Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Tlustí, nemocní a téměř mrtví
  https://www.youtube.com/watch?v=45NLIm4nmao

  Film s možná trochu strašidelným názvem, je o prospěšnosti pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, několik osobních příběhů o tlustých a nemocných lidech, kteří změnili sebe i svoje okolí.

  Doporučuji zhlédnout. :)

  Technické poznámky a zkušenosti vítány.

  Osobně si občas nějaké ovoce nebo zeleninu namixuji, zatím jsem ale takovýto půst nezkusil.

  Odpověď
 2. Chystáme se dělat v rodinném domku novou vodu. Dostala jsem od firmy návrh na AZK-03 Kabinetní filtr s filtrační solí. Já jsem ale měla pro tento případ schovaný Joxův odkaz na ionizační polarizační systém, který se mi zdá lepší –
  tady: http://www.cistickyvody.cz/mapa-odstranovace-vodniho-kamene-ips-ionizacni-polarizacni-system-21
  Máte někdo zkušenost a můžete mi poradit?

  Odpověď
  • popolvár 24.6.2017 o 15:01

   Soľ budeš musieť vždy meniť…, plus ionizácia má aj pozitívny charakter na ľudský organizmus, rastliny, účinnosť prania, a pod.

   Odpověď
  • Hm tak ta voda bude i jiná na chuť
   http://www.aquel.cz/polarizacni-pristroj-aquel-ionix/polarizacni-produkt-ionix/

   Odpověď
   • Tak jsem trochu studovala a taky jsem dostala názor odborníka, kterého oslovila firma, která nám bude dělat nové rozvody. Dávám sem jeho názor pro ty, kteří by zvažovali tento způsob čištění vody. Je třeba znát názory z více stran. Takže – cituji: „tato úprava sice funguje, ale bohužel asi tak u 10% instalací. Jedná se o to, že voda, která proteče touto úpravnou dostane určitou energii, která se však ztrácí, a to vždy, když je voda vystavena jiné energii, např. tepelnému zahřívání v pračce, bojleru…., ale také cirkulace vody v pračce tuto nabitou energii vybíjí. Důsledkem je to, že na těchto zařízeních dojde neomylně k vybití energie, kterou voda získala, a v tu chvíli z ní vše vypadne, tj. v oblasti M……a (v naší oblasti je vysoký obsah vápníku ve vodě) dojde k tvorbě minerálních úsad. Je nutné si uvědomit, že tato vybraná úpravna vody dodává jen energii, ale nic z ní neodebírá! Na rozdíl od katexové úpravny, která z vody odebere celkovou tvrdost, což buď sníží nebo zcela eliminuje tvorbu minerálních úsad. Mnoho zákazníků se stává lovnou zvěří prodejců iontových úpraven (v podstatě se jedná o magnetickou úpravu), jejíž princip a funkce jsou známy cca 300 let, ale současní prodejci to prezentují, jako nejnovější vynález, nebo převratnou metodu!! Nevím, zda svého zákazníka přesvědčíte, že nemá pravdu, ale pokud ne, tak se o tom přesvědčí asi tak do 1 roku sám, pokud si provede kontrolu stavu bojleru na TUV, kde se bude tvorba minerálních úsad projevovat nejdříve!“

    Odpověď
 3. Po stopách sucha:
  „…Obyvatele vyděsila zpráva, že 2 ze 4 přehrad nedávají vodu…“
  „..Ne že vláda rozsvítí žluté výstražné…, ale měla rozsvítit rovnou červené a spustit sirénu…“
  …….. a mnoho dalšího o uspokojivé nebezpečné politické korektnosti ve vztahu k úbytku pitné vody:
  https://interaktivni.rozhlas.cz/stopy-sucha/

  Odpověď
  • Oblíbená fráze: Lidstvo způsobuje … a teď si můžete dosadit všechno možné. Jenže to lidstvo někdo řídí. Jasně že vidíme, že lidé obhospodařují krajinu jak idioti (všude ve světě), vidíme geoinženýrské aktivity a od nich roztřskanou na sračku ozonovou vrstvu, vidíme, že Česko je průmyslovou zónou západní Evropy. Nejpohodlnější je svést to na lidstvo, snad aby na světě byl důvod ho vyhubit.

   Odpověď
  • NicNezNula 24.6.2017 o 19:35

   Nejdřív je třeba zprivatizovat obecní vodovody a za utržené peníze + „peníze z EU“ postavit na na každé vsi aquapark.

   Odpověď
 4. Oracle 911 23.6.2017 o 23:29

  Ján Šlinský, vynálezca agrokruhu na svojej facebookovej stránke dal odkaz na tento článok:
  http://regenerateland.info/2015/12/15/a-brief-introduction-to-most-important-techniques-in-regenerative-agriculture/
  V tomto článku sa spomínajú trvalé obilie resp. obilniny-trvalky, jedna zo stránok čo som našiel je:
  https://landinstitute.org/our-work/perennial-crops/
  Prezentujú sa prvé čiastočné výsledky.

  Odpověď
  • To se mi líbí. Je to ukázka dalšího života schopného a života udržitelného postupu.

   Odpověď
   • Oracle 911 24.6.2017 o 9:59

    Rozvinul by si to.

    Odpověď
 5. Osobitou řeč a fakta, které Vladimír Putin pronesl na International Economic Forum (SPIEF) v st.Petersburg 2016, příkladně dokreslují dokument Olivera Stone ,,Svět podle Putina“. Komu jde skutečně o další válečný konflikt?
  https://www.facebook.com/zpravy/videos/vb.216123434478/10155529528554479/?type=3&theater

  Odpověď
  • Zahradkarenie mi pripomina nizkofrekvencne riadenie pre dosiahnutie zadaneho ciela. Urobis zasah, vysledok sa prejavi najskor o rok. V zahrade je roznorody dav. Ukocirovat ho da fusku. Ak je zahrada vacsia, neobideme sa bez pomocnikov, ako sa ani GP nezaobide. Da sa vyskusat tandemove i ine riadenie. Tandemove s manzelkou sa mi najlepsie osvedcilo. Drzite na uzde urodnost, kvalitu prostredia pre vsetky zucasnene strany, regulujete stav parazitov, rozdelujete urodu, pridelujete jednotlivym rastlinam priestor v style rozdeluj a panuj, robite selekciu, rozmnozujete, vytvarate nove odrody, dlhodobo ich skusate v roznych podmienkach, spolupracujete so zivocisnou risou, nepriamo ovplyvnujete aj ju, zabezpecujete fungujucu biocenozu. Snazite sa dostat k lepsej zahrade, samoregulujucej s minimom vasej namahy, lepsie zabezpecujucej vas zivot. No krasa.

   Odpověď
   • :-D, no pekne, až teraz som si všimla,že to šlo inam ako malo.

    Odpověď
 6. Ahojte,

  ďalšia priekazná štúdia o nebezpečenstve aj „umierneného“ pitia alkoholového jedu z UK.
  Jasná priekaznosť pomocou magnetickej rezonancie.

  http://www.bmj.com/content/357/bmj.j2353

  buďte zdraví (čo ide len bez alkoholu, nikdy nie s ním) a blaho želám.

  Odpověď
  • Jox,zaráža ma aké umenie a kumšt vytvorili z pitia vína.Všetky tie reči degustátorov o chuti,tóne,kyselinke,farbe,slnku chytenom vo víne a bla,bla,bla.Takisto o tom ako je na uhasenie smädu super pivo s výnimočnou horkosťou,poprípade mierne sladké a bla,bla,bla.

   Odpověď
   • Oracle 911 23.6.2017 o 9:04

    Súhlasím, je to akoby rozplývali nad halucináciami vyvolanou amfetamínom.

    Odpověď
   • Jak ve filmu Křidýlko nebo stehýnko. :))

    Odpověď
    • http://titulky.net/wp-content/uploads/2015/08/goobsT6cJZV0kbkKPLgw4dbGjEs-660×371.jpg

     Odpověď
     • Omlouvám se, odkaz nefunguje.

      Odpověď
     • Oracle 911 23.6.2017 o 20:56

      Stačí vymazať rozmery spolu s pomlčkou.

      Odpověď
   • popolvár 23.6.2017 o 20:44

    ohľadnúc od etylalkoholu a siričitanov ako konzervantov vo víne, tak víno, kvalitné, je zaujímavým a v mnohom prospešným nápojom. Len ako ten elylák z neho dostať?

    Odpověď
    • Oracle 911 23.6.2017 o 20:53

     Existuje aj nealkoholické víno, vyrába sa tak (jedna z metód), že víno sa prejde cez sústavu osmotických filtrov.

     Odpověď
    • Dá se to klidně nazvat vinným moštem. Dřív jsem ho kupovával ve vinotéce, byl bez siřičitanů pasterovaný.

     Odpověď
 7. Nejvyššia rada sa chystá zvrhnut Porošenka
  https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/1020056/narabotal_na_piat_impichmientov_vierkhovnaia_rada_ghotovitsia_svierghnut_poroshienko
  - žeby požehnanie z Sča

  Odpověď
 8. Oligarchiát rozhodl, že se kuřáci vrátí do hospod. Předsednictvo korporátního oligarchátu nařídila české vládě, že její nový výrobek nebude podléhat nedávno přijatému zákonu.
  Česká vláda odpovídá tomuto předsednictvu za splnění úkolu.

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nova-technologie-da-kurakum-moznost-vratit-se-do-hospod-rozhovor-se-sefem-tabakoveho-gigantu-33388?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • Zasa sa niekto nabalí. Ešte chce niekto tvrdiť, že ten zákaz fajčenia bol vydaný kvôli starosti o zdravie?

   Odpověď
 9. Keď kosec dobre nenaklepal kosu, naklepala ho ona
  Nákup kosy bol rituál
  Kovová časť kosy – sekáč má tvár podoby krivej šable. Musí byť zhotovená z kvalitnej ocele, plechu vykutého na tenkú platňu. Pre veľký odbyt sa bežne predávala v každom lepšom obchode – konzume.
  Jej výber, nákup znamenal rituál a vykonávali ho starí, skúsení chlapi. Dobrý výber si vyžadoval starostlivé prehliadnutie nástroja, prehmatanie hrúbky plechu a sluchové posúdenie zvuku, cengotu kvality ocele. Kupec pri výbere sústredene vyproboval aj šesť až osem kusov, kým sa rozhodol vybrať si tú pravú.
  Kompletnú výbavu kosca ešte dopĺňali pomôcky na brúsenie a kovanie kosy – nákovka, kladivo, babka a oselník s oslou.
  https://nasmikulas.sme.sk/c/7236437/ked-kosec-dobre-nenaklepal-kosu-naklepala-ho-ona.html#axzz4kbxONBlX

  Odpověď
 10. Pozdravujem diskutujúcich a chcem poprosiť o radu. Bývam v Prahe, mám záhradu a kúpila som si kosu – t.j. kosu+kosisko+objímku – a nejako krvopotne som to zmontovala. Samozrejme sa s tým nedá kosiť. Nemám nikoho, kto by mi s tým pomohol a tak sa skúšam spýtať tu prítomnej komunity. Vedeli by ste mi poradiť niekoho v Prahe, alebo v blízkom okolí, kto by mi mohol kosu zmontovať do použiteľného stavu? Bola by som moc vďačná za pomoc, nechcem kosiť kosačkou a viem, že kosou sa určite kosiť naučím, len aby bola funkčná. Pekný letný skoro slnovratový večer želám….

  Odpověď
  • Ahoj taga
   Kosa nebude zřejmě nakutá. Kosil jsem zrovna tento víkend, měl jsem je pěkně nakuté, no než jsem přijel dom, mamka mi obě kosy za ten týden, tak zrychtovala, že to bylo utrpení :)

   Odpověď
   • Hovori sa, že žena a kosa sa nepožičiava :-). Existuje ešte súprava na naklepanie kosy, mávajú ju v zeleziarstvach. Kosu s tým nakovám rýchlejšie, ale kladivkom a nákovkou zase lepšie. Inak je to pri novej kose celkom fuska. Niektoré rakúske sú riadne tvrdé, a musí sa to robiť s citom, aby sa ostrie nepreťalo.

    Odpověď
  • popolvár 20.6.2017 o 20:39

   odporúčam do nejbližší vesnice a tam sa opýtať, kto tam vie kosiť kosou a vie aj kosu naklepať. A nechať sa tou osobou naučiť kosiť kosou. Ono to nie je až tak jednoduché, ako sa to zdá. Môžeš ublížiť sebe, ale aj kosu úplne zničiť (zlomiť kosisko, vyštrbiť alebo natiahnuť kosu… A kúp si ešte oslu na ostrenie, malú nákovku a kvalitné kladivko z dobre vytvrdenej ocele na klepanie kosy. …a niekoho, čo ťa to naučí…

   Odpověď
  • taga-somvprahe.sk by Ti mohli pomoct :)

   Odpověď
  • Moc pěkný film o sečení
   https://www.youtube.com/watch?v=sfhrZAfYZ9c
   Tago, snad bych Ti mohl něco poradit, dej na sebe případně kontakt.
   Pěkný den

   Odpověď
   • …a ještě koukni sem
    http://www.kosimesnadno.cz/#utm_source=firmy.cz&utm_medium=ppd&utm_content=hledani&utm_term=kos%C3%ADme%20snadno&utm_campaign=firmy.cz-13051060

    Odpověď
    • Archibald 21.6.2017 o 15:54

     A ještě sem
     https://www.youtube.com/watch?v=9czUF8yhD2E

     Odpověď
  • Ahoj taga,
   ohledně kosy by nebyl problém, vyrůstal jsem na vesnici, kosu bych Ti sestavil, naklepal i naučil Tě s ní sekat, v Praze jsem více méně také stále. Věc má však háček, nyní jsem pracovně mimo a do Prahy se nyní dostanu nejdříve bohužel tak v polovině až koncem srpna a to už asi bude na sečení docela pozdě. Budeš-li případně potřebovat ohledně kosy a sečení nějakou pomoc, či radu, dej vědět a nějak se domluvíme.
   Jinak sečení kosou je velice zdravá činnost a pohyb a napadámě, že i docela dobrá meditace.

   Odpověď
  • Nakut treba iba uzky pasik niekolko mm, aby sa kosa nepokrivila, drzala tvar a lahko nevystrbila. Kosit sa najlepsie naucis, ak si das pod lavu pazuchu ciapku. Ziskas spravny postoj, spravny naklon kosy voci terenu, nesmie ti vypadnut.

   Odpověď
 11. 10 pravidel zdravého způsobu života od Nikolaje Drozdova

  http://www.kp.ru/daily/26544.5/3561005/

  Odpověď
 12. Dobrá rada pro popíječe sódy:zjistěte si stav vaší chlorovodíkové kyseliny tu snižuje jedlá soda.Většina lidí je naopak nedokyselená a má helikobakterii a nedostatečně tráví. Děkuji za uvedení příspěvku.

  Odpověď
  • Díky za radu, JanJohane. Mě by zajímal nějaký jednoduchý, ale přesný návod zjištění stavu HCl. Dále také návod spolehlivého měření pH? Indikátorové papírky mi přijdou svými stupnicemi dost nepřesné. Podle Něumyvakina je třeba měřit alespoň v přesnosti na desetiny. Máte nějaké tipy?
   Díky a buďte zdráv!

   Odpověď
   • JanJohan 20.6.2017 o 9:09

    Zkuste hledat na webu tzv.krkací test,z něho poznáte,jestli máte dost trávící kyseliny

    Odpověď
   • Heidelbergov test na HCL žiadny lekár bez poriadnej protekcie nezabezpečí, pretože je veľmi drahý. Vcelku zrozumiteľne je, okrem iného podnetného, domáci test na obsah HCL v žalúdku popísaný v tomto článku:
    https://www.badatel.net/hcl-zaludocna-kyselina-samovysetrenie/

    Tým meraním pH si zrejme myslel pH v moči? Tie pH prúžky, ktoré sa dajú kúpiť aj cez internet sú na ten účel postačujúce, najlepšie sú tie, kde je vyznačená stupnica 11 až 14. Dôležité je, aby v organizme fungoval tzv. acidobázický piest. V skratke by mal byť výsledok celodenného merania pH v moči vyzerať takto:
    „Musí se udržovat pravidelný denní průběh, který v noci a ranních hodinách klesá pod hodnotu 6,5 pH a odpoledne vystoupá nad 7,5 pH, aby večer zase klesl na 6,5 pH. Průměr všech hodnot, naměřených v průběhu daného dne, by měl vycházet co nejblíže 6,4 pH, což je ideální pH zdravého člověka a všeho živého na této planetě. Není vhodné být celý den nad pH 7, to pak nepracuje acidobazický píst a tělo není schopno vylučovat kyseliny. Dostávat se nad 8 pH je dost nebezpečné a můžete klidně omdlít, případně velni vysoké pH je schopno vás i zabít stejně jako extrémně nízké pH. Oba krajní stavy jsou velice nebezpečné a je nutno se jim vyhýbat. Hodnoty při nichž člověk celkem spolehlivě opustí tento svět jsou při acidóze 4,3 pH a při alkalóze 9,3 pH, takže s oběma stavy opatrně.“
    Na internete je spústa rôznych prúžkov aj digitálne merače, ako prvé sa mi zjavili tieto:
    http://unizdrav.sk/tovar/1924/indikatorove-papieriky-pre-ph-0-12
    Mne trvalo vyše roka kým som dosiahla, že ten acidobázický piest začal fungovať.

    Odpověď
    • Já bych se chtěl zeptat na měřiče pH – při rychlém náhledu to vypadá, že se musí kalibrovat, ale nevím jak a podle čeho.

     Dík, Tomáš

     Odpověď
  • Oracle 911 20.6.2017 o 0:04

   V žalúdku sa pH sa nemeria tak ľahko.
   Ďalšia vec, organizmus vyrába kyselinu HCl (žalúdočnú) z kuchynskej soli a kyseliny uhličitej (ide o činnosť iónových púmp v bunkách) a ako vedľajší produkt vzniká uhličitan/hydrogén-uhličitan sodný. V praxi to znamená, že ak chemická rovnováha organizmu je v poriadku t.j. v krvi je dosť zásadotvorných látok t.j. sodík, draslík, vápnik atď. tak organizmus nemá problém syntetizovať žalúdočnú kyselinu a udržiavať tak hladinu kyslosti a hydrogén-uhličitan sodný (jedlá sóda) práve dodáva tie zásadotvorné prvky.
   Najviac žalúdočnej kyseliny sa vylučuje počas trávenia a Jox odporúča piť vodu s jedlou sódou 20 minút (možno aj skôr) pred jedlom t.j. dosť času aby prirodzená kyslosť žalúdka sa obnovila.

