Odpověď
   • Otuzujem a napriek tomu mam nachladnutia. Takze co teraz? ;-)

    Najhorsie na tychto clankoch a informaciach je, ze vytvaraju informacny chaos a dnesny clovek je zmateny, ci ma brat radsej vitamin B alebo D (obrazne povedane). Prerusila sa kontinuita odovzdavania informacii od nasich predkov. Keby sa nestala, nepotacali by sme sa tu takto od clanku k clanku.

    Odpověď
    • Jak dlouho se otužujete?
     Souhlasím s Vámi. Sama doporučuji pouze to, co mám na sobě odzkoušené a osvědčené, často jsou to rady děděné v rodině (pryznic, čaje, obklady atd.).
     K otužování jsem nikdy nesebrala odvahu. Pokud se nepočítá ochlazovací koupele/sprchy po sauně. Ale mám kolem sebe několik nadšenců u kterých to jistý profit přineslo.

     Odpověď
     • Skúška draka na záver:
      https://twitter.com/olacicho/status/964422287783968768?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.hlavnespravy.sk%2Fmanzelka-schovala-oblecenie-muza-tak-sa-vydal-na-lov-v-plavkach-zabkach-v-minus-20%2F1321364

      Odpověď
     • 2 roky. Profit zatial vidim v posilovani vole, so zdravym je to ale beh na dlhsiu trat. Jak sa zvykne hovorit, liecenie trva tolko mesiacov, kolko rokov bola choroba.

      Otazka podla mna zne, ako otuzovat a kto ma otuzovat. Su ludia, ktori su vyslovene zimomrivi, inym pali vnutri silny ohen a potrebuju vyslovene dobre chladenie (moj pripad…).

      Odpověď
      • S tím také souhlasím. Ženy jsou oproti mužům povětšinou zimomřivější, muži jsou víc jang.
       Osobně se pravidelně postím a při půstu pocit chladu také vzrůstá. Půst považuji za velmi blahodárný a řešící spoustu zdravotních potíží. Nicméně jsou typy, pro které je půst těžký a asi i nevhodný. S otužováním to bude myslím podobné.

       Odpověď
   • Trochu som pátral po nete a našiel som toto

    https://www.medicalnewstoday.com/articles/269266.php

    Píše sa tam o pokusoch na myšiach, ktoré potvrdili zrýchlenie rastu nádorov v chladnom prostredí, teda článok dáva za pravdu tej, pre mňa novej a prekvapivej informácii.
    Čo s tým teraz ?
    Ja navrhujem otužovať, ale každé otužovanie kompenzovať saunou. Tým získame benefity otužovania a zároveň kompenzujeme stratu tepla a aj podľa info v článku Bolotova, bude všetko v poriadku. Možno to nieje náhoda, že napríklad vo Fínsku má väčšina domov saunu.

    Odpověď
  • čemu věříš to pro tebe i … jde to i takhle

   https://rungo.idnes.cz/wim-hof-ledovy-muz-0n0-/behani.aspx?c=A140723_105018_behani_fro

   Odpověď
   • „Čeho jsem schopen já, to dokáže každý,“ říká, svou metodu líčí vědeckými termíny a od roku 2011 ji předává dalším.“

    Odpověď
  • popolvár 27.2.2018 o 22:37

   S vysvetlením princípu „otopného“ mechanizmu ľudského tela sa dá súhlasiť. Ak je človeku zima, t.j. jeho telo sa dostane mimo teplotnú komfortnú zónu, tak sa otopný mechanizmus spustí, ale vytvára množstvo bielkovín (a podľa autora ja riziko nádorov.) Prejdením naspäť do teplotne komfortnej zóny sa spustí reverzný systém a bielkoviny sa štiepia, (teda podľa autora riziko sa znižuje, resp. sa spätne likviduje, to, čo nádory môže vytvoriť.)
   Nesúhlasím však s jeho názorom na otužovanie. Otužovanie nie je dlhodobé zotrvávanie v chlad v nás vyvolávajúcom prostredí, ale posúvanie hranice teplotnej komfortnej zóny do nižších teplôt. To jest, aby sa otopný mechanizmus nemusel zapínať už pri teplotách pod napr. 18°C, ale až napr. pri 15°C. ŽIjeme v miernom pásme a máme aj zimné ročné obdobie. Preto je potrebné sa otužovať, aby zimomrivosť nevyvolávala potrebu zapnúť otopný mechanizmus už len pri miernom ochladení.
   Ďalej: studené prostredie vyžaduje pohyb viac, než teplé podnebie (kedy radšej sa pohybu vyhýbame, aby sme sa zbytočne nepotili). Pohyb znamená prácu svalov, ich namáhanie a teda aj prirodzený nárast svalovej hmoty. Takže vytvorené bielkoviny sa majú kde zapracovať. Ono severné národy sú celkovo osvalenejšie, než národy južné – aspoň to takto bývalo…
   Takže by som to s otužovaním a primeraným pohybom v studenom prostredí až tak čierne nevidel.
   Sám praktizujem ranné umývanie sa v snehu, chodenie naboso v snehu a bez zakončenia sprchovania studenou vodou už si hygienu ani neviem predstaviť.

   Odpověď
   • Súhlas, tiež si umývam ruky, tvár, zásadne v studenej vode. Tiež keď chodím naľahko po vonku, tak rozoznávam zimu na povrchu tela a zimu prenikajúcu už hlbšie. Zima na povrchu tela nie je problém. Ak už prechádza hlbšie do svaloviny, tak idem do tepla.

