Zdraví, zahrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Tak jsem si objednal omáčku z Carolina reaper papriček (Carolina reaper mashup), tak pak poreferuju :)

  Odpověď
  • Opatrne s davkovanim. Carolina je mega silna. Habanero proti nej lekvar. Osobe mi chuti viac moruga. Tak dobru chut.

   Odpověď
   • Díky. Zpočátku plánuju na špičku párátka a pak se uvidí.

    Odpověď
    • Já bych si musela dát tři atomy, jenže to nemám čím nabrat :-).

     Odpověď
     • čuchni si s odstupom 2 metre :)

      Odpověď
  • Dorazilo, ochutnáno. Dávkování do jídel je v pohodě, tam se celkem v pohodě „rozpustí“ i větší množství, co se týká přímé konzumace, tak když si dám asi špendlíkovou hlavičku, příjemně to pálí tak půl hodiny (habanero pálí více). Chuť a vůně výborná, tak udělám malou reklamu: https://eshop.thechillidoctor.cz/tekute-chilli-mash/11-carolina-reaper-mash-100ml-8595660100013.html

   Odpověď
 2. Zemědělci budou plošně trávit hraboše. Zahynout mohou sovy, dravci i čápi…
  https://www.birdlife.cz/zemedelci-budou-plosne-travit-hrabose/?fbclid=IwAR3orZXkzWY0Q7G5rQNKye3sohiVWD3dUj8HDzX9P4gSYQJfurPXHcoovM0

  Odpověď
  • Rozhodnutí o trávení hrabošů bylo zřejmě protizákonné, zlobí se ministerstvo životního prostředí:
   „Plošnou aplikaci tohoto toxického jedu na zemědělskou půdu považujeme za extrémně rizikovou pro životní prostředí. V důsledku aplikace rodenticidu může vedle otrav ptáků docházet k přímým otravám řady dalších živočichů zemědělské krajiny, jako jsou zajíci polní, srnčí zvěř, bažanti nebo koroptve. Po pozření takto otrávených hrabošů pak může docházet i k sekundárním otravám, a to zejména u dravců, sov, ale také čápů, volavek a řady dalších, kteří jsou přirozenými predátory hlodavců,“ upozorňuje Jan Šíma, ředitel odboru druhové ochrany na MŽP.
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rozhodnuti-o-traveni-hrabosu-bylo-zrejme-protizakonne-zlobi-se-ministerstvo-zivotniho-prostredi-40292511

   Odpověď
   • Typický pro větší satanský rituál.
    A navíc ti nastrčení moc hloupí, pač: kdo jinému jinému, sám do ní sám!
    Uvedu příklad: k hubení hlodavců v jednom domku bylo použito jedu na krysy a co z toho nakonec pro něj vzešlo? Otrávil svého psa. Takže osud těch, co trousí jedy je daný.

    Odpověď
  • Boleslav Čech 10.8.2019 o 22:16

   Pamatuji si, jak se u nás problémy s hraboši na polích řešily v 80. letech. Na pole se zatloukaly hřady pro dravé ptáky a tím se jim usnadnil lov – místo létání ve výšce jim stačilo číhat na hřadě a seskočit pro hraboše, když se objevil. To vedlo ke značnému zvýšení populace dravců. Někteří už ani pořádně neuměli létat, jak byli přežraní, spíše běhali po zemi :-). Šlo to bez jedů. Také pomáhá hluboká orba, přeživší myši sežerou lišky, kterých žije v krajině více než dost. Jeden traktorista mi vyprávěl, jak pozoroval lišky, které se naučily chodit za orajícím traktorem a lovit tak hraboše. Jenomže oni raději ušetří za naftu a místo hluboké orby použijí ta svinstva.

   Odpověď
 3. https://vtm.zive.cz/clanky/lektvar-z-valky-severu-proti-jihu-zabira-i-tam-kde-selhavaji-moderni-antibiotika/sc-870-a-198602/default.aspx

  Odpověď
 4. Čeští vědci spustili v arabské poušti prototyp zařízení na získávání vody ze vzduchu. Denně připraví stovky litrů. Z českého kontejneru uprostřed vyprahlé Saúdské Arábie už teče voda. A je jí mnohem víc, než se čekalo. Český přístroj přitom k výrobě vody potřebuje jen vzduch a slunce.

  https://radiozurnal.rozhlas.cz/cesti-vedci-spustili-v-arabske-pousti-prototyp-zarizeni-na-ziskavani-vody-ze-8030023?fbclid=IwAR3_pQhQqn44YJX0yK3S73NxHMZngnRXH2reqQP-AP_bIbg9mhifxtsoIqg

  Odpověď
  • Oracle 911 6.8.2019 o 10:38

   Zlaté české a slovenské ručičky…

   Odpověď
  • Treba nadviazať na tradíciu CSSR, spolupráca s krajinami Blízkeho východu, ale aj z Afriky.

   Odpověď
   • Postupná obnova vlastním rukama zlikvidované zdrojové báze . Nemusí vždy ležet na území bývalé ČSSR , dnes je možné spolupracovat i na přátelském území s férovou dělbou nákladů i výnosů . Kdysi jsme to uměli a získávali si renomé a úctu.

    Odpověď
 5. Študent KSB 5.8.2019 o 16:56

  Najdlhšie žijúci ľudia nechodia do fitness centier.

  Vedci zistili, že denný prirodzený pohyb je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako predĺžiť život.

  https://www.biosferaklub.info/najdlhsie-zijuci-ludia-na-svete-nechodia-do-fitnes-centier/

  Odpověď
  • S tím souhlasím. Já osobně si myslím, že každý člověk při narození dostane určité kvantum energie. Něco, jako baterka. Když tu energii vypotřebuje, je konec. Proto žádné sportování. Čím víc sportu, tím se energie rychleji vypotřebuje. Stačí běžný život s běžnou spotřebou energie. Měli bychom se podívat, jak dlouho žijí vrcholoví sportovci.
   Moji rodiče mají oba přes osmdesát, spíš k devadesáti a ještě pořád dělají na zahradě a vypadají výborně.
   Určitě se budu řídit jejich zkušeností, než radami různých trenérů, kteří ze sportu žijí.

   Odpověď
   • popolvár 9.8.2019 o 20:37

    ak by sme žili len z pri narodení získaného kvanta energie, tak by sme to dlho nepotiahli. Ľudské telo je tiež len svojim spôsobom motor. A motor potrebuje palivo-energiu. Ľudský „motor“ „jazdí“ na bioenergiu. Cca 40% získava z potravín tráviacimi fyziologickými procesmi, preto čím prirodzenejšia – živšia potrava, tým viac bioenergie z nej telo získa. Preto moderné potravinárskym priemyslom pripravené prechemizované p-otraviny aj napriek jej kalorickým a tabuľkovo výživovým hodnotám dodávajú telu minimum bioenergie, a sú preto bezcenné. Cca 60% bioenergie získava telo čakrami – tzv. „voľnú“ bioenergiu. Ale na to je potrebné mať vyladené, čisté, v smere hodinových ručičiek rotujúce čakry.
    Preto by som šport a telocvik z dôvodu spotreby energie nezavrhoval. Jasné, že dnešný vrcholový šport je nezdravý extrém jak po telesnej, tak aj po psychickej stránke.
    Všetko s mierou.

    Odpověď
    • Když jsi dal příklad „motor“, tak i ten je dimenzován a určitý počet kilometrů :) Takže si vlastně nechtíc potvrdil moji tezi.

     Odpověď
     • oprava – na určitý

      Odpověď
 6. / „Chico Xavier“ systém ľudských vzťahov … bežne v ruskej TV, mnoho príbehov, napr.
  https://www.youtube.com/watch?v=mqzOubc0BN8

  Odpověď
 7. Jana z Arku 27.7.2019 o 22:14

  Zdravím a mám prosbu. Existuje nějaká pomoc při mozkové mrtvici, kdy člověk ochrne na půl těla a navíc nemůže mluvit? Dekuji všem za jakoukoliv radu.

  Odpověď
  • Ano, pomoc existuje. Jde hlavně o podávání DMSO (dymethylsulfoxid) vnitřně, naředěné vodou. Je to výtažek ze stromu aloe vera. DMSO je schopno krevní sraženiny rozpouštět.
   Existuje protokol, rád Vám jej pošlu.
   DMSO piji denně preventivně nejméně dva roky, všechno je v pořádku…..
   Požádejte Hoxe o můj meil, pak mi napište a já Vám pošlu postup při mrtvici v příloze.
   Ono je toho víc, co se dá v domácích podmínkách použít, např. pití jedlé sody v horké vodě na snížení kyselosti organismu.
   Držím palce!

   Odpověď
   • Jana z Arku 28.7.2019 o 13:23

    Děkuji za nabídku , pane Jiří, již jsem napsala panu Hoxovi. Ráda využiju vašich zkušeností,
    nemoc dostala moje kamarádka, velmi pracovitá žena, plná energie, není jí ani 60 let, je
    to pro nás šok, protože takhle čilý a pracovitý člověk, jako je ona, těch moc neznám.
    Možná nikoho. Tak bych jí ráda pomohla.

    Odpověď
    • k prípravkom ktoré riedia krv by som momentálne pristupovala opatrne a to z toho dôvodu že predpokladám že jej v nemocnici naordinovali lieky na riedenie krvi takže ak by sa k tomu ešte pridalo mohlo by sa stať že bude velmi nariedená a môže prísť k vnútornému krvácaniu.Zatial by som asi radšej zostala pri klasických liekoch a potom ked sa stabilizuje postupne zamenila za alternatívne lieky ale tak aby bola sledovaná hustota krvi.Ešte by som doplnila píšeš že bola čulá a pracovitá možno z takého duchovného hladiska by sa bolo treba zamyslieťčo jej signalizuje to čo sa jej stalo,možno by mala prehodnotiť svoj život.Ale to až potom ked sa podarí ju „postaviť na nohy“.

     Odpověď
     • Jana z Arku 28.7.2019 o 14:18

      Ano, teď je pořád v nemocnici, s těmi léky je to asi pravda, počkám. Přemýšlela jsem, v čem byla chyba, proč se to stalo, zatím jsem na to nepřišla. Vím, že duchovní příčiny je nejdůležitější. Časem na to snad přijdu. Poslední roky jsme se viděly málo, bydlela jinde a daleko. Ale její pracovitost a přemíra energie byla velká.

      Odpověď
      • ak môžem poradiť toto je pomerne solídna kniha o duchovných príčinách chorôb,je písaná dosť „tvrdo“ a vela luďom nesadne lebo treba ísť úprimne do svojho navnútornejšieho vnútra a priznať si veci ktoré skrývame aj pred sebou samým.

       Odpověď
       • zabudla som link :) https://knihy.heureka.sk/nemoc-jako-cesta_3/specifikace/#section

        Odpověď
        • Jana z Arku 28.7.2019 o 14:38

         Děkuji Andreo

         Odpověď
         • https://uloz.to/hledej?q=Nemoc+jako+cesta

          Odpověď
    • u mozgovej porazky je to casto prave preto, ze velmi nieco chcu….nasledky ju pribrzdia a bude si musiet rozvazit, co je pre nu naozaj dolezite a co nie

     Odpověď
  • pri mrtvici je dôležité aj čím skôr začať s rehabilitáciou.Osobne som poznala pani ktorá bola tiež na pol tela ochrnutá,už v nemocnici začali rehabilitáciou(bolo to v Rakusku,neviem ako funguju u nás),potom pokračovala v Reha-centre.Hovorila že mala velmi tvrdú a nekompromisnú rehabilitačnú sestru,že ju priam nenávidela ale že jej potom bola vdačná lebo ju postavila na nohy.

   Odpověď
   • Tiež to tak vidím. Ten princíp mŕtvice je v tom, že krvná zrazenina ucpe nejaké jemné cievy v mozgu, čím zablokuje prístup kyslíku do danej časti mozgu a tá následne odumiera (po 10 min bez kyslíku dochádza všeobecne k poškodeniu mozgu). Takže dodatočné rozpúšťanie zrazenín už nepomôže. Podstatné je prinútiť telo, aby si začalo vytvárať v rámci možností nové alternatívne nervové prepojenia. Neobíde sa to bez námahy a občas aj bolesti. Napríklad na obnovu pohybových schopností pomáha aj Vojtova metoda.

    Odpověď
    • Jana z Arku 28.7.2019 o 13:03

     Všem moc děkuji. Stalo se to mojí kamarádce, sháním informace, jak bych mohla pomoci. Díky vám všem.

     Odpověď
    • Jana z Arku 28.7.2019 o 13:03

     Všem moc děkuji. Stalo se to mojí kamarádce, sháním informace, jak bych mohla pomoci. Díky vám všem.

     Odpověď
   • Mali sme podobný prípad so svokrou. Už na druhý deň po príhode sme v nemocnici začali masírovať postihnutú ruku aj nohu. Tým sa stimulujú nervové zakončenia a prekrvujú končatiny. Robili sme to každý deň pri návštevách. Po pár dňoch už začala hýbať prstami. Cvičenia začali až neskôr aj s pomocou rehabilitačného pracovníka.

    Odpověď
  • chci upozornit na jednu bylinu – Pavšehoj čínský, Notoginseng, SAN QI
   Zastavuje krvácení, ale také rozpouští krevní sraženiny. Užívala jsem po mrtici
   ještě s jinými bylinami. Měli to ve výbavě čínští vojáci i vietnamští. Říkali tomu „zlatem nezaplatíš).

   Odpověď
  • Existuje bylina Yucca Shidigera (Golden Yacca), která obsahuje jako účinné látky ve vodě nerozpustné saponiny z třídy terpenů. Říká se, že právě tyto saponiny se dostanou i do těch nejjemnějších částí krevního řečiště a lymfy, a provádí tam důkladnou očistu – třeba od nádorových buněk. Možná by byla použitelná i po mozkových příhodách. Víc o tom nevím.

   Přírodní saponiny jsou dost zajímavé. Třeba jednou z hlavních účinných látek v kotvičníku jsou zase saponiny z třídy steroidů. Ale to je jiná kapitola.

   Můj otec prodělal asi ve svých 80 letech mrtvici. Celkem aktivně přistupoval k následné rehabilitaci. Možná moc aktivně, protože těch krevních staženin ve velkých žilách už asi měl dost. A ty se nespíš razantním cvičením rozpohybovaly. Skončil na jipce s oboustrannou trombózou. Dostal se z toho, ale byl pak minimálně rok a půl na warfarinu.

   Odpověď
  • popolvár 9.8.2019 o 20:44

   otázkou je, aký druh mŕtvice dotyčnú osobu postihol – či došlo k upchatiu tepny zásobujúcej príslušnú časť mozgu (ten lepší prípad), alebo praskla cieva v mozgu a krv zaplavila mozgové tkanivo (ten horší prípad, kedy úplné „vylízanie sa“ z porážky možné nie je). Tak, či tak, najdôležitejšie sú prvé týždne po porážke. Čo sa nestihne do pol roka, po pol roku už má malú účinnosť – v neskoršom období je už možnosť nápravy minimálna.
   Cvičiť, cvičiť a cvičiť – mozog, svaly, uvoľňovať kĺby. Stimulačné a reflexné masáže. A predovšetkým zamerať sa na jemnú motoriku.

   Odpověď
 8. Študent KSB 27.7.2019 o 19:33

  Ako sa predkovia starali o zuby.

  https://www.biosferaklub.info/ako-sa-predkovia-starali-o-zuby/

  Medzi „tajomstvá“ zdravých zubov patrilo napríklad čistenie zubov práškom z kriedy alebo ílu, bielenie drevným popolom, liečenie zubov odvarom zo semien agátu, včelím voskom, zapíjanie cukroviniek nesladenými nápojmi.

  Po sérii experimentov som zistil, že prakticky všetky obilné trávy majú dobrú kefovaciu vlastnosť: pšenica, raž, ovos, pýr, kostrava atď.