   Odpověď
  • JanJohan dam Vam ako ocividne nepopijacovi sody par otazok.

   - Ake pH je v zaludku, ked prave netravi
   - kolko mmol HCL je produkovanych pri traveni a pri kludovom stave (suvisi s predchadzajucou otazkou)
   - ako funguje vstrebavanie vody a vstrebavanie tekutin do krvi

   Co sa tyka picov aj nepicov sody, kazdy z nas ma inu potrebu soli, teda NaCl. Mne sa cuduju, preco tolko solim, no je to preto, ze jem vela bielkovin ako aktivny silovy sportovec a moje telo potrebuje vela soli.

   Co sa tyka helicobactera, prace zasadite prostredie helicobactera zabija, kysle mu prospieva.
   Co sa tyka nedostatocneho travenia, odkial mate, ze je to nedokyslenim? Ak by to bolo take jednoduche, uz su lieky na vsetky choroby sveta.
   V prvom rade je potreba spravnych kombinacii jedal, ak uz chcete jest nezivu stravu a riesit to cez trojkombinaciu bielkoviny, sacharidy a tuky. Pretoze kazdy z komponentov ma uplne ine pH travenia to po prve a po druhe ich nevhodna kombinacia vytvara hnitie a silnu oxidaciu, ktora robi tolko, ze sa otvara dvanastnik a prave tato kyselinova zmes pada do dvanastornika a poskodzuje dvanastornik a GIT ako taky.

   Odpověď
   • Když už jsme u silových sportů – pokud mluvíš o vzpírání – mohl bys prosím, z tvých zkušeností, vysvětlit funkci vzpěračského opasku a jaké jeho použití a nepoužití má svoje pro a proti?

    Odpověď
    • Opasok? Používajú len crossfiťáci a ženy zo slabým chrbátom.
     long story short.
     Základom vzpierania je silny chrbát, silné nohy a silná hlava.

     Chrbát udrží činku, nohy ju vyrazia a hlava pomôže, aby si sa nezľakol. Telo totiž dokáže neuveriteľné veci, len hlava nepustí.
     Bud zdravy a všetko najlepšie

     Odpověď
     • Díky i Ty buď zdravý a vše nejlepší.

      Před časem jsem se díval na videa na internetu a třeba nějaký bývalý americký rekordman ho používal. Hodně lidí se tváří, že to je nedílná součást vzpírání, ale mě to přišlo jako podvod – i když jde o regulérní praxi.
      Pak jsem také našel tabulky světových rekordů, kde jsem byl trochu zmaten co je co – bez pomůcek a pak další dvě kategorie.

      Vzpírání jsem se nikdy nevěnoval (i když jsem dvojruční činku už držel), ale je to jedna z věcí, které bych určitě rád v budoucnu přidal na svůj seznam aktivit.

      Odpověď
     • NicNezNula 20.6.2017 o 12:43

      Joxiku, trochu mimo větev. To jsem se chtěl už dřív optat. Když trénujete techniky obrany proti noži, což je v praxi zejména o lámání zápěstí, tak si ty zápěstí na trénink nějak zpevňujete, nebo tomu jaksi necháváte volný průběh :) a občas to udělá křup…

      Odpověď
      • aj predchadzajuca aj tatp reakcia su off topic, no NicNezNula ked jeden trenuje silovy šport a bojove umenie zaroven, tak posilňuje aj flexibilitu. Pozri si prosím nadhod, čo sa tam urobí so zápästim. Tá šlacha musí byť pevná aj flexibilná zároveň, inak to nie je vzpieranie ale crossfit..Bud zdravy a vsetko najlepsie

       Odpověď
       • Ahoj, sledujem už dlhšie túto diskusiu, a chcem sa opýtať, či nie je problém ak sa sóda pije vo vlažnej odstatej vode, a nie tak, že sa zohreje a následne schladí.. Ďakujem za odpoveď, tieto stránky sú na nezaplatenie :-) Slavo

        Odpověď
 13. Mám prosbu na komunitu na tému zberu bylín. V predzáhradke som mal kedysi dva korienky medovky. Teraz má ker 1.2 metra a vonia až do domu. Kedy je najlepšie začať zberať a sušiť, prosím?
  vďaka a veľa zdravia.Všetko dobré..

  Odpověď
  • Oracle 911 18.6.2017 o 22:13

   Ak dobre viem, tak pred kvitnutím.

   Odpověď
  • O týždeň je Jána, niektoré bylinky zberané na svätojánsku noc majú vraj zázračné účinky :) .

   Odpověď
   • Ján bol posuvany, ktory datum myslíš Rajka, prosim?

    Odpověď
    • Slnovrat. Jána je 24.6., takže noc z 23. na 24. Ale letný slnovrat je podľa Wiki okolo 21.6.

     Odpověď
  • http://slnieckova.sk/bylinky/medovka-lekarska/

   Odpověď
  • Putinovec 19.6.2017 o 7:02

   Utrhnout celou nat,svázat k sobě a zavěšené sušit.Netrhejte na sušení jednotlivé listy.Užívá se po celou sezonu. https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi2jrqYkMnUAhUCaFAKHRYWBtgQFgg5MAI&url=https%3A%2F%2Fwww.dedekkorenar.cz%2Fclanky%2Fo-bylinkach—humorny-special%2Fmedunka.html&usg=AFQjCNHMwrBJZlxTfgBmeqToM3UtQ5HJtA

   Odpověď
  • Musíš to už teraz pred kvitnutím obrať – odtrhnúť – odstrihnúť listy – síce sa traduje že niektoré bylinky na Svätojánsku noc keď trháš sú najúčinnejšie. Ale skôr ako to pôjde do kvetu je tam lepší účinok a zviazať do malých kytičiek a zavesiť na šnúru od prádla ja to mám v altánku na šnúre. Napr. je idem zberať v mojej záhradke repík ten už ide skoro do kvetu tak musím ho zobrať.
   Príjemné trhanie Jox, buď zdravý , ja mám zase veľký ker rozmarínu a kvitne od Vianoc do mája teraz je už odkvitnutý ale stále mi je ľúto ho moc šklbať iba konce niektoré beriem

   Odpověď
 14. NicNezNula 18.6.2017 o 15:04

  Měl bych dotaz na expertní systém JOX>
  Jak je to se škodlivostí běžně dostupných (supermarket, SAPA) dochucovadel
  - sojová omáčka
  - worchester
  - kimbala
  - harissa
  - feferonková pasta
  - česneková pasta (tam asi hlavně vadí ta sůl že?)
  - podravka (např. Kucharek je bez přídavku konzervantů)
  - maggi
  Je jasné, že to asi nedoporučíš, zavisií na konkrétním složení jednotlivých produktů i stejného jména apod. Mě by spíše zajímalo, co z toho bys eventuelně doporučil jako nejměnší zlo,
  když už si někdo nemůže pomoci bez dochucovadla.
  Česnekovou pastu s mořskou solí si člověk asi může namlít sám, ale ostatní vyrábět podomácku by bylo asi hodně pracné. Máš případně nějaký vlastní domácí recept?

  Odpověď
  • NicNezNula:

   Chrenová pasta. Vezmeš pár kg chrenu, ocot, cukor a teplu vodu. Chren zomelieš (ja používam klasickú plynovú masku z vojny), naložím do sklenenej fľaše, zalejem zálievkou ktorá to aj sterilizuje a dám do chladničky.
   http://www.solcanka.sk/ta-prava-zeleninova-chut/ Ja som našiel jediný na trhu bez glutamánu
   Morská soľ kupujem kryštáľovú a meliem si na mlynčeku na mak
   Horčica kupujem jedinú bez Ečkových prísad ale pochodil som veľmi veľa kým som našiel
   Inak dochucujem zeleninou a bylinkami zo záhrady a z www.predajbylin.sk

   Buď zdravý a všetko najlepšie. Blaho želám

   Odpověď
   • NicNezNula 18.6.2017 o 17:18

    To by šlo. Děkuji.

    Odpověď
  • popolvár 18.6.2017 o 21:20

   Ad. podravka a ostatné vegety: okrem jednej jedinej – Solčanky (slovenský výrobok) všetky obsahujú stimulátory chuti, aj keď je na nich napísané Bez glutamanu. Obsahujú ho všetky len pod iným názvom, často ako extrakt z droždia.
   sójové a worchester omáčky – všetky obsahujú glutamán v tej či onej podobe…
   V predajäach zdravej výživy už dostať pomerne široký sortiment ochucovadiel: poväčšinou zmesí morskej soli s rôznymi bylinkami a koreninami bez akýchkoľvek konzervantov a zvýrazňovačov chuti

   Odpověď
   • Oracle 911 18.6.2017 o 21:34

    Sójové a worchester omáčky síce obsahujú glutamán ale v prípade sójovej omáčky je to produkt fermentácie a v prípade worchester omáčky glutamán je ak dobre viem produktom chemických reakcií počas zrenia.

    Odpověď
    • Ori čo sa glutamánu tyka je to ako s alkoholom. je to jedno z akého zdroja, stále je to jed. Glutamát v akejkolvek forme má unikátnu vlastnosť dostat sa do mozgu a tam robiť paseku. takže to je jeden z dôvodov, prečo tieto chuťovky nesmú tehotné ženy a ľudia ktori chcú zdravo žiť. Bud zdravý a blaho želám

     Odpověď
     • NicNezNula 18.6.2017 o 23:51

      Není to příliš radikální postoj? Ano, četl jsem že se nedoporučuje pro kojící ženy a děti do 3 let atd.
      Je něco v tomo článku vysloveně špatně:
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Glutaman_sodn%C3%BD
      Řekl bych přiměřeně, přiměřeně..

      Odpověď
     • Oracle 911 19.6.2017 o 0:05

      Jox, ak sa v našej tradičnej kuchyni vyskytne glutamát, tak je to dôsledok reakcie aminokyseliny glutámovej, ktorá vznikne hydrolýzou bielkovín a soli. Pričom niektoré bohaté zdroje tejto aminokyseliny sú aj v našom jedálničku napr. mäsá, ryby, vajíčka, mliečne výrobky ale aj riasy.
      Problém je hlavne pre nás európanov niekde inde, náš metabolizmus (hlavne črevných buniek, ktorý metabolizujú asi 95% kys. glutámovej čo skonzumujeme) a nervová sústava nezvláda zvýšené koncentrácie tejto látky (hlavne deti to nezvládajú) a potom vzniká tzv. syndróm čínskej reštaurácie.

      Odpověď
      • Oracle 911 19.6.2017 o 7:40

       Riasy nie ak niekto nežije pri pobreží…

       Odpověď
  • Kořenící směs ve stylu podravky si ve velkém vyrábím sama: Zeleninu ze zahrady, která se nehodí k uskladnění (mrkev, petržel, celer) a cibuli, česnek, případně i brambory jemně nastrouhám, usuším a pak umelu. Přidám nadrcenou petrželovou nať, pepř a kurkumu a to vše pak promíchám se stejným množstvím soli bez fluoru a jódu. Skladuju uzavřené v malých sklenicích, kde v pohodě vydrží až do příští sezóny. Je to výborný základ k polévkám, do salátů, omáček, do rýže,…

   Odpověď
   • Interbulo 18.6.2017 o 23:33

    Konekcne niekto, kto chape dejiny!

    Odpověď
  • peter nie troll 19.6.2017 o 0:30

   Zdravím ťa. Nie som síce Jox :) , ale mám pre tebe typ.
   Nechcem im robiť reklamu ale takéto dochucovadlá v bio kvalite bez rôznych prídavkou
   vyrába firma sonnentor ktorá má svoju baliareň v Čejkoviciach na Morave. Produkty získavajú od vyložene svojich dodávateľov. Sú to len zmesi sušených bylín a zeleniny. Naozaj výborná vec.
   Používame to v rodine už dlhšiu dobu.

   Odpověď
  • Koření bez glutamátu:
   vyrábí také Terezia company, jejich Vegi Vegi jsem začala používat místo Solčanky, protože má cca 45% soli kděžti Solčanka 70% a to mi nevyhovovalo. Kupovala jsem si jejich cenově výhodná 500g balení v e-shopu někdy od roku 1992. Mají i Bio Vegi, ale nechápu, proč mají ve složení fruktozu, té se já vyhýbám.
   V normálním Vegi Vegi mají dextrozu a škrob, čili to by mělo být v pohodě.
   Posledních 5let však už nic nekupuji, ale vyrábím své vlastní směsi jako Vlabi (píše 18.6. 23:24, neumím vložit na příspěvek odkaz) a je to nejlepší řešení, víte z čeho to je a co tam dáte a nestojí to tolik času. Zeleninu samozřejmě používám, co vyroste na chalupě a také hodně dokupuji – bydlím v Praze, čili hala 22 v pražské tržnici, všimnout si cedulky, zda jde pouze o obchodníka nebo o pěstitele. Pravidelný návštěvník to zná.

   Můj způsob: sušenou zeleninu nemíchám se solí, protože místo soli používám na dochucování všech jídel Umeocet – má v sobě minerální látky a měl by zdraví prospívat celkově a navíc je dobrý a chutná mi to.
   Místo sojové omáčky používám Tamari. Ta je bez pšenice, pokud se někdo nevyhýbá pšenici jako já, tak je chuťově lepší Shoyu, není tak slaná jako Tamari, s ní se musí fakt opatrně.
   Umeocet, Tamari, mořské řasy apod. kupuji od Sunfood, přijdou mi chuťově lepší než od Country Life.

   Moje oblíbené:
   Cca 2 díly panenského kvalitního olivového oleje a 1 díl umeocta a tolik rozdrceného/prolisovaného českého česneku, kolik kdo snese, do šejkru(uzavíratelná sklenička) a třepat a třepat… a odložit do chladničky.
   Na pečicím papíře upečené v troubě čtvrtky českých syrových brambor a podélně pokrájené kousky české mrkve (příp i další-pastiňáku, sladkého celeru) bohatě posypané namletou černuchou (černý kmín) nebo aspoň římský kmín, ale černucha mi chutná víc, vysypat do mísy, a polít obsahem šejkru(skleničky). Garantuji úspěch, na žádné dochucovadlo si nikdo nevzpomene.

   Rýži basmati uvařit s wakame-mořská řasa, má hodně vápníku, rozdrtit v moždíři či v mikrotén.sáčku paličkou na maso,na drobno a přidat k rýži s hřebíčkem. Uvařenou rýži hodně pokapat kvalitním panenským oliv.olejem a opatrně umeoctem(je slaný) + přidat čerstvě fermentovanou zeleninu s chilli papričkou. Fermentuji v malém kvašáku, prodává se běžně na trzích s keramikou. Nikdo, komu jsem takovou rýži předložila ať již jako přílohu nebo samostatné jídlo, si nevzpomněl na žádné dochucovadlo.

   Odpověď
 15. Zdravím vespolek.

  Jak se zde bavíme o užitečnosti sody a peroxidu vodíku pro organismus. Co je dobré pro nás, je dobré i pro rostliny. Zahradníci určitě ocení, že sodou a peroxidem se dá přikrmovat rostliny a bojovat těmito prostředky proti plísním a jiným chorobám.
  Našel jsem na youtube dvě zajímavá videa, takže, to posílám dál
  ПЕРЕКИСЬ ВОДОРОДА – СУПЕР УДОБРЕНИЕ для растений!
  https://www.youtube.com/watch?v=7uuz4BxDeSs

  СОДА – спасатель вашего огорода! Пищевая сода – подкормка для: огурцов, томатов и других растений
  https://www.youtube.com/watch?v=SgLKN6O2rlc

  Odpověď
  • Пищевая сода. Потрясающие свойства соды в саду и огороде
   https://www.youtube.com/watch?v=uCM1PyVN1UE

   Odpověď
  • Peroxyd pouzivam, sodu musim skusit.

   Odpověď
 16. Nová studie vezme sexuálním fanatikům vítr z plachet. Taková je skutečná pravda. Výsledky jsou víc než vypovídající
  http://zpravy.instory.cz/4450-nova-studie-vezme-sexualnim-fanatikum-vitr-z-plachet-takova-je-skutecna-pravda.html

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2017 o 10:40

   GP pracuje a robí nadčasy.

   Odpověď
 17. Dobrý den všem. Znáte něco účinného proti bolestem kloubů, především paží, zápěstí a prstů na rukách? Našel jsem bobkový list – http://www.uspesna-lecba.cz/lecive-bylinky/bobkovy-list/, ale zdá se, že zatím nijak zvlášť nefunguje. Napadá vás nějaká alternativa?
  Děkuji!

  Odpověď
  • Zkuste si ruce potírat 3% peroxidem vodíku, mně to pomáhá. Mám vyzkoušené prsty, zápěstí, loket i koleno (2x/3x denně při potížích).

   Odpověď
   • Díky za tip, Ireno. Že by další Něumyvakovinova finta? ;) Buď jsem to v knize přehlédl nebo to tam není. V každém případě k peroxidu – maminka popíjí peroxid cca 2 měsíce ve vodě (podle I.P.N) popíjí sodu (podle I.P.N) a odděluje jídlo/pití (opět podle I.P.N:). Na můj popud vysadila všechny možné léky, které měla předepsány, kromě prášku na tlak (zatím váhá a čeká na další výsledky) a poslední celkové testy z krve byly znatelně lepší než nějakou dobu zpět. Určitě musíme počkat na další výsledky, aby to nebyl jen „lokální extrém“.
    Já praktikuji to samé (soda a peroxid ne s železnou pravidelností), přidávám domácí lipozomální vitamín C a musím říct, že se cítím lépe než dříve.