    Podľa mňa vôbec nejde o nejaký jednoduchý vzorec: zima = vznik nádorov, teplo = rozpúšťanie a prevencia… V každom ochorení hrá rolu viacero faktorov, a takmer vo všetkých fyzických chorobách aj psychika.
    Verím tomu, že katalyzátorom vzniku chorôb je pocit diskomfortu. Vnútorná rozladenosť, disharmónia jednak oslabuje imunitný systém (čo je všeobecne známe), a to čo je v psychike prenáša do tela, aby človek bol nútený so sebou niečo robiť, zamyslieť sa. U psychických chorôb to funguje zasa trochu inak.
    Preto verím tomu, že nejde ani tak o teplo alebo chlad, ale o to, ako sa človek v ňom cíti (reálne, bez ohľadu na ambície do budúcna). Ak sa človek v chlade cíti komfortne, nemôže mu to nijako ublížiť. Ak sa človek cíti komfortne v teple, nemôže mu to ublížiť. Ale má niekto pocit, že eskimáci trpia zo všetkých rás najväčším počtom výskytu rakoviny? Alebo černosi v rovníkovej Afrike? Určite nie! Rakovina je civilizačné ochorenie, symptóm nesprávnych tendencií „vývoja“ (reálne degradácie) civilizácie.

    Odpověď
    • Myslím, že to jardob skvěle vystihl.

     Odpověď
 33. Námět k diskuzi pro pěstitele stromů a druidy: co doporučujete na výsadbu posvátných hájů (objevují se nápady je obnovit-mezi slovanskými skupinkami a jinde). Tradice jsou duby, ale doba se změnila, možná to chce promyslet. Posvátné háje se sadí na silových místech (kde teď bohužel stojí kostely), jejich účel byl (pokud se moc nemýlím) usnadnit vstup do stavu rozšířeného vědomí, ochrana před temnými silami.

  Odpověď
  • Veľmi dobrý článok o dubových hájoch na Slovensku. https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok/459544-prebudime-stredoveku-krajinu/

   Odpověď
  • Hm, Slované, druidi, duby.
   Poněkud zvláštní směs „tradice“…

   Odpověď
 34. Děkuji badateli, krále mám, je to zmiňovaný ořešák, je přenádherný, důstojný, silný, moudrý. Stojí u vchodu na pozemek a myslím že ho i chrání a hlídá.Ve středu zahrady stojí další krásný ořešák, který je oproti králi menší, ale i tak vzrostlý. Ten neplodí, ale zahradě vévodí, má košatou korunu, smrk který jsme porazili mu začínal stínit.
  Mrknu na doporučované knihy.

  Odpověď
  • Omlouvám se, příspěvek patří mnohem níž.

   Odpověď
  • Přeji mnoho zdaru tobě i tvé zahradě. :-)

   Odpověď
 35. Čo spôsobujú vakcíny s mozgom našich detí
  http://www.biosferaklub.info/co-sposobuju-vakciny-s-mozgom-nasich-deti/
  Konzumácia alkoholu vedie k predčasnej demencii
  http://www.biosferaklub.info/konzumacia-alkoholu-vedie-k-predcasnskorej-demencii/
  Nedostatok spánku sa môže hromadiť
  http://www.biosferaklub.info/nedostatok-spanku-sa-moze-hromadit/

  Odpověď
 36. Zrejme tu viacerí riešite domáci chlieb z kvasu. Tak len aby ste nežili v presvedčení, že prírodný kvas všetko vyrieši a jedného dňa zistíte, že aj tak máte alergiu na pšenicu.

  Dôvodov môže byť viac, jeden sú napríklad mykotoxíny vinou zlého skladovania, ale kľudne aj pesticídy, ktorými striekajú pšenicu pred žatvou. Vďaka tomu, obrazne povedané, vedia už v januári, kedy budú žať. Čiže tesne pred žatvou to ešte nabijú chémiou a vy prídete k alergii. Dobrá správa je, že to nebude v skutočnosti alergia na pšenicu ako takú, ale na ten doprovod.

  Všetkým želám dobré zdravie

  Odpověď
  • Přijde doba, kdy lidé budou prosit někoho, aby jim pěstoval žito. A za toto žito budou rádi dávat jinou službu, třeba kamenný mlýnek na zrní, borovou vodu, vyřezanou stropní lampu, postel, peří, či ovčí vlnu, len či lněné plátno, atd.
   Lidé touto opravdovou skutečnou prací opraví své narušené DNA od démonismu a okultismu. Současně se ukáží do člověka převtělení démoni, hyeny a upíři, které poté bude možno omezovat.

   Odpověď
 37. Člověk 17.2.2018 o 9:43

  Nemáte někdo zkušenosti s vyplachováním nosních dutin? Doporučují roztok vody a mořské soli při teplotě 37°C. Nezdá se, že by to extra fungovalo.

  Odpověď
  • Podľa mojich vedomostí sa dá skúsiť koloidné striebro (riediaci pomer bohužiaľ nepoznám).

   Odpověď
   • http://www.koloidne.sk/-Koloidne-striebro-20ppm-300ml,18.html

    Odpověď
  • Putinovec 17.2.2018 o 10:31

   Mám zkušenost s 3% peroxidem vodíku.Totálně to zastavilo projevy nastydnutí.Nemluvě o tom,že to bezpečně funguje jako prevence ve chřipkovém období.Ale to už se zde probíralo mnohokrát.

