Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. čtenář 19.2.2017 o 18:39

  Kytara pro potěšení ducha.. Skvělé..

  https://www.youtube.com/watch?v=bukuPhKG26o

  Odpověď
 2. Trochu energetiky na ráno. Inak celkom súhlasím, keď sa prekrvuje časť tela, dá sa vyliečiť. Takže áno, verím, že sa s týmto dá erektívna dysfunkcia vyliečiť :)

  https://www.rt.com/viral/377844-iron-crotch-kung-fu/

  Odpověď
 3. Co si myslíte o různých relaxačních masážích apod.?

  Nedokážu si představit, že bych platil cizí ženě (nebo dokonce muži), aby se mě dotýkala, přijde mi to dost divné, nicméně v současnosti mi vidím, že lidi to takto neřeší, hodně lidí chodí na takové masáže a mnoho z nich, co nechodí, by rádo šlo.
  A to včetně těch, co mají stálého partnera.

  Odpověď
  • * v současnosti vidím (původně jsem psal „v současnosti mi přijde“).

   Odpověď
  • Záleží, co od toho očekáváš :)

   Odpověď
   • Já se nikam na masáž jít nechystám! :)

    Odpověď
    • NicNezNula 11.2.2017 o 19:27

     Před návštěvou musíš ještě zaškrtnout, jestli chceš s happyendem nebo bez. Já s tím zkušenost osobně nemám, ale někde jsem to četl.

     Odpověď
     • :D

      Všichni jste to stočili někam úplně jinam…

      Odpověď
      • JS- mam známu takže masáž chrbta, či bankovanie alebo tejpovanie- hlavne kolena je dobre :)
       ale zas ja viem,že ona je dobrá..u cudzich by som sa asi aj bála aby viac nenarobili škody než osohu

       Odpověď
  • čtenář 11.2.2017 o 19:28

   Proboha, tak to zkuste.. Nebo v tom vidíte „hřích“, aby na vás někdo šahal (nemyslím tím samozřejmě erotické masáže, abych vás neurazil). Navíc, hýždě máte zakryté ručníkem, nebo si necháte slipy. A ležíte na břichu, takže vám prsa nejdou vidět. Stačí ??

   Odpověď
   • 1) Myslím, že u mužů odhalit prsa není takový problém. :)

    2) Napadlo mě to v souvislosti s něčím, co jsem viděl v televizi, takže úvaha o tom, že tam chci jít a jen se stydím je nepravdivá.

    Odpověď
    • Ke mně asi 10 let chodila masérka ke mně domů, pak se vdala a odstěhovala. Bylo to velice příjemné, chodila jednou týdně večer, cítila jsem se vždy jako znovuzrozená. Pak se výborně usínalo… Dnes bych musela někam docházet, v nějakou absurdní hodinu, po masáži se zase oblékat do svrchního oblečení, tak to ne…Ale mít svého maséra, který dojede až k vám domů v dobu, kdy vám to vyhovuje můžu jen doporučit… Paráda…

     Odpověď
    • ja myslim, ze je dolezite si s takym clovekom porozumiet, zladit energie, pretoze maser (alebo maserka) do vas vklada aj svoje vlastne energie… takze, je to sice skvela vec, ale treba si dobre vybrat

     Odpověď
     • Moje masérka byla z podobného těsta jako já. Zahrada, příroda atd. Odstěhovala se na statek, kde s manželem začali provozovat alternativní zemědělství. Bohužel, nezůstaly jsme ve styku, takže ani netuším, jak se jim daří…Vzhledem k tomu, že jsem se na masáž vždy těšila a cítila jsem se výborně, tak jsme si energie zřejmě sladily, ale tenkrát jsem tak určitě nepřemýšlela…

      Odpověď
    • čtenář 11.2.2017 o 21:20

     Zdravím, podle první otázky to vypadalo tak nějak divně.
     Nejsem odborník, ale jsou zde asi dva aspekty – masér to musí umět, jinak tělu více uškodí než prospěje. To je vliv na svaly atd. Pak zde může být vliv na lidskou energii – zda vám ji dodá nebo odebere.
     Čili pozitivní masáž (masér) člověku prospívá, negativní škodí.
     A na závěr, pokud tam vidíte nějaký problém, bylo vhodné to napsat hned na poprvé. Tak se jen dohadujeme a nejdeme k jádru věci a napsalo se zde spousta balastu. Jak se říká – dobře položená otázka je polovinou odpovědi (nebo podobně).

     Odpověď
     • Myslel jsem to tak, že pokud jeden z partnerů nebo oba partneři se nechají namasírovat někým jiným, tak to podle mě může narušit vztah, jelikož se tím vnesou do oběhu cizí energie a naopak může být jejich energie odebrána.
      Samozřejmě, za určitých podmínek to může být v pořádku, ale vyžaduje to čistotu úmyslů všech zúčastněných a čistě zdravotní záměr.

      A taky jsem myslel na to, že takový masér/masérka může posbírat mnoho zátěže od svých pacientů a je pak dost zvláštní, když má desítky a stovky klientů ročně.

      Odpověď
      • Myslel jsem to zvláště v případě masáže od někoho, kdo vypadá již od pohledu úchylně.

       Nechci házet všechny do jednoho pytle. :)

       Odpověď
       • JS-tak osobne by som ani k človeku,
        ktorý mi nieje sympaticky na masaž nešla :)
        a ešte ak by vyzeral uchylne..no daj pokoj :D

        Odpověď
      • čtenář 18.2.2017 o 11:10

       Zdravím, takže konečně směřujeme k jádru věci. Určitě jsou takoví, kteří to dělají jen mechanicky (jak se to naučili) a pak takoví, kteří do toho dávají kus sebe. Čili i tu energii. Ano, pokud Vás něco bolí, je to negatívní energie a takovýto masér ji umí vtáhnout do sebe ale pak ji musí okamžitě poslat pryč. Nečastěji umytím rukou nebo jinou technikou (chozením boso po trávě atd.). A čím více takových energií posbírá, tím méně klientů může vzít, protože se opravdu může „nakazit“ on sám a onemocnět. Toto již hraničí tak trochu s léčitelstvím. Mám kolegu maséra, který má tento dar a umí člověku pomoci i od bolesti. A hlavně říká – masér se nesmí dívat na tělo (člověka) smyslně, ale musí vnímat jen jeho podstatu. To vyžaduje člověka už na jisté duchovní úrovni. Pokud máte vážný zájem, dejte email, mohu vás (třeba přes Hoxe) zkontaktovat.
       K poslední větě – ano, může být. A pokud se toho neumí zbavit, je možné, že to na něm zanechá následky. Zkuste se na to poptat nějakého maséra, třeba se svěří a zjsistíte více.

       Odpověď
       • Děkuji za odpověď, moje otázka byla spíše, jak by to řekl…, akademického (?) rázu, chtěl jsem diskutovat o něčem, co jsem zrovna viděl, taková ta zvědavost, když člověk na něco narazí a vyvstane spousta otázek, a odpovědi třeba přijdou k užitku až o několik let později.

        Nemám žádný závažný zdravotní problém, který bych potřeboval takto řešit.

        Jednoho dne bych spíše rád tyto věci uměl dělat sám – tak, jak říkáte, kdy člověk vnímá jen podstatu a má dostatečnou kapacitu i znalosti, aby léčil (jako jeden z článků mozaiky, ne jako hlavní a jedinou činnost), teď však vím, že mám na pořadu dne řešit jiné věci a na toto nejsem zatím připraven.

        Osobně jsem toho názoru, že mnoho problémů by se mělo spíše řešit zdravějším stravováním, cvičením a celkovým vývojem směrem k psychice typu člověk. Jsou ale situace, kdy odborný zásah zvenčí je nutný a prospěšný.

        Mimochodem, máte nějakou zkušenost s thajskou jógovou masáží?
        (Nebo něčím podobným.)

        Odpověď
        • čtenář 19.2.2017 o 18:11

         Zdravím, tak s těmi thajskými ne, jen od toho kolegy.
         Ale zkusím mu poslat odkaz na tuto diskuzi a třeba něco napíše více. Jóga atd. je mimo mé zájmy, čili zde nic neporadím. Mějte se pěkně.

         Odpověď
  • Dotyky – jemné hlazení kůže aktivuje lymfatický systém, který se stará o odstraňování škodlivých látek z těla. Doteky snižují tělesné napětí a stres, uvolňují emoce.
   Při hlazení a dotýkání se navíc vyplavuje celá řada hormonů, které jsou pro organismus důležité a navozují libý pocit.
   Je jich opravdu velké množství a druhů, já osobně miluji masáž uvolnění pokožky hlavy, šíje a ramenou, něco podobného jako:
   https://www.youtube.com/watch?v=ky4Zoa38wRQ&t=491s
   Při takovéto masáži je mi úplně jedno, zda se mě dotýká žena nebo muž, vždy jsem znovuzrozena…

   Odpověď
 4. Aj ked sceneria je krasna, nejde mi o pesnicku.
  ВЕРИЛА, ВЕРИЛА Я… (Ансамбль песни и пляски „Казачья воля“) 2:10 min.
  https://www.youtube.com/watch?v=JwsMycXZGtY

  Odpověď
  • Tiez krasne zamrznute lesne jazero. Mate chut na caj? Prosim.
   Огонь изо льда!
   https://vk.com/video-78782718_171472636?list=8f83ec8143c3b54751

   Odpověď
 5. NicNezNula 10.2.2017 o 10:40

  Myslím, že před rokem o tom zde šla řeč. Co bude, až vymřou včely …

  http://www.svethardware.cz/roboticka-nahrada-za-vcely-levny-dron-zvladl-opylovat-kvet/43907

  Odpověď
  • A nebylo by lepší přestat včely trávit a podpořit včelaře? :)

   Odpověď
   • NicNezNula 10.2.2017 o 13:23

    Samozřejmě!

    Odpověď
    • NicNezNula 11.2.2017 o 14:52

     Bohužel jsou však nastartovány takové procesy, že s tím včelaři moc nedělají. Spíš bych mohl doporučit zahádkářům, aby si pořídili 3D tiskárny, naučili se s nimi pracovat a byli připraveni na to, že si budou tisknout opylovací drony.

     Odpověď
 6. DušanBe 10.2.2017 o 9:40

  Inspiroval mne Sycak se svojí poznámkou níže, že nejí maso 4 roky. Osobně mám takovouto zkušennost s nejezením masa: Před pár roky jsem se rozhodl, že teda maso ne. Důvod byl „duchovní“. Nejedl jsem maso asi dva měsíce a neviděl jsem výrazný rozdíl ve fungování těla. Nicméně tehdy (před 5 lety) jsem byl naočkován NewAge pohledem, že jíst maso je „fuj“ a tak jsem si v hlavě vytvořil mentální návyk. A nyní příběh o tom, jak se mi podařilo tento návyk zrušit během 6 hodin. Byl leden, s otcem jsme venku řezali dřevo od dopoledne, přes oběd až do tmy, v lehkém mrazíku. Hromada dřeva to byla pořádná a protože práce šla sama, neměli jsme za celou dobu přestávku na jídlo či pití. Pak, když jsme končili, přišel soused a donesl nám ochutnat čerstvě vyuzené klobásky. Co myslíte, že se mi honilo hlavou? Asi toto:“Mám hlad, že bych padl, sotva chodím, mrznu a teďka jediné jídlo v dosahu jsou klobásky…to snad nééé…fůůůj.“ A pak jsem šel v úvaze do extrému a položil jsem si otázku – jsem ochoten umřít kvůli svému přesvědčení? Došlo mi, že v extrémním případě za zachování života si to maso dám bez ohledu na přesvědčení.
  Můj „problém“ je v tom, že nijak mentálně/duchovně necítím rozdíl, když jím a nejím maso. Fyzicky vím, že při porci bez masa mám hlad dříve. To mi nyní nevyhovuje kvůli práci (cestovat hladový v MHD u mě vede silné nevolnosti, moje žena je na tom „lépe“, tak i omdlévá v MHD z hladu, protože si myslí, že tu chvilku to vydrží, ale to je jiný příběh), takže jím maso k obědu. Moje úvaha výše spíše poukazuje na tento aspekt (aspekt přístupu): jím všechno, k jídlu mám „normální“ vztah OPROTI odstraním maso z jídelníčku a vždy, když se potkám s masem automaticky zaujímám postoj – fuj maso. Jinými slovy, před tím v mé mysli nebyl konflikt, ať jsem jedl, co jsem jedl a nyní se vyhrazuji k jedné složce a přiřazuji ji záporné emoční znaménko. A pokud si zachovám tento přístup (fuj maso) tak sám sebe vystavuju vyšším dávkám „negativních“ emocí, které tam dříve nebyli. Zlepšil jsem si kvalitu života?
  A nyní děkuji všem, co to dočetli až sem, aby si přečetli můj dotaz – jaký přístup, postoj zaujímáte vůči masu, když jej jíte nebo nejíte.
  P.S. – Text nevyjadřuje můj úplný pohled a schválně jsem vynechal jisté aspekty úvahy, abych dal co největší prostor prostor jiným a současně zkrátil text.

  Odpověď
  • DušanBe, já to mám tak….,přestal jsem jíst maso, je to asi tři roky a zjistil jsem,že ho k životu vůbec nepotřebuji a naopak se od té doby cítím emočně velmi dobře. Protože pocit, že kvůli mně nemusí umřít živý tvor je opravdu posilující. Nemluvě o tom, v jak hrozných podmínkách ty zvířata musejí žít, abych já si dal tlačenku.To prostě už podporovat nechci. Ano když nebudu mít co jíst tak zabít zvíře, abych neumřel hlady je něco a jiného. Naopak, mně empatie k nim vystavuje ke kladnému emočnímu znaménku. A taky jde i o zdravotní stránku. Většina lidí si kupuje maso v supermarketu a to jsou právě ty hrůzochovy. Maso z těchto chovů obsahuje plno různých růstových hormonů, antibiotik, stabilizátory….a to ti na zdraví nepřidá. Takže s tímto vědomím mi to ani nechutná. Jsem opravdu rád, že maso už nejím a přišel jsem díky tomu taky na spoustu zdravých a chutných jídel, které jsem před tím neznal. Prostě si myslím, že budoucnost člověka není v pojídání zvířat.

   Odpověď
   • Ano, ten pocit je skvělý. :)

    Navíc, je spousta výživných jídel bez masa, která skvěle zasytí.

    Výběr je na nás. Přešel jsem na rostlinnou stravu v roce 2015 a od té doby jsem zaznamenal obrovský nárůst sortimentu veganských potravin i v supermarketech.
    Jen za poslední rok se sortiment velmi rozšířil i tam, kde dříve měli tak maximálně uzené tofu.

    Samozřejmě, pořád je to menšinový podíl, ale neustále narůstá, protože čím dál více lidí to chce.

    Odpověď
    • Ahoj JS. Tak ja jsem temer vegan, obcas si dam domaci kozi syr, jinak nic zivocisneho.

     Praha ma nejvetsi hustotu veganskych restauraci v Evrope. Docela jsem se divil. Viz odkaz.

     http://soucitne.cz/praha-ma-nejvyssi-hustotu-veganskych-restauraci-v-evrope

     Odpověď
   • To je presne moje zkusenost a pocity. Uplne jak pres kopirak. Lip bych to nenapsal. Diky Robe.
    Akorat nevim, jestli bych zvire dokazal zabit, kdybych umiral hlady, ale doufam, ze nebudu mit tu moznost to zkouset v praxi:).
    Ja jsem k tomu dosel, kdyz jsem si precetl channelingove Poselstvi Lidstvu 1 a 2. To bylo to poselstvi z Borupu. To uz je davno historie.
    Taky vubec nepouzivam mikrovlnku a v nasi firme jsem prosadil vypnutou wifinu. Asi nemusim vysvetlovat proc.

    Chtel bych rict jeste jednu vec a je to pouze nazor muj a me zeny: Az lidi prestanou zabijet zvirata, tak prestanou mezi sebou valcit.

    Odpověď
    • Jak jako názor jenom tvůj a tvé ženy?

     Já si to myslím taky. :)

     (Ten poslední odstavec.)

     Odpověď
     • Cim vic nas bude tim lip. Dik!

      Odpověď
    • fajn filozofia, len si dovolím doplniť, že po pol roku pri doktríne absolútneho nezabíjania zvierat, ľudia pomenujú najkrajšie námestia po istom deratizérovi, ktorý príde a zachráni ľudstvo a civilizáciu :-)

     Odpověď
    • Nemáš zač Sycak,to jsem rád,taky díky.Mikrovlnku používám,ale fakt minimálně na rozmrazení pečiva,když se mi nechce čekat.Myslím že vegetariánů je čím dál více a mám z toho fakt radost

     Odpověď
   • Ja som na tom podobne. Mäso som prestal jesť asi pred piatimi rokmi, po prečítaní The China Study od Dr. Campbell. Proste som sa chcel stravovať zdravšie. No časom, po tom ako som začal viac skúmať túto problematiku, sa k zdravotným dôvodom pridali aj etické. Keď nad tým teraz rozmýšľam, tak toto rozhodnutie ma priviedlo až k štúdiu KSB.

    Odpověď
    • EC, dalo by se říct ideální plavba. :)

     Odpověď
  • Zdravim,zaujimavy pohlad na ne\konzumaciu masa. Podla mojho nazoru treba mat zdravy pristup ku konzumacii vsetkeho jedla a nehnat to do extremov. A ci si si zlepsil kvalitu zivota? Sam musis vediet kedy sa citis najlepsie ci s masom alebo bez. Ja by som to nebral ako negatovnu emociu pri pomysleni na maso. Jedz to z coho mas dobry pocit :) .
   Mam kamarata ktory nejedol ine ako kuracie maso asi 10 rokov a vsetci mu hovoria ze vyzera mladsie ako v skutocnosti vyzera takze mozno na tom nieco bude.
   Nvm ci som dobre pochopil tvoju problematiku pretoze je dost zlozita a nazory sa na to su velmi rozne tak sa ospravedlnujem ak som to ponal nejako inac. :)

   Odpověď
  • Dušan Be – tak minulý rok jsem vařila zeleninové jídla a když manžel chtěl maso , kupovala jsem krutí..vždyt tam je 8druhu masa..karbanatky , segedin atd…
   jedno podzimní ráno někdo zazvoní a před barákem náš děda..84r a říká přišel jsem Vás naučit dělat domácí klobásky…mně seklo nemohla jsem jít s chlapama..a tak je udili a dělali sami..
   maso měli od farmaře…a moje kruti zůstalo doma

   Odpověď
  • A ještě dodatek…já když někam jdu a třeba tam jsou různé dorty, řízky, chlebíčky se salámem apod… tak sice to není moc příjemné, že mám hlad nebo není nic, na co bych měl chuť, ale radši mám hlad než abych snědl něco, co je proti mému svědomí.

   Do práce nebo tak se téměř vždy dá něco připravit doma. :)

   Odpověď
  • bosorecka 10.2.2017 o 14:44

   Ja som teraz tehotna, a jak som v prvom trimestri sla po ovoci, tak teraz by som bez masa asi skapala … som schopna sniclu zajedat klobasou. Akurat korenia, bez ktorych je vegetarianska strava takmer nepozivatelna sa mi ozyvaju zo zaludka zo dva dni …

   Odpověď
  • Urcite s Tebou souhlasim v jednom. Pokud si reknes fuj maso a mas na nej chut a odrikas si ho, tak je to naprd. Kvalitu zivota si asi nezlepsis. Proste se to v tobe musi preklopit, jinak je to krec, co bere radost ze zivota a nema to cenu se do toho nutit.

   Odpověď
   • To bylo pro DusanBe.

    Odpověď
   • http://megazine.cz/2016/12/keanu-reeves-napsal-komentar-o-smyslu-zivota-ktery-ohromil-cely-svet/

    Odpověď
   • sycak v jednom nesuhlasim.Aj fajciarovo telo si pyta jed. To iste telo alkoholika bude pytat alkohol. To je takomstvo narkomanie. Narkoman po čase stratí zmysel pre pochopenie, že je narkoman.
    takže s pocuvanim tela je to veľmi ťažké rozoznať čo je v poriadku a čo je narkomania.
    Biďte zdravý

    Odpověď
    • … ale veďty rozkazuješ telu a nie telo tebe….