    Odpověď
    • Rado, ak mate nastudovanu knizku, tak tam tiez hovori Ivan Pavlovic o vsetkych tych ozach a idach, ako hovori tiez kolegyna hore. Otazka je na svokrin jedalnicek a dostatok mineralov. Hlavne otazka na fluor, sodik, draslik. Nastudujte si to, je to naozaj zaujimave citanie. Plus nevyvazene pH spolu s tym ostatnym urobi svoje.
     Este otazka, kolko svokra soli a s akou solou? Kolko vody pije svokra a akej? Kolko sa svokra pohybuje a ako? Robi svokra aspon nejake zakladne dychove cvicenia, alebo meditacie? (toto myslim nie z pohladu nejakeho mysticizmu, ale s pohladu acidobazickej rovnovahy)

     Vdaka za otazku pre komunitu, uvidite, ze s knizkou a jednoduchou postupnou zmenou horeuvedenych navykov si zmeni zivot.
     A ano, potieranie klbov, sliach a svalov (pokial nie je tehotna) tak odporucam, ja to pouzivam po niektorych silovych treningoch, kde dam viac ako 10 ton za trening a nahodou sa prepnem na niektoru zo stran.
     Budte zdrava a blaho zelam. Vsetko najlepsie

     Odpověď
   • Jen ještě doplním, ty kloubní bolesti nemám já, ale tchyně. Já už bych to určitě mazal peroxidem, ale tchyně je proti peroxidu trochu konzervativní, obzvlášť proti vnitřnímu užití.

    Odpověď
    • Toho 3 %-ného peroxidu sa nemusí báť. Pred rokmi, keď ešte neboli prípravky na čistenie ústnej dutiny /ústne vody/, ťažko chorým pacientom sme ich čistili roztokom 1 lyžica 3% peroxidu do 2 deci vody 3x denne.
     Na letáku pri peroxide je ale upozornenie: Dlhodobejšie opakované používanie roztoku na ústne výplachy alebo ako kloktadlo môže vyvolať podráždenie bukálnej sliznice alebo hypertrofiu filiformných papíl jazyka (tzv. „chlpatý jazyk“). Tieto príznaky vymiznú po ukončení používania lieku.

     Odpověď
     • ráďa, v diskusii k tomuto článku píše pán o svojom vyliečení stravou.
      https://domacaliecba.sk/tato-zena-objavila-naramne-jednoduchy-liek-artritidu-dnes-sa-vami-rada-podeli/

      mazanie je síce dobrá vec, ale nerieši príčinu

      Odpověď
      • To mi připomíná, jak mi moje matka říká, že až bude stará, tak že se určitě na ní nevykašlu a postarám se o ní.
       Když ji ale teď, když je relativně ještě mladá, cokoliv s nejlepším úmyslem řeknu – starám se už teď, tak nechce nic slyšet.
       Ať už jde o cvičení nerovnoměrně namáhaných a bolestivých zad, cigarety, maso, mléko nebo pasivní sledování televize.
       Čím více dobrých argumentů řeknu, tím je zpravidla reakce horší…

       Odpověď
       • jít příkladem a doufat, že si to sama uvědomí, tlačit a přesvědčovat nemá smysl.

        Odpověď
        • Ono někdy stačí říct:

         „Věděla jsi, že…“

         A pokud to nezapadne, tak jsem v lepším případě blázen nebo to nechce slyšet, v horším je oheň na střeše.

         Asi máš pravdu, ale je to smutné.

         Odpověď
         • Taky, když jsem se zmínil, že si teď čistím zuby sodou, mi třeba řekla, že mi soda rozežere zuby.
          Když jsem řekl, že mi naopak posilní sklovinu, tak už byla naštvaná, že zase nemá pravdu a když jsem řekl, že mi přijde, že ji vadí cokoliv, co dělám pro svoje zdraví, tak se naštvala a odešla.

          Ano, samozřejmě, že „vadí, co dělám pro svoje zdraví“ je proto, že prostě, jako spousta jiných lidí, chce prosadit „svůj“ nesmyslný názor, ať je jakkoliv nesmyslný, samozřejmě není to proto, že by si přála, abych byl nemocný, bohužel, v důsledku je to v podstatě tak, jak jsem řekl – vadí ji, co dělám pro svoje zdraví.

          Odpověď
          • JS-pripomíná mi moju mamičku :D
           a ta mi stále vravela, že som „iná“ že si vždy všetko beriem
           a načo dávam doraz na slova, ked niekdo niečo povie, že to tak nemyslel a ja nato odpovedám „Ked nemyslel, tak mal mlčat „

           Odpověď
          • zase není třeba šmahem odsuzovat všechny názory, co se týká čištění zubů sodou, to bych třeba nedělal (zkusil jsem to a neměl z toho dobrý pocit, tak toho nechal), není důvod a neznáš dlouhodobé účinky, kvalitních past je dost.

           Odpověď
           • Jakou sodu jsi používal a jak dlouho?
            Proč jsi neměl dobrý pocit?

            Odpověď
            • NicNezNula 16.6.2017 o 19:51

             V jakém poměru s vodou? Jak se to aplikuje? Něco jsem prošvihl.

            • dásním se to nelíbilo (divný pocit), tak jsem toho nechal

            • sodu – od fichemy, zkusil jsem to asi 2x, takže cca 1 den.

            • Štúdia je čerstvá a s výsledkami. Buďte zdraví a všetko dobré

             https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28298972

            • Putinovec 16.6.2017 o 20:36

             Používám zubní pastu s propolisem.Ta jediná dokázala beze zbytku zastavit paradentozu.Před čištěním si nasypu na kartáček s pastou špetku sody.Lépe se tím odstranují nečistoty.

            • A ďalšia, tu je o likvidácii streptokokov sódou a peroxidom

            • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16297309

            • Putinovec: můžeš napsat značku té pasty?

            • Hox: Mně to zatím nevadí, naopak jsem si všiml, že se mi tvorba zubního plaku snížila na minimum, zuby jsou příjemně hladké.

             Uvidím později.

            • Zkoušel jsem čistit zuby sodou a mám k tomu několik poznatků.

             Většinou jsem užíval tu běžně komerně dostupnou v obchodech a to 1x denně, nejčastěji ráno. Večer pak zubní pastu.

             Po celkem krátké době znatelný rozdíl v barvě zubů. Nedá se říct, že by docházelo k trvalému úbytku skloviny, nicméně problém byl v „ústním aroma“. Obdobná zkušenost s Kurkumou, ta ale ničila kartáček. Dásně bez problému.

             Poté jsem používal Enzycal Zero od Curaproxu, nějaký Elmex, nakonec kvůli poměru cena/výkon jsem přesedlal na Jason Sea Fresh (a další variace).

            • NicNezNula:

             Párkrát jsem zkusil dát si trošku sody do dlaně, pak do úst, k tomu trošku vody, vykloktat a pak čistit kartáčkem. Párkrát jsem i pokapal kartáček peroxidem, ale jen někdy.

             Neříkám, že to je tak správně, ale pocit jsem měl lepší, než po zubní pastě.

            • Jox: Co je to ten „casein phosphopeptide amorphous calcium phosphate fluoride (CPP-ACPF) „?

            • JS: nevím nevím, rozmyslel bych si to. Pokud totiž „časem“ nastoupí problém, bude už pozdě. Ty studie nejsou o dloudobém účinku, ale o tom že vzali nějaký kravský zub nebo co a ráchali ho v sodě, výsledek – zub vybělen a mikropevnost zvýšena. Ale tam bylo těch látek více.

             dívám se na to tak, pokud je člověk zdravý a nedělá blbosti typu že jí sladké a pak si nevyčistí zuby, pak není třeba nějaké extra opatření, aby měl zuby zdravé. Stačí nedělat blbosti. Ve středověkých hrobech z 13. století měla jen 1/3 nebožtíků kazy, zbytek komplet zdravý chrup – zdravá strava, zdravý způsob života a absence cukru.
             Pokud k tomu přidáš takovou stravu a životní styl, ať máš ve střevech správnou mikroflóru, pak se celkové zdraví projeví i na zubech a není co řešit. Spíš je důležité mít v těle dost minerálů, což zajistí třeba kvalitní mořská sůl. Žádné extra „kouzla“ se sodou nejsou třeba.

            • Putinovec 17.6.2017 o 6:40

             Tady je ta pasta Hox.Dá se bez přehánění říci,že mi zachránila chrup.
             https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiQna3sh8TUAhVCPBQKHZUJDtkQFgioATAB&url=https%3A%2F%2Fwww.pleva.cz%2Fp%2Fzubni-pasta-s-propolisem-pleva&usg=AFQjCNEgxa_YAlVxis2KWIExfNc42PDkLQ

            • Něumyvakin ve své knížce píše, že se sodou mohou zuby čistit jednou za měsíc. Mě by zajímalo, jak se dá čistit voda křemenem. Taky to tam uvádí a píše, že by měl být takový kámen rodinné dědictví. Máte někdo zkušenost?

            • voda křemenem – hodíš do nádoby křemen a zaliješ vodou, nechá se 8-16 hodin odstát…

            • Je jedno jak velký a na jaké množství vody?

            • nejlépe nějaký přiměřený :)
             kolega používá asi poloviční velikosti pěsti, nebo několik menších valounů stejného celkového objemu, na 1-1,5 litru vody.

            • vďaka Janka a s tým požičiavanim, ja som vzal hneď 20 kusov a mám už len 5, zvyšok som rozdal. Bud zdravá a všetko najlepšie. Blaho želám

            • No, máš pravdu, že tuto knížku je lepší mít doma místo lékárničky, takže ji někomu daruji. Také buď zdravý.

           • Janka chcem Ťa požiadať o pomoc, pretože v knihe žíte dlouho, žíte aktívne isbn 978-80-87454-06-0, strana 133, časť Sôda a čištění zubů citujem: 1/2 čajové lžičky sódy smícháme s malým množstvím vody a pŕidáme 5-6 kapek 3% peroxidu vodíka, směs naneseme na tampón a čistíme jim zuby 4-5 minut. Propláchneme zuby vodou…
            Nenašiel som tam zmienku o 1x za mesiac, ak som to prehliadol niekde inde, môžeš má prosím odnavigovať. Vďaka vopred a buď zdravá. Všetko dobré

            Odpověď
            • Magnus Maximus 18.6.2017 o 11:04

             Z některých příspěvků Hoxe mám dojem, že žije na jiné planetě či v jiné dimenzi. Nejčastější příčina úmrtí ve středověku byla tzv. od huby ze zkažených zubů a jiných problémů s ústní dutinou. Žádné infarkty, mrtvice či rakoviny, ale zuby.

            • Bavil jsem se na toto téma s někým a bylo mi řečeno, že používá peroxid a sodu na čištění zubů pravidelně – alespoň jsem to tak pochopil, ale nevím, jak dlouho tak činí.

            • Záleží na tom, v jakém období, středověk 10-13 století je něco kompletně jiného, než středověk 14-17 století. V 10-13. století byli lidé lépe živeni a měli vyšší průměrnou výšku než dnes, zdravé silné kosti, zdravé silné zuby, závěr zněl – umírali silní a zdraví. Zcela konkrétně si vybavuju výzkum jednoho konkrétního hřbitova, kde měla jen 1/3 nebožtíků kazy, zbytek měl zuby v pořádku.

            • Joxi, ono to nebylo uvedeno v tom odstavci o čištění zubů, zmiňuje to na jiném místě v souvislosti s něčím jiným. Zkusím to najít a napíšu.

            • Ahoj, nekonzistentností je tam viac, napríklad v čase, koľko pred jedlom by mal človek piť. Niekde je 30 minút, ale inde som našiel aj 15 minút.

            • Dobré ráno Joxi, tak jsem jen letem prošla knížku, protože jsem ji ještě včera večer půjčila mamince, ale bohužel to nemůžu najít. Jsem z toho „jelen“, protože jsem si u té pasáže s návodem, jak čistit, dala poznámku 1x za měsíc na základě toho, že jsem to někde v té knížce viděla. Omlouvám se, jestli jsem tu uvedla nějaký zmatek a beru to zpět, dokud to nebudu moci vysvětlit. Jinak díky za tip na tuto knihu. Objednala jsem si ještě jednu a budu ji půjčovat dál :-). Je to asi jedna z nejlepších, co jsem kdy o uzdravování četla. Přeji hezký den a pevné zdraví.

      • Rajka- mojej sestre v KE -starší primár (neviem,či tam dnes ešte je)
       naordinoval na osteropozu bez mliečnu dietu (tak by som to ja pomenovala)
       ziadne mlieko, ziadne mliečne vyrobky….makke syry
       obcas mohla tvrdy syr

       Odpověď
       • dasa, ten primár je múdry. Stará škola :) .
        Vysvetlenie: https://faktaozdravi.wordpress.com/2008/11/09/mlecne-vyrobky-nepomuzou-udrzet-kosti-zdrave/

        Odpověď
    • Ráďo a vie Vám to vysvetliť, prečo je proti? Ja som sa takto v rodine zrazil s idiotom, konkretne s mojou sestrou, ktora pracovala dlhe roky aj s manzelom vo farmacii. No a tiez, ze je to jed, a ze im primar ukazoval studie, kde to poskodilo crevnu sustavu, blablabla

     Tak som sa naozaj, po tvrdeni, aky je p. Neumyvakin šarlatan nasrdil a začal som si overovať. No a áno, hovorila pravdu. Chytrú pravdu, ale nie istinu.
     Totižto je štúdia, kde nechali ľudí vypiť 250ml!! 33 percentneho peroxidu vodíka, dali tam fotky poškodených čriev a začali v mééééédiách rozširovať informáciu, že peroxid vodíka poškodzuje črevá. 33 percentný roztok v 250 ml obsahu vypitom naraz.
     Na druhej strane som ale prisiel aj na štúdie, kde urobili roztok sóda, voda, peroxid a pri umývaní zubov voilá, tvrdosť zubnej skloviny o niekoľko stupňov vyššia, ako pri umývaní pastou.
     Aha, no ale toto už nikto nepovie, všetci užitoční idioti verklíkujú len o škodlivosti.
     Podobnú debatu som mal s pani riaditeľkou UVZ v jednom krajskom meste, s ktorou sme sa stretli na jednom podujatí. Tvrdila, že moje tvrdenie o pití sódy každý deň je nesprávne, že sódu tak 2x do týždňa nie viac. Sama s 1 stupňom obezity, pohárom vína v ruke a po dobrej mäsovej večeri.
     Tak som sa spýtal prečo nie, či je to škodlivé. Odpoveď bola, že je to zbytočné, pretože telo si vie acidobazicku rovnovahu utvoriť inak.
     No a po mojom argumente, prečo 40tnici až 50tnici potom zomierajú na rakovinu a na srdcovo cievne choroby reakcia bola mlčanie. Pretože 20-30 rokov telo bojuje s pribudajucim prekysľovaním a potom sa tieto choroby práve u týchto vekových kategórií prejavujú…
     A potom prišla obligatórna otázka či som lekár, a keď som jej povedal že nie, povedala že ona je a pretože nepoznám všetky súvislosti nebude so mnou ďalej diskutovať.

     Takže šort story long, a ospravedlňujem sa za spam, no bolo to antre ku otazke. Prečo mamina ten peroxid odmieta, hlavne vnutorne?

     Odpověď
     • První a nejvýraznější argument je vždycky to, že je to je chemie a že se stačí podívat, co to dělá, když si člověk polije nějakou odřeninu. A že se tím odbarvují vlasy, takže to určitě je hrozné. Přece něco takového nebudu pít :)
      Zkusím to na ní přes manželku, na tu celkem dá. Zvlášť, když já bez problému peroxid ve vodě popíjím a manželka to dává k dobru jako prima historku :)

      Odpověď
      • Ráďo, tu je chemické zloženie jablka. Najskôr kyseliny, proteíny, tuky a sacharidy: Alpha-Linolenic-Acid, Asparagine, D-Categin, Isoqurctrin, Hyperoside, Ferulic-Acid, Farnesene, Neoxathin, Phosphatidyl-Choline, Reynoutrin, Sinapic-Acid, Caffeic-Acid, Chlorogenic-Acid, P-Hydroxy-Benzoic-Acid, P-Coumaric-Acid, Avicularin, Lutein, Quercitin, Rutin, Ursolic-Acid, Protocatechuic-Acid, and Silver.
       Ďalej tieto prvky:
       Vitamin A, B1, B2, and B6, Niacin, Pantothenic acid, Folic acid, Vitamin C and Vitamin E, Calcium, Copper, Iron, Magnesium, Manganese, Phosphorus, Pottassium, Selenium, Sodium, and Zinc.
       A v neposlednej rade: Tryptophan, Threonine, Isoleucine, Leucine, Lycine, Methionine, Cystine, Phenylalanine, Tyrosine, Valine, Argenine, Histidine, Alanine, Aspartic Acid, Glutamic Acid, Glycine, Proline, and Serine.

       Keď mi ktokoľvek dôvodí chémiou, toto je moja odpoveď. Urazia sa ale nemajú čo povedať. Všetko čo jeme sa dá popísať chemickým zložením…
       No každopádne veľa zdaru a nech sa Ti to podarí, viem presne čo si zažívaš

       Odpověď
 18. Prosím, máte někdo zkušenost, či návod k léčbě artritidy? Děkuji předem za info.

  Odpověď
  • Liba kupte si tuto knihu, naštudujte a buďte zdravá. Blaho želám

   https://m.martinus.sk/detail/248897/

   Odpověď
  • Paní Libo , je mě 68 let , měla jsem takové bolesti v kolenou,že jsem sotva chodila s holí,dnes
   po upravě stravy , chodím zase bez hole a kolena mě nebolí,tu knihu jak vám doporučuje Jox si kupte a přečtěte , já vám můžu doporučit knihu Zázračná detoxikace od Roberta S Morse.Bylinne doplňky si kupuji od dědka kořenáře a nebo Dadíkadcery,ale pozor od pana Dadíka jsou výtažky z bylin silné , rozhodně mluví na své stránce pravdu,že je sbírají ve volné přírodě.Přeji vám hodně zdraví

   Odpověď
  • Bohužel to nemám vyzkoušené na artritidu, ale na bolesti kloubů i svalů po větší námaze opravdu pomáhá potírat místa 3% peroxidem vodíku, mohlo by vám to třeba alespoň zmírnit potíže. Musíte to však vyzkoušet.