   Odpověď
   • Mám rovněž zkušenost s užíváním 3% peroxidu vodíku podle profesora Něumyvakina. https://www.levneucebnice.cz/p/zijte-dlouho-zijte-aktivne-aneb-komplexni-medicina-od-kosmickeho-lekare/
    Roztok 3% peroxidu vodíku je dobré aplikovat do nosu ráno a večer v době chřipkových epidemií.
    „Do 1/4 sklenice vody nakapejte 10-15, maximálně 20 kapek 3%nperoxidu vodíku. Natáhněte do injekční stříkačky 2ml připravený roztok. Zakloňte hlavu, vstříkněte obsah sříkačky do jedné nosní dírky a současně vtáhněte roztok společně se vzduchem do sebe. Proceduru zopakujte s druhou nosní dírkou. Po dvou minutách je třeba proceduru zopakovat. Z nosu začne vytékat tekutina. Nemusíte smrkat, stačí ji jemně vyfouknout nad umyvadlem. Pak začnou z nosu vycházet kousky špíny, hnisavého hlenu. Pokud se z nosu ještě stále vylučuje něco podobného, opakujte tuto proceduru 2-3 krát deně. Aplikovaný roztok se dostává i do plic, čímž léčíte astmatickou bronchitidu, zápal plic a další nemoci. Zbytek roztoku současně použijte ke kloktání. 10-15 minut po této proceduře se nedoporučuje jíst nebo pít. Pozor – peroxid vodíku se po 15 minutách v otevřené sklenici rozkládá a ztrácí účinnost.“

    Odpověď
   • Mám rovněž zkušenost s užíváním 3% peroxidu vodíku podle profesora Něumyvakina. https://www.levneucebnice.cz/p/zijte-dlouho-zijte-aktivne-aneb-komplexni-medicina-od-kosmickeho-lekare/
    Roztok 3% peroxidu vodíku je dobré aplikovat do nosu ráno a večer v době chřipkových epidemií.
    „Do 1/4 sklenice vody nakapejte 10-15, maximálně 20 kapek 3% peroxidu vodíku. Natáhněte do injekční stříkačky 2ml připravený roztok. Zakloňte hlavu, vstříkněte obsah sříkačky do jedné nosní dírky a současně vtáhněte roztok společně se vzduchem do sebe. Proceduru zopakujte s druhou nosní dírkou. Po dvou minutách je třeba proceduru zopakovat. Z nosu začne vytékat tekutina. Nemusíte smrkat, stačí ji jemně vyfouknout nad umyvadlem. Pak začnou z nosu vycházet kousky špíny, hnisavého hlenu. Pokud se z nosu ještě stále vylučuje něco podobného, opakujte tuto proceduru 2-3 krát deně. Aplikovaný roztok se dostává i do plic, čímž léčíte astmatickou bronchitidu, zápal plic a další nemoci. Zbytek roztoku současně použijte ke kloktání. 10-15 minut po této proceduře se nedoporučuje jíst nebo pít.Pozor – peroxid vodíku se po 15 minutách v otevřené sklenici rozkládá a ztrácí účinnost.“

    Odpověď
  • Zdravím Člověče, od mala jsem trpěl na nosní dutiny, nic mi trvale nepomohlo až toto:

   http://www.vincentka.cz/cs/produkty/vincentka-nasalis

   Zbavil jsem se tím trvale chronické rýmy, doporučuji koupit tuto sadu s konvičkou, nyní používám normální vlažnou vincentku.

   Odpověď
   • Jana z Arku 17.2.2018 o 11:23

    Děkuji za tip . Jsem ráda za něj, v rodině máme člověka, který má tyto problémy.

    Odpověď
   • Díky Petře za tip. Tu konvičku včera přinesla žena domů, ale bez vincentky :) Zkusím to s ní + taky s tím peroxidem doporučeným výše. Všem díky za rady.

    Odpověď
   • Píšu rychlejc než myslim… Takže teď koukám, že je to koncentrát, ne Vincentka samotná. Takže zkusím tu Vincentku samotnou a když budou bublinky CO2 až moc nepříjemný, tak pak koupím ten koncentrát.

    Odpověď
  • podstatna je technika,
   hlavu naklonis tak ze hlava je rovnobezne so zemou, konvicku das do nosa ale tak aby voda mohla volne tiect (ak ma konvicka stuplik tak musi tam prudit vzduch inak nebude tiect, kludne dierka do stupla), otvor usta !! a minimalne 3-4 krat cez kazdu dierku, hlieny sa napiju a rozvolnia,
   nefukat kym nemas nos preliaty a neminies celu konvicku (ak mas nadchu, tak sopel a hlieny akurat roztlacis kade tade po dutinach a rozsiris si infekciu, kludne aj do oka a ucha, vyskusane:))
   potom co vacsina hlienov odisla nomalne s vodou (kludne aj 2 konvicky) sa predklonis, pootvoris usta a 20 x prudko vydychnes nosom (usta pootvorene!) potom len dofukas obe dierky a je hotovo. Doporucujem si na 1-2min sadnut a upokojit dychanie.
   ad. teplota vody: vlazna je super pre zaciatok, ale doporucujem studenu, prvy pocit je neprijemny a sliznica sa lubi zdurit ale to pominie po par sekundach a zbytok uz je v pohode, sliznica sa vsak otuzuje a tvori menej hlienov ked menis teplotu v dome/vonku.
   ad typ soli: hocijaka, netreba aby bola morska/himalajska/blabla, sol je tam aby sa zabranilo vstrebavaniu cez sliznicu a aby sa lepsie sople rozpustali
   ad: prisady,
   - peroxid funguje super aj spolu so solou,
   - koloid. striebro stipe v nose ale funguje (max 10-20ppm),
   - propolis je vyborny ale v kombinacii s alkoholom ako nosicom stipe az moc
   - grepovy olej, fajn ale dlho necitis nic ine len grepy :)
   Inak umyvat rano aj vecer ako sucast normalnej hygieny, nie len ked si chory.
   Osobna skusenost, akykolvek pripravok do nosa pri nadche zasúša sople v nose a vytvara doslova skrupinu kde vegetuju bakterie/virusy, dobre je si nos najskor dokladne umyt a potom dat kvapky do nosa, zarucene vyspanie aj pri velkej nadche
   Ked ta este nieco zaujima daj vediet.
   Zelam pevne zdravie

   Odpověď
   • Plný súhlas s popísanou technikou.
    Sóda a soľ úplne stačia, striebro mi prišlo príliš agresívne (asi ako ísť s delom na komáre), propolis nie, lebo alkohol na sliznice nie je dobrý nápad.