  Odpověď
 9. Zaujímavé informácie https://www.youtube.com/watch?v=XzP-fsISg1I&feature=share

  Odpověď
 10. Máte prosím nějakou radu proti bolesti od žaludku a nevolnosti/nechutenství v těhotenství. Přítelkyně je z těch stavů dost zoufalá a rád bych jí něco poradil.

  Odpověď
  • Proti ranní nevolnosti mi babička poradila připravit si večer k posteli kousek suchého chleba a ráno ho předtím, než vstanu sníst. A fungovalo to. :-)

   Odpověď
 11. Časostroj 23.7.2019 o 23:05

  Aká je spojitosť chemtrails so zdravím?
  https://youtu.be/NmpDB7dVRx0
  https://youtu.be/p3-lQJWMWLQ
  Zaujímavé je, že doposiaľ som nemal žiadny problém stiahnuť video z youtube, ale tento dvojdielny film odoláva.

  Odpověď
  • Mne to normálne stiahlo s „Flash and Video Download“

   Odpověď
 12. Krátký update k chinolonovým antibiotikům, které mohou způsobovat trvalé následky. Dnes jsem dostal u veterináře oční kapky a mast pro domácí zvíře, doma se podívám na účinnou látku, a ejhle, ofloxacin, což je obchodní název chinolonů. Kapky se jmenují Floxal. Takže pozornost je třeba všude, nejen u antibiotik podávaných vnitřně.

  Příbalový leták obsahuje mj. tuto „kouzelnou“ formulaci:

  (…) Závažné reakce po použití systémového ofloxacinu jsou vzácné a většina příznaků je reverzibilních. (…)

  „většina příznaků je reverzibiliních“, jinými slovy, některé závažné reakce reverzibilní nejsou, jsou trvalé. A tato věta je v oddílu „Nežádoucí účinky“, podsekce „Celkové“…

  Odpověď
  • 18.7, jsem.Pees vložil video bylinková Julietta o Juliette de Bairacli-Levy.Video rozhodně stojí za shlédnutí,je o přírodním léčení zvířat,Julietta Bairacli léta žila mezi cikány a vesnickým lidem, napsala knihu o léčení zvířat přírodní cestou.Video je dlouhé,ale vidět ho není ztráta času.

   Odpověď
 13. stojí myslím za pozornost

  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2019/07/tri-rostliny-ktere-leci-temer-vsechno.html

  Odpověď
  • výborně, děkuji. To o těch papričkách čtu prvně.
   I když jako milovník pálivých paprik si nedovedu představit že si dám roztok s Habanero (nebo ještě pálivějšími, Bhut Jolokia, California Reaper nebo Trinidad Scorpio Moruga) do očí. Stačí mi blbě si umýt ruce od papriček a jít „na malou“, a ještě hodiny mne pálí bimbas. Po takové večeři s čerstvými Habanero, ještě ráno když si protřete oči po probuzení tak si já osobně deset minut popláču. Představa že si to dám do oka rovnou… síla. No je to věc zvyku, viděl jsem indku která si to vymačkává do oka běžně, na kapsaicin se dá zvyknout.
   Když jsem začínal, i kajenské čili mě neuvěřitelně pálilo, no dneska si Habanero bez problému sypu do všeho v množství ve kterém si někdo nedá ani pepř.

   Tedy, k článku přidám doporučení pro ty kdo mají s pálivostí problém:
   Nelekejte se, začínejte po troškách ale užívejte denně, a tělo si zvykne, pálit časem přestane. Některé papričky zprvu pálí takzvaně dvakrát, to taky odezní a tělo si zvykne. Začínejte od slabších, například klasické kupované Chilli koření (většinou odrůda cayenne), lze koupit i v obchoďáku na jaře sazenice, a až si zvyknete můžete přestoupit na odvážnější, například Bird Pepper (cca 150 tis. scovelliho), Habanero (300 – 500 tis.), Bhut Jolokia (1 milion) Trinidad Scorpio Moruga (cca 2 miliony, ta už je pro velké odvážlivce) a pro extremisty California Reaper (kolem 3 milionů).

   Do očí jsem to cíleně nezkoušel, ale určitě vyzkouším časem, a dám vědět. Speciálně s únavou očí po práci mívám problém, tak až najdu odvahu vyzkouším návod viz článek.

   Ještě upozorňuji, že když nejste zvyklí, v záchvatech pálivosti může dojít až ke stavům halucinací (u těch velmi pálivých druhů milion a více), tělo to zvládá bez problémů ale mozek vypíná kvůli pálivosti, a tak všeho s mírou a podle vlastní zkušenosti nic nepřehánět. Třeba pro mne bylo maximum sníst půlku čerstvé domácí habanero, měla tak těch půl milionu, žvýkal jsem ji asi půl minuty a pak půl hodiny stál opřený o stůl a dýchal přičemž kolegové mi chtěli volat záchranku. Nic se mi nestalo, naopak, tělo prokrvené a vyčištěné jako nikdy, ale není to zážitek který člověk potřebuje.

   Odpověď
   • Celkem pochopím že si zvykne pusa, ale zvykne si i druhý konec těla?

    Odpověď
    • Ne, na výstupu to pálí stále stejně.

     Odpověď
     • Nikoli. Takový druh Habanero je zpočátku snad ještě pálivější na výstupu, úplně znecitliví svěrač, a po pár měsících každodenní konzumace jsem o ní už nevěděl přičemž při mnohem vyšších porcích než na začátku. Zvyknou si všechny sliznice, ale každá si musí zvykat sama o sobě :-)

      Odpověď
    • Paradoxně mám zkušenost, že čím větší množství kapsaicinu v produktu, tím přijatelnější reakce v oblasti mého konečníku :) Zatím jsem měl možnost testovat produkt s náloží okolo 1,5mega a ranní defekalizace proběhla bez obvyklého klení a nadávek, zato po více jak půl století existence v tomto polygomu jsem po aplikaci takový nálože poprvý cítil trochu vážnější bolest v oblasti žaludku. Každej to máme nějak a to nejsem začátečník.

     Odpověď
     • popolvár 22.7.2019 o 18:14

      Mám známu, ktorá sa vydala za Inda. Ti vraj tvrdia, že sú dva druhy štipľavých papričiek, tie, čo pália len v ústach, a tie čo pália na obidvoch koncoch. Zdraviu prospešné sú vraj len tie, čo pália len v ústach.

      Odpověď
      • Diky, potvrdil jsi můj předpoklad.

       Odpověď
      • zajímavá informace… teď je vědět dopředu, které pálí jen v ústech.

       Odpověď
       • Asi může jít o modifikaci-naladění zmíněnýho alkaloidu podmínkami pěstu a nebo přípravou žvance.

        Odpověď
        • souhlas, je to i o tom do čeho se dá. V některých podobách je průběh pálivosti velmi odlišný. Třeba v oleji je to úplně jiné než ve vodnatých jídlech, nebo v suchých jídlech a na salátu. Taktéž je velký rozdíl čerstvá a sušená.

         Ale moje zkušenost je taková, že ať taková nebo maková paprička, ať v té či oné podobě podaná, vždycky prokrví, pomůže trávení a nikdy mi žádná neudělala žádnou neplechu (krom pálení samotného).

         Odpověď
         • a to podotýkám že jeden čas jsem se s tím nemazlil a měsíce si to sypal na všechno.

          Odpověď
       • to chce zkušenosti :-) mimochodem, pokud člověk není zvyklý, některé např habanero pálí v celých střevech, v podstatě celý trávící trakt. Ale to je dané tím že moje zvykání bylo trochu razantnější, jsem extremista.

        Oproti tomu mám oblíbenou Bhut Jolokia, kupuju ji uzenou (suší se uzením) a ta je velmi chutná a pálí jen v ústech.

        Odpověď
       • mytologii stranou, v Čechách máme celkem odborníky ;-)
        https://www.seminka-chilli.cz/o-chilli/chilli-papricky-v-lekarstvi/

        Odpověď
    • habanero a jeho odrody, pokiaľ sa nezjedia celé zrniečka, tak pália iba raz…

     Odpověď
     • V surovom stave ci ako prasok pali len raz aj pri vacsej davke. Zavarane hocico pali dvakrat. Tam velmi opatrne.

      Odpověď
    • MICHAILOV 22.7.2019 o 21:49

     Taky mensi trik: rozomelte na co najdrobnejsie, alebo pokrajajte. Kapsaicin sa vstrebe v traviacom trakte, a potom uz druhy krat nestipe. Samozrejme zalezi od „slehy“ aku konzumujete.

     Odpověď
   • vsetko s mierou, ludia ktori sa prilis potia ci ich pali zaha-vela ohna v tele, tiez chudi by sa mali cili vyhybat. cesnak a zazvor nie su take agresivne ako cili, ktore mimo tie plusy aj nici spermie. emocionalne sa prilis stiplaveho prejavuje netrpezlivostou ci zlostou. pre tucnejsich ludi idealne, kedze su nachylnejsi na srdcovo cievne problemy a este aj schudnu-rozhybu sa.

    Odpověď
  • NicNezNula 22.7.2019 o 18:48

   Není špatná melta se špetkou chipotle.

   Odpověď
 14. Dobrý den, chtěl bych požádat o poněkud více zasvědcený názor na kávu – konkrétně espresso. V materiálech KSB je uvedena káva jako jedna z nástrojů na 5 prioritě.
  http://leva-net.webnode.cz/galerie/photogallerycbm_731945/40/#kob-072-kava-jpg
  Přece jen bych rád uvěřil, že to tak zcela není ….

  Odpověď
  • Materiály KSB mají pravdu , káva je silně návyková a je to velká zátěž ,zejména pro ledviny. V novinách jsou neustále články, jak vědci přišli nato, že má protirakovinné účinky, což je podle mého názoru nesmysl, káva
   silně zakyseluje organizmus .

   Odpověď
  • popolvár 21.7.2019 o 21:36

   Keď už nevieš bez nej, tak aspoň 100% arabiku, žiadnu robustu…

   Odpověď
   • popolvár 22.7.2019 o 17:03

    …a samozrejme bez cukru, smotany, mlieka a ďalších „vylepšení“ kávy. Veľa zdravotných problémov , pripisovaných na vrub kávy, ide na konto uvedených „vylepšení“ nevhodnej doby jej požitia, t.j. v žiadnom prípade nepiť kávu v čase od 10:00 do 15:00 – v čase poobedňajšej siesty srdce spí a káva má viachodinový účinok, takže preto už po 10:00 nie…

    Odpověď
 15. popolvár 20.7.2019 o 22:42

  prekvapilo ma, koľko ľudí sa zaujíma o možnosti liečby konopem. Preto, keďže to v pôvodnej rubrike rýchlo zapadlo, kopírujem aj sem:
  Naše tradičné konope a „mariška“ sú dve rozdielne veci.
  Ohľadom tých liečivých silíc: existuje certifikovaný slovenský výrobca s prijateľnými cenami a všetkými povoleniami na ich výrobu a predaj.
  Bližšie info mailom. Kto má záujem, píšte na kamaivka@azet.sk
  Tieto silice na vnútorné použitie síce neužívam, ale mám osobné skúsenosti s ich výrobkami na báze konope na vonkajšie použitie. Takisto s ich perorálnym produktom na kŕčové žily.
  A ohľadom silíc z konope daného výrobcu info:
  1. dvojtýždňové užívanie odstránilo príznaky epilepsie a trasenia rúk u otca (vyše 70-ročný) mojej známej.
  2. starší pán, bývalý muzikant zavítal do centrály firmy, kúpil kávu z automatu vo vestibule firmy a pozdraviac majiteľa firmy mu ju podal. Po prvotnom údive majiteľa firmy, že prečo mu podáva kávu, mu docvaklo: pred pol rokom daný muzikant kvôli Parkinsonovi sa nedokázal ani napiť. Po pol roku užívania konopných silíc ich produkcie, Parkinsom ustúpil.

  Odpověď
 16. Stoletý moderátor radí: Dřina na zahradě vám prodlouží život
  Nejpopulárnější maďarský zahradník György Bálint tento měsíc oslaví 100. narozeniny
  - můžu říci, že obdělávání půdy je ta nejúžasnější práce, jakou můžete mít
  - „Moderní společnost by si měla zachovat blízkost k přírodě. Lidé by měli mít možnost užívat si stínu stromů nebo se radovat, když rozkvetou květiny,“ míní.
  Povzbuzuje taky každého vlastníka zahrady, ať velké či malé, k pěstování ovoce a zeleniny.
  „Ti, co si je sami pěstují, obvykle také jedí více ovoce a zeleniny,“ řekl…
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/613325/stolety-moderator-radi-drina-na-zahrade-vam-prodlouzi-zivot.html

  Odpověď
  • popolvár 21.7.2019 o 14:00

   švagor dlhé roky nechápal, prečo sa „šprtám v zemi…“. Povedal som mu, že je to nielen kvôli výpestkom a potravinovému úžitku, ale že takto relaxujem a nabíjam sa energiou. Neveril, pokiaľ nevyskúšal. Pár rokov už min. trikrát v týždni sa „šprtá v zemi“ aj on…

   Odpověď
 17. Dajme si ešte jedno https://vimeo.com/164328678?ref=fb-share&fbclid=IwAR2moEuSoAsS6mLbiCr4_QFqYuQaEfwYGao-bnKu-XXWsfLxPFse_kz93_0

  Odpověď
 18. Pekné video o zdraví … https://www.youtube.com/watch?time_continue=1170&v=yP58MF0IAXY

  Odpověď
 19. Dobrý den, dobří lidé, doporučil byste mi někdo z vás zkušenějších opravdu kvalitní bylinkář, dle kterého bych bylinky byl schopen nejen rozeznat, ale i najít a vhodně použít? Něco jako encyklopedii s „kuchařkou“ dohromady? Děkuji předem.

  Odpověď
  • Putinovec 17.7.2019 o 16:40

   Jednoduché,přehledné,potvrzené praxí.https://www.databazeknih.cz/knihy/zdravi-z-bozi-lekarny-61203

   Odpověď
   • Mnohokrát děkuji, Putinovče.

    Odpověď
    • Putinovec 17.7.2019 o 21:53

     Rádo se stalo.Pro začátek je to jednoduché a nehrozí žádný nebezpečný experiment.

     Odpověď
  • sibirsky rosomak 17.7.2019 o 20:48

   https://uloz.to/!DtJ6outdL/bylinky-rar

   Odpověď
   • I tobě díky

    Odpověď
    • I tobě díky.

     Pro Hoxe, V předchozím příspěvku jsem uvedl špatné uživ. jméno, píšu z nového mobilu, tak si teprve zvykám. Děkuji za pochopení.