   Odpověď
  • Všetko, čo končí na „itída“ je zápal v tele a teda aj artritída. Treba sa zamerať na elimináciu zápalových procesov v tele. A to je presne to, čo sa ľuďom nepáči. Museli by sa na učitý (dosť dhý čas) vzdať jedál, nápojov a iných pochutín, ktoré majú najradšej, najviac chutia a treba sa začať hýbať. Moja skúsenosť. Náš zamestnávateľ nás pravidelne vyháňa na lekárske prehliadky. Už tomu bude cca 10 rokov, čo mne a kolegyni takto zistili artritídu. Ja som sa okamžite vrhla na internet a alternatívu a po istých nepochopeniach z mojej strany a revízie postupov, dnes už v podstate neviem čo to tá artritída je. Moja kolegyňa ostala pri vyjadrení: „Keď mne tak chutí!“ a jej situácia je oveľa horšia ako, keď nám vtedy diagnostikovali v podstate rovnakú úroveň problému. Návod ako na to, by bol nad rozsah tejto stránky, preto treba hľadaťna alternatíve. Nič iné zo súčasnej „medicíny“ nezaberie. Vlastne áno. Treba si nechať spraviť iba testy. Merať to oni vedia, len vyliečiť nevedia. Pretože liečiť, liečiť a liečiť (až do smrti) to oficiálna medicína vie, ale nevie vyliečiť. A medzi liečiť a vyliečiť je kardinálny rozdiel.

   Odpověď
   • Všem mnohokráte děkuji za tipy a čas. Mějte krásný víkend!

    Odpověď
 19. Nachlazení – zánět dutin.
  Vedra začala a s tím jsou spojená nachlazení a bolestivý zánět dutin. Vím o čem píší, vyhýbám se průvanu, ale přesto se stane. Na dutiny mám osvědčený recept. Vrchovatou rozdrcenou čajovou lžičku vlaštovičníku zalijeme1,5-2dcl vroucí vody. Do teplého výluhu nakapeme asi 8 kapek propolisu. Z vaty si uděláme tamponek, namočíme jej do výluhu a zasuneme hlouběji do nosní dírky. Totéž do druhé dírky. Necháme působit co nejdéle. Po dvou hodinách opakujeme. Doporučuji.

  Odpověď
  • Práve som sa z jedného vymotal, za výdatnej pomoci chrenu a výplachov slanou vodou.

   Odpověď
  • Ahoj pyramida, zozen si knizku od Neumyvakina, daval som ju tu dole. Potrebujes len par veci, peroxid vodika 3 percentny, potrebujes injekcnu striekacku alebo ja pouzivam lievik a sodu bikarbonu.
   Dutiny s 15 kvapkami peroxidu do 1,5 dcl a preplachni si s tym dutiny. Budes prskat ako jezko vo vode a nasledne to bude palit, ale mne sa podarilo vysmrkat, no nebudem to popisovat.
   Tiez dve kvapky peroxidu do 2 dcl teplej vody a vypit
   o pol hodinu neskor si priprav sodu, 1/4 cajovej lyzicky zaliat 70-80 stupnovou vodou, vraz to do studenej vody, aby sa rychle odviedlo teplo a nasledne teple (okolo 40 stupnov) vypit.
   Toto robit (peroxid a sodu) na lacny zaludok a najmenen 20 minut do jedla

   Toto su vsetko citacie z knihy od Neumyvakina. Bud zdrava a blaho zelam

   Odpověď
   • Děkuji za tip. Je dobré vyzkoušet také jinou léčbu. Ještě bych tě požádala o odkaz na tuto knihu. Díky.

    Odpověď
    • http://perekisjvodoroda.narod.ru/Neumivakin_Perekisj_vodoroda.pdf

     Způsoby užití jsou od str. 63

     Odpověď
     • 3% peroxid vodíku je také velmi blahodárný pro rostliny (jakékoli). Do l itru vody nakapeme 30 kapek peroxidu, nalijeme do rozprašovače a ošetříme vše, co nám roste doma, ale také na zahradě. Je to kvalitní dešťová voda. Dá se používat na vlasy. Vůbec má velké využití.

      Odpověď
    • Pyramida tu je na Slovensku https://m.martinus.sk/detail/248897/
     Tetuška zo zvoniacich cedrov to preložila a radila sa priamo s Ivanom Pavlovičom ktoré knihy skombinovať. Buď zdravá a blaho želám

     Odpověď
  • feri.ecte 20.6.2017 o 11:56

   U nás v rodine najlepšie zaberajú preplachy nosa slanou vodou plus vnútorne oregánový olej.

   Odpověď
 20. Ľahké cigarety spôsobujú agresívnu formu rakoviny pľúc
  Populárne ľahké cigarety sú obzvlášť nebezpečné, pretože spôsobujú jednu z najagresívnejších foriem rakoviny pľúc – adenokarcinóm. Výsledky vedeckej štúdie boli publikované v časopise Journal of the National Cancer Institute (Song et al., Cigarette Filter Ventilation and its Relationship to Increasing Rates of Lung Adenocarcinoma).
  http://www.biosferaklub.info/lahke-cigarety-sposobuju-agresivnu-formu-rakoviny-pluc/

  Odpověď
 21. Koupil jsem v Tesku a Globusu české jahody:
  voněly, byly červené, ale chuť nebyla jahodová, spíše zatuchle mdlá, takže jsem vyhodil 3/4 balíku.
  Zřejmě by musely korporace zainvestovat nejen do barvy, vůně ale i do chemizace chuti, možná že toto není u českého spotřebitele rozhodující a tak to zatím korporáty neřeší, když neinformovaní zaplatí (kupují zajíce v pytli) – šetří zisky na úkor nevědomosti.

  Odpověď
  • Nehľadal by som za tým nič vážnejšie. Svorka nám tiež z Čiech priniesla jednu sortu jahôd, ktoré rodia 2x do roka. Pekné plody, aj primerane veľké, ale ako píšeš, bez chuti. Máte aj staršiu sortu od babky z južného Slovenska. Rodia raz, sú menšie, ale napechované chuťou.

   Chémiu samozrejme nepoužívame a hnojíme podobne ako väčší pestovatelia v našom blízkom okolí – teda rozložením slamy a posekanej trávy pod jahodníkmi. Bráni burine rásť a plodom hniť od vlhkej zeme plus postupným rozkladom hnojí rastlinu.

   Odpověď
 22. Dôležitosť inštitútu rodiny:
  «Dobrá situácia v rodine pozitívne vplýva na rozvoj mozgu a intelektu u dieťaťa. K takému záveru dospeli pracovníci Harwardskej univerzity a Bostonskej pediatrickej nemocnice, zverejnil „NEWSru Israel“.
  Analýza mozgu odchovancov rumúnskych detských domovov vo veku 8-11 rokov ukázala: ak sa dieťa nachádza v opatere sociálnych služieb, tak bude mať menej bielej a sivej hmoty v porovnaní s rovesníkom, rastúcim v plnohodnotnej, usporiadanej rodine.
  Je tiež zaujímavé, že dieťa vyrastajúce v náhradnej rodine, má objem bielej hmoty (prenášajúcej signály v mozgu) normálny. Ale sivá hmota, do zostavy ktorej patria nervové bunky, ovládajúce prácu svalov, pamäť, emócie a reč, v poriadku nie je, a odlišuje sa menším objemom.
  Možno z tohto dôvodu deti, ktoré trávia príliš veľa času s cudzími ľuďmi, nezriedka trpia syndrómom ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou), ďalšími psychickými odchýlkami, nízkym IQ, a rozvoj ich rečových návykov je spomalený» (http://www.meddaily.ru/article/25jul2012/dpope4).

  Odpověď
 23. Ředitelka navrhla studentům, aby strávily každé letní úterý bez telefonů a další elektroniky, a zaplatí svým studentům 100 dolarů, když to dodrží.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201706135454618-Americti-studenti-penize-leto-gadgets/

  Odpověď
  • každé letní prázdniny (co tam dělá úterý? ) :))

   Odpověď
   • Luboss- asi myslela, každý utorok cez prazdniny :)
    -aspon 1 den v tyzdni bez mobilu
    a ak im slubila 100 dolarov..tak za cele prazdniny by sa nedoplatila :)

    Odpověď
 24. okrem toho, čo hovori psychológ ide aj o energetické pole počítača a tabletov…
  http://www.rozhlas.cz/dvojka/jejakaje/_zprava/pocitace-maji-devastujici-vliv-na-mozek-a-inteligenci-deti-varuje-neurolog–1732718

  Odpověď
  • 404 – Not Found

   Odpověď
   • http://www.rozhlas.cz/dvojka/jejakaje/_zprava/1732718

    Odpověď
    • Jaký názor máš na čtení e-knih?

     V současnosti nemám kapacitu na to, abych měl knih tolik jako Aksal, nehledě na to, že některé staré a zahraniční knihy je možné získat jen těžko a některé mi přijde zajímavé přečíst, ale netřeba doma fyzicky skladovat.

     Odpověď
 25. Další důkazy nezadržitelného pádu pobočky Babylónu popsal V. Klaus ml.:
  „…Systém zdravotního pojištění přestává být udržitelný. Už jen 4,3 miliónu lidí, kteří pracují, platí zdravotní péči šesti miliónům státních pojištěnců. Jejich počet pořád roste. …
  „-…lékař asi tak tři minuty léčil a 10 minut vyplňoval a ťukal do dost archaicky vypadajícího počítače všemožné záznamy. Moc mu to nešlo (počítači ani doktorovi). “
  https://www.novinky.cz/komentare/440492-komentar-u-doktora-s-dcerkou-vaclav-klaus-ml.html

  Odpověď
 26. Nová léčba těžkých popálenin. Brazilci kladou na zranění rybí kůži
  dnes | Kůže z okounovce nilského je podle brazilských vědců podobná složením lidské kůži. Ryba by mohla sloužit jako lék proti popáleninám 2. a 3. stupně.
  https://video.aktualne.cz/ze-sveta/nova-lecba-tezkych-popalenin-brazilci-kladou-na-zraneni-rybi/r~5d9ab26a4ac111e7886d002590604f2e/?utm_source=volnyHP&utm_medium=videobox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1&redirected=1497180170

  Odpověď
 27. Zdraví a duše:
  jen tak večer jsme klábosili o duši, jak ji v dávných časech zadržovali pomocí izolantů a ta pak rodově přešla na novorozeně…
  Běžně se vypouští a výběr je náhodný.
  Připomnělo mi to film Avatar, kde umírajícího duše přešla do jiného konkrétního těla.
  Tam ovšem zafungovala IT „kabeláž“ RODového stromu, kdežto my probírali techniku a matroš izolantů kmitů, stěn :))

  Odpověď
  • Dodatek: Vodníci to měli jednoduchý – stačil hrníček :))
   Ale to nás nenapadlo

   Odpověď
 28. Ráno jsem ostříhal stonky česneku, než půjde do květu. Cestou na kompost jsem do jednoho kousnul a zjistil, že chutná výtečně, skoro jako samotný česnek. Tak jsem je odložil s tím, že sice nevim co s nima budu dělat, ale že je škoda je vyhodit. Nakrájel jsem je pak na oběd do polívky a zbytek zmrazil. Velká dobrota. Soused říkal, že ty stonky se při pěstování ve velkym vyhazujou. On sám s ženou je také jedí.

  Jinak mi u potoka, a teď už i v potoce roste nějaký keř, ale neodvažuju se na něj šáhnout (zastřihnout ho), neb mám na paměti osud souseda Aksal :) Zdraví všem.

  Odpověď
  • Tyto stonky česneku s malými poupaty se používají v čínské kuchyni jako náhrada za bambusové stonky. Zkoušela jsem to a je to dobré, lepší než bambus z konzervy. Musí se ale ustřihnout brzo (maličké poupě), rychle tvrdnou.

   Odpověď
 29. Komáry odpuzuje hřebíček.
  Roztlučený hřebíček doma položíme na okenní parapet, nebo celý zapícháme do citronu a můžeme i pověsít na lustr.
  http://www.zdravi-nemoc.cz/citron-a-hrebicek-proti-komarum-prirodni-repelent

  Odpověď
 30. Zaplatila ČR za déšť, nebo ještě ne?
  Člověk už aby sledoval doslova všechno :))

  Odpověď
  • V pátek večer, při naprosto jasné obloze, jsem stanovil u svých známých, že co nevidět bude pršet. Samozřejmě koukali :)
   V sobotu ráno jsme museli před prudkým komerčním lijákem utíkat :))
   Pokud sledujete přírodu důkladně, můžete si všimnout a zavzpomínat na vysokou kupovitou oblačnost, jakou známe z dřívějších let, kdy klimatické zbraně nebyly použity v rámci sociální idiocie, kterou máme dnes, nebo tuto kupovitou oblačnost každý z nás máme na svých dávných fotkách (tyto fotky se už likvidují – nedojde k porovnání minulost-současnost u mládeže)
   Kupovitá oblačnost je nejlepší pro komerční zobchodování.
   Známý povídá: můj kámoš někdy už v roce 1958, když mělo přijít krupobití vystřeloval rakety do oblaků, aby neničilo úrodu.
   Dnes už máme kupovitou oblačnost pro jistotu jen výjimečně.
   A rudo-černé žhavé západy slunce připomínají spíš pohled apokalypsy.
   No máme co dělat :))

   Odpověď
 31. dasa: Tak jsem si dnes byl pro Zdraví z boží lékárny. :)
  Formát silnějšího časopisu mě celkem překvapil, vypadá jako učebnice pro 5. nebo 6. třídu, na druhou stranu to zatím tak mým znalostem odpovídá. :D
  I když jako dítě jsem mnoho zvířat a rostlin podle obrázku nebo naživo poznal. Ale nepoužívaná znalost ochabne.

  Odpověď
  • Putinovec 8.6.2017 o 19:53

   Moc pěkná kniha,začínal jsem s ní.Marie má cit pro utrpení ostatních.

   Odpověď
  • JS :) a vidiš, aj ja som ako dieta poznala viac bylín , ako dnes.
   to som ešte zo starou mamou do hory chodievala….
   Tak nech sa Ti príjemne spomína na to čo si poznal a aj navráti
   -možno si aj uvaríš potom svoj materiduškový či lipový čaj s medom :) v zime

   Odpověď
   • Neznal jsem jejich užití, jen jsem věděl, jak rozeznat i celkem podobné rostliny naší přírody, byl jsem párkrát se školou na přírodovědné poznávací soutěži a i když jsem se nedrtil na to, abych vyhrál – nebo i možná právě proto – mě to bavilo. :)

    Děkuji za přání a inspiraci.
    Buďte zdraví a přeji též příjemné vzpomínání. :)

    Odpověď
    • Nicméně, sbíral jsem některé rostliny do školy – sice sběr byl povinný, ale dnes je to vzpomínka k nezaplacení. Za výtěžek ze sběru nám nakoupili školní pomůcky i když už nevím, které to byly. Každý si mohl vybrat, jakou rostlinu bude sbírat, já jsem sbíral nejvíce asi pampelišky a bez černý, který nám rostl za domem.
     Na hluchavku, za kterou bylo tehdy 700kč na kilogram už jsem trpělivost neměl. :))

     Odpověď
     • JS- pripomenul si mi s tou hluchavkou :)
      u nás v paneláku bolo dost detí..a staršia od nás susedka (mohla mat 14-15) nás poprosila či by sme jej pomohli zbierat hluchavku-len biele kvietky..a my s radostou, sme každý po sačku papierovom nazbierali :)
      -občas stačí dobré slovo a úsmev :)

      Odpověď
      • Ano, my jsme také sbírali z hluchavky jen bílé květy.
       Kamarádi (bráchové), kteří měli velkou půdu, měli několik velkých sít do oken (proti hmyzu) na půdě rozložených a plné květů hluchavky, které tam sušili a nevím, jestli vůbec na jeden kilogram dosáhli.

       Souhlasím. :)
       A nejlepší je ten pocit, když člověk udělá třeba jen maličkou laskavost pro někoho, koho třeba ani nezná, ale druhému člověku to velmi pomůže.

       Odpověď
 32. O očkování .. i o návrhu Marina Kotleby zakázat očkování dětí na 19 minutě
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/duel-o-ockovani-nasili-na-detech-nebo-posledni-obranna-linie-pred-smrticimi-epidemiemi-32658?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

  Na videu krásná prezentace odborného „Učení 20-30″ povinné nauky pro západní civilizaci, jež neumí vysvětlit téměř nic.
  Hosté naprostí laici (novinářka a dobrovolnice), které se shodly v jednom, že doktoři vlastně nejsou ani doktoři, ale vykonavatelé úkonu napsaného v tabulce :)))

  Odpověď
  • Nedávno na ČT24 probíhal rozhovor s nějakou „odbornicí“ na téma povinné čipování Čechů – čip zdravotních pojišťoven bude povinný zřejmě další pokyn na likvidaci národa. Zdůrazňuji, že mluvili o povinném čipování obyvatelstva ČR v dohledné době…
   Pokud vím, testovací čipování proběhlo ve Švédsku a bylo dobrovolné, očipovat se dalo cca 100 lidí , u nás to má být povinné…uvažujeme kam se odstěhujeme nebo jak z toho ven. Sama ona odbornice nebyla schopna odpovědět na otázku zda budou čipy v lidském těle zdravotně nezávadné – prý to bude záviset na softvéru, který budou samozřejmě kupovat na vyspělém západě.

   Odpověď
   • Ať si ty jejich čipy nacpou za klobouk.

    Přece lidi nejsou tak blbí, aby si je nechali dát i pod kůži. Nebo snad ano??

    Odpověď
    • On / Off
     Jak se dříve říkalo: „Podepiš, ale pak se nediv“ :)
     Pjakin mluvil, že v Swiss made jich už vyrobilo miliardu a tak počítá, že občané tam budou prvními.
     No povinnost nastane:
     „…..nebudeš moci ani prodat ani koupit…“
     Pjakin dále zmiňuje že pro úspěšnou kontrolu software zvládne max miliardu lidí čipovaných nad tuto hranici je už problém
     Dále už došlo ke kopiím lidí hackery.
     Takže zase nástroj k manipulaci.
     NEBRAT :)))

     Odpověď
   • Putinovec 11.6.2017 o 12:32

    Beze mě,tohohle se účastnit nebudu.