     Odpověď
     • ako potom vysvetlite stovky miliónov narkomanov

      Odpověď
      • …ťažko… každý jeden z tých stoviek miliónov je tu sám za seba, predpokladám že svojprávny a nikto mu nekáže aby bral drogy… keď s tým začne, je to jeho rozhodnutie a nie rozhodnutie jeho tela… že sa pri tom zacyklí, nuž, to už je riziko podnikania…

       Odpověď
       • žiadny narkoman neurobil svoje rozhodnutie sám. Nikto z nich. Urobila to na nich reKLAMa, iní narkomani v snahe nájsť zdroj príjmov na drogy (daj cigu, poď ideme sa spolu napiť, predám ti fet, prídem k tebe ba kávu…) zbrane vyšších priorít a zámer. Nikto sa nezačne dobrovoľne zabíjať sám. 3 priorita (toto je krv moja, pite ju všetci napriklad, druhá priorita ktoru tu niekto hire rozoberal = piesne o chlaste ako naše piesne (vínéčkó bílé…), alebo In vino veritas, kde zabudli dodať že IN AQUA SANITAS (vo vode je zdravie)). Zbrane vušších priorít ako je šiesta ničia svet viac ako vojna. toto je potrebné pochopiť…Buďte zdravý

        Odpověď
        • …žiadna reklama mi cigaretlu du huby nestrčí… to sa musím rozhodnúť a urobiť sám…. špiritizuvanie a priority okolo toho sú možno pekné a zaberie to aj hromadu času, ale rozhodnúť sa musím aj tak nakoniec sám….

         Odpověď
         • reklama ne, ale imprinting kultury bez problémů (ne tobě osobně)… kouřit nezačne nikdo sám od sebe, začne protože kolem sebe vidí vzory… a ještě bude do krve bránit myšlenku, že se rozhodl sám a nikdo na něj neměl vliv.

          Odpověď
    • Jox
     tu bz sa ziadalo dodat jedno k sycakovnu postoju. On ma pravdu v tom ze pokial si to odriekas a presviedcas sam seba pricom ti na to lezu sliny, nie je to OK. Na 2 strane nie je to ani OK stav pretoz telo si pyta veci, ktore by nemalo.
     Zaver: je spravne vylucit zo stravy nezdrave. Ale nasilu to nikam nepovedie. ma to vyznam az clovek bude pripraveny. Poznam to na sebe, bojujem sam s jedlom dost a snazim sa sam seba presvedcit ze dnes nie klobasu … ale keby vysla nejaka studia ze su zdrave, tak sa klobasami napcham tak, ze by som ani nevstal od stola …

     Odpověď
     • Dujky to sú normálne abstinenčné príznaky, keď ti na to tečú sliny, ako vravíš. preto sa dá z tohto dostať dvoma spôsobmi. Force major, zásahom vyššej moci, alebo postupnou zmenou návykov, kde prvý je zmena prostredia, priateľov a musí tam byť vnutorné presvedčenie toho prečo to mám zmeniť. Pretože návyky formujú presvedčenie a ak raz to presvedčenie máš, je pevné ako skala a dostaneš sa z neho len, ako som popisoval hore.
      to ale neznamená, že nie či sekneš naraz alebo postupne, nebudú abstinenčné príznaky. Vzorce správania ako reakcie na vonkajšie podnety v tebe zostanú zapísané a ak im dovolíš znova sa prejaviť, prejavia sa….buď zdravý a želám Ti, aby si aj ty našiel svoju cestu, návyky a prescedčenie k mäsu. výber tam je, buď kratší život s klobásami, alebo dlhší bez nich. Lavírovanie medzi je bolestivá záležitosť a nadmieru zaťažujúca psychiku…Buď zdravý.

      Odpověď
      • pravdupovediac nemam v zivote vela neresti. Snad len stravovanie. Chuti mi maso, udeniny aj sladkosti. So sladlkostami pracujem najviac a zasiel som najdalej ale aj tam to muselo byt na etapy. Najprv pol roka nic a este aj ryze len polovica porcie. A to som mal stale dake cokolady, tycinky na dennom rezime … od malicka. Palacinky, makove sulance, dukatove buchticky to bolo moje detske menu takmer stale – teraz to ma po mne syn. Ale aby som pokraoval – po plrku zena spravila babovbu a ja som pochopil ze takto to nejde. To bola dobrota …
       Tak som rozmyslal co dalej lebo naspat som sa vratit nechcel … a skusil som novu taktiku, ktoru viacmenej dodrzujem naozaj az na vynimky a myslim ze po 4 rokoch mozem skonstatovat ze sa drzim a pritom si celkom neupieram to, co som cely zivot miloval. princip je nasledovn: Mliecnu cokoladu som zamenil za horku 75 percent plus a navyse pozeram zlozenie takze len kvalita. To po prve. Po druhe, odmedzil som prijem cokoladz celkovo takze obcas si zobnem. Po tretie, zrusil som jedenie kupovanych zakuskov a ponechal som si len domace ako babovka, alebo torta na oslavu ci vianoce … a takisto som podstatne znizil prijem. Obcas trosku ujdem ale myslim ze plan vychadza. Mozem povedat ze jem menej sladkosti o dve tretiny toho, co som jedaval povodne a to co zostalo je navzse kvalitnejsie a zdravsie. Takisto na vsetkz domace kolace som postavil podmienku ze o polovicu menej cukru. V sucasnosti necitim akutnu potrebu ist dalej a som spokojny s tym co je. Dajsie oblasti ktore bz som chcel poriesit je maso a biela muka. Aktualnzystav je porovnatelny s tym, co som pisal o sladkostiach …
       Tu sa mi moc nedari lebo napr v nasej jedalni je alternativna masu na obed asi nasledovna:
       1/ ryza so zeleninou /mrazena mrkva hrach …/
       2/ palacinky
       3/ dukatove buchticky
       4/ zemlovka
       …. a podobne pitominy. takze skoncim pri kurati elebo rezni. aspon sa najem. Co kurnik s tym?

       Odpověď
       • Dujky cesta sa vždy nájde. Chceš teplé jedlo sú tu v rozumnej miere zemiaky, ryža, k tomu zelenina, syry, už len taký karfiol, brokolica, kapusta, žampiňóny, iné hríby, tekvica, cuketa na milión spôsobov, strukoviny na kyslo, na sladko a tvaroh, pravé maslo, krupicivá kaša s kúskom masla zasýti a chutí skvele. Vajcia tiež na druhý miliôn spôsobov s tým horeuvedeným. Kedy si jedol také lečo naposledy? Alebo len zemiaky s rascou a vymiešané s trochou masla a soli? Či posúchy, či lokše s trochou masla či masti?
        Po mäse ani sladkostiach nebudeš túžiť, lebo budeš mať dosť poly a oligosacharidov. A ak zatúžiš, teraz také presladené premrznuté jablko zo zimy, to Ti zahasí smäd po jednoduchých cukroch a ak nie, daj si 5 ks sušených marhúľ a 5 kúskov sušených sliviek a garantujem Ti, že ďalšie dve tri hodiny budeš mať trocha iné myšlienky.
        Veľmi Ti fandím a viem, že to zvládneš, už si urobil prvé skvelé kroky, teraz je potreba rozšíriť obzory jedálnička žene aj tebe a nájdete svet Slovanských jedál, ktoré boli už skoro zabudnuté. A naši predkovia s minimom mäsa a cukru žili hodné nad 100 rokov. Buď zdravý a blaho želám

        Odpověď
        • dik Joxi, urcite to nevzdam ako sa poznam. Asi to bude chciet realny plan a zacat s malom, postupne. A mozno to hned nevyjde ako si predstavujem ale snad postupne. Trosku komplikaciu vidim ze sa venujem dost silovejsim sportom a mam zvysene naroky na proteiny. Aj preto by to asi chcelo daky vedeckejsi pristup aby som s tym alternativnym jedalnickom uplne nestrielal a neimprovizoval bez ladu a skladu. Zatial sa v tom vsak nevyznam. V tom sa zatial moc nevyznam. Nebude to pre mna lahka cesta to Ti poviem. Pre info, nikdy som nemal problemy v suvislosti so stravou, moj zaludok zvlada vsetko absolutne hladko, postavu mam takmer idealnu podla tabuliek. Ja pridem z treningu o 11 vecer a nemam problem zjest veceru o 2 chodoch a za 30 minut ist spat a zaspim jak babatko. Mozem jest tazke veci, nikdy mi nie je zle alebo tak. Mam vynikajuce travenie aj spalovanie. Ale viem ze nemam inej cesty …

         Odpověď
         • tiež robim silove športy, poznám osobne majstra sveta (v svojej vekovej kategorii) v powerliftingu, ktory je vegetarian. ak sa venuješ športu siloveho charakteru (moje max drep vzad 140, nadhodovy pozdvih (deadlift) 160, tlak na lavičke zatiaľ nerobim) tak sa začni venovať štúdiu potravín, kde sa zameraj na využiteľnost proteínov a zistíš, že rastlinné majú oveľa vyššiu využiteľnosť, ako z mäsa. Buď zdravý a veľa šťastia, vyššie váhy+dynamické cvicenie = vyplavovanie testosterónu, čo je u mužov základ zdravia. Bez toho sú muži chorí, neplodní a slabí. To by mal vedieť každý muž a tak sa aj správať.

          Odpověď
          • Asi sa naozaj nevyhnem tomu studiu potravin aby som vedel co robim. No tato oblast ma priznam sa nikdy moc nebavila. Tabulky, ratanie zivin, kalorii, vazenie porcii … mam z toho husiu kozu a toto neviem ako by som zvladol toto …
           Alebo inak – nechat tomu viac prirodzenosti a nerobit z toho velku vedu – mozno nejaka dobra alternativna kucharka kde by boli priklady kompletnych tyzdnovych ci mesacnych jedalnickov tak aby boli vyvazene … naucit sa zakladne zasady a efektivne kombinacie. Skor to vidim na tuto 2 cestu ako sa poznam. V kazdom pripade dik za rady. Budem o vsetkom uvazovat.

           Odpověď
           • Možno kvôli tréningu budeš musieť niečo počítať, ale moja skúsenosť je, že takáto zmena musí prísť len postupne. Zmenou jedálnička sa ti bude meniť aj črevný mikrobióm, čo má vplyv napríklad aj na náladu atď. Ďalšia vec je, že veľa ľudí rieši len jedlo, ale ono to ide ruka v ruke so životosprávou, spánkom, zmenou životných návykov atď. Okolie sa ma často pýta, čo som zmenil v jedálničku. Vždy sa im snažím povedať, že je to nepodstatné. A že som zmenil úplne iné veci. No ale to im môžeš dávať len po kvapkách. Na minulej chate naši dobrí priatelia mierne nepredýchali KSB. Dostali ju v naozaj malej dávke. Na druhej strane, po pár dňoch sa im už trochu rozbrieždilo.

            Keď máš problém s konkrétnymi receptami a jedlami, výborná na to je Kuchařka ze Svatojánu (bežne dostupná v našich kníhkupectvách, http://kucharkazesvatojanu.blogspot.sk/2017/01/moje-kucharky.html). Pani žije na samote, medzičasom vydala už tri knihy a postupne prešla na vegánstvo. Jej prvá kniha je len zeleninová, u nás doma je to prakticky základná kuchárka na tucet bežných jedál. Od mäsa sme doma postupne prešli na zeleninu. Vtip je v tom, že vôbec nie cielene. Skrátka sme začali jesť viac strukovín a jedál z prvopotravín až sme sa jedného dňa s manželkou počudovali, že sme dlhší čas nemali mäso. Ani nám to nedošlo. Keď začneš postupne, ani telo nebude toľko protestovať. To znamená, že ti to aj nebude dávať toľko vyžrať, pretože niektoré zmeny sa mu holt nemusia páčiť. Presnejšie niektorej časti mikrobiómu sa nemusia páčiť. Už je dokázané, že črevné baktérie majú priamu nervovú linku do mozgu, ktorá vie dokonca obísť klasické trasy. Mám na sebe napríklad overené, že keď občas uletím na sladkostiach (vlastné domáce kváskové koláče s ubraným cukrom, nie Milka), mám menšiu odolnosť voči chladu (pravidelne otužujem).

            Čudoval by si sa napríklad, koľko proteínov máš v obyčajnom zemiaku varenom v šupe. Nedávno na to došiel aj jeden pomerne známy americký foodblogger a bývalý vojak (názormi skôr antisystémový a nasratý), dotedy tvrdý zástanca mäsa a paleo diéty. Teraz v šesťdesiatke mu doplo, že jeho nemecký otec jedol prakticky celý život zemiaky, dožil sa vysokého veku a dobrej sily. Takže základ sú prvopotraviny a varenie doma.

            všetko dobré

            Odpověď
  • Cico Ciciak 16.2.2017 o 0:23

   Na tejto strave by som si vedel predstaviť celý život:

   http://www.vegmania.cz/recepty?term_node_tid_depth=All&term_node_tid_depth_1=All&term_node_tid_depth_2=All

   http://varecha.pravda.sk/recepty/diety/veganska-strava/0

   Mňam

   Odpověď
   • Vypadá to velmi chutně. :)

    Takto asketismus nevypadá. :D

    Odpověď
 7. popolvár 9.2.2017 o 20:24

  toto mi dnes došlo, záruku dať neviem, no ublížiť to nemôže… Kto ho vie, možno to fakt môže niekomu zachrániť život:
  Rada čínského profesora – návod, jak zabránit následkům mozkové mrtvice.

  Mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně až do konce a pak jej pošlete dále. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

  «Můj otec ochrnul a později zemřel na následky mozkové mrtvice. Škoda, že jsem o tomto způsobu první pomoci nevěděl dříve. Během záchvatu mozkové mrtvice dochází k postupnému přerušení kapilár. Při prvních příznacích mrtvice zachovejte klid. Postiženého nepřesunujte, a to nezávisle na tom, kde se nachází, protože při přemísťování mohou mozkové kapiláry prasknout.

  Pomozte postiženému, aby se usadil v poloze, v níž nemůže znovu upadnout. Poté můžete začít s pouštěním krve.

  Máte-li doma sterilní injekční stříkačku a jehlu, jsou k tomu nejvhodnější, v opačném případě můžete použít šicí jehlu nebo špendlík.

  1. Podržte jehlu nebo špendlík nad ohněm, aby byly sterilní. Potom jehlou probodněte konečky všech 10 prstů na rukou.

  2. Nejsou to žádné konkrétní akupunkturní body. Prostě píchnete milimetr od nehtu.

  3. Bodněte tak, aby vytékala krev.

  4. Jestliže krev nezačne kapat, stlačte propíchnutý prst svými prsty.

  5. Když všech 10 prstů krvácí, počkejte několik minut, načež se postižený probere.

  6. Pokud má postižený zkřivené rty, potáhněte za uši, až zčervenají.

  7. Potom do každého ušního lalůčku dvakrát píchněte tak, aby z každého lalůčku vytekly dvě kapky krve. Za několik minut se musí postižený probrat.

  Počkejte, až se stav postiženého normalizuje a neprojevují se žádné nezvyklé příznaky. Teprve potom nemocného převezte do nemocnice. V případě, že je nemocný spěšně odvezen sanitkou do nemocnice, mohou otřesy při jízdě způsobit, že mozkové kapiláry postiženého praskají.

  Jestliže se postiženému podaří vstát a jít, je zachráněn. O pouštění krve, jež slouží k záchraně života, jsem se dozvěděl od odborníka čínské tradiční medicíny doktora Cha Bu Tina, který žije v San-Juke.

  S touto metodou mám praktické zkušenosti, a proto mohu říct, že je účinná na 100 %.

  V roce 1979 jsem přednášela ve škole. Jednou jsem byla ve třídě, když jiný učitel přiběhl do mé třídy a vzrušeně řekl: „Paní učitelko, rychle pojďte. Náš vedoucí prodělal mozkovou mrtvici!“ Hned jsem k němu běžela. Byl bledý, jeho řeč byla nesrozumitelná a rty zkřivené. Měl všechny symptomy mozkové mrtvice.

  Hned jsem požádala jednoho ze studentů, aby koupil v lékárně injekční stříkačku a jehlou jsem píchala postiženého do všech 10 prstů. Po několika minutách, když se na prstech objevily kapky krve (velké jako hrách), se postiženému do obličeje vrátila barva a začal nás normálně vnímat. Avšak jeho rty byly pokřivené. Potáhla jsem ho za uši, aby se naplnily krví. Až byly červené, dvakrát jsem píchla do pravého i levého ušního lalůčku. Na každém lalůčku se utvořily dvě kapky krve. Tehdy se stal zázrak. Během 3-5 minut tvar rtů se normálně upravil a jeho řeč byla srozumitelná.

  Dovolili jsme mu, aby si trochu odpočinul a vypil šálek horkého čaje. Potom jsme mu pomohli sejít po schodech a odvezli jsme ho do nemocnice. Zůstal v ní přes noc a následující den byl propuštěn domů. Mohl se vrátit do školy a učit! Všechno fungovalo normálně. Neměl žádné následky, přestože postižení mozkovou mrtvicí obvykle trpí nenapravitelným přerušením mozkových kapilár při cestě do nemocnice. V důsledku se tito postižení nikdy neuzdraví. Mozková mrtvice představuje druhou nejčastější příčinu smrti. Šťastlivci, kteří zůstali naživu, však mohou být ochrnuti na celý život. Tak hrozná věc se nemusí přihodit nikomu.

  Jestliže si všichni zapamatujeme tuto metodu pouštění krve a neprodleně zahájíme záchranu, postižený se během krátké doby zcela zotaví.

  Pošlete, prosím, po přečtení uvedený návod všem svým známým. Můžete tak zachránit někomu život při mozkové mrtvici.

  Odpověď
 8. Rusko v Sýrii omylem bombardovalo budovy, ve kterých byli turečtí vojáci… Je otázkou, jestli ten omyl byl skutečný omyl, nebo někdo chtěl narušit Rusko – Turecké vztahy???
  http://politikus.ru/events/90476-putin-vyrazil-erdoganu-soboleznovaniya-posle-neprednamerennogo-udara-vks-po-tureckim-voyskam.html

  Odpověď
  • Mám k tomu ještě jednu verzí. Turecko v Rusku spolupracuje na likvidací ISIL, ale zároveň při tom řeší i svoje problémy. Určitě, pro svoje působení má nastavené nějaké mantinely, které, zřejmě, překročilo a hned dostalo přes prsty. Ruska omluva je jenom alibi pro Erdogana, aby dostal za vyučenou a zároveň, aby ho kvůli tomu nesmetla opozice.

   Odpověď
 9. Zdravim, zamyslal sa uz niekto preco je na Svk ale aj v Cz tolko ludovych pesniciek v ktorych sa spieva o alkohole? Preco tomu je tak?Z toho mi vyplyva ze kedysi sa tu muselo bohapusto chlastat ked je to obsiahnute v nasom kult.dedicstve(este viac ako v dnesnej dobe).

  Odpověď
  • Otazka je, odkial sa vlastne tie pesnicky zobrali, tvaria sa ako ludove, no ktovie ake su v skutocnosti stare? Ake udalosti spustili ich tvorbu na samotnom zaciatku? Mam take podozrenie ze su z poslednych storoci.

   Odpověď
  • Sú to novšie zľudovelé pesničky. Ich účel je myslím jasný.

   Odpověď
  • NicNezNula 9.2.2017 o 15:50

   In Taberna Quando Sumus Carmina Burana
   https://www.youtube.com/watch?v=9CtX8nWcbaI

   Odpověď
   • Aky to ma suvis s mojou otazkou?

    Odpověď
    • Asi tak, že vážně se tvářící středověká skladba je o tom, jak všichni chlastají, od chudáka po papeže, propijou všechny peníze i mozek. Takže se tu chlastá už staletí. Do Ruska přišli křesťané s kostely a židi s hospodama. Stavěli je vedle sebe, v kostele vymývali mozek křesťanskou propagandou a v hospodě alkoholem. Stejné to bylo asi i u nás. Slované neznali alkohol v této formě, jen slabé pivo(našly se ve vykopávkách nějaké zbytky pylu chmete) a kvasy. Byl tu kdysi (moc dávno) o tom článek.

     Odpověď
 10. http://zen.e15.cz/z-duse/jarmila-klimova-jak-se-dozit-400-let-1322239
  Inspirativní článek

  Odpověď
 11. Člověk 8.2.2017 o 23:38

  Celkem mě překvapilo, že mezi zbraněmi genocidy na 5. prioritě je káva a sycené nápoje.
  http://leva-net.webnode.cz/galerie/photogallerycbm_731945/48/#!

  Měl by někdo nějaké obšírnější informace k těmto dvěma druhům nápojů?
  Díky.

  Odpověď
  • Stačí se podívat na chování lidí, co jsou na něm závislí…

   „Musím si dát hned ráno kafe nebo zhebnu!“

   „Dokud si nedám kafe, tak nefunguju!“

   Apod… :)

   Odpověď
   • NicNezNula 9.2.2017 o 0:21

    ????!!!!!!!!!!!!! :( (((((((((((((((((( není to přeci jenom trochu přehnané?