     Odpověď
 20. vzpomínate na enzym na zvýšení úrody publikovaný před rokem?
  https://www.biosferaklub.info/priprava-enzymu-pre-zvysenie-urody/
  tak ted jsem ho použila úspěšně na vyčistění bazénu
  jako amatéři /mající bazén poprvé v životě pro vnučku/ jsem napustila vodou ze studny, samozřejmě byla tvrdá, a zezeleněla.. nechtěla jsem už řešit další chemií, a než jsem bazén vypustila, mně napadlo použít enzym, který mám z loňska..dala jsem jen cca 3dcl, a po 2-3 dnech je voda čistá, průzračná
  tak jdu hned založit další, do sbírky

  Odpověď
  • Na čištění vody zahradních jezírek (ne bazénů) mám několik typů.
   1. sláma z ječmene napěchovaná v punčoše a ponořená do jezírka (Monty Don – anglický zahradník)
   2. Několik rašelinových džifů (podle velikosti jezírka) hozených na dno. (zahradnice z Ruska)
   3. Zeolit v punčoše ponořený do jezírka. Tento způsob používám já. Zeolit občas vytáhnu z jezírka propláchnu čistou vodou nechám uschnout na slunci a pak ho vrátím zpátky do jezírka. (moje osobní zkušenost)
   4. Proti sinicím mi funguje také malá plovoucí rostlinka (žabinec), kterou jsem si naočkoval vodou z rybníka. Její množství v jezírku se dá dobře regulovat. Pokud je jí hodně, pár tahy síta ji vylovím a hodím jako hnojivo na záhon.(také moje zkušenost)

   Odpověď
   • Bavil jsem se současnými ovocnáři. Říkají, že v jejich „vlastním“ zájmu je používat ke zvýšení úrody
    https://i.eva.cz/eva/files/Z/A/H/5d73ff2f14f9a4208ff0acc01628738b.pdf
    Takže aplikují jej pod ovocné stromy všeho druhu, aby vyhubili trávu, která odebírá vláhu kořenům. Dříve, když nebyl Roundap, byl používán k hubení trávy v tunách Travex ovšem ne v ovocných sadech, jelikož měli rozum. Dnes když byl rozum vytlačen ze své pozice zlatým teletem tzv. „Americkým snem“, se jede bez pravidel.
    Ovšem je třeba podotknout, že existují zahradníci, kteří místo hubení všemožnými použijí rotavátor
    http://www.traktory-sedlcany.cz/malotraktory-prislusenstvi-pole.htm

    Odpověď
    • Rotavátor také špatně. Způsobuje rychlejší odpaření vody. Nejlepší je mulč. Sama příroda nám ukazuje jak na to. Spadané listí na podzim je vlastně mulč, který si strom sám vytváří. Zahradníci, kteří chtějí mít na zahrádce „pořádek“ toto listí na podzim shrabou a v lepším případě jej dají na kompost, v horším spálí. Místo toho, aby kolem stromu udělali obrubu a listí shrábli pod strom. Také to tak dělám. V létě mi odpadá úmorné kosení trávy pod stromem a strom má permanentní výživu z listí a ostatního mulče.
     Zemědělci ale chtějí vydělat na všem. I na té slámě, a senu, které by mohli používat na mulčování. Tak seno a slámu raději prodají a za utržené peníze pak kupují jedy, které pak sypou pod stromy. To je na hlavu.

     Odpověď
  • Adriano, pecka, díííky.

   Odpověď
 21. Mám dotaz a předem děkuji za reakci. Zmiňovala se tu borová voda na podporu růstu vlasů. Ví někdo jak často a kolik vtírat do vlasů, na mokré či suché vlasy? Zatím se nám ji nepodařilo sehnat, v lékárnách mají jen oční kapky s kyselinou borovitou.

  Odpověď
  • na vlasy je nejlepší lopuch ,roste téměř všude udělat vývar a po umytí vlasy opláchnout , pokud si
   myjete vlasy šamponovým mýdlem ,tak do vývaru přidejte citron a nebo jablečný ocet,kvůli snadnému rozčesání,chce to ,ale provádět pravidelně a po delší době se výsledek dostaví.

   Odpověď
   • Jano, je to bodlak, Arctium lappa? Sbirat kotacky nebo listy?

    Odpověď
  • skúste na heureka.cz a nájdite si najvýhodnejšiu cenu, ja som kúpila litrové balenia tu https://www.mojalekaren.sk/, ako vtierať, by zaujímalo aj mňa :)

   Odpověď
   • Děkuji všem za reakce

    Odpověď
  • heureka cz vyhledá jen oční kapky, v cz se po borové vodě slehla zem..koupila jsem zatím ty oční kapky, vtírám ze začátku obden do suchých vlasů, /na silné vypadávání/pak asi pozvolně omezím třeba 1x týdne, jak uvidím výsledek..
   ty kapky ale nevím, zda obsahují i Thiomersal- u videa s Josefem byla o něm zmínka v diskusi..je to konzervant na základě metylrtuti, používá se u vakcin, takže ideálně si nechat namíchat borovou vodu bez tohoto v ochotné lékarně, zatím ji taky hledám…
   jinak na rúst vlasů jsem si kdysi vařila kopřivu- hrst + tuším 1dcl vody a 1 dcl octu, oplach po umytí..pozor, nesmíte zmoknout, ta vúně pak :)..ale na růst i celkový vzhled vlasů to bylo moc učinné ..tak třeba to skombinovat i s tim lopuchem..

   Odpověď
   • https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=borova+voda maju ju v kazdej lekarni , na pitie je kvalitnejsia cistejsia ocna borova voda – na Sk sa v lekarnach predava len na lekarsky predpis nie je volne predajna

    Odpověď
  • Na žádost Vám ji v lékárně naředí. Mám doma litr 3%.

   Odpověď
 22. popolvár 12.7.2019 o 21:30

  zhodnotenie účinnosti protiplesňového postreku na báze mlieka pri ochrane ruží.
  Minulý rok Aksal poskytla rezept na protiplesňový postrek na báze mlieka (zmes sladkého kravského mlieka s vodou v pomere 1:1).
  Prvýkrát som takto začal striekať ruže v auguste minulého roku. Toho roku od jari už trikrát, tento týždeň ho budem aplikovať štvrtykrát.
  Výsledok: ruže oveľa zdravšie, než keď som striekal s chemickým prípravkom určeným na ochranu ruží. Doslova, ako keby sa ruže odvďačili za to, že som ich ušetril od chemických postrekov. Listy zdravé, lesklé, vysoká násada kvetov. Celé rastliny sú ako keby odolnejšie.
  Na plodovej zelenine alebo ovocných stromoch to odsledované nemám, keďže ich už vyše desať rokov nepostrekujem vôbec.

  Odpověď
  • Putinovec 13.7.2019 o 7:41

   Používám mýdlovou vodu.Účinek je spolehlivý,jen je nepříjemný efekt v tom,že listům zůstane bílá mozaika na povrchu.

   Odpověď
   • popolvár 14.7.2019 o 14:56

    po mlieku po pár hodinách už žiadnu bielu mozaiku nevidno, ale naopak, listy sú lesklé…

    Odpověď
    • Ahoj, a ako si to riedil? predpokladám, že šlo o preventívne postreky (rastline postihnutej nejakou plesňou by to asi už nepomohlo). Podľa čoho si sa riadil, kedy striekať?

     Odpověď
 23. marek550 9.7.2019 o 19:11

  Prosim Vas, nema niekto link alebo ine info
  na bezpecnost vakcin pre novorodencov.Vdaka

  Odpověď
  • google : vakciny jed Dr.Strunecka
   https://www.youtube.com/results?search_query=neziaduce+ucinky+ockovania

   Odpověď
  • slobodavockovani ?
   Musim priznat, ze pokud nema clovek vyresene hlidani, ta neskolka je potiz.

   Odpověď
  • https://www.slobodavockovani.sk/
   http://rozalio.cz/
   https://www.youtube.com/watch?v=6QOkls97gKo
   dr. Eleková má viac videí
   https://www.dieta.sk/
   http://www.rizikaockovania.sk/
   a mnoho iných :)

   Odpověď
 24. Dobrý článok aj s videom….. https://kamenovo.cz/index.php/2019/07/02/celostni-lekar-hovori-o-siti-5g-sisince-a-moznostech-ochrany-pred-em-zarenim-prinasi-navod-na-jednoduche-ucinne-cviceni/?fbclid=IwAR3oCmAH87wQgiTJKWGubms0h7U3vPClSdhUzpmwunZbDbBlD1YaHz0SVSc

  Odpověď
 25. Zásadotvorné procesy, které probíhají v přírodní keramice.
  https://www.youtube.com/watch?v=l-ExgqOCElE

  Odpověď
 26. Študent KSB 3.7.2019 o 22:11

  Vedci našli náhradu za antibiotiká- med.

  https://www.biosferaklub.info/vedci-nasli-nahradu-za-antibiotika-med/

  Odpověď
  • To je velmi dobrá zpráva pro slovanský svět. Včely u nás nacházely vždy velké přátele.
   Sám s medem pracuji i při netradičním zpracování hlívy ústřičné a to je další velmi cenný léčitel z této říše.

   Odpověď
   • Leopardus 4.7.2019 o 21:10

    Je mnoho věcí, které znaly i naše babičky, a k nimž se znovu pozvolna navracíme. Např. urinoterapie ..

    Odpověď
    • Budeme mozna muset resit trvanlivost. Vzpominam si, jak babicka nakladala vajicka do vodniho skla … -:)

     Odpověď
     • Já pamatuju nakládání vajec nejdřív do vodního skla a později do vápna. Asi 2 lžíce vápna namočeného ve vodě rozmíchat do vody pro 1 4 – 5 litrovou láhev a zalejt s tím roztokem narovnaná vajíčka v této láhvi.

      Odpověď
   • Jak byste postupovali?
    Brali byste včelám med a místo toho jim pak dávali bílý cukr? (dle Koránu jed).
    Podle mě je správné brát jen tolik, co si stihnou doplnit do zimy.

    Odpověď
    • nebo brat na jare. Muj kamarad je prvni rok nechal zimovat na medu a ma velice silna vcelstva.

     Odpověď
    • nebrala by som,sused chová včely,necháva im med na zimu nedava cukor a ako povedal Jelen tak tiež má silné včelstvo.Ešte tip ked je zapálené hrdlo,alebo dasná,príp.problém zo žalúdkom je dobré cmúlať viečka ktoré sa dávajú dole s plástov ked sa stáča med.

     Odpověď
   • Časostroj 6.7.2019 o 4:03

    Problém je že ani medu tohto roku veľa nebude, v maji včeličky spotrebovali zásoby vytvorené na jar a ďalšie už nemajú z čoho.

    Odpověď
  • Leopardus 4.7.2019 o 21:26

   Když na mne „něco leze“, používám česnek. Stroužek polknu, další v ústech cucám jako bonbón. Min. dvacet minut. Výborné antibiotikum, zabírá spolehlivě a vcelku rychle.

   Odpověď
   • Dobrodej 9.7.2019 o 12:55

    Recept na výborné a zdravé raňajky:
    Natrieť chleba maslom, na maslo poukladať na veľmi, veľmi jemno nakrájané kolieska cesnaku (tenké ako papier). A na celý chleba natrieť nahrubo med. Znie to trochu bizarne, ale je to vážne chutné. Tá vyvážená kombinácia chuti masla, cesnaku a medu je neuveriteľná. Chuť cesnaku úplne neutralizuje med, len to príjemne štipká na jazyku. Bude to chutiť a tým, čo nemajú radi cesnak ;)

    Odpověď
    • popolvár 12.7.2019 o 21:19

     a keď z toho chleba je hrianka… Poznám to už dávno.

     Odpověď
 27. Výbušná teze českých odborníků: Za změny klimatu nemohou emise CO2, ale úbytek zeleně…

  „Kdyby nyní ze zeměkoule úplně zmizeli se svými zemědělskými pozemky, městy a zastavěnými plochami všichni lidé, co by se stalo? Planeta by se najednou mnohem více zazelenala. Jako by nám tedy příroda říkala: kdybyste se mi do toho nepletli, to nejlepší, co bych udělala pro udržení stability klimatu a života na zeměkouli, by bylo její maximální možné pokrytí zelení. Neříká nám vlastně příroda něco, čeho bychom se měli držet?“

  https://www.info.cz/cesko/vybusna-teze-ceskych-odborniku-za-zmeny-klimatu-nemohou-emise-co2-ale-ubytek-zelene-42089.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR0t43vrGD6lVLzlprks7ZPcMIuJplrWNbXdEl7uGxV_DjoMVtpLyfqJ7pg

  Odpověď
  • prý kontroverzní přednášky …. , které se odklání od oficiální ideologie.

   Hodně je vidět, asi na to mají dotace, města a obce, kde během dne kolem chodníků s kočárky běhají zahradníci s chemickým nákladem na zádech:
   pahttps://133097.myshoptet.com/kombineza-biztex-jednorazova-kapuce-integrovana-ochrana-obuvi-bila-velikost-xl/
   pumpují do nádrže tlak a stříkají okrasné keře. Nechápu na co keř potřebuje chemii. Oblak „DDT či naředěný agent orange …“ poletuje všemožně podle větru.

   Odpověď
  • @iberis.. nojo, ale co na to retardi z eu a dementni greteni..??

   Odpověď
 28. Dnes zbieram červené a čierne ríbezle, jostu, môžem poprosiť Taurusa o recept , ovocie naložené v mede, ďakujem, bolo niekde spomenuté , a neviem ho v tej chvíli nájsť.

  Odpověď
  • nevím, co Ti poradil Taurus, ale já praktikuji nakládání ovoce do medu velmi jednoduše. Vše za studena a ovoce nejprve dostanu sušením /preferuji rychlé prudké slunce a potom pomalé dosušení / do stavu sníženého obsahu vody. jakási nedodělaná křížala . Tu potom za studena zaliji tekutým medem , skleničku /předem dezinfikovanou i s víčkem v troubě/ uložím na chladnější ažchladné místo do tmy. Občas kontroluji, ale pokud by došlo k mikrokvašení, tak jen etanolovému a jen v minimálním rozsahu uvnitř nedosušených plodů . med zabíjí mikrobiální faunu jako silný konzervant.
   100% uchování všech nutričních hodnot.Letos takhle zkouším i zahradní jahody .

   Odpověď
   • Ďakujem , skúsim takto naložiť čučoriedky.

    Odpověď
  • Sorry, všiml jsem si tvé prosby až teď.

   Ovoce nesuším, nezpracovávám, jen čisté smíchám s medem v poměru 50:50 a výdrží to ve sklepě třeba rok. Aspoň mně se nikdy nic nezkazilo. Má to sice řídcí konzistenci, ale mně to nevadí.

   Odpověď
 29. https://www.novinky.cz/veda-skoly/508714-deti-jedi-zdraveji-presto-tloustnou.html

  Hahaha – prý zdravěji!
  Dnes jsem manželovi musela koupit sirup do vody, protože domácí ovocná šťáva došla, neochucenou vodu nepije a minerálky může jen omezeně.
  Složení: glukózo-fruktózový sirup, cukr, voda, kyselina citronová, barvivo, příchuť, aroma a 1% šťávy z koncentrátu! To je kvalitka!
  A podobné složení mívají ne-li všechny, tedy většina výrobků a to nejen ty „nezdravé“, ale i tzv. zdravé. Pak se odborníci diví.

  Odpověď
  • Pokud se nedokáže obejít bez sladké chuti, a domácí zásoby došly, tak je dobrá citronáda (do vody citronová šťáva s cukrem/medem a přidat větvičku máty. To by mu mělo chutnat.

   Odpověď
  • Kancelar 14.7.2019 o 7:47

   ak mas smoothovac tak mu urob okurkovu limonadu.

   Jedna obycajna uhorka, 1-2 vystavene citrony, mata, lad, med ci cukor. Vsetko to rozmixuj na 2x, cize by ti malo ostat cca 1.5L. Mozes to presitkovat ak tam nechces mat casti uhorky alebo vypit tak ako je. Celkom to aj zasyti potom.

   Odpověď
 30. Čtyři druhy dýchání z kozáckého Spasu, podle Sergeje Danilova – https://www.youtube.com/watch?v=GVBgAzFiILo

  Odpověď
  • Dechová cvičení jsou moc dobrá a prospěšná věc. Během let jsem jich cvičila (postupně, jak šla léta) několik, různých (kromě holotropního dýchání, praktik návratu do min. životů, protože s tím nesouhlasím, když není člověk schopen unést jen omezenou zátěž jednoho – současného života, další zátěž je velice riziková – „psychiatrické ústavy jsou plné podobných pokusníků“, jsou to veliká rizika, zbytečná
   a
   „Bůh nám dává vše, co potřebujeme.“ (proto není třeba vlámávat se do otevřených dveří)

   Po shlédnutí videa jsem si uvědomila, že ze všech možných dechových cvičení (která už nějaký čas vědomě neprovádím) mi zbyly právě popsané čtyři druhy dýchání, tak nějak automaticky samo sebou (samozřejmě při činnostech, které právě vykonávám, někdy vědomě, kdy při spěchu si uvědomím, že špatně dýchám, což vede k únavě a stresu).