    Odpověď
    • Jedlá soda zase pění ne? Já tam dávám jen tu sůl (Vincentka už došla) + výše doporučenou dávku peroxidu.

     Odpověď
     • Pení len vtedy, keď ju zaleješ teplou/horúcou vodou, po chvíľke je po bublaní a môžeš pokojne vyplachovať.
      Ak peroxid, tak len čistý, tie čo sa predávajú v našich lekárňach majú prísady (myslím, že parabény)

      Odpověď
      • I běžná soda není úplně čistá, pokud ji kupujete v obchodě, je v ní hliník jako protihrudkující látka, takže je lepší objednat v Fichemě. Koupila jsem si tam celých 10 kg a přidávám ji i do gelu na praní. Peroxid vodíku čistý mají tady: http://www.antibakterin.cz/products/peroxid-vodiku-antibakterin/

       Odpověď
       • Janka, urban legend o hliníku v sóde je nezmysel…

        Odpověď
       • Súhlasím, je to legenda. Jednak by musela byť táto prísada napísaná v zložení a jednak na preverenie stačí jednoduchý pokus – otvorte tú sódu a nechajte na linke, uvidíte, aké hrče sa na nej porobia, žiadna protihrudkujúca látka tam nie je. Tie hrudky v nej mám stále a je jedno ktorú kúpim.

        Odpověď
        • Já bych tomu Kulichu i věřil. Do vakcín se dávají tzv. adjuvas, což bývá zpravidla hydroxid hlinitý. Údajně připravují imunitní systém, aby lépe a radostněji spolupracoval s vakcínou.

         Pak je tu eufemistický pojem protihrudkující / protispékavé látky – viz. Janka. Co to jsou za chemické sloučeniny, toť otázka. Nejspíš by nám řekla pravdu o „protispékavé“ jedlé sodě analýza na spektrálním chromatografu.

         Odpověď
         • Opravuji: „adjuvans“. Dneska mám asi ruce rychlejší než hlavu … :-)

          Odpověď
         • Protispekave latky sa musia uvadzat, uvadzaju sa na kuchynskej soli, uvadzaju sa na praskovom cukre, ak by boli v sode, uvadzali by sa aj tam.

          Stale tvrdim, ze ked necham sodu len tak na linke, za par dni z nej mam kocku v tvare kelimka, v ktorej je skladovana. Vlastne zmyslovene overenie hadam ani nemoze byt jednoduchsie.

          Co sa tyka adjuvans, posobenie hlinika vpichnuteho do tela a prijateho zaludkom je zrejme rozdielne, pricom vpichnutie povazujem ja osobne za horsie. Tym samozrejme nezlahcujem hlinik a jeho posobenie. Nedali sme ockovat nase dieta, a ked nam naparili pokutu, tak najnizsiu sadzbu a este sa nam ospravedlnovali (sam som nechapal, cakal som opak), ze nam ju musia dat, ked nas uz teda lekarka nabonzovala. Takze tak…

          Odpověď
          • Jednou se to probíralo tady v diskusi s tím, prý se to tam uvádět nemusí. Proto jsem si ji taky koupila v Fichemě. Pro jistotu :)

           Odpověď
           • všetci musia uvádzať, iba fichema nemusí? :D

            Odpověď
            • Nevím, co řešíš, ona to tam uvádí http://www.fichema.cz/hydrogenuhlicitan-sodny-soda-bicarbona/391-hydrogenuhlicitan-sodny-nahco3-jedla-soda-bicarbona-1-kg-bez-hliniku-natrium-bicarbonicum-8592861003037.html?search_query=soda&results=38

            • Janka, bez hliníka je všetka sóda na potravinárske a kémne účely. oni to iba napísali, lebo sa na to pýta veľmi veľa ľudí…

           • Janka, žiaľ neexistuje žiadne „prý“. Je na to Potravinový kódex (http://www.svssr.sk/dokumenty/legislativa/4650_2008.pdf), čiže zákon o potravinách, kde to buď uvedené je alebo nie. A potom je vlastné empirické zistenie.

            Nemám informáciu, že by v tom spomenutom PDFku bola sóda vyňatá z označovacej povinnosti.

            Odpověď
  • Kdysi mi poradil děda každé ráno při mytí natáhnout vlažnou vodu do nosu ale ne do plic a pak vy-smrknout několikrát opakovat rýmu chytnu od manželky cca jednou za 5 let na cca 4 dny. Sůl časem „vyžere“ v nose nějaké receptory nebo co. Slanou vodou si ale při koupání vyplachuji uši.Do malého „klystýru“ dám slanou vodu a zavedu do ucha a opatrně ale dost silným proudem vyčistím uši -přeji hezký den. Howg

   Odpověď
   • Ta sůl je tam proto, aby se srovnaly osmotické tlaky a v nose na sliznicích to neštípalo (teda pokud se to s tou solí zase nepřežene). Vincentku lze také užít, doporučuji nechat vždy den vyvětrat.
    Masochistům doporučuji užívat čerstvě hned po otevření nové láhve.
    Slzy jsou také slané.
    Slaná voda se může užít jako náhrada krevní plasmy při jejím nedostatku … při větším úniku krve při zranění, po zastavení krvácení, je v řečišti pořád ještě dostatek materiálu pro život, avšak málo tekuté složky … plasmy. Pokud je plasma, dávají plasmu (tuším že u ní se nerozlišují krevní skupiny – neověřeno!). Pokud je jí málo, lze takto nouzově pomoci – řešení pro vojskové lapiduchy v poli.
    Jinak ta sůl je pozůstatek „vzpomínek na mořskou polévku“, z níž jsme původně měli všichni vylézt.