    Odpověď
    • Není, je to citace z reálného života, takto někteří lidé opravdu mluví.

     (Já kávu nepiju.)

     Odpověď
    • nie,sam som obcas niekedy nieco take povedal
     som kavickar

     Odpověď
    • Myslim, ze je to prehnane. Ja na kave nevidim nic spatneho. Napriklad male espreso toho kofeinu moc nema, za to ma v sobe dost antioxidantu. Nevidim duvod si kavu nedat. Ale kazdemu podle jeho presvedceni. Mimo jiny, caj ma v sobe vic kofeinu nez kava.

     Odpověď
     • Měla jsem kolegu v práci. Vždy když jsem si dělala kávu, smál se mi, že vypadá jako kdybych ve vodě vymáchala ponožky. Já se mu naopak smála, že pije nasycený roztok. Kávu pil z malého kalíšku, bylo to pár loků ale byly to skutečné smrťáky. Po pár letech mu v IKEMU transplantovali srdce… Tož tak…

      Odpověď
      • Troufnul bych si oponovat. V malem mnozstvi vody, tzn v malem espresu, neni mozne zkoncentrovat presovacem skrz namletou kavu velke mnozstvi kofeinu.
       Neco jineho je, pokud pil tzv. nescafe a delal si ho extremne silne. To je pak opravdu nezdrave. Ovsem nescafe uz ma ke kave dost daleko, to je hrozna sracka.
       Pokud se tyka obsahu kofeinu, mel se tady spis resit caj, ktery vetsina povazuje za vyrazne zdravejsi.
       Samozrejme kava lehce zakyseluje organismus, a to je potreba vedet. Ale zase ta vune a ta vyborna chut. To bych si nechtel nechat ujit. Pokud clovek ji zdrave, tak i s kavou bude mit ph absolutne v poradku.
       Kysele ph v tele je fakt velky problem a nejhorsi vliv na ph ma stres.
       Takze, za mne hruza z prave kavy je opravdu prehnana.

       Odpověď
       • Netuším proti čemu oponuješ. Proti faktu transplantace? P roti tomu se dá oponovat? :) Možná proti tomu, že to nemusel být následek pití kávy? Pil nejkvalitnější zrnkovou, kterou si obřadně umlel a uvařil v džezvě… Povoláním vědec raketového průmyslu…

        Odpověď
        • Chtel jsme jenom rict, ze to asi nebylo jenom kavou.

         Odpověď
         • Trochu teorie, pretoze cirou nahodou o kave nieco malo viem:
          - najviac kofeinu ma neska a zmesy, kde je robusta
          - arabika ma minimum kofeinu, ked je navyse prazenie tmave, je ho tam mizive mnozstvo (naopak pri svetlom prazeni ho tam zostava viac)
          - antioxidanty mas skor v svetlejsie prazenych kavach (pripravuju sa ako filtrovane)
          - kofein ako chemikalia je klasifikovany ako jed, u cloveka vypina signalizaciu unavy
          - cast ludi nema vo svojom tele mechanizmus na odburanie kofeinu, preto mu vyslovene skodi. Ostatnej casti moze pomoct, ale samozrejme s mierou.
          - vacsina kavy na trhu je komoditna kava, teda doslova šunt pozametany v skladoch (to plati dvojnasobne o kapslach, instantnej kave a pod.)

          Moje osobne pozorovanie je, ze kava nepovzbudzuje. Aspon nie tak, ako si ludia myslia. Je to len katalyzator aktualneho prezivania. Ak som nervozny, budem po kave este viac. Ak som v pohode, budem este viac.
          Byvali casy, ked som pil naozaj vela kavy. Aj ked kvalitnej a spravne pripravenej, ale aj tak prilis vela a v pocas celeho dna. Nikdy som si ju vsak nedal, ked som nebol v pohode.
          Dnes uz pijem kavu len ked mam na nu vyslovene chut, co je asi 2x do tyzdna. A ak, tak zasadne len medzi 10:00 a 11:00. Nechyba mi a pijem mu len pre chut, nic ine. Prazim si ju sam.

          Priklad z nasej rodiny – babka pije nalacno zalievanu Popradsku, nedavno sa dozila 88 rokov, plne pri zmysloch a bez palicky. Tu transplantaciu srdca kolegu by som takto jednoznacne s kavou nespajal. Ako hovori nas automechanik, casto je vadny „medzikus“ ;-)

          Odpověď
          • Na mě má káva opačný účinek, chce se mi po ní strašně spát…Proto jsem ji pila tak slabou. U mě káva byl především rituál…

           Odpověď
           • Tiež som to tak mal, ale najviac v obdobií, keď som pil veľa kávy. Keď som ju začínal piť, tak ma skôr prebúdzala.

            Odpověď
         • Este dovetok:
          Bezne prazenie trva cca do 10 minut. Velkofirma to zvladne za 3, ale pri vyssom tlaku. Za taky kratky cas sa tam napriklad nestihnut rozlozit akrylamidy, ktore su mutagenne a karcinogenne. Darmo budes pit najlepsiu kavu, ked bude uprazena takto, bude to na dve veci. Ked to dorazis napriklad dzezvou, kde s kavou pijes aj lógr (po našom sós), tak si navyse zarabas aj na traviace problemy.

          Ta kava, ktora k nam ide je naozaj sunt. Ked sem pride Talian a vidi, co sme schopni a ochotni vypit, tak bude prvy, ktory nam to sem naexportuje. Tak to funguje mimochodom aj s inymi ich potravinami, na rozdiel od nas si to najlepsie nechavaju doma a sunty vezu von. Rovnako to robia Cinania s pu-erh, ten najlepsi sa von ani len nedostane.

          Odpověď
      • NicNezNula 9.2.2017 o 23:34

       Takto bych se zeptal. Vstřebával dotyčný nějakým způsobem česnek?

       Odpověď
       • Cesnek je zazracny. Ja spotrebuju kolem 5 palic za tyden. Sam si ho pestuju. A navic dobra nalada je nejlespi lek. A to piju kolem 5 kav denne. Neverim na fyzickou zavislost na kave. To je podle mne uplnej blud. Kdyz jedu sluzebne do Japonska tak vypiju za tyden jednu kavu a zadny abstak nemam.

        Odpověď
       • Tak to nevím, na toto téma jsem se nebavili…

        Odpověď
   • Na vánoce mne zkosila jakási dravá nemoc, snad chřipka, Teploty sice nic moc, ale zle mi bylo dost. Hlavně mne trápil příšerný kašel a posléze a další přidružené potíže. K doktoru nebyla schopna dolézt, ale na volání záchranky to taky nebylo. Řešila jsem to čajem z černého bezu s citronem a medem. Trvalo to týden, než jsem byla schopna se postavit na nohy. Během té doby jsem pochopitelně neměla chuť k jídlu a energetický příjem pokrýval asi ten med. Po cca 10-12 dnech jsem vylezla z posletele, a že si udělám svou milovanou kávu, když už je mi o tolik líp. Ale ouha, káva mi smrděla spáleninou a chutnala tak příšerně, že jsem ji vylila. Další den jsem se rozhodla konečně si uvařit. Měla jsem něco vepřového v zásobách. Opět mi to páchlo nelibě. A chutnalo to ještě hůř. Tento stav v poněkud menší míře trvá doposud. Stačila týdenní „dieta“ a hned se ukázalo, jaké kvality jsou věci, které konzumujeme. Vyostřené vnímání chutí a vůní potravin mi zůstalo a já se jím už teď poslušně nechávám řídit. Káva mi nechybí a maso také ne. Pro kafaře a masojeda, jako jsem byla já, se to rovná zázraku :-)

    Odpověď
    • Maso nejim 4 roky, vubec. Mam k tomu jine, nez zdravotni duvody. Mne maso vylozene smrdi, ale kava, cigarety a pivo ne. Kazdy jsme jiny.

     Odpověď
    • Dobře sesam,to jsou body.Tak at ti to vydrží.

     Odpověď
   • bosorecka 10.2.2017 o 10:30

    Ja co som tehotna, a ked som kojila, tak som chodila rano po svete a vravela, ze potrebujem davku glukozy, inak zhebnem … je aj glukoza zbranou genocidy?

    (Pac tehotnu ma po kave decko kopalo jak blazen cely den a noc, a kojacej zase cely den nespalo … som si pomohla, slabunkou kavickou po ranu )

    Odpověď
  • Sycené nápoje CO2 jsou jasné …. překyselení organismu a z něho vyplývají civilizační choroby a někdy i ta porucha genetiky.

   Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou.
   Pokusy na členovcích (např. na pavoucích) bylo zjištěno, že kofein patří mezi alkaloidy působící největší chaos v informační výměně buněk včetně neuronů. Pavouci ovlivnění kofeinem spřádali síť chaotičtěji než ti ovlivnění LSD nebo heroinem. Tok informací není přerušen, ale dochází častěji k chybám, což působí zvýšená hladina informačního šumu. Důsledky tohoto faktu u člověka nejsou zcela jasné, určitou podobnost můžeme pozorovat u osob na kofein přecitlivělých.

   Odpověď
   • K tym pavukom a kofeinu – chyba tam podstatna suvislost. Prepokladam, ze pavuky nepozvali na presso s miekom ale dopravili do nich synteticky kofein. Resp. v nejakej cistej forme.
    Co je zasadny rozdiel, rovnako ako ked vytrhnes hociaku zluceninu z jej prirodzenych vazieb, jej prijatie bude zasadne ine, ako v kave, kde je tucet dalsi zlucenin, ktore posobia vzajomne. To je presne aj problem energetakov, ze tam je kofein vyabstrahovany, navyse doplneny dalsiou syntetikou, ktora z nich robi nepeknu srandu.
    Iny priklad vidno pri istych kombinaciach konzervantov a farbiv. Urcite pary vyvojavaju silnejsie reakcie (najcastejsie hyperaktivita u deti), ako ked posobia len samostatne.

    Odpověď
  • kava zpusobuje ze jakoby jedete naprazdno, problem neresite jen o nem kecate, kofein sice uvolnuje energii, ale neni tam ta slozka ktera ji spravne smeruje, co clovek to jine pomery, nekteri vydrzi piti kavy docela dlouho, kofein strukturu rozvolnuje a telo musi ji nad plan stahnout a to ho vycerpava….

   Odpověď
  • Voda = informačný nosič. Správna voda = pH 7,3-7,6 + telesná teplota = okamžité spracovanie a integrácia do krvného riečišťa, odtiaľ do buniek. Bunky sa hneď môžu nasýtiť a telo funguje správne.

   Káva = voda plus komplex stimulantov. pH silne kyslé, horúca sa pije s cukrom = ďalšie znižovanie pH a mliekom dodatočné ďalšie znižovanie pH. Moderná uht spracovaná káva navyše obsahuje vysokú primes plastu akrylamidu vznikajúceho pri granulácii.
   Po jej požití musí telo vynaložiť niekoľkonásobne viac telesnej vody na to, aby vyrovnalo jej pH, človek sa otrávi akrylamidom a dostane do tela kofeín a ďalšie stimulanty nekontrolovane pôsobiace na srdcovocievny system a cns. Vedľajší účinok je závislosť.
   Keď som prestal s kávou (bolo to týždeň po terore na dvojičky) tri dni som sa na školení klepal ako narkoman…Káva je jed. No je to dobrý business ako colove napoje. efekt velmi podobný, smrt v skratenom konani ista.
   Verim, ze som pomohol objasniť. Buďte zdraví a blaho želám

   Odpověď
   • Ruske prislovie, ohen – car, voda – carovna, vzduch – boh.

    Odpověď
   • No, kavu pijem a len tak rychlo sa jej nevzdam. Bohuzial. Nefajcim, uz ani nevypijem, len kavy sa drzim.

    Odpověď
    • cca dva, tri týždne a si z toho vonku…

     Odpověď
     • bosorecka 10.2.2017 o 10:35

      Kavy sa da zbavit zo dna na den. Bezne robime s muzom tak, ze cez vikend a dovolenky kavu nepijeme – detox O:) A co som zistila, ze som tehotna, prestala som s nou z hodiny na hodinu.

      Ale inak mne osobne vyhovuje, ze mi kava robi kyselinu … pomaha mi vytravit.

      Odpověď
    • ja taky ne.

     Odpověď
     • feri.ecte 10.2.2017 o 9:48

      Pomaly ale isto sa tu v diskusii dostaváme k tomu, ze najlepšie je piť čistú vodu, resp. destilovanú.
      Jeden príbeh zo života k tomu, som bol pred pár rokmi u doktora, ktorý mi rozpraval, ako mal raz jednu pacientku, ktorá trpela nejakou neznámou bakterialnou infekciou močových ciest. On sa pokušal klasicky školskou medicínou to vyliečit antibiotikami. No ani v priebehu niekoľkých týždnov a niekoľkých rôznych antibiotík sa mu to nepodarilo. A tak bezradne povedal pacientke, že je v koncoch a že nech skúsi namiesto liekov piť vodu, piťdenne 6 (slovom šesť) litrov vody. No a za dva týžnde bolo po infekcii.
      Bol to vynikajúci lekár, ked som tam prišiel s horučkou a bolesťami hrdla a celého tela, predpisal mi šalviu na kloktanie a povedal, že mi anitibiotika nepredpíše aj ked su to podla neho nejaké baktérie, že mam viacej piť čistu vodu. :-)

      Odpověď
   • Zaujímal by ma Váš názor na pitie čierneho a zeleného čaju, nakoľko aj tie obsahujú stimulant – teín.

    Odpověď
   • Na to mam jedinou odpoved. Co nekomu pomaha muze naopak druhemu skodit. Kazdy jsme proste jiny. Mimo jiny, nejvetsi zdroj zakyselovani organismu jsou cukry, pecivo, mleko a maso. Kava je na chvoste.
    Navic zalezi hrozne na tom, jak pisete, jakou vodu clovek pije.

    Odpověď
  • Putinovec 9.2.2017 o 9:11

   Tohle svinstvo mi nechutnalo,proto jsem kávu v podstatě nikdy nepil.Poslední dobou jsou k vidění energetické kofeinové nápoje.Dovedu si představit,jak moc dobroty to přinese srdci i zbytku organismu.Preferuji budto čaj rooibos,nebo bylinky ze zahrádky.Věřím moudrosti bylinkářek o tom,že je potřebné tělo pročištovat.Hned zjara si udělám bylinkovou koupel z mladých větviček dubu , bezinky a kopřiv.Vyplaví se tak z těla jedovaté látky.Potom kopřivovým čajem pročistím krev,14 denní kůra stačí pro celý budoucí rok.A každý den si v sezoně dělám bylinnou směs z toho,co dá zahrada a les.Doktorka mne vidí jen při povinné prohlídce.

   Odpověď
  • feri.ecte 9.2.2017 o 10:34

   A čo biela káva – melta či podobné náhražky kávy?

   Odpověď
   • Meltu si dávám ráno ke snídani, k tomu chleba s máslem…

    Odpověď
  • Lidské tělo se přibližně ze 70 % skládá z vody. Tedy ne z kávy, ne z limonád, ne z jiných jedů, o alkoholu nemluvě. Něco je větší jed, něco je menší jed, nicméně jedy to jsou všechny. U někoho se následky otravy projeví dříve, u někoho později, ne nadarmo jsou to zbraně 5. priority.

   Odpověď
 12. CDS (oxid chloričitý) léčí mimo jiné i autismus. Jsem na facebooku ve skupině Užíváme CDS a objevují se tam občas tyto zprávy, jednu z nich jsem pro vás zkopírovala.

  „AUTISMUS – NOVINKY Z MEZINÁRODNÍCH SKUPIN
  3 nové úspěchy s vyléčením autismu za poslední 2 dny!
  Za poslední dva dny se přihlásily další tři maminky, které daly do autistických skupin zprávu o vyléčení svých dětí z autismu.
  Dvě děti jsou z Chorvatska.

  Proběhla i zpráva, že asi na 90% autistů fungují univerzální postupy k detoxikaci poměrně dobře a děti se rychle zlepšují, ale asi u 10% dětí se moc nedaří a jsou komplikace, řešení je složité a zlepšování jde pomalu. Je to i tím, že všichni autisti nejsou stejní a mají různé patogenní a parazitální zátěže a na všechny zátěže nefungují 100% univerzální postupy a musí se hledat individuální řešení. Ideální by bylo kvalitní proměřování zátěží, ale to není všem dostupné, nehledě na to, že na některých přístrojích je měření autistů prakticky nemožné, neboť je měřit nelze, nevydrží v klidu pár desítek minut.

  ( Ale když to člověk nevzdá a hledá, vždycky je řešení i při měření. Malé děti do 5-6 let lze měřit přes maminku, nejlépe to funguje do 3-4 let. Pak lze i pomocí přístrojů měřit bezkontaktně na základě údajů. A ještě tu je možnost vytestovávání pomocí kyvadla či virgule, pokud to někomu funguje. )“

  Odpověď
  • …vedel by niekto napísať čo je to hento jaký zázračisko? ale tak jednoducho,lebo do chémie moc nerozumiem….

   Odpověď
   • Ivan, tu je video, návod, ako na to. Osobne som neskúšala, ani nikoho takého nepoznám.

    http://www.czmms.info/index.php/cds

    Odpověď
    • tu v diskusii píšu aj ľudia, čo to skúšali
     http://www.badatel.net/mms-pre-liecbu-rakoviny-navod-na-pouzitie-kde-sa-da-kupit/

     Odpověď
   • tady máš dostatek informací

    http://uzivamecds.webnode.cz/

    Odpověď
    • dovolím si zapojit se také,i když je to od tématu autismu
     na uvedeném odkazu jsem přečetla výňatek z knihy G.Malachova Totální detoxikace jater,velice mě zaujal uvedený způsob očisty jater a ráda bych se zeptala,zda někdo má vlastní zkušenost s tímto

     pokud to tu už bylo,omlouvám se,nevšimla jsem si,ačkoliv každodenním návštěvníkem těchto stránek jsem již rok a půl,a velice jste mi pomohli
     nepovažuji se za pokročilou ve studiu a zatím si netroufám se příliš ozývat

     Odpověď
     • Osobně jsem se k tomu, abych si jeho metody důkladně prostudoval a případně vyzkoušel, stále nedostal – i když o nich vím minimálně půl roku…, ale jeho knihy jsou ke stažení na uložtu a také je mají v mnoha knihkupectvích – i když často jen některé, ale myslím, že není problém je objednat.

      Odpověď
     • Chystám se na tuto očistu na březnový úplněk.

      Odpověď
     • Ohledně jaterní očisty:
      Já jsem minulé jaro postupovala podle:
      http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty01.php
      Je tam k tomu dlouholetá diskuze, a když se na něco zeptáte, tak vám tam poradí.
      Předtím jsem si nechala udělat sono, protože existuje možnost, že máte v sobě-kromě cholesterového bordelu i zvápenatělé kamínky, které jsou naštěstí na sonu vidět.
      Tyto zvápenatělé kamínky by při očistě mohly způsobit koliku.
      Mě by to odradilo od opakování očisty. Proto jsem si předtím raději vyžádala sono u lékaře.
      V březnu – v lunární fázi ubývajícího měsíce – mám naplánováno znovu.

      Odpověď
      • děkuji,jdu to pročíst

       Odpověď
 13. Vedci majú riešenie ako vrátiť chuť paradajkám.
  Zistenie: hurá, vedci už na to prišli
  „Rajčiaky začali strácať chuť asi pred päťdesiatimi rokmi. Ľudia chceli paradajky počas celého roka a predajcovia zas chceli, aby v regáloch vydržali čo najdlhšie. Vyšľachtili preto odolnejšie, červenšie a pevnejšie – na prvý pohľad takmer dokonalé – paradajky. S tým, ako sa zlepšoval vzhľad aj odolnosť plodov, mizla z nich paradajková chuť“
  Riešenie: :(
  „Podľa nového výskumu možno chuť do paradajok vrátiť. Aj tie zo supermarketu by mohli chutiť ako z domácej záhradky, stačí vôľa pestovateľov. Ukazuje to nový výskum, ktorý vytvoril genetický recept na zlepšenie chuti obľúbeného červeného ovocia, ktoré používame ako zeleninu“
  https://tech.sme.sk/c/20445975/ako-paradajky-stratili-svoju-chut-a-ako-im-ju-vratime-spat.html#ixzz4XzbgeakZ

  Odpověď
  • řešením,aspoň pro mě,je jíst rajčátka z vlastní zahrádky,či od sousedů,z trhu,ale hlavně v době jejich přirozeného zrání v našich podmínkách,ono už spousta lidí,co znám,přestala v zimě rajčata v márketech nakupovat

   to vědecké řešení je zas jen genetika

   Odpověď
  • tak isto znicili jahody

   Odpověď
   • suhlas, tie kupovane uz nestoja za nic. Ten isty princip. Neboj, aj na ne nieco vymyslia a budu este chutnejsie ako original …

    Odpověď
 14. ??? Ruská akadémia vied v memorande: Homeopatia je nebezpečná a lživá
  http://rusvesna.su/news/1486372949
  Nedáva mi to absolútne zmysel. Na stránke akadémie vied som zatiaľ nenašiel ničn ale je to tam dosť neprehľadné a nemám toľko času. Takže zatiaľ len pre info. faktom je, že túto informáciu prebralo hodne ruských serverov …

  Odpověď
  • Hlavne je lacná, vylieči, nielen lieči, tak kto to v dnešnej dobe v biznise so zdravím potrebuje. Veda dnes nie je nepredajná.