   Při provádění dechových cvičení je důležitá zásada:
   nepřepínat plíce (při nádechu i výdechu na dodržení předepsané doby, kdy se čas nádechu i výdechu dodržuje postupným cvičením tak jak zvládáme, rozcvičováním postupně na stanovený čas).

   Při této příležitosti dlužím poděkování:
   Hoxi, děkuji za Borax. Měla jsem „ztuhlý krk“, ne viditelně, ani oteklý, ale zatuhlý, při záklonu hlavy „tahal“ a i pocit omezeného pohybu.
   Po užívání Boraxu jako doplňku stravy, mám krk uvolněný (v uvedeném videu se mluví o štítné žláze).
   Nikoho k ničemu nenavádím, protože „jsme lidé různí“ a rozhodně tady neplatí, „pomohlo to naší krávě, pomůže to také mě“.
   Každý musí sám zvážit, do čeho se pustí a do čeho ne
   a
   nic není samospasitelné.

   Ještě dodám, že neupřednostňuji poděkováním Hoxe, ani nikoho jiného,
   Jsem moc ráda za lidi, kteří se snaží pracovat pro lidi.
   Momentálně jsem i v časové tísni a všichni zdejší diskutující mi moc šetří čas a hlavně, dávají naději i představy na lepší příští (možná jsem egoista, ale je to pro mne moc důležité).

   Odpověď
   • Ja mám zatiaľ skúsenosti dávam si ho do vody a močím nohy – mám žily a zdá sa mi že sú menej viditeľné cievky aj modriny popraskaných žiliek sa zmenšujú . Ako si užívala ten borax po jedle rozpustený vo vode – 1 čajovú lyžičku 1x denne ? Inak ťažko sa rozpúšta vo vode dlho sú tam tie krišťály
    ďakujem za odpoveď aj za info od komunity najmä od Hoxa

    Odpověď
    • s žílami jsem měla velké problémy měla jsem ,Bercový vřed , ten jsem si vyléčila pomocí čaje, nyní po 3 letech se mě žíly zmenšují,jako první si musíte vyčistit střeva ,já používám
     směs od Zdislavy , na žíly piji,také čaj od Zdislavy a to cévní,vše se pije na lačno.Dvakrát
     za den si mažu nohy mastí z kaštanu a ráno půl hodiny ,před snídaní si dám do vody 10 kapek kysličníku a vypiji . Jednou týdně si vařím pohanku ,maso omezeně uzeniny nejím.
     Dřív mě brněli v noci ruce , to vše přešlo, snížil se mě tlak tak ,že jsem v sedmdesáti letech
     bez léků i když byliny jsou také léky.Přeji vám Ravie zdraví a s žílami to chce trpělivost a výsledek se dostaví.

     Odpověď
    • Někde píší, že se má Borax rozpustit v destilované vodě – zní to logicky, protože je destilka nenasycená jinými minerály. Použila jsem obyč. vodu z kohoutku, průběžně jsem s lahví třepala, až krystalky téměř vymizely, pak uložila do ledničky k dalšímu použití, před každým použitím jsem s vodou zatřepala.
     V uvedených odkazech od Hoxe se mimo jiné píše, že Borax chybí v lidské stravě vlivem chemizace zemědělství. Je to látka nezbytná pro stavbu buňěk celé živé přírody od rostlin po člověka, dále se tam uvádí důsledky nedostatku (nemoci a pod). Několikrát jsem to všechno přečetla a dost popřemýšlela (člověk by měl vědět co a proč dělá a i tak se někdy nezadaří).
     Dále tam píší, že je kuchyňská sůl 2 x jedovatější, než Borax (nikdo se s jejím množstvím až tak moc nezabývá), že Borax patří mezi jedovaté látky (jak a proč) a další a další info.
     Zaujalo mne usazování vápníku v měkkých tkáních, místo v kostech a zubech, kde se píše, že by se měl doplněním Boraxu ve stravě, vápník dostat tam kam patří.
     V lékárně jsem si objednala Borax (prodává se na váhu na objednání), nasypala čajovou lžičku do l vody.
     Užívala jsem jednu čajovou lžičku roztoku ráno a večer s jídlem podle návodu v pondělí až pátek. Sobota a neděle ne – (pět dní v týdnu užívat, dva dny vynechat, aby se případný přebytek z těla vyloučil).
     Poznámka: na zakoupeném Boraxu je napsáno: Neužívat vnitřně, což odradilo mé bližní a mírně vyděsilo rodinu, která se mne snažila přesvědčit, „že bych to neměla dělat“, marně.
     Borax užívám jako doplněk stravy od doby, co o tom zde byla diskuze.
     (omlouvám se, nemůžu to dohledávat, mám do nedodělaného bydlení po operaci psa, tak šlo vše stranou a máme tu lazaret, chlupatý pacient má 36 kg, je čtvrtý den po operaci kamenů v močovém měchýři …).

     Zaznamenala jsem již zmíněné uvolnění krku, pevnější nehty na rukou, přestala mne „tahat kolena“ při brždění psa (je inteligentí, ale mezek, co se snaží prosadit svou, tak ho musím někdy usměrnot silou), a také zmenšení tukových vrstev bez změny váhy, ale to je málo průkazné na pohled, protože nemám nadváhu a oblečení drobné špeky schová (zjistila jsem to podle oblečení a následným změřením).
     Co se týká žil zkušenosti nemám, ale jestliže jsou poškozeny žíly, domnívám se, že mají poškozenu buněčnou stavbu (jinak by byly v pořádku) a proto by Borax mohl pomoci.
     Dodám, že pocitově (což je neprůkazné – suběktivní dojem) má užívání Boraxu vliv na celkový hormonální systém, kde jsem zpočátku cítila tlaky v oblasti hormonálních žláz, až do mírné bolesti a kolem krku se mi udělal zarudlý pruh v šíři cca 10 cm (trval asi tři týdny, už po něm není ani stopy – krk mám naomak měkký, při pohybu uvolněný).
     Neuvádím to proto, že bych se chtěla předvádět, ale kvůli logice:
     Člověk je fyzickochemická továrna, kde mají hlavní slovo hormonální žlázy a jestliže jsou zdravé, dobře fungují, je zdravé celé tělo,
     tedy včetně žil a cév + všeho ostatního, z čeho se tělo skládá.

     Dodatek: Lidé (i zvířata, celá příroda) jsou hodně nemocní. Příčina je neúcta k životu, chamtivost, rychlé zisky, degradace člověka na lidské zdroje. Špatná výchova, vzdělávací systém, kde chybí základní znalosti, vědomosti v péči o tělesné a duševní zdraví.
     „V zdravém těle zdravý duch.“
     Základem je dýchání, přiměřěná životostpáva, dostatek vody, střídmá strava, pohyb + duševní potrava, též zdravá a výživná.
     Zní to tak krásně a jednoduše, problém je jen v tom, že jsme učeni a vychováváni k opaku – jako lidské zdroje, vytěžit, zdevastovat, zničit
     a zůstane spouš, po ní poušť.
     Nemusíme si to nechat líbit, máme Bohem danou svobodnou vůli,
     můžeme se učit, přemýšlet a pak se podle toho i chovat,
     rozlišovat, kdo je autorita a kdo lhář – praxe je kriteriem pravdy.
     Omlouvám se, moc jsem toho nenaspala (v roli pečovatelky) za poslední 4 dny, snad je to srozumitelné. Podrobnosti jsou v odkazech od Hoxe.
     Ravie, přeji zlepšení stavu a uzdravení.
     Vždy je důležité „a víra tvá tě uzdravila“, nevíra spouští destrukci, kdežto víra startuje uzdravovací proces, viz. placebo,
     léky pomáhají a někdy se bez nich neobejdeme, ale nejsou všemocné, nejdůležitější je, jak sami sebe „programujeme“ (řekla bych).
     „Učiň první krok a všichni bohové půjdou s tebou.“ Tzn., že se rozhodnu, udělám první krok a jazyk životních okolností mi poskytne další ukazatele cesty, pro kterou jsem se rozhodla.

     Odpověď
     • rada by som sa spytala, aka je to koncentracia a gramaz, co si kupila v lekarni?

      Odpověď
      • Koupila jsem krystalický Borax. Zeptala jsem se jesti mají Borax a nechala si navážit 30 gramů, k tomu jsem si koupila skleněnou lahvičku s kapátkem (to je dobré na použití do vlasů, podobně jako u barvení se udělá pěšinka, do ní se nakape rozetře a pokračuje po celé hlavě – usoudila jsem, že problémy s vlasy mohou způsobovat „nějaké mikrobreberky“, které nevidíme a není na škodu je občas vyhubit, o působení na zlepšení vlasů toho moc nevím, mám jemné vlasy, ale ne lupy, sklony k plešatosti a pod. jsem nevhodný vzorek na posouzení).
       Dohromady jsem platila bez několika korun 100,– Kč.
       Obsah lžičky (Boraxu) jsem nevážila, nabrala jse vrchovou čajovou lžičku a nasypala trychtýřem do lahve.
       Včera jsem připravovala novou lahev, takže výsledky mého pokusu jsou po spotřebě jedné litrové lahve – konzumace + občas vlasy.

       Odpověď
       • Dodatek: Neuvedla jsem hmotnost pokusné osoby. V článcích se píše, že ta lžička/l vody, následně konzumace 1 – 2 čajové lžičky, 1 až 2 x denně s jídlem je dávka (jako doplněk stravy) pro osobu s kolem 60 kg hmotnosti. Tento požadavek splňuji.

        Odpověď
     • Ahoj Lenka, keďže máš s tým skúsenosť, môžeš prezradiť akú to má chuť? Neutrálnu, alebo nejakú výraznú neprirodzenú?
      Napadla mi totiž taká vec. To dávkovanie je približne také, aké je pri používaní soli v bežnom varení. Ak by chuť bola neutrálna (alebo aspoň „jedlá“), možno by sa dala zmiešať kuchynská sol s boraxom 1:1 a normálne s tým soliť jedlo.

      Odpověď
      • Ďakujem Vám za odpoveď, pre Jardoba – práve som koštovala prášok Boraxu na jazyku : najprv trochu kysly chvíľu potom neutrálny a neskôr mierne slaná chuť,
       Ja som si ten Borax vtedy ako o tom bola diskusia objednala v Čechách na tej stránke čo bola – musela by som to dohľadať, objednala som si 5 kg na IČO . Lenka ďakujem vyskúšam to piť ako píšeš, ja si s tým zatiaľ močím nohy a výsledok je dobrý – robím to cca 2 týždne každý večer a modrinu čo som mala roky na chodidle / s popraskanými žilkami/ som zrazu zistila, že sa o polovicu zmenšila. Tak pokračujem dám vedieť.
       Ale s tým solením to môže byť tiež, až na to že tam je aj nejaká kyselkavá chuť – no ešte to skúsim spolu dať so soľou.
       Buďte zdraví

       Odpověď
       • V roztoku to má chuť mdlou (trošku mýdlo bez parfému) zlehka mírně nasládlou. Takovou skoro bez chuti. Jsou to drobné i hrubší krystalky. Píší, že to mírně neutralizuje žaludeční kyseliny. Nevím, nejsem chemik, natož potravinový, jestli by to nemusel do soli být jemný prášek, aby v žaludku krystalky neškodily. Rozpouští se docela pomalu. Do vaření je to asi jedno, protože tam se to rozpustí, na chuť vařeného jídla asi moc vliv mít nebude, zvlášť ve spojení s kořením.

        Odpověď
        • Děvčata, to téma o boraxu bylo tady http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-15/#comment-217847

         Odpověď
       • Ravie, rádo se stalo, potěší mne, když to pomůže.
        Též hodně zdraví a štěstí (je důležité, zlepšuje zdraví, je dobré radovat se z maličkostí, malými mrzutostmi se netrápit, být lehce nad věcí) Ať se daří.

        Odpověď
       • Ďakujem, Ravie, za skúsenosť.

        Odpověď
      • Jardob, ověř si prosím ještě to dávkování. Určitě nebude přibližně takové, jako u soli.
       Badatel tu dal odkaz na minulou diskuzi, kde na Borax poukazuje Hox a ta je ze dne: 3. 4. 2019 => že jsem tu 1 čajovou lžičku Boraxu rozpuštěnou ve vodě konzumovala asi 3 měsíce, což neodpovídá množství konzumované soli,
       kdy např. do chleba dávám 1čajovou lžičku soli a upečený chléb jím cca 1 týden, tj., měsíc má 4 týdny x 3 měsíce = 12 lžiček soli (jenom ve chlebu – a v čem ještě jsem snědla další sůl?)
       a Boraxu (rozpuštěného ve vodě) jsem za (přibližně) stejnou dobu zkonzumovala pouze 1 čajovou lžičku.
       Omlouvám se, že to takto rozepisuji, lépe to neumím.
       V každém případě si dávkování ověř!,
       je tam různé na popsané potíže, já jsem použila dávku na doplněk stravy. U některých potíží tam píší, že se má ten roztok (asi i jinak nasycený, nevím) i pít, tak předpokládám, že by se nemělo u většího dávkování dojít k újmě (ale je zbytečné a tělo ho stejně vyloučí, když je nadbytečné).

       Odpověď
       • Áno, Lenka, je možné že ten pomer voči soli bude ešte menší. Porovnával som to len odhadom.

        Odpověď
  • @Djuri
   Bez jidla vydrzime 30 dnu
   Bez vody 3 dny
   Bez dychani 3 minuty
   Priority jsou jasne= * pro Sergeje Danilova

   Odpověď
 31. prospěšné datle
  https://www.prostreno.cz/dobroty-do-spize-a-lednicky/clanky/25226/Datle-jsou-sladke-ale-presto-zdrave-Proc-je-konzumovat-pravidelne

  Odpověď
 32. Zdravím všechny,
  chci se zeptat má někdo zkušenosti s tímto krémem “ Anna’s Wild Yam Krém “ nebo kde ho kupujete (důvěryhodný eshop). V Česku se nedá koupit. Má dobré složení a jeho účinky jsou léčivé a hojivé :))). Díky

  Odpověď
 33. Ahojte,

  prosím o radu, dá sa bodliaka v záhrade zbaviť bez chémie? Alebo pomôže len ručné vykopávanie? Ďakujem

  Odpověď
  • Podle mých zkušeností každoroční rytí zahrádky (a ruční výběr) postupně vymýtí běžné úporné plevele i bez chemie. Určitě jsem tímto způsobem zlikvidoval bodlák, pampelišku, pýr. Bohužel nejsem schopen takto zlikvidovat svlačec (na jednom pozemku jsem za 3 roky provedl 11 x hloubkové rytí a pečlivý výběr a výskyt svlačce je zcela!! beze změny). Dost velký problém je také svízel, který se v poslední době u nás velmi rozšiřuje – budu zkoušet častější kosení okolí záhonů.

   Odpověď
   • Takéto niečo poznáš? Mohlo by to fungovať?

    https://www.youtube.com/watch?v=ct6ixh0YSTk

    Odpověď
    • Celých 8 minut jsem se smál. Nechápu, jak jsem dosud mohl žít bez této věci. Hned bych si to koupil, ale můj rýč, který jsem si před 35 lety sám vyrobil, by se mohl urazit. Rýčem zvládám nejen bodlák, pampelišku a pýr, jak jsem psal nahoře, ale také bršlici, kopřivu, přesličku a bolševník velkolepý. Při zákroku je nutné dostat ze země rostlinu s určitou minimální délkou kořene, jinak roste vesele znova. Jak je dobře patrné na videu – tohle chlapci od Fiskarsu ani netuší a proto jsem se tak smál.
     Každý kovaný zahrádkář také ví, že jsou dny, kdy jde plevel ven dobře a dny, kdy to ani nemá cenu zkoušet. Tato činnost také vyžaduje určitý cvik, aby bylo možné vytáhnout ze země tu kritickou délku, která znamená jistý konec plevelné rostliny. U pampelišky je to kolem 15 cm, u bolševníku je to nejméně 1 m, ale i to lze zvládnout jen pouhým rýčem (a nekope se díra do hloubky 1 metr).