    Odpověď
   • Tady jenom zmiňuji svého tchána, který leta letoucí výše uvedené proplachování nosu praktikoval. Měl hrůzu z ucpaných dutin. Nicméně proplach prováděl nejspíš razantně, protože cca pro deseti letech začal ztrácet čich. Teď už je to hodně starý pán, nicméně tento fyziologický smysl už dávno nemá.

    Odpověď
 38. Liečba pomocou sadenia stromov
  Topoľ je jeden z mála stromov schopný pohlcovať v mestách negatívnu energiu na fyzickej aj jemnohmotnej úrovni. Topoľ harmonizuje mesto, čistí ovzdušie a to aj na iných jemnejších úrovniach, chráni pred katastrofami vrátane technogénnych. Uvoľňuje myseľ človeka od paniky a prispieva k širšiemu mysleniu. Pomocou výsadby topoľov (ale nie za účelom ťažby) a starostlivosti o ne, sa liečia rôzne formy neuróz a psychóz a tiež spomalený psychický vývoj detí a problémy spojené so zabrzdeným rastom.
  http://www.biosferaklub.info/liecba-pomocou-sadenia-stromov/

  Odpověď
  • Topole bolo kedysi v móde sadiť, lebo pomerne rýchlo rastú, na rozdiel od iných stromov s tvrdším drevom. Sadili sa nielen v mestách, ale aj okolo rybníkov a ihrísk na tlmenie vetra. U Topoľov je zo spoločenského hľadiska ten najväčší problém, že príšerne znečisťujú okolie. Asi ste zažili tie biele chumáče, ktoré lietajú vzduchom nie iba pár dní, ale celé leto. Kedysi sa to dalo výdatne zažiť v Bratislave na Bajkalskej ulici na autobusovom nástupišti, kde na čakajúcich pasažierov „snežilo“ celé leto, pre alergikov hotová pohroma. Nebyť tohoto neduhu, Topol by bol fajn strom.

   Odpověď
   • Na tie topole bol výskum v Rusku v 50 rokoch – zistili ich schopnosť pohlcovať toxíny a keď začalo hromadné sťahovanie ľudí do miest a rýchla výstavba úmyselne sa vo veľkých mestách sadili topole – aj preto, že rýchlo rastú, ale v prvom rade z dôvodu pohlcovania toxínov a tým znižovania mutácii. Čítala som o tom výskume niekedy dávno. Ostatné soc. krajiny rovnako prebrali výsadbu topoľov – myslím ale, že netušili ich schopnosť pohlcovať toxíny.

    Odpověď
    • Výsadba topoľov za socializmu bola hlavne okolo ciest – je veľa topoľových alejí a či to vedeli, stretla som sa aj s tým, že to nevysvetľovali moc pozitívne .

     Odpověď
    • Jak je na tom pak využití topolového dřeva?

     Odpověď
     • pestovanie hlivy resp vacsiny hub ktore maju radi listnace :)

      Odpověď
     • popolvár 18.2.2018 o 21:38

      otec pracoval v nábytkárskom podniku za socíku a dal zlepšovací návrh využiť namiesto buka na dýhy radšej topoľ – nepraská ako buk.

      Odpověď
      • Presne kvôli tomu sa topoľ odporúča na základ pre sedlá, hoci pôvodne sa používala na Altaji aj breza.
       Z filmu Šťastní ľudia – Altaj:
       od 19.min
       https://www.youtube.com/watch?v=kOEJi9cPW60

       Odpověď
    • Topol je rýchlo rastúci strom, spotrebuje veľa energie a vody. Má kratší životný cyklus ako napríklad dub. Osobne z neho cítim skor chlad, na rozdiel od dubu, ktorý akoby enegiu slnka akumuloval. Zaujímavo o topole píše Igor Saveljev:
     https://books.google.cz/books?id=_qmMAwAAQBAJ&pg=PA26&lpg=PA26&dq=topol+energie+pozitivn%C3%AD+negativn%C3%AD&source=bl&ots=5TyKAXdzfQ&sig=BHqRUgbrfjJQPkgCHMkgPA2Qguw&hl=cs&sa=X&ved=0ahUKEwj-n43VtK3ZAhXKL1AKHfAXCIoQ6AEINjAD#v=onepage&q=topol%20energie%20pozitivn%C3%AD%20negativn%C3%AD&f=false

     Odpověď
     • Kniha vypadá zajímavě. Dáváme do pořádku zpustlou zahradu a bylo třeba udělat rozhodnutí, jaké stromy porazit, aby prospívaly ostatní. Už si vzájemně vadily. Zahradě vévodí jeden obrovský a jeden menší, ale i tak velký ořech. Bylo mi jasné, že na ty nedovolím sáhnout, přestože menší nenese prakticky žádné ořechy. Velký ořech už byl kdysi předchozími majitely rasantně „ukázněn“ několika řezy, přesto bohatě plodí a je impozantní. Vnímám z něj, že má své šrámy, ale stále velkou sílu. Na konec jsme pouze usměrnili ovocné stromy, ač mi to bylo líto, obětovali jsme jeden vzrostlejší smrk, který byl v bezprostřední blízkosti jabloně a překážel jí.