   Odpověď
  • Současná akademie je pátá kolona…

   Odpověď
   • Ano, diagnóza je jasná … len sa mi nezdalo že aj ruská vedecká elita je na tom tak zle. Lebo toto nie je akt jedinca ale koléga, ktoré reprezentuje inštitúciu ako takú. Teda, pokiaľ je to ozaj pravda. To je ale potom hodne blbé. Ruskej vede som zatiaľ celkom veril.

    Odpověď
    • Pokud si pamatuješ, před několika měsíci Putin vyhodil ze státní služby hromadu úředníků, kteří si podali žádost o vstup do Akademie. Putim jim napřed dal nějaký čas na rozmyšlení a když nepochopili, nebo nechtěli pochopit následoval vyhazov ze státních institucí, které reprezentovali. V minulosti se do Akademie dalo dostat velice těžko. Dnes je to otázka konexí a peněz. Nedávno jsem se dívala na pořad, kde se mluvilo o šéfovi jednoho z největších medicínských center, který skoupil x hektarů půdy a postavil si ohromné sídlo. Jeho syn se stal automaticky členem Akademie, i když toho ještě moc nedosáhl. Je sice dobrým lékařem, ale ještě to zdaleka není na Akademii.
     Podle slov Pjakina je situace v Akademii jedna z těch nejnebezpečnějších, kterou je nutno řešit…

     Odpověď
 15. Tady jsem objevila českou firmu, která vyrábí filtry na vodu. Kdybyste měl někdo zájem……. http://www.filtrovani.cz/dionela.php

  Odpověď
  • Janka – tak toto máme v kuchyni na chalupe

   Odpověď
   • feri.ecte 6.2.2017 o 9:53

    Funguje ten filter? Testoval to niekto?

    Odpověď
    • Našla jsem to na facebooku, jeden člověk tam dával odkaz a jeden na to reagoval, že už ho má několik roků.

     Odpověď
     • manžel pije vodu len cez filter
      - u znamych mali taku vodu, že smrdela ako „močůvka“ tak sa musela pit voda cez filter inak sa nedala pit.. fungovalo to..
      - či to má teraz vyznam, ked je voda dobrá nezavadna..pre mna nie..preto pijem z kohoutku
      - u znamych to malo vyznam
      -nechapem prečo má filter moja mamina, ked si dali urobit rozbor vody zo studne a vyšlo im,že tu vodu možu pit aj batolata…
      -takže ,ked si nechate urobit rozbor vody a mate dobru vodu je podla mna filter zbytočny-živá voda je živá voda

      Odpověď
      • Rozbor vody myslím nie je úplne lacná záležitosť, ale raz do roka je deň vody, a vtedy to tuším robia bezplatne.

       Odpověď
       • jardob – maš pravdu

        Odpověď
 16. priroda- na zamyslenie
  https://drive.google.com/file/d/0BwDntcFzYIJoTE53MGcwbWZsNVE/view

  Odpověď
 17. vaševec neco o potravinach
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo

  Odpověď
 18. Stamatis Moraitis měl být podle lékařů v USA už 45 lety mrtvý, v 98 letech se ale těší pevnému zdraví. Muž, který měl zemřít na rakovinu, se z děsivé diagnózy zcela vyléčil ve svém rodném kraji na Ikarii. Tento řecký ostrov je jedním z pěti míst na Zemi, kde se lidé dožívají neobvykle vysokého věku.

  http://cestovani.idnes.cz/recky-ostrov-ikaria-a-dlouhovekost-d60-/kolem-sveta.aspx?c=A130111_135921_kolem-sveta_tom

  Vínem to určitě nebude. :) Znáte i nějaká další taková místa?

  Odpověď
  • V himalájích je údolí, kde je průměrný věk údajně 125 let a nevědí, co jsou to nemoci. Jedna konkrétní dolina, jeden konkrétní kmen, pár tisíc lidí. Všude okolo už to neplatí. V 19. století jejich vůdce vstoupil se svým územím (malinké knížectví) do Ruské říše, ale byli ruskými poddanými asi 3 dny, než byl vůdce machinacemi ze strany Britů zavražděn a území okupováno britskými vojáky.

   Odpověď
  • Pokud si vzpomenu na jméno, dodám.

   Odpověď
  • kroksunkrok 4.2.2017 o 16:19

   Niečo nájdeš tu: http://www.badatel.net/dozivaju-sa-120-rodia-65-nikdy-nemaju-rakovinu-robia-takto/, alebo tu: https://www.rehabilitacia-poprad.sk/aktuality/62-mineraly-choroby-zdravie-dlhovekost?start=1

   Odpověď
   • Priemerný vek v Spojených štátoch je dnes 75,5 roka. Priemerný vek lekárov v USA je 58 rokov. Ak chcete aspoň štatisticky získať 17 rokov života, neštudujte medicínu. :D

    Odpověď
    • NicNezNula 4.2.2017 o 21:54

     věk dožití

     Odpověď
     • Ano, tak jsem to automaticky pochopil i když to bylo napsáno neúplně.

      Odpověď
 19. čtenář 4.2.2017 o 10:23

  Blahodárný vliv hudby na mozek dětí
  http://nezdravi.parlamentnilisty.cz/Articles/10577-hra-na-hudebni-nastroje-je-blahodarna-pro-vase-deti-a-muze-pomahat-v-lecbe-nekterych-nemoci-proc-.aspx

  Odpověď
  • DSrdečně doporučuji Vlasta Marek, texty i videa. Např.:

   https://www.youtube.com/watch?v=hCvpbe0NLIg

   Odpověď
 20. Ach, to je strašné! Slovenky odmietajú hormonálnu antikoncepciu a dokonca je aj menej interrupcií!
  „Pokles užívania antikoncepcie na Slovensku pozorujeme už viac rokov. Možno sa aj domnievať, že ide o dobre organizovanú a cielene vedenú kampaň, s cieľom potlačenia užívania moderných spôsobov antikoncepcie.“ To o čo im ide?

  https://zena.sme.sk/c/20448897/slovenky-odmietaju-antikoncepciu-coraz-viac-klesa-vsak-aj-pocet-interrupcii.html?ref=tit

  Odpověď
  • Oracle 911 3.2.2017 o 8:06

   Liberasti sú právom zdesení nielen, že prijímate prirodzenú úctu k životu ale ani nie ste dosť pokrokové t.j. zachovávate zdravý rozum. :)

   Odpověď
   • A hlavně zdraví!!!

    Odpověď
    • Oracle 911 3.2.2017 o 11:28

     Tak tak. :)

     Odpověď
    • Nasredin 3.2.2017 o 12:39

     Nikoliv !
     Hlavně štěstí !
     Na Titaniku byli všichni zdraví jak rybičky a bylo jim to prd platné ! Kdo má štěstí, ten má i zdraví … :)

     Odpověď
  • Skvělá, překrásná zpráva! Díky, mé milé Slovenské sestry, hodně zdraví přeju!

   Odpověď
 21. Výborné cvičenie, odskúšané.

  http://www.biosferaklub.info/zaklopte-patami-o-podlahu-a-budete-zdravi/

  Odpověď
  • Děkuji za odkaz, prosté a zároveň geniální.

   Odpověď
 22. Před chvílí jsem dočetl na levanetu článek „Manželstvá sa uzatvárajú v nebesiach“,
  který mě, jakožto pro mě celkem aktuální životní otázkou zaujal a rozebral věci, nad kterými jsem přemýšlel už mnohokrát.

  Jednou ze stěžejních částí je tato legenda: (pro ty, co článek zatím nečetli)

  Podľa jednej z čínskych legiend, nejakého muža menom Iko, ktorý stratil rodičov, prenasledovali nezdary v ponukách na sobáš. Počas svojich ciest stretol zvláštneho starčeka s ohromným vrecom, ktorý sediac na schodoch chrámu, čítal za svitu mesiaca knihu mŕtvych, napísanú nezrozumiteľnými hieroglyfmi. Starček Ikovi vysvetlil, že dvoch ľudí spája červená niť, a keďže dievčatko, s ktorým je Iko spojený má len tri roky, jeho hľadanie ženy nie je úspešné. Súdeným Ikovým dievčaťom sa ukázalo byť špinavé dieťa akejsi jednookej stareny a tak Iko dal svojmu sluhovi šabľu, a poslal ho dieťa zabiť. Napriek tomu, že sluha trafil čelo dievčaťa, nezabil ho. Keď prešlo 14 rokov, Iko si vzal krásne dievča s ranou uprostred čela. Ako sa ukázalo, bolo to práve to dievčatko, ktoré sa Iko pokúsil zabiť.

  (Připomínám, že je mi „už“ něco přes dvacet, ale do třiceti ještě relativně „daleko“.)

  Už dříve, jelikož taktéž nemám pocit, že bych tu „mně souzenou“ dosud potkal, jsem nad těmito věcmi přemýšlel a došel jsem k závěru, že bych možná měl být trpělivý a dalších několik let hlavně na sobě pracovat a být dobrým členem společnosti, dobrým člověkem a příkladem pro ostatní.

  Nicméně, například v tomto příběhu je věkový rozdíl celkem velký a říkám si, jestli už pak nebudu příliš starý. (Mně napadl v mém rozjímání rozdíl menší, ne tak „extrémní“.) A to i přesto, že mě napadlo, že ta vzájemná nepřipravenost a dozrávání, že ještě nenadešel ten správný čas, může být pravda a není potřeba se nad tím rmoutit, jelikož Tvůrce ví, co dělá a já jsem to před narozením určitě věděl též.

  Zajisté nejsem jediný, kdo řeší tuto situaci – i proto se takový článek objevil.
  Proto budu velmi rád, když přispějete svými zkušenostmi a názory. :)

  Odpověď
  • Moja mamina , ked sa vydala po 2x si vzala o 10r starsieho a klape im to, neter má o 10r starsieho manzela . Neter si váži manžela – je jej rytier (váži si že nieje splašený ako jej vrstevníci atd..a ona dobre varí aj piect začala…odkedy su svoji su štastní )
   povedala by som,že su spokojne..manzelia si ich važia a oni sa staraju o domacnost s láskou aj o nich- je tam dovera..prosto Cokolvek date zene ona da naspat nieco vacsieho. Daj jej semeno,bude mat dieta, daj jej dom-urobi ti domov, daj jej potraviny-urobi ti jedlo, daj jej usmev-da ti srdce….

   Odpověď
   • tak toto bolo pekne vystihnuté.

    Odpověď
   • Díky za krásný, povzbudivý příspěvek. :)

    Odpověď
   • aj ked jej dám uhorkové semeno tak bude mat dieta?
    vy ste tu vsetci zrelí na psychiatriu….to ste sa tu teda našli…jeden vacší debil ako druhý….ešte dobre že vás neni možné vidiet a stretnut v reále ale len v debilnej virtualite:-)))

    Odpověď
    • Ano, to je pravda. Ve tvojí realitě se často nepohybujeme.

     Odpověď
    • Ibi, ono to má pokračování a celé to zní takto:
     Cokoliv dáte ženě, ona z toho udělá něco víc…..
     Dej jí semeno bude mít dítě, dej jí dům a udělá vám domov, dej jí potraviny a udělá vám jídlo, dej jí úsměv ona vám dá svoje srdce. Ona rozmnožuje a rozšiřuje to, co je dané. Takže jak jí dáte hovno, buďte připraveni přijmout tunu sraček….. My ženy jsme andělé…. A když nám někdo poláme křídla, prostě v létání pokračujeme na koštěti!
     Jsme flexibilní……

     Odpověď
     • :)

      Odpověď
     • To si musím napsat. Až na to s těmi anděly, protože Andělé nemají svobodnou vůli, ale to je detail, je to krásně napsané, a souhlasím :-) Takhle si představuji Ženu!

      Odpověď
     • NicNezNula 3.2.2017 o 15:53

      Je to moc hezky a poeticky napsáno …. Moc se mi to líbí. No je pravda, že existují i případy, kdy muži dali ženě všechno a stali se z nich téměř bezdomovci.

      Odpověď
      • V tom případě nebyla ta pravá…

       Odpověď
     • Aksal,
      +1
      :-)

      Odpověď
    • ibi, ked jej das uhorkove semeno, tak dopestuje uhorku. Co ti na tom vrta v palici? Vrat sa cez dieru v plote naspat do svojej reality a virtualnu nechaj tak. Uzi svoje lieky a chod spat.

     Odpověď
  • DušanBe 1.2.2017 o 15:34

   Takže já začal randit s holkou až v 21. Do té doby jsem naháněl děvčata, ale bez úspěchu. Všichni kolem mně už měli za sebou několik rozchodů. Jo, z jejich pohledu jsem byl divný. První vztahovou krizi jsme měli za půl roku a tehdy mi došlo, že se můžu s ní rozejít, najít si jinou a řešit tento (pravděpodobně stejný) problém s jinou dívkou. Toto uvědomění mě vedlo k tomu, že je lepší si to vyřešit s tou první. Tak jsem řešil i další krize…Je to dřina, ale stojí to za to. Jenomže to je něco, na co se velmi blbě připravuje. To, co mi pomohlo, bylo to, že jsem si udělal pořádek v sobě. Pochopil jsem co mám rád, nerad (ale to mění) a hlavně PROČ to tak je. A to zabere nějaký čas a navíc úroveň chápání se Ti mění časem a zase přehodnocuješ. A když vidíš Ty vazby, máš je pojmenované, lépe se s problémy pracuje a navíc tak pomáháš i druhým, kteří to tak dobře neumějí.
   Nevím jestli je to, co jsi chtěl slyšet, ale v kostce jsem shrnul mojí zkušennost. Na téma vztahy a jak v nich fungovat se píšou celé knihy :) Každý z nás by mohl takovou napsat. Ale to se lépe vykládá než píše. Pokud jsi z okolí Brna nebo Ostravy, klidně Ti povím více :)
   Takže Tvůj plán pracovat na sobě a pro společnost je šlechetný. Dívka se najde sama :)

   Odpověď
   • Takže ten vztah vydržel?

    Napadá mě mnoho, co říci, rád bych si popovídal na toto téma více, ale ano, přeci jen radši jinde než tady na diskuzi. :)

    Žiju v Praze, ale nejsem tu „původním druhem“, vyrůstal jsem v jiné části ČR.

    Brno i Ostravu mám celkem daleko, ale Brno se dá i na otočku navštívit. :)

    Odpověď
    • DušanBe 2.2.2017 o 10:05

     S tím cestováním se můžeme domluvit. Do Prahy cestu momentálně nemám, ale kdo ví. Klidně mi napiš na můj email operonx@seznam.cz . Případně napíšu pár poznatků, ať tady nepíšu osobní věci do diskuze, co nikoho nezajímají. Jinak, vztah drží několik let. Museli jsme ale oba udělat pár úprav v našem chování, abychom se mohli domluvit a fungovat. Ale psát to tady je zbytečné, protože co platí u mě, neplatí u jiných.

     Odpověď
  • Oracle 911 1.2.2017 o 15:51

   „Zajisté nejsem jediný, kdo řeší tuto situaci – i proto se takový článek objevil.“
   Aj ja som v podobnej situácií, kvôli niečomu inému povrchnému dôvodu ale ten hlbší dôvod je ten istý.

   Inak Dáša to pekne vystihla.

   Odpověď
   • je to aj na tvojom mozgu vidiet že si ženu ešte v rukách nedržal:-)))

    Odpověď
    • Oracle 911 3.2.2017 o 15:51

     Mám ten dojem ani ty, len oživené gumené panny t.j. štetky.

     Odpověď
  • Pokud „nezazdíte“ svoji schopnost vnímat, tak tu osobu prostě poznáte – bude vám jasné na všech úrovních vaší bytosti, že „jste správně“. A také druhá strana to bude vědět se stejnou jistotou. Na věku záležet nebude. Mezi mnou a mým daným je 19 let (a jsem to já, kdo je na té vyšší příčce časové osy) :-)

   Odpověď
   • Máte pravdu, jenom nevím, jaké to je, tudíž se zbytečně bojím, že ji nenajdu nebo nepoznám. Hlavně to první. Pokud už se dá člověk do řeči, dá se poznat mnoho. :)

    Odpověď
    • Mohu tě uklidnit. Určitě poznáš. A budeš mít pocit, že ji znáš celý život. Zatím neztrácej čas přemítáním, ale pracuj na sobě. Pak už nebude čas :) Já se se svým „osudem“ potkala, na narozeninách jedné známé. Strašně se mi tam nechtělo jít, ale kamarádka mě přemluvila, že jenom ji pogratulujeme a pak jsem měla v plánu hned odejít. Ani jsem se nijak „nešlechtila“, měla jsem na sobě jenom džíny a bílé triko, no a byl tam ON. Kdybych tam tenkrát nešla, minuli bychom se, jelikož nepatřil do okruhu, ve kterém jsem se pohybovala…

     Odpověď
     • Jo, a bylo to 11.9….

      Odpověď
      • Tento den jsem měl první rande, kterým pak začal můj první vážný vztah. :) )

       Odpověď
     • Díky.

      Všem. :)

      Souhlasím s tím co říkáš, připomnělo mi to, že cokoliv bychom se měli učit průběžně už teď, jakmile to budeme nutně potřebovat, bude už pozdě. :)

      Odpověď
  • to sme hned zistili podla tvojej logiky že je ti len neco málo pres dvacet:-))))

   Odpověď
   • Oracle 911 3.2.2017 o 15:51

    No ty nemáš ani cez 10.

    Odpověď
    • Díky, že ses zastal i mě, ale s ním se nemusíš špinit, záměrně jsem ho už tu nerozmazával, aby tu zbyl prostor na případné další podnětné příspěvky. :)

     Odpověď
     • Moje zkusenost. Ja jsem o 21 let starsi nez moje manzelka. Jsme spolu uz 12 let a jsme spolu stastni a fungujeme. Mozna proto, ze se citim vyrazne mladsi nez jsem papirove. Takze vekovy rozdil (pokud o nem porad neuvazujes) nehraje uplne zasadni roli.

      Odpověď
      • mám manžela o 23let staršího a letos spolu budeme 13.5. 23let(to jsme se potkali)
       jen dodám,že je to druhý manžel a je pravý opak toho prvního
       seznámili jsme se,když už jsem čekala rozhodnutí od rozvodového soudu
       a přesně -jako bychom se znali odjakživa,než jsem něco vyslovila,tu samou myšlenku řekl i on,ve všem podstatném se zcela shodneme a je naprosto běžné,že si třeba čtu a pomyslím,že si dojdu pro mošt a najednou je na stole nebo přijedu domů a je přichystané máslo a chléb,já říkám přivezla jsem Romadur,a muž na to-já vím
       zpočátku mě to dost vyvádělo z míry,ale dnes už to beru ako normální

       za mě tedy – ano,tu pravou poznáš a bude dobře,když hned napoprvé,narozdíl ode mě

       Odpověď
       • Jojo, je to lepsi napoprve. Ja to mam taky az napodruhy.