     Odpověď
     • pridám tiež svoju trošku,pozrela som si video a súhlasím s Borisom(akurát to minimálna dĺžka korena by som pozmenila na maximálnu)Lepšie to docieliš dobrým rýlom a tak isto mám overené držať sa lunárnych vplyvov.Vhodný čas na vyplievanie buriny je v čase ked je mesiac v znamení Kozorožca.to mám vyskúšané a fungovalo to.Inak zajtra je 18-teho a podla kníh je to mimoriadny den na vypletie buriny ževraj odumrú aj zbytky korienov a viac nevyrastú,to odskúšané nemám takže neviem potvrdiť ale môžeš spraviť experiment a uvidíš výsledok :-)

      Odpověď
      • 18.6. jediný den v roku mimoriadne dobrý na pletie buriny

       Odpověď
     • :))) dakujem

      Odpověď
  • popolvár 17.6.2019 o 12:10

   teraz utorok až štvrtok sú dni Kozorožca – dni koreňa – najlepšie dni na ničenie buriny – akýkoľvek zásah do koreňového systému rastlinu až likvidačne oslabuje. Využi ich na ničenie bodliaka.

   Odpověď
   • Keď píšete o burine dávam vám do pozornosti článok aká je užitočná, hlavne korene bodliaka, pýru, púpavy
    http://kusvetlu.blog.cz/1804/hovori-v-rusku-znama-bylinkarka-elena-zajceva
    aj toto je zaujímavé https://superpotraviny.webnode.cz/osobnosti/elena-zajceva/

    Odpověď
 34. Máte někdo zkušenost s Ambrosií (fermentovaný včelí chléb, nebo též v ruskojazyčných kulturách Perga)?

  https://www.adamraw.cz/ambrosia-500g/

  Koupil jsem balení, po nějaké době poreferuji.

  Odpověď
  • Užíval som ju v jeseni veľa, ale proti chrípke ma sama neochranila. https://www.apipraktik.sk/sk/menu/perga
   Pridal som prírodné C
   http://zlatyrakytnik.sk/produkt/100-bio-stava-z-rakytnika/
   Na chrípku je dôležitý vitamín D.
   Vraj najlepší je tento https://modernypraclovek.sk/produkt/green-pasture-blue-ice-royal-blend-maslovy-tresci-olej-240ml/ … máte niekto skúsenosť?

   Odpověď
 35. popolvár 13.6.2019 o 19:44

  medicína alopatická, homeopatia, akupunktúra, čínska celostná medicína, jóga, rôzne meditačno-vizualizačno-energetické liečebné praktiky, čiže klasická medicína a tzv. „alternatívna“ medicína v jej akejkoľvek podobe je svojim spôsobom vždy škodlivá a proti prirodzenosti, ak neide „ruka v ruke“ s odhalením pozadia a duchovnej príčiny zdravotných ťažkostí – každá nemoc je len upozornením na telesnej úrovni, že človek nežije v súlade so Zákonmi Božími, v súlade so svojou dušou. Totižto, ak akýmkoľvek spôsobom, bez odhalenia duchovného pozadia nemoci a následnej nápravy v správaní, myslení a konaní jednotlivca, potlačíme jej príznaky, tak jedinca už nič nenúti, aby sa nad sebou a svojim životom zamyslel… Takáto liečba ide de facto proti zámeru jeho duše, Zámeru Boha… Aj preto priemerná dĺžka života lekárov a rôznych „liečiteľov“ je kratšia, než celospoločenský priemer – daň za protiveniu sa Božiemu Zámeru a namiesto skutočnej liečby ubližovanie človeku – odstránenie príznakov nemoci ho nenúti sa polepšiť – a lekári a liečitelia sa takto stávajú spoluvinníkmi…

  Odpověď
  • No, líp bych to asi nenapsal, i když představu Boha ve svém životě nepoužívám. K diagnostice však moderní medicínu rád využiju (přesněji k potvrzení případné diagnózy). Však to mám dobře předplaceno.

   Odpověď
  • „Aj preto priemerná dĺžka života lekárov a rôznych „liečiteľov“ je kratšia, než celospoločenský priemer – daň za protiveniu sa Božiemu Zámeru a namiesto skutočnej liečby ubližovanie človeku – odstránenie príznakov nemoci ho nenúti sa polepšiť – a lekári a liečitelia sa takto stávajú spoluvinníkmi…“

   Protivení se Záměru – v jakém smyslu? Takhle je to příliš obecná rovina, kterou je nutné doplnit.

   Ve všeobecnosti mít schopnost někomu pomoci nepodmiňuje mít schopnost pomoci sobě. Viz skuteřnost, že mnozí mají moc nad ostatními, ale nad sebou reálně nikoliv.

   Podstatu „brzkého“ úmrtí nespatřuji v léčbě a pomoci ostatním, ale právě v tom, že mnozí léčitelé zanedbávají péči o sebe samé.

   Odpověď
   • Nemusí to byť takto. Treba si uvedomiť,k že väčšina lekárov žije pod neustálym a dlhodobým stresom. Ak má lekár svedomie, nemôže vypnúť u pacienta, lebo je unavený, pacient tára dve na tri a večne niečo chce, pričom nevie ani poriadne, čo ho bolí.
    Okrem toho lekár je v podstate skoro vždy v roli „boha“, má byť dostatočne vzdelaný a všimnúť si a uvedomiť všetko a všade, je za to „odmeňovaný“ pacientmi v tom lepšom prípade úctou, v tom horšom zoznamom chýb a kritikou. Ale aj ten najlepší prípad povzbudzuje v lekárovi ego. Lekári a sudcovia sa v podstate po väčšinou zodpovedajú naozaj len Najvyššiemu za všetky kiksy. Veľa vecí sa zakryje, ale to neznamená, že to nemá dôsledky na dušu. Aj to je imho dôvod na kratší život týchto ľudí.

    Odpověď
 36. popolvár 13.6.2019 o 19:32

  Nespochybňujem názory a rôzne doporučenia, či účinky a osobné skúsenosti jednotlivcov ohľadom hladoviek, tu prezentované.
  No, môj názor ohľadom hladovky (sám som párkrát držal viacdňové hladovky, a určité obdobie pravidelne jednodňové počas splnu a novu) je tento: hladovka je jedným z prostriedkov očisty tráviaceho traktu a následne štartérom/napomáhačom očisty celého tela – čiže jedným z terapeutických prostriedkov liečby nevhodnou stravou zaneseného tráviaceho traktu a celého tela… Aj o tomto je okrem iných zdrojov aj posolstvo Ježiša v Blahej zvesti… v duchu známeho „Telo je chrám duše a duša je chrám Boha“. Ak sa dobre pamätám, tak v Blahej zvesti… Ježiš nepopisoval hladovku ako niečo, čo by sa malo stať pravidelnou činnosťou životosprávy, ale ako jednorázový proces očisty nevhodnou potravou zaneseného organizmu s následným doporučením zdravých stravovacích návykov. Hladovka totižto má, okrem iného, dosť devastačný vplyv na črevnú mikroflóru (preto tak opatrný viacdňový prechod z hladovky do stravovacieho režimu).
  Najlepším riešením je poriadna očista, aj hladovkou, organizmu a následná zmena stravovacích návykov tak, aby nedochádzalo k zanášaniu tráviaceho traktu – ako minimum: vegeterián s minimálne 50% podielom živej stravy (ovocie, zelenina…). Ak nehodláme zmeniť stravovacie návyky, tak hladovka má len dočasný účinok a vulgárne sa dá prirovnať k abstinovaniu na protialkoholickom liečení s opätovným holdovaním alkoholu po jeho skončení…
  Čiže: ak sa stravujem tak, že nevhodnou stravou trpí tráviaci trakt a následne celý organizmus, tak je lepšie držať pravidelne hladovky, než sa doraziť bez nich. No najlepšia je prevencia – stravovať sa tak, aby hladovky potrebné neboli, max. tak nejaké jednodňovky s pitím čerstvých ovocných a zeleninových štiav, alebo čajov…

  Odpověď
  • Vidím to podobně. Kdysi jsem držel hladovky pravidelně a dostal jsem se až k pětidenní. Pak mi začalo vrtat hlavou jak asi při tom probíhá krvetvorba a kde se na ni bere „vstupní materiál“. Je logické, že je to na úkor již existujících tkání, které se při tom doslova rozebírají. Ani tolik opěvované posílení imunitního systému se podle mne nedostaví. Jen dojde k celkovému odlehčení trávicího traktu a ušetřená energie (normálně potřebná k trávení) je k dispozici jinde. Dočasně(!) třeba v i té imunitě a zpočátku trochu v duševním výkonu. Dle mých zkušeností však výkon jde postupně dolů. A úplná katastrofa je výkon fyzický. Po vyčerpání zásobního glykogenu v játrech (což trvá hodinu až den – podle intenzity fyzické námahy) už nemůže být o nějakém přínosu ani řeč. Organismus pak už jen pro zajištění správné hladiny krevního cukru musí začít trávit sám sebe, což je vpodstatě devastace. Ani imunitní systém není schopen správně pracovat, protože nemá potřebný přísun nutných látek (enzymů, iontů, minerálů). A vůbec největším nesmyslem u propagovaných hladovek je, že se tělo „efektivně“ čistí! Kudy by se mělo čistit? Jediná cesta výstupu tuhých látek z těla – tedy tlusté střevo – je zcela mimo provoz. Fungují plíce – tudy odchází jen plyny. Dále trochu(!) fungují ledviny – močí odchází nežádoucí kapalné složky. Avšak filtrát z lymfy (tj. hlen, který obsahuje části mrtvých buněk, dosloužilé bílé krvinky a jiné věci, které jsou pomocí vlákniny normálně vynášeny z těla ven) se hromadí v těle, což je přesným opakem původního záměru léčebné hladovky.
   V souladu v tímto mým poznáním už více, než 20 let držím hladovku (nedobrovolně) jen tehdy, když se nemohu kvalitně najíst. Neznám lepší vyčistění, než dobře připraveným kvalitním pokud možno makrobiotickým jídlem – obvykle s poctivým kváskovým chlebem z čerstvě mletého obilí. Skutečná podstata efektivního čistění organismu leží v kvalitní vláknině. A nejde o desítky gramů denně – jak jsme nabádáni „odborníky“ na výživu, ale jde o stovky gramů denně, jak to praktikují lidé s nerafinovanou stravou.

   Odpověď
   • Souhlasím s popolvárem i Borisem, že hladovka je často korekce naší neukázněnosti v příjmu potravy. Ideálně by měla po návratu sloužit k nastavení zdravých stravovacích návyků.
    Není pravdou, že fyzický výkon jde dolů. Ve dnech krizí samozřejmě ano, tam je třeba odpočívat, ale viděla jsem muže, kteří v půstu běžně posilují, nebo nachodí mnoho km v horách. Paradoxně je možné se cítit lépe 15. den hladovky než 5. den hladovky.
    U dlouhodobých půstů se pohyb střeva zastavuje, proto se střevo pravidelně proplachuje. K překvapení některých půstařů po výplachu odchází stolice i po týdnu a více dnech hladovění. Ideální je, pokud nakonec odchází stolice podobná novorozenecké stolce (velmi tmavá). Tělo se čistí také skrze kůži (ideálně podporujeme koupelí, třením kůže atd.), skrze sliznice (kdo zkusil ví, jak vypadá jazyk po týdenním půstu). MUDr. Partyková popisuje veškeré fyziologické a chemické procesy, které se během půstu v těle odehrávají a to dost podrobně v jednotlivých orgánech. Popisuje přesně, co se děje s glykemií, ionty, minerály, enzymy. Její knihu lze dohledat a stáhnout na netu.
    Opatrná návratovka je velmi důležitá také právě proto, aby se podpořilo čištění lymfy a vyplavení nečistot, při špatné návratovce se pouze odpad přesune na jiné místo v těle.
    Energie po půstu a především pár dní po návratovce, zlepšení fyzické, psychické a troufnu si říct že i spirituální kondice je mohutný. Tedy nejen vizuelně omlazovací efekt má hladovka ohromný.
    Tím nehoruji pro hladovku a opakuji, že priorita by mělo být rozumné stravování s ohleduplností k tělu.

    Odpověď
 37. Z prednášky Teodora Rosinského o jóge – u nás ju mnohí cvičia len ako cvičenie, iba málo sa jej venuje ako životnému štýlu – funguje vraj práve vtedy. Lenže problém je, že je to učenie východné pre človeka z východu. Tí, ktorí sa ju snažili naučiť do hĺbky, radosť nepriniesla, skôr pomiatnutie. Hovoril z vlastnej praxe aj výskumu.

  Odpověď
  • Drak je /nielen v Dobšinskeho rozprávkach/ temná energia.
   Tá rasa /nie biela/, ktorá ho uctieva a využíva – je na nižšej vývojovej úrovni.
   Ak to robí aj človek bielej rasy- stráca nahromadené dedičstvo , degeneruje. /posledných 6 riadkov článku. Nemám čas to teraz hľadať v iných výstižnejších článkoch. https://www.tartaria.sk/zaklady/energie-zivota/562-svetlo-novej-hry /
   JK : ja som cesta, pravda …
   google : joga okultizmus more svedectiev
   https://www.google.com/search?biw=1370&bih=700&ei=FbT-XPOGJ4bewQKThpH4BA&q=joga+okultizmus&oq=joga+okult&gs_l=psy-ab.1.0.0j0i22i30l5.29282.38484..41812…1.0..0.165.1578.0j12……0….1..gws-wiz…….0i10j0i22i10i30j33i160.R-Pb0WXxwo8
   T.Rosinskeho knihy mám doma, ale má aj chybné vyhlásenia.

   Odpověď
   • 5 tibeťanov a joga sú vraj rozdielne veci -J. Novák https://novaduchovnicesta.webnode.cz/informace/a29b-jak-cvicit-pet-tibetanu/

    Odpověď
   • popolvár 13.6.2019 o 19:46

    v tomto má cirkev pravdu, ak pred jógou varuje…

    Odpověď
 38. hledala až našla, proč není možné zhubnout / při požití „ošetřených“ obilovin/

  https://www.vylectese.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/

  Odpověď
  • Domnívám se, že je to už i tady. Mně bylo před cca 4 lety špatně po patce čerstvého chleba z menší pekárny namazané máslem a posolené, kterou jsem dříve před tím běžně jako lahůdku jedla. Po čase jsem si koupila v tomtéž pekařství makovku a bylo mi špatně zase. Od té doby nic z běžné pšenice nejím. Jen jsem nečekala, že je to Roudupem, tipovala jsem GMO a myslela si, že jsem alergická na zvýšené množství lepku.

   Odpověď
  • To je otázka na miestnych agronómov (popolvár?). Viem, že herbicíd sa na Slovensku používa na sušenie slnečnice pred žatvou, ale takéto zrno je vraj len na kŕmne účely – pre zvieratá, nerobí sa z nej olej. Pšenica sa strieka na poliach každú chvíľu, mám možnosť priamo sledovať, ale či sa nejako ošetruje aj tesne pred žatvou, to neviem.
   Ale veril by som, že podobné svinstvá v USA robia, tam už propagande Monsanta načisto podľahli. Je dobré si z krajín, ktoré nás „v niečom predbehli“ zobrať ponaučenie.