    Odpověď
   • Zřejmě jsme byli vybráni, jako pokusní králici…

    Odpověď
    • Pochybují, že tohle jde nějakým zákonem nařídit.
     Odporuje to listině základních práv a svobod.
     Proto ve všech státech to zkouší jen na základě dobrovolnosti u zblbnutých kreténů.
     Pokud to nějaká pojišťovna nařídí, utopí se v žalobách.

     Odpověď
 33. Stresorem k omezení reprodukční schopnosti (plodnosti) je vytvoření stresového prostředí.
  Je známo, že invaze vojsk omezí reprodukci napadených.
  V tomto duchu jsou takovou armádou i naše média, která umí jen vyjmenovávat hrůzy, děsy a běsy a také stresový zábavní průmysl.

  Odpověď
 34. Nedávno tu byl článek o Viktoru Schaubergerovi, kde mimo jiné bylo psáno o tom, jak železné nástroje škodí půdě a prokazatelně stojí za horší úrodou.

  Máte někdo zkušenosti s nářadím z jiných kovů?

  Zahradu sice teď nemám, ale přijde mi to jako zajímavé téma.

  Odpověď
  • Oracle 911 7.6.2017 o 22:04

   Podľa jeho zistenia medené nástroje alebo nástroje pokryté meďou sú lepšie.

   Odpověď
   • Ano, spíš mě zajímalo, jestli někdo místní měděné nástroje zkusil při obdělávání své zahrady. :)

    Teď mi došlo, že jsem to už u jedněch známých viděl, ale brzy jsem zapomněl.
    Možnost zeptat se nemám.

    Odpověď
    • Brzy se chystám použít měděné nářadí u rodičů a dá-li bůh tak i sám letos na podzim:)

     Odpověď
    • popolvár 15.6.2017 o 20:02

     v Čechách je výrobca poľnohospodárskeho náradia zo zliatiny medi. Skús nájsť na internete…

     Odpověď
     • http://bronzovenaradi.albums.cz/

      Odpověď
      • Tak konštatovaniu, že bronzové náradie zvýši úrodu o tretinu môže uveriť len naivný mestský hlupák ……, strata humusu, zhutnenie….. blbosti. To naradie nevyzera zle a niekto ho chce samozrejme predať. Je tiež drahšie ako železné. A o tom to je.

       Odpověď
       • Nevíš o čem mluvíš, přečti si něco o V.Schaubergerovi.

        Odpověď
        • To naradie je 10x drahšie. Motyka bronzova za 70€, železná za 7€. Koľko percent zeme príde do styku s motykou? Tvrdiť, že použitie medeneho náradia prinesie o 30percent vyssiu urodu oproti železnému – všade by ma vysmiali, tomu predsa nemôžete veriť. Vyziva, zavlaha, nastielanie, okopavanie, spravne kombinovanie plodin, dodrziavanie agrotechnickych terminov, pouzite odrody to sú dôležitejšie faktory, ako material motyky. Zrejme museli byť zrealizované aj iné opatrenia, aby sa vynosy tak dvihli.
         Inak trochu som to v predošlom zexpresivnil, Hox reagoval vecne, ako obvykle, narozdiel od eM. Ja v tom tone nebudem pokračovať. Pre mňa agnihotra nie je argument, neverim tomu vobec. Holzer a Schauberger sú zaujímavejší. Ja som s mnou dosahovanymi urodami spokojný a nepotrebujem ich zvyšovať drahým medeným náradím. Som dost otvoreny aj novym veciam, ale toto je prehnané, nehovoriac o ekonomike takeho pocinu. Ak tu tomu všetci verite, asi sem nepatrim, majte sa dobre.

         Odpověď
         • Kamil, nejde o to že bych věřil (v měděné nářadí), jednoduše vím. Věříš že když se napiješ tekutiny, uhasíš žízeň? Nebo to přece jen víš?
          Co se týká předmětu, pak vzdělávat by se člověk měl pořád a napadáš to úplně zbytečně, stačí zagooglit (např. „měděné nářadí úroda“) a za pár vteřin máš veškeré zdroje ke studiu, které jsou třeba, namátkou:

          V letech 1951-1952 provedl Zemědělsko-technický výzkumný ústav v Linci kotrolní pokus s měděným pluhem. Zkouška se týkala pšenice, ovsa, zelí a cibule. Určité parcely byly zpracovány jen železným nářadím, jiné železným nářadím za přidání síranu měďnatého a třetí skupina parcel byla obdělána měděným nářadím. V některých pokusech byl síran měďnatý nahrazen čistou měděnou moučkou. I při těchto pokusech bylo zaznamenáno zřetelné zvýšení výnosů.

          Zpráva o těchto úspěších se šířila jako požár a sedláci z okolí Salcburku, kde se pokusy většinou konaly, nazývaly měděný pluh „zlatým pluhem“. Začalo se s jeho výrobou. Brzy se však ukázaly síly, které chtěly této konkurenci učinit přítrž.

          V roce 1948 podepsal Viktor Schauberger s jistou salcburskou firmou smlouvy na výrobu velkého počtu pluhů. Jednoho dne ho vyheldal poslanec zemského sněmu. Objevil se v elegantním automobilu a proběhl následující rozhovor: Poslanec: „obchází zvěst, že salcburská městská správa provedla úspěšné pokusy s vašimi pluhy, to by bylo velmi zajímavé. Na něco se vás ale musím zeptat: Jak velký bude můj podíl, když vás podpořím?“

          Schauberger: „Nerozumím, co tím myslíte. Jste přece poslancem zemského sněmu a nemáte s tím nic společného. Své odvody za pokus jsem zaplatil a všechno je v pořádku.“

          Poslanec: „Musím se vyjádřit jasněji. Je tomu totiž tak, že mám dohodu se závody na výrobu dusíku a když zemědělce přesvědčím, aby používali víc dusíku, dostanu provizi za každý pytel, který se tu prodá. Když te%d zemědělci přesedlají na měděný pluh, spotřeba dusíku výrazně poklesne a tak bych měl místo toho dostávat provizi z vašich pluhů, abych na tom nebyl škodný. Můžeme se jako staří přátelé dohodnout a udělat dobrý obchod, který nám oběma přinese prospěch.“

          Schauberger: „Chci vám říct jenom jedno: Jste pěkná svině. Mělo mi to být jasné hned, když jste jako člověk sloužící lidu přijel v takovém luxusním autě.“

          Po tomto intermezzu firma, která měla pluhy vyrábět, nečekaně zrušila smlouvu. Zástupci národohospodářství začali stejně jako sedláci varovat před použitím měděného pluhu. Ten by prý způsobil nadprodukci, která by měla za následek nižší ceny zemědělských produktů. Tím se zcela zastavila jak výroba, tak i použití těchto pluhů. V roce 1950 však Schauberger spolu s ing.Rosenbergerem dostal patent na metodu, která spočívala v obložení aktivních částí zemědělského nářadí mědí (rak.pat. č. 166 644).

          Odpověď
          • Oracle 911 17.6.2017 o 18:09

           Stáročia možno aj tisícročia čínsky farmári používali bronzové a drevené náradie.

           Odpověď
           • čtenář 18.6.2017 o 11:41

            No to nemusí být důkaz.. Prostě neměli železo.
            K odkazu výrobce – moc to nějak „voní“ ezoterikou.. Že ocel působí na magnetické pole ??? „To by se vůbec nemělo dotýkat půdy protože je magnetické a
            narušuje přirozené magnetické pole Země…. “ Je pravda, měd je diamagnetická. Ovšam jak ta ocel negativně působí na magnetismus půdy, to nechápu. Záleží, zda se oře ve směru siločár nebo proti nebo kolmo ?? A železo je přírodní prvek a je běžně i v půdě.
            Krájení zeleniny – Dochází nejen k narušení přirozeného magnetického pole plodin, ale i ke ztrátě značné části vitaminů a enzymů. .. Nevím, nejde tady spíše o chenickou reakci ocel – vitamín ?? než o magnetismus??
            A sříbrné a dřevěné lžíce – stříbro bylo znakem bohatství a měli ho jen zámožní lidé. Čili obyčejný prostý lid musel používat dřevěné, než přišel třeba hliník a pak plast. To jako důkaz neberu.
            Dále, tvarování oceli na lžíce je strašně náročné, třeba kovářsky, to musel přijít až lis, aby se daly hromadně vyrábět.
            Dále – vždyt i naší dědové a pradědové od vynálezu ruchadla, používali ocelové pluhy !! Takže už oni byli hloupí??
            Nevím, celé je to nějak podivné a jak píše kolega, jedině udělat objektivně pokus, zda záhonky vedle sebe a to by rozhodlo. Ale to nepodá vysvětlení PROČ !!
            Nebo, kdyby nějaký důvěryhodný senzibil opravdu potvrdil, že železo a půda (rostliny) se nemají z nějakého mi neznámého důvodu rády (vliv na jemnohmotné bytosti ??). Pak bych třeba uvěřil.. Ovšem neměl by to být prodejce, která má zájem na prodeji svého výrobku a dokáže ho vychválit do nebes..

            Odpověď
            • čtenář, odpovědi imho najdeš v knihách schaubergera a v knihách o něm, které jsou imho dostupné česky online.

            • Oracle 911 18.6.2017 o 12:24

             Ako to, že nemali železo?!
             Číňania používali bronzové náradie aj dlho po tom, čo sa naučili vyrábať železo vo veľkom. Oceľ je sama o sebe iná kategória ale aj to zvládli v podstate lepšie ako Japonci.
             A oceľové pluhy boli nutnosťou pre hlboké orby a to hlavne na amerických prériách (miestne domorodé rastlinstvo má mimoriadne tuhý koreňový systém).

          • čtenář 17.6.2017 o 23:16

           Spíše by mě zajímalo, ČÍM TO JE !! Ta měd tam dělá nějakou reakci nebo co ?? Pokud tam přidával i mědnaté přípravky, tak je možné, že půdě prostě jen chybí měd. Čili mohli používat železné nářadí, ale museli taky přídávat měd.
           Pokud to není hoax anebo působení nějakých „elfů či dobrých víl“, pak musí být nějaké vědecké vysvětlení??
           Odkaz na let starý článek není moc podnětný..

           Odpověď
           • čtenář 17.6.2017 o 23:22

            Doplním – měď CU je důležitý stopový prvek, čili možná nejde o zázrak, ale jen o dodání půdě to, co vyžaduje.

            http://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-pozname-zda-je-v-pude-dostatek-zivin-24748.html

            http://www.zahradni-hnojiva.cz/naroky-zeleniny-na-stopove-prvky/
            Na silně humóznich a rašeliništnich půdách nebo na promyvných písčitých půdách se často objevuje nedostatek mědi, který vyvolává žloutnutí listů a zasychání vegetač­nich vrcholů. K odstranění nedostatku se používá modrá skalice v dávce 15-25 g na 10 m2.

            Odpověď
            • Oracle 911 17.6.2017 o 23:26

             Daša dala dôkaz na bronzové náradie, tam je časť informácií.

          • Zhodou okolností je tu video so slovenským farmárom, ktorý hovorí, že traktory, pluhy atď. znehodnocujú pôdu.
           Video tu https://www.youtube.com/watch?v=c-W8MPILgsU

           Odpověď
          • 1. Netvrdím, že meď nemá pozitívne účinky. Dokonca môže zvýšiť úrodu, ale o 30 a viac percent? Tu sa tomu poriadne vysmievajú: https://www.zahrada.cz/forum/zahradni-jezirka/38507/?ridici_hodnota_akce=pripojit_reakci&id_tematu=65&id_zaznamu=461644&id_vlakna=38507&nazev_vlakna=obycejny-ryc-i-fiskars-vs-bronzovy-299553&nazev_tematu=zahradni-jezirka&nadpis_zaznamu=Oby%E8ejn%FD+r%FD%E8+(i+fiskars)+vs.+bronzov%FD&typ_prispevku=reakce
           2. Hox, ak to vieš, tak dufam, že to máš overené na vlastnych hriadkach. Ale takto: vedľa seba hriadky obrabane železom a medou, inak rovnake podmienky. A ak bude zvýšenie úrody medou viac ako 5 percent beriem to.
           3. O utlaceni pôdy traktormi sa nemusime baviť, je to jeden z faktorov lokalnych záplav, dokonca.
           4. Že sa bronz používal je známe, potom nastupuje železo. Ak vobec ešte môžem veriť aspoň časti nazvime to oficialnej histórie.
           5. Holzerove pratiky nepovažujem za blbosť, sú podnetné.
           6. Ak Holzer praktizuje ritual agnihotra, tak je to jeho vec, mne nateraz toto pre môj život nepripadá užitočné. Som v inej situácii.
           7. Stranka predajcu bronzového náradia nie je dôkaz. Dôkaz je to, čo uvadzam v bode 2. Čiastočný dôkaz je to, čo píše Vlabi.- chýba tam porovnanie.

           Odpověď
           • Oracle 911 18.6.2017 o 8:27

            Prvý cisár jednej z čínskych dynastií vydal nariadenie v ktorom reguloval obsah medi vo farmárskych náradiach. Dodávam v tom istom nariadení sa reguloval aj výroba ocele pre zbrane.

            Ďalej, čo ti bráni aby si urobil pokus sám?

            Agnihotra a Holzer, kde si to počul?

            Odpověď
            • Tento rok to nie je realne, už je neskoro, čo malo byť zasiate už rastie aj napriek železnému náradiu :-).
             Budúci rok to skúsim, ale treba viacerých, nech sa to potvrdi, alebo vyvráti.
             A s tým slnkom a zmenou jeho azimutu si to budem musieť zmerať asi tiež sam. Pripadam si tu ako neveriaci Tomáš. Tiež tie posledne diskusie o Napoleonovi a Alexandrovi I, o krestanstve zmenenom niekedy v 16. storočí, o zaplavenom Petrohrade, Tartarii. …….a x veciach, kde si prevazna väčšina ľudí poklepe na čelo. V poslednej dobe je toho veľa. Cesta do prace, praca a naspäť v zapchach 12-13hod. denne, mám viac ako dve malé deti, záhradu, starych a chorych rodicov. Casu na studium nie je vela. Zaujima ma pravda, hladam ju, ale potrebujem dôkazy.
             Stranky predajcu naradia x nasobne drahsieho dôkazom nie sú. Fotky z exkurzie u Holzera sú naopak podnetom na skumanie toho, ako to dosiahol.
             O permakulture viem už dost davno, o Holzerovi tiež, prevazne z webu. Mam znamych, čo používaju bezorebne pestovanie napr. zemiakov.
             Agnihotra, spytaj sa eM. Doteraz som to nesledoval.

            • Oracle 911 18.6.2017 o 9:26

             OK Kamil, uviedol si veci na pravú mieru. :)

         • Oracle 911 17.6.2017 o 18:02

          A Holzerove praktiky sú tiež odskúšané praxou a aj zdokumentované, takže ak si to nevyskúšal a napriek tomu ich zaraďuješ do kategórie „blbosť“, tak len dokazuješ svoju nevedomosť a neochotu.

          Odpověď
         • el-sabí 18.6.2017 o 1:05

          Kamil,
          jeden známy v práci mi už dávnejšie poradil ,ohľadom paradajok-rajčín urobiť jednu vec.
          Prepichnúť stonku rajčiny medeným drôtikom .samozrejme ,medený drát nemôže byť lakovaný .
          Som bol prekvapený,že dosť dlho jeho rastlinky rajčín mali krásne sýtozelené listy .

          Odpověď
          • čtenář 18.6.2017 o 11:15

           Zdravím, takže zde funguje opravdu měď jako PRVEK a ne jako dotyk s půdou !! Pokud by to mělo potvrzovat to obdělávání, tak by jste s tím drátkem musel vrtat v hlíně.. Ev. zkuste to i s drátek ocelovým-nerezovým !!, pro zajímavost. Zda ten bude naopka působit negativně (no ocel, co rezaví..). Potom by se nabízela možnost, že propíchnutí nějak působí na „život“ rostliny, třeba pohyb štáv ve stonku a vůbec nezávisí na materiálu..

           Odpověď
           • nene, jde o pohyb mědi půdou versus pohyb železa půdou. Přesný mechanismus je popsán v knihách schaubergera, jde o to, že zelezo nějak „zkratuje“ zem, je tam důležitá role negativního náboje pro vlhkost půdy a úrodu, částečky železa to znemožní. Při používání měděného pluhu se na zemině vytváří (nebo neničí) vrstvička mikropovlaku, která zabraňuje vysychání. Schauberger ještě zmiňoval důležitost orat brázdy podle směru slunce (jak přesně – teď z hlavy nevím) a orat v určitém čase, pro zdraví půdy a úrodu.
            Ps. je tam popsan případ jednoho sedláka podivína, který používal „staré metody“, okolí ho považovalo za blázna, ale lepší úrodu neměl zdaleka nikdo. Jedna z těch jeho metod spočívala v tom, že do kádě dal vodu, do ní nějaké množství půdy a míchal střídavě po směru a proti směru hodinových ručiček, a do toho zpíval do-re-mi… a zpět. Touto vodou pak pokropil pole. Osobně si myslím že to je jednoduše zapomenutá technologie a využívání dnes neznámých/zapomenutých principů a souvislostí, nic zázračného.

            Odpověď
            • Tak aby bol pokus platny, potreboval by som vediet viac o okrajovych podmienkach, ktoré špecifikoval Schauberger. Poprosim odkaz, link. Tiež to tak chápem, že zásadný rozdiel je v pohybe materiálu nástroja pôdou. Toto chcem overiť, času na prípravu pokusu do buduceho roka je dosť, tak nechcem nič opomenúť. Bežne striekam niektore zeleniny mednatymi pripravkami proti chorobám, tam popisovany účinok nenastáva, preto ak to má fungovať musí byť rozdiel v interakcii materiálu s pôdou.