        Odpověď
        • Tak můj první vztah už to nebude, ale ženatý jsem dosud nebyl.
         Doufám, že je to odpustitelné, zvlášť, když se nechystám dát nebo dostat ani pusu, dokud si nebudu myslet, že to je vážné. :)

         Díky, že jste mě i vy utvrdili v tom, že není důvod nikam spěchat. :)

         Odpověď
 23. VODU NEZAČNETE POSTRÁDAT, DOKUD VÁM TEČE Z KOHOUTKU

  Aktuální reportáž ČT názvala:
  Konec tunelu s pitnou vodou? :
  http://app.secwrb.cz/public/open/nlink/b45b9b81-c2ea-11e2-b160-002590a1e88e_702ab309-164a-11e5-b5d8-002590a1e85a_6dc845b3-e842-11e6-930f-002590a1e8b2

  Po zhlédnutí reportáže doporučuji projít reakci města, které se snaží zakrýt, že je za tunel vodárny a stamiliónové škody způsobené občanům odpovědné. Je proto dobře, že občané mohou díky ČT vidět co se děje.
  ÚTOK NA ČT A MANIPULACE S OBČANY:
  http://app.secwrb.cz/public/open/nlink/b45b9b81-c2ea-11e2-b160-002590a1e88e_702ab309-164a-11e5-b5d8-002590a1e85a_6dc4420f-e842-11e6-930f-002590a1e8b2zlin-mesto-manipulace/

  http://app.secwrb.cz/public/open/nlink/b45b9b81-c2ea-11e2-b160-002590a1e88e_702ab309-164a-11e5-b5d8-002590a1e85a_6dd0272f-e842-11e6-930f-002590a1e8b2

  www.facebook.cz/vodalidem:
  http://app.secwrb.cz/public/open/nlink/b45b9b81-c2ea-11e2-b160-002590a1e88e_702ab309-164a-11e5-b5d8-002590a1e85a_6dd3da72-e842-11e6-930f-002590a1e8b2

  Voda je život a náš život, ani život našich dětí, do rukou koncernů rozhodně nepatří.
  http://app.secwrb.cz/public/open/nlink/b45b9b81-c2ea-11e2-b160-002590a1e88e_702ab309-164a-11e5-b5d8-002590a1e85a_6dd7a096-e842-11e6-930f-002590a1e8b2
  www.pravdaovode.cz:

  Odpověď
 24. Ještě k tématu čajů. Právě jsem měl možnost vychutnat si tento skvost:
  https://www.cajovydychanek.cz/zbozi-golden-melon-sheng-puerh.html

  a je naprosto neuvěřitelný, kdo má možnost, můžu jen doporučit. Ale nutné! pít z nízkého šálku, kam se to nalévá z konvice (používám tento https://goo.gl/o3brEY , ideál je něco takového https://goo.gl/zgk2UN ), jinak je zážitek třetinový až nulový.

  Ještě je dobré pro snažší přípravu objednat i nebělené prázdné sáčky, z jednoho se dá zaplnit cca 0,75l konvice. Čaj je nesmírně jemný a zároveň má plnou chuť, skutečně unikátní zážitek, není to žádná „drsárna“, ani hořký skoro vůbec není.

  Odpověď
  • Jak jsi přišel na to s tím šálkem? :-)

   Odpověď
   • vzdělání :)

    Odpověď
    • Je to něco jako když většina ryb se má lépe v akváriu s velkou základnou a malou výškou, než ve vysokém akváriu s malou základnou? :) …Za předpokladu, že obě akvária mají stejný objem, aby porovnání mělo smysl. Mimo jiné to zvyšuje možnost příjmu vzduchu do vody, důvodů je určitě ale více.

     Odpověď
     • nevím, ale z normálního hrnku mi ten čaj v podstatě nechutná.

      Odpověď
      • Zajímavé. No že tvar má vliv na všechno, to vlastně akceptuji, no tak proč by se to nepromítlo na čaji. Poohlédnu se po šálcích, a díky za inspiraci.

       Odpověď
       • ideální je tvar k vidění na tomhle videu
        https://www.youtube.com/watch?v=eQHN5K_cwt0

        - okraje sploštělé ven téměř do vodorovna
        jednak to výborné chladí,
        druhak to dává vyniknout chuti a vůni.

        Odpověď
        • Tak to už vím co dostanu k narozeninám. Jen tak ze zvědavosti, piješ to „jen tak“, nebo jsi zkoušel i nějaký tradiční čajový obřad? Jak to prosímtě připravuješ, klasicky „evropsky“?

         Odpověď
 25. Nemáte niekto skúsenosti s chanelingom a podobnými vecami, respektíve skúsenosti s ľuďmi ktorý tieto veci dlhodobo robia? Mám totiž novú priateľku a mám vážne obavy o jej duševné zdravie. Veľké výkyvy nálady, stavy eufórie striedajúce sa so stavmi úzkosti, výbuchy hnevu až do extrému a podobne. Zvláštne je že sa tak správajú všetky tie baby v tej komunite. Vôbec im nerozumiem, nechápem čo vlastne riešia. Nepoškodzujú meditácie a chaneling psychiku?
  Aké máte skúsenosti s týmito ľuďmi?

  Odpověď
  • Zdravím a krátce sděluji svůj názor a zkušenost – meditace a další praktiky zcela jistě ovlivňují psychiku toho, kdo je provádí (a to i z docela „nemagické“ neurologicko chemické úrovně). Vámi popsaným způsobem se to může projevovat především u člověka, který není dobře ukotven v každodenní („obyčejné“, naší) realitě a v sobě samém. Také proto bylo mnoho podobných činností nedostupných běžné populaci a bylo výsadou vycvičených jedinců (např. kněží). Osoby, které se v naší době oddávají podobným věcem, jsou často vedeny touhou po mimořádných zážitcích, po tom být považovány a považovat se za odlišné, zvláštní a mimořádné. Nemají pro takovou činnost ani psychickou ani morální základnu. Tím samozřejmě nechci říct, že jsou nemorální, ale jen ne dostatečně vybudované v racionální i volně-morální oblasti (zdánlivě nadneseně: pevné mysli, čistého srdce) a znalé postupů, případných dopadů a způsobů, jak je zpracovat.

   Odpověď
   • Než jsem se prokousal až sem, také jsem přečetl spoustu takových stránek a potkal několik zvláštních lidí.

    Tento „channeling“ bych nazval jako otevření kanálu, kterým si daná osoba nechá do své „hlavy“ nalít nekriticky téměř cokoliv, nebezpečí bych viděl v tom, že lidé, kteří tomu podlehnou hledají pravdu (istinu) vždy venku, nikdy uvnitř sebe sama, vždy vzhlížejí k autoritám a když mají nějaký dobrý názor, nechají si ho vymluvit.

    Například, jóga sama o sobě je skvělé cvičení, ale existuje mnoho spolků, kde je z toho sekta, nabaluje se na to spousta nepravostí a manipulací a řešení problémů je nabízeno ve formě jejich ignorace skrz relaxaci.

    Odpověď
   • Dobrodej 1.2.2017 o 16:54

    Myslím že si to veľmi výstižne popísal. Ale ako jej pomôcť? Ako ju vyviesť z omylu?
    Mesiášsky komplex jej nedovoľuje prijímať žiadnu kritiku („má dokonalý nadhľad“). Akýkoľvek pokus jej niečo vysvetliť končí agresivitou (berie to ako útok zla voči nej).
    Má zvrátený svetonázorový kaleidoskop ale myslí to dobre.

    Odpověď
    • Upřímně, asi bych se nesnažil ji předělat, to by akorát přiživilo konflikt.

     Zvážil bych, jestli takový vztah má cenu.

     Lepší rada mě nenapadá.

     Odpověď
     • Souhlas s JS. Předělat zvenčí nejde. Prochází si tím, k čemu ji to táhne. Časem třeba sama narazí na limity svého postupu a pokud je to osoba upřímná (především k sobě) a přemýšlivá, bude se snažit předělat sama.

      Odpověď
  • zvlastne, ze prave v tomto case sa tu objavila takato otazka… prave sa tato tema riesila aj na matrixe (treba mat ale zaplateny pristup) … tu je velmi dobre video, ktore by som odporucala na tuto temu
   http://www.matrix-2001.cz/gaia/video/zakon-jednoty-a-tajne-kosmicke-programy-dusledky-channelingu-549/
   len strucne – chaneling nie je vobec bezpecny, pretoze cez otvoreny kanal sa moze nasunut kdejaka entita a velmi casto je tato entita prave negativna, aj ked sa snazi tvarit slnieckarsky… dnes uz ma aj skuseny chaneler problem identifikovat, kto je na druhom konci a tak od tychto praktik kvoli bezpecnosti ustupuju …
   negativna entita napojena na chanelingovy kanal velmi zrucne dokaze vyuzivat/ manipulovat ego a velmi casto apeluje na tzv. mesiassky komplex, na ktory neskuseny chaneler spravidla naleti a mysli si ze zachranuje zem, ludstvo, vesmir atd. … pritom je ale v moci entity, ktora s danym clovekom manipuluje spravidla na vlastne ciele

   meditacia je naopak dobra zdrava vec, ale mala by byt venovana najma relaxacii a introspekcii… moze sa stat, ze pri introspekcii vyplavaju na povrch z podvedomia aj urcite nase vlastne negativne zablokovane temy (tzv. nase tiene)… v tom pripade moze dojst k negativne sa javiacim psychickym reakciam u danej osoby, toto by ale malo odzniet po spracovani „tiena“ a toto je v podstate velka cast prace na sebe – cistenie a vyrovnavanie sa s tym, ze nie sme dokonali, ale mame trvalu moznost pracovat na zlepseni smerom k Cloveku

   Odpověď
   • Dobrodej 1.2.2017 o 17:11

    „negativna entita napojena na chanelingovy kanal velmi zrucne dokaze vyuzivat/ manipulovat ego a velmi casto apeluje na tzv. mesiassky komplex, na ktory neskuseny chaneler spravidla naleti a mysli si ze zachranuje zem, ludstvo, vesmir atd. … pritom je ale v moci entity, ktora s danym clovekom manipuluje spravidla na vlastne ciele“
    Súhlasím, trafila si klinček po hlavičke. Má nočné mory a stavy úzkosti ktoré vysvetľuje ako útoky satanistov alebo entít lebo „zachraňuje svet“. Odmieta akýkoľvek iný názor. Ako jej mám pomôcť vrátiť sa do reality?

    Odpověď
    • pomoc sa ma poskytovat len tomu, kto o to poziada, v krajnom pripade cloveku, ktory nema moznost o sebe vedome rozhodovat…
     takze ak jej chces ozaj pomoct, nerob nic proti jej voli, a obrň sa trpezlivostou, lebo skor, ci neskor sama pochopi, ze to je pre nu skodlive… nic netrva vecne…
     moze to pre nu byt prave TEN zazitok/skusenost, pre ktory sa narodila :)
     mozem sa mylit, ale ja to vidim tak…

     Odpověď
     • Plne súhlasím- pomoc iba ak požiada, inak sa to otočí proti Tebe. Mám s tým bohaté životné skúsenosti v mojom zrelšom veku. Až nedávno som však čítala v nejakej knihe, že človek vtedy preberá karmu toho druhého človeka ak mu takto pomohol, bez toho aby ten druhý o to požiadal

      Odpověď
    • Měl bych skvělá přirovnání, ale většina lidí tady a obecně asi netuší o co jde a vysvětlit příběh v několika řádcích by nebylo ono.

     Většina lidí na to přijde až po tvrdém pádu, kdy jsou jako už zcela nepotřebná loutka zahozeni nebo zničeni v procesu snahy dosažení cizích cílů, na druhou stranu, někdy takoví lidé se stanou těmi, co opravdu konají dobro pro společnost a snaží se svoje činy odčinit ze všech nejvíc, když si uvědomí, jak se věci mají…ale…asi bych nespoléhal na nějakou změnu, dokud pořádně „nepadne na hubu“.

     Možná bys ale i dokázal zapůsobit jako silný příklad – nic nevnucovat, nepřesvědčovat přímo, no, jsem celkem zvědavý na další vývoj.

     Odpověď
    • Nejde o to se vměšovat do života jiného člověka a mněnit jej. Bylo by to na delší povídku, ale zkusím pokrátit. Stačí myslet na daného člověka (bytost) s láskou. Nikoli však s láskou lidskou (založenou obvykle na libosti), nýbrž s tou nelidskou :-) , která se blíží spíš pocitu veliké radosti bez příčiny (možná o tom něco věděl Beethoven, který ji nazval jiskrou Boží). Nedá se naučit, koupit, vyčíst (a většinou ani udržet trvale – chvíli je, chvíli není) – k té prostě časem dospějeme. Pokud ji někdo zažil, ví že je jde o nejnádhernější dar, ke kterému se můžeme dostat, který můžeme dát sami sobě a sdílet s ostatními. Lze však postupovat i takto: vyvolat v sobě vzponínku na nějaký velice krásný a radostný okamžik v životě. Tento pocit si uvědomit, „uchopit“ jej vědomě a poslat jej bytosti (ale třeba i situaci), o kterou nám jde – prostě na ni s tímto pocitem myslet. Nic víc (a nic míň). Dříve či později zaznamenáme změny. Není třeba být požádán. Nikam se nevměšujete. Držím palce a myslím na vás…s Láskou :-)

     Odpověď
     • Měnit, uch:-)

      Odpověď
     • K radosti. Vím, co myslíš. Největší jsem zažila, když jsem si uvědomila, že mluvím s HNR a že nejenom k němu vysílám své myšlenky, ale že je mi na ně odpovídáno. Bylo to oboustranné spojení a velice mě toto poznání v životě zklidnilo…Bylo to jako osvícení, vše začalo být jasné a zapadlo do sebe, jako skládanka…

      Odpověď
      • :-) jj toto řekněme Pole reaguje, třeba i situacemi, přísunem informací, událostí, atp. Ráda se podělím o informace, jen nejsem zvyklá o tom psát. Tady se tak trochu osměluji. Volněji hovořím či reaguji na dotazy a nadhozená témata v rozhovoru.

       Odpověď
  • Plná funkce řízení má 7 kroků.
   1. z nich je Odhalení faktoru prostředí, který „působí na psychiku“ a vyvolává tak subjektivní potřebu v řízení.

   Takže osoby které jsou citlivé (a třeba i náladové) byli vyhledávány do pozice orákul (většinou ženy), ale je potřeba aby měli výcvik a dozor …. v knihách KSB je jmenován Plutarch, vedoucí svého času Delfskou věštírnu.

   V principu to tedy nemusí být špatně, záleží kam se napojuje (egregory), kdo jí při tom vede (či spíše nevede) apod. Většina takových to dělá esotericky (utajeně), takže davo-elitářsky.

   Asi bych to hodnotil podle ovoce, tj. výsledků. Trefuje se ve svých předpovědích?

   Pokud by byl správný dozor, tak by kontroloval tyto výsledky a nedovolil pracovat dál, pokud by nebyly.
   A pokud výsledky jsou, tak je potřeba jen ty výkyvy zvládnout přežít.

   Odpověď
   • Dobrodej 1.2.2017 o 20:16

    Keďže má poriadny kaleidoskop, v princípe tápa a niektoré informácie nedokáže spracovať. Výsledkom je zmes bludov, poloprávd a občas z môjho KSB pohľadu šokujúco presných informácii. Nikto ju nevedie. Preto sa takmer nekriticky napája na kadejaké egregory a entity. Má úplne otvorený kanál, príjme úplne všetko. Ak na ňu doľahne nejaké svinstvo a je jej z toho zle, tvrdí že tým zachraňuje / očisťuje svet. Nepotrebuje ani meditovať, obrazy / stavy / výjavy prichádzajú kedykoľvek, napríklad počas rozhovoru ale nákupoch v obchodnom centre. Tvrdí že ten dar má odmalička.

    Odpověď
    • Haha … svým způsobem jsem zažil něco podobného (byť v podrobnostech jiné). Ano, občas šokujícím způsobem přesné informace …
     Odpověď nemám, ale hledám ji.

     Pokud vím, tak se k tomu nikdo z VP SSSR k tomu moc nevyjařuje. Snad kromě Jefimova. Nedávno jsem viděl přepis rozhovoru s ním, kde hovořil o tom, jak je v kontaktu se staroruskými znachary…. že je navštívil. Jindy zas o tom, jak mluvil s holčičkou, která dokázala odpovědět téměř na cokoliv (prý tak, že si po zadání otázky na téma, které dosud neznala to něco vybavila v mysli jak v televizi a dle toho obrazu v mysli řekla většinou správnou odpověď). … takže to je asi člověk, kde bych hledal odpověď.

     Odpověď
    • Aha, takže nejde o poblouznění nějakou sektou, společenstvím lidí nebo nějakým guru?
     Ani ne ve smyslu setkávání nebo povídání přes internet?

     V tom případě můj příspěvek z 1.2.2017 o 19:27 je celkem mimo.

     Odpověď
    • Dobrodej,
     netlač na pílu. Zmeny nálad sú prejavy rozporov v psychike, v tomto prípade sa bijú jej vlastné vnútorné pravidlá, s tými ktoré dostáva zvonka od egregoru. Niekedy človek potrebuje zažiť extrémnu situáciu, aby pochopil, že tadiaľto cesta nevedie…

     Spýtam sa ťa takto: Čo by si jej z hĺbky duše prial, aj keby nebola tvojou priateľkou? Odpovedz si, a s kladným emočným pozadím to premeň na každodennú modlitbu.
     (odozva nemusí prísť zo dňa na deň. Môže prísť o mesiac, a do roka ak vytrváš príde nepochybne. Aj ty medzitým lepšie porozumieš prostriedkom a cieľom, či netreba niečo upraviť, prehodnotiť)

     Odpověď
  • DušanBe 1.2.2017 o 23:46

   Z mé zkušennosti, jak už bylo napsáno výše, chce to trpělivost, pokud Ti na ní záleží a chceš to překonat. Akorát to má jednu základní hranici – TVÉ ZDRAVÍ. Stejně tak tu bylo řečeno, slečna by si měla říct o pomoc, sám nezmůžeš nic. Trpká to moje osobní zkušennost. Jenom by to zhoršilo situaci pokud by jsi tlačil na pilu. Nicméně základní taktika by byla následující – moudrost bez laskavosti je k ničemu (Don Juan – Carlos Castenda). A ještě jednou – moudrost bez laskavosti je k ničemu. Toto se nauč nazpaměť. A řekni si to pokaždé, když Ti Tvoje polovička zvýší krevní tlak nebo adrenalin. V ten okamžik je lepší mlčet. Pokud plánuješ zmírnit její stavy, ona sama musí pochopit, že si ubližuje. Je dobré si o tom s ní promluvit. Dej si však velmi pozor na načasování. To je klíčové a naprosto zásadní – přemýšlej, kdy si chceš o tom s ní promluvit. No, ve skutečnosti to není o Tobě ale o ní. Otázka zní: Kdy rozhodně NE, nic s ní neřešit – když je podrážděná, tak nic s ní neřeš. Vadit ji bude všechno i Tvoje přítomnost a nepůjde to. Pokud se Ti toto „podaří“ vícekrát (špatně načasovat), bohužel, na základní úrovni jsme Pavlovovi psi a ona si udělá mentální návyk, že když otevřeš toto téma, okamžitě se naštve a nic nevyřešíš. Pak to půjde od 10 k 5 a oč více se budeš snažit tím dříve skončíš u 1, protože sis „pomoc“ blbě načasoval.
   Kdy rozhodně určitě ANO – když je v pohodě a má dobrou náladu. Tady hned na začátek musím napsat – nezapomeň, že víš, co má ráda, co ji potěší, co máš udělat (nedělat), co říct, namačkej dlaně, chodidla, nic složitého, i Tvoje snaha něco uvařit ji potěší…využívej co víš, aby jsi ji naladil do pohody. Já jsem ženě koupil růži za 60,- a žena nečekaně vrní blahem už 3. den. Jenom příklad, že to funguje. V okamžiku, kdy si ji naladíš NIC nedělej. NIC neřeš. Musíš si ji natrénovat až tím vypěstuješ u ní reflex = upevníš v ní pocit blaha, který s Tebou zažívá. Opakovat. Tato strategie je na dva týdny až měsíc, kdy nesmíš NIC řešit. Čím později začneš klást otázky, tím je větší šance, že uspěješ (nejdéle však čekej dva měsíce). Během této doby se učíš upřímné laskavosti, protože její stavy budou pokračovat. Sleduj její reakce po tom, co jsi ji naladil do pohody. Účastni se jejího pocitu štěstí. A pak, začneš jednoduchou otázkou – jak se cítí? Nech ji mluvit. Poslouchej. Druhá otázka (jiný týden) – Všiml sis, že si v poslední době dělá starosti. Jak se cítí? Je něco co ji trápí? Nech ji mluvit. Třetí otázka (jiný týden) – Stav se nezlepšil, chtěl by si ji pomoci, co by jsi měl pro to udělat? Nech ji mluvit. Podle toho, co Ti řekne, můžeš vyzkoušet. A Když to fungovat nebude tak čtvrtá otázka (jiný týden) – To, co jsi zkoušel, pomohlo jí to? Ne? Tak napadá ji ještě něco jiného? Proberte to. Pátá otázka (jiný týden) – tady nastupuješ Ty a řídíš se pravidlem praxe je kritériem pravdy a současně moudrost bez laskavosti je ničemu. Tvým cílem je ji ukázat, že stavy, které zažívá jsou pro ni problematické a komplikují život. Ona sama musí toto říct. Ty ji jenom povedeš k této odpovědi. Předem upozorním, že se bude pohybovat na hranici zlosti, ale protože se v posledních týdnech má s Tebou moc dobře, protože jsi nejlepší a nejpozornější k ní na světě, tak toto Tobě i jí ulehčí si projít odpovědí na otázku, kterou položíš s laskavostí v hlase (co máš už naučenou za tu dobu) otázku, co se s ní děje, když je naštvaná a kde si myslí, že je schovaný problém. Můžeš se zeptat, opět laskavě, zda-li vidí nějakou spojitost mezi jejími stavy a tím co dělá/prožívá (tady je ta praxe a pravdivost – musí uvidět rozpor v tom, že když dělá co si myslí, že je dobré, výsledek je opačný. Tak z toho můžeš správně usoudit, že to špatné je opravdu tím skrytým cílem té činnosti. Toto je nejslabší článek a zde musíš zaměřit její pozornost.
   Pochopitelně, by Ti určitě pomohlo, kdyby se slečna přestala zabývat oním chanelingem. Rada je jednoduchá – dostaň ji odsud. Kdykoliv a jakkoliv, ale laskavě. Navrhni procházky, pozvi na večeři, společná činnost zrovna v době, kdy mívá „sezení“. Tento bod můžeš s výhodou začlenit do počátečního období bez otázek (měsíc či dva). Budeš to řešit na dvou úrovních současně. A pak, co dál…ukáže čas.
   Toliko můj osobní názor.