      Odpověď
      • Pokud budeš pozorovat, zjistíš, že některé dřeviny se spolu nesnáší. Silnější biopole donutí toho slabšího k neduživosti. I když v ovocném sadu bych tyto boje nehledal. To pokud tam budeš mít navíc něco jiného.
       Ještě někdy je na vině slabého stromu a jeho neúrodnosti nevhodné umístění stromu na geopatogenní zóně. To je lepší tam pak nic nesázet, případně naopak tam umístit včelín.

       Odpověď
       • Děkuji za postřeh, Badateli i Putinovci. Intuitivně jsem k tomu tak přistupovala. Smrk s jabloní byli u sebe v těsné blízkosti a oba na tom byli přibližně stejně, vlastně prospívali oba, ale jabloň se košatila kvůli smrku hodně do jedné strany. Je tam ještě jeden smrk, také zdravý, menší, ale ten je stranou v rohu zahrady, kde ničemu nebrání. Oba jehličnany byly podle mne nálet. Tak doufám, že obětováním smrku jsem neprohloupila :-(.

        Odpověď
        • Můj dědeček vždycky říkal, že jehličnany , a to i keře, túje apod. a ovocné stromy se nemají pěstovat blízko sebe,ovoc.stromy neprospívají.

         Odpověď
         • Ano, Leno, tak mi radí zkušenější také, proto jsme se rozhodli smrk porazit. Ale koukají na mne jako na blázna, že jsem zachovala veškeré ostružiní, šípky apod.. Mám představu přirozenější zahrady.

          Odpověď
       • A ještě se zeptám, ovocné stromy bys pravidelně ořezával? Já bych nejraději nechala vše růst živelně, ale zkušenějí zahrádkáři mi od takového postupu odrazují. Navíc zahrada byla mnoho let neudržovaná, takže stromy jsou velmi přerostlé. Celkově šlo spíš o džungli, kterou se stěží dalo projít. Nějak usměrnit se musela, aby sloužila i nám.

        Odpověď
        • Nejlépe je si koupit nějakou knížku, jak se seřezávají stromy. Některé na jaře, některé na podzim, jiné těsně po odkvětu apod. Také korunky se musí tvarovat tak, aby unitř proudil vzduch. Nám chodí stromy zmlazovat sadař. Já vždycky šílím, co je na zemi větví, ale je to tak správné, protože máme pak hodně a kvalitní ovoce.

         Odpověď
         • Díky Leno, sadaře v rodině máme. Respektuji jeho zkušenosti, ale já „pocitově“ chtěla o zahradu pečovat jinak, ke stromům přistupovat přirozeněji. I pokojovky se zdráhám střihat a nijak jim to nevadí. Nicméně jak píše Ráďa, naše ovocné stromy byly kdysy řezané pravidelně a pak mnoho let rostly bez zásahu, výsledkem byly hustí velmi dlouzí vlci. Na podzim jsem ještě vzdorovala, ale teď jsem přistoupila na ořez a vyčkám, jak na to stromy zareagují.

          Odpověď
        • Jakmile jednou začnete stromy řezat, musíte to tak už provádět stále. Strom se bude bránit a budou růst „vlci“ a strom se příšerně zahustí. Pokud nikdy nezačnete, strom si vyroste přirozeně a nebude nutné jej nikdy řezat. Více k tomu píše v této skvělé knize – https://www.smartpress.cz/kompletni-navod-k-vytvoreni-ekozahrady

         Odpověď
        • Ty stromy se ořezávat musí, i když ne pravidelně každý rok. Jak ti radí Lena – buď to nech na sadaři – nebo to nastuduj. Některé stromy se totiž „usměrňují“ jen do určitého věku – některé vždy, když je potřeba. Nedá se tedy dát nějaká univerzální rada, ona je to celá věda. :-)
         Píšeš, že vaše zahrada byla džunglí. To i naše, když jsme domek koupili. Navíc já jsme spíš chovatel než zahradník, takže mé vědomosti jsou hodně sporé. Na zahradě byly i mladé jablůňky, ale díky neudržování to byla košťata, trčící do výše. Nevěděla jsem vůbec, jak to prořezat, udělal jsem to „nějak“, jak jsme si myslela, že by to mělo být a z čeho by si stromek vytvořil korunu. Povedlo se. Stromky nezahynuly, vesele rostou a už vypadají jako jablůňky. :-)
         Také staré stromy jsem „oholila“. Myslela jsem si, že jsem je tím snad zabila – ale soused mi tvrdil, že je to ještě málo. Takže jsem čekala na jaro, jestli se vůbec vzpamatují. A ano, dopadlo to dobře. Na podzim už měly některé po pár krásných jablíček – jako košťata neměly nic.
         Ten rok, co jsme se nastěhovali, měla jediná stará jabloň moc ovoce, ale jablíčka malinká (padavčátka) a nedobrá. A teprve „po úpravě“ mi holka ukázala, co je vlastně zač. Nádherná jablka, obrovská a velmi dobrá. Ani nevím, co je to za druh. Voňavá, žlutočervená, šťavnatá a chuťově vynikající. Bylo jich míň, ale nádherná, že by se dala vystavovat. Já se jimi chodila kochat (a moc mě štvaly sršně, co mi je okusovaly) a dá se říci, že díky nim jsem začala nacházet oblibu i v pěstitelství – nejen chovatelství. :-) (loni nebyla žádná jablíčka, protože květy pomrzly a v okolí nebylo ani jablko – tak jsem zvědavá letos)
         A k těm ořešákům: děda je pěstoval a vždy tvrdil, že ořešák musí mít v okolí kamaráda, aby dobře plodil.