   Odpověď
   • To, čo sa pestuje dnes ako obilniny, je humus. Plus teda sa to „vylepšuje“ postrekmi a podobne. Z praxe viem, že stačí vynechať z jedálnička múčne výrobky, predovšetkým teda všetky pečivá a chleby a človek začne chudnúť raz-dva.
    Pšenica sa postrekuje, kým je zelená, keď začne dozrievať, tak nie. Aspoň som to zatiaľ ešte nikde nevidel.

    Odpověď
    • Přepis z TV Prima ….. potvrzeno, že Roundup se používá na „dozrávání“ obilí před sklizní
     http://www.agrovenkov.cz/service.asp?act=print&val=104068

     Odpověď
     • Oracle 911 10.6.2019 o 6:57

      Takže nielen bez dôležitých vživnych hodnôt, ale aj toxický…

      Odpověď
     • No to je hnus. A to je ešte z roku 2010. Ono vidno, že aj tá epidémia alergie na lepok sa tu po sametovej neobjavila úplne z ničoho.

      Odpověď
   • Každý si může prohlédnout žně. Když poprosíte kombajnéra (pokud vás nebude plný autobus), většinou vás ochotně vezme na chvíli do kabiny a můžete si z výšky skoro čtyř metrů prohlédnout celé pole při práci stroje. Mimochodem, je to ohromný zážitek. Tam je také jasně vidět, jestli na to obilí předtím kdokoli čímkoli vjel. Traktor s aplikátorem postřiku (např. i desikátoru Roundup) zanechává v porostu jasné a trvalé stopy (samozřejmě po kolech!), kterých si nelze nevšimnout. Ten aplikátor má skoro každý zemědělec, ale tam, kde jsem kosil pšenici (jako kombajnér-brigádník), do ní nikdo přede mnou ničím podobným nevjel. Dám za to ruku do ohně – týká se to však jen těch zemědělců, které osobně znám a pšenice, kterou jsem viděl. Za jiné mluvit nemohu. (Desikace se na některých plodinách provádí běžně – pokud vím, tak mj. na řepce a bohužel i na pohance.) Neprověřenou pšenici bych nepoužíval. Cizí chleba nejím už roky (naštěstí). Každá pekárna si totiž může koupit mouku dle vlastní volby a v tom by opravdu mohl být problém. Už jsem tady jednou psal, že čerstvě upečený chleba – rozkrojený ještě zatepla (asi hodinu po upečení) zřetelně přizná jakoukoli chemii v původním zrní. Mluvím samozřejmě o chlebu z čerstvé a nikoli stařené mouky. To je podle mne dostatečná zkouška i pro ty případy, kdy jsem obilí sám nekosil. Přesto bych nekupoval obilí neznámého původu.

    Odpověď
    • To je ono, každá pekárna si může koupit mouku dle vlastní volby. Takže aby ušetřila, nakoupí třeba v Německu lacinou roundupovou mouku, která by tam neprošla. Myslím si, že toto se děje ve velkém, naše nechemická mouka se vozí ven a chemická ze zahraničí zase sem. Stačí mít na příslušných úřadech své lidi. Další způsob depopulace na 5. prioritě.

     Odpověď
   • Robi sa to aj so psenicou tesne pred zatvou. Info mam z viacerych zdrojov, polnohospodarov.

    Nedavno som sa bavil s jednou vcelarkou na jednom jarmoku. Vravela, ze pred 10 rokmi veselo vcelarila, ale dnes, ked prosi polnohospodara, aby jej dal vediet kedy bude striekat, tak jej vulgarne vynada, ze ho to nezaujima a ze si bude striekat kedy chce a ako chce.

    Odpověď
    • Ja mám pole hneď pod záhradou a z okien naň vidím veľmi dobre. A pšenicu tu postrekujú len kým je zelená, je možné, že sa to inde robí ináč, až tak detailne to odsledované nemám. Len sa mi zdá, že ak to tu miestnym funguje, tak by to mohlo fungovať aj inde. Lebo veď tie postreky idú do nákladov a takmer každému dnes ide o to, čo najviac ušetriť a čo najviac zarobiť.

     Odpověď
   • popolvár 13.6.2019 o 19:05

    v rokoch 1997-2005, keď som pracoval v poľnohospodárstve, sme pšenicu ani iné obiloviny Roundapom nedesikovali.
    Roundap má pomerné dlhú ochrannú lehotu pre potravinárske použitie, plus pomerne dlhú dobu prejavu účinku, keďže je to koreňový herbicíd. Ak by sa použil v dostatočnom predstihu, aby bola dodržaná ochranná lehota, tak rastlina by nestihla vytvoriť plnohodnotné semená – rapídne by sa znížila úroda.
    Na Slovensku sa pestuje minimum kŕmnej pšenice, väčšinou je to potravinárska, a na kŕmne účely sa používa potravinárska, ktorá nespĺňa kvalitatívne parametre potravinárskej.
    A ani v kŕmnej pšenici sa nesmú vyskytovať nadlimitné množstvá reziduí pesticídov, lebo ich prítomnosť by bola odhalená pri kontrole potravín – mlieko, mäso, vajcia…

    Odpověď
 39. Samostatnosť japonských detí:
  https://www.biosferaklub.info/samostatnost-japonskych-deti/

  „Princíp „všetci sú zodpovední za všetko“ sa vzťahuje aj na iné oblasti života, vrátane verejných priestorov, vrátane verejnej dopravy, ktorá je tiež veľmi pohodlná a bezpečná pre cestujúcich. Podľa Dixona, pre osobu zo západného sveta nie je až tak prekvapujúce, že mnoho malých Japoncov je úplne autonómnych a nezávislých, ale aká vysoká je vzájomná dôvera všetkých členov spoločnosti.

  Je potrebné poznamenať, že Japonsko si svoju dôveru v spoločnosti chráni aj prísnymi opatreniami zamedzujúcimi vstup migrantov do krajiny. Napríklad v roku 2016 Japonsko, ktoré má 126 miliónov obyvateľov, prijalo iba 28 migrantov.“

  Vybral som rubriku Zdravie, pretože sa jedná o zdravie spoločnosti.

  Odpověď
  • A hádajte aké „náboženstvo“, alebo skôr politická ideológia je v Japonsku zakázaná?

   Odpověď
   • že by liberální? :)

    Odpověď
  • Japonsko dáváš do rubriky zdraví jako příklad zdraví společnosti?
   Japonsko, které dramaticky vymírá, je prakticky plně v područí USA, krade ostrovy, dívky nechá oslavovat s penisy..
   a vůbec, viděl jsi něco z jejich aktuální kultury?

   Migranty neberou protože jsou to namyšlení náckové, to především, ne proto že by si chtěli chránit kulturu.

   „verejnej dopravy, ktorá je tiež veľmi pohodlná a bezpečná pre cestujúcich“
   to jako vážně? A co nacpavači vlaků?
   https://www.youtube.com/watch?v=_X8dGGedxDc

   Samostatnost japonských dětí je krutě vyvážená mnohými jinými defekty společnosti. Nechápu jak se můžeš rozplývat nad samostatností dětí Japonska které když vyrostou nejsou schopny samostatně založit a udržet funkční rodinu a plodit děti.

   Odpověď
   • Mart’as 10.6.2019 o 13:57

    Mozna jim pomaha k samostatnosti jejich oblibene „studovani“velrybiho a delfiniho masa ..

    Odpověď
  • deti v škole https://www.youtube.com/watch?v=jv4oNvxCY5k
   Tokyo https://www.youtube.com/watch?v=aANLWsATis8

   Odpověď
 40. Časostroj 8.6.2019 o 3:20

  Vrátime sa do jaskýň?
  https://kamenovo.cz/index.php/2019/05/31/vysokofrekvencnimu-5g-zareni-ze-satelitu-na-obezne-draze-neunikne-na-zemi-nic-padle-svetlo-zastini-to-prave-nadeje-spociva-v-meditaci/

  Odpověď
 41. Nevím, zda to sem už třeba někdy někdo nedával, ale tady je celkem dobře zpracovaná publikace nazvaná Ekologická medicína o léčbě hladovkou a je to tam lékařsky odůvodněno podle jednotlivých nemocí, bohužel pouze v ruštině.

  https://docviewer.yandex.ru/view/0/?page=4&*=zr8RW4Ajl%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%3D&lang=ru

  Je zajímavé, že tady doporučují při hladovění pít odvary z bylinek s medem a citrónovou šťávou. Já tedy podnikla hladovku zatím dvakrát po deseti dnech, a řekla bych, že přece jen ta voda je lepší, protože jakmile jsem při nájezdové dietě začala pít ovocné a zeleninové šťávy, tak se podle mne okamžitě nastartovalo trávení. Takže z mých zkušeností je lepší pít jen vodu, ale ten průběh je potom asi přece jen silnější, a pokud je někdo již vážně nemocný, tak by mu to mohlo způsobit větší komplikace. No je to na každém, jak se rozhodne, jakým způsobem to zkusí. V každém případě je v této publikaci velmi dobře popsáno, co způsobuje léčba léky u jednotlivých onemocnění, jak v podstatě ten zdravotní stav do budoucna ještě zhoršují.

  Odpověď
  • Nemá náhodou niekto skúsenosť, či sa dá piť pri hladovke miesto čistej vody bylinkový čaj (neochutený)? Predpokladám, že samotná neochutená bylinková zmes by nemala štartovať trávenie, ale odskúšané to nemám.

   Odpověď
   • osbnú skúsenosť nemám ale sused robí pravidelne hladovky aj viacdenné a viem že bylinkový čaj pije.

    Odpověď
   • Podle mne to nebude problém, i když vyzkoušené to nemám. Když se při hladovce pije čistě jen voda, je ten očistný proces prostě silnější, což může u někoho vyvolávat větší komplikace, ale v každém případě to má cenu podniknout třeba i s tím pitím odvarů z bylinek, medem a citrónem bez příjmu pevné stravy. Určitě to podle mne organismu uleví a ozdraví ho to. Jen se bojím, že přitom člověk může pociťovat větší diskomfort s ohledem na nastartování hladu. Ale jak říkám, já to zkoušela jen čistě s vodou a to potom po dvou třech dnech s tím hladem opravdu není vůbec žádný problém (s trochou vůle samozřejmě, protože je tu ten zvyk, jdu se najíst, a člověku to psychologicky chybí). Určitě bych doporučila někomu, kdo to chce zkusit, aby si přečetl doktorku Partykovou, která v tom materiálu Hladovění pro zdraví přeložila dost materiálu z publikace Голодание ради здоровья od autorů Nikolajeva, Nilova a Čerkasova. Trochu to zkomplikovala tou urinoterapií, která podle mne dost lidí od toho odradí, přestože netvrdím, že nemá ty účinky, jaké tam doktorka popisuje. Tady jde spíš o to, že už to hladovění je pro mnoho lidí zatraceně netradiční způsob léčby, do kterého se jim moc nechce, přece se jedná o „žrádlo a na to si sahat nedáme“, takže když se to nakomplikuje s urinoterpaií, mají o to lepší záminku „se tou pitomostí vůbec nezabývat“. Ale doktorka tam dobře popisuje, jak na to hladovění, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor atd. Měl by si to přečíst každý, kdo do toho půjde, protože by si z neznalosti také mohl ublížit.

    Odpověď
   • Ďakujem vám, dievčatá, obom. Napadlo mi, že práve med a citrón môžu mať vplyv na to trávenie a diskomfort, tak sa mi to lepšie zdá len s neochuteným bylinkovým čajom, ale zatiaľ som neskúšal.

    Odpověď
   • Sú rôzne metódy, jedna je aj s bylinkovým čajom. Na youtube som svojho času videl video chlapíka čo mal rakovinu, dal sa na pôst s nejakou bylinkovou zmesou a vyliečil sa. Bolo to v angličtine, ale neviem to už dohľadať. Takže má to účinok aj takto.
    Ja som fanúšik pôstovania iba na vode, každý týždeň mam jeden pôstny deň a cez rok dávam aj viacdňové. Max som dal 21 dní. Mne ako zdroj informácií a inšpirácie pomohli nasledujúce videá a stránky:
    https://www.youtube.com/watch?v=kFbIvPY5eh0
    https://www.youtube.com/watch?v=heZewVFY8IA
    http://pust.cz/
    http://apache2.pum.edu.pl/~fasting/Partykova—Hladoveni-pro-zdravi_1998.pdf
    tak veľa pevnej vôle :-)

    Odpověď
   • Neviem. Teraz som docitala Ketofast od Mercolu. Popisuje tam ako temne stranky postu aj post o vode. Kedze vacsinu svinstva mame v tele odlozene v tuku, tak pri hladovke sa to zacne vyplavovat. vtedy je dolezite pomoct vylucovacim organom dostat to z tela rychlo von. Spominal tam nejake binding materialy, ale osobne si myslim, ze niet nad obycajny klystir. Pisal o dolezitosti potenia, ale nie pri sporte, ale v saune. No a zase Mercola, kedysi propagoval infrared saunu, teraz uz near infrared.
    pointa toho ketofast je skratit interval na krmenie na 6 az 8 hodin denne. raz a neskor aj 2x do tyzdna robit ketofast, teda v ten den prijat 300 az 600kcal. recepty na to uviedol na cronometer.com, staci do kolonky add food zadat ketofast a vybehne asi 20 nazvov, tie sa daju otvorit, ze co obsahuju.
    Osobne si myslim, ze ked post, tak o vode, netreba to komplikovat. pust.cz doda dostatok info.
    Irenka, 500 stran drobnym pismom v rustine. to si asi odlozim na dochodok, ale vdaka aj tak.

    Odpověď
   • Souhlasím s Irenou, každé omezení stravy obzvlášť po čtyřicítce je prospěšné. Tedy i vynechání jídla s pitím čaje. Ideální půst je ale jen o vodě. I slabý bylinný čaj má vůni, která podporuje trávení, půst je pak těžší. Trávení může spustit i vůně jídla, nebo rozhovor o jídle. Nejoptimálnější by byl půst v přírodě, mimo běžné pracovní starosti, jako součást určitého usebrání. Tedy očista nejen fyzická, ale i psychická. Je těžší se postit, když např. připravujeme jídlo pro zbytek rodiny, nebo absolvujeme rodinné oslavy atd.

    Odpověď
   • DušanBe 10.6.2019 o 9:30

    Půst rovná voda a nic. Vše ostatní je dieta. Takto popisuje správný půst Pavel Mácha na serveru pust.cz Tento web bych doporučil si pročíst všem, kdož o půstu uvažují. A nyní jenom přetlumočím pár myšlenek, co jsem si zapamatoval: půstem (voda a nic) se vypíná trávení a tělo ušetřenou energii používá na očistu a opravné/ozdravné procesy. V případě diety, kdy malinko ale přece dráždíte trávící systém, čekejte různé komplikace, které se při půstu nemusí objevit. Radit ostatním, co jak při půstu je velmi nebezpečné, protože pro každého platí něco jiného a navíc, průběh půstu je i u stejného člověka různý(!). Proto, než člověk něco zkusí, je třeba hodně číst, takže Partyková, dobrý základ. Pokud si nejste jistí, anebo chcete vědět více, je dobré si přečíst pust.cz včetně diskuze, která už je uzavřená, ale příspěvky je možné číst a čerpat z nich informace včetně zkušeností a chyb ostatních jako například paní, co si myslela, že půst je o čajích a jogurtu. Pak někdy ve 3. dni měla takové otoky končetin, že nevěděla co s tím. Rada byla začít pít jenom vodu a druhý den už to bylo lepší. Principy, co platí během půstu, neplatí u diety. Hrozí komplikace.
    Znovu opakuji, zájemci o půst (ne o dietu) nechť věnují nejprve několik týdnů intenzivnímu čtení na pust.cz a pak jim vše bude jasné a budou schopni projít půstem sami a vyhnete se tak zbytečným problémům. Sám jsem jsi si prošel roční přípravou, kdy dva měsíce každý pátek půst a pak jsem zkoušel série 2 dny nejíst, pauza pár měsíců s pátečními půsty, 3 dny nejíst, pauza pár měsíců s pátečními půsty, 7 dní nejíst. Vím o čem mluvím a radu dávám pouze jedinou: půst = voda a nic.
    P.S. – Druhá, stejné důležitá část půstu je i návratová dieta a nebezpečné přejídání se v této době.
    P.P.S. – Jednou se jsem ve 3. dni půstu napil z láhve, která obsahovala zbytky citrónu…litoval jsem, protože pocit hladu byl nesnesitelný a hned jsem musel přejít na návratovou dietu. Toto už opět raději neudělám.