   Odpověď
   • Tvůj příspěvek se mi velmi líbí, škoda, že nemohu dát plus. :)

    Odpověď
  • Dobrodej 2.2.2017 o 20:21

   sesam, JS, loranka, bArny, Ravie, Aksal, Jura, jardob, DušanBe, všetkým vám ďakujem! Každý z vás mi pomohol kúskom svojho názoru do mojej mozaiky. Ešte raz ďakujeeeem :-)

   Odpověď
   • …najprv si zisti či je fyzicky zdravá a telo a j hlava funguje tak ako má…. ak ano, keď bude „v tom“, vstúp do jej sveta, zober na seba podobu nejakého guru, alebo niečoho pred čím má rešpekt /to by si snáď mohol vedieť/ …. pohovor tam s ńou o čom potrebuješ a máš vystarané…

    Odpověď
 26. Ryže – podívej se na video
  http://navodynapady.cz/vcera-jsem-si-koupila-v-obchode-ryzi-nechala-jsem-ji-par-dni-ve-vode-a-vysledek-me-sokoval-takto-obchodnici-podvadeji-zakazniky/

  Odpověď
 27. Človek a zlatý rez
  Všetky ľudské kosti sú vyjadrené v pomere zlatého rezu. Proporcie rôznych častí nášho tela vyjadrujú číslo blízke zlatému rezu. Ak sú tieto proporcie v súlade so vzorcom zlatého rezu, tak vzhľad, alebo telo človeka, sa považuje za dokonale zložené.

  Pokiaľ vezmeme za stred ľudského tela bod pupka a vzdialenosť medzi chodidlom a pupkom za jednotku merania, tak výška človeka je zodpovedajúca číslu 1,618.

  http://www.biosferaklub.info/clovek-a-zlaty-rez/#more-13950

  Odpověď
 28. Manžel má doma starú knihu ,,Po stopách Robinsona“, od N.Verzilina (slovenský preklad z ruského originálu), vyd. Slovenské nakladateľstvo detskej knihy Bratislava r. 1956. V knihe je obrovské množstvo cenných informácií o rôznych rastlinách, receptov, napr. lesné kaše a oleje, lesné a poľné zeleniny, výroba chleba, lesné nápoje, tajomné látky, lekárnička v lese a p. Je to krásna kniha a som veľmi rada, že ju máme. Odporúčam.

  ,,Do redakcie vydavateľstva detskej literatúry prišiel počas Vlasteneckej vojny list z frontu. Poručík Gruzdev v ňom prosil, aby jeho vojakom poslali knihy o živote v lese, o stopárstve, o zužitkovaní divorastúcich rastlín. ,,Tieto knihy,“ písal, ,,pomáhajú vojakovi poznať prírodu vlasti, obyvateľov jej lesov, riek, a lúk. Bez elementárneho poznania prírody ťažko možno ísť na prieskum.“…,,Treba chápať, že z prírody sa nieto kam podieť: uprostred nej sa odohrávajú boje, uprostred nej plynie náš vojenský život.“

  Odpověď
  • NicNezNula 29.1.2017 o 0:57

   Pozor, v ČR trochu jiný název

   název Ve stopách Robinsonových
   autor Verzilin Nikolaj Michajlovič
   vydal Mladá fronta roku 1956

   Odpověď
  • Žiaľ, vyzerá to, že vo všetkých CZ/SK antikvariátoch je kniha vypredaná. Škoda.

   Odpověď
 29. Teď v době kruté zimy plné sněhu, je dobré přikrmovat ptáčky. Mohou to i ti, kteří nemají žádné krmítko. Já pro ně udělala ptačí bábovku. Stačí na to jenom semena (slunečnice, mák, atd) a tuk (lůj, ztužený tuk, nebo sádlo). Tuk rozpustíte v rendlíku, nasypete semena a uděláte hustou kaši. Nevaříte, potřebujete tuk jenom rozpustit, aby se semena obalila tukem. Pak tuto směs nalijete do bábovkové formy (já mám silikonovou) a necháte v chladu ztuhnout. Pak vyklopíte a provázkem uvážete na vhodné místo na stromě, nebo pergole (aby jste se mohli kochat). Za krátkou dobu ptáci zjistí, že je to přichystáno pro ně, a čeká vás nádherná podívaná, kdy bábovka bude obsypaná ptáčky, kteří si budou pochutnávat na „bábovce“. Dala bych sem fotku, ale moc se mi nepovedla, ale dokážete si to určitě představit. Samotná příprava bábovky nezabere ani 5 minut…

  Odpověď
  • My krmime takto vtaciky uz par rokov, sykorky sa nam vracaju kazdy rok tie iste, uz si ich pozname. A toho roku sa ku nim pridali vrabceky :-) . Budku mame na okne /mame bytovku pri lesiku/ a slaninku na parabole. Deti su z nich nadsene, budia nas kazde rano zobkanim na parapet. ….

   Odpověď
   • Věřím, já bych se kochala celý den…

    Odpověď
  • Putinovec 25.1.2017 o 23:14

   Už dlouhá léta dáváme sýkorkám slunečnici do krmítka.Vždy se rády vrací.Bohužel,toho rádi zneužívají naše kočky.

   Odpověď
 30. Торсионные поля – влияние СЛОВА на ДНК человека
  Torzné polia – vplyv slova na DNA človeka
  http://forum.wavegenetics.org/index.php?topic=3075.msg3444#msg3444

  ( Peter Gerjajev -Inštitút kvantovej genetiky )

  Odpověď
  • To mi připomíná film Elysium, kde měli přístroj, který dokázal uzdravit tělo nebo i rekonstruovat chybějící části těla.

   Jsem zvědavý, kdy něco takového bude normální.

   Odpověď
 31. Bez černý, keř života a smrti.
  Navazuji na už uveřejněna fakta v předešlých příspěvcích. Popis bude trochu osobní, jelikož se jedná o osobní událost.
  11.11.2016 jsem tady ozvučila událost, která se mě bytostně dotkla. A to tak, že jsem až fyzicky cítila bolest. Pro ty, kteří o této události nečetli zopakuji, co se v ten den stalo.

  V ten den soused uřízl můj oblíbený strom černý bez, který jsem pěstovala několik let. Byl na kmínku a krásně se rozrůstal. Sama jsem ho nesázela, ale když jsem uviděla, že se tam sám uchytil, tak jsem ho nechala růst, opečovávala jej, až vyrostl do takové velikosti, že jeho dlouhé větve dávaly stín kompostu, zároveň jej přikrývaly, takže kompost takřka nebylo vidět. Také mi dával květy a bobule, které jsem využívala v kuchyni. Byl mým oblíbencem i když mám ráda všechny rostliny a zvířata, které u mne žijí, protože, když jsou u mne, znamená to, že se jim u mně líbí. Takže u mne uvidíte i různé plevely, mnohé jsou buďto jedlé, nebo léčivé. Moje zahrada není „učesaná“, ani podle „pravítka“, ale všichni si tady žijeme v harmonii.
  Ale zpátky k „bezu“. Když jsem se ptala souseda, proč to udělal, bylo mi řečeno, že když ořezával svůj velký ořech, jedna větev mu upadla na můj „bez“, takže jej uřízl. Namítala jsem, proč neuřízl jenom poškozené větve, ale stromek uřízl až u země, nedovedl mi odpovědět. Musela jsem se hodně ovládat, a dělalo mi velký problém všechny ty negativní reakce vůči němu zvládnout. Pár dnů jsem s ním nemluvila vůbec, a naše dobré sousedské vztahy se hodně nahlodaly.
  S tím stromem jsem měla hluboký citový vztah. Něco takového, jako když máte psa a když vás uvidí, přiběhne k vám a dá vám pocítit svoji lásku. Tak jsem to měla s tím stromem. Mluvily jsme spolu, hladila jsem jeho kůru. Ještě dnes, když to píši je mi těžko na duši. Celý ten příběh skončil dnes 24.1.2017.
  Do práce mi zavolal starosta obce, že soused si už dva dny nevyzvedl oběd z jídelny, jestli nevím, co s ním je. Vzhledem k tomu, že ještě z předešlé doby (kdy jsme spolu vycházeli) jsem měla klíče od jeho domu, pro nenadálé situace sedla jsem do auta a uháněla domů, otevřít jeho dům. Ale než jsem dojela můj syn se starostou museli vlézt do domu oknem, jelikož měl klíče v zámku. Našli jej už mrtvého. Pak následovaly úkony všech orgánů, které jsou v této situaci nutné. Po několika hodinách jsem se dozvěděla, že zemřel ještě 22.1. Toto datum mě přinutilo podívat se do historie, kdy že mi soused můj strom uřízl, no a zjistila jsem, že to bylo 11.11.2016. Určitě uznáte, že tato data nejsou náhoda. Tak jsem se podívala na to, co je o bezu, známo.
  Předně bych chtěla upozornit na zajímavou věc, že předkřesťanské mýty a pověsti dávají bezu znaménko plus, křesťanské mínus, to také o něčem vypovídá…V ruských zdrojích jsem se dočetla, že bázeň před tímto keřem byla tak velká, že pokud jej chtěl někdo odstranit ze svého pozemku, najímal si na odstranění keře nějakého (fyzicky nebo psychicky) postiženého člověka s předpokladem, že postižený za to nebude potrestán…
  ,,O černém bezu existuje bezpočet pověstí a mýtů a má tedy své místo v dějinách. Uctívání této rostliny má většinou náboženské kořeny. Podivuhodné síly rostliny, které člověk nejdříve pozoroval u zvířat, byly spojovány s mystickými vlastnostmi. Tak stromy a keře se také staly sídlem dobrých a zlých duchů; víly a skřítci si pak v přírodě dávali tajemné schůzky a dostaveníčka právě pod černým bezem. ( K tomu jenom malá poznámka. V mém horoskopu se praví, že jsem z lidí, kteří věří na skřítky, víly a zázraky. Zázraky se dějí jen těm, kdo na ně věří. A já na ně věřím.)
  Dále i staří Germáni uctívali černý bez. „Holda“ v germánské mytologii označovala „Matku Boží“. V době pohanství byl tedy černý bez přiřazen severské bohyni plodnosti a lásky Freyeji, kterou germáni uctívali například, také jako Bohyni domácnosti. S tím bych také souhlasila, jelikož já jsem typická „domasedka“, a pokud nejsem v práci, jsem doma. Nějaké restaurace a podobná zařízení mi nic neříkají…
  S Bohyní Holdou je také spojena „Paní Holle“, pohádková bytost. Ve známých pohádkách bratří Grimmů protřepávala tato paní své postele a tak na zemi posílala sníh. „Paní Holle“ bydlela také ve stromě černého bezu a byla považována za symbol píle, domácnosti a čistoty. Jaká to náhoda, že je letos tolik sněhu :)
  ,,Ve středověku byl černý bez dáván do souvislosti s čaroději a čarodějnicemi. Pověsti vyprávějí, že v nábytku ze dřeva z černého bezu byli ukryti čarodějové a ti pak v domě, kde byl nábytek umístěn, strašili.“ Tady si myslím, že křesťanství se snažilo dát bezu záporné znaménko, tak jako ženám, které upalovalo na hranicích…
  V Irsku a Španělsku se černý bez většinou spojoval s ďáblem a byl také považován za ďábelský strom. Legendy vyprávějí, že koště, na kterém čarodějnice létaly, bylo vyrobeno právě z bezového dřeva. Toto je myslím také spojeno s křesťanstvím a těmito legendami chtěli vymazat předkřesťanské znalosti o rostlině a jejich účincích…

  A teď to nejdůležitější:
  ,,Z hlediska magie, psychologie a umění feng-shuej může být černý bez „ochranným stromem“, který roste v blízkosti domu a „zachytává“ negativní vlivy. I s bezem si člověk může vytvořit přátelský vztah, vnitřně a jinak s ním komunikovat, může dokonce dojít k určitému mentálnímu svázání. Takový ochranný nebo osobní strom citlivě ošetřujeme, neprovádíme příliš radikální řez – při řezu se snažíme zachovat charakter a půvab rostliny, kterou můžeme vést jako keř nebo strom. Takovou rostlinu není výhodné odstraňovat ani s úmrtím svázané osoby, protože nám může zprostředkovávat zástupné impulzy, určité náhradní emocionální spojení s milovanou osobou. Běžné ovocné dřeviny zpravidla v pozdějším věku nejsou tak zdravé, aby mohly bez rušivých vlivů na člověka plnit tuto pietní roli.“ Tady zřejmě můj soused udělal osudovou chybu. Přerušil moje emocionální spojení se stromem.
  Jak jsem už předtím psala, soused neměl do domu zavedenou vodu. Dlouhá léta si vodu bral z mé studně, bez toho, že bych po něm chtěla za vodu nějaké peníze. Studna byla vyhloubena nedaleko „bezu“. Stromek určitě pil tu samou vodu, jako soused. No a my víme, že voda znamená informaci. Voda z mé studně věděla, že on uřízl můj strom, který jsem milovala, tuto informaci k němu přinášela s každým vypitým douškem. Neříkám, že se otrávil, ale ta energie informace se v něm kumulovala tak dlouho, až podle mě, vyústila v jeho smrt. Myslím, že se dostal pod egregoriálně matriční útok, kterému podlehl…
  A teď další citace spojení černého bezu se smrtí :
  „Mnohé pohanské kultury tradovaly mýtus o keři života a smrti. O keři, který byl bránou do podsvětí, pro ty, jenž ztratili nit života a zároveň sloužil živým na přístup ke svým zesnulým příbuzným v době rituálů spojení v magických chvílích rozjímání. V těch dobách se nenašel nikdo, kdo by tento keř uřízl nebo olámal. Rostl přímo při obydlích lidí po mnohá a mnohá pokolení.
  Černý bez symbolizoval také velmi často smrt a umírání. Tacitus napsal, že v Římě se na výrobu rakví používalo jen bezové dřevo. Kristův kříž byl prý také ze dřeva z černého bezu a Jidáš si pro svou smrt prý vybral strom černého bezu. ( na bezu roste houba jidášovo ucho) Pokud někdo porazí černý bez, aniž by zasadil nový, čeká ho velká smůla.“
  Což se u souseda potvrdilo.
  Takže závěrem. Můj soused dne 11.11. vstoupil do matrice mého stromu, kde smrt mého stromu předznamenala také jeho smrt. Nositelem této informace byla voda z mé studny, která mu tento zločin připomínala každý den, každým vypitým douškem, až poslední doušek naplnil jeho číši života dne 22.1. Tím se matrice mého stromu uzavřela. Byl to vzkaz pro mě, že spravedlnosti bylo učiněno zadost a mým úkolem je tuto věc vnitřně uzavřít. S pohnutím si uvědomuji, jak se různé „pověry“ naplňují…
  Nejsem ráda, že zemřel, kromě toho incidentu jsme po dlouhá léta dobře vycházeli, proto mi je to líto o to víc. Zůstal po něm pes, toho jsem si vzala k sobě. Je už ve věku, kdy by si ho zřejmě nikdo z útulku nevzal. Starosta si oddechl, že má o starost méně.

  Ještě bych vypíchla jednu věc. Dnes, když jsem se vrátila z jeho domu, otevřela jsem žaluzie na okně a na terase uviděla havrana. Existuje jedna divadelní hra E.A. Poea, Havran. V této hře se často opakuje jedno zaklínadlo „nevermore“ nikdy víc… Myslím, že duch souseda byl ztělesněn v havranovi. Byl se rozloučit, se slovy „nikdy víc“…

  Uznávám, že pro někoho to může znít fantasticky a neuvěřitelně takřka morbidně, ale stalo se to. Pokud podle KSB připustíme, že nic není náhoda, ani jeho smrt náhodná nebyla. Někde musel být počáteční bod odečítání a já myslím, že tím bodem byl můj strom…zemřel 2 měsíce a 11 dnů po mém stromu…

  Na jaře se pokusím stromek přivést k životu. Ale budu muset čekat léta, než bude zase tak krásný, jako předtím…
  PS. Při brouzdání internetem jsem se také dozvěděla, že Puškin na svých toulkách přírodou také nosil u sebe větvičku bezu. A „bez“ je rusky Buzina. Určitě vám to něco říká. Ano, novinář Buzina, který byl zavražděn na Ukrajině. Jeho vrah bude umírat těžce…Toto „prokletí“ Buziny se odráží i na osudu obyvatel Ukrajiny…
  Takže závěrem, pozor na to, co ze zahrady odstraňujete. Může to zpečetit Váš osud…

  Na konec pár zajímavých odkazů:
  http://www.nazeleno.cz/dum-a-zahrada/bez-cerny-je-leciva-a-magicka-rostlina-na-zahrade-se-usadi-kde-se-ji-zachce.aspx
  http://all-is-magic.blog.cz/1401/bez-cerny
  http://www.liveinternet.ru/users/tatalyk/post363816256/

  Odpověď
  • Moc pěkně jsi to napsala. O tom, že ti soused uřízl strom jsem už slyšel, ale tento dlouhý příběh mi unikl. To u černém bezu je pro mě novum. Já miluji bez, ale ten temně fialový, hodně vonící. Když je jaro a vykvete, je to pro mě to nejšťastnější období. Srdcem a duší jsem technik, ale od jisté doby jsem začal mít rád stromy, keře, trávu. O tom, co popisuješ hodně píše Casteneda. Jeho mistr ho učil, aby pokaždé, když trhá nějaké rostliny s nimi před tím, než to udělá mluvil. Aby se jim omluvil a aby jim řekl, že je pro něco důležitého potřebuje. Aby věděly, že to nedělá zbytečně a bez užitku. Castenedův mistr mu kladl na srdce, ať těm rostlinám řekne, že jednou sám Casteneda také umře a ony si potom můžou vzít jeho tělo a mít z něho užitek, tak jako měl on užitek z jejich těl. Moc zajímavé. Moc zajímavé. Neustále zjišťuji, kolik věcí mi léta utíkalo a jak strašně málo toho víme. Jak jsme nevšímaví a povrchní. Do Juan Castenedovi říkal: „Blázne, ty si myslíš, že svět je jen to co vidíš a co si uvědomuješ, ale to je jen malinkatý zlomek skutečného světa, který je mnohokrát větší a složitější než může obsáhnout chápání člověka …“

   Odpověď
   • Ten fialově kvetoucí jarní keř, který popisuješ, je zřejmě šeřík…A ano, jeho vůně je omamná, jedna z mých oblíbených…
    http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/serik-pestovani-odrudy

    Odpověď
    • :D , vidíš chlap a ještě k tomu technik ! Houby tomu rozumím ! Žil jsem v domnění, že „bez = šeřík“, aspoň v našich končinách to tak je. Hele vzpomínáš na písničku z mého v dětství oblíbeného seriálu „Čtyři z tanku a pes“ ?

     https://www.youtube.com/watch?v=ASXGI9L-lEk

     Ten bez, o kterém se tam zpívá: myslí tím bez anebo šeřík ?

     Odpověď
     • Ty máš paměť. I když jsem se na ten seriál dívala, tak na tu píseň jsem si nevzpomněla :)

      Odpověď
      • Tak jak je to ? A ta mimořádně mocná bezová kouzelná hůlka, co měl Brumbál je tedy ze dřeva černého bezu nebo šeříku ?