            • > Poprosim odkaz, link.

             google…

            • čtenář 18.6.2017 o 19:21

             Víte, je hodně věcí, co třeba nechápu, ale prostě k některým věcem jsem nedůvěřivý..
             Třeba ten sedlák – a co když ten zpěv a točení vodou bylo jen „divadlo pro okolí“ pro neznalé a příčinou jeho lepší úrody bylo, že do té vody tajně dával třeba hnojivo nebo stopový prvek?? Ne všemu se dá věřit a odlišit skutečné události od pověr. Zato nemám problém uvěřit, že voda prohnaná přes magnety (živá voda..) má kladný vliv na rostliny.
             No nic, svět je plný záhad (a taky klamů a nepřesností) a ne všemu můžeme takto zpětně přijít na kloub..

            • > ten zpěv a točení vodou bylo jen „divadlo pro okolí“

             no nevím, bylo to v předminulém století.

         • Zajímavé že je Holzer zajímavější než agnihotra. Přitom agnihotru provozuje a předvádí.

          Odpověď
          • Oracle 911 18.6.2017 o 9:27

           Opýtam sa ťa to isté čo Kamila:
           Agnihotra a Holzer, kde si to počul?

           Odpověď
           • http://www.nwoo.org/2016/02/29/agnihotra-je-to-co-zeme-potrebuje/
            Toto sa vie od nepamati. Spomen si na Pochmelnicha o riadeni pocasia, ohen … emitor elektronov, medou sa napriklad dezinfikuju strechy od machu, osetruje vinic pred hubami a pod. V elektrolyte, ako zem, vyvolava rozne elektrochemicke a elektrolyticke reakcie, kde je zdrojom asi kladneho potencialu. Kde sa pouzivaju zelezne zemnice je zakazane pouzivat medene. Popol je hnojivom a zdrojom uhlika, z ktoreho su vystavane bunky rastlin. Podla mna je ezte dolezita kyslost pody, ktora sa pestovanim plodin zvysuje a asi meni elektrochemicke a osmoticke vlastnosti zeme. Preto sa pestovatelske podz vapnia, co sa dnes kvoli cene obchadza. U nas je sucasny deficit vapnaskoro styri tony na hektar a umelymi hnojivami je zem zasolena. Preco pocas vychodu a zapadu Slnka? Toto vedia vsetky zvierata najma vtaci. Pri briezdeni vsetky stebocu o zivot, pocas vychodu vsetky zmlknu asi na tri minuty. Vychod Slnka este nie je fyzickym vychodom, este je za obzorom, ale asi nejakym optickym javom ho uz vidime, a toto je ta chvila, ktoru vyuziva priroda na cerpanie bud energie alebo informacie. Cize Schaubergerove a Holzerove vyvody maju svoje opodstatnenie. Este dnesni starsi polnospodari hovoria, ze najlepsia uroda bolo po vyklcovani a vypaleni lesa. Prva sa sadila ikrica, potom zemiaky a dalej. Uz davnejsie pozorujem, ze americki farmari si zacali vyrabat drevene uhlie namiesto umelych hnojiv. Vraj z ekonomickych dovodov. Sam povrch pody vapnim a posypujem drevenym uhlim. Kapusta je zdrava, cista, velka. Tiez sa chystam na pokusy s medou, tohto roku mi nevyslo.

            Odpověď
            • Oracle 911 18.6.2017 o 11:55

             Takže ten oheň v agnihotre je v podstate elektro-chemicko-termálny článok regulovaný zvukovými vibráciami.
             Ďalej nie každé drevené uhlie je vhodné na to čo hovoríš t.j. len také drevené uhlie z ktorého boli vypudené prchavé zložky napr. decht a Američania tomu dali meno „biochar“ biouhlie.

            • Oracle 911 18.6.2017 o 12:05

             A ešte niečo, pri východu a západu Slnka sa mení štruktúra ionosféry t.j. zmienený elektro-chemicko-termálny článok pracuje v podstate v 2 režimoch počas východu resp. západu lebo raz tá medená elektróda má silný negatívny náboj voči ionosfére a druhý raz oveľa slabší náboj voči ionosfére. To v praxi znamená, že počas horenia oxidácia a redukcia prebieha v inom pomere.

            • Decht vypudis ochladenim. Mam udiaren s oddialenou pecou, decht vytecie zo sikmej rury od pece k udiarni. Ameriacania nalozia drevo suda, ktory zapalia a prevratia, decht stecie dolu. Jednoducha destilacia. Ohen nie je termoclanok, Pochmelnych hovoril o emitovani elektronov. On to riesil elektricky vysokym napatim bez zvukovych vibracii, hoci aj tie mozu mat svoju funkciu. Ako zahradkar to neviam posudit. Elektrochemicky clanok vznika pri obrabani pody medou, alebo dodanim medi inym sposobom. Moze sa jednat o dezinfekciu pody alebo upravu osmotickych tlakov do rastlin. Ulohu kravskeho trusu pri obrade vobec netusim, skor sa jedna o ritual. Beduini spaluju tavi trus kvoli nedostatku dreva. Ulohu zasad riesil Bolotov pouzitim masa. Urobil som pokus s mrtvym psom. Zakopal so ho pod slivku, uroda neurecna. Na poki pouzivam vapno, nemam pristup k tolkym psom. Hnijuce rastliny naopak okysluju prostredie, preto psi radi zhnitu burgynu ci ovocie a clovek kyslu kapustu. Hnijuce zbytky najma korenov pestovanyh ploch okysluju podla Bolotova podu, preto sa pouziva vapnenie na upravu ph.

            • Slnecne ziarenie obsahuje cele spektrum vln. Pre zivocichy je podla Bolotova dolezite beta ziarenie, kedy prebieha betasynteza, tak ako u rastlin fotosynteza. O co ide netusim, ale Davydenko spominal atomovy vybuch v Bielorusku v 1944 roku. V tej suvislosti hovoril o radioaktivnom dopovani nemeckych vojakov, ktori mali ovela vacsiu fyzicku silu a vydrz. Pravdepodobne pri vychode a zapade Slnka ide o podobny mechanizmus. Bolotov spomina, ze sa z oziarenia dostal sam.

            • Oracle 911 18.6.2017 o 23:41

             1. vec napísal som, že agnihotra je x-y-termálny t.j. x-y-teplý/horúci článok a nie termočlánok t.j. teplomer, to je dosť podstatný rozdiel hoci mal som napísať namiesto termálny pyro čo je oheň, ktorý v podstate viac vystihuje podstatu (hoci aj tak budem nepresný vo svojom vyjadrení, lebo som mal na mysli celú zostavu a nielen oheň). Dve súvisiace anglické videá:
             1) O biopoliach a o tom ako vibrácie v tomto poli sú indikátory zdravia: https://www.youtube.com/watch?v=QJz71Tb_8hQ
             2) Elektrochémia na kométach: https://www.youtube.com/watch?v=L_NPKeE_afc
             Tu treba spomenúť, že zem má jednu potenciálovú hladinu a ionosféra druhú, a že dym tvorí „drôt“ medzi nimi a pri východe a západe Slnka pomery potenciálov sa menia.
             Druhá vec je, že ak sa drevené uhlie nevypaľuje pri dostatočne vysokej teplote, tak naďalej bude obsahovať napr. aj decht ktoré ak je vyrobené z dreva má aj antibakteriálne účinky. Ale ak sa vypaľuje na dostatočne vysokej teplote, tak v podstate vzniká aktívne/živočíšne uhlie.
             Čo znamená, že decht sa vypudí ochladením LEN z dymu, lebo kondenzácia…

            • Vdaka za videa, vyzera to zaujimavo, cez zimu postudujem.

           • „Opýtam sa ťa to isté čo Kamila: Agnihotra a Holzer, kde si to počul?“

            Proč by ti měl eM na tuhle agresivně položenou otázku odpovídat? Podobný tón patří k výslechu, ne do mezilidských vztahů a veřejné diskuse.

            Odpověď
            • Ja som to zobral tak, že to nemyslí agresivne. V odpovedi 9:26 však cítim istú iróniu…….v osobnom rozhovore by som to identifikoval presne. Ak si myslím, ž e pálenie kravského trusu s ďalšími ingredienciami a odriekaním indických slov pri vychode slnka nemá nejaký valný význam, tak čo? Ale ako som spomenul. Mam klasické vzdelanie, precital som aj dosť historickych kníh. Ale nedavno diskutované veci z toho prudko vybočuju. Ako zdroj Hox pre tento „medeny problem“ odkazujes google. Lenže tam sa nedá vsetkemu veriť…..
             Čítal som o Napoleonovych bitkach, videl dokumenty, filmy a zrazu tu vidim, konstataciu že Napoleon a Alexander bojovali proti Tartarii…. Nasredin sa pytal, kto bojoval pri Borodine? Ja som sa pytal, kto bol porazeny pri rieke Lechu v roku 955. Ak na zaklade skoly, dostupnej literatúry a všeobecného presvedčenia okolia človek pokladá niečo za fakt nie je to ľahké zmeniť na základe nejakej informácie z internetu. A ako je na tom ten, čo sa nad tým, kto hľadá pravdu úškrňa?

            • To nebyla konstatace, bylo řečeno „vyplývá z toho, že …“, i když ta věc s Napoleonem a válce proti Tartarii, která skončila teprve v roce 1815 jak v Eurasii, tak v Africe a Americe, je pro mě jasná a všechno tomu nasvědčuje a tato verze vysvětluje spoustu podivností, na které člověk narazí s oficiální verzí. Ale nešlo mi o to zda agnihotra funguje nebo ne, šlo mi o nepřípustný tón.

            • Co se týká Borodina, nereagoval jsem na to, protože jednak to nemám tak detailně prozkoumané a druhak, jakmile se do toho člověk ponoří, musel by napsat knihu, aby pokryl všechny související otázky. Moskva tehdy patřila Tartarii a Alexandr I. spojil s Napoleonem síly pro její dobytí, aby se otevřela ceste dobytí Sibiře, takže podle všeho u Borodina byla rozhodující srážka, jen protivník byl trochu jiný. Jestli se mi to podaří, později napíšu příspěvek, aby nevznikl pocit „všechno bylo jinak a ničemu se nedá věřit“, to nebylo cílem a ten není na místě.

            • Oracle 911 18.6.2017 o 16:01

             Vyznelo to tak?!
             Tak sa ospravedlňujem ale pokiaľ viem, Holzer nepraktikuje Agnihotru a preto ma zaujalo, prečo tieto veci spája.

            • Tak s Orim sme už viackrát diskutovali korektne, preto som bral podton otázky z tej lepšej stranky, čo Ori aj potvrdil 16:01. Takže to je v poriadku.

       • a taky Sepp Holzer. a taky agnihotra.
        Trvdit že to tvrzení může tvrdit jen nainvní městský hlupák může jen nevzdělaný hlupák odkudkoliv.

        Odpověď
      • Chtěla jsem objednat bronzový rýč a motyčku na uvedené adrese http://bronzovenaradi.albums.cz/ a napsali mi, že kvůli EET ukončili činnost. Máte někdo ještě jiný kontakt na prodejce bronzového nářadí?

       Odpověď
       • Tak nic, když se googlí, tak se objeví více prodejců, např. http://www.ajan.cz/bronzove-naradi/

        Odpověď
     • Díky, mrknu na to. Jinak otec je zámečník a toto pro něj není problém. Musel jsem jenom nahodit správné informační pole. Takže plán je připraven. Realizace probíhá tak dám vědět, ale až na podzim…

      Odpověď
    • Jednu takú motyčku práve vyrábam zo zvyškového medeného plátu (hrúbka 8mm), uvidíme ako to dopadne.

     Odpověď
  • Zahradu obrabam cely život, ale takúto blbosť pocujem prvý krát.

   Odpověď
   • Lidé dělají spoustu věcí celý život a neuvědomí si, že dělají něco špatně nebo neefektivně.

    Odpověď
   • Kamil,
    klasické vzdelanie má mnoho ľudí.
    Aj mne v ZDŠ v čase socializmu na dejepise /hisTÓRiA / tvrdili,že VOSR 1917 previedli robotníci a roľníci.
    .pod vedením továrišča Lenina .
    Veríme stále tejto informácii?
    Ak si napîsal,ak človek niečo pokladá za fakt /Napoleon a Alexander proti moskovskej Tartárii /
    Pamätáš ,čo vravievali deti v 70ych rokoch ,ak kdesi ďaleko cestovali ,alebo sa zďaleka vrátili?
    Bol som až tam ,kdesi v TRAMTÁRII .

    Odpověď
    • A tak sa pýtame, čo nas to len učili? Vedeli sme, kam to krútili za sociku, vieme kam to točia teraz. Že zamlčia celú Tramtáriu teda Tartariu, to je fakt dosť značné sústo. Takýchto chuťoviek, pri ktorých si mnohí ťukajú na čelo viem vymenovať namatkovo aspoň 20. Práve preto o tom píšem, ze klasické vzdelanie, dáva odpoveď, o čom je väčšina ľudí presvedčená. Vrátane mňa a to s určitými korekciami, pretože viacero z tých cca 20 chuťoviek som už spracoval, niektoré spracovavam, niekde sa Owertonovo okienko len otvorilo. Tak ako ja si postupne bude klásť tieto otázky každý, kto sa chce s KSB seriozne zoznámiť. Preto vitam ďalší Hoxov prispevok na tému Tartaria a rok 1815.

     Odpověď
     • Ahoj Kamile,
      připojím se s jednou úvahou, která mě napadla při čtení tvého názoru:
      „…práve preto o tom píšem, ze klasické vzdelanie, dáva odpoveď..odpovedě…, o čom je väčšina ľudí presvedčená. Vrátane mňa a to s určitými korekciami….“
      a to tato:
      že současné západní vysokoškolství a další vyšší je jen provokačně imitační činnost, neslučitelná s životem a v rozporu s ním, tedy pokud se bude toto vědění dál uplatňovat, budeme na ně dávat děti a ty budou dál bloudit v mýlkách, bude docházet k dalším destrukcím a pokřivení společnosti.
      viz. „….zolotaja cep na dube tom…..
      viz. potřebujeme inů školu…
      Takže jak píše i JS, el-sabí,
      Ve škole nás učili….. no ale zde doplňuji: doposud učí dál :))
      Pokud tedy západní tituly a školy opět vychrlí titulované systémem provokačně imitační činnosti další a tito jsou stvrzenkou nasávání vědění škol v provokačně imitační činnosti jako celku, tak se jedná o ohlupní systém (i dnes vidíme VŠ cest. ruchu, VŠ realit, VŠ fyziky, VŠ chemie,…..)
      Nedávno vystupoval Klaus ml. ke školství a po 50 minutové kritice obveselil posluchače v 3 minutách tím, že učitelé jsou kreativní a poradí si s tím.
      Následně dostali posluchači možnost klást dotazy a tak do té doby s 9 % spotřebou mozkové energie, byli nuceni vyvinout úsilí až ke 30% a padaly otázky typu: „co udělá jako první, když se stane ministrem školství :))
      Současné studia jsou založena tak, že pokud neuděláte zkoušku můžete si předmět přesunout do dalšího ročníku a tak to lze opakovat třikrát. Takže na zkoušku k učiteli, který Vám to nedal, jdete celkem 9x :)) a to si pak rozmyslí se takto trápit.
      A škola ale neztrácí klienta, ze kterého má dotaci. Za mých studií nastoupilo do třídy 45 posluchačů a končilo z důvodu náročnosti jen 17. No to by dnes škola jedoucí v provokačně imitační činnosti zkrachovala.

      Odpověď
      • Já jen trochu zkoriguji to, co jsi napsal o tom, když někdo neudělá zkoušku – přesunout zkoušku do dalšího ročníku můžeš jen jednou. A často se stává, že školy vypíší málo termínů na zkoušky, takže když jednou neuděláš zkoušku, pak už na Tebe jiný termín nezbyde a musíš si to přesunout do dalšího ročníku. Mám doma 2 vysokoškoláky. :)

       Odpověď
       • Ahoj,
        mě to řekl učitel,který ty žáky od zkoušek vyhazuje, že si to můžou dvakrát přesunout do vyššího ročníku, takže je může vidět devětkrát a potvrdil, že konkrétní individua třikrát vyhodil, že se nic nenaučili a oni mu řekli do očí, že ví, že je stejně nemůže ze školy vyrazit :))

        Odpověď
      • Luboss, zaujímavé, že keď som končil VŠ, tak zo 450 nás ukončili 170. Presne ten istý pomer, ako píšeš. Ja viem, o tých dotáciách na študenta, o tých deformáciách.
       Na gympli sme brali históriu podrobnejšie ako na iných školách, zaujímala ma. Profesorka kládla dôraz na kauzalitu. Lenže o Tartárii ani slovo, stredovek bol temno, že by jeho ranná časť bola iná, ani zmienka, veď to, čo sa učí poznáme….
       Keď takto „pripravený a vzdelaný“ človek narazí na túto stránku, je to celkom slušný rachot v jeho mysli… :-)

       Odpověď
  • V průběhu let jsem si postupně pořídila celou základní řadu měděného nářadí a používám už jenom to. Za těch pár let se na našem suchém a studeném úhoru výrazně zlepšila kvalita půdy, ale v porovnání s mými začátky se zvýšily i výnosy. Např. 400 g plodů z jedné sazenice jahod v průměru při jednorázovém hnojení jen směsí dobytčích paznehtů a hnoje o něčem myslím vypovídá. :-)
   Krom toho je toto nářadí velice kvalitně a promyšleně navržené, takže i při vyšší váze se s ním tak nenadřu, jako dříve s běžným nářadím. O účinnosti vůbec nepochybuju.