    Odpověď
    • Já souhlasim, že cokoliv krom vody je dieta. Ale citron a med, může mít svůj význam, i když půstem bych to také nenazývala. Med bude udržovat energii ve chvílích krize, kdy padá extrémně hodnota cukru a citrón může zajišťovat zásaditější prostředí a bude brzdit čistící procesy. Což může být jak výhoda, tak nevýhoda. Osobně trpím někdy v první den půstu na bolest hlavy, pak si nasadím pouze vodu s citronem (tedy taková příprava na půst) a až od druhého dne půstuju na vodě.

     Odpověď
   • minule som niekde počula, že sa pri hladovke neodporúča piť čaj kvôli zvýšeniu pocitu hladu, bylinky naštartujú trávenie

    Odpověď
 42. Zdravím, máte niekto skúsenosti s liečbou MMS? Alebo je to Hoax?

  Odpověď
  • Pridajte sa do fac. skupiny „Užívame CDS (chlordioxid solution)“. Ota Nepily občas robí stretnutia, kde sa ju naučia vyrábať. MMS sa už nepoužíva ! , vylepšená jemnejšia forma je CDS. Takých metod je mnoho, niekomu pomôžu fenixove slzy, konope, peroxid, očisty …

   Odpověď
 43. Prosim Vas, nema niekto info alebo odkazy na detsku koliku, 4 tyzdnove dietatko sa v jednom kuse natahuje a nervozne puci,hlavne v noci.

  Odpověď
  • Pomohla by probiotika? Pár let zpět se doporučovaly probiotické kapky BioGaia (musí být uchovávány v chladu).

   Odpověď
  • Měli jsme s prvním dítětem ten samý problém , moje matka ročník 1924 přinesla péřovou zavinovačku , dala do ní syna a bylo po problému.

   Odpověď
  • František Plančár 31.5.2019 o 19:04

   či nema hernyu, alebo je upchate, skuste ryzovy vyvar alebo mrkvovy vyvar. Teplotu nema?

   Odpověď
   • marek550 1.6.2019 o 16:14

    Teploty nema zatial..zmenili sme formulu a je to trochu lepsie, dietastko je ciastocne kojene ciastocne dokrmovane.

    Odpověď
    • Příčiny je třeba hledat u matky dítěte. Když musí ve 4.týdnu dokrmovat, není v pořádku ona a ne dítě.

     Odpověď
     • 100% trefa, dle mého názoru. Ale na dálku mohu jen spekulovat. Jestli byl přirozený porod, zaměřil bych se na obsah a kvalitu vlákniny ve stravě matky. To se dá napravit okamžitě. Jestli byl císař, mohlo by jít o netolerování materiálu pro šití organismem matky – vstřebávací stehy se mohou vstřebávat asi tak 6 týdnů (podle druhu). Citlivého člověka to dokáže rozhodit, natožpak kojící matku.

      Odpověď
    • František Plančár 1.6.2019 o 19:17

     a stolicu ma pravidelnu? aka je farba a konzistencia? ma pri stolici bolesti?

     Odpověď
  • otočiť na brucho a tesne nad zadkom vyťahať za kožu na obidvoch stranách. Roztočiť mysľou 2 a 3 čakru

   Odpověď
  • Zkuste fenyklový čaj (svařit pár zrníček fenyklu). Má protikřečové účinky.

   Odpověď
   • Mluvíme o čtyřtýdenním miminku, rady výše by měla uplatnit na sobě maminka, ne miminko. Na dítě to bude mít vliv skrz její mateřské mléko. Zkuste jemnou masáž bříška, krouživým a hladivým pohybem, take jemný pohyb nožičkama k bříšku, bříško držet v teple. Koliku může způsobovat příkrm. Proč maminka plně nekojí?

    Odpověď
    • Maminka by měla zvýšit přísun potravin jako jsou třeba švestky (i sušené), potraviny které působí projímavě.

     Odpověď
    • marek550 4.6.2019 o 7:29

     Maminka koji ale aj po dlhom kojeni je bábätko hladné a nepokojne a preto prikrmujeme.

     Odpověď
     • Daniela 4.6.2019 o 8:00

      Je třeba přikládat miminko častěji, klidně každou hodinu nebo 3/4 hodinu, tím se stimuluje laktace, pak bude dostatek kvalitního mléka. Také dbejte na to, aby když saje, miminko neusínalo. Stačí zlehka pošimrat prstem pod bradičkou. Maminka musí dbát na životosprávu a hlavně opravdu dostatek tekutin.
      Pokud by šlo o předčasně narozené miminko, které nemá sílu pít z prsu, tak snad jedině v tomto případě je na místě příkrm, ale ze lžičky, jinak si novorozenec zvykne na pohodlný přísun jídla bez sání a prs začne zcela odmítat.
      Chce to výdrž, trpělivost, pro maminku to znamená i v noci častěji vstávat, ale pokud je po přirozeném porodu, tak je tělo na veškeré nepohodlí připraveno. Jede v jiném režimu, na jiné hormonální hladině.
      Držím Vám palce a přeji miminku i mamince sílu a zdravé prospívání!

      Odpověď
      • Daniela má pravdu. Ja som dala novorodencovi napiť kedykoľvek si požiadalo. Aj po 20 minútach. Mlieko sa tvorí nepretržite, dokonca sa mi spúšťalo 2x za dojčenie. Je to cítiť, ako keď sa krv valí do zaležanej ruky.
       Čím bude staršie, tým vydrží dlhšie. :)

       Odpověď
       • Daniela 4.6.2019 o 8:21

        A ještě mi napadá, z čeho soudíte, že miminko pláče hlady? Nejdůležitější je, že miminko přibývá na váze. Pokud váha nestagnuje, tak příčina pláče může být jinde. Maminka a děťátko si na sebe v šestinedělí zvykají, poznávají se. Maminka musí být v tomto období zcela hájená, je rozcitzlivělá, není si jistá v péči o dítě, pokud jde o prvorodičku. Pokud je sama „rozhozená“, unavená, vyčerpaná, dítě načítá její emocionální stav a je neklidné, nebo plačtivé. Je třeba dát co největší podporu matce. Když se zklidní ona, zklidní se i dítě.
        Za pár týdnů bude lépe.

        Odpověď
        • Presne tak, kedysi šestonedelky ležali 6 týždňov za kútnou plachtou a celá rodina ich obskakovala. Bolo dokonca určené, kto kedy a aké jedlo bude nosiť. Za 6 týždňov za zahojili a zvykli si s bábätkom a potom už sa fungovalo relatívne normálne. Ale aj tak úlohou matky bolo starať sa o bábätko. Ostatné ženy pomáhali.

         Odpověď
     • Ešte jedna rada! A veľmi dôležitá. Dojčenie je rovnica PONUKA = DOPYT. To znamená, že matka má presne toľko mlieka, koľko dieťaťu treba. A to funguje tak, že keď si zapýta dieťa piť, tak mu dá prs a nie fľašku. O čo viac mlieka vypije z fľašky, o to menej mlieka sa vlastne matke tvorí (lebo ho nevypije dieťa) a o to menej jej telo produkuje. Logicky!!! Príroda je veľmi múdra.

      Odpověď
     • V pôrodnici vedia spraviť test, či sa materské mlieko tvorí u matky ako dostatočne výživné. Takisto laktačná poradkyňa pomôže zistiť, či sa mlieko tvorí v dostatonom množstve a rovnako či nerovnako v oboch prsníkoch. Až sa zistí, ako na tom s mliekom matka je, zhodnotiť prikrmovanie, pretože čo je umelé, nie je dobré. Dlhé kojenie nie je dobre, dlhým saním, zvyčajne už „naprázdno“ sa dieťa zbytočne vysiluje a môže poprehĺtať vzduch, čo potom spôsobí nadúvanie. Okrem toho si dieťa dlhým saním zvyká tzv. „dudkať“ a keď sa mu prsník odoberie je nespokojné, čo sa môže prejavovať rôzne, aj ako príznaky nadúvania. Dôležitá je tiež strava matky. Zadaj si do vyhladávača napr.: doporučená strava pro kojíci matky a vyroluje ti mnoho stránok, čo jesť treba a čomu sa vyhýbať, aby práveže nenastali problémy s nadúvaním bábätka. Pre matku na pitie je veľmi prospešný Čaj pre kojacie matky, dostať v leárňach. A na záver, to, či je bábätko hladné, môže určiť iba pediater, a najmä rodičia či starí rodičia a kamarátky nemajú na taký záver potrebnú odbornosť.

      Odpověď
      • Daniela 4.6.2019 o 9:23

       I pediatr se orientuje podle váhového přírůstku.

       Odpověď
  • Maminka by mala mať najmä pokoj od ostatných dospelých a ich „dobrých“ rád! Viem o čom hovorím. Potrebuje predovšetkým upokojiť seba, potom sa upokojí aj dieťa.
   Musí sa s dieťaťom naučiť žiť a zvyknúť si. Je to obrovská zmena v živote. Nič podobné sa k tomu nedá prirovnať. Navyše popôrodné hormóny vedia veľmi rozkoľajiť človeka.
   Pokiaľ ju dojčenie bolí, nech hľadá rady tu: https://dojcenie.wordpress.com/
   Zo stravou nech si neláme vôbec hlavu. Nikdy v živote človek nemal tak pestrú a výdatnú stravu ako v 21 storočí. Dokonca matky v koncentrákoch dokázali kojiť deti.
   Každé dieťa som dojčila tri roky a kúsočok. A zo začiatku je to vždy problém! Nie je sa to kde naučiť, lebo staršia generácia matiek nedojčila takmer vôbec.

   Odpověď
   • Daniela 4.6.2019 o 8:24

    Sonice už napsala vše za mě. Souhlasím do puntíku, mám stejné zkušenosti. Osobně jsem první týdny po porodu neměla ani sílu jíst, přežívala jsem na dost monotónní stravě. Ale pokud by se netvořil dostatek mléka, tak bych se za důsledné stravování přimlouvala. Dnes je všeho přebytek, lidé často otylí, ale bohužel vlastně podviživení.

    Odpověď
 44. Řeky po celém světě jsou plné antibiotik. Ta pak přestanou fungovat, varují vědci
  Vědci prozkoumali celkem 711 lokalit v 72 zemích světa. Ve dvou třetinách případů objevili antibiotika a na 111 místech pak množství léků přesáhlo bezpečnou úroveň.
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/reky-po-celem-svete-zamoruji-antibiotika-bakterie/r~601573ae806b11e9819e0cc47ab5f122/

  Odpověď
 45. https://www.hlavnespravy.sk/slovensky-exorcista-o-chorobach-ich-spojeni-s-duchovnom-ci-chorych-detoch-pre-hriechy-rodicov-nasa-krv-ma-aj-duchovnu-pamat/1771749
  nie som zvyknuty na takyto nahlad od katolickeho farara, viac sa to ztotoznuje s pravoslavim. bud som prehliadol nieco, alebo co si skorej myslim, tak vidia ze im uz ludia nezozeru vsetko a musia zmenit retoriku ak chcu prezit v konfrontacii s Islamom ci vychodnymi religiami.

  Odpověď
  • Čo hovorí ten exorcista mi trochu pripomína to, čo píše psychiater a psychotronik Teodor Rosinský v knihe Choroby z nenávisti. Len to vraví iným jazykom, myslím však, že postupy a metódy majú zrejme veľmi podobné.

   Odpověď
 46. Jana Černíková 28.5.2019 o 11:47

  Podle mě skvělý rozhovor s neurologem Janem Martinem Stránským – mj. o spojitosti neuromarketingu a sociálních sítí, jejich zásadním vlivu na vývoj především dětského mozku, ale třeba i o potřebnosti „nudy“. To klíčové zaznívá mezi cca 5. – 16. min, ale stojí za to, poslechnout si to celé.
  https://radiozurnal.rozhlas.cz/pozor-iq-deti-se-snizuje-a-mohou-za-socialni-site-varuje-odbornik-na-lidsky-7952673

  Odpověď
  • Lze konstatovat, že informace již jsou, jen je pustit do našich životů a systému.

   Odpověď
  • Poslouchat rozhovory s p.Stranskym, p.Kasparu p.Honzakem ci jinymi je lepsi nez sledovat TV.

   Odpověď
 47. popolvár 25.5.2019 o 18:20

  pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o to, akú vodu piť a akú nie.
  tá magnetizovaná, v článku spomínaná voda, je aj bežná voda z vodovodu, ak má človek namontovaný doma magnetický zmäkčovač vody.
  https://www.novaduchovnicesta.cz/k-aktualnim-otazkam-noveho-vyvoje/a14-diamantova-voda-dalsi-magicky-ovlivnene-pitne-vody-a-jejich-skryte-ucinky/

  Odpověď
  • Já, krome toho, davám prednost pití strukturované vody nabité pres Somavedic Uran.

   Odpověď
   • @ Franta
    O struktuovane vode pise JiriCingros…/SAM SOBE DOCTOREM/ str.141
    a myslim si, ze je to dobra vec./ zvlaste pro nas starsi/srdickare“
    Zajima mne kdyz si uvarim. hrnek caje a do toho si dam 2 kostky zmrzle vody….zdali se struktuovana voda z ledu zmeni na normalni ci „“vice versa?
    Zadna zkusenost?

    Odpověď
    • o vode píše Mudr.Partyková vo svojej knihe:str79″… Na ředění šťáv a přípravu čaje si můžeme dopředu nechat
     zmrznout v mrazničce vodu, zbavenou těžké vody – deuteria.
     Příprava vody zbavené deuteria:
     • K přípravě vody bez deuteria je nejlépe použít pramenitou vodu. Pokud musíme
     použít vodu z vodovodu, nabereme ji večer. Nádobu neuzavíráme, aby z vody přes
     noc vyprchal chlór.
     • Do uzavřené plastové nádoby nalijeme litr vody a vložíme na 4-5 hodin do
     mrazničky. To, co začíná mrznout nejdříve, je těžká voda – deuterium.
     • Sledujeme zmrazování tak, aby 3/4 původního množství vody, tj. 700-750 ml, zůstaly
     tekuté. To je voda zbavená deuteria.
     • Vodu procedíme a necháme zmrazit pro pozdější použití.
     • Led vyhodíme. Je to zmrzlá těžká voda.
     • Vodu necháme volně roztát na vzduchu těsně před konzumací. Mikrovlnnou troubu
     bych k rozmrazení nedoporučovala…..
     • str.145…Vodu používáme na bylinný čaj oslazený medem, anebo ji můžeme pít….Chladná voda je vynikající, zatímco příliš studená zpomaluje procesy obnovování. Je
     nerozumné pít vodu s ledem. V některých případech se může horká voda zdát chutnější než
     studená nebo voda pokojové teploty…“.
     http://apache2.pum.edu.pl/~fasting/Partykova—Hladoveni-pro-zdravi_1998.pdf

     Odpověď
     • popolvár 27.5.2019 o 19:09

      k jej výrobe poznám a skúšal som iný postup, ktorý od deuteria čistil vodu ešte od jednej zložky.
      Voda sa nechala zamrznúť celá. Prvých zhruba 10% roztopeného ľadu (vody) vyliať, nechať ľad ďalej roztápať a poslednú cca štvrtinu ľadu vyhodiť (deuterium). K pitiu bola len tá stredná voda

      Odpověď
      • Diky. @Andrea a Popolvar za ref.
       Budu si to muset cele probrat a prehodnotit svoje znalosti.
       Fact je, ze pokud chceme svoji troskou pomoct k lepsimu svetu, tak se musime udrzovat.
       Preji pekny den

       Odpověď
 48. šikovné cvičení pro opravu páteře
  https://osmbrokatu.cz/

  Odpověď
  • Je tam aji cvičení na narovnání krční páteře?