       Odpověď
       • Na to ti neodpovím, Harryho Pottera jsem nečetla, ani neviděla :( Možná někdo z kolegů. Ale já bych typovala Bez černý…

        Odpověď
       • z černého bezu je hůlka

        Odpověď
        • Je to to šeřík, ale říká se mu také bez a v té písničce je to také tak myšleno, kvetě fialově i bíle a je i symbolem osvobození.
         Aksal mluví o bezu černém
         https://cs.wikipedia.org/wiki/Bez_%C4%8Dern%C3%BD

         Odpověď
  • Aksal díky, velice silný a zajímavý životní příběh.A ty datumy jsou taky neuvěřitelné.Jsem zvědav, jestli se ti podaří ten strom ještě oživit.

   Odpověď
   • Samozdřejmě držím pěsti

    Odpověď
  • Aksal je mi to ľúto. Ak chceš pomôcť, na pohrebe ak pôjdeš, so predstavuj nad rakvou krásne zlato-biele svetlo a ako sused doň vstupuje.Tak mu pomôžeš prejsť.
   Inak ten deň vysvetľuje aj tú diskusiu, ktorú sme mali. Myslel som, že si reagovala na nejaký iný egregor, no mohla to byť citlivá reakcia na blížiaci sa odchod a následný odchod toho človeka. Možno ak Ti skúsený záhradník ten strom správne zaštepí, nebudeš musieť čakať roky. A ak k nemu vysadíš ďaľší a spoja sa koreňmi, budú si pomáhať a rásť fo krásy rýchlejšie…
   Buď zdravá a všetko dobré. Blaho želám.

   Odpověď
  • Díky za tu práci, kterou sis dala s napsáním tvého článku.

   Myslím si, že vůbec nevadí, že je to osobní – navíc, je to upomenuto hned na začátku.
   Naopak je o to víc ten příběh zajímavý. Četlo se to jako z knížky. :)

   Rozhodně si nemyslím, že to jsou nesmysly, naopak jsem rád, že existují lidé, kteří mi pořád necpou, abych byl „normální“ a jsou „jiní“ též.

   Pamatuji si, že jsme květy bezu, který jsme také měli za domem, sbírali (včetně dalších bylin) do školy.
   Rodina jednoho kamaráda dělala i bezinkovou šťávu, ta mi ale vůbec nechutnala a divil jsem se, jak to mohou pít.
   Nicméně jde i o to, že jsem byl navyklý na různé umělé chutě.

   Havran je podle mě i symbolem smrti, procesu změny a očistce.

   Odpověď
   • Putinovec 25.1.2017 o 23:11

    O havranech se říká,že odvádějí duše na druhý břeh.

    Odpověď
  • Putinovec 25.1.2017 o 23:17

   S tím bezem jste mi podsunula myšlenku.Už nějakou dobu přemýšlím nad tím,že zahrádka bez postrádá.Vloni jsem uvolnil jeden roh zahrady,bez tam bude pěkný.

   Odpověď
   • …ale čo stým, ak ich máš v záhrade minimálne 20, možno viac…. nejako sa mi to tu vysemenilo….

    Odpověď
    • S tím ti neporadím. Zřejmě je tam rád. Asi se jedná o zahradu, nebo pozemek, který stál dlouhou dobu ladem. Pro zamezení jeho šíření je potřeba plochu kosit. Je to jako z jinými náletovými dřevinami.
     Dost záleží i na tom, jaký druh zahrady preferuješ. Jestli přírodní, nebo kulturní. Já začínala s kulturní, ale když jsem zjistila, že jsou všechny zahrady na jedno brdo, tak jak to bylo s nábytkem za socíku, tak jsem se rozhodla pro přírodní. A hlavně, když jsem něco bez rozmyslu vytrhla a pak zjistila, že se to dá bez problémů jíst, nebo, že je to léčivé právě na mé neduhy, začala jsem se na zahradu dívat jiným pohledem. Nehledě na to, že jsem tady napočítala kolem 20 druhů živočichů, které tady se mnou žijí, včetně vážek a to je co říct… Ale rozhodnutí je na tobě…

     Odpověď
  • Putinovec 26.1.2017 o 11:13

   Jinak,našel jsem tenhle zajímavý obchod.Na jaře objednám bezinku a hloh.

   Odpověď
   • Putinovec 26.1.2017 o 11:17

    Ta pamět. https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjK4dPJx9_RAhXLGCwKHU6ZDZoQFghbMA0&url=http%3A%2F%2Fwww.puvodnikere.cz%2Fkategorie%2Fpuvodni-kere%2Fbez-cerny-sambucus-nigra%2F&usg=AFQjCNHZZUMBvh3pHDG0YxoyqdY4hn_zEg

    Odpověď
   • Tady je zajímavé sledovat sled událostí, jak nejprve problém v konečném výsledku inspiruje spoustu lidí k něčemu dobrému. :)

    Odpověď
   • Tak v tom případě doporučuji pěstovat „bez“ u kompostu. Podle toho, co jsem se dočetla, produkuje látky, které napomáhají rozložení kompostu, a zároveň má kompost vliv, na jeho růst….
    Tady citace z článku:
    Růst a pěstování bezu černého na zahrádce: Zažene krtka a mšic se nebojte
    Bezu se daří prakticky všude. Semínka se zejména pomocí ptáků šíří okolím, takže se může stát, že se bez černý na vaší zahrádce jednoduše objeví sám. Pokud se rozhodnete, že bez budete pěstovat, nebude potřebovat prakticky žádnou péči. Můžete jej buď nechat růst zcela volně, potom doroste do výšky 7 až 10 metrů. Další možností je tvarování podle vašich požadavků, třeba jako malý stromek na kmínku. Udává se, že bez se velmi dobře uplatní v těsné blízkosti kompostu, kterému poskytuje stín a podporuje v něm probíhající tlení díky vylučovaným látkám. Blízkost kompostu svědčí také samotnému bezu vzhledem k dostatku živin.

    Odpověď
    • Ještě ke mšicím, které se na něm můžou vyskytnout, já je neměla, ale vyskytují se:
     Na bezu se často objevují mšice. Není se však třeba bát, že se rozšíří na jiné plodiny. Jedná se o mšice bezové, které se vyskytují výhradně na bezu. Tyto mšice slouží jako potrava pro některá vývojová stádia užitečného hmyzu, který vám následně pomůže i s dalšími druhy mšic.

     Odpověď
     • Putinovec 26.1.2017 o 23:23

      Už několikrát jsem četl v bylinkářských knihách o tom,že bez odpuzuje klíštata.Je fakt,že tam kde v lese roste hodně bezinek,mi na kalhoty klíště nepřelezlo.

      Odpověď
 32. Možná si pamatujete, jak jsem na podzim psala, že mi soused uřízl strom. Tak dnes zemřel…

  Odpověď
  • Baza sa kedysi (u pohanov) považovala za bránu do podsvetia, nikto si nedovolil ju ničiť.
   http://www.openmind.sk/Blog/BAZA-CIERNA-zazracny-liek-z-nasej-prirody

   Odpověď
   • Zní to strašidelně. Možná svým skutkem otevřel bránu do podsvětí…

    Odpověď
    • myslim ze hadky na webe skoncili …

     Odpověď
     • Aj strach je bránou do podsvetia… Ak máš nad tou bránou moc, tak máš moc nad mnohými vecami v svojom živote. (No tých brán je viac)

      Odpověď
      • Jaké jsou ty další?

       Odpověď
       • Myslel som to tak, že ak chce mať človek vo vlastných rukách svoj život, tak musí oslobodiť svoju vôľu (ako jeden z predpokladov). Vôľa môže byť potláčaná rôznymi vecami. Zistíš to najlepšie tak, že napr. vieš že niečo je správne a mal by si to urobiť, ale musíš sa do toho nútiť, vyvíjať úsilie… To čo ti kladie odpor, je jeden z týchto znevoľňujúcich faktorov.

        Zaujímavé je, že ak sa objaví láska, mnohé prekážky zmiznú.

        Takéto svetlé okamihy sú dobré pre rozum aby mohol precítiť, pochopiť a zafixovať to čo je v živote správne, a viac nepustiť staré neresti do života, aj keď sa eufória vytratí…

        Odpověď
        • Ano, ten pocit znám velmi dobře…

         Odpověď
       • JS keď na to budeš pripravený, príde to k Tebe samé. Buď zdravý

        Odpověď
        • Joxi, myslím ten pocit, kdy musím vyvíjet enormní úsilí, abych dělal věci, které uvnitř vím, že jsou správné. A to přesto, že je moje duše z nich nadšená.

         Odpověď
  • Soused uřízl strom? No to se nikdy nedělá jen tak. Jestli to dělal z negativních pohnutek, něco si tím přivolat rozhodně mohl. Jestli smrt nevím, no vyčerpat ho to výrazně asi mohlo. Zajímavé, to si budu pamatovat. Na řezání stromů jsem hodně citlivý.

   No že to je brána do podsvětí asi tuším, kdysi jsem pil nějaké domácí víno z tohoto, a tak dlouho a bolestivě jsem nikdy ještě nezvracel. Pak mi řekli že je to dávivé…

   No podle článku od Rajky si evidentně musím sehnat větvičku k posteli.

   Odpověď
   • Teď jsem se dozvěděla, že zemřel ještě před 2 dny, tj. 22.1. Policie to zatím orientačně zjistila tak, že si včera a dnes nepřišel do jídelny pro oběd a v místnosti, kde jej našli šla TV a svítilo se. Tak jsem se podívala na datum, kdy mi ten strom seřízl a bylo to, věřte nevěřte 11.11….

    Odpověď
    • Velmi zajímavé. Je mi jasné že to nebude hned, ale až budeš mít nějaké vysvětlení této řeči životních okolností, budu se těšit.

     Odpověď
     • To vyznělo trochu morbidně a cynicky, ale také mě to zajímá.

      Odpověď
     • Už na tom pracuji a je to fakt zajímavé, ale potřebuji trochu času. Podle toho co jsem zatím zjistila, ten strom byl se mnou energeticky, mentálně a emocionálně spjat, takže zítra…Přidám i odkazy…

      Odpověď
      • Aksal, tak mě napadlo…

       Nechci tu mluvit obecně za všechny, ale… :) )

       Máme tě rádi. :)

       Odpověď
       • To potěší, dík :)

        Odpověď
        • Oracle 911 24.1.2017 o 21:49

         Napriek tomu, že som ti vynadal aj ja ťa mám rád. :)

         Odpověď
         • Tak to je dobře, že se změnila atmosféra. Už jsem se kolikrát „bála“ zapnout počítač.

          Odpověď
      • Moc se těším, třeba mi to odpoví i na moje otázky.
       Měl jsem kdysi takový zážitek, když švagr sekyrkou ze země vykopával starý pařez po borovici, na který jsem občas sedával. Nikdy jsem to nezažil, ale bylo to jako by mi sekyrkou sekal nohy. Žel bohu mne neposlechl i když jsem na něj celkem iracionálně naléhal ať toho nechá, takže pařez je už tatam. Nikdy jsem nic takového nezažil, od té doby nepochybuji o významu stromů a jejich spojení s lidmi.

       Odpověď
       • Já se dodnes omlouvám (teď mě při psaní tohoto příspěvku napadlo, že mě posledních pár let „pronásleduje“ číslo 22…) DVACETIDVOUM stromům, které jsem nechal pokácet na pozemku, kde jsme postavili novou chatu. Stromy rostly křivě (ne všechny), jeden se zlomil v půlce a spadl na původní chatu (neobývanou). Den po kácení jsem byl na místě a chtělo se mi brečet. Dodnes se jim omlouvám, kdybych tehdy věděl co vím dneska, tak bych to řešil jinak… Pařezy nechávám, aby mi připomínaly ty stromy, i to co jsem s nima nechal udělat :/

        Odpověď
       • A nejsou to jen stromy. Všechno pochází z živé energie, všechno má určitý stupeň vědomí a se vším se dá navázat kontakt…

        Odpověď
      • Aksal, keď si sa sem na nový rok vrátila, úprimne som sa potešil, lebo viem že máš veľký potenciál, skvelý talent na rozbor udalostí, prehľad o Turecku (vrátane jazyka) a v týchto veciach si ozaj prínosom pre túto komunitu diskutérov.
       Som presvedčený, že aj pokojný bojovník môže zmeniť svet, dokonca ešte viac, pretože proces zmeny oponent nebude vidieť ale nakoniec sa pred ním ocitne :-) Je to o vzostupe k vyšším prioritám…

       Odpověď
       • Je to příjemné číst, děkuji. Také je mi tady několik lidí sympatických a blízkých, si jeden z nich… Nebudu všechny vyjmenovávat, určitě to všichni, kterých se to týká, cítí… :)

        Odpověď
   • eM,
    Baza, existujú tri druhy. Najznámejšia je asi Baza čierna, je to drevnatý krík s dutinkou v konári. Robia sa z nej fujary. Je ešte Baza chabzdová a Baza červená. Tá chabzdová má rovnaké plody ale nie je drevnatá, rastie ako burina a je nízka. Všetky v podstate majú jedovaté plody, ale kto robí víno alebo iný produkt, musí šťavu najprv prevariť, tým sa to škodlivé rozloží a potom je to už OK. Baza krásne vonia, a z kvetov sa robí voňavý sirup, tomu nič nie je.

    Inak na ochranu pred čiernou mágiou používali kedysi aj Šalviu lekársku, ja ju mám doma tiež medzi bylinkami. Existuje aj Šalvia divotvorná, tá obsahuje látku salvinorin, a tá je zase bránou do iných svetov, a to doslova, tí čo to fajčia cestujú do inej reality. Tu bežne nerastie, ale sú típkovia, čo si ju doma pestujú.

    Odpověď
    • Díky jardobe. No nejdřív se podívám do slovníku co znamená chabzdová a burina, ale to si najdu:) jinak o šalvěji vím už déle, zajímavé je že mi to zrovna dnes píšeš, před pár dny jsem se dostal k možnosti pár rostlinek této šalvěje. Vzhledem k tomu že jsem ji nikdy nezkoušel, stejně mi to bude ležet v hlavě dokud to neudělám. Šamani věděli co na tom je, jen ty informace někde sehnat. Speciálně šalvěj, osobně ji považuji za velice léčivou bylinu po fyzické stránce (lékařskou), a kouzelnou po psychicky/informačně/matriční stránce (divotvornou). Tak uvidíme, když by ze mě v létě zase lezlo nějak moc blábolů, tak budete vědět proč :-D

     Odpověď
  • Putinovec 24.1.2017 o 21:06

   My tuhle magii máme v rodině.Moje máma mi několikrát říkala,že když se na ní řítilo nějaké neštěstí,tak se jí zdálo o naší staré višni.Před tím,než se dozvěděla o úmrtí babičky,tak se jí zdálo o tom,jak strom nádherně rozkvetl.A z každého květu kapala krev.Takových prorockých snů ve spojení se stromem měla povícero.Když moje máma těžce onemocněla,tak višen ten rok vykvetla málo a na konci léta z ní sama odpadla silná větev.Další rok moje máma umřela a v ten samý letní měsíc jsem višni musel porazit.Větve silné jako moje stehno jsem lámal holou rukou.Jediná živá část stromu zůstala metr nad zemí.Vím z vlastní zkušenosti ,že tahle duchovní spojení fungují až doslova za hrob.

   Odpověď
   • Souhlas, zítra k tomu bude citace…

    Odpověď
  • Aksal -pamatam si to

   Odpověď
 33. Tak jsem se právě dozvěděla, že chlorella může rozhodit střeva a ledviny a že je jen na krátkodobé použití k vyřešení nějakého zdravotního problému. S tímto názorem jsem se setkala poprvé, a protože už ji nějakou dobu užívám, chtěla bych vědět, jestli s ní máte někdo takovou zkušenost, že by vám spíše uškodila než pomohla.

  Odpověď
  • To slyším poprvé. Chlorellu užívám na jaře a podzim na detoxikaci. Více užívám Spirulinu, která je výborná na krvetvorbu. Vím, že po černobylské havárii dávali těm, kteří se podíleli na záchranných a dalších pracích velké dávky Spiruliny a mělo to příznivé účinky na organizmus.

   Odpověď
  • Janka, ak sama vravíš, že to užívaš dlhšie, tak podľa mňa by si už dávno pocítila, ak by to niečo robilo s tvojou črevnou flórou, takéto veci sú dosť poznať.
   Možno šlo o individuálny prípad…

   Odpověď
  • Není chlorela jako chlorela. Pokud nemáte jistotu o čistotě původu a kvalitě, tak nebrat! Tvrdím to již léta, mnozí si klepou na čelo, ale já vím své.

   Odpověď
   • pardon, ta druhá měla být se dvěma el.

    Odpověď
  • Janka chlorella hlavne dlhodobo a vo vyšších dávkach konzultovať s lekárom.
   Tiež čo hovorí Liba, záleží na pôvode, kvalite, čistote, mikrobiologii, obsahu kovov…
   Najlepšie je obratit sa na dodavateľa, nech Vám dá výsledky z labáku, tie.musia mať ku každej šarži a labák z uvádzania na trh cez uvz. To Vám napovie o napr. ppm ortute a kadmia, tie su tam dolezite.
   A druha vec, na co chcete uzivat chlorellu?
   lebo je rych vodnych rias viac:

   - chlorella (svetlozelena na detox) treba vela piť vodu, inak to nejde von len močom ale pleťou
   - spirulina (krvavozelena mňamka voňajuca po zhnitom mäse) ale ma vysoky obsah proteinov a keď sa na to naučíte je to mňamka
   - chaluha je skvelé laxatívum. Moja skúsenosť, prečistí dokonale ako Norovirus.

   chlorellu tak 3-4 mesiace max (a po dohode s lekárom) piť 2,5 – 3 l vody ako minimum…
   a samozrejme všetky tri riasy majú vysoky obsah chlorofylu, no pozor na čistotu . Buďte zdravá a pekný večer

   Odpověď
   • Děkuji Vám za reakce. Měla jsem střevní problémy , které se částečně vyřešily, ale ne úplně. Taky mám slabší ledviny. Beru ji už víc jak půl roku a shodila jsem víc kil, než jsem potřebovala a nemůžu přibrat. Proto, když jsem narazila na informaci, že při delším užívání může způsobit problémy, tak jsem se chtěla poradit tady s Vámi.

    Odpověď
    • Janka, hovorí sa, že by sme mali konzumovať to, čo rastie v prostredí, v ktorom žijeme. Možno by ti pomohol jablčný ocot, ktorý je balzamom na črevá, podporuje činnosť ľadvín a pomáha pri množstve iných zdravotných problémov.
     http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/Jablcny-ocot.html

     Odpověď
    • V tom případě by Vám pomohl jeden specielní džus, pokud máte zájem o info, napište na vi.s@seznam.cz

     Odpověď
    • Putinovec 24.1.2017 o 20:49

     Na střevní problémy je nejlepší výluh z puškvorce.Večer zahřát vodu,Nevařit,voda musí být jen vlažná,přelít puškvorec a nechat do rána vylouhovat.A ted pozor.Čtvrt litru výluhu si rozdělíte na šest doušků,to je denní dávka.První doušek před snídaní,druhý po snídani.Třetí před obědem,čtvrtý po obědě.Pátý před večeří,šestý po večeři.Sám jsem to na sobě vyzkoušel po operaci slepáku.Účinek je znatelný z hodiny na hodinu.Chut je odporná.Přeji Vám pevné zdraví.

     Odpověď
     • Tak toto zkusím a ten jablečný ocet taky. Děkuji za rady. Paní Libo, děkuji Vám taky, ale raději vyzkouším „babské rady“ než nějaký drahý doplněk.

      Odpověď
 34. Novoobjavený nočný motýľ nesie mena Trumpa:
  http://www.telegraph.co.uk/science/2017/01/17/meet-neopalpa-donaldtrumpi-threatened-moth-named-donald-trump/
  Motýľ je považovaný za symbolom znovuzrodenia, duchovnej obnovy, rastu … pekná symobila.