   Odpověď
   • A máš kromě měděného nářadí i požehnání a podporu od místních elfů jako tato komunita ve Findhornu ?

    https://www.google.cz/search?q=findhorn+vegetables&tbm=isch&imgil=qs-NuwHkxNzjTM%253A%253Bnkp07pGkKnJQcM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.youtube.com%25252Fwatch%25253Fv%2525253DBOVBf0SWmyo&source=iu&pf=m&fir=qs-NuwHkxNzjTM%253A%252Cnkp07pGkKnJQcM%252C_&usg=__iBsS9AM4wS1bU4KEvoQRFDmPs90%3D&biw=1577&bih=1041&ved=0ahUKEwiG_fK51cXUAhWF7BQKHb37BpMQyjcIQg&ei=JopFWYbSCYXZU733m5gJ#imgrc=qs-NuwHkxNzjTM:

    Odpověď
    • :D

     Odpověď
    • Tak ty jsem tu ještě nepotkala, ale poohlédnu se. :-)

     Odpověď
    • Nasredin hele Elfovia sú dôležití, ale bez toho schválenia to na trh nepôjde

     http://universe-of-smash-bros-lawl.wikia.com/wiki/File:Chuck_Norris_Approved.jpg

     Buď zdravý a všetko najlepšie

     Odpověď
   • nemam zahradku ani pole, len malu loggiu a tak rozmyslam…
    zatial mi z toho vychadza, ze je dolezite, aby zem mala kontakt s medou, teda mohlo by stacit aj do kvetinacov dat do zeminy centove medene mince ?
    … za vyskusanie nic nedam, tak skusim a uvidim

    Odpověď
 35. Ze života.
  Genetický mutagenní pesticidně-herbicidní postřik + slovní „postřik“

  „Když ti vadí chemie, tak ses neměl stěhovat na venkov.“

  „Nevím, co vám všem na tý chemii pořád vadí. Podívej se na mě. Stříkám už 40 let a pořád ještě žiju.“

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3155-ceska-puda-mrtva-hmota-plna-jedu-take-sazite-do-zahonu-odpadky-nicitele-zdravi-a-krajiny-na-ocelovych-strojich-prezil-jsem-chemicky-utok-zemedelce-jak-se-naucit-frustracni-toleranci-nebezpecna-zona-venkov.htm

  Odpověď
  • otázka čo s tým z právneho hľadiska… vie s tým niekto pomôcť?

   Odpověď
   • U nás to musíme tiež riešiť asi právne – znečistenie spodných vôd na Žitnom ostrove z tej chemickej skládky Dimitrovky v Bratislave-Vrakuňa, kde to teraz prasklo a vraj to už presakuje do spodných vôd, pritom je Žitný ostrov zásobárňou vody, vraj z vodou z vlastných studní už nemáme ani záhradu polievať- tak ju polievame mestskou vodou – pitnou, čo je oveľa drahšie. Tá skládka je tam už od komunistov a doteraz ju iba pozorovali až praskla, to mi pripadá ako naschvál na všetko sú peniaze ale na zdraviu a životu prospešné veci pre človeka nie teda myslela som obyčajného človeka – davu . Elita si to zabezpečí ale dokedy?

    Odpověď
    • Ahoj Ravie,
     „….Tá skládka je tam už od komunistov….“
     a pěkně udržovaná a v pravý okamžik se dá spustit jako nástroj řízení a co takových nástrojů ještě existuje a doslova číhá …
     Jestli-že je vše řízené a nic se neděje samosebou, tak i tohle je systém řízení, jak vyřešit dvě i tři mouchy jednou ranou, donutit něco podepsat a zároveň donutit obyvatele kupovat korporátně upravenou „pitnou“ vodu, co chlapům prsa a ženám vous, t.j. vyhnat obyvatele od svých vlastních studní pitné vody.

     Odpověď
 36. NicNezNula 6.6.2017 o 18:00

  >JOX
  měl bych takový dotaz. Zkouším přejít na 3.bezmasý den ze 7. To není žádné hrdinství, pochopitelně. Mám ale problém, že mi jaksi rapidně ubývají síly na cvičení. Ty se v tom vyznáš nejlépe, můžeš mi prosím poradit?

  Odpověď
  • servátkový proteín 30 min. pred tréningom aj po tréningu. Musíš si upraviť stravu a hlavne mäso musíš niečím nahradiť. vajcia, proteín – a pomalé cukry nechaj na hodnotách ako si mal. Rátaj, že pôjdeš dole zo svalovou hmotou určitú dobu.

   Odpověď
   • so

    Odpověď
    • NicNezNula 6.6.2017 o 18:31

     Děkuji. Přijde mě to trochu divoké. Možná to zkusím. Já nemám trénink jako takový souvisle 2h, mávám si jaksi činkama v práci, pokud není nikdo v dosahu – průběžně. Je to takové amatérské, ale mě to víceméně zatím stačí.

     Odpověď
     • to nevadí, len musíš mäso vymeniť za iný druh bielkoviny, keď vymeníš za cukry začneš tlstnúť- jedine pridať aeróbnu činnosť ( cca min.30 minút )

      Odpověď
      • NicNezNula 6.6.2017 o 18:43

       Díky.

       Odpověď
      • preto to chce ten jedalnicek, co vsetko si papal:

       bielkoviny prr cegetarianov:
       - vajcia (3-4 denne v pohode)
       - tvaroh (dva recepty1) tvaroh 250g, 125g kysleho mlieka, lyzica medu a mas bozsku ambroziu 2) 250g tvarohu, birly jogurt, 100g syra, dve velke mrkvy vsetko postruhat, pridat sol a roztlaceny cesnak a jest do prasknutia)
       - syry tvrdé
       - maslo ghee
       - strukoviny vo vsetkych formach a na vsetky sposoby. mnam mnam
       a k tomu zeleninu ako:
       - brokolica
       - kel
       - kapusta
       - salát
       - rajciny
       - paprika
       a s tymito kombinaciami dáš 1.2 – 1.5 g/kg bielkovin lepsie vyuzitelnych ako tie z mäsa bez problemov

       Odpověď
       • Než jsem přestal jíst kompletně všechny zvířecí produkty, tak jsem taky chvíli nejedl maso, ale jedl jsem tvrdé sýry. Teď se ještě zbavit cukru.

        Sýry a mléčné produkty bych bral jako přestupní stanici.
        Sice Něumyvakin píše o rozpouštění sody v mléce (nezkoušel jsem), ale tak trochu mám pocit, že je to přiblížení se lidem, kteří nechtějí nebo z nějakého důvodu nemohou přejít na čistě rostlinnou stravu.

        Odpověď
       • Díky za rady.

        Zkoušel jsem taky postupně omezit přísun masa, no následky byly tak tvrdé, že se k tomu ještě nějakou dobu neodvážím (drastický pokles fyzické výkonnosti, který se ani po týdnech nezlepšil a stím související depka psychiky, vyšší neurotičnost/labilita -> ztráta celkového psychického klidu…).

        Je možné aby si psychika vytvořila určitou formu „závislosti“ na mase?

        V rodině i u předků bylo maso společně s mléčnými produkty vždy dominantní potravinou, v drtivé většině z vlastní produkce (mimo ryby). Jídelníček byl v mnoha ohledech hodně podobný Kwasniewskiho dietě no a teď, když si moje zaměstnání občas vyžádá vyvinutí mimořádného psychického a fyzického úsilí je pro mne čístá vegetariánská strava (natož veganská) minimálně v té podobě jak jsem to zkoušel neživotaschopná.

        Krev B+(-).

        Odpověď
        • B-čko je mäsový (bielkovinový) typ. Ako môj manžel, tiež by nemohol byť bez mäsa.

         Odpověď
        • ADM v mojej rodine posledné dve generácie boli chované takto:
         Pondelok – zajac
         Utorok – zajac
         Streda – holuby
         Štvrtok – sliepka
         Piatok – polievka na kyslo a buchty
         Sobota – holub alebo zajac
         Nedeľa – hovädzie na polievku a k tomu chlieb alebo červené zemiaky

         Odpověď
         • Kliatbu tohto by som lámal postupne. Skús vysadiť najskôr ob deň, ale samozrejme s prísunom bielkovín inak a ten ob deň natlačiť zeleninu aj keď nebude toľko chutiť. A potom po pól roku dať o deň viac a uvidíš, že sila sa Ti len zvýši, kvôli odkysleniu.
          Ísť skokovo na to sa dá, ale telo aj duch budú trpieť.

          Odpověď
        • Ugolev píše, že dlouhodobý „masožravec“ má ve střevech takovou mikroflóru, která není schopná z živé stravy vytahovat živiny, a naopak, proto když vegetarián najednou přesedlá na maso nebo maso-tarián na živou stravu, oba dva mají zaděláno na zdravotní potíže, defakto způsobené nedostatkem živin. Správnou mikroflóru je třeba pěstovat postupně, u celoživotních maso-tariánů až 2 roky, tím způsobem, že se začne se zvyšováním podílů syrové stravy (např. slunečnicové semínka, naklíčené produkty, ovoce, zelenina) z počátečních třeba 10-20 procent, na koncových ideálně 100 procent, během dvou let. Jefimov si tímto způsobem v 60 letech vyléčil cukrovku, vysoký tlak, problémy s orgány, nadváhu, a ve svých 70 vypadá podstatně lépe než v 50.
         Defakto jde o to, že dnešní komplet stravování je z hlediska organizmu havarijní režim (vařená strava, maso), a standarní režim je ten, že člověk jí syrovou stravu kterou krmí mikroflóru ve střevě, a ta produkuje veškeré živiny a látky, které člověk právě potřebuje (biotransmutace prvků), a člověk se nemusí starat jestli má dostatek všech prvků, protože ty vznikají až v těle.

         Odpověď
         • viz http://leva-net.webnode.cz/tags/Ugolev/

          Odpověď
          • Díky všem.

           Ty články mám všechny přečtené, ale abych trochu ještě osvětlil situaci.

           Moje denní strava je zhruba přibližně taková:

           Snídaně: ovesné vločky, bílý jogurt, med a skořice (sacharidy pro start) nebo míchaná vejce se zeleninou (6-8) – jídlo v závislosti na tom, zda bude těžší cvičení
           Oběd: jasmínová rýže (300g) a k tomu 400-500g masa (kuřecí, hovězí, vepřové…) se spoustou zeleniny (ředkev, rajče, okurkový salát…)

           Svačina: tady je to velmi operativní (od banánů s tvarohem po další vejce, rajčata na kousky s balkánem…), podstatný je proteinový nápoj

           Večere: nějaká příloha (lehce opečené brambory, znovu rýže…) a k tomu tak 300g+ masa se zeleninou.

           Někdy večeře no.2: obvykle něco mléčného (kvůli kasseinu), trocha podzemnice olejné (nesolené) a podobné zobání nebo třeba ryby.

           Mikrovlnou troubu zásadně nepoužívám, v drtivé většině upravuji maso v troubě. Když jsem v Brně, piji defaktou pouze balenou vodu (dojčenský Rajec), protože to, co teče ve větších městech z kohoutku, bych v „domovině“ ani na zahradě nemohl vylít. Během dne zvládnu 1l mléka.

           Tělo je defakto spokojené – tedy v tom smyslu, že pokud mu dodám toto všechno, funguje všechno naprosto perfektně a to včetně vylučování bez zbytečných postranních efektů (totální absence různých „úlev“, žádné pachové stopy, je dostatek energie na všechno, naprostá psychická pohoda, velice rychlá regenerace).

           ***

           To, co jsem já udělal bylo, že jsem omezil večerní porci masa na polovinu (nebo možná i třetinu, zkrátka aby byla na více dní) a místo toho jsem začal doplňovat bílkoviny alternativněji – z nemasitých zdrojů, takže se večere jakoby skládala ze dvou jídel. Po pár dnech jsem musel přestat. Hodně teď přemýšlím nad tím, zda by bylo možné nahradit jedno „standartně masité“ jídlo za rybu.

           Odpověď
           • Snídaně: ovesné vločky, bílý jogurt, med a skořice (sacharidy pro start) nebo míchaná vejce se zeleninou (6-8) – jídlo v závislosti na tom, zda bude těžší cvičení
            Ovsené vločky, iba keď máš záruku, že nie sú plné plesní. Miesto bieleho jogurtu, pridať do vločiek iba ovocie alebo zeleninu. Akýmkoľvek cukrom v tejto kombinácii (aj medom) šetriť).

            Oběd: jasmínová rýže (300g) a k tomu 400-500g masa (kuřecí, hovězí, vepřové…) se spoustou zeleniny (ředkev, rajče, okurkový salát…) Bez tej ryže. A 400 -500 g mäsa je veľmi veľa. Stačí tak max. 160-200 gramov mäsa, aj keď športuješ. Z toho by malo telo (pokiaľ dobre funguje pečeň a žlčník) získať tých 70-90 g bielkovín pre priemerného muža. (priemerného vzrastom sa myslí :-o)).
            Svačina: tady je to velmi operativní (od banánů s tvarohem po další vejce, rajčata na kousky s balkánem…), podstatný je proteinový nápoj (Tvaroh s banánom je bašta, skús ale nahradiť banán v tvarohu napr. pomletým konopným, chia alebo ľanovým semienkom, max. Tak za lyžicu. Bielkovina s bielkovinou sa môže.
            Večere: nějaká příloha (lehce opečené brambory, znovu rýže…) a k tomu tak 300g+ masa se zeleninou. (Bielkoviny + sacharidy nikdy nie. Teda jesť iba, ryža, zemiaky + zelenina alebo mäso + zelenina.
            Někdy večeře no.2: obvykle něco mléčného (kvůli kasseinu), trocha podzemnice olejné (nesolené) a podobné zobání nebo třeba ryby. ( Ak mliečne, tak iba doma vyrobený kefír (z kefírových zŕn ) alebo bio jogurt nekombinovať s ničím. )
            Během dne zvládnu 1l mléka. Mliečna bielkovina z kravského mlieka nie je prospešná, pretože má veľkú molekulu, ktorú ľudské telo ťažko zvláda a na jej strávenie musí vynaložiť dosť veľkú energiu. Lešie je kozie mlieko.
            ***
            Hodně teď přemýšlím nad tím, zda by bylo možné nahradit jedno „standartně masité“ jídlo za rybu. (Tak isto, ako inú bielkovinu aj rybu jesť iba zo zeleninou.)

            Odpověď
            • Princip dělené stravy je mi znám a zkoušel jsem. Problém je v tom, že se po takovém stravování rychle objeví hlad.

           • odporučuji stránku – modernypračlovek.sk – přečíst a přihlásit se;m.j. doporučuje vynechat snídani a začít jíst až v 10 hod…má to něco do sebe

            Odpověď
          • K odkazom, ktoré tu už boli spomenuté v súvislosti so živou stravou treba pre ovládajúcich RJ pridať odkaz na Marvu Ogaňjan – naturopatku, ktorá metódou adekvátneho stravovania, spojenej s očistou organizmu lieči ľudí už 25 rokov, a to z tých najťažších chorôb. http://almedeko.ru/
           Zistila som, že v ČJ je dostupné toto: http://metelice.info/1769/proste-leceni-nemoci/
           Inak jej knihy je možné stiahnuť na internete, no v RJ.

           Odpověď
           • Tu je v krátkosti vysvetlený účinok potravy na človeka – tej s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín, a naopak – rastlinnej. V RJ. https://www.youtube.com/watch?v=8HItlQRdd6k

            Odpověď
  • http://www.radostnezpravy.cz/i-vegansky-kulturista-muze-mit-obrovske-mnozstvi-sily/

   Odpověď
   • NicNezNula 6.6.2017 o 19:05

    Ano, to jsem tušil… že přijde …Ovšem to aby člověk měl na plný úvazek nějakou svačinářku.

    Odpověď
    • Poslední dobou možností přibývá jako hub po dešti.
     Můžeš zvýšit poptávku a tím i nabídku. :)

     Odpověď
     • NicNezNula 6.6.2017 o 20:55

      Asi ve firmě zkusíme nějakého dodavatele na klíč. Tak 3 dny v týdnu by asi stačilo. Ani s tím zdravím se to nesmí přehánět.

      Odpověď
      • NicNezNula- joj Ty si teda varis.
       -daj si aj niečo hutne aby si sa nasytil. Prívarky su tiež dobre
       –česky-hrachova kaše, čočka nakyselo atd
       .máš rád guláš uvar si fazulovy-fazulu tmavu z konzervy na cibulku..postupuj a dochut ako pri gulaši..a máš to aj rychlejšie než z masa…
       - či len brambory v šlupce s tvarohem..ale niečo syte a nielen chleba a syr
       -a mas o 3 x tyzdne..u teba..klobuk dolu
       - u nas to už maju 2x a ked sa mi podari tak 1x…ale ked nieje manzel doma,ze je na sluzobnej..tak s dievcatmi sme bez masa-aj ked uz len „kruti“ kureci, obcas ryby..
       -moj manzel sa vrati zo sluzobnej cesty a povie, jdu hubnout (on chce jest rovnako a schudnut)-a ted-babo rad, co mam varit :D
       vtedy mam volnu ruku :) čo je dobre

       Odpověď
       • NicNezNula 18.6.2017 o 15:50

        Vyřadil jsem téměř uzeniny a rohlíky a musím konstatovat, že se cítím nějak volněji. Čočku, fazole, to všechno dělám… ale spíš o víkendu, když je čas. Mám spíš problém, že v týdnu potřebuji rychle něco připravit a né se s tím moc…. patlat. Teď jsou alespoň dostupná rajčata a papriky, ale každý druhý den se to také nedá.
        Pana manžela zdravím a přeji mu též úspěšné zhubnutí (ne zchudnutí) :)

        Odpověď
  • napis co vsetko si jedol NicNezNula. Mozno len robis zakladnu chybu v mixe zivin a samozrejme telo ak bolo zvyknute na A, kym sa prepne na B nebude to bezbolestne. No stoji to za to, drzim vsetky prsty a ak budeme vediet s manzelkou, pomozeme. Bud zdravy a vsetko najlepsie. Blaho zelam

   Odpověď
   • NicNezNula 6.6.2017 o 23:08

    - sýr mozarella
    - sýr ementál plátky
    - hermelín s kari (dovolil jsem si udělat v mikrovlnce) s instantí br. kaší
    - 2 kg rajčat (za 2 dny)
    - žervé
    - rohlíky sýrové 4 ks (2 dny)
    - chléb (8 ks 3 dny)
    - nějaká buchta od kolegy (nejmíň 300 gr)
    - celozrný pahýl (neznám komerční název)

    Odpověď
    • Vdaka za jedalnicek

     Skusim navrh,

     Rano skus po minimalne pol litri vody (takej 40 stupnovej tepluckej) skusit taketo:
     tri redkovky, jedna paprika, dve rajciny a k tomu kus syra
     nasledovne si kludne daj ten rohlik,
     alternativa by bola ta zelenina a tri vajcia na tvrdo a kus syra, preco nie
     desiata, ovocie do sytosti od vymyslu sveta
     na obed prosim ziadne mikrovlnkove jedla. ak ste v rodine zvyknuty na polievky, ,tak sa napi teplej vody pred obedom, potom polievka, hlavne jedlo, vypytaj si uz automaticky salat
     olovrant s kolegom riesime za hrst kesu orieskov (pozor su velmi navykove :) ) jednu mrkvu na surovo, alebo kus brokolice. by si sa cudoval ake je to dobre

     vecera kludne syr v mensom, alebo ten tvaroh co som pisal hore, alebo si rano namoc fazulu, sosovicu alebo inu strukovinu a urob si kasu

     a takto sa pomaly naucit kombinovat… Inak pozor na to kolko toho jes. To co si napisal mi pripada ako velmi malo na chlapa, aj ked neviem aky si velky a mlady. NO podla mna mas trocha zaskrteny metabolizmus. Ono sa to da zmerat na kazdom rozumnejsom bioimpedancnom pristroji a na to si nastavis, kolko minimalne musis zjest, aby Ti nepadala svalovina, ako hore jedna s kočiek spravne podotkla.