         Odpověď
         • Díky, Lin, tak uvidíme na jaře, jak budou stromy prospívat. S ořešákem jsem to také slyšela, že je samec a samička. U nás by to tak odpovídalo, oba jsou nádherné, ten plodící je ohromný, poskytuje spoustu stínu a také spoustu lupení :-).

          Odpověď
        • Zdravím vás,
         velice zajímavě jsou podané informace ohledně zahrady v knize Zahrada jako mikrokosmos od Wolf-Dietr Storl. Je zde popsán princip celostního fungování zahrady vzhledem k biopolím života vyskytujícího se na zahradě. Technickému člověku to chvíli potrvá, pochopit se to dá i logiku to má. :-) je na uložtu

         Odpověď
      • Putinovec 21.2.2018 o 23:23

       Velké vzrostlé stromy se dokáží dost razantně bránit proti tomu,kdo by je chtěl zabít.

       Odpověď
   • jardob – čo sa týka znečisťovania prostredia, to je vec názoru. Podľa mňa je topoľ krásny strom, aj sám o sebe, a aj v prostredí. Aj ako alej pri ceste aj v mestských parkoch. A „sneženie“ v lete má tiež svoje čaro. Keď je toho príliš veľa, tak možno to trochu problém pre technické služby je, ale určite to nie je najhoršia vec. A je to biomateriál, nie fólia.

    Ale chcem reagovať na tvoju poznámku, že „pohroma pre alergikov“. V tomto je topoľ nevinný a strašne doplatil (a dopláca) na neznalosť. Na peľ topoľa je alergických veľmi málo ľudí, je to skôr výnimočné. A hlavne, topoľ kvitne koncom marca a začiatkom apríla a vtedy rozširuje svoj peľ. A skoro nikomu nevadí. V máji a júni, keď sneží – to sú už semená a tie alergie nespôsobujú. Smolou topoľa je, že v tomto čase kvitnú klasické silné alergény – jelše a liesky a trávy. Ale človek stojaci na tej zastávke, kýcha a slzí a pritom vidí okolo seba chumáčiky z topoľov. A chudák topoľ to má spočítané.

    Odpověď
    • Kammerer
     Áno, môže to tak byť, bol to len môj predpoklad. Sám nie som alergik, ale hrozne mi to páperie vadilo, ešte za mojich študentských čias. Každopádne, všetky tie informácie sú veľmi zaujímavé.

     Odpověď
  • Dřevo topolu – ze starých paměťových stop doluji informaci, ke ktré jsem se kdysi dostal. Nyní znovu neověřuji, pouze předávám pro inspiraci hledání.
   Topolové dřevo odebírá energii, proto vyčerpaného topolová postel ještě více vysaje. Má však být velmi dobré při hyperaktivitě. Také se má přikládat topolové dřevo na zhnisané rány – z ložiska se tak odebírá energie. Podobně se třeba užívalo vymývání rány „mrtvou vodou“ pro její vyčištění. „Živá voda“ se pak měla užívat až v dalších fázích léčení a regenerace a to spíše vnitřně. Tyto vody se tehdy vyráběly elektrolýzou.

   Odpověď
   • A které dřevo naopak dodává energii? Je to borovice?

    Odpověď
    • Nebo dub? Buk?

     Odpověď
     • Na posteľ by bolo dobré niečo neutrálne, regeneratívne. Ak by si počas spánku dostával veľa energie, mal by si nekľudné sny a moc dobre by si sa nevyspal. Bolo by to podobné ako spať pod pyramídou, čo som skúšal a bolo to práve tak.

      Odpověď
    • Najviac energie vydáva smrek. Je to až 13,1 MJ/kg. Záleží aj od vlhkosti dreva, prevedenia pece a komína a tď….

     Odpověď
     • Myslel sem, který dřevo je nejlepší pro postel, kvůli spaní. Jinak 1 ruskej vědec zjistil, že pro člověka je nejlepší, když je obklopen borovicemi (živými), protože ty kolem sebe tvoří nejvíce kyslíku.

      Odpověď
      • Bol to pokus o vtip. Ja som sa raz skvele cítil v zrube z borovicového dreva.

       Odpověď
       • z mojich skúseností lipa – posteľ z lipového dreva je liečivá – „opravuje“ biopole človeka. ostatné drevá – je to individuálne, aj podľa toho ako a kde rástol ten ktorý strom

        Odpověď
        • Asi jo-z lipového dřeva se dělají kolíbky pro mimina.

         Odpověď
      • áno, aj preto dnes dávam klíčiť cca 100 semien sibírskeho cédra, čo je vlastne borovica Pini Nigra varieta Sibirica… vysadím, mám veľký pozemok

       Odpověď
       • https://www.zdravienadosah.sk/p/15196/cedrovy-olej-zvoniace-cedre-ruska-100-ml
        Výborné a prospešné.

        Odpověď
       • máš pozemek na sibiři?
        Jinak mi to nepřijde rozumné. Každá plodina má svůj biocenózní egregor ve kterém žije nejlépe. Netvrdím apriori že tady poroste špatně, ale je to asi jako chovat ledního medvěda v africe.

        Odpověď
        • Přesně tak. Tu unikátnost tomu právě dodává místo pěstování, Sibiř, Altaj …

         Odpověď
        • to je rečí… mám pozemok na Slovensku… je to Pini Nigra, borovica čierna, ktorá má mnoho odrôd… táto, Sibirica je väčšia a odolnejšia. mimochodom, lepšie je zasadiť čo i len jeden strom ako mudrovať prečo ho nezasadiť… ak by som sadil jabloň, tiež by si mala reči prečo jonagold a nie ontário? asi tak sa líši sibirica od „našej“ borovice ako tie dve jablone

         Odpověď
         • nějak podrážděný ne?
          „lepšie je zasadiť čo i len jeden strom ako mudrovať prečo ho nezasadiť“ to je dobroserství. Určitě je dobré sázet stromy, ale jsou stromy které ti tím co způsobí a tím jak se budou šířit rozhodí ekosystém v širokém okolí.