  Odpověď
  • uuups, pozeram ze so to dal do nespravnej temy :{

   Odpověď
 35. Dnes rano mi manzelka hovori, to nase kazdovecerne carovanie skvelo funguje na podvedomie. celkom som zostal prekvapeny co mysli.
  No v podstate tesne pred zaspanim si zelame dobry spanok, aby sme sa rano zobudili oddychnuti, zdravi, v dobrej nalade. A kedze predvcerom sa jej zle spalo som jej zelal, nech spi poriadne celu noc a par krat som to zopakoval.
  A manzelka mi hovori, ze sa v noci zobudila na par sekund, ze musi ist na WC a podvedomie jej povedalo, nikam nejdes, mas spat. A tak spala dalej. Tak sa na tom smiala, ze si na to spomenula, ze to sa jej uz davno nestalo, ze by dostala takuto, proste spi a ostatne mozog do toho nema co kecat :) :) :)
  Budte zdravi a blaho zelam

  Odpověď
  • tak musím povedať že aj mne sa podarilo pár krát mozog v noci vypnúť. Súrne som potreboval ísť … ale predstava ísť do tej kosy bola taká odstrašujúca, že som si povedal že nikam nejdem ani omylom a spím. A zobudil som sa až ráno. V suchu :)

   Odpověď
   • práveže mozog makal na plné obrátky – hypotalamus produkoval antidiuretický hormón vazopresín – ak by mozog vypol, sucho by rozhodne nebolo …

    Odpověď
 36. Jak jsem slíbil, nějaké zkušenosti s čajem pu-erh ( nákup na https://www.cajovydychanek.cz/ )

  První zjištění. Víceméně všechny černé varianty chutnají stejně nebo podobně, pokud si člověk koupí klasický pu-erh v teashopu má zhruba představu co dostane, záleží na preferencích. Černý pu-erh za 300 kč chutná podobně jako ten za 100 kč, jen je „rafinovanější“ a asi bude mít lepší účinky, to se nicméně v chuti neprojevuje.

  Druhé zjištění. I drahý čaj může být hnusný :) V mém případě se to týkalo bílého čaje, přesný typ už si nepamatuju, proto je lepší nekupovat zajíce v pytli, tj. ve větším množství.

  Třetí zjištění. Zelené varianty pu-erh jsou mnohem zajímavější a chuťově rozmanitější, variant je spoustu a dost jich chutná podobně, ale zvlášť musím postavit „pu-erg fangcha“, který to u mě vyhrál na celé čáře a má neopakovatelnou chuť. Musí se ale správně připravit, pokud to člověk zapomene a nechá to o chvíli déle nebo dokonce „odstát“, vznikne nepitelný (pro většinu smrtelníků) nápoj. Jako u většiny kvalitních čajů se dělá více nálevů, každý se louhuje spíše kratší dobu (30-40 vteřin až 3 minuty), a první nálevy nejsou to pravé, nejlépe chutná 3-4 v pořadí. Je to lisovaný čaj, takže pokud to člověk nerozdrtí v moždíři, louhuje se to déle.

  Celkově nelituju, nemá to nic společného s klasickým sáčkovým čajem (odpadní prach) ze supermarketu.

  Odpověď
  • Druhé zjištění. I drahý čaj může být hnusný… Hoxi, prave si mi urobil vecer plny dobrej nalady…
   To som Ti mohol povedat aj sam.. Preco? Ked som robil caj na zlepsenie travenia a zastavenie zvracania, kolega hovori. To je najhnusnejsi caj, aky som pil. No a to pre tie horke byliny vnutri…
   Takze otazka dna… CO BOLO TO HNUSNE?
   - malo to specificku horku, alebo inu chut?
   - malo to hnusnu vonu, ako zhnite?
   - silne zemita chut…..

   Celkom sa tesim na odpoved, pu-ehr je nahnity caj, preto cim starsi tym lepsi, ale niektore sorty su len „pre labuznikov“ :) :) :) :) :)

   Odpověď
   • Hořká mi nevadí, toto právě bylo nějak divně kyselé, vůbec to nepřipomínalo čaj, ale spíš něco jako „instantní citronový čaj“ z Tesca :)
    Už sem si vzpomněl, byl to tenhle https://www.cajovydychanek.cz/zbozi-bai-mu-dan-bing-cha.html

    Odpověď
    • fuuuuj instantny citronovy, to je ten taky hnusne umelo kysely granulovany….bleeeeee :)

     Odpověď
     • Skoro se stydím když tu cucám teekane.
      Teda, já vím že to bude znít divně, ale něco jako instantní citronový čaj jsme měli i na základce, i v lázních, a ta substituce té chuti a vzpomínek z té doby je tak kouzelná, že jsem díky vám na ten hnus dostal chuť.

      Odpověď
      • :) eM voči gustu žiaden dišput, ale aj s Umom ste ma tiež donutili doliať si z termosky ešte pol litrika kombinacie rumanček (hermanek), šípka, nechtík(mesicek) :)
       inak Um ten Jiaongulan pijes aj na vecer? Ja ked som s nim zacal, tak som si vypil pol litra vecer a o tretej rano som pocital, kolko krat prebehne pavuk po plafone nad nasou postelou, ten miesam len do ranneho cajiku, vecer nikdy. Ako funguje u Teba?

       Odpověď
       • Jox, nemal som ho vyše roka, ale táto diskusia – spomienky mi narobili chute. Tak som práve spravil objednávku + nejaké nové čierne čaje a jeden biely na test.
        http://prntscr.com/dymxqh

        Neviem prečo, ale tento päť listý žen-šeň som pil prevažne na pravé poludnie, pekne pri slniečku a cez sklenenú šálku som si užíval jeho krásnu farbu a pri tom na jazyku vychutnával sladký dojazd každého prehltnutého dúšku. :-)

        Poslednú dobu som musel vysadiť kávu, ale babka mi dala čierny Popradský čaj.
        Bože… dal som si ho večer o šiestej a do tretej rána som nemohol zaspať. Zistil som, že tento čaj má silnejšie účinky ako káva alebo guarana (či už čaj alebo tabletky) alebo energy drinky. Toto všetko do pol hodinky vyprchá, ale čierny čaj graduje hodiny pekne s mierou, taký bežec na dlhé trate. Tak idem vyskúšať originál sypané top kvality.

        Ešte si spomínam, že v TN čajovni som mal dobrý čaj, ale názov neviem, tak bolo v lístku tuším len „Sila muža“ alebo také niečo :-D

        Odpověď
        • Hmm, pětiprstý žen-šen má tchán připravený na pěstování, na letošek. Tak to jsem zvědavý, a když něco vyroste, na podzim si dám taky čajík. Díky za tip.

         Odpověď
  • Môj favorit je JIAOGULAN – 100% päťlistý žen-šeň
   Má niekoľko fáz chute na jazyku, proste paráda.

   https://www.tee.sk/tee/eshop/17-1-BYLINNE-CAJE/0/5/1925-1kg-BYLINNY-CAJ-Jiaogulan-cisty-100/28176321

   Odpověď
  • Putinovec 24.1.2017 o 20:55

   Už dlouhá léta piju rooibos.Kupuji ten nejobyčejnější,bez přidaných vůní a barvy.A naprostá spokojenost.Ted přes zimu vypiju tak 3L denně,v létě kombinuju se směsí bylin ze zahrady a z lesa.

   Odpověď
 37. Mám Bolotův balzám, ale nevím , jak se užívá. Nemůžu najít tu knihu, asi mi ji někdo nevrátil. Ví někdo, jak se užívá ?

  Odpověď
  • Knihu najdete na
   https://ulozto.cz/hledej?q=Boris-Bolotov_Zdrav%C3%BD-%C4%8Dlov%C4%9Bk-v-nezdrav%C3%A9m-sv%C4%9Bt%C4%9B-%28ZC-2008%29

   Odpověď
 38. Vedecké dôkazy o unikátnych vlastnostiach vody počas 18. – 19.januára
  Už niekoľko tisícročí po sebe každý január v určitom čase voda zo všetkých zdrojov mení svoje vlastnosti. Podľa vedcov sa mení aj jej elektromagnetické žiarenie, ktoré zaznamenávajú meracie prístroje. Pokiaľ túto vodu izolujeme od vonkajšej informácie, tak si zachová výnimočné vlastnosti veľmi dlho. Je oficiálne zaznamenané, že voda načerpaná z prameňa 19. januára doobeda, stála vo vedeckom laboratóriu pri izbovej teplote a vo svetle štyri roky a nezmenila farbu, chuť a zápach. Pritom obyčajná voda, ktorá stála hneď vedľa v rovnakých podmienkach, sa stala neprijateľná na pitie už po dvoch mesiacoch.
  http://www.biosferaklub.info/vedecke-dokazy-o-unikatnych-vlastnostiach-vody-pocas-18-19-januara/

  Odpověď
 39. Online knihy Akademika Fedora Grigorieviča Uglova:
  http://uglov-fund.ru/knigi

  Buďte zdraví a pekný víkend

  Odpověď
 40. už sa dostáva na rad aj WHO – v USA žiadajú od WHO uvoľniť dokumenty týkajúce sa výskumu rakoviny ( IARC), podozrievajú WHO z úmyselného vyhnutia sa verejnej kontrole.
  ( IARC) klasifikuje glyfozát, ktorý je kľúčovou surovinou Monsanto CO je herbicídu Roundup, ako „pravdepodobne karcinogénny“. Toto hodnotenie stavia IARC v rozpore s mnohými vládnymi orgánmi, vrátane tých v Spojených štátoch, Európe, Kanade, Japonsku a na Novom Zélande, ktorí hovoria, že je nepravdepodobné, že by mohol predstavovať riziko rakoviny pre ľudí.
  http://www.reuters.com/article/us-health-cancer-iarc-idUSKBN14X011

  Odpověď
 41. Váš názor na výživovou suplementaci (proteinové prášky a další…)?

  Odpověď
  • Môj názor je, že nič umelé. Denne trocha goji (kustovnica čínska, bobule zdravia a mladosti) by malo postačiť.

   Odpověď
  • zbytočné. Vlašské orechy, Goji (ako písala Rajka), píniové a za hrsť kešu orechov a je to vybavené a plné priamej energie slnka. Zelenina a morské riasy, ovocie….
   kuk na net na obsah bielkovín a pudriky budú zbytočné aj pri objemovke…

   Odpověď
   • A ještě k tomu čerstvě naklíčená semena, a je to super-food.

    Odpověď
 42. Fajčenie stojí ročne $ 1 trilión a čoskoro bude zabíjať 8 miliónov ľudí ročne: WHO / Štúdia NCI
  Fajčenie stojí ročnú svetovú ekonomiku & 1 trilión , do roku 2030 bude stúpajúca tendencia úmrtí o 1/3 ako je teraz na základe štúdie WHO.
  http://www.reuters.com/article/us-health-tobacco-idUSKBN14T2H5

  Odpověď
  • Iris vďaka.

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=xeOgE6WgFMQ
    Ефимов В. А. Почему люди курят?
    Efimov – prečo ľudia fajčia??

    Odpověď
  • Putinovec 13.1.2017 o 9:02

   Jenže,tohle se týká i nekuřáků,kterým kuřáci vydatně podkuřují.Zrovna včera jsem čekal na dceru u školy a najednou jsem ucítil smrad z cigarety.Rozhlédl jsem se a viděl jsem mladou mamku s kočárkem.Stála tak 10 metrů opodál a stejně to svinstvo bylo cítit.

   Odpověď
 43. Prava som dopozeral na STV 2 dokument „plodiny buducnosti“
  Volne pokracovanie cyklu svet podla Monsanto. Podstatna cast filmu vsak bola venovana ekologickemu polnohospodarstvu – od Afriky az po japonsko. Nadhera. Vsetko ide, ked sa chce a efektivnejsie ako dnes. Velmi doporucujem pozriet. Zajtra o 12.00 je repete :}

  Odpověď
 44. Martin_007 8.1.2017 o 22:39

  Nemáte někdo možnost dovézt z Ruska přírodní probiotikum Vetom?
  něco o něm třeba tady
  http://www.ambon.or.cz/ambon.pl?thread=573
  http://www.or.cz/vetom/
  U nás nemožné zakoupit :-(

  Odpověď
  • Stránka http://www.vetom.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=773 uvádza, že slovenský distribútor je:
   Компания: YARO s.r.o
   Рег.номер IČO: 31575234
   Номер налогоплательщика DIČ: SK2020445603
   Адрес: Platanova 3228/18, Žilina, Slovenská republika, 010 07
   Контактное лицо: Ing. Igor Majer, CSc
   Тел.: +421 905 355 719
   e-mail: yaro_sro@centrum.sk

   Company: YARO s.r.o
   Reg.number (IČO): 31575234
   Taxpayer ID (DIČ): SK2020445603
   Address: Platanova 3228/18, Žilina, Slovenská republika, 010 07
   Contact person: Ing. Igor Majer, CSc
   Tel.: +421 905 355 719
   e-mail: yaro_sro@centrum.sk

   Odpověď
  • Sattva – centrum zdraví, s.r.o.
   http://www.vetomcz.eu/index.php?inc=kontakt

   Odpověď
 45. http://www.biosferaklub.info/priroda-proti-zmiesanym-manzelstvam/#more-13447
  Multikulti je součástí genocidy.

  Odpověď
 46. Stromy dokážu cítiť

  http://www.biosferaklub.info/stromy-dokazu-citit/

  Odpověď
  • Doporučuji také Lynn Margulisová Symbiotická planeta, nakl. Academia. JInak Cleve Baxter, který prováděl pokusy s komunikací rostlin, je na Wikipedii (anglicky a rusky).

   Odpověď
  • keby len citit… tu je nadherne video o tom ako stromy spolu komunikuju, pomahaju si, posielaju si vyzivu cez podzemnu siet a navzajom sa ochranuju
   https://www.ted.com/talks/suzanne_simard_how_trees_talk_to_each_other?language=en#t-7622

   Odpověď
  • To mi pripomína, že akurát včera v hlavných správach STV bola reportáž o výrobcovi fujár Bielčikovi. Nahlas vravel o tom, že bazové drevo na ne si aj sám pestuje a pri vytínaní sa stromu vopred ospravedlnuje a šľubuje mu, že ho použije na užitočný cieľ a že mu bude naďalej dobre.

   Odpověď
 47. Nechať si vyrásť nové zuby je možné už v každom veku
  Objav profesora stomatológie z Kolumbijskej univerzity v USA umožní nechať si vyrásť nové zuby v každom veku. To dovolí zaobísť sa bez implantátov a nepohodlných protéz. Problémom inštalácie implantátov je, že si vyžaduje opakované návštevy u lekára často sprevádzané bolesťou a nepohodlím. To, že je možné, aby človeku vyrástli tretie zuby je známe z mnohých zdrojov už dávno, ale profesor Dr. Jeremy J. Mao našiel ďalší spôsob, ako získať nové zuby.
  Dr. Jeremy Mao vyvinul technológiu pestovania zubov priamo v prázdnej kostenej jamke v alveole – lôžko v čeľusti a sánke, ktoré drží koreň zubu. Z prírodných materiálov vyrobil zub, ktorý mal formu reálneho zuba a vložil do neho stimulátor rastu. Pokusnému zvieraťu zaviedol zárodok takéhoto zuba do prázdnej alveoly. Pórovitá štruktúra formy umožnila kmeňovým bunkám organizmu zvieraťa migrovať do tejto formy.

  V priemere po 9 týždňoch u pokusných zvierat vyrástli zuby, ktoré sa ideálne spojili s obnoveným periodontálnym väzom.

  Podľa metódy profesora Mao sa bude do čeľuste pacienta implantovať forma z kaprolaktonu a hydroxyapatitu, ktoré sú kompatibilnými polymérmi. Táto forma sa získava metódou trojrozmernej tlače a jej konštrukcia poskytuje priestor pre množstvo kanálikov o rozmeroch 200 mikrónov zaplnených špecifickými látkami stimulujúcimi rast buniek (stromal-derived factor-1, SDF1) a kostným morfogenetickým proteínom (bone morphogenetic protein-7, BMP7).
  Tieto faktory umožňujú vlastným kmeňovým bunkám pacienta produkovať tkanivo zuba a to v prísne určenom tvare, a tým formujú plnohodnotný zub do správnej formy. Výsledkom je prakticky prirodzenou cestou vypestovaný zub. Objav profesora Jeremyho Maa umožňuje za krátky čas, približne 9 týždňov, nechať narásť priamo v ústach pacienta nový zub.
  http://www.biosferaklub.info/nechat-si-vyrast-nove-zuby-je-mozne-uz-v-kazdom-veku/

  Odpověď
  • fiha… to by sa mi zislo tak pred 10 rokmi :-)
   ak sa tato metoda uspesne potvrdi aj u ludi, tak mozno casom bude mozne nechat dorast trebars aj amputovane koncatiny

   Odpověď
  • zaujímavé :) a zároven potešujúce

   Odpověď
  • Já to říkal už odmalička, že to určitě jde…i když mi všichni říkali, že to nejde! :) )

   Ale takto technologicky zmáknuté jsem to neměl. ;)

   Odpověď
  • zaujimave :)
   mna by ale celkom zaujimali informacie k tomuto:
   „To, že je možné, aby človeku vyrástli tretie zuby je známe z mnohých zdrojov už dávno..“
   z ktorych zdrojov?
   kde sa to da zistit?
   mate niekto uz takto znovu ziskany zub? :)

   Odpověď
   • ja som niekde citala o nejakej babicke hodne po osemdesiatke, ze jej zacal rast treti chrup… ale je to uz davno, este sme asi ani nemali internet, takze zdroj nemam
    mozno vyhladavac nieco najde

    Odpověď
   • mal som suseda… ten začal mať taký problém, že ho začala tlačiť protéza v hube… problém sa stupňoval a tak bol núteny navštíviť zubára… no a ten skonštatoval že sa mu tlačia tretie zuby… bola to vtedy rarita, no žiaľ, nejako sa to nezdokumentovalo….

    Odpověď
  • no ja mam este jednu nevyklubanu osmicku a ked som videl u zubara rontgen skoro ma trafil slak,takze o novy zub nebudem mat nudzu,vyzera to na chirurgiu naco sa samozrejme nesmierne tesim :(
   ked som zubarke povedal ze akoze to kolko mam este cakat ved mam po tridsiatke par rokov,tak sa usmiala a povedala: no asi este nie ste tak mudry aby vam vysiel zub mudrosti :D
   kedze minule vianoce aj tieto ma trapili zuby asi viem co budem prezivat tieto dalsie :(

   Odpověď
 48. https://www.youtube.com/watch?v=84gEIwBlT8M

  Odpověď
 49. Jazyk, slovo a ľudský genóm
  Tvorca teórie vlnovej genetiky, akademik Ruskej akadémie vied Peter Garjaev je presvedčený, že genetický aparát je schopný myslieť. Zhruba povedané, náš geneticky aparát „chápe“ a „rozmýšľa“. DNA vníma reč a jej zmysel, preto genetickému aparátu nie je jedno, čo hovoríme, aké filmy pozeráme a o čom rozmýšľame.
  Všetko sa nahráva do vlnového genómu, to znamená, do vlnového genetického programu, ktorý mení dedičnosť každej bunky na tú, alebo inú stranu. Slová môžu byť zastúpené v podobe elektromagnetického vlnenia, ktoré má priamy vplyv na vlastnosti a štruktúru molekúl DNA. Práve tieto molekuly sú zodpovedné za dedičnosť.
  Pokiaľ je reč naplnená negatívnymi slovami a významom, tak sa štruktúra DNA začína meniť a potomkom sa odovzdáva skreslená. Nahromadenie týchto negatívnych vlastností je možné nazvať „sebadeštrukčným programom“.
  http://www.biosferaklub.info/jazyk-slovo-a-ludsky-genom/

  Odpověď
 50. V budúcnosti budú najbezpečnejšie ryby pravdepodobne iba z domácich zdrojov
  Biológovia v Číne informujú, že v najbližších rokoch bude ich gigantský kapor vytvorený transgénnou cestou povolený na predaj a spotrebu. Informuje o tom vydanie South China Morning Post. Ryba, ktorá dostala názov Guanli rastie dvakrát rýchlejšie ako klasické prírodné kapre. Tiež sa odlišuje prakticky takmer úplnou všežravosťou – ryba sa živí množstvom druhov rastlín a mikroorganizmov.

  Prvé geneticky modifikované kapre boli vytvorené v Čínskej akadémii vied už v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Nový druh kapra Guanli bol predstavený verejnosti na špecializovanej vedeckej konferencii v Pekingu v Číne.
  Biológom sa taktiež podarilo získať modifikovaných kaprov neschopných rozmnožovania. V súčasnosti vedci skúmajú dlhodobý vplyv konzumácie geneticky modifikovaných kaprov na zdravie človeka.
  K dnešnému dňu je v USA povolený predaj geneticky modifikovaného lososa, pretože podľa príslušných úradov, početné štúdie zamerané na vplyv spotreby GMO produktu neodhalili ohrozenie zdravia človeka.
  http://www.biosferaklub.info/v-buducnosti-budu-najbezpecnejsie-ryby-pravdepodobne-iba-z-domacich-zdrojov/

  Odpověď
 51. Daniel Kish, slepý člověk, který „vidí“ díky echolokaci – podobně jako netopýr. Video v angličtině s českými titulky.
  https://www.youtube.com/watch?v=uH0aihGWB8U

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>