     Bud zdravy a vsetko najlepsie. Blaho zelam a vela zDARu v novom tele bez kyslosti z mäsa

     Odpověď
     • NicNezNula 7.6.2017 o 1:23

      Děkuji za tolik informací. Máš s tím hodně práce. Nechci už zdržovat.

      Odpověď
     • To bioimpendanční vyšetření je celkem zajímavé, už jsem to viděl v jednom videu na youtube, ale nějak mi to sešlo z mysli.

      Jaké znalosti jsou potřeba, aby člověk byl schopen samostatně vyhodnotit a patřičně využít výsledek z takového vyšetření?

      Odpověď
      • čítanie textu ak chceš vyhodnotiť podľa stroja a ca 1000 hodin štúdia ak chceš urobiť správne rozhodnutia z hľadiska dobrého funkčného vysledku.
       Učit sa, uciť sa, učiť sa aspoň 2,3 hrubé knihy anatómie a pár odbornych výživy

       Odpověď
       • Jaké knihy ohledně výživy bys doporučil ke studiu kromě Něumyvakina?
        Mohou být i v angličtině nebo ruštině i když v ruštině je zatím spíše zařadím do pořadníku. (Vím, že Něumyvakin vydal více knih – ty v ruštině počítám také.)

        1000 hodin je podle mne cena vcelku malá, vzhledem k tomu, co člověk může získat a předávat dál. :)

        Odpověď
        • 1000 strán https://m.martinus.sk/detail/113887/
         ing. Kerestéš
         oplatí sa začať. No treba aj anatómiu, vsetko nájdeš v knižniciach a obchodoch ako vysokoškolské ucebnice

         Odpověď
         • Děkuji, až půjdu někdy do knihkupectví, kde tuto knihu mají, podívám se na ní.

          V elektronické podobě mám už na toto téma (anatomie například) ledacos, co jsem shledal jako zajímavý studijní materiál, ale ano, vážně se vyplatí už začít, to je výstižný pokyn a není co k tomu dodat.

          Odpověď
          • v martinuse tu knihu uz nemaju, ale tu su bohate vynatky z tej knihy, priamo na vydavatelskom webe CadPressu
           http://www.cadpress.sk/kerestes.htm

           Odpověď
         • ing. Kerestéš
          Po dvadsiatich piatich rokoch ekonomických
          experimentov, napriek členstvu v EÚ, nastal na
          Slovensku katastrofálny zostup, rozklad
          poľnohospodárstva, potravinárstva a prepad
          Slovenska v potravinovej bezpečnosti na úroveň
          rozvojových krajín! Do roku 1989 malo Slovensko
          svoju potravinovú bezpečnosť na úrovni až 80%…..nerovný zápas
          s očividne nepriaznivo naklonenou štátnou
          vrchnosťou, poplatnými lobistickými
          záujmami, nadnárodnými záujmami ohľadom
          bryndze.
          Pričom: „ Bryndza je mikrobiálny
          fenomén Slovenska, je jedinečná, neopakovateľná,
          írečitá, širokodiverzifikovaný genofond, ktorý dnes
          zužitkovávame v rozsahu 5 generácií našich
          predkov“. J. Keresteš

          Odpověď
  • U nás doma išla výluka mäsa pozvoľna a takpovediac nebadane. Skrátka sme začali jesť viac strukovín a varili si jednoduché jedlá z prvopotravín (varený zemiak v supe, pečený zeler, zeleninové šaláty atď), teda nekomplikované jedlá. A raz sme tak sedeli v kuchyni, dívali sa na seba a naraz nám doplo, že sme mesiac nemali žiadne mäso ;-)

   K tomu musím doplniť aj to, že si pečieme vlastný dlho kysnutý kvasový chlieb (podstatná časť našej obživy) a spracované potraviny nejeme už riadne dlho. Pridali sme surovej zeleniny a denne máme rôzne namáčané orechoviny a semená (ľan, kešu, vlašský orech, mandle, slnečnica). Úmerne s prechodom na rastlinnú stravu sa vytratil aj alkohol (vegoša zloží už pohárik vína) a zredukovala sa tiež káva (u mňa iba 1-2x do týždňa, vždy len okolo 10:00 a pre potešenie z chute, nie kvôli kofeínu).

   Odpověď
 37. strašný film o genetických mutaciach detí, ktoré vyvolava alkohol…toto by mal vidieť každý pubertiak a adolescent.
  https://youtu.be/GCX9DC4mOZQ

  Odpověď
  • Na ty postižené děti je značně smutný pohled…

   Když ale někdo, kdo tyto informace dostane a řekne, že si to uvědomuje, pít ale stejně bude a děti do budoucna chce, tak to už je na pár facek.

   Odpověď
  • Různé cesty Prof pharma lobbingu:
   https://cz.sputniknews.com/videoklub/201703285006058-Jemen-novorozenecke-deformace-leta-valka-lekari/

   Odpověď
 38. Tekuté hnojivo
  http://tojenapad.dobrenoviny.sk/zahradkar-prezradil-preco-nikdy-nelikviduje-vypletu-burinu-na-toto-prisiel-uplnou-nahodou-2x-vacsiu-urodu/
  Potrebujeme s sud s objemom asi 25-50 litrov. Do suda navrstvíme burinu, trávu a všetok zelený odpad zo záhrady. Burinu môžete pridať aj s koreňmi, Niels dokonca pridáva aj bodliaky, ktoré považuje za jedno z najcennejších hnojív. Okrem buriny a trávy môže tento odpad aj rastliny, ktoré nie sú burinou v pravom zmysle slova, ale aj cenné bylinky (kostihoj, harmenček, prasličku – teda všetko, čo sa na záhrade nachádza). Množstvo zeleného odpadu by malo siahať asi do ¾ barelu.
  Do barelu doplníme vodu až po okraj, zavrieme a necháme 3-4 týždne stáť. Raz za týždeň sud otvoríme a premiešame obsah. Pripravená zmes vyzerá ako mokrá rašelina alebo dobre vyzretý kompost, má charakteristickú tmavú až čiernu farbu. Hoci táto zmes pôsobí nevábne, obsahuje hotový poklad – zásobáreň živín ako fosfor, draslík, vápnik, magnézioum a dusík. Máte tak fantastické tekuté hnojivo.

  Odpověď
  • Četla jsi ten článek o Viktoru Schaubergerovi, co sem nedávno někdo dával? (Samozřejmě, tento dotaz je na všechny.)

   Tam byla také část o tom, jak nějaký sedlák míchal specifickým způsobem vodu v sudu a zpíval a velmi to všemu, co pěstoval, prospělo.

   Na uložtu jsou i Schaubergerovy knihy a další materiály.

   Odpověď
 39. Tak teraz neviem, či je to pozitívne v zmysle ochrany zdravia, alebo negatívne v zmysle ukázať ako je v tom Švédsku super?

  http://www.biosferaklub.info/svedsko-zakazuje-povinne-ockovanie-aj-z-dovodu-vaznych-zdravotnych-problemov-deti-po-ockovani/

  Odpověď
  • Toto je VZOR!!§§§§§§
   „……povinné očkovanie porušuje ústavné práva občanov na vlastnú medicínsku starostlivosť..“
   Přesně tohle tvrdím a sice:
   „Povinné očkování rodičům neumožňuje své dítě ochránit od nemocí uvedených v očkovacím protokole, který je nedílnou součástí vakcíny“

   Odpověď
 40. Celkom dobrý nápad ako bojovať proti drogám.

  http://www.biosferaklub.info/preco-mladi-na-islande-nepiju-alkohol-nefajcia-a-nedroguju-island-dokazal-nemozne/

  Odpověď
 41. Ve městech se seká a udržuje trávník.
  Po přejezdu městské supersekačky, se vysoký zelený trávník promění v suchou tundru, která je vyprahlá, jakoby jste to polili hektolitrem travexu. Země suchá na kost a až prudce zaprší, z důvodu zobchodování další nabídky, která se vládou nedá odmítnout, sjede tato voda do kanálu, pač přes vyprahlou půdu a necitlivě zlikvidovaný trávník, se nestačí vsáknout.
  Takže je co napravovat, na všech frontách.

  Odpověď
  • Ano, to je pravda, tak to funguje asi v mnoha městech….posekaný trávník téměř uschne.

   Co s ním ale konkrétně dělají?

   Odpověď
   • Místo trávníků stačí použít půdo pokryvné rostliny, které není potřeba ani sekat a dobře drží vodu. Teď jsem natrefila na článek o porostlých domech, takže musím říct, že jsem in… :) Můj dům je celý porostlý břečťanem, vínem a trubačem… Minule k nám přišel chlápek s poštovní zásilkou a nemohl se vynadívat, prý je to unikát… :) Nechci, aby to vypadalo jako chlubení, ale možná se najdou následovníci…
    https://www.novinky.cz/domaci/439490-horka-pritvrdi-ulevi-obrostle-domy.html

    Odpověď
    • Vypadá to zajímavě. :)

     Ale není břečťan ve vztahu ke stromům tak trochu parazit?

     Odpověď
     • Já mám porostlý dům, samozřejmě, když si jako oporu najde strom, tak se na něj uchytí a vegetuje… Také ho musím každý rok trochu zastřihnout a umravnit v růstu, aby nedělal větve a neopadalo listí z neosvětlených větviček… Koupila jsem si na listí speciální vysavač a staré spadané listí vysávám. Zdi se nepřehřívají a v zimě zase naopak izolují…Zároveň v něm mají hnízda ptáci a včely se krmí na jeho květech… Je to romantika. Jako malá holka jsem milovala knihu „Anna ze zeleného domu“. Tenkrát jsem si řekla, že jednou budu mít také takový dům a můj sen se mi vyplnil…

      Odpověď
      • Až jsem se zasnil. Opravdu.

       No, zatím můj vlastní dům není na pořadu dne. :)

       Ale je fakt, že pokud by porost symbioticky ladil s domem, určitě by se mi to velmi líbilo.

       Odpověď
    • Velesovič 1.6.2017 o 22:33

     Dům obrostlý břečťanem vypadá hezky, pokud rostlina žije. To je asi tak jedinné pozitivum. Z pohledu stavebníka, řemeslníka, majitele už to taková sláva není. Rostlina má tisíce malých kořínků na šlahounech a ty doslova vrostou do fasády (ne zas tak hluboko), do dřeva, podbití, pergol atd. Pokud se po létech chce – musí rostlina odstranit, zůstávají všude uschlé kořínky, které ne nadlidské odstranit, pokud se povrchy chtějí nějak renovovat. Další věc je ta, že rostlina stíní, slunce nemůže vysušovat a desinfikovat povrchy domu a je zaděláno na plísně a tvorbu dalších organismů, hub, řas atd. Vše dále narušuje povrchy domu.

     Odpověď
     • No nevím, ale u mě je to naopak. Před těmi 25 lety, kdy jsem ten břečťan sázela, jsem měla problém se vzlínající vlhkostí a od té doby je dům hezky suchý. Proč bych měla opravovat (břizolit) a renovovat fasádu, když je schovaná pod břečťanem a nic ji není? Je ale pravda, že to chce rostlinu „umravňovat“ v růstu. Takže žádné plísně, houby řasy atd… Naopak fasáda je chráněna před vlivy počasí…

      Odpověď
      • Velesovič 3.6.2017 o 12:33

       Jen jsem se vyjádřil z pohledu mých zkušeností, aniž bych znal tvůj dům. Je spousta domů, které mají rúzné fasády a jiné materiály na domě (dřevo). Někdy je třeba povrchy opravit, renovovat, natřít. Nebo dům změní majitele a ten to chce vše jinak. Také záleží, na jakou světovou stranu je porostlá zeď.
       Ale možná tvůj břečťan zrovna spotřebovává spodní vodu, takže ta nevzlíná do zdi :-)
       Ale ne každý má to štěstí :-) Hezké bydlení.

       Odpověď
   • Díval jsem se, když to sekal:
    tráva je zelená z atmosférické vlhkosti a spodní část vyprahlá.
    Když poseká vrchní zelenou část rostliny, zůstává ten hrubý bílo-žlutý stonek a tím se vytvoří obraz vyprahlé tundry.
    K tomu ještě ty uschlé břízy a další stromy, že město nestačí zalévat.
    Když sekám kosou je to stejný.
    Dlouhá zelená a při sekání zůstává sušší bělo-žlutý stonek takže pak to raději nechávám být, nekosím trávu, když to není nevyhnutné.
    Sekat trávu jen aby byl krásný na pohled není vhodné a je to marnost.

    Odpověď
  • Tohle k nám přišlo ze Západu. Za starýho režimu sekali trávu dvakrát do roka. Trávníky byly zelené a šťavnaté. Koncem května u nás už letos potřetí sekali trávník. Je to k pláči, je z toho úhor.

   Odpověď
 42. Oracle 911 1.6.2017 o 8:17

  Medzi 12.-18.6.2017 bude séria online prednášok (v anglickom jazyku) týkajúcich hlavne pestovania vlastných potravín a liekov. Registrovať sa dá na tejto stránke:
  http://thegrownetwork.pages.ontraport.net/hgfs2017register
  Oplatí sa registrovať už len kvôli tým darčekom, 1 kniha o výrobe surového octu a 2 videám ako pestovať svoje vlastné potraviny (2. video pojednáva aj o tom ako v SŠA pestovali vlastné domáce potraviny).

  Odpověď
  • v angličtine :) sa ztrácam

   Odpověď
   • Oracle 911 1.6.2017 o 15:15

    A preklad je nad moje sily.

    Odpověď
  • Velesovič 1.6.2017 o 22:21

   http://thegrownetwork.com/affiliates/signup/
   Asi v tom bude VOLAaký fígel´, niečo na sposob Amway.
   Vypadá to, že cílem je získat další zahradníky – prodejce do nějakého systému „Pěstování vlastních potravin“. Nabízejí provize 50% na první prodej, 10% na druhý…
   Here is a summary of our affiliate compensation plan:

   50% commission on first tier sales, and 10% commission on second tier sales.
   90-day tracking cookies for sales commissions, based on first referring.
   Payments are sent out 6 times per year, once every other month, via PayPal.
   Payments are only sent out when earnings accumulate to $100 or more.
   Inu, jak je něco zadarmo…. A v Americe… :-)

   Odpověď
   • Oracle 911 2.6.2017 o 13:09

    Hm, budujú dodávateľské družstvo a so samotným faktom problém nemám (so spôsobom už áno). Ostatne aj pre GP vyhovuje, že aj takto sa odbremenia globálne dodávateľské siete a lokálne ekosystémy na iných častiach planéty.

    Odpověď
  • Kniha o výrobě syrového octu? Jablečný ocet si vyrábím sama už několik let a není to žádná věda…

   Odpověď
   • Oracle 911 2.6.2017 o 13:34

    Nie je to len jablčný ocot ale aj výroba iných octov a ich použitie.
    A naozaj nie je to žiadna veda, ak niekto dokáže robiť kvasenú kapustu, tak zvládne aj to (viem, iný recept a postup ale základom je kvasenie).

    Odpověď
 43. IKEM hlási objav: Cukrovka je preč behom niekoľkých minút
  http://www.kvonline.sk/ikem-hlasi-objav-cukrovka-je-prec-behom-niekolkych-minut/
  podstata tejto novej testovanej liecby spociva v tejto finte:
  „Technológia Diagon dokáže pacientovo telo doslova zmiasť. Endoskopicky zavedeným laserom – cez pažerák a žalúdok – špecialisti vypália (a vlastne sa tak „oslepia“) nervové bunky v dvanástniku – a vlastne tak preprogramujú metabolizmus. Testovaná metóda sľubuje pacientom výrazné zlepšenie diabetu druhého typu – u niektorých aj jeho vymiznutiu. Normálne jesť bez obáv z nadväzujúcich zdravotných komplikácií je vraj možné už druhý deň po zákroku. Dvanástnik podľa Benešových slov funguje ako akýsi druhý jazyk: citlivé bunky skúmajú, čo a v akom množstve prichádza zo žalúdka do tenkého čreva – a podľa toho sa nastaví metabolizmus. Ak podstatnú časť týchto buniek lekári zlikvidujú, telo nedostáva informácie o príjme potravy a nemá potrebu ukladať zásoby.“

  … podla mna toto nie je ta spravna cesta … co myslite ?

  Odpověď
  • geronimoh 31.5.2017 o 19:51

   laicky můžu jen říct, že příroda ví co dělá mnohem líp, jak člověk, i když ani v přírodě se mně ne vše zamlouvá, ale neznám její pravou podstatu, jen povrch

   Odpověď
  • Připomíná mi to jako když chytrák odstřihne v autě kontrolky teploty motoru a stavu oleje a myslí si, že je vše v pořádku.

   Odpověď
   • Oracle 911 1.6.2017 o 7:44

    Súhlasím a je tu niekoľko akože-riadiacich kádrov, ktorý sa o to pokúšajú aj v prípade štátov.

    Odpověď
   • loranka 1.6.2017 o 8:51

    presne takto to aj mne pripada

    Odpověď
   • Homér to vie vždy vyriešiť rýchlo.. Presne toto sa s telom následne stane po preprogramovaní metabolizmu a nie návykov

    https://youtu.be/ddPQAJSm2cQ

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>