          Odpověď
          • podráždený? ani nie, ale znechutený z blbých kecov čo produkuješ… sadím stromy už roky tak ekologické rady od teotetika potrebujem jam mŕtvy boty.
           rovnako „rozvrátim“ ekosystém, keď zasadím jabloň, čo pôvodne na Slovensku vo voľnej prírode nerástla…

           Odpověď
           • ok, tvoje věc, ode mě bydlíš daleko. Já žiju v kraji březových hájů a obecně listnáčů, a ještě k tomu s vyšší prašností kousek od dálnice, tak se na to koukám jinak.

            Odpověď
            • dobroserstvo je skôr tvoj prístup… ja to robím na svojom a za svoje – tak ako chcem ja. nikoho nenútim aby to robil tak ako ja chcem. dobroseri kecajú do to čo robí niekto druhý a chcú aby to robil tak, ako chcú oni…

            • možná proto jsi tak podrážděný, dobroserství znamená něco úplně jiného.

            • a nevím kde sis všiml že bych tě k něčemu nutil. Pokud máš konkrétní argumenty k tomu co jsem napsal napiš je, zatím jsi napsal několik příspěvků o sobě.

             Jde o to že každá rostlina roste tam kde roste z nějakých důvodů, a její vysázení notabene hromadné někde jinde může mít dalekosáhlé následky které je třeba zvážit.

             Jinak by neexistovali muži v černém.

         • Mahatma
          Áno, sibírska a naša Borovica sú sestry a patria do jedného rodu (Pinus – Borovice). Majú aj podobné mega-semená (veľké skoro ako hrach).
          Raz dávno som si objednával rôzne druhy (vrátane sibírskej) cez „Klub pestovateľov rastlín“, prišli mi, ale nedarilo sa mi ich naklíčiť. Neviem či potrebujú vymrznúť, ale nejaký špeciálny postup pri klíčení… Kedysi som mal smrek, a tomu stačilo semená iba rozsypať po povrchu zeme, zalievať, a bez problémov vyklíčil.
          Borovicové semená mi zakaždým splesniveli.
          Vedel by si mi poradiť, ako docieliť vyklíčenie u borovice?

          Odpověď
          • treby ich stratifikovať buď pár mesiacov v chladničke, alebo ich treba nechať cez zimu vonku… až potom získajú klíčivosť

           Odpověď
           • Vďaka. Všimol som si, že takto to funguje aj u niektorých liečivých rastlín. Ak semeno nezmrzne, tak nevyrastie.
            Inak sadenie stromov je výborná vec, už len z toho dôvodu, že súčasné odlesňovanie je alarmujúce, a každá krajina bez stromov odumiera. Bohužiaľ sa to deje globálne.
            Ja na záhrade mám tiež množstvo ovocných stromov, až mám problém nájsť miesto pre nejaký nový. Dávam prednosť rezistentným odrodám, najmä voči hubovitým chorobám, ktoré nepotrebujú postrek. A so škodcami si veľkú hlavu nerobím. Vždy mi ostane dosť, veľa sa dá zachrániť prebierkou (napr. pri obaľovačoch, také jablká majú radi králici), a zvyšok patrí im. Vošky priťahujú lienky a snehulčíkov, ktorí si s nimi poradia. Škodcovia málokedy zničia celú úrodu, väčšinou si vezmú len menšiu časť, zato plody sú zdravé a bez chémie.

            Odpověď
          • teraz som pozeral čo robia semienka. všimol som si zaujímavú vec – mám 2 druhy semena. kúpené (v Rusku) a to, čo som si vylúpal zo šišiek prinesených zo sibíre. to kúpené úplne všetko plesnivie a to zo šišiek ani jedno. schválne som ich sadil zvlášť, aby som porovnal klíčivosť. čiže kúpené vyhodím a vysadadím iba vylúpané zo šišiek…

           Odpověď
       • Mahatma Raz dávno som si kupoval MMS kvapky od chlapíka s nickom Mahatma. V nejakej dedine kdesi v Levickom okrese. Nie si to náhodou ty? :)

        Odpověď
       • Len drobné upresnenie: Pinus cembra var.sibirica: http://botany.cz/cs/pinus-cembra-sibirica/

        Odpověď
  • Pro Iris, Danielu i Frantu, ale i ostatní, koho to bude zjímat. Kdysi vyšlo:
   Gisela Preuschoffová – Léčivá síla stromů
   Fred Hageneder – Velká kniha Stromů, duch stromů, Fontána 2003

   K prořezávání: pokus se ke stromu přistupovat jako léčitel. Nespěchat, naladit se na něj, představit se mu, zeptat se, kde a co potřebuje očistit, odstřihnout, prosvětlit. A pak vypnout svou usilovnou mysl a nechat se vést (ruku) intuicí.

   K silné obraně stromu: týká se těch stromů, které rostou na tzv. silových místech, ty tě k sobě se zlým úmyslem ani nepustí, prostě je mineš. Nebo stromy, které jsou příbytkem nějaké entity, dříve bychom řekli nějakého ducha. To je pak skutečně boj. Avšak ti většinou mají rádi klid, tak bych je v „civilizovaném sadu“ nehledal.

   V sadu či zahradě pak bývá jeden strom zvaný král. Až jej zjistíš, starej se o něj, ale nenič jej. Pak bude i sad prospívat. Pokud neroste již jeho nástupce, pak poražení krále po čase vede i k zániku sadu.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>