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 26.5.2019 o 14:32

    Načo hľadať v Číne to, čo máte doma a dovolím si tvrdiť, že v tejto oblasti asi najlepšie na svete.
    https://www.spiralstabilization.com/cz/

    Odpověď
   • http://tadesco.cz/spickovy-rusky-rehabilitacni-lekar-ukazal-par-jednoduchych-cviku-nejbolestivejsim-onemocnenim-krcni-patere/

    Odpověď
 49. Každý siedmy manželský pár je neplodný
  https://www.biosferaklub.info/kazdy-siedmy-manzelsky-par-je-neplodny/

  Odpověď
  • Roundup a bisfenoly z vsadepritomnych plastov. Plus nechut a ekonomicko-socialna nemoznost mat deti v skorsom veku. (Pod ekonomicko-socialnou myslim pracovna neistota, drahe vlastne byvanie a neochota alebo nemoznost pomoci babiek a dedkov pri vychove. K tomu ten bezbrehy selfickovy individualizmus. Ja ja ja jenom já). Skratka genocida na viacerych prioritach.

   Odpověď
   • Oracle 911 29.5.2019 o 6:37

    Keby len genocída…

    Odpověď
 50. Študent KSB 22.5.2019 o 22:15

  Zubné pasty poškodzujú pohlavné hormóny

  Už dlho je známe, že dievčatá dospievajú oveľa skôr ako chlapci. Tento proces je navyše posilnený vplyvom EDC. Okrem toho, ako ukazujú výsledky štúdie, u jedincov mužského pohlavia, ktorý používajú produkty s obsahom EDC, sa znižuje hladina testosterónu.

  Vedci tvrdia, že chémia vedie k rozvoju karcinómu vaječníkov u dospievajúcich dievčat a rakovine semenníkov u chlapcov.

  https://www.biosferaklub.info/zubne-pasty-poskodzuju-pohlavne-hormony/

  Odpověď
 51. Nájde sa niekto, kto má odložené video, ktoré dávnejšie dávaj Jox? Bol v ňom čínsky majster (asi v qi-gongu), ako so zadržaným dychom točí panvou sediac na stoličke.
  Ďakujem.

  Odpověď
  • Myslíš toto?
   https://www.youtube.com/watch?v=ItHD74P4Mec

   Odpověď
   • Ano, to je to video, vrela vdaka!
    (aj tebe popolvár za upresnenie)

    Odpověď
   • Dík, stahuju

    Odpověď
  • popolvár 22.5.2019 o 23:05

   je to Kazach, nie Číňan a je to to video, čo uviedol jardob.

   Odpověď
 52. Vědci vysvětlili, jak lidstvo změnilo planetu během 50 let
  Vědci tvrdí, že to všechno už přivedlo k tomu, že asi 300 milionů lidí je vystaveno zvýšenému nebezpečí povodní a uragánů,
  a do roku 2050 se tento záporný proces stěží zastaví.
  Jak řekl vedoucí výzkumu Robert Watson, lidstvo ničí „základy své ekonomiky, existenční prostředky,
  potravinovou bezpečnost a vlastní zdraví“
  https://cz.sputniknews.com/svet/201905129855916-vedci-vysvetlili-jak-lidstvo-zmenilo-planetu-behem-50-let/

  Odpověď
  • Lidstvo k tomu někdo celkem úspěšně vedl.

   Odpověď
   • jojo, ale nejde jim to parchantům přesně dle plánu, již tu měl být plněhodnotný NWO. Musejí stále přepínat na další alternativy.
    Ale jinak to je stále stejné: vytvoř problém, obviň z něho lidi a nabídni řešení.

    Odpověď
 53. Zajímavý článek o výzkumu, který vyjevil souvislost mezi autismem u děti a stavem jejich střevní mikroflóry.
  http://zakonvremeni.ru/analytics/9-5-/39610-autizm-sledstvie-narusheniya-mikroflory-po-krajnej-mere-u-myshej.html

  Odpověď
  • Putinovec 20.5.2019 o 15:56

   Nečetl jsem to,ale střevní mikrofloru bezpečně naruší např. antibiotika.

   Odpověď
  • Ano!
   Zde níže informace ke GAPS dietě, zaměřené na obnovu mikroflóry – mimochodem, Dr. Natasha Campbel-McBride, která touto metodou pracuje, se narodila a vystudovala v Rusku:

   „GAPS doslova znamená GUT and PSYCHOLOGY SYNDROME, což při překladu do češtiny popisuje to, že naše střevní flora, tedy bakterie, které máme ve střevech, má obrovský vliv na stav naší psychiky a může přímo či nepřímo ovlivňovat náš celkový zdravotní stav. V praxi to tedy znamená, že stav našeho zažívacího systému je v podstatě klíčovým bodem našeho zdraví.“ http://zivakultura.cz/zakladni-informace/

   Zde velmi obsáhlý článek s dalšími informacemi o možných příčinách autismu a další souvislosti:
   http://vyzivujicitradice.cz/tag/dieta-gaps/#&panel1-6

   Odpověď
  • Díky, pro neruštináře, článek na http://zakonvremeni.ru podle mě vychází z tohoto článku amerických autorů. Odkazem zde: https://www.nature.com/articles/s41598-019-42183-0 Pokud by článek nebyl přístupný, tak zde přes tento odkaz https://1url.cz/RM4Ba , kde se v něm píše, že složení mikroflóry má korelaci s autismem, a že když provádějí léčbu (nějak vyměňují mikroflóru), tak se stav zlepšuje. Sledovali 2 roky 18 dětí a v Obrázku číslo 2 je prezentovaný vývoj změny stavu dětí v čase. Takže odkaz na to, co popisuju je zde:https://imgup.cz/image/Lb1D
   Obrázek se skládá ze dvou odlišných segmentů a,b a c,d,e,f,g. Část a, b zobrazuje data v barevných sloupcích. Konkrétně a ukazuje faktor „Childhood Autism Rating Scale“, což by se dalo přeložit jako „Míra autismu u dětí“. Barvy sloupců reprezentují „míru autismu“. Červený sloupec znamená, že dítě má „Několik symptomů autismu“ ( tzn., je autista), žlutá barva je pro „Mírný autismus“ a modrá je „Bez příznaků“. Autoři práce sledují vývoj 18 dětí ve třech časových bodech: Na počátku sledování, po 8 týdnech léčby a po 2 letech. Výsledek je jasný, červený sloupec klesá (tzn., ve sledované skupině dětí klesá počet lékařsky diagnostikovaných autistů) a ostatní sloupce narůstají, protože děti se uzdravují.
   Pěkné. Dobré vědět.

   Odpověď
 54. Choroby spojené s jednotlivými stavcami
  https://www.biosferaklub.info/choroby-spojene-s-jednotlivymi-stavcami/

  Odpověď
 55. Časostroj 15.5.2019 o 1:16

  Lezie to z nich ako z chlpatej deky, ale podstatné je, že sa zatiaľ všetky veľké „konšpiračné teórie“ ukázali ako pravdivé.
  https://aeronet.cz/news/video-a-pravda-je-venku-reditel-cia-na-konferenci-council-on-foreign-relations-priznal-existenci-programu-chemtrails-na-rozprasovani-chemickych-latek-v-atmosfere-nad-celou-planetou/

  Odpověď
  • no, Čína to veřejně přiznala cca před 7-8 lety. Jen to přiznání velmi rychle zapadlo.
   U nás to začali praktikovat po slavném vstupu do NATO, jako vedlejší efekt tohoto dementního rozhodnutí.

   Jen jsem zvědav, jak to nakonec hlupáčkům podají. Zatím to připravují jako údajná ochrana před oteplováním… A zda vůbec zmíní hlavní efekty vodivější atmosféry, jako možnost plně řídit počasí, ovlivnění vědomí a chování lidí, násobné lepší možnosti dálkové špionáže, dopad na nemocnost, celková degradace DNA.

   Odpověď
   • To je zase prekérka pro globalisty. Jak to zrušit, a zároveň u toho neodhalit všechny cíle.
    No zas tak těžké to nebude, vymluví se na pár ubožáků které hodí přes palubu, kteří zatajili škodlivé „vedlejší“ účinky jen aby prosadili zastavení globálního oteplování.

    Odpověď
 56. Chcem sa vas opytat, ci mate niekto radu k nedostatku zeleza. Nie rozne tabletky, ktore sposobuju akurat tak zapchu. Nieco prirodne, co sa dobre vstrebava.
  Dakujem

  Odpověď
  • Oracle 911 14.5.2019 o 6:56

   Napáda ma hurmi-kaki, červené mäso a pečeň v rýchlosti resp. zvýšiť príjem B12, tá zvyčajne aj vstrebávanie železa.

   Odpověď
   • Vdaka Ori. Cervene maso nejeme, o hurmikaki som nevedel. Konzumujeme pomerne vela strukovin, medzi nimi hnedu sosovicu, ktora ho ma dost, ale nezda sa mi, ze by to bolo ucinne. Konzumujeme to dlhodobo a v kombinacii s vit. C, takze ani tam by nemal byt problem. Preto moja otazka.

    Odpověď
    • U nás v kraji byla velmi známá bylinkářka ta radila napíchat hřebíky do jablíčka, nechat je tam delší dobu a pak jablko sníst. Řešila se tím i velká chudokrevnost.
     Přikládám i odkaz na vlastní zkušenost s touto metodou a tipy jak podpořit co nejlepší vstřebání železa.
     https://www.sport.cz/behani/co-na-talir/clanek/984957-jablecne-vudu-aneb-doplnujeme-zelezo-do-sveho-jidelnicku.html

     Odpověď
    • Zdrojom vhodne vstrebateľného železa (okrem iných dôležitých prvkov) je melasa. Čím kvalitnejšia tým lepšie. Ďalej kvalitná himalájska soľ, ale tú treba v niečom povariť. Najlepšia je tá čo je vo veľkých kryštáloch a tú pomlieť na mlynčeku. Nakoniec stojí za úvahu vyskúšať tzv. železité víno, dostať v lekárni.

     Odpověď
  • Med s včelím pylem – pokud nemáš alergii.

   Odpověď
   • Dakujem, pel uzivame, ale skor sezonne a sporadicky.

    Odpověď
  • kulich,
   tu máš pekne v tabuľke zoradený pomer železa v rôznych potravinách. Zaujímavý je sezam.
   http://www.hematology.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=96

   Odpověď
   • Vdaka, sezam a riasy vyzeraju dobre, akurat ze sezam nie je velmi pre zenu, pre mna ano. Riasy – treba dobry zdroj, nie pausalne cinske radioaktivne riasy zo supermarketu.

    Odpověď
  • červená repa-cvikla a čučoriedky ( odporúčam odšťaviť denne cviklu )

   Odpověď
   • Dakujem vsetkym za odpovede aj postrehy, skusim z nich nieco vyabstrahovat a po nejakom case zhodnotim vysledok.

    Odpověď
  • …je možné, že je v tele aj nejaký skrytý zápal, ktorý ovplyvňuje zvýšenú spotrebu červených krviniek.

   Odpověď
   • K tomu se přidám – nedostatek železa a B12 je vedlejší příznak chlamydiové infekce.

    Chlamydiové infekce lze řešit ATB protokolem – viz http://www.chlamydie.info, ale to je opodstatněné jen při akutním postupu infekce. Potíž je navíc v tom, že běžný MUDr tuhle léčbu nezná a pojišťovna neproplácí. Druhé řešení je půst – Vilma Partyková:
    - http://www.urinoterapie.eu/u_chlamydie.htm
    - http://apache2.pum.edu.pl/~fasting/Partykova—Hladoveni-pro-zdravi_1998.pdf

    Odpověď
  • Jako chalan či kluk = cca 10-12 roků, když jsem byl ve škole vyvolán a postavil jsem se, tak se mi točila hlava, lékař mi předepsal „ferronat“ =(málo červených krvinek = chudokrevnost ) Maminka ale měla zkušenosti se svým mladším bratrem (Ten má dnes 83 let) a cpala do mne syrovou játru = pečeň (jakou nevím) natřela ji nožem jako česnek a pak natřela na chleba poasypala cibulkou, solí, pepřem a nakrájela na kostičky a to jsem jedl. Dalo se to až nato, když mi mezi zuby sklouzla nějaká blanka to mně natáhlo na grcky. Ale pomohlo od vojny jsem pak daroval svou Rh 0+..

   Odpověď
   • Tak myslím,že ja mám najlepší recept. Krvinky sa upravili po zhruba troch mesiacoch,všetkým,ktorým som ho dala. A to výrazne.Takže: Liter kvalitného suchého červeného, 7dcl pohár čučoriedok,7 dcl. medu a 30dkg orechov mletých., Všetko vylievame do 5 l zavaraninového pohára,premiešame.Dáme do chladničky a minimálne každý večer štamperlík. Cez víkend aj ráno.::(:(

    Odpověď
    • Časostroj 28.5.2019 o 16:36

     A ako sa vraví, spánombohom s Pánom Bohom, doslova. Tadiaľ cesta určite nevedie.

     Odpověď
  • Mám dobrou zkušenost se dvěma přípravky:
   Floradix https://floradix-zelezo.cz/floradix-zelezo-plus

   + dobrý by snad mohl být dále tento preparát: https://www.finclub.cz/fin-ferrotabs/
   Užívala jsem v těhotenství – jen tehdy měli železo ve formě sirupu. Postavilo mne to na nohy poměrně rychle – snad za 4 týdny už jsem z výrazně nízkých hodnot měla železo úplně v normě.

   Odpověď
  • Stačí sníst cca 3-5 lístků kopřivy asi tak 5 dnů.Osobně to mám odzkoušené.Do té doby než jsem to odzkoušela mi nic nepomohlo.

   Odpověď
 57. Natrefil jsem na youtube na velmi zajímavý blog, myslím si, že leckomu se informace v něm budou hodit.
  Медвежий угол
  https://www.youtube.com/channel/UC0SxYFQBn4sZNErDgUP7aIA/playlists

  Trávy, zdraví, příroda a další…

  Odpověď
 58. Současná kvalita zeleniny v Česku
  https://ac24.cz/-/pripravte-se-na-sok-soucasna-kvalita-zeleniny-v-cesku?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview

  Odpověď
 59. Ceny ako pre elitu… potvrdzuje to, že za peniaze máte aj predpoklady na zdravie, zdravé jedlo. Ale určite vyskúšam. Napríklad bežné sušienky od veľkovýrobcu stoja cca 0,40€ za 50g, sú plné éčok, palmového a kokosového tuku namiesto masla. Takže kúpiť si poctivé sušienky v prepočte za 0,90€ za 50 g je lepšia voľba. Podobne som urobil pri kúpe masla. Reťazce majú politiku, že poľské maslo sa dá kúpiť aj za 1,30€, ale slovenské od 2,20€ vyššie. Kúpil som si „drahé“, lebo je zo susedného okresu a podporím svojich ( ale majiteľ je už z Rakúska). Včera som si nestihol kúpiť chlieb z malej pekárne, kde si ho kupujem. Kúpil som si v Tescu… ľudia zlatí, to sa nedá jesť!!! Že ich hanba nefacká nazývať to chlebom.

  Odpověď
  • Malo to ísť pod príspevok od vody…

   Odpověď
 60. Dnes v časopise Šarm je rozhovor s majiteľkou tejto pekárne … pečie zo špaldy, ktorá nebola šľachtená, vyliečila si celiakiu. https://www.zdraviezpece.sk/sk/nas-pribeh